Gramps 5.x - en to nl translation catalogue (6902 entries)

en: Bulgaria
nl: Bulgarije

en: Catalonia
nl: Catalonië

en: Chile
nl: Chili

en: Croatia
nl: Kroatië

en: Czech Republic
nl: Tsjechische Republiek

en: England
nl: Engeland

en: France
nl: Frankrijk

en: Germany
nl: Duitsland

en: Jewish Holidays
nl: Joodse feestdagen

en: Purim
nl: Poerim

en: Passover
nl: Pesach

en: 2 of Passover
nl: Tweede pesach

en: 3 of Passover
nl: Derde pesach

en: 4 of Passover
nl: Vierde pesach

en: 5 of Passover
nl: Vijfde pesach

en: 6 of Passover
nl: Zesde pesach

en: 7 of Passover
nl: Zevende pesach

en: Shavuot
nl: Sjavoeot

en: Rosh Ha'Shana
nl: Rosj Hasjana

en: Rosh Ha'Shana 2
nl: Tweede Rosj Hasjana

en: Yom Kippur
nl: Jom Kipoer

en: Sukot
nl: Soekot

en: 2 of Sukot
nl: Tweede soekot

en: 3 of Sukot
nl: Derde soekot

en: 4 of Sukot
nl: Vierde soekot

en: 5 of Sukot
nl: Vijfde soekot

en: 6 of Sukot
nl: Zesde soekot

en: 7 of Sukot
nl: Zevende soekot

en: Simhat Tora
nl: Simchat Thora

en: Hanuka
nl: Chanoeka

en: 2 of Hanuka
nl: Tweede chanoeka

en: 3 of Hanuka
nl: Derde chanoeka

en: 4 of Hanuka
nl: Vierde chanoeka

en: 5 of Hanuka
nl: Vijfde chanoeka

en: 6 of Hanuka
nl: Zesde chanoeka

en: 7 of Hanuka
nl: Zevende chanoeka

en: 8 of Hanuka
nl: Achtste chanoeka

en: Italy
nl: Italië

en: New Zealand
nl: Nieuw Zeeland

en: Russia
nl: Rusland

en: Serbia
nl: Servië

en: Serbia (Latin)
nl: Servië (Latijn)

en: Slovakia
nl: Slowakije

en: Sweden
nl: Zweden

en: Turkey
nl: Turkije

en: Ukraine
nl: Oekraïne

en: United States of America
nl: Verenigde Staten van Amerika

en: Genealogy System
nl: Genealogiesysteem

en: Manage genealogical information, perform genealogical research and analysis
nl: Genealogische informatie beheren, genealogisch onderzoek en analyse uitvoeren

en: Genealogy;Family History;Research;Family Tree;GEDCOM;
nl: Genealogie;Familiegeschiedenis;Onderzoek;Stamboom;GEDCOM;

en: Gramps is a genealogy program that is both intuitive for hobbyists and feature-complete for professional genealogists.
nl: Gramps is een genealogieprogramma dat intuïtief is voor hobbyisten en tevens functioneel compleet voor professionele genealogen.

en: It gives you the ability to record the many details of the life of an individual as well as the complex relationships between various people, places and events.
nl: Het geeft u de mogelijkheid om de vele details in het leven van een individu vast te leggen, evenals de complexe verwantschap tussen verschillende personen, locaties en gebeurtenissen.

en: All of your research is kept organized, searchable and as precise as you need it to be.
nl: Al uw onderzoek wordt overzichtelijk, doorzoekbaar en zo nauwkeurig mogelijk gehouden.

en: Gramps Development Team
nl: Gramps Ontwikkelteam

en: Pedigree
nl: Stamboom

en: Descendant Fan
nl: Afstammelingwaaier

en: People
nl: Personen

en: Relationships
nl: Verwantschappen

en: Person
nl: Persoon

en: Gramps database
nl: Gramps-database

en: Gramps package
nl: Gramps-pakket

en: Gramps XML database
nl: Gramps XML-database

en: GeneWeb source file
nl: GeneWeb bronbestand

en: <b>Working with Dates</b><br/>A range of dates can be given by using the format "between January 4, 2000 and March 20, 2003". You can also indicate the level of confidence in a date and even choose between seven different calendars. Try the button next to the date field in the Events Editor.
nl: <b>Werken met datums</b><br/>Een bereik van datums kan worden gegeven in de vorm "tussen 4 januari 2000 en 20 maart 2003". U kunt ook het betrouwbaarheidsniveau in een datum aangeven en zelfs kiezen tussen zeven verschillende kalenders. Probeer de knop naast het datumveld in de gebeurtenisseneditor.

en: <b>Editing Objects</b><br/>In most cases double clicking on a name, source, place or media entry will bring up a window to allow you to edit the object. Note that the result can be dependent on context. For example, in the Family View clicking on a parent or child will bring up the Relationship Editor.
nl: <b>Objecten bewerken</b><br/>In de meeste gevallen zal dubbelklikken op een naam, bron, plaats of media-item een venster openen waarin u het object kunt bewerken. Merk op dat het resultaat afhankelijk kan zijn van de context. Als u bijvoorbeeld in de gezinsweergave op een ouder of kind klikt, wordt Verwantschap bewerken getoond.

en: <b>Adding Images</b><br/>An image can be added to any gallery or the Media View by dragging and dropping it from a file manager or a web browser. Actually you can add any type of file like this, useful for scans of documents and other digital sources.
nl: <b>Afbeeldingen toevoegen</b><br/>Een afbeelding kan aan elke galerij of mediaweergave worden toegevoegd door deze te slepen en neer te zetten vanuit een bestandsbeheerder of een webbrowser. Eigenlijk kunt u elk type bestand op deze wijze toevoegen, handig voor gescande documenten en andere digitale bronnen.

en: <b>Ordering Children in a Family</b><br/>The birth order of children in a family can be set by using drag and drop. This order is preserved even when they do not have birth dates.
nl: <b>Ordenen van kinderen in een gezin</b><br/>De geboortevolgorde van kinderen in een gezin kan worden ingesteld door middel van slepen en neerzetten. Deze volgorde blijft behouden, ook zonder geboortedatums.

en: <b>Talk to Relatives Before It Is Too Late</b><br/>Your oldest relatives can be your most important source of information. They usually know things about the family that haven't been written down. They might tell you nuggets about people that may one day lead to a new avenue of research. At the very least, you will get to hear some great stories. Don't forget to record the conversations!
nl: <b>Praat met familieleden voordat het te laat is</b><br/>Uw oudste familieleden kunnen uw belangrijkste informatiebron zijn. Zij weten meestal dingen over de familie die niet zijn opgeschreven. Ze vertellen u misschien kostbare dingen over personen die op een dag kunnen leiden tot een nieuwe onderzoeksroute. U krijgt op zijn minst een aantal geweldige verhalen te horen. Vergeet niet om de gesprekken op te nemen!

en: <b>Filtering People</b><br/>In the People View, you can 'filter' individuals based on many criteria. To define a new filter go to "Edit > Person Filter Editor". There you can name your filter and add and combine rules using the many preset rules. For example, you can define a filter to find all adopted people in the family tree. People without a birth date mentioned can also be filtered. To get the results save your filter. Then select this filter in the Filter field on Sidebar, then click Find button. If the Sidebar is not visible, select View > Sidebar.
nl: <b>Personen filteren</b><br/>In weergave 'Personen' kunt u personen filteren op basis van veel criteria. Om een nieuw filter te definiëren gaat u naar "Bewerken > Persoonsfilter aanpassen". Daar kunt u uw filter een naam geven, regels toevoegen en combineren met behulp van de vele vooraf ingestelde regels. U kunt bijvoorbeeld een filter definiëren om alle geadopteerde personen in de stamboom te vinden. Ook kunnen personen zonder geboortedatum gefilterd worden. Om resultaten te krijgen slaat u uw filter op. Vervolgens selecteert u deze filter in het veld Filter in de zijbalk, klikt u op de knop Vinden. Als de zijbalk niet zichtbaar is, selecteer dan Beeld > Zijbalk.

en: <b>Inverted Filtering</b><br/>Filters can easily be reversed by using the 'invert' option "Return values that do not match the filter rules". For instance, by inverting the 'People with children' filter you can select all people without children.
nl: <b>Omgekeerd filteren</b><br/>Filters kunnen eenvoudig worden omgedraaid met de 'omkeren' optie "Lever waarden die niet overeenkomen met de filterregels". Door bijvoorbeeld het filter 'Personen met kinderen' om te keren, kunt u alle personen zonder kinderen selecteren.

en: <b>Locating People</b><br/>In the Grouped People View, each surname is listed only once. By clicking on the arrow to the left of a name, the list will expand to show all individuals with that last name. To locate any Family Name from a long list, select a Family Name (not a person) and start typing. The view will jump to the first Family Name matching the letters you enter.
nl: <b>Personen vinden</b><br/>In de weergave 'Gegroepeerde personen' wordt elke achternaam maar één keer vermeld. Door op de pijl links van een naam te klikken, wordt de lijst uitgebreid met alle personen met die achternaam. Om een achternaam in een lange lijst te vinden, selecteert u een achternaam (geen persoon) en begint u te typen. De weergave gaat naar de eerste familienaam die overeenkomt met de letters die u invoert.

en: <b>The Family View</b><br/>The Family View is used to display a typical family unit as two parents and their children.
nl: <b>Het Gezinsscherm</b><br/>Het Gezinsscherm wordt gebruikt om een standaard gezin weer te geven als twee ouders en hun kinderen.

en: <b>Changing the Active Person</b><br/>Changing the Active Person in views is easy. In the Relationship view just click on anyone. In the Pedigree View doubleclick on the person or right click to select any of their spouses, siblings, children or parents.
nl: <b>De Actieve persoon wisselen</b><br/>Het wijzigen van de actieve persoon in weergaven is eenvoudig. Klik in de weergave Verwantschap op een persoon. Dubbelklik in de kwartierstaat op de persoon of klik met de rechtermuisknop om een van hun echtgenoten, broers en zussen, kinderen of ouders te selecteren.

en: <b>Who Was Born When?</b><br/>Under "Tools > Analysis and exploration > Compare Individual Events..." you can compare the data of individuals in your database. This is useful, say, if you wish to list the birth dates of everyone in your database. You can use a custom filter to narrow the results.
nl: <b>Wie is wanneer geboren?</b><br/>Onder "Hulpmiddelen > Analyse en verkenning > Vergelijk individuele gebeurtenissen…" kunt u de gegevens van individuen in uw database vergelijken. Dit is bijvoorbeeld handig als u de geboortedata van iedereen in uw database in een lijst wilt opnemen. U kunt een aangepast filter gebruiken om de resultaten te verfijnen.

en: <b>Gramps Tools</b><br/>Gramps comes with a rich set of tools. These allow you to undertake operations such as checking the database for errors and consistency. There are research and analysis tools such as event comparison, finding duplicate people, interactive descendant browser, and many others. All tools can be accessed through the "Tools" menu.
nl: <b>Gramps Hulpmiddelen</b><br/>Gramps wordt geleverd met een uitgebreide set hulpmiddelen. Hiermee kunt u bewerkingen uitvoeren, zoals het controleren van de database op fouten en consistentie. Er zijn onderzoeks- en analysehulpmiddelen zoals het vergelijken van gebeurtenissen, het vinden van dubbele personen, een interactieve browser voor afstammelingen en vele andere. Alle hulpmiddelen zijn toegankelijk via het menu "Hulpmiddelen".

en: <b>Calculating Relationships</b><br/>To check if two people in the database are related (by blood, not marriage) try the tool under "Tools > Utilities > Relationship Calculator...". The exact relationship as well as all common ancestors are reported.
nl: <b>Verwantschap berekenen</b><br/>Probeer "Hulpmiddelen > Gereedschap > Verwantschap berekenen…" om te controleren of twee personen in de database bloedverwant zijn (dus niet door huwelijk). De exacte relatie en alle gemeenschappelijke voorouders worden getoond.

en: <b>SoundEx can help with family research</b><br/>SoundEx solves a long standing problem in genealogy, how to handle spelling variations. The SoundEx Gramplet takes a surname and generates a simplified form that is equivalent for similar sounding names. Knowing the SoundEx Code for a surname is very helpful for researching Census Data files (microfiche) at a library or other research facility. To view the SoundEx codes for surnames in your database, add the SoundEx Gramplet.
nl: <b>SoundEx kan helpen bij familieonderzoek</b><br/>SoundEx lost een al lang bestaand probleem in de genealogie op, hoe om te gaan met spellingsvariaties. De SoundEx Gramplet genereert een vereenvoudigde vorm van een achternaam en die equivalent is voor vergelijkbare klinkende namen. Het kennen van de SoundEx-code voor een achternaam is erg handig voor het onderzoeken van volkstellingen in bestanden (microfiche) in een bibliotheek of een andere onderzoeksfaciliteit. Voeg de SoundEx Gramplet toe om de SoundEx-codes voor achternamen in uw database te bekijken.

en: <b>Setting Your Preferences</b><br/>"Edit > Preferences..." lets you modify a number of settings, such as the path to your media files, and allows you to adjust many aspects of the Gramps presentation to your needs. Each separate view can also be configured under "View > Configure View...".
nl: <b>Uw voorkeuren instellen</b><br/>Via "Bewerken > Voorkeuren…" kunt u een aantal instellingen, zoals het pad naar uw mediabestanden wijzigen en u kunt u vele aspecten van de Gramps-weergave naar wens aanpassen. Elke afzonderlijke weergave kan ook worden geconfigureerd onder "Beeld > Configureren…".

en: <b>Gramps Reports</b><br/>Gramps offers a wide variety of reports. The Graphical Reports and Graphs can present complex relationships easily and the Text Reports are particularly useful if you want to send the results of your family tree to members of the family via email. If you're ready to make a website for your family tree then there's a report for that as well.
nl: <b>Gramps Verslagen</b><br/>Gramps biedt een breed scala van verslagen. De grafische verslagen en grafieken kunnen complexe relaties eenvoudig presenteren en de tekstrapporten zijn vooral handig als u de resultaten van uw stamboom via e-mail naar familieleden wilt sturen. Als u een website wilt maken van uw stamboom, dan is daar ook een verslag voor.

en: <b>Starting a New Family Tree</b><br/>A good way to start a new family tree is to enter all the members of the family into the database using the Person View (use "Edit > Add..." or click on the Add a new person button from the People View). Then go to the Relationship View and create relationships between people.
nl: <b>Starten met een nieuwe stamboom</b><br/>Een goede manier om een nieuwe stamboom te starten is door alle familieleden in de database in te voeren met behulp van de weergave 'Personen' (gebruik "Bewerken > Toevoegen" of door op de '+' knop te klikken in de persoonsweergave). Ga vervolgens naar de weergave 'Verwantschappen' en creëer relaties tussen personen.

en: <b>What's That For?</b><br/>Unsure what a button does? Simply hold the mouse over a button and a tooltip will appear.
nl: <b>Waarvoor dient dit?</b><br/>Weet u niet zeker wat een knop doet? Houd de muis boven een knop en er verschijnt een informatieve tekst.

en: <b>Unsure of a Date?</b><br/>If you're unsure about the date an event occurred, Gramps allows you to enter a wide range of date formats based on a guess or an estimate. For instance, "about 1908" is a valid entry for a birth date in Gramps. Click the "Invoke date editor" button next to the date field. See the Gramps Manual to learn more.
nl: <b>Onzeker over een datum?</b><br/>Als u niet zeker bent over de datum waarop een gebeurtenis heeft plaatsgevonden, kunt u met Gramps een groot aantal datumnotaties invoeren op basis van een gok of een schatting. Zo is “omstreeks 1908” bijvoorbeeld een geldige vermelding voor een geboortedatum in Gramps. Klik op de knop "Start de datumbewerker" naast het datumveld. Lees de Gramps-handleiding voor meer informatie.

en: <b>Duplicate Entries</b><br/>The tool "Tools > Family Tree Processing > Find Possible Duplicate People..." allows you to locate (and merge) entries of the same person entered more than once in the database.
nl: <b>Dubbele vermeldingen</b><br/>Met "Hulpmiddelen > Stamboom bewerken > Mogelijk Dubbele Personen vinden…" kunt u vermeldingen van dezelfde persoon die meer dan eens in de database zijn ingevoerd, lokaliseren (en samenvoegen).

en: <b>Merging Entries</b><br/>The function "Edit > Merge..." allows you to combine separately listed people into one. Select the second entry by holding the Control key as you click. This is very useful for combining two databases with overlapping people, or combining erroneously entered differing names for one individual. Merging is available in all list views for all primary object types.
nl: <b>Vermeldingen samenvoegen</b><br/>Met de functie "Bewerken > Samenvoegen…" kunt u afzonderlijk vermelde personen combineren tot één. Selecteer de tweede persoon door de Ctrl-toets ingedrukt te houden terwijl u klikt. Dit is erg handig voor het combineren van twee databases met gedeeltelijk dezelfde personen, of het combineren van foutief ingevoerde verschillende namen voor één persoon. Samenvoegen is beschikbaar in alle lijstweergaven voor alle primaire objecttypen.

en: <b>Organising the Views</b><br/>Many of the views can present your data as either a hierarchical tree or as a simple list. Each view can also be configured to the way you like it. Have a look to the right of the top toolbar or under the "View" menu.
nl: <b>De weergaven organiseren</b><br/>Veel van de weergaven kunnen uw gegevens presenteren als een hiërarchische boom of als een eenvoudige lijst. Iedere weergave kan ook worden geconfigureerd zoals u dat wilt. Kijk rechts van de bovenste werkbalk of onder het menu "Beeld".

en: <b>Navigating Back and Forward</b><br/>Gramps maintains a list of previous active objects such as People and Events. You can move forward and backward through the list using "Go > Forward" and "Go > Back" or the arrow buttons.
nl: <b>Vooruit en achteruit navigeren</b><br/>Gramps houdt een lijst bij van eerdere actieve objecten zoals Personen en Gebeurtenissen. U kunt vooruit en achteruit door de lijst gaan met de knoppen "Ga naar > Volgende" en "Ga naar > Terug" of met de pijltjesknoppen.

en: <b>Keyboard Shortcuts</b><br/>Tired of having to take your hand off the keyboard to use the mouse? Many functions in Gramps have keyboard shortcuts. If one exists for a function it is displayed on the right side of the menu.
nl: <b>Toetsenbord sneltoetsen</b><br/>Bent u het zat om de hand van het toetsenbord te moeten halen om de muis te gebruiken? Veel functies in Gramps hebben sneltoetsen. Als er een bestaat voor een functie, wordt deze weergegeven aan de rechterkant van het menu.

en: <b>Read the Manual</b><br/>Don't forget to read the Gramps manual, "Help > User Manual". The developers have worked hard to make most operations intuitive but the manual is full of information that will make your time spent on genealogy more productive.
nl: <b>Lees de handleiding</b><br/>Vergeet niet de Gramps-handleiding, "Hulp > Handleiding" te lezen. De ontwikkelaars hebben hun best gedaan om de meeste bewerkingen intuïtief te maken, maar de handleiding staat vol met informatie die uw tijd aan genealogie productiever zal maken.

en: <b>Adding Children</b><br/>To add children in Gramps there are two options. You can find one of their parents in the Families View and open the family. Then choose to create a new person or add an existing person. You can also add children (or siblings) from inside the Family Editor.
nl: <b>Kinderen toevoegen</b><br/>Er zijn twee opties om kinderen toe te voegen in Gramps. U kunt een van hun ouders vinden in de Gezinnenweergave en het gezin openen. Kies er dan voor om een nieuwe persoon aan te maken of een bestaande persoon toe te voegen. U kunt ook kinderen (of broers en zussen) toevoegen vanuit de Gezinnenbewerker.

en: <b>Editing the Parent-Child Relationship</b><br/> You can edit the relationship of a child to its parents by double clicking the child in the Family Editor. Relationships can be any of Adopted, Birth, Foster, None, Sponsored, Stepchild and Unknown.
nl: <b>De ouder-kindrelatie bewerken</b><br/>U kunt de relatie van een kind met zijn ouders bewerken door op het kind te dubbelklikken in de Gezinnenbewerker. Relaties kunnen zijn: Geadopteerd, Geboorte, Pleegkind, Geen, Gesponsord, Stiefkind en Onbekend.

en: <b>Show All Checkbutton</b><br/>When adding an existing person as a spouse, the list of people shown is filtered to display only people who could realistically fit the role (based on dates in the database). In case Gramps is wrong in making this choice, you can override the filter by checking the Show All checkbutton.
nl: <b>Selectievakje 'Alles weergeven'</b><br/>Wanneer u een bestaande persoon als partner toevoegt, wordt de lijst met getoonde personen gefilterd om alleen personen weer te geven die realistisch in de rol zouden kunnen passen (op basis van datums in de database). Als Gramps deze keuze niet goed maakt, kunt u het filter negeren door de knop 'Alles weergeven' aan te vinken.

en: <b>Improving Gramps</b><br/>Users are encouraged to request enhancements to Gramps. Requesting an enhancement can be done either through the gramps-users or gramps-devel mailing lists, or by going to https://gramps-project.org/bugs/ and creating a Feature Request. Filing a Feature Request is preferred but it can be good to discuss your ideas on the email lists.
nl: <b>Gramps verbeteren</b><br/>Gebruikers worden aangemoedigd om verbeteringen voor Gramps te vragen. Het aanvragen van een verbetering kan worden gedaan via de gramps-gebruikers- of gramps-devel-mailinglijsten, of door naar https://gramps-project.org/bugs/ te gaan en een functieverzoek in te dienen. Het indienen van een functieverzoek heeft de voorkeur, maar het kan goed zijn om uw ideeën in de e-maillijsten te bespreken.

en: <b>Gramps Mailing Lists</b><br/>Want answers to your questions about Gramps? Check out the gramps-users email list. Many helpful people are on the list, so you're likely to get an answer quickly. If you have questions related to the development of Gramps, try the gramps-devel list. You can see the lists by selecting "Help > Gramps Mailing Lists".
nl: <b>Gramps mailinglijsten</b><br/>Wilt u antwoorden op uw vragen over Gramps? Bekijk de e-maillijst van gramps-gebruikers. Er staan veel behulpzame personen op de lijst, dus u krijgt waarschijnlijk snel een antwoord. Als u vragen heeft over de ontwikkeling van Gramps, probeer dan de gramps-devel lijst. U kunt de lijsten bekijken door "Hulp > Gramps mailinglijsten" te selecteren.

en: <b>Contributing to Gramps</b><br/>Want to help with Gramps but can't write programs? Not a problem! A project as large as Gramps requires people with a wide variety of skills. Contributions can be anything from writing documentation to testing development versions and helping with the web site. Start by subscribing to the Gramps developers mailing list, gramps-devel, and introducing yourself. Subscription information can be found at "Help > Gramps Mailing Lists".
nl: <b>Bijdragen aan Gramps</b><br/>Wilt u helpen met Gramps maar u kunt geen programma's schrijven? Geen probleem! Een project zo groot als Gramps vereist personen met een grote verscheidenheid aan vaardigheden. Bijdragen kunnen van alles zijn, van het schrijven van documentatie tot het testen van ontwikkelingsversies en het helpen met de website. Begin met een aanmelding op de Gramps-ontwikkelaarsmailinglijst, gramps-devel en uzelf voor te stellen. Inschrijvingsinformatie is te vinden op "Hulp > Gramps mailinglijsten".

en: <b>So What's in a Name?</b><br/>The name Gramps was suggested to the original developer, Don Allingham, by his father. It stands for <i>Genealogical Research and Analysis Management Program System</i>. It is a full-featured genealogy program letting you store, edit, and research genealogical data. The Gramps database back end is so robust that some users are managing genealogies containing hundreds of thousands of people.
nl: <b>Zo, waar komt die naam vandaan?</b><br/>De naam Gramps werd door de vader van de oorspronkelijke ontwikkelaar, Don Allingham, voorgesteld. Het staat voor <i>Genealogical Research and Analysis Management Program System</i>. Het is een volledig genealogieprogramma waarmee u genealogische gegevens kunt opslaan, bewerken en onderzoeken. Het systeem achter de Gramps-database is zo robuust dat sommige gebruikers genealogieën beheren die honderdduizenden personen bevatten.

en: <b>Bookmarking Individuals</b><br/>The Bookmarks menu is a convenient place to store the names of frequently used individuals. Selecting a bookmark will make that person the Active Person. To bookmark someone make them the Active Person then go to "Bookmarks > Add Bookmark" or press Ctrl+D. You can also bookmark most of the other objects.
nl: <b>Bladwijzers voor individuen</b><br/>Het bladwijzermenu is een handige plaats om de namen van veelgebruikte personen op te slaan. Als u een bladwijzer selecteert, wordt die persoon de actieve persoon. Als u van iemand een bladwijzer wilt maken, maakt u hem de Actieve persoon en gaat u naar "Bladwijzers > Bladwijzer toevoegen" of drukt u op Ctrl + D. U kunt ook de meeste andere objecten als bladwijzer toevoegen.

en: <b>Incorrect Dates</b><br/>Everyone occasionally enters dates with an invalid format. Incorrect date formats will show up in Gramps with a either a reddish background or a red dot on the right edge of the field. You can fix the date using the Date Selection dialog which can be opened by clicking on the date button. The format of the date is set under "Edit > Preferences > Data".
nl: <b>Onjuiste datums</b><br/>Iedereen voert af en toe datums in met een ongeldige indeling. Onjuiste datumnotaties worden weergegeven in Gramps met een rode achtergrond of een rode stip aan de rechterkant van het veld. U kunt de datum corrigeren met behulp van het dialoogvenster voor datumselectie dat kan worden geopend door op de datumknop te klikken. De datumindeling wordt ingesteld onder "Bewerken > Voorkeuren > Gegevens".

en: <b>Listing Events</b><br/>Events are added using the editor opened with "Person > Edit Person > Events". There is a long list of preset event types. You can add your own event types by typing in the text field, they will be added to the available events, but not translated.
nl: <b>Gebeurtenissen vermelden</b><br/>Gebeurtenissen worden toegevoegd met behulp van de editor die geopend wordt met "Personen > Persoon Bewerken > Gebeurtenissen". Er is een lange lijst met vooraf ingestelde gebeurtenistypen. U kunt uw eigen gebeurtenistypen toevoegen door in het tekstveld te typen, deze worden toegevoegd aan de al beschikbare gebeurtenissen, maar niet vertaald.

en: <b>Managing Names</b><br/>It is easy to manage people with several names in Gramps. In the Person Editor select the Names tab. You can add names of different types and set the preferred name by dragging it to the Preferred Name section.
nl: <b>Namen beheren</b><br/>Het is eenvoudig om personen met verschillende namen in Gramps te beheren. Selecteer in de Persoonsbewerker het tabblad 'Namen'. U kunt namen van verschillende typen toevoegen en de voorkeursnaam instellen door deze naar het gedeelte 'Voorkeursnaam' te slepen.

en: <b>Pedigree View</b><br/>The Pedigree View displays a traditional pedigree chart. Hold the mouse over an individual to see more information about them or right click on an individual to access other family members and settings. Play with the settings to see the different options.
nl: <b>Kwartierstaat</b><br/>De kwartierstaat geeft een traditionele stamboomgrafiek weer. Houd de muis boven een persoon om meer informatie te zien of klik met de rechtermuisknop op een persoon om toegang te krijgen tot andere gezinsleden en instellingen. Speel met de instellingen om de verschillende opties te zien.

en: <b>Managing Sources</b><br/>The Sources View shows a list of all sources in a single window. From here you can edit your sources, merge duplicates and see which individuals reference each source. You can use filters to group your sources.
nl: <b>Bronnen beheren</b><br/>De Bronnenweergave toont een lijst met alle bronnen in één venster. Vanaf hier kunt u uw bronnen bewerken, duplicaten samenvoegen en zien welke personen naar elke bron verwijzen. U kunt filters gebruiken om uw bronnen te groeperen.

en: <b>Managing Places</b><br/>The Places View shows a list of all places in the database. The list can be sorted by a number of different criteria, such as City, County or State.
nl: <b>Locaties beheren</b><br/>De Locatieweergave toont een lijst van alle plaatsen in de database. De lijst kan worden gesorteerd op een aantal verschillende criteria, zoals stad, graafschap of staat.

en: <b>Media View</b><br/>The Media View shows a list of all media entered in the database. These can be graphic images, videos, sound clips, spreadsheets, documents, and more.
nl: <b>Mediaweergave</b><br/>De Mediaweergave toont een lijst van alle media die in de database zijn ingevoerd. Dit kunnen grafische afbeeldingen, video's, geluidsfragmenten, spreadsheets, documenten en meer zijn.

en: <b>Filters</b><br/>Filters allow you to limit the people seen in the People View. In addition to the many preset filters, Custom Filters can be created limited only by your imagination. Custom filters are created from "Edit > Person Filter Editor".
nl: <b>Filters</b><br/>Met filters kunt u het aantal personen beperken die worden getoond in de weergave Personen. Naast de vele vooraf ingestelde filters kunnen er zelfgemaakte filters worden gemaakt, slechts beperkt door uw verbeeldingskracht. Zelfgemaakte filters worden gemaakt vanuit "Bewerken > Persoonsfilter aanpassen".

en: <b>The GEDCOM File Format</b><br/>Gramps allows you to import from, and export to, the GEDCOM format. There is extensive support for the industry standard GEDCOM version 5.5, so you can exchange Gramps information to and from users of most other genealogy programs. Filters exist that make importing and exporting GEDCOM files trivial.
nl: <b>Het GEDCOM-bestandsformaat</b><br/>Met Gramps kunt u importeren uit en exporteren naar het GEDCOM-formaat. Er is uitgebreide ondersteuning voor de industriestandaard GEDCOM versie 5.5, dus u kunt Gramps-informatie uitwisselen van en naar gebruikers van de meeste andere genealogieprogramma's. Er bestaan filters die het importeren en exporteren van GEDCOM-bestanden alledaags maken.

en: <b>The Gramps XML Package</b><br/>You can export your Family Tree as a Gramps XML Package. This is a compressed file containing your family tree data and all the media files connected to the database (images for example). This file is completely portable so is useful for backups or sharing with other Gramps users. This format has the key advantage over GEDCOM that no information is ever lost when exporting and importing.
nl: <b>Het Gramps XML-pakket</b><br/>U kunt uw stamboom exporteren als een Gramps XML-pakket. Dit is een gecomprimeerd bestand met uw stamboomgegevens en alle mediabestanden die in de database zijn opgeslagen (bijvoorbeeld afbeeldingen). Dit bestand is volledig uitwisselbaar, dus handig voor back-ups of om te delen met andere Gramps-gebruikers. Dit XML-formaat heeft als groot voordeel ten opzichte van GEDCOM dat er nooit informatie verloren gaat bij het exporteren en importeren.

en: <b>Web Family Tree Format</b><br/>Gramps can export data to the Web Family Tree (WFT) format. This format allows a family tree to be displayed online using a single file, instead of many html files.
nl: <b>De Web stamboomindeling</b><br/>Gramps kan gegevens exporteren naar de Web Family Tree (WFT) formaat. Met dit formaat kan een stamboom online worden weergegeven met één enkel bestand, in plaats van met veel losse html-bestanden.

en: <b>Making a Genealogy Website</b><br/>You can easily export your family tree to a web page. Select the entire database, family lines or selected individuals to a collection of web pages ready for upload to the World Wide Web.
nl: <b>Een genealogiewebsite maken</b><br/>U kunt uw stamboom eenvoudig exporteren naar een webpagina. Selecteer de volledige database, familielijnen of geselecteerde individuen voor een verzameling webpagina's die gereed zijn om te uploaden naar het World Wide Web.

en: <b>Reporting Bugs in Gramps</b><br/>The best way to report a bug in Gramps is to use the Gramps bug tracking system at https://gramps-project.org/bugs/.
nl: <b>Fouten in Gramps melden</b><br/>De beste manier om een fout in Gramps te melden, is door het Gramps-foutvolgsysteem te gebruiken op https://gramps-project.org/bugs/.

en: <b>The Gramps Homepage</b><br/>The Gramps homepage is at https://gramps-project.org/.
nl: <b>De Gramps-homepage</b><br/>De Gramps-homepage bevindt zich op https://gramps-project.org/.

en: <b>Privacy in Gramps</b><br/>Gramps helps you to keep personal information secure by allowing you to mark information as private. Data marked as private can be excluded from reports and data exports. Look for the padlock which toggles records between private and public.
nl: <b>Privacy in Gramps</b><br/>Gramps helpt u persoonlijke informatie veilig te houden door u toe te staan informatie als privé te markeren. Gegevens die zijn gemarkeerd als privé, kunnen worden uitgesloten van verslagen en export van gegevens. Zoek naar het hangslot waarmee u kunt wisselen tussen privé en openbaar.

en: <b>Keeping Good Records</b><br/>Be accurate when recording genealogical information. Don't make assumptions while recording primary information; write it exactly as you see it. Use bracketed comments to indicate your additions, deletions or comments. Use of the Latin 'sic' is recommended to confirm the accurate transcription of what appears to be an error in a source.
nl: <b>Goed omgaan met gegevens</b><br/>Wees nauwkeurig bij het vastleggen van genealogische informatie. Maak geen aannames bij het vastleggen van primaire informatie; schrijf het precies zoals het er staat. Gebruik tekst tussen haakjes om uw toevoegingen, verwijderingen of notities aan te geven. Het gebruik van het Latijnse 'sic' wordt aanbevolen om nauwkeurig aan te geven van wat een fout in een bron lijkt te zijn.

en: <b>Extra Reports and Tools</b><br/>Extra reports and tools can be added to Gramps with the "Addon" system. See them under "Help > Extra Reports/Tools". This is the best way for advanced users to experiment and create new functionality.
nl: <b>Extra verslagen en hulpmiddelen</b><br/>Extra verslagen en hulpmiddelen kunnen worden toegevoegd aan Gramps met het systeem van uitbreidingen. Zie ze onder "Hulp > Extra Verslagen / Hulpmiddelen". Dit is de beste manier voor ervaren gebruikers om te experimenteren en nieuwe functionaliteit te creëren.

en: <b>Book Reports</b><br/>The Book report under "Reports > Books..." allows you to collect a variety of reports into a single document. This single report is easier to distribute than multiple reports, especially when printed.
nl: <b>Boekverslagen </b><br/>Met het Boekverslag onder "Verslagen > Boeken…" kunt u verschillende verslagen in één document verzamelen. Dit enkele verslag is gemakkelijker te verspreiden dan meerdere rapporten, vooral wanneer het wordt afgedrukt.

en: <b>Gramps Announcements</b><br/>Interested in getting notified when a new version of Gramps is released? Join the Gramps-announce mailing list at "Help > Gramps Mailing Lists".
nl: <b>Gramps-aankondigingen</b><br/>Wilt u een melding ontvangen wanneer er een nieuwe versie van Gramps wordt uitgebracht? Word lid van de Gramps-announce mailinglijst op "Hulp > Gramps mailinglijsten".

en: <b>Record Your Sources</b><br/>Information collected about your family is only as good as the source it came from. Take the time and trouble to record all the details of where the information came from. Whenever possible get a copy of original documents.
nl: <b>Noteer uw bronnen</b><br/>Verzamelde informatie over uw familie is slechts zo goed als de bron waar de informatie vandaan kwam. Neem de tijd en moeite om alle details vast te leggen over de herkomst van informatie. Tracht zoveel mogelijk een kopie van originele documenten te verkrijgen.

en: <b>Directing Your Research</b><br/>Go from what you know to what you do not. Always record everything that is known before making conjectures. Often the facts at hand suggest plenty of direction for more research. Don't waste time looking through thousands of records hoping for a trail when you have other unexplored leads.
nl: <b>Uw onderzoek leiden</b><br/>Ga uit van wat u weet naar wat u niet weet. Noteer altijd alles wat bekend is voordat u gaat gissen. Vaak geven de feiten voldoende aanwijzingen voor meer onderzoek. Verspil geen tijd aan het doorzoeken van duizenden records hopend op een spoor als u nog andere niet onderzochte aanwijzingen hebt.

en: <b>The 'How and Why' of Your Genealogy</b><br/> Genealogy isn't only about dates and names. It is about people. Be descriptive. Include why things happened, and how descendants might have been shaped by the events they went through. Narratives go a long way in making your family history come alive.
nl: <b>Het 'hoe en waarom' van uw genealogie</b><br/>Genealogie gaat niet alleen over data en namen. Het gaat over mensen. Wees beschrijvend. Vermeld waarom dingen zijn gebeurd en hoe nakomelingen mogelijk zijn gevormd door de gebeurtenissen die ze hebben doorgemaakt. Verhalen leggen een lange weg af om uw familiegeschiedenis tot leven te laten komen.

en: <b>Don't speak English?</b><br/>Volunteers have translated Gramps into more than 40 languages. If Gramps supports your language and it is not being displayed, set the default language in your operating system and restart Gramps.
nl: <b>Spreekt u geen Engels?</b><br/>Vrijwilligers hebben Gramps vertaald in meer dan 40 talen. Als Gramps uw taal ondersteunt en deze niet wordt weergegeven, stelt u uw standaardtaal in uw besturingssysteem in en start Gramps opnieuw op.

en: <b>Gramps Translators</b><br/>Gramps has been designed so that new translations can easily be added with little development effort. If you are interested in participating please email gramps-devel@lists.sf.net.
nl: <b>Gramps vertalers</b><br/>Gramps is zo ontworpen dat nieuwe vertalingen gemakkelijk kunnen worden toegevoegd met weinig ontwikkelingsinspanning. Als u interesse heeft om en bijdrage te leveren, stuur dan een e-mail naar gramps-devel@lists.sf.net.

en: <b>Hello, привет or 喂</b><br/>Whatever script you use Gramps offers full Unicode support. Characters for all languages are properly displayed.
nl: <b>Hallo, привет of 喂</b><br/>Welk schrift u ook gebruikt, Gramps biedt volledige Unicode-ondersteuning. Lettertekens worden in alle talen correct weergegeven.

en: <b>The Home Person</b><br/>Anyone can be chosen as the Home Person in Gramps. Use "Edit > Set Home Person" in the Person View. The home person is the person who is selected when the database is opened or when the home button is pressed.
nl: <b>De Centrale persoon</b><br/>Iedereen kan worden gekozen als de Centrale persoon in Gramps. Gebruik "Bewerken > Centrale persoon instellen" in de persoonsweergave. De Centrale persoon is de persoon die wordt geselecteerd wanneer de database wordt geopend of wanneer op de startknop wordt gedrukt.

en: <b>The Gramps Code</b><br/>Gramps is written in a computer language called Python using the GTK and GNOME libraries for the graphical interface. Gramps is supported on any computer system where these programs have been ported. Gramps is known to be run on Linux, BSD, Solaris, Windows and Mac OS X.
nl: <b>De Gramps-code</b><br/>Gramps is geschreven in de computertaal Python met behulp van de GTK- en GNOME-bibliotheken voor de grafische interface. Gramps wordt ondersteund op elk computersysteem waar deze programma's naar zijn overgezet. Gramps werkt op Linux, BSD, Solaris, Windows en Mac OS X.

en: <b>Open Source Software</b><br/>The Free/Libre and Open Source Software (FLOSS) development model means Gramps can be extended by any programmer since all of the source code is freely available under its license. So it's not just about free beer, it's also about freedom to study and change the tool. For more about Open Source software lookup the Free Software Foundation and the Open Source Initiative.
nl: <b>Opensourcesoftware</b><br/>Het ontwikkelingsmodel van Free / Libre en Open Source Software (FLOSS) betekent dat Gramps door elke programmeur kan worden uitgebreid, aangezien alle broncode vrij beschikbaar is onder deze licentie. Het gaat dus niet alleen om gratis bier, het gaat ook om vrijheid om de tool te bestuderen en te veranderen. Meer informatie over Opensource software kunt u bij de Free Software Foundation en het Open Source Initiative vinden.

en: <b>The Gramps Software License</b><br/>You are free to use and share Gramps with others. Gramps is freely distributable under the GNU General Public License, see https://www.gnu.org/licenses/licenses.html#GPL to read about the rights and restrictions of this license.
nl: <b>De Gramps-softwarelicentie</b><br/>U bent vrij om Gramps te gebruiken en te delen met anderen. Gramps is gratis distribueerbaar onder de GNU General Public License, zie https://www.gnu.org/licenses/licenses.html#GPL om te lezen over de rechten en beperkingen van deze licentie.

en: <b>Gramps for Gnome or KDE?</b><br/>For Linux users Gramps works with whichever desktop environment you prefer. As long as the required GTK libraries are installed it will run fine.
nl: <b>Gramps voor Gnome of KDE?</b><br/>Voor Linux-gebruikers werkt Gramps met de desktopomgeving van uw voorkeur. Zolang de vereiste GTK-bibliotheken zijn geïnstalleerd zal het prima werken.

en: Error: Family Tree '%s' already exists.
    The '-C' option cannot be used.
nl: Fout: stamboom '%s' bestaat al.
    De '-C' optie kan niet gebruikt worden.

en: Error: Input Family Tree "%s" does not exist.
    If GEDCOM, Gramps-xml or grdb, use the -i option to import into a Family Tree instead.
nl: Fout: invoer stamboom "%s" bestaat niet.
    Gebruik bij GEDCOM, Gramps-xml, of grdb in plaats hiervan de optie -i om te importeren in een stamboom.

en: Error: Import file %s not found.
nl: Fout: importbestand %s niet gevonden.

en: Error: Unrecognized type: "%(format)s" for import file: %(filename)s
nl: Fout: onbekend type: "%(format)s" voor importbestand: %(filename)s

en: WARNING: Output file already exists!
    WARNING: It will be overwritten:
       %s
nl: WAARSCHUWING: uitvoerbestand bestaat reeds!
    WAARSCHUWING: het wordt overschreven:
       %s

en: OK to overwrite?
nl: OK om te overschrijven?

en: yes
nl: ja

en: no
nl: nee

en: Will overwrite the existing file: %s
nl: Het bestaande bestand overschrijven: %s

en: ERROR: Unrecognized format for export file %s
nl: FOUT: onbekende indeling voor exportbestand %s

en: Error: cannot open '%s'
nl: Fout: kan '%s' niet openen

en: List of known Family Trees in your database path
nl: Lijst met bekende stambomen in uw databasepad

en: %(full_DB_path)s with name "%(f_t_name)s"
nl: %(full_DB_path)s met naam "%(f_t_name)s"

en: Gramps Family Trees:
nl: Gramps stambomen:

en: Family Tree
nl: Stamboom

en: Performing action: %s.
nl: Uitvoering actie: %s.

en: Using options string: %s
nl: Optiereeks: %s

en: Exporting: file %(filename)s, format %(format)s.
nl: Exporteren: bestand %(filename)s, indeling %(format)s.

en: Cleaning up.
nl: Opruimen.

en: Created empty Family Tree successfully
nl: Lege stamboom succesvol aangemaakt

en: Error opening the file.
nl: Fout bij het openen van het bestand.

en: Exiting...
nl: Afsluiten…

en: Importing: file %(filename)s, format %(format)s.
nl: Importeren: bestand %(filename)s, indeling %(format)s.

en: Opened successfully!
nl: Succesvol geopend!

en: Database is locked, cannot open it!
nl: De database is vergrendeld, kan deze niet openen!

en: Database needs recovery, cannot open it!
nl: De database moet worden hersteld, kan deze niet openen!

en: Database backend unavailable, cannot open it!
nl: Het system achter de database is niet beschikbaar, kan deze niet openen!

en: Ignoring invalid options string.
nl: Ongeldige optiereeks negeren.

en: Unknown report name.
nl: Onbekende verslagnaam.

en: Report name not given. Please use one of %(donottranslate)s=reportname
nl: Verslagnaam niet opgegeven. Gebruik een van %(donottranslate)s=verslagnaam

en: %s
     Available names are:
nl: %s
     Beschikbare namen zijn:

en: Unknown tool name.
nl: Onbekende hulpmiddelnaam.

en: Tool name not given. Please use one of %(donottranslate)s=toolname.
nl: Hulpmiddel niet opgegeven. Gebruik een van %(donottranslate)s=hulpmiddelnaam.

en: Unknown book name.
nl: Onbekende boeknaam.

en: Book name not given. Please use one of %(donottranslate)s=bookname.
nl: Boeknaam niet opgegeven. Gebruik een van %(donottranslate)s=boeknaam.

en: Unknown action: %s.
nl: Onbekende actie: %s.

en: 
    Usage: gramps [OPTION...]
      --load-modules=MODULE1,MODULE2,...     Dynamic modules to load
    
    Help options
      -?, --help                             Show this help message
      --usage                                Display brief usage message
    
    Application options
      -O, --open=FAMILY_TREE                 Open Family Tree
      -U, --username=USERNAME                Database username
      -P, --password=PASSWORD                Database password
      -C, --create=FAMILY_TREE               Create on open if new Family Tree
      -i, --import=FILENAME                  Import file
      -e, --export=FILENAME                  Export file
      -r, --remove=FAMILY_TREE_PATTERN       Remove matching Family Tree(s) (use regular expressions)
      -f, --format=FORMAT                    Specify Family Tree format
      -a, --action=ACTION                    Specify action
      -p, --options=OPTIONS_STRING           Specify options
      -d, --debug=LOGGER_NAME                Enable debug logs
      -l [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees
      -L [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees in Detail
      -t [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees, tab delimited
      -u, --force-unlock                     Force unlock of Family Tree
      -s, --show                             Show config settings
      -c, --config=[config.setting[:value]]  Set config setting(s) and start Gramps
      -y, --yes                              Don't ask to confirm dangerous actions (non-GUI mode only)
      -q, --quiet                            Suppress progress indication output (non-GUI mode only)
      -v, --version                          Show versions
      -S, --safe                             Start Gramps in 'Safe mode'
                                              (temporarily use default settings)
      -D, --default=[APXFE]                  Reset settings to default;
                     A - addons are cleared
                     P - Preferences to default
                     X - Books are cleared, reports and tool settings to default
                     F - filters are cleared
                     E - Everything is set to default or cleared
nl: 
    Gebruik: gramps [OPTION...]
      --load-modules=MODULE1,MODULE2,...     Te laden Dynamische modules
    
    Hulp-opties
      -?, --help                             Toon dit helpbericht
      --usage                                Kort gebruiksoverzicht weergeven
    
    Application opties
      -O, --open=FAMILY_TREE                 Open Stamboom
      -U, --username=USERNAME                Gebruikersnaam database
      -P, --password=PASSWORD                Wachtwoord database
      -C, --create=FAMILY_TREE               Maak nieuwe stamboom en open
      -i, --import=FILENAME                  Import file
      -e, --export=FILENAME                  Export file
      -r, --remove=FAMILY_TREE_PATTERN       Verwijder bij elkaar passende Stambomen (gebruik regular expressions)
      -f, --format=FORMAT                    Specificeer formaat Stamboom
      -a, --action=ACTION                    Specificeer acties
      -p, --options=OPTIONS_STRING           Specificeer opties
      -d, --debug=LOGGER_NAME                Logboeken voor foutopsporing inschakelen
      -l [FAMILY_TREE_PATTERN...]            Stambomenlijst
      -L [FAMILY_TREE_PATTERN...]            Gedetailleerde Stambomenlijst
      -t [FAMILY_TREE_PATTERN...]            Stambomenlijst, door tabs gescheiden
      -u, --force-unlock                     Ontgrendelen van stamboom forceren
      -s, --show                             Configuratie-instellingen weergeven
      -c, --config=[config.setting[:value]]  Stel configuratie-instelling (en) in en start Gramps
      -y, --yes                              Vraag niet om gevaarlijke acties te bevestigen (alleen niet-GUI-modus)
      -q, --quiet                            Onderdruk voortgangsindicatie output (alleen niet-GUI-modus)
      -v, --version                          Toon versies
      -S, --safe                             Start Gramps in 'Veilige modus'
                                              (gebruik tijdelijk de standaardinstellingen)
      -D, --default=[APXFE]                  Instellingen naar standaard herstellen;
                     A - Uitbreidingen worden gewist
                     P - Standaard voorkeuren
                     X - Boeken worden gewist, verslagen en toolinstellingen worden naar standaard ingesteld
                     F - Filters worden gewist
                     E - Alles is standaard ingesteld of gewist

en: 
    Example of usage of Gramps command line interface
    
    1. To import four databases (whose formats can be determined from their names)
    and then check the resulting database for errors, one may type:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps -i file4.wft -a tool -p name=check.
    
    2. To explicitly specify the formats in the above example, append filenames with appropriate -f options:
    gramps -i file1.ged -f gedcom -i file2.gpkg -f gramps-pkg -i ~/db3.gramps -f gramps -i file4.wft -f wft -a tool -p name=check.
    
    3. To record the database resulting from all imports, supply -e flag
    (use -f if the filename does not allow Gramps to guess the format):
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg
    
    4. To save any error messages of the above example into files outfile and errfile, run:
    gramps -i file1.ged -i file2.dpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg >outfile 2>errfile
    
    5. To import three databases and start interactive Gramps session with the result:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps
    
    6. To open a database and, based on that data, generate timeline report in PDF format
    putting the output into the my_timeline.pdf file:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=timeline,off=pdf,of=my_timeline.pdf
    
    7. To generate a summary of a database:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=summary
    
    8. Listing report options
    Use the name=timeline,show=all to find out about all available options for the timeline report.
    To find out details of a particular option, use show=option_name , e.g. name=timeline,show=off string.
    To learn about available report names, use name=show string.
    
    9. To convert a Family Tree on the fly to a .gramps xml file:
    gramps -O 'Family Tree 1' -e output.gramps -f gramps
    
    10. To generate a web site into an other locale (in german):
    LANGUAGE=de_DE; LANG=de_DE.UTF-8 gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=navwebpage,target=/../de
    
    11. Finally, to start normal interactive session type:
    gramps
    
    Note: These examples are for bash shell.
    Syntax may be different for other shells and for Windows.
nl: 
    Voorbeeld van het gebruik van de opdrachtregelinterface van Gramps
    
    1. Om vier databases te importeren (waarvan het formaat afgeleid kan worden uit hun namen)
    en vervolgens de resulterende database te controleren op fouten, kan men typen:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps -i file4.wft -a tool -p name=check.
    
    2. Om de formaten in het bovenstaande voorbeeld expliciet op te geven, voegt u bestandsnamen toe met de juiste -f opties:
    gramps -i file1.ged -f gedcom -i file2.gpkg -f gramps-pkg -i ~/db3.gramps -f gramps-xml -i file4.wft -f wft -a tool -p name=check.
    
    3. Geef de vlag -e op om de database op te slaan die het resultaat is van alle invoer
    (gebruik -f als Gramps het bestandsformaat niet kan bepalen):
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg
    
    4. Om eventuele foutmeldingen van het bovenstaande voorbeeld op te slaan in de bestanden outfile en errfile, voert u uit:
    gramps -i file1.ged -i file2.dpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg >outfile 2>errfile
    
    5. Om drie databases te importeren en een interactieve Gramps-sessie te starten met het resultaat:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps
    
    6. Om een database te openen en op basis van die gegevens een tijdlijnverslag in PDF-indeling
    te genereren, waarbij de uitvoer in het bestand my_timeline.pdf wordt geplaatst:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=timeline,off=pdf,of=my_timeline.pdf
    
    7. Om een samenvatting van een database te genereren:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=summary
    
    8. Lijst met verslagopties
    Gebruik name=timeline,show=all om meer te weten te komen over alle beschikbare opties voor het tijdlijnverslag.
    Gebruik voor meer informatie over een bepaalde optie show=option_name , bijv. name=timeline,show=off string.
    Gebruik voor meer informatie over de beschikbare verslagnamen name=show string.
    
    9. Om een stamboom on-the-fly te converteren naar een .gramps xml-bestand:
    gramps -O 'Family Tree 1' -e output.gramps -f gramps
    
    10. Een website genereren in een andere landinstelling (in het Duits):
    LANGUAGE=de_DE; LANG=de_DE.UTF-8 gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=navwebpage,target=/../de
    
    11. Tot slot, om een normale interactieve sessie te starten, type:
    gramps
    
    Opmerking: deze voorbeelden zijn voor een 'bash-shell'.
    De syntaxis kan verschillen voor andere 'shells' en voor 'Windows'.

en: Trying to open: %s ...
nl: Proberen te openen: %s…

en: WARNING: %(strerr)s (errno=%(errno)s):
    WARNING: %(name)s
nl: WAARSCHUWING: %(strerr)s (errno=%(errno)s):
    WAARSCHUWING: %(name)s

en: Unknown action: %s. Ignoring.
nl: Onbekende actie: %s. Negeren.

en: setup debugging
nl: foutopsporing instellen

en: Gramps config settings from %s:
nl: Gramps-configuratie-instellingen van %s:

en: Current Gramps config setting: %(name)s:%(value)s
nl: Huidige Gramps-configuratie-instelling: %(name)s:%(value)s

en: DEFAULT
nl: STANDAARD

en:     New Gramps config setting: %(name)s:%(value)s
nl:     Nieuwe Gramps-configuratie-instelling: %(name)s:%(value)s

en: Gramps: no such config setting: '%s'
nl: Gramps: deze configuratie-instelling bestaat niet: '%s'

en: Error parsing the arguments
nl: Fout bij het verwerken van de parameters

en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

en: ERROR: %(title)s 
           %(message)s
nl: FOUT: %(title)s 
           %(message)s

en: Path
nl: Pad

en: Last accessed
nl: Laatst geopend

en: Locked?
nl: Vergrendeld?

en: Family Tree "%s":
nl: Stamboom "%s":

en: Starting Import, %s
nl: Import gestart, %s

en: Import finished...
nl: Import voltooid…

en: Importing data...
nl: Gegevens importeren…

en: Remove family tree warning
nl: Waarschuwing voor verwijderen stamboom

en: Are you sure you want to remove the family tree named
    "%s"?
nl: Weet u zeker dat u de stamboom wilt verwijderen met de naam
    "%s"?

en: Could not delete Family Tree
nl: Kon de stamboom niet verwijderen

en: Could not rename Family Tree
nl: Kon de stamboom niet hernoemen

en: 
    ERROR: Wrong database path in Edit Menu->Preferences.
    Open preferences and set correct database path.
    
    Details: Could not make database directory:
        %s
nl: 
    FOUT: Verkeerd databasepad in menu Bewerken-> Voorkeuren.
    Open voorkeuren en stel het juiste databasepad in.
    
    Details: Kon de databasemap niet aanmaken:
        %s

en: Never
nl: Nooit

en: Locked by %s
nl: Vergrendeld door %s

en: Unknown
nl: Onbekend

en: WARNING: %s
nl: WAARSCHUWING: %s

en: ERROR: %s
nl: FOUT: %s

en: Low level database corruption detected
nl: Beschadiging van de database op laag niveau gedetecteerd

en: Gramps has detected a problem in the underlying database. This can sometimes be repaired from the Family Tree Manager. Select the database and click on the Repair button
nl: Gramps heeft een probleem gedetecteerd in de onderliggende database. Dit kan worden hersteld via de Stamboombeheerder. Selecteer de database en klik op de knop Repareren

en: Read only database
nl: Alleen-lezen database

en: You do not have write access to the selected file.
nl: U heeft geen schrijfrechten op het geselecteerde bestand.

en: Cannot open database
nl: Kan database niet openen

en: Could not open file: %s
nl: Kan dit bestand niet openen: %s

en: Could not load a recent Family Tree.
nl: Kon een recente stamboom niet laden.

en: Family Tree does not exist, as it has been deleted.
nl: De stamboom bestaat niet, omdat deze is verwijderd.

en: The database is locked.
nl: De database is vergrendeld.

en: Use the --force-unlock option if you are sure that the database is not in use.
nl: Gebruik de optie --force-unlock als u zeker weet dat de database niet in gebruik is.

en: Error encountered: %s
nl: Fout opgetreden: %s

en: Error encountered in argument parsing: %s
nl: Fout bij het verwerken van parameters: %s

en: ERROR: Please specify a person
nl: FOUT: geef een persoon op

en: ERROR: Please specify a family
nl: FOUT: geef een familie op

en: =filename
nl: =bestandsnaam

en: Output file name. MANDATORY
nl: Uitvoerbestandsnaam. VERPLICHT

en: =format
nl: =formaat

en: Output file format.
nl: Uitvoerbestandsformaat.

en: =name
nl: =naam

en: Style name.
nl: Stijlnaam.

en: Paper size name.
nl: Naam papierformaat.

en: =number
nl: =nummer

en: Paper orientation number.
nl: Papieroriëntatienummer.

en: Left paper margin
nl: Linkermarge

en: Size in cm
nl: Grootte in cm

en: Right paper margin
nl: Rechtermarge

en: Top paper margin
nl: Bovenmarge

en: Bottom paper margin
nl: Ondermarge

en: =css filename
nl: =css-bestandsnaam

en: CSS filename to use, html format only
nl: Te gebruiken CSS-bestandsnaam, alleen bij html-indeling

en: Unknown option: %s
nl: Onbekende optie: %s

en:    Valid options are:
nl:    Geldige opties zijn:

en:    Use '%(donottranslate)s' to see description and acceptable values
nl:    Gebruik '%(donottranslate)s' om de beschrijving en acceptabele waarden te zien

en: Ignoring '%(notranslate1)s=%(notranslate2)s' and using '%(notranslate1)s=%(notranslate3)s'.
nl: '%(notranslate1)s=%(notranslate2)s' wordt genegeerd en '%(notranslate1)s=%(notranslate3)s' wordt gebruikt.

en: Use '%(notranslate)s' to see valid values.
nl: Gebruik '%(notranslate)s' om geldige waarden te zien.

en: Ignoring unknown option: %s
nl: Onbekende optie genegeerd: %s

en:    Available options:
nl:    Beschikbare opties:

en: (no help available)
nl: (geen hulp beschikbaar)

en:    Available values are:
nl:    Beschikbare waarden zijn:

en: option '%(optionname)s' not valid. Use '%(donottranslate)s' to see all valid options.
nl: optie '%(optionname)s' is niet geldig. Gebruik '%(donottranslate)s' om alle geldige opties te zien.

en: Failed to write report.
nl: Kan verslag niet schrijven.

en: Failed to make '%s' report.
nl: Kan '%s'-verslag niet aanmaken.

en: Error detected in database
nl: Fout gedetecteerd in database

en: Gramps has detected an error in the database. This can usually be resolved by running the "Check and Repair Database" tool.
    
    If this problem continues to exist after running this tool, please file a bug report at %(gramps_bugtracker_url)s
nl: Gramps heeft een fout in de database gedetecteerd. Dit kan meestal worden opgelost door het hulpmiddel "Database controleren en repareren" uit te voeren.
    
    Als dit probleem blijft bestaan na het uitvoeren van dit hulpmiddel, stuur dan een foutmelding naar %(gramps_bugtracker_url)s

en: Imported %Y/%m/%d %H:%M:%S
nl: Geïmporteerd op %d-%m-%Y/ %H:%M:%S

en: Missing Given Name
nl: Ontbrekende voornaam

en: Missing Record
nl: Ontbrekend gegeven

en: Missing Surname
nl: Ontbrekende achternaam

en: [Living]
nl: [Levend]

en: Private Record
nl: Privé-gegeven

[ctx: localized lexeme inflections]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: January
nl: januari

[ctx: surname]
en: none
nl: geen

[ctx: given-name]
en: none
nl: geen

en: Date parser for '%s' not available, using default
nl: Datum-parser voor '%s' niet beschikbaar, standaard gebruikt

en: Date displayer for '%s' not available, using default
nl: Datumweergave voor '%s' niet beschikbaar, standaard gebruikt

note: Translators: Numeric year, month, day
en: YYYY-MM-DD (ISO)
nl: JJJJ-MM-DD (ISO)

[ctx: date format]
note: Translators: You may translate this as "Numerical", "System preferred", or similar.
en: Numerical
nl: Numeriek

note: Translators: Full month name, day, year
en: Month Day, Year
nl: Maand Dag, Jaar

note: Translators: Abbreviated month name, day, year
en: Mon Day, Year
nl: Mnd Dag, Jaar

note: Translators: Day, full month name, year
en: Day Month Year
nl: Dag Maand Jaar

note: Translators: Day, abbreviated month name, year
en: Day Mon Year
nl: Dag Mnd Jaar

en: {date_quality}from {date_start} to {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}
nl: {date_quality}van {date_start} tot {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}

en: {date_quality}between {date_start} and {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}
nl: {date_quality}tussen {date_start} en {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}

en: today
nl: vandaag

[ctx: localized lexeme inflections]
en: February
nl: februari

[ctx: localized lexeme inflections]
en: March
nl: maart

[ctx: localized lexeme inflections]
en: April
nl: april

[ctx: localized lexeme inflections]
en: May
nl: mei

[ctx: localized lexeme inflections]
en: June
nl: juni

[ctx: localized lexeme inflections]
en: July
nl: juli

[ctx: localized lexeme inflections]
en: August
nl: augustus

[ctx: localized lexeme inflections]
en: September
nl: september

[ctx: localized lexeme inflections]
en: October
nl: oktober

[ctx: localized lexeme inflections]
en: November
nl: november

[ctx: localized lexeme inflections]
en: December
nl: december

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Jan
nl: jan

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Feb
nl: feb

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Mar
nl: mrt

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Apr
nl: apr

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: May
nl: mei

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Jun
nl: jun

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Jul
nl: jul

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Aug
nl: aug

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Sep
nl: sep

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Oct
nl: okt

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Nov
nl: nov

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Dec
nl: dec

[ctx: calendar]
en: Gregorian
nl: Gregoriaans

[ctx: calendar]
en: Julian
nl: Juliaans

[ctx: calendar]
en: Hebrew
nl: Hebreeuws

[ctx: calendar]
en: French Republican
nl: Frans republikeins

[ctx: calendar]
en: Persian
nl: Perzisch

[ctx: calendar]
en: Islamic
nl: Islamitisch

[ctx: calendar]
en: Swedish
nl: Zweeds

[ctx: Hebrew month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Tishri
nl: Tisjri

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Heshvan
nl: Chesjvan

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Kislev
nl: Kislew

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Shevat
nl: Sjevat

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: AdarI
nl: Adar

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: AdarII
nl: Adar 2

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Iyyar
nl: Iar

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Tammuz
nl: Tammoez

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Elul
nl: Eloel

[ctx: French month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Vendémiaire
nl: Wijnmaand

[ctx: French month lexeme]
en: Brumaire
nl: Mistmaand

[ctx: French month lexeme]
en: Frimaire
nl: Koudemaand

[ctx: French month lexeme]
en: Nivôse
nl: Sneeuwmaand

[ctx: French month lexeme]
en: Pluviôse
nl: Regenmaand

[ctx: French month lexeme]
en: Ventôse
nl: Windmaand

[ctx: French month lexeme]
en: Germinal
nl: Kiemmaand

[ctx: French month lexeme]
en: Floréal
nl: Bloemmaand

[ctx: French month lexeme]
en: Prairial
nl: Weidemaand

[ctx: French month lexeme]
en: Messidor
nl: Oogstmaand

[ctx: French month lexeme]
en: Thermidor
nl: Hittemaand

[ctx: French month lexeme]
en: Fructidor
nl: Fruitmaand

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rabi`al-Awwal
nl: Rabi`-ul-Awwal

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rabi`ath-Thani
nl: Rabi`-ul-Akhir

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Jumada l-Ula
nl: Jumaada-ul-Awwal

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Jumada t-Tania
nl: Jumaada-ul-Akhir

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Sha`ban
nl: Sha`abaan

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Dhu l-Qa`da
nl: Dhul Qa`da

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Dhu l-Hijja
nl: Dhul Hidja

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: before
nl: voor

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: after
nl: na

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: about
nl: omstreeks

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: from
nl: van

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: to
nl: tot

[ctx: date quality]
en: estimated
nl: geschat

[ctx: date quality]
en: calculated
nl: berekend

en: Sunday
nl: Zondag

en: Monday
nl: Maandag

en: Tuesday
nl: Dinsdag

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Friday
nl: Vrijdag

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: Sun
nl: Zon

en: Mon
nl: Maa

en: Tue
nl: Din

en: Wed
nl: Woe

en: Thu
nl: Don

en: Fri
nl: Vri

en: Sat
nl: Zat

en: Add child to family
nl: Kind aan gezin toevoegen

en: Remove child from family
nl: Kind uit gezin verwijderen

en: Remove Family
nl: Gezin verwijderen

en: Remove father from family
nl: Vader uit gezin verwijderen

en: Remove mother from family
nl: Moeder uit gezin verwijderen

en: The schema version is not supported by this version of Gramps.
    
    This Family Tree is schema version %(tree_vers)s, and this version of Gramps supports versions %(min_vers)s to %(max_vers)s
    
    Please upgrade to the corresponding version or use XML for porting data between different schema versions.
nl: De schemaversie wordt niet ondersteund door deze versie van Gramps.
    
    Deze stamboom is schema versie %(tree_vers)s, en deze versie van Gramps ondersteunt de versies %(min_vers)s tot %(max_vers)s
    
    Upgrade naar de corresponderende versie of gebruik XML voor het overdragen van gegevens tussen verschillende schemaversies.

en: The Python version is not supported by this version of Gramps.
    
    This Family Tree is Python version %(tree_vers)s, and this version of Gramps supports versions %(min_vers)s to %(max_vers)s
    
    Please upgrade to the corresponding version or use XML for porting data between different Python versions.
nl: De Python-versie wordt niet ondersteund door deze versie van Gramps.
    
    Deze stamboom is Python-versie %(tree_vers)s, en deze versie van Gramps ondersteunt de versies %(min_vers)s tot %(max_vers)s
    
    Upgrade naar de corresponderende versie of gebruik XML voor het overdragen van gegevens tussen verschillende Python-versies.

en: The Family Tree you are trying to load is in the schema version %(oldschema)s format. This version of Gramps uses schema version %(newschema)s. Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading the schema version of the Family Tree.
    
    If you upgrade then you won't be able to use the previous version of Gramps, even if you subsequently %(wiki_manual_backup_html_start)sbackup%(html_end)s or %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s your upgraded Family Tree.
    
    Upgrading is a difficult task which could irretrievably corrupt your Family Tree if it is interrupted or fails.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your %(bold_start)sold%(bold_end)s version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
nl: De stamboom die u probeert te laden is gemaakt in schemaversie %(oldschema)s. Deze versie van Gramps gebruikt schemaversie %(newschema)s. Daarom kunt u deze stamboom niet laden zonder de schemaversie van de stamboom te upgraden.
    
    Als u een upgrade uitvoert kunt u de vorige versie van Gramps niet gebruiken, zelfs niet als u vervolgens een %(wiki_manual_backup_html_start)sback-up%(html_end)s maakt of een %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s uitvoert van uw bijgewerkte stamboom.
    
    Upgraden is een moeilijke taak die uw stamboom onherstelbaar kan beschadigen als deze wordt onderbroken of mislukt.
    
    Als u nog geen back-up van uw stamboom hebt gemaakt, moet u uw %(bold_start)soude%(bold_end)s versie van Gramps starten en %(wiki_backup_html_start)smaak een back-up%(html_end)s van uw stamboom.

en: Database connection failed.
    
    %(message)s
    Please check your connection settings file:
    %(settings_file)s
nl: Databaseverbinding mislukt.
    
    %(message)s
    Controleer uw bestand met verbindingsinstellingen:
    %(settings_file)s

en: The Family Tree you are trying to load is in the %(dbtype)s database, which is no longer supported.
    Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading.
    
    If you upgrade then you won't be able to use the previous version of Gramps, even if you subsequently %(wiki_manual_backup_html_start)sbackup%(html_end)s or %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s your upgraded Family Tree.
    
    You are strongly advised to backup your Family Tree.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your previous version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
nl: De stamboom die u probeert te laden, bevindt zich in de %(dbtype)s-database, die niet langer wordt ondersteund.
    Daarom kunt u deze stamboom niet laden zonder te upgraden.
    
    Als u een upgrade uitvoert kunt u de vorige versie van Gramps niet gebruiken, zelfs niet als u vervolgens een %(wiki_manual_backup_html_start)sback-up%(html_end)s maakt of een %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s uitvoert van uw bijgewerkte stamboom.
    
    U wordt sterk aangeraden om een back-up van uw stamboom te maken.
    
