GRAMPS 5.1.X - en to hu translation catalogue (7057 entries)

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Canada
hu: Kanada

en: Catalonia
hu: Katalónia

en: China
hu: Kína

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Czech Republic
hu: Cseh Köztársaság

en: England
hu: Anglia

en: Finland
hu: Finnország

en: France
hu: Franciaország

en: Germany
hu: Németország

en: Japan
hu: Japán

en: Jewish Holidays
hu: Zsidó ünnepek

en: Passover
hu: Pészah

en: 2 of Passover
hu: Pészah 2. nap

en: 3 of Passover
hu: Pészah 3. nap

en: 4 of Passover
hu: Pészah 4. nap

en: 5 of Passover
hu: Pészah 5. nap

en: 6 of Passover
hu: Pészah 6. nap

en: 7 of Passover
hu: Pészah 7. nap

en: Shavuot
hu: Sávuót

en: Rosh Ha'Shana
hu: Rós hásáná

en: Rosh Ha'Shana 2
hu: Rós hásáná 2

en: Yom Kippur
hu: Jóm kippur

en: Sukot
hu: Szukkót

en: 2 of Sukot
hu: Szukkót 2

en: 3 of Sukot
hu: Szukkót 3

en: 4 of Sukot
hu: Szukkót 4

en: 5 of Sukot
hu: Szukkót 5

en: 6 of Sukot
hu: Szukkót 6

en: 7 of Sukot
hu: Szukkót 7

en: Simhat Tora
hu: Szimchat Tórá

en: Hanuka
hu: Hanukka

en: 2 of Hanuka
hu: Hanukka 2. nap

en: 3 of Hanuka
hu: Hanukka 3. nap

en: 4 of Hanuka
hu: Hanukka 4. nap

en: 5 of Hanuka
hu: Hanukka 5. nap

en: 6 of Hanuka
hu: Hanukka 6. nap

en: 7 of Hanuka
hu: Hanukka 7. nap

en: 8 of Hanuka
hu: Hanukka 8. nap

en: Italy
hu: Olasz

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Russia
hu: Oroszország

en: Serbia
hu: Szerbia

en: Serbia (Latin)
hu: Szerbia (latin)

en: Slovakia
hu: Szlovákia

en: Sweden
hu: Svédország

en: Turkey
hu: Törökország

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: United States of America
hu: Amerikai Egyesült államok

en: Genealogy System
hu: Származástani Rendszer

en: Manage genealogical information, perform genealogical research and analysis
hu: Származástani információkat kezel, származástani kutatást és elemzést hajt végre

en: Genealogy;Family History;Research;Family Tree;GEDCOM;
hu: Származáskutatás;Családtörténet;Kutatás;Családfa;GEDCOM;

en: Gramps is a genealogy program that is both intuitive for hobbyists and feature-complete for professional genealogists.
hu: A Gramps egy származástani program, amely ösztönösen használható hobbi kutatóknak, ugyanakkor képességekben gazdag a professzionális származáskutatók számára is.

en: It gives you the ability to record the many details of the life of an individual as well as the complex relationships between various people, places and events.
hu: Személyek, helyek és események számos adatának, valamint ezek bonyolult kapcsolatrendszerének rögzítését teszi lehetővé.

en: All of your research is kept organized, searchable and as precise as you need it to be.
hu: Minden kutatása szervezett, kereshető és olyan precíz lesz, amilyennek lennie kell.

en: Gramps Development Team
hu: Gramps Fejlesztői Csapat

en: Pedigree
hu: Családfa

en: Descendant Fan
hu: Leszármazotti legyező

en: People
hu: Emberek

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Person
hu: Személy

en: Gramps database
hu: Gramps adatbázis

en: Gramps package
hu: Gramps csomag

en: Gramps XML database
hu: Gramps XML adatbázis

en: GeneWeb source file
hu: GeneWeb forrásfájl

en: <b>Working with Dates</b><br/>A range of dates can be given by using the format "between January 4, 2000 and March 20, 2003". You can also indicate the level of confidence in a date and even choose between seven different calendars. Try the button next to the date field in the Events Editor.
hu: <b>Munka a dátumokkal</b><br/>Megadhat dátum intervallumokat is a következő formátumban: „2000. január 4. és 2003. március 20. között”. Jelölheti a dátum és esemény megbízhatóságát is, és hét különböző naptár közül választhat. Próbálja ki a dátum mező melletti gombot az Esemény szerkesztőben.

en: <b>Editing Objects</b><br/>In most cases double clicking on a name, source, place or media entry will bring up a window to allow you to edit the object. Note that the result can be dependent on context. For example, in the Family View clicking on a parent or child will bring up the Relationship Editor.
hu: <b>Objektumok szerkesztése</b><br/>A legtöbb esetben a nevekre, forrásokra, helyszínekre, médiára történő dupla kattintás egy ablakot nyit meg, ahol az objektum szerkeszthető. Jegyezze meg, hogy az eredmény a helyzettől függ: például a Család nézetben a szülőkre vagy a gyermekekre kattintás a Kapcsolatszerkesztőt nyitja meg.

en: <b>Adding Images</b><br/>An image can be added to any gallery or the Media View by dragging and dropping it from a file manager or a web browser. Actually you can add any type of file like this, useful for scans of documents and other digital sources.
hu: <b>Képek hozzáadása</b><br/>Képet bármely galériába vagy Média nézetben is hozzá lehet adni úgy, hogy megfogja egy fájlkezelőben vagy böngészőben, és beejti. Gyakorlatilag bármilyen típusú fájlt lehetséges így hozzáadni, ami dokumentum szkennelés, vagy más digitális forrásból származik.

en: <b>Ordering Children in a Family</b><br/>The birth order of children in a family can be set by using drag and drop. This order is preserved even when they do not have birth dates.
hu: <b>Gyermekek rendezése egy családban</b><br/>A családban a gyermekek születési sorrendje a 'fogd és vidd' módszerrel állítható. A sorrend még akkor is így marad, ha a születési dátumok ismeretlenek.

en: <b>Talk to Relatives Before It Is Too Late</b><br/>Your oldest relatives can be your most important source of information. They usually know things about the family that haven't been written down. They might tell you nuggets about people that may one day lead to a new avenue of research. At the very least, you will get to hear some great stories. Don't forget to record the conversations!
hu: <b>Beszéljünk a rokonokkal, mielőtt túl késő lenne</b><br/> Az ön legidősebb rokonai lehetnek a legfontosabb információforrásai. Gyakran tudnak olyan dolgokat, amelyeket még senki sem írt le. Lehet, hogy olyan kincset fednek fel emberekről, melyek egy nap teljesen új irányba terelik a kutatást. Legrosszabb esetben is hallani fog pár remek történetet. Ne felejtse el felvenni a beszélgetést!

en: <b>Filtering People</b><br/>In the People View, you can 'filter' individuals based on many criteria. To define a new filter go to "Edit > Person Filter Editor". There you can name your filter and add and combine rules using the many preset rules. For example, you can define a filter to find all adopted people in the family tree. People without a birth date mentioned can also be filtered. To get the results save your filter. Then select this filter in the Filter field on Sidebar, then click Find button. If the Sidebar is not visible, select View > Sidebar.
hu: <b>Emberek szűrése</b><br/>Az Emberek nézetben sokféle szempont alapján tudja szűrni a személyeket. Új szűrő létrehozásához menjen a „Szerkesztés > Személyszűrő szerkesztő” menüponthoz. Itt adhat nevet a szűrőjének, hozzáadhat összetett szabályokat a számos előre beállított szabályok közül választva. Például meghatározhat egy szűrőt, amivel megkeresheti a családfa összes fogadott gyermekét. A születési dátum nélkül megadott személyeket is kiszűrhetjük. Az eredmény eléréséhez mentse el szűrőjét. Ezután ezt a szűrőt válassza ki az Oldalsáv Szűrő mezőben, majd kattintson a Keresés gombra. Ha az Oldalsáv nem látható, akkor jelöljük be a Nézet > Oldalsáv menüpontot.

en: <b>Inverted Filtering</b><br/>Filters can easily be reversed by using the 'invert' option "Return values that do not match the filter rules". For instance, by inverting the 'People with children' filter you can select all people without children.
hu: <b>Ellentett szűrés</b><br/>A szűrőket könnyedén megfordíthatjuk az 'ellentett' opcióval "Értékek visszaadása amelyek nem illenek a szűrési feltételekre". Például a 'Gyermekes emberek' szűrő ellentettjével a gyermektelen embereket választhatjuk ki.

en: <b>Locating People</b><br/>In the Grouped People View, each surname is listed only once. By clicking on the arrow to the left of a name, the list will expand to show all individuals with that last name. To locate any Family Name from a long list, select a Family Name (not a person) and start typing. The view will jump to the first Family Name matching the letters you enter.
hu: <b>Emberek megtalálása</b><br/>A Csoportosított emberek nézetben minden vezetéknév egyszer szerepel. A név baloldalán található nyílra kattintva tekinthetjük meg az összes személyt az adott családnévvel. Hosszú listában családnév kereséséhez válassza a Családnevet (nem egy személyt) és kezdjen el beírni. A lista a beírt betűnek megfelelő családnévre ugrik.

en: <b>The Family View</b><br/>The Family View is used to display a typical family unit as two parents and their children.
hu: <b>A Család nézet</b><br/> A Család nézet a tipikus családi egységek megmutatására szolgál, mint például két szülő és azok gyermekei.

en: <b>Changing the Active Person</b><br/>Changing the Active Person in views is easy. In the Relationship view just click on anyone. In the Pedigree View doubleclick on the person or right click to select any of their spouses, siblings, children or parents.
hu: <b>Az aktív személy megváltoztatása</b><br/>A nézetekben az aktív személy megváltoztatása könnyű. A Kapcsolat nézetben csak kattintson bárkire. A Származás nézetben kattintson kétszer a személyre, vagy jobb kattintással válasszon bárkit annak házastársai, testvérei, gyermekei, vagy szülei közül.

en: <b>Who Was Born When?</b><br/>Under "Tools > Analysis and exploration > Compare Individual Events..." you can compare the data of individuals in your database. This is useful, say, if you wish to list the birth dates of everyone in your database. You can use a custom filter to narrow the results.
hu: <b>Ki, mikor született?</b><br/>Az „Eszközök > Elemzés és kutatás > Egyéni események összehasonlítása...” alatt összehasonlíthatja az adatbázisban szereplő egyes személyek adatait. Ez hasznos, ha mondjuk listázni szeretné mindenki születésnapját. Használhat egyéni szűrőket is az eredmény szűkítésére.

en: <b>Gramps Tools</b><br/>Gramps comes with a rich set of tools. These allow you to undertake operations such as checking the database for errors and consistency. There are research and analysis tools such as event comparison, finding duplicate people, interactive descendant browser, and many others. All tools can be accessed through the "Tools" menu.
hu: <b>Gramps eszközök</b><br/>A Gramps gazdag eszköztárral rendelkezik. Ezek lehetővé teszik önnek, hogy végrehajtson olyan műveleteket, mint az adatbázis ellenőrzése (hibák és következetlenségek megtalálása), vagy kutatási és vizsgálati eszközök, mint az események összehasonlítása, kétszer szereplő személyek megtalálása, interaktív leszármazott-böngésző és még sok más. Minden eszköz az „Eszközök” menüben érhető el.

en: <b>Calculating Relationships</b><br/>To check if two people in the database are related (by blood, not marriage) try the tool under "Tools > Utilities > Relationship Calculator...". The exact relationship as well as all common ancestors are reported.
hu: <b>Kapcsolatok meghatározása</b><br/>Két ember lehetséges rokonságának (vér szerinti, nem házassági) ellenőrzéséhez próbálja ki az „Eszközök > Segédeszközök > Kapcsolat meghatározás...” alatti eszközt. Az eszköz a pontos rokonsági fokot, valamint az összes közös őst megjeleníti.

en: <b>SoundEx can help with family research</b><br/>SoundEx solves a long standing problem in genealogy, how to handle spelling variations. The SoundEx Gramplet takes a surname and generates a simplified form that is equivalent for similar sounding names. Knowing the SoundEx Code for a surname is very helpful for researching Census Data files (microfiche) at a library or other research facility. To view the SoundEx codes for surnames in your database, add the SoundEx Gramplet.
hu: <b>A SoundEx segítheti önt a családfa-kutatásban</b><br/>A SoundEx a genealógia régi problémáját oldja meg, nevezetesen egy név különböző betűzéseinek kezelését. A SoundEx eszköz vesz egy vezetéknevet és készít egy egyszerűsített formát, amely egyezik a hasonlóan hangzó nevekkel. A vezetéknév SoundEx kódjának ismerete nagyon hasznos, ha könyvtárban, vagy más kutatási helyen a népszámlálási adatokat kutatjuk. Az adatbázisában levő vezetéknév SoundEx kódjának megtekintéséhez adja az alkalmazáshoz a SoundEx grampletet.

en: <b>Setting Your Preferences</b><br/>"Edit > Preferences..." lets you modify a number of settings, such as the path to your media files, and allows you to adjust many aspects of the Gramps presentation to your needs. Each separate view can also be configured under "View > Configure View...".
hu: <b>Az ön beállításainak alkalmazása</b><br/>A „Szerkesztés > Beállítások...” menüpont lehetővé teszi számos beállítás módosítását (mint például a média fájlok útvonala), valamint megengedi az ön igényei szerint finomítani a Gramps megjelenését. Minden külön nézet szintén állítható itt: „Nézet > Nézet beállítása...”.

en: <b>Gramps Reports</b><br/>Gramps offers a wide variety of reports. The Graphical Reports and Graphs can present complex relationships easily and the Text Reports are particularly useful if you want to send the results of your family tree to members of the family via email. If you're ready to make a website for your family tree then there's a report for that as well.
hu: <b>Gramps összesítők/jelentések</b><br/>A Gramps az összesítők tág lehetőségét kínálja. A grafikus összesítők és grafikonok könnyen átláthatóan ábrázolják a bonyolult kapcsolatokat; a szöveges összesítők különösen fontosak, ha drótpostán (email) szeretné elküldeni családfájának eredményét a családtagoknak. Ha szeretne családfa web-oldalt készíteni, akkor ez a jelentés/összesítő erre is alkalmas.

en: <b>Starting a New Family Tree</b><br/>A good way to start a new family tree is to enter all the members of the family into the database using the Person View (use "Edit > Add..." or click on the Add a new person button from the People View). Then go to the Relationship View and create relationships between people.
hu: <b>Egy új családfa kezdése</b><br/>Jó módszer egy új családfa kezdéséhez, ha az összes családtagot a Személy nézetben bevisszük az adatbázisba (használja a „Szerkesztés > Hozzáadás...” menüt, vagy kattintson a Személy nézet Új személy hozzáadása gombra). Ezután menjen át a Kapcsolat nézetbe, és hozza létre a kapcsolatokat az emberek között.

en: <b>What's That For?</b><br/>Unsure what a button does? Simply hold the mouse over a button and a tooltip will appear.
hu: <b>Mi ez?</b><br/>Bizonytalan benne, mit csinál egy gomb? Csak hagyja az egeret felette, és egy rövid leírás fog megjelenni.

en: <b>Unsure of a Date?</b><br/>If you're unsure about the date an event occurred, Gramps allows you to enter a wide range of date formats based on a guess or an estimate. For instance, "about 1908" is a valid entry for a birth date in Gramps. Click the "Invoke date editor" button next to the date field. See the Gramps Manual to learn more.
hu: <b>Bizonytalan a dátumban?</b><br/>Ha bizonytalan egy esemény dátumában, a Gramps lehetővé teszi a feltételes, vagy becsült dátumok széles körű használatát. Például az „1908 körül” megengedett születési dátum a Gramps-ban. Kattintson a dátum mező melletti "Dátum szerkesztő használata" gombra. További információt a Gramps kézikönyvben talál.

en: <b>Duplicate Entries</b><br/>The tool "Tools > Family Tree Processing > Find Possible Duplicate People..." allows you to locate (and merge) entries of the same person entered more than once in the database.
hu: <b>Kettőzött bejegyzések</b><br/>Az „Eszközök > Családfa feldolgozás > Lehetséges kettőzött emberek keresése...” eszköz lehetővé teszi önnek, hogy megkeresse (és egyesítse) az adatbázisban többször szereplő személy bejegyzéseit.

en: <b>Merging Entries</b><br/>The function "Edit > Merge..." allows you to combine separately listed people into one. Select the second entry by holding the Control key as you click. This is very useful for combining two databases with overlapping people, or combining erroneously entered differing names for one individual. Merging is available in all list views for all primary object types.
hu: <b>Bejegyzések összefűzése</b><br/>A „Szerkesztés > Egyesítés...” menü lehetőséget ad arra, hogy az adatbázisban külön szereplő személyt egyesítse. A második bejegyzést a Ctrl gomb megnyomása mellett kattintással jelölheti ki. Ez nagyon hasznos két egymást átfedő adatbázis egyesítésekor, vagy hibásan, két különböző néven mentett egyén egyesítésénél. Az egyesítés lehetséges minden elsődleges objektum típusra minden lista nézetben.

en: <b>Organising the Views</b><br/>Many of the views can present your data as either a hierarchical tree or as a simple list. Each view can also be configured to the way you like it. Have a look to the right of the top toolbar or under the "View" menu.
hu: <b>Nézetek szervezése</b><br/>A legtöbb nézet adatai listában, vagy hierarchizált fában jelennek meg. Minden nézetet beállíthat kedve szerint is. Tekintse meg a felső eszköztár jobb oldalát, vagy a „Nézet” menüt.

en: <b>Navigating Back and Forward</b><br/>Gramps maintains a list of previous active objects such as People and Events. You can move forward and backward through the list using "Go > Forward" and "Go > Back" or the arrow buttons.
hu: <b>Mozgás előre és vissza</b><br/>A Gramps megjegyzi az előző aktív emberek, események listáját. Ön előre és hátra tud mozogni a listában az „Ugrás > Előre” és az „Ugrás > Vissza” menüpontokkal, vagy a nyíl gombokkal.

en: <b>Keyboard Shortcuts</b><br/>Tired of having to take your hand off the keyboard to use the mouse? Many functions in Gramps have keyboard shortcuts. If one exists for a function it is displayed on the right side of the menu.
hu: <b>Gyorsbillentyűk</b><br/>Fárasztja, hogy le kell vennie a kezét a billentyűzetről, hogy az egeret használja? Rengeteg funkció elérhető a Gramps-ban gyorsbillentyűkkel. Ha létezik ilyen, az látható a menü jobb oldalán.

en: <b>Read the Manual</b><br/>Don't forget to read the Gramps manual, "Help > User Manual". The developers have worked hard to make most operations intuitive but the manual is full of information that will make your time spent on genealogy more productive.
hu: <b>A kézikönyv olvasása</b><br/>Ne felejtse el a Gramps kézikönyvének elolvasását (sajnos magyarul még nincs meg) a „Súgó > Felhasználói kézikönyv” menüpontban. A programozók mindent megtettek, hogy minden művelet egyértelmű legyen, de a kézikönyv tele van olyan tudnivalókkal, amelyek sokkal hatékonyabbá teszik a származástannal töltött idejét.

en: <b>Adding Children</b><br/>To add children in Gramps there are two options. You can find one of their parents in the Families View and open the family. Then choose to create a new person or add an existing person. You can also add children (or siblings) from inside the Family Editor.
hu: <b>Gyermekek hozzáadása</b><br/>Gyermekek hozzáadása a GRAPMS-ban két módon lehetséges. Család nézetben találja meg szüleinek egyikét, majd nyissa meg a családot. Ezután válassza az új személy létrehozását, vagy adjon hozzá egy létező személyt. Gyermekeket (vagy testvéreket) a Családszerkesztőn belül is hozzáadhat.

en: <b>Editing the Parent-Child Relationship</b><br/> You can edit the relationship of a child to its parents by double clicking the child in the Family Editor. Relationships can be any of Adopted, Birth, Foster, None, Sponsored, Stepchild and Unknown.
hu: <b>Szülő-gyermek kapcsolat szerkesztése</b><br/>ön szerkesztheti a gyermek kapcsolatát szüleihez, ha kétszer kattint a gyermekre a Család-szerkesztőben. A kapcsolat az örökbefogadott, édes, nevelt, nincs, támogatott, mostoha és ismeretlen közül bármelyik lehet.