    Als u nog geen back-up van uw stamboom heeft gemaakt, moet u uw vorige versie van Gramps starten en %(wiki_backup_html_start)seen back-up%(html_end)s van uw stamboom maken.

en: _Undo %s
nl: _Ongedaan maken %s

en: _Redo %s
nl: Op_nieuw uitvoeren %s

en: Number of people
nl: Aantal personen

en: Number of families
nl: Aantal gezinnen

en: Number of sources
nl: Aantal bronnen

en: Number of citations
nl: Aantal citaten

en: Number of events
nl: Aantal gebeurtenissen

en: Number of media
nl: Aantal media-objecten

en: Number of places
nl: Aantal locaties

en: Number of repositories
nl: Aantal opslagplaatsen

en: Number of notes
nl: Aantal notities

en: Number of tags
nl: Aantal labels

en: Schema version
nl: Schema-versie

en: %(n1)6d  People        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
nl: %(n1)6d  Personen        bijgewerkt met %(n2)6d citaten in %(n3)6d seconden

en: %(n1)6d  Families      upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
nl: %(n1)6d  Gezinnen      bijgewerkt met %(n2)6d citaten in %(n3)6d seconden

en: %(n1)6d  Events        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
nl: %(n1)6d  Gebeurtenissen        opgewaardeerd met %(n2)6d citaten in %(n3)6d seconden

en: %(n1)6d  Media Objects upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
nl: %(n1)6d  Media-objecten bijgewerkt met %(n2)6d citaten in %(n3)6d seconden

en: %(n1)6d  Places        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
nl: %(n1)6d  Locaties        bijgewerkt met %(n2)6d citaten in %(n3)6d seconden

en: %(n1)6d  Repositories  upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
nl: %(n1)6d  Opslagplaatsen bijgewerkt met %(n2)6d citaten in %(n3)6d seconden

en: %(n1)6d  Sources       upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
nl: %(n1)6d  Bronnen       bijgewerkt met %(n2)6d citaten in %(n3)6d seconden

en: Number of new objects upgraded:
nl: Aantal bijgewerkte nieuwe objecten:

en: 
    
    You may want to run
    Tools -> Family Tree Processing -> Merge
    in order to merge citations that contain similar
    information
nl: 
    
    Wellicht wilt u
    Hulpmiddelen -> Stamboom bewerken -> Citaten samenvoegen
    uitvoeren om citaten met vergelijkbare informatie
    samen te voegen

en: Upgrade Statistics
nl: Statistieken bijwerken

en: Default format (defined by Gramps preferences)
nl: Standaardindeling (gedefinieerd door Gramps-voorkeuren)

en: Surname, Given Suffix
nl: Achternaam, Voornaam Achtervoegsel

en: Given
nl: Voornaam

en: Given Surname Suffix
nl: Voornaam Achternaam Achtervoegsel

en: Main Surnames, Given Patronymic Suffix Prefix
nl: Hoofdachternamen, Voornaam Patroniem Achtervoegsel Voorvoegsel

en: Patronymic, Given
nl: Patroniem, Voornaam

[ctx: Person]
en: title
nl: titel

en: given
nl: voornaam

en: surname
nl: achternaam

en: suffix
nl: achtervoegsel

[ctx: Name]
en: call
nl: roepnaam

[ctx: Name]
en: common
nl: algemeen

en: initials
nl: initialen

[ctx: Name]
en: primary
nl: primair

en: primary[pre]
nl: primair[pre]

en: primary[sur]
nl: primair[sur]

en: primary[con]
nl: primair[con]

en: patronymic
nl: patroniem

en: patronymic[pre]
nl: patroniem[pre]

en: patronymic[sur]
nl: patroniem[sur]

en: patronymic[con]
nl: patroniem[con]

en: notpatronymic
nl: niet patroniem

[ctx: Remaining names]
en: rest
nl: overige

en: prefix
nl: voorvoegsel

en: rawsurnames
nl: onbewerkte achternamen

en: nickname
nl: bijnaam

en: familynick
nl: familiebijnaam

en: Wrong name format string %s
nl: Verkeerde naamopmaaktekens %s

en: ERROR, Edit Name format in Preferences
nl: FOUT, bewerk Naamopmaak in Voorkeuren

en: Error in '%s' file: cannot load.
nl: Fout in '%s'-bestand: kan het niet laden.

en: Full
nl: Volledig

en: WARNING: Too many arguments in filter '%s'!
    Trying to load with subset of arguments.
nl: WAARSCHUWING: Te veel parameters in filter '%s'!
    Er wordt een poging gedaan met een deel van de parameters.

en: WARNING: Too few arguments in filter '%s'!
             Trying to load anyway in the hope this will be upgraded.
nl: WAARSCHUWING: Te weinig parameters in filter '%s'!
             Er wordt toch een poging gedaan in de hoop dat dit lukt.

en: ERROR: filter %s could not be correctly loaded. Edit the filter!
nl: FOUT: filter %s kan niet correct worden geladen. Bewerk het filter!

en: General filters
nl: Algemene filters

en: Wrong format of date-time
nl: Ongeldige datum- en tijdnotatie

en: Only date-times in the iso format of yyyy-mm-dd hh:mm:ss, where the time part is optional, are accepted. %s does not satisfy.
nl: Alleen datumtijden in het iso-formaat van jjjj-mm-dd uu:mm:ss, waar het tijdgedeelte optioneel is, worden geaccepteerd. %s voldoet hier niet aan.

en: Confidence:
nl: Betrouwbaarheid:

en: Date:
nl: Datum:

en: Volume/Page:
nl: Volume/Pagina:

en: Citations matching parameters
nl: Citaten met overeenkomende parameters

en: Matches citations with particular parameters
nl: Overeenkomst met citaten met bepaalde parameters

en: Citation/source filters
nl: Citaat-/bronfilters

en: Event filters
nl: Gebeurtenisfilters

en: Number must be:
nl: Waarde moet zijn:

en: Number of instances:
nl: Aantal:

en: Text:
nl: Tekst:

en: Substring:
nl: Deeltekenreeks:

en: Note type:
nl: Type notitie:

en: Objects with notes with the particular type
nl: Objecten met notities van een specifiek type

en: Matches notes with the particular type
nl: Overeenkomst met notities met het bepaalde type

en: Reference count must be:
nl: Aantal referenties moet zijn:

en: Reference count:
nl: Aantal referenties:

en: Source ID:
nl: Bron-ID:

en: Filter name:
nl: Filternaam:

en: Can't find filter %s in the defined custom filters
nl: Kan filter %s niet vinden in de gedefinieerde Aangepaste filters

en: Source filter name:
nl: Naam bronfilter:

en: Miscellaneous filters
nl: Diverse filters

en: No description
nl: Geen beschrijving

en: The filter definition contains a loop.
nl: De filterdefinitie bevat een lus.

en: One rule references another which eventually references the first.
nl: Een regel verwijst naar een andere die uiteindelijk naar de eerste verwijst.

en: Every citation
nl: Elk citaat

en: Matches every citation in the database
nl: Overeenkomst met elk citaat in de database

en: Changed after:
nl: Gewijzigd na:

en: but before:
nl: maar voor:

en: Citations changed after <date time>
nl: Citaten die na <datum tijd> gewijzigd zijn

en: Matches citation records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
nl: Overeenkomst met citaatvermeldingen die na een specifieke datum-tijd (jjjj-mm-dd uu:mm:ss) gewijzigd zijn, of binnen een periode als een tweede datum-tijd opgegeven is.

en: Citations marked private
nl: Citaten gemarkeerd als privé

en: Matches citations that are indicated as private
nl: Overeenkomst met citaten die als privé aangegeven zijn

en: Citation attribute:
nl: Citaatkenmerk:

en: Value:
nl: Waarde:

en: Citations with the attribute <attribute>
nl: Citaten met het kenmerk <attribuut>

en: Matches citations with the attribute of a particular value
nl: Overeenkomst met citaten met het kenmerk van een bepaalde waarde

en: Confidence level:
nl: Betrouwbaarheidsniveau:

en: Citations with <count> media
nl: Citaten met <aantal> media

en: Matches citations with a certain number of items in the gallery
nl: Overeenkomst met citaten met een bepaald aantal items in de galerij

en: Citation with <Id>
nl: Citaat met <ID>

en: Matches a citation with a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met een citaat met een specifiek Gramps-ID

en: Citations having <count> notes
nl: Citaten met <aantal> notities

en: Matches citations having a certain number of notes
nl: Overeenkomst met citaten met een bepaald aantal notities

en: Citations having notes containing <substring>
nl: Citaten met aantekeningen die een <deeltekenreeks> bevatten

en: Matches citations whose notes contain text matching a substring
nl: Overeenkomst met citaten waarvan de notities tekst bevatten die overeenkomt met een deeltekenreeks

en: Citations having notes containing <text>
nl: Citaten met notities die <tekst> bevatten

en: Matches citations whose notes contain text matching a regular expression
nl: Overeenkomst met citaten waarvan de notities tekst bevatten die overeenkomt met een reguliere expressie

en: Citations with a note of type <type>
nl: Citaten met notities van type <type>

en: Matches citations with a note of the specified type
nl: Overeenkomst met citaten met een notitie van het opgegeven type

en: Note filters
nl: Notitiefilters

en: Citations with a reference count of <count>
nl: Citaten waar <aantal> keer naar verwezen wordt

en: Matches citations with a certain reference count
nl: Overeenkomst met citaten waar een bepaald aantal keer naar verwezen wordt

en: Abbreviation:
nl: Afkorting:

en: Author:
nl: Auteur:

en: Publication:
nl: Publicatie:

en: Title:
nl: Titel:

en: Sources matching parameters
nl: Bronnen met overeenkomende parameters

en: Matches citations with a source of a particular value
nl: Overeenkomst met citaten met een bron van een bepaalde waarde

en: Source filters
nl: Bronfilters

en: Citation with Source <Id>
nl: Citaat met bron <ID>

en: Matches a citation with a source with a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met een citaat met een bron met een specifieke Gramps-ID

en: Citations having source notes containing <text>
nl: Citaten met bronvermeldingen die <tekst> bevatten

en: Matches citations whose source notes contain a substring or match a regular expression
nl: Overeenkomst met citaten waarvan de bronnotities een deeltekenreeks bevatten of overeenkomen met een reguliere expressie

en: Tag:
nl: Label:

en: Citations with the <tag>
nl: Citaten met het <label>

en: Matches citations with the particular tag
nl: Overeenkomst met citaten met een bepaald label

en: Citations matching the <filter>
nl: Citaten die overeenkomen met het <filter>

en: Matches citations matched by the specified filter name
nl: Overeenkomst met citaten die overeenkomen met de specifieke filternaam

en: Citations with Volume/Page containing <text>
nl: Citaten met volume/pagina die <tekst> bevat

en: Matches citations whose Volume/Page contains a certain substring
nl: Overeenkomst met citaten waarvan het volume/pagina een bepaalde deeltekenreeks bevat

en: Repository filter name:
nl: Naam Opslagplaatsfilter:

en: Citations with a source with a repository reference matching the <repository filter>
nl: Citaten met een bron die een opslagplaats-referentie bevat dat overeenkomt met het <opslagplaatsfilter>

en: Matches citations with sources with a repository reference that match a certain repository filter
nl: Overeenkomst met citaten bij bronnen met een opslagplaats-referentie die overeenkomt met een bepaald opslagplaatsfilter

en: Citations with source matching the <source filter>
nl: Citaten waarvan de bron overeenkomt met het <bronfilter>

en: Matches citations with sources that match the specified source filter name
nl: Overeenkomst met citaten bij bronnen die overeenkomen met de specifieke bronfilternaam

en: Citations with Id containing <text>
nl: Citaten met ID die <tekst> bevatten

en: Matches citations whose Gramps ID matches the regular expression
nl: Overeenkomst met citaten waarvan het Gramps-ID overeenkomt met de reguliere expressie

en: Citations with Source Id containing <text>
nl: Citaten met bron-ID die <tekst> bevatten

en: Matches citations whose source has a Gramps ID that matches the regular expression
nl: Overeenkomst met citaten waarvan de bron een Gramps-ID heeft dat overeenkomt met de reguliere expressie

en: Every event
nl: Iedere gebeurtenis

en: Matches every event in the database
nl: Overeenkomst met alle gebeurtenissen in de database

en: Events changed after <date time>
nl: Gebeurtenissen die na <datum tijd> zijn gewijzigd

en: Matches event records changed after a specified date/time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date/time is given.
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen die gewijzigd zijn na een specifieke datum/tijd (jjjj-mm-dd uu:mm:ss), of binnen een periode als een tweede datum/tijd is opgegeven.

en: Events marked private
nl: Gebeurtenissen gemarkeerd als privé

en: Matches events that are indicated as private
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen die als privé aangegeven zijn

en: Event attribute:
nl: Gebeurteniskenmerk:

en: Events with the attribute <attribute>
nl: Gebeurtenissen met het <kenmerk>

en: Matches events with the event attribute of a particular value
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met een gebeurteniskenmerk van een bepaalde waarde

en: Events with the <citation>
nl: Gebeurtenissen met het <citaat>

en: Matches events with a citation of a particular value
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met een citaat die een bepaalde waarde bevat

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Event type:
nl: Gebeurtenistype:

en: Place:
nl: Locatie:

en: Events with <data>
nl: Gebeurtenissen met <gegevens>

en: Matches events with data of a particular value
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met gegevens die een bepaalde waarde bevatten

en: Day of Week:
nl: Dag van de week:

en: Events occurring on a particular day of the week
nl: Gebeurtenissen die plaatsvinden op een bepaalde dag van de week

en: Matches events occurring on a particular day of the week
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen die plaatsvinden op een bepaalde dag van de week

en: Main Participants:
nl: Belangrijkste deelnemers:

en: Events matching parameters
nl: Gebeurtenissen met overeenkomende parameters

en: Matches events with particular parameters
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met bepaalde parameters

en: Events with <count> media
nl: Gebeurtenissen met <aantal> media

en: Matches events with a certain number of items in the gallery
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met een bepaald aantal items in de galerij

en: Event with <Id>
nl: Gebeurtenis met <ID>

en: Matches an event with a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met een specifiek Gramps-ID

en: Events having <count> notes
nl: Gebeurtenissen met <aantal> notities

en: Matches events having a certain number of notes
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met een bepaald aantal notities

en: Events having notes containing <substring>
nl: Gebeurtenissen met notities die een <deeltekenreeks> bevatten

en: Matches events whose notes contain text matching a substring
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen waarvan de notities tekst bevatten die overeenkomt met een deeltekenreeks

en: Events having notes containing <text>
nl: Gebeurtenissen met notities die <tekst> bevatten

en: Matches events whose notes contain text matching a regular expression
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen waarvan de notities tekst bevatten die overeenkomt met een reguliere expressie

en: Events with a note of type <type>
nl: Gebeurtenissen met een notitie van het type <type>

en: Matches events with a note of the specified type
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met een notitie van het specifieke type

en: Events with a reference count of <count>
nl: Gebeurtenissen waar <aantal> keer naar verwezen wordt

en: Matches events with a certain reference count
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen waar een bepaald aantal keer naar verwezen wordt

en: Events with <count> sources
nl: Gebeurtenissen met <aantal> bronnen

en: Matches events with a certain number of sources connected to it
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met een bepaald aantal bronverwijzingen

en: Events with the <tag>
nl: Gebeurtenissen met het <label>

en: Matches events with the particular tag
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met een bepaald label

en: Events with the particular type
nl: Gebeurtenissen van een bepaald type

en: Matches events with the particular type
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met het bepaalde type

en: Events matching the <filter>
nl: Gebeurtenissen die overeenkomen met het <filter>

en: Matches events matched by the specified filter name
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen die overeenkomen met de specifieke filternaam

en: Include Family events:
nl: Inclusief gezinsgebeurtenissen:

en: Person filter name:
nl: Naam persoonsfilter:

en: Events of persons matching the <person filter>
nl: Gebeurtenissen van personen die overeenkomen met het <persoonsfilter>

en: Matches events of persons matched by the specified person filter name
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen van personen die overeenkomen met de specifieke persoonsfilternaam

en: Place filter name:
nl: Naam locatiefilter:

en: Events of places matching the <place filter>
nl: Gebeurtenissen in plaatsen die overeenkomen met het <locatiefilter>

en: Matches events that occurred at places that match the specified place filter name
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen die hebben plaatsgevonden op plaatsen die overeenkomen met de specifieke plaatsfilternaam

en: Events with at least one direct source >= <confidence level>
nl: Gebeurtenissen met ten minste één directe bron >= <betrouwbaarheidsniveau>

en: Matches events with at least one direct source with confidence level(s)
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met ten minste één directe bron met betrouwbaarheidsniveau('s)

en: Events with source matching the <source filter>
nl: Gebeurtenissen waarvan de bron overeenkomt met het <bronfilter>

en: Matches events with sources that match the specified source filter name
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen met bronnen die overeenkomen met de specifieke bronfilternaam

en: Events with Id containing <text>
nl: Gebeurtenissen met ID met <tekst>

en: Matches events whose Gramps ID matches the regular expression
nl: Overeenkomst met gebeurtenissen waarvan het Gramps-ID overeenkomt met de reguliere expressie

en: Every family
nl: Elk gezin

en: Matches every family in the database
nl: Overeenkomst met alle gezinnen in de database

en: Families changed after <date time>
nl: Gezinnen die gewijzigd zijn na <datum tijd>

en: Matches family records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
nl: Overeenkomst met gezinnen die gewijzigd zijn na een specifieke datum-tijd (jjjj-mm-dd uu:mm:ss), of binnen een periode als een tweede datum-tijd is opgegeven.

en: Person ID:
nl: Persoon-ID:

en: Families having child with Id containing <text>
nl: Gezinnen met een kind met ID met <tekst>

en: Matches families where child has a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met gezinnen met een kind met een specifiek Gramps-ID

en: Child filters
nl: Kindfilters

en: Families with child with the <name>
nl: Gezinnen met een kind met de <naam>

en: Matches families where child has a specified (partial) name
nl: Overeenkomst met gezinnen met een kind met een specifieke (gedeeltelijke) naam

en: Families marked private
nl: Gezinnen gemarkeerd als privé

en: Matches families that are indicated as private
nl: Overeenkomst met gezinnen die als privé zijn aangegeven

en: Families having father with Id containing <text>
nl: Gezinnen met een vader met ID met <tekst>

en: Matches families whose father has a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met gezinnen waarvan de vader een specifiek Gramps-ID heeft

en: Father filters
nl: Vaderfilters

en: Families with father with the <name>
nl: Gezinnen met een vader met de <naam>

en: Matches families whose father has a specified (partial) name
nl: Overeenkomst met gezinnen waarvan de vader een specifieke (gedeeltelijke) naam heeft

en: Family attribute:
nl: Gezinskenmerk:

en: Families with the family <attribute>
nl: Gezinnen met een <gezinskenmerk>

en: Matches families with the family attribute of a particular value
nl: Overeenkomst met gezinnen met een gezinskenmerk van een bepaalde waarde

en: Families with the <citation>
nl: Gezinnen met het <citaat>

en: Matches families with a citation of a particular value
nl: Overeenkomst met gezinnen met een citaat met een bepaalde waarde

en: Family event:
nl: Gezinsgebeurtenis:

en: Main Participants
nl: Belangrijkste deelnemers

en: Families with the <event>
nl: Gezinnen met de <gebeurtenis>

en: Matches families with an event of a particular value
nl: Overeenkomst met gezinnen met een gebeurtenis van een bepaalde waarde

en: Families with <count> media
nl: Gezinnen met <aantal> media

en: Matches families with a certain number of items in the gallery
nl: Overeenkomst met gezinnen met een bepaald aantal items in de galerij

en: Family with <Id>
nl: Gezin met <ID>

en: Matches a family with a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met een gezin met een specifieke Gramps-ID

en: Families with <count> LDS events
nl: Gezinnen met <aantal> LDS-gebeurtenissen

en: Matches families with a certain number of LDS events
nl: Overeenkomst met gezinnen met een bepaald aantal LDS-gebeurtenissen

en: Families having <count> notes
nl: Gezinnen met <aantal> notities

en: Matches families having a certain number notes
nl: Overeenkomst met gezinnen met een bepaald aantal notities

en: Families having notes containing <substring>
nl: Gezinnen met notities die een <deeltekenreeks> bevatten

en: Matches families whose notes contain text matching a substring
nl: Overeenkomst met gezinnen waarvan de notities tekst bevatten die overeenkomt met een deeltekenreeks

en: Families having notes containing <text>
nl: Gezinnen met notities die <tekst> bevatten

en: Matches families whose notes contain text matching a regular expression
nl: Overeenkomst met gezinnen waarvan notities tekst bevatten die overeenkomt met een reguliere expressie

en: Families with a note of type <type>
nl: Gezinnen met een notitie van type <type>

en: Matches families with a note of the specified type
nl: Overeenkomst met gezinnen met een notitie van het specifieke type

en: Families with a reference count of <count>
nl: Gezinnen waar <aantal> keer naar verwezen wordt

en: Matches family objects with a certain reference count
nl: Overeenkomst met gezinsobjecten waar een bepaald aantal keer naar verwezen wordt

en: Relationship type:
nl: Verwantschapstype:

en: Families with the relationship type
nl: Gezinnen met een verwantschapstype

en: Matches families with the relationship type of a particular value
nl: Overeenkomst met gezinnen met een verwantschapstype van een bepaalde waarde

en: Families with <count> sources
nl: Gezinnen met <aantal> bronnen

en: Matches families with a certain number of sources connected to it
nl: Overeenkomst met gezinnen met een bepaald aantal bronverwijzingen

en: Families with the <source>
nl: Gezinnen verbonden aan <bron>

en: Matches families who have a particular source
nl: Overeenkomst met gezinnen met een bepaalde bron

en: Families with the <tag>
nl: Gezinnen met het <label>

en: Matches families with the particular tag
nl: Overeenkomst met gezinnen met een bepaald label

en: Families with twins
nl: Gezinnen met tweelingen

en: Matches families with twins
nl: Overeenkomst met gezinnen met tweelingen

en: Inclusive:
nl: Inclusief:

en: Ancestor families of <family>
nl: Voorouderfamilies van <gezin>

en: Matches ancestor families of the specified family
nl: Overeenkomst met vooroudergezinnen van het specifieke gezin

en: Bookmarked families
nl: Gezinnen met bladwijzers

en: Matches the families on the bookmark list
nl: Overeenkomst met de gezinnen op de bladwijzerlijst

en: Descendant families of <family>
nl: Afstammelingen van <gezin>

en: Matches descendant families of the specified family
nl: Overeenkomst met nakomelingsgezinnen van het specifieke gezin

en: Families matching the <filter>
nl: Gezinnen die overeenkomen met het <filter>

en: Matches families matched by the specified filter name
nl: Overeenkomst met gezinnen die overeenkomen met de specifieke filternaam

en: Families with at least one direct source >= <confidence level>
nl: Gezinnen met ten minste één directe bron >= <betrouwbaarheidsniveau>

en: Matches families with at least one direct source with confidence level(s)
nl: Overeenkomst met gezinnen met ten minste één rechtstreekse bron met een bepaald betrouwbaarheidsniveau

en: Families having mother with Id containing <text>
nl: Gezinnen met een moeder met ID met <tekst>

en: Matches families whose mother has a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met gezinnen waarvan de moeder een specifieke Gramps-ID heeft

en: Mother filters
nl: Moederfilters

en: Families with mother with the <name>
nl: Gezinnen met een moeder met de <naam>

en: Matches families whose mother has a specified (partial) name
nl: Overeenkomst met gezinnen waarvan de moeder een specifieke (gedeeltelijke) naam heeft

en: Families with child matching the <regex_name>
nl: Gezinnen met kind dat overeenkomt met <regex_naam>

en: Matches families where some child has a name that matches a specified regular expression
nl: Overeenkomst met gezinnen waarvan een kind een naam heeft die overeenkomt met een opgegeven reguliere expressie

en: Families with father matching the <regex_name>
nl: Gezinnen met vader die overeenkomt met <regex_naam>

en: Matches families whose father has a name matching a specified regular expression
nl: Overeenkomst met gezinnen waarvan de vader een naam heeft die overeenkomt met een opgegeven reguliere expressie

en: Families with Id containing <text>
nl: Gezinnen met ID met <tekst>

en: Matches families whose Gramps ID matches the regular expression
nl: Overeenkomst met gezinnen waarvan het Gramps-ID overeenkomt met de reguliere expressie

en: Families with mother matching the <regex_name>
nl: Gezinnen met moeder die overeenkomt met <regex_naam>

en: Matches families whose mother has a name matching a specified regular expression
nl: Overeenkomst met gezinnen waarvan de moeder een naam heeft die overeenkomt met een opgegeven reguliere expressie

en: Families with any child matching the <name>
nl: Gezinnen met kinderen die overeenkomen met <naam>

en: Matches families where any child has a specified (partial) name
nl: Overeenkomst met gezinnen waarvan een kind een specifieke (gedeeltelijke) naam heeft

en: Families with father matching the <name>
nl: Gezinnen met een vader die overeenkomt met <naam>

en: Families with mother matching the <name>
nl: Gezinnen met een moeder die overeenkomt met <naam>

en: Every media object
nl: Elk media-object

en: Matches every media object in the database
nl: Overeenkomst met elk media-object in de database

en: Media objects changed after <date time>
nl: Media-objecten die na <datum tijd> gewijzigd zijn

en: Matches media objects changed after a specified date:time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date:time is given.
nl: Overeenkomst met media-objecten die gewijzigd zijn na een specifieke datum:tijd (jjjj-mm-dd uu:mm:ss), of binnen een periode als een tweede datum:tijd is opgegeven.

en: Media attribute:
nl: Media-kenmerk:

en: Media objects with the attribute <attribute>
nl: Media-objecten met het kenmerk <kenmerk>

en: Matches media objects with the attribute of a particular value
nl: Overeenkomst met media-objecten met een kenmerk van een bepaalde waarde

en: Media with the <citation>
nl: Media met het <citaat>

en: Matches media with a citation of a particular value
nl: Overeenkomst met media met een citaat van een bepaalde waarde

en: Media object with <Id>
nl: Media-object met <ID>

en: Matches a media object with a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met een media-object met een specifieke Gramps-ID

en: Path:
nl: Pad:

en: Media objects matching parameters
nl: Media-objecten met overeenkomende parameters

en: Matches media objects with particular parameters
nl: Overeenkomst met media-objecten met bepaalde parameters

en: Media objects having notes containing <substring>
nl: Media-objecten met notities die een <deeltekenreeks> bevatten

en: Matches media objects whose notes contain text matching a substring
nl: Overeenkomst met media-objecten waarvan de notities tekst bevatten die overeenkomt met een deeltekenreeks

en: Media objects having notes containing <text>
nl: Media-objecten met notities die <tekst> bevatten

en: Matches media objects whose notes contain text matching a regular expression
nl: Overeenkomst met media-objecten waarvan de notities tekst bevatten die overeenkomt met een reguliere expressie

en: Media objects with a reference count of <count>
nl: Media-objecten waar <aantal> keer naar verwezen wordt

en: Matches media objects with a certain reference count
nl: Overeenkomst met media-objecten waar een bepaald aantal keer naar verwezen wordt

en: Media with <count> sources
nl: Media met <aantal> bronnen

en: Matches media with a certain number of sources connected to it
nl: Overeenkomst met media met een bepaald aantal bronverwijzingen

en: Media with the <source>
nl: Media met de <bron>

en: Matches media who have a particular source
nl: Overeenkomst met media met een bepaalde bron

en: Media objects with the <tag>
nl: Media-objecten met het <label>

en: Matches media objects with the particular tag
nl: Overeenkomst met media-objecten met een bepaald label

en: Media objects matching the <filter>
nl: Media-objecten die overeenkomen met het <filter>

en: Matches media objects matched by the specified filter name
nl: Overeenkomst met media-objecten die overeenkomen met de specifieke filternaam

en: Media with a direct source >= <confidence level>
nl: Media met een directe bron >= <betrouwbaarheidsniveau>

en: Matches media with at least one direct source with confidence level(s)
nl: Overeenkomst met media met ten minste één directe bron met betrouwbaarheidsniveau('s)

en: Media objects marked private
nl: Media-objecten gemarkeerd als privé

en: Matches Media objects that are indicated as private
nl: Overeenkomst met media-objecten die als privé zijn aangegeven

en: Media objects with Id containing <text>
nl: Media-objecten met ID met <tekst>

en: Matches media objects whose Gramps ID matches the regular expression
nl: Overeenkomst met media-objecten waarvan het Gramps-ID overeenkomt met de reguliere expressie

en: Every note
nl: Elke notitie

en: Matches every note in the database
nl: Overeenkomst met alle notities in de database

en: Notes changed after <date time>
nl: Notities die na <datum tijd> gewijzigd zijn

en: Matches note records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
nl: Overeenkomst met notities die gewijzigd zijn na een specifieke datum-tijd (jjjj-mm-dd uu:mm:ss), of binnen een periode als een tweede datum-tijd opgegeven is.

en: Note with <Id>
nl: Notitie met <ID>

en: Matches a note with a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met een notitie met een specifiek Gramps-ID

en: Notes matching parameters
nl: Notities met overeenkomende parameters

en: Matches Notes with particular parameters
nl: Overeenkomst met notities met bepaalde parameters

en: Notes with a reference count of <count>
nl: Notities met <aantal> verwijzingen

en: Matches notes with a certain reference count
nl: Overeenkomst met notities waar een bepaald aantal keer naar verwezen wordt

en: Notes with the <tag>
nl: Notities met het <label>

en: Matches notes with the particular tag
nl: Overeenkomst met notities met een bepaald label

en: Notes with the particular type
nl: Notities van een bepaald type

en: Notes matching the <filter>
nl: Notities die overeenkomen met het <filter>

en: Matches notes matched by the specified filter name
nl: Overeenkomst met notities die overeenkomen met de specifieke filternaam

en: Notes containing <text>
nl: Notities die <tekst> bevatten

en: Matches notes that contain a substring or match a regular expression
nl: Overeenkomst met notities die een deeltekenreeks bevatten of overeenkomen met een reguliere expressie

en: Notes containing <substring>
nl: Notities die <deeltekenreeks> bevatten

en: Matches notes that contain text which matches a substring
nl: Overeenkomst met notities die tekst bevatten die overeenkomt met een deeltekenreeks

en: Notes marked private
nl: Notities gemarkeerd als privé

en: Matches notes that are indicated as private
nl: Overeenkomst met notities die als privé zijn aangegeven

en: Notes with Id containing <text>
nl: Notities met ID met <tekst>

en: Matches notes whose Gramps ID matches the regular expression
nl: Overeenkomst met notities waarvan het Gramps-ID overeenkomt met de reguliere expressie

en: Persons changed after <date time>
nl: Personen die gewijzigd zijn na <datum tijd>

en: Matches person records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
nl: Overeenkomst met personen die gewijzigd zijn na een specifieke datum-tijd (jjjj-mm-dd uu:mm:ss), of binnen een periode als een tweede datum-tijd opgegeven is.

en: Relationship path between <person> and people matching <filter>
nl: Verwantschap tussen <persoon> en personen die overeenkomen met <filter>

en: Relationship filters
nl: Verwantschapsfilters

en: Searches over the database starting from a specified person and returns everyone between that person and a set of target people specified with a filter.  This produces a set of relationship paths (including by marriage) between the specified person and the target people.  Each path is not necessarily the shortest path.
nl: Zoekt in de database vanaf een opgegeven persoon en geeft iedereen terug tussen die persoon en een doelgroep die is gespecificeerd met een filter. Dit levert een reeks verwantschapspaden (huwelijk inbegrepen) op tussen de opgegeven persoon en de doelgroep. Elk pad is niet noodzakelijk het kortste pad.

en: Finding relationship paths
nl: Verwantschappen zoeken

en: Retrieving all sub-filter matches
nl: Alle subfilterovereenkomsten ophalen

en: Evaluating people
nl: Personen evalueren

en: Disconnected people
nl: Personen zonder verwanten

en: Matches people that have no family relationships to any other person in the database
nl: Overeenkomst met personen die geen familierelaties hebben met een andere persoon in de database

en: Everyone
nl: Iedereen

en: Matches everyone in the database
nl: Overeenkomst met iedereen in de database

en: Families with incomplete events
nl: Gezinnen met onvolledige gebeurtenissen

en: Matches people with missing date or place in an event of the family
nl: Overeenkomst met personen waarvan een datum of plaats ontbreekt bij een familiegebeurtenis

en: People with <count> addresses
nl: Personen met <aantal> adressen

en: Matches people with a certain number of personal addresses
nl: Overeenkomst met personen met een bepaald aantal persoonlijke adressen

en: People with an address containing <text>
nl: Personen met een adres met <text>

en: Matches people with a personal address containing the given text
nl: Overeenkomst met personen met een persoonlijk adres dat de gegeven tekst bevat

en: People with an alternate name
nl: Personen met een alternatieve naam

en: Matches people with an alternate name
nl: Overeenkomst met personen met een alternatieve naam

en: People with <count> associations
nl: Personen met <aantal> connecties

en: Matches people with a certain number of associations
nl: Overeenkomst met personen met een bepaald aantal connecties

en: Personal attribute:
nl: Persoonlijk kenmerk:

en: People with the personal <attribute>
nl: Personen met persoonlijk <kenmerk>

en: Matches people with the personal attribute of a particular value
nl: Overeenkomst met personen met een bepaald persoonlijk kenmerk

en: People with the <birth data>
nl: Personen met <geboortedatum>

en: Matches people with birth data of a particular value
nl: Overeenkomst met personen met een bepaalde geboortedatum

en: People with the <citation>
nl: Personen met het <citaat>

en: Matches people with a citation of a particular value
nl: Overeenkomst met personen met een bepaald citaat

en: People with a common ancestor with <person>
nl: Personen met dezelfde gemeenschappelijke voorouder als <persoon>

en: Ancestral filters
nl: Voorouderfilters

en: Matches people that have a common ancestor with a specified person
nl: Overeenkomst met personen die een gemeenschappelijke voorouder hebben met een specifiek persoon

en: People with a common ancestor with <filter> match
nl: Personen met een gemeenschappelijke voorouder die overeen komen met <filter>

en: Matches people that have a common ancestor with anybody matched by a filter
nl: Overeenkomst met personen die een gemeenschappelijke voorouder hebben met iedereen die overeenkomt met een filter

en: People with the <death data>
nl: Personen met <overlijdensgegevens>

en: Matches people with death data of a particular value
nl: Overeenkomst met personen met bepaalde overlijdensgegevens

en: Personal event:
nl: Persoonlijke gebeurtenis:

en: Primary Role:
nl: Primaire rol:

en: People with the personal <event>
nl: Personen met de persoonlijke <gebeurtenis>

en: Matches people with a personal event of a particular value
nl: Overeenkomst met personen met een bepaalde persoonlijke gebeurtenis

en: People with the family <attribute>
nl: Personen met het gezin <kenmerk>

en: Matches people with the family attribute of a particular value
nl: Overeenkomst met personen met een bepaald gezinskenmerk

en: People with the family <event>
nl: Personen met het gezin <gebeurtenis>

en: Matches people with a family event of a particular value
nl: Overeenkomst met personen met een bepaalde gezinsgebeurtenis

en: People with <count> media
nl: Personen met <aantal> media

en: Matches people with a certain number of items in the gallery
nl: Overeenkomst met personen met een bepaald aantal items in de galerij

en: Person with <Id>
nl: Persoon met <ID>

en: Matches person with a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met een persoon met een specifieke Gramps-ID

en: People with <count> LDS events
nl: Personen met <aantal> LDS-gebeurtenissen

en: Matches people with a certain number of LDS events
nl: Overeenkomst met personen met een bepaald aantal LDS-gebeurtenissen

en: Given name:
nl: Voornaam:

en: Full Family name:
nl: Volledige familienaam:

[ctx: person]
en: Title:
nl: Titel:

en: Suffix:
nl: Achtervoegsel:

en: Call Name:
nl: Roepnaam:

en: Nick Name:
nl: Bijnaam:

en: Prefix:
nl: Voorvoegsel:

en: Single Surname:
nl: Enkelvoudige achternaam:

en: Connector
nl: Connectie

en: Patronymic:
nl: Patroniem:

en: Family Nick Name:
nl: Familiebijnaam:

en: People with the <name>
nl: Personen met de <naam>

en: Matches people with a specified (partial) name
nl: Overeenkomst met personen met een specifieke (gedeeltelijke) naam

en: Surname origin type:
nl: Type oorspronkelijke achternaam:

en: People with the <Surname origin type>
nl: Personen met het <type oorspronkelijke achternaam>

en: Matches people with a surname origin
nl: Overeenkomst met personen met dezelfde oorspronkelijke achternaam

en: Name type:
nl: Naamtype:

en: People with the <Name type>
nl: Personen met het <naamtype>

en: Matches people with a type of name
nl: Overeenkomst met personen met een type naam

en: People with a nickname
nl: Personen met een bijnaam

en: Matches people with a nickname
nl: Overeenkomst met personen met een bijnaam

en: People having <count> notes
nl: Personen met <aantal> notities

en: Matches people having a certain number of notes
nl: Overeenkomst met personen met een bepaald aantal notities

en: People having notes containing <substring>
nl: Personen met notities met <deeltekenreeks>

en: Matches people whose notes contain text matching a substring
nl: Overeenkomst met personen wiens notities tekst bevatten die overeenkomt met een deeltekenreeks

en: People having notes containing <text>
nl: Personen met notities met <tekst>

en: Matches people whose notes contain text matching a regular expression
nl: Overeenkomst met personen van wie de notities tekst bevatten die overeenkomt met een reguliere expressie

en: People with a note of type <type>
nl: Personen met een notitie van het type <type>

en: Matches people with a note of the specified type
nl: Overeenkomst met personen met een notitie van het specifieke type

en: People who are neither male nor female
nl: Personen die mannelijk noch vrouwelijk zijn

en: Matches all people with other gender
nl: Overeenkomst met alle personen met ander geslacht

en: Number of relationships:
nl: Aantal verwantschappen:

en: Number of children:
nl: Aantal kinderen:

en: People with the <relationships>
nl: Personen met de <verwantschappen>

en: Matches people with a particular relationship
nl: Overeenkomst met personen met een bepaalde verwantschap

en: Family filters
nl: Gezinsfilters

en: Name:
nl: Naam:

en: Soundex match of People with the <name>
nl: Soundex-overeenstemming van personen met de <naam>

en: Soundex Match of people with a specified name. First name, Surname, Call name, and Nickname are searched in primary and alternate names.
nl: Soundex-overeenkomst van personen met een specifieke naam. De voornaam, achternaam, roepnaam en bijnaam worden gezocht in primaire en alternatieve namen.

en: People with <count> sources
nl: Personen met <aantal> bronnen

en: Matches people with a certain number of sources connected to it
nl: Overeenkomst met personen met een bepaald aantal bronnen

en: People with the <source>
nl: Personen met de <bron>

en: Matches people who have a particular source
nl: Overeenkomst met personen met een bepaalde bron

en: People with the <tag>
nl: Personen met het <label>

en: Matches people with the particular tag
nl: Overeenkomst met personen met een bepaald label

en: Case sensitive:
nl: Hoofdlettergevoelig:

en: People with records containing <substring>
nl: Personen met gegevens met <deeltekenreeks>

en: Matches people whose records contain text matching a substring
nl: Overeenkomst met personen waarvan vermeldingen tekst bevatten die overeenkomt met een deeltekenreeks

en: People with unknown gender
nl: Personen met onbekend geslacht

en: Matches all people with unknown gender
nl: Overeenkomst met alle personen met onbekend geslacht

en: Adopted people
nl: Geadopteerde personen

en: Matches people who were adopted
nl: Overeenkomst met personen die geadopteerd zijn

en: People with children
nl: Personen met kinderen

en: Matches people who have children
nl: Overeenkomst met personen met kinderen

en: People with incomplete names
nl: Personen met onvolledige namen

en: Matches people with firstname or lastname missing
nl: Overeenkomst met personen waarvan de voor- of achternaam ontbreekt

en: Ancestors of <person>
nl: Voorouders van <persoon>

en: Matches people that are ancestors of a specified person
nl: Overeenkomst met personen die voorouders zijn van een specifiek persoon

en: Ancestors of <filter> match
nl: Voorouders van overeenkomsten met <filter>

en: Matches people that are ancestors of anybody matched by a filter
nl: Overeenkomst met personen die de voorouder zijn van iedereen die overeenkomt met een filter

en: Bookmarked people
nl: Personen met bladwijzers

en: Matches the people on the bookmark list
nl: Overeenkomst met de personen op de bladwijzerlijst

en: Children of <filter> match
nl: Kinderen met overeenkomsten uit <filter>

en: Matches children of anybody matched by a filter
nl: Overeenkomst met de kinderen van iedereen die overeenkomt met een filterresultaat

en: Home Person
nl: Centrale persoon

en: Matches the Home Person
nl: Overeenkomst met de Centrale persoon

en: Descendant family members of <person>
nl: Afstammende familieleden van <persoon>

en: Descendant filters
nl: Afstammelingfilters

en: Matches people that are descendants or the spouse of a descendant of a specified person
nl: Overeenkomst met personen die afstammeling of partner zijn van een afstammeling van een specifiek persoon

en: Descendant family members of <filter> match
nl: Afstammende familieleden uit het <filter> resultaat

en: Matches people that are descendants or the spouse of anybody matched by a filter
nl: Overeenkomst met personen die afstammeling of partner zijn van iemand die overeenkomt met een filterresultaat

en: Descendants of <person>
nl: Afstammelingen van <persoon>

en: Matches all descendants for the specified person
nl: Overeenkomst met alle nakomelingen van de specifieke persoon

en: Descendants of <filter> match
nl: Afstammelingen van <filter> resultaat

en: Matches people that are descendants of anybody matched by a filter
nl: Overeenkomst met personen die afstammeling zijn van iedereen die overeenkomt met een filterresultaat

en: Duplicated ancestors of <person>
nl: Dubbele voorouders van <persoon>

en: Matches people that are ancestors twice or more of a specified person
nl: Overeenkomst met personen die twee generaties of meer voorouder zijn van een specifiek persoon

en: Females
nl: Vrouwelijk

en: Matches all females
nl: Overeenkomst met alle vrouwen

en: Number of generations:
nl: Aantal generaties:

en: Ancestors of <person> not more than <N> generations away
nl: Voorouders van <persoon> niet meer dan <N> generaties verwijderd

en: Matches people that are ancestors of a specified person not more than N generations away
nl: Overeenkomst met personen die niet meer dan N generaties voorouder zijn van een specifieke persoon

en: Ancestors of bookmarked people not more than <N> generations away
nl: Voorouders van personen met een bladwijzer niet meer dan <N> generaties verwijderd

en: Matches ancestors of the people on the bookmark list not more than N generations away
nl: Overeenkomst met voorouders die niet meer dan N generaties af staan van personen op bladwijzers

en: Ancestors of the Home Person not more than <N> generations away
nl: Voorouders van de Centrale persoon niet meer dan <N> generaties verwijderd

en: Matches ancestors of the Home Person not more than N generations away
nl: Overeenkomst met personen die niet meer dan N generaties voorouder zijn van de Centrale persoon

en: Descendants of <person> not more than <N> generations away
nl: Afstammelingen van <persoon> niet meer dan <N> generaties verwijderd

en: Matches people that are descendants of a specified person not more than N generations away
nl: Overeenkomst met afstammelingen die niet meer dan N generaties af staan van de specifieke persoon

en: Males
nl: Mannelijk

en: Matches all males
nl: Overeenkomst met alle mannen

en: Ancestors of <person> at least <N> generations away
nl: Voorouders van <persoon> minstens <N> generaties verwijderd

en: Matches people that are ancestors of a specified person at least N generations away
nl: Overeenkomst met voorouders die minstens N generaties af staan van een specifiek persoon

en: Descendants of <person> at least <N> generations away
nl: Afstammelingen van <persoon> minstens <N> generaties verwijderd

en: Matches people that are descendants of a specified person at least N generations away
nl: Overeenkomst met afstammelingen die minstens N generaties af staan van een specifiek persoon

en: Parents of <filter> match
nl: Ouders van het <filter> resultaat

en: Matches parents of anybody matched by a filter
nl: Overeenkomst met ouders van iedereen die overeenkomt met een filterresultaat

en: People related to <Person>
nl: Personen verwant aan <persoon>

en: Matches people related to a specified person
nl: Overeenkomst met personen die verwant zijn aan een specifiek persoon

en: Siblings of <filter> match
nl: Broers en zussen van <filter> resultaat

en: Matches siblings of anybody matched by a filter
nl: Overeenkomst met broers en zussen van iedereen die overeenkomt met een filterresultaat

en: Spouses of <filter> match
nl: Partners van <filter> resultaat

en: Matches people married to anybody matching a filter
nl: Overeenkomst met personen die getrouwd zijn met iedereen die overeenkomt met een filterresultaat

en: Witnesses
nl: Getuigen

en: Matches people who are witnesses in any event
nl: Overeenkomst met personen die getuigen zijn bij een gebeurtenis

en: Event filter name:
nl: Naam gebeurtenisfilter:

en: Persons with events matching the <event filter>
nl: Personen met gebeurtenissen die overeenkomen met het <gebeurtenisfilter>

en: Matches persons who have events that match a certain event filter
nl: Overeenkomst met personen met gebeurtenissen die overeenkomen met een bepaald gebeurtenisfilter

en: People matching the <filter>
nl: Personen die overeenkomen met het <filter> resultaat

en: Matches people matched by the specified filter name
nl: Overeenkomst met personen die overeenkomen met de specifieke filternaam

en: Persons with at least one direct source >= <confidence level>
nl: Personen met minstens één directe bron >= <betrouwbaarheidsniveau>

en: Matches persons with at least one direct source with confidence level(s)
nl: Overeenkomst met personen met ten minste één directe bron met betrouwbaarheidsniveau(s)

en: People missing parents
nl: Personen die ouders missen

en: Matches people that are children in a family with less than two parents or are not children in any family.
nl: Overeenkomst met personen die kinderen zijn in een gezin met minder dan twee ouders of geen kinderen zijn in een gezin.

en: People with multiple marriage records
nl: Personen met meerdere huwelijksgegevens

en: Matches people who have more than one spouse
nl: Overeenkomst met personen met meer dan één partner

en: People with no marriage records
nl: Personen zonder huwelijksgegevens

en: Matches people who have no spouse
nl: Overeenkomst met personen zonder partner

en: People without a known birth date
nl: Personen zonder bekende geboortedatum

en: Matches people without a known birthdate
nl: Overeenkomst met personen zonder bekende geboortedatum

en: People without a known death date
nl: Personen zonder bekende overlijdensdatum

en: Matches people without a known deathdate
nl: Overeenkomst met personen zonder bekende overlijdensdatum

en: People marked private
nl: Personen gemarkeerd als privé

en: Matches people that are indicated as private
nl: Overeenkomst met personen die als privé zijn aangegeven

en: People not marked private
nl: Personen niet gemarkeerd als privé

en: Matches people that are not indicated as private
nl: Overeenkomst met personen die niet als privé zijn aangegeven

en: People with incomplete events
nl: Personen met onvolledige gebeurtenissen

en: Matches people with missing date or place in an event
nl: Overeenkomst met personen met een ontbrekende datum of plaats bij een gebeurtenis

en: On date:
nl: Op datum:

en: People probably alive
nl: Personen die waarschijnlijk in leven zijn

en: Matches people without indications of death that are not too old
nl: Overeenkomst met personen zonder indicaties van overlijden die niet te oud zijn

en: People with Id containing <text>
nl: Personen met ID met <tekst>

en: Matches people whose Gramps ID matches the regular expression
nl: Overeenkomst met personen van wie het Gramps-ID overeenkomt met de reguliere expressie

en: People with a name matching <text>
nl: Personen met een naam die overeenkomt met <tekst>

en: Matches people's names containing a substring or matching a regular expression
nl: Overeenkomst met namen van personen die een deeltekenreeks bevatten of overeenkomen met een reguliere expressie

en: Relationship path between <persons>
nl: Verwantschapslijn tussen <personen>

en: Matches the ancestors of two persons back to a common ancestor, producing the relationship path between two persons.
nl: Overeenkomst met de voorouders van twee personen van een gemeenschappelijke voorouder, waardoor het verwantschapslijn tussen twee personen ontstaat.

en: Relationship path between bookmarked persons
nl: Verwantschapslijn tussen personen met een bladwijzer

en: Matches the ancestors of bookmarked individuals back to common ancestors, producing the relationship path(s) between bookmarked persons.
nl: Overeenkomst met de voorouders van personen met een bladwijzer af op gemeenschappelijke voorouders, waardoor verwantschapslijnen tussen personen met een bladwijzer ontstaan.

en: People matching the <name>
nl: Personen die overeenkomen met de <naam>

en: Every place
nl: Elke plaats

en: Matches every place in the database
nl: Overeenkomst met elke plaats in de database

en: Places changed after <date time>
nl: Plaatsen die na <datum tijd> gewijzigd zijn

en: Matches place records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
nl: Overeenkomst met plaatsvermeldingen die gewijzigd zijn na een specifieke datum-tijd (jjjj-mm-dd uu:mm:ss), of binnen een periode als een tweede datum-tijd is opgegeven.

en: Place with the <citation>
nl: Plaats met het <citaat>

en: Matches places with a citation of a particular value
nl: Overeenkomst met locaties met een citaat van een bepaalde waarde

[ctx: place]
en: Name:
nl: Naam:

en: Place type:
nl: Type plaats:

en: Places matching parameters
nl: Plaatsen met overeenkomende parameters

en: Matches places with particular parameters
nl: Overeenkomst met locaties met bepaalde parameters

en: Places with <count> media
nl: Plaatsen met <aantal> media

en: Matches places with a certain number of items in the gallery
nl: Overeenkomst met locaties met een bepaald aantal items in de galerij

en: Place with <Id>
nl: Locatie met <ID>

en: Matches a place with a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met een locatie met een specifieke Gramps-ID

en: Places with no latitude or longitude given
nl: Plaatsen zonder gegeven lengte- of breedtegraad

en: Matches places with empty latitude or longitude
nl: Overeenkomst met plaatsen met een lege lengte- of breedtegraad

en: Position filters
nl: Locatiefilters

en: Places having <count> notes
nl: Plaatsen met <aantal> notities

en: Matches places having a certain number of notes
nl: Overeenkomst met locaties met een bepaald aantal notities

en: Places having notes containing <substring>
nl: Plaatsen met notities die een <deeltekenreeks> bevatten

en: Matches places whose notes contain text matching a substring
nl: Overeenkomst met locaties waarvan de notities tekst bevatten die overeenkomt met een deeltekenreeks

en: Places having notes containing <text>
nl: Plaatsen met notities die <tekst> bevatten

en: Matches places whose notes contain text matching a regular expression
nl: Overeenkomst met locaties waarvan de notities tekst bevatten die overeenkomt met een reguliere expressie

en: Places with a note of type <type>
nl: Plaatsen met een notitie van type <type>

en: Matches places with a note of the specified type
nl: Overeenkomst met locaties met een notitie van het specifieke type

en: Street:
nl: Straat:

en: Locality:
nl: Deelgemeente:

en: City:
nl: Stad:

en: County:
nl: Graafschap:

en: State:
nl: Staat:

en: Country:
nl: Land:

en: ZIP/Postal Code:
nl: Postcode:

en: Church Parish:
nl: Kerkparochie:

en: Places with a reference count of <count>
nl: Plaatsen waar <aantal> keer naar verwezen wordt

en: Matches places with a certain reference count
nl: Overeenkomst met locaties waar een bepaald aantal keer naar verwezen wordt

en: Place with <count> sources
nl: Plaatsen met <aantal> bronnen

en: Matches places with a certain number of sources connected to it
nl: Overeenkomst met locaties met een bepaald aantal bronverwijzingen

en: Places with the <source>
nl: Plaatsen met de <bron>

en: Matches places who have a particular source
nl: Overeenkomst met locaties met een bepaalde bron

en: Places with the <tag>
nl: Plaatsen met het <label>

en: Matches places with the particular tag
nl: Overeenkomst met locaties met een bepaald label

en: Places matching a title
nl: Plaatsen die overeenkomen met een titel

en: Matches places with a particular title
nl: Overeenkomst met locaties met een bepaalde titel

en: Latitude:
nl: Breedtegraad:

en: Longitude:
nl: Lengtegraad:

en: Rectangle height:
nl: Hoogte rechthoek:

en: Rectangle width:
nl: Breedte rechthoek:

en: Places in neighborhood of given position
nl: Plaatsen in de buurt van een gegeven positie

en: Matches places with latitude or longitude positioned in a rectangle of given height and width (in degrees), and with middlepoint the given latitude and longitude.
nl: Overeenkomst met locaties met lengte- en breedtegraad in een rechthoek met een gegeven hoogte en breedte (in graden), en met middelpunt de gegeven breedte- en lengtegraad.

en: Places enclosed by another place
nl: Plaatsen omsloten door een andere plaats

en: Matches a place enclosed by a particular place
nl: Overeenkomst met een locatie omsloten door een bepaalde plaats

en: Places of events matching the <event filter>
nl: Plaatsen van gebeurtenissen die overeenkomen met het <gebeurtenisfilter>

en: Matches places where events happened that match the specified event filter name
nl: Overeenkomst met plaatsen waar gebeurtenissen plaatsvonden die overeenkomen met de specifieke naam in het gebeurtenisfilter

en: Places matching the <filter>
nl: Plaatsen die overeenkomen met het <filter>

en: Matches places matched by the specified filter name
nl: Overeenkomst met locaties die overeenkomen met de opgegeven filternaam

en: Place with a direct source >= <confidence level>
nl: Plaatsen met een directe bron >= <betrouwbaarheidsniveau>

en: Matches places with at least one direct source with confidence level(s)
nl: Overeenkomst met locaties met ten minste één directe bron met betrouwbaarheidsniveau('s)

en: Places marked private
nl: Plaatsen gemarkeerd als privé

en: Matches places that are indicated as private
nl: Overeenkomst met locaties die als privé zijn aangegeven

en: Places with Id containing <text>
nl: Locaties met ID met <tekst>

en: Matches places whose Gramps ID matches the regular expression
nl: Overeenkomst met locaties waarvan het Gramps-ID overeenkomt met de reguliere expressie

en: Units:
nl: Eenheden:

en: Places within an area
nl: Plaatsen binnen een gebied

en: Matches places within a given distance of another place
nl: Overeenkomst met locaties binnen een bepaalde afstand van een andere locatie

en: Cannot use the filter 'within area'
nl: Kan het filter niet gebruiken 'binnen gebied'

en: The place you selected contains bad coordinates. Please, run the tool 'clean input data'
nl: De door u geselecteerde plaatsen bevat slechte coördinaten. Voer het hulpprogramma 'Invoergegevens opschonen' uit

en: Every repository
nl: Elke opslagplaats

en: Matches every repository in the database
nl: Overeenkomst met elke opslagplaats in de database

en: Repositories changed after <date time>
nl: Opslagplaatsen die na <datum tijd> gewijzigd zijn

en: Matches repository records changed after a specified date/time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date/time is given.
nl: Overeenkomst met opslagplaats die gewijzigd zijn na een specifieke datum/tijd (jjjj-mm-dd uu:mm:ss), of binnen een periode als een tweede datum/tijd is opgegeven.

en: Repository attribute:
nl: Opslagplaatskenmerk:

en: Repositories with the attribute <attribute>
nl: Opslagplaatsen met het kenmerk <kenmerk>

en: Matches repositories with the attribute of a particular value
nl: Overeenkomst met opslagplaatsen met een kenmerk van een bepaalde waarde

en: Repository with <Id>
nl: Opslagplaats met <ID>

en: Matches a repository with a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met een opslagplaats met een specifieke Gramps-ID

en: Repositories having notes containing <substring>
nl: Opslagplaatsen met notities die <deeltekenreeks> bevatten

en: Matches repositories whose notes contain text matching a substring
nl: Overeenkomst met opslagplaatsen waarvan de notities tekst bevatten die overeenkomt met een deeltekenreeks

en: Repositories having notes containing <text>
nl: Opslagplaatsen met notities die <tekst> bevatten

en: Matches repositories whose notes contain text matching a regular expression
nl: Overeenkomst met opslagplaatsen met notities die tekst bevatten die overeenkomt met een reguliere expressie

en: Repositories with a reference count of <count>
nl: Opslagplaatsen waar <aantal> keer naar verwezen wordt

en: Matches repositories with a certain reference count
nl: Overeenkomst met opslagplaatsen waar een bepaald aantal keer naar verwezen wordt

[ctx: repo]
en: Name:
nl: Naam:

en: Address:
nl: Adres:

en: Repositories matching parameters
nl: Opslagplaatsen met overeenkomende parameters

en: Matches Repositories with particular parameters
nl: Overeenkomst met opslagplaatsen met bepaalde parameters

en: Repositories with the <tag>
nl: Opslagplaatsen met het <label>

en: Matches repositories with the particular tag
nl: Overeenkomst met opslagplaatsen met een bepaald label

en: Repositories matching the <filter>
nl: Opslagplaatsen die overeenkomen met het <filter>

en: Matches repositories matched by the specified filter name
nl: Overeenkomst met opslagplaatsen die overeenkomen met de specifieke filternaam

en: Repositories with name containing <text>
nl: Opslagplaatsen met een naam die <tekst> bevat

en: Matches repositories whose name contains a certain substring
nl: Overeenkomst met opslagplaatsen waarvan de naam een bepaalde deeltekenreeks bevat

en: Repositories with Id containing <text>
nl: Opslagplaatsen met ID met <tekst>

en: Matches repositories whose Gramps ID matches the regular expression
nl: Overeenkomst met opslagplaatsen waarvan het Gramps-ID overeenkomt met de reguliere expressie

en: Repositories marked private
nl: Opslagplaatsen gemarkeerd als privé

en: Matches repositories that are indicated as private
nl: Overeenkomst met opslagplaatsen die als privé aangegeven zijn

en: Every source
nl: Elke bron

en: Matches every source in the database
nl: Overeenkomst met elke bron in de database

en: Sources changed after <date time>
nl: Bronnen die na <datum tijd> gewijzigd zijn

en: Matches source records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
nl: Overeenkomst met bronvermeldingen die gewijzigd zijn na een specifieke datum-tijd (jjjj-mm-dd uu:mm:ss), of binnen een periode als een tweede datum-tijd opgegeven is.

en: Source attribute:
nl: Bronkenmerken:

en: Sources with the attribute <attribute>
nl: Bronnen met het kenmerk <kenmerk>

en: Matches sources with the attribute of a particular value
nl: Overeenkomst met bronnen met een kenmerk van een bepaalde waarde

en: Sources with <count> media
nl: Bronnen met <aantal> media

en: Matches sources with a certain number of items in the gallery
nl: Overeenkomst met bronnen met een bepaald aantal items in de galerij

en: Source with <Id>
nl: Bron met <ID>

en: Matches a source with a specified Gramps ID
nl: Overeenkomst met een bron met een specifieke Gramps-ID

en: Sources having <count> notes
nl: Bronnen met <aantal> notities

en: Matches sources having a certain number of notes
nl: Overeenkomst met bronnen met een bepaald aantal notities

en: Sources having notes containing <substring>
nl: Bronnen met notities die <deeltekenreeks> bevatten

en: Matches sources whose notes contain text matching a substring
nl: Overeenkomst met bronnen waarvan de notities tekst bevatten die overeenkomt met een deeltekenreeks

en: Sources having notes containing <text>
nl: Bronnen met notities die <tekst> bevatten

en: Matches sources whose notes contain text matching a regular expression
nl: Overeenkomst met bronnen waarvan notities tekst bevatten die overeenkomt met een reguliere expressie

en: Sources with a note of type <type>
nl: Bronnen met een notitie van type <type>

en: Matches sources with a note of the specified type
nl: Overeenkomst met bronnen met een notitie van het specifieke type

en: Sources with a reference count of <count>
nl: Bronnen waar <aantal> keer naar verwezen wordt

en: Matches sources with a certain reference count
nl: Overeenkomst met bronnen waar een bepaald aantal keer naar verwezen wordt

en: Sources with <count> Repository references
nl: Bronnen met <aantal> opslagplaatsverwijzingen

en: Matches sources with a certain number of repository references
nl: Overeenkomst met bronnen met een bepaald aantal opslagplaatsverwijzingen

en: Sources with repository reference containing <text> in "Call Number"
nl: Bronnen met een opslagplaatsverwijzing die <tekst> bevat in "Inventarisnummer"

en: Matches sources with a repository reference
    containing a substring in "Call Number"
nl: Overeenkomst met bronnen met een opslagplaatsverwijzing
    die een deeltekenreeks bevat in "Inventarisnummer"

en: Matches sources with particular parameters
nl: Overeenkomst met bronnen met bepaalde parameters

en: Sources with the <tag>
nl: Bronnen met het <label>

en: Matches sources with the particular tag
nl: Overeenkomst met bronnen met een bepaald label

en: Sources matching the <filter>
nl: Bronnen die overeenkomen met het <filter>

en: Matches sources matched by the specified filter name
nl: Overeenkomst met bronnen die overeenkomen met de specifieke filternaam

en: Sources with repository reference matching the <repository filter>
nl: Bronnen met opslagplaatsverwijzing die overeenkomt met het <opslagplaatsfilter>

en: Matches sources with a repository reference that match a certain
    repository filter
nl: Overeenkomst met bronnen met een opslagplaatsverwijzing die overeenkomt
    met een bepaald opslagplaatsfilter

en: Sources with title containing <text>
nl: Bronnen met een titel die <tekst> bevat

en: Matches sources whose title contains a certain substring
nl: Overeenkomst met bronnen waarvan de titel een bepaalde deeltekenreeks bevat

en: Sources with Id containing <text>
nl: Bronnen met ID met <tekst>

en: Matches sources whose Gramps ID matches the regular expression
nl: Overeenkomst met bronnen waarvan het Gramps-ID overeenkomt met de reguliere expressie

en: Sources marked private
nl: Bronnen gemarkeerd als privé

en: Matches sources that are indicated as private
nl: Overeenkomst met bronnen die als privé aangegeven zijn

en: Address
nl: Adres

en: Private
nl: Privé

en: Citations
nl: Citaten

en: Notes
nl: Notities

en: Street
nl: Straat

en: Locality
nl: Deelgemeente

en: City
nl: Stad

en: County
nl: Graafschap

en: State
nl: Staat

en: Country
nl: Land

en: Postal Code
nl: Postcode

en: Phone
nl: Telefoon

en: Attribute
nl: Kenmerk

en: Value
nl: Waarde

en: Custom
nl: Aangepast

en: Caste
nl: Kaste

en: Description
nl: Beschrijving

en: Identification Number
nl: Identificatienummer

en: National Origin
nl: Nationale herkomst

en: Number of Children
nl: Aantal kinderen

en: Social Security Number
nl: Burgerservicenummer

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: Cause
nl: Oorzaak

en: Agency
nl: Agentschap

en: Age
nl: Leeftijd

en: Father's Age
nl: Leeftijd vader

en: Mother's Age
nl: Leeftijd moeder

en: Witness
nl: Getuige

en: Time
nl: Tijd

en: Occupation
nl: Beroep

en: Child Reference
nl: Kinderverwijzing

en: Handle
nl: Ingang

en: None
nl: Geen

[ctx: relationship]
en: Birth
nl: Geboorte

[ctx: relationship]
en: Adopted
nl: Geadopteerd

en: Stepchild
nl: Stiefkind

en: Sponsored
nl: Gesponsord

en: Foster
nl: Pleegouder

en: Citation
nl: Citaat

en: Gramps ID
nl: Gramps-ID

en: Page
nl: Bladzijde

en: Confidence
nl: Betrouwbaarheid

en: Source
nl: Bron

en: Source Attributes
nl: Bronkenmerken

en: Last changed
nl: Laatst gewijzigd

en: Tags
nl: Labels

en: unknown
nl: onbekend

en: greater than {number_of} year | greater than {number_of} years
nl[0]: meer dan {number_of} jaar
nl[1]: meer dan {number_of} jaren

en: more than
nl: meer dan

en: less than
nl: minder dan

[ctx: age]
en: about
nl: ongeveer

en: between
nl: tussen

en: and
nl: en

en: less than about
nl: minder dan ongeveer

en: more than about
nl: meer dan ongeveer

en: {number_of} year | {number_of} years
nl[0]: {number_of} jaar
nl[1]: {number_of} jaren

en: {number_of} month | {number_of} months
nl[0]: {number_of} maand
nl[1]: {number_of} maanden

en: {number_of} day | {number_of} days
nl[0]: {number_of} dag
nl[1]: {number_of} dagen

en: 0 days
nl: 0 dagen

en: Date
nl: Datum

en: Calendar
nl: Kalender

en: Modifier
nl: Wijziger

en: Quality
nl: Kwaliteit

en: Values
nl: Waarden

en: Text
nl: Tekst

en: Sort value
nl: Waarde sorteren

en: New year begins
nl: Nieuw jaar begint

[ctx: date-quality]
en: none
nl: geen

en: estimated
nl: geschat

en: calculated
nl: berekend

[ctx: date-modifier]
en: none
nl: geen

en: before
nl: voor

en: after
nl: na

en: about
nl: omstreeks

en: range
nl: bereik

en: from
nl: van

en: to
nl: tot

en: span
nl: periode

en: textonly
nl: alleen tekst

en: Event
nl: Gebeurtenis

en: Place
nl: Locatie

en: Attributes
nl: Kenmerken

en: Event reference
nl: Gebeurtenisverwijzing

[ctx: Role]
en: Primary
nl: Primair

en: Clergy
nl: Geestelijke

en: Celebrant
nl: Voorganger

en: Aide
nl: Assistent

en: Bride
nl: Bruid

en: Groom
nl: Bruidegom

[ctx: Role]
en: Family
nl: Familie

en: Godparent
nl: Peetouder

en: Father
nl: Vader

en: Mother
nl: Moeder

en: Parent
nl: Ouder

en: Child
nl: Kind

en: Multiple birth
nl: Meerdere geboorte

en: Friend
nl: Vriend

en: Neighbor
nl: Buur

en: Officiator
nl: Ambtenaar

en: Life Events
nl: Levensgebeurtenissen

en: Family
nl: Gezin

en: Religious
nl: Religieus

en: Vocational
nl: Beroepsmatig

en: Academic
nl: Academisch

en: Travel
nl: Reizen

en: Legal
nl: Juridisch

en: Residence
nl: Residentie

en: Other
nl: Overige

en: Adopted
nl: Geadopteerd

en: Birth
nl: Geboorte

en: Death
nl: Overlijden

en: Adult Christening
nl: Volwassendoop

en: Baptism
nl: Doop

en: Bar Mitzvah
nl: Bar Mitswa

en: Bat Mitzvah
nl: Bat Mitswa

en: Blessing
nl: Zegening

en: Burial
nl: Begrafenis

en: Cause Of Death
nl: Doodsoorzaak

en: Census
nl: Volkstelling

en: Christening
nl: Doop

en: Confirmation
nl: Vormsel / Belijdenis

en: Cremation
nl: Crematie

en: Degree
nl: Graad

en: Education
nl: Opleiding

en: Elected
nl: Gekozen

en: Emigration
nl: Emigratie

en: First Communion
nl: Eerste communie

en: Immigration
nl: Immigratie

en: Graduation
nl: Diploma-uitreiking

en: Medical Information
nl: Medische informatie

en: Military Service
nl: Militaire dienst

en: Naturalization
nl: Naturalisatie

en: Nobility Title
nl: Adellijke titel

en: Number of Marriages
nl: Aantal huwelijken

en: Ordination
nl: Wijding

en: Probate
nl: Boedelverdeling

en: Property
nl: Eigendom

en: Religion
nl: Religie

en: Retirement
nl: Pensioen

en: Will
nl: Testament

en: Marriage
nl: Huwelijk

en: Marriage Settlement
nl: Huwelijksvoorwaarden

en: Marriage License
nl: Ondertrouw

en: Marriage Contract
nl: Huwelijkscontract

en: Marriage Banns
nl: Huwelijksaankondiging

en: Engagement
nl: Verloving

en: Divorce
nl: Echtscheiding

en: Divorce Filing
nl: Aanvraag echtscheiding

en: Annulment
nl: Nietigverklaring

en: Alternate Marriage
nl: Alternatief huwelijk

en: Stillbirth
nl: Doodgeboorte

[ctx: birth abbreviation]
en: b.
nl: g.

[ctx: death abbreviation]
en: d.
nl: o.

[ctx: marriage abbreviation]
en: m.
nl: h.

[ctx: Unknown abbreviation]
en: unkn.
nl: onb.

[ctx: Custom abbreviation]
en: cust.
nl: aang.

[ctx: Adult Christening abbreviation]
en: a.chr.
nl: vol.doo.

[ctx: Baptism abbreviation]
en: bap.
nl: doo.

[ctx: Blessing abbreviation]
en: bles.
nl: zege.

[ctx: Burial abbreviation]
en: bur.
nl: beg.

[ctx: Cause Of Death abbreviation]
en: d.cau.
nl: o.oor.

[ctx: Census abbreviation]
en: cens.
nl: vlkt.

[ctx: Christening abbreviation]
en: chr.
nl: doo.

[ctx: Confirmation abbreviation]
en: conf.
nl: vrms./bel.

[ctx: Degree abbreviation]
en: deg.
nl: dipl.

[ctx: Education abbreviation]
en: edu.
nl: opl.

[ctx: Elected abbreviation]
en: elec.
nl: verk.

[ctx: First Communion abbreviation]
en: f.comm.
nl: e.comm.

[ctx: Graduation abbreviation]
en: grad.
nl: dipl.uitr.

[ctx: Military Service abbreviation]
en: milser.
nl: mildie.

[ctx: Nobility Title abbreviation]
en: nob.
nl: ade.

[ctx: Number of Marriages abbreviation]
en: n.o.mar.
nl: aa.huw.

[ctx: Occupation abbreviation]
en: occ.
nl: ber.

[ctx: Ordination abbreviation]
en: ord.
nl: wijd.

[ctx: Probate abbreviation]
en: prob.
nl: bd.sch.

[ctx: Property abbreviation]
en: prop.
nl: eigd.

[ctx: Retirement abbreviation]
en: ret.
nl: pens.

[ctx: Will abbreviation]
en: will.
nl: test.

[ctx: Marriage Settlement abbreviation]
en: m.set.
nl: huw.ov.

[ctx: Marriage License abbreviation]
en: m.lic.
nl: huw.lic.

[ctx: Marriage Contract abbreviation]
en: m.con.
nl: tr.akt.

[ctx: Marriage Banns abbreviation]
en: m.ban.
nl: huw.aank.

[ctx: Alternate Marriage abbreviation]
en: alt.mar.
nl: alt.huw.

[ctx: Engagement abbreviation]
en: engd.
nl: verl.

[ctx: Divorce abbreviation]
en: div.
nl: echtsch.

[ctx: Divorce Filing abbreviation]
en: div.f.
nl: av.echtsch.

[ctx: Annulment abbreviation]
en: annul.
nl: nietigverkl.

[ctx: Stillbirth abbreviation]
en: still.
nl: +*

en: Children
nl: Kinderen

en: Events
nl: Gebeurtenissen

en: LDS ordinances
nl: LDS Wijdingen

en: Married
nl: Getrouwd

en: Unmarried
nl: Ongetrouwd

en: Civil Union
nl: Geregistreerd partnerschap

en: Custom type
nl: Aangepast type

en: Type code
nl: Typecode

en: Endowment
nl: Schenking

en: Sealed to Parents
nl: Aan ouders verzegeld

en: Sealed to Spouse
nl: Aan partner verzegeld

en: <No Status>
nl: <Geen status>

en: Born in Covenant
nl: Geboren in verbond

en: Canceled
nl: Geannuleerd

en: Cleared
nl: Gewist

en: Completed
nl: Voltooid

en: Do not seal
nl: Niet verzegelen

en: Infant
nl: Zuigeling

en: Pre-1970
nl: Voor-1970

en: Qualified
nl: Gekwalificeerd

en: Do not seal/Cancel
nl: Niet verzegelen/annuleren

en: Stillborn
nl: Doodgeboren

en: Submitted
nl: Onderworpen

en: Uncleared
nl: Onduidelijk

en: LDS Ordinance
nl: LDS Wijding

en: Temple
nl: Tempel

en: Location
nl: Locatie

en: Parish
nl: Parochie

en: Complete
nl: Voltooid

en: ToDo
nl: Taak

en: Checksum
nl: Controlegetal

en: Media ref
nl: Media verw

en: Region
nl: Regio

en: Name
nl: Naam

en: Given name
nl: Voornaam

en: Surnames
nl: Achternamen

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Title
nl: Titel

en: Group as
nl: Groeperen als

en: Sort as
nl: Sorteren als

en: Display as
nl: Weergeven als

en: Call name
nl: Roepnaam

en: Nick name
nl: Bijnaam

en: Family nick name
nl: Familiebijnaam

[ctx: Surname]
en: Inherited
nl: Geërfd

[ctx: Surname]
en: Given
nl: Gegeven

[ctx: Surname]
en: Taken
nl: Overgenomen

en: Patronymic
nl: Patroniem

en: Matronymic
nl: Metroniem

[ctx: Surname]
en: Feudal
nl: Feodaal

en: Pseudonym
nl: Pseudoniem

en: Patrilineal
nl: Patrilineair

en: Matrilineal
nl: Matrilineair

[ctx: Surname]
en: Occupation
nl: Beroep

[ctx: Surname]
en: Location
nl: Plaats

en: Also Known As
nl: Alias

en: Birth Name
nl: Geboortenaam

en: Married Name
nl: Huwelijksnaam

en: Note
nl: Notitie

en: Format
nl: Opmaak

en: General
nl: Algemeen

en: Research
nl: Onderzoek

en: Analysis
nl: Analyse

en: Transcript
nl: Vertaling

en: Source text
nl: Brontekst

en: Report
nl: Verslag

en: Html code
nl: HTML-code

[ctx: notetype]
en: To Do
nl: Taak

en: Person Note
nl: Persoonsnotitie

en: Name Note
nl: Naamnotitie

en: Attribute Note
nl: Kenmerknotitie

en: Address Note
nl: Adresnotitie

en: Association Note
nl: Associatienotitie

en: LDS Note
nl: LDS-notitie

en: Family Note
nl: Familienotitie

en: Event Note
nl: Gebeurtenisnotitie

en: Event Reference Note
nl: Gebeurtenisverwijzingsnotitie

en: Source Note
nl: Bronnotitie

en: Source Reference Note
nl: Bronverwijzingsnotitie

en: Place Note
nl: Locatienotitie

en: Repository Note
nl: Opslagplaatsnotitie

en: Repository Reference Note
nl: Opslagplaatsverwijzingsnotitie

en: Media Note
nl: Medianotitie

en: Media Reference Note
nl: Mediaverwijzingsnotitie

en: Child Reference Note
nl: Kindverwijzingsnotitie

en: Gender
nl: Geslacht

en: Alternate names
nl: Alternatieve namen

en: Death reference index
nl: Overlijdensindex

en: Birth reference index
nl: Geboorteverwijzingen index

en: Event references
nl: Gebeurtenisverwijzing

en: Families
nl: Gezinnen

en: Parent families
nl: Oudergezinnen

en: Addresses
nl: Adressen

en: Urls
nl: URL's

en: Person references
nl: Persoonsverwijzingen

en: Merged Gramps ID
nl: Samengevoegd Gramps-ID

en: Person ref
nl: Persoon verw

en: Association
nl: Associatie

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Places
nl: Plaatsen

en: Alternate Names
nl: Alternatieve namen

en: Alternate Locations
nl: Alternatieve plaatsen

en: URLs
nl: URL's

en: Place Name
nl: Locatienaam

en: Language
nl: Taal

en: Place ref
nl: Locatie verw

en: Province
nl: Provincie

en: Department
nl: Departement

en: Neighborhood
nl: Buurt

en: District
nl: Wijk

en: Borough
nl: Stadsdeel

en: Municipality
nl: Gemeente

en: Town
nl: Plaats

en: Village
nl: Dorp

en: Hamlet
nl: Gehucht

en: Farm
nl: Boerderij

en: Building
nl: Gebouw

en: Number
nl: Nummer

en: Repository
nl: Opslagplaats

en: Repository ref
nl: Opslagplaatsverw.

en: Call Number
nl: Inventarisnummer

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Cemetery
nl: Begraafplaats

en: Church
nl: Kerk

en: Archive
nl: Archief

en: Web site
nl: Website

en: Bookstore
nl: Boekwinkel

en: Collection
nl: Verzameling

en: Safe
nl: Kluis

en: Author
nl: Auteur

en: Publication info
nl: Publicatie-info

en: Abbreviation
nl: Afkorting

en: Repositories
nl: Opslagplaatsen

en: Book
nl: Boek

en: Card
nl: Kaartje

en: Electronic
nl: Elektronisch

en: Fiche
nl: Microfilm

en: Magazine
nl: Tijdschrift

en: Manuscript
nl: Handschrift

en: Map
nl: Landkaart

en: Newspaper
nl: Krant

en: Photo
nl: Foto

en: Tombstone
nl: Grafsteen

en: Styled Text
nl: Tekststijl

en: Styled Text Tags
nl: Tekststijl labels

en: Tag
nl: Label

en: Ranges
nl: Bereik

en: Bold
nl: Vet

en: Italic
nl: Cursief

en: Underline
nl: Onderstreept

en: Fontface
nl: Lettertype

en: Fontsize
nl: Lettertypegrootte

en: Fontcolor
nl: Tekstkleur

en: Highlight
nl: Markeer

en: Link
nl: Koppeling

en: Strikethrough
nl: Doorhalen

en: Surname
nl: Achternaam

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Primary
nl: Primair

en: Color
nl: Kleur

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Url
nl: URL

en: Web Home
nl: Website

en: Web Search
nl: Zoeken op internet

en: Family Tree Differences
nl: Stamboomverschillen

en: Searching...
nl: Zoeken…

en: Merge Citation
nl: Citaat samenvoegen

en: Merge Event Objects
nl: Gebeurtenisobjecten samenvoegen

en: A parent should be a father or mother.
nl: Een ouder moet vader of moeder zijn.

en: A parent and child cannot be merged. To merge these people, you must first break the relationship between them.
nl: Een ouder en kind kunnen niet worden samengevoegd. Om deze personen toch samen te voegen, moet u eerst de relatie tussen hen verbreken.

en: Merge Family
nl: Gezin samenvoegen

en: Merge Media Objects
nl: Media-objecten samenvoegen

en: Merge Notes
nl: Notities samenvoegen

en: Spouses cannot be merged. To merge these people, you must first break the relationship between them.
nl: Echtgenoten kunnen niet samengevoegd worden. Om deze personen toch samen te voegen moet u eerst de relatie tussen hen verbreken.

en: Merge Person
nl: Personen samenvoegen

en: Merge Places
nl: Locaties samenvoegen

en: Merge Repositories
nl: Opslagplaatsen samenvoegen

en: Merge Source
nl: Bronnen samenvoegen

en: Gramplet %s caused an error
nl: Gramplet %s veroorzaakte een fout

en: No description was provided
nl: Er werd geen beschrijving gegeven

en: Option '%(opt_name)s' is present in %(file)s
      but is not known to the module.  Ignoring...
nl: Optie '%(opt_name)s' is aanwezig in %(file)s
     maar is niet bekend bij de module. Genegeerd…

en: Unstable
nl: Onstabiel

en: Experimental
nl: Experimenteel

en: Beta
nl: Bèta

en: Stable
nl: Stabiel

en: Developer
nl: Ontwikkelaar

en: Quick view
nl: Snelle weergave

en: Tool
nl: Hulpmiddel

en: Importer
nl: Importeur

en: Exporter
nl: Exporteur

en: Document creator
nl: Maker van het document

en: Plugin library
nl: Uitbreidingenbibliotheek

en: Map service
nl: Kaartservice

en: View
nl: Beeld

en: Relationship calculator
nl: Relatiecalculator

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Rule
nl: Regel

en: Thumbnailer
nl: Miniatuurautomaat

en: Citation formatter
nl: Opmaak van citaten

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: ERROR: Failed reading plugin registration %(filename)s
nl: FOUT: Lezen van uitbreidingregistratie %(filename)s is mislukt

en: WARNING: Plugin %(plugin_name)s has no translation for any of your configured languages, using US English instead
nl: WAARSCHUWING: De uitbreiding %(plugin_name)s heeft geen vertaling voor een van uw ingestelde talen, in plaats daarvan wordt Amerikaans Engels gebruikt

[ctx: gramps_version]
en: ERROR: Plugin file %(filename)s has a version of "%(gramps_target_version)s" which is invalid for Gramps "%(gramps_version)s".
nl: FOUT: Het bestand van uitbreiding %(filename)s heeft een versie van "%(gramps_target_version)s" die ongeldig is voor Gramps "%(gramps_version)s".

en: ERROR: Wrong python file %(filename)s in register file %(regfile)s
nl: FOUT: Verkeerd python-bestand %(filename)s in registerbestand %(regfile)s

en: ERROR: Python file %(filename)s in register file %(regfile)s does not exist
nl: FOUT: Python-bestand %(filename)s in registerbestand %(regfile)s bestaat niet

en: Close file first
nl: Sluit eerst het bestand

en: No filename given
nl: Geen bestandsnaam opgegeven

en: File %s already open, close it first.
nl: Bestand %s is al geopend, sluit het eerst.

en: Could not create %s
nl: Kan %s niet maken

en: Default
nl: Standaard

en: Vertical (↓)
nl: Verticaal (↓)

en: Vertical (↑)
nl: Verticaal (↑)

en: Horizontal (→)
nl: Horizontaal (→)

en: Horizontal (←)
nl: Horizontaal (←)

en: Bottom, left
nl: Onder, links

en: Bottom, right
nl: Onder, rechts

en: Top, left
nl: Boven, links

en: Top, Right
nl: Boven, rechts

en: Right, bottom
nl: Rechts, onder

en: Right, top
nl: Rechts, boven

en: Left, bottom
nl: Links, onder

en: Left, top
nl: Links, boven

en: Compress to minimal size
nl: Comprimeren to minimale grootte

en: Fill the given area
nl: Het aangegeven gebied opvullen

en: Expand uniformly
nl: Uniform uitbreiden

en: Bottom
nl: Onder

en: Top
nl: Boven

en: Straight
nl: Rechtstreeks

en: Curved
nl: Gebogen

en: Orthogonal
nl: Orthogonaal

en: Graphviz Layout
nl: Graphviz-indeling

en: Font family
nl: Lettertypefamilie

en: Choose the font family. If international characters don't show, use FreeSans font. FreeSans is available from: http://www.nongnu.org/freefont/
nl: Kies de lettertypefamilie. Als internationale tekens niet worden weergegeven, gebruik dan het FreeSans-lettertype. FreeSans is verkrijgbaar bij: http://www.nongnu.org/freefont/

en: Font size
nl: Lettertypegrootte

en: The font size, in points.
nl: De lettergrootte, in punten.

en: Graph Direction
nl: Grafiekrichting

en: Whether graph goes from top to bottom or left to right.
nl: Of de grafiek van boven naar beneden gaat of van links naar rechts.

en: Number of Horizontal Pages
nl: Aantal horizontale pagina's

en: Graphviz can create very large graphs by spreading the graph across a rectangular array of pages. This controls the number pages in the array horizontally. Only valid for dot and pdf via Ghostscript.
nl: Graphviz kan zeer grote grafieken maken door de grafiek over een rechthoekige reeks pagina's te verspreiden. Dit bepaalt het aantal pagina's in horizontale richting. Alleen geldig voor dot en pdf via Ghostscript.

en: Number of Vertical Pages
nl: Aantal verticale pagina's

en: Graphviz can create very large graphs by spreading the graph across a rectangular array of pages. This controls the number pages in the array vertically. Only valid for dot and pdf via Ghostscript.
nl: Graphviz kan zeer grote grafieken maken door de grafiek over een rechthoekige reeks pagina's te verspreiden. Dit bepaalt het aantal pagina's in verticale richting. Alleen geldig voor dot en pdf via Ghostscript.

en: Paging Direction
nl: Paginarichting

en: The order in which the graph pages are output. This option only applies if the horizontal pages or vertical pages are greater than 1.
nl: De volgorde waarin de grafiekpagina's worden gemaakt. Deze optie is alleen van toepassing als de horizontale pagina's of verticale pagina's groter zijn dan 1.

en: Connecting lines
nl: Lijnen verbinden

en: How the lines between objects will be drawn.
nl: Hoe de lijnen tussen objecten worden getekend.

en: Alternate line attachment
nl: Alternatieve lijnen tekenen

en: Whether lines attach to nodes differently
nl: Of verbindingslijnen naar knooppunten met een alternatieve lijnstijl worden getekend

en: Graphviz Options
nl: Graphviz-opties

en: Aspect ratio
nl: Aspectverhouding

en: Affects node spacing and scaling of the graph.
    If the graph is smaller than the print area:
      Compress will not change the node spacing. 
      Fill will increase the node spacing to fit the print area in both width and height.
      Expand will increase the node spacing uniformly to preserve the aspect ratio.
    If the graph is larger than the print area:
      Compress will shrink the graph to achieve tight packing at the expense of symmetry.
      Fill will shrink the graph to fit the print area after first increasing the node spacing.
      Expand will shrink the graph uniformly to fit the print area.
nl: Beïnvloedt de afstand tussen de knooppunten en de schaal van de grafiek.
    Als de grafiek kleiner is dan het afdrukgebied:
      Comprimeren verandert de afstand tussen de knooppunten niet. 
      Aanvullen vergroot de afstand tussen de knooppunten zodat deze in het afdrukgebied past, zowel in de breedte als in de hoogte.
      Uitbreiden vergroot de afstand tussen de knooppunten uniform om de aspectverhouding te behouden.
    Als de grafiek groter is dan het afdrukgebied:
      Comprimeren zal de grafiek verkleinen om een compacte weergave te bereiken ten koste van symmetrie.
      Aanvullen verkleint de grafiek zodat deze in het afdrukgebied past nadat eerst de afstand tussen de knooppunten is vergroot.
      Uitbreiden verkleint de grafiek gelijkmatig om in het afdrukgebied te passen.

en: Dots per inch.  When creating images such as .gif or .png files for the web, try numbers such as 100 or 300 DPI.  PostScript and PDF files always use 72 DPI.
nl: Dots per inch. Probeer waarden als 100 of 300 DPI bij het maken van afbeeldingen zoals .gif- of .png-bestanden voor het internet. PostScript- en PDF-bestanden gebruiken altijd 72 DPI.

en: Node spacing
nl: Knooppuntsafstand

en: The minimum amount of free space, in inches, between individual nodes.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between columns.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between rows.
nl: De minimale hoeveelheid vrije ruimte, in inches, tussen individuele knooppunten. Voor verticale grafieken komt dit overeen met de afstand tussen kolommen. Voor horizontale grafieken komt dit overeen met de afstand tussen rijen.

en: Rank spacing
nl: Rangschikking

en: The minimum amount of free space, in inches, between ranks.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between rows.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between columns.
nl: De minimale hoeveelheid vrije ruimte, in inches, tussen rijen. Voor verticale grafieken komt dit overeen met de afstand tussen rijen. Voor horizontale grafieken komt dit overeen met de afstand tussen kolommen.

en: Note to add to the graph
nl: Opmerking om toe te voegen aan de grafiek

en: This text will be added to the graph.
nl: Deze tekst wordt toegevoegd aan de grafiek.

en: Note location
nl: Positie van de opmerking

en: Whether note will appear on top or bottom of the page.
nl: Of de opmerking bovenaan of onderaan de pagina zal verschijnen.

en: Note size
nl: Opmerkingsgrootte

en: The size of note text, in points.
nl: De grootte van de notitietekst, in punten.