en: <b>Show All Checkbutton</b><br/>When adding an existing person as a spouse, the list of people shown is filtered to display only people who could realistically fit the role (based on dates in the database). In case Gramps is wrong in making this choice, you can override the filter by checking the Show All checkbutton.
hu: <b>Minden lehetőség jelölőgomb mutatása</b><br/>Ha egy létező személyt ad házastársként az adatbázishoz, akkor a megjelenő listában csak azok a személyek jelennek meg, akik az adatbázis adatai szerint megfelelhetnek a szerepnek. Ha a Gramps tévedne a választásban, ön felülbírálhatja a szűrőt a 'Minden mutatása' jelölőgomb megjelölésével.

en: <b>Improving Gramps</b><br/>Users are encouraged to request enhancements to Gramps. Requesting an enhancement can be done either through the gramps-users or gramps-devel mailing lists, or by going to https://gramps-project.org/bugs/ and creating a Feature Request. Filing a Feature Request is preferred but it can be good to discuss your ideas on the email lists.
hu: <b>A Gramps továbbfejlesztése</b><br/>A felhasználókat arra bátorítjuk, hogy kérjenek fejlesztéseket a Gramps-hoz. Fejlesztés kérése lehetséges a Gramps-felhasználók, vagy a Gramps-fejlesztők levelezési listáján, esetleg a https://gramps-project.org/bugs/ címen egy Szolgáltatás Igénylése létrehozásával. A Szolgáltatás igénylés kitöltése a leginkább javasolt, de előtte célszerű az ötlet megtárgyalása a levelező listán.

en: <b>Gramps Mailing Lists</b><br/>Want answers to your questions about Gramps? Check out the gramps-users email list. Many helpful people are on the list, so you're likely to get an answer quickly. If you have questions related to the development of Gramps, try the gramps-devel list. You can see the lists by selecting "Help > Gramps Mailing Lists".
hu: <b>Gramps levelezőlisták</b><br/>Szeretne választ kapni a Gramps-szal kapcsolatos kérdésére? Csatlakozzon a felhasználók gramps-user email listájához. Sok segítőkész ember van a listán, így valószínűleg gyorsan választ fog kapni. Ha a Gramps fejlesztésével kapcsolatban van kérdése, akkor csatlakozzon a gramps-devel fejlesztői email listához. A listákat a „Súgó > Gramps levelezőlisták” alatt találja meg.

en: <b>Contributing to Gramps</b><br/>Want to help with Gramps but can't write programs? Not a problem! A project as large as Gramps requires people with a wide variety of skills. Contributions can be anything from writing documentation to testing development versions and helping with the web site. Start by subscribing to the Gramps developers mailing list, gramps-devel, and introducing yourself. Subscription information can be found at "Help > Gramps Mailing Lists".
hu: <b>Hozzájárulás a Gramps-hoz</b><br/>Szeretne segíteni a Gramps-nak, de nem programozó? Ez nem probléma! A Gramps-hoz hasonló nagy projekteknek mindig szüksége van különböző képességű emberekre. A hozzájárulás bármi lehet a dokumentum írástól a különböző fejlesztői verziók tesztelésén át a weboldalon át nyújtott segítségig. Kezdje a csatlakozással a fejlesztői levelezőlistához (gramps-devel), és mutatkozzon be. A feliratkozási információ megtalálható itt: „Súgó > Gramps levelezőlisták”.

en: <b>So What's in a Name?</b><br/>The name Gramps was suggested to the original developer, Don Allingham, by his father. It stands for <i>Genealogical Research and Analysis Management Program System</i>. It is a full-featured genealogy program letting you store, edit, and research genealogical data. The Gramps database back end is so robust that some users are managing genealogies containing hundreds of thousands of people.
hu: <b>Szóval: mi ez a név?</b><br/>A Gramps nevet az eredeti program fejlesztőjének, Don Allingham-nek az édesapja javasolta. A Gramps a Származástani Kutatás és Elemzés Kezelő Programrendszer angol rövidítése (<i>Genealogical Research and Analysis Management Program System</i>). Ez egy számos funkcióval ellátott származástani program, amely lehetőséget nyújt önnek, hogy tárolja, szerkessze és kutassa származástani adatait. A Gramps adatbázis háttere olyan robusztus, hogy néhány felhasználó több százezer személyt tartalmazó családfát képes vele kezelni.

en: <b>Bookmarking Individuals</b><br/>The Bookmarks menu is a convenient place to store the names of frequently used individuals. Selecting a bookmark will make that person the Active Person. To bookmark someone make them the Active Person then go to "Bookmarks > Add Bookmark" or press Ctrl+D. You can also bookmark most of the other objects.
hu: <b>Személyek könyvjelzőzése</b><br/>A Könyvjelzők menü egy kényelmes hely a gyakran használt személyek és azok nevének tárolására. Egy könyvjelzőt kiválasztva ez a személy Aktív személyé válik. Könyvjelzőhöz adáshoz tegye a személyt Aktív személlyé, majd menjen a „Könyvjelzők > Könyvjelző hozzáadása” menüponthoz, vagy nyomja meg a Ctrl+D gombot. A legtöbb más objektum is könyvjelzőzhető.

en: <b>Incorrect Dates</b><br/>Everyone occasionally enters dates with an invalid format. Incorrect date formats will show up in Gramps with a either a reddish background or a red dot on the right edge of the field. You can fix the date using the Date Selection dialog which can be opened by clicking on the date button. The format of the date is set under "Edit > Preferences > Data".
hu: <b>Helytelen dátumok</b><br/>Bárki bevihet véletlenül helytelen dátum formátumot. A helytelen dátumok a Gramps-ban vöröses háttérrel, vagy a mező jobb sarkában egy vörös ponttal jelennek meg. Javíthatja a hibát a Dátum kiválasztás párbeszéd ablakban, amit a dátum gombra kattintva nyithat meg. A dátum formátum beállítása a „Szerkesztés > Beállítások > Adat” alatt lehetséges.

en: <b>Listing Events</b><br/>Events are added using the editor opened with "Person > Edit Person > Events". There is a long list of preset event types. You can add your own event types by typing in the text field, they will be added to the available events, but not translated.
hu: <b>Események listázása</b><br/>Eseményeket a „Személy > Személy szerkesztése > Események” menüben elérhető szerkesztővel lehet hozzáadni. Itt egy hosszú, előre beírt eseménytípus lista található. ön is hozzáadhat eseménytípust a lehetséges események listájához a szövegmezőbe írással, de ez nem lesz lefordítva.

en: <b>Managing Names</b><br/>It is easy to manage people with several names in Gramps. In the Person Editor select the Names tab. You can add names of different types and set the preferred name by dragging it to the Preferred Name section.
hu: <b>Nevek kezelése</b><br/>A Gramps-ban egyszerű egyes személyek kezelése több névvel. A Személy szerkesztőben válassza ki a Nevek fület. Különböző típusú nevet adhat hozzá, beállíthatja az alapértelmezett nevet az Alapértelmezett név szakaszba dobással.

en: <b>Pedigree View</b><br/>The Pedigree View displays a traditional pedigree chart. Hold the mouse over an individual to see more information about them or right click on an individual to access other family members and settings. Play with the settings to see the different options.
hu: <b>Származás nézet</b><br/>A Származás nézet egy hagyományos családfa ábrát rajzol ki. Tartsa az egérmutatót egy személy felett, akkor hamarosan bővebb információk jelennek meg; jobb-kattintással pedig elérhetjük a személy más családtagjait és beállításait. Játsszon a beállításokkal a különböző opciók megtekintéséhez.

en: <b>Managing Sources</b><br/>The Sources View shows a list of all sources in a single window. From here you can edit your sources, merge duplicates and see which individuals reference each source. You can use filters to group your sources.
hu: <b>Források kezelése</b><br/>A Források nézet az összes forrást egyetlen ablakban listázza. Bármelyiken duplán kattintva a forrást szerkeszthetjük, a kettőzéseket összefűzhetjük és megnézhetjük mely személyek hivatkoznak rá. Használhat szűrőket is forrásainak csoportosításához.

en: <b>Managing Places</b><br/>The Places View shows a list of all places in the database. The list can be sorted by a number of different criteria, such as City, County or State.
hu: <b>Helyszínek kezelése</b><br/>A Helyszínek nézet mutatja az adatbázis összes helyszínének listáját. A listát többféle szempontból lehet rendezni, úgymint város, megye vagy állam.

en: <b>Media View</b><br/>The Media View shows a list of all media entered in the database. These can be graphic images, videos, sound clips, spreadsheets, documents, and more.
hu: <b>Média nézet</b><br/>A Média nézet az adatbázisba beillesztett összes médiát megjeleníti. Ezek lehetnek képek, videók, hangfelvételek, táblázatok, dokumentumok és más egyéb is.

en: <b>Filters</b><br/>Filters allow you to limit the people seen in the People View. In addition to the many preset filters, Custom Filters can be created limited only by your imagination. Custom filters are created from "Edit > Person Filter Editor".
hu: <b>Szűrők</b><br/>A szűrők lehetővé teszik önnek szűkíteni az Emberek nézetben megjelenő emberek körét. Az előre elkészített szűrőkön túl olyan további felhasználói szűrőket hozhat létre, amilyeneket csak akar. Felhasználói szűrőket a „Szerkesztés > Személyszűrő szerkesztő” alatt hozhat létre.

en: <b>The GEDCOM File Format</b><br/>Gramps allows you to import from, and export to, the GEDCOM format. There is extensive support for the industry standard GEDCOM version 5.5, so you can exchange Gramps information to and from users of most other genealogy programs. Filters exist that make importing and exporting GEDCOM files trivial.
hu: <b>A GEDCOM fájl formátum</b><br/> A Gramps lehetővé teszi önnek, hogy importáljon és exportáljon a GEDCOM-formátum szerint. Kiterjedt támogatással rendelkezik a GEDCOM 5.5-ös változata, mely ipari szabvány, így Gramps információit ki tudja cserélni más származáskutató programok felhasználóival. Az alkalmazott szűrők egyszerűvé teszik a GEDCOM fájlok importálását és exportálását.

en: <b>The Gramps XML Package</b><br/>You can export your Family Tree as a Gramps XML Package. This is a compressed file containing your family tree data and all the media files connected to the database (images for example). This file is completely portable so is useful for backups or sharing with other Gramps users. This format has the key advantage over GEDCOM that no information is ever lost when exporting and importing.
hu: <b>Gramps XML csomag</b><br/>Adatait Gramps XML csomagba exportálhatja. Ez egy olyan tömörített fájl, ami tartalmazza a családfa adatait és minden média fájlt, ami az adatbázishoz kapcsolódik (például képek). Ez a fájlt teljesen hordozható, ezért ideális mentésekhez és a többi Gramps-felhasználóval történő megosztáshoz. Előnye a GEDCOM-mal szemben, hogy soha nem veszik el információ exportálás és importálás során.

en: <b>Web Family Tree Format</b><br/>Gramps can export data to the Web Family Tree (WFT) format. This format allows a family tree to be displayed online using a single file, instead of many html files.
hu: <b>Web Családfa Formátum</b><br/>A Gramps képes az adatok Web Családfa Formátumba [Web Family Tree - (WFT)] exportálására. Ez a formátum sok HTML fájl helyett egy fájl felhasználásával teszi lehetővé a családfa online megjelenítését.

en: <b>Making a Genealogy Website</b><br/>You can easily export your family tree to a web page. Select the entire database, family lines or selected individuals to a collection of web pages ready for upload to the World Wide Web.
hu: <b>Származástani honlap készítése</b><br/>Egyszerűen hozhat létre honlapot a családfájából. Válassza ki az egész adatbázist, családvonalat vagy személyeket egy Weben böngészhető honlap összeállításhoz, melyeket feltölthet a Webre.

en: <b>Reporting Bugs in Gramps</b><br/>The best way to report a bug in Gramps is to use the Gramps bug tracking system at https://gramps-project.org/bugs/.
hu: <b>Gramps hibák bejelentése</b><br/>A hibák bejelentésének legmegfelelőbb útja a Gramps hibakövető rendszer használata. Lásd: https://gramps-project.org/bugs/.

en: <b>The Gramps Homepage</b><br/>The Gramps homepage is at https://gramps-project.org/.
hu: <b>A Gramps honlapja</b><br/>A Gramps honlapja: https://gramps-project.org/.

en: <b>Privacy in Gramps</b><br/>Gramps helps you to keep personal information secure by allowing you to mark information as private. Data marked as private can be excluded from reports and data exports. Look for the padlock which toggles records between private and public.
hu: <b>Magánélet a Gramps-ban</b><br/>A Gramps segítséget nyújt abban, hogy a személyes információk biztonságban legyenek, ha bizalmasnak jelöli azokat. Ezek az adatok nem jelennek meg a jelentésekben és az adatok exportálásakor. Nézze a lakat jelet, ami megkülönbözteti a bizalmas adatokat a nyilvánostól.

en: <b>Keeping Good Records</b><br/>Be accurate when recording genealogical information. Don't make assumptions while recording primary information; write it exactly as you see it. Use bracketed comments to indicate your additions, deletions or comments. Use of the Latin 'sic' is recommended to confirm the accurate transcription of what appears to be an error in a source.
hu: <b>Jó adatok megőrzése</b><br/>Legyen pontos származástani információk rögzítésekor. Az elsődleges információk rögzítésekor ne feltételezzen; írja le az adatot úgy, ahogy látja. Használjon szögletes zárójeles saját megjegyzéseket, kiegészítéseket, vagy törléseket. Javasolt a latin 'sic' használata megerősítendő a pontosan átmásolt szövegrészt, ami esetleg hibának tűnik a forrásban.

en: <b>Extra Reports and Tools</b><br/>Extra reports and tools can be added to Gramps with the "Addon" system. See them under "Help > Extra Reports/Tools". This is the best way for advanced users to experiment and create new functionality.
hu: <b>Extra összesítők és eszközök</b><br/>A Gramps-hoz extra összesítők/jelentések és eszközök adhatóak a „Bővítmények” rendszerrel. Ezeket a „Súgó > Extra összesítők/eszközök” alatt találja meg. A gyakorlott felhasználók számára ez a legjobb módszer kísérletezni, vagy új funkciókat létre hozni.

en: <b>Book Reports</b><br/>The Book report under "Reports > Books..." allows you to collect a variety of reports into a single document. This single report is easier to distribute than multiple reports, especially when printed.
hu: &gt;<b>Összesítőkönyvek</b><br/>Az összesítőkönyv az „Összesítők > Könyvek...”-nél érhető el, és lehetővé teszi önnek, hogy több összesítőt egyetlen dokumentumba rendezzen. Ezt az összesítőt könnyebb kezelni, mint többet, különösen nyomtatáskor.

en: <b>Gramps Announcements</b><br/>Interested in getting notified when a new version of Gramps is released? Join the Gramps-announce mailing list at "Help > Gramps Mailing Lists".
hu: <b>Gramps bejelentések</b><br/>Szeretné, ha tájékoztatnák a Gramps új verzióinak kiadásáról? Csatlakozzon a gramps-announce levelezési listához, amit itt talál meg: „Súgó > Gramps levelezőlisták”.

en: <b>Record Your Sources</b><br/>Information collected about your family is only as good as the source it came from. Take the time and trouble to record all the details of where the information came from. Whenever possible get a copy of original documents.
hu: <b>Rögzítse forrásait</b><br/>A családjáról gyűjtött információk csak annyira jók, mint azok származási forrásai. Legyen mindig gondja és ideje feljegyezni minden részletet arról, honnan származnak az információi. Amikor csak lehetséges szerezzen egy másolatot az eredeti dokumentumokról.

en: <b>Directing Your Research</b><br/>Go from what you know to what you do not. Always record everything that is known before making conjectures. Often the facts at hand suggest plenty of direction for more research. Don't waste time looking through thousands of records hoping for a trail when you have other unexplored leads.
hu: <b>Kutatásainak irányítása</b><br/>Induljon ki abból, amit ismer, és amit nem. Mindig rögzítsen mindent, ami ismert, mielőtt bármit feltételezne. A kéznél levő tények gyakran rengeteg irányt sugallanak a további kutatáshoz. Ne vesztegessen időt ezernyi adat átnézésére egy nyom reményében, ha vannak még nem felfedezett irányok.

en: <b>The 'How and Why' of Your Genealogy</b><br/> Genealogy isn't only about dates and names. It is about people. Be descriptive. Include why things happened, and how descendants might have been shaped by the events they went through. Narratives go a long way in making your family history come alive.
hu: <b>Az ön származástanának 'hogyan és miért'-je</b><br/>A származástan nem csak a dátumokról és nevekről szól, hanem az emberekről. és leíró. Leírja azt is, hogy miért és hogyan történtek a dolgok, hogyan hatottak az emberekre az események, amiken keresztül mentek. A leírások jó lehetőséget adnak arra, hogy a család története élővé váljon.

en: <b>Don't speak English?</b><br/>Volunteers have translated Gramps into more than 40 languages. If Gramps supports your language and it is not being displayed, set the default language in your operating system and restart Gramps.
hu: <b>Nem beszélni angol?</b><br/>A Gramps az önkéntesek munkája nyomán több mint 40 nyelven elérhető. Ha a Gramps támogatja az ön nyelvét, de nem azon jelenik meg, akkor állítsa be a gépén a megfelelő nyelvet, majd indítsa újra a Gramps-ot.

en: <b>Gramps Translators</b><br/>Gramps has been designed so that new translations can easily be added with little development effort. If you are interested in participating please email gramps-devel@lists.sf.net.
hu: <b>Gramps fordítók</b><br/>A Gramps úgy lett tervezve, hogy új fordításokat kis fejlesztői erőfeszítéssel könnyen hozzá lehessen adni. Ha érdekli a részvétel, kérjük küldjön levelet ide: gramps-devel@lists.sf.net.

en: <b>Hello, привет or 喂</b><br/>Whatever script you use Gramps offers full Unicode support. Characters for all languages are properly displayed.
hu: <b>Hello, привет or 喂</b><br/>A Gramps teljes Unicode támogatást nyújt. Ebben az összes nyelv karakterei helyesen jelennek meg.

en: <b>The Home Person</b><br/>Anyone can be chosen as the Home Person in Gramps. Use "Edit > Set Home Person" in the Person View. The home person is the person who is selected when the database is opened or when the home button is pressed.
hu: <b>Kiinduló személy</b><br/>Bárkit kiinduló személynek választhatunk a Gramps-ban. Használja a „Szerkesztés > Kiinduló személy beállítása” menüpontot a Személy nézetben. A kiinduló személy az a személy, aki az adatbázis megnyitásakor vagy a ház gomb megnyomásakor kiválasztásra kerül.

en: <b>The Gramps Code</b><br/>Gramps is written in a computer language called Python using the GTK and GNOME libraries for the graphical interface. Gramps is supported on any computer system where these programs have been ported. Gramps is known to be run on Linux, BSD, Solaris, Windows and Mac OS X.
hu: <b>A Gramps kódja</b><br/>A Gramps egy Python nevű programnyelven írt program, mely a GTK és GNOME könyvtárakat használja grafikus interfészként. A Gramps minden olyan számítógéprendszeren támogatott, amire ezeket a könyvtárakat telepítették. A Gramps futtatható Linux, BSD, Solaris, Windows és Mac OS X alatt is.

en: <b>Open Source Software</b><br/>The Free/Libre and Open Source Software (FLOSS) development model means Gramps can be extended by any programmer since all of the source code is freely available under its license. So it's not just about free beer, it's also about freedom to study and change the tool. For more about Open Source software lookup the Free Software Foundation and the Open Source Initiative.
hu: <b>Nyílt forrású szoftverek</b><br/>A Szabad és nyílt forrású szoftver fejlesztési modell azt jelenti, hogy a Gramps-ot minden programozó fejlesztheti, tanulmányozhatja, változtathatja, mivel a forráskód a licence szerint szabadon elérhető. Szabadon hozzáférhető, nem csupán ingyenes, de szabadon tanulmányozható és változtatható. További információért keresse a Szabad Szoftver Alapítványt és Nyílt Forrás Kezdeményezést.

en: <b>The Gramps Software License</b><br/>You are free to use and share Gramps with others. Gramps is freely distributable under the GNU General Public License, see https://www.gnu.org/licenses/licenses.html#GPL to read about the rights and restrictions of this license.
hu: <b>Gramps szoftver licenc</b><br/>Ön szabadon használhatja és megoszthatja másokkal a Gramps-ot. A Gramps szabadon terjeszthető a General Public License jogai és korlátozásai mellett, a GPL a https://www.gnu.org/licenses/licenses.html#GPL oldalon nézhető meg.