en: Structured Vector Graphics (SVG)
nl: Schaalbare vectorgrafiek (SVG)

en: Compressed Structured Vector Graphs (SVGZ)
nl: Gecomprimeerde schaalbare vectorgrafiek (SVGZ)

en: JPEG image
nl: JPEG-afbeelding

en: GIF image
nl: GIF-afbeelding

en: PNG image
nl: PNG-afbeelding

en: Graphviz File
nl: Graphviz-bestand

en: Custom Size
nl: Aangepaste grootte

en: Short
nl: Kort

en: Given Nickname Surname
nl: Voornaam Bijnaam Achternaam

en: Surname Given Nickname
nl: Achternaam Voornaam Bijnaam

en: Surname, Given Nickname
nl: Achternaam, Voornaam Bijnaam

en: GivenNicknameSurname
nl: VoornaamBijnaamAchternaam

en: Auto
nl: Automatisch

en: Call Name Only
nl: Alleen Roepnaam

en: Whole Given Name
nl: Volledige voornaam

en: Above
nl: Boven

en: Below
nl: Beneden

en: Not shown
nl: Niet laten zien

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Down (↓)
nl: Omlaag (↓)

en: Up (↑)
nl: Omhoog (↑)

en: Right (→)
nl: Rechts (→)

en: Left (←)
nl: Links (←)

en: Perpendicular
nl: Loodrecht

en: Rounded
nl: Afgerond

en: Swing
nl: Slingerend

en: Mesh
nl: Netwerk

en: Tiny
nl: Kleinst

en: Footnote
nl: Voetnoot

en: Small
nl: Klein

en: Normal
nl: Normaal

en: Large
nl: Groot

en: Very large
nl: Erg groot

en: Extra large
nl: Extra groot

en: Huge
nl: Enorm

en: Extra huge
nl: Reusachtig

en: Node Options
nl: Knooppuntopties

en: Node detail
nl: Knooppuntdetail

en: Detail of information to be shown in a node.
nl: De hoeveelheid informatie die in een knooppunt moet worden weergegeven.

en: Name Format
nl: Naamopmaak

en: Select the format to display names
nl: Selecteer hoe namen worden weergegeven

en: Preferred Name
nl: Voorkeursnaam

en: Select the portion of the given name to be marked as preferred. Auto sets the call name if one exists, otherwise the whole given name.
nl: Selecteer het deel van de voornaam dat als voorkeur moet worden gemarkeerd. Indien beschikbaar, wordt de roepnaam automatisch aangewezen, anders de volledige voornaam.

en: Position of marriage information.
nl: Positie van huwelijksinformatie.

en: Node size
nl: Knooppuntgrootte

en: One dimension of a node, in mm. If the timeflow is up or down then this is the width, otherwise it is the height.
nl: Eén afmeting van een knooppunt, in mm. Als de tijdrichting omhoog of omlaag gaat, is dit de breedte, anders is het de hoogte.

en: Level size
nl: Niveaugrootte

en: One dimension of a node, in mm. If the timeflow is up or down then this is the height, otherwise it is the width.
nl: Eén afmeting van een knooppunt, in mm. Als de tijdrichting omhoog of omlaag gaat, is dit de hoogte, anders is het de breedte.

en: Node color.
nl: Knooppuntskleur.

en: Tree Options
nl: Stamboomopties

en: Timeflow
nl: Tijdrichting

en: Direction that the graph will grow over time.
nl: De richting waarin de grafiek na verloop van tijd zal groeien.

en: Edge style
nl: Lijnstijl

en: Style of the edges between nodes.
nl: Stijl van de lijnen tussen knooppunten.

en: Level distance
nl: Niveau afstand

en: The minimum amount of free space, in mm, between levels.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between rows.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between columns.
nl: De minimale hoeveelheid vrije ruimte, in mm, tussen niveaus. Voor verticale grafieken komt dit overeen met de afstand tussen rijen. Voor horizontale grafieken komt dit overeen met de afstand tussen kolommen.

en: Note to add to the tree
nl: Opmerking toevoegen

en: This text will be added to the tree.
nl: Deze tekst wordt aan de grafiek toegevoegd.

en: The size of note text.
nl: De grootte van de notitietekst.

en: Empty report
nl: Leeg verslag

en: Graph File for genealogytree
nl: Graphbestand voor genealogytree

en: LaTeX File
nl: LaTeX Bestand

en: Value '%(val)s' not found for option '%(opt)s'
nl: Waarde '%(val)s' niet gevonden voor optie '%(opt)s'

en: Valid values:
nl: Geldige waarden:

en: Unsupported
nl: Niet ondersteund

en: Text Reports
nl: Tekstverslagen

en: Graphical Reports
nl: Grafische verslagen

en: Code Generators
nl: Code generatoren

en: Web Pages
nl: Webpagina's

en: Books
nl: Boeken

en: Graphs
nl: Grafieken

en: Trees
nl: Bomen

en: Graphics
nl: Afbeeldingen

en: The style used for the generation header.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor de generatiekop.

en: The basic style used for the endnotes source display.
nl: De basisstijl die wordt gebruikt voor de bronweergave van de eindnoten.

en: The basic style used for the endnotes notes display.
nl: De basisstijl die wordt gebruikt voor de weergave van de eindnoten.

en: The basic style used for the endnotes reference display.
nl: De basisstijl die wordt gebruikt voor de eindnotenreferentieweergave.

en: The basic style used for the endnotes reference notes display.
nl: De basisstijl die wordt gebruikt voor de weergave van de eindnoten referentienotities.

en: Endnotes
nl: Eindnoten

en: Translation
nl: Vertaling

en: The translation to be used for the report.
nl: De vertaling die voor het verslag moet worden gebruikt.

en: The additional translation to be used for the report.
nl: De aanvullende vertaling die voor het verslag moet worden gebruikt.

en: Name format
nl: Naamopmaak

en: Include data marked private
nl: Inclusief gegevens die gemarkeerd zijn als privé

en: Whether to include private data
nl: Of privégegevens moeten worden opgenomen

en: Living People
nl: Levende personen

[ctx: 'living people']
en: Included, and all data
nl: Inclusief, met alle gegevens

[ctx: 'living people']
en: Full names, but data removed
nl: Volledige namen, maar gegevens verwijderd

[ctx: 'living people']
en: Given names replaced, and data removed
nl: Voornamen vervangen, gegevens verwijderd

[ctx: 'living people']
en: Complete names replaced, and data removed
nl: Volledige namen vervangen, gegevens verwijderd

[ctx: 'living people']
en: Not included
nl: Niet inbegrepen

en: How to handle living people
nl: Hoe om te gaan met levende personen

en: Years from death to consider living
nl: Beschouw als levend na jaren van overlijden

en: Whether to restrict data on recently-dead people
nl: Of gegevens van recent overleden personen moeten worden getoond

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: The format and language for dates, with examples
nl: De opmaak en de taal voor datums, met voorbeelden

en: Do not include
nl: Uitsluiten

en: Include
nl: Inclusief

en: Whether to include tags
nl: Of labels moeten worden opgenomen

en: Share an existing line
nl: Deel een bestaande lijn

en: On a line of its own
nl: Op een eigen lijn

en: Whether (and where) to include Gramps IDs
nl: Of (en waar) Gramps-ID's moeten worden opgenomen

en: Whether to include Gramps IDs
nl: Of Gramps-ID's moeten worden opgenomen

en: Place format
nl: Locatie opmaak

en: Select the format to display places
nl: Selecteer de opmaak om plaatsen weer te geven

en: Coordinates format
nl: Coördinatennotatie

en: Select the format to display coordinates
nl: Selecteer hoe coördinaten worden weergegeven

en: File does not exist
nl: Bestand bestaat niet

en: Could not add photo to page
nl: Kan foto niet toevoegen aan pagina

en: PERSON
nl: PERSOON

en: Entire Database
nl: Gehele database

en: Descendants of %s
nl: Afstammelingen van %s

en: Descendant Families of %s
nl: Familie-afstammelingen van %s

en: Ancestors of %s
nl: Voorouders van %s

en: People with common ancestor with %s
nl: Personen met dezelfde voorouder als %s

en: unknown father
nl: onbekende vader

en: unknown mother
nl: onbekende moeder

en: %(father_name)s and %(mother_name)s (%(family_id)s)
nl: %(father_name)s en %(mother_name)s (%(family_id)s)

en: FAMILY
nl: FAMILIE

en: Ancestor Families of %s
nl: Voorouderfamilies van %s

en: Updated
nl: Bijgewerkt

[ctx: updates]
en: New
nl: Nieuw

en: Unable to open '%s'
nl: Kan '%s' niet openen

en: Error in reading '%s'
nl: Fout bij het lezen van '%s'

en: Error: unknown file type: '%s'
nl: Fout: onbekend bestandstype: '%s'

en: Examining '%s'...
nl: '%s' onderzoeken…

en: '%s' is for this version of Gramps.
nl: '%s' is voor deze versie van Gramps.

en: '%s' is NOT for this version of Gramps.
nl: '%s' is NIET voor deze versie van Gramps.

en: It is for version %(v1)d.%(v2)d
nl: Het is voor versie %(v1)d.%(v2)d

en: Error: missing gramps_target_version in '%s'...
nl: Fout: ontbrekende gramps_doel_versie in '%s'…

en: Installing '%s'...
nl: '%s' installeren…

en: Registered '%s'
nl: '%s' geregistreerd

en: Unable to save list of recent DBs file {fname}: {error}
nl: Kan lijst met recent DB's-bestand {fname} niet opslaan: {error}

en: Unable to open list of recent DBs file {fname}: {error}
nl: Kan lijst met recent DB's-bestand {fname} niet openen: {error}

en: Error parsing list of recent DBs from file {fname}: {error}.
    This might indicate a damage to your files.
    If you're sure there is no problem with other files, delete it, and restart Gramps.
nl: Fout bij het parseren van de lijst met recente DB's uit bestand {fname}: {error}.
    Dit kan duiden op schade aan uw bestanden.
    Als u zeker weet dat er geen probleem is met andere bestanden, verwijder het dan en start Gramps opnieuw op.

en: Relationship loop detected
nl: Relatielus gedetecteerd

en: Family Tree reaches back more than the maximum %d generations searched.
    It is possible that relationships have been missed
nl: De stamboom gaat verder terug dan het maximum van %d doorzochte generaties.
    Het is mogelijk dat verwantschappen zijn gemist

en: Relationship loop detected:
nl: Relatielus gedetecteerd:

en: Person %(person)s connects to himself via %(relation)s
nl: Persoon %(person)s verwijst naar zichzelf via %(relation)s

en: undefined
nl: onbepaald

en: husband
nl: echtgenoot

en: wife
nl: echtgenote

[ctx: gender unknown]
en: spouse
nl: partner

en: ex-husband
nl: ex man

en: ex-wife
nl: ex-vrouw

[ctx: gender unknown]
en: ex-spouse
nl: ex-partner

[ctx: male,civil union]
en: partner
nl: geregistreerd partner

[ctx: female,civil union]
en: partner
nl: geregistreerd partner

[ctx: gender unknown,civil union]
en: partner
nl: geregistreerd partner

[ctx: male,civil union]
en: former partner
nl: voormalig partner

[ctx: female,civil union]
en: former partner
nl: voormalig partner

[ctx: gender unknown,civil union]
en: former partner
nl: voormalig partner

[ctx: male,unknown relation]
en: former partner
nl: voormalig partner

[ctx: female,unknown relation]
en: former partner
nl: voormalig partner

[ctx: gender unknown,unknown relation]
en: former partner
nl: voormalig partner

en: Family relationship translator not available for language '%s'. Using 'english' instead.
nl: Er is geen vertaling voor gezinsrelaties beschikbaar voor taal '%s'. In plaats daarvan wordt Engels gebruikt.

en: date
nl: datum

en: date fallback
nl: terugvaldatum

en: Direct evidence for this person - birth: {birth_min_src}, death: {death_src}
nl: Direct bewijs voor deze persoon - geboorte: {birth_min_src}, overlijden: {death_src}

en: mother's age
nl: leeftijd moeder

en: father's age
nl: leeftijd vader

en: from death date
nl: van overlijdensdatum

en: mother's death
nl: overlijden moeder

en: father's death
nl: overlijden vader

en: person's death
nl: overlijden persoon

en: oldest sibling's age
nl: leeftijd oudste broer/zus

en: youngest sibling's age
nl: leeftijd jongste broer/zus

en: birth date and known to be dead
nl: geboortedatum en bekend als overleden

en: offset from birth date
nl: verschuiving van geboortedatum

en: inferred from parents and siblings - birth: {birth_min_src}, death: {death_src}
nl: afgeleid van ouders en broers en zussen - geboorte: {birth_min_src}, overlijden: {death_src}

en: inferred from parents and siblings - birth: {birth_min_src} (earliest) to {birth_max_src} (latest), death: {death_src}
nl: afgeleid van ouders en broers en zussen - geboorte: {birth_min_src} (vroegst) tot {birth_max_src} (laatst), overlijden: {death_src}

en: a spouse's birth-related date,
nl: een geboortegerelateerde datum van de partner,

en: a spouse's death-related date,
nl: een overlijdensgerelateerde datum van de partner,

en: event with spouse
nl: gebeurtenis met partner

en: descendant birth: {number_of} generation  | descendant birth: {number_of} generations
nl[0]: afstammelingen geboren: {number_of} generatie
nl[1]: afstammelingen geboren: {number_of} generaties

en: descendant death: {number_of} generation  | descendant death: {number_of} generations
nl[0]: afstammeling overleden: {number_of} generatie
nl[1]: afstammeling overleden: {number_of} generaties

en: Database error: loop in descendants of %s.
nl: Databasefout: lus in de afstammelingen van %s.

en: mother birth
nl: geboorte moeder

en: father birth
nl: geboorte vader

en: ancestor
nl: voorouder

en: mother death
nl: overlijden moeder

en: father death
nl: overlijden vader

en: Database error: loop in ancestors of %s.
nl: Databasefout: lus in de voorouders van %s.

en: no evidence
nl: geen bewijs

en: True
nl: Waar

en: true
nl: waar

en: WARNING: could not parse file:
    %(file)s
    because %(error)s -- recreating it
nl: WAARSCHUWING: kon bestand niet parseren:
    %(file)s
    wegens %(error)s -- wordt opnieuw aangemaakt

en: %s, ...
nl: %s, …

en: %(father)s and %(mother)s
nl: %(father)s en %(mother)s

en: the person
nl: de persoon

en: the family
nl: het gezin

en: the place
nl: de locatie

en: the event
nl: de gebeurtenis

en: the repository
nl: de opslagplaats

en: the note
nl: de notitie

en: the media
nl: de media

en: the source
nl: de bron

en: the filter
nl: het filter

en: the citation
nl: het citaat

en: See details
nl: Zie details

en: WARNING: PIL module not loaded.  Image cropping in report files will be impaired.
nl: WAARSCHUWING: PIL-module niet geladen. Het bijsnijden van afbeeldingen in verslagbestanden zal niet werken.

[ctx: Person]
en: TITLE
nl: TITEL

[ctx: Person]
en: Title
nl: Titel

en: GIVEN
nl: VOORNAAM

en: SURNAME
nl: ACHTERNAAM

[ctx: Name]
en: CALL
nl: ROEPNAAM

[ctx: Name]
en: Call
nl: Roepnaam

[ctx: Name]
en: COMMON
nl: GEWOON

[ctx: Name]
en: Common
nl: Gewoon

en: INITIALS
nl: INITIALEN

en: Initials
nl: Initialen

en: SUFFIX
nl: ACHTERVOEGSEL

en: PRIMARY
nl: PRIMAIR

[ctx: Name]
en: Primary
nl: Primair

en: PRIMARY[PRE]
nl: PRIMAIR[PRE]

en: Primary[pre]
nl: Primair[pre]

en: PRIMARY[SUR]
nl: PRIMAIR[SUR]

en: Primary[sur]
nl: Primair[sur]

en: PRIMARY[CON]
nl: PRIMAIR[CON]

en: Primary[con]
nl: Primair[con]

en: PATRONYMIC
nl: PATRONIEM

en: PATRONYMIC[PRE]
nl: PATRONIEM[PRE]

en: Patronymic[pre]
nl: Patroniem[pre]

en: PATRONYMIC[SUR]
nl: PATRONIEM[SUR]

en: Patronymic[sur]
nl: Patroniem[sur]

en: PATRONYMIC[CON]
nl: PATRONIEM[CON]

en: Patronymic[con]
nl: Patroniem[con]

en: RAWSURNAMES
nl: RUWE-ACHTERNAMEN

en: Rawsurnames
nl: Onbewerkte achternamen

en: NOTPATRONYMIC
nl: NIET-PATRONIEM

en: Notpatronymic
nl: Niet-patroniem

en: PREFIX
nl: VOORVOEGSEL

en: NICKNAME
nl: BIJNAAM

en: FAMILYNICK
nl: FAMILIEBIJNAAM

en: Familynick
nl: Familiebijnaam

en: %(south_latitude)s S
nl: %(south_latitude)s Z

en: %(east_longitude)s E
nl: %(east_longitude)s O

en: DEG
nl: Deg

en: DEG-:
nl: Deg-:

en: Degree, minutes, seconds notation
nl: Graden, minuten, seconden-notatie

en: Degree, minutes, seconds notation with :
nl: Graden, minuten, seconden-notatie met:

en: Degree notation, 4 decimals
nl: Graden-notatie, 4 decimalen

en: Degree notation, 8 decimals (precision like ISO-DMS)
nl: Graden-notatie, 8 decimalen (precisie als ISO-DMS)

en: Output format for the Swedish coordinate system RT90
nl: Uitvoerformaat voor het Zweedse coördinatensysteem RT90

en: Executables
nl: Uitvoerbare bestanden

en: male
nl: mannelijk

en: female
nl: vrouwelijk

[ctx: gender]
en: unknown
nl: onbekend

[ctx: gender]
en: other
nl: anders

en: Invalid
nl: Ongeldig

en: Very High
nl: Heel hoog

en: High
nl: Hoog

en: Low
nl: Laag

en: Very Low
nl: Heel laag

en: A legal or common-law relationship between a husband and wife
nl: Een wettelijke of 'gewoonterecht'-relatie tussen man en vrouw

en: No legal or common-law relationship between man and woman
nl: Geen wettelijke of 'gewoonterecht'-relatie tussen man en vrouw

en: An established relationship between members of the same sex
nl: Een gevestigde relatie tussen leden van hetzelfde geslacht

en: Unknown relationship between a man and woman
nl: Onbekende relatie tussen een man en een vrouw

en: An unspecified relationship between a man and woman
nl: Een niet-gespecificeerde relatie tussen een man en een vrouw

en: The data can only be recovered by Undo operation or by quitting with abandoning changes.
nl: De gegevens kunnen alleen worden hersteld door de bewerking 'Ongedaan maken' of door af te sluiten zonder de wijzigingen op te slaan.

en: Female
nl: Vrouwelijk

en: Male
nl: Mannelijk

en: Asexuality, sexless, genderless
nl: Aseksueel, seksloos, geslachtloos

en: Transgender, hermaphrodite (in entomology)
nl: Transgender, hermafrodiet (in entomologie)

en: Lesbianism
nl: Lesbisch

en: Male homosexuality
nl: Mannelijke homoseksualiteit

en: Heterosexuality
nl: Heteroseksualiteit

en: Neuter
nl: Geslachtloos

en: Illegitimate
nl: Buitenechtelijk

en: Baptism/Christening
nl: Doop/Doopnaam (chr)

en: Engaged
nl: Verloofd

en: Unmarried partnership
nl: Ongehuwd partnerschap

en: Buried
nl: Begraven

en: Cremated/Funeral urn
nl: Gecremeerd/Urn

en: Killed in action
nl: Gedood in actie

en: Extinct
nl: Uitgestorven

en: Nothing
nl: Niets

en: Skull and crossbones
nl: Schedel en gekruiste beenderen

en: Orthodox cross
nl: Orthodox kruis

en: Chi rho
nl: Chi Rho

en: Cross of Lorraine
nl: Kruis van Lotharingen

en: Cross of Jerusalem
nl: Kruis van Jeruzalem

en: Star and crescent
nl: Ster en halve maan

en: West Syriac cross
nl: West-Syrisch kruis

en: East Syriac cross
nl: Oost-Syrisch kruis

en: Heavy Greek cross
nl: Zwaar Grieks kruis

en: Latin cross
nl: Latijns kruis

en: Shadowed White Latin cross
nl: Schaduwrijk wit Latijns kruis

en: Maltese cross
nl: Maltees kruis

en: Star of David
nl: Ster van David

en: Dead
nl: Dood

en: Unknown, created to replace a missing note object.
nl: Onbekend, gemaakt om een ontbrekend notitieobject te vervangen.

en: Unknown, was missing %(time)s (%(count)d)
nl: Onbekend, miste %(time)s (%(count)d)

en: Objects referenced by this note were missing in a file imported on %s.
nl: Objecten waarnaar in deze notitie wordt verwezen, ontbraken in een bestand dat op %s is geïmporteerd.

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Bulgarian
nl: Bulgaars

en: Breton
nl: Bretons

en: Catalan
nl: Catalaans

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Danish
nl: Deens

en: German
nl: Duits

en: German (Austria)
nl: Duits (Oostenrijk)

en: Greek
nl: Grieks

en: English (USA)
nl: Engels (VS)

en: English
nl: Engels

en: Spanish
nl: Spaans

en: Finnish
nl: Fins

en: French
nl: Frans

en: Gaelic
nl: Gaelisch

en: Galician
nl: Gallicisch

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Indonesian
nl: Indonesisch

en: Icelandic
nl: IJslands

en: Italian
nl: Italiaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Macedonian
nl: Macedonisch

en: Norwegian Bokmal
nl: Noors Bokmål

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Norwegian Nynorsk
nl: Noors Nynorsk

en: Polish
nl: Pools

en: Portuguese (Brazil)
nl: Portugees (Brazilië)

en: Portuguese (Portugal)
nl: Portugees (Portugal)

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Russian
nl: Russisch

en: Slovak
nl: Slowaaks

en: Slovenian
nl: Sloveens

en: Albanian
nl: Albanees

en: Serbian
nl: Servisch

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Turkish
nl: Turks

en: Ukrainian
nl: Oekraïens

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Chinese (Simplified)
nl: Chinees (vereenvoudigd)

en: Chinese (Hong Kong)
nl: Chinees (Hong Kong)

en: Chinese (Traditional)
nl: Chinees (traditioneel)

en: Your Python version does not meet the requirements. At least Python %(v1)d.%(v2)d.%(v3)d is needed to start Gramps.
    
    Gramps will terminate now.
nl: Uw Python-versie voldoet niet aan de vereisten. Python versie %(v1)d.%(v2)d.%(v3)d of hoger is nodig om Gramps te starten.
    
    Gramps wordt nu afgesloten.

en: The orjson package is needed to start Gramps.
    
    Gramps will terminate now.
nl: Het orjson-pakket is nodig om Gramps op te starten.
    
    Gramps wordt nu beëindigd.

en: not found
nl: niet gevonden

en: not found because exiv2 is not installed
nl: niet gevonden, omdat exiv2 niet is geïnstalleerd

en: Installed but does not supply version
nl: Geïnstalleerd, maar levert geen versie

en: installed
nl: geïnstalleerd

en: Configuration error:
nl: Configuratiefout:

en: Could not read configuration
nl: Fout bij het lezen van de configuratie

en: A definition for the media type %s could not be found 
    
     Possibly the installation of Gramps was incomplete. Make sure something to handle the media types of Gramps is installed.
nl: Er kan geen definitie voor het media-type %s worden gevonden
    
     Mogelijk is de installatie van Gramps onvolledig. Zorg ervoor dat de ondersteuning voor Gramps media-typen correct is geïnstalleerd.

en: Much of Gramps' artwork is either from
    the Tango Project or derived from the Tango
    Project. This artwork is released under the
    Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5
    license.
nl: Veel van de Gramps-illustraties zijn afkomstig
    van het Tango-project of zijn daarvan afgeleid.
    De illustraties zijn uitgebracht onder de Creative 
    Commons Attribution-ShareAlike 2.5-licentie.

en: Gramps Homepage
nl: Gramps website

en: Contributions by
nl: Bijdragen van

en: Distribution: %s
nl: Distributie: %s

[ctx: manual]
en: Using_the_Clipboard
nl: Het_klembord_gebruiken

en: Family Event
nl: Gezinsgebeurtenis

en: Family Attribute
nl: Gezinskenmerk

en: Volume/Page: %(pag)s -- %(sourcetext)s
nl: Volume/Pagina: %(pag)s -- %(sourcetext)s

en: Event ref
nl: Gebeurtenis ref

en: Child ref
nl: Kind ref

en: Clipboard
nl: Klembord

en: Any changes are saved immediately
nl: Wijzigingen worden direct opgeslagen

[ctx: the object]
en: See %s details
nl: Zie %s details

[ctx: the object]
en: Make %s active
nl: Maak %s actief

[ctx: the object]
en: Create Filter from %s selected...
nl: Filter maken van %s geselecteerd…

en: Tree View: first column "%s" cannot be changed
nl: Boomstructuur: de eerste kolom "%s" kan niet worden gewijzigd

en: Drag and drop the columns to change the order
nl: Versleep de kolomnamen om de volgorde te wijzigen

en: _Apply
nl: _Toepassen

en: Display
nl: Weergave

en: Column Name
nl: Kolomnaam

en: Father's surname
nl: Achternaam van de vader

en: Combination of mother's and father's surname
nl: Combinatie van de achternamen van vader en moeder

en: Icelandic style
nl: IJslandse stijl

en: Display Name Editor
nl: Naamweergave-bewerker

en: _Close
nl: _Sluiten

en: The following keywords are replaced with the appropriate name parts:<tt>
      <b>Given</b>   - given name (first name)     <b>Surname</b>  - surnames (with prefix and connectors)
      <b>Title</b>   - title (Dr., Mrs.)           <b>Suffix</b>   - suffix (Jr., Sr.)
      <b>Call</b>    - call name                   <b>Nickname</b> - nick name
      <b>Initials</b>- first letters of given      <b>Common</b>   - nick name, call, or first of given
      <b>Prefix</b>  - all prefixes (von, de)
    Surnames:
      <b>Rest</b>      - non primary surnames    <b>Notpatronymic</b>- all surnames, except pa/matronymic &amp; primary
      <b>Familynick</b>- family nick name        <b>Rawsurnames</b>  - surnames (no prefixes and connectors)
      <b>Primary, Primary[pre] or [sur] or [con]</b>- full primary surname, prefix, surname only, connector
      <b>Patronymic, or [pre] or [sur] or [con]</b> - full pa/matronymic surname, prefix, surname only, connector
    </tt>
    UPPERCASE keyword forces uppercase. Extra parentheses, commas are removed. Other text appears literally.
    
    <b>Example</b>: Dr. Edwin Jose von der Smith and Weston Wilson Sr ("Ed") - Underhills
         <i>Edwin Jose</i>: Given, <i>von der</i>: Prefix, <i>Smith</i> and <i>Weston</i>: Primary, <i>and</i>: [con], <i>Wilson</i>: Patronymic,
         <i>Dr.</i>: Title, <i>Sr</i>: Suffix, <i>Ed</i>: Nickname, <i>Underhills</i>: Familynick, <i>Jose</i>: Call.
nl: De volgende trefwoorden worden vervangen door de toepasselijke naamdelen:<tt>
      <b>Voornaam</b>       - doopnaam (voornaam)               <b>Achternaam</b>    - achternamen (met voorvoegsel en verbindingen)
      <b>Titel</b>          - titel (Dhr., Mevr.)               <b>Achtervoegsel</b> - achtervoegsel (Jr., Sr.)
      <b>Roepnaam</b>       - roepnaam                          <b>Bijnaam</b>       - bijnaam
      <b>Initialen</b>      - eerste letters van voornaam       <b>Gewone naam</b>   - bij-, roep-, of eerste deel van voornaam
      <b>Voorvoegsel</b>    - alle voorvoegsels (von, de)
    Achternamen:
      <b>Rest</b>           - niet primaire achternamen        <b>Niet-patroniem</b> - alle achternamen, behalve pa-/matroniem &amp; primair
      <b>Familiebijnaam</b> - familiebijnaam           <b>Onbewerkte achternamen</b> - achternamen (zonder voorvoegsels en verbindingen)
      <b>Primair, Primair[pre] of [sur] of [con]</b>  - volledige primaire achternaam, voorvoegsel, alleen achternaam, verbinding
      <b>Patroniem, of [pre] of [sur] of [con]</b> - volledige pa-/matroniem achternaam, voorvoegsel, alleen achternaam, verbinding
    </tt>
    Het trefwoord HOOFDLETTERS dwingt hoofdletters af. Extra haakjes, komma's zijn verwijderd. Andere tekst verschijnt letterlijk.
    
    <b>Voorbeeld</b>: Dr. Edwin Jose von der Smith en Weston Wilson Sr ("Ed") - Underhills
         <i>Edwin Jose</i>: Doopnaam, <i>von der</i>: voorvoegsel, <i>Smith</i> en <i>Weston</i>: Primair, <i>en</i>: [con], <i>Wilson</i>: Patroniem,
         <i>Dr.</i>: Titel, <i>Sr</i>: achtervoegsel, <i>Ed</i>: Bijnaam, <i>Underhills</i>: Familiebijnaam, <i>Jose</i>: Roepnaam.

en:  Name Editor
nl:  Naam-bewerker

en: Invalid or incomplete format definition.
nl: Ongeldige of onvolledige opmaakdefinitie.

en: _Help
nl: _Hulp

en: Researcher
nl: Onderzoeker

en: State/County
nl: Staat/Graafschap

en: ZIP/Postal Code
nl: Postcode

en: Email
nl: E-mail

en: Enter information about yourself so people can contact you when you distribute your Family Tree.
nl: Voer informatie over uzelf in zodat mensen contact met u kunnen opnemen wanneer u uw stamboom deelt met anderen.

en: ID Formats
nl: ID Opmaak

en: Media Object
nl: Media-object

en: Default Gramps ID formats containing a letter prefix followed by a numerical string. "I%04d" creates IDs from I0000 to I9999. Large databases may need larger IDs. "I%06d" creates IDs from I000000 to I999999.
nl: Standaard Gramps-ID-indelingen die een lettervoorvoegsel bevatten, gevolgd door een numerieke tekenreeks. "I%04d" maakt ID's aan van I0000 tot I9999. Grote databases hebben mogelijk grotere ID's nodig. "I%06d" maakt ID's aan van I000000 tot I99999.

en: Colors used for boxes in the graphical views
nl: Kleuren die worden gebruikt voor kaders in de grafische weergaven

en: Dark colors
nl: Donkere kleuren

en: Light colors
nl: Lichte kleuren

en: Color scheme
nl: Kleurenschema

en: Restore to defaults
nl: Standaardwaarden herstellen

en: Restore colors for current theme to default.
nl: De kleuren van het huidige thema terugzetten naar standaard.

en: Colors for Male persons
nl: Kleuren voor mannelijke personen

en: Colors for Female persons
nl: Kleuren voor vrouwelijke personen

en: Colors for people who are neither male nor female
nl: Kleuren voor personen die niet mannelijk of vrouwelijk zijn

en: Colors for Unknown persons
nl: Kleuren voor onbekende personen

en: Colors for Family nodes
nl: Kleuren voor gezinsknooppunten

en: Other colors
nl: Overige kleuren

en: Background for Alive
nl: Achtergrond voor 'in leven'

en: Background for Dead
nl: Achtergrond voor 'overleden'

en: Border for Alive
nl: Rand voor 'in leven'

en: Border for Dead
nl: Rand voor 'overleden'

en: Default background
nl: Standaard achtergrond

en: Background for Married
nl: Achtergrond voor 'getrouwd'

en: Background for Unmarried
nl: Achtergrond voor 'ongetrouwd'

en: Background for Civil union
nl: Achtergrond voor 'geregistreerd partnerschap'

en: Background for Unknown
nl: Achtergrond voor 'onbekend'

en: Background for Divorced
nl: Achtergrond voor 'gescheiden'

en: Default border
nl: Standaardrand

en: Border for Divorced
nl: Rand voor 'gescheiden'

en: Background for Home Person
nl: Achtergrond voor Centrale persoon

en: Colors
nl: Kleuren

en: Warnings and Error dialogs
nl: Waarschuwingen en foutdialogen

en: Suppress warning when adding parents to a child
nl: Waarschuwing onderdrukken bij het toevoegen van ouders aan een kind

en: Suppress warning when canceling with changed data
nl: Waarschuwing onderdrukken bij annuleren met gewijzigde gegevens

en: Suppress warning about missing researcher when exporting to GEDCOM
nl: Waarschuwing onderdrukken over het ontbreken van de onderzoeker bij exporteren naar GEDCOM

en: Suppress tooltip warnings about data being saved immediately
nl: Onderdruk waarschuwingen over direct opslaan van gegevens

en: Show plugin status dialog on plugin load error
nl: Statusdialoog van de uitbreiding weergeven bij laadfout ervan

en: Warnings
nl: Waarschuwingen

en: Call
nl: Roep

en: NotPatronymic
nl: Niet-patroniem

en: Enter to save, Esc to cancel editing
nl: Enter om op te slaan, Esc om de bewerking te annuleren

en: This format exists already.
nl: Dit formaat bestaat al.

en: Example
nl: Voorbeeld

en: _Add
nl: _Toevoegen

en: _Edit
nl: _Bewerken

en: _Remove
nl: _Verwijderen

en: Display Options
nl: Weergave-opties

en: Edit
nl: Bewerken

en: Automate Place format
nl: Locatie-opmaak automatiseren

en: Enables automatic place title generation using specified format.
nl: Maakt het automatisch genereren van plaatstitels mogelijk in een gespecificeerde opmaak.

en: Custom name display options are unique to each family tree.
nl: Aangepaste opties voor naamweergave zijn uniek voor elke stamboom.

en: Consider single pa/matronymic as surname
nl: Beschouw een enkele pa-/matroniem als achternaam

en: Date format *
nl: Datumnotatie *

en: Years
nl: Jaren

en: Years, Months
nl: Jaren, Maanden

en: Years, Months, Days
nl: Jaren, Maanden, Dagen

en: Age display precision *
nl: Nauwkeurigheid leeftijdsweergave *

en: Round the year
nl: Het hele jaar

en: Display ages for events after death *
nl: Leeftijd bij gebeurtenissen na overlijden weergeven *

en: Calendar on reports
nl: Kalender op verslagen

en: Calendar on input
nl: Kalender bij invoer

en: On the previous day
nl: Op de vorige dag

en: On the next day
nl: Op de volgende dag

en: Only on leap years
nl: Alleen bij schrikkeljaren

en: For non leap years, anniversaries are displayed on either February 28, March 1 or not at all in Gregorian calendars
nl: Voor niet-schrikkeljaren worden jubilea getoond op 28 februari, 1 maart of helemaal niet in Gregoriaanse kalenders

en: Show leap day anniversaries
nl: Jubilea op schrikkeldagen tonen

en: Active person's name and ID
nl: Naam en ID van de actieve persoon

en: Relationship to home person
nl: Verwantschap met de Centrale persoon

en: Status bar
nl: Statusbalk

en: 
    Input Options
nl: 
    Invoeropties

en: Surname guessing
nl: Achternaam raden

en: Default family relationship
nl: Standaard familierelatie

en: Hide LDS tab in person and family editors
nl: LDS-tabblad verbergen in bewerkers voor personen en gezinnen

en: * Requires Restart
nl: * Vereist opnieuw opstarten

en: Data
nl: Gegevens

en: Conditional Text Replacements
nl: Voorwaardelijk tekst vervangen

en: Missing surname
nl: Achternaam ontbreekt

en: Missing given name
nl: Voornaam ontbreekt

en: Missing record
nl: Gegeven ontbreekt

en: Private surname
nl: Privé achternaam

en: Private given name
nl: Privé voornaam

en: Private record
nl: Privé-gegeven

en: Change is not immediate
nl: Geen onmiddellijke wijziging

en: Changing the date format will not take effect until the next time Gramps is started.
nl: Het wijzigen van de datumnotatie wordt pas van kracht wanneer Gramps de volgende keer wordt gestart.

en: Calculation limits
nl: Berekeningslimieten

en: Date 'about' year range: (date ± #)
nl: Bereik datum 'ongeveer' jaar: (datum ± #)

en: Date 'after' year range:  (date + #)
nl: Bereik datum 'na' jaar: (datum + #)

en: Date 'before' year range: (date - #)
nl: Bereik datum 'voor' jaar: (datum + #)

en: Maximum age probably alive
nl: Maximale leeftijd waarschijnlijk in leven

en: Maximum sibling age difference
nl: Maximaal leeftijdsverschil tussen broers en zussen

en: Minimum years between generations
nl: Minimum aantal jaren tussen generaties

en: Average years between generations
nl: Gemiddeld aantal jaren tussen generaties

en: Max generations for relationships
nl: Max. generaties voor verwantschappen

en: Limits
nl: Limieten

en: Environment Settings
nl: Omgevingsinstellingen

en: Display Tip of the Day
nl: Tip van de dag weergeven

en: Show useful information about using Gramps on startup.
nl: Nuttige informatie over het gebruik van Gramps weergeven bij het opstarten.

en: Remember last Family Tree
nl: Laatste stamboom onthouden

en: Don't open dialog to choose family tree to load on startup, just load last used.
nl: Geen dialoogvenster openen om bij het opstarten de te laden stamboom te kiezen, maar gewoon de laatst gebruikte laden.

en: Remember last view displayed
nl: Laatste weergave onthouden

en: Remember last view displayed and open it next time.
nl: Onthoud de laatst getoonde weergave en open deze de volgende keer.

en: Enable spell checker
nl: Spellingscontrole inschakelen

en: Enable the spelling checker for notes.
nl: Spellingscontrole inschakelen voor notities.

en: Gspell not loaded. Spell checking will not be available.
    To build it for Gramps see %(gramps_wiki_build_spell_url)s
nl: Gspell niet geladen. Spellingscontrole is niet beschikbaar.
    Zie %(gramps_wiki_build_spell_url)s om dit voor Gramps aan te maken

en: Show text label beside Navigator buttons *
nl: Tekstlabel naast navigatieknoppen weergeven *

en: Show or hide text beside Navigator buttons (People, Families, Events...).
    Requires Gramps restart to apply.
nl: Toon of verberg tekst naast de navigatieknoppen (Personen, Gezinnen, Gebeurtenissen…).
    Vereist opnieuw opstarten van Gramps om toe te passen.

en: Show Clipboard icon on toolbar
nl: Klembordpictogram op werkbalk weergeven

en: Show or hide the Clipboard icon on the toolbar.
nl: Het pictogram klembord op de werkbalk weergeven/verbergen.

en: Show Reports icon on toolbar
nl: Pictogram Verslagen op de werkbalk weergeven

en: Show or hide the Reports icon on the toolbar.
nl: Het pictogram Verslagen op de werkbalk weergeven/verbergen.

en: Show Tools icon on toolbar
nl: Gereedschapspictogram op de werkbalk weergeven

en: Show or hide the Tools icon on the toolbar.
nl: Het gereedschapspictogram op de werkbalk weergeven/verbergen.

en: Show Addons icon on toolbar
nl: Pictogram Uitbreidingen op de werkbalk weergeven

en: Show or hide the Addons icon on the toolbar.
nl: Het pictogram Uitbreidingen op de werkbalk weergeven/verbergen.

en: Show Preferences icon on toolbar
nl: Pictogram Voorkeuren op de werkbalk weergeven

en: Show or hide the Preferences icon on the toolbar.
nl: Het pictogram Voorkeuren op de werkbalk weergeven/verbergen.

en: Both text and icons
nl: Tekst en pictogrammen

en: Text only
nl: Alleen tekst

en: Icons only
nl: Alleen pictogrammen

en: Display text, icons or both on the toolbar buttons.
nl: Tekst, pictogrammen of beide weergeven op de knoppen op de werkbalk.

en: Toolbar Style
nl: Werkbalkstijl

en: Show close button in gramplet bar tabs
nl: Knop 'Sluiten' weergeven in tabbladen van de Gramplet-werkbalk

en: Show close button to simplify removing gramplets from bars.
nl: Knop 'Sluiten' weergeven om het verwijderen van Gramplets uit de werkbalken te vereenvoudigen.

en: Markup for invalid date format
nl: Opmaak voor ongeldige datumnotatie

en: Convenience markups are:
    <b>&lt;b&gt;Bold&lt;/b&gt;</b>
    <big>&lt;big&gt;Makes font relatively larger&lt;/big&gt;</big>
    <i>&lt;i&gt;Italic&lt;/i&gt;</i>
    <s>&lt;s&gt;Strikethrough&lt;/s&gt;</s>
    <sub>&lt;sub&gt;Subscript&lt;/sub&gt;</sub>
    <sup>&lt;sup&gt;Superscript&lt;/sup&gt;</sup>
    <small>&lt;small&gt;Makes font relatively smaller&lt;/small&gt;</small>
    <tt>&lt;tt&gt;Monospace font&lt;/tt&gt;</tt>
    <u>&lt;u&gt;Underline&lt;/u&gt;</u>
    
    For example: &lt;u&gt;&lt;b&gt;%s&lt;/b&gt;&lt;/u&gt;
    will display <u><b>Underlined bold date</b></u>.
nl: Bruikbare opmaakcodes zijn:
    <b>&lt;b&gt;Vet&lt;/b&gt;</b>
    <big>&lt;big&gt;Maakt het lettertype relatief groter&lt;/big&gt;</big>
    <i>&lt;i&gt;Cursief&lt;/i&gt;</i>
    <s>&lt;s&gt;Doorhalen&lt;/s&gt;</s>
    <sub>&lt;sub&gt;Subscript&lt;/sub&gt;</sub>
    <sup>&lt;sup&gt;Superscript&lt;/sup&gt;</sup>
    <small>&lt;small&gt;Maakt het lettertype relatief kleiner&lt;/small&gt;</small>
    <tt>&lt;tt&gt;Monospace lettertype&lt;/tt&gt;</tt>
    <u>&lt;u&gt;Onderstrepen&lt;/u&gt;</u>
    
    Bijvoorbeeld: &lt;u&gt;&lt;b&gt;%s&lt;/b&gt;&lt;/u&gt;
    zal <u><b>Onderstreepte vette datum</b></u> tonen.

en: Multiple surname box height
nl: Hoogte zoekveld Meervoudige achternamen

en: Enter height in pixels. When multiple surnames are entered, these names display in a box. This setting sets the size of this box.
nl: Voer hoogte in pixels in. Bij de invoer van meerdere achternamen worden deze namen in een kader weergegeven. Deze instelling stelt de grootte van dit kader in.

en: Database Setting
nl: Database-instellingen

en: Database backend
nl: Database-backend

en: 
    Database Location
nl: 
    Database-opslaglocatie

en: Port
nl: Poort

en: Database path
nl: Databasepad

en: 
    Backup Management
nl: 
    Back-ups beheren

en: Backup path
nl: Pad voor back-up

en: Backup on exit
nl: Back-up bij afsluiten

en: Backup Your family tree on exit to Backup path specified above.
nl: Maak een back-up van uw stamboom bij het afsluiten naar het hierboven aangegeven pad voor back-up.

en: Every 15 minutes
nl: Elke 15 minuten

en: Every 30 minutes
nl: Elke 30 minuten

en: Every hour
nl: Elk uur

en: Every 12 hours
nl: Elke 12 uur

en: Every day
nl: Elke dag

en: Autobackup
nl: Automatische back-up

en: 
    Family Tree's Media path
nl: 
    Mediapad van de stamboom

en: Base media path
nl: Basismediapad

en: The base relative media path is specific to the active family tree. It is not a global setting. Each family tree is able to have a unique relative media path that is stored with the database.
nl: Het relatieve basismediapad is specifiek voor de actieve stamboom. Het is geen algemene instelling. Elke stamboom kan een uniek relatief mediapad hebben dat bij de database wordt opgeslagen.

en: Tag Records
nl: Gegevens labelen

en: Add tag on import
nl: Label toevoegen bij importeren

en: Specified tag will be added to all records on import.
    Clear to set default value.
nl: Opgegeven label wordt bij het importeren aan alle gegevens toegevoegd.
    Wissen om de standaardwaarde in te stellen.

en: 
    Source GEDCOM import
nl: 
    Bron GEDCOM-import

en: Add default source on GEDCOM import
nl: Standaardbron toevoegen bij GEDCOM-import

en: Import
nl: Importeren

en: Select media directory
nl: Selecteer mediamap

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: Select database directory
nl: Selecteer databasemap

en: Select backup directory
nl: Back-upmap kiezen

en: If checked, use the standard genealogic symbols (death symbol is user selectable).
    If not checked, you can use the lower panel to customize the symbols yourself.
nl: Gebruik indien aangevinkt de standaard genealogische symbolen (doodsymbool is door de gebruiker te selecteren).
    Indien niet aangevinkt, kunt u het onderste paneel gebruiken om de symbolen zelf aan te passen.

en: This can be useful if you want to add phonetic in a note to show how to pronounce a name or if you mix multiple languages like greek and russian.
nl: Dit kan handig zijn als u fonetische tekens in een notitie wilt toevoegen om te laten zien hoe u een naam uitspreekt of als u meerdere talen zoals Grieks en Russisch combineert.

en: Use symbols
nl: Gebruik symbolen

en: Select default death symbol
nl: Selecteer standaard overlijdenssymbool

en: Genealogical Symbols
nl: Genealogische Symbolen

en: Death:
nl: Overlijden:

en: Killed
nl: Gedood

en: Default genealogy symbols replacement
nl: Vervanging van standaard genealogische symbolen

en: You can set any text you want for this field.
    You can drag and drop a symbol from the symbol list above.
    It will be visible only if your font contains this glyph.
nl: U kunt voor dit veld elke gewenste tekst instellen.
    U kunt een symbool slepen en neerzetten in de bovenstaande symbolenlijst.
    Het wordt alleen weergegeven als het lettertype dit letterteken bevat.

en: Choose your dialect
nl: Kies uw dialect

en: Changes are immediate.
    This is used when exporting views in CSV format.
nl: Wijzigingen zijn direct van toepassing.
    Dit wordt gebruikt bij het exporteren van weergaven in CSV-formaat.

en: Delimiter:
nl: Scheidingsteken:

en: Undo history warning
nl: Bewerkingsgeschiedenis waarschuwing

en: Proceeding with import will erase the undo history for this session. In particular, you will not be able to revert the import or any changes made prior to it.
    
    If you think you may want to revert the import, please stop here and backup your database.
nl: Als u doorgaat met importeren, wordt de bewerkingsgeschiedenis voor deze sessie gewist. Met name kunt u de import of eerdere wijzigingen niet terugdraaien.
    
    Als u denkt dat u de import wilt terugdraaien, stop dan hier en maak een back-up van uw database.

en: _Proceed with import
nl: _Doorgaan met importeren

en: Are you sure you want to upgrade this Family Tree?
nl: Weet u zeker dat u deze stamboom wilt upgraden?

en: I have made a backup,
    please upgrade my Family Tree
nl: Ik heb een back-up gemaakt,
    upgrade mijn stamboom

en: Cancel
nl: Annuleren

en: All files
nl: Alle bestanden

en: Automatically detected
nl: Automatisch gedetecteerd

en: Select file _type:
nl: Selecteer bestandst_ype:

en: Login
nl: Log in

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Password:
nl: Paswoord:

en: Import Family Tree
nl: Stamboom importeren

en: All supported files
nl: Alle ondersteunde bestanden

en: File type "%s" is unknown to Gramps.
    
    Valid types are: Gramps database, Gramps XML, Gramps package, GEDCOM, and others.
nl: Bestandstype "%s" is onbekend voor Gramps.
    
    Geldige typen zijn: Gramps-database, Gramps XML, Gramps-pakket, GEDCOM en andere.

en: Cannot open file
nl: Kan bestand niet openen

en: The selected file is a directory, not a file.
nl: Het geselecteerde bestand is een directory, geen bestand.

en: You do not have read access to the selected file.
nl: U heeft geen leestoegang op het geselecteerde bestand.

en: Cannot create file
nl: Kan bestand niet maken

en: Could not import file: %s
nl: Kan bestand %s niet importeren

en: This file incorrectly identifies its character set, so it cannot be accurately imported. Please fix the encoding, and import again
nl: Dit bestand interpreteert zijn tekenset onjuist, dus het kan niet nauwkeurig worden geïmporteerd. Corrigeer de codering en importeer opnieuw

en: %s_-_Manage_Family_Trees
nl: %s_-_Stambomen beheren

en: Family_Trees_manager_window
nl: Stambomen beheren

en: _Archive
nl: _Archiveren

en: _Extract
nl: _Uitpakken

en: Database Information
nl: Database-informatie

en: Setting
nl: Instelling

en: Family Trees
nl: Stambomen

en: Family Tree name
nl: Naam stamboom

en: Database Type
nl: Databasetype

en: Break the lock on the '%s' database?
nl: De vergrendeling op de database '%s' opheffen?

en: Gramps believes that someone else is actively editing this database. You cannot edit this database while it is locked. If no one is editing the database you may safely break the lock. However, if someone else is editing the database and you break the lock, you may corrupt the database.
nl: Gramps meent dat iemand anders deze database actief aanpast. U kunt deze database niet aanpassen terwijl deze vergrendeld is. Als niemand de database bewerkt, kunt u de vergrendeling veilig opheffen. Als echter iemand anders de database aanpast en u de vergrendeling verbreekt, kunt u de database beschadigen.

en: Break lock
nl: Vergrendeling opheffen

en: Rename failed
nl: Hernoemen is mislukt

en: An attempt to rename a version failed with the following message:
    
    %s
nl: Een poging om een versie te hernoemen is mislukt met het volgende bericht:
    
    %s

en: Could not rename the Family Tree.
nl: Kan de stamboom niet hernoemen.

en: Family Tree already exists, choose a unique name.
nl: Stamboom bestaat al, kies een unieke naam.

en: Extracting archive...
nl: Archief uitpakken…

en: Importing archive...
nl: Archief importeren…

en: Remove the '%s' Family Tree?
nl: De stamboom '%s' verwijderen?

en: Removing this Family Tree will permanently destroy the data.
nl: Als u deze stamboom verwijdert, worden de gegevens definitief vernietigd.

en: Remove Family Tree
nl: Stamboom verwijderen

en: Remove the '%(revision)s' version of '%(database)s'
nl: Verwijder versie '%(revision)s' van '%(database)s'

en: Removing this version will prevent you from extracting it in the future.
nl: Als u deze versie verwijdert, voorkomt u dat u deze in de toekomst uitpakt.

en: Remove version
nl: Versie verwijderen

en: Deletion failed
nl: Verwijderen is mislukt

en: An attempt to delete a version failed with the following message:
    
    %s
nl: Een poging om een versie te verwijderen is mislukt met het volgende bericht:
    
    %s

en: Convert the '%s' database?
nl: De database '%s' converteren?

en: Do you wish to convert this family tree into a %(database_type)s database?
nl: Wilt u deze stamboom omzetten in een %(database_type)s-databse?

en: Convert
nl: Converteren

en: Opening the '%s' database
nl: De database '%s' openen

en: An attempt to convert the database failed. Perhaps it needs updating.
nl: Een poging om de database te converteren is mislukt. Misschien moet het worden bijgewerkt.

en: Converting the '%s' database
nl: Converteren van de database '%s'

en: An attempt to export the database failed.
nl: Een poging om de database te exporteren is mislukt.

en: Converting data...
nl: Gegevens omzetten…

en: (Converted #%d)
nl: (Omgezet #%d)

en: An attempt to import into the database failed.
nl: Een poging om in de database te importeren is mislukt.

en: Repair Family Tree?
nl: Stamboom repareren?

en: If you click %(bold_start)sProceed%(bold_end)s, Gramps will attempt to recover your Family Tree from the last good backup. There are several ways this can cause unwanted effects, so %(bold_start)sbackup%(bold_end)s the Family Tree first.
    The Family Tree you have selected is stored in %(dirname)s.
    
    Before doing a repair, verify that the Family Tree can really no longer be opened, as the database back-end can recover from some errors automatically.
    
    %(bold_start)sDetails:%(bold_end)s Repairing a Family Tree actually uses the last backup of the Family Tree, which Gramps stored on last use. If you have worked for several hours/days without closing Gramps, then all this information will be lost! If the repair fails, then the original Family Tree will be lost forever, hence a backup is needed. If the repair fails, or too much information is lost, you can fix the original Family Tree manually. For details, see the webpage
    %(gramps_wiki_recover_url)s
    Before doing a repair, try to open the Family Tree in the normal manner. Several errors that trigger the repair button can be fixed automatically. If this is the case, you can disable the repair button by removing the file %(recover_file)s in the Family Tree directory.
nl: Als u op %(bold_start)sDoorgaan%(bold_end)s klikt, zal Gramps proberen uw stamboom te herstellen vanaf de laatste goede back-up. Er zijn verschillende manieren waarop dit ongewenste effecten kan veroorzaken, maak daarom eerst een %(bold_start)sback-up%(bold_end)s van de stamboom.
    De geselecteerde stamboom wordt opgeslagen in %(dirname)s.
    
    Controleer voordat u een reparatie uitvoert of de stamboom echt niet meer kan worden geopend, aangezien het database-backend sommige fouten automatisch kan herstellen.
    
    %(bold_start)sDetails:%(bold_end)s Het herstellen van een stamboom maakt gebruik de laatste back-up van de stamboom, die Gramps bij het laatste gebruik heeft opgeslagen. Als u meerdere uren/dagen hebt gewerkt zonder Gramps te sluiten, gaat al deze informatie verloren! Als de reparatie mislukt gaat de originele stamboom voor altijd verloren, daarom is een back-up nodig. Als de reparatie mislukt of als er teveel informatie verloren gaat, kunt u de originele stamboom handmatig repareren. Lees meer informatie op de webpagina
    %(gramps_wiki_recover_url)s
    Probeer de stamboom op de normale manier te openen voordat u een reparatie uitvoert. Sommige fouten die de herstelknop activeren, kunnen automatisch worden verholpen. Als dit inderdaad heeft gewerkt, kunt u de herstelknop uitschakelen door het bestand %(recover_file)s in de Stamboom-map te verwijderen.

en: Proceed, I have taken a backup
nl: Doorgaan, ik heb een back-up gemaakt

en: Rebuilding database from backup files
nl: Database opnieuw opbouwen vanuit back-upbestanden

en: Error restoring backup data
nl: Fout bij het terugzetten van back-upgegevens

en: Could not create Family Tree
nl: Kan stamboom niet maken

en: Retrieve failed
nl: Ophalen is mislukt

en: An attempt to retrieve the data failed with the following message:
    
    %s
nl: Een poging om de gegevens op te halen is mislukt met het volgende bericht:
    
    %s

en: Archiving failed
nl: Archivering is mislukt

en: An attempt to create the archive failed with the following message:
    
    %s
nl: Een poging om het archief te maken is mislukt met het volgende bericht:
    
    %s

en: Creating data to be archived...
nl: Gegevens aanmaken om te archiveren…

en: Saving archive...
nl: Archief opslaan…

en: An attempt to archive the data failed with the following message:
    
    %s
nl: Een poging om de gegevens te archiveren is mislukt met het volgende bericht:
    
    %s

en: Attempt to force closing the dialog
nl: Poging om het dialoogvenster geforceerd te sluiten

en: Please do not force closing this important dialog.
    Instead select one of the available options
nl: Dwing dit belangrijke dialoogvenster niet te sluiten.
    Selecteer in plaats daarvan een van de beschikbare opties

en: Cannot load database
nl: Kan database niet laden

en: Open the Clipboard dialog
nl: Dialoogvenster Klembord openen

en: Clip_board
nl: _Klembord

en: Open the reports dialog
nl: Dialoogvenster Verslagen openen

en: Reports
nl: Verslagen

en: Open the tools dialog
nl: Dialoogvenster Hulpmiddelen openen

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Open Addon Manager
nl: Uitbreidingen beheren openen

en: Addons
nl: Uitbreidingen

en: Open Preferences
nl: Voorkeuren openen

en: No active person
nl: Geen actieve persoon

en: No active family
nl: Geen actief gezin

en: No active event
nl: Geen actieve gebeurtenis

en: No active place
nl: Geen actieve locatie

en: No active source
nl: Geen actieve bron

en: No active citation
nl: Geen actief citaat

en: No active repository
nl: Geen actieve opslagplaats

en: No active media
nl: Geen actieve media

en: No active note
nl: Geen actieve notitie

en: No active object
nl: Geen actief object

en: Danger: This is unstable code!
nl: Gevaar: dit is een onstabiele code!

en: This Gramps ('%s') is a development release.
nl: Deze Gramps ('%s') is een ontwikkelversie.

en: This version is not meant for normal usage. Use at your own risk.
    
    This version may:
    1) Work differently than you expect.
    2) Fail to run at all.
    3) Crash often.
    4) Corrupt your data.
    5) Save data in a format that is incompatible with the official release.
    
    %(bold_start)sBACKUP%(bold_end)s your existing databases before opening them with this version, and make sure to export your data to XML every now and then.
nl: Deze versie is niet bedoeld voor normaal gebruik. Gebruik op eigen risico.
    
    Deze versie kan:
    1) Anders werken dan u verwacht.
    2) Helemaal niet werken.
    3) Vaak vastlopen.
    4) Uw gegevens beschadigen.
    5) Gegevens opslaan in een indeling die niet compatibel is met de officiële release.
    
    %(bold_start)sBACK-UP%(bold_end)s uw bestaande databases voordat u ze opent met deze versie, en zorg ervoor dat u uw gegevens af en toe naar XML exporteert.

[ctx: manual]
en: Select_a_media_selector
nl: Selecteer_een_mediakiezer

en: Select a media object
nl: Selecteer een media-object

en: Select media object
nl: Selecteer media-object

en: Import failed
nl: Importeren is mislukt

en: The filename supplied could not be found.
nl: De opgegeven bestandsnaam kan niet worden gevonden.

en: Cannot import %s
nl: Kan %s niet importeren

en: Directory specified in preferences: Base path for relative media paths: %s does not exist. Change preferences or do not use relative path when importing
nl: Map opgegeven in voorkeuren: 'Basispad voor relatieve mediapaden: %s' bestaat niet. Wijzig voorkeuren of gebruik geen relatief pad bij het importeren

en: Cannot display %s
nl: Kan %s niet weergeven

en: Gramps is not able to display the image file. This may be caused by a corrupt file.
nl: Gramps kan het afbeeldingsbestand niet weergeven. Dit kan worden veroorzaakt door een beschadigd bestand.

en: Create and add a new address
nl: Maak en voeg een nieuw adres toe

en: Remove the existing address
nl: Verwijder het bestaande adres

en: Edit the selected address
nl: Pas het geselecteerde adres aan

en: Move the selected address upwards
nl: Verplaats het geselecteerde adres naar boven

en: Move the selected address downwards
nl: Verplaats het geselecteerde adres naar beneden

en: Postal
nl: Postcode

en: _Addresses
nl: A_dressen

en: Create and add a new attribute
nl: Maak en voeg een nieuw kenmerk toe

en: Remove the existing attribute
nl: Verwijder het bestaande kenmerk

en: Edit the selected attribute
nl: Pas het geselecteerde kenmerk aan

en: Move the selected attribute upwards
nl: Verplaats het geselecteerde kenmerk naar boven

en: Move the selected attribute downwards
nl: Verplaats het geselecteerde kenmerk naar beneden

en: _Attributes
nl: _Kenmerken

en: _References
nl: Ver_wijzingen

en: Edit reference
nl: Verwijzingen aanpassen

en: Add
nl: Toevoegen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Share
nl: Delen

en: Jump To
nl: Gaan naar

en: Move Up
nl: Naar boven

en: Move Down
nl: Naar beneden

en: Move Left
nl: Naar links

en: Move right
nl: Naar rechts

en: Create and add a new citation and new source
nl: Een nieuw citaat en een nieuwe bron maken en toevoegen

en: Remove the existing citation
nl: Verwijder het bestaande citaat

en: Edit the selected citation
nl: Pas het geselecteerde citaat aan

en: Add an existing citation or source
nl: Voeg een bestaande bronvermelding of bron toe

en: Move the selected citation upwards
nl: Verplaats het geselecteerde citaat naar boven

en: Move the selected citation downwards
nl: Verplaats het geselecteerde citaat naar beneden

en: Publisher
nl: Uitgever

en: Sorted date
nl: Gesorteerde datum

en: Sorted confidence
nl: Geordende betrouwbaarheid

en: _Source Citations
nl: Bron_citaten

en: Cannot share this reference
nl: Kan deze referentie niet delen

en: This citation cannot be created at this time. Either the associated Source object is already being edited, or another citation associated with the same source is being edited.
    
    To edit this citation, you need to close the object.
nl: Dit citaat kan op dit moment niet worden gemaakt. Ofwel het bijbehorende bronobject wordt al aangepast, of een ander citaat dat aan dezelfde bron is gekoppeld, wordt aangepast.
    
    Om dit citaat aan te passen, moet u het object sluiten.

en: Add a new family event
nl: Een nieuwe gezinsgebeurtenis toevoegen

en: Remove the selected family event
nl: De geselecteerde gezinsgebeurtenis verwijderen

en: Edit the selected family event or edit person
nl: De geselecteerde gezinsgebeurtenis of persoon bewerken

en: Share an existing event
nl: Een bestaande gebeurtenis delen

en: Move the selected event upwards
nl: De geselecteerde gebeurtenis omhoog verplaatsen

en: Move the selected event downwards
nl: De geselecteerde gebeurtenis omlaag verplaatsen

en: Role
nl: Rol

en: _Events
nl: Gebe_urtenissen

en: This event reference cannot be edited at this time. Either the associated event is already being edited or another event reference that is associated with the same event is being edited.
    
    To edit this event reference, you need to close the event.
nl: Deze gebeurtenisreferentie kan op dit moment niet worden aangepast. De gekoppelde gebeurtenis wordt al aangepast of een andere gebeurtenisreferentie die aan dezelfde gebeurtenis is gekoppeld, wordt aangepast.
    
    Om deze gebeurtenisreferentie aan te passen, moet u de gebeurtenis sluiten.

en: Cannot edit this reference
nl: Kan deze referentie niet aanpassen

en: Cannot change Person
nl: Kan persoon niet wijzigen

en: You cannot change Person events in the Family Editor
nl: U kunt persoonsgebeurtenissen niet wijzigen in de gezins-bewerker

en: _Gallery
nl: Galeri_j

[ctx: verb:look at this]
note: Translators: _View means "to look at this"
en: _View
nl: _Beeld

en: Open Containing _Folder
nl: Bijbehorende _map openen

en: _Make Active Media
nl: _Maak actieve media

en: Non existing media found in the Gallery
nl: Niet-bestaande media gevonden in de galerij

en: This media reference cannot be edited at this time. Either the associated media object is already being edited or another media reference that is associated with the same media object is being edited.
    
    To edit this media reference, you need to close the media object.
nl: Deze media-verwijzing kan momenteel niet worden bewerkt. Het gekoppelde media-object wordt al aangepast of een andere media-verwijzing die aan hetzelfde media-object is gekoppeld, wordt aangepast.
    
    Om deze media-verwijzing aan te passen, moet u het media-object sluiten.

en: Drag Media Object
nl: Media-object slepen

en: Create and add a new LDS ordinance
nl: Maak een nieuwe LDS Wijding en voeg deze toe

en: Remove the existing LDS ordinance
nl: Verwijder de bestaande LDS Wijding

en: Edit the selected LDS ordinance
nl: Pas de geselecteerde LDS Wijding aan

en: Move the selected LDS ordinance upwards
nl: Verplaats de geselecteerde LDS Wijding naar boven

en: Move the selected LDS ordinance downwards
nl: Verplaats de geselecteerde LDS Wijding naar beneden

en: Alternate _Locations
nl: _Alternatieve plaatsen

en: Create and add a new name
nl: Maak en voeg een nieuwe naam toe

en: Remove the existing name
nl: Verwijder de bestaande naam

en: Edit the selected name
nl: Pas de geselecteerde naam aan

en: Move the selected name upwards
nl: Verplaats de geselecteerde naam naar boven

en: Move the selected name downwards
nl: Verplaats de geselecteerde naam naar beneden

en: Group As
nl: Groeperen als

en: Notes Preview
nl: Voorbeeld van notities

en: _Names
nl: _Namen

en: Set as Preferred name
nl: Instellen als voorkeursnaam

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Preferred name
nl: Voorkeursnaam

en: Alternative names
nl: Alternatieve namen

en: Create and add a new note
nl: Maak een nieuwe notitie en voeg deze toe

en: Remove the existing note
nl: Verwijder de bestaande notitie

en: Edit the selected note
nl: Pas de geselecteerde notitie aan

en: Add an existing note
nl: Voeg een bestaande notitie toe

en: Move the selected note upwards
nl: Verplaats de geselecteerde notitie naar boven

en: Move the selected note downwards
nl: Verplaats de geselecteerde notitie naar beneden

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: _Notes
nl: Notiti_es

en: Personal
nl: Persoonlijk

en: <Unknown>
nl: <Onbekend>

en: Add a new personal event
nl: Een nieuwe persoonlijke gebeurtenis toevoegen

en: Remove the selected personal event
nl: De geselecteerde persoonlijke gebeurtenis verwijderen

en: Edit the selected personal event or edit family
nl: De geselecteerde persoonlijke gebeurtenis of het gezin bewerken

en: Move the selected event upwards or change family order
nl: De geselecteerde gebeurtenis omhoog verplaatsen of de gezinsvolgorde wijzigen

en: Move the selected event downwards or change family order
nl: De geselecteerde gebeurtenis omlaag verplaatsen of de gezinsvolgorde wijzigen

en: Cannot change Family
nl: Kan gezin niet wijzigen

en: You cannot change Family events in the Person Editor
nl: U kunt gezinsgebeurtenissen niet wijzigen in de persoons-bewerker

en: Create and add a new association
nl: Maak een nieuwe associatie en voeg deze toe

en: Remove the existing association
nl: Verwijder de bestaande associatie

en: Edit the selected association
nl: Pas de bestaande associatie aan

en: Move the selected association upwards
nl: Verplaats de geselecteerde associatie naar boven

en: Move the selected association downwards
nl: Verplaats de geselecteerde associatie naar beneden

en: _Associations
nl: A_ssociaties

en: Godfather
nl: Peetvader

en: Create and add a new place name
nl: Maak en voeg een nieuwe plaatsnaam toe

en: Remove the existing place name
nl: Verwijder de bestaande plaatsnaam

en: Edit the selected place name
nl: Pas de bestaande plaatsnaam aan

en: Move the selected place name upwards
nl: Verplaats de geselecteerde plaatsnaam naar boven

en: Move the selected place name downwards
nl: Verplaats de geselecteerde plaatsnaam naar beneden

en: Alternative Names
nl: Alternatieve namen

en: Enclosed By
nl: Omsloten door

en: Place cycle detected
nl: Locatielus gedetecteerd

en: The place you are adding is already enclosed by this place
nl: De plaats die u toevoegt is al ingesloten door deze plaats

en: Create and add a new repository
nl: Een nieuwe opslagplaats aanmaken en toevoegen

en: Remove the existing repository
nl: De bestaande opslagplaats verwijderen

en: Edit the selected repository
nl: De geselecteerde opslagplaats bewerken

en: Add an existing repository
nl: Een bestaande opslagplaats toevoegen

en: Move the selected repository upwards
nl: De geselecteerde opslagplaats omhoog verplaatsen

en: Move the selected repository downwards
nl: De geselecteerde opslagplaats omlaag verplaatsen

en: _Repositories
nl: _Opslagplaatsen

en: This repository reference cannot be edited at this time. Either the associated repository is already being edited or another repository reference that is associated with the same repository is being edited.
    
    To edit this repository reference, you need to close the repository.
nl: Deze opslagplaatsreferentie kan op dit moment niet worden bewerkt. Ofwel de bijbehorende opslagplaats wordt al bewerkt of een andere opslagplaatsreferentie die aan dezelfde opslagplaats is gekoppeld, wordt bewerkt.
    
    Om deze opslagplaatsreferentie aan te passen, moet u de opslagplaats sluiten.

en: Create and add a new surname
nl: Maak en voeg een nieuwe achternaam toe

en: Remove the selected surname
nl: Verwijder de bestaande achternaam

en: Edit the selected surname
nl: Pas de geselecteerde achternaam aan

en: Move the selected surname upwards
nl: Verplaats de geselecteerde achternaam naar boven

en: Move the selected surname downwards
nl: Verplaats de geselecteerde achternaam naar beneden

en: Origin
nl: Oorsprong

en: Multiple Surnames
nl: Meervoudige achternamen

en: Family Surnames
nl: Familienamen

en: Create and add a new web address
nl: Maak en voeg een nieuw webadres toe

en: Remove the existing web address
nl: Verwijder het bestaande webadres

en: Edit the selected web address
nl: Pas het geselecteerde webadres aan

en: Move the selected web address upwards
nl: Verplaats het geselecteerde webadres naar boven

en: Move the selected web address downwards
nl: Verplaats het geselecteerde webadres naar beneden

en: Jump to the selected web address
nl: Het geselecteerde webadres openen

en: _Jump to
nl: _Ga naar

[ctx: manual]
en: Address_Editor_dialog
nl: Dialoogvenster_Adresbewerker

en: Address Editor
nl: Adres-bewerker

[ctx: manual]
en: Attribute_Editor_dialog
nl: Dialoogvenster_Kenmerkbewerker

en: Attribute Editor
nl: Kenmerk-bewerker

en: New Attribute
nl: Nieuw kenmerk

en: Cannot save attribute
nl: Kan kenmerk niet opslaan

en: The attribute type cannot be empty
nl: Het kenmerktype mag niet leeg zijn

[ctx: manual]
en: Child_Reference_Editor
nl: Kindreferentie_bewerker

en: Child Reference Editor
nl: Kindreferentie-bewerker

[ctx: manual]
en: New_Citation_dialog
nl: Dialoogvenster_nieuw_citaat

en: New Citation
nl: Nieuw citaat

en: Edit Citation
nl: Citaat bewerken

en: No source selected
nl: Geen bron geselecteerd

en: A source is anything (personal testimony, video recording, photograph, newspaper column, gravestone...) from which information can be derived. To create a citation, first select the required source, and then record the location of the information referenced within the source in the 'Volume/Page' field.
nl: Een bron is van alles (persoonlijke getuigenis, video-opname, foto, krantenbericht, grafsteen…) waaruit informatie kan worden afgeleid. Om een citaat te maken, selecteert u eerst de vereiste bron en registreert u vervolgens de locatie van de informatie waarnaar wordt verwezen in de bron in het veld 'Volume/pagina'.

en: Cannot save citation. ID already exists.
nl: Kan citaat niet opslaan. ID bestaat al.

en: You have attempted to use the existing Gramps ID with value %(id)s. This value is already used by '%(prim_object)s'. Please enter a different ID or leave blank to get the next available ID value.
nl: U heeft geprobeerd het bestaande Gramps-ID te gebruiken met waarde %(id)s. Deze waarde wordt al gebruikt door '%(prim_object)s'. Voer een andere ID in of laat het leeg om de volgende beschikbare ID-waarde te krijgen.

en: Add Citation (%s)
nl: Voeg Citaat (%s) toe

en: Edit Citation (%s)
nl: Citaat bewerken (%s)

en: Regular
nl: Regulier

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: About
nl: Omstreeks

en: Range
nl: Bereik

en: From
nl: Van

en: To
nl: Tot

en: Span
nl: Periode

en: Estimated
nl: Geschat

en: Calculated
nl: Berekend

[ctx: manual]
en: Editing_dates
nl: Datums_aanpassen

en: Date selection
nl: Datumselectie

en: Correct the date or switch from `{cur_mode}' to `{text_mode}'
nl: Corrigeer de datum of schakel van `{cur_mode}' naar `{text_mode}'

[ctx: manual]
en: New_Event_dialog
nl: Dialoogvenster_nieuwe_gebeurtenis

en: Event: %s
nl: Gebeurtenis: %s

en: New Event
nl: Nieuwe gebeurtenis

en: Edit Event
nl: Gebeurtenis bewerken

en: Cannot save event
nl: Kan gebeurtenis niet opslaan

en: No data exists for this event. Please enter data or cancel the edit.
nl: Er zijn geen gegevens voor deze gebeurtenis. Voer gegevens in of annuleer de bewerking.

en: Cannot save event. ID already exists.
nl: Kan gebeurtenis niet opslaan. ID bestaat al.

en: The event type cannot be empty
nl: Het gebeurtenistype mag niet leeg zijn

en: Add Event (%s)
nl: Gebeurtenis toevoegen (%s)

en: Edit Event (%s)
nl: Gebeurtenis bewerken (%s)

[ctx: manual]
en: Event_Reference_Editor_dialog
nl: Dialoogvenster_gebeurtenisreferentie-bewerker

en: Event Reference Editor
nl: Gebeurtenisreferentie-bewerker

en: _General
nl: _Algemeen

en: Modify Event
nl: Gebeurtenis bewerken

en: Add Event
nl: Gebeurtenis toevoegen

[ctx: manual]
en: Family_Editor_dialog
nl: Dialoogvenster_gezinsbewerker

en: Create a new person and add the child to the family
nl: Maak een nieuwe persoon aan en voeg het kind toe aan het gezin

en: Remove the child from the family
nl: Verwijder het kind uit het gezin

en: Edit the child reference
nl: Pas de kindreferentie aan

en: Add an existing person as a child of the family
nl: Voeg een bestaande persoon toe als kind van het gezin

en: Move the child up in the children list
nl: Kind in de lijst met kinderen naar boven verplaatsen

en: Move the child down in the children list
nl: Kind in de lijst met kinderen naar beneden verplaatsen

en: Paternal
nl: Paternaal

en: Maternal
nl: Maternaal

en: Birth Date
nl: Geboortedatum

en: Death Date
nl: Overlijdensdatum

en: Birth Place
nl: Geboorteplaats

en: Death Place
nl: Overlijdenslocatie

en: Chil_dren
nl: Kin_deren

en: Edit child
nl: Pas kind aan

en: Add an existing child
nl: Voeg een bestaand kind toe

en: Edit relationship
nl: Verwantschap aanpassen

en: Select Child
nl: Kind selecteren

en: Adding parents to a person
nl: Ouders aan een persoon toevoegen

en: It is possible to accidentally create multiple families with the same parents. To help avoid this problem, only the buttons to select parents are available when you create a new family. The remaining fields will become available after you attempt to select a parent.
nl: Het is mogelijk om per ongeluk meerdere gezinnen met dezelfde ouders aan te maken. Om dit probleem te helpen voorkomen, zijn alleen de knoppen om ouders te selecteren beschikbaar wanneer u een nieuw gezin maakt. De resterende velden komen beschikbaar nadat u probeert een ouder te selecteren.

en: Family has changed
nl: Familie is gewijzigd

en: The %(object)s you are editing has changed outside this editor. This can be due to a change in one of the main views, for example a source used here is deleted in the source view.
    To make sure the information shown is still correct, the data shown has been updated. Some edits you have made may have been lost.
nl: Het %(object)s die u aanpast, is buiten deze editor gewijzigd. Dit kan komen door een wijziging in een van de hoofdweergaven, bijvoorbeeld een hier gebruikte bron wordt verwijderd in de bronweergave.
    Om ervoor te zorgen dat de getoonde informatie nog steeds correct is, zijn de getoonde gegevens bijgewerkt. Sommige wijzigingen die u heeft aangebracht, zijn mogelijk verloren gegaan.

en: family
nl: gezin

en: New Family
nl: Nieuw gezin

en: Edit Family
nl: Gezin bewerken

en: Select a person as the mother
nl: Selecteer een persoon als moeder

en: Add a new person as the mother
nl: Voeg een nieuwe persoon toe als moeder

en: Remove the person as the mother
nl: Verwijder de persoon als moeder

en: Select a person as the father
nl: Selecteer een persoon als vader

en: Add a new person as the father
nl: Voeg een nieuwe persoon toe als vader

en: Remove the person as the father
nl: Verwijder de persoon als vader

en: Select Mother
nl: Selecteer Moeder

en: Select Father
nl: Selecteer Vader

en: Duplicate Family
nl: Dubbel gezin

en: A family with these parents already exists in the database. If you save, you will create a duplicate family. It is recommended that you cancel the editing of this window, and select the existing family
nl: Er bestaat al een gezin met deze ouders in de database. Als u dit opslaat, maakt u een dubbel gezin aan. Het wordt aanbevolen dat u het bewerken van dit venster annuleert en het bestaande gezin selecteert

en: Edit %s
nl: Pas %s aan

en: A father cannot be his own child
nl: Een vader kan niet zijn eigen kind zijn

en: %s is listed as both the father and child of the family.
nl: %s wordt vermeld als zowel de vader als het kind van het gezin.

en: A mother cannot be her own child
nl: Een moeder kan niet haar eigen kind zijn

en: %s is listed as both the mother and child of the family.
nl: %s wordt vermeld als zowel de moeder als het kind van het gezin.

en: Cannot save family
nl: Kan gezin niet opslaan

en: No data exists for this family. Please enter data or cancel the edit.
nl: Er zijn geen gegevens voor dit gezin. Voer gegevens in of annuleer de bewerking.

en: Cannot save family. ID already exists.
nl: Kan gezin niet opslaan. ID bestaat al.

en: You have attempted to use the existing Gramps ID with value %(id)s. This value is already used. Please enter a different ID or leave blank to get the next available ID value.
nl: U heeft geprobeerd het bestaande Gramps-ID te gebruiken met waarde %(id)s. Deze waarde wordt al gebruikt. Voer een andere ID in of laat het leeg om de volgende beschikbare ID-waarde te krijgen.

en: Add Family
nl: Voeg gezin toe

[ctx: manual]
en: LDS_Ordinance_Editor
nl: LDS_Wijding_bewerker

en: LDS Ordinance Editor
nl: LDS Wijding-bewerker

en: %(father)s and %(mother)s [%(gramps_id)s]
nl: %(father)s en %(mother)s [%(gramps_id)s]

[ctx: manual]
en: Link_Editor
nl: Link_bewerker

en: Link Editor
nl: Link-bewerker

en: Internet Address
nl: Internet Adres

en: Location Editor
nl: Plaatsen bewerken

[ctx: manual]
en: New_Media_dialog
nl: Dialoogvenster_nieuwe_media

en: New Media
nl: Nieuwe media

en: Edit Media Object
nl: Media-object bewerken

en: Cannot save media object
nl: Kan media-object niet opslaan

en: No data exists for this media object. Please enter data or cancel the edit.
nl: Er zijn geen gegevens voor dit media-object. Voer gegevens in of annuleer de bewerking.

en: Cannot save media object. ID already exists.
nl: Kan media-object niet opslaan. ID bestaat al.

en: There is no media matching the current path value!
nl: Er is geen media die overeenkomt met de huidige padwaarde!

en: You have attempted to use the path with value '%(path)s'. This path does not exist! Please enter a different path
nl: U heeft geprobeerd het pad met waarde '%(path)s' te gebruiken. Dit pad bestaat niet! Geef een ander pad op

en: Add Media Object (%s)
nl: Media-object toevoegen (%s)

en: Edit Media Object (%s)
nl: Media-object bewerken (%s)

[ctx: manual]
en: Media_Reference_Editor_dialog
nl: Dialoogvenster_mediareferentie-bewerker

en: Media Reference Editor
nl: Mediareferentie-bewerker

en: Name Editor
nl: Naam-bewerker

[ctx: manual]
en: Name_Editor
nl: Naam_bewerker

en: Call name must be the given name that is normally used.
nl: De roepnaam moet de voornaam zijn die meestal gebruikt wordt.

en: New Name
nl: Nieuwe naam

en: Break global name grouping?
nl: Globale naamgroepering afbreken?

en: All people with the name of %(surname)s will no longer be grouped with the name of %(group_name)s.
nl: Alle personen met de naam %(surname)s worden niet langer gegroepeerd met de naam %(group_name)s.