en: <b>Gramps for Gnome or KDE?</b><br/>For Linux users Gramps works with whichever desktop environment you prefer. As long as the required GTK libraries are installed it will run fine.
hu: <b>A Gramps Gnome-hoz, vagy KDE-hez?</b><br/>A Linux felhasználók bármely általuk kedvelt asztali környezetben használhatják a Gramps-ot, amennyiben a szükséges GTK könyvtárak telepítve vannak és megfelelően futnak.

en: Error: Family Tree '%s' already exists.
    The '-C' option cannot be used.
hu: Hiba: A(z) '%s' Családfa már létezik.
    A '-C' opció nem használható.

en: Error: Input Family Tree "%s" does not exist.
    If GEDCOM, Gramps-xml or grdb, use the -i option to import into a Family Tree instead.
hu: Hiba: A(z) "%s" Családfa bemenete nem létezik.
    Ha ez GEDCOM, Gramps-xml, vagy grdb fájl, akkor a családfába importáláshoz használja ehelyett az -i opciót.

en: Error: Import file %s not found.
hu: Hiba: A(z) %s import fájl nem található.

en: Error: Unrecognized type: "%(format)s" for import file: %(filename)s
hu: Hiba: Ismeretlen típus: "%(format)s" a(z) %(filename)s import fájlhoz

en: WARNING: Output file already exists!
    WARNING: It will be overwritten:
       %s
hu: FIGYELEM: A mentendő fájl már létezik!
    FIGYELEM: Felülírásra kerül:
       %s

en: OK to overwrite?
hu: Felülírhatom?

en: yes
hu: igen

en: no
hu: nem

en: Will overwrite the existing file: %s
hu: Létező fájl felülírása: %s

en: ERROR: Unrecognized format for export file %s
hu: HIBA: Nem felismerhető formátum a(z) %s fájl exportáláshoz

en: Error: cannot open '%s'
hu: Hiba: '%s' nem megnyitható

en: List of known Family Trees in your database path
hu: Ismert Családfák listája az ön adatbázis útvonalában

en: %(full_DB_path)s with name "%(f_t_name)s"
hu: %(full_DB_path)s "%(f_t_name)s" névvel

en: Gramps Family Trees:
hu: Gramps családfa:

en: Family Tree
hu: Családfa

en: Performing action: %s.
hu: Művelet végrehajtása: %s.

en: Using options string: %s
hu: Beállítások karakterlánc használata: %s

en: Exporting: file %(filename)s, format %(format)s.
hu: Exportálás: %(filename)s fájl, %(format)s formátum.

en: Cleaning up.
hu: Tisztítás.

en: Created empty Family Tree successfully
hu: Üres Családfa sikeresen létrehozva

en: Error opening the file.
hu: Hiba fájlmegnyitáskor.

en: Exiting...
hu: Kilépés...

en: Importing: file %(filename)s, format %(format)s.
hu: Importálás: %(filename)s fájl, %(format)s formátum.

en: Opened successfully!
hu: Sikeresen megnyitva!

en:   Info: %s
hu:   Információ: %s

en: Database is locked, cannot open it!
hu: Az adatbázis zárolt, nem tudom megnyitni!

en: Database needs recovery, cannot open it!
hu: Az adatbázist helyre kell állítani, nem tudom megnyitni!

en: Database backend unavailable, cannot open it!
hu: Az adatbázis háttér elérhetetlen, nem tudom megnyitni!

en: Ignoring invalid options string.
hu: Érvénytelen beállítási karakterlánc kihagyása.

en: Unknown report name.
hu: Ismeretlen összegző név.

en: Report name not given. Please use one of %(donottranslate)s=reportname
hu: Nincs összegzőnév megadva. Használja az egyiket %(donottranslate)s=összegzőnév

en: %s
     Available names are:
hu: %s
     Elérhető nevek:

en: Unknown tool name.
hu: Ismeretlen eszköznév.

en: Tool name not given. Please use one of %(donottranslate)s=toolname.
hu: Nincs eszköznév megadva. Használja az egyiket %(donottranslate)s=eszköznév.

en: Unknown book name.
hu: Ismeretlen könyvnév.

en: Book name not given. Please use one of %(donottranslate)s=bookname.
hu: Nincs könyvnév megadva. Használja az egyiket %(donottranslate)s=könyvnév.

en: Unknown action: %s.
hu: Ismeretlen művelet: %s.

en: 
    Usage: gramps [OPTION...]
      --load-modules=MODULE1,MODULE2,...     Dynamic modules to load
    
    Help options
      -?, --help                             Show this help message
      --usage                                Display brief usage message
    
    Application options
      -O, --open=FAMILY_TREE                 Open Family Tree
      -U, --username=USERNAME                Database username
      -P, --password=PASSWORD                Database password
      -C, --create=FAMILY_TREE               Create on open if new Family Tree
      -i, --import=FILENAME                  Import file
      -e, --export=FILENAME                  Export file
      -r, --remove=FAMILY_TREE_PATTERN       Remove matching Family Tree(s) (use regular expressions)
      -f, --format=FORMAT                    Specify Family Tree format
      -a, --action=ACTION                    Specify action
      -p, --options=OPTIONS_STRING           Specify options
      -d, --debug=LOGGER_NAME                Enable debug logs
      -l [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees
      -L [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees in Detail
      -t [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees, tab delimited
      -u, --force-unlock                     Force unlock of Family Tree
      -s, --show                             Show config settings
      -c, --config=[config.setting[:value]]  Set config setting(s) and start Gramps
      -y, --yes                              Don't ask to confirm dangerous actions (non-GUI mode only)
      -q, --quiet                            Suppress progress indication output (non-GUI mode only)
      -v, --version                          Show versions
      -S, --safe                             Start Gramps in 'Safe mode'
                                              (temporarily use default settings)
      -D, --default=[APXFE]                  Reset settings to default;
                     A - addons are cleared
                     P - Preferences to default
                     X - Books are cleared, reports and tool settings to default
                     F - filters are cleared
                     E - Everything is set to default or cleared
hu: 
    Használat: gramps [OPTION...]
      --load-modules=MODULE1,MODULE2,...     A betöltendő dinamikus modulok
    
    Súgó opciók
      -?, --help                             Ennek a Súgóüzeneteknek a mutatása
      --usage                                Rövid használati üzenetek mutatása
    
    Alkalmazás opciók
      -O, --open=FAMILY_TREE                 Családfa megnyitása
      -U, --username=USERNAME                Adatbázis felhasználó név
      -P, --password=PASSWORD                Adatbázis jelszó
      -C, --create=FAMILY_TREE               Ha új Családfa, annak létrehozása a megnyitotton
      -i, --import=FILENAME                  Fájl importálása
      -e, --export=FILENAME                  Fájl exportálása
      -r, --remove=FAMILY_TREE_PATTERN       Az egyező Családfa(ák) eltávolítása (reguláris kifejezések használatával)
      -f, --format=FORMAT                    Családfa formátum meghatározása
      -a, --action=ACTION                    Tevékenység meghatározása
      -p, --options=OPTIONS_STRING           Opciók meghatározása
      -d, --debug=LOGGER_NAME                Hibakereső logok bekapcsolása
      -l [FAMILY_TREE_PATTERN...]            Családfák listázása
      -L [FAMILY_TREE_PATTERN...]            Családfák részletes listázása
      -t [FAMILY_TREE_PATTERN...]            Családfák listázása tabulátor korlátozással
      -u, --force-unlock                     Családfa kényszerített feloldása
      -s, --show                             Beállítások mutatása
      -c, --config=[config.setting[:value]]  Beállítás(ok) megadása és a Gramps indítása
      .y, --yes                              Ne kérdezzen rá a veszélyes műveletekre (csak nem grafikus módban)
      -q, --quiet                            A haladásjelző kimenet tiltása (csak nem grafikus módban)
      -v, --version                          Verziók mutatása
      -S, --safe                             A Gramps indítása 'Biztonsági mód'-ban
                                              (alap beállítások ideiglenes használata)
      -D, --default=[APXFE]                  A beállítások alaphelyzetbe állítása;
                     A - beépülők kikapcsolása
                     P - Beállítások alaphelyzetbe
                     X - Könyvek kiürítése, a jelentések és a lehetőségek alaphelyzetbe állítása
                     F - a szűrők kikapcsolása
                     E - Minden alaphelyzetbe állítása, vagy kikapcsolása

en: 
    Example of usage of Gramps command line interface
    
    1. To import four databases (whose formats can be determined from their names)
    and then check the resulting database for errors, one may type:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps -i file4.wft -a tool -p name=check.
    
    2. To explicitly specify the formats in the above example, append filenames with appropriate -f options:
    gramps -i file1.ged -f gedcom -i file2.gpkg -f gramps-pkg -i ~/db3.gramps -f gramps -i file4.wft -f wft -a tool -p name=check.
    
    3. To record the database resulting from all imports, supply -e flag
    (use -f if the filename does not allow Gramps to guess the format):
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg
    
    4. To save any error messages of the above example into files outfile and errfile, run:
    gramps -i file1.ged -i file2.dpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg >outfile 2>errfile
    
    5. To import three databases and start interactive Gramps session with the result:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps
    
    6. To open a database and, based on that data, generate timeline report in PDF format
    putting the output into the my_timeline.pdf file:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=timeline,off=pdf,of=my_timeline.pdf
    
    7. To generate a summary of a database:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=summary
    
    8. Listing report options
    Use the name=timeline,show=all to find out about all available options for the timeline report.
    To find out details of a particular option, use show=option_name , e.g. name=timeline,show=off string.
    To learn about available report names, use name=show string.
    
    9. To convert a Family Tree on the fly to a .gramps xml file:
    gramps -O 'Family Tree 1' -e output.gramps -f gramps
    
    10. To generate a web site into an other locale (in german):
    LANGUAGE=de_DE; LANG=de_DE.UTF-8 gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=navwebpage,target=/../de
    
    11. Finally, to start normal interactive session type:
    gramps
    
    Note: These examples are for bash shell.
    Syntax may be different for other shells and for Windows.
hu: 
    Példa a Gramps parancssori interfész használatához
    
    1. Négy adatbázis importálásához (melyek formátuma a nevükből megállapítható),
    majd az eredményül kapott adatbázis hibaellenőrzéséhez ezt írhatjuk:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps -i file4.wft -a tool -p name=check. 
    
    2. A fenti példa formátumainak pontos meghatározásához a fájlnevekhez adjuk hozzá a megfelelő -f opciókat:
    gramps -i file1.ged -f gedcom -i file2.gpkg -f gramps-pkg -i ~/db3.gramps -f gramps -i file4.wft -f wft -a tool -p name=check. 
    
    3. Az összes importálást eredményező adatbázis rögzítéséhez biztosítsuk az -e címkét
    (használjuk az -f-et, ha a fájlnévből a Gramps nem találhatja ki a formátumot):
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg
    
    4. A fenti példa bármilyen hibaüzenetének mentéséhez (outfile és errfile nevű fájlokba) futtassuk:
    gramps -i file1.ged -i file2.dpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg >outfile 2>errfile
    
    5. Három adatbázis importjához, majd az eredménnyel interaktív Gramps munkamenetet indítani így lehet:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps
    
    6. Adatbázis megnyitásához, majd ennek alapján PDF formátumú idővonal összesítőt létrehozni,
    a kimenő adatokat pedig a my_timeline.pdf fájlba rakni így lehet:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=timeline,off=pdf,of=my_timeline.pdf
    
    7. Egy adatbázis összesítőt így lehet létrehozni:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=summary
    
    8. Összesítő opciók listázása
    Használja a name=timeline,show=all kifejezést az idővonal összesítő összes opciójának megtalálásához.
    Egy meghatározott opció részleteinek megtalálásához használja a show=option_name kifejezést, pl. name=timeline,show=off.
    Az elérhető összesítő nevek megismeréséhez használja a name=show kifejezést.
    
    9. A családfa azonnali .gramps xml fájlba konvertálása:
    gramps -O 'Family Tree 1' -e output.gramps -f gramps
    
    10. Egy web-oldal generálása más helyszínre/helyre (itt németül):
    LANGUAGE=de_DE; LANG=de_DE.UTF-8 gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=navwebpage,target=/../de
    
    11. Végül, egy normális interaktív munkamenet típus indítása:
    gramps
    
    Megjegyzés: Ezek a példák bash shell-hez készültek.
    A szintaktika különbözhet más shellek és a Windows esetén.

en: Trying to open: %s ...
hu: Megnyitási kísérlet: %s ...

en: WARNING: %(strerr)s (errno=%(errno)s):
    WARNING: %(name)s
hu: FIGYELEM: %(strerr)s (errno=%(errno)s):
    FIGYELEM: %(name)s

en: Unknown action: %s. Ignoring.
hu: Ismeretlen művelet: %s. Figyelmen kívül hagyás.

en: setup debugging
hu: hibakeresés beállítása

en: Gramps config settings from %s:
hu: Gramps konfigurációs beállítások %s-ből:

en: Current Gramps config setting: %(name)s:%(value)s
hu: A jelenlegi Gramps konfigurációs beállítások: %(name)s:%(value)s

en: DEFAULT
hu: ALAPÉRTELMEZETT

en:     New Gramps config setting: %(name)s:%(value)s
hu:     Új Gramps konfigurációs beállítások: %(name)s:%(value)s

en: Gramps: no such config setting: '%s'
hu: Gramps: nincs ilyen konfigurációs beállítás: '%s'

en: Error parsing the arguments
hu: Hiba a paraméterek feldolgozásakor

en: Unavailable
hu: Elérhetetlen

en: ERROR: %(title)s 
           %(message)s
hu: HIBA: %(title)s 
           %(message)s

en: Path
hu: Útvonal

en: Database
hu: Adatbázis

en: Last accessed
hu: Utoljára használt

en: Locked?
hu: Zárolt?

en: Family Tree "%s":
hu: "%s" családfa:

en: Starting Import, %s
hu: %s importálás kezdése

en: Import finished...
hu: Az importálás befejeződött...

en: Importing data...
hu: Adatok importálása...

en: Remove family tree warning
hu: A Családfa figyelmeztetés eltávolítása

en: Are you sure you want to remove the family tree named
    "%s"?
hu: Biztos benne, hogy az alábbi Családfát el akarja távolítani:
    "%s"?

en: Could not delete Family Tree
hu: A Családfa nem törölhető

en: Could not rename Family Tree
hu: Nem tudom átnevezni a Családfát

en: 
    ERROR: Wrong database path in Edit Menu->Preferences.
    Open preferences and set correct database path.
    
    Details: Could not make database directory:
        %s
hu: 
    HIBA: Hibás adatbázis útvonal a Szerkesztés menü->Beállítások-ban.
    Nyissa meg a beállításokat és adja meg a helyes adatbázis útvonalat.
    
    Részletek: Az adatbázis könyvtár nem hozható létre:
        %s

en: Never
hu: Soha

en: Locked by %s
hu: %s által zárolt

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: WARNING: %s
hu: FIGYELMEZTETÉS: %s

en: ERROR: %s
hu: HIBA: %s

en: Low level database corruption detected
hu: Alacsony szintű adatbázis hibát észleltem

en: Gramps has detected a problem in the underlying database. This can sometimes be repaired from the Family Tree Manager. Select the database and click on the Repair button
hu: A Gramps az alap Berkeley adatbázisban hibát észlelt. Ez javítható a Családfa Kezelőben. Válassza ki az adatbázist és kattintson a Javítás gombra

en: Read only database
hu: Csak olvasható adatbázis

en: You do not have write access to the selected file.
hu: Nincs írási joga a kiválasztott fájlra.

en: Cannot open database
hu: Az adatbázis nem megnyitható

en: Could not open file: %s
hu: Nem megnyitható fájl: %s

en: Could not load a recent Family Tree.
hu: Létező családfa nem betölthető.

en: Family Tree does not exist, as it has been deleted.
hu: A családfa nem létezik, mivel törlésre került.

en: The database is locked.
hu: Az adatbázis lezárt.

en: Use the --force-unlock option if you are sure that the database is not in use.
hu: Használja a --force-unlock változót, ha biztos az adatbázis használaton kívüliségében.

en: Error encountered: %s
hu: Hibával találkoztam: %s

en:   Details: %s
hu:   Részletek: %s

en: Error encountered in argument parsing: %s
hu: Hibát észleltem a paraméter feldolgozásakor: %s

en: ERROR: Please specify a person
hu: HIBA: Kérem adjon meg egy személyt

en: ERROR: Please specify a family
hu: HIBA: Kérem adjon meg egy családot

en: =filename
hu: =fájlnév

en: Output file name. MANDATORY
hu: Kimeneti fájlnév. KÖTELEZŐ

en: =format
hu: =formátum

en: Output file format.
hu: Kimeneti fájlformátum.

en: =name
hu: =név

en: Style name.
hu: Stílusnév.

en: Paper size name.
hu: Papírméret név.

en: =number
hu: =szám

en: Paper orientation number.
hu: Papírtájolás szám.

en: Left paper margin
hu: Bal oldali margó

en: Size in cm
hu: Méret cm-ben

en: Right paper margin
hu: Jobb oldali margó

en: Top paper margin
hu: Oldal felső margó

en: Bottom paper margin
hu: Oldal alsó margó

en: =css filename
hu: =css fájlnév

en: CSS filename to use, html format only
hu: A használandó CSS fájlnév, csak html formátum

en: Unknown option: %s
hu: Ismeretlen beállítás: %s

en:    Valid options are:
hu:    Érvényes beállítások:

en:    Use '%(donottranslate)s' to see description and acceptable values
hu:    A leírás és a használható értékek megtekintéséhez használja a(z) '%(donottranslate)s'-t

en: Ignoring '%(notranslate1)s=%(notranslate2)s' and using '%(notranslate1)s=%(notranslate3)s'.
hu: '%(notranslate1)s=%(notranslate2)s' mellőzése és '%(notranslate1)s=%(notranslate3)s' használata.

en: Use '%(notranslate)s' to see valid values.
hu: Használja a(z) '%(notranslate)s'-t az érvényes értékek megtekintéséhez.

en: Ignoring unknown option: %s
hu: Ismeretlen beállítás mellőzése: %s

en:    Available options:
hu:    Elérhető lehetőségek:

en: (no help available)
hu: (nincs hozzá súgó)

en:    Available values are:
hu:    Elérhető értékek:

en: option '%(optionname)s' not valid. Use '%(donottranslate)s' to see all valid options.
hu: a(z) '%(optionname)s' nem érvényes: Használja a(z) '%(donottranslate)s'-t az összes elérhető lehetőség megtekintéséhez.

en: Failed to write report.
hu: Nem sikerült összesítőt írni.

en: Failed to make '%s' report.
hu: Nem sikerült '%s' összesítőt írni.

en: Error detected in database
hu: Hibát észleltem az adatbázisban

en: Gramps has detected an error in the database. This can usually be resolved by running the "Check and Repair Database" tool.
    
    If this problem continues to exist after running this tool, please file a bug report at %(gramps_bugtracker_url)s
hu: A Gramps hibát észlelt az adatbázisban. Ez általában orvosolható az "Adatbázis ellenőrzése és javítása" eszközzel.
    