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Return to Name Editor
nl: Terug naar Naam-bewerker

en: Group all people with the same name?
nl: Alle personen met dezelfde naam groeperen?

en: You have the choice of grouping all people with the name of %(surname)s with the name of %(group_name)s, or just mapping this particular name.
nl: U heeft de keuze om alle personen met naam %(surname)s met de naam %(group_name)s te groeperen, of alleen deze specifieke naam in kaart te brengen.

en: Group all
nl: Groepeer alles

en: Group this name only
nl: Groepeer alleen deze naam

[ctx: manual]
en: Editing_information_about_notes
nl: Informatie_over_notities_bewerken

en: Note: %(id)s - %(context)s
nl: Notitie: %(id)s - %(context)s

en: Note: %s
nl: Notitie: %s

en: New Note - %(context)s
nl: Nieuwe notitie - %(context)s

en: New Note
nl: Nieuwe notitie

en: _Note
nl: _Notitie

en: Edit Note
nl: Pas notitie aan

en: Cannot save note
nl: Kan notitie niet opslaan

en: No data exists for this note. Please enter data or cancel the edit.
nl: Er zijn geen gegevens voor deze notitie. Voer gegevens in of annuleer de bewerking.

en: Cannot save note. ID already exists.
nl: Kan notitie niet opslaan. ID bestaat al.

en: Add Note
nl: Notitie toevoegen

en: Person: %(name)s
nl: Persoon: %(name)s

en: New Person: %(name)s
nl: Nieuw persoon: %(name)s

en: New Person
nl: Nieuw persoon

[ctx: manual]
en: Editing_information_about_people
nl: Informatie_over_personen_aanpassen

en: Edit Person
nl: Persoon bewerken

en: Edit Object Properties
nl: Objecteigenschappen bewerken

en: Make Active Person
nl: Stel in als Actieve persoon

en: Make Home Person
nl: Instellen als Centrale persoon

en: Problem changing the gender
nl: Probleem bij het wijzigen van het geslacht

en: Changing the gender caused problems with marriage information.
    Please check the person's marriages.
nl: Het wijzigen van het geslacht veroorzaakte problemen met huwelijksinformatie.
    Controleer de huwelijken van de persoon.

en: Cannot save person
nl: Kan persoon niet opslaan

en: No data exists for this person. Please enter data or cancel the edit.
nl: Er zijn geen gegevens voor deze persoon. Voer gegevens in of annuleer de bewerking.

en: Cannot save person. ID already exists.
nl: Kan persoon niet opslaan. ID bestaat al.

en: Add Person (%s)
nl: Voeg persoon (%s) toe

en: Edit Person (%s)
nl: Persoon bewerken (%s)

en: Unknown gender specified
nl: Onbekend geslacht gespecificeerd

en: The gender of the person is currently unknown. Usually, this is a mistake. Please specify the gender.
nl: Het geslacht van de persoon is momenteel onbekend. Meestal is dit een vergissing. Geef het geslacht op.

en: _Male
nl: _Mannelijk

en: _Female
nl: _Vrouwelijk

en: _Other
nl: _Anders

en: _Unknown
nl: _Onbekend

[ctx: manual]
en: Person_Reference_Editor
nl: Persoonsreferentie-bewerker

en: Person Reference Editor
nl: Persoonsreferentie-bewerker

en: Person Reference
nl: Persoonsreferentie

en: No person selected
nl: Geen persoon geselecteerd

en: You must either select a person or Cancel the edit
nl: U moet een persoon selecteren of de bewerking annuleren

[ctx: manual]
en: Place_Editor_dialog
nl: Dialoogvenster_Locatiebewerker

en: Place: %s
nl: Locatie: %s

en: New Place
nl: Nieuwe locatie

en: Invalid latitude
    (syntax: 18°9'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)
nl: Ongeldige breedtegraad
    (syntax: 18°9'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)

en: Invalid longitude
    (syntax: 18°9'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)
nl: Ongeldige lengtegraad
    (syntax: 18°9'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)

en: Edit Place
nl: Locatie aanpassen

en: Cannot save place. Name not entered.
nl: Kan locatie niet opslaan. Naam niet ingevuld.

en: You must enter a name before saving.
nl: U moet een naam invoeren voordat u opslaat.

en: Cannot save place. ID already exists.
nl: Kan locatie niet opslaan. ID bestaat al.

en: Add Place (%s)
nl: Locatie (%s) toevoegen

en: Edit Place (%s)
nl: Locatie bewerken (%s)

en: Place Format Editor
nl: Locatie Opmaak-bewerker

en: New
nl: Nieuw

[ctx: manual]
en: Place_Name_Editor_dialog
nl: Dialoogvenster_plaatsnaambewerker

en: Place Name Editor
nl: Plaatsnaam-bewerker

en: Invalid ISO code
nl: Ongeldige ISO-code

en: Cannot save place name
nl: Kan plaatsnaam niet opslaan

en: The place name cannot be empty
nl: De plaatsnaam mag niet leeg zijn

en: Place Reference Editor
nl: Plaatsreferentie-bewerker

en: Modify Place
nl: Locatie aanpassen

en: Add Place
nl: Locatie toevoegen

en: Save Changes?
nl: Wijzigingen opslaan?

en: If you close without saving, the changes you have made will be lost
nl: Als u sluit zonder op te slaan, gaan de door u aangebrachte wijzigingen verloren

en: Cannot save repository. ID already exists.
nl: Kan opslagplaats niet opslaan. ID bestaat al.

en: Cannot save item. ID already exists.
nl: Kan item niet opslaan. ID bestaat al.

en: Repository Reference Editor
nl: Opslagplaatsreferentie bewerken

en: Repository: %s
nl: Opslagplaats: %s

en: New Repository
nl: Nieuwe opslagplaats

en: Repo Reference Editor
nl: Biblio-referentie-bewerker

en: Modify Repository
nl: Opslagplaats aanpassen

en: Add Repository
nl: Opslagplaats toevoegen

[ctx: manual]
en: New_Repository_dialog
nl: Dialoogvenster_nieuwe_opslagplaats

en: Edit Repository
nl: Opslagplaats bewerken

en: Cannot save repository
nl: Kan opslagplaats niet opslaan

en: No data exists for this repository. Please enter data or cancel the edit.
nl: Er bestaan geen gegevens voor deze opslagplaats. Voer gegevens in of annuleer de bewerking.

en: Add Repository (%s)
nl: Opslagplaats toevoegen (%s)

en: Edit Repository (%s)
nl: Opslagplaats bewerken (%s)

[ctx: manual]
en: New_Source_dialog
nl: Dialoogvenster_nieuwe_bron

en: New Source
nl: Nieuwe bron

en: Edit Source
nl: Bron bewerken

en: Cannot save source
nl: Kan bron niet opslaan

en: No data exists for this source. Please enter data or cancel the edit.
nl: Er zijn geen gegevens voor deze bron. Voer gegevens in of annuleer de bewerking.

en: Cannot save source. ID already exists.
nl: Kan bron niet opslaan. ID bestaat al.

en: Add Source (%s)
nl: Voeg bron (%s) toe

en: Edit Source (%s)
nl: Bron bewerken (%s)

[ctx: manual]
en: Tag_selection_dialog
nl: Dialoogvenster_voor_labelselectie

en: Tag selection
nl: Labelselectie

[ctx: manual]
en: Internet_Address_Editor
nl: Internetadres-bewerker

en: Internet Address Editor
nl: Internetadres-bewerker

[ctx: manual]
en: Add_Rule_dialog
nl: Dialoogvenster_regel_toevoegen

[ctx: manual]
en: Define_Filter_dialog
nl: Dialoogvenster_Filter_definiëren

[ctx: manual]
en: Custom_Filters
nl: Aangepaste_filters

en: Person Filters
nl: Persoonsfilters

en: Family Filters
nl: Gezinsfilters

en: Event Filters
nl: Gebeurtenisfilters

en: Place Filters
nl: Plaatsfilters

en: Source Filters
nl: Bronfilters

en: Media Filters
nl: Mediafilters

en: Repository Filters
nl: Opslagplaatsfilters

en: Note Filters
nl: Notitiefilters

en: Citation Filters
nl: Citaatfilters

en: equal to
nl: gelijk aan

en: greater than
nl: groter dan

en: Not a valid ID
nl: Geen geldige ID

en: Select...
nl: Selecteren…

en: Select %s from a list
nl: Selecteer %s in een lijst

en: Give or select a source ID, leave empty to find objects with no source.
nl: Geef of selecteer een bron-ID, laat leeg om objecten zonder bron te vinden.

en: Family filter name:
nl: Naam gezinsfilter:

en: Include selected Gramps ID
nl: Inclusief het geselecteerde Gramps-ID

en: Use exact case of letters
nl: Gebruik exacte schrijfwijze

en: Regular-Expression matching:
nl: Overeenkomst met reguliere expressie:

en: Use regular expression
nl: Gebruik reguliere expressie

en: Also family events where person is spouse
nl: Ook familie-gebeurtenissen waarbij de persoon de partner is

en: Only include primary participants
nl: Alleen primaire deelnemers opnemen

en: degrees
nl: graden

en: miles
nl: mijlen

en: Use regular expressions
nl: Gebruik reguliere expressies

en: Interpret the contents of string fields as regular expressions:
    .	A decimal point will match any character.
    ?	A question mark will match zero or one occurences of the previous character or group.
    *	An asterisk will match zero or more occurences.
    +	A plus sign will match one or more occurences.
    ()	Use parentheses to group expressions.
    |	Specify alternatives using a vertical bar.
    ^	A caret will match the start of a line.
    $	A dollar sign will match the end of a line.
nl: Interpreteer de inhoud van tekstvelden als reguliere expressies:
    .	Een decimale punt komt overeen met elk teken. 
    ?	Een vraagteken komt overeen met nul of één keer met het vorige teken of groep. 
    *	Een asterisk ('sterrretje') komt overeen met nul of meer tekens. 
    +	Een plusteken komt overeen met een of meer tekens. 
    ()	Gebruik haakjes om uitdrukkingen te groeperen.
    |	Specificeer alternatieven met behulp van een verticaal streepje. 
    ^	Een 'accent circonflexe' ('dakje') komt overeen met het begin van een regel. 
    $	Een dollarteken komt overeen met het einde van een regel.

en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Rule Name
nl: Regelnaam

en: No rule selected
nl: Geen regel geselecteerd

en: Define filter
nl: Definieer filter

en: Add Rule
nl: Regel toevoegen

en: Edit Rule
nl: Regel bewerken

en: Filter Test
nl: Filtertest

en: Comment
nl: Toelichting

en: Custom Filter Editor
nl: Aangepast filter bewerken

en: Delete Filter?
nl: Filter verwijderen?

en: This filter is currently being used as the base for other filters. Deleting this filter will result in removing all other filters that depend on it.
nl: Dit filter wordt momenteel gebruikt als basis voor andere filters. Als u dit filter verwijdert, worden alle andere filters verwijderd die ervan afhankelijk zijn.

en: Delete Filter
nl: Verwijder filter

en: To select a person, use drag-and-drop or use the buttons
nl: Gebruik slepen en neerzetten of gebruik de knoppen om een persoon te selecteren

en: No person given, click button to select one
nl: Geen persoon aangegeven, klik op de knop om er een te selecteren

en: Edit person
nl: Persoon bewerken

en: Select an existing person
nl: Selecteer een bestaande persoon

en: Add a new person
nl: Voeg een nieuwe persoon toe

en: Remove person
nl: Persoon verwijderen

en: To select a place, use drag-and-drop or use the buttons
nl: Gebruik slepen en neerzetten om een locatie te selecteren of gebruik de knoppen

en: No place given, click button to select one
nl: Geen locatie opgegeven, klik op de knop om er een te selecteren

en: Edit place
nl: Locatie bewerken

en: Select an existing place
nl: Selecteer een bestaande locatie

en: Add a new place
nl: Voeg een nieuwe locatie toe

en: Remove place
nl: Verwijder locatie

en: To select a source, use drag-and-drop or use the buttons
nl: Gebruik slepen en neerzetten of gebruik de knoppen om een bron te selecteren

en: First add a source using the button
nl: Voeg eerst een bron toe met de knop

en: Edit source
nl: Bron bewerken

en: Select an existing source
nl: Selecteer een bestaande bron

en: Add a new source
nl: Voeg een nieuwe bron toe

en: Remove source
nl: Verwijder bron

en: To select a media object, use drag-and-drop or use the buttons
nl: Om een media-object te selecteren, gebruik slepen en neerzetten of gebruik de knoppen

en: No image given, click button to select one
nl: Geen afbeelding gegeven, klik op de knop om er een te selecteren

en: Edit media object
nl: Media-object bewerken

en: Select an existing media object
nl: Selecteer een bestaand media-object

en: Add a new media object
nl: Nieuw media-object toevoegen

en: Remove media object
nl: Media-object verwijderen

en: To select a note, use drag-and-drop or use the buttons
nl: Gebruik slepen en neerzetten of gebruik de knoppen om een notitie te selecteren

en: No note given, click button to select one
nl: Geen notitie gegeven, klik op de knop om er een te selecteren

en: Select an existing note
nl: Selecteer een bestaande notitie

en: Add a new note
nl: Voeg een nieuwe notitie toe

en: Remove note
nl: Verwijder notitie

en: _Find
nl: _Vinden

en: _Clear
nl: _Wis

en: %s contains
nl: %s bevat

en: %s is not
nl: %s is niet

en: %s does not contain
nl: %s bevat niet

en: Updating display...
nl: Weergave bijwerken…

en: Source:
nl: Bron:

en: Publication
nl: Publicatie

en: Citation:
nl: Citaat:

en: Volume/Page
nl: Volume/Pagina

[ctx: Citation: Minimum Confidence]
en: Min. Conf.
nl: Min. Betrouwbh.

en: Custom filter
nl: Aangepast filter

en: Participants
nl: Deelnemers

en: Relationship
nl: Verwantschap

en: any
nl: alle

en: Birth date
nl: Geboortedatum

en: example: "%(msg1)s" or "%(msg2)s"
nl: voorbeeld: "%(msg1)s" or "%(msg2)s"

en: Birth place
nl: Geboorteplaats

en: Death date
nl: Overlijdensdatum

en: Death place
nl: Overlijdensplaats

en: Within
nl: Binnen

en: This updates the view with the current filter parameters.
nl: Dit werkt de weergave bij met de huidige filterparameters.

en: This resets the filter parameters to empty state.  The 'Find' button should be used to actually update the view to its defaults.
nl: Dit wist de filterparameters. Gebruik de knop 'Vinden' om de weergave te vernieuwen.

en: This opens a dialog to add a new custom filter based on the values given.
nl: Dit opent een dialoogvenster om een nieuw aangepast filter toe te voegen op basis van de opgegeven waarden.

en: Reset
nl: Herstellen

en: Elapsed time: %.2fs
nl: Verstreken tijd: %.2fs

en: You should select a place when using the 'Within' rule
nl: U moet een plaats selecteren wanneer u de regel 'Binnen' gebruikt

en: Supply at least one value
nl: Geef ten minste één waarde op

en: Created by Filter gramplet on {today}
nl: Gemaakt door Filter gramplet op {today}

en: Image
nl: Afbeelding

en: _Title:
nl: _Titel:

en: Convert to a relative path
nl: Omzetten naar een relatief pad

en: Show all
nl: Alles weergeven

en: Loading items...
nl: Items laden…

en: _Delete
nl: _Verwijderen

en: Book _name:
nl: Boeknaam:

en: Clear the book
nl: Wis het boek

en: Save current set of configured selections
nl: De huidige set geconfigureerde selecties opslaan

en: Open previously created book
nl: Eerder gemaakt boek openen

en: Manage previously created books
nl: Eerder gemaakte boeken beheren

en: Add an item to the book
nl: Voeg een item toe aan het boek

en: Remove currently selected item from the book
nl: Verwijder het momenteel geselecteerde item uit het boek

en: Move current selection one step up in the book
nl: Verplaats de huidige selectie een stap omhoog in het boek

en: Move current selection one step down in the book
nl: Verplaats de huidige selectie een stap naar beneden in het boek

en: Configure currently selected item
nl: Huidige geselecteerd item configureren

en: Clear _All
nl: Alles _wissen

en: Format _name:
nl: Naam_opmaak:

en: Format _definition:
nl: Opmaak_definitie:

en: The following conventions are used:
    <tt>  <b>%f</b> - Given Name       <b>%F</b> - GIVEN NAME
      <b>%l</b> - Surname          <b>%L</b> - SURNAME
      <b>%t</b> - Title            <b>%T</b> - TITLE
      <b>%p</b> - Prefix           <b>%P</b> - PREFIX
      <b>%s</b> - Suffix           <b>%S</b> - SUFFIX
      <b>%c</b> - Call name        <b>%C</b> - CALL NAME
      <b>%y</b> - Patronymic       <b>%Y</b> - PATRONYMIC</tt>
nl: De volgende conventies worden gebruikt:
    <tt>  <b>%f</b> - Achternaam       <b>%F</b> - ACHTERNAAM
      <b>%l</b> - Geboortenaam     <b>%L</b> - VOORNAAM
      <b>%t</b> - Titel            <b>%T</b> - TITEL
      <b>%p</b> - Voorvoegsel           <b>%P</b> - VOORVOEGSEL
      <b>%s</b> - Achtervoegsel           <b>%S</b> - ACHTERVOEGSEL
      <b>%c</b> - Roepnaam         <b>%C</b> - ROEPNAAM
      <b>%y</b> - Patroniem        <b>%Y</b> - PATRONIEM</tt>

en: Format definition details
nl: Opmaakdefinitie details

en: Example:
nl: Voorbeeld:

en: Revision comment - Gramps
nl: Revisietoelichting - Gramps

en: Version description
nl: Versiebeschrijving

en: Family Trees - Gramps
nl: Stambomen - Gramps

en: _Close Window
nl: Venster _sluiten

en: _Load Family Tree
nl: Stamboom _laden

en: _New
nl: _Nieuw

en: _Rename
nl: _Hernoemen

en: Close
nl: Sluiten

en: Con_vert
nl: Converteren

en: Re_pair
nl: Repareren

en: Do not show this dialog again
nl: Laat dit scherm niet nog een keer zien

en: _Remove Object
nl: Object _verwijderen

en: Remove object and all references to it from the database
nl: Verwijder object en alle verwijzingen ernaar uit de database

en: _Keep Reference
nl: Referentie _behouden

en: Keep reference to the missing file
nl: Blijf verwijzen naar het ontbrekende bestand

en: _Select File
nl: _Selecteer bestand

en: Select replacement for the missing file
nl: Selecteer een vervanging voor het ontbrekende bestand

en: _Use this selection for all missing media files
nl: _Gebruik deze selectie voor alle ontbrekende mediabestanden

en: If you check this button, all the missing media files will be automatically treated according to the currently selected option. No further dialogs will be presented for any missing media files.
nl: Als u deze knop aanvinkt worden alle ontbrekende mediabestanden automatisch behandeld volgens de momenteel geselecteerde optie. Er worden geen verdere dialoogvensters getoond voor ontbrekende mediabestanden.

en: Cancel the rest of the operations
nl: De rest van de bewerkingen annuleren

en: _No
nl: _Nee

en: Do not apply the operation to this item
nl: De bewerking niet op dit item toepassen

en: _Yes
nl: _Ja

en: Apply the operation to this item
nl: De bewerking op dit item toepassen

en: _Use this answer for the rest of the items
nl: _Gebruik dit antwoord voor de resterende items

en: If you check this button, your next answer will apply to the rest of the selected items
nl: Als u deze knop aanvinkt is uw volgende antwoord van toepassing op de rest van de geselecteerde items

en: Close _without saving
nl: Sluiten _zonder opslaan

en: _Save
nl: _Opslaan

en: Do not ask again
nl: Niet nogmaals vragen

en: Gramps Warnings
nl: Gramps-waarschuwingen

en: Accept changes and close window
nl: Accepteer wijzigingen en sluit venster

en: _Date:
nl: _Datum:

en: St_reet:
nl: St_raat:

en: C_ity:
nl: _Stad:

en: The town or city of the address
nl: De plaats of stad van het adres

en: _State/County:
nl: _Staat/Provincie:

en: _ZIP/Postal code:
nl: _Postcode:

en: Postal code
nl: Postcode

en: Cou_ntry:
nl: _Land:

en: Phon_e:
nl: _Telefoon:

en: Phone number linked to the address.
nl: Telefoonnummer gekoppeld aan het adres.

en: The state or county of the address in case a mail address must contain this.
nl: De staat of regio van het adres als een postadres dit moet bevatten.

en: Country of the address
nl: Land van het adres

en: Mail address. 
    
    Note: Use Residence Event for genealogical address data.
nl: Postadres. 
    
    Let op: gebruik een residentiegebeurtenis voor genealogische adresgegevens.

en: Invoke date editor
nl: De datum-bewerker openen

en: Date at which the address is valid.
nl: Datum waarop het adres geldig was.

en: _Locality:
nl: _Deelgemeente:

en: The locality of the address
nl: De plaats/deelgemeente van het adres

en: _Attribute:
nl: _Kenmerk:

en: _Value:
nl: _Waarde:

en: The value of the attribute. Eg. 1.8, Sunny, or Blue eyes.
nl: De waarde van het kenmerk. Bijv. '1.8', 'Zonnig', of 'Blauwe ogen'.

en: The name of an attribute you want to use. For example: Height (for a person), Weather on this Day (for an event), ... 
    Use this to store snippets of information you collect and want to correctly link to sources. Attributes can be used for people, families, events and media.
     
    Note: several predefined attributes refer to values present in the GEDCOM standard.
nl: De naam van een kenmerk dat u wilt gebruiken. Bijvoorbeeld: Hoogte (voor een persoon), de weersgesteldheid op deze dag (voor een gebeurtenis), … 
    Gebruik dit om stukjes informatie op te slaan die u verzamelt en correct wilt linken naar bronnen. Kenmerken kunnen worden gebruikt voor personen, families, gebeurtenissen en media.
     
    Let op: verschillende vooraf gedefinieerde kenmerken verwijzen naar waarden die aanwezig zijn in de GEDCOM-standaard.

en: Relationship to _Mother:
nl: Relatie tot _moeder:

en: Relationship to _Father:
nl: Relatie tot _vader:

en: Name Child:
nl: Naam kind:

en: Open person editor of this child
nl: Persoon bewerken van dit kind openen

en: Edition
nl: Editie

en: Specific location within the information referenced. For a published work, this could include the volume of a multi-volume work and the page number(s). For a periodical, it could include volume, issue, and page numbers. For a newspaper, it could include a column number and page number. For an unpublished source, this could be a sheet number, page number, frame number, etc. A census record might have a line number or dwelling and family numbers in addition to the page number.
nl: Specifieke plaats binnen de informatie waarnaar wordt verwezen. Voor een gepubliceerd werk kan dit het volume van een werk met meerdere boekdelen en het/de paginanummer(s) omvatten. Voor een tijdschrift kan het volume, nummer en paginanummers bevatten. Voor een krant kan het een kolomnummer en paginanummer bevatten. Voor een niet-gepubliceerde bron kan dit een bladnummer, paginanummer, framenummer, etc. zijn. Een volkstellingrecord kan naast het paginanummer een regelnummer of woning- en familienummers hebben.

en: _Volume/Page:
nl: _Volume/Pagina:

en: Con_fidence:
nl: _Betrouwbaarheid:

en: The date of the entry in the source you are referencing, e.g. the date a house was visited during a census, or the date an entry was made in a birth log/registry.
nl: De datum van de vermelding in de bron waarnaar u verwijst, bijv. de datum waarop een huis is bezocht tijdens een volkstelling, of de datum waarop een huis is opgenomen in een geboortelogboek/register.

en: Conveys the submitter's quantitative evaluation of the credibility of a piece of information, based upon its supporting evidence. It is not intended to eliminate the receiver's need to evaluate the evidence for themselves.
    -Very Low =Unreliable evidence or estimated data.
    -Low =Questionable reliability of evidence (interviews, census, oral genealogies, or potential for bias for example, an autobiography).
    -High =Secondary evidence, data officially recorded sometime after event.
    -Very High =Direct and primary evidence used, or by dominance of the evidence.
nl: Geeft de kwantitatieve beoordeling weer die u geeft aan de betrouwbaarheid van deze informatie, op basis van ondersteunend bewijs. Het is niet bedoeld om de behoefte om het bewijs door uzelf op waarde te schatten weg te nemen.
    -Zeer laag = onbetrouwbaar bewijs of geschatte gegevens.
    -Laag = twijfelachtige betrouwbaarheid van bewijs (interviews, volkstelling, orale genealogieën of een mogelijk vertekend beeld, bijvoorbeeld een autobiografie).
    -Hoog = Secundair bewijs, gegevens worden ergens na de gebeurtenis officieel geregistreerd.
    -Zeer hoog = Direct en primair bewijs gebruikt, of heel overtuigend bewijs.

en: A unique ID to identify the citation
nl: Een uniek ID om het citaat te identificeren

en: Tags:
nl: Labels:

en: Calenda_r:
nl: Kalende_r:

en: Dua_l dated
nl: _Twee datums

en: Old Style/New Style
nl: Oude stijl / nieuwe stijl

en: Ne_w year begins:
nl: _Nieuw jaar begint:

en: Month-Day of first day of new year (e.g., "1-1", "3-1", "3-25")
nl: Maand-dag van de eerste dag van het nieuwe jaar (bijv., "1-1", "3-1", "3-25")

en: Q_uality
nl: _Kwaliteit

en: _Type
nl: T_ype

en: _Day
nl: _Dag

en: _Month
nl: _Maand

en: _Year
nl: _Jaar

en: Second date
nl: Tweede datum

en: D_ay
nl: D_ag

en: Mo_nth
nl: Maa_nd

en: Y_ear
nl: Jaa_r

en: Te_xt comment:
nl: Tekst_opmerking:

en: Close window without changes
nl: Venster sluiten zonder wijzigingen

en: _Event type:
nl: _Gebeurtenistype:

en: Show Date Editor
nl: Datum-bewerker weergeven

en: De_scription:
nl: _Beschrijving:

en: Description of the event. Leave empty if you want to autogenerate this with the tool 'Extract Event Description'.
nl: Beschrijving van de gebeurtenis. Laat dit leeg als u dit automatisch wilt genereren met de tool 'Gebeurtenisbeschrijving onttrekken'.

en: _Place:
nl: _Locatie:

en: Selector
nl: Selecteren

en: What type of event this is. Eg 'Burial', 'Graduation', ... .
nl: Wat voor soort gebeurtenis dit is. Bijv. 'Begrafenis', 'Diploma-uitreiking', …

en: Date of the event. This can be an exact date, a range (from ... to, between, ...), or an inexact date (about, ...).
nl: Datum van de gebeurtenis. Dit kan een exacte datum, een bereik (van … tot, tussen, …) of een onnauwkeurige datum (omstreeks, …) zijn.

en: A unique ID to identify the event
nl: Een uniek ID om de gebeurtenis te identificeren

en: Reference information
nl: Referentie-informatie

en: _Role:
nl: _Rol:

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared event information will be reflected in the event itself, for all participants in the event.
nl: <b>Let op:</b> Alle wijzigingen in de gedeelde gebeurtenisinformatie worden weerspiegeld in de gebeurtenis zelf en voor alle deelnemers aan de gebeurtenis.

en: Shared information
nl: Gedeelde informatie

en: Abandon changes and close window
nl: Wijzigingen annuleren en venster sluiten

[ctx: family]
en: Name:
nl: Naam:

en: Birth:
nl: Geboorte:

en: Father/partner1
nl: Vader / partner 1

en: Mother/partner2
nl: Moeder / partner 2

en: Indicates if the record is private
nl: Geeft aan of het record privé is

en: Relationship Information
nl: Verwantschapsinformatie

en: A unique ID for the family
nl: Een uniek ID voor het gezin

en: _Type:
nl: T_ype:

en: The relationship type, eg 'Married' or 'Unmarried'. Use Events for more details.
nl: Het relatietype, bijvoorbeeld 'Gehuwd' of 'Ongehuwd'. Gebruik 'Gebeurtenissen' voor meer details.

en: _Tags:
nl: _Labels:

en: Edit the tag list
nl: Pas de labellijst aan

en: Ordinance:
nl: Wijding:

en: LDS _Temple:
nl: LDS _tempel:

en: _Family:
nl: _Gezin:

en: Select Family
nl: Selecteer gezin

en: Gramps item:
nl: Gramps-item:

en: Internet Address:
nl: Internetadres:

en: _Link Type:
nl: _Koppelingstype:

en: The town or city where the place is.
nl: De plaats of de stad waarin de locatie zich bevindt.

en: S_treet:
nl: S_traat:

en: Ch_urch parish:
nl: _Kerkparochie:

en: Lowest clergical division of this place. Typically used for church sources that only mention the parish.
nl: Laagste kerkelijke onderverdeling van deze plaats. Meestal gebruikt voor kerkelijke bronnen die alleen de parochie vermelden.

en: Co_unty:
nl: _Graafschap:

en: Third level of place division. Eg., in the USA a county.
nl: Derde niveau van de locatie-indeling. Bijvoorbeeld 'graafschap' in de VS.

en: _State:
nl: _Staat:

en: Second level of place division, eg., in the USA a state, in Germany a Bundesland.
nl: Tweede niveau van de locatie-indeling, bijvoorbeeld een 'staat' in de VS, een 'Bundesland' in Duitsland.

en: The country where the place is.
nl: Het land waarin de locatie zich bevindt.

en: Lowest level of a place division: eg the street name.
nl: Laagste niveau van de locatie-indeling: bijvoorbeeld een straatnaam.

en: A district within, or a settlement near to, a town or city.
nl: Een district binnen of een nederzetting nabij een plaats of grote stad.

en: _Path:
nl: _Pad:

en: Image preview
nl: Afbeeldingsvoorbeeld

en: Path of the media object on your computer.
    Gramps does not store the media internally, it only stores the path! Set the 'Relative Path' in the Preferences to avoid retyping the common base directory where all your media is stored. The 'Media Manager' tool can help managing paths of a collection of media objects.
nl: Pad van het media-object op uw computer.
    Gramps slaat media niet in zichzelf op, het slaat alleen het pad er naartoe op! Stel het 'Relatieve pad' in de 'Voorkeuren' in om te voorkomen dat u de naam van de algemene basismap (het volledige pad), waar al uw media zijn opgeslagen, telkens opnieuw moet typen. De tool 'Mediabeheer' kan helpen bij het beheren van paden van een verzameling media-objecten.

en: Descriptive title for this media object.
nl: Beschrijvende titel voor dit media-object.

en: Open File Browser to select a media file on your computer.
nl: Open Bestandsbeheer om een mediabestand op uw computer te selecteren.

en: Folder
nl: Map

en: A unique ID to identify the Media object.
nl: Een uniek ID om het media-object te identificeren.

en: A date associated with the media, eg., for a picture the date it is taken.
nl: Een datum die aan de media is gekoppeld, bijvoorbeeld voor een foto de datum waarop deze is gemaakt.

en: _Corner 2:  X
nl: _Hoek 2:  X

en: If media is an image, select the specific part of the image you want to reference.
    You can use the mouse on the picture to select a region, or use these spinbuttons to set the top left, and bottom right corner of the referenced region. Point (0,0) is the top left corner of the picture, and (100,100) the bottom right corner.
nl: Als de media een afbeelding is, selecteert u het specifieke deel van de afbeelding waarnaar u wilt verwijzen.
    U kunt de muis op de afbeelding gebruiken om een gedeelte te selecteren, of u kunt deze draaiknoppen gebruiken om de linkerbovenhoek en de rechterbenedenhoek van het deel waarnaar wordt verwezen in te stellen. Punt (0,0) is de linkerbovenhoek van de afbeelding en (100,100) de rechteronderhoek.

en: Referenced region of the image media object.
    Select a region with clicking and holding the mouse button on the top left corner of the region you want, dragging the mouse to the bottom right corner of the region, and then releasing the mouse button.
nl: Gedeelte van het afbeeldingsmedia-object waarnaar wordt verwezen.
    Selecteer een gedeelte door de muisknop in de linkerbovenhoek van het gewenste deel aan te klikken en vast te houden, de muis naar de hoek rechtsonder van het gedeelte te slepen en vervolgens de muisknop los te laten.

en: _Corner 1:  X
nl: _Hoek 1:  X

en: If media is an image, select the specific part of the image you want to reference.
    You can use the mouse on the picture to select a region, or use these spinbuttons to set the top left, and bottom right corner of the referenced region. Point (0,0) is the top left corner of the picture, and (100,100) the bottom right corner.
nl: Als de media een afbeelding is, selecteert u het specifieke deel van de afbeelding waarnaar u wilt verwijzen.
    U kunt de muis op de afbeelding gebruiken om een gedeelte te selecteren, of u kunt deze draaiknoppen gebruiken om de linkerbovenhoek en de rechterbenedenhoek van het deel waarnaar wordt verwezen in te stellen. Punt (0,0) is de linkerbovenhoek van de afbeelding en (100,100) de rechteronderhoek.

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared media object information will be reflected in the media object itself.
nl: <b>Let op:</b> Alle wijzigingen in de gedeelde media-objectinformatie worden weerspiegeld in het media-object zelf.

en: Double click image to view in an external viewer
nl: Dubbelklik op de afbeelding om het in een extern programma te bekijken

en: Type of media object as indicated by the computer, eg Image, Video, ...
nl: Type media-object zoals aangegeven door de computer, bijv. Afbeelding, Video, …

en: Select a file
nl: Selecteer een bestand

en: Shared Information
nl: Gedeelde informatie

en: An identification of what type of Name this is, eg. Birth Name, Married Name.
nl: Een identificatie van wat voor soort naam dit is, bijv. Geboortenaam, huwelijksnaam.

en: _Given:
nl: _Voornaam:

en: T_itle:
nl: _Titel:

en: Suffi_x:
nl: _Achtervoegsel:

en: C_all Name:
nl: _Roepnaam:

en: The person's given names
nl: De voornamen van de persoon

en: _Nick Name:
nl: _Bijnaam:

en: Part of the Given name that is the normally used name. If background is red, call name is not part of Given name and will not be printed underlined in some reports.
nl: Het deel van de voornaam dat de normaal gebruikte naam is. Als de achtergrond rood is, maakt de roepnaam geen deel uit van de voornaam en wordt deze in sommige verslagen niet onderstreept afgedrukt.

en: A title used to refer to the person, such as 'Dr.' or 'Rev.'
nl: Een titel die betrekking heeft op de persoon zoals 'Dr.' of 'Eerw.'

en: An optional suffix to the name, such as "Jr." or "III"
nl: Een optioneel achtervoegsel voor de naam, zoals "Jr." or "III"

en: A descriptive name given in place of or in addition to the official given name.
nl: Een beschrijvende naam die wordt gegeven in plaats van of naast de officiële voornaam.

en: Given Name(s)
nl: Voorna(a)m(en)

en: _Family Nick Name:
nl: _Familie bijnaam:

en: A non official name given to a family to distinguish them of people with the same family name. Often referred to as eg. Farm name.
nl: Een niet-officiële naam die aan een gezin wordt gegeven om hen te onderscheiden van personen met dezelfde achternaam. Vaak aangeduid als bijv. de boerderijnaam.

en: Family Names
nl: Gezinsnamen

en: G_roup as:
nl: _Groeperen als:

en: _Sort as:
nl: _Sorteren als:

en: _Display as:
nl: _Weergeven als:

en: People are displayed according to the name format given in the Preferences (the default).
    Here you can make sure this person is displayed according to a custom name format (extra formats can be set in the Preferences).
nl: Personen worden weergegeven volgens de naamopmaak in de 'Voorkeuren' (de standaard).
    Hier kunt u ervoor zorgen dat deze persoon wordt weergegeven volgens een aangepaste naamopmaak (extra opmaak kan worden ingesteld in de 'Voorkeuren').

en: Dat_e:
nl: _Datum:

en: People are sorted according to the name format given in the Preferences (the default).
    Here you can make sure this person is sorted according to a custom name format (extra formats can be set in the Preferences).
nl: Personen worden gesorteerd volgens de naamopmaak dat is opgegeven in de 'Voorkeuren' (de standaard).
    Hier kunt u ervoor zorgen dat deze persoon wordt gesorteerd volgens een aangepaste naamopmaak (extra opmaak kan worden ingesteld in de 'Voorkeuren').

en: The Person Tree view groups people under the primary surname. You can override this by setting here a group value. 
    You will be asked if you want to group this person only, or all people with this specific primary surname.
nl: De weergave 'Personenboom' groepeert personen onder de primaire achternaam. U kunt dit overschrijven door hier een groepswaarde in te stellen. 
    U wordt gevraagd of u alleen deze persoon of alle personen met deze specifieke primaire achternaam wilt groeperen.

en: O_verride
nl: _Overschrijven

en: A Date associated with this name. Eg. for a Married Name, date the name is first used or marriage date.
nl: Een datum die aan deze naam is gekoppeld. Bijv. voor een huwelijksnaam de datum waarop de naam voor het eerst wordt gebruikt, of de huwelijksdatum.

en: Styled Text Editor
nl: Tekststijl-bewerker

en: A type to classify the note.
nl: Een type om de notitie te classificeren.

en: A unique ID to identify the note.
nl: Een uniek ID om de notitie te identificeren.

en: _Preformatted
nl: _Opgemaakt

en: When active the whitespace in your note will be respected in reports. Use this to add formatting layout with spaces, eg a table. 
    When not checked, notes are automatically cleaned in the reports, which will improve the report layout.
    Use monospace font to keep preformatting.
nl: Indien actief, wordt de witruimte in uw notitie behouden in verslagen. Gebruik dit om opmaaklay-out met spaties toe te voegen, bijv. een tabel. 
    Indien niet aangevinkt, worden notities automatisch opgeschoond in de verslagen, wat de verslagslay-out zal verbeteren.
    Gebruik een 'monospace'-lettertype om de vooropmaak te behouden.

en: C_all:
nl: _Roepnaam:

en: _Nick:
nl: _Bijnaam:

en: Click on a table cell to edit.
nl: Klik op een tabelcel om te aan te passen.

en: Use Multiple Surnames
    Indicate that the surname consists of different parts. Every surname has its own prefix and a possible connector to the next surname. Eg., the surname Ramón y Cajal can be stored as Ramón, which is inherited from the father, the connector y, and Cajal, which is inherited from the mother.
nl: Meerdere achternamen gebruiken
    Geef aan dat de achternaam uit verschillende delen bestaat. Elke achternaam heeft zijn eigen voorvoegsel en een mogelijke aansluiting op de volgende achternaam. Bijv. de achternaam 'Ramón y Cajal' kan worden opgeslagen als Ramón, die wordt geërfd van de vader, de verbinding y, en Cajal, die wordt geërfd van de moeder.

en: Set person as private data
nl: Stel persoon in als privégegeven

en: _Surname:
nl: _Achternaam:

en: An optional prefix for the family that is not used in sorting, such as "de" or "van".
nl: Een optioneel voorvoegsel voor het gezin dat niet wordt gebruikt bij het sorteren, zoals "de" of "van".

en: Part of a person's name indicating the family to which the person belongs
nl: Een deel van de naam van een persoon die het gezin aangeeft waartoe de persoon behoort

en: Go to Name Editor to add more information about this name
nl: Ga naar 'Naam Editor' om meer informatie over deze naam toe te voegen

en: O_rigin:
nl: _Oorsprong:

en: The origin of this family name for this family, eg 'Inherited' or 'Patronymic'.
nl: De oorsprong van deze familienaam voor dit gezin, bijvoorbeeld 'Geërfd' of 'Patroniem'.

en: G_ender:
nl: _Geslacht:

en: A unique ID for the person.
nl: Een uniek ID voor de persoon.

en: _Person:
nl: _Persoon:

en: _Association:
nl: A_ssociatie:

en: Description of the association, eg. Godfather, Friend, ...
    
    Note: Use Events instead for relations connected to specific time frames or occasions. Events can be shared between people, each indicating their role in the event.
nl: Beschrijving van de associatie, bijv. peetvader, vriend, …
    
    Let op: gebruik in plaats hiervan 'Gebeurtenissen' voor relaties die verband houden met specifieke tijdframes of gelegenheden. Gebeurtenissen kunnen worden gedeeld door personen, elk met een eigen rol in de gebeurtenis.

en: Use the select button to choose a person that has an association to the edited person.
nl: Gebruik de selectieknop om een persoon te kiezen die een associatie heeft met de aangepaste persoon.

en: Select a person that has an association to the edited person.
nl: Selecteer een persoon die een associatie heeft met de aangepaste persoon.

en: Either use the two fields below to enter coordinates (latitude and longitude),
nl: Gebruik de twee onderstaande velden om coördinaten in te voeren (lengte- en breedtegraad),

en: L_atitude:
nl: _Breedtegraad:

en: _Longitude:
nl: _Lengtegraad:

en: Full title of this place.
nl: Volledige titel van deze locatie.

en: Latitude (position above the Equator) of the place in decimal or degree notation.
    Eg, valid values are 12.0154, 50°52′21.92″N, N50°52′21.92″ or 50:52:21.92
    You can set these values via the Geography View by searching the place, or via a map service in the place view.
nl: Breedtegraad (positie boven de evenaar) van de locatie in decimale of gradennotatie.
    Geldige waarden zijn bijv. 12.0154, 50°52'21.92″N, N50°52'21.92″ of 50:52:21.92
    U kunt deze waarden instellen via de 'Geografie-weergave' door de locatie te zoeken of via een kaartdienst in de locatieweergave.

en: Longitude (position relative to the Prime, or Greenwich, Meridian) of the place in decimal or degree notation.
    Eg, valid values are -124.3647, 124°52′21.92″E, E124°52′21.92″ or 124:52:21.92
    You can set these values via the Geography View by searching the place, or via a map service in the place view.
nl: Lengtegraad (positie ten opzichte van de nulmeridiaan, of Meridiaan van Greenwich) van de locatie in decimale of gradennotatie.
    Geldige waarden zijn bijv. -124.3647, 124°52′21.92″E, E124°52′21.92″ of 124:52:21.92
    U kunt deze waarden instellen via de 'Geografie-weergave' door de locatie te zoeken, of via een kaartservice in de locatieweergave.

en: or use copy/paste from your favorite map provider (format : latitude,longitude) in the following field:
nl: of gebruik kopiëren/plakken uit uw favoriete kaartdienst (opmaak: breedtegraad, lengtegraad) in het volgende veld:

en: Field used to paste info from a web page like Google, OpenStreetMap...
nl: Veld gebruikt om informatie te plakken van een webpagina zoals Google, OpenStreetMap…

en: A unique ID to identify the place
nl: Een uniek ID om de locatie te identificeren

en: Code associated with this place. Eg Country Code or Postal Code.
nl: Code die aan deze locatie is gekoppeld. Bijv. landcode of postcode.

en: What type of place this is. Eg 'Country', 'City', ...
nl: Wat voor soort locatie dit is. Bijvoorbeeld 'Land', 'Stad', …

en: The name of this place.
nl: De naam van deze locatie.

en: Invoke place name editor.
nl: Start de plaatsnaam-editor.

en: Levels:
nl: Niveaus:

en: Street format:
nl: Straatopmaak:

en: Language:
nl: Taal:

en: Reverse display order
nl: Weergavevolgorde omkeren

en: Number Street
nl: Nummer straat

en: Street Number
nl: Straatnummer

en: Date range in which the name is valid.
nl: Periode waarin de naam geldig is.

en: The name of the place.
nl: De naam van de locatie.

en: Language in which the name is written. Valid values are two character ISO codes. For example:  en, fr, de, nl ...
nl: Taal waarin de naam is geschreven. Geldige waarden zijn ISO-codes van twee tekens. Bijvoorbeeld: en, fr, de, nl…

en: <b>Note:</b> Any changes in the enclosing place information will be reflected in the place itself, for places that it encloses.
nl: <b>Let op:</b> Eventuele wijzigingen in de ingesloten locatie-informatie worden weerspiegeld in de locatie zelf en voor locaties die er door omsloten worden.

en: _Media Type:
nl: _Mediatype:

en: Call n_umber:
nl: _Inventarisnummer:

en: On what type of media this source is available in the repository.
nl: Op welk type media is deze bron beschikbaar in de opslagplaats.

en: Id number of the source in the repository.
nl: ID-nummer van de bron in de opslagplaats.

en: _Name:
nl: _Naam:

en: Name of the repository (where sources are stored).
nl: Naam van de opslagplaats (waar bronnen zijn opgeslagen).

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared repository information will be reflected in the repository itself, for all items that reference the repository.
nl: <b>Let op:</b> Alle wijzigingen in de gedeelde opslagplaats -informatie worden weerspiegeld in de opslagplaats zelf, voor alle items die naar de opslagplaats verwijzen.

en: A unique ID to identify the repository.
nl: Een uniek ID om de opslagplaats te identificeren.

en: Type of repository, eg., 'Library', 'Album', ...
nl: Type opslagplaats, bijv. 'Bibliotheek', 'Album', …

en: _Author:
nl: _Auteur:

en: Title of the source.
nl: Titel van de bron.

en: Authors of the source.
nl: Auteurs van de bron.

en: Publication Information, such as city and year of publication, name of publisher, ...
nl: Publicatiegegevens, zoals stad en jaar van publicatie, naam van de uitgever, …

en: Provide a short title used for sorting, filing, and retrieving source records.
nl: Geef een korte titel op die wordt gebruikt voor het sorteren, indienen en ophalen van brongegevens.

en: A_bbreviation:
nl: A_fkorting:

en: A unique ID to identify the source
nl: Een uniek ID om de bron te identificeren

en: _Web address:
nl: _Webadres:

en: _Description:
nl: _Beschrijving:

en: Type of internet address, eg. E-mail, Web Page, ...
nl: Type internetadres, bijv. e-mail, webpagina, …

en: The internet address as needed to navigate to it, eg. http://gramps-project.org
nl: Het internetadres dat nodig is om ernaartoe te navigeren, bijv. http://gramps-project.org

en: Open the web address in the default browser.
nl: Open het webadres in de standaardbrowser.

en: A descriptive caption of the Internet location you are storing.
nl: Een beschrijvend onderschrift van de internetlocatie die u opslaat.

en: Drag to move; click to detach
nl: Versleep om te verplaatsen; klik om te ontkoppelen

en: Config
nl: Instellingen

en: Detach
nl: Loskoppelen

en: Click to expand/collapse
nl: Klik om uit te vouwen / samen te vouwen

en: Click to delete gramplet from view
nl: Klik om Gramplet uit de weergave te verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Select the citation that will provide the
    primary data for the merged citation.
nl: Selecteer het citaat die de primaire gegevens
    voor het samengevoegde citaat zal verstrekken.

en: Source 1
nl: Bron 1

en: Source 2
nl: Bron 2

en: Gramps ID:
nl: Gramps-ID:

en: Notes, media objects and data-items of both citations will be combined.
nl: Notities, media-objecten en data-items van beide citaten worden samengevoegd.

en: Detailed Selection
nl: Gedetailleerde selectie

en: Merge and _edit
nl: Samenvoegen en _bewerken

en: _Merge and close
nl: _Samenvoegen en sluiten

en: Select
nl: Selecteren

en: Select the person that will provide the primary data for the merged person.
nl: Selecteer de persoon die de primaire gegevens voor de samengevoegde persoon zal verstrekken.

en: Title selection
nl: Titel selectie

en: Place 1
nl: Locatie 1

en: Place 2
nl: Locatie 2

en: Select the event that will provide the
    primary data for the merged event.
nl: Selecteer de gebeurtenis die de primaire gegevens
    voor de samengevoegde gebeurtenis zal verstrekken.

en: Event 1
nl: Gebeurtenis 1

en: Event 2
nl: Gebeurtenis 2

en: Attributes, notes, sources and media objects of both events will be combined.
nl: Kenmerken, notities, bronnen en media-objecten van beide gebeurtenissen worden samengevoegd.

en: Select the family that will provide the
    primary data for the merged family.
nl: Selecteer het gezin die de primaire gegevens
    voor het samengevoegde gezin zal verstrekken.

en: Father:
nl: Vader:

en: Mother:
nl: Moeder:

en: Relationship:
nl: Verwantschap:

en: Family 1
nl: Gezin 1

en: Family 2
nl: Gezin 2

en: Events, lds_ord, media objects, attributes, notes, sources and tags of both families will be combined.
nl: Gebeurtenissen, LDS_wijd., media-objecten, kenmerken, notities, bronnen en labels van beide families worden samengevoegd.

en: Select the object that will provide the
    primary data for the merged object.
nl: Selecteer het object die de primaire gegevens
    voor het samengevoegde object zal verstrekken.

en: Attributes, sources, notes and tags of both objects will be combined.
nl: Kenmerken, bronnen, notities en labels van beide objecten worden samengevoegd.

en: Select the note that will provide the
    primary data for the merged note.
nl: Selecteer de notitie die de primaire gegevens
    voor de samengevoegde notitie zal verstrekken.

en: Note 1
nl: Notitie 1

en: Note 2
nl: Notitie 2

en: Format:
nl: Opmaak:

en: Select the person that will provide the
    primary data for the merged person.
nl: Selecteer de persoon die de primaire gegevens
    voor de samengevoegde persoon zal verstrekken.

en: Person 1
nl: Persoon 1

en: Person 2
nl: Persoon 2

[ctx: person]
en: Name:
nl: Naam:

en: Gender:
nl: Geslacht:

en: Events, media objects, addresses, attributes, urls, notes, sources and tags of both persons will be combined.
nl: Gebeurtenissen, media-objecten, adressen, attributen, urls, notities, bronnen en labels van beide personen worden samengevoegd.

en: Context Information
nl: Contextinformatie

en: Select the place that will provide the
    primary data for the merged place.
nl: Selecteer de locatie die de primaire gegevens
    voor de samengevoegde locatie zal verstrekken.

en: Alternative names, sources, urls, media objects and notes of both places will be combined.
nl: Alternatieve namen, bronnen, urls, media-objecten en notities van beide locaties worden gecombineerd.

en: Select the repository that will provide the
    primary data for the merged repository.
nl: Selecteer de opslagplaats die de primaire gegevens
    voor de samengevoegde opslagplaats zal verstrekken.

en: Repository 1
nl: Opslagplaats 1

en: Repository 2
nl: Opslagplaats 2

en: Addresses, urls and notes of both repositories will be combined.
nl: Adressen, url's en notities van beide opslagplaatsen worden gecombineerd.

en: Select the source that will provide the
    primary data for the merged source.
nl: Selecteer de bron die de primaire gegevens
    voor de samengevoegde bron zal verstrekken.

en: Notes, media objects, data-items and repository references of both sources will be combined.
nl: Notities, media-objecten, data-items en opslagplaats-referenties van beide bronnen worden samengevoegd.

en: Paper Settings
nl: Papierinstellingen

en: Paper format
nl: Papierformaat

en: Size:
nl: Grootte:

en: _Width:
nl: _Breedte:

en: _Height:
nl: _Hoogte:

en: Orientation:
nl: Oriëntatie:

en: Margins
nl: Marges

en: _Left:
nl: _Links:

en: _Right:
nl: _Rechts:

en: _Top:
nl: _Boven:

en: _Bottom:
nl: _Onder:

en: Metric
nl: Metrisch

en: Perform selected action
nl: Voer geselecteerde actie uit

en: Run
nl: Uitvoeren

en: Select a report from those available on the left.
nl: Kies een verslag uit de lijst aan de linkerkant.

en: Author's email:
nl: E-mailadres van auteur:

en: Parent relationships
nl: Ouderrelaties

en: Arrow top
nl: Pijl omhoog

en: Move parent up
nl: Verplaats ouder omhoog

en: Arrow bottom
nl: Pijl beneden

en: Move parent down
nl: Verplaats ouder omlaag

en: Family relationships
nl: Gezinsrelaties

en: Move family up
nl: Verplaats gezin omhoog

en: Move family down
nl: Verplaats gezin omlaag

en: Add a new filter
nl: Voeg een nieuw filter toe

en: Edit the selected filter
nl: Het geselecteerde filter bewerken

en: Clone the selected filter
nl: Kloon het geselecteerde filter

en: Test the selected filter
nl: Test het geselecteerde filter

en: Delete the selected filter
nl: Verwijder het geselecteerde filter

en: Note: changes take effect only after this window is closed
nl: Let op: wijzigingen worden pas van kracht nadat dit venster is gesloten

en: All rules must apply
nl: Alle regels moeten gelden

en: At least one rule must apply
nl: Ten minste één regel moet gelden

en: Exactly one rule must apply
nl: Precies één regel moet gelden

en: Add another rule to the filter
nl: Voeg nog een regel toe aan het filter

en: Edit the selected rule
nl: De geselecteerde regel bewerken

en: Delete the selected rule
nl: Verwijder de geselecteerde regel

en: Options
nl: Opties

en: Rule list
nl: Lijst met regels

en: Definition
nl: Definitie

en: Co_mment:
nl: _Toelichting:

en: Return values that do no_t match the filter rules
nl: _Retourneer waarden die niet overeenkomen met de filterregels

en: Selected Rule
nl: Geselecteerde regel

en: Style sheet n_ame:
nl: _Naam stijlblad:

en: Style name
nl: Stijlnaam

en: Type face
nl: Lettertype

en: Size
nl: Grootte

en: _Bold
nl: _Vet

en: _Italic
nl: _Cursief

en: _Underline
nl: _Onderstreept

en: Font options
nl: Lettertype-opties

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: First li_ne:
nl: _Eerste regel:

en: R_ight:
nl: R_echts:

en: L_eft:
nl: L_inks:

en: Spacing
nl: Afstand

en: Abo_ve:
nl: Bo_ven alinea:

en: Belo_w:
nl: On_der alinea:

en: Borders
nl: Randen

en: _Padding:
nl: _Opvulling:

en: Indentation
nl: Inspringing

en: _Left
nl: _Links

en: _Right
nl: _Rechts

en: J_ustify
nl: _Uitvullen

en: Cen_ter
nl: _Centreren

en: Le_ft
nl: _Links

en: Righ_t
nl: _Rechts

en: _Top
nl: _Boven

en: _Bottom
nl: _Onder

en: Paragraph options
nl: Alinea-opties

en: Width
nl: Breedte

en: Column widths
nl: Kolombreedten

en: Table options
nl: Tabelopties

en: Padding:
nl: Opvulling:

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Cell options
nl: Celopties

en: Line
nl: Lijn

en: Style:
nl: Stijl:

en: Width:
nl: Breedte:

en: Line:
nl: Lijn:

en: Fill:
nl: Vullen:

en: Shadow
nl: Schaduw

en: Spacing:
nl: Spatiëring:

en: Draw shadow
nl: Schaduw tekenen

en: Draw options
nl: Teken opties

en: Add a new style
nl: Voeg een nieuwe stijl toe

en: Edit the selected style
nl: Pas de geselecteerde stijl aan

en: Delete the selected style
nl: Verwijder de geselecteerde stijl

en: _Display on startup
nl: _Weergeven tijdens opstarten

en: _Forward
nl: _Volgende

en: Install Selected _Addons
nl: Geselecteerde _Uitbreidingen installeren

en: Available Gramps Updates for Addons
nl: Beschikbare updates voor Gramps-uitbreidingen

en: Gramps comes with a core set of plugins which provide all of the necessary features. However, you can extend this functionality with additional Addons. These addons provide reports, listings, views, gramplets, and more. Here you can select among the available extra addons, they will be retrieved from the internet off of the Gramps website, and installed locally on your computer. If you close this dialog now, you can install addons later from the menu under Edit -> Addon Manager.
nl: Gramps wordt geleverd met een basisverzameling aan uitbreidingen die alle benodigde functies bieden. U kunt deze functionaliteit echter uitbreiden met extra toevoegingen. Deze bieden o.a. verslagen, lijsten, weergaven, Gramplets en meer. Hier kunt u een van de beschikbare extra uitbreiding selecteren welke van internet wordt opgehaald van de Gramps-website en lokaal op uw computer geïnstalleerd. Als u dit dialoogvenster nu sluit, kunt u later uitbreidingen installeren vanuit het menu onder Bewerken -> Uitbreidingen beheren.

en: _Select All
nl: _Alles selecteren

en: Select _None
nl: _Niets selecteren

en: Books...
nl: Boeken...

en: Configure the active view
nl: De actieve weergave configureren

en: Connect to a recent database
nl: Verbinden met een recente database

en: F_ull Screen
nl: _Volledig scherm

en: Gramps _Home Page
nl: Gramps _website

en: Gramps _Mailing Lists
nl: Gramps _mailinglijsten

en: Make Backup...
nl: Back-up maken…

en: Manage databases
nl: Databases beheren

en: Open _Recent
nl: _Recent geopend

en: Tip of the Day
nl: Tip van de dag

en: Undo History
nl: Bewerkingsgeschiedenis

en: _Abandon Changes and Quit
nl: Wijzigingen _annuleren en stoppen

en: _About
nl: _Over Gramps

en: _Addon Manager...
nl: _Uitbreidingen beheren…

en: _Bookmarks
nl: _Bladwijzers

en: _Configure...
nl: _Configureren...

en: _Export...
nl: _Exporteren...

en: _Extra Reports/Tools
nl: _Extra verslagen / Hulpmiddelen

en: _Family Trees
nl: _Stambomen

en: _Go
nl: _Ga naar

en: _Import...
nl: _Importeren...

en: _Key Bindings
nl: _Sneltoetsen

en: _Manage Family Trees...
nl: _Stambomen beheren…

en: _Navigator
nl: _Navigatie

en: _Plugin Manager
nl: _Uitbreidingen beheren

en: _Preferences...
nl: _Voorkeuren...

en: _Quit
nl: _Afsluiten

en: _Report a Bug
nl: Een _fout melden

en: _Reports
nl: Ve_rslagen

en: _Toolbar
nl: _Werkbalk

en: _Tools
nl: _Hulpmiddelen

en: _User Manual
nl: _Handleiding

en: _View
nl: _Beeld

en: _Windows
nl: _Vensters

en: Your version of gi (gnome-introspection) seems to be too old. You need a version which has the function 'require_version' to start Gramps
nl: Uw versie van gi (gnome-introspection) lijkt verouderd te zijn. U heeft een versie nodig die de functie 'require_version' heeft om Gramps te starten

en: Your pygobject version does not meet the requirements.
    At least pygobject %(major)d.%(feature)d.%(minor)d is needed to start Gramps with a GUI.
    
    Gramps will terminate now.
nl: Uw pygobject-versie voldoet niet aan de vereisten.
    Ten minste pygobject %(major)d.%(feature)d.%(minor)d is nodig om Gramps te starten met een GUI.
    
    Gramps wordt nu beëindigd.

en: Gdk, Gtk, Pango or PangoCairo typelib not installed.
    Install Gnome Introspection, and pygobject version 3.12 or later.
    Then install introspection data for Gdk, Gtk, Pango and PangoCairo
    
    Gramps will terminate now.
nl: Gdk, Gtk, Pango of PangoCairo typelib niet geïnstalleerd.
    Installeer Gnome Introspection en pygobject versie 3.12 of hoger.
    Installeer vervolgens introspectiegegevens voor Gdk, Gtk, Pango en PangoCairo
    
    Gramps wordt nu beëindigd.

en: Your Gtk version does not meet the requirements.
    At least %(major)d.%(minor)d is needed to start Gramps with a GUI.
    
    Gramps will terminate now.
nl: Uw Gtk-versie voldoet niet aan de vereisten.
    Minstens %(major)d.%(minor)d is nodig om Gramps te starten met een GUI.
    
    Gramps wordt nu beëindigd.

en: 
    cairo python support not installed. Install cairo for your version of python
    
    Gramps will terminate now.
nl: 
    cairo python-ondersteuning niet geïnstalleerd. Installeer Caïro voor uw versie van python
    
    Gramps wordt nu beëindigd.

en: Gramps detected an incomplete GTK installation
nl: Gramps heeft een onvolledige GTK-installatie gedetecteerd

en: GTK translations for the current language (%(language)s) are missing.
    %(bold_start)sGramps%(bold_end)s will proceed nevertheless.
    The GUI will likely be broken as a result, especially for RTL languages!
    
    See the Gramps README documentation for installation prerequisites,
    typically located in /usr/share/doc/gramps.
nl: GTK-vertalingen voor de huidige taal (%(language)s) ontbreken.
    %(bold_start)sGramps%(bold_end)s zal toch doorgaan.
    De GUI zal hierdoor waarschijnlijk gebreken vertonen, vooral bij talen die van rechts naar links worden geschreven!
    
    Zie de Gramps README-documentatie voor installatievereisten,
    die bevindt zich meestal in /usr/share/doc/gramps.

en: Error parsing arguments
nl: Fout bij het verwerken van parameters

en: Gramps terminated because of no DISPLAY
nl: Gramps is beëindigd omdat er geen SCHERM is

en: 
    Gramps failed to start. Please report a bug about this.
    This could be because of an error in a (third party) View on startup.
    To use another view, don't load a Family Tree, change view, and then load your Family Tree.
    You can also change manually the startup view in the gramps.ini file 
    by changing the last-view parameter.
nl: 
    Gramps kan niet worden gestart. Wij ontvangen graag een foutmelding hierover.
    Dit kan komen door een fout in een (externe) weergave bij het opstarten.
    Als u een andere weergave wilt gebruiken, laadt u geen stamboom, wijzigt u de weergave en laadt u vervolgens uw stamboom.
    U kunt de opstartweergave ook handmatig wijzigen in het gramps.ini-bestand
    door de laatste weergave-parameter te wijzigen.

en: Error Report Assistant
nl: Foutmeldingsassistent

en: Report a bug
nl: Een fout melden

en: This is the Bug Reporting Assistant. It will help you to make a bug report to the Gramps developers that will be as detailed as possible.
    
    The assistant will ask you a few questions and will gather some information about the error that has occurred and the operating environment. At the end of the assistant you will be asked to file a bug report on the Gramps bug tracking system. The assistant will place the bug report on the clip board so that you can paste it into the form on the bug tracking website and review exactly what information you want to include.
nl: Dit is de Foutmeldingsassistent. Het zal u helpen om een zo gedetailleerd mogelijk foutmelding aan de Gramps-ontwikkelaars te sturen.
    
    De assistent stelt u een paar vragen en verzamelt wat informatie over de opgetreden fout en het besturingssysteem. Aan het einde zal de assistent u vragen de foutmelding in te dienen op het Gramps-foutvolgsysteem. De assistent plaatst de foutmelding op het klembord, zodat u het in het formulier op de foutvolg-website kunt plakken en precies kunt zien welke informatie u wilt opnemen.

en: If you can see that there is any personal information included in the error please remove it.
nl: Als u kunt zien dat er persoonlijke informatie in de fout is opgenomen, verwijder deze dan.

en: Error Details
nl: Fout details

en: This is the detailed Gramps error information, don't worry if you do not understand it. You will have the opportunity to add further detail about the error in the following pages of the assistant.
nl: Dit is de gedetailleerde Gramps-foutinformatie, maak u geen zorgen als u het niet begrijpt. Op de volgende pagina's van de assistent krijgt u de gelegenheid om meer details over de fout toe te voegen.

en: Please check the information below and correct anything that you know to be wrong or remove anything that you would rather not have included in the bug report.
nl: Controleer de onderstaande informatie en corrigeer alles waarvan u weet dat het fout is of verwijder alles dat u liever niet in de foutmelding opgenomen wilt hebben.

en: System Information
nl: Systeeminformatie

en: This is the information about your system that will help the developers to fix the bug.
nl: Dit is de informatie over uw systeem die de ontwikkelaars zal helpen de fout op te lossen.

en: Please provide as much information as you can about what you were doing when the error occurred.
nl: Geef zoveel mogelijk informatie over wat u deed toen de fout zich voordeed.

en: Further Information
nl: Verdere informatie

en: This is your opportunity to describe what you were doing when the error occurred.
nl: Dit is uw mogelijkheid om te beschrijven wat u deed toen de fout zich voordeed.

en: Please check that the information is correct, do not worry if you don't understand the detail of the error information. Just make sure that it does not contain anything that you do not want to be sent to the developers.
nl: Controleer of de informatie correct is, maak u geen zorgen als u de details van de foutinformatie niet begrijpt. Zorg ervoor dat het niets bevat dat u niet naar de ontwikkelaars wilt sturen.

en: Bug Report Summary
nl: Samenvatting van de foutmelding

en: This is the completed bug report. The next page of the assistant will help you to file a bug on the Gramps bug tracking system website.
nl: Dit is de volledige foutrapportage. Op de volgende pagina helpt de assistent u om de fout te melden op de website van het Gramps-foutvolgsysteem.

en: Use the two buttons below to first copy the bug report to the clipboard and then open a webbrowser to file a bug report at
nl: Gebruik de twee onderstaande knoppen om de foutmelding eerst naar het klembord te kopiëren en open vervolgens een webbrowser om deze in te dienen op

en: Use this button to start a web browser and file a bug report on the Gramps bug tracking system.
nl: Gebruik deze knop om een webbrowser te starten en een foutmelding in te dienen op het Gramps-foutvolgsysteem.

en: Use this button to copy the bug report onto the clipboard. Then go to the bug tracking website by using the button below, paste the report and click submit report
nl: Gebruik deze knop om de foutmelding naar het klembord te kopiëren. Ga vervolgens naar de foutregistratie-website met behulp van de onderstaande knop, plak de melding en klik op indienen

en: Send Bug Report
nl: Foutmelding indienen

en: This is the final step. Use the buttons on this page to start a web browser and file a bug report on the Gramps bug tracking system.
nl: Dit is de laatste stap. Gebruik de knoppen op deze pagina om een webbrowser te starten en een foutmelding in te dienen op het Gramps-foutvolgsysteem.

en: Gramps is an Open Source project. Its success depends on its users. User feedback is important. Thank you for taking the time to submit a bug report.
nl: Gramps is een Open Source-project. Het succes hangt af van de gebruikers. Opmerkingen van gebruikers zijn belangrijk. Bedankt dat u de tijd heeft genomen om een fout te melden.

[ctx: manual]
en: Error_Report
nl: _Foutenmelding

en: Error Report
nl: Foutenmelding

en: Gramps has experienced an unexpected error
nl: Gramps stelt een onverwachte fout vast

en: Your data will be safe but it would be advisable to restart Gramps immediately. If you would like to report the problem to the Gramps team please click Report and the Error Reporting Wizard will help you to make a bug report.
nl: Uw gegevens zijn veilig, maar het is raadzaam Gramps onmiddellijk opnieuw op te starten. Als u het probleem aan het Gramps-team wilt melden, klikt u op 'Melden' en de Foutmeldingsassistent helpt u bij het maken van een foutmelding.

en: Error Detail
nl: Foutdetail

en: Filter %s from Clipboard
nl: Filter %s van het klembord

en: Created on %(year)4d/%(month)02d/%(day)02d
nl: Gemaakt op %(year)4d/%(month)02d/%(day)02d

[ctx: manual]
en: Merge_Citations
nl: Citaten_samenvoegen

en: Merge Citations
nl: Citaten samenvoegen

[ctx: manual]
en: Merge_Events
nl: Gebeurtenissen_samenvoegen

en: Merge Events
nl: Gebeurtenissen samenvoegen

[ctx: manual]
en: Merge_Families
nl: Gezinnen_samenvoegen

en: Merge Families
nl: Gezinnen samenvoegen

en: Cannot merge people
nl: Kan personen niet samenvoegen

[ctx: manual]
en: Merge_Media_Objects
nl: Media-objecten_samenvoegen

[ctx: manual]
en: Merge_Notes
nl: Notities_samenvoegen

en: flowed
nl: doorlopend

en: preformatted
nl: opgemaakt

[ctx: manual]
en: Merge_People
nl: Personen_samenvoegen

en: other
nl: anders

en: Merge People
nl: Personen samenvoegen

en: Parents
nl: Ouders

en: Family ID
nl: Gezins-ID

en: No parents found
nl: Geen ouders gevonden

en: Spouses
nl: Echtgenoten

en: Spouse
nl: Partner

en: No spouses or children found
nl: Geen echtgenoten of kinderen gevonden

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: The persons have been merged.
    However, the families for this merge were too complex to automatically handle.  We recommend that you go to Relationships view and see if additional manual merging of families is necessary.
nl: De personen zijn samengevoegd.
    De gezinnen voor deze samenvoeging waren echter te complex om automatisch te verwerken. We raden u aan om naar de weergave 'Verwantschappen' te gaan en te kijken of aanvullende handmatige samenvoeging van gezinnen nodig is.

[ctx: manual]
en: Merge_Places
nl: Locaties_samenvoegen

[ctx: manual]
en: Merge_Repositories
nl: Opslagplaatsen_samenvoegen

[ctx: manual]
en: Merge_Sources
nl: Bronnen_samenvoegen

en: Merge Sources
nl: Bronnen samenvoegen

en: Report Selection
nl: Verslagen

en: _Generate
nl: _Genereren

en: Generate selected report
nl: Genereer geselecteerd verslag

en: Tool Selection
nl: Hulpmiddelen

en: Select a tool from those available on the left.
nl: Selecteer een hulpmiddel uit de lijst aan de linkerkant.

en: _Run
nl: _Uitvoeren

en: Run selected tool
nl: Voer de geselecteerde tool uit

en: Select surname
nl: Achternaam selecteren

en: Count
nl: Tellen

en: Finding Surnames
nl: Achternamen vinden

en: Finding surnames
nl: Achternamen vinden

en: Select a different person
nl: Selecteer een andere persoon

en: Active, bookmarked or home people
nl: Actieve personen, personen met bladwijzers of centrale personen

en: Select a person for the report
nl: Selecteer een persoon voor het verslag

en: Select a different family
nl: Selecteer een ander gezin

en: Active or bookmarked families
nl: Actieve gezinnen of gezinnen met bladwijzers

en: Also include %s?
nl: Ook %s opnemen?

en: Select Person
nl: Selecteer persoon

en: Select color for %s
nl: Selecteer kleur voor %s

en: Save As
nl: Opslaan als

en: _Open
nl: _Openen

en: Style Editor
nl: Stijl-bewerker

en: Audience
nl: Publiek

en: Version
nl: Versie

en: Installed version
nl: Geïnstalleerde versie

en: Install
nl: Installeren

en: Requires
nl: Vereist

en: Update
nl: Bijwerken

en: Module installation failed
nl: Module-installatie is mislukt

en: Gramps was unable to install the required modules
nl: Gramps heeft de vereiste modules niet kunnen installeren

en: Requirements
nl: Vereisten

en: Addon Manager
nl: Uitbreidingen beheren

en: Refresh
nl: Vernieuwen

en: All addons
nl: Alle uitbreidingen

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: All types
nl: Alle typen

en: All audiences
nl: Alle doelgroepen

en: All statuses
nl: Alle toestanden

en: Reset addon filters to defaults
nl: Filters naar standaardwaarden herstellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Projects
nl: Projecten

en: All projects
nl: Alle projecten

en: Loading...
nl: Laden…

en: Addon Registration Failed
nl: Registratie uitbreiding mislukt

en: The addon will be unavailable in your current configuration.
nl: De uitbreiding is niet beschikbaar in uw huidige configuratie.

en: No matching addons found.
nl: Geen overeenkomstige uitbreidingen gevonden.

en: Insert a project
nl: Project invoegen

en: Remove the selected project
nl: Het geselecteerde project verwijderen

en: Move project upwards in the list
nl: Project omhoog verplaatsen in de lijst

en: Move project downwards in the list
nl: Project omlaag verplaatsen in de lijst

en: Revert to the project defaults
nl: Project herstellen naar standaardwaarden

en: Allow Gramps to install required Python modules
nl: Laat Gramps de vereiste Python-modules installeren

en: Where possible, try to install any missing prerequisite Python modules
nl: Probeer waar mogelijk ontbrekende vereiste Python-modules te installeren

en: Scheduled update checks
nl: Geplande updatecontroles

en: Once a month
nl: Eens per maand

en: Once a week
nl: Eens per week

en: Once a day
nl: Een keer per dag

en: Always
nl: Altijd

en: Check for addon updates
nl: Uitbreidingen controleren op updates

en: Updated addons only
nl: Alleen bijgewerkte uitbreidingen

en: New addons only
nl: Alleen nieuwe uitbreidingen

en: New and updated addons
nl: Nieuwe en bijgewerkte uitbreidingen

en: What to check
nl: Wat te controleren

en: Do not ask about previously notified addons
nl: Vraag niet naar eerder aangemelde uitbreidingen

en: Check for updated addons now
nl: Nu controleren op bijgewerkte uitbreidingen

en: New Project
nl: Nieuw project

en: Edit Project
nl: Project bewerken

en: Project name
nl: Projectnaam

en: Restore project defaults
nl: Project herstellen naar standaardwaarden

en: Are you sure?
nl: Weet u het zeker?

en: Checking Addons Failed
nl: Controle op uitbreidingen is mislukt

en: The addon repository appears to be unavailable. Please try again later.
nl: De opslagplaats met uitbreidingen lijkt niet beschikbaar te zijn. Probeer het later opnieuw.

en: There are no available addons of this type
nl: Er zijn geen uitbreidingen van dit type

en: ' and '
nl: ' en '

en: Checked for '%s'
nl: Gecontroleerd op '%s'

en: new
nl: nieuw

en: update
nl: bijwerken

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Visible
nl: Zichtbaar

en: Plugin Manager
nl: Uitbreidingen beheren

en: Hide/Unhide
nl: Verbergen/Tonen

en: Load
nl: Laden

en: Registered Plugins
nl: Geregistreerde uitbreidingen

en: Loaded
nl: Geladen

en: File
nl: Bestand

en: Message
nl: Bericht

en: Loaded Plugins
nl: Geladen uitbreidingen

en: Addon Name
nl: Naam van de uitbreiding

en: Path to Addon:
nl: Pad naar de uitbreiding:

en: Install Addon
nl: Uitbreiding installeren

en: Install All Addons
nl: Alle uitbreidingen installeren

en: Refresh Addon List
nl: Lijst met uitbreidingen vernieuwen

en: Reload
nl: Herladen

en: Refreshing Addon List
nl: Lijst met uitbreidingen vernieuwen

en: Reading gramps-project.org...
nl: Gramps-project.org lezen…

en: Checking addon...
nl: Uitbreiding controleren…

en: Unknown Help URL
nl: Onbekende Hulp-URL

en: Unknown URL
nl: Onbekende URL

en: Install all Addons
nl: Alle uitbreidingen installeren

en: Installing...
nl: Installeren…

en: Installing Addon
nl: Uitbreiding installeren

en: Load Addon
nl: Uitbreiding laden

en: Fail
nl: Mislukt

en: Plugin name
nl: Naam van de uitbreiding

en: Authors
nl: Auteurs

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Detailed Info
nl: Gedetailleerde info

en: Plugin Error
nl: Fout met uitbreiding

en: _Execute
nl: _Uitvoeren

en: Main window
nl: Hoofdvenster

en: Downloading and installing selected addons...
nl: Geselecteerde uitbreidingen downloaden en installeren…

en: Installation Errors
nl: Installatie fouten

en: The following addons had errors:
nl: De volgende uitbreidingen bevatten fouten:

en: Done downloading and installing addons
nl: Klaar met het downloaden en installeren van uitbreidingen

en: {number_of} addon was installed. | {number_of} addons were installed.
nl[0]: {number_of} uitbreiding is geïnstalleerd.
nl[1]: {number_of} uitbreidingen zijn geïnstalleerd.

en: If you have installed a 'View', you will need to restart Gramps.
nl: Als u een 'Weergave' hebt geïnstalleerd, moet u Gramps opnieuw opstarten.

en: No addons were installed.
nl: Er zijn geen uitbreidingen geïnstalleerd.

en: Export Assistant
nl: Exportassistent

en: Saving your data
nl: Uw gegevens opslaan

en: Choose the output format
nl: Kies de uitvoerindeling

en: Export options
nl: Exportopties

en: Select save file
nl: Selecteer bestand opslaan

en: Final confirmation
nl: Laatste bevestiging

en: Summary
nl: Overzicht

en: The data will be exported as follows:
    
    Format:	%s
nl: De gegevens worden als volgt geëxporteerd:
    
    Opmaak:	%s

en: Press Cancel to abort, Back to revisit your options, or Apply to proceed
nl: Druk op Annuleren om af te breken, Terug om uw opties opnieuw te bekijken of Toepassen om verder te gaan

en: The data will be saved as follows:
    
    Format:	%(format)s
    Name:	%(name)s
    Folder:	%(folder)s
nl: De gegevens worden als volgt opgeslagen:
    
    Opmaak:	%(format)s
    Naam:	%(name)s
    Map:	%(folder)s

[ctx: name]
en: format
nl: opmaak

en: The selected file and folder to save cannot be created or found.
    
    Press Back to return and select a valid filename.
nl: Het geselecteerde bestand en opslagmap, kan niet worden aangemaakt of gevonden.
    
    Klik Terug om terug te keren en een geldige bestandsnaam te selecteren.

en: Your data has been saved
nl: Uw gegevens zijn opgeslagen

en: The copy of your data has been successfully saved. You may press Close button now to continue.
    
    Note: the database currently opened in your Gramps window is NOT the file you have just saved. Future editing of the currently opened database will not alter the copy you have just made.
nl: De kopie van uw gegevens is succesvol opgeslagen. U kunt nu op de knop Sluiten drukken om door te gaan.
    
    Let op: de database die momenteel is geopend in uw Gramps-venster is NIET het bestand dat u zojuist hebt opgeslagen. Een toekomstige aanpassing in de momenteel geopende database verandert niets aan de kopie die u zojuist hebt gemaakt.

en: Filename: %s
nl: Bestandsnaam: %s

en: Saving failed
nl: Opslaan is mislukt

en: There was an error while saving your data. You may try starting the export again.
    