    Ha a probléma továbbra is fennáll az eszköz futtatása után, kérem helyezzen el egy hibajelentést a %(gramps_bugtracker_url)s címen.

en: Imported %Y/%m/%d %H:%M:%S
hu: Importált %Y/%m/%d %H:%M:%S

en: Missing Given Name
hu: Hiányzó keresztnév

en: Missing Record
hu: Hiányzó felvétel

en: Missing Surname
hu: Hiányzó vezetéknév

en: [Living]
hu: [Élő]

en: Private Record
hu: Bizalmas felvétel

[ctx: localized lexeme inflections]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: January
hu: január

[ctx: surname]
en: none
hu: nincs

[ctx: given-name]
en: none
hu: nincs

en: Date parser for '%s' not available, using default
hu: Adat szintaktikai ellenőrző a(z) '%s'-hoz nem elérhető, az alapértelmezettet használom

en: Date displayer for '%s' not available, using default
hu: Adat ábrázoló a(z) '%s'-hez nem elérhető, az alapértelmezettet használom

note: Translators: Numeric year, month, day
en: YYYY-MM-DD (ISO)
hu: ÉÉÉÉ-HH-NN (ISO)

[ctx: date format]
note: Translators: You may translate this as "Numerical", "System preferred", or similar.
en: Numerical
hu: Numerikus

note: Translators: Full month name, day, year
en: Month Day, Year
hu: Hónap Nap, Év

note: Translators: Abbreviated month name, day, year
en: Mon Day, Year
hu: Hó Nap, Év

note: Translators: Day, full month name, year
en: Day Month Year
hu: Nap Hónap Év

note: Translators: Day, abbreviated month name, year
en: Day Mon Year
hu: Nap Hó Év

[ctx: from]
note: Translators: If "from <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hu: {year} {long_month}tó(ő)l

[ctx: to]
note: Translators: If "to <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hu: {year} {long_month}ig

[ctx: between]
note: Translators: If "between <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hu: {year} {long_month} között

[ctx: and]
note: Translators: If "and <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hu: {year} {long_month} és

[ctx: before]
note: Translators: If "before <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hu: {year} {long_month} előtt

[ctx: after]
note: Translators: If "after <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hu: {year} {long_month} után

[ctx: about]
note: Translators: If "about <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hu: {year} {long_month} körül

[ctx: estimated]
note: Translators: If "estimated <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hu: körülbelül {year} {long_month}

[ctx: calculated]
note: Translators: If "calculated <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hu: számított {year} {long_month}

en: {short_month} {year}
hu: {year} {short_month}

[ctx: from]
note: Translators: If "from <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hu: {year} {short_month}-tó(ő)l

[ctx: to]
note: Translators: If "to <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hu: {year} {short_month}-ig

[ctx: between]
note: Translators: If "between <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hu: {year} {short_month} között

[ctx: and]
note: Translators: If "and <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hu: {year} {short_month} és

[ctx: before]
note: Translators: If "before <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hu: {year} {short_month} előtt

[ctx: after]
note: Translators: If "after <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hu: {year} {short_month} után

[ctx: about]
note: Translators: If "about <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hu: {year} {short_month} körül

[ctx: estimated]
note: Translators: If "estimated <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hu: körülbelül {year} {short_month}

[ctx: calculated]
note: Translators: If "calculated <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hu: számított {year} {short_month}

en: {date_quality}from {date_start} to {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}
hu: {date_quality}{date_start}-tó(ő)l {date_stop}-ig{nonstd_calendar_and_ny}

en: {date_quality}between {date_start} and {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}
hu: {date_quality}{date_start} és {date_stop} között{nonstd_calendar_and_ny}

note: Translators: this month is ALREADY inflected: ignore it
en: {long_month} {day:d}, {year}
hu: {year} {long_month} {day:d}

note: Translators: this month is ALREADY inflected: ignore it
en: {short_month} {day:d}, {year}
hu: {year} {short_month} {day:d}

note: Translators: this month is ALREADY inflected: ignore it
en: {day:d} {long_month} {year}
hu: {year} {long_month} {day:d}

note: Translators: this month is ALREADY inflected: ignore it
en: {day:d} {short_month} {year}
hu: {year} {short_month} {day:d}

en: today
hu: ma

[ctx: localized lexeme inflections]
en: February
hu: február

[ctx: localized lexeme inflections]
en: March
hu: március

[ctx: localized lexeme inflections]
en: April
hu: április

[ctx: localized lexeme inflections]
en: May
hu: május

[ctx: localized lexeme inflections]
en: June
hu: június

[ctx: localized lexeme inflections]
en: July
hu: július

[ctx: localized lexeme inflections]
en: August
hu: augusztus

[ctx: localized lexeme inflections]
en: September
hu: szeptember

[ctx: localized lexeme inflections]
en: October
hu: október

[ctx: localized lexeme inflections]
en: November
hu: november

[ctx: localized lexeme inflections]
en: December
hu: december

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Jan
hu: jan

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Feb
hu: feb

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Mar
hu: márc

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Apr
hu: ápr

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: May
hu: máj

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Jun
hu: jún

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Jul
hu: júl

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Aug
hu: aug

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Sep
hu: szept

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Oct
hu: okt

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Nov
hu: nov

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Dec
hu: dec

[ctx: calendar]
en: Gregorian
hu: Gergely

[ctx: calendar]
en: Julian
hu: Julián

[ctx: calendar]
en: Hebrew
hu: héber

[ctx: calendar]
en: French Republican
hu: francia köztársasági

[ctx: calendar]
en: Persian
hu: perzsa

[ctx: calendar]
en: Islamic
hu: iszlám

[ctx: calendar]
en: Swedish
hu: svéd

[ctx: Hebrew month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Tishri
hu: tisrí

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Heshvan
hu: hesván

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Kislev
hu: kiszlév

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Tevet
hu: tévét

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Shevat
hu: svát

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: AdarI
hu: ádár risón

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: AdarII
hu: ádár séni

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Nisan
hu: niszán

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Iyyar
hu: ijjár

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Sivan
hu: sziván

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Tammuz
hu: tammuz

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Av
hu: áv

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Elul
hu: elúl

[ctx: French month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Vendémiaire
hu: Szüret hava

[ctx: French month lexeme]
en: Brumaire
hu: Köd hava

[ctx: French month lexeme]
en: Frimaire
hu: Dér hava

[ctx: French month lexeme]
en: Nivôse
hu: Hó hava

[ctx: French month lexeme]
en: Pluviôse
hu: Eső hava

[ctx: French month lexeme]
en: Ventôse
hu: Szél hava

[ctx: French month lexeme]
en: Germinal
hu: Sarjadás hava

[ctx: French month lexeme]
en: Floréal
hu: Virágzás hava

[ctx: French month lexeme]
en: Prairial
hu: Rét hava

[ctx: French month lexeme]
en: Messidor
hu: Aratás hónapja

[ctx: French month lexeme]
en: Thermidor
hu: Hőség hónapja

[ctx: French month lexeme]
en: Fructidor
hu: Gyümölcs hava

[ctx: Islamic month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Muharram
hu: Megtiltott (Muharram)

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Safar
hu: Szafar

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rabi`al-Awwal
hu: Rabí al-Avval

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rabi`ath-Thani
hu: Rabí asz-Száni

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Jumada l-Ula
hu: Dzsumáda l-Úla

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Jumada t-Tania
hu: Dzsumáda l-Áhir

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rajab
hu: Radzsab

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Sha`ban
hu: Saabán

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Ramadan
hu: Ramadán

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Shawwal
hu: Savvál

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Dhu l-Qa`da
hu: Dzu l-Kaada

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Dhu l-Hijja
hu: Dzu l-Hiddzsat

[ctx: Persian month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Farvardin
hu: farvardin

[ctx: Persian month lexeme]
en: Ordibehesht
hu: ordibehesht

[ctx: Persian month lexeme]
en: Khordad
hu: khordad

[ctx: Persian month lexeme]
en: Tir
hu: tir

[ctx: Persian month lexeme]
en: Mordad
hu: mordad

[ctx: Persian month lexeme]
en: Shahrivar
hu: shahrival

[ctx: Persian month lexeme]
en: Mehr
hu: mehr

[ctx: Persian month lexeme]
en: Aban
hu: aban

[ctx: Persian month lexeme]
en: Azar
hu: azar

[ctx: Persian month lexeme]
en: Dey
hu: dey

[ctx: Persian month lexeme]
en: Bahman
hu: bahman

[ctx: Persian month lexeme]
en: Esfand
hu: esfand

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: before
hu:  előtt

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: after
hu:  után

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: about
hu:  körül

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: from
hu: -tól

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: to
hu: -ig

[ctx: date quality]
en: estimated
hu: körülbelül

[ctx: date quality]
en: calculated
hu: számított

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Sun
hu: V

en: Mon
hu: H

en: Tue
hu: K

en: Wed
hu: Sze

en: Thu
hu: Cs

en: Fri
hu: P

en: Sat
hu: Szo

en: Add child to family
hu: Gyermek családhoz adása

en: Remove child from family
hu: Gyermek eltávolítása a családból

en: Remove Family
hu: Család eltávolítása

en: Remove father from family
hu: Apa eltávolítása a családból

en: Remove mother from family
hu: Anya eltávolítása a családból

en: The schema version is not supported by this version of Gramps.
    
    This Family Tree is schema version %(tree_vers)s, and this version of Gramps supports versions %(min_vers)s to %(max_vers)s
    
    Please upgrade to the corresponding version or use XML for porting data between different schema versions.
hu: A séma verziója nem támogatott a Gramps most futó változatával.
    
    Ez a Családfa %(tree_vers)s séma változatú, de ez a Gramps a(z) %(min_vers)s-től a %(max_vers)s változatokat támogatja
    
    Kérem frissítsen a megfelelő változatra, vagy használjon XML-t az adatok portolására a különböző verziójú sémák között.

en: The Python version is not supported by this version of Gramps.
    
    This Family Tree is Python version %(tree_vers)s, and this version of Gramps supports versions %(min_vers)s to %(max_vers)s
    
    Please upgrade to the corresponding version or use XML for porting data between different Python versions.
hu: A Python verziója nem támogatott a Gramps most futó változatával.
    
    Ez a Családfa %(tree_vers)s Python változatú, de ez a Gramps a(z) %(min_vers)s-től a %(max_vers)s változatokat támogatja
    
    Kérem frissítsen a megfelelő változatra, vagy használjon XML-t az adatok portolására a különböző Python verziók között.

en: The Family Tree you are trying to load is in the schema version %(oldschema)s format. This version of Gramps uses schema version %(newschema)s. Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading the schema version of the Family Tree.
    
    If you upgrade then you won't be able to use the previous version of Gramps, even if you subsequently %(wiki_manual_backup_html_start)sbackup%(html_end)s or %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s your upgraded Family Tree.
    
    Upgrading is a difficult task which could irretrievably corrupt your Family Tree if it is interrupted or fails.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your %(bold_start)sold%(bold_end)s version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
hu: A betölteni kívánt Családfa formátum sémája %(oldschema)s változatú. A jelenleg használt Gramps formátum séma változata: %(newschema)s. Ezért ezt a Családfát a Családfa séma frissítése nélkül nem tudja betölteni.
    
    Ha frissített, akkor nem lesz képes használni a Gramps előző változatát, még akkor sem, ha a %(wiki_manual_backup_html_start)s szerint mentette%(html_end)s, vagy %(wiki_manual_export_html_start)sexportálta%(html_end)s a frissített Családfát.
    
    A frissítés egy nehéz feladat, ami hiba, vagy megszakadás esetén visszavonhatatlanul tönkreteheti Családfáját.
    
    Ha még nem készített mentést a Családfáról, akkor indítsa el a Gramps %(bold_start)srégi%(bold_end)s változatát, a Családfáról %(wiki_backup_html_start)skészítsen mentést%(html_end)s.

en: Database connection failed.
    
    %(message)s
    Please check your connection settings file:
    %(settings_file)s
hu: Hibás adatbázis kapcsolat.
    
    %(message)s
    Ellenőrizze a kapcsolat beállító fájlt:
    %(settings_file)s

en: The Family Tree you are trying to load is in the %(dbtype)s database, which is no longer supported.
    Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading.
    
    If you upgrade then you won't be able to use the previous version of Gramps, even if you subsequently %(wiki_manual_backup_html_start)sbackup%(html_end)s or %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s your upgraded Family Tree.
    
    You are strongly advised to backup your Family Tree.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your previous version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
hu: A betölteni kívánt Családfa formátum változata %(dbtype)s, ami többé nem támogatott.
    Ezt a Családfát ezért frissítés nélkül nem tudja betölteni.
    
    Ha frissít, akkor nem lesz képes használni a Gramps előző változatát, még akkor sem, ha a %(wiki_manual_backup_html_start)s szerint mentette%(html_end)s, vagy %(wiki_manual_export_html_start)sexportálta%(html_end)s a frissített Családfát.
    
    Ezért erősen ajánljuk a Családfáját menteni.
    
    Ha még nem készített mentést a Családfáról, akkor indítsa el a Gramps korábbi változatát, a Családfáról %(wiki_backup_html_start)s készítsen mentést%(html_end)s.

en: _Undo %s
hu: %s _visszavonása

en: _Redo %s
hu: %s _ismétlése

en: Number of people
hu: Emberek száma

en: Number of families
hu: Családok száma

en: Number of sources
hu: Források száma

en: Number of citations
hu: Idézetek száma

en: Number of events
hu: Események száma

en: Number of media
hu: Médiumok száma

en: Number of places
hu: Helyek száma

en: Number of repositories
hu: Tárolók száma

en: Number of notes
hu: Megjegyzések száma

en: Number of tags
hu: Címek száma

en: Schema version
hu: Séma változat

en: %(n1)6d  People        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hu: %(n1)6d  ember        %(n2)6d idézettel frissítésre került %(n3)6d mp alatt

en: %(n1)6d  Families      upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hu: %(n1)6d  család      %(n2)6d idézettel frissítésre került %(n3)6d mp alatt

en: %(n1)6d  Events        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hu: %(n1)6d  esemény        %(n2)6d idézettel frissítésre került %(n3)6d mp alatt

en: %(n1)6d  Media Objects upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hu: %(n1)6d  média objektum %(n2)6d idézettel frissítésre került %(n3)6d mp alatt

en: %(n1)6d  Places        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hu: %(n1)6d  helyszín        %(n2)6d idézettel frissítésre került %(n3)6d mp alatt

en: %(n1)6d  Repositories  upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hu: %(n1)6d  tároló  %(n2)6d idézettel frissítésre került %(n3)6d mp alatt

en: %(n1)6d  Sources       upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hu: %(n1)6d  forrás        %(n2)6d idézettel frissítésre került %(n3)6d mp alatt

en: Number of new objects upgraded:
hu: Az újonnan frissített objektumok száma:

en: 
    
    You may want to run
    Tools -> Family Tree Processing -> Merge
    in order to merge citations that contain similar
    information
hu: 
    
    Futtassa az
    Eszközök -> Családfa feldolgozás -> Összefűzés-t
    hogy összefűzze a hasonló információt tartalmazó
    idézeteket

en: Upgrade Statistics
hu: Statisztikák frissítése

en: Default format (defined by Gramps preferences)
hu: Alapértelmezett formátum (a Gramps beállításai szerint)

en: Surname, Given Suffix
hu: Vezetéknév, adott utótag

en: Given
hu: Keresztnév

en: Given Surname Suffix
hu: Adott vezetéknév utótag

en: Main Surnames, Given Patronymic Suffix Prefix
hu: Fő vezetéknév, adott apai név, utótag, előtag

en: Patronymic, Given
hu: Apai név, adott

[ctx: Person]
en: title
hu: cím

en: given
hu: adott

en: surname
hu: vezetéknév

en: suffix
hu: utótag

[ctx: Name]
en: call
hu: hívó

[ctx: Name]
en: common
hu: közös

en: initials
hu: iniciálék

[ctx: Name]
en: primary
hu: elsődleges

en: primary[pre]
hu: elsődleges[pre]

en: primary[sur]
hu: elsődleges[sur]

en: primary[con]
hu: elsődleges[con]

en: patronymic
hu: apai név

en: patronymic[pre]
hu: apai név[pre]

en: patronymic[sur]
hu: apai név[sur]

en: patronymic[con]
hu: apai név[con]

en: notpatronymic
hu: nem apai név

[ctx: Remaining names]
en: rest
hu: a többi

en: prefix
hu: előtag

en: rawsurnames
hu: nyers vezetéknév

en: nickname
hu: becenév

en: familynick
hu: családi becenév

en: Wrong name format string %s
hu: Rossz névformátum karakterlánc: %s

en: ERROR, Edit Name format in Preferences
hu: HIBA, szerkessze a Név-formátumot a Beállítások-ban

en: Error in '%s' file: cannot load.
hu: Hiba a(z) %s fájlban: nem betölthető.

en: Full
hu: Teljes

en: WARNING: Too many arguments in filter '%s'!
    Trying to load with subset of arguments.
hu: FIGYELEM: túl sok argumentum van a(z) '%s' szűrőben!
    Beolvasás próbája az argumentumok egy részével.

en: WARNING: Too few arguments in filter '%s'!
             Trying to load anyway in the hope this will be upgraded.
hu: FIGYELEM: túl kevés argumentum van a(z) '%s' szűrőben!
             Beolvasás próbája a pótlás reményében.

en: ERROR: filter %s could not be correctly loaded. Edit the filter!
hu: HIBA: a(z) %s szűrő nem beolvasható. Szerkessze a szűrőt!

en: General filters
hu: Általános szűrők

en: Wrong format of date-time
hu: Rossz dátum-idő formátum

en: Only date-times in the iso format of yyyy-mm-dd hh:mm:ss, where the time part is optional, are accepted. %s does not satisfy.
hu: Csak az ISO éééé-hh-nn óó:pp:ss dátum-idő formátum - ahol az idő rész csak opcionális - használható. A(z) %s nem megfelelő.

en: Confidence:
hu: Megbízhatóság:

en: Date:
hu: Dátum:

en: Volume/Page:
hu: Kötet/Oldal:

en: Citations matching parameters
hu: Paramétereknek megfelelő jegyzetek

en: Matches citations with particular parameters
hu: Meghatározott paramétereknek megfelelő jegyzetek

en: Citation/source filters
hu: Idézet/forrás szűrők

en: Event filters
hu: Eseményszűrők

en: Number must be:
hu: Ilyen szám kell:

en: Number of instances:
hu: Példányok száma:

en: ID:
hu: Azonosító:

en: Text:
hu: Szöveg:

en: Substring:
hu: Karakterláncrész:

en: Note type:
hu: Jegyzet típus:

en: Objects with notes with the particular type
hu: Bizonyos típusnak megfelelő objektumok jegyzetekkel

en: Matches notes with the particular type
hu: Meghatározott típusnak megfelelő jegyzetek

en: Reference count must be:
hu: Ilyen hivatkozási szám kell:

en: Reference count:
hu: Hivatkozás szám:

en: Source ID:
hu: Forrás azonosító:

en: Filter name:
hu: Szűrőnév:

en: Can't find filter %s in the defined custom filters
hu: A(z) %s szűrő nem található a meghatározott felhasználói szűrők között

en: Source filter name:
hu: Forrás szűrő neve:

en: Miscellaneous filters
hu: Vegyes szűrők

en: No description
hu: Nincs leírás

en: The filter definition contains a loop.
hu: A szűrő meghatározása hurkot tartalmaz.

en: One rule references another which eventually references the first.
hu: Egy szabály egy másikra hivatkozik, ami meg az elsőre hivatkozik.

en: Every citation
hu: Minden idézet

en: Matches every citation in the database
hu: Minden idézetnek megfelel az adatbázisban

en: Changed after:
hu: Változtatás ez után:

en: but before:
hu: de előbb, mint:

en: Citations changed after <date time>
hu: Idézetek változtak <date time> után

en: Matches citation records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
hu: Idézetek találatai, melyek egy meghatározott dátum-idő (éééé-hh-nn óó:pp:ss), vagy időintervallum - ha a második dátum-idő adott - után változtak.

en: Citations marked private
hu: Bizalmasnak jelölt idézetek

en: Matches citations that are indicated as private
hu: Bizalmasnak jelölt idézet találatok

en: Citation attribute:
hu: Idézet jellemzők:

en: Value:
hu: Érték:

en: Citations with the attribute <attribute>
hu: <attribute> jellemzőjű idézetek

en: Matches citations with the attribute of a particular value
hu: Meghatározott jellemzővel egyező idézetek

en: Confidence level:
hu: Megbízhatósági szint:

en: Citations with <count> media
hu: Idézetek <count> médiával

en: Matches citations with a certain number of items in the gallery
hu: A galériában bizonyos számú elemmel rendelkező idézetek

en: Citation with <Id>
hu: Idézet ezzel: <Id>

en: Matches a citation with a specified Gramps ID
hu: Meghatározott Gramps azonosítóval rendelkező idézet

en: Citations having <count> notes
hu: <count> jegyzettel rendelkező idézetek

en: Matches citations having a certain number of notes
hu: Bizonyos számú jegyzettel rendelkező idézetek

en: Citations having notes containing <substring>
hu: <substring> karakterláncot tartalmazó idézetekkel ellátott családok

en: Matches citations whose notes contain text matching a substring
hu: Karakterláncrésszel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő idézetek

en: Citations having notes containing <text>
hu: Idézetek <text> karakterláncot tartalmazó jegyzetekkel

en: Matches citations whose notes contain text matching a regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő idézetek

en: Citations with a note of type <type>
hu: Idézetek <type> típusú jegyzettel

en: Matches citations with a note of the specified type
hu: Idézetek egyezése egy meghatározott típussal rendelkező jegyzettel

en: Note filters
hu: Jegyzet szűrők

en: Citations with a reference count of <count>
hu: <count> hivatkozási számú idézetek

en: Matches citations with a certain reference count
hu: Megadott hivatkozási számnak megfelelő idézet találatok

en: Abbreviation:
hu: Rövidítés:

en: Author:
hu: Szerző:

en: Publication:
hu: Kiadvány:

en: Title:
hu: Cím:

en: Sources matching parameters
hu: Paramétereknek megfelelő források

en: Matches citations with a source of a particular value
hu: Meghatározott értékű forrásoknak megfelelő idézetek

en: Source filters
hu: Forrásszűrők

en: Citation with Source <Id>
hu: Idézet <Id> forrással

en: Matches a citation with a source with a specified Gramps ID
hu: Idézet egyezése egy meghatározott Gramps azonosítóval rendelkező forrással

en: Citations having source notes containing <text>
hu: Idézetek <text> szöveget tartalmazó forrás jegyzetekkel

en: Matches citations whose source notes contain a substring or match a regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel, vagy karakterlánccal egyező szövegű forrás jegyzetnek megfelelő idézetek

en: Tag:
hu: Címke:

en: Citations with the <tag>
hu: <tag> címkéjű jegyzetek

en: Matches citations with the particular tag
hu: Sajátos címkének megfelelő jegyzetek

en: Citations matching the <filter>
hu: <filter> szűrőnek megfelelő idézetek

en: Matches citations matched by the specified filter name
hu: Meghatározott szűrőnévnek megfelelő idézetek

en: Citations with Volume/Page containing <text>
hu: <text> szöveget tartalmazó idézetek kötettel/oldallal

en: Matches citations whose Volume/Page contains a certain substring
hu: Meghatározott karakterláncrészt tartalmazó idézetek kötet/oldal egyezése

en: Repository filter name:
hu: Tároló szűrő neve:

en: Citations with a source with a repository reference matching the <repository filter>
hu: <repository filter> szűrőnek megfelelő tároló hivatkozású források idézet találatai

en: Matches citations with sources with a repository reference that match a certain repository filter
hu: Bizonyos tároló szűrővel egyező tároló hivatkozású források idézet találatai

en: Citations with source matching the <source filter>
hu: <source filter> szűrővel egyező forrású idézetek

en: Matches citations with sources that match the specified source filter name
hu: Meghatározott forrásszűrő névvel egyező forrásoknak megfelelő idézetek

en: Citations with Id containing <text>
hu: <text> szöveget tartalmazó, azonosítóval ellátott idézetek

en: Matches citations whose Gramps ID matches the regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező Gramps azonosítónak megfelelő idézetek

en: Citations with Source Id containing <text>
hu: <text> szöveget tartalmazó, forrás azonosítóval ellátott idézetek

en: Matches citations whose source has a Gramps ID that matches the regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező, forrás Gramps azonosítóval rendelkező idézetek

en: Every event
hu: Minden esemény

en: Matches every event in the database
hu: Minden esemény egyezik az adatbázisban

en: Events changed after <date time>
hu: Események változtak <date time> után

en: Matches event records changed after a specified date/time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date/time is given.
hu: Találatok esemény mezőkre, ha megadott második dátum-idő esetén azok változtak a meghatározott dátum-idő (éééé-hh-nn óó-pp-ss) után, vagy időintervallumban.

en: Events marked private
hu: Bizalmasnak jelölt események

en: Matches events that are indicated as private
hu: Bizalmas jelölésnek megfelelő események

en: Event attribute:
hu: Esemény jellemző:

en: Events with the attribute <attribute>
hu: <attribute> jellemzőjű események

en: Matches events with the event attribute of a particular value
hu: Meghatározott értékű eseményjellemzőnek megfelelő események

en: Events with the <citation>
hu: Események <citation>-al

en: Matches events with a citation of a particular value
hu: Meghatározott értékű idézetnek megfelelő események

en: Description:
hu: Leírás:

en: Event type:
hu: Esemény típus:

en: Place:
hu: Hely:

en: Events with <data>
hu: Események <data>-al

en: Matches events with data of a particular value
hu: Meghatározott értékű adatnak megfelelő események

en: Day of Week:
hu: A hét napja:

en: Events occurring on a particular day of the week
hu: A hét meghatározott napjának eseményei

en: Matches events occurring on a particular day of the week
hu: A hét meghatározott napjának megfelelő események

en: Main Participants:
hu: Fő résztvevők:

en: Events matching parameters
hu: Paramétereknek megfelelő események

en: Matches events with particular parameters
hu: Meghatározott paramétereknek megfelelő események

en: Events with <count> media
hu: Események <count> médiával

en: Matches events with a certain number of items in the gallery
hu: A galériában bizonyos számú elemmel rendelkező események

en: Event with <Id>
hu: <Id> azonosítójú esemény

en: Matches an event with a specified Gramps ID
hu: Meghatározott Gramps azonosítónak megfelelő esemény

en: Events having <count> notes
hu: <count> jegyzettel rendelkező események

en: Matches events having a certain number of notes
hu: Bizonyos számú jegyzettel rendelkező események

en: Events having notes containing <substring>
hu: <substring> karakterláncot tartalmazó jegyzetekkel ellátott események

en: Matches events whose notes contain text matching a substring
hu: Karakterláncrésszel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő események

en: Events having notes containing <text>
hu: <text> szövegű jegyzetekkel ellátott események

en: Matches events whose notes contain text matching a regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő események

en: Events with a note of type <type>
hu: Események <type> típusú jegyzettel

en: Matches events with a note of the specified type
hu: Meghatározott típusú jegyzettel rendelkező események

en: Events with a reference count of <count>
hu: <count> hivatkozási számú események

en: Matches events with a certain reference count
hu: Bizonyos hivatkozási számnak megfelelő események

en: Events with <count> sources
hu: Események <count> forrással

en: Matches events with a certain number of sources connected to it
hu: Események bizonyos számú hozzákapcsolt forrással

en: Events with the <tag>
hu: <tag> címkéjű események

en: Matches events with the particular tag
hu: Meghatározott címkének megfelelő események

en: Events with the particular type
hu: Események pontos típussal

en: Matches events with the particular type
hu: Pontos típusnak megfelelő események

en: Events matching the <filter>
hu: <filter> szűrőnek megfelelő események

en: Matches events matched by the specified filter name
hu: Meghatározott szűrőnévnek megfelelő események

en: Include Family events:
hu: Családi eseményekkel együtt:

en: Person filter name:
hu: Személyszűrő neve:

en: Events of persons matching the <person filter>
hu: <person filter> szűrővel egyező személyek eseményei

en: Matches events of persons matched by the specified person filter name
hu: Meghatározott személyszűrő névvel egyező személynek megfelelő események

en: Place filter name:
hu: Hely szűrő neve:

en: Events of places matching the <place filter>
hu: <place filter> szűrővel egyező helyek eseményei

en: Matches events that occurred at places that match the specified place filter name
hu: Meghatározott hely-szűrő névvel egyező helyekhez tartozó események

en: Events with at least one direct source >= <confidence level>
hu: Események legalább egy >= <confidence level> megbízhatóságú direkt forrással

en: Matches events with at least one direct source with confidence level(s)
hu: Események legalább egy, (s) megbízhatósági szintnek megfelelő direkt forrással

en: Events with source matching the <source filter>
hu: <source filter> szűrővel egyező forrású események

en: Matches events with sources that match the specified source filter name
hu: Meghatározott forrás szűrő névvel egyező forrásoknak megfelelő események

en: Events with Id containing <text>
hu: Események <text> szöveget tartalmazó azonosítóval

en: Matches events whose Gramps ID matches the regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező Gramps azonosítónak megfelelő események

en: Every family
hu: Minden család

en: Matches every family in the database
hu: Minden család egyezik az adatbázisban

en: Families changed after <date time>
hu: Családok változtak <date time> után

en: Matches family records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
hu: Egyezés jelzés, ha megadott második dátum-idő esetén család mezők változtak egy meghatározott dátum-idő (éééé-hh-nn óó-pp-ss) után, vagy időintervallumban.

en: Person ID:
hu: Személy azonosító:

en: Families having child with Id containing <text>
hu: Családok <text> szöveget tartalmazó azonosítójú gyerekkel

en: Matches families where child has a specified Gramps ID
hu: Családok, ahol a gyermeknek meghatározott Gramps azonosítója van

en: Child filters
hu: Gyermek szűrő

en: Families with child with the <name>
hu: Családok, ahol a gyermek <name> nevű

en: Matches families where child has a specified (partial) name
hu: Családok, ahol a gyermeknek megszabott (részleges) neve van

en: Families marked private
hu: Bizalmas jelölésű családok

en: Matches families that are indicated as private
hu: Bizalmas jelölésnek megfelelő családok

en: Families having father with Id containing <text>
hu: Családok <text> szöveget tartalmazó azonosítójú apával

en: Matches families whose father has a specified Gramps ID
hu: Családok, ahol az apának meghatározott Gramps azonosítója van

en: Father filters
hu: Apa szűrők

en: Families with father with the <name>
hu: Családok, ahol az apa <name> nevű

en: Matches families whose father has a specified (partial) name
hu: Családok, ahol az apának megszabott (részleges) neve van

en: Family attribute:
hu: Család jellemző:

en: Families with the family <attribute>
hu: Családok <attribute> családjellemzővel

en: Matches families with the family attribute of a particular value
hu: Pontos értékű családjellemzőnek megfelelő családok

en: Families with the <citation>
hu: <citation> jelű családok

en: Matches families with a citation of a particular value
hu: Család találatok meghatározott értékű idézettel

en: Family event:
hu: Családi esemény:

en: Main Participants
hu: Fő résztvevők

en: Families with the <event>
hu: Családok <event> eseménnyel

en: Matches families with an event of a particular value
hu: Családok pontos értékű eseménnyel

en: Families with <count> media
hu: Családok <count> médiával

en: Matches families with a certain number of items in the gallery
hu: A galériában bizonyos számú elemmel rendelkező családok

en: Family with <Id>
hu: <Id> azonosítójú család

en: Matches a family with a specified Gramps ID
hu: Meghatározott Gramps azonosítóval rendelkező családok

en: Families with <count> LDS events
hu: Családok <count> mormon egyházi eseménnyel

en: Matches families with a certain number of LDS events
hu: Családok bizonyos számú mormon egyházi eseménnyel

en: Families having <count> notes
hu: <count> jegyzettel rendelkező családok

en: Matches families having a certain number notes
hu: Bizonyos számú jegyzettel rendelkező családok

en: Families having notes containing <substring>
hu: <substring> karakterláncot tartalmazó jegyzetekkel ellátott családok

en: Matches families whose notes contain text matching a substring
hu: Karakterláncrésszel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő családok

en: Families having notes containing <text>
hu: Családok <text> szöveget tartalmazó azonosítójú jegyzetekkel

en: Matches families whose notes contain text matching a regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő családok

en: Families with a note of type <type>
hu: Családok <type> típusú jegyzettel

en: Matches families with a note of the specified type
hu: Meghatározott típusú jegyzetnek megfelelő családok

en: Families with a reference count of <count>
hu: <count> hivatkozási számú családok

en: Matches family objects with a certain reference count
hu: Bizonyos hivatkozási számnak megfelelő család objektumok

en: Relationship type:
hu: Kapcsolat típus:

en: Families with the relationship type
hu: Családok kapcsolat típussal

en: Matches families with the relationship type of a particular value
hu: Családok pontos értékű kapcsolat típussal

en: Families with <count> sources
hu: Családok <count> forrással

en: Matches families with a certain number of sources connected to it
hu: Családok bizonyos számú hozzákapcsolt forrással

en: Families with the <source>
hu: Családok <source> forrással

en: Matches families who have a particular source
hu: Meghatározott forrással rendelkező családok

en: Families with the <tag>
hu: <tag> címkéjű családok

en: Matches families with the particular tag
hu: Meghatározott címkéjű családok

en: Families with twins
hu: Családok ikrekkel

en: Matches families with twins
hu: Ikrekkel rendelkező családok

en: Inclusive:
hu: Bezárólag:

en: Ancestor families of <family>
hu: A <family> családok őse

en: Matches ancestor families of the specified family
hu: A meghatározott családnak megfelelő ős-családok

en: Bookmarked families
hu: Könyvjelzőzött családok

en: Matches the families on the bookmark list
hu: Könyvjelző listán levő családok

en: Descendant families of <family>
hu: A <family> család leszármazott családjai

en: Matches descendant families of the specified family
hu: A meghatározott családnak megfelelő leszármazott családok

en: Families matching the <filter>
hu: <filter> szűrőnek megfelelő családok

en: Matches families matched by the specified filter name
hu: Meghatározott szűrőnévnek megfelelő családok

en: Families with at least one direct source >= <confidence level>
hu: Családok legalább egy >= <confidence level> megbízhatóságú direkt forrással

en: Matches families with at least one direct source with confidence level(s)
hu: Családok legalább egy, (s) megbízhatósági szintnek megfelelő direkt forrással

en: Families having mother with Id containing <text>
hu: Családok <text> szöveget tartalmazó azonosítójú anyával

en: Matches families whose mother has a specified Gramps ID
hu: Családok, ahol az anyának meghatározott Gramps azonosítója van

en: Mother filters
hu: Anya szűrők

en: Families with mother with the <name>
hu: Családok, ahol az anya <name> nevű

en: Matches families whose mother has a specified (partial) name
hu: Családok, ahol az anyának megszabott (részleges) neve van

en: Families with child matching the <regex_name>
hu: Családok <regex_name> névnek megfelelő gyermekkel

en: Matches families where some child has a name that matches a specified regular expression
hu: Családok, ahol valamelyik gyermek neve egyezik egy meghatározott reguláris kifejezéssel

en: Families with father matching the <regex_name>
hu: Családok <regex_name> névnek megfelelő apával

en: Matches families whose father has a name matching a specified regular expression
hu: Családok, ahol az apa neve egyezik egy meghatározott reguláris kifejezéssel

en: Families with Id containing <text>
hu: Családok <text> szöveget tartalmazó azonosítóval

en: Matches families whose Gramps ID matches the regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező Gramps azonosítónak megfelelő családok

en: Families with mother matching the <regex_name>
hu: Családok <regex_name> névnek megfelelő anyával

en: Matches families whose mother has a name matching a specified regular expression
hu: Családok, ahol az anya neve egyezik egy meghatározott reguláris kifejezéssel

en: Families with any child matching the <name>
hu: Családok, ahol bármely gyermek <name> nevű

en: Matches families where any child has a specified (partial) name
hu: Családok, ahol bármely gyermeknek megszabott (részleges) neve van

en: Families with father matching the <name>
hu: Családok <name> névnek megfelelő apával

en: Families with mother matching the <name>
hu: Családok <name> névnek megfelelő anyával

en: Every media object
hu: Minden média objektum

en: Matches every media object in the database
hu: Minden média objektum egyezik az adatbázisban

en: Media objects changed after <date time>
hu: <date time> után változott média objektumok

en: Matches media objects changed after a specified date:time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date:time is given.
hu: Egyező média objektumok, melyek a bevitt második dátum-idő esetén változtak a meghatározott dátum-idő (éééé-hh-nn óó-pp-ss) után, vagy azok intervallumában.

en: Media attribute:
hu: Média jellemző:

en: Media objects with the attribute <attribute>
hu: <attribute> jellemzőjű média objektumok

en: Matches media objects with the attribute of a particular value
hu: Meghatározott értékű jellemzővel egyező média objektumok

en: Media with the <citation>
hu: Média <citation>-al

en: Matches media with a citation of a particular value
hu: Média találatok meghatározott értékű idézettel

en: Media object with <Id>
hu: <Id> azonosítójú média objektum

en: Matches a media object with a specified Gramps ID
hu: Meghatározott Gramps azonosítójú média objektum egyezése

en: Type:
hu: Típus:

en: Path:
hu: Útvonal:

en: Media objects matching parameters
hu: Jellemzőkkel egyező média objektumok

en: Matches media objects with particular parameters
hu: Meghatározott paramétereknek megfelelő média objektumok

en: Media objects having notes containing <substring>
hu: <substring> karakterláncot tartalmazó jegyzetekkel ellátott média objektumok

en: Matches media objects whose notes contain text matching a substring
hu: Karakterláncrésszel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő média objektumok

en: Media objects having notes containing <text>
hu: Média objektumok <text> szöveget tartalmazó jegyzetekkel

en: Matches media objects whose notes contain text matching a regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő média objektumok

en: Media objects with a reference count of <count>
hu: <count> hivatkozási számú média objektumok

en: Matches media objects with a certain reference count
hu: Bizonyos hivatkozási számú média objektumok egyezése

en: Media with <count> sources
hu: Média <count> forrással

en: Matches media with a certain number of sources connected to it
hu: Média bizonyos számú hozzákapcsolt forrással

en: Media with the <source>
hu: Média ezzel: <source>

en: Matches media who have a particular source
hu: Meghatározott forrással rendelkező média

en: Media objects with the <tag>
hu: <tag> címkéjű média objektumok

en: Matches media objects with the particular tag
hu: Meghatározott címkének megfelelő média objektumok

en: Media objects matching the <filter>
hu: <filter> szűrőnek megfelelő média objektumok

en: Matches media objects matched by the specified filter name
hu: Meghatározott szűrőnévnek megfelelő média objektumok

en: Media with a direct source >= <confidence level>
hu: Média >= <confidence level> megbízhatóságú direkt forrással

en: Matches media with at least one direct source with confidence level(s)
hu: Média legalább egy (s) megbízhatósági szintnek megfelelő direkt forrással

en: Media objects marked private
hu: Bizalmasnak jelölt média objektumok

en: Matches Media objects that are indicated as private
hu: Bizalmas jelölésnek megfelelő média objektumok

en: Media objects with Id containing <text>
hu: Média objektumok <text> szöveget tartalmazó azonosítóval

en: Matches media objects whose Gramps ID matches the regular expression
hu: Média objektumok egyezése, melyek Gramps azonosítója egyezik egy szokásos kifejezéssel

en: Every note
hu: Minden bejegyzés

en: Matches every note in the database
hu: Minden bejegyzés egyezik az adatbázisban

en: Notes changed after <date time>
hu: Jegyzetek változtak <date time> után

en: Matches note records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
hu: Egyező jegyzet mezők, melyek a bevitt második dátum-idő esetén változtak a meghatározott dátum-idő (éééé-hh-nn óó-pp-ss) után, vagy azok intervallumában.

en: Note with <Id>
hu: Jegyzet <Id> azonosítóval

en: Matches a note with a specified Gramps ID
hu: Meghatározott Gramps azonosítójú jegyzettel egyezés

en: Notes matching parameters
hu: Paramétereknek megfelelő jegyzetek

en: Matches Notes with particular parameters
hu: Meghatározott paramétereknek megfelelő jegyzetek

en: Notes with a reference count of <count>
hu: <count> hivatkozási számú jegyzetek

en: Matches notes with a certain reference count
hu: Megadott hivatkozási számú jegyzeteknek megfelelés

en: Notes with the <tag>
hu: Jegyzetek <tag>-va(e)l

en: Matches notes with the particular tag
hu: Meghatározott címkének megfelelő jegyzetek

en: Notes with the particular type
hu: Jegyzetek meghatározott típussal

en: Notes matching the <filter>
hu: <filter> szűrőnek megfelelő jegyzetek

en: Matches notes matched by the specified filter name
hu: Meghatározott szűrőnévnek megfelelő jegyzetek

en: Notes containing <text>
hu: Jegyzetek <text> tartalommal

en: Matches notes that contain a substring or match a regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel, vagy karakterlánccal egyező szövegnek megfelelő jegyzetek

en: Notes containing <substring>
hu: Jegyzetek <substring> tartalommal

en: Matches notes that contain text which matches a substring
hu: Karakterláncrésszel egyező szövegnek megfelelő jegyzetek

en: Notes marked private
hu: Bizalmasnak jelölt jegyzetek

en: Matches notes that are indicated as private
hu: Bizalmas jelölésnek megfelelő jegyzetek

en: Notes with Id containing <text>
hu: Jegyzetek <text> tartalmú azonosítóval

en: Matches notes whose Gramps ID matches the regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező Gramps azonosítónak megfelelő jegyzetek

en: Persons changed after <date time>
hu: Személyek változása <date time> után

en: Matches person records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
hu: Személy adatok találatai, melyek egy meghatározott dátum-idő (éééé-hh-nn óó:pp:ss), vagy időintervallum - ha a második dátum-idő adott - után változtak.