    Note: your currently opened database is safe. It was only a copy of your data that failed to save.
nl: Er is een fout opgetreden bij het opslaan van uw gegevens. U kunt proberen de export opnieuw te starten.
    
    Let op: uw momenteel geopende database is veilig. Het was slechts een kopie van uw gegevens die niet kon worden opgeslagen.

en: Under normal circumstances, Gramps does not require you to directly save your changes. All changes you make are immediately saved to the database.
    
    This process will help you save a copy of your data in any of the several formats supported by Gramps. This can be used to make a copy of your data, backup your data, or convert it to a format that will allow you to transfer it to a different program.
    
    If you change your mind during this process, you can safely press the Cancel button at any time and your present database will still be intact.
nl: Onder normale omstandigheden vereist Gramps niet dat u uw wijzigingen rechtstreeks opslaat. Alle wijzigingen die u aanbrengt, worden onmiddellijk opgeslagen in de database.
    
    Dit proces helpt u een kopie van uw gegevens op te slaan in een van de verschillende formaten die door Gramps worden ondersteund. Dit kan worden gebruikt om een kopie van uw gegevens te maken, een back-up van uw gegevens te maken of deze naar een indeling te converteren waarmee u deze naar een ander programma kunt overbrengen.
    
    Als u tijdens dit proces van gedachten verandert, kunt u op elk moment veilig op de knop Annuleren drukken en uw huidige database is dan nog steeds intact.

en: Error exporting your Family Tree
nl: Fout bij het exporteren van uw stamboom

en: Please wait while your data is selected and exported
nl: Even geduld a.u.b. terwijl uw gegevens worden geselecteerd en geëxporteerd

en: Selecting Preview Data
nl: Voorbeeldgegevens selecteren

en: Selecting...
nl: Selecteren…

en: Unfiltered Family Tree:
nl: Ongefilterde stamboom:

en: {number_of} Person | {number_of} People
nl[0]: {number_of} Persoon
nl[1]: {number_of} Personen

en: Click to see preview of unfiltered data
nl: Klik om een voorbeeld van de ongefilterde gegevens te zien

en: _Do not include records marked private
nl: _Neem geen gegevens op die als privé zijn gemarkeerd

en: Change order
nl: Wijzig volgorde

en: Calculate Previews
nl: Aantal berekenen

en: _Person Filter
nl: _Persoonsfilter

en: Click to see preview after person filter
nl: Klik om een voorbeeld na het persoonsfilter te zien

en: _Note Filter
nl: _Notitiefilter

en: Click to see preview after note filter
nl: Klik om een voorbeeld na het notitiefilter te zien

en: Privacy Filter
nl: Privacyfilter

en: Click to see preview after privacy filter
nl: Klik om een voorbeeld na het privacyfilter te zien

en: Living Filter
nl: 'In-leven' filter

en: Click to see preview after living filter
nl: Klik om een voorbeeld te zien na het 'in-leven' filter

en: Reference Filter
nl: Referentiefilter

en: Click to see preview after reference filter
nl: Klik om een voorbeeld na het referentiefilter te zien

en: Hide order
nl: Verberg volgorde

en: Filtering private data
nl: Privégegevens filteren

en: Filtering living persons
nl: Filteren van levende personen

en: Applying selected person filter
nl: Geselecteerd persoonsfilter toepassen

en: Applying selected note filter
nl: Geselecteerd notitiefilter toepassen

en: Filtering referenced records
nl: Filteren van records waarnaar wordt verwezen

en: Cannot edit a system filter
nl: Kan een systeemfilter niet aanpassen

en: Please select a different filter to edit
nl: Selecteer een ander filter om te bewerken

en: Include all selected people
nl: Inclusief alle geselecteerde personen

en: Include all selected notes
nl: Inclusief alle geselecteerde notities

en: Replace given names of living people
nl: Vervang voornamen van levende personen

en: Replace complete name of living people
nl: Vervang de volledige naam van levende personen

en: Do not include living people
nl: Geen levende personen opnemen

en: Include all selected records
nl: Inclusief alle geselecteerde gegevens

en: Do not include records not linked to a selected person
nl: Gegevens die niet zijn gekoppeld aan een geselecteerd persoon niet opnemen

en: Use Compression
nl: Gebruik compressie

en: Web Connection
nl: Webverbinding

en: Quick View
nl: Snelle weergave

en: Copy all
nl: Kopieer alles

en: See data not in Filter
nl: Zie gegevens die niet in het Filter staan

en: Generate_Book_dialog
nl: Dialoogvenster boek genereren

en: Available Books
nl: Beschikbare boeken

en: Discard Unsaved Changes
nl: Gooi niet-opgeslagen wijzigingen weg

en: You have made changes which have not been saved.
nl: U heeft wijzigingen aangebracht die niet zijn opgeslagen.

en: Proceed
nl: Doorgaan

en: Name of the book. MANDATORY
nl: Naam van het boek. VERPLICHT

en: Manage Books
nl: Boeken beheren

en: New Book
nl: Nieuw boek

en: _Available items
nl: _Beschikbare items

en: Current _book
nl: _Huidig boek

en: Item name
nl: Itemnaam

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Book selection list
nl: Boek selectielijst

en: Different database
nl: Andere database

en: This book was created with the references to database %s.
    
     This makes references to the central person saved in the book invalid.
    
    Therefore, the central person for each item is being set to the active person of the currently opened database.
nl: Dit boek is gemaakt met verwijzingen naar database %s.
    
     Dit maakt verwijzingen naar de in het boek opgeslagen centrale persoon ongeldig.
    
    Daarom wordt de centrale persoon voor elk item ingesteld op de actieve persoon van de momenteel geopende database.

en: No selected book item
nl: Geen geselecteerd boekitem

en: Please select a book item to configure.
nl: Selecteer een boekitem om te configureren.

en: _Up
nl: Om_hoog

en: _Down
nl: Om_laag

en: Setup
nl: Configuratie

en: No items
nl: Geen items

en: This book has no items.
nl: Dit boek heeft geen items.

en: No book name
nl: Geen boeknaam

en: You are about to save away a book with no name.
    
    Please give it a name before saving it away.
nl: U staat op het punt een boek zonder naam op te slaan.
    
    Geef het een naam voordat u het opslaat.

en: Book name already exists
nl: Boeknaam bestaat al

en: You are about to save away a book with a name which already exists.
nl: U staat op het punt een boek op te slaan met een naam die al bestaat.

en: Generate Book
nl: Boek aanmaken

en: Gramps Book
nl: Gramps-boek

en: Paper Options
nl: Papieropties

en: HTML Options
nl: HTML-opties

en: Output Format
nl: Uitvoeropmaak

en: Open with default viewer
nl: Openen met standaardviewer

en: CSS file
nl: CSS-bestand

en: Portrait
nl: Staand

en: Landscape
nl: Liggend

en: Configuration
nl: Configuratie

en: Style
nl: Stijl

en: Report Options
nl: Verslagopties

en: Document Options
nl: Documentopties

en: Permission problem
nl: Toestemmingsprobleem

en: You do not have permission to write under the directory %s
    
    Please select another directory or correct the permissions.
nl: U heeft geen toestemming om te schrijven in directory %s
    
    Selecteer een andere directory of pas de schrijfrechten aan.

en: File already exists
nl: Bestand bestaat al

en: You can choose to either overwrite the file, or change the selected filename.
nl: U kunt ervoor kiezen om het bestand te overschrijven of de geselecteerde bestandsnaam te wijzigen.

en: _Overwrite
nl: _Overschrijven

en: _Change filename
nl: _Wijzig bestandsnaam

en: You do not have permission to create %s
    
    Please select another path or correct the permissions.
nl: U heeft geen toestemming om %s te maken
    
    Selecteer een ander pad of pas de schrijfrechten aan.

en: No directory
nl: Geen directory

en: There is no directory %s.
    
    Please select another directory or create it.
nl: Er is geen directory %s.
    
    Selecteer een andere directory of maak deze aan.

en: Active person has not been set
nl: Actieve persoon is niet ingesteld

en: You must select an active person for this report to work properly.
nl: U moet een actieve persoon selecteren om dit verslag goed te laten werken.

en: Report could not be created
nl: Verslag kan niet worden gemaakt

en: default
nl: standaard

en: Document Styles
nl: Documentstijlen

[ctx: manual]
en: Document_Styles_dialog
nl: Dialoogvenster_documentstijlen

en: New Style
nl: Nieuwe stijl

en: Error saving stylesheet
nl: Fout bij opslaan van stylesheet

en: Missing information
nl: Ontbrekende informatie

en: Select a style
nl: Kies een stijl

en: Style editor
nl: Stijl-bewerker

[ctx: manual]
en: Style_editor_dialog
nl: Dialoogvenster_stijlbewerker

en: No description available
nl: Geen beschrijving beschikbaar

en: (Embedded style '%s' must be edited separately)
nl: (Ingesloten stijl '%s' moet afzonderlijk worden bewerkt)

en: Column %d:
nl: Kolom %d:

en: Debug
nl: Foutopsporing

en: Analysis and Exploration
nl: Analyse en verkenning

en: Family Tree Processing
nl: Stamboombewerking

en: Family Tree Repair
nl: Stamboomreparatie

en: Revision Control
nl: Revisiecontrole

en: Utilities
nl: Gereedschap

en: Proceeding with this tool will erase the undo history for this session. In particular, you will not be able to revert the changes made by this tool or any changes made prior to it.
    
    If you think you may want to revert running this tool, please stop here and backup your database.
nl: Als u doorgaat met deze tool, wordt de bewerkingsgeschiedenis van deze sessie gewist. In het bijzonder kunt u de wijzigingen die door deze tool zijn aangebracht of eerdere wijzigingen niet ongedaan maken.
    
    Als u denkt dat u deze tool misschien wilt terugdraaien, stop dan hier en maak een back-up van uw database.

en: _Proceed with the tool
nl: _Ga verder met de tool

en: You must select an active person for this tool to work properly.
nl: U moet een actieve persoon selecteren om deze tool goed te laten werken.

en: Select Source or Citation
nl: Selecteer Bron of Citaat

en: Source: Title or Citation: Volume/Page
nl: Bron: titel of citaat: volume/pagina

en: Last Change
nl: Laatste wijziging

[ctx: manual]
en: Select_Source_or_Citation_selector
nl: Selecteer_Bron-_of_Citaatgenerator

en: Select Event
nl: Gebeurtenis selecteren

[ctx: manual]
en: Select_Event_selector
nl: Selecteer_gebeurteniskiezer

[ctx: manual]
en: Select_Family_selector
nl: Selecteer_gezinkiezer

en: Select Note
nl: Selecteer notitie

[ctx: manual]
en: Select_Note_selector
nl: Selecteer_notitiekiezer

en: Select Media Object
nl: Media-object selecteren

[ctx: manual]
en: Select_Media_Object_selector
nl: Selecteer_media-objectkiezer

[ctx: manual]
en: Select_Father_selector
nl: Selecteer_vaderkiezer

[ctx: manual]
en: Select_Mother_selector
nl: Selecteer_moederkiezer

[ctx: manual]
en: Select_Child_selector
nl: Selecteer_kindkiezer

[ctx: manual]
en: Select_Person_selector
nl: Selecteer_persoon_selector

en: Select Place
nl: Selecteer locatie

[ctx: manual]
en: Select_Place_selector
nl: Selecteer_locatiekiezer

en: Select Repository
nl: Opslagplaats selecteren

[ctx: manual]
en: Select_Repository_selector
nl: Opslagplaats_Selecteren_kiezer

en: Select Source
nl: Selecteer bron

[ctx: manual]
en: Select_Source_selector
nl: Selecteer_bronkiezer

en: You have no installed dictionaries.
nl: U heeft geen woordenboeken geïnstalleerd.

en: Off
nl: Uit

en: On
nl: Aan

en: Failed to display tip of the day
nl: Kan tip van de dag niet weergeven

en: Unable to read the tips from external file.
    
    %s
nl: Kan de tips niet lezen van een extern bestand.
    
    %s

en: _Undo
nl: _Maak ongedaan

en: _Redo
nl: _Doe opnieuw

en: Original time
nl: Originele tijd

en: Action
nl: Actie

en: Delete confirmation
nl: Bevestiging verwijderen

en: Are you sure you want to clear the Undo history?
nl: Weet u zeker dat u de bewerkingsgeschiedenis wilt wissen?

en: Clear
nl: Wissen

en: Database opened
nl: Database geopend

en: History cleared
nl: Geschiedenis gewist

en: Canceling...
nl: Annuleren…

en: Please do not force closing this important dialog.
nl: Sluit dit belangrijke dialoogvenster niet geforceerd af.

en: The external program failed to launch or experienced an error
nl: Het externe programma kan niet worden gestart of er is een fout opgetreden

en: Error from external program
nl: Fout van extern programma

en: File %s does not exist
nl: Bestand %s bestaat niet

en: Cannot open new citation editor at this time. Either the citation is already being edited, or the associated source is already being edited, and opening a citation editor (which also allows the source to be edited), would create ambiguity by opening two editors on the same source. 
    
    To edit the citation, close the source editor and open an editor for the citation alone
nl: Kan op dit moment geen nieuwe citaatbewerker openen. Of het citaat wordt al bewerkt, of de bijbehorende bron wordt al bewerkt, en het openen van een citaat-bewerker (waarmee ook de bron kan worden bewerkt) zou dubbelzinnigheid creëren door twee bewerkers op dezelfde bron te openen. 
    
    Om het citaat te bewerken, sluit u de bronbewerker en opent u alleen een bewerker voor het citaat

en: Cannot open new citation editor
nl: Kan nieuwe citaat-bewerker niet openen

en: No Family Tree
nl: Geen stamboom

en: Registering plugins...
nl: Uitbreidingen registreren…

en: Ready
nl: Gereed

en: Abort changes?
nl: Wijzigingen afbreken?

en: Aborting changes will return the database to the state it was before you started this editing session.
nl: Als u wijzigingen annuleert, wordt de database teruggezet in de staat waarin deze verkeerde voordat u deze bewerkingssessie startte.

en: Abort changes
nl: Wijzigingen annuleren

en: Cannot abandon session's changes
nl: Kan wijzigingen in sessie niet ongedaan maken

en: Changes cannot be completely abandoned because the number of changes made in the session exceeded the limit.
nl: Wijzigingen kunnen niet volledig ongedaan worden gemaakt omdat het aantal wijzigingen dat in de sessie is aangebracht de limiet overschreed.

en: View failed to load. Check error output.
nl: Weergave kan niet worden geladen. Controleer het foutbericht.

en: Import Statistics
nl: Statistieken importeren

en: Read Only
nl: Alleen lezen

en: Gramps had a problem the last time it was run.
nl: Gramps had de laatste keer dat het werd uitgevoerd een probleem.

en: Would you like to run the Check and Repair tool?
nl: Wilt u de tool Controle en reparatie uitvoeren?

en: Please wait for backup to complete.
nl: Wacht tot de lopende back-up klaar is.

en: Autobackup...
nl: Automatische back-up…

en: Error saving backup data
nl: Fout bij het opslaan van back-upgegevens

en: Failed Loading View
nl: Kan weergave niet laden

en: The view %(name)s did not load and reported an error.
    
    %(error_msg)s
    
    If you are unable to fix the fault yourself then you can submit a bug at %(gramps_bugtracker_url)s or contact the view author (%(firstauthoremail)s).
    
    If you do not want Gramps to try and load this view again, you can hide it by using the Plugin Manager on the Help menu.
nl: De weergave %(name)s is niet geladen en heeft een fout gemeld.
    
    %(error_msg)s
    
    Als u de fout niet zelf kunt oplossen, kunt u een foutmelding indienen bij %(gramps_bugtracker_url)s of contact opnemen met de auteur van de weergave (%(firstauthoremail)s).
    
    Als u niet wilt dat Gramps deze weergave opnieuw probeert te laden, kunt u deze verbergen met behulp van Uitbreidingen beheren in het Hulp-menu.

en: Failed Loading Plugin
nl: Uitbreiding is niet geladen

en: The plugin %(name)s did not load and reported an error.
    
    %(error_msg)s
    
    If you are unable to fix the fault yourself then you can submit a bug at %(gramps_bugtracker_url)s or contact the plugin author (%(firstauthoremail)s).
    
    If you do not want Gramps to try and load this plugin again, you can hide it by using the Plugin Manager on the Help menu.
nl: De uitbreiding %(name)s is niet geladen en heeft een fout gemeld.
    
    %(error_msg)s
    
    Als u de fout niet zelf kunt oplossen, kunt u een foutmelding indienen bij %(gramps_bugtracker_url)s of contact opnemen met de maker van de uitbreiding (%(firstauthoremail)s).
    
    Als u niet wilt dat Gramps deze uitbreiding opnieuw probeert te laden, kunt u deze verbergen met behulp van de Uitbreidingen beheren in het Hulp-menu.

en: Gramps XML Backup
nl: Gramps XML back-up

en: File:
nl: Bestand:

en: Exclude
nl: Uitsluiten

en: Backup file already exists! Overwrite?
nl: Back-upbestand bestaat al! Overschrijven?

en: The file '%s' exists.
nl: Het bestand '%s' bestaat.

en: Proceed and overwrite
nl: Doorgaan en overschrijven

en: Cancel the backup
nl: Back-up annuleren

en: Making backup...
nl: Back-up maken…

en: Backup saved to '%s'
nl: Back-up opgeslagen in '%s'

en: Backup aborted
nl: Back-up afgebroken

[ctx: manual]
en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: Organize Bookmarks
nl: Bladwijzers organiseren

en: Cannot bookmark this reference
nl: Kan van deze referentie geen bladwijzer maken

en: Active object not visible
nl: Actief object niet zichtbaar

en: Could Not Set a Bookmark
nl: Kan geen bladwijzer instellen

en: A bookmark could not be set because nothing was selected.
nl: Er kan geen bladwijzer worden ingesteld omdat er niets is geselecteerd.

en: Delete {type} [{gid}]?
nl: Verwijder {type} [{gid}]?

en: Deleting item will remove it from the database.
nl: Als u een item verwijdert wordt het uit de database verwijderd.

en: Processing...
nl: Verwerken…

en: Multiple Selection Delete
nl: Meervoudige selectie verwijderen

en: This item is currently being used. Deleting it will remove it from the database and from all other items that reference it.
nl: Dit item wordt momenteel gebruikt. Als u het verwijdert, wordt het verwijderd uit de database en uit alle andere items die ernaar verwijzen.

en: Delete %s?
nl: %s verwijderen?

en: Column clicked, sorting...
nl: Kolom aangeklikt, sorteren…

en: Export View as Spreadsheet
nl: Exporteer weergave als spreadsheet

en: Columns
nl: Kolommen

en: CSV Dialect
nl: CSV-dialect

en: %s has been bookmarked
nl: %s is als bladwijzer toegevoegd

en: A bookmark could not be set because no one was selected.
nl: Er kan geen bladwijzer worden ingesteld omdat er niemand is geselecteerd.

en: No Home Person
nl: Geen Centrale persoon

en: You need to set a 'Home Person' to go to. Select the People View, select the person you want as 'Home Person', then confirm your choice via the menu Edit -> Set Home Person.
nl: U moet een 'Centrale persoon' instellen om naar toe te gaan. Selecteer de weergave 'Personen', selecteer de gewenste persoon als 'Centrale persoon' en bevestig uw keuze via het menu Bewerken -> Centrale persoon instellen.

en: Jump to by Gramps ID
nl: Gaan op basis van Gramps-ID

en: Error: %s is not a valid Gramps ID
nl: Fout: %s is geen geldig Gramps-ID

en: _Bottombar
nl: _Onderbalk

en: _Sidebar
nl: _Zijbalk

en: Configure %(cat)s - %(view)s
nl: %(cat)s - %(view)s configureren

en: Configure %s View
nl: Weergave %s configureren

en: View %(name)s: %(msg)s
nl: Toon %(name)s: %(msg)s

en: Tag selected rows
nl: Label geselecteerde rijen

en: New Tag...
nl: Nieuw label...

en: Organize Tags...
nl: Labels ordenen...

[ctx: manual]
en: Organize_Tags_Window
nl: Venster_labels_ordenen

[ctx: manual]
en: New_Tag_dialog
nl: Dialoogvenster_nieuw_label

en: Add tag '%s'
nl: Label '%s' toevoegen

en: Remove tag '%s'
nl: Label '%s' verwijderen

en: Adding Tags
nl: Labels toevoegen

en: Tag Selection (%s)
nl: Labelselectie (%s)

en: Removing Tags
nl: Labels verwijderen

en: Organize Tags
nl: Labels ordenen

en: Change Tag Priority
nl: Wijzig de labelprioriteit

en: Remove tag '%s'?
nl: Label '%s' verwijderen?

en: The tag definition will be removed.  The tag will be also removed from all objects in the database.
nl: De label-definitie wordt verwijderd. Het label wordt ook verwijderd uit alle objecten in de database.

en: Delete Tag (%s)
nl: Verwijder label (%s)

en: Tag: %s
nl: Label: %s

en: New Tag
nl: Nieuw label

en: Cannot save tag
nl: Kan label niet opslaan

en: The tag name cannot be empty
nl: De labelnaam mag niet leeg zijn

en: Add Tag (%s)
nl: Voeg label (%s) toe

en: Edit Tag (%s)
nl: Label (%s) aanpassen

en: Tag Name:
nl: Labelnaam:

en: Pick a Color
nl: Kies een kleur

en: Error in format
nl: Fout in opmaak

en: Record is private
nl: Gegeven is privé

en: Record is public
nl: Gegeven is openbaar

en: Expand this section
nl: Vouw deze sectie uit

en: Collapse this section
nl: Vouw deze sectie samen

en: Edit family
nl: Gezin bewerken

en: Reorder families
nl: Gezinnen opnieuw rangschikken

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: Siblings
nl: Broers en zussen

en: Related
nl: Verwant

en: Add partner to person
nl: Voeg partner toe aan persoon

en: Add a person
nl: Voeg een persoon toe

en: Add Child to Family
nl: Voeg kind toe aan gezin

en: Gramplet Bar Menu
nl: Gramplet-werkbalkmenu

en: Unnamed Gramplet
nl: Naamloze Gramplet

en: Gramplet Bar
nl: Gramplet-werkbalk

en: Select the down arrow on the right corner for adding, removing or restoring gramplets.
nl: Selecteer de pijl omlaag in de rechterhoek om Gramplets toe te voegen, te verwijderen of te herstellen.

en: Add a gramplet
nl: Een Gramplet toevoegen

en: Remove a gramplet
nl: Een Gramplet verwijderen

en: Restore default gramplets
nl: Standaard-Gramplets herstellen

en: Gramplet Bar Help
nl: Gramplet-werkbalk Hulp

en: About Gramplets
nl: Over Gramplets

en: Restore to defaults?
nl: Herstellen naar standaardinstellingen?

en: The gramplet bar will be restored to contain its default gramplets.  This action cannot be undone.
nl: De Gramplet-werkbalk wordt hersteld en zal de standaard Gramplets bevatten. Deze actie kan niet ongedaan gemaakt worden.

en: Drag Properties Button to move and click it for setup
nl: Versleep de Eigenschappenknop om te verplaatsen en klik erop om in te stellen

en: Right click to add gramplets
nl: Klik met de rechtermuisknop om Gramplets toe te voegen

en: Untitled Gramplet
nl: Gramplet zonder titel

en: Restore a gramplet
nl: Herstel een gramplet

en: Number of Columns
nl: Aantal kolommen

en: Gramplet Layout
nl: Gramplet-indeling

en: Use maximum height available
nl: Gebruik de maximaal beschikbare hoogte

en: Height if not maximized
nl: Hoogte indien niet gemaximaliseerd

en: Click to make this person active
    Right click to display the edit menu
    Click Edit icon (enable in configuration dialog) to edit
nl: Klik om deze persoon actief te maken
    Klik met de rechtermuisknop om het bewerkingsmenu weer te geven
    Klik op het pictogram Bewerken (inschakelen in configuratiedialoog) om te bewerken

en: Bad Date
nl: Verkeerde datum

en: Date more than one year in the future
nl: Datum meer dan een jaar in de toekomst

en: Double-click on the picture to view it in the default image viewer application.
nl: Dubbelklik op de afbeelding om deze in het standaard afbeeldingsweergaveprogramma te bekijken.

en: Make Active Media
nl: Maak actieve media

en: Matches places within a given distance of the active place. You have no active place.
nl: Overeenkomst met locaties binnen een bepaalde afstand van de actieve locatie. U heeft geen actieve locatie.

en: Progress Information
nl: Voortgangsinformatie

[ctx: manual]
en: Reorder_Relationships_dialog
nl: Dialoogvenster_verwantschappen_opnieuw_rangschikken

en: Reorder Relationships
nl: Verwantschappen opnieuw rangschikken

en: Reorder Relationships: %s
nl: Verwantschappen opnieuw rangschikken: %s

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Clear Markup
nl: Wis opmaak

en: Font Color
nl: Lettertypekleur

en: Redo
nl: Doe opnieuw

en: Undo
nl: Maak ongedaan

en: 
    Command-Click to follow link
nl: 
    Command-Klik om de link te volgen

en: 
    Ctrl-Click to follow link
nl: 
    Ctrl-klik om de link te volgen

en: Spellcheck
nl: Spellingscontrole

en: Search selection on web
nl: Zoekselectie op internet

en: _Send Mail To...
nl: E-_mail verzenden naar…

en: Copy _E-mail Address
nl: Kopieer _E-mailadres

en: _Open Link
nl: Koppeling _openen

en: Copy _Link Address
nl: Kopieer _link adres

en: _Edit Link
nl: Link _bewerken

en: Select font color
nl: Selecteer lettertypekleur

en: Select background color
nl: Selecteer achtergrondkleur

en: '%s' is not a valid value for this field
nl: '%s' is geen geldige waarde voor dit veld

en: This field is mandatory
nl: Dit veld is verplicht

en: '%s' is not a valid date value
nl: '%s' is geen geldige datumwaarde

en: Legacy
nl: Verouderd

en: Legacy citation formatter
nl: Verouderde standaardopmaak voor citaten

en: _BSDDB Database
nl: _BSDDB-database

en: _SQLite Database
nl: _SQLite-database

en: SQLite Database
nl: SQLite-database

en: Database version
nl: Databaseversie

en: Database module location
nl: Locatie databasemodule

en: Characters per line
nl: Tekens per regel

en: The number of characters per line
nl: Het aantal tekens per regel

en: Plain Text
nl: Platte tekst

en: Generates documents in plain text format (.txt).
nl: Genereert documenten in platte tekstindeling (.txt).

en: Print...
nl: Afdrukken…

en: Generates documents and prints them directly.
nl: Genereert documenten en drukt ze rechtstreeks af.

en: Generates documents in HTML format.
nl: Genereert documenten in HTML-indeling.

en: Generates documents in LaTeX format.
nl: Genereert documenten in LaTeX-indeling.

en: Generates documents in OpenDocument Text format (.odt).
nl: Genereert documenten in OpenDocument Text-indeling (.odt).

en: PDF document
nl: PDF-document

en: Generates documents in PDF format (.pdf).
nl: Genereert documenten in PDF-indeling (.pdf).

en: Generates documents in PostScript format (.ps).
nl: Genereert documenten in PostScript-indeling (.ps).

en: RTF document
nl: RTF-document

en: Generates documents in Rich Text format (.rtf).
nl: Genereert documenten in Rich Text-indeling (.rtf).

en: SVG document
nl: SVG-document

en: Generates documents in Scalable Vector Graphics format (.svg).
nl: Genereert documenten in de indeling Scalable Vector Graphics (.svg).

en: Print Preview
nl: Afdrukvoorbeeld

en: Closes print preview window
nl: Sluit het afdrukvoorbeeldvenster

en: _Print
nl: _Afdrukken

en: Prints the current file
nl: Drukt het huidige bestand af

en: _First
nl: _Eerste

en: Shows the first page
nl: Toont de eerste pagina

en: _Back
nl: _Terug

en: Shows previous page
nl: Toont vorige pagina

en: Shows the next page
nl: Toont de volgende pagina

en: _Last
nl: _Laatste

en: Shows the last page
nl: Toont de laatste pagina

en: Zooms to fit the page width
nl: Zoomt zodat de paginabreedte past

en: Zooms to fit the whole page
nl: Zoomt om de hele pagina te passen

en: Zooms the page in
nl: Zoomt de pagina in

en: Zooms the page out
nl: Zoomt de pagina uit

en: of %d
nl: van %d

en: Possible destination error
nl: Mogelijke bestemmingsfout

en: You appear to have set your target directory to a directory used for data storage. This could create problems with file management. It is recommended that you consider using a different directory to store your generated web pages.
nl: Het lijkt erop dat u uw doelmap heeft ingesteld op een map die wordt gebruikt voor gegevensopslag. Dit kan problemen opleveren met bestandsbeheer. Het wordt aanbevolen om een andere directory te gebruiken om uw gegenereerde webpagina's op te slaan.

en: Could not create jpeg version of image %(name)s
nl: Kan geen jpeg-versie van afbeelding %(name)s maken

en: PIL (Python Imaging Library) not loaded.
nl: PIL (Python Imaging Library) is niet geladen.

en: Production of jpg images from non-jpg images in LaTeX documents will not be available. Use your package manager to install python-imaging or python-pillow or python3-pillow
nl: De productie van jpg-afbeeldingen van niet-jpg-afbeeldingen in LaTeX-documenten is niet beschikbaar. Gebruik uw pakketbeheerder om 'python-imaging' of 'python-pillow' of 'python3-pillow' te installeren

en: Could not open %s
nl: Kan %s niet openen

en: SVG background color
nl: SVG-achtergrondkleur

en: transparent background
nl: transparante achtergrond

en: white
nl: wit

en: black
nl: zwart

en: red
nl: rood

en: green
nl: groen

en: blue
nl: blauw

en: cyan
nl: cyaan

en: yellow
nl: geel

en: The color, if any, of the SVG background
nl: De kleur van de SVG-achtergrond, indien van toepassing

en: Ancestor Graph
nl: Vooroudergrafiek

en: Ancestor Graph for %s
nl: Vooroudergrafiek voor %s

en: Person %s is not in the Database
nl: Persoon %s staat niet in de database

en: Ancestor Tree
nl: Voorouderboom

en: Making the Tree...
nl: De boom aanmaken…

en: Printing the Tree...
nl: De boom afdrukken…

en: Center Person
nl: Centrale persoon

en: The center person for the tree
nl: De centrale persoon voor de boom

en: Include siblings of the center person
nl: Inclusief broers en zussen van de centrale persoon

en: Whether to only display the center person or all of his/her siblings too
nl: Of alleen de hoofdpersoon of al zijn/haar broers en zussen worden getoond

en: Generations
nl: Generaties

en: The number of generations to include in the tree
nl: Het aantal generaties dat in de boom moet worden opgenomen

en: Display unknown
    generations
nl: Toon onbekende
    generaties

en: The number of generations of empty boxes that will be displayed
nl: Het aantal gegenereerde lege kaders dat wordt weergegeven

en: Compress tree
nl: Boom comprimeren

en: Whether to remove any extra blank spaces set aside for people that are unknown
nl: Of er extra lege spaties moeten worden verwijderd die zijn gereserveerd voor onbekende personen

en: Show Index
nl: Index weergeven

en: Display index of each person
nl: De index van elke persoon weergeven

en: Start Index
nl: Startindex

en: The start index
nl: De Startindex

en: Report Title
nl: Verslagtitel

en: Do not include a title
nl: Geen titel opnemen

en: Include Report Title
nl: Inclusief verslagtitel

en: Choose a title for the report
nl: Kies een titel voor het verslag

en: Include a border
nl: Inclusief rand

en: Whether to make a border around the report.
nl: Of er een rand rond het verslag moet worden gemaakt.

en: Include Page Numbers
nl: Inclusief paginanummers

en: Whether to print page numbers on each page.
nl: Of paginanummers op elke pagina moeten worden afgedrukt.

en: Scale tree to fit
nl: De boom passend schalen

en: Do not scale tree
nl: De boom niet schalen

en: Scale tree to fit page width only
nl: De boom passend binnen de paginabreedte schalen

en: Scale tree to fit the size of the page
nl: De boom passend binnen één pagina schalen

en: Whether to scale the tree to fit a specific paper size
nl: Of de boom aan een bepaald papierformaat moet worden aangepast

en: Resize Page to Fit Tree size
    
    Note: Overrides options in the 'Paper Option' tab
nl: Paginaformaat aanpassen aan de omvang van de boom
    
    Let op: overschrijft opties op het tabblad 'Papieropties'

en: Whether to resize the page to fit the size 
    of the tree.  Note:  the page will have a 
    non standard size.
    
    With this option selected, the following will happen:
    
    With the 'Do not scale tree' option the page
      is resized to the height/width of the tree
    
    With 'Scale tree to fit page width only' the height of
      the page is resized to the height of the tree
    
    With 'Scale tree to fit the size of the page' the page
      is resized to remove any gap in either height or width
nl: Of het paginaformaat moet worden aangepast aan de grootte van de
    boom. Let op: de pagina heeft daarna geen standaard formaat meer.
    
    Als deze optie is geselecteerd, gebeurt het volgende:
    
    Met de optie 'Boom niet schalen' wordt de pagina
    aangepast aan de hoogte / breedte van de boom
    
    Met 'Boom alleen aanpassen aan paginabreedte' wordt de hoogte
    van de pagina aangepast aan de hoogte van de boom
    
    Met 'Schaal boom aan de grootte van de pagina' wordt de grootte van de
    pagina aangepast om iedere leemte in de hoogte of breedte te verwijderen

en: Include Blank Pages
nl: Inclusief blanco pagina's

en: Whether to include pages that are blank.
nl: Of lege pagina's moeten worden opgenomen.

en: Report Options (2)
nl: Verslagopties (2)

en: Father
    Display Format
nl: Vader
    Opmaak weergave

en: Display format for the fathers box.
nl: Opmaak voor de weergave van het kader rond vaders.

en: Mother
    Display Format
nl: Moeder
    Opmaak weergave

en: Display format for the mothers box.
nl: Opmaak voor de weergave van het kader rond moeders.

en: Center person uses
    which format
nl: Welke opmaak gebruikt
    de centrale persoon

en: Use Fathers Display format
nl: Gebruik de weergaveopmaak voor vaders

en: Use Mothers display format
nl: Gebruik de weergaveopmaak voor moeders

en: The display format for the center person
nl: De weergaveopmaak voor de centrale persoon

en: Include Marriage box
nl: Inclusief huwelijkskader

en: Whether to include a separate marital box in the report
nl: Of een apart kader rond huwelijken in het verslag moet worden opgenomen

en: Marriage
    Display Format
nl: Huwelijk
    Weergaveopmaak

en: Display format for the marital box.
nl: Weergaveopmaak voor het kader rond een huwelijk.

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Replace Display Format:
    'Replace this'/' with this'
nl: Weergaveopmaak vervangen:
    'Vervang dit '/' door dit'

en: i.e.
    United States of America/U.S.A.
nl: bijv.
    United States of America / U.S.A.

en: Include a note
nl: Een notitie opnemen

en: Whether to include a note on the report.
nl: Of een notitie over het verslag moet worden opgenomen.

en: Add a note
    
    $T inserts today's date
nl: Voeg een notitie toe
    
    $T voegt de datum van vandaag toe

en: Note Location
nl: Positie Notitie

en: Where to place the note.
nl: Waar de notitie moet worden geplaatst.

en: inter-box scale factor
nl: inter-kader schaalfactor

en: Make the inter-box spacing bigger or smaller
nl: Maak de afstand tussen de kaders groter of kleiner

en: box shadow scale factor
nl: kaderschaduw schaalfactor

en: Make the box shadow bigger or smaller
nl: Maak de kaderschaduw groter of kleiner

en: No generations of empty boxes for unknown ancestors
nl: Geen lege kaders genereren voor onbekende voorouders

en: One Generation of empty boxes for unknown ancestors
nl: Een leeg kader genereren voor onbekende voorouders

en:  Generations of empty boxes for unknown ancestors
nl:  Lege kaders genereren voor onbekende voorouders

en: The basic style used for the text display.
nl: De basisstijl die wordt gebruikt voor de tekstweergave.

en: The basic style used for the note display.
nl: De basisstijl die wordt gebruikt voor de weergave van notities.

en: The style used for the title.
nl: De stijl die voor de titel is gebruikt.

en: My Calendar
nl: Mijn kalender

en: Produced with Gramps
nl: Geproduceerd met Gramps

en: Calendar Report
nl: Kalenderverslag

en: Formatting months...
nl: Maanden opmaken…

en: Reading database...
nl: Database lezen…

en: %(person)s, birth
nl: %(person)s, geboorte

en: %(wife)s and
     %(person)s, wedding
nl: %(wife)s en
     %(person)s, huwelijk

en: {wife} and
     {person}, {nyears} | {wife} and
     {person}, {nyears}
nl[0]: {wife} en
     {person}, {nyears}
nl[1]: {wife} en
     {person}, {nyears}

en: Select filter to restrict people that appear on calendar
nl: Selecteer een filter om het aantal personen te beperken die op de agenda worden getoond

en: The center person for the report
nl: De centrale persoon voor het verslag

en: Text Area 1
nl: Tekstgebied 1

en: First line of text at bottom of calendar
nl: Eerste regel tekst onderaan de kalender

en: Text Area 2
nl: Tekstgebied 2

en: Second line of text at bottom of calendar
nl: Tweede regel tekst onderaan de kalender

en: Text Area 3
nl: Tekstgebied 2

en: Third line of text at bottom of calendar
nl: Derde regel tekst onderaan de kalender

en: Include only living people
nl: Alleen levende personen opnemen

en: Include only living people in the calendar
nl: Neem alleen levende personen op in de kalender

en: Content
nl: Inhoud

en: Year of calendar
nl: Kalenderjaar

en: Country for holidays
nl: Land voor feestdagen

en: Select the country to see associated holidays
nl: Selecteer het land om de bijbehorende feestdagen te zien

en: First day of week
nl: Eerste dag van de week

en: Select the first day of the week for the calendar
nl: Selecteer de eerste dag van de week voor de kalender

en: Birthday surname
nl: Verjaardag achternaam

en: Wives use husband's surname (from first family listed)
nl: Vrouwen gebruiken achternaam van echtgenoot (vermeld bij eerste gezin)

en: Wives use husband's surname (from last family listed)
nl: Vrouwen gebruiken achternaam van echtgenoot (vermeld bij laatste gezin)

en: Wives use their own surname
nl: Vrouwen gebruiken hun eigen achternaam

en: Select married women's displayed surname
nl: Selecteer de getoonde achternaam van getrouwde vrouwen

en: Include birthdays
nl: Inclusief verjaardagen

en: Whether to include birthdays
nl: Of verjaardagen moeten worden opgenomen

en: Include anniversaries
nl: Inclusief jubilea

en: Whether to include anniversaries
nl: Of jubilea moeten worden opgenomen

en: Include death dates
nl: Inclusief overlijdensdatums

en: Include death anniversaries in the calendar
nl: Overlijdensdagen opnemen in de kalender

en: Title text and background color
nl: Titeltekst en achtergrondkleur

en: Calendar day numbers
nl: Kalenderdagnummers

en: Daily text display
nl: Dagelijkse tekstweergave

en: Holiday text display
nl: Feestdagen tekstweergave

en: Days of the week text
nl: Weekdagentekst

en: Text at bottom, line 1
nl: Tekst onderaan, regel 1

en: Text at bottom, line 2
nl: Tekst onderaan, regel 2

en: Text at bottom, line 3
nl: Tekst onderaan, regel 3

en: Descendant Chart for %(person)s and %(father1)s, %(mother1)s
nl: Afstammelingengrafiek voor %(person)s en %(father1)s, %(mother1)s

en: Descendant Chart for %(person)s, %(father1)s and %(mother1)s
nl: Afstammelingengrafiek voor %(person)s, %(father1)s en %(mother1)s

en: Descendant Chart for %(father1)s, %(father2)s and %(mother1)s, %(mother2)s
nl: Afstammelingengrafiek voor %(father1)s, %(father2)s en %(mother1)s, %(mother2)s

en: Descendant Chart for %(person)s
nl: Afstammelingengrafiek voor %(person)s

en: Descendant Chart for %(father)s and %(mother)s
nl: Afstammelingengrafiek voor %(father)s en %(mother)s

en: Descendant Graph
nl: Afstammelingengrafiek

en: Family Chart for %(person)s
nl: Gezinsgrafiek voor %(person)s

en: Family Chart for %(father1)s and %(mother1)s
nl: Gezinsgrafiek voor %(father1)s en %(mother1)s

en: Cousin Chart for %(names)s
nl: Neven en nichten grafiek voor %(names)s

en: Family %s is not in the Database
nl: Gezin %s staat niet in de database

en: Report for
nl: Verslag voor

en: The main person for the report
nl: De hoofdpersoon voor het verslag

en: The main family for the report
nl: Het hoofdgezin voor het verslag

en: Level of Spouses
nl: Niveau van echtgenoten

en: 0=no Spouses, 1=include Spouses, 2=include Spouses of the spouse, etc
nl: 0 = geen partner, 1 = inclusief partners, 2 = inclusief partners van de partner, enz

en: Start with the parent(s) of the selected first
nl: Begin met de ouder(s) van de eerst geselecteerde persoon

en: Will show the parents, brother and sisters of the selected person.
nl: Zal de ouders, broers en zussen van de geselecteerde persoon tonen.

en: Whether to move people up, where possible, resulting in a smaller tree
nl: Of personen waar mogelijk naar boven worden verplaatst, wat resulteert in een kleinere boom

en: Bold direct descendants
nl: Rechtstreekse afstammelingen vet weergeven

en: Whether to bold those people that are direct (not step or half) descendants.
nl: Of personen dikgedrukt worden die rechtstreeks afstammelingen zijn (geen stief- of halve afstammelingen).

en: Indent Spouses
nl: Echtgenoten ingesprongen weergeven

en: Whether to indent the spouses in the tree.
nl: De weergave van echtgenoten in de boom al dan niet laten inspringen.

en: Descendant Chart for [selected person(s)]
nl: Afstammelingendiagram voor [geselecteerde persoon / personen]

en: Family Chart for [names of chosen family]
nl: Gezinsgrafiek voor [namen van gekozen gezinnen]

en: Cousin Chart for [names of children]
nl: Neven en nichten diagram voor [namen van de kinderen]

en: Whether to include page numbers on each page.
nl: Of paginanummers op elke pagina moeten worden opgenomen.

en: Descendant
    Display Format
nl: Afstammeling
    Weergaveopmaak

en: Display format for a descendant.
nl: Weergaveopmaak voor een afstammeling.

en: Spousal
    Display Format
nl: Partner
    Weergaveopmaak

en: Display format for a spouse.
nl: Weergaveopmaak voor een partner.

en: inter-box Y scale factor
nl: inter-kader Y schaalfactor

en: Make the inter-box Y bigger or smaller
nl: Maak het inter-kader Y groter of kleiner

en: The bold style used for the text display.
nl: De vetgedrukte stijl die wordt gebruikt voor de tekstweergave.

en: The style for the marriage box.
nl: De stijl voor het huwelijk.

en: The style for the spouse box.
nl: De stijl voor de echtgeno(o)t(e).

en: The style for the direct descendant box.
nl: De stijl voor de afstammeling.

en: The style for the note box.
nl: De stijl voor de notitie.

en: The style for the connection lines and report border.
nl: De stijl voor de verbindingslijnen en de kaderrand.

en: Ancestor Chart
nl: Voorouderdiagram

en: Produces a graphical ancestral chart
nl: Produceert een grafisch voorouderlijk diagram

en: Produces a graphical ancestral tree
nl: Produceert een grafische voorouderlijke boom

en: Produces a graphical calendar
nl: Produceert een grafische kalender

en: Descendant Chart
nl: Afstammelingsdiagram

en: Produces a graphical descendant chart
nl: Produceert een grafisch afstammelingsdiagram

en: Descendant Tree
nl: Afstammelingenboom

en: Produces a graphical descendant tree
nl: Produceert een grafische afstammelingenboom

en: Family Descendant Chart
nl: Gezins-afstammelingsdiagram

en: Produces a graphical descendant chart around a family
nl: Produceert een grafische afstammelingengrafiek rond een gezin

en: Family Descendant Tree
nl: Gezins-afstammelingenboom

en: Produces a graphical descendant tree around a family
nl: Produceert een grafische afstammelingenboom rond een familie

en: Fan Chart
nl: Waaierdiagram

en: Produces fan charts
nl: Produceert waaierdiagram

en: Statistics Charts
nl: Statistiekdiagrammen

en: Produces statistical bar and pie charts of the people in the database
nl: Produceert statistische staaf- en cirkeldiagrammen van de personen in de database

en: Timeline Chart
nl: Tijdlijndiagram

en: Produces a timeline chart.
nl: Produceert een tijdlijndiagram.

en: %(generations)d Generation Fan Chart for %(person)s
nl: %(generations)d generatie(s) waaierdiagram(men) voor %(person)s

en: %(generations)d Generation Fan Chart for
    %(person)s
nl: %(generations)d generatie(s) waaierdiagram(men) voor
    %(person)s

en: The number of generations to include in the report
nl: Het aantal generaties dat in het verslag moet worden opgenomen

en: Type of graph
nl: Type grafiek

en: full circle
nl: volledige cirkel

en: half circle
nl: halve cirkel

en: overhang
nl: overlapping

en: quarter circle
nl: kwart cirkel

en: The form of the graph: full circle, half circle, half circle with overhang or quarter circle.
nl: De vorm van de grafiek: volledige cirkel, halve cirkel, halve cirkel met overlapping of kwart cirkel.

en: generation dependent
nl: generatie afhankelijk

en: Background color is either white or generation dependent
nl: Achtergrondkleur is wit of generatie-afhankelijk

en: Orientation of radial texts
nl: Oriëntatie van radiale teksten

en: upright
nl: rechtop

en: roundabout
nl: rotonde

en: Print radial texts upright or roundabout
nl: Radiale teksten rechtop of rond afdrukken

en: Draw empty boxes
nl: Teken lege kaders

en: Draw the background although there is no information
nl: Teken de achtergrond, hoewel er geen informatie is

en: Use one font style for all generations
nl: Gebruik één lettertypestijl voor alle generaties

en: You can customize font and color for each generation in the style editor
nl: U kunt het lettertype en de kleur voor elke generatie aanpassen in de stijl-bewerker

en: Flip names that are on the bottom half of the fan
nl: De namen aan de onderste helft van de waaier omdraaien

en: Flip names for generations 2, 3 and 4 i.e. those found in circles
nl: De namen voor generaties 2, 3 en 4 (in de cirkels) omdraaien

en: Exclude the title of the chart
nl: De titel van de grafiek uitsluiten

en: Exclude the title to make more room for the chart
nl: Sluit de titel uit om meer ruimte te maken voor de grafiek

en: The style used for the text display of generation "%d"
nl: De stijl die wordt gebruikt voor de tekstweergave van generatie "%d"

en: Item count
nl: Aantal voorwerpen

en: All
nl: Alles

en: Men
nl: Mannen

en: Women
nl: Vrouwen

[ctx: person]
en: Title
nl: Titel

en: Forename
nl: Voornaam

en: Birth year
nl: Geboortejaar

en: Death year
nl: Overlijdensjaar

en: Birth month
nl: Geboortemaand

en: Death month
nl: Overlijdensmaand

en: Marriage place
nl: Huwelijksplaats

en: Number of relationships
nl: Aantal verwantschappen

en: Age when first child born
nl: Leeftijd bij eerstgeboren kind

en: Age when last child born
nl: Leeftijd bij laatstgeboren kind

en: Number of children
nl: Aantal kinderen

en: Age at marriage
nl: Leeftijd bij huwelijk

en: Age at death
nl: Leeftijd bij overlijden

en: Event type
nl: Gebeurtenistype

en: (Preferred) title missing
nl: (Voorkeurs-) titel ontbreekt

en: (Preferred) forename missing
nl: (Voorkeurs-) voornaam ontbreekt

en: (Preferred) surname missing
nl: (Voorkeurs-) achternaam ontbreekt

en: Gender unknown
nl: Geslacht onbekend

en: Date(s) missing
nl: Datum(s) ontbreekt

en: Place missing
nl: Plaats ontbreekt

en: Already dead
nl: Reeds overleden

en: Still alive
nl: Nog in leven

en: Events missing
nl: Gebeurtenissen ontbreken

en: Children missing
nl: Kinderen ontbreken

en: Birth missing
nl: Geboorte ontbreekt

en: Personal information missing
nl: Persoonlijke informatie ontbreekt

en: (Living people: %(option_name)s)
nl: (Levende personen: %(option_name)s)

en: %s born
nl: %s geboren

en: Persons born
nl: Personen geboren

en: Collecting data...
nl: Gegevens verzamelen…

en: Sorting data...
nl: Gegevens sorteren…

en: Saving charts...
nl: Grafieken opslaan…

en: %s (persons):
nl: %s (personen):

en: Determines what people are included in the report.
nl: Bepaalt welke personen in het verslag worden opgenomen.

en: Filter Person
nl: Persoon filteren

en: The center person for the filter.
nl: De centrale persoon voor het filter.

en: Sort chart items by
nl: Grafiekitems sorteren op

en: Select how the statistical data is sorted.
nl: Selecteer hoe de statistische gegevens worden gesorteerd.

en: Sort in reverse order
nl: Sorteer in omgekeerde volgorde

en: Check to reverse the sorting order.
nl: Vink aan om de sorteervolgorde om te keren.

en: People Born After
nl: Personen geboren na

en: Birth year from which to include people.
nl: Geboortejaar van waaruit personen moeten worden opgenomen.

en: People Born Before
nl: Personen geboren vóór

en: Birth year until which to include people
nl: Geboortejaar tot welke personen moeten worden meegerekend

en: Include people without known birth years
nl: Inclusief personen zonder bekende geboortejaren

en: Whether to include people without known birth years.
nl: Of personen moeten worden opgenomen zonder bekende geboortejaren.

en: Genders included
nl: Geslachten inbegrepen

en: Select which genders are included into statistics.
nl: Selecteer welke geslachten in de statistieken worden opgenomen.

en: Max. items for a pie
nl: Max. items voor een taart

en: With fewer items pie chart and legend will be used instead of a bar chart.
nl: Bij minder items worden cirkeldiagram en legenda gebruikt in plaats van een staafdiagram.

en: Include counts of missing information
nl: Inclusief tellingen van ontbrekende informatie

en: Whether to include counts of the number of people who lack the given information.
nl: Of er tellingen moeten worden opgenomen van het aantal personen dat de gegeven informatie niet heeft.

en: Charts 3
nl: Diagrammen 3

en: Charts 2
nl: Diagrammen 2

en: Charts 1
nl: Diagrammen 1

en: Include charts with indicated data.
nl: Inclusief grafieken met aangegeven gegevens.

en: The style used for the items and values.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor de items en waarden.

[ctx: sorted by]
en: Birth Date
nl: Geboortedatum

[ctx: sorted by]
en: Name
nl: Naam

en: Sorting dates...
nl: Datums sorteren…

en: Timeline
nl: Tijdlijn

en: Calculating timeline...
nl: Tijdlijn berekenen…

en: Sorted by %s
nl: Gesorteerd op %s

en: No Date Information
nl: Geen datuminformatie

en: Finding date range...
nl: Datumbereik vinden…

en: Determines what people are included in the report
nl: Bepaalt welke personen in het verslag worden opgenomen

en: The center person for the filter
nl: De centrale persoon voor het filter

en: Sort by
nl: Sorteer op

en: Sorting method to use
nl: Sorteermethode om te gebruiken

en: The style used for the section headers.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor de sectiekoppen.

en: Comma Separated Values Spreadsheet (CSV)
nl: Door komma's gescheiden waarden Spreadsheet (CSV)

en: Comma _Separated Values Spreadsheet (CSV)
nl: _Door komma's gescheiden waarden Spreadsheet (CSV)

en: CSV is a common spreadsheet format.
    You can change this behavior in the 'Configure active view' of any list-based view
nl: CSV is een veelvoorkomend rekenbladformaat.
    U kunt dit gedrag wijzigen in de 'Actieve weergave configureren' van elke lijstgebaseerde weergave

en: CSV spreadsheet options
nl: CSV-spreadsheetopties

en: Web Family Tree
nl: Web stamboom

en: _Web Family Tree
nl: _Web stamboom

en: Web Family Tree format
nl: Web stamboom-indeling

en: Web Family Tree export options
nl: Web Family Tree exportopties

en: GEDCOM is used to transfer data between genealogy programs. Most genealogy software will accept a GEDCOM file as input.
nl: GEDCOM wordt gebruikt om gegevens over te dragen tussen genealogieprogramma's. De meeste genealogische software accepteert een GEDCOM-bestand als invoer.

en: GEDCOM export options
nl: GEDCOM exportopties

en: GeneWeb is a web based genealogy program.
nl: GeneWeb is een webgebaseerd genealogieprogramma.

en: GeneWeb export options
nl: GeneWeb exportopties

en: Gramps XML Package (family tree and media)
nl: Gramps XML-pakket (stamboom en media)

en: Gra_mps XML Package (family tree and media)
nl: Gra_mps XML-pakket (stamboom en media)

en: Gramps package is an archived XML family tree together with the media object files.
nl: Gramps-pakket is een gearchiveerde XML-stamboom samen met de media-objectbestanden.

en: Gramps package export options
nl: Exportopties voor Gramps-pakketten

en: Gramps XML (family tree)
nl: Gramps XML (stamboom)

en: Gramps _XML (family tree)
nl: Gramps _XML (stamboom)

en: Gramps XML export is a complete archived XML backup of a Gramps family tree without the media object files. Suitable for backup purposes.
nl: Gramps XML-export is een complete gearchiveerde XML-back-up van een Gramps-stamboom zonder de media-objectbestanden. Geschikt voor back-updoeleinden.

en: Gramps XML export options
nl: Gramps XML-exportopties

en: vCalendar is used in many calendaring and PIM applications.
nl: vCalendar wordt gebruikt in veel agenda- en PIM-toepassingen.

en: vCalendar export options
nl: vCalendar exportopties

en: vCard is used in many addressbook and pim applications.
nl: vCard wordt gebruikt in veel adresboek- en PIM-toepassingen.

en: vCard export options
nl: vCard exportopties

en: Include people
nl: Inclusief personen

en: Include marriages
nl: Voeg huwelijken toe

en: Include children
nl: Inclusief kinderen

en: Include places
nl: Inclusief locaties

en: Translate headers
nl: Vertaal kopteksten

en: Enclosed_by
nl: _Omsloten door

en: CSV export doesn't support non-primary surnames, {count} dropped
nl: CSV-export ondersteunt geen niet-primaire achternamen, {count} weggelaten

en: Birth source
nl: Geboorte bron

en: Baptism date
nl: Doopdatum

en: Baptism place
nl: Doopplaats

en: Baptism source
nl: Doop bron

en: Death source
nl: Overlijden bron

en: Burial date
nl: Begrafenisdatum

en: Burial place
nl: Begrafenisplaats

en: Burial source
nl: Begrafenis bron

en: Husband
nl: Man

en: Wife
nl: Vrouw

en: Writing individuals
nl: Individuen schrijven

en: Writing families
nl: Gezinnen schrijven

en: Writing sources
nl: Bronnen schrijven

en: Writing notes
nl: Notities schrijven

en: Writing repositories
nl: Opslagplaatsen schrijven

en: EMAIL
nl: E-MAIL

en: Writing media
nl: Media schrijven

en: GEDCOM Export failed
nl: GEDCOM-export is mislukt

en: No families matched by selected filter
nl: Geen gezinnen die overeenkomen met het geselecteerde filter

en: Failure writing %s
nl: Fout bij het schrijven van %s

en: The database cannot be saved because you do not have permission to write to the directory. Please make sure you have write access to the directory and try again.
nl: De database kan niet worden opgeslagen omdat u geen toestemming heeft om naar de map te schrijven. Zorg ervoor dat u schrijftoegang heeft tot de map en probeer het opnieuw.

en: The database cannot be saved because you do not have permission to write to the file. Please make sure you have write access to the file and try again.
nl: De database kan niet worden opgeslagen omdat u geen toestemming heeft om naar het bestand te schrijven. Zorg ervoor dat u schrijftoegang heeft tot het bestand en probeer het opnieuw.

en: Enter a date, click Run
nl: Voer een datum in en klik op 'Uitvoeren'

en: Enter a valid date (like YYYY-MM-DD) in the entry text box and click Run. This will compute the ages for everyone in your Family Tree on that date. You can then sort by the age column, and double-click the row to view or edit.
nl: Voer een geldige datum (zoals JJJJ-MM-DD) in het invoerveld en klik op 'Uitvoeren'. Hiermee worden de leeftijden voor iedereen in uw stamboom op die datum berekend. Vervolgens kunt u sorteren op de leeftijdskolom en dubbelklikken op de rij om te bekijken of te bewerken.

en: Max age
nl: Max leeftijd

en: Max age of Mother at birth
nl: Max. leeftijd van moeder bij de geboorte

en: Max age of Father at birth
nl: Max. leeftijd van vader bij de geboorte

en: Lifespan Age Distribution
nl: Levensduur leeftijdsverdeling

en: Father - Child Age Diff Distribution
nl: Vader - Kind leeftijdsverschilverdeling

en: Diff
nl: Verschil

en: Mother - Child Age Diff Distribution
nl: Moeder - Kind leeftijdsverschilverdeling

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Total
nl: Totaal

en: Average
nl: Gemiddelde

en: Median
nl: Mediaan

en: Double-click to see %d people
nl: Dubbelklik om %d personen te zien

en: Double-click on a row to view a quick report showing all people with the selected attribute.
nl: Dubbelklik op een rij om een snelverslag te bekijken met alle personen met het geselecteerde kenmerk.

en: Key
nl: Sleutel

en: _Make Active %s
nl: _Maak %s actief

en: Double-click a day for details
nl: Dubbelklik op een dag voor details

en: Double-click on a row to edit the selected child.
nl: Dubbelklik op een rij om het geselecteerde kind aan te passen.

en: Double-click on a row to edit the selected source/citation.
nl: Dubbelklik op een rij om de geselecteerde bron/bronvermelding te bewerken.

en: Source/Date
nl: Bron/Datum

en: Confidence Level
nl: Betrouwbaarheidsniveau:

en: <No Volume/Page>
nl: <Geen boekdeel/Pagina>

en: Right-click on a row to edit the selected event or the related place.
nl: Klik met de rechtermuisknop op een rij om de geselecteerde gebeurtenis of de gerelateerde plaats te bewerken.

en: Id
nl: ID

en: Edit the event
nl: De gebeurtenis bewerken

en: Edit the place
nl: De locatie aanpassen

en: Evaluation
nl: Evaluatie

en: Output
nl: Uitvoer

en: Error
nl: Fout

en: Apply
nl: Toepassen

en: Double-click on a row to edit the selected event.
nl: Dubbelklik op een rij om de geselecteerde gebeurtenis te bewerken.

en: Click to expand/contract person
    Right-click for options
    Click and drag in open area to rotate
nl: Klik om persoon uit of in te klappen
    Klik met de rechtermuisknop voor opties
    Klik en sleep in een open gebied om te draaien

en: %(bold_start)s%(gramps_FAQ_html_start)s%(html_middle)sFrequently Asked Questions%(html_end)s%(bold_end)s
    (needs a connection to the internet)
nl: %(bold_start)s%(gramps_FAQ_html_start)s%(html_middle)sVeel Gestelde Vragen%(html_end)s%(bold_end)s
    (heeft een verbinding met internet nodig)

en: Editing Spouses
nl: Echtgenoten aanpassen

en:   1. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I change the order of spouses?%(html_end)s
nl:   1. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHoe verander ik de volgorde van echtgenoten?%(html_end)s

en:   2. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I add an additional spouse?%(html_end)s
nl:   2. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHoe voeg ik een extra partner toe?%(html_end)s

en:   3. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I remove a spouse?%(html_end)s
nl:   3. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHoe verwijder ik een partner?%(html_end)s

en: Backups and Updates
nl: Back-ups en updates

en:   4. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I make backups safely?%(html_end)s
nl:   4. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHoe maak ik veilig back-ups?%(html_end)s

en:   5. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sIs it necessary to update Gramps every time an update is released?%(html_end)s
nl:   5. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sIs het nodig om Gramps telkens bij te werken wanneer een update wordt uitgebracht?%(html_end)s

en: Data Entry
nl: Gegevensinvoer

en:   6. %(gramps_manual_html_start)s%(section)sHow should information about marriages be entered?%(html_end)s
nl:   6. %(gramps_manual_html_start)s%(section)sHoe moet informatie over huwelijken worden ingevoerd?%(html_end)s

en:   7. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWhat's the difference between a residence and an address?%(html_end)s
nl:   7. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWat is het verschil tussen een woonplaats en een adres?%(html_end)s

en: Media Files
nl: Mediabestanden

en:   8. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do you add a photo of a person/source/event?%(html_end)s
nl:   8. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHoe voeg je een foto toe van een persoon/bron/gebeurtenis?%(html_end)s

en:   9. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do you find unused media objects?%(html_end)s
nl:   9. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHoe vind je ongebruikte media-objecten?%(html_end)s

en:  10. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow can I make a website with Gramps and my tree?%(html_end)s
nl:  10. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHoe kan ik een website maken met Gramps en mijn stamboom?%(html_end)s

en:  11. %(web_html_start)sHow do I record one's occupation?%(html_end)s
nl:  11. %(web_html_start)sHoe registreer ik iemands beroep?%(html_end)s

en:  12. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWhat do I do if I have found a bug?%(html_end)s
nl:  12. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWat moet ik doen als ik een fout heb gevonden?%(html_end)s

en:  13. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sIs there a manual for Gramps?%(html_end)s
nl:  13. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sIs er een handleiding voor Gramps?%(html_end)s

en:  14. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sAre there tutorials available?%(html_end)s
nl:  14. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sZijn er tutorials beschikbaar?%(html_end)s

en:  15. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHow do I ...?%(html_end)s
nl:  15. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHoe doe ik…?%(html_end)s

en:  16. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHow can I help with Gramps?%(html_end)s
nl:  16. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHoe kan ik helpen met Gramps?%(html_end)s

en: Double-click given name for details
nl: Dubbelklik op de voornaam voor details

en: No Family Tree loaded.
nl: Geen stamboom geladen.

en: Total unique given names
nl: Totaal aantal unieke voornamen

en: Total given names showing
nl: Totaal aantal hier weergegeven voornamen

en: Total people
nl: Totaal aantal personen

en: Age on Date
nl: Leeftijd op datum

en: Gramplet showing ages of living people on a specific date
nl: Gramplet dat de leeftijden van levende personen toont op een specifieke datum

en: Age Stats
nl: Leeftijdsstatistieken

en: Gramplet showing graphs of various ages
nl: Gramplet dat grafieken van verschillende leeftijden toont

en: Gramplet showing calendar and events on specific dates in history
nl: Gramplet dat de kalender en gebeurtenissen op specifieke data in de geschiedenis toont

en: Descendants
nl: Afstammelingen

en: Gramplet showing active person's descendants
nl: Gramplet dat afstammelingen van actieve personen toont

en: Ancestors
nl: Voorouders

en: Gramplet showing active person's ancestors
nl: Gramplet dat de voorouders van actieve personen toont

en: Gramplet showing active person's direct ancestors as a fanchart
nl: Gramplet die de directe voorouders van de actieve persoon als een waaierdiagram toont

en: Descendant Fan Chart
nl: Afstammeling waaierdiagram

en: Gramplet showing active person's direct descendants as a fanchart
nl: Gramplet die de directe afstammelingen van de actieve persoon als een waaierdiagram toont

en: 2-Way Fan Chart
nl: 2-weg waaierdiagram

en: Gramplet showing active person's direct ancestors and descendants as a fanchart
nl: Gramplet die de directe voorouders en afstammelingen van de actieve persoon als een waaierdiagram toont

en: 2-Way Fan
nl: 2-weg waaier

en: Gramplet showing frequently asked questions
nl: Gramplet dat veel gestelde vragen toont

en: Given Name Cloud
nl: Voornamenwolk

en: Gramplet showing all given names as a text cloud
nl: Gramplet dat alle voornamen als tekstwolk toont

en: Gramplet showing an active item Quick View
nl: Gramplet dat een snelle weergave voor een actief item toont

en: Relatives
nl: Verwanten

en: Gramplet showing active person's relatives
nl: Gramplet dat familieleden van actieve personen toont

en: Session Log
nl: Sessielogboek

en: Gramplet showing all activity for this session
nl: Gramplet dat alle activiteiten voor deze sessie toont

en: Gramplet showing summary data of the Family Tree
nl: Gramplet dat overzichtsgegevens van de stamboom toont

en: Surname Cloud
nl: Achternamenwolk

en: Gramplet showing all surnames as a text cloud
nl: Gramplet dat alle achternamen als tekstwolk toont

[ctx: gramplet]
en: To Do
nl: Taken

en: Gramplet for displaying a To Do list
nl: Gramplet voor het weergeven van een takenlijst

en: Top Surnames
nl: Top achternamen

en: Gramplet showing most frequent surnames in this tree
nl: Gramplet dat de meest voorkomende achternamen in deze boom toont

en: Welcome
nl: Welkom

en: Gramplet showing a welcome message
nl: Gramplet dat een welkomstbericht toont

en: Welcome to Gramps!
nl: Welkom bij Gramps!

en: What's Next
nl: Wat nu

en: Gramplet suggesting items to research
nl: Gramplet die items suggereert om te onderzoeken

en: What's Next?
nl: Wat nu?

en: Person Details
nl: Persoonsdetails

en: Gramplet showing details of a person
nl: Gramplet dat details van een persoon toont

en: Repository Details
nl: Opslagplaatsdetails

en: Gramplet showing details of a repository
nl: Gramplet dat details van een opslagplaats toont

en: Place Details
nl: Locatiedetails

en: Gramplet showing details of a place
nl: Gramplet dat details van een locatie toont

en: Media Preview
nl: Mediavoorbeeld

en: Gramplet showing a preview of a media object
nl: Gramplet dat een voorbeeld van een media-object toont

en: Image Metadata
nl: Afbeeldingsmetadata

en: Gramplet showing metadata for a media object
nl: Gramplet dat metadata voor een media-object toont

en: GExiv2 module not loaded.
nl: GExiv2-module niet geladen.

en: Image metadata functionality will not be available.
    To build it for Gramps see %(gramps_wiki_build_gexiv2_url)s
nl: Functionaliteit van beeldmetagegevens is niet beschikbaar.
    Om het voor Gramps te bouwen, zie %(gramps_wiki_build_gexiv2_url)s

en: Person Residence
nl: Persoonswoonplaats

en: Gramplet showing residence events for a person
nl: Gramplet dat woonplaatsgebeurtenissen van een persoon toont

en: Person Events
nl: Persoonsgebeurtenissen

en: Gramplet showing the events for a person
nl: Gramplet dat gebeurtenissen van een persoon toont

en: Family Events
nl: Gezinsgebeurtenissen

en: Gramplet showing the events for a family
nl: Gramplet dat gebeurtenissen van een gezin toont

en: Person Gallery
nl: Persoonsgalerij

en: Gramplet showing media objects for a person
nl: Gramplet dat media-objecten van een persoon toont

en: Gallery
nl: Galerij

en: Family Gallery
nl: Gezinsgalerij

en: Gramplet showing media objects for a family
nl: Gramplet dat media-objecten van een gezin toont

en: Event Gallery
nl: Gebeurtenisgalerij

en: Gramplet showing media objects for an event
nl: Gramplet dat media-objecten van een gebeurtenis toont

en: Place Gallery
nl: Locatiegalerij

en: Gramplet showing media objects for a place
nl: Gramplet dat media-objecten van een locatie toont

en: Source Gallery
nl: Brongalerij

en: Gramplet showing media objects for a source
nl: Gramplet dat media-objecten van een bron toont

en: Citation Gallery
nl: Citaatgalerij

en: Gramplet showing media objects for a citation
nl: Gramplet dat media-objecten van een gebeurtenis toont

en: Person Attributes
nl: Persoonskenmerken

en: Gramplet showing the attributes of a person
nl: Gramplet dat kenmerken van een persoon toont

en: Event Attributes
nl: Gebeurteniskenmerken

en: Gramplet showing the attributes of an event
nl: Gramplet dat kenmerken van een gebeurtenis toont

en: Family Attributes
nl: Gezinskenmerken

en: Gramplet showing the attributes of a family
nl: Gramplet dat kenmerken van een gezin toont

en: Media Attributes
nl: Mediakenmerken

en: Gramplet showing the attributes of a media object
nl: Gramplet dat kenmerken van een media-object toont

en: Gramplet showing the attributes of a source object
nl: Gramplet dat kenmerken van een bron-object toont

en: Citation Attributes
nl: Citaatkenmerken

en: Gramplet showing the attributes of a citation object
nl: Gramplet dat kenmerken van een citaat-object toont

en: Person Notes
nl: Persoonsnotities

en: Gramplet showing the notes for a person
nl: Gramplet dat de notities van een persoon toont

en: Event Notes
nl: Gebeurtenisnotities

en: Gramplet showing the notes for an event
nl: Gramplet dat de notities van een gebeurtenis toont

en: Family Notes
nl: Gezinsnotities

en: Gramplet showing the notes for a family
nl: Gramplet dat de notities van een gezin toont

en: Place Notes
nl: Locatienotities

en: Gramplet showing the notes for a place
nl: Gramplet dat de notities van een locatie toont

en: Source Notes
nl: Bronnotities

en: Gramplet showing the notes for a source
nl: Gramplet dat de notities van een bron toont

en: Citation Notes
nl: Citaatnotities

en: Gramplet showing the notes for a citation
nl: Gramplet dat de notities van een citaat toont

en: Repository Notes
nl: Opslagplaatsnotities

en: Gramplet showing the notes for a repository
nl: Gramplet dat de notities van een opslagplaats toont

en: Media Notes
nl: Medianotities

en: Gramplet showing the notes for a media object
nl: Gramplet dat de notities van een media-object toont

en: Gramplet showing the selected note
nl: Gramplet dat geselecteerde notitie toont

en: Person Citations
nl: Persoonscitaten

en: Gramplet showing the citations for a person
nl: Gramplet dat de citaten van een persoon toont

en: Event Citations
nl: Gebeurteniscitaten

en: Gramplet showing the citations for an event
nl: Gramplet dat de citaten van een gebeurtenis toont

en: Family Citations
nl: Gezinscitaten

en: Gramplet showing the citations for a family
nl: Gramplet dat de citaten van een gezin toont

en: Place Citations
nl: Locatiecitaten

en: Gramplet showing the citations for a place
nl: Gramplet dat de citaten van een locatie toont

en: Media Citations
nl: Mediacitaten

en: Gramplet showing the citations for a media object
nl: Gramplet dat de citaten van een media-object toont

en: Person Children
nl: Kinderen van persoon

en: Gramplet showing the children of a person
nl: Gramplet dat de kinderen van een persoon toont

en: Family Children
nl: Kinderen van gezin

en: Gramplet showing the children of a family
nl: Gramplet dat de kinderen van een gezin toont

en: Person References
nl: Persoonsreferenties

en: Gramplet showing the backlink references for a person
nl: Gramplet dat de referenties naar een persoon toont

en: References
nl: Referenties

en: Event References
nl: Gebeurtenisreferenties

en: Gramplet showing the backlink references for an event
nl: Gramplet dat de verwijzingen naar een gebeurtenis toont

en: Family References
nl: Gezinsreferenties

en: Gramplet showing the backlink references for a family
nl: Gramplet dat de verwijzingen naar een gezin toont

en: Place References
nl: Locatiereferenties

en: Gramplet showing the backlink references for a place
nl: Gramplet dat de verwijzingen naar een locatie toont

en: Source References
nl: Bronreferenties

en: Gramplet showing the backlink references for a source
nl: Gramplet dat de verwijzingen naar een bron toont

en: Citation References
nl: Citaatreferenties

en: Gramplet showing the backlink references for a citation
nl: Gramplet dat de verwijzingen naar een citaat toont

en: Repository References
nl: Opslagplaatsreferenties

en: Gramplet showing the backlink references for a repository
nl: Gramplet dat de verwijzingen naar een opslagplaats toont

en: Media References
nl: Mediareferenties

en: Gramplet showing the backlink references for a media object
nl: Gramplet dat de verwijzingen naar een media-object toont

en: Note References
nl: Notitiereferenties

en: Gramplet showing the backlink references for a note
nl: Gramplet dat de verwijzingen naar een notitie toont

en: Person Filter
nl: Persoonsfilter

en: Gramplet providing a person filter
nl: Gramplet dat een persoonsfilter toont

en: Family Filter
nl: Gezinsfilter

en: Gramplet providing a family filter
nl: Gramplet dat een gezinsfilter toont

en: Event Filter
nl: Gebeurtenisfilter

en: Gramplet providing an event filter
nl: Gramplet dat een gebeurtenisfilter ter beschikking stelt

en: Source Filter
nl: Bronfilter

en: Gramplet providing a source filter
nl: Gramplet dat een bronfilter toont

en: Citation Filter
nl: Citaatfilter

en: Gramplet providing a citation filter
nl: Gramplet dat een citaatfilter toont

en: Place Filter
nl: Locatiefilter

en: Gramplet providing a place filter
nl: Gramplet dat een locatiefilter toont

en: Media Filter
nl: Mediafilter

en: Gramplet providing a media filter
nl: Gramplet dat een mediafilter toont

en: Repository Filter
nl: Opslagplaatsfilter

en: Gramplet providing a repository filter
nl: Gramplet dat een opslagplaatsfilter beschikbaar stelt

en: Note Filter
nl: Notitiefilter

en: Gramplet providing a note filter
nl: Gramplet dat een notitiefilter toont

en: Records
nl: Gegevens

en: Shows some interesting records about people and families
nl: Toont enkele interessante gegevens over personen en gezinnen

en: Person To Do
nl: Persoonstaken

en: Gramplet showing the To Do notes for a person
nl: Gramplet dat de takenlijst voor een persoon toont

en: Event To Do
nl: Gebeurtenistaken

en: Gramplet showing the To Do notes for an event
nl: Gramplet dat de takenlijst voor een gebeurtenis toont

en: Family To Do
nl: Gezinstaken

en: Gramplet showing the To Do notes for a family
nl: Gramplet dat de takenlijst voor een gezin toont

en: Place To Do
nl: Locatietaken

en: Gramplet showing the To Do notes for a place
nl: Gramplet dat de takenlijst voor een locatie toont

en: Source To Do
nl: Brontaken

en: Gramplet showing the To Do notes for a source
nl: Gramplet dat de takenlijst voor een bron toont

en: Citation To Do
nl: Citaattaken

en: Gramplet showing the To Do notes for a citation
nl: Gramplet dat de takenlijst voor een citaat toont

en: Repository To Do
nl: Opslagplaatstaken

en: Gramplet showing the To Do notes for a repository
nl: Gramplet dat de takenlijst voor een opslagplaats toont

en: Media To Do
nl: Mediataken

en: Gramplet showing the To Do notes for a media object
nl: Gramplet dat de takenlijst voor een media-object toont

en: Gramplet to generate SoundEx codes
nl: Gramplet om SoundEx-codes te genereren

en: Place Enclosed By
nl: Plaats ingesloten door

en: Gramplet showing the places enclosed by the active place
nl: Gramplet dat de plaatsen die worden omsloten door de actieve locatie toont

en: Place Encloses
nl: Plaats omsluit

en: Gramplet showing the places that the active place encloses
nl: Gramplet dat de plaatsen die de actieve locatie omsluit toont

en: Encloses
nl: Omsluit

en: Geography coordinates for Person Events
nl: Geografische coördinaten voor persoonsgebeurtenissen

en: Events Coordinates
nl: Gebeurtenissencoördinaten

en: Geography coordinates for Family Events
nl: Geografische coördinaten voor gezinsgebeurtenissen

en: Gramplet showing the events for all the family
nl: Gramplet dat de gebeurtenissen van het hele gezin toont

en: Referrer
nl: Verwijzer

en: Uncollected object
nl: Niet-verzameld object

en: Press Refresh to see initial results
nl: Druk op Vernieuwen om de eerste resultaten te zien

en: Referrers of %d
nl: Verwijzers van %d

en: %d refers to
nl: %d verwijst naar

en: Uncollected Objects: %s
nl: Niet-verzamelde objecten: %s

en: Reference Error
nl: Referentiefout

en: Double-click on a row to edit the selected place.
nl: Dubbelklik op een rij om de geselecteerde locatie aan te passen.

en: %(current)d of %(total)d
nl: %(current)d van %(total)d

en: Move mouse over links for options
nl: Beweeg de muis over de koppelingen voor opties

en: Max generations
nl: Max generaties

en: Show dates
nl: Toon datums

en: Line type
nl: Lijntype

en: Click to make active
nl: Klik om actief te maken

en: Right-click to edit
nl: Klik met de rechtermuisknop om aan te passen

en: (b. %(birthdate)s, d. %(deathdate)s)
nl: (g. %(birthdate)s, o. %(deathdate)s)

en: (b. %s)
nl: (g. %s)

en: (d. %s)
nl: (o. %s)

en: 
    Breakdown by generation:
nl: 
    Uitsplitsing naar generatie:

en: Generation 1
nl: Generatie 1

en: Double-click to see people in generation
nl: Dubbelklik om de personen in de generatie te zien

en:  has 1 of 1 individual (%(percent)s complete)
nl:  heeft 1 van 1 individu (%(percent)s compleet)

en: Generation %d
nl: Generatie %d

en: Double-click to see people in generation %d
nl: Dubbelklik om de personen in generatie %d te zien

en:  has {count_person} of {max_count_person} individuals ({percent} complete)
     |  has {count_person} of {max_count_person} individuals ({percent} complete)
nl[0]:  heeft {count_person} van {max_count_person} individuen ({percent} voltooid)
nl[1]:  heeft {count_person} van {max_count_person} individuen ({percent} voltooid)

en: All generations
nl: Alle generaties

en: Double-click to see all generations
nl: Dubbelklik om alle generaties te zien

en:  have {number_of} individual
     |  have {number_of} individuals
nl[0]:  heeft {number_of} individu
nl[1]:  heeft {number_of} individuen

en: View Type
nl: Weergavetype

en: Quick Views
nl: Snelle weergaven

en: Double-click name for details
nl: Dubbelklik op de naam voor details

en: Click name to make person active
nl: Klik op naam om de persoon actief te maken

en: Right-click name to edit person
nl: Klik met de rechtermuisknop op de naam om de persoon aan te passen

en: Active person: %s
nl: Actieve persoon: %s

en: %d. Partner: Not known
nl: %d. Partner: Niet bekend

en: Parents:
nl: Ouders:

en:    %d.a Mother:
nl:    %d.a Moeder:

en:    %d.b Father:
nl:    %d.b Vader:

en: Click name to change active
    Double-click name to edit
nl: Klik op naam om actief te maken
    Dubbelklik op naam om te bewerken

en: Log for this Session
nl: Log van deze sessie

en: Opened data base -----------
nl: Geopende database -----------

en: Added
nl: Toegevoegd

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Edited
nl: Bewerkt

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: SoundEx code:
nl: SoundEx-code:

en: Double-click item to see matches
nl: Dubbelklik op het item om overeenkomsten te zien

en: less than 1
nl: minder dan 1

en: Individuals
nl: Individuen

en: Number of individuals
nl: Aantal individuen

en: Individuals with other gender
nl: Personen met ander geslacht

en: Individuals with unknown gender
nl: Personen met onbekend geslacht

en: Incomplete names
nl: Onvolledige namen

en: Individuals missing birth dates
nl: Individuen zonder geboortedatums

en: Disconnected individuals
nl: Ongebonden individuen

en: Family Information
nl: Gezinsinformatie

en: Unique surnames
nl: Unieke achternamen

en: Media Objects
nl: Media-objecten

en: Individuals with media objects
nl: Personen met media-objecten

en: Total number of media object references
nl: Totaal aantal media-objectreferenties

en: Number of unique media objects
nl: Aantal unieke media-objecten

en: Total size of media objects
nl: Totale grootte van media-objecten

en: Missing Media Objects
nl: Ontbrekende media-objecten

en: Double-click surname for details
nl: Dubbelklik op de achternaam voor details

en: Number of surnames
nl: Aantal achternamen

en: Min font size
nl: Min lettergrootte

en: Max font size
nl: Max lettergrootte

en: Total unique surnames
nl: Aantal unieke achternamen

en: Total surnames showing
nl: Aantal weergegeven achternamen

en: Previous To Do note
nl: Vorige taaknotitie

en: Next To Do note
nl: Volgende taaknotitie

en: Edit the selected To Do note
nl: De geselecteerde taaknotitie bewerken

en: Add a new To Do note
nl: Voeg een nieuwe taaknotitie toe

en: First select the object to which you want to attach a note
nl: Selecteer eerst het object waaraan u een notitie wilt toevoegen

en: Unattached
nl: Ongebonden

en: Number of Surnames to display
nl: Aantal te tonen achternamen

en: Intro
nl: Introductie

en: Gramps is a software package designed for genealogical research. Although similar to other genealogical programs, Gramps offers some unique and powerful features.
nl: Gramps is een softwarepakket ontworpen voor genealogisch onderzoek. Hoewel vergelijkbaar met andere genealogische programma's, biedt Gramps enkele unieke en krachtige functies.

en: Home Page
nl: Gramps website

en: Who makes Gramps?
nl: Wie maakt Gramps?

en: Gramps is created by genealogists for genealogists, organized in the Gramps Project. Gramps is an Open Source Software package, which means you are free to make copies and distribute it to anyone you like. It's developed and maintained by a worldwide team of volunteers whose goal is to make Gramps powerful, yet easy to use.
nl: Gramps is gemaakt door en voor genealogen, georganiseerd in het Gramps Project. Gramps is een open source-softwarepakket, wat betekent dat u vrij bent om kopieën te maken en te verspreiden aan iedereen die u wilt. Het is ontwikkeld en onderhouden door een wereldwijd team van vrijwilligers met als doel om Gramps krachtig en toch gebruiksvriendelijk te maken.

en: There is an active community of users available on the mailing lists and Discourse forum to share ideas and techniques.
nl: Er bestaat een actieve gebruikersgemeenschap voor het delen van ideeën en technieken op de mailinglijsten en het Discourse forum.

en: Gramps online manual
nl: Gramps online handleiding

en: Ask questions on gramps-users mailing list
nl: Stel vragen op de mailinglijst van gramps-gebruikers

en: Gramps Discourse Forum
nl: Gramps Discourse forum

en: Getting Started
nl: Aan de slag

en: The first time Gramps is started all of the Views are blank. There are very few menu options. A Family Tree is needed for any activity to happen.
    