en: Relationship path between <person> and people matching <filter>
hu: Kapcsolati útvonal <person> és a <filter> személy-találatok között

en: Relationship filters
hu: Kapcsolatszűrők

en: Searches over the database starting from a specified person and returns everyone between that person and a set of target people specified with a filter.  This produces a set of relationship paths (including by marriage) between the specified person and the target people.  Each path is not necessarily the shortest path.
hu: Meghatározott személytől keres az adatbázisban, majd mindenkivel visszatér, aki a szűrőben meghatározott célszemélyek és az adott személy közti feltételeknek megfelel.  Ez kapcsolati útvonalakat (házasságit is) hoz létre a meghatározott és a célszemélyek között. Az összes útvonal nem szükségképpen a legrövidebb.

en: Finding relationship paths
hu: Kapcsolati útvonalak keresése

en: Retrieving all sub-filter matches
hu: Az összes al-szűrő találat helyreállítása

en: Evaluating people
hu: Emberek értékelése

en: Disconnected people
hu: Nem kapcsolt emberek

en: Matches people that have no family relationships to any other person in the database
hu: Olyan emberek találatai, akiknek nincs családi kapcsolata az adatbázis egyetlen más személyével sem

en: Everyone
hu: Mindenki

en: Matches everyone in the database
hu: Mindenki megfelel az adatbázisban

en: Families with incomplete events
hu: Hiányos eseményű családok

en: Matches people with missing date or place in an event of the family
hu: Találatok hiányzó családi eseménydátumú, vagy eseményhelyű emberekre

en: People with <count> addresses
hu: Emberek <count> címmel

en: Matches people with a certain number of personal addresses
hu: Egy meghatározott számú személyes címnek megfelelő emberek

en: People with an address containing <text>
hu: Emberek <text> tartalmú lakcímmel

en: Matches people with a personal address containing the given text
hu: A megadott szövegű személyes címmel egyező emberek

en: People with an alternate name
hu: Emberek alternatív névvel

en: Matches people with an alternate name
hu: Egy alternatív névnek megfelelő emberek

en: People with <count> associations
hu: Emberek <count> társítással

en: Matches people with a certain number of associations
hu: Egy meghatározott számú társításnak megfelelő emberek

en: Personal attribute:
hu: Személyes jellemző:

en: People with the personal <attribute>
hu: Emberek ezzel: személyes <attribute>

en: Matches people with the personal attribute of a particular value
hu: Egy meghatározott értékű személyes jellemzőnek megfelelő emberek

en: People with the <birth data>
hu: Emberek ezzel: <birth data>

en: Matches people with birth data of a particular value
hu: Egy meghatározott értékű születési adatnak megfelelő emberek

en: People with the <citation>
hu: Emberek ezzel: <citation>

en: Matches people with a citation of a particular value
hu: Egy meghatározott értékű idézetnek megfelelő emberek

en: People with a common ancestor with <person>
hu: Emberek közös őse vele: <person>

en: Ancestral filters
hu: Ős-szűrő

en: Matches people that have a common ancestor with a specified person
hu: Olyan emberek találatai, akiknek közös az őse egy meghatározott személy

en: People with a common ancestor with <filter> match
hu: A <filter> találatnak megfelelő közös ősű emberek

en: Matches people that have a common ancestor with anybody matched by a filter
hu: Olyan emberek találatai, akiknek közös őse bárkinek megfelel a szűrő feltételében

en: People with the <death data>
hu: Emberek ezzel: <death data>

en: Matches people with death data of a particular value
hu: Egy meghatározott értékű halálozási adatnak megfelelő emberek

en: Personal event:
hu: Személyes esemény:

en: Primary Role:
hu: Elsődleges szerep:

en: People with the personal <event>
hu: Emberek ezzel: személyes <event>

en: Matches people with a personal event of a particular value
hu: Egy meghatározott értékű személyes eseménynek megfelelő emberek

en: People with the family <attribute>
hu: Emberek ezzel: családi <attribute>

en: Matches people with the family attribute of a particular value
hu: Egy meghatározott értékű családi jellemzőnek megfelelő emberek

en: People with the family <event>
hu: Emberek ezzel: családi <event>

en: Matches people with a family event of a particular value
hu: Egy meghatározott értékű családi eseménynek megfelelő emberek

en: People with <count> media
hu: Emberek <count> médiával

en: Matches people with a certain number of items in the gallery
hu: A galériában meghatározott számú elemmel rendelkező emberek

en: Person with <Id>
hu: Személy ezzel: <Id>

en: Matches person with a specified Gramps ID
hu: Személy találatok meghatározott Gramps-azonosítóval

en: People with <count> LDS events
hu: Emberek <count> mormon eseménnyel

en: Matches people with a certain number of LDS events
hu: Meghatározott számú mormon eseménnyel rendelkező emberek

en: Given name:
hu: Utónév:

en: Full Family name:
hu: Teljes családi név:

[ctx: person]
en: Title:
hu: Cím:

en: Suffix:
hu: Utótag:

en: Call Name:
hu: Hívónév:

en: Nick Name:
hu: Becenév:

en: Prefix:
hu: Előtag:

en: Single Surname:
hu: Egyszerű vezetéknév:

en: Connector
hu: Összekötő

en: Patronymic:
hu: Apai név:

en: Family Nick Name:
hu: Családi becenév:

en: People with the <name>
hu: Emberek ezzel: <name>

en: Matches people with a specified (partial) name
hu: Meghatározott (részleges) névvel rendelkező emberek

en: Surname origin type:
hu: Vezetéknév eredeti típusa:

en: People with the <Surname origin type>
hu: Emberek ezzel: <Surname origin type>

en: Matches people with a surname origin
hu: Eredeti vezetéknévnek megfelelő emberek

en: Name type:
hu: Név típus:

en: People with the <Name type>
hu: Emberek ezzel: <Name type>

en: Matches people with a type of name
hu: Egy névtípusnak megfelelő emberek

en: People with a nickname
hu: Emberek becenévvel

en: Matches people with a nickname
hu: Egy becenévnek megfelelő emberek

en: People having <count> notes
hu: Emberek <count> jegyzettel

en: Matches people having a certain number of notes
hu: Meghatározott számú jegyzettel rendelkező emberek

en: People having notes containing <substring>
hu: Emberek <substring> tartalmú jegyzettel

en: Matches people whose notes contain text matching a substring
hu: Emberek, akiknek jegyzetében egy karakterláncrésszel egyező szöveg van

en: People having notes containing <text>
hu: Személyek <text> tartalmú jegyzetekkel

en: Matches people whose notes contain text matching a regular expression
hu: Emberek, akiknek jegyzetében egy szabványos kifejezéssel egyező szöveg van

en: People with a note of type <type>
hu: Emberek <type> típusú jegyzettel

en: Matches people with a note of the specified type
hu: Meghatározott típusú jegyzetnek megfelelő emberek

en: People who are neither male nor female
hu: Emberek akik sem férfiak, sem nők

en: Matches all people with other gender
hu: Minden, egyéb nemmel rendelkező ember

en: Number of relationships:
hu: Kapcsolatok száma:

en: Number of children:
hu: Gyermekek száma:

en: People with the <relationships>
hu: Emberek ezzel: <relationships>

en: Matches people with a particular relationship
hu: Egy meghatározott kapcsolatnak megfelelő emberek

en: Family filters
hu: Családszűrők

en: Name:
hu: Név:

en: Soundex match of People with the <name>
hu: Soundex ember találat <name>-ra(re)

en: Soundex Match of people with a specified name. First name, Surname, Call name, and Nickname are searched in primary and alternate names.
hu: Soundex személy találat meghatározott névre. Az elsődleges és alternatív nevek között keresztnévre, családnévre és becenévre történik keresés.

en: People with <count> sources
hu: Emberek <count> forrással

en: Matches people with a certain number of sources connected to it
hu: Meghatározott számú forráskapcsolattal rendelkező emberek

en: People with the <source>
hu: Emberek ezzel: <source>

en: Matches people who have a particular source
hu: Meghatározott forrással rendelkező emberek

en: People with the <tag>
hu: Emberek ezzel: <tag>

en: Matches people with the particular tag
hu: Meghatározott címkével rendelkező emberek

en: Case sensitive:
hu: Nagybetű érzékeny:

en: People with records containing <substring>
hu: Emberek <substring> adattartalommal

en: Matches people whose records contain text matching a substring
hu: Emberek, akiknek adataiban egy karakterláncrésszel egyező szöveg van

en: People with unknown gender
hu: Emberek ismeretlen nemmel

en: Matches all people with unknown gender
hu: Minden, ismeretlen nemmel rendelkező ember

en: Adopted people
hu: Örökbefogadott emberek

en: Matches people who were adopted
hu: Örökbefogadott emberek találatai

en: People with children
hu: Emberek gyermekekkel

en: Matches people who have children
hu: Gyermekekkel rendelkező emberek

en: People with incomplete names
hu: Hiányos nevű emberek

en: Matches people with firstname or lastname missing
hu: Emberek hiányzó vezeték-, vagy utónévvel

en: Ancestors of <person>
hu: <person> ősei

en: Matches people that are ancestors of a specified person
hu: Emberek, akik egy meghatározott személy ősei

en: Ancestors of <filter> match
hu: A <filter> találatnak megfelelő ősök

en: Matches people that are ancestors of anybody matched by a filter
hu: Emberek találatai, akik ősei bárkinek, aki megfelel a szűrő feltételeinek

en: Bookmarked people
hu: Könyvjelzőzött emberek

en: Matches the people on the bookmark list
hu: A könyvjelzőlistának megfelelő emberek

en: Children of <filter> match
hu: A <filter> szűrőnek megfelelő gyermekek

en: Matches children of anybody matched by a filter
hu: A szűrőnek megfelelő bármely gyermek

en: Home Person
hu: Kiinduló személy

en: Matches the Home Person
hu: A kiinduló személlyel egyező személy

en: Descendant family members of <person>
hu: <person> leszármazott családtagjai

en: Descendant filters
hu: Leszármazott-szűrő

en: Matches people that are descendants or the spouse of a descendant of a specified person
hu: Egy meghatározott személy leszármazottjának, vagy leszármazott házastársának megfelelő emberek

en: Descendant family members of <filter> match
hu: <filter> -nek megfelelő leszármazott családtagok

en: Matches people that are descendants or the spouse of anybody matched by a filter
hu: Emberek találatai, akik leszármazottai, vagy házastársai bárkinek, aki megfelel a szűrő feltételeinek

en: Descendants of <person>
hu: <person> leszármazottai

en: Matches all descendants for the specified person
hu: Emberek, akik egy meghatározott személy összes leszármazottjai

en: Descendants of <filter> match
hu: A <filter> szűrőnek megfelelő leszármazottak

en: Matches people that are descendants of anybody matched by a filter
hu: Emberek találatai, akik leszármazottai bárkinek, aki megfelel a szűrő feltételeinek

en: Duplicated ancestors of <person>
hu: <person> kettőzött ősei

en: Matches people that are ancestors twice or more of a specified person
hu: Emberek, akik egy meghatározott személynek kétszeres, vagy többszörös ősei

en: Females
hu: Nők

en: Matches all females
hu: Minden nő találat

en: Number of generations:
hu: A generációk száma:

en: Ancestors of <person> not more than <N> generations away
hu: <person> ősei, akik nem több, mint <N> generációval távoliabbak

en: Matches people that are ancestors of a specified person not more than N generations away
hu: Meghatározott személy ősei, akik N-nél nem távolibb generációjúak

en: Ancestors of bookmarked people not more than <N> generations away
hu: Könyvjelzőzött emberek ősei, akik nem több, mint <N> generációval távoliabbak

en: Matches ancestors of the people on the bookmark list not more than N generations away
hu: Könyvjelzőlistás emberek ősei, akik N-nél nem távolibb generációjúak

en: Ancestors of the Home Person not more than <N> generations away
hu: A kiinduló személy ősei, akik nem több, mint <N> generációval távolabbiak

en: Matches ancestors of the Home Person not more than N generations away
hu: A kiinduló személy ősei, akik N-nél nem távolibb generációjúak

en: Descendants of <person> not more than <N> generations away
hu: <person> leszármazottai, akik nem több, mint <N> generációval távoliabbak

en: Matches people that are descendants of a specified person not more than N generations away
hu: Meghatározott személy leszármazottai, akik N-nél nem távolibb generációjúak

en: Males
hu: Férfiak

en: Matches all males
hu: Minden férfi találat

en: Ancestors of <person> at least <N> generations away
hu: <person> ősei, akik legalább <N> generációval távolabbiak

en: Matches people that are ancestors of a specified person at least N generations away
hu: Meghatározott személy leszármazottai, akik N-nél nem távolibb generációjúak

en: Descendants of <person> at least <N> generations away
hu: <person> leszármazottai, akik legalább <N> generációval távolabbiak

en: Matches people that are descendants of a specified person at least N generations away
hu: Meghatározott személy leszármazottai, akik legalább N generációval távolibbak

en: Parents of <filter> match
hu: <filter> szűrőnek megfelelő szülők

en: Matches parents of anybody matched by a filter
hu: Bárki szülő találatai, akik megfelelnek a szűrő feltételeinek

en: People related to <Person>
hu: <Person>-hoz köthető emberek

en: Matches people related to a specified person
hu: Emberek, akik egy meghatározott személyhez köthetőek

en: Siblings of <filter> match
hu: <filter> szűrőnek megfelelő testvérek

en: Matches siblings of anybody matched by a filter
hu: Bárki testvér találatai, aki megfelel a szűrő feltételeinek

en: Spouses of <filter> match
hu: <filter> szűrőnek megfelelő házastársak

en: Matches people married to anybody matching a filter
hu: Emberek, akik bárkivel házasodtak a szűrő feltételeinek megfelelően

en: Witnesses
hu: Tanúk

en: Matches people who are witnesses in any event
hu: Emberek találatai, akik egy esemény tanúi

en: Event filter name:
hu: Esemény szűrő neve:

en: Persons with events matching the <event filter>
hu: <event filter> eseményszűrőnek megfelelő emberek

en: Matches persons who have events that match a certain event filter
hu: Meghatározott eseményszűrő eseményeknek megfelelő emberek

en: People matching the <filter>
hu: <filter> szűrőnek megfelelő emberek

en: Matches people matched by the specified filter name
hu: Meghatározott szűrőnévnek megfelelő emberek találatai

en: Persons with at least one direct source >= <confidence level>
hu: Legalább egy, >= <confidence level> szintű direkt forrással rendelkező emberek

en: Matches persons with at least one direct source with confidence level(s)
hu: Legalább egy direkt forrás (s) megbízhatósági szinttel rendelkező emberek találatai

en: People missing parents
hu: Szüleiket vesztett emberek

en: Matches people that are children in a family with less than two parents or are not children in any family.
hu: Emberek, akik gyermekek egy kevesebb, mint két szülős családban, vagy nem gyermekei egy családnak sem.

en: People with multiple marriage records
hu: Emberek több házassági bejegyzéssel

en: Matches people who have more than one spouse
hu: Több mint egy feleséggel rendelkező emberek találatai

en: People with no marriage records
hu: Emberek házasság bejegyzés nélkül

en: Matches people who have no spouse
hu: Házastárs nélküli emberek találatai

en: People without a known birth date
hu: Emberek ismert születési dátum nélkül

en: Matches people without a known birthdate
hu: Nem ismert születési dátummal rendelkező emberek

en: People without a known death date
hu: Emberek ismert halálozási dátum nélkül

en: Matches people without a known deathdate
hu: Nem ismert halálozási dátummal rendelkező emberek

en: People marked private
hu: Bizalmas jelölésű emberek

en: Matches people that are indicated as private
hu: Bizalmas jelölésnek megfelelő emberek

en: People not marked private
hu: Bizalmasnak nem jelölt emberek

en: Matches people that are not indicated as private
hu: Nem bizalmasnak jelölt emberek találatai

en: People with incomplete events
hu: Emberek hiányos eseményekkel

en: Matches people with missing date or place in an event
hu: Emberek hiányzó dátummal, vagy hellyel valamelyik eseményüknél

en: On date:
hu: Ekkor:

en: People probably alive
hu: Feltehetően élő emberek

en: Matches people without indications of death that are not too old
hu: Emberek, akiknek a halálára nem utal semmi, és nem túl idősek

en: People with Id containing <text>
hu: Emberek <text> tartalmú azonosítóval

en: Matches people whose Gramps ID matches the regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező Gramps azonosítónak megfelelő emberek

en: People with a name matching <text>
hu: Emberek <text> szöveggel egyező névvel

en: Matches people's names containing a substring or matching a regular expression
hu: Megfelelő emberek, akiknek neve karakterláncot, vagy egy szabványos kifejezést tartalmaz

en: Relationship path between <persons>
hu: Kapcsolat útvonal <persons> között

en: Matches the ancestors of two persons back to a common ancestor, producing the relationship path between two persons.
hu: Két személy őseinek vizsgálata egy közös ősig; létrehozva a kapcsolati útvonalat a két személy között.

en: Relationship path between bookmarked persons
hu: A könyvjelzőzött személyek közötti kapcsolat útvonal

en: Matches the ancestors of bookmarked individuals back to common ancestors, producing the relationship path(s) between bookmarked persons.
hu: Két könyvjelzőzött egyén őseinek vizsgálata a közös ősökig; létrehozva a kapcsolat útvonala(ka)t a két könyvjelzőzött személy között.

en: People matching the <name>
hu: <name> névnek megfelelő emberek

en: Every place
hu: Minden hely

en: Matches every place in the database
hu: Minden hely egyezik az adatbázisban

en: Places changed after <date time>
hu: Helyek változtak <date time> után

en: Matches place records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
hu: Találatok hely mezőkre megadott második dátum-idő esetén, melyek változtak a meghatározott dátum-idő (éééé-hh-nn óó-pp-ss) után, vagy időintervallumban.

en: Place with the <citation>
hu: Helyszínek ezzel: <citation>

en: Matches places with a citation of a particular value
hu: Egy meghatározott értékű idézetnek megfelelő helyszínek

[ctx: place]
en: Name:
hu: Hely név:

en: Place type:
hu: Hely típus:

en: Code:
hu: Kód:

en: Places matching parameters
hu: Paramétereknek megfelelő helyek

en: Matches places with particular parameters
hu: Meghatározott paramétereknek megfelelő helyek

en: Places with <count> media
hu: Helyek <count> médiával

en: Matches places with a certain number of items in the gallery
hu: A galériában bizonyos számú elemmel rendelkező helyek

en: Place with <Id>
hu: <Id> azonosítójú hely

en: Matches a place with a specified Gramps ID
hu: Meghatározott Gramps azonosítónak megfelelő hely

en: Places with no latitude or longitude given
hu: Helyek nem megadott szélességi-, vagy hosszúsági fokkal

en: Matches places with empty latitude or longitude
hu: üres szélességi-, vagy hosszúsági fokú helyek

en: Position filters
hu: Helyzet szűrők

en: Places having <count> notes
hu: <count> jegyzettel rendelkező helyek

en: Matches places having a certain number of notes
hu: Bizonyos számú jegyzettel rendelkező helyek

en: Places having notes containing <substring>
hu: <substring> karakterláncot tartalmazó jegyzetekkel ellátott helyek

en: Matches places whose notes contain text matching a substring
hu: Karakterláncrésszel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő helyek

en: Places having notes containing <text>
hu: Helyek <text> szöveget tartalmazó idézetekkel

en: Matches places whose notes contain text matching a regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő helyek

en: Places with a note of type <type>
hu: <type> típusú jegyzettel rendelkező helyek

en: Matches places with a note of the specified type
hu: Meghatározott típusú jegyzetnek megfelelő helyek

en: Street:
hu: Utca:

en: Locality:
hu: Helyszín:

en: City:
hu: Város:

en: County:
hu: Megye:

en: State:
hu: Állam:

en: Country:
hu: Ország:

en: ZIP/Postal Code:
hu: Irányítószám:

en: Church Parish:
hu: Egyházmegye:

en: Places with a reference count of <count>
hu: <count> hivatkozási számú helyek

en: Matches places with a certain reference count
hu: Bizonyos hivatkozási számnak megfelelő helyek

en: Place with <count> sources
hu: Helyek <count> forrással

en: Matches places with a certain number of sources connected to it
hu: Meghatározott számú forráskapcsolattal rendelkező helyszínek

en: Places with the <source>
hu: Helyszínek ezzel: <source>

en: Matches places who have a particular source
hu: Meghatározott forrással rendelkező helyszínek

en: Places with the <tag>
hu: <tag> címkéjű helyek

en: Matches places with the particular tag
hu: A meghatározott címkével rendelkező helyek

en: Places matching a title
hu: A címnek megfelelő helyek

en: Matches places with a particular title
hu: A meghatározott címnek megfelelő helyek

en: Latitude:
hu: Szélességi fok:

en: Longitude:
hu: Hosszúsági fok:

en: Rectangle height:
hu: Téglalap magassága:

en: Rectangle width:
hu: Téglalap szélessége:

en: Places in neighborhood of given position
hu: Adott helyzet szomszédságában levő helyek

en: Matches places with latitude or longitude positioned in a rectangle of given height and width (in degrees), and with middlepoint the given latitude and longitude.
hu: Olyan szélességi-, vagy hosszúsági foknak megfelelő helyek egy téglalapban, aminek adott a magassága és szélessége (fokokban), és adott a közepe hosszúsági- és szélességi fokban.

en: Places enclosed by another place
hu: Más hely által mellékelt helyek

en: Matches a place enclosed by a particular place
hu: A meghatározott helynek mellékelt megfelelő helyek

en: Places of events matching the <event filter>
hu: <event filter> szűrőnek megfelelő események helyei

en: Matches places where events happened that match the specified event filter name
hu: Meghatározott eseményszűrő nevével egyező eseményeknek megfelelő helyek

en: Places matching the <filter>
hu: <filter> szűrőnek megfelelő helyek

en: Matches places matched by the specified filter name
hu: Meghatározott szűrőnévnek megfelelő helyek

en: Place with a direct source >= <confidence level>
hu: >= <confidence level> szintű direkt forrással rendelkező helyek

en: Matches places with at least one direct source with confidence level(s)
hu: Legalább egy megbízhatósági szintű direkt forrással rendelkező helyek találatai

en: Places marked private
hu: Bizalmasnak jelölt helyek

en: Matches places that are indicated as private
hu: Bizalmas jelölésnek megfelelő helyek

en: Places with Id containing <text>
hu: Helyek <text> szöveget tartalmazó azonosítóval

en: Matches places whose Gramps ID matches the regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező Gramps azonosítónak megfelelő helyek

en: Units:
hu: Egységek:

en: Places within an area
hu: Helyek egy körzetben

en: Matches places within a given distance of another place
hu: Egy helyhez viszonyított meghatározott távolságon belül levő helyszínek

en: Cannot use the filter 'within area'
hu: Ne használja a "területen belül" szűrőt

en: The place you selected contains bad coordinates. Please, run the tool 'clean input data'
hu: A kiválasztott hely rossz koordinátákat tartalmaz. Kérem használja a "bemeneti adatok tisztítása" eszközt

en: Every repository
hu: Minden tároló

en: Matches every repository in the database
hu: Minden tároló egyezik az adatbázisban

en: Repositories changed after <date time>
hu: Tárolók változtak <date time> után

en: Matches repository records changed after a specified date/time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date/time is given.
hu: Egyező tároló mezők, melyek a bevitt második dátum-idő esetén változtak a meghatározott dátum-idő (éééé-hh-nn óó-pp-ss) után, vagy azok intervallumában.

en: Repository attribute:
hu: Tároló jellemző:

en: Repositories with the attribute <attribute>
hu: <attribute> jellemzőjű tárolók

en: Matches repositories with the attribute of a particular value
hu: Meghatározott értékű jellemzővel egyező tárolók

en: Repository with <Id>
hu: <Id> azonosítójú tároló

en: Matches a repository with a specified Gramps ID
hu: Tároló egyezés meghatározott Gramps azonosítóval

en: Repositories having notes containing <substring>
hu: <substring> karakterláncot tartalmazó jegyzetekkel ellátott tárolók

en: Matches repositories whose notes contain text matching a substring
hu: Karakterláncrésszel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő tárolók

en: Repositories having notes containing <text>
hu: Tárolók <text> szöveget tartalmazó azonosítójú jegyzettel

en: Matches repositories whose notes contain text matching a regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő tárolók

en: Repositories with a reference count of <count>
hu: <count> hivatkozási számú tárolók

en: Matches repositories with a certain reference count
hu: Bizonyos hivatkozási számmal egyező tárolók

[ctx: repo]
en: Name:
hu: Tárolónév:

en: Address:
hu: Lakcím:

en: Repositories matching parameters
hu: Paramétereknek megfelelő tárolók

en: Matches Repositories with particular parameters
hu: Meghatározott paramétereknek megfelelő tárolók

en: Repositories with the <tag>
hu: <tag> címkéjű tárolók

en: Matches repositories with the particular tag
hu: Meghatározott címkének megfelelő tárolók

en: Repositories matching the <filter>
hu: <filter> szűrőnek megfelelő tárolók

en: Matches repositories matched by the specified filter name
hu: Meghatározott szűrőnévnek megfelelő tárolók

en: Repositories with name containing <text>
hu: <text> szöveget tartalmazó tárolónevek

en: Matches repositories whose name contains a certain substring
hu: Meghatározott karakterláncrészt tartalmazó nevű tárolók egyezése

en: Repositories with Id containing <text>
hu: Tárolók <text> szöveget tartalmazó azonosítóval

en: Matches repositories whose Gramps ID matches the regular expression
hu: Egyezés olyan tárolókkal, melyek Gramps azonosítója egyezik a reguláris kifejezéssel

en: Repositories marked private
hu: Bizalmasnak jelölt tárolók

en: Matches repositories that are indicated as private
hu: Bizalmas jelölésnek megfelelő tárolók

en: Every source
hu: Minden forrás

en: Matches every source in the database
hu: Minden forrás egyezik az adatbázisban

en: Sources changed after <date time>
hu: Források változtak <date time> után

en: Matches source records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
hu: Találatok megadott második dátum-idő esetén forrás mezőkre, melyek változtak a meghatározott dátum-idő (éééé-hh-nn óó-pp-ss) után, vagy időintervallumban.

en: Source attribute:
hu: Forrás jellemzők:

en: Sources with the attribute <attribute>
hu: <attribute> jellemzőjű források

en: Matches sources with the attribute of a particular value
hu: Meghatározott értékű jellemzővel egyező források

en: Sources with <count> media
hu: Források <count> médiával

en: Matches sources with a certain number of items in the gallery
hu: A galériában bizonyos számú elemmel rendelkező források

en: Source with <Id>
hu: <Id> azonosítójú forrás

en: Matches a source with a specified Gramps ID
hu: Meghatározott Gramps azonosítóval rendelkező források

en: Sources having <count> notes
hu: <count> jegyzettel rendelkező források

en: Matches sources having a certain number of notes
hu: Bizonyos számú jegyzettel rendelkező források

en: Sources having notes containing <substring>
hu: <substring> karakterláncot tartalmazó jegyzetekkel ellátott források

en: Matches sources whose notes contain text matching a substring
hu: Karakterláncrésszel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő források

en: Sources having notes containing <text>
hu: Források <text> szöveget tartalmazó jegyzetekkel

en: Matches sources whose notes contain text matching a regular expression
hu: Reguláris kifejezéssel egyező szöveget tartalmazó jegyzeteknek megfelelő tárolók

en: Sources with a note of type <type>
hu: <type> típusú jegyzettel rendelkező források

en: Matches sources with a note of the specified type
hu: Meghatározott típusú jegyzetnek megfelelő források

en: Sources with a reference count of <count>
hu: Források <count> hivatkozási számmal

en: Matches sources with a certain reference count
hu: Bizonyos hivatkozási számnak megfelelő források

en: Sources with <count> Repository references
hu: Források <count> tároló hivatkozással

en: Matches sources with a certain number of repository references
hu: Bizonyos tároló hivatkozási számnak megfelelő források

en: Sources with repository reference containing <text> in "Call Number"
hu: A "Hívó szám"-ban <text> szöveget tartalmazó tároló hivatkozású források

en: Matches sources with a repository reference
    containing a substring in "Call Number"
hu: A "Hívó szám"-ban karakterláncrészt tartalmazó
    tároló hivatkozásnak megfelelő források

en: Matches sources with particular parameters
hu: Meghatározott paramétereknek megfelelő források

en: Sources with the <tag>
hu: <tag> címkéjű források

en: Matches sources with the particular tag
hu: Meghatározott címkének megfelelő források

en: Sources matching the <filter>
hu: <filter> szűrőnek megfelelő források

en: Matches sources matched by the specified filter name
hu: Meghatározott szűrőnévnek megfelelő források

en: Sources with repository reference matching the <repository filter>
hu: <repository filter> szűrőnek megfelelő tároló hivatkozású források

en: Matches sources with a repository reference that match a certain
    repository filter
hu: Bizonyos tároló szűrővel egyező tároló hivatkozású
    források egyezése

en: Sources with title containing <text>
hu: <text> szöveget tartalmazó című források

en: Matches sources whose title contains a certain substring
hu: Meghatározott karakterláncrészt tartalmazó című források egyezése

en: Sources with Id containing <text>
hu: Források <text> szöveget tartalmazó azonosítóval

en: Matches sources whose Gramps ID matches the regular expression
hu: Egyezés olyan forrásokkal, melyek Gramps azonosítója egyezik a reguláris kifejezéssel

en: Sources marked private
hu: Bizalmasnak jelölt források

en: Matches sources that are indicated as private
hu: Bizalmas jelölésnek megfelelő források

en: Address
hu: Lakcím

en: Private
hu: Bizalmas

en: Citations
hu: Idézetek

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Street
hu: Utca

en: Locality
hu: Térség

en: City
hu: Város

en: County
hu: Megye

en: State
hu: Állam

en: Country
hu: Ország

en: Postal Code
hu: Postai Irányítószám

en: Phone
hu: Telefon

en: Attribute
hu: Jellemző

en: Value
hu: Érték

en: Custom
hu: Egyéni

en: Caste
hu: Kaszt

en: Description
hu: Leírás

en: Identification Number
hu: Azonosító szám

en: National Origin
hu: Nemzeti eredet

en: Number of Children
hu: Gyermekek száma

en: Social Security Number
hu: Társadalombiztosítási szám

en: Nickname
hu: Becenév

en: Cause
hu: Ügy

en: Agency
hu: Ügynökség

en: Age
hu: Kor

en: Father's Age
hu: Édesapa kora

en: Mother's Age
hu: Édesanya kora

en: Witness
hu: Tanú

en: Time
hu: Idő

en: Occupation
hu: Foglalkozása

en: Child Reference
hu: Gyermek hivatkozás

en: Handle
hu: Kezelő

en: None
hu: Nincs

[ctx: relationship]
en: Birth
hu: Születés

[ctx: relationship]
en: Adopted
hu: Örökbefogadott

en: Stepchild
hu: Mostohagyermek

en: Sponsored
hu: Befogadott

en: Foster
hu: Nevelt

en: Citation
hu: Idézet

en: Gramps ID
hu: Gramps azonosító

en: Page
hu: Oldal

en: Confidence
hu: Megbízhatóság

en: Source
hu: Forrás

en: Media
hu: Média

en: Source Attributes
hu: Forrás jellemzők

en: Last changed
hu: Utoljára változott

en: Tags
hu: Címkék

en: unknown
hu: ismeretlen

en: greater than {number_of} year | greater than {number_of} years
hu[0]: több mint {number_of} év
hu[1]: több mint {number_of} év

en: more than
hu: több mint

en: less than
hu: kevesebb mint

[ctx: age]
en: about
hu: körül

en: between
hu: között

en: and
hu: és

en: less than about
hu: nagyjából kevesebb mint

en: more than about
hu: nagyjából több mint

en: {number_of} year | {number_of} years
hu[0]: {number_of} év
hu[1]: {number_of} év

en: {number_of} month | {number_of} months
hu[0]: {number_of} hónap
hu[1]: {number_of} hónap

en: {number_of} day | {number_of} days
hu[0]: {number_of} nap
hu[1]: {number_of} nap

en: 0 days
hu: 0 nap

en: Date
hu: Dátum

en: Calendar
hu: Naptár

en: Modifier
hu: Módosító

en: Quality
hu: Minőség

en: Values
hu: Értékek

en: Text
hu: Szöveg

en: Sort value
hu: Rendezés értéke

en: New year begins
hu: Új év kezdete

[ctx: date-quality]
en: none
hu: nincs

en: estimated
hu: becsült

en: calculated
hu: számított

[ctx: date-modifier]
en: none
hu: nincs

en: before
hu: korábban mint

en: after
hu: később mint

en: about
hu: nagyjából

en: range
hu: tartomány

en: from
hu: -tól

en: to
hu: -ig

en: span
hu: időtartam

en: textonly
hu: csak szöveg

en: Event
hu: Esemény

en: Place
hu: Hely

en: Attributes
hu: Tulajdonságok

en: Event reference
hu: Esemény hivatkozás

[ctx: Role]
en: Primary
hu: Elsődleges

en: Clergy
hu: Papság

en: Celebrant
hu: Szertartásvezető

en: Aide
hu: Segítő

en: Bride
hu: Menyasszony

en: Groom
hu: Vőlegény

[ctx: Role]
en: Family
hu: Család

en: Informant
hu: Adatközlő

en: Godparent
hu: keresztszülő

en: Father
hu: Apa

en: Mother
hu: Anya

en: Parent
hu: Szülő

en: Child
hu: Gyermek

en: Multiple birth
hu: Többszörös születés

en: Friend
hu: Barát

en: Neighbor
hu: Szomszéd

en: Officiator
hu: Hivatalnok

en: Life Events
hu: Élet események

en: Family
hu: Család

en: Religious
hu: Vallása

en: Vocational
hu: Hivatása

en: Academic
hu: Felsőfokú

en: Travel
hu: Utazás

en: Legal
hu: Törvényes

en: Residence
hu: Lakóhely

en: Other
hu: Egyéb

en: Adopted
hu: Örökbefogadott

en: Birth
hu: Születés

en: Death
hu: Halál

en: Adult Christening
hu: Felnőtt keresztelő

en: Baptism
hu: Keresztség

en: Blessing
hu: Áldás

en: Burial
hu: Temetés

en: Cause Of Death
hu: Halál oka

en: Census
hu: Népszámlálás

en: Christening
hu: Keresztelő

en: Confirmation
hu: Bérmálás/konfirmáció

en: Cremation
hu: Hamvasztás

en: Degree
hu: Képzettség

en: Education
hu: Tanulmányok

en: Elected
hu: Megválasztott

en: Emigration
hu: Emigráció

en: First Communion
hu: Első áldozás/úrvacsora

en: Immigration
hu: Bevándorlás

en: Graduation
hu: Diploma

en: Medical Information
hu: Orvosi információk

en: Military Service
hu: Katonai szolgálat

en: Naturalization
hu: Állampolgárságot nyer

en: Nobility Title
hu: Nemesi cím

en: Number of Marriages
hu: Házasságok száma

en: Ordination
hu: Felszentelés

en: Probate
hu: Hagyatéki eljárás

en: Property
hu: Tulajdon

en: Religion
hu: Vallás

en: Retirement
hu: Nyugdíjazás

en: Will
hu: Végrendelet

en: Marriage
hu: Házasság

en: Marriage Settlement
hu: Házassági hozomány

en: Marriage License
hu: Házassági engedély

en: Marriage Contract
hu: Házassági szerződés

en: Marriage Banns
hu: Házasság kihirdetése

en: Engagement
hu: Eljegyzés

en: Divorce
hu: Válás

en: Divorce Filing
hu: Válási kérelem

en: Annulment
hu: Érvénytelenítés

en: Alternate Marriage
hu: Alternatív házasság

en: Stillbirth
hu: Halva születés

[ctx: birth abbreviation]
en: b.
hu: szül.

[ctx: death abbreviation]
en: d.
hu: megh.

[ctx: marriage abbreviation]
en: m.
hu: esk.

[ctx: Unknown abbreviation]
en: unkn.
hu: nemism.

[ctx: Custom abbreviation]
en: cust.
hu: szok.

[ctx: Adopted abbreviation]
en: adop.
hu: örökbef.

[ctx: Adult Christening abbreviation]
en: a.chr.
hu: feln.kereszt.

[ctx: Baptism abbreviation]
en: bap.
hu: kereszts.

[ctx: Bar Mitzvah abbreviation]
en: bar.
hu: bar m.

[ctx: Bat Mitzvah abbreviation]
en: bat.
hu: bas m.

[ctx: Blessing abbreviation]
en: bles.
hu: áld.

[ctx: Burial abbreviation]
en: bur.
hu: eltem.

[ctx: Cause Of Death abbreviation]
en: d.cau.
hu: hal.ok.

[ctx: Census abbreviation]
en: cens.
hu: népsz.

[ctx: Christening abbreviation]
en: chr.
hu: kereszt.

[ctx: Confirmation abbreviation]
en: conf.
hu: konf.

[ctx: Cremation abbreviation]
en: crem.
hu: hamv.

[ctx: Degree abbreviation]
en: deg.
hu: képz.

[ctx: Education abbreviation]
en: edu.
hu: tan.

[ctx: Elected abbreviation]
en: elec.
hu: megv.

[ctx: Emigration abbreviation]
en: em.
hu: emig.

[ctx: First Communion abbreviation]
en: f.comm.
hu: elsőáld.

[ctx: Immigration abbreviation]
en: im.
hu: bev.

[ctx: Graduation abbreviation]
en: grad.
hu: dipl.

[ctx: Medical Information abbreviation]
en: medinf.
hu: orv.inf.

[ctx: Military Service abbreviation]
en: milser.
hu: kat.szolg.

[ctx: Naturalization abbreviation]
en: nat.
hu: áll.polg.

[ctx: Nobility Title abbreviation]
en: nob.
hu: nemesic.

[ctx: Number of Marriages abbreviation]
en: n.o.mar.
hu: hság.sz.

[ctx: Occupation abbreviation]
en: occ.
hu: fogl.

[ctx: Ordination abbreviation]
en: ord.
hu: felszent.

[ctx: Probate abbreviation]
en: prob.
hu: hagy.elj.

[ctx: Property abbreviation]
en: prop.
hu: tul.

[ctx: Religion abbreviation]
en: rel.
hu: vall.

[ctx: Residence abbreviation]
en: res.
hu: lakh.

[ctx: Retirement abbreviation]
en: ret.
hu: nyugd.

[ctx: Will abbreviation]
en: will.
hu: végr.

[ctx: Marriage Settlement abbreviation]
en: m.set.
hu: hozom.

[ctx: Marriage License abbreviation]
en: m.lic.
hu: ház.eng.

[ctx: Marriage Contract abbreviation]
en: m.con.
hu: ház.szerz.

[ctx: Marriage Banns abbreviation]
en: m.ban.
hu: ház.kihird.

[ctx: Alternate Marriage abbreviation]
en: alt.mar.
hu: alt.házas.

[ctx: Engagement abbreviation]
en: engd.
hu: eljegyz.

[ctx: Divorce abbreviation]
en: div.
hu: vál.

[ctx: Divorce Filing abbreviation]
en: div.f.
hu: vál.kérel.

[ctx: Annulment abbreviation]
en: annul.
hu: megsem.