    To create a new Family Tree (sometimes called 'database') select "Family Trees" from the menu, pick "Manage Family Trees", press "New" and name your Family Tree. "Load Family Tree" to make the tree active and ready to accept data by entering your first family, or importing a family tree. For more details, please read the information at the links below.
nl: Wanneer Gramps voor de eerste keer wordt gestart, zijn alle weergaven leeg. Er zijn maar weinig menu-opties. Voor elke activiteit is een stamboom nodig.
    
    Om een nieuwe stamboom ('database') aan te maken, selecteert u in het menu 'Stambomen', kies vervolgens 'Stambomen beheren', druk op 'Nieuw' en geef u uw stamboom een naam. Gebruik "Stamboom laden" om de stamboom te activeren en klaar te maken om gegevens te accepteren, bv. door een eerste familielid in te voeren of een hele stamboom te importeren. Lees de informatie op onderstaande koppelingen voor meer informatie.

en: Start with Genealogy and Gramps
nl: Begin met Genealogie en Gramps

en: Enter your first Family
nl: Voer uw eerste familie in

en: You will now want to start entering your first Family and that starts with the first Person.
    
    Switch to the "People" view and from the menu clicking "Add" and then clicking "Person" (or using the [+] icon) will bring up the window to enter a person. Entering the basic information and saving the record gives you a starting point. Select this Person's record and now switch to the "Relationships" view.
    
    With this first person, all of the menu options and icon functions have become available. Spend some time moving your mouse over the icons. As your cursor passes over an icon, a message will appear telling you the icon's function. The same is true for any of the edit windows. Moving the mouse cursor over an item will tell you what it will do.
    
    You can now create families by adding parents, a spouse and children. Once started, you will be able to add Events to People and Families. You can provide Sources and Citations to provide documentation for your entries.
    
    As you start using Gramps, you will find that information can be entered from all the various Views. There are multiple ways of doing most activities in Gramps. The flexibility allows you to choose which fits your work style.
nl: U begint nu met het invoeren van uw eerste gezin en dat start bij de eerste persoon.
    
    Schakel over naar de weergave "Personen" en klik in het menu op "Toevoegen" en klik vervolgens op "Persoon" (of gebruik het pictogram [+]) om het venster te openen om een persoon in te voeren. Het invoeren van de basisinformatie en het opslaan van het record geeft u een startpunt. Selecteer het record van deze persoon en schakel nu over naar de weergave "Relaties".
    
    Met deze eerste persoon zijn alle menu-opties en pictogramfuncties beschikbaar gekomen. Besteed wat tijd aan het bewegen van de muis over de pictogrammen. Terwijl uw cursor een pictogram passeert, verschijnt er een bericht met de functie ervan. Hetzelfde geldt voor elk van de bewerkingsvensters. Als u de muiscursor over een item beweegt, weet u wat het zal doen.
    
    U kunt nu families aanmaken door ouders, een partner en kinderen toe te voegen. Eenmaal gestart, kunt u evenementen toevoegen aan mensen en gezinnen. U kunt bronnen en citaten toevoegen als documentatie voor uw invoer.
    
    Met het gebruik van Gramps, zult u merken dat informatie uit alle verschillende weergaven kan worden ingevoerd. Er zijn dus verschillende manieren om de meeste activiteiten in Gramps uit te voeren. Door deze flexibiliteit kunt u kiezen wat het beste past bij uw werkstijl.

en: Entering and editing data (brief)
nl: Gegevens invoeren en bewerken (kort)

en: Importing a Family Tree
nl: Een stamboom importeren

en: To import a Family Tree from another program first create a GEDCOM (or other data) file from the previous program.
    
    Once you have created a new Gramps database file, use the "Import" option under the "Family Trees" menu to import the GEDCOM data.
nl: Om een stamboom uit een ander programma te importeren, maakt u eerst een GEDCOM-bestand (of andere opmaak) van het vorige programma.
    
    Nadat u een nieuwe Gramps-database heeft gemaakt, gebruikt u onder het menu "Stambomen" de optie "Importeren" om de GEDCOM-gegevens te importeren.

en: Import from another genealogy program
nl: Importeren vanuit een ander genealogieprogramma

en: Dashboard View
nl: Dashboardweergave

en: You are currently reading from the "Dashboard" view, where you can add your own gramplets. You can also add gramplets to any view by adding a sidebar and/or bottombar, and right-clicking to the right of the tab.
    
    You can click the configuration icon in the toolbar to add additional columns, while right-click on the background allows to add gramplets. You can also drag the Properties button to reposition the gramplet on this page, and detach the gramplet to float above Gramps.
nl: U leest momenteel de "Dashboard"-weergave, waar u uw eigen Gramplets kunt toevoegen. U kunt Gramplets ook aan elke weergave toevoegen door met de rechtermuisknop rechts van het tabblad te klikken en zo een zij- of onderbalk toe te voegen.
    
    U kunt in de werkbalk op het configuratiepictogram klikken om extra kolommen toe te voegen. Door met de rechtermuisknop op de achtergrond te klikken kunt u Gramplets toevoegen. U kunt ook de knop Eigenschappen verslepen om de Gramplet op deze pagina te verplaatsen, en de Gramplet loskoppelen om het boven Gramps te laten zweven.

en: Gramps View Categories
nl: Gramps Weergave Categorieën

en: Addons and "Gramplets"
nl: Uitbreidingen en "Gramplets"

en: There are many Addons or "Gramplets" that are available to assist you in data entry and visualizing your family tree. Many of these tools are already available to you. Many more are available to download and install.
nl: Er zijn veel uitbreidingen of "Gramplets" beschikbaar om u te helpen bij het invoeren van gegevens en het visualiseren van uw stamboom.
    Veel van deze hulpmiddelen zijn direct te gebruiken. Er zijn er nog veel meer beschikbaar om te downloaden en te installeren.

en: Example Database
nl: Voorbeelddatabase

en: Want to see Gramps in use. Create and Import the Example database.
    
    Create a new Family Tree as described above. Suggest that you name the Family Tree “EXAMPLE”.
    
    Import the Gramps file example.gramps.
    
    Follow the instructions for the location of the file stored with the Gramps program.
nl: Wilt u Gramps in gebruik zien. Maak en importeer de voorbeelddatabase.
    
    Maak een nieuwe stamboom zoals hierboven beschreven. Noem uw stamboom bijvoorbeeld "VOORBEELD".
    
    Importeer het Gramps-bestand voorbeeld.gramps.
    
    Volg de instructies voor de locatie van het bestand dat is opgeslagen met het Gramps-programma.

en: Minimum number of items to display
nl: Minimaal aantal items om weer te geven

en: Descendant generations per ancestor generation
nl: Afstammelingen per generatie voorouders

en: Delay before descendants of an ancestor is processed
nl: Vertraging voordat afstammelingen van een voorouder worden verwerkt

en: Tag to indicate that a person is complete
nl: Label om aan te geven dat een persoon compleet is

en: Tag to indicate that a family is complete
nl: Label om aan te geven dat een gezin compleet is

en: Tag to indicate that a person or family should be ignored
nl: Label om aan te geven dat een persoon of familie moet worden genegeerd

en: No Home Person set.
nl: Geen Centrale persoon ingesteld.

en: first name unknown
nl: voornaam onbekend

en: surname unknown
nl: achternaam onbekend

en: (person with unknown name)
nl: (persoon met onbekende naam)

en: birth event missing
nl: geboortegebeurtenis ontbreekt

en: person not complete
nl: persoon niet compleet

en: (unknown person)
nl: (onbekend persoon)

en: %(name1)s and %(name2)s
nl: %(name1)s en %(name2)s

en: marriage event missing
nl: huwelijksgebeurtenis ontbreekt

en: relation type unknown
nl: relatietype onbekend

en: family not complete
nl: gezin niet compleet

en: date unknown
nl: datum onbekend

en: date incomplete
nl: datum onvolledig

en: place unknown
nl: locatie onbekend

en: spouse missing
nl: partner ontbreekt

en: father missing
nl: vader ontbreekt

en: mother missing
nl: moeder ontbreekt

en: parents missing
nl: ouders ontbreken

en: Family Lines Graph
nl: Familielijnengrafiek

en: Produces family line graphs using Graphviz.
nl: Produceert familielijngrafieken met Graphviz.

en: Hourglass Graph
nl: Zandlopergrafiek

en: Produces an hourglass graph using Graphviz.
nl: Produceert een zandlopergrafiek met Graphviz.

en: Relationship Graph
nl: Verwantschappengrafiek

en: Produces relationship graphs using Graphviz.
nl: Produceert relatiegrafieken met Graphviz.

en: B&W outline
nl: Zwart-wit omlijning

en: Colored outline
nl: Gekleurde omlijning

en: Color fill
nl: Kleur opvulling

en: Descendants <- Ancestors
nl: Afstammelingen <- Voorouders

en: Descendants -> Ancestors
nl: Afstammelingen -> Voorouders

en: Descendants <-> Ancestors
nl: Afstammelingen <-> Voorouders

en: Descendants - Ancestors
nl: Afstammelingen - Voorouders

en: Both
nl: Beide

en: Follow parents to determine "family lines"
nl: Volg de ouders om de "familielijnen" te bepalen

en: Parents and their ancestors will be considered when determining "family lines".
nl: Bij het bepalen van "familielijnen" wordt rekening gehouden met de ouders en hun voorouders.

en: Follow children to determine "family lines"
nl: Volg de kinderen om de "familielijnen" te bepalen

en: Children will be considered when determining "family lines".
nl: Bij het bepalen van "familielijnen" wordt rekening gehouden met de kinderen.

en: Try to remove extra people and families
nl: Tracht extra personen en gezinnen te verwijderen

en: People and families not directly related to people of interest will be removed when determining "family lines".
nl: Personen en gezinnen die niet direct verwant zijn aan de te onderzoeken personen worden verwijderd bij het bepalen van "familielijnen".

en: Arrowhead direction
nl: Pijlpunt richting

en: Choose the direction that the arrows point.
nl: Kies de richting waarin de pijlen wijzen.

en: Graph coloring
nl: Grafiekkleuren

en: Males will be shown with blue, females with red, unless otherwise set above for filled. If the sex of an individual is unknown it will be shown with gray.
nl: Mannen worden getoond met blauw, vrouwen met rood, tenzij anders ingesteld. Als het geslacht van een persoon onbekend is, wordt dit grijs weergegeven.

en: Rounded corners
nl: Afgeronde hoeken

en: Use rounded corners e.g. to differentiate between women and men.
nl: Gebruik afgeronde hoeken, b.v. om onderscheid te maken tussen vrouwen en mannen.

en: Use subgraphs
nl: Gebruik ondergrafieken

en: Subgraphs can help Graphviz position spouses together, but with non-trivial graphs will result in longer lines and larger graphs.
nl: Ondergrafieken kunnen Graphviz helpen bij het dichtbij plaatsen van echtgenoten, maar met complexe grafieken zal dit resulteren in langere lijnen en grotere grafieken.

en: People of Interest
nl: Te onderzoeken personen

en: People of interest
nl: Te onderzoeken personen

en: People of interest are used as a starting point when determining "family lines".
nl: Te onderzoeken personen worden gebruikt als uitgangspunt bij het bepalen van "familielijnen".

en: Limit the number of ancestors
nl: Beperk het aantal voorouders

en: Whether to limit the number of ancestors.
nl: Of het aantal voorouders moet worden beperkt.

en: The maximum number of ancestors to include.
nl: Het maximumaantal voorouders dat moet worden opgenomen.

en: Limit the number of descendants
nl: Beperk het aantal afstammelingen

en: Whether to limit the number of descendants.
nl: Of het aantal afstammelingen moet worden beperkt.

en: The maximum number of descendants to include.
nl: Het maximumaantal afstammelingen dat moet worden opgenomen.

en: Include dates
nl: Inclusief datums

en: Whether to include dates for people and families.
nl: Of datums voor personen en gezinnen moeten worden opgenomen.

en: Limit dates to years only
nl: Beperk datums tot jaren

en: Prints just dates' year, neither month or day nor date approximation or interval are shown.
nl: Drukt alleen het jaar van de datum af; noch maand of dag, noch datumbenadering of interval worden weergegeven.

en: Whether to include placenames for people and families.
nl: Of plaatsnamen moeten worden opgenomen voor personen en gezinnen.

en: Include the number of children
nl: Inclusief het aantal kinderen

en: Whether to include the number of children for families with more than 1 child.
nl: Of het aantal kinderen moet worden opgenomen voor gezinnen met meer dan 1 kind.

en: Include thumbnail images of people
nl: Inclusief miniatuurafbeeldingen van personen

en: Whether to include thumbnail images of people.
nl: Of miniatuurafbeeldingen van personen moeten worden opgenomen.

en: Thumbnail location
nl: Positie miniatuurafbeelding

en: Above the name
nl: Boven de naam

en: Beside the name
nl: Naast de naam

en: Where the thumbnail image should appear relative to the name
nl: Waar de miniatuurafbeelding moet verschijnen ten opzichte van de naam

en: Thumbnail size
nl: Grootte miniatuurafbeelding

en: Size of the thumbnail image
nl: Grootte van de miniatuurafbeelding

en: Family Colors
nl: Familiekleuren

en: Family colors
nl: Familiekleuren

en: Colors to use for various family lines.
nl: Kleuren voor verschillende familielijnen.

en: The color to use to display men.
nl: De kleur om mannen weer te geven.

en: The color to use to display women.
nl: De kleur om vrouwen weer te geven.

en: The color to use to display people who are neither men nor women.
nl: De kleur die wordt gebruikt om personen weer te geven die geen man of vrouw zijn.

en: The color to use when the gender is unknown.
nl: De kleur die moet worden gebruikt als het geslacht onbekend is.

en: The color to use to display families.
nl: De kleur die wordt gebruikt om gezinnen weer te geven.

en: You did not specify anybody
nl: U heeft niemand opgegeven

en: Number of people in database:
nl: Aantal personen in database:

en: Number of people of interest:
nl: Aantal te onderzoeken personen:

en: Number of families in database:
nl: Aantal gezinnen in database:

en: Number of families of interest:
nl: Aantal te onderzoeken gezinnen:

en: Additional people removed:
nl: Extra verwijderde personen:

en: Additional families removed:
nl: Extra verwijderde gezinnen:

en: Initial list of people of interest:
nl: Initiële lijst van te onderzoeken personen:

en: {number_of} child | {number_of} children
nl[0]: {number_of} kind
nl[1]: {number_of} kinderen

en: father: %s
nl: vader: %s

en: mother: %s
nl: moeder: %s

en: child: %s
nl: kind: %s

en: Center -> Others
nl: Centraal persoon-> Andere personen

en: Center <- Others
nl: Centraal persoon <- Andere personen

en: Center <-> Other
nl: Centraal persoon <-> Overige personen

en: Center - Other
nl: Centraal persoon - Overige personen

en: The Center person for the graph
nl: De centrale persoon voor de grafiek

en: Max Descendant Generations
nl: Max generaties afstammelingen

en: The number of generations of descendants to include in the graph
nl: Het aantal generaties afstammelingen dat in de grafiek moet worden opgenomen

en: Max Ancestor Generations
nl: Max generaties voorouders

en: The number of generations of ancestors to include in the graph
nl: Het aantal generaties voorouders dat in de grafiek moet worden opgenomen

en: Males will be shown with blue, females with red.  If the sex of an individual is unknown it will be shown with gray.
nl: Mannen worden getoond met blauw, vrouwen met rood. Als het geslacht van een persoon onbekend is, wordt dit grijs weergegeven.

en: Use rounded corners
nl: Gebruik afgeronde hoeken

en: Use rounded corners to differentiate between women and men.
nl: Gebruik afgeronde hoeken om onderscheid te maken tussen vrouwen en mannen.

en: Graph Style
nl: Grafiekstijl

en: Force Ahnentafel order
nl: Forceer Kwartierstaat-volgorde

en: Force Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel layout order for all ancestors, so that fathers are always on the left branch and mothers are on the right branch.
nl: Forceer Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel (kwartierstaat) indelingsvolgorde voor alle voorouders, zodanig dat vaders altijd in de linkertak zitten en moeders in de rechtertak.

en: Ahnentafel number visible
nl: Kwartierstaatnummer zichtbaar

en: Show Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel number.
nl: Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel-nummer (kwartierstaatnummer) weergeven.

en: Show symbols for events
nl: Symbolen voor gebeurtenissen weergeven

en: Show genealogical symbols for birth, marriage and death events.
nl: Toon genealogische symbolen voor geboorte-, huwelijks- en overlijdensgebeurtenissen.

en: Generating report
nl: Verslag genereren

en: Determines what people are included in the graph
nl: Bepaalt welke personen in de grafiek zijn opgenomen

en: Use hexagons
nl: Gebruik zeshoeken

en: Use hexagons to differentiate those of unknown gender.
nl: Gebruik zeshoeken om degenen met onbekend geslacht te onderscheiden.

en: Dates and/or Places
nl: Datums en/of locaties

en: Do not include any dates or places
nl: Geen datums of locaties opnemen

en: Include (birth, marriage, death) dates, but no places
nl: Inclusief (geboorte-, huwelijk-, overlijdens-) datums, maar geen locaties

en: Include (birth, marriage, death) dates, and places
nl: Inclusief (geboorte-, huwelijk-, overlijdens-) datums, en locaties

en: Include (birth, marriage, death) dates, and places if no dates
nl: Inclusief (geboorte-, huwelijk-, overlijdens-) datums, en locaties indien er geen datums zijn

en: Include (birth, marriage, death) years, but no places
nl: Inclusief (geboorte-, huwelijk-, overlijdens-) jaren, maar geen locaties

en: Include (birth, marriage, death) years, and places
nl: Inclusief (geboorte-, huwelijk-, overlijdens-) jaren, en locaties

en: Include (birth, marriage, death) places, but no dates
nl: Inclusief (geboorte-, huwelijk-, overlijdens-) locaties, maar geen datums

en: Include (birth, marriage, death) dates and places on same line
nl: Inclusief (geboorte-, huwelijk-, overlijden-) datums en locaties op dezelfde regel

en: Whether to include dates and/or places
nl: Of datums en/of locaties moeten worden opgenomen

en: Show all family nodes
nl: Alle gezinsknooppunten weergeven

en: Show family nodes even if the output contains only one member of the family.
nl: Toon gezinsknooppunten, zelfs als de uitvoer slechts één gezinslid bevat.

en: Include URLs
nl: Inclusief URL's

en: Include a URL in each graph node so that PDF and imagemap files can be generated that contain active links to the files generated by the 'Narrated Web Site' report.
nl: Neem een URL op in elk grafiekknooppunt zodat PDF- en imagemap-bestanden kunnen worden gegenereerd die actieve koppelingen bevatten naar de bestanden die worden gegenereerd door het 'Websiteverslag'.

en: Include relationship to center person
nl: Inclusief verwantschap naar centraal persoon

en: Whether to show every person's relationship to the center person
nl: Of de relatie van iedereen met de centrale persoon moet worden getoond

en: Whether to include thumbnails of people.
nl: Of miniatuurafbeeldingen van personen moeten worden opgenomen.

en: Thumbnail Location
nl: Positie miniatuurafbeelding

en: Include occupation
nl: Inclusief beroep

en: Do not include any occupation
nl: Geen beroepen opnemen

en: Include description of most recent occupation
nl: Inclusief beschrijving van het meest recente beroep

en: Include date, description and place of all occupations
nl: Inclusief datum, beschrijving en plaats van alle beroepen

en: Whether to include the last occupation
nl: Of het laatste beroep moet worden opgenomen

en: Include relationship debugging numbers also
nl: Inclusief foutopsporingsnummers voor verwantschappen

en: Whether to include 'Ga' and 'Gb' also, to debug the relationship calculator
nl: Of 'Ga' en 'Gb' ook moeten worden opgenomen om fouten in de relatiecalculator op te sporen

en: Indicate non-birth relationships with dotted lines
nl: Geef 'niet-geboorte' relaties aan met stippellijnen

en: Non-birth relationships will show up as dotted lines in the graph.
nl: Verwantschappen die niet uit een geboorte zijn ontstaan verschijnen als stippellijnen in de grafiek.

en: Show family nodes
nl: Toon gezinsknooppunten

en: Families will show up as ellipses, linked to parents and children.
nl: Gezinnen zullen verschijnen als ellipsen, gekoppeld aan ouders en kinderen.

en: Parent grouping
nl: Oudergroepen

en: Parents together
nl: Ouders samen

en: Parents offset
nl: Ouders apart

en: In the 'Normal' setting parents will be located to keep most lines short.
    The 'Parents together' setting can help position spouses next to each other, but with non-trivial graphs will result in longer lines and larger graphs.
    The Parents offset setting will also try to put spouses near each other, however they will be offset from each other.  This will tend to make graphs with many people in a generation more square.
nl: Bij de 'Normale' instelling zullen ouders worden dusdanig gepositioneerd om de meeste lijnen kort te houden.
    De instelling 'Ouders samen' kan helpen echtgenoten naast elkaar te positioneren, maar bij meer complexe grafieken zal dit resulteren in langere lijnen en grotere grafieken.
    De instelling 'Ouders apart' probeert ook echtgenoten bij elkaar in de buurt te plaatsen, maar los van elkaar. Dit kan leiden tot meer vierkante grafieken met veel mensen in een generatie.

en: Import data from CSV files
nl: Importeer gegevens uit CSV-bestanden

en: Import data from GeneWeb files
nl: Importeer gegevens uit GeneWeb-bestanden

en: Gramps package (portable XML)
nl: Gramps-pakket (portable XML)

en: Import data from a Gramps package (an archived XML Family Tree together with the media object files).
nl: Gegevens importeren uit een Gramps-pakket (een gearchiveerde XML-stamboom samen met de media-objectbestanden).

en: Gramps XML Family Tree
nl: Gramps XML-stamboom

en: The Gramps XML format is a text version of a Family Tree. It is read-write compatible with the present Gramps database format.
nl: Het Gramps XML-formaat is een tekstversie van een stamboom. Het is compatibel met het hedendaagse indeling van Gramps-databases voor zowel lezen als schrijven.

en: Import data from Gramps 2.x database files
nl: Gegevens uit Gramps 2.x-databasebestanden importeren

en: Import data from Pro-Gen files
nl: Importeer gegevens uit Pro-Gen-bestanden

en: Import data from vCard files
nl: Importeer gegevens uit vCard-bestanden

en: Bad references
nl: Slechte referenties

en: %s could not be opened
nl: %s kan niet worden geopend

en: Results
nl: Resultaten

en: done
nl: klaar

en: given name
nl: voornaam

en: call
nl: roep

en: nick
nl: bijnaam

en: Nick
nl: Bijnaam

en: nick_name
nl: bij_naam

en: tag
nl: label

en: title
nl: titel

[ctx: Person or Place]
en: title
nl: titel

en: gender
nl: geslacht

en: source
nl: bron

en: note
nl: notitie

en: birth place
nl: geboorteplaats

en: birth place id
nl: geboorteplaats id

en: birth date
nl: geboortedatum

en: birth source
nl: geboortebron

en: baptism place
nl: doopplaats

en: baptism place id
nl: doopplaats id

en: baptism date
nl: doopdatum

en: baptism source
nl: doopbron

en: burial place
nl: begraafplaats

en: burial place id
nl: begraafplaats id

en: burial date
nl: begrafenisdatum

en: burial source
nl: begrafenisbron

en: death place
nl: overlijdenslocatie

en: death place id
nl: overlijdenslocatie id

en: death date
nl: overlijdensdatum

en: death source
nl: overlijdensbron

en: death cause
nl: doodsoorzaak

en: person
nl: persoon

en: occupationdescr
nl: beroep beschr

en: Occupation description
nl: Beroep beschrijving

en: occupationdate
nl: beroepdatum

en: Occupation date
nl: Beroep datum

en: occupationplace
nl: beroeplocatie

en: Occupation place
nl: Beroep locatie

en: occupationplace_id
nl: beroeplocatie_id

en: Occupation place id
nl: Beroep locatie id

en: occupationsource
nl: beroepbron

en: Occupation source
nl: Beroep bron

en: residence date
nl: residentie datum

en: residencedate
nl: residentiedatum

en: residenceplace
nl: residentielocatie

en: residence place
nl: residentie locatie

en: residenceplace_id
nl: residentielocatie_id

en: residence place id
nl: residentie locatie id

en: residencesource
nl: residentiebron

en: residence source
nl: residentie bron

en: attribute type
nl: kenmerk type

en: attributetype
nl: kenmerktype

en: attributevalue
nl: kenmerkwaarde

en: attribute value
nl: kenmerk waarde

en: attributesource
nl: kenmerkbron

en: attribute source
nl: kenmerk bron

en: child
nl: kind

en: mother
nl: moeder

en: parent2
nl: ouder2

en: father
nl: vader

en: parent1
nl: ouder1

en: marriage
nl: huwelijk

en: place
nl: plaats

en: place id
nl: locatie id

en: name
nl: naam

en: latitude
nl: breedtegraad

en: longitude
nl: lengtegraad

en: enclosed by
nl: omsloten door

en: enclosed_by
nl: omsloten_door

en: format error: line %(line)d: %(zero)s
nl: opmaakfout: regel %(line)d: %(zero)s

en: Reading data...
nl: Gegevens lezen…

en: CSV import
nl: CSV-import

en: Import Complete: {number_of} second | Import Complete: {number_of} seconds
nl[0]: Importeren voltooid: {number_of} seconde
nl[1]: Importeren voltooid: {number_of} seconden

en: The following IDs were referenced but not found:
nl: De volgende ID's hebben een verbroken koppeling:

en: Gramps - GEDCOM Encoding
nl: Gramps - GEDCOM-codering

en: GEDCOM Encoding
nl: GEDCOM-codering

en: This GEDCOM file has identified itself as using ANSEL encoding. Sometimes, this is in error. If the imported data contains unusual characters, undo the import, and override the character set by selecting a different encoding below.
nl: Dit GEDCOM-bestand heeft zichzelf geïdentificeerd als ANSEL-codering. Soms is dit een vergissing. Als de geïmporteerde gegevens ongebruikelijke tekens bevatten, maakt u de import ongedaan en heft u de tekenset op door hieronder een andere codering te selecteren.

en: Encoding:
nl: Codering:

en: Invalid GEDCOM file
nl: Ongeldig GEDCOM-bestand

en: %s could not be imported
nl: %s kan niet worden geïmporteerd

en: Error reading GEDCOM file
nl: Fout bij het lezen van het GEDCOM-bestand

en: Accomplishment
nl: Voltooiing

en: Acquisition
nl: Verwerving

en: Adhesion
nl: Hechting

en: Award
nl: Toekenning

en: Change Name
nl: Wijzig naam

en: Circumcision
nl: Besnijdenis

en: Military Demobilisation
nl: Militaire demobilisatie

en: Dotation
nl: Schenking

en: Excommunication
nl: Excommunicatie

en: LDS Family Link
nl: LDS Familie Link

en: Funeral
nl: Begrafenis

en: Hospitalisation
nl: Ziekenhuisopname

en: Illness
nl: Ziekte

en: List Passenger
nl: Passagierslijst

en: Military Distinction
nl: Militair onderscheiding

en: Militaty Mobilisation
nl: Militaire mobilisatie

en: Military Promotion
nl: Militaire promotie

en: LDS Seal to child
nl: LDS-zegel voor kind

en: Sold property
nl: Verkocht eigendom

en: No mention
nl: Geen vermelding

en: Separated
nl: Gescheiden

en: GeneWeb import
nl: GeneWeb importeren

en: Invalid date {date} in {gw_snippet}, preserving date as text.
nl: Ongeldige datum {date} in {gw_snippet}, datum behouden als tekst.

en: Could not create media directory %s
nl: Kan mediamap %s niet maken

en: Media directory %s is not writable
nl: Mediamap %s is niet beschrijfbaar

en: Media directory %s exists. Delete it first, then restart the import process
nl: Mediamap %s bestaat. Verwijder het eerst en start het importproces opnieuw

en: Error extracting into %s
nl: Fout bij het uitpakken in %s

en: Base path for relative media set
nl: Basispad voor relatieve media ingesteld

en: The base media path of this Family Tree has been set to %s. Consider taking a simpler path. You can change this in the Preferences, while moving your media files to the new position, and using the media manager tool, option 'Replace substring in the path' to set correct paths in your media objects.
nl: Het basispad voor media van deze stamboom is ingesteld op %s. Overweeg om een eenvoudiger pad te kiezen. U kunt dit wijzigen in de Voorkeuren, terwijl u uw mediabestanden naar de nieuwe positie verplaatst en met behulp van de Mediabeheer optie 'Vervang substring in het pad' om de juiste paden in uw media-objecten in te stellen.

en: Cannot set base media path
nl: Het basispad voor media kan niet ingesteld worden

en: The Family Tree you imported into already has a base media path: %(orig_path)s. The imported media objects however are relative from the path %(path)s. You can change the media path in the Preferences or you can convert the imported files to the existing base media path. You can do that by moving your media files to the new position, and using the media manager tool, option 'Replace substring in the path' to set correct paths in your media objects.
nl: De stamboom waarin u heeft geïmporteerd, heeft al een basispad voor media: %(orig_path)s. De geïmporteerde media-objecten zijn echter relatief van het pad %(path)s. U kunt het mediapad wijzigen in de Voorkeuren of u kunt de geïmporteerde bestanden converteren naar het bestaande basispad voor media. U kunt dat doen door uw mediabestanden naar de nieuwe positie te verplaatsen en met de Mediabeheer de optie 'Vervang substring in het pad' om de juiste paden in uw media-objecten in te stellen.

en: %s could not be opened
nl: %s kan niet worden geopend

en: The Database version is not supported by this version of Gramps.You should use an old copy of Gramps at version 3.0.x and import your database into that version. You should then export a copy of your data to Gramps XML (Family Tree). Then you should upgrade to the latest version of Gramps (for example this version), create a new empty database and import the Gramps XML into that version. Please refer to:%(gramps_wiki_migrate_two_to_three_url)s
nl: De databaseversie wordt niet ondersteund door deze versie van Gramps. Gebruik een oude kopie van Gramps op versie 3.0.x en importeer uw database in die versie. Vervolgens moet u een kopie van uw gegevens exporteren naar Gramps XML (Stamboom). Vervolgens moet u upgraden naar de nieuwste versie van Gramps (bijvoorbeeld deze versie), een nieuwe lege database maken en de Gramps XML in die versie importeren. Raadpleeg: %(gramps_wiki_migrate_two_to_three_url)s

en: Source reference
    (out of Settings)
nl: Bronvermelding
    (buiten de Instellingen)

en: Source reference text
    (Text & import Filename).
nl: Bron referentietekst
    (Tekst & importeer bestandsnaam).

en: Source attribute text
    (Text, import Filename & (System-)Date).
nl: Bronkenmerk tekst
    (Tekst, importeer bestandsnaam & (systeem-)datum).

en: Citation reference.
nl: Citaatreferentie.

en: Citation confidence level
    (Very low - very high).
nl: Citaat betrouwbaarheidsniveau
    (Heel laag - heel hoog).

en: Citation volume/page text
    (Text & (System-)Date).
nl: Citaat volume/paginatekst
    (Tekst & (Systeem-)datum).

en: Citation attribute text
    (Text, import Filename & (System-)Date).
nl: Citaatkenmerk tekst
    (Tekst, importeer bestandsnaam & (systeem-)datum).

en: Import Text
nl: Importeer tekst

en: Default Tagtext
    (out of Settings).
nl: Standaard labeltekst
    (buiten de Instellingen).

en: Import Filename.
nl: Bestandsnaam importeren.

en: Default (System-)Date.
nl: Standaard (systeem-)datum.

en: Combined default text + filename + date.
nl: Gecombineerde standaardtekst + bestandsnaam + datum.

en: Copy Default Text
    to all Tag Text'.
nl: Standaardtekst kopiëren
    naar alle labeltekst'.

en: Copy Default Filename
    to all sensitive Tag Text'.
nl: Kopieer de standaard bestandsnaam
    naar alle gevoelige labeltekst'.

en: Copy Default Date
    to all sensitive Tag Text'.
nl: Kopieer de standaard gegevens
    naar alle gevoelige labeltekst'.

en:   Objects
nl:   Objecten

en: Enable/Disable
    all object tags.
nl: Alle objectlabels
    aan-/uitschakelen.

en: Tag Text
nl: Labeltekst

en: Import Objects
nl: Objecten importeren

en: Enable/Disable
    Person import.
nl: Persoon import
    aan-/uitschakelen.

en: Enable/Disable
    Family import.
nl: Gezin import
    aan-/uitschakelen.

en: Enable/Disable
    Child import.
nl: Kind import
    aan-/uitschakelen.

en: Use original Person
    Identifier as Gramps ID.
nl: Gebruik de originele persoons-
    identificatie als Gramps-ID.

en: Use original Family
    Identifier as Gramps ID.
nl: Gebruik de originele gezins-
    identificatie als Gramps-ID.

en: Identifier
nl: Identificatie

en: Name change
nl: Naamswijziging

en: Event date
nl: Gebeurtenisdatum

en: Store birth date in
    event description.
nl: Sla geboortedatum op in
    gebeurtenisbeschrijving.

en: Store death date in
    event description.
nl: Sla overlijdensdatum op in
    gebeurtenisbeschrijving.

en: Diverse
nl: Verschillend

en: Store REFN number
    in event description.
nl: Sla REFN-nummer op in
    gebeurtenisbeschrijving.

en: Use death information
    as cause of death event.
nl: Gebruik overlijdens-
    informatie als doodsoorzaak.

en: (-cause)
nl: (-oorzaak)

en: Male surname
nl: Mannelijke achternaam

en: Change name of male
    to e.g. wifes name.
nl: De naam van man wijzigen
    naar die van bv. zijn vrouw.

en: Female surname
nl: Vrouwelijke achternaam

en: Change name of female
    to e.g. husbands name.
nl: De naam van vrouw wijzigen
    naar die van bv. haar man.

en: Option
nl: Keuze

[ctx: manual]
en: Import_from_another_genealogy_program
nl: Importeren_uit_een_ander_genealogieprogramma

en: Import from Pro-Gen (%s)
nl: Importeren uit Pro-Gen (%s)

en: Pro-Gen data error
nl: Pro-Gen-gegevensfout

en: Import Pro-Gen
nl: Pro-Gen importeren

en: Line %(line)5d: %(prob)s
nl: Regel %(line)5d: %(prob)s

en: vCard import
nl: vCard-import

en: vCard import report: No errors detected
nl: vCard-importrapport: geen fouten gedetecteerd

en: vCard import report: %s errors detected
nl: vCard-importrapport: %s fouten gedetecteerd

en: Token >%(token)s< unknown. line skipped: %(line)s
nl: Token >%(token)s< onbekend. regel overgeslagen: %(line)s

en: BEGIN property not properly closed by END property, Gramps can't cope with nested vCards.
nl: BEGIN-eigenschap niet correct gesloten door END-eigenschap, Gramps kan niet omgaan met geneste vCards.

en: Import of vCards version %s is not supported by Gramps.
nl: Het importeren van vCards-versie %s wordt niet ondersteund door Gramps.

en: The vCard is malformed. It is missing the compulsory N property, so there is no name; skip it.
nl: De vCard heeft een onjuiste opmaak. De verplichte N-eigenschap ontbreekt, daardoor is er geen naam; overslaan.

en: The vCard is malformed. It is missing the compulsory FN property, get name from N alone.
nl: De vCard heeft een onjuiste opmaak. De verplichte FN-eigenschap ontbreekt, krijgt alleen naam van N.

en: The vCard is malformed. Wrong number of name components.
nl: De vCard heeft een misvormde opmaak. Incorrect aantal naamcomponenten.

en: Invalid date in BDAY {vcard_snippet}, preserving date as text.
nl: Ongeldige datum in BDAY {vcard_snippet}, datum wordt als tekst behouden.

en: Date {vcard_snippet} not in appropriate format yyyy-mm-dd, preserving date as text.
nl: Datum {vcard_snippet} staat niet in de juiste indeling jjjj-mm-dd, datum wordt als tekst behouden.

en: %(event_name)s of %(family)s
nl: %(event_name)s van %(family)s

en: %(event_name)s of %(person)s
nl: %(event_name)s van %(person)s

en: Error reading %s
nl: Fout bij het lezen van %s

en: The file is probably either corrupt or not a valid Gramps database.
nl: Het bestand is waarschijnlijk beschadigd of is geen geldige Gramps-database.

en:   {id1} - {text} with {id2}
nl:   {id1} - {text} met {id2}

en:   {obj} {id1} with {id2}
nl:   {obj} {id1} met {id2}

en: Sources
nl: Bronnen

en: Number of new objects imported:
nl: Aantal geïmporteerde nieuwe objecten:

en: 
    The imported file was not self-contained.
    To correct for that, %(new)d objects were created and
    their typifying attribute was set to 'Unknown'.
    The breakdown per category is depicted by the
    number in parentheses. Where possible these
    'Unknown' objects are referenced by note %(unknown)s.
nl: 
    Het geïmporteerde bestand was niet op zichzelf staand.
    Om dit te corrigeren, zijn %(new)d objecten gemaakt
    en hun typerende kenmerk ingesteld op 'Onbekend'.
    De uitsplitsing per categorie wordt weergegeven door
    het aantal tussen haakjes. Waar mogelijk wordt naar
    deze 'onbekende' objecten verwezen met notitie %(unknown)s.

en: 
    Media objects with relative paths have been
    imported. These paths are considered relative to
    the media directory you can set in the preferences,
    or, if not set, relative to the user's directory.
nl: 
    Er zijn media-objecten met relatieve paden
    geïmporteerd. Deze paden worden beschouwd als
    relatief ten opzichte van de mediamap die u in de
    voorkeuren kunt instellen of, indien niet ingesteld,
    relatief aan de gebruikersmap.

en: 
    Objects that are candidates to be merged:
nl: 
    Objecten die kandidaten zijn om samen te voegen:

en: The Gramps Xml you are trying to import is malformed.
nl: De Gramps Xml die u probeert te importeren is verkeerd opgemaakt.

en: Attributes that link the data together are missing.
nl: Kenmerken die de data aan elkaar koppelen ontbreken.

en: Could not change media path
nl: Het mediapad is niet gewijzigd

en: The opened file has media path %s, which conflicts with the media path of the Family Tree you import into. The original media path has been retained. Copy the files to a correct directory or change the media path in the Preferences.
nl: Het geopende bestand heeft mediapad %s, dat conflicteert met het mediapad van de stamboom waarin u importeert. Het oorspronkelijke mediapad is behouden. Kopieer de bestanden naar een juiste directory of wijzig het mediapad in de Voorkeuren.

en: The .gramps file you are importing does not contain information about the version of Gramps with, which it was produced.
    
    The file will not be imported.
nl: Het .gramps-bestand dat u importeert, bevat geen informatie over de versie van Gramps waarmee het is gemaakt.
    
    Het bestand wordt niet geïmporteerd.

en: Import file misses Gramps version
nl: Importbestand mist de Gramps-versie

en: The .gramps file you are importing was made by version %(newer)s of Gramps, while you are running an older version %(older)s. The file will not be imported. Please upgrade to the latest version of Gramps and try again.
nl: Het .gramps-bestand dat u importeert, is gemaakt door versie %(newer)s van Gramps, terwijl u een oudere versie %(older)s gebruikt. Het bestand wordt niet geïmporteerd. Upgrade naar de nieuwste versie van Gramps en probeer het opnieuw.

en: The .gramps file you are importing was made by version %(oldgramps)s of Gramps, while you are running a more recent version %(newgramps)s.
    
    The file will not be imported. Please use an older version of Gramps that supports version %(xmlversion)s of the xml.
    See
      %(gramps_wiki_xml_url)s
     for more info.
nl: Het .gramps-bestand dat u importeert, is gemaakt door versie %(oldgramps)s van Gramps, terwijl u een recentere versie %(newgramps)s gebruikt.
    
    Het bestand wordt niet geïmporteerd. Gebruik een oudere versie van Gramps die versie %(xmlversion)s van de xml ondersteunt.
    Zie
      %(gramps_wiki_xml_url)s
     voor meer info.

en: The file will not be imported
nl: Het bestand wordt niet geïmporteerd

en: The .gramps file you are importing was made by version %(oldgramps)s of Gramps, while you are running a much more recent version %(newgramps)s.
    
    Ensure after import everything is imported correctly. In the event of problems, please submit a bug and use an older version of Gramps in the meantime to import this file, which is version %(xmlversion)s of the xml.
    See
      %(gramps_wiki_xml_url)s
    for more info.
nl: Het .gramps-bestand dat u importeert, is gemaakt door versie %(oldgramps)s van Gramps, terwijl u een veel recentere versie %(newgramps)s gebruikt.
    
    Zorg ervoor dat na het importeren alles correct is geïmporteerd. In geval van problemen kunt u een foutmelding indienen en ondertussen een oudere versie van Gramps gebruiken om dit bestand te importeren, dat is versie %(xmlversion)s van de xml.
    Zie
      %(gramps_wiki_xml_url)s
    voor meer info.

en: Old xml file
nl: Oud xml-bestand

en: Witness name: %s
nl: Naam getuige: %s

en: Any event reference must have a 'hlink' attribute.
nl: Elke gebeurtenisreferentie moet een 'hlink'-kenmerk bevatten.

en: Any person reference must have a 'hlink' attribute.
nl: Elke persoonsreferentie moet een 'hlink'-kenmerk hebben.

en: Your Family Tree groups name "%(key)s" together with "%(parent)s", did not change this grouping to "%(value)s".
nl: De naam van uw stamboomgroepen "%(key)s" samen met "%(parent)s", heeft deze groepering niet gewijzigd in "%(value)s".

en: Gramps ignored a name grouping
nl: Gramps negeerde een naamgroepering

en: Unknown when imported
nl: Onbekend bij importeren

en: Any note reference must have a 'hlink' attribute.
nl: Elke notitiereferentie moet een 'hlink'-kenmerk hebben.

en: Invalid date {date} in XML {xml}, preserving XML as text
nl: Ongeldige datum {date} in XML {xml}, XML wordt als tekst behouden

en: Witness comment: %s
nl: Getuige opmerking: %s

[ctx: father]
en: Error: family '%(family)s' father '%(father)s' does not refer back to the family. Reference added.
nl: Fout: vader '%(father)s' van gezin '%(family)s' verwijst niet naar het gezin. Referentie toegevoegd.

[ctx: mother]
en: Error: family '%(family)s' mother '%(mother)s' does not refer back to the family. Reference added.
nl: Fout: moeder '%(mother)s' van gezin '%(family)s' verwijst niet naar het gezin. Referentie toegevoegd.

[ctx: child]
en: Error: family '%(family)s' child '%(child)s' does not refer back to the family. Reference added.
nl: Fout: kind '%(child)s' van gezin '%(family)s' verwijst niet terug naar het gezin. Referentie toegevoegd.

en: Mismatch between selected extension %(ext)s and actual format.
     Writing to %(filename)s in format %(impliedext)s.
nl: De geselecteerde extensie %(ext)s en het werkelijke formaat komt niet overeen.
     Schrijven naar %(filename)s in formaat %(impliedext)s.

en: Common Law Marriage
nl: Gewoonterecht huwelijk

en: Destination
nl: Bestemming

en: Cause of Death
nl: Doodsoorzaak

en: Employment
nl: Beroep

en: Eye Color
nl: Oogkleur

en: Height
nl: Lengte

en: Initiatory (LDS)
nl: Inleidend (LDS)

en: Military ID
nl: Militaire ID

en: Mission (LDS)
nl: Missie (LDS)

en: Namesake
nl: Naamgenoot

en: Ordinance
nl: Wijding

en: Separation
nl: Afzondering

en: Weight
nl: Gewicht

en: Line ignored
nl: Regel genegeerd

en: Illegal character%s
nl: Ongeldig teken%s

en: Your GEDCOM file is corrupted. It appears to have been truncated.
nl: Uw GEDCOM-bestand is beschadigd. Het lijkt te zijn ingekort.

en: Import from GEDCOM (%s)
nl: Importeren vanuit GEDCOM (%s)

en: GEDCOM import
nl: GEDCOM-import

en: GEDCOM import report: No errors detected
nl: GEDCOM-importrapport: geen fouten gedetecteerd

en: GEDCOM import report: %s errors detected
nl: GEDCOM-importrapport: %s fouten gedetecteerd

en: Line ignored as not understood
nl: Regel genegeerd als niet begrepen

en: Tag recognized but not supported
nl: Label herkend maar niet ondersteund

en: Skipped subordinate line
nl: Ondergeschikte regel overgeslagen

en: Records not imported into
nl: Gegevens niet geïmporteerd in

en: Error: %(msg)s  '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) not in input GEDCOM. Record synthesised
nl: Fout: %(msg)s  '%(gramps_id)s' (invoer zoals @%(xref)s@) zit niet in GEDCOM invoer. Gegeven gesynthetiseerd

en: Error: %(msg)s '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) not in input GEDCOM. Record with typifying attribute 'Unknown' created
nl: Fout: %(msg)s '%(gramps_id)s' (invoer zoals @%(xref)s@) zit niet in GEDCOM invoer. Gegeven met typerend kenmerk 'Onbekend' gemaakt

en: Error: family '%(family)s' (input as @%(orig_family)s@) person %(person)s (input as %(orig_person)s) is not a member of the referenced family. Family reference removed from person
nl: Fout: gezin '%(family)s' (invoer zoals @%(orig_family)s@) persoon %(person)s (invoer zoals %(orig_person)s) is geen lid van het gezin waarnaar wordt verwezen. Gezinsreferentie verwijderd van persoon

en: 
    The imported file was not self-contained.
    To correct for that, %(new)d objects were created and
    their typifying attribute was set to 'Unknown'.
    Where possible these 'Unknown' objects are 
    referenced by note %(unknown)s.
nl: 
    Het geïmporteerde bestand was niet compleet.
    Om dat te corrigeren, werden %(new)d objecten gemaakt en
    hun typerende kenmerk werd ingesteld op 'Onbekend'.
    Waar mogelijk wordt naar deze 'onbekende' 
    objecten verwezen met notitie %(unknown)s.

en: ADDR element ignored '%s'
nl: ADDR-element negeerde '%s'

en: (Submitter):
nl: (Indiener):

en: GEDCOM data
nl: GEDCOM-data

en: Unknown tag
nl: Onbekend label

en: Top Level
nl: Hoogste niveau

en: INDI (individual) Gramps ID %s
nl: INDI (individueel) Gramps-ID %s

en: Empty Alias <NAME PERSONAL> ignored
nl: Lege alias <NAAM PERSOONLIJK> genegeerd

en: FAM (family) Gramps ID %s
nl: FAM (gezin) Gramps-ID %s

en: Filename omitted
nl: Bestandsnaam weggelaten

en: Could not import %s
nl: Kan %s niet importeren

en: Media-Type
nl: Mediatype

en: Multiple FILE in a single OBJE ignored
nl: Meerdere FILE in één OBJE genegeerd

en: A second PLAC ignored
nl: Een tweede PLAC werd genegeerd

en: Location already populated; ADDR ignored
nl: Plaats al ingevuld; ADDR genegeerd

en: Warn: ADDR overwritten
nl: Waarschuwing: ADDR overschreven

en: Citation Justification
nl: Citaatverantwoording

en: REFN ignored
nl: REFN genegeerd

en: No title - ID %s
nl: Geen titel - ID %s

en: SOUR (source) Gramps ID %s
nl: SOUR (bron) Gramps-ID %s

en: OBJE (multi-media object) Gramps ID %s
nl: OBJE (multimedia-object) Gramps-ID %s

en: REPO (repository) Gramps ID %s
nl: REPO (opslagplaats) Gramps-ID %s

en: Only one phone number supported
nl: Slechts één telefoonnummer ondersteund

en: HEAD (header)
nl: HEAD (koptekst)

en: Approved system identification
nl: Goedgekeurde systeemidentificatie

en: Generated By
nl: Gegenereerd door

en: Name of software product
nl: Naam van softwareproduct

en: Version number of software product
nl: Versienummer van softwareproduct

en: Business that produced the product: %s
nl: Bedrijf dat het product heeft geproduceerd: %s

en: Name of source data
nl: Naam van brongegevens

en: Copyright of source data
nl: Copyright van brongegevens

en: Publication date of source data
nl: Publicatiedatum van brongegevens

en: Import from %s
nl: Importeren uit %s

en: Submission record identifier
nl: Inzendrecord-ID

en: Language of GEDCOM text
nl: Taal van GEDCOM-tekst

en: Import of GEDCOM file %(filename)s with DEST=%(by)s, could cause errors in the resulting database!
nl: Importeren van GEDCOM-bestand %(filename)s met BEST=%(by)s, kan fouten veroorzaken in de resulterende database!

en: Look for nameless events.
nl: Zoek naar gebeurtenissen zonder naam.

en: Character set
nl: Karakterset

en: Character set and version
nl: Karakterset en versie

en: GEDCOM version not supported
nl: GEDCOM-versie wordt niet ondersteund

en: GEDCOM version
nl: GEDCOM-versie

en: GEDCOM FORM should be in uppercase
nl: GEDCOM-FORMULIER moet in hoofdletters zijn

en: GEDCOM FORM not supported
nl: GEDCOM-FORMULIER wordt niet ondersteund

en: GEDCOM form
nl: GEDCOM-FORMULIER

en: Creation date of GEDCOM
nl: Aanmaakdatum van GEDCOM

en: Creation date and time of GEDCOM
nl: Aanmaakdatum en tijd van GEDCOM

en: Empty note ignored
nl: Lege notitie genegeerd

en: NOTE Gramps ID %s
nl: NOTE Gramps-ID %s

en: Submission: Submitter
nl: Indiening: indiener

en: Submission: Family file
nl: Indiening: familiebestand

en: Submission: Temple code
nl: Indiening: tempelcode

en: Submission: Generations of ancestors
nl: Indiening: generaties van voorouders

en: Submission: Generations of descendants
nl: Indiening: Generaties van afstammelingen

en: Submission: Ordinance process flag
nl: Indiening: Wijdingsprocesvlag

en: Invalid temple code
nl: Ongeldige tempelcode

en: Your GEDCOM file is corrupted. The file appears to be encoded using the UTF16 character set, but is missing the BOM marker.
nl: Uw GEDCOM-bestand is beschadigd. Het bestand lijkt te zijn gecodeerd met de UTF16-tekenset, maar de BOM-markering ontbreekt.

en: Your GEDCOM file is empty.
nl: Uw GEDCOM-bestand is leeg.

en: Unicode UTF-8 (recommended)
nl: Unicode UTF-8 (aanbevolen)

en: Standard copyright
nl: Standaard copyright

en: Creative Commons - By attribution
nl: Creative Commons - Door naamsvermelding

en: Creative Commons - By attribution, No derivations
nl: Creative Commons - Door naamsvermelding, Geen afleidingen

en: Creative Commons - By attribution, Share-alike
nl: Creative Commons - Door naamsvermelding, Gelijkdelen

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial
nl: Creative Commons - Door naamsvermelding, Niet commercieel

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial, No derivations
nl: Creative Commons - Door naamsvermelding, Niet commercieel, Geen afleidingen

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial, Share-alike
nl: Creative Commons - Door naamsvermelding, Niet commercieel, Gelijkdelen

en: No copyright notice
nl: Geen copyrightvermelding

en: Invalid format
nl: Ongeldig formaat

en: Descriptive Tags
nl: Beschrijvende labels

en: Date and Time Tags
nl: Datum- en tijd-labels

en: People Tags
nl: Personen-labels

en: Event Tags
nl: Gebeurtenis-labels

en: Image Tags
nl: Afbeelding-labels

en: Camera Information
nl: Camera-informatie

en: Location Tags
nl: Plaats-labels

en: Advanced Tags
nl: Geavanceerde labels

en: Rights Tags
nl: Rechten-labels

en: Keyword Tags
nl: Trefwoord-labels

en: Namespace
nl: Naamruimte

en: %(unknown_gender_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op %(birth_date)s in %(birth_place)s geboren.

en: %(male_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
nl: %(male_name)s werd geboren op %(birth_date)s in %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
nl: %(female_name)s werd geboren op %(birth_date)s in %(birth_place)s.

en: This person was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
nl: Deze persoon is geboren op %(birth_date)s in %(birth_place)s.

en: He was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
nl: Hij werd geboren op %(birth_date)s in %(birth_place)s.

en: She was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
nl: Zij werd geboren op %(birth_date)s in %(birth_place)s.

en: Born %(birth_date)s in %(birth_place)s.
nl: Geboren %(birth_date)s in %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is %(modified_date)s in %(birth_place)s geboren.

en: %(male_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
nl: %(male_name)s werd geboren %(modified_date)s in %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
nl: %(female_name)s werd geboren %(modified_date)s in %(birth_place)s.

en: This person was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
nl: Deze persoon is geboren %(modified_date)s in %(birth_place)s.

en: He was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
nl: Hij werd geboren %(modified_date)s in %(birth_place)s.

en: She was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
nl: Zij werd geboren %(modified_date)s in %(birth_place)s.

en: Born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
nl: Geboren %(modified_date)s in %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born on %(birth_date)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op %(birth_date)s geboren.

en: %(male_name)s was born on %(birth_date)s.
nl: %(male_name)s werd geboren op %(birth_date)s.

en: %(female_name)s was born on %(birth_date)s.
nl: %(female_name)s werd geboren op %(birth_date)s.

en: This person was born on %(birth_date)s.
nl: Deze persoon is geboren op %(birth_date)s.

en: He was born on %(birth_date)s.
nl: Hij werd geboren op %(birth_date)s.

en: She was born on %(birth_date)s.
nl: Zij werd geboren op %(birth_date)s.

en: Born %(birth_date)s.
nl: Geboren %(birth_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born %(modified_date)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is %(modified_date)s geboren.

en: %(male_name)s was born %(modified_date)s.
nl: %(male_name)s werd geboren %(modified_date)s.

en: %(female_name)s was born %(modified_date)s.
nl: %(female_name)s werd geboren %(modified_date)s.

en: This person was born %(modified_date)s.
nl: Deze persoon is geboren %(modified_date)s.

en: He was born %(modified_date)s.
nl: Hij is geboren %(modified_date)s.

en: She was born %(modified_date)s.
nl: Zij is geboren %(modified_date)s.

en: Born %(modified_date)s.
nl: Geboren %(modified_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(month_year)s in %(birth_place)s geboren.

en: %(male_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
nl: %(male_name)s werd geboren in %(month_year)s in %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
nl: %(female_name)s werd geboren in %(month_year)s in %(birth_place)s.

en: This person was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
nl: Deze persoon werd geboren in %(month_year)s in %(birth_place)s.

en: He was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
nl: Hij werd geboren in %(month_year)s in %(birth_place)s.

en: She was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
nl: Zij werd geboren in %(month_year)s in %(birth_place)s.

en: Born %(month_year)s in %(birth_place)s.
nl: Geboren %(month_year)s in %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(month_year)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(month_year)s geboren.

en: %(male_name)s was born in %(month_year)s.
nl: %(male_name)s werd geboren in %(month_year)s.

en: %(female_name)s was born in %(month_year)s.
nl: %(female_name)s werd geboren in %(month_year)s.

en: This person was born in %(month_year)s.
nl: Deze persoon werd geboren in %(month_year)s.

en: He was born in %(month_year)s.
nl: Hij werd geboren in %(month_year)s.

en: She was born in %(month_year)s.
nl: Zij werd geboren in %(month_year)s.

en: Born %(month_year)s.
nl: Geboren %(month_year)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(birth_place)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(birth_place)s geboren.

en: %(male_name)s was born in %(birth_place)s.
nl: %(male_name)s werd geboren in %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born in %(birth_place)s.
nl: %(female_name)s werd geboren in %(birth_place)s.

en: This person was born in %(birth_place)s.
nl: Deze persoon werd geboren in %(birth_place)s.

en: He was born in %(birth_place)s.
nl: Hij werd geboren in %(birth_place)s.

en: She was born in %(birth_place)s.
nl: Zij werd geboren in %(birth_place)s.

en: Born in %(birth_place)s.
nl: Geboren in %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op %(death_date)s in %(death_place)s overleden.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op %(death_date)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s overleden.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: %(male_name)s overleed op %(death_date)s in %(death_place)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: %(male_name)s overleed op %(death_date)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: %(female_name)s overleed op %(death_date)s in %(death_place)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: %(female_name)s overleed op %(death_date)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: This person died on %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: Deze persoon overleed op %(death_date)s in %(death_place)s.

en: This person died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: Deze persoon overleed op %(death_date)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: He died on %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: Hij overleed op %(death_date)s in %(death_place)s.

en: He died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: Hij overleed op %(death_date)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: She died on %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: Zij overleed op %(death_date)s in %(death_place)s.

en: She died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: Zij overleed op %(death_date)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: Died %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: Overleed %(death_date)s in %(death_place)s.

en: Died %(death_date)s in %(death_place)s (%(age)s).
nl: Overleed %(death_date)s in %(death_place)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is %(death_date)s in %(death_place)s overleden.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is %(death_date)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s overleden.

en: %(male_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: %(male_name)s overleed %(death_date)s in %(death_place)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: %(male_name)s overleed %(death_date)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: %(female_name)s overleed %(death_date)s in %(death_place)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: %(female_name)s overleed %(death_date)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: This person died %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: Deze persoon overleed %(death_date)s in %(death_place)s.

en: This person died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: Deze persoon overleed %(death_date)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: He died %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: Hij overleed %(death_date)s in %(death_place)s.

en: He died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: Hij overleed %(death_date)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: She died %(death_date)s in %(death_place)s.
nl: Zij overleed %(death_date)s in %(death_place)s.

en: She died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: Zij overleed %(death_date)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op %(death_date)s overleden.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op %(death_date)s op de leeftijd van %(age)s overleden.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s.
nl: %(male_name)s overleed op %(death_date)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
nl: %(male_name)s overleed op %(death_date)s op de leeftijd van %(age)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s.
nl: %(female_name)s overleed op %(death_date)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
nl: %(female_name)s overleed op %(death_date)s op de leeftijd van %(age)s.

en: This person died on %(death_date)s.
nl: Deze persoon overleed op %(death_date)s.

en: This person died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
nl: Deze persoon overleed op %(death_date)s op de leeftijd van %(age)s.

en: He died on %(death_date)s.
nl: Hij overleed op %(death_date)s.

en: He died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
nl: Hij overleed op %(death_date)s op de leeftijd van %(age)s.

en: She died on %(death_date)s.
nl: Zij overleed op %(death_date)s.

en: She died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
nl: Zij overleed op %(death_date)s op de leeftijd van %(age)s.

en: Died %(death_date)s.
nl: Overleden %(death_date)s.

en: Died %(death_date)s (%(age)s).
nl: Overleden %(death_date)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is %(death_date)s overleden.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is %(death_date)s op de leeftijd van %(age)s overleden.

en: %(male_name)s died %(death_date)s.
nl: %(male_name)s overleed %(death_date)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
nl: %(male_name)s overleed %(death_date)s op de leeftijd van %(age)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s.
nl: %(female_name)s overleed %(death_date)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
nl: %(female_name)s overleed %(death_date)s op de leeftijd van %(age)s.

en: This person died %(death_date)s.
nl: Deze persoon overleed %(death_date)s.

en: This person died %(death_date)s at the age of %(age)s.
nl: Deze persoon overleed %(death_date)s op de leeftijd van %(age)s.

en: He died %(death_date)s.
nl: Hij overleed %(death_date)s.

en: He died %(death_date)s at the age of %(age)s.
nl: Hij overleed %(death_date)s op de leeftijd van %(age)s.

en: She died %(death_date)s.
nl: Zij overleed %(death_date)s.

en: She died %(death_date)s at the age of %(age)s.
nl: Zij overleed %(death_date)s op de leeftijd van %(age)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(month_year)s in %(death_place)s overleden.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(month_year)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s overleden.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
nl: %(male_name)s overleed in %(month_year)s in %(death_place)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: %(male_name)s overleed in %(month_year)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
nl: %(female_name)s overleed in %(month_year)s in %(death_place)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: %(female_name)s overleed in %(month_year)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: This person died in %(month_year)s in %(death_place)s.
nl: Deze persoon overleed in %(month_year)s in %(death_place)s.

en: This person died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: Deze persoon overleed in %(month_year)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: He died in %(month_year)s in %(death_place)s.
nl: Hij overleed in %(month_year)s in %(death_place)s.

en: He died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: Hij overleed in %(month_year)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: She died in %(month_year)s in %(death_place)s.
nl: Zij overleed in %(month_year)s in %(death_place)s.

en: She died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: Zij overleed in %(month_year)s in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: Died %(month_year)s in %(death_place)s.
nl: Overleden %(month_year)s in %(death_place)s.

en: Died %(month_year)s in %(death_place)s (%(age)s).
nl: Overleden %(month_year)s in %(death_place)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(month_year)s overleden.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(month_year)s op de leeftijd van %(age)s overleden.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s.
nl: %(male_name)s overleed in %(month_year)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
nl: %(male_name)s overleed in %(month_year)s op de leeftijd van %(age)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s.
nl: %(female_name)s overleed in %(month_year)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
nl: %(female_name)s overleed in %(month_year)s op de leeftijd van %(age)s.

en: This person died in %(month_year)s.
nl: Deze persoon overleed in %(month_year)s.

en: This person died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
nl: Deze persoon overleed in %(month_year)s op de leeftijd van %(age)s.

en: He died in %(month_year)s.
nl: Hij overleed in %(month_year)s.

en: He died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
nl: Hij overleed in %(month_year)s op de leeftijd van %(age)s.

en: She died in %(month_year)s.
nl: Zij overleed in %(month_year)s.

en: She died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
nl: Zij overleed in %(month_year)s op de leeftijd van %(age)s.

en: Died %(month_year)s.
nl: Overleden %(month_year)s.

en: Died %(month_year)s (%(age)s).
nl: Overleden %(month_year)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died in %(death_place)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(death_place)s overleden.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s overleden.

en: %(male_name)s died in %(death_place)s.
nl: %(male_name)s overleed in %(death_place)s.

en: %(male_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: %(male_name)s overleed in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: %(female_name)s died in %(death_place)s.
nl: %(female_name)s overleed in %(death_place)s.

en: %(female_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: %(female_name)s overleed in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: This person died in %(death_place)s.
nl: Deze persoon overleed in %(death_place)s.

en: This person died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: Deze persoon overleed in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: He died in %(death_place)s.
nl: Hij overleed in %(death_place)s.

en: He died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: Hij overleed in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: She died in %(death_place)s.
nl: Zij overleed in %(death_place)s.

en: She died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
nl: Zij overleed in %(death_place)s op de leeftijd van %(age)s.

en: Died in %(death_place)s.
nl: Overleden in %(death_place)s.

en: Died in %(death_place)s (%(age)s).
nl: Overleden in %(death_place)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died at the age of %(age)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op de leeftijd van %(age)s overleden.

en: %(male_name)s died at the age of %(age)s.
nl: %(male_name)s overleed op de leeftijd van %(age)s.

en: %(female_name)s died at the age of %(age)s.
nl: %(female_name)s overleed op de leeftijd van %(age)s.

en: This person died at the age of %(age)s.
nl: Deze persoon overleed op de leeftijd van %(age)s.

en: He died at the age of %(age)s.
nl: Hij overleed op de leeftijd van %(age)s.

en: She died at the age of %(age)s.
nl: Zij overleed op de leeftijd van %(age)s.

en: Died (%(age)s).
nl: Overleden (%(age)s).

en: %(male_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd begraven op %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd begraven op %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd begraven op %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd begraven op %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op %(burial_date)s in %(burial_place)s begraven%(endnotes)s.

en: This person was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd begraven op %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Begraven %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd begraven op %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: He was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd begraven op %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd begraven op %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: She was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd begraven op %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op %(burial_date)s begraven%(endnotes)s.

en: This person was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd begraven op %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: Buried %(burial_date)s%(endnotes)s.
nl: Begraven %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd begraven in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd begraven in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd begraven in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd begraven in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(month_year)s in %(burial_place)s begraven%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd begraven in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Begraven %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd begraven in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd begraven in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd begraven in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd begraven in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(month_year)s begraven%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd begraven in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Buried %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: Begraven %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd begraven %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd begraven %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd begraven %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd begraven %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is %(modified_date)s in %(burial_place)s begraven%(endnotes)s.

en: This person was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd begraven %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Begraven %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd begraven %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd begraven %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd begraven %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd begraven %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is %(modified_date)s begraven%(endnotes)s.

en: This person was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd begraven %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Begraven %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd begraven in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd begraven in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd begraven in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd begraven in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(burial_place)s begraven%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd begraven in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
nl: Begraven in %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd begraven%(endnotes)s.

en: He was buried%(endnotes)s.
nl: Hij werd begraven%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd begraven%(endnotes)s.

en: She was buried%(endnotes)s.
nl: Zij werd begraven%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is begraven%(endnotes)s.

en: This person was buried%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd begraven%(endnotes)s.

en: Buried%(endnotes)s.
nl: Begraven%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt op %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt op %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt op %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt op %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op %(baptism_date)s in %(baptism_place)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt op %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt op %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: He was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt op %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt op %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: She was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt op %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op %(baptism_date)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt op %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(baptism_date)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(month_year)s in %(baptism_place)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(month_year)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is %(modified_date)s in %(baptism_place)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is %(modified_date)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(baptism_place)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt in %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt%(endnotes)s.

en: He was baptized%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt%(endnotes)s.

en: She was baptized%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was baptized%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt%(endnotes)s.

en: Baptized%(endnotes)s.
nl: Gedoopt%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt (chr) op %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt (chr) op %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt (chr) op %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt (chr) op %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op %(christening_date)s in %(christening_place)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt (chr) op %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt (chr) %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt (chr) op %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: He was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt (chr) op %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt (chr) op %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: She was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt (chr) op %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is op %(christening_date)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt (chr) op %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: Christened %(christening_date)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt (chr) %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt (chr) in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt (chr) in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt (chr) in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt (chr) in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(month_year)s in %(christening_place)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt (chr) in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt (chr) %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt (chr) in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt (chr) in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt (chr) in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt (chr) in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(month_year)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt (chr) in %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Christened %(month_year)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt (chr) %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt (chr) %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt (chr) %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt (chr) %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt (chr) %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is %(modified_date)s in %(christening_place)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt (chr) %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt (chr) %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt (chr) %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt (chr) %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt (chr) %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt (chr) %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is %(modified_date)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt (chr) %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt (chr) %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt (chr) in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt (chr) in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt (chr) in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt (chr) in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is in %(christening_place)s gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt (chr) in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
nl: Gedoopt (chr) in %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened%(endnotes)s.
nl: %(male_name)s werd gedoopt (chr)%(endnotes)s.

en: He was christened%(endnotes)s.
nl: Hij werd gedoopt (chr)%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened%(endnotes)s.
nl: %(female_name)s werd gedoopt (chr)%(endnotes)s.

en: She was christened%(endnotes)s.
nl: Zij werd gedoopt (chr)%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened%(endnotes)s.
nl: %(unknown_gender_name)s is gedoopt%(endnotes)s.

en: This person was christened%(endnotes)s.
nl: Deze persoon werd gedoopt (chr)%(endnotes)s.

en: Christened%(endnotes)s.
nl: Gedoopt (chr)%(endnotes)s.

en: %(male_name)s is the child of %(father)s and %(mother)s.
nl: %(male_name)s is het kind van %(father)s en %(mother)s.

en: %(male_name)s was the child of %(father)s and %(mother)s.
nl: %(male_name)s was het kind van %(father)s en %(mother)s.

en: This person is the child of %(father)s and %(mother)s.
nl: Deze persoon is het kind van %(father)s en %(mother)s.

en: This person was the child of %(father)s and %(mother)s.
nl: Deze persoon was het kind van %(father)s en %(mother)s.

en: Child of %(father)s and %(mother)s.
nl: Kind van %(father)s en %(mother)s.

en: %(male_name)s is the son of %(father)s and %(mother)s.
nl: %(male_name)s is de zoon van %(father)s en %(mother)s.

en: %(male_name)s was the son of %(father)s and %(mother)s.
nl: %(male_name)s was de zoon van %(father)s en %(mother)s.

en: He is the son of %(father)s and %(mother)s.
nl: Hij is de zoon van %(father)s en %(mother)s.

en: He was the son of %(father)s and %(mother)s.
nl: Hij was de zoon van %(father)s en %(mother)s.

en: Son of %(father)s and %(mother)s.
nl: Zoon van %(father)s en %(mother)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(father)s and %(mother)s.
nl: %(female_name)s is de dochter van %(father)s en %(mother)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(father)s and %(mother)s.
nl: %(female_name)s was de dochter van %(father)s en %(mother)s.

en: She is the daughter of %(father)s and %(mother)s.
nl: Zij is de dochter van %(father)s en %(mother)s.

en: She was the daughter of %(father)s and %(mother)s.
nl: Zij was de dochter van %(father)s en %(mother)s.

en: Daughter of %(father)s and %(mother)s.
nl: Dochter van %(father)s en %(mother)s.

en: %(male_name)s is the child of %(father)s.
nl: %(male_name)s is het kind van %(father)s.

en: %(male_name)s was the child of %(father)s.
nl: %(male_name)s was het kind van %(father)s.

en: This person is the child of %(father)s.
nl: Deze persoon is het kind van %(father)s.

en: This person was the child of %(father)s.
nl: Deze persoon was het kind van %(father)s.

en: Child of %(father)s.
nl: Kind van %(father)s.

en: %(male_name)s is the son of %(father)s.
nl: %(male_name)s is de zoon van %(father)s.

en: %(male_name)s was the son of %(father)s.
nl: %(male_name)s was de zoon van %(father)s.

en: He is the son of %(father)s.
nl: Hij is de zoon van %(father)s.

en: He was the son of %(father)s.
nl: Hij was de zoon van %(father)s.

en: Son of %(father)s.
nl: Zoon van %(father)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(father)s.
nl: %(female_name)s is de dochter van %(father)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(father)s.
nl: %(female_name)s was de dochter van %(father)s.

en: She is the daughter of %(father)s.
nl: Zij is de dochter van %(father)s.

en: She was the daughter of %(father)s.
nl: Zij was de dochter van %(father)s.

en: Daughter of %(father)s.
nl: Dochter van %(father)s.

en: %(male_name)s is the child of %(mother)s.
nl: %(male_name)s is het kind van %(mother)s.

en: %(male_name)s was the child of %(mother)s.
nl: %(male_name)s was het kind van %(mother)s.

en: This person is the child of %(mother)s.
nl: Deze persoon is het kind van %(mother)s.

en: This person was the child of %(mother)s.
nl: Deze persoon was het kind van %(mother)s.

en: Child of %(mother)s.
nl: Kind van %(mother)s.

en: %(male_name)s is the son of %(mother)s.
nl: %(male_name)s is de zoon van %(mother)s.

en: %(male_name)s was the son of %(mother)s.
nl: %(male_name)s was de zoon van %(mother)s.

en: He is the son of %(mother)s.
nl: He is de zoon van %(mother)s.

en: He was the son of %(mother)s.
nl: He was de zoon van %(mother)s.

en: Son of %(mother)s.
nl: Zoon van %(mother)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(mother)s.
nl: %(female_name)s is de dochter van %(mother)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(mother)s.
nl: %(female_name)s was de dochter van %(mother)s.

en: She is the daughter of %(mother)s.
nl: Zij is de dochter van %(mother)s.

en: She was the daughter of %(mother)s.
nl: Zij was de dochter van %(mother)s.

en: Daughter of %(mother)s.
nl: Dochter van %(mother)s.

en: This person married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde tevens %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde tevens %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde tevens %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde tevens %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde tevens %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde tevens %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde tevens %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde tevens %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde tevens %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde tevens %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde tevens %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde tevens %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde tevens %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde tevens %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde tevens %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde tevens %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde tevens %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde tevens %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde tevens %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde tevens %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde tevens %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde tevens %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde tevens %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde tevens %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde tevens %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde tevens %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde tevens %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde tevens %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon trouwde tevens %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Hij trouwde tevens %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Zij trouwde tevens %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Trouwde tevens %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een ongehuwde relatie met %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Ongehuwde relatie met %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Ongehuwde relatie met %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Ongehuwde relatie met %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Ongehuwde relatie met %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een ongehuwde relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een ongehuwde relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Ongehuwde relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een ongehuwde relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een relatie met %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een relatie met %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een relatie met %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Relatie met %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Relatie met %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een relatie met %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een relatie met %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een relatie met %(spouse)s op %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Tevens een relatie met %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Tevens een relatie met %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Tevens een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een relatie met %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een relatie met %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een relatie met %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Relatie met %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Relatie met %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een relatie met %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een relatie met %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een relatie met %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een relatie met %(spouse)s op %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
nl: Tevens een relatie met %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
nl: Tevens een relatie met %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
nl: Tevens een relatie met %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
nl: Tevens een relatie met %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had een relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Hij had een relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Zij had een relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Deze persoon had tevens een relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Hij had tevens een relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Zij had tevens een relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
nl: Tevens een relatie met %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Number of Parents
nl: Aantal ouders

en: Number of To Do Notes
nl: Aantal taken

en: Last Changed
nl: Laatst gewijzigd

en: Edit the selected person
nl: De geselecteerde persoon bewerken

en: Delete the selected person
nl: Verwijder de geselecteerde persoon

en: Merge the selected persons
nl: Voeg de geselecteerde personen samen

en: Export View...
nl: Exportweergave...

en: _Add Bookmark
nl: _Bladwijzer toevoegen

en: _Home
nl: _Begin

en: _Add...
nl: _Toevoegen...

en: _Merge...
nl: _Samenvoegen...

[ctx: action]
en: _Edit...
nl: _Bewerken…

en: Person Filter Editor
nl: Persoonsfilter-bewerker

en: Set _Home Person
nl: _Centrale persoon instellen

en: Go to the home person
nl: Ga naar de Centrale persoon

en: Go to the next object in the history
nl: Ga naar het volgende object in de geschiedenis

en: Go to the previous object in the history
nl: Ga naar het vorige object in de geschiedenis

en: Edit...
nl: Bewerken...

en: Forward
nl: Volgende

en: Deleting the person will remove the person from the database.
nl: Als u de persoon verwijdert, wordt de persoon uit de database verwijderd.

en: Delete Person (%s)
nl: Verwijder persoon (%s)

en: Exactly two people must be selected to perform a merge. A second person can be selected by holding down the control key while clicking on the desired person.
nl: Er moeten precies twee personen worden geselecteerd om een samenvoeging uit te voeren. Een tweede persoon kan worden geselecteerd door de Ctrl-toets ingedrukt te houden terwijl u op de gewenste persoon klikt.

en: Edit the selected place
nl: De geselecteerde locatie bewerken

en: Delete the selected place
nl: Verwijder de geselecteerde locatie

en: Merge the selected places
nl: Voeg de geselecteerde locatie samen

en: No map service is available.
nl: Er is geen kaartservice beschikbaar.

en: Check your installation.
nl: Controleer uw installatie.

en: No place selected.
nl: Geen locatie geselecteerd.

en: You need to select a place to be able to view it on a map. Some Map Services might support multiple selections.
nl: U moet een locatie selecteren om deze op een kaart te kunnen bekijken. Sommige Kaartservices ondersteunen mogelijk meerdere selecties.

en: Place Filter Editor
nl: Locatiefilter-bewerker

en: _Look up with Map Service
nl: _Opzoeken met Kaartservice

en: Attempt to see selected locations with a Map Service (OpenstreetMap, Google Maps, ...)
nl: Probeer geselecteerde plaatsen weer te geven met een kaartendienst (OpenstreetMap, Google Maps, ...)

en: Select a Map Service
nl: Selecteer een Kaartservice

en: Cannot delete place.
nl: Kan locatie niet verwijderen.

en: This place is currently referenced by another place. First remove the places it contains.
nl: Naar deze locatie wordt momenteel verwezen door een andere locatie. Verwijder eerst de locaties die het bevat.

en: Cannot merge places.
nl: Kan locaties niet samenvoegen.

en: Exactly two places must be selected to perform a merge. A second place can be selected by holding down the control key while clicking on the desired place.
nl: Er moeten precies twee locaties worden geselecteerd om een samenvoeging uit te voeren. Een tweede locatie kan worden geselecteerd door de Ctrl-toets ingedrukt te houden terwijl u op de gewenste locatie klikt.

en: Merging these places would create a cycle in the place hierarchy.
nl: Door deze plaatsen samen te voegen, ontstaat er een lus in de locatiehiërarchie.

en: Provides a library for using Cairo to generate documents.
nl: Biedt een bibliotheek voor het gebruik van Cairo om documenten te genereren.

en: Provides GEDCOM processing functionality
nl: Biedt GEDCOM-verwerkingsfunctionaliteit

en: Provides recursive routines for reports
nl: Biedt recursieve routines voor verslagen

en: Provides common functionality for Gramps XML import/export.
nl: Biedt basisfunctionaliteit voor het importeren en exporteren van Gramps XML.

en: Provides holiday information for different countries.
nl: Biedt feestdagen-informatie voor verschillende landen.

en: Manages a HTML file implementing DocBackend.
nl: Beheert een HTML-bestand dat DocBackend implementeert.

en: Common constants for html files.
nl: Algemene constanten voor html-bestanden.

en: Manages an HTML DOM tree.
nl: Beheert een HTML DOM-structuur.

en: Provides base functionality for map services.
nl: Biedt basisfunctionaliteit voor kaartservices.

en: Provides Textual Narration.
nl: Biedt een tekstueel verhaal.

en: Manages an ODF file implementing DocBackend.
nl: Beheert een ODF-bestand dat DocBackend implementeert.

en: Provides the Base needed for the List People views.
nl: Biedt de basis die nodig is voor de lijstweergave Personen.

en: Provides common functionality for Pro-Gen import
nl: Biedt basisfunctionaliteit voor Pro-Gen-import

en: Provides the Base needed for the List Place views.
nl: Biedt de basis die nodig is voor de lijstweergave Locaties.

en: Provides variable substitution on display lines.
nl: Biedt variabele vervanging voor de weergave van regels.

en: Provides the base needed for the ancestor and descendant graphical reports.
nl: Biedt de basis die nodig is voor de grafische verslagen van voorouders en afstammelingen.

en: Field '%(fldname)s' not found
nl: Veld '%(fldname)s' niet gevonden

en: Not a (right) DEF file: %(dname)s
nl: Geen (juist) DEF-bestand: %(dname)s

en: Import from Pro-Gen
nl: Importeren uit Pro-Gen

en: Initializing.
nl: Bezig met initialiseren.

en: Not a supported Pro-Gen import file language
nl: Geen ondersteund Pro-Gen importtaalbestand

en: Pro-Gen import
nl: Pro-Gen importeren

en: Saving.
nl: Opslaan.

en: Date did not match: '%(text)s' (%(msg)s)
nl: Datum kwam niet overeen: '%(text)s' (%(msg)s)

en: Time: %s
nl: Tijd: %s

en: Importing persons.
nl: Personen importeren.

en: see address on
nl: zie adres op

en: see also address
nl: zie ook adres

en: Death cause
nl: Overlijdensoorzaak

en: Importing families.
nl: Gezinnen importeren.

en: Civil union
nl: Geregistreerd partnerschap

en: Wedding
nl: Bruiloft

en: future
nl: toekomst

en: Adding children.
nl: Kinderen toevoegen.

en: Cannot find father for I%(person)s (Father=%(father))
nl: Kan de vader van I%(person)s niet vinden (Vader=%(father))

en: Cannot find mother for I%(person)s (Mother=%(mother))
nl: Kan de moeder van I%(person)s niet vinden (Moeder=%(mother))

en: Youngest living person
nl: Jongste levende persoon

en: Oldest living person
nl: Oudste levende persoon

en: Person died at youngest age
nl: Op jongste leeftijd gestorven persoon

en: Person died at oldest age
nl: Op oudste leeftijd gestorven persoon

en: Person married at youngest age
nl: Op jongste leeftijd getrouwd persoon

en: Person married at oldest age
nl: Op oudste leeftijd getrouwd persoon

en: Person divorced at youngest age
nl: Op jongste leeftijd gescheiden persoon

en: Person divorced at oldest age
nl: Op oudste leeftijd gescheiden persoon

en: Youngest father
nl: Jongste vader

en: Youngest mother
nl: Jongste moeder

en: Oldest father
nl: Oudste vader

en: Oldest mother
nl: Oudste moeder

en: Father with most children
nl: Vader met de meeste kinderen

en: Mother with most children
nl: Moeder met de meeste kinderen

en: Father with most grandchildren
nl: Vader met de meeste kleinkinderen

en: Mother with most grandchildren
nl: Moeder met de meeste kleinkinderen

en: Couple with most children
nl: Echtpaar met de meeste kinderen

en: Living couple married most recently
nl: Levend echtpaar dat het kortst geleden getrouwd is

en: Living couple married most long ago
nl: Levend echtpaar dat het langst geleden getrouwd is

en: Shortest past marriage
nl: Kortst standgehouden huwelijk

en: Longest past marriage
nl: Langst standgehouden huwelijk

en: Couple with smallest age difference
nl: Echtpaar met het kleinste leeftijdsverschil

en: Couple with biggest age difference
nl: Echtpaar met het kleinste leeftijdsverschil

en: Top Left
nl: Linksboven

en: Top Right
nl: Rechtsboven

en: Bottom Left
nl: Linksonder

en: Bottom Right
nl: Rechtsonder

en: Tile path
nl: Tegelpad

en: The tile directory doesn't exist anymore:
    %s
    Trying to create a new one failed.
    Configure the view for the tile path and restart gramps.
nl: De tegelmap bestaat niet meer :
    %s
    Het is niet gelukt om een nieuwe aan te maken.
    Configureer de weergave voor het tegelpad en start Gramps opnieuw op.

en: Remove cross hair
nl: Verwijder centreerkruis

en: Add cross hair
nl: Voeg centreerkruis toe

en: Unlock zoom and position
nl: Ontgrendel zoom en positie

en: Lock zoom and position
nl: Vergrendel zoom en positie

en: Add place
nl: Voeg locatie toe

en: Link place
nl: Locatie verbinden

en: Add place from kml
nl: Locatie toevoegen uit kml

en: Center here
nl: Centreer hier

en: Replace '%(map)s' by =>
nl: Vervang '%(map)s' door =>

en: Reload all visible tiles for '%(map)s'.
nl: Herlaad alle zichtbare tegels van '%(map)s'.

en: Clear the '%(map)s' tiles cache.
nl: Wis de '%(map)s' tegelcache.

en: Center on this place
nl: Centreer op deze plek

en: Select a kml file used to add places
nl: Selecteer een kml-bestand dat wordt gebruikt om locaties toe te voegen

en: You will need to edit each place manually to add place type, ...
nl: U moet elke plaats handmatig bewerken om het plaatstype toe te voegen, …

en: You have {places_nb} place to edit. | You have {places_nb} places to edit.
nl[0]: Er is {places_nb} plaats te bewerken.
nl[1]: Er zijn {places_nb} plaatsen te bewerken.

en: You have more than 5 places in this kml file.
nl: U heeft meer dan 5 locaties in dit kml-bestand.

en: You have at least two places with the same title.
nl: U heeft minimaal twee locaties met dezelfde titel.

en: The title of the places is:
    %(title)s
    The following places are similar: %(gid)s
    You should eiher rename the places or merge them.
    
    %(bold_start)sI can't proceed with your request%(bold_end)s.
nl: De titel van de locaties is:
    %(title)s
    De volgende plaatsen zijn vergelijkbaar: %(gid)s
    U moet de plaatsen een andere naam geven of ze samenvoegen.
    
    %(bold_start)sIk kan niet doorgaan met uw verzoek%(bold_end)s.

en: Nothing for this view.
nl: Niets voor deze weergave.

en: Specific parameters
nl: Specifieke parameters

en: Where to save the tiles for offline mode.
nl: Waar de tegels moeten worden opgeslagen voor de offline modus.

en: If you have no more space in your file system, you can remove all tiles placed in the above path.
    Be careful! If you have no internet, you'll get no map.
nl: Als u geen ruimte meer heeft in uw bestandssysteem, kunt u alle tegels in het bovenstaande pad verwijderen.
    Wees voorzichtig! Zonder internetverbinding, krijgt u geen kaart.

en: Zoom used when centering
nl: Zoom gebruikt tijdens centreren

en: The maximum number of places to show
nl: Het maximale aantal te tonen plaatsen

en: Use keypad for shortcuts :
    Either we choose the + and - from the keypad if we select this,
    or we use the characters from the keyboard.
nl: Gebruik het toetsenbord voor snelkoppelingen :
    Of we kiezen de + en - van het toetsenbord als we dit selecteren,
    of we gebruiken de tekens van het toetsenbord.

en: The map
nl: De kaart

en: Select tile cache directory for offline mode
nl: Selecteer de tegelcache-map voor de offline modus

en: Can't create tile cache directory %s
nl: Kan map voor tegelbuffer %s niet aanmaken

en: You must verify and change the tile cache
    ...
    [geography]
    ...
    path='bad/path'
    ...
    in the gramps.ini file :
    %s
    
    Before changing the gramps.ini file, you need to close Gramps
    
    The following errors are expected
nl: U moet de tegelbuffer verifiëren en wijzigen
    …
    [geography]
    …
    pad='slecht/pad'
    …
    in het gramps.ini-bestand :
    %s
    
    U dient Gramps af te sluiten voordat u het gramps.ini-bestand kunt wijzigen
    
    De volgende fouten worden verwacht

en: Can't create tiles cache directory for '%s'.
nl: Kan geen tegelcache-map maken voor '%s'.

en: Place Selection in a region
nl: Locatieselectie in een regio

en: Choose the radius of the selection.
    On the map you should see a circle or an oval depending on the latitude.
nl: Kies de straal van de selectie.
    Op de kaart zou u een cirkel of een ovaal moeten zien, afhankelijk van de breedtegraad.

en: 
    In the following table you may have :
     - a green row related to a selected place.
nl: 
    In de volgende tabel heeft u mogelijk :
     - een groene rij gerelateerd aan een geselecteerde locatie.

en: 
     - a red row related to a geocoding result.
nl: 
     - een rode rij gerelateerd aan een geocoderingsresultaat.

en: The green values in the row correspond to the current place values.
nl: De groene waarden in de rij komen overeen met de huidige locatiewaarden.

en: New place with empty fields
nl: Nieuwe locatie met lege velden

en: you have a wrong latitude for:
nl: u heeft een verkeerde breedtegraad voor:

en: Please, correct this before linking
nl: Corrigeer dit alstublieft voordat het gekoppeld wordt

en: you have a wrong longitude for:
nl: u heeft een verkeerde lengtegraad voor:

en: Denmark
nl: Denemarken

en:  parish
nl:  parochie

en:  state
nl:  staat

en: Latitude not within '54.55' to '69.05'
nl: Breedtegraad niet binnen '54.55' tot '69.05'

en: Longitude not within '8.05' to '24.15'
nl: Lengtegraad not within '8.05' tot '24.15'

en: Eniro map not available
nl: Eniro-kaart niet beschikbaar

en: Coordinates needed in Denmark
nl: Coördinaten nodig in Denemarken

en: Latitude and longitude,
    or street and city needed
nl: Breedtegraad en lengtegraad,
    of straat en stad nodig

en: EniroMaps
nl: Eniro-kaarten

en: Opens on kartor.eniro.se
nl: Opent op kartor.eniro.se

en: Open on maps.google.com
nl: Opent op maps.google.com

en: Open on openstreetmap.org
nl: Openen op openstreetmap.org

en: People and their ages the %s
nl: Personen en hun leeftijd de %s

en: People and their ages on %s
nl: Personen en hun leeftijd op %s

en: Alive: %s
nl: In leven: %s

en: Deceased: %s
nl: Overleden: %s

en: 
    Living matches: %(alive)d, Deceased matches: %(dead)d
nl: 
    Overeenkomsten die in leven zijn: %(alive)d, Overleden overeenkomsten: %(dead)d

en: Sorted events of %s
nl: Gesorteerde gebeurtenissen van %s

en: Event Date
nl: Gebeurtenisdatum

en: Event Place
nl: Gebeurtenislocatie

en: Event Type
nl: Gebeurtenistype

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Sorted events of family
     %(father)s - %(mother)s
nl: Gesorteerde gebeurtenissen van gezin
     %(father)s - %(mother)s

en: Family Member
nl: Gezinslid

en: Personal events of the children
nl: Persoonlijke gebeurtenissen van de kinderen

en: Home person not set.
nl: Centrale persoon niet ingesteld.

en: %(person)s and %(active_person)s are the same person.
nl: %(person)s en %(active_person)s zijn dezelfde persoon.

en: %(person)s is the %(relationship)s of %(active_person)s.
nl: %(person)s is de %(relationship)s van %(active_person)s.

en: %(person)s and %(active_person)s are not directly related.
nl: %(person)s en %(active_person)s zijn niet direct gerelateerd.

en: %(person)s and %(active_person)s have following in-law relations:
nl: %(person)s en %(active_person)s hebben de volgende schoonfamilie:

en: Relationships of %(person)s to %(active_person)s
nl: Relaties van %(person)s tot %(active_person)s

en: Detailed path from %(person)s to common ancestor
nl: Gedetailleerd pad van %(person)s naar gemeenschappelijke voorouder

en: Name Common ancestor
nl: Naam gemeenschappelijke voorouder

en: Partial
nl: Gedeeltelijk

en: Remarks with inlaw family
nl: Opmerkingen bij schoonfamilie

en: Remarks
nl: Opmerkingen

en: The following problems were encountered:
nl: De volgende problemen werden vastgesteld:

en: People who have the '%s' Attribute
nl: Personen die het '%s' kenmerk hebben

en: There are %d people with a matching attribute name.
nl: Er zijn %d personen met een overeenkomende kenmerknaam.

[ctx: Filtering_on]
en: all
nl: alles

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Person
nl: Omgekeerd persoon

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Family
nl: Omgekeerd gezin

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Event
nl: Omgekeerde gebeurtenis

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Place
nl: Omgekeerde locatie

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Source
nl: Omgekeerde bron

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Repository
nl: Inverse opslagplaats

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Media
nl: Omgekeerde media

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Note
nl: Omgekeerde notitie

[ctx: Filtering_on]
en: all people
nl: alle personen

[ctx: Filtering_on]
en: all families
nl: alle gezinnen

[ctx: Filtering_on]
en: all events
nl: alle gebeurtenissen

[ctx: Filtering_on]
en: all places
nl: alle locaties

[ctx: Filtering_on]
en: all sources
nl: alle bronnen

[ctx: Filtering_on]
en: all repositories
nl: alle opslagplaatsen

[ctx: Filtering_on]
en: all media
nl: alle media

[ctx: Filtering_on]
en: all notes
nl: alle notities

[ctx: Filtering_on]
en: males
nl: mannelijk

[ctx: Filtering_on]
en: females
nl: vrouwelijk

[ctx: Filtering_on]
en: people with other gender
nl: personen met ander geslacht

[ctx: Filtering_on]
en: people with unknown gender
nl: personen met onbekend geslacht

[ctx: Filtering_on]
en: incomplete names
nl: onvolledige namen

[ctx: Filtering_on]
en: people with missing birth dates
nl: personen met ontbrekende geboortedatums

[ctx: Filtering_on]
en: disconnected people
nl: personen zonder verwanten

[ctx: Filtering_on]
en: unique surnames
nl: unieke achternamen

[ctx: Filtering_on]
en: people with media
nl: personen met media

[ctx: Filtering_on]
en: media references
nl: mediareferenties

[ctx: Filtering_on]
en: unique media
nl: unieke media

[ctx: Filtering_on]
en: missing media
nl: ontbrekende media

[ctx: Filtering_on]
en: media by size
nl: media op maat

[ctx: Filtering_on]
en: list of people
nl: personenlijst

en: Summary counts of current selection
nl: Overzichtstellingen van de huidige selectie

en: Right-click row (or press ENTER) to see selected items.
nl: Klik met de rechtermuisknop op de rij (of druk op ENTER) om de geselecteerde items te zien.

en: Count/Total
nl: Telling/totaal

en: Filtering on %s
nl: Filteren op %s

en: Name type
nl: Naamtype

en: birth event but no date
nl: geboortegebeurtenis maar geen datum

en: missing birth event
nl: ontbrekende geboortegebeurtenis

en: Media count
nl: Aantal media

en: Reference
nl: Referentie

en: Unique Media
nl: Unieke media

en: Missing Media
nl: Ontbrekende media

en: Size in bytes
nl: Grootte in bytes

en: Filter matched {number_of} record. | Filter matched {number_of} records.
nl[0]: Filter vond {number_of} gegeven.
nl[1]: Filter vond {number_of} gegevens.

en: Father lineage for %s
nl: Familielijn langs vaderszijde voor %s

en: This report shows the father lineage, also called the patrilineal lineage or Y-line. People in this lineage all share the same Y-chromosomes.
nl: Dit verslag toont de vaderlijn, ook wel patroniemlijn of Y-lijn genoemd. Personen in deze lijn delen allemaal dezelfde Y-chromosomen.

en: Name Father
nl: Naam vader

en: Remark
nl: Opmerking

en: Direct line male descendants
nl: Mannelijke afstammelingen in directe lijn

en: Mother lineage for %s
nl: Familielijn langs moederszijde voor %s

en: This report shows the mother lineage, also called the matrilineal lineage mtDNA lineage. People in this lineage all share the same Mitochondrial DNA (mtDNA).
nl: Dit verslag toont de moederlijn, ook wel matroniemlijn mtDNA-lijn genoemd. Personen in deze afstamming delen allemaal hetzelfde mitochondriale DNA (mtDNA).

en: Name Mother
nl: Naam moeder

en: Direct line female descendants
nl: Vrouwelijke afstammelingen in directe lijn

en: ERROR : Too many levels in the tree (perhaps a loop?).
nl: FOUT: Teveel niveaus in de boom (misschien een lus?).

en: No birth relation with child
nl: Geen geboorteverband met kind

en: Unknown gender
nl: Onbekend geslacht

en: Link References for this note
nl: Linkreferenties voor deze notitie

en: Link check
nl: Linkcontrole

en: Failed: missing object
nl: Mislukt: ontbrekend object

en: No link references for this note
nl: Geen linkreferenties voor deze notitie

en: Events of %(date)s
nl: Gebeurtenissen van %(date)s

en: Events on this exact date
nl: Gebeurtenissen op deze exacte datum

en: No events on this exact date
nl: Geen gebeurtenissen op deze exacte datum

en: Other events on this month/day in history
nl: Andere gebeurtenissen op deze dag/maand in de geschiedenis

en: No other events on this month/day in history
nl: Geen andere gebeurtenissen op deze dag/maand in de geschiedenis

en: Other events in %(year)d
nl: Andere gebeurtenissen in %(year)d

en: No other events in %(year)d
nl: Geen andere gebeurtenissen in %(year)d

en: Display people and ages on a particular date
nl: Toon personen en leeftijden op een bepaalde datum

en: Attribute Match
nl: Kenmerkovereenkomst

en: Display people with same attribute.
nl: Toon personen met dezelfde kenmerken.

en: All Events
nl: Alle gebeurtenissen

en: Display a person's events, both personal and family.
nl: Toon de gebeurtenissen van een persoon, zowel persoonlijk als gezin.

en: All Family Events
nl: Alle gezinsgebeurtenissen

en: Display the family and family members events.
nl: Toon de gebeurtenissen van het gezin en gezinsleden.

en: Relation to Home Person
nl: Verwantschap met Centrale persoon

en: Display all relationships between person and home person.
nl: Toon alle verwantschappen tussen persoon en Centrale persoon.

en: Display filtered data
nl: Toon gefilterde gegevens

en: Father lineage
nl: Familielijn langs vaderszijde

en: Display father lineage
nl: Toon familielijn langs vaderszijde

en: Mother lineage
nl: Familielijn langs moederszijde

en: Display mother lineage
nl: Toon familielijn langs moederszijde

en: On This Day
nl: Op deze dag

en: Display events on a particular day
nl: Toon gebeurtenissen op een bepaalde dag

en: Source or Citation
nl: Bron of citaat

en: %s References
nl: %s referenties

en: Display references for a %s
nl: Toon referenties voor een %s

en: Link References
nl: Koppelingreferenties

en: Display link references for a note
nl: Toon koppelingsreferenties voor een notitie

en: Display the repository reference for sources related to the active repository
nl: Toon de opslagplaats-referentie weer voor bronnen die betrekking hebben op de actieve opslagplaats

en: Same Surnames
nl: Zelfde achternamen

en: Display people with the same surname as a person.
nl: Toon personen met dezelfde achternaam als een persoon.

en: Same Given Names
nl: Zelfde voornamen

en: Display people with the same given name as a person.
nl: Toon personen met dezelfde voornaam als een persoon.

en: Same Given Names - stand-alone
nl: Dezelfde voornamen - onafhankelijk

en: Display a person's siblings.
nl: Toon iemands broers en zussen.

en: References for this %s
nl: Referenties voor deze %s

en: No references for this %s
nl: Geen referenties voor deze %s

en: Call number
nl: Inventarisnummer

en: Type of media
nl: Soort media

en: People with incomplete surnames
nl: Personen met onvolledige achternamen

en: Matches people with lastname missing
nl: Komt overeen met personen waarvan achternaam ontbreekt

en: People matching the <surname>
nl: Personen die overeenkomen met <achternaam>

en: Matches people with same lastname
nl: Komt overeen met personen met dezelfde achternaam

en: People matching the <given>
nl: Personen die overeenkomen met <voornaam>

en: Matches people with same given name
nl: Komt overeen met personen met dezelfde voornaam

en: People with incomplete given names
nl: Personen met onvolledige voornamen

en: Matches people with firstname missing
nl: Komt overeen met personen waarvan de voornaam ontbreekt

en: People sharing the surname '%s'
nl: Personen die de achternaam '%s' delen

en: There is {number_of} person with a matching name, or alternate name.
     | There are {number_of} people with a matching name, or alternate name.
nl[0]: Er is {number_of} persoon met een overeenkomende naam of alternatieve naam.
nl[1]: Er zijn {number_of} personen met een overeenkomende naam of alternatieve naam.

en: People with the given name '%s'
nl: Personen met de voornaam '%s'

en: Siblings of %s
nl: Broers en zussen van %s

en: Sibling
nl: Broer of zus

en: self
nl: zelf

en: Catalan Relationship Calculator
nl: Catalaanse Relatiecalculator

en: Calculates relationships between people
nl: Berekent relaties tussen personen

en: Czech Relationship Calculator
nl: Tsjechische Relatiecalculator

en: Danish Relationship Calculator
nl: Deense Relatiecalculator

en: German Relationship Calculator
nl: Duitse Relatiecalculator

en: Austrian Relationship Calculator
nl: Oostenrijkse Relatiecalculator

en: Spanish Relationship Calculator
nl: Spaanse Relatiecalculator

en: Finnish Relationship Calculator
nl: Finse Relatiecalculator

en: French Relationship Calculator
nl: Franse Relatiecalculator

en: Hebrew Relationship Calculator
nl: Hebreeuwse relatiecalculator

en: Croatian Relationship Calculator
nl: Kroatische Relatiecalculator

en: Hungarian Relationship Calculator
nl: Hongaarse Relatiecalculator

en: Icelandic Relationship Calculator
nl: Ijslandse Relatiecalculator

en: Italian Relationship Calculator
nl: Italiaanse Relatiecalculator

en: Dutch Relationship Calculator
nl: Nederlandse Relatiecalculator

en: Norwegian Relationship Calculator
nl: Noorse Relatiecalculator

en: Polish Relationship Calculator
nl: Poolse Relatiecalculator

en: Portuguese Relationship Calculator
nl: Portugese Relatiecalculator

en: Russian Relationship Calculator
nl: Russische Relatiecalculator

en: Slovak Relationship Calculator
nl: Slowaakse Relatiecalculator

en: Slovenian Relationship Calculator
nl: Sloveense Relatiecalculator

en: Swedish Relationship Calculator
nl: Zweedse Relatiecalculator

en: Turkish Relationship Calculator
nl: Turkse Relatiecalculator

en: Calculates relationship between people
nl: Berekent de relatie tussen personen

en: Ukrainian Relationship Calculator
nl: Oekraïense Relatiecalculator

en: Click to select a view
nl: Klik om een weergave te selecteren

en: Category Sidebar
nl: Zijbalk Categorieën

en: A sidebar to allow the selection of view categories
nl: Een zijbalk om de selectie van weergavecategorieën mogelijk te maken

en: Category
nl: Categorieën

en: Drop-down Sidebar
nl: Uitklapbare zijbalk

en: Selection of categories and views from drop-down lists
nl: Selectie van categorieën en weergaven uit vervolgkeuzelijsten

en: Drop-Down
nl: Keuzemenu

en: Expander Sidebar
nl: Zijbalk uitbreiding

en: Selection of views from lists with expanders
nl: Selectie van weergaven uit lijsten met uitbreidingen

en: Expander
nl: Uitvouwmenu

en: Alphabetical Index
nl: Alfabetische index

en: Index
nl: Inhoudsopgave

en: Entire Book
nl: Gehele Boek

en: Ahnentafel Report for %s
nl: Kwartierstaatverslag voor %s

en: Page break between generations
nl: Pagina-onderbreking tussen generaties

en: Whether to start a new page after each generation.
nl: Of er na elke generatie een nieuwe pagina moet worden gestart.

en: Add linebreak after each name
nl: Voeg een regeleinde toe na elke naam

en: Whether a line break should follow the name.
nl: Of een regeleinde moet volgen na de naam.

en: Birthday and Anniversary Report
nl: Verjaardag- en jubileumverslag

en: My Birthday Report
nl: Mijn Verjaardagsverslag

en: Relationships shown are to %s
nl: Getoonde relaties zijn tot %s

en: * %(person)s, birth %(relation)s
nl: * %(person)s, geboorte %(relation)s

en: ⚭ %(spouse)s and
     %(person)s, wedding
nl: ⚭ %(spouse)s en
     %(person)s, bruiloft

en: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} and
     {person}{deadtxt1}, {nyears} | ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} and
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
nl[0]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} en
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
nl[1]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} en
     {person}{deadtxt1}, {nyears}

en: ✝ {person}, death {relation}
nl: ✝ {person}, overlijden {relation}

en: Select the filter to be applied to the report.
nl: Selecteer het filter dat op het verslag moet worden toegepast.

en: Title text
nl: Titeltekst

en: Title of report
nl: Titel van het verslag

en: First line of text at bottom of report
nl: Eerste regel tekst onderaan het verslag

en: Second line of text at bottom of report
nl: Tweede regel tekst onderaan het verslag

en: Third line of text at bottom of report
nl: Derde regel tekst onderaan het verslag

en: Include only living people in the report
nl: Alleen levende personen in het verslag opnemen

en: Dead Symbol
nl: Symbool Overlijden

en: This will show after name to indicate that person is dead
nl: Dit wordt achter de naam weergegeven om aan te geven dat de persoon overleden is

en: Show event year
nl: Toon jaar gebeurtenis

en: Prints the year the event took place in the report
nl: Drukt het jaar waarop de gebeurtenis plaatsvond af in het verslag

en: Year of report
nl: Jaar van verslag

en: Include death anniversaries
nl: Inclusief overlijdensdagen

en: Whether to include anniversaries of death
nl: Of herdenkingsdagen van overlijden moeten worden opgenomen

en: Whether to include relationships to the center person
nl: Of relaties met de centrale persoon moeten worden opgenomen

en: Title text style
nl: Titel tekststijl

en: Data text display
nl: Gegevens tekstweergave

en: Day text style
nl: Dag tekststijl

en: Month text style
nl: Maand tekststijl

en: Custom Text
nl: Aangepaste tekst

en: Initial Text
nl: Begintekst

en: Text to display at the top
nl: Tekst om bovenaan weer te geven

en: Middle Text
nl: Middelste tekst

en: Text to display in the middle
nl: Tekst om in het midden weer te geven

en: Final Text
nl: Eindtekst

en: Text to display at the bottom
nl: Tekst om onderaan weer te geven

en: sp. %(spouse)s
nl: echtgt. %(spouse)s

en: sp. see %(reference)s: %(spouse)s
nl: echtgt. zie %(reference)s: %(spouse)s

en: %s sp.
nl: %s echtgt.

en: Numbering system
nl: Nummeringssysteem

en: Simple numbering
nl: Eenvoudige nummering

en: d'Aboville numbering
nl: d'Aboville nummering

en: Henry numbering
nl: Henry nummering

en: Modified Henry numbering
nl: Aangepaste Henry nummering

en: de Villiers/Pama numbering
nl: de Villiers/Pama nummering

en: Meurgey de Tupigny numbering
nl: Meurgey de Tupigny nummering

en: The numbering system to be used
nl: Het te gebruiken nummeringssysteem

en: Show gender symbol in front of name
nl: Toon geslachtssymbool voor de naam

en: Whether to show gender symbol in front of name in the report.
nl: Of het geslachtssymbool voor de naam in het rapport moet worden weergegeven.

en: Show marriage info
nl: Toon huwelijksinfo

en: Whether to show marriage information in the report.
nl: Of huwelijksinformatie in het verslag moet worden weergegeven.

en: Show divorce info
nl: Toon echtscheidingsinformatie

en: Whether to show divorce information in the report.
nl: Of echtscheidingsinformatie in het verslag moet worden weergegeven.

en: Show birth and death info
nl: Geboorte- en overlijdensgegevens tonen

en: Whether to show birth and death information in the report.
nl: Of informatie over geboorte en overlijden in het verslag moet worden weergegeven.

en: Show duplicate trees
nl: Toon dubbele bomen

en: Whether to show duplicate Family Trees in the report.
nl: Of dubbele stambomen in het verslag moeten worden weergegeven.

en: The style used for the level %d display.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor de weergave van niveau %d.

en: The style used for the spouse level %d display.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor de weergave van partner %d.

en: Ancestral Report for %s
nl: Voorouderverslag voor %s

en: More about %(person_name)s:
nl: Meer over %(person_name)s:

en: %(name)s is the same person as [%(id_str)s].
nl: %(name)s is dezelfde persoon als [%(id_str)s].

en: Notes for %s
nl: Notities bij %s

en: Address:
nl: Adres:

en: %(event_role)s at %(event_name)s of %(primary_person)s: %(event_text)s
nl: %(event_role)s op %(event_name)s van %(primary_person)s: %(event_text)s

en: Children of %(mother_name)s and %(father_name)s
nl: Kinderen van %(mother_name)s en %(father_name)s

en: More about %(mother_name)s and %(father_name)s:
nl: Meer over %(mother_name)s en %(father_name)s:

en: Spouse: %s
nl: Partner: %s

en: Relationship with: %s
nl: Verwantschap met: %s

en: Sosa-Stradonitz number
nl: Sosa-Stradonitz nummer

en: The Sosa-Stradonitz number of the central person.
nl: Het Sosa-Stradonitz nummer van de centrale persoon.

en: Page break before end notes
nl: Pagina-einde voor de eindnoten

en: Whether to start a new page before the end notes.
nl: Of een nieuwe pagina moet worden gestart vóór de eindnoten.

en: Use complete sentences
nl: Gebruik volledige zinnen

en: Whether to use complete sentences or succinct language.
nl: Of volledige zinnen of beknopte taal gebruikt moet worden.

en: Use full dates instead of only the year
nl: Gebruik volledige datums in plaats van alleen het jaar

en: Whether to use full dates instead of just year.
nl: Of volledige datums gebruikt moeten worden in plaats van alleen het jaar.

en: Compute death age
nl: Bereken de leeftijd bij overlijden

en: Whether to compute a person's age at death.
nl: Of de leeftijd van een persoon bij overlijden moet worden berekend.

en: Omit duplicate ancestors
nl: Laat dubbele voorouders weg

en: Whether to omit duplicate ancestors.
nl: Of dubbele voorouders moeten worden weggelaten.

en: Use callname for common name
nl: Gebruik roepnaam als algemene naam

en: Whether to use the call name as the first name.
nl: Of de roepnaam als voornaam moet worden gebruikt.

en: Whether to show gender symbol in front of name.
nl: Of het geslachtssymbool voor de naam moet worden weergegeven.

en: Whether to list children.
nl: Of kinderen moeten worden vermeld.

en: Include spouses of children
nl: Inclusief echtgenoten van kinderen

en: Whether to list the spouses of the children.
nl: Of de echtgenoten van de kinderen moeten worden vermeld.

en: Include events
nl: Inclusief gebeurtenissen

en: Whether to include events.
nl: Of gebeurtenissen moeten worden opgenomen.

en: Include other events
nl: Inclusief overige gebeurtenissen

en: Whether to include other events people participated in.
nl: Of andere gebeurtenissen waaraan personen hebben deelgenomen moeten worden opgenomen.

en: Include descendant reference in child list
nl: Afstammingsreferentie in kinderlijst opnemen

en: Whether to add descendant references in child list.
nl: Of afstammingsreferenties moeten worden toegevoegd aan de kinderlijst.

en: Include Photo/Images from Gallery
nl: Inclusief foto's / afbeeldingen uit de galerij

en: Whether to include images.
nl: Of afbeeldingen moeten worden opgenomen.

en: Include (2)
nl: Inclusief (2)

en: Include notes
nl: Inclusief notities

en: Whether to include notes.
nl: Of notities moeten worden opgenomen.

en: Include sources
nl: Inclusief bronnen

en: Whether to include source references.
nl: Of bronreferenties moeten worden opgenomen.

en: Include sources notes
nl: Inclusief bronnennotities

en: Whether to include source notes in the Endnotes section. Only works if Include sources is selected.
nl: Of notities bij bronnen moeten worden opgenomen in het gedeelte Eindnoten. Werkt alleen als 'Inclusief bronnen' is geselecteerd.

en: Include attributes
nl: Inclusief kenmerken

en: Whether to include attributes.
nl: Of kenmerken moeten worden opgenomen.

en: Include addresses
nl: Inclusief adressen

en: Whether to include addresses.
nl: Of adressen moeten worden opgenomen.

en: Include alternative names
nl: Inclusief alternatieve namen

en: Whether to include other names.
nl: Of andere namen moeten worden opgenomen.

en: Replace missing places with ______
nl: Vervang ontbrekende plaatsen door ______

en: Whether to replace missing Places with blanks.
nl: Of ontbrekende plaatsen worden vervangen door spaties.

en: Replace missing dates with ______
nl: Vervang ontbrekende datums door ______

en: Whether to replace missing Dates with blanks.
nl: Of ontbrekende datums moeten worden vervangen door spaties.

en: The style used for the children list title.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor de titel van de kinderlijst.

en: The style used for the text related to the children.
nl: De stijl die voor de tekst wordt gebruikt, heeft betrekking op de kinderen.

en: The style used for the note header.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor de koptekst van de notitie.

en: The style used for first level headings.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor koppen op het eerste niveau.

en: The style used for second level headings.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor koppen op het tweede niveau.

en: The style used for details.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor details.

en: Descendant Report for %(person_name)s
nl: Afstammelingsverslag voor %(person_name)s

en: Notes for %(mother_name)s and %(father_name)s:
nl: Notities voor %(mother_name)s en %(father_name)s:

en: Record (Modified Register) numbering
nl: Nummering (gewijzigd register) vastleggen

en: Report structure
nl: Verslagstructuur

en: show people by generations
nl: toon personen per generaties

en: show people by lineage
nl: toon personen op afkomst

en: How people are organized in the report
nl: Hoe personen zijn georganiseerd in het verslag

en: Include spouses
nl: Inclusief echtgenoten

en: Whether to include detailed spouse information.
nl: Of gedetailleerde informatie van de partner moet worden opgenomen.

en: Include spouse reference
nl: Inclusief referentie naar partner

en: Whether to include reference to spouse.
nl: Of een verwijzing naar de partner moet worden opgenomen.

en: Include sign of succession ('+') in child-list
nl: Inclusief opvolgingsteken ('+') in kinderlijst

en: Whether to include a sign ('+') before the descendant number in the child-list to indicate a child has succession.
nl: Of een teken ('+') moet worden opgenomen vóór het afstammingsnummer in de lijst met kinderen om aan te geven dat een kind nakomelingen heeft.

en: Include path to start-person
nl: Inclusief pad naar startpersoon

en: Whether to include the path of descendancy from the start-person to each descendant.
nl: Of de lijn van afstamming van de startpersoon naar elke afstammeling moet worden opgenomen.

en: End of Line Report for %s
nl: Eindverslag voor %s

en: All the ancestors of %s who are missing a parent
nl: Alle voorouders van %s die een ouder missen

en: The style used for the subtitle.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor de ondertitel.

en: Relationship: %s
nl: Verwantschap: %s

[ctx: acronym for female]
en: F
nl: V

[ctx: acronym for unknown]
en: %dU
nl: %dO

en: Family Group Report - Generation %d
nl: Gezin groepsverslag - Generatie %d

en: Family Group Report
nl: Gezin groepsverslag

en: Center Family
nl: Centrale gezin

en: The center family for the filter
nl: Het centrale gezin voor het filter

en: Recursive (down)
nl: Recursief (omlaag)

en: Create reports for all descendants of this family.
nl: Maak verslagen voor alle nakomelingen van dit gezin.

en: Parent Marriage
nl: Huwelijk ouders

en: Whether to include marriage information for parents.
nl: Of huwelijksinformatie voor ouders moet worden opgenomen.

en: Parent Events
nl: Gebeurtenissen ouders

en: Whether to include events for parents.
nl: Of gebeurtenissen voor ouders moeten worden opgenomen.

en: Parent Addresses
nl: Adressen ouders

en: Whether to include addresses for parents.
nl: Of adressen voor ouders moeten worden opgenomen.

en: Parent Notes
nl: Notities ouders

en: Whether to include notes for parents.
nl: Of notities voor ouders moeten worden opgenomen.

en: Parent Attributes
nl: Kenmerken ouders

en: Alternate Parent Names
nl: Alternatieve namen ouders

en: Whether to include alternate names for parents.
nl: Of alternatieve namen voor ouders moeten worden opgenomen.

en: Whether to include notes for families.
nl: Of notities voor gezinnen moeten worden opgenomen.

en: Dates of Relatives
nl: Datums van familieleden

en: Whether to include dates for relatives (father, mother, spouse).
nl: Of datums voor familieleden (vader, moeder, partner) moeten worden opgenomen.

en: Children Marriages
nl: Huwelijken van kinderen

en: Whether to include marriage information for children.
nl: Of huwelijksinformatie voor kinderen moet worden opgenomen.

en: Generation numbers (recursive only)
nl: Generatienummers (alleen recursief)

en: Whether to include the generation on each report (recursive only).
nl: Of de generatie in elk verslag moet worden opgenomen (alleen recursief).

en: Print fields for missing information
nl: Druk velden af voor ontbrekende informatie

en: Whether to include fields for missing information.
nl: Of velden moeten worden opgenomen voor ontbrekende informatie.

en: The style used for the parent's name
nl: De stijl die wordt gebruikt voor de naam van de ouder

note: Translators: e.g. (a stepfather): John Smith, relationship: Step
en: %(parent-name)s, relationship: %(rel-type)s
nl: %(parent-name)s, verwantschap: %(rel-type)s

en: Alternate Parents
nl: Plaatsvervangende ouders

en: Associations
nl: Associaties

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Complete Individual Report
nl: Compleet individueel verslag

en: (image)
nl: (afbeelding)

en: List events chronologically
nl: Gebeurtenissen chronologisch weergeven

en: Whether to sort events into chronological order.
nl: Of gebeurtenissen in chronologische volgorde moeten worden gesorteerd.

en: Use name of person as title
nl: Gebruik de persoonsnaam als titel

en: Whether the title should be the name of the person, or 'Complete Individual Report'
nl: Moet de titel de naam van de persoon zijn of "Compleet individueel verslag"

en: Include Notes
nl: Inclusief notities

en: Whether to include Person and Family Notes.
nl: Of persoonlijke en gezinsnotities moeten worden opgenomen.

en: Include Source Information
nl: Inclusief broninformatie

en: Whether to cite sources.
nl: Of bronnen worden genoemd.

en: Include Tags
nl: Inclusief labels

en: Whether to include tags.
nl: Of labels moeten worden opgenomen.

en: Include Attributes
nl: Inclusief kenmerken

en: Include Census Events
nl: Inclusief volkstellingen

en: Whether to include Census Events.
nl: Of volkstellingen moeten worden opgenomen.

en: Sections
nl: Secties

en: Event groups
nl: Gebeurtenisgroepen

en: Check if a separate section is required.
nl: Controleer of een apart gedeelte vereist is.

en: The style used for the spouse's name.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor de naam van de partner.

en: The basic style used for table headings.
nl: De basisstijl die wordt gebruikt voor tabelkoppen.

en: The style used for image notes.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor afbeeldingsnotities.

en: The style used for image descriptions.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor afbeeldingsbeschrijvingen.

en: Kinship Report for %s
nl: Verwantschapsverslag voor %s

en: The maximum number of descendant generations
nl: Het maximale aantal generaties afstammelingen

en: The maximum number of ancestor generations
nl: Het maximale aantal generaties voorouders

en: Show Gramps ID
nl: Gramps-ID weergeven

en: Whether to show Gramps ID
nl: Of het Gramps-ID moet worden weergegeven

en: Whether to include spouses
nl: Of echtgenoten moeten worden opgenomen

en: Include cousins
nl: Inclusief neven/nichten

en: Whether to include cousins
nl: Of neven en nichten moeten worden opgenomen

en: Include aunts/uncles/nephews/nieces
nl: Inclusief tantes/ooms/neven/nichten

en: Whether to include aunts/uncles/nephews/nieces
nl: Of tantes, ooms, neven en nichten moeten worden opgenomen

en: Note Link Check Report
nl: Notitiekoppelingen Controleverslag

en: Note ID
nl: Notitie-ID

en: Link Type
nl: Koppelingstype

en: Links To
nl: Verwijst naar

en: Failed
nl: Mislukt

en: Number of Ancestors for %s
nl: Aantal voorouders voor %s

en: Generation {number} has {count} individual. {percent} | Generation {number} has {count} individuals. {percent}
nl[0]: Generatie {number} bevat {count} individu. {percent}
nl[1]: Generatie {number} bevat {count} individuen. {percent}

en: Total ancestors in generations %(second_generation)d to %(last_generation)d is %(count)d. %(percent)s
nl: Totaal voorouders in generaties %(second_generation)d tot %(last_generation)d is %(count)d. %(percent)s

en: Place Report
nl: Locatieverslag

en: Please select at least one place before running this.
nl: Selecteer ten minste één locatie voordat u dit uitvoert.

en: Gramps ID: %s
nl: Gramps-ID: %s

[ctx: places]
en: All Names: %s
nl: Alle namen: %s

en: Events that happened at this place
nl: Gebeurtenissen die op deze plaats hebben plaatsgevonden

en: Type of Event
nl: Type gebeurtenis

en: %(persons)s and %(name)s (%(id)s)
nl: %(persons)s en %(name)s (%(id)s)

en: People associated with this place
nl: Personen geassocieerd aan deze locatie

en: %(father)s (%(father_id)s) and %(mother)s (%(mother_id)s)
nl: %(father)s (%(father_id)s) en %(mother)s (%(mother_id)s)

en: Select using filter
nl: Selecteer met behulp van filter

en: Select places using a filter
nl: Selecteer locaties met een filter

en: Select places individually
nl: Selecteer locaties afzonderlijk

en: List of places to report on
nl: Locatielijst om over te rapporteren

en: Center on
nl: Centreer op

en: If report is event or person centered
nl: Of het verslag een gebeurtenis of een persoon centraal stelt

en: Number of ranks to display
nl: Aantal te tonen rangen

en: Use call name
nl: Gebruik roepnaam

en: Don't use call name
nl: Gebruik geen roepnaam

en: Replace first names with call name
nl: Vervang voornamen door roepnaam

en: Underline call name in first names / add call name to first name
nl: Onderstreep naam in voornamen / voeg naam toe aan voornaam

en: Footer text
nl: Voettekst

en: The style used for the footer.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor de voettekst.

[ctx: book]
en: Title of the Book
nl: Titel van het boek

en: Title string for the book.
nl: Titelzin voor het boek.

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Subtitle of the Book
nl: Ondertitel van het boek

en: Subtitle string for the book.
nl: Ondertitelzin van het boek.

en: Copyright %(year)d %(name)s
nl: Auteursrecht %(year)d %(name)s

en: Footer
nl: Voettekst

en: Footer string for the page.
nl: Voettekstzin voor de pagina.

en: Gramps ID of the media object to use as an image.
nl: Gramps-ID van het media-object dat als afbeelding moet worden gebruikt.

en: Image Size
nl: Afbeeldingsgrootte

en: Size of the image in cm. A value of 0 indicates that the image should be fit to the page.
nl: Grootte van de afbeelding in cm. Een waarde van 0 geeft aan dat de afbeelding op de pagina moet passen.

en: Database Summary Report
nl: Database-overzichtsverslag

en: Number of individuals: %d
nl: Aantal individuen: %d

en: Males: %d
nl: Mannelijk: %d

en: Females: %d
nl: Vrouwelijk: %d

en: Individuals with other gender: %d
nl: Personen met ander geslacht: %d

en: Individuals with unknown gender: %d
nl: Personen met onbekend geslacht: %d

en: Incomplete names: %d
nl: Onvolledige namen: %d

en: Individuals missing birth dates: %d
nl: Personen die geboortedatums missen: %d

en: Disconnected individuals: %d
nl: Personen zonder verwantschap: %d

en: Unique surnames: %d
nl: Unieke achternamen: %d

en: Individuals with media objects: %d
nl: Personen met media-objecten: %d

en: Number of families: %d
nl: Aantal gezinnen: %d

en: Event Information
nl: Informatie van een gebeurtenis

en: Number of events: %d
nl: Aantal gebeurtenissen: %d

en: Place Information
nl: Informatie van een locatie

en: Number of places: %d
nl: Aantal locaties: %d

en: Source Information
nl: Informatie van een bron

en: Number of sources: %d
nl: Aantal bronnen: %d

en: Citation Information
nl: Citaatinformatie

en: Number of citations: %d
nl: Aantal citaten: %d

en: Repository Information
nl: Informatie van Opslagplaats

en: Number of repositories: %d
nl: Aantal opslagplaatsen: %d

en: Number of unique media objects: %d
nl: Aantal unieke media-objecten: %d

en: Total size of media objects: %s MB
nl: Totale grootte van media-objecten: %s MB

en: Note Information
nl: Informatie van een notitie

en: Number of notes: %d
nl: Aantal notities: %d

en: Whether to count private data
nl: Of privégegevens moeten worden geteld

en: Table Of Contents
nl: Inhoudsopgave

en: Contents
nl: Inhoud

en: The style used for third level headings.
nl: De stijl die wordt gebruikt voor koppen op het derde niveau.

en: Tag Report
nl: Labelverslag

en: You must first create a tag before running this report.
nl: U moet eerst een label maken voordat u dit verslag uitvoert.

en: Tag Report for %s Items
nl: Labelverslag voor %s items

en: Email Address
nl: E-mailadres

en: Publication Information
nl: Publicatie-informatie

en: The tag to use for the report
nl: Het label die voor het verslag moet worden gebruikt

en: Ahnentafel Report
nl: Kwartierstaatverslag

en: Produces a textual ancestral report
nl: Produceert een voorouderroverzicht in tekstvorm

en: Produces a report of birthdays and anniversaries
nl: Maakt een verslag van verjaardagen en jubilea

en: Add custom text to the book report
nl: Voeg aangepaste tekst toe aan het boekverslag

en: Descendant Report
nl: Afstammelingsverslag

en: Produces a list of descendants of the active person
nl: Produceert een lijst met afstammelingen van de actieve persoon

en: Detailed Ancestral Report
nl: Gedetailleerd voorouderverslag

en: Produces a detailed ancestral report
nl: Produceert een gedetailleerd voorouderlijk verslag

en: Detailed Descendant Report
nl: Gedetailleerd afstammelingsverslag

en: Produces a detailed descendant report
nl: Produceert een gedetailleerd afstammelingsverslag

en: End of Line Report
nl: Eindverslag

en: Produces a textual end of line report
nl: Produceert een tekstueel eindverslag

en: Produces a family group report showing information on a set of parents and their children.
nl: Produceert een familiegroepsverslag met informatie over een groep ouders en hun kinderen.

en: Produces a complete report on the selected people
nl: Produceert een volledig verslag over de geselecteerde personen

en: Kinship Report
nl: Verwantschapsverslag

en: Produces a textual report of kinship for a given person
nl: Produceert een tekstueel verwantschapsverslag voor een bepaalde persoon

en: Produces a list of people with a specified tag
nl: Produceert een lijst van personen met een opgegeven label

en: Number of Ancestors Report
nl: Aantal Vooroudersverslag

en: Counts number of ancestors of selected person
nl: Telt het aantal voorouders van de geselecteerde persoon

en: Produces a textual place report
nl: Produceert een tekstueel locatieverslag

en: Title Page
nl: Titelpagina

en: Produces a title page for book reports.
nl: Produceert een titelpagina voor boekverslagen.

en: Provides a summary of the current database
nl: Geeft een samenvatting van de huidige database

en: Produces a table of contents for book reports.
nl: Produceert een inhoudsopgave voor boekverslagen.

en: Produces an alphabetical index for book reports.
nl: Produceert een alfabetische index voor boekverslagen.

en: Records Report
nl: Gegevensverslag

en: Note Link Report
nl: Notitiekoppelingenverslag

en: Shows status of links in notes
nl: Toont de status van koppelingen naar notities

en: Gnome Thumbnailer
nl: Gnome Miniatuurautomaat

en: Image Thumbnailer
nl: Afbeelding Miniatuurautomaat

en: Below is a list of the family names that 
    Gramps can convert to correct capitalization. 
    Select the names you wish Gramps to convert.
nl: Hieronder vindt u een lijst met de familienamen die 
    Gramps kan converteren om de hoofdletters te corrigeren. 
    Selecteer de namen die u door Gramps wilt laten converteren.

en: _Accept changes and close
nl: _Accepteer wijzigingen en sluit

[ctx: manual]
en: Fix_Capitalization_of_Family_Names
nl: Hoofdlettergebruik_van_familienamen_repareren

en: Capitalization changes
nl: Hoofdlettergebruik wijzigt

en: Checking Family Names
nl: Familienamen Controleren

en: Searching family names
nl: Familienamen zoeken

en: No modifications made
nl: Geen wijzigingen aangebracht

en: No capitalization changes were detected.
nl: Er zijn geen wijzigingen in hoofdletters gedetecteerd.

en: Original Name
nl: Originele naam

en: Capitalization Change
nl: Hoofdlettergebruik Wijziging

en: Building display
nl: Weergave opbouwen

en: This tool will rename all events of one type to a different type. Once completed, this cannot be undone by the regular Undo function.
nl: Dit hulpmiddel hernoemt alle gebeurtenissen van het ene type naar een ander type. Eenmaal voltooid, kan de standaardfunctie Ongedaan maken dit NIET ongedaan maken.

en: Original event type:
nl: Origineel gebeurtenistype:

en: New event type:
nl: Nieuw gebeurtenistype:

en: Change Event Types
nl: Gebeurtenistypen wijzigen

en: Change types
nl: Wijzig typen

en: Analyzing Events
nl: Gebeurtenissen Analyseren

en: No event record was modified.
nl: Er zijn geen gebeurtenisgegevens gewijzigd.

en: {number_of} event record was modified. | {number_of} event records were modified.
nl[0]: {number_of} gebeurtenisgegeven werd aangepast.
nl[1]: {number_of} gebeurtenisgegevens werden aangepast.

en: Checking Database
nl: Database controleren

en: Looking for cross table duplicates
nl: Op zoek naar kruistabel duplicaten

en: Your Family Tree contains cross table duplicate handles.
     This is bad and can be fixed by making a backup of your
    Family Tree and importing that backup in an empty family
    tree. The rest of the checking is skipped, the Check and
    Repair tool should be run anew on this new Family Tree.
nl: Uw stamboom bevat dubbele verwijzingen in kruistabellen.
    Dit is niet goed en kan worden opgelost door een back-up
    van uw stamboom te maken en die back-up in een lege stamboom
    te importeren. De rest van de controle wordt overgeslagen,
    de controle- en reparatietool moet opnieuw worden
    uitgevoerd op deze nieuwe stamboom.

en: Check Integrity
nl: Integriteit controleren

en: Rebuilding reference maps...
nl: Referentiekaarten opnieuw opbouwen…

en: Objects referenced by this note were referenced but missing so that is why they have been created when you ran Check and Repair on %s.
nl: Naar objecten waarnaar in deze notitie wordt verwezen, is verwezen maar ze ontbreken, daarom zijn ze gemaakt toen u 'Controle en reparatie' op %s uitvoerde.

en: Looking for invalid name format references
nl: Zoeken naar verwijzingen naar ongeldige naamopmaak

en: Looking for duplicate spouses
nl: Zoeken naar dubbele echtgenoten

en: Looking for character encoding errors
nl: Zoeken naar fouten bij het coderen van tekens

en: Looking for ctrl characters in notes
nl: Zoeken naar ctrl-tekens in notities

en: Looking for bad alternate place names
nl: Zoeken naar slechte alternatieve plaatsnamen

en: Looking for broken family links
nl: Zoeken naar verbroken familiebanden

en: Looking for unused objects
nl: Zoeken naar ongebruikte objecten

en: Select file
nl: Selecteer bestand

en: Media object could not be found
nl: Media-object kan niet worden gevonden

en: The file:
    %(file_name)s
    is referenced in the database, but no longer exists.
    The file may have been deleted or moved to a different location.
    You may choose to either remove the reference from the database,
    keep the reference to the missing file, or select a new file.
nl: Het bestand:
    %(file_name)s
    wordt genoemd in de database, maar bestaat niet meer.
    Het bestand is mogelijk verwijderd of verplaatst naar een andere locatie.
    U kunt ervoor kiezen om de verwijzing uit de database te verwijderen,
    de verwijzing naar het ontbrekende bestand te behouden of een nieuw
    bestand te selecteren.

en: Looking for empty people records
nl: Zoeken naar lege persoonsgegevens

en: Looking for empty family records
nl: Zoeken naar lege familiegegevens

en: Looking for empty event records
nl: Zoeken naar lege gebeurtenisgegevens

en: Looking for empty source records
nl: Zoeken naar lege brongegevens

en: Looking for empty citation records
nl: Zoeken naar lege citaatgegevens

en: Looking for empty place records
nl: Zoeken naar lege locatiegegevens

en: Looking for empty media records
nl: Zoeken naar lege mediagegevens

en: Looking for empty repository records
nl: Zoeken naar lege opslagplaatsgegevens

en: Looking for empty note records
nl: Zoeken naar lege notitiegegevens

en: Looking for empty families
nl: Zoeken naar lege gezinnen

en: Looking for broken parent relationships
nl: Zoeken naar verbroken ouderrelaties

en: Looking for event problems
nl: Zoeken naar gebeurtenisproblemen

en: Looking for backlink reference problems
nl: Zoeken naar referentiekoppelingsproblemen

en: Looking for person reference problems
nl: Zoeken naar persoonsreferentieproblemen

en: Looking for family reference problems
nl: Zoeken naar gezinssreferentieproblemen

en: Looking for repository reference problems
nl: Zoeken naar problemen met opslagplaatsreferenties

en: Looking for place reference problems
nl: Zoeken naar locatiereferentieproblemen

en: Looking for citation reference problems
nl: Zoeken naar citaatreferentieproblemen

en: Looking for source reference problems
nl: Zoeken naar bronreferentieproblemen

en: Looking for media object reference problems
nl: Zoeken naar referentieproblemen met media-objecten

en: Looking for note reference problems
nl: Zoeken naar notitiereferentieproblemen

en: Updating checksums on media
nl: Controlesommen op media bijwerken

en: Looking for tag reference problems
nl: Zoeken naar labelreferentieproblemen

en: Looking for media source reference problems
nl: Zoeken naar mediabron-referentieproblemen

en: Looking for Duplicated Gramps ID problems
nl: Zoeken naar problemen met dubbele Gramps-ID's

en: Checking for bad links in Notes
nl: Controleren op incorrect gekoppelde notities

en: No errors were found
nl: Er zijn geen fouten gevonden

en: The database has passed internal checks
nl: De database heeft de interne controles goed doorstaan

en: No errors were found: the database has passed internal checks.
nl: Er zijn geen fouten gevonden: de database heeft de interne controles goed doorstaan.

en: {quantity} broken child/family link was fixed
     | {quantity} broken child/family links were fixed
nl[0]: {quantity} verbroken kind-/gezinsverwijzing is hersteld
nl[1]: {quantity} verbroken kind-/gezinsverwijzingen zijn hersteld

en: Non existing child
nl: Niet bestaand kind

en: %(person)s was removed from the family of %(family)s
nl: %(person)s is verwijderd uit de familie van %(family)s

en: {quantity} broken spouse/family link was fixed
     | {quantity} broken spouse/family links were fixed
nl[0]: {quantity} verbroken partner-/gezinsverwijzing is hersteld
nl[1]: {quantity} verbroken partner-/gezinsverwijzingen zijn hersteld

en: Non existing person
nl: Niet bestaand persoon

en: %(person)s was restored to the family of %(family)s
nl: %(person)s is hersteld in de familie van %(family)s

en: {quantity} duplicate spouse/family link was found
     | {quantity} duplicate spouse/family links were found
nl[0]: {quantity} dubbele partner-/familie-verwijzing gevonden
nl[1]: {quantity} dubbele partner-/familie-verwijzingen gevonden

en: {quantity} family with no parents or children found, removed.
     | {quantity} families with no parents or children found, removed.
nl[0]: {quantity} gezin zonder ouders of kinderen gevonden, verwijderd.
nl[1]: {quantity} gezinnen zonder ouders of kinderen gevonden, verwijderd.

en: {quantity} corrupted family relationship fixed
     | {quantity} corrupted family relationships fixed
nl[0]: {quantity} beschadigde familierelatie opgelost
nl[1]: {quantity} beschadigde familierelaties opgelost

en: {quantity} place alternate name fixed
     | {quantity} place alternate names fixed
nl[0]: {quantity} locatie alternatieve naam opgelost
nl[1]: {quantity} locatie alternatieve namen opgelost

en: {quantity} person was referenced but not found
     | {quantity} persons were referenced, but not found
nl[0]: {quantity} persoon werd genoemd, maar werd niet gevonden
nl[1]: {quantity} personen werden genoemd, maar werden niet gevonden

en: {quantity} family was referenced but not found
     | {quantity} families were referenced, but not found
nl[0]: {quantity} familie werd genoemd maar niet gevonden
nl[1]: {quantity} families werden genoemd, maar werden niet gevonden

en: {quantity} date was corrected
     | {quantity} dates were corrected
nl[0]: {quantity} datum is gecorrigeerd
nl[1]: {quantity} datums zijn gecorrigeerd

en: {quantity} repository was referenced but not found
     | {quantity} repositories were referenced, but not found
nl[0]: {quantity} opslagplaats werd genoemd maar niet gevonden
nl[1]: {quantity} opslagplaatsen werden genoemd maar niet gevonden

en: {quantity} media object was referenced but not found
     | {quantity} media objects were referenced, but not found
nl[0]: {quantity} media-object werd vermeld maar niet gevonden
nl[1]: {quantity} media-objecten werden vermeld maar niet gevonden

en: Reference to {quantity} missing media object was kept
     | References to {quantity} missing media objects were kept
nl[0]: Verwijzing naar {quantity} ontbrekend media-object werd bewaard
nl[1]: Verwijzingen naar {quantity} ontbrekende media-objecten werden bewaard

en: {quantity} missing media object was replaced
     | {quantity} missing media objects were replaced
nl[0]: {quantity} ontbrekend media-object is vervangen
nl[1]: {quantity} ontbrekende media-objecten zijn vervangen

en: {quantity} missing media object was removed
     | {quantity} missing media objects were removed
nl[0]: {quantity} ontbrekend media-object is verwijderd
nl[1]: {quantity} ontbrekende media-objecten zijn verwijderd

en: {quantity} event was referenced but not found
     | {quantity} events were referenced, but not found
nl[0]: {quantity} gebeurtenis werd genoemd maar niet gevonden
nl[1]: {quantity} gebeurtenissen werden genoemd maar niet gevonden

en: {quantity} invalid birth event name was fixed
     | {quantity} invalid birth event names were fixed
nl[0]: {quantity} ongeldige naam voor geboortegebeurtenis is opgelost
nl[1]: {quantity} namen van ongeldige geboortegebeurtenissen zijn opgelost

en: {quantity} invalid death event name was fixed
     | {quantity} invalid death event names were fixed
nl[0]: {quantity} ongeldige naam voor overlijdensgebeurtenis is opgelost
nl[1]: {quantity} namen van ongeldige overlijdensgebeurtenissen zijn opgelost

en: {quantity} place was referenced but not found
     | {quantity} places were referenced, but not found
nl[0]: {quantity} locatie werd genoemd maar niet gevonden
nl[1]: {quantity} locaties werden genoemd maar niet gevonden

en: {quantity} citation was referenced but not found
     | {quantity} citations were referenced, but not found
nl[0]: {quantity} citaat werd genoemd maar niet gevonden
nl[1]: {quantity} citaten werden genoemd maar niet gevonden

en: {quantity} source was referenced but not found
     | {quantity} sources were referenced, but not found
nl[0]: {quantity} bron werd genoemd maar niet gevonden
nl[1]: {quantity} bronnen werden genoemd maar niet gevonden

en: {quantity} note object was referenced but not found
     | {quantity} note objects were referenced, but not found
nl[0]: {quantity} notitie-object werd genoemd maar niet gevonden
nl[1]: {quantity} notitie-objecten werden genoemd maar niet gevonden

en: {quantity} tag object was referenced but not found
     | {quantity} tag objects were referenced, but not found
nl[0]: {quantity} label-object werd genoemd maar niet gevonden
nl[1]: {quantity} label-objecten werden genoemd maar niet gevonden

en: {quantity} invalid name format reference was removed
     | {quantity} invalid name format references were removed
nl[0]: {quantity} verwijzing naar ongeldige naamopmaak is verwijderd
nl[1]: {quantity} verwijzingen naar ongeldige naamopmaak zijn verwijderd

en: {quantity} invalid source citation was fixed
     | {quantity} invalid source citations were fixed
nl[0]: {quantity} ongeldige bronvermelding is opgelost
nl[1]: {quantity} ongeldige bronvermeldingen zijn opgelost

en: {quantity} Duplicated Gramps ID fixed
     | {quantity} Duplicated Gramps IDs fixed
nl[0]: {quantity} dubbel Gramps-ID opgelost
nl[1]: {quantity} dubbele Gramps-ID's opgelost

en: %(empty_obj)d empty objects removed:
       %(person)d person objects
       %(family)d family objects
       %(event)d event objects
       %(source)d source objects
       %(media)d media objects
       %(place)d place objects
       %(repo)d repository objects
       %(note)d note objects
nl: %(empty_obj)d lege objecten verwijderd:
       %(person)d persoonsobjecten
       %(family)d gezinsobjecten
       %(event)d gebeurtenisobjecten
       %(source)d bronobjecten
       %(media)d media-objecten
       %(place)d locatie-objecten
       %(repo)d opslagplaats-objecten
       %(note)d notitie-objecten

en: %d bad backlinks were fixed;
nl: %d incorrecte terugverwijzingen zijn hersteld;

en: All reference maps have been rebuilt.
nl: Alle referentiekaarten zijn herbouwd.

en: %d bad Note Links were fixed;
nl: %d incorrecte notitiekoppelingen zijn hersteld;

en: Integrity Check Results
nl: Resultaten van de integriteitscontrole

en: Check and Repair
nl: Controle en reparatie

en: Start date test?
nl: Start datumtest?

en: This test will create many persons and events in the current database. Do you really want to run this test?
nl: Deze test zal veel personen en gebeurtenissen in de huidige database opleveren. Wilt u deze test echt uitvoeren?

en: Run test
nl: Test uitvoeren

en: Running Date Test
nl: Datumtest loopt

en: Generating dates
nl: Datums genereren

en: Date Test Plugin
nl: Datumtest-uitbreiding

en: Pass
nl: Geslaagd

en: Gender Statistics tool
nl: Hulpmiddel voor geslachtsstatistieken

en: Guess
nl: Raden

en: Save _As
nl: Opslaan _als

en: The event comparison utility uses the filters defined in the Custom Filter Editor.
nl: Het hulpprogramma voor gebeurtenisvergelijking gebruikt de filters die zijn gedefinieerd in Aangepast Filter bewerken.

en: Custom filter _editor
nl: Aangepast filter b_ewerken

[ctx: manual]
en: Compare_Individual_Events
nl: Vergelijk_individuele_gebeurtenissen

en: Event comparison filter selection
nl: Filterselectie voor gebeurtenisvergelijking

en: Event Comparison tool
nl: Hulpmiddel voor vergelijking van gebeurtenissen

en: Filter selection
nl: Filterselectie

en: Comparing events
nl: Gebeurtenissen vergelijken

en: Selecting people
nl: Personen selecteren

en: No matches were found
nl: Er zijn geen overeenkomsten gevonden

en: Event Comparison Results
nl: Resultaten Gebeurtenissen vergelijken

en: %(event_name)s Date
nl: Datum %(event_name)s

en: %(event_name)s Place
nl: Locatie %(event_name)s

en: Comparing Events
nl: Gebeurtenissen vergelijken

en: Building data
nl: Gegevens aanmaken

en: Select filename
nl: Selecteer bestandsnaam

en: Event name changes
nl: Gebeurtenisnaam verandert

en: Extract Event Description
nl: Gebeurtenisbeschrijving onttrekken

en: {quantity} event description has been added | {quantity} event descriptions have been added
nl[0]: {quantity} gebeurtenisbeschrijving is toegevoegd
nl[1]: {quantity} gebeurtenisbeschrijvingen zijn toegevoegd

en: Modifications made
nl: Wijzigingen aangebracht

en: No event description has been added.
nl: Er is geen gebeurtenisbeschrijving toegevoegd.

en: Match Threshold
nl: Overeenkomende drempelwaarde

en: Use soundex codes
nl: Gebruik soundex-codes

en: Co_mpare
nl: _Vergelijk

[ctx: manual]
en: Find_Possible_Duplicate_People
nl: Vind_mogelijk_dubbele_personen

en: Find Possible Duplicate People
nl: Mogelijk Dubbele Personen vinden

en: Find Duplicates tool
nl: Hulpmiddel Duplicaten vinden

en: Tool settings
nl: Tool instellingen

en: No matches found
nl: Geen overeenkomsten gevonden

en: No potential duplicate people were found
nl: Er zijn geen potentiële dubbele personen gevonden

en: Find Duplicates
nl: Duplicaten vinden

en: Looking for duplicate people
nl: Zoeken naar dubbele personen

en: Pass 1: Building preliminary lists
nl: Stap 1: Voorlopige lijsten maken

en: Pass 2: Calculating potential matches
nl: Stap 2: Berekening van potentiële overeenkomsten

en: Potential Merges
nl: Potentiële samenvoegingen

en: Rating
nl: Beoordeling

en: First Person
nl: Eerste persoon

en: Second Person
nl: Tweede persoon

en: Merge candidates
nl: Voeg kandidaten samen

en: Merge persons
nl: Voeg personen samen

[ctx: manual]
en: Find_database_loop
nl: Vind_databaselus

en: Find database loop
nl: Lus in database zoeken

en: Starting
nl: Beginnen

en: Looking for possible loop for each person
nl: Zoeken naar een mogelijke lus voor elke persoon

[ctx: manual]
en: Media_Manager
nl: Media_beheer

en: Media Manager
nl: Mediabeheer

en: Help
nl: Hulp

en: Introduction
nl: Introductie

en: Selection
nl: Selectie

en: This tool allows batch operations on media objects stored in Gramps. An important distinction must be made between a Gramps media object and its file.
    
    The Gramps media object is a collection of data about the media object file: its filename and/or path, its description, its ID, notes, source references, etc. These data %(bold_start)sdo not include the file itself%(bold_end)s.
    
    The files containing image, sound, video, etc, exist separately on your hard drive. These files are not managed by Gramps and are not included in the Gramps database. The Gramps database only stores the path and file names.
    
    This tool allows you to only modify the records within your Gramps database. If you want to move or rename the files then you need to do it on your own, outside of Gramps. Then you can adjust the paths using this tool so that the media objects store the correct file locations.
nl: Dit hulpmiddel maakt bewerkingsreeksen mogelijk op media-objecten die zijn opgeslagen in Gramps. Er moet een belangrijk onderscheid worden gemaakt tussen een Gramps-media-object en zijn bestand.
    
    Het Gramps-media-object is een verzameling gegevens over het media-objectbestand: de bestandsnaam en/of het pad, de beschrijving, het ID, notities, bronverwijzingen, enz. Deze gegevens %(bold_start)s bevatten niet het bestand zelf %(bold_end)s.
    
    De bestanden met afbeelding, geluid, video, enz. staan afzonderlijk op uw harde schijf. Deze bestanden worden niet beheerd door Gramps en zijn niet opgenomen in de Gramps-database. De Gramps-database slaat alleen het pad en de bestandsnamen op.
    
    Met deze tool kunt u alleen de records in uw Gramps-database wijzigen. Als u de bestanden wilt verplaatsen of hernoemen, moet u dit zelf doen, buiten Gramps. Vervolgens kunt u met deze tool de paden aanpassen, zodat de media-objecten de juiste bestandslocaties opslaan.

en: Affected path
nl: Betrokken pad

en: Press Apply to proceed, Cancel to abort, or Back to revisit your options.
nl: Druk op Toepassen om door te gaan, Annuleren om af te breken of Terug om uw opties opnieuw te bekijken.

en: Operation successfully finished
nl: Bewerking succesvol afgerond

en: The operation you requested has finished successfully. You may press Close now to continue.
nl: De gevraagde bewerking is met succes voltooid. U kunt nu op Sluiten drukken om door te gaan.

en: Operation failed
nl: Bewerking mislukt

en: There was an error while performing the requested operation. You may try starting the tool again.
nl: Er is een fout opgetreden bij het uitvoeren van de gevraagde bewerking. U kunt proberen het hulpmiddel opnieuw te starten.

en: The following action is to be performed:
    
    Operation:	%s
nl: De volgende actie moet worden uitgevoerd:
    
    Bewerking:	%s

en: Replace _substrings in the path
nl: Vervang _deeltekenreeksen in het pad

en: This tool allows replacing specified substring in the path of media objects with another substring. This can be useful when you move your media files from one directory to another
nl: Met dit hulpmiddel kunt u een opgegeven deeltekenreeks in het pad van media-objecten vervangen door een andere deeltekenreeks. Dit kan handig zijn wanneer u uw mediabestanden van de ene map naar de andere verplaatst

en: Replace substring settings
nl: Vervang deeltekenreeksinstellingen

en: _Replace:
nl: _Vervang:

en: _With:
nl: _Door:

en: The following action is to be performed:
    
    Operation:	%(title)s
    Replace:		%(src_fname)s
    With:		%(dest_fname)s
nl: De volgende actie moet worden uitgevoerd:
    
    Bewerking:	%(title)s
    Vervang:		%(src_fname)s
    Door:		%(dest_fname)s

en: Convert paths from relative to _absolute
nl: Paden van relatief naar _absoluut omzetten

en: This tool allows converting relative media paths to the absolute ones. It does this by prepending the base path as given in the Preferences, or if that is not set, it prepends user's directory.
nl: Met dit hulpmiddel kunnen relatieve mediapaden worden omgezet naar absolute paden. Het doet dit door het basispad vooraf te laten gaan door het pad als aangegeven in de Voorkeuren, of als dat niet is ingesteld, neemt het het pad van de gebruikersmap over.

en: Convert paths from absolute to r_elative
nl: Paden van absoluut naar _relatief omzetten

en: This tool allows converting absolute media paths to a relative path. The relative path is relative viz-a-viz the base path as given in the Preferences, or if that is not set, user's directory. A relative path allows to tie the file location to a base path that can change to your needs.
nl: Dit hulpmiddel maakt het mogelijk om absolute mediapaden naar een relatief pad te converteren. Het relatieve pad is relatief namelijk het basispad zoals aangegeven in de Voorkeuren, of als dat niet is ingesteld, de gebruikersmap. Met een relatief pad kunt u de bestandslocatie koppelen aan een basispad dat zich kan aanpassen aan uw behoeften.

en: Add images not included in database
nl: Afbeeldingen toevoegen die niet in de database staan

en: Check directories for images not included in database
nl: Mappen controleren op afbeeldingen die niet zijn opgenomen in de database

en: This tool adds images in directories that are referenced by existing images in the database.
nl: Deze tool voegt afbeeldingen toe in mappen waarnaar wordt verwezen door bestaande afbeeldingen in de database.

en: Don't merge if citation has notes
nl: Voeg niet samen als het citaat notities heeft

en: Match on Page/Volume, Date and Confidence
nl: Match op pagina/volume, datum en betrouwbaarheid

en: Ignore Date
nl: Negeer datum

en: Ignore Confidence
nl: Negeer betrouwbaarheid

en: Ignore Date and Confidence
nl: Negeer datum en betrouwbaarheid

[ctx: manual]
en: Merge_citations
nl: Voeg_citaten_samen

en: Notes, media objects and data-items of matching citations will be combined.
nl: Aantekeningen, media-objecten en data-items van overeenkomende citaten worden gecombineerd.

en: Merge citations tool
nl: Samenvoegtool citaten

en: Checking Sources
nl: Bronnen controleren

en: Looking for citation fields
nl: Zoeken naar citaatvelden

en: Number of merges done
nl: Aantal uitgevoerde samenvoegingen

en: {number_of} citation merged | {number_of} citations merged
nl[0]: {number_of} citaat samengevoegd
nl[1]: {number_of} citaten samengevoegd

en: _Tag
nl: _Label

[ctx: manual]
en: Not_Related
nl: Niet_verwant

en: Not related to "%s"
nl: Niet verwant aan "%s"

en: NotRelated
nl: NietVerwant

en: Everyone in the database is related to %s
nl: Iedereen in de database is verwant met %s

en: Setting tag for {number_of} person | Setting tag for {number_of} people
nl[0]: Label instellen voor {number_of} persoon
nl[1]: Label instellen voor {number_of} personen

en: Finding relationships between {number_of} person | Finding relationships between {number_of} people
nl[0]: Relaties vinden tussen {number_of} persoon
nl[1]: Relaties vinden tussen {number_of} personen

en: Looking for {number_of} person | Looking for {number_of} people
nl[0]: Zoeken naar {number_of} persoon
nl[1]: Zoeken naar {number_of} personen

en: Looking up the name of {number_of} person | Looking up the names of {number_of} people
nl[0]: De naam van {number_of} persoon opzoeken
nl[1]: De naam van {number_of} personen opzoeken

en: _Street:
nl: _Straat:

en: _City:
nl: _Stad:

en: _Country:
nl: _Land:

en: _ZIP/Postal Code:
nl: _Postcode:

en: _Phone:
nl: _Telefoon:

en: _Email:
nl: _E-mail:

en: Copy from DB to Preferences
nl: Kopieer van DB naar Voorkeuren

en: Copy from Preferences to DB
nl: Kopieer van Voorkeuren naar DB

[ctx: manual]
en: Edit_Database_Owner_Information
nl: De_gegevens_van_de_database-eigenaar_bewerken

en: Database Owner Editor
nl: Database-eigenaar-bewerker

en: Edit database owner information
nl: De gegevens van de database-eigenaar bewerken

en: _Accept and close
nl: _Accepteer en sluit

en: Below is a list of the nicknames, titles, prefixes and compound surnames that Gramps can extract from the Family Tree.
    If you accept the changes, Gramps will modify the entries that have been selected.
    
    Compound surnames are shown as lists of [prefix, surname, connector].
    For example, with the defaults, the name "de Mascarenhas da Silva e Lencastre" shows as:
           [de, Mascarenhas]-[da, Silva, e]-[,Lencastre]
    
    Run this tool several times to correct names that have multiple information that can be extracted.
nl: Hieronder vindt u een lijst met de bijnamen, titels, voorvoegsels en samengestelde achternamen die Gramps uit de stamboom kan halen.
    Als u de wijzigingen accepteert, zal Gramps de geselecteerde items wijzigen.
    
    Samengestelde achternamen worden weergegeven als lijsten met [voorvoegsel, 
    achternaam, connector].
    Met de standaardinstellingen wordt de naam "de Mascarenhas da Silva e Lencastre" bijvoorbeeld weergegeven als:
           [de, Mascarenhas]-[da, Silva, e]-[,Lencastre]
    
    Voer deze tool meerdere keren uit om namen te corrigeren die meerdere informatie bevatten die kan worden geëxtraheerd.

[ctx: manual]
en: Extract_Information_from_Names
nl: Extraheer_informatie_uit_namen

en: Name and title extraction tool
nl: Extractietool voor naam en titel

en: Default prefix and connector settings
nl: Standaard voorvoegsel en connectorinstellingen

en: Prefixes to search for:
nl: Voorvoegsels om naar te zoeken:

en: Connectors splitting surnames:
nl: Connectors die achternamen splitsen:

en: Connectors not splitting surnames:
nl: Connectors die achternamen niet splitsen:

en: Extracting Information from Names
nl: Informatie uit namen halen

en: Analyzing names
nl: Namen analyseren

en: No titles, nicknames or prefixes were found
nl: Er zijn geen titels, bijnamen of voorvoegsels gevonden

en: Current Name
nl: Huidige naam

en: Prefix in given name
nl: Voorvoegsel in voornaam

en: Compound surname
nl: Samengestelde achternaam

en: Extract information from names
nl: Haal informatie uit namen

en: Rebuilding secondary indexes...
nl: Secundaire indexen opnieuw opbouwen…

en: Secondary indexes rebuilt
nl: Secundaire indexen opnieuw opgebouwd

en: All secondary indexes have been rebuilt.
nl: Alle secundaire indexen zijn opnieuw opgebouwd.

en: Rebuilding gender statistics for name gender guessing...
nl: Geslachtsstatistieken opnieuw opbouwen voor het raden van geslacht op naam…

en: Gender statistics rebuilt
nl: Geslachtsstatistieken opnieuw opgebouwd

en: Gender statistics for name gender guessing have been rebuilt.
nl: Geslachtsstatistieken voor het raden van geslacht op naam zijn opnieuw opgebouwd.

en: Reference maps rebuilt
nl: Referentiekaarten herbouwd

en: Select a person to determine the relationship
nl: Selecteer een persoon om de relatie mee te bepalen

en: Relationship Calculator
nl: Relatiecalculator

en: Relationship calculator: %(person_name)s
nl: Relatiecalculator: %(person_name)s

en: Relationship to %(person_name)s
nl: Relatie met %(person_name)s

en: Relationship Calculator tool
nl: Relatiecalculator tool

en: %(person)s and %(active_person)s are not related.
nl: %(person)s en %(active_person)s zijn niet gerelateerd.

en: Their common ancestor is %s.
nl: Hun gemeenschappelijke voorouder is %s.

en: Their common ancestors are %(ancestor1)s and %(ancestor2)s.
nl: Hun gemeenschappelijke voorouders zijn %(ancestor1)s en %(ancestor2)s.

en: Their common ancestors are:
nl: Hun gemeenschappelijke voorouders zijn:

[ctx: manual]
en: Remove_leading_and_trailing_spaces
nl: Verwijder_voorloop-_en_volgspaties

en: Clean input data
nl: Invoergegevens opschonen

en: Search leading and/or trailing spaces for persons and places. Search comma or bad sign in coordinates fields.
    Double click on a row to edit its content.
nl: Zoek overtollige spaties bij personen en plaatsen. Zoek komma's of foutieve tekens in coördinatenvelden.
    Dubbelklik op een rij om de inhoud te bewerken.

en: Looking for possible fields with leading or trailing spaces
nl: Zoeken naar mogelijke velden met voorloop- of volgspaties

en: handle
nl: ingang

en: firstname
nl: voornaam

en: alternate name
nl: bijnaam

en: group as
nl: groeperen als

en: leading and/or trailing spaces
nl: voorloop- en/of volgspaties

en: invalid format
nl: ongeldige opmaak

en: comma instead of dot
nl: komma in plaat van punt

en: invalid char instead of '-'
nl: ongeldig karakter in plaats van "-"

en: Search for events
nl: Gebeurtenissen zoeken

en: Search for sources
nl: Zoek naar bronnen

en: Search for citations
nl: Zoek naar citaten

en: Search for places
nl: Zoek naar locaties

en: Search for media
nl: Zoek naar media

en: Search for repositories
nl: Zoeken naar opslagplaatsen

en: Search for notes
nl: Zoek naar notities

en: _Mark all
nl: _Markeer alles

en: _Unmark all
nl: _Demarkeer alles

en: In_vert marks
nl: Markeringen _omkeren

en: Double-click on a row to view/edit data
nl: Dubbelklik op een rij om gegevens te bekijken/bewerken

en: Unused Objects
nl: Ongebruikte objecten

en: Mark
nl: Markeer

en: Remove unused objects
nl: Verwijder ongebruikte objecten

en: Enable ID reordering.
nl: ID-rangschikking inschakelen.

en: List next ID available (may not be continuous).
nl: Eerstvolgend beschikbare ID tonen (is mogelijk niet doorlopend).

en:   Actual
nl:   Actueel

en: Amount of ID in use.
nl: Aantal ID's in gebruik.

en:  Quantity
nl:  Hoeveelheid

en: Actual / Upcoming ID format.
nl: Huidige / Volgende ID-formaat.

en: Change
nl: Wijzig

en: Enable ID reordering with Start / Step sequence.
nl: Opnieuw rangschikken van ID inschakelen met start/stap-reeks.

en: Reorder ID start number.
nl: ID-startnummer opnieuw ordenen.

en: Step
nl: Stap

en: Reorder ID step width.
nl: ID-stapgrootte opnieuw ordenen.

en: Keep
nl: Behouden

en: Keep IDs with alternate prefixes untouched.
nl: Laat ID's met alternatieve voorvoegsels onaangeroerd.

[ctx: manual]
en: Reorder_Gramps_ID
nl: Gramps-ID's_opnieuw_rangschikken

en: Reorder Gramps IDs
nl: Gramps-ID's opnieuw rangschikken

en: Reorder %s IDs ...
nl: %s ID's opnieuw rangschikken…

en: Do you want to replace %s?
nl: Wilt u %s vervangen?

en: Finding and assigning unused IDs.
nl: Ongebruikte ID's vinden en toewijzen.

en: Sort Events
nl: Gebeurtenissen sorteren

en: Sort event changes
nl: Gebeurteniswijzigingen sorteren

en: Sorting personal events...
nl: Persoonlijke gebeurtenissen sorteren…

en: Sorting family events...
nl: Gezinsgebeurtenissen sorteren…

en: Tool Options
nl: Toolopties

en: Select the people to sort
nl: Selecteer de personen die u wilt sorteren

en: Sort descending
nl: Aflopend sorteren

en: Set the sort order
nl: Stel de sorteervolgorde in

en: Include family events
nl: Inclusief gezinsgebeurtenissen

en: Sort family events of the person
nl: Gezinsgebeurtenissen van de persoon sorteren

en: Generate_Testcases_for_Persons_and_Families
nl: Genereer_testgevallen_voor_personen_en_gezinnen

en: Generate testcases
nl: Genereer testgevallen

en: Generate low level database errors
    Correction needs database reload
nl: Laag-niveau databasefouten genereren
    Correctie vereist opnieuw laden van de database

en: Generate database errors
nl: Databasefouten genereren

en: Generate dummy data
nl: Genereer dummy-gegevens

en: Generate long names
nl: Genereer lange namen

en: Add special characters
nl: Voeg speciale karakters toe

en: Add serial number
nl: Voeg serienummer toe

en: Add line break
nl: Voeg regeleinde toe

en: Number of people to generate
    (Number is approximate because families are generated)
nl: Aantal te genereren personen
    (Aantal is bij benadering omdat er gezinnen worden gegenereerd)

en: Generating low level database errors
nl: Laag-niveau databasefouten genereren

en: Generating testcases
nl: Testgevallen genereren

en: Generating database errors
nl: Databasefouten genereren

en: Generating families
nl: Gezinnen genereren

en: Testcase generator step %d
nl: Testgeval generator stap %d

en: Fix Capitalization of Family Names
nl: Hoofdlettergebruik van familienamen repareren

en: Searches the entire database and attempts to fix capitalization of the names.
nl: Doorzoekt de hele database en probeert het hoofdlettergebruik van de namen te herstellen.

en: Rename Event Types
nl: Gebeurtenistypen aanpassen

en: Allows all the events of a certain name to be renamed to a new name.
nl: Staat toe dat alle gebeurtenissen met een bepaalde naam worden hernoemd naar een nieuwe naam.

en: Check and Repair Database
nl: Database controleren en repareren

en: Checks the database for integrity problems, fixing the problems that it can
nl: Controleert de database op integriteitsproblemen en lost deze zo mogelijk op

en: Compare Individual Events
nl: Individuele gebeurtenissen vergelijken

en: Aids in the analysis of data by allowing the development of custom filters that can be applied to the database to find similar events
nl: Helpt bij de analyse van gegevens door de ontwikkeling van aangepaste filters mogelijk te maken die op de database kunnen worden toegepast om vergelijkbare gebeurtenissen te vinden

en: Extracts event descriptions from the event data
nl: Extraheert gebeurtenisbeschrijvingen uit de gebeurtenisgegevens

en: Searches the entire database, looking for individual entries that may represent the same person.
nl: Doorzoekt de hele database en zoekt naar individuele vermeldingen die mogelijk dezelfde persoon vertegenwoordigen.

en: Manages batch operations on media files
nl: Beheert bewerkingen op mediabestanden

en: Not Related
nl: Niet gerelateerd

en: Find people who are not in any way related to the selected person
nl: Personen vinden die op geen enkele manier verwant zijn aan de geselecteerde persoon

en: Edit Database Owner Information
nl: Gegevens van database-eigenaar bewerken

en: Allow editing database owner information.
nl: Bewerking van database-eigenaar toestaan.

en: Extract Information from Names
nl: Extraheer informatie uit namen

en: Extract titles, prefixes and compound surnames from given name or family name.
nl: Haal titels, voorvoegsels en samengestelde achternamen uit de voornaam of achternaam.

en: Rebuild Secondary Indexes
nl: Secundaire indexen opnieuw opbouwen

en: Rebuilds secondary indexes
nl: Bouwt secundaire indexen opnieuw op

en: Rebuild Reference Maps
nl: Referentiekaarten opnieuw opbouwen

en: Rebuilds reference maps
nl: Bouwt referentiekaarten opnieuw op

en: Rebuild Gender Statistics
nl: Geslachtsstatistieken opnieuw opbouwen

en: Rebuilds gender statistics for name gender guessing...
nl: Bouwt geslachtsstatistieken opnieuw op voor het raden van geslacht op naam…

en: Calculates the relationship between two people
nl: Berekent de relatie tussen twee personen

en: Remove Unused Objects
nl: Verwijder ongebruikte objecten

en: Removes unused objects from the database
nl: Verwijdert ongebruikte objecten uit de database

en: Reorders the Gramps IDs according to Gramps' default rules.
nl: Rangschikt de Gramps-ID's opnieuw volgens de standaardregels.

en: Sort events
nl: Gebeurtenissen sorteren

en: Verify the Data
nl: Gegevens controleren

en: Verifies the data against user-defined tests
nl: Controleert de gegevens op basis van door de gebruiker gedefinieerde tests

en: Searches the entire database, looking for citations that have the same Volume/Page, Date and Confidence.
nl: Doorzoekt de hele database, op zoek naar citaten met dezelfde volume/pagina, datum en betrouwbaarheid.

en: Searches the entire database, looking for a possible loop.
nl: Doorzoekt de hele database, op zoek naar een mogelijke lus.

en: Searches the entire database, looking for trailing or leading spaces for places and people. Search comma in coordinates fields in places.
nl: Doorzoekt de hele database, op zoek naar volg- of voorloopspaties voor locaties en personen. Zoek komma's in coördinatenvelden op locaties.

en: Dump Gender Statistics
nl: Geslachtsstatistieken wissen

en: Will dump the statistics for guessing the gender from the first name.
nl: Zal de statistieken opslaan voor het raden van het geslacht van de voornaam.

en: Maximum _age
nl: Maximum _leeftijd

en: Mi_nimum age to marry
nl: Mi_nimum leeftijd om te trouwen

en: Ma_ximum age to marry
nl: Ma_ximum leeftijd om te trouwen

en: Maximum number of _spouses for a person
nl: Maximaal aantal _echtgenoten voor een persoon

en: Maximum number of consecutive years of _widowhood before next marriage
nl: Maximum aantal opeenvolgende jaren van _weduwschap voor het volgende huwelijk

en: Maximum age for an _unmarried person
nl: Maximum leeftijd voor een _ongehuwd persoon

en: _Estimate missing or inexact dates
nl: _Schat ontbrekende of onnauwkeurige datums in

en: _Identify invalid dates
nl: Ongeldige datums _identificeren

en: Mi_nimum age to bear a child
nl: Mi_nimum leeftijd om een kind te baren

en: Ma_ximum age to bear a child
nl: Ma_ximale leeftijd om een kind te baren

en: Maximum number of chil_dren
nl: Maximaal aantal kin_deren

en: Mi_nimum age to father a child
nl: Mi_nimum leeftijd om een kind te verwekken

en: Ma_ximum age to father a child
nl: Ma_ximale leeftijd om een kind te verwekken

en: Maximum husband-wife age _difference
nl: Maximaal _leeftijdsverschil tussen man en vrouw

en: Maximum number of years _between children
nl: Maximaal aantal jaren _tussen kinderen

en: Maximum _span of years for all children
nl: Maximale _tijdspanne in jaren voor alle kinderen

en: _Hide marked
nl: _Verberg gemarkeerd

[ctx: manual]
en: Verify_the_Data
nl: Verifieer_de_gegevens

en: Data Verify tool
nl: Gegevensverificatie tool

en: Data Verification Results
nl: Gegevensverificatie Resultaten

en: _Show all
nl: _Alles weergeven

en: Baptism before birth
nl: Doop vóór de geboorte

en: Death before baptism
nl: Overleden vóór de doop

en: Burial before birth
nl: Begrafenis vóór de geboorte

en: Burial before death
nl: Begrafenis vóór overlijden

en: Death before birth
nl: Overleden vóór de geboorte

en: Burial before baptism
nl: Begrafenis voor de doop

en: Old age at death
nl: Oude leeftijd bij overlijden

en: Multiple parents
nl: Meerdere ouders

en: Married often
nl: Vaak getrouwd

en: Old and unmarried
nl: Oud en ongehuwd

en: Too many children
nl: Teveel kinderen

en: Same sex marriage
nl: Homohuwelijk

en: Female husband
nl: Vrouwelijke echtgenoot

en: Male wife
nl: Mannelijke echtgenoot

en: Husband and wife with the same surname
nl: Man en vrouw met dezelfde achternaam

en: Large age difference between spouses
nl: Groot leeftijdsverschil tussen echtgenoten

en: Marriage before birth
nl: Huwelijk voor de geboorte

en: Marriage after death
nl: Huwelijk na overlijden

en: Early marriage
nl: Vroeg huwelijk

en: Late marriage
nl: Laat huwelijk

en: Old father
nl: Oude vader

en: Old mother
nl: Oude moeder

en: Young father
nl: Jonge vader

en: Young mother
nl: Jonge moeder

en: Unborn father
nl: Ongeboren vader

en: Unborn mother
nl: Ongeboren moeder

en: Dead father
nl: Overleden vader

en: Dead mother
nl: Overleden moeder

en: Large year span for all children
nl: Groot jaarbereik voor alle kinderen

en: Large age differences between children
nl: Grote leeftijdsverschillen tussen kinderen

en: Disconnected individual
nl: Persoon zonder verwanten

en: Invalid birth date
nl: Ongeldige geboortedatum

en: Invalid death date
nl: Ongeldige overlijdensdatum

en: Marriage date but not married
nl: Huwelijksdatum maar niet getrouwd

en: Old age but no death
nl: Oude leeftijd maar niet overleden

en: Birth date equals death date
nl: Geboortedatum is gelijk aan overlijdensdatum

en: Birth date equals marriage date
nl: Geboortedatum is gelijk aan huwelijksdatum

en: Death date equals marriage date
nl: Overlijdensdatum is gelijk aan huwelijksdatum

en: Baptism too late according to family tradition
nl: Doop te laat volgens familietraditie

en: Burial too late
nl: Te laat begraven

en: Children are not in chronological order
nl: Kinderen staan niet in chronologische volgorde

en: Families are not in chronological order
nl: Gezinnen staan niet in chronologische volgorde

en: Family has events with role Unknown
nl: Gezin heeft gebeurtenissen met rol Onbekend

en: Person has events with role Unknown
nl: Persoon heeft gebeurtenissen met rol Onbekend

en: Family events are not in chronological order
nl: Gezinsgebeurtenissen staan niet in chronologische volgorde

en: Person events are not in chronological order
nl: Persoonsgebeurtenissen staan niet in chronologische volgorde

en: Source: Title
nl: Bron: Titel

en: Source: ID
nl: Bron: ID

en: Source: Author
nl: Bron: Auteur

en: Source: Abbreviation
nl: Bron: Afkorting

en: Source: Publication Information
nl: Bron: Publicatie-informatie

en: Source: Private
nl: Bron: Privé

en: Source: Last Changed
nl: Bron: Laatste wijziging

en: Add a new citation and a new source
nl: Voeg een nieuw citaat en een nieuwe bron toe

en: Add a new citation to an existing source
nl: Voeg een nieuwe citaat toe aan een bestaande bron

en: Delete the selected citation
nl: Verwijder het geselecteerde citaat

en: Merge the selected citations
nl: Voeg de geselecteerde citaten samen

en: Citation View
nl: Citaatweergave

en: Citation Filter Editor
nl: Citaatfilter-bewerker

en: This citation cannot be edited at this time. Either the associated citation is already being edited or another object that is associated with the same citation is being edited.
    
    To edit this citation, you need to close the object.
nl: Dit citaat kan op dit moment niet worden bewerkt. Of het bijbehorende citaat wordt al bewerkt of een ander object dat aan hetzelfde citaat is gekoppeld, wordt bewerkt.
    
    Om dit citaat te bewerken, moet u het object sluiten.

en: Cannot merge citations.
nl: Kan citaten niet samenvoegen.

en: Exactly two citations must be selected to perform a merge. A second citation can be selected by holding down the control key while clicking on the desired citation.
nl: Er moeten precies twee citaten worden geselecteerd om een samenvoeging uit te voeren. Een tweede citaat kan worden geselecteerd door de Ctrl-toets ingedrukt te houden terwijl u op het gewenste citaat klikt.

en: The two selected citations must have the same source to perform a merge. If you want to merge these two citations, then you must merge the sources first.
nl: De twee geselecteerde citaten moeten dezelfde bron hebben om samen te voegen. Als u deze twee citaten wilt samenvoegen, moet u eerst de bronnen samenvoegen.

en: Edit the selected citation or source
nl: Het geselecteerde citaat of bron bewerken

en: Delete the selected citation or source
nl: Verwijder het geselecteerde citaat of bron

en: Merge the selected citations or selected sources
nl: Voeg de geselecteerde citaten of geselecteerde bronnen samen

en: Citation Tree View
nl: Citaatboom Weergave

en: Add citation...
nl: Citaat toevoegen...

en: Add source...
nl: Bron toevoegen...

en: Collapse all Nodes
nl: Vouw alle knooppunten samen

en: Expand all Nodes
nl: Vouw alle knooppunten uit

en: This source cannot be edited at this time. Either the associated Source object is already being edited, or another citation associated with the same source is being edited.
    
    To edit this source, you need to close the object.
nl: Deze bron kan momenteel niet worden bewerkt. Ofwel het bijbehorende bronobject wordt al bewerkt, of een ander citaat dat aan dezelfde bron is gekoppeld, wordt bewerkt.
    
    Om deze bron te bewerken, moet u het object sluiten.

en: Cannot perform merge.
nl: Kan niet samenvoegen.

en: Both objects must be of the same type, either both must be sources, or both must be citations.
nl: Beide objecten moeten van hetzelfde type zijn, beide moeten bronnen zijn of beide moeten citaten zijn.

en: Add a new event
nl: Een nieuwe gebeurtenis toevoegen

en: Edit the selected event
nl: De geselecteerde gebeurtenis bewerken

en: Delete the selected event
nl: De geselecteerde gebeurtenis verwijderen

en: Merge the selected events
nl: De geselecteerde gebeurtenissen samenvoegen

en: Event Filter Editor
nl: Gebeurtenisfilter-bewerker

en: Cannot merge event objects.
nl: Kan gebeurtenisobjecten niet samenvoegen.

en: Exactly two events must be selected to perform a merge. A second object can be selected by holding down the control key while clicking on the desired event.
nl: Er moeten precies twee gebeurtenissen worden geselecteerd om een samenvoeging uit te voeren. Een tweede object kan worden geselecteerd door de Ctrl-toets ingedrukt te houden terwijl u op de gewenste gebeurtenis klikt.

en: Marriage Date
nl: Huwelijksdatum

en: Add a new family
nl: Voeg een nieuw gezin toe

en: Edit the selected family
nl: Het geselecteerde gezin bewerken

en: Delete the selected family
nl: Verwijder het geselecteerde gezin

en: Merge the selected families
nl: Voeg de geselecteerde families samen

en: Family Filter Editor
nl: Gezinsfilter-bewerker

en: Make Father Active Person
nl: Maak vader de actieve persoon

en: Make Mother Active Person
nl: Maak moeder de actieve persoon

en: Cannot merge families.
nl: Kan gezinnen niet samenvoegen.

en: Exactly two families must be selected to perform a merge. A second family can be selected by holding down the control key while clicking on the desired family.
nl: Er moeten precies twee gezinnen worden geselecteerd om een samenvoeging uit te voeren. U kunt een tweede gezin selecteren door de Ctrl-toets ingedrukt te houden terwijl u op het gewenste gezin klikt.

en: Max ancestor generations
nl: Max. vooroudergeneraties

en: Max descendant generations
nl: Max afstammelingsgeneraties

en: Text Font
nl: Tekst Lettertype

en: Gender colors
nl: Kleuren geslacht

en: Generation based gradient
nl: Op generatie gebaseerd kleurverloop

en: Age (0-100) based gradient
nl: Op leeftijd (0-100) gebaseerd kleurverloop

en: Single main (filter) color
nl: Enkele hoofdkleur (filter)

en: Time period based gradient
nl: Op tijdsperiode gebaseerd kleurverloop

en: White
nl: Wit

en: Color scheme classic report
nl: Kleurenschema klassiek verslag

en: Color scheme classic view
nl: Kleurenschema klassieke weergave

en: Background
nl: Achtergrond

en: Add global background colored gradient
nl: Globaal achtergrondkleurverloop toevoegen

en: Start gradient/Main color
nl: Start kleurverloop/hoofdkleur

en: End gradient/2nd color
nl: Eind kleurverloop/2e kleur

en: Color for duplicates
nl: Kleur voor duplicaten

en: Fan chart distribution
nl: Waaierdiagram distributie

en: Homogeneous children distribution
nl: Homogene distributie van kinderen

en: Size proportional to number of descendants
nl: Grootte evenredig met het aantal afstammelingen

en: Show names on two lines
nl: Toon namen op twee regels

en: Flip name on the left of the fan
nl: De naam aan de linkerkant van het waaierdigram omdraaien

en: Show the gramps id
nl: Toon het gramps-id

en: Layout
nl: Indeling

en: No preview available
nl: Geen voorbeeld beschikbaar

en: Fan chart type
nl: Waaierdiagramtype

en: Full Circle
nl: Volledige cirkel

en: Half Circle
nl: Halve cirkel

en: Quadrant
nl: Kwart cirkel

en: Show gramps id
nl: Toon gramps-id

en: Print or save the Fan Chart View
nl: Druk de waaierdiagram weergave af of sla deze op

en: Show children ring
nl: Toon ring met kinderen

en: Select the person which is the reference for life ways
nl: Selecteer de persoon die de referentie is voor levenswijzen

en: reference _Person
nl: referentie_persoon

en: Print or save the Map
nl: Druk de kaart af of sla deze op

en: Have they been able to meet?
nl: Hebben ze elkaar kunnen ontmoeten?

en: GeoClose
nl: GeoDichtbij

en: Reference : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )
nl: Referentie : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )

en: The other : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )
nl: De andere : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )

en: The other person is unknown
nl: De andere persoon is onbekend

en: You must choose one reference person.
nl: U moet één referentiepersoon kiezen.

en: Go to the person view and select the people you want to compare. Return to this view and use the history.
nl: Ga naar de persoonsweergave en selecteer de personen die u wilt vergelijken. Keer terug naar deze weergave en gebruik de geschiedenis.

en: Select the person which will be our reference.
nl: Selecteer de persoon die onze referentie zal zijn.

en: Choose and bookmark the new reference person
nl: Kies de nieuwe referentiepersoon en maak er een bladwijzer van

en: The meeting zone probability radius.
    The colored zone is approximative.
    The meeting zone is only shown for the reference person.
    The value 9 means about 42 miles or 67 kms.
    The value 1 means about 4.6 miles or 7.5 kms.
    The value is in tenth of degree.
nl: De waarschijnlijkheidsradius van de ontmoetingszone.
    De gekleurde zone is bij benadering.
    De ontmoetingszone wordt alleen weergegeven voor de referentiepersoon.
    De waarde 9 betekent ongeveer 42 mijl of 67 km.
    De waarde 1 betekent ongeveer 4,6 mijl of 7,5 km.
    De waarde is in tienden van graden.

en: The selection parameters
nl: De selectieparameters

en: Events places map
nl: Kaart met locaties van gebeurtenissen

en: GeoEvents
nl: GeoGebeurtenissen

en: incomplete or unreferenced event ?
nl: onvolledige of niet-gerefereerde gebeurtenis?

en: Selecting all events
nl: Alle gebeurtenissen selecteren

en: Right click on the map and select 'show all events' to show all known events with coordinates. You can use the history to navigate on the map. You can use filtering.
nl: Klik met de rechtermuisknop op de kaart en selecteer 'alle gebeurtenissen weergeven' om alle bekende gebeurtenissen met coördinaten weer te geven. U kunt de geschiedenis gebruiken om op de kaart te navigeren. U kunt filtering gebruiken.

en: Bookmark this event
nl: Bladwijzer aanmaken van deze gebeurtenis

en: Show all events
nl: Alle gebeurtenissen weergeven

en: Centering on Place
nl: Centreren op locatie

en: Select the family which is the reference for life ways
nl: Selecteer het gezin die de referentie is voor levenswijzen

en: reference _Family
nl: referentie_gezin

en: Have these two families been able to meet?
nl: Hebben deze twee gezinnen elkaar kunnen ontmoeten?

en: GeoFamClose
nl: GeoFamDichtbij

en: %(gramps_id)s : %(father)s and %(mother)s
nl: %(gramps_id)s : %(father)s en %(mother)s

en: Family reference : %s
nl: Referentiegezin : %s

en: The other family : %s
nl: Het andere gezin : %s

en: You must choose one reference family.
nl: U moet één referentiegezin kiezen.

en: Go to the family view and select the families you want to compare. Return to this view and use the history.
nl: Ga naar de gezinsweergave en selecteer de gezinnen die u wilt vergelijken. Keer terug naar deze weergave en gebruik de geschiedenis.

en: Father : %(id)s : %(name)s
nl: Vader : %(id)s : %(name)s

en: Mother : %(id)s : %(name)s
nl: Moeder : %(id)s : %(name)s

en: Child : %(id)s - %(index)d : %(name)s
nl: Kind : %(id)s - %(index)d : %(name)s

en: Person : %(id)s %(name)s has no family.
nl: Persoon : %(id)s %(name)s heeft geen gezin.

en: Choose and bookmark the new reference family
nl: Kies en maak een bladwijzer voor het nieuwe referentiegezin

en: The meeting zone probability radius.
    The colored zone is approximative.
    The meeting zone is only shown for the reference family.
    The value 9 means about 42 miles or 67 kms.
    The value 1 means about 4.6 miles or 7.5 kms.
    The value is in tenth of degree.
nl: De waarschijnlijkheidsradius van de ontmoetingszone.
    De gekleurde zone is bij benadering.
    De ontmoetingszone wordt alleen weergegeven voor het referentiegezin.
    De waarde 9 betekent ongeveer 42 mijl of 67 km.
    De waarde 1 betekent ongeveer 4,6 mijl of 7,5 km.
    De waarde is in tienden van graden.

en: Family places map
nl: Gezinslocaties kaart

en: GeoFamily
nl: GeoFamilie

en: Family places for %s
nl: Gezinslocaties voor %s

en: OsmGpsMap module not loaded.
nl: OsmGpsMap-module niet geladen.

en: Geography functionality will not be available.
    Try to install:
     gir1.2-osmgpsmap-1.0 (debian, ubuntu, ...)
     osm-gps-map-gobject-1.0.1 for fedora, ...
     typelib-1_0-OsmGpsMap-1_0 for openSuse
     ...
    To build it for Gramps see the Wiki (<F1>)
     and search for 'build from source'
nl: Geografische functionaliteit is niet beschikbaar.
    Probeer te installeren:
     gir1.2-osmgpsmap-1.0 (debian, ubuntu, ...)
     osm-gps-map-gobject-1.0.1 for fedora, ...
     typelib-1_0-OsmGpsMap-1_0 for openSuse
     ...
    Om het voor Gramps te bouwen, zie de Wiki (<F1>)
     en zoek naar 'bouwen vanaf de bron'

en: All known places for one Person
nl: Alle bekende locaties voor één persoon

en: A view showing the places visited by one person during his life.
nl: Een weergave van de locaties die een persoon tijdens zijn leven heeft bezocht.

en: Geography
nl: Geografie

en: All known places for one Family
nl: Alle bekende locaties voor één gezin

en: A view showing the places visited by one family during all their life.
nl: Een weergave van de plaatsen die door één familie zijn bezocht tijdens hun hele leven.

en: Every residence or move for a person and any descendants
nl: Elke woonplaats of verhuizing van een persoon en eventuele afstammelingen

en: A view showing all the places visited by all persons during their life.
    This is for a person and any descendant.
    You can see the dates corresponding to the period.
nl: Een weergave van alle locaties die alle personen tijdens hun leven hebben bezocht.
    Dit is voor een persoon en elke afstammeling.
    U kunt de datums zien die overeenkomen met de periode.

en: A view showing the places visited by all family's members during their life: have these two people been able to meet?
nl: Een weergave van de locaties die alle gezinsleden tijdens hun leven hebben bezocht: hebben deze twee personen elkaar kunnen ontmoeten?

en: A view showing the places visited by two persons during their life: have these two people been able to meet?
nl: Een weergave van de locaties die twee personen tijdens hun leven hebben bezocht: hebben deze twee personen elkaar kunnen ontmoeten?

en: All known Places
nl: Alle bekende Locaties

en: A view showing all places of the database.
nl: Een weergave van alle locaties in de database.

en: All places related to Events
nl: Alle locaties gerelateerd aan gebeurtenissen

en: A view showing all the event places of the database.
nl: Een weergave met alle gebeurtenislocaties in de database.

en: Descendants of the active person.
nl: Afstammelingen van de actieve persoon.

en: GeoMoves
nl: GeoBeweging

en: All descendants for %s
nl: Alle afstammelingen van %s

en: Bookmark this person
nl: Maak een bladwijzer van deze persoon

en: The maximum number of generations.
nl: Het maximum aantal generaties.

en: Time in milliseconds between drawing two generations.
nl: Tijd in milliseconden tussen het tekenen van twee generaties.

en: The parameters for moves
nl: De parameters voor bewegingen

en: Person places map
nl: Persoonlocaties kaart

en: GeoPerson
nl: GeoPersoon

en: Person places for %s
nl: Persoonlocaties voor %s

en: Animate
nl: Animeren

en: Animation speed in milliseconds (big value means slower)
nl: Animatiesnelheid in milliseconden (grote waarde betekent langzamer)

en: How many steps between two markers when we are on large move ?
nl: Hoeveel stappen tussen twee markeringen tijdens een grote beweging?

en: The minimum latitude/longitude to select large move.
    The value is in tenth of degree.
nl: De minimale lengte- en breedtegraad om grote bewegingen te selecteren.
    De waarde is in tienden van graden.

en: The animation parameters
nl: De animatieparameters

en: Places map
nl: Locaties kaart

en: GeoPlaces
nl: GeoLocaties

en: Selecting all places
nl: Alle locaties selecteren

en: Right click on the map and select 'show all places' to show all known places with coordinates. You can change the markers color depending on place type. You can use filtering.
nl: Klik met de rechtermuisknop op de kaart en selecteer 'alle locaties weergeven' om alle bekende locaties met coördinaten weer te geven. U kunt de kleur van de markeringen wijzigen afhankelijk van het type locatie. U kunt filtering gebruiken.

en: Right click on the map and select 'show all places' to show all known places with coordinates. You can use the history to navigate on the map. You can change the markers color depending on place type. You can use filtering.
nl: Klik met de rechtermuisknop op de kaart en selecteer 'alle locaties weergeven' om alle bekende locaties met coördinaten weer te geven. U kunt de geschiedenis gebruiken om op de kaart te navigeren. U kunt de kleur van de markeringen wijzigen afhankelijk van het type locatie. U kunt filtering gebruiken.

en: The place name in the status bar is disabled.
nl: De locatienaam in de statusbalk is uitgeschakeld.

en: The maximum number of places is reached (%d).
nl: Het maximum aantal locaties is bereikt (%d).

en: Some information are missing.
nl: Er ontbreekt wat informatie.

en: Please, use filtering to reduce this number.
nl: Gebruik alstublieft filtering om dit aantal te verminderen.

en: You can modify this value in the geography option.
nl: U kunt deze waarde wijzigen in de optie Geografie.

en: In this case, it may take time to show all markers.
nl: In dit geval kan het even duren voordat alle markeringen zijn weergegeven.

en: Bookmark this place
nl: Maak een bladwijzer van deze locatie

en: Show all places
nl: Alle locaties weergeven

en: Custom places name
nl: Aangepaste plaatsnaam

en: The places marker color
nl: De kleur van de locatiemarkering

en: Edit the selected media object
nl: Het geselecteerde media-object bewerken

en: Delete the selected media object
nl: Het geselecteerde media-object verwijderen

en: Merge the selected media objects
nl: De geselecteerde media-objecten samenvoegen

en: Media Filter Editor
nl: Mediafilter-bewerker

en: View in the default viewer
nl: Weergeven in de standaardviewer

en: Cannot merge media objects.
nl: Kan media-objecten niet samenvoegen.

en: Exactly two media objects must be selected to perform a merge. A second object can be selected by holding down the control key while clicking on the desired object.
nl: Er moeten precies twee media-objecten worden geselecteerd om samen te voegen. U kunt een tweede object selecteren door de Ctrl-toets ingedrukt te houden terwijl u op het gewenste object klikt.

en: Delete the selected note
nl: Verwijder de geselecteerde notitie

en: Merge the selected notes
nl: Voeg de geselecteerde notities samen

en: Note Filter Editor
nl: Notitiefilter-bewerker

en: Cannot merge notes.
nl: Kan notities niet samenvoegen.

en: Exactly two notes must be selected to perform a merge. A second note can be selected by holding down the control key while clicking on the desired note.
nl: Er moeten precies twee notities worden geselecteerd om een samenvoeging uit te voeren. U kunt een tweede notitie selecteren door de Ctrl-toets ingedrukt te houden terwijl u op de gewenste notitie klikt.

[ctx: short for born]
en: b.
nl: g.

[ctx: short for died]
en: d.
nl: o.

[ctx: short for baptized]
en: bap.
nl: dp.

[ctx: short for buried]
en: bur.
nl: bgr.

en: Jump to child...
nl: Naar kind gaan…

en: Jump to father
nl: Ga naar vader

en: Jump to mother
nl: Ga naar moeder

en: A person was found to be his/her own ancestor.
nl: Een persoon bleek zijn / haar eigen voorouder te zijn.

en: Pre_vious
nl: Vo_rige

en: _Next
nl: _Volgende

en: Mouse scroll direction
nl: Scrollrichting muis

en: Top <-> Bottom
nl: Omhoog <-> Omlaag

en: Left <-> Right
nl: Links <-> Rechts

en: About Pedigree View
nl: Over de kwartierstaat

en: Add New Parents...
nl: Nieuwe ouders toevoegen…

en: Show images
nl: Toon afbeeldingen

en: Show marriage data
nl: Toon huwelijksgegevens

en: Show unknown people
nl: Toon onbekende personen

en: Show tags
nl: Toon labels

en: Tree style
nl: Boomstijl

en: Expanded
nl: Uitgebreid

en: Standard
nl: Standaard

en: Tree direction
nl: Boomrichting

en: Tree size
nl: Boomgrootte

en: Person View
nl: Persoon Weergave

en: People Tree View
nl: Persoon Boomweergave

en: Place View
nl: Locatie Weergave

en: Place Tree View
nl: Locatie Boomweergave

en: Collapse this Entire Group
nl: Deze hele groep samenvouwen

en: Expand this Entire Group
nl: Deze hele groep uitvouwen

en: Organize Bookmarks...
nl: Bladwijzers organiseren…

en: Add Existing Parents...
nl: Bestaande ouders toevoegen…

en: Add Partner...
nl: Partner toevoegen...

en: _Reorder
nl: Opnieuw _rangschikken

en: Add a new family with person as parent
nl: Een nieuw gezin toevoegen met de persoon als ouder

en: Add a new set of parents
nl: Een nieuw stel ouders toevoegen

en: Add person as child to an existing family
nl: Persoon als kind toevoegen aan een bestaand gezin

en: Change order of parents and families
nl: De volgorde van ouders en families wijzigen

en: Edit the active person
nl: De actieve persoon bewerken

en: Alive
nl: In leven

en: Edit parents
nl: Ouders bewerken

en: Reorder parents
nl: Ouders opnieuw rangschikken

en: Remove person as child of these parents
nl: Persoon als kind van deze ouders verwijderen

en: Remove person as parent in this family
nl: Persoon verwijderen als ouder in dit gezin

en:  ({number_of} sibling) |  ({number_of} siblings)
nl[0]:  ({number_of} broer / zus)
nl[1]:  ({number_of} broers / zussen)

en:  (1 brother)
nl:  (1 broer)

en:  (1 sister)
nl:  (1 zus)

en:  (1 sibling)
nl:  (1 broer / zus)

en:  (only child)
nl:  (enig kind)

en: Add new child to family
nl: Voeg een nieuw kind toe aan het gezin

en: Add existing child to family
nl: Voeg een bestaand kind toe aan het gezin

en: Relationship type: %s
nl: Soort verwantschap: %s

en: Broken family detected
nl: Verbroken gezin gedetecteerd

en: Please run the Check and Repair Database tool
nl: Voer het hulpmiddel 'Database controleren en repareren' uit

en:  ({number_of} child) |  ({number_of} children)
nl[0]:  ({number_of} kind)
nl[1]:  ({number_of} kinderen)

en:  (no children)
nl:  (geen kinderen)

en: Use shading
nl: Gebruik schaduw

en: Display edit buttons
nl: Bewerkingsknoppen weergeven

en: View links as website links
nl: Koppelingen als websiteverwijzingen weergeven

en: Show Details
nl: Toon details

en: Show Siblings
nl: Toon broers en zussen

en: Search URL
nl: Zoek URL

en: Add a new repository
nl: Een nieuwe opslagplaats toevoegen

en: Delete the selected repository
nl: De geselecteerde opslagplaats verwijderen

en: Merge the selected repositories
nl: De geselecteerde opslagplaatsen samenvoegen

en: Repository Filter Editor
nl: Opslagplaatsfilter bewerken

en: Cannot merge repositories.
nl: Kan opslagplaatsen niet samenvoegen.

en: Exactly two repositories must be selected to perform a merge. A second repository can be selected by holding down the control key while clicking on the desired repository.
nl: Er moeten precies twee opslagplaatsen worden geselecteerd om een samenvoeging uit te voeren. Een tweede opslagplaats kan worden geselecteerd door de Ctrl-toets ingedrukt te houden terwijl u op de gewenste opslagplaats klikt.

en: Edit the selected source
nl: De geselecteerde bron bewerken

en: Delete the selected source
nl: Verwijder de geselecteerde bron

en: Merge the selected sources
nl: Voeg de geselecteerde bronnen samen

en: Source Filter Editor
nl: Bronfilter-bewerker

en: Cannot merge sources.
nl: Kan bronnen niet samenvoegen.

en: Exactly two sources must be selected to perform a merge. A second source can be selected by holding down the control key while clicking on the desired source.
nl: Er moeten precies twee bronnen worden geselecteerd om een samenvoeging uit te voeren. Een tweede bron kan worden geselecteerd door de Ctrl-toets ingedrukt te houden terwijl u op de gewenste bron klikt.

en: The view showing all the events
nl: De weergave toont alle gebeurtenissen

en: The view showing all families
nl: De weergave toont alle gezinnen

en: The view showing Gramplets
nl: De weergave toont Gramplets

en: The view showing all the media objects
nl: De weergave toont alle media-objecten

en: The view showing all the notes
nl: De weergave toont alle notities

en: The view showing all relationships of the selected person
nl: De weergave toont alle relaties van de geselecteerde persoon

en: The view showing an ancestor pedigree of the selected person
nl: De weergave toont een voorouderstamboom van de geselecteerde persoon

en: Charts
nl: Grafieken

en: A view showing parents through a fanchart
nl: Een weergave die ouders via een waaierdiagram weergeeft

en: Showing descendants through a fanchart
nl: Toont afstammelingen via een waaierdiagram

en: Showing ascendants and descendants through a fanchart
nl: Toont voorouders en afstammelingen via een waaierdiagram

en: Grouped People
nl: Gegroepeerde personen

en: The view showing all people in the Family Tree grouped per family name
nl: De weergave toont alle personen in de stamboom gegroepeerd op familienaam

en: The view showing all people in the Family Tree in a flat list
nl: De weergave toont alle personen in de stamboom in een platte lijst

en: The view showing all the places of the Family Tree
nl: De weergave toont alle locaties van de stamboom

en: Place Tree
nl: Locatieboom

en: A view displaying places in a tree format.
nl: Een weergave van locaties in een boomstructuur.

en: The view showing all the repositories
nl: De weergave toont alle opslagplaatsen

en: The view showing all the sources
nl: De weergave toont alle bronnen

en: The view showing all the citations
nl: De weergave toont alle citaten

en: Citation Tree
nl: Citaatboom

en: A view displaying citations and sources in a tree format.
nl: Een weergave van citaten en bronnen in een boomstructuur.

en: Address Book
nl: Adresboek

en: This page contains an index of all the individuals in the database, sorted by their surname, with one of the following: Address, Residence, or Web Links. Selecting the person&#8217;s name will take you to their individual Address Book page.
nl: Deze pagina bevat een index van alle personen in de database, gesorteerd op hun achternaam, met een van de volgende: Adres, Woonplaats of Weblinks. Als u de naam van de persoon selecteert, gaat u naar de individuele adresboekpagina.

en: Full Name
nl: Volledige naam

en: Web Links
nl: Weblinks

en: Narrative
nl: Verhaal

en: State/ Province
nl: Staat / provincie

en: Generated by %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s %(version)s
nl: Gegenereerd door %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s %(version)s

en: Last change was the %(date)s
nl: Laatste wijziging was op %(date)s

en:  on %(date)s
nl:  op %(date)s

en: %(http_break)sCreated for %(subject_url)s
nl: %(http_break)sGemaakt voor %(subject_url)s

en: Basic-Blue
nl: Basis-blauw

en: Visually Impaired
nl: Slechtziend

en: Go to top
nl: Ga naar boven

[ctx: Html]
en: Home
nl: Begin

en: Thumbnails
nl: Miniatuurafbeeldingen

en: Download
nl: Downloaden

en: Web Calendar
nl: Webkalender

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Other media: videos, pdfs...
nl: Andere media: video, pdf…

en:  [Click to Go]
nl:  [Klik om te gaan]

en: Latter-Day Saints/ LDS Ordinance
nl: Heiligen der Laatste Dagen / LDS-verordening

en: Family Map
nl: Gezinskaart

en: Invalid latitude
    (syntax: 18\u00b09'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)
nl: Ongeldige breedtegraad
    (syntax: 18\u00b09'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)

en: Invalid longitude
    (syntax: 18\u00b09'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)
nl: Ongeldige lengtegraad
    (syntax: 18\u00b09'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)

en: Church Parish
nl: Kerkparochie

en: Locations
nl: Plaatsen

en: circa
nl: ongeveer

en: around
nl: omstreeks

en: Web Calendar Report
nl: Webkalenderverslag

en: Calculating Holidays for year %04d
nl: Feestdagen berekenen voor jaar %04d

en: Full year at a Glance
nl: Een volledig jaar in één oogopslag

en: Formatting months ...
nl: Maanden opmaken…

en: Creating Year At A Glance calendar
nl: Jaar in één oogopslag maken

en: %(year)d, At A Glance
nl: %(year)d, in een oogopslag

en: This calendar is meant to give you access to all your data at a glance compressed into one page. Clicking on a date will take you to a page that shows all the events for that date, if there are any.
nl: Deze kalender is bedoeld om u in één oogopslag, gecomprimeerd tot één pagina, toegang te geven tot al uw gegevens. Als u op een datum klikt, gaat u naar een pagina met alle gebeurtenissen voor die datum, als die er zijn.

en: One Day Within A Year
nl: Een Dag In Een Jaar

en: %(spouse)s and %(person)s
nl: %(spouse)s en %(person)s

en: %s old
nl: %s oud

en: %s since death
nl: %s sinds overlijden

en: death
nl: overlijden

en: %(couple)s, <em>wedding</em>
nl: %(couple)s, <em>bruiloft</em>

en: Until
nl: Tot

en: {couple}, {years} year anniversary | {couple}, {years} year anniversary
nl[0]: {couple}, {years} jubileum
nl[1]: {couple}, {years} jubileum

en: This page is for the user/ creator of this Family Tree/ Narrative website to share a couple of files with you regarding their family.  If there are any files listed below, clicking on them will allow you to download them. The download page and files have the same copyright as the remainder of these web pages.
nl: Deze pagina is bedoeld voor de gebruiker/maker van deze Stamboom / 'Website met een verhaal' om een paar bestanden met u te delen over hun familie. Als er hieronder bestanden staan, kunt u deze downloaden door erop te klikken. De downloadpagina en bestanden hebben hetzelfde copyright als de rest van deze webpagina's.

en: File Name
nl: Bestandsnaam

en: Last Modified
nl: Laatst gewijzigd

en: No file to download
nl: Geen bestand om te downloaden

en: Creating event pages
nl: Gebeurtenispagina's aanmaken

en: Event types beginning with letter %s
nl: Gebeurtenistypen die beginnen met de letter %s

en: This page contains an index of all the events in the database, sorted by their type and date (if one is present). Clicking on an event&#8217;s Gramps ID will open a page for that event.
nl: Deze pagina bevat een index van alle gebeurtenissen in de database, gesorteerd op type en datum (indien aanwezig). Als u op de Gramps-ID van een gebeurtenis klikt, wordt een pagina voor dat gebeurtenis geopend.

en: Creating family pages...
nl: Gezinspagina's maken…

en: Families beginning with letter
nl: Gezinnen die beginnen met letter

en: This page contains an index of all the families/ relationships in the database, sorted by their family name/ surname. Clicking on a person&#8217;s name will take you to their family/ relationship&#8217;s page.
nl: Deze pagina bevat een index van alle families/relaties in de database, gesorteerd op hun familienaam/achternaam. Als u op de naam van een persoon klikt, gaat u naar de pagina van diens gezin/verwanten.

en: Family Map for %s
nl: Gezinskaart voor %s

en: Creating heatmap pages for events
nl: Heatmappagina's maken voor gebeurtenissen

en: The next section contains an index of all the events for an Heatmap map.
nl: De volgende sectie bevat een index van alle gebeurtenissen voor een heatmap-kaart.

[ctx: Event Name]
en: Name
nl: Naam

en: Places beginning with letter %s
nl: Locaties die beginnen met letter %s

en: Heatmap for %s within the selected filter
nl: Heatmap voor %s binnen het geselecteerde filter

en: The next section contains an index of all the surnames for an Heatmap map.
nl: De volgende sectie bevat een index van alle achternamen voor een Heatmap-kaart.

[ctx: Name]
en: Surname
nl: Achternaam

en: The next section contains an index of all the tags for an Heatmap map.
nl: De volgende sectie bevat een index van alle labels voor een Heatmap-kaart.

en: This section contains the map for all people with the event: {event_type} ({selected_filter})
nl: Deze sectie bevat de kaart voor alle personen met de gebeurtenis: {event_type} ({selected_filter})

en:  which has no event for the selected filter.
nl:  zonder gebeurtenis voor het geselecteerde filter.

en: This section contains the map of all events for: {surname} ({selected_filter})
nl: Deze sectie bevat de kaart van alle gebeurtenissen voor: {surname} ({selected_filter})

en: This section contains the map for all people, events with the tag: {tag} ({selected_filter})
nl: Deze sectie bevat de kaart voor alle personen, gebeurtenissen met het label: {tag} ({selected_filter})

en: Home
nl: Start

en: Creating media pages
nl: Mediapagina's maken

en: This page contains an index of all the media objects in the database, sorted by their title. Clicking on the title will take you to that media object&#8217;s page.  If you see media size dimensions above an image, click on the image to see the full sized version.
nl: Deze pagina bevat een index van alle media-objecten in de database, gesorteerd op titel. Als u op de titel klikt, gaat u naar de pagina van dat media-object. Als u afmetingen boven een afbeelding ziet, klikt u op de afbeelding om de volledige versie te zien.

[ctx: Media]
en:  Name
nl:  Naam

en: Mime Type
nl: Mime type

en: Creating list of media pages
nl: Lijst met mediapagina's maken

en: Narrated Web Site Report
nl: Websiteverslag

en: Below unused media objects
nl: Hieronder ongebruikte media-objecten

en: %(strong1_strt)s%(page_number)d%(strong_end)s of %(strong2_strt)s%(total_pages)d%(strong_end)s
nl: %(strong1_strt)s%(page_number)d%(strong_end)s van %(strong2_strt)s%(total_pages)d%(strong_end)s

en: The file has been moved or deleted.
nl: Het bestand is verplaatst of verwijderd.

en: This is a remote media
nl: Dit is een media op afstand

en: File Type
nl: Bestandstype

en: Missing media object:
nl: Ontbrekend media-object:

en: Neither %(current)s nor %(parent)s are directories
nl: Noch %(current)s noch %(parent)s zijn directories

en: Could not create the directory: %s
nl: Kan de directory niet maken: %s

en: Invalid file name
nl: Ongeldige bestandsnaam

en: The archive file must be a file, not a directory
nl: Het archiefbestand moet een bestand zijn en geen directory

en: ID=%(grampsid)s, path=%(dir)s
nl: ID=%(grampsid)s, pad=%(dir)s

en: Missing media objects:
nl: Ontbrekende media-objecten:

en: Constructing list of other objects...
nl: Lijst met andere objecten aanmaken…

en: Family of %(husband)s and %(spouse)s
nl: Gezin van %(husband)s en %(spouse)s

en: Family of %s
nl: Gezin van %s

en: Creating GENDEX file
nl: GENDEX-bestand maken

en: Creating surname pages
nl: Achternaampagina's maken

en: Creating thumbnail preview page...
nl: Voorbeeldpagina met miniatuurafbeeldingen aanmaken…

en: Creating statistics page...
nl: Statistiekenpagina aanmaken…

en: Creating updates page...
nl: Updatespagina aanmaken…

en: Creating address book pages ...
nl: Adresboekpagina's aanmaken…

en: Narrative Website Report for the %s language
nl: Websiteverslag met een verhaal voor de taal %s

en: Narrative Website Report
nl: Websiteverslag met een verhaal

en: Store website in .tar.gz archive
nl: Website opslaan als .tar.gz-archief

en: Whether to store the website in an archive file
nl: Website al dan niet opslaan in een archiefbestand

en: The destination directory for the web files
nl: De bestemmingsmap voor de webbestanden

en: My Family Tree
nl: Mijn stamboom

en: Website title
nl: Website titel

en: The title of the website
nl: De titel van de website

en: Select filter to restrict people that appear on the website
nl: Selecteer filter om het aantal personen te beperken die op de website verschijnen

en: Show the relationship between the current person and the active person
nl: Toon de relatie tussen de huidige persoon en de actieve persoon

en: For each person page, show the relationship between this person and the active person.
nl: Geef voor elke persoonspagina de relatie weer tussen deze persoon en de actieve persoon.

en: File extension
nl: Bestandsextensie

en: The extension to be used for the web files
nl: De extensie die moet worden gebruikt voor de webbestanden

en: Copyright
nl: Auteursrecht

en: The copyright to be used for the web files
nl: Het auteursrecht dat voor de webbestanden moet worden gebruikt

en: The default stylesheet to be used for the pages
nl: Het standaard stylesheet voor de webpagina's

en: Horizontal -- Default
nl: Horizontaal -- Standaard

en: Vertical   -- Left Side
nl: Verticaal   -- Linkerkant

en: Fade       -- WebKit Browsers Only
nl: Vervagen    -- Alleen WebKit-browsers

en: Drop-Down  -- WebKit Browsers Only
nl: Keuzelijst  -- Alleen WebKit-browsers

en: Navigation Menu Layout
nl: Navigatiemenu-indeling

en: Choose which layout for the Navigation Menus.
nl: Kies welke indeling voor de navigatiemenu's.

en: Normal Outline Style
nl: Normale contourstijl

en: Citation References Layout
nl: Citaatreferenties-indeling

en: Specify the default layout for the Citation References section on the source page
nl: Bepaal de standaardopmaak voor de sectie citaatreferenties op de bronpagina

en: Include ancestor's tree
nl: Inclusief voorouderstamboom

en: Whether to include an ancestor graph on each individual page
nl: Of op elke afzonderlijke pagina een grafiek van de voorouders moet worden opgenomen

en: Add previous/next
nl: Vorige/volgende toevoegen

en: Add previous/next to the navigation bar.
nl: Vorige/volgende aan de navigatiebalk toevoegen.

en: This is a secure site (HTTPS)
nl: Dit is een beveiligde site (HTTPS)

en: Whether to use http:// or https://
nl: Of http:// of https:// gebruikt moet worden

en: Toggle sections
nl: Selectie omkeren

en: Check it if you want to open/close a section
nl: Controleer of u een sectie wilt openen/sluiten

en: Max. rows in an index
nl: Max. rijen in een index

en: The maximum number of rows to include in an index page
nl: Het maximum aantal rijen die moeten worden opgenomen in een indexpagina

en: Extra Pages
nl: Extra pagina's

en: Extra page name
nl: Extra paginanaam

en: Your extra page name like it is shown in the menubar
nl: Uw extra paginanaam zoals deze wordt weergegeven in de menubalk

en: Your extra page path
nl: Uw extra paginapad

en: Your extra page path without extension
nl: Uw extra paginapad zonder extensie

en: Do we use multiple translations?
nl: Gebruiken we meerdere vertalingen?

en: Whether to display the narrative web in multiple languages.
    See the translation tab to add new languages to the default one defined in the next field.
nl: Het verhalende web al dan niet in meerdere talen weergegeven.
    Zie het tabblad Vertaling om nieuwe talen toe te voegen aan de standaardtaal die in het volgende veld is gedefinieerd.

en: Sort all children in birth order
nl: Sorteer alle kinderen in geboortevolgorde

en: Whether to display children in birth order or in entry order.
nl: Kinderen weergeven op volgorde van geboorte of op volgorde van invoer.

en: Do we display coordinates in the places list?
nl: Geven we coördinaten weer in de locatieslijst?

en: Whether to display latitude/longitude in the places list.
nl: Of breedtegraad/lengtegraad moet worden weergegeven in de lijst met locaties.

en: Sort places references either by date or by name
nl: Locatiereferenties sorteren op datum of op naam

en: Sort the places references by date or by name. Not set means by date.
nl: Sorteer de locatiereferenties op datum of op naam. Niet ingesteld betekent op datum.

en: Graph generations
nl: Grafiek generaties

en: The number of generations to include in the ancestor graph
nl: Het aantal generaties dat in de vooroudergrafiek moet worden opgenomen

en: Include narrative notes just after name, gender
nl: Inclusief beschrijvende notities direct na naam en geslacht

en: Include narrative notes just after name, gender and age at death (default) or include them just before attributes.
nl: Inclusief beschrijvende notities direct na naam, geslacht en leeftijd bij overlijden (standaard) of vlak voor kenmerken.

en: Page Generation
nl: Pagina generatie

en: Home page note
nl: Startpaginanotitie

en: A note to be used on the home page
nl: Een notitie voor op de startpagina

en: Home page image
nl: Startpagina afbeelding

en: An image to be used on the home page
nl: Een afbeelding voor gebruik op de startpagina

en: Introduction note
nl: Inleidingsnotitie

en: A note to be used as the introduction
nl: Een notitie om als introductie te gebruiken

en: Introduction image
nl: Introductieafbeelding

en: An image to be used as the introduction
nl: Een afbeelding om als introductie te gebruiken

en: Publisher contact note
nl: Uitgever contactinformatie

en: A note to be used as the publisher contact.
    If no publisher information is given,
    no contact page will be created
nl: Een notitie met contactgegevens van de uitgever.
    Als er geen uitgeversinformatie wordt ingevoerd,
    wordt er geen contactpagina gemaakt

en: Publisher contact image
nl: Uitgever contactafbeelding

en: An image to be used as the publisher contact.
    If no publisher information is given,
    no contact page will be created
nl: Een afbeelding met uitgevercontact gegevens.
    Als er geen uitgeversinformatie wordt ingevoerd,
    wordt er geen contactpagina gemaakt

en: HTML user header
nl: HTML-gebruikerskop

en: A note to be used as the page header or a PHP code to insert.
nl: Een opmerking die moet worden gebruikt als paginakoptekst of als in te voegen PHP-code.

en: HTML user footer
nl: Voettekst HTML-gebruiker

en: A note to be used as the page footer
nl: Een notitie die als voettekst van de pagina moet worden gebruikt

en: PHP user session
nl: PHP gebruikerssessie

en: A note to use for starting the php session.
    This option will be available only if the .php file extension is selected.
nl: Een opmerking om te gebruiken voor het starten van de php-sessie.
    Deze optie is alleen beschikbaar als de bestandsextensie .php is geselecteerd.

en: Images Generation
nl: Afbeeldingen genereren

en: Include images and media objects
nl: Inclusief afbeeldingen en media-objecten

en: Whether to include a gallery of media objects
nl: Of een galerij met media-objecten moet worden opgenomen

en: Create the images index
nl: Afbeeldingenindex aanmaken

en: This option allows you to create the images index
nl: Met deze optie kunt u de afbeeldingenindex aanmaken

en: Include unused images and media objects
nl: Inclusief ongebruikte afbeeldingen en media-objecten

en: Whether to include unused or unreferenced media objects
nl: Of ongebruikte of niet-vermelde media-objecten moeten worden opgenomen

en: Create and only use thumbnail- sized images
nl: Maak en gebruik alleen afbeeldingen in miniatuurformaat

en: This option allows you to create only thumbnail images instead of the full-sized images on the Media Page. This will allow you to have a much smaller total upload size to your web hosting site.
nl: Met deze optie kunt u alleen miniatuurafbeeldingen maken in plaats van de volledige afbeeldingen op de mediapagina. Hierdoor kunt u een veel kleinere totale uploadgrootte verkrijgen voor uw webhostingsite.

en: Create the thumbnail index
nl: Miniatuurindex aanmaken

en: This option allows you to create the thumbnail index
nl: Met deze optie kunt u de miniatuurindex aanmaken

en: Max width of initial image
nl: Max breedte van eerste afbeelding

en: This allows you to set the maximum width of the image shown on the media page.
nl: Hiermee kunt u de maximale breedte van de afbeelding op de mediapagina instellen.

en: Include download page
nl: Inclusief downloadpagina

en: Whether to include a database download option
nl: Of een database-downloadoptie moet worden opgenomen

en: How many downloads
nl: Hoeveel downloads

en: The number of download files to include in the download page
nl: Het aantal downloadbestanden dat op de downloadpagina moet worden opgenomen

en: Download Filename #%c
nl: Bestandsnaam #%c downloaden

en: File to be used for downloading of database
nl: Bestand dat moet worden gebruikt voor het downloaden van de database

en: Description for download
nl: Beschrijving om te downloaden

en: Family Tree #%c
nl: Stamboom #%c

en: Give a description for this file.
nl: Geef een beschrijving voor dit bestand.

en: Advanced Options
nl: Geavanceerde Opties

en: Character set encoding
nl: Tekenset codering

en: The encoding to be used for the web files
nl: De codering die voor de webbestanden moet worden gebruikt

en: Include link to active person on every page
nl: Op elke pagina een link naar de actieve persoon opnemen

en: Include a link to the active person (if they have a webpage)
nl: Inclusief een link naar de actieve persoon (als deze een webpagina heeft)

en: Include a column for birth dates on the index pages
nl: Inclusief kolom voor geboortedata op de indexpagina's

en: Whether to include a birth column
nl: Of een geboortekolom moet worden opgenomen

en: Include a column for death dates on the index pages
nl: Inclusief kolom voor overlijdensdata op de indexpagina's

en: Whether to include a death column
nl: Of een overlijdenskolom moet worden opgenomen

en: Include a column for partners on the index pages
nl: Inclusief kolom voor partners op de indexpagina's

en: Whether to include a partners column
nl: Of een kolom met partners moet worden opgenomen

en: Include a column for parents on the index pages
nl: Inclusief kolom voor ouders op de indexpagina's

en: Whether to include a parents column
nl: Of een ouderkolom moet worden opgenomen

en: Include half and/or step-siblings on the individual pages
nl: Half- en/of stiefbroers/-zussen op de afzonderlijke pagina's opnemen

en: Whether to include half and/or step-siblings with the parents and siblings
nl: Of half- en/of stiefbroers en -zussen met de ouders en broers en zussen moeten worden opgenomen

en: Include family pages
nl: Inclusief gezinspagina's

en: Whether or not to include family pages.
nl: Of gezinspagina's moeten worden opgenomen.

en: Include event pages
nl: Inclusief gebeurtenispagina's

en: Add a complete events list and relevant pages or not
nl: Al dan niet een volledige gebeurtenissenlijst en relevante pagina's toevoegen

en: Include other roles
nl: Inclusief overige rollen

en: Include persons with other roles to an event
nl: Personen met andere rollen opnemen bij een gebeurtenis

en: Include place pages
nl: Inclusief locatiepagina's

en: Whether or not to include the place pages.
nl: Of plaatspagina's al dan niet worden opgenomen.

en: Include unused place pages
nl: Inclusief ongebruikte locatiepagina's

en: Whether or not to include the unused place pages.
nl: Of ongebruikte plaatspagina's al dan niet worden opgenomen.

en: Include source pages
nl: Inclusief bronnenpagina's

en: Whether or not to include the source pages.
nl: Of de bronpagina's moeten worden opgenomen.

en: Include repository pages
nl: Inclusief opslagplaatspagina's

en: Whether or not to include the repository pages.
nl: Of de opslagplaatspagina's moeten worden opgenomen.

en: Include GENDEX file (/gendex.txt)
nl: Inclusief GENDEX-bestand (/gendex.txt)

en: Whether to include a GENDEX file or not
nl: Of een GENDEX-bestand moet worden opgenomen

en: Include address book pages
nl: Inclusief adresboekpagina's

en: Whether or not to add Address Book pages,which can include e-mail and website addresses and personal address/ residence events.
nl: Het al dan niet toevoegen van adresboekpagina's, waaronder e-mail- en websiteadressen en persoonlijke adres-/woonplaatsgebeurtenissen.

en: Include the statistics page
nl: Inclusief de statistiekenpagina

en: Whether or not to add statistics page
nl: Of een statistiekenpagina moet worden opgenomen

en: Place Map Options
nl: Locatiekaart Opties

en: Stamen Map
nl: Stamen-kaart

en: Map Service
nl: Kaartservice

en: Choose your choice of map service for creating the Place Map Pages.
nl: Kies uw kaartservice voor het maken van de locatiekaart pagina's.

en: Include Place map on Place Pages
nl: Inclusief kaart op plaatspagina's

en: Whether to include a place map on the Place Pages, where Latitude/ Longitude are available.
nl: Of een locatiekaart moet worden opgenomen op de plaatspagina's, waar de lengte- en breedtegraad beschikbaar is.

en: Include Family Map Pages with all places shown on the map
nl: Inclusief gezinskaartpagina's met alle locaties op de kaart

en: Whether or not to add an individual page map showing all the places on this page. This will allow you to see how your family traveled around the country.
nl: Al dan niet een individuele paginakaart toevoegen die alle locaties toont op deze pagina. Zo kunt u zien hoe uw gezin door het land reisde.

en: Family Links
nl: Familiebanden

en: Drop
nl: Laten vallen

en: Markers
nl: Markeringen

en: Google/ FamilyMap Option
nl: Google / Gezinskaart Optie

en: Select which option that you would like to have for the Google Maps family-map pages...
nl: Selecteer welke optie u wilt gebruiken voor de Google Maps Gezinskaart-pagina's…

en: Google maps API key
nl: Google maps API-sleutel

en: The API key used for the Google maps.
    This key is mandatory and must be valid
nl: De API-sleutel die wordt gebruikt voor de Google-kaarten. 
    Deze sleutel is verplicht en moet geldig zijn

en: How to get the API key
nl: Hoe u de API-sleutel kunt krijgen

en: Copy and paste this value in your browser.
    The Google maps service must be selected.
nl: Kopieer en plak deze waarde in uw browser.
    De Google maps-service moet geselecteerd zijn.

en: Terrain
nl: Terrein

en: WaterColor
nl: Waterkleur

en: Stamen Option
nl: Stamen-optie

en: Select which option that you would like to have for the Stamen map map-pages...
nl: Selecteer welke optie u wilt gebruiken voor de Stamen-kaartenpagina's…

en: Stamen maps API key
nl: Stamen maps API-sleutel

en: The API key used for the Stamen maps.
    This key is mandatory and must be valid
nl: De API-sleutel die wordt gebruikt voor de Stamen-kaarten. 
    Deze sleutel is verplicht en moet geldig zijn

en: Copy and paste this value in your browser.
    The Stamen maps service must be selected.
nl: Kopieer en plak deze waarde in uw browser.
    De Stamen maps-service moet geselecteerd zijn.

en: latest
nl: laatste

en: openlayers version to use
nl: te gebruiken openlayers-versie

en: You should use this option only if you can't see the maps in your website for OpenStreetMap or Stamen maps
    You can change the value in the specified file. The option name to modify is openlayers_version.
    See OLDER VERSIONS in https://openlayers.org/
nl: U mag deze optie alleen gebruiken als u op uw website geen OpenStreetMap- of Stamen-kaarten te zien krijgt.
    U kunt de waarde in het opgegeven bestand wijzigen. De optienaam die moet worden gewijzigd, is openlayers_version.
    Zie OUDERE VERSIES op https://openlayers.org/

en: Other inclusion (CMS, web calendar, PHP)
nl: Andere toevoegingen (CMS, webkalender, PHP)

en: Do we include these pages in a CMS web?
nl: Moeten deze pagina's worden opgenomen in een CMS-web?

en: Where do you place your website? default = /NAVWEB
nl: Waar plaatst u uw website? standaard = /NAVWEB

en: Include the news and updates page
nl: Inclusief nieuws- en updatespagina

en: Whether to include a page with the last updates
nl: Of een pagina moet worden opgenomen met de laatste updates

en: Max days for updates
nl: Max. aantal dagen voor updates

en: You want to see the last updates on how many days?
nl: U wilt de laatste updates zien over hoeveel dagen?

en: Max number of updates per object to show
nl: Max aantal updates per te tonen object

en: How many updates do you want to see max
nl: Hoeveel updates wil je maximaal zien

en: Translations
nl: Vertalingen

en: Second language
nl: Tweede taal

en: Site name for your second language
nl: Sitenaam voor uw tweede taal

en: This site title
nl: Titel van deze website

en: Enter a title in the respective language
nl: Voer een titel in in de respectievelijke taal

en: Third language
nl: Derde taal

en: Site name for your third language
nl: De naam van de website in de derde taal

en: Fourth language
nl: Vierde taal

en: Site name for your fourth language
nl: De naam van de website in de vierde taal

en: Fifth language
nl: Vijfde taal

en: Site name for your fifth language
nl: De naam van de website in de vijfde taal

en: Sixth language
nl: Zesde taal

en: Site name for your sixth language
nl: De naam van de website in de zesde taal

en: Calendar Options
nl: Kalenderopties

en: Do we include the web calendar ?
nl: Moet de webkalender worden opgenomen?

en: Whether to include a calendar for year %s
nl: Of een kalender voor het jaar %s moet worden opgenomen

en: Create one day event pages for Year At A Glance calendar
nl: Eendaagse gebeurtenispagina's aanmaken voor de kalender Jaar in een Oogopslag

en: Whether to create one day pages or not
nl: Of er dagpagina's gemaakt moeten worden

en: Include birthdays in the calendar
nl: Inclusief verjaardagen in de kalender

en: Include anniversaries in the calendar
nl: Inclusief herdenkingsdagen in de kalender

en: Show data only after year
nl: Toon gegevens pas na jaar

en: Show data only after this year. Default is current year -  'maximum age probably alive' which is defined in the dates preference tab.
nl: Gegevens pas na dit jaar weergeven. Standaard is het huidige jaar - 'maximum leeftijd waarschijnlijk levend', die is gedefinieerd in het tabblad voor voorkeursdata.

en: HeatMap Options
nl: Heatmap Opties

en: Include heatmap pages
nl: Inclusief heatmappagina's

en: Whether to include heatmap pages for events
nl: Of er heatmap-pagina's voor gebeurtenissen moeten worden opgenomen

en: Point size
nl: Puntgrootte

en: Set the size of the heatmap points.
    Default: 8
nl: De grootte van punten in de heatmap.
    Standaard: 8

en: Blur
nl: Vervaging

en: Set the blur size.
    Default: 15
nl: Grootte vervaging instellen.
    Standaard: 15

en: Creating individual pages
nl: Individuele pagina's maken

[ctx: letter]
en: Surnames %(surname)s beginning with letter %(letter)s
nl: Achternamen %(surname)s beginnend met letter %(letter)s

en: This page contains an index of all the individuals in the database, sorted by their last names. Selecting the person&#8217;s name will take you to that person&#8217;s individual page.
nl: Deze pagina bevat een index van alle personen in de database, gesorteerd op hun achternaam. Als u de naam van de persoon selecteert, gaat u naar de individuele pagina van die persoon.

en: <absent>
nl: <afwezig>

en: Tracking %s
nl: %s volgen

en: This map page represents that person and any descendants with all of their event/places. If you place your mouse over the marker it will display the place name. The markers and the Reference list are sorted in date order (if any?). Clicking on a place&#8217;s name in the Reference section will take you to that place&#8217;s page.
nl: Deze kaartpagina vertegenwoordigt die persoon en eventuele afstammelingen met al hun gebeurtenissen/locaties. Als u uw muis op de markering plaatst, wordt de locatienaam weergegeven. De markeringen en de referentielijst worden gesorteerd op datumvolgorde (indien aanwezig?). Als u op de naam van een locatie in de sectie Referentie klikt, gaat u naar de pagina van die locatie.

en: Place Title
nl: Locatietitel

en: Drop Markers
nl: Laat markeringen weg

en: Call Name
nl: Roepnaam

en: Nick Name
nl: Bijnaam

en: Age at Death
nl: Leeftijd bij overlijden

en: Stepfather
nl: Stiefvader

en: Stepmother
nl: Stiefmoeder

en: Not siblings
nl: Geen broers/zussen

en: Relation to the center person
nl: Verwantschap met de centrale persoon

en: Relation to main person
nl: Verwantschap met hoofdpersoon

en: Relation within this family (if not by birth)
nl: Relatie binnen dit gezin (indien niet door geboorte)

en: Creating place pages
nl: Locatiepagina's maken

en: This page contains an index of all the places in the database, sorted by their title. Clicking on a place&#8217;s title will take you to that place&#8217;s page.
nl: Deze pagina bevat een index van alle locaties in de database, gesorteerd op titel. Als u op de titel van een locatie klikt, gaat u naar de pagina van die locatie.

[ctx: Place Name]
en: Name
nl: Naam

en: State/Province
nl: Staat/provincie

en: Place Map
nl: Locatiekaart

en: Creating repository pages
nl: Opslagplaatspagina's aanmaken

en: This page contains an index of all the repositories in the database, sorted by their title. Clicking on a repositories&#8217;s title will take you to that repositories&#8217;s page.
nl: Deze pagina bevat een index van alle opslagplaatsen in de database, gesorteerd op titel. Als u op de titel van een opslagplaats klikt, gaat u naar de pagina van die opslagplaats.

[ctx: Repository]
en: Name
nl: Naam

en: Creating source pages
nl: Bronpagina's maken

en: This page contains an index of all the sources in the database, sorted by their title. Clicking on a source&#8217;s title will take you to that source&#8217;s page.
nl: Deze pagina bevat een index van alle bronnen in de database, gesorteerd op titel. Als u op de titel van een bron klikt, gaat u naar de pagina van die bron.

[ctx: Source Name]
en: Name
nl: Naam

en: Publication information
nl: Publicatie-informatie

en: Database overview
nl: Database-overzicht

en: Narrative web content report for
nl: Verhalend webinhoud verslag voor

en: This page contains an index of all the individuals in the database with the surname of %s. Selecting the person&#8217;s name will take you to that person&#8217;s individual page.
nl: Deze pagina bevat een index van alle personen in de database met de achternaam %s. Als u de naam van de persoon selecteert, gaat u naar de individuele pagina van die persoon.

en: Surnames by person count
nl: Achternamen tellen op persoon

en: This page contains an index of all the surnames in the database. Selecting a link will lead to a list of individuals in the database with this same surname.
nl: Deze pagina bevat een index van alle achternamen in de database. Het selecteren van een link leidt tot een lijst met personen in de database met dezelfde achternaam.

en: Number of People
nl: Aantal personen

en: Surnames beginning with letter '{letter}' {char}
nl: Achternamen beginnend met letter '{letter}' {char}

en: This page displays a indexed list of all the media objects in this database. It is sorted by media title. There is an index of all the media objects in this database. Clicking on a thumbnail will take you to that image&#8217;s page.
nl: Deze pagina toont een geïndexeerde lijst van alle media-objecten in deze database. Het is gesorteerd op mediatitel. Er is een index van alle media-objecten in deze database. Als u op een miniatuurafbeelding klikt, gaat u naar de pagina van die afbeelding.

en: New and updated objects
nl: Nieuwe en bijgewerkte objecten

[ctx: nb]
en: This page contains the last updated objects in the database in the last %(days)d days and for a maximum of %(nb)d objects per object type.
nl: Deze pagina bevat de jongste bijgewerkte objecten in de database over de afgelopen %(days)d dagen en voor maximaal %(nb)d objecten per objecttype.

en: Generated by %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s on %(date)s
nl: Gegenereerd door %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s op %(date)s

en: Calendar Title
nl: Kalendertitel

en: My Family Calendar
nl: Mijn Familiekalender

en: The title of the calendar
nl: De titel van de kalender

en: The stylesheet to be used for the web pages
nl: Het stylesheet voor de webpagina's

en: Content Options
nl: Inhoud-opties

en: Create multiple year calendars
nl: Maak meerjarenkalenders

en: Whether to create Multiple year calendars or not.
nl: Of een meerjarenkalender gemaakt moet worden.

en: Start Year for the Calendar(s)
nl: Startjaar voor de kalender(s)

en: Enter the starting year for the calendars between 1900 - 3000
nl: Voer het startjaar in voor de kalenders tussen 1900 - 3000

en: End Year for the Calendar(s)
nl: Eindjaar voor de kalender(s)

en: Enter the ending year for the calendars between 1900 - 3000.
nl: Voer het eindjaar in voor de kalenders tussen 1900 en 3000.

en: Holidays will be included for the selected country
nl: Feestdagen zijn inbegrepen voor het geselecteerde land

en: Jan - Jun Notes
nl: Jan - Jun Notities

en: January Note
nl: Januari Notitie

en: The note for the month of January
nl: De notitie voor de maand januari

en: February Note
nl: Februari Notitie

en: The note for the month of February
nl: De notitie voor de maand februari

en: March Note
nl: Maart Notitie

en: The note for the month of March
nl: De notitie voor de maand maart

en: April Note
nl: April Notitie

en: The note for the month of April
nl: De notitie voor de maand april

en: May Note
nl: Mei Notitie

en: The note for the month of May
nl: De notitie voor de maand mei

en: June Note
nl: Juni Notitie

en: The note for the month of June
nl: De notitie voor de maand juni

en: Jul - Dec Notes
nl: Jul - Dec Notities

en: July Note
nl: Juli Notitie

en: The note for the month of July
nl: De notitie voor de maand juli

en: August Note
nl: Augustus Notitie

en: The note for the month of August
nl: De notitie voor de maand augustus

en: September Note
nl: September Notitie

en: The note for the month of September
nl: De notitie voor de maand september

en: October Note
nl: Oktober Notitie

en: The note for the month of October
nl: De notitie voor de maand oktober

en: November Note
nl: November Notitie

en: The note for the month of November
nl: De notitie voor de maand november

en: December Note
nl: December Notitie

en: The note for the month of December
nl: De notitie voor de maand december

en: Link to Narrated Web Report
nl: Koppeling naar het Websiteverslag

en: Whether to link data to web report or not
nl: Of er gegevens wel/niet aan het webrapport moeten worden gekoppeld

en: Link prefix
nl: Koppelingsvoorvoegsel

en: A Prefix on the links to take you to Narrated Web Report
nl: Een voorvoegsel op de koppelingen die naar het Websiteverslag leiden

en: Narrated Web Site
nl: Website met een verhaal

en: Produces web (HTML) pages for individuals, or a set of individuals
nl: Produceert web (HTML) pagina's voor individuen of een aantal individuen

en: Produces web (HTML) calendars.
nl: Produceert web (HTML) kalenders.

en: Webstuff
nl: Webspullen

en: Provides a collection of resources for the web
nl: Biedt een verzameling bronnen voor internet

note: Translators: Basic Ash style sheet
en: Basic-Ash
nl: Basis-Grijs

en: Basic-Cypress
nl: Basis-Cipres

en: Basic-Lilac
nl: Basis-Lila

en: Basic-Peach
nl: Basis-Perzik

en: Basic-Spruce
nl: Basis-Dennenboom

en: No style sheet
nl: Geen stijlblad