[ctx: Stillbirth abbreviation]
en: still.
hu: hsz.

en: Children
hu: Gyermekek

en: Events
hu: Események

en: LDS ordinances
hu: Mormon rendek

en: Married
hu: Házas

en: Unmarried
hu: Nőtlen/hajadon

en: Civil Union
hu: Élettársi Kapcsolat

en: Type
hu: Típus

en: Custom type
hu: Egyéni típus

en: Type code
hu: Típus kód

en: Endowment
hu: Felruházás

en: Sealed to Parents
hu: Szülőkhöz kötött

en: Sealed to Spouse
hu: Házastárshoz kötött

en: <No Status>
hu: <Nincs állapot>

en: Born in Covenant
hu: Esküben született

en: Canceled
hu: Megszakított

en: Cleared
hu: Törölt

en: Completed
hu: Befejezett

en: Do not seal
hu: Ne zárja le

en: Infant
hu: Csecsemő

en: Pre-1970
hu: 1970 előtti

en: Qualified
hu: Minősített

en: Do not seal/Cancel
hu: Ne zárja le/Megszakítás

en: Stillborn
hu: Halva született

en: Submitted
hu: Alávetett

en: Uncleared
hu: Tisztázatlan

en: LDS Ordinance
hu: Mormon rend

en: Temple
hu: Templom

en: Status
hu: Állapot

en: Location
hu: Helyszín

en: Parish
hu: Egyházközség

en: Complete
hu: Teljes

en: ToDo
hu: Tennivaló

en: Checksum
hu: Ellenőrző összeg

en: Media ref
hu: Média hiv

en: Region
hu: Régió

en: Name
hu: Név

en: Given name
hu: Utónév

en: Surnames
hu: Vezetéknevek

en: Suffix
hu: Utótag

en: Title
hu: Cím

en: Group as
hu: Csoportosítás mint

en: Sort as
hu: Rendezés alapja

en: Display as
hu: Megjelenítés mint

en: Call name
hu: Hívó név

en: Nick name
hu: Bece-név

en: Family nick name
hu: Családi becéző név

[ctx: Surname]
en: Inherited
hu: Származtatott

[ctx: Surname]
en: Given
hu: Adott

[ctx: Surname]
en: Taken
hu: Felvett

en: Patronymic
hu: Apai név

en: Matronymic
hu: Anyai név

[ctx: Surname]
en: Feudal
hu: Hűbéri

en: Pseudonym
hu: Álnév

en: Patrilineal
hu: Apaági

en: Matrilineal
hu: Anyaági

[ctx: Surname]
en: Occupation
hu: Foglalkozás

[ctx: Surname]
en: Location
hu: Terület

en: Also Known As
hu: Ismert még mint

en: Birth Name
hu: Születési név

en: Married Name
hu: Házassági név

en: Note
hu: Jegyzet

en: Format
hu: Formátum

en: General
hu: Általános

en: Research
hu: Kutatás

en: Analysis
hu: Elemzés

en: Transcript
hu: Másolat

en: Source text
hu: Forrás szöveg

en: Report
hu: összesítés

en: Html code
hu: HTML kód

[ctx: notetype]
en: To Do
hu: Tenni való

en: Person Note
hu: Személy jegyzet

en: Name Note
hu: Név jegyzet

en: Attribute Note
hu: Jellemző jegyzet

en: Address Note
hu: Lakcím jegyzet

en: Association Note
hu: Társítás jegyzet

en: LDS Note
hu: Mormon jegyzet

en: Family Note
hu: Család jegyzet

en: Event Note
hu: Esemény jegyzet

en: Event Reference Note
hu: Esemény hivatkozás jegyzet

en: Source Note
hu: Forrás jegyzet

en: Source Reference Note
hu: Forrás hivatkozás jegyzet

en: Place Note
hu: Hely jegyzet

en: Repository Note
hu: Tároló jegyzet

en: Repository Reference Note
hu: Tároló hivatkozás jegyzet

en: Media Note
hu: Média jegyzet

en: Media Reference Note
hu: Média hivatkozás jegyzet

en: Child Reference Note
hu: Gyermek hivatkozás jegyzet

en: Gender
hu: Nem

en: Alternate names
hu: Alternatív nevek

en: Death reference index
hu: Halálozási hivatkozás index

en: Birth reference index
hu: Születési hivatkozás index

en: Event references
hu: Esemény hivatkozások

en: Families
hu: Családok

en: Parent families
hu: Kiinduló/gyökér családok

en: Addresses
hu: Lakcímek

en: Urls
hu: Url-ek

en: Person references
hu: Személy hivatkozások

en: Merged Gramps ID
hu: Összefűzött GRAPMS-azonosítók

en: Person ref
hu: Személy hiv

en: Association
hu: Társítás

en: Longitude
hu: Hosszúság

en: Latitude
hu: Szélességi f

en: Places
hu: Helyek

en: Alternate Names
hu: Alternatív Nevek

en: Code
hu: Kód

en: Alternate Locations
hu: Alternatív Helyszínek

en: URLs
hu: URL-ek

en: Place Name
hu: Helynév

en: Language
hu: Nyelv

en: Place ref
hu: Helyszín hiv

en: Province
hu: Tartomány

en: Department
hu: Osztály

en: Neighborhood
hu: Szomszédság

en: District
hu: Kerület

en: Borough
hu: Vonzáskörzet

en: Municipality
hu: Törvényhatóság

en: Town
hu: Kisváros

en: Village
hu: Falu

en: Hamlet
hu: Település

en: Farm
hu: Gazdaság

en: Building
hu: Épület

en: Number
hu: Szám

en: Repository
hu: Tároló

en: Repository ref
hu: Tároló hiv

en: Call Number
hu: Hívó-szám

en: Library
hu: Könyvtár

en: Cemetery
hu: Temető

en: Church
hu: Egyház

en: Archive
hu: Archívum

en: Web site
hu: Web-oldal

en: Bookstore
hu: Könyvesbolt

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Safe
hu: Széf

en: Author
hu: Szerző

en: Publication info
hu: Kiadás információ

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Repositories
hu: Tárolók

en: Audio
hu: Audió

en: Book
hu: Könyv

en: Card
hu: Kártya

en: Electronic
hu: Elektronikus

en: Fiche
hu: Mikrofilm

en: Film
hu: Filmtekercs

en: Magazine
hu: Magazin

en: Manuscript
hu: Kézirat

en: Map
hu: Térkép

en: Newspaper
hu: Újság

en: Photo
hu: Fotó

en: Tombstone
hu: Sírkő

en: Video
hu: Videó

en: Styled Text
hu: Formázott Szöveg

en: Styled Text Tags
hu: Formázott Szöveg Fül

en: Tag
hu: Címke

en: Ranges
hu: Tartományok

en: Bold
hu: Félkövér

en: Italic
hu: Dőlt

en: Underline
hu: Aláhúzott

en: Fontface
hu: Betű

en: Fontsize
hu: Betű-méret

en: Fontcolor
hu: Betű-szín

en: Highlight
hu: Kiemelés

en: Superscript
hu: Felsőjel/hatvány

en: Strikethrough
hu: Áthúzott

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Surname
hu: Vezetéknév

en: Prefix
hu: Előtag

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Color
hu: Szín

en: Priority
hu: Fontosság

en: Url
hu: URL

en: Web Home
hu: Web honlap

en: Web Search
hu: Web keresés

en: Family Tree Differences
hu: Családfa különbségek

en: Searching...
hu: Keresés...

en: Merge Citation
hu: Idézet összefűzése

en: Merge Event Objects
hu: Esemény objektumok összefűzése

en: A parent should be a father or mother.
hu: Egy szülőnek apának, vagy anyának kell lennie.

en: A parent and child cannot be merged. To merge these people, you must first break the relationship between them.
hu: Szülő és gyermek nem fűzhető össze. összefűzésükhöz először meg kell szüntetni a kapcsolatot közöttük.

en: Merge Family
hu: Család összefűzése

en: Merge Media Objects
hu: Média objektumok összefűzése

en: Merge Notes
hu: Jegyzetek összefűzése

en: Spouses cannot be merged. To merge these people, you must first break the relationship between them.
hu: Házastársak nem fűzhetőek össze. Összefűzésükhöz először meg kell szüntetni a kapcsolatot közöttük.

en: Merge Person
hu: Személy összefűzése

en: Merge Places
hu: Helyek összefűzése

en: Merge Repositories
hu: Tárolók összefűzése

en: Merge Source
hu: Források Összefűzése

en: Gramplet %s caused an error
hu: A(z) %s gramplet hibát okozott

en: No description was provided
hu: Nincs leírása

en: Option '%(opt_name)s' is present in %(file)s
      but is not known to the module.  Ignoring...
hu: A(z) '%(opt_name)s' opció jelen van a %(file)s-ban,
      de ez a modulnak ismeretlen. Kihagyom...

en: Unstable
hu: Bizonytalan

en: Experimental
hu: Kísérleti

en: Beta
hu: Béta

en: Stable
hu: Biztos

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Expert
hu: Szakértő

en: Quick view
hu: Gyors-nézet

en: Tool
hu: Eszköz

en: Importer
hu: Importáló

en: Exporter
hu: Exportáló

en: Document creator
hu: Irat szerző

en: Plugin library
hu: Beépülő könyvtár

en: Map service
hu: Térkép szolgáltatás

en: View
hu: Nézet

en: Relationship calculator
hu: Kapcsolat számoló

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Rule
hu: Szabály

en: Thumbnailer
hu: Bélyegképző

en: Citation formatter
hu: Idézet-formázó

en: Miscellaneous
hu: Egyebek

en: ERROR: Failed reading plugin registration %(filename)s
hu: HIBA: %(filename)s beépülő regisztrációs olvasási hiba

en: WARNING: Plugin %(plugin_name)s has no translation for any of your configured languages, using US English instead
hu: FIGYELEM: A %(plugin_name)s beépülőnek nincs a beállított nyelveken fordítása, ezért helyette az angolt (USA) használom

[ctx: gramps_version]
en: ERROR: Plugin file %(filename)s has a version of "%(gramps_target_version)s" which is invalid for Gramps "%(gramps_version)s".
hu: HIBA: A %(filename)s beépülő fájl verziója „%(gramps_target_version)s”, ami érvénytelen a Gramps „%(gramps_version)s”-hoz.

en: ERROR: Wrong python file %(filename)s in register file %(regfile)s
hu: HIBA: Rossz %(filename)s python fájl a %(regfile)s regiszter fájlban

en: ERROR: Python file %(filename)s in register file %(regfile)s does not exist
hu: HIBA: A %(filename)s python fájl a %(regfile)s regiszter fájlban nem létezik

en: Close file first
hu: Először zárja be a fájlt

en: No filename given
hu: Hiányzó fájlnév

en: File %s already open, close it first.
hu: A %s fájl már nyitva van, először zárja be.

en: Could not create %s
hu: Nem létrehozható %s

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Vertical (↓)
hu: Függőleges (↓)

en: Vertical (↑)
hu: Függőleges (↑)

en: Horizontal (→)
hu: Vízszintes (→)

en: Horizontal (←)
hu: Vízszintes (←)

en: Bottom, left
hu: Alul, baloldalt

en: Bottom, right
hu: Alul, jobboldalt

en: Top, left
hu: Felül, baloldalt

en: Top, Right
hu: Felül, jobboldalt

en: Right, bottom
hu: Jobbra, alul

en: Right, top
hu: Jobbra, felül

en: Left, bottom
hu: Balra, lent

en: Left, top
hu: Balra, fent

en: Compress to minimal size
hu: Nyomja össze a legkisebb méretre

en: Fill the given area
hu: Töltse ki az adott területet

en: Expand uniformly
hu: Egyenletesen kiterjeszt

en: Bottom
hu: Alul

en: Top
hu: Felül

en: Straight
hu: Egyenes

en: Curved
hu: Görbített

en: Orthogonal
hu: Merőlegesen

en: Graphviz Layout
hu: Graphviz Réteg

en: Font family
hu: Betű család

en: Choose the font family. If international characters don't show, use FreeSans font. FreeSans is available from: http://www.nongnu.org/freefont/
hu: Válasszon betűcsaládot. Ha nem látszanak a nemzetközi karakterek, akkor használja a FreeSans betűt. A FreeSans elérhető itt: http://www.nongnu.org/freefont/

en: Font size
hu: Betű méret

en: The font size, in points.
hu: A betűméret, pontokban.

en: Graph Direction
hu: Diagram irány

en: Whether graph goes from top to bottom or left to right.
hu: A diagram felülről lefelé, vagy balról jobbra menjen-e.

en: Number of Horizontal Pages
hu: A fekvő oldalak száma

en: Graphviz can create very large graphs by spreading the graph across a rectangular array of pages. This controls the number pages in the array horizontally. Only valid for dot and pdf via Ghostscript.
hu: A Graphviz nagyon nagy grafikonokat is képes létrehozni derékszögű rácson a lapok szétosztásával. Ez ellenőrzés alatt tudja tartani a lapok számát vízszintesen. Ghostscripten keresztül csak .dot és .pdf állományokra érvényes.

en: Number of Vertical Pages
hu: Függőleges lapok száma

en: Graphviz can create very large graphs by spreading the graph across a rectangular array of pages. This controls the number pages in the array vertically. Only valid for dot and pdf via Ghostscript.
hu: A GraphViz nagyon nagy grafikonokat is képes létrehozni derékszögű rácson a lapok szétosztásával. Ez ellenőrzés alatt tudja tartani a lapok számát függőlegesen. Ghostscripten keresztül csak .dot és .pdf állományokra érvényes.

en: Paging Direction
hu: Lapozás iránya

en: The order in which the graph pages are output. This option only applies if the horizontal pages or vertical pages are greater than 1.
hu: A kimeneti grafikon lapjainak sorrendje. Csak akkor érvényes, ha a lapok száma vízszintesen, vagy függőlegesen nagyobb mint 1.

en: Connecting lines
hu: Vonalak összekötése

en: How the lines between objects will be drawn.
hu: Ahogyan az objektumok közötti vonalak rajzolásra kerülnek.

en: Alternate line attachment
hu: Alternatív sor hozzáadása

en: Whether lines attach to nodes differently
hu: Legyenek-e a sorok a csomóponthoz másképpen csatlakoztatva

en: Graphviz Options
hu: Graphviz Feltételek

en: Aspect ratio
hu: Méretarány

en: Affects node spacing and scaling of the graph.
    If the graph is smaller than the print area:
      Compress will not change the node spacing. 
      Fill will increase the node spacing to fit the print area in both width and height.
      Expand will increase the node spacing uniformly to preserve the aspect ratio.
    If the graph is larger than the print area:
      Compress will shrink the graph to achieve tight packing at the expense of symmetry.
      Fill will shrink the graph to fit the print area after first increasing the node spacing.
      Expand will shrink the graph uniformly to fit the print area.
hu: Hatással van a grafikon csomópont közére és léptékére.
    Ha a grafikon kisebb, mint a nyomtatandó terület:
      Az összenyomás nem változtatja meg a csomópont közöket.
      A kitöltés megnöveli a csomópont közöket, hogy kitöltse a területet vízszintesen és függőlegesen.
      A kiterjesztés egyenletesen megnöveli a csomópont közöket, hogy az arányt megőrizze.
    Ha a grafikon nagyobb, mint a nyomtatandó terület:
      Az összenyomás beszorítja a grafikont a nyomtatási területre a szimmetria terhére.
      A kitöltés beszorítja a grafikont a nyomtatási területre, miután először megnöveli a csomópont közöket.
      A kiterjesztés a grafikont egyenletesen illeszti be a nyomtatási területre.

en: DPI
hu: DPI - pont/hüvelyk

en: Dots per inch.  When creating images such as .gif or .png files for the web, try numbers such as 100 or 300 DPI.  PostScript and PDF files always use 72 DPI.
hu: Pontok száma hüvelykenként. Ha például a webre .gif, vagy .png képet hoz létre, próbáljon 100, vagy 300 DPI-t használni.  A PostScript és PDF fájlok mindig 72 DPI-t használnak.

en: Node spacing
hu: Csomópont köz

en: The minimum amount of free space, in inches, between individual nodes.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between columns.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between rows.
hu: A szabad hely minimális mérete hüvelykben az egyes csomópontok között. Függőleges grafikonoknál ez az oszlopok, vízszintes grafikonoknál pedig a sorok közötti távolságra vonatkozik.

en: Rank spacing
hu: Érték köz

en: The minimum amount of free space, in inches, between ranks.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between rows.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between columns.
hu: A szabad hely minimális mérete hüvelykben az egyes értékek között. Függőleges grafikonoknál ez a sorok, vízszintes grafikonoknál pedig az oszlopok közötti távolságra vonatkozik.

en: Note to add to the graph
hu: Grafikonhoz jegyzet adása

en: This text will be added to the graph.
hu: Ez a szöveg a grafikonba kerül.

en: Note location
hu: A jegyzet helye

en: Whether note will appear on top or bottom of the page.
hu: Az oldal tetején, vagy az alján jelenjen-e meg a jegyzet.

en: Note size
hu: A jegyzet mérete

en: The size of note text, in points.
hu: A jegyzetszöveg mérete pontokban.

en: PDF (Graphviz)
hu: PDF fájl (Graphviz)

en: Structured Vector Graphics (SVG)
hu: Strukturált vektorgrafika (SVG)

en: Compressed Structured Vector Graphs (SVGZ)
hu: Tömörített strukturált vektorgrafika (SVGZ)

en: JPEG image
hu: JPEG kép

en: GIF image
hu: GIF kép

en: PNG image
hu: PNG kép

en: Graphviz File
hu: Graphviz fájl

[ctx: paper size]
en: Letter
hu: US Letter

[ctx: paper size]
en: Legal
hu: US Legal

en: Custom Size
hu: Egyéni méret

en: Medium
hu: Közepes

en: Short
hu: Rövid

en: Given Nickname Surname
hu: Kereszt- bece- vezetéknév

en: Surname Given Nickname
hu: Vezeték- kereszt- becenév

en: Surname, Given Nickname
hu: Vezetéknév, kereszt- becenév

en: GivenNicknameSurname
hu: KeresztBecenévVezetéknév

en: Call Name Only
hu: Csak hívónév

en: Whole Given Name
hu: Teljes utónév

en: Above
hu: Felett

en: Below
hu: Alatt

en: Not shown
hu: Nem mutatott

en: Preferences
hu: Preferenciák

en: Down (↓)
hu: Le (↓)

en: Up (↑)
hu: Fel (↑)

en: Right (→)
hu: Jobbra (→)

en: Left (←)
hu: Balra (←)

en: Perpendicular
hu: Merőleges

en: Rounded
hu: Lekerekített

en: Swing
hu: Lengő

en: Mesh
hu: Háló

en: Tiny
hu: Vékony

en: Script
hu: Írás

en: Footnote
hu: Lábjegyzet

en: Small
hu: Kicsi

en: Normal
hu: Átlagos

en: Large
hu: Nagy

en: Very large
hu: Nagyon nagy

en: Extra large
hu: Extra nagy

en: Huge
hu: Hatalmas

en: Extra huge
hu: Extra hatalmas

en: Node Options
hu: Csomópont feltételek

en: Node detail
hu: Csomópont részletek

en: Detail of information to be shown in a node.
hu: A csomópontban mutatott információ-rész.

en: Name Format
hu: Név Formátum

en: Select the format to display names
hu: Válasszon névmegjelenítés formátumot

en: Preferred Name
hu: Előnyben részesített név

en: Select the portion of the given name to be marked as preferred. Auto sets the call name if one exists, otherwise the whole given name.
hu: Válassza ki a keresztnév egy részét, amit előnyben részesítene. Ez automatikusan a hívó-név, ha létezik; egyébként a teljes keresztnév.

en: Position of marriage information.
hu: A házassági információ helyzete.

en: Node size
hu: A csomópont mérete

en: One dimension of a node, in mm. If the timeflow is up or down then this is the width, otherwise it is the height.
hu: A csomópont kiterjedése mm-ben. Ha az idővonal fel-, vagy le mutat, akkor ez a szélesség, máskülönben a magasság.

en: Level size
hu: A szint mérete

en: One dimension of a node, in mm. If the timeflow is up or down then this is the height, otherwise it is the width.
hu: A csomópont kiterjedése mm-ben. Ha az idővonal fel-, vagy le mutat, akkor ez a magasság, máskülönben a szélesség.

en: Node color.
hu: Csomópont szín.

en: Tree Options
hu: Fa feltételek

en: Timeflow
hu: Idő-irány

en: Direction that the graph will grow over time.
hu: A grafikon növekedési iránya az időben.

en: Edge style
hu: Sarok stílus

en: Style of the edges between nodes.
hu: A csomópontok közötti sarkok stílusa.

en: Level distance
hu: Szint távolság

en: The minimum amount of free space, in mm, between levels.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between rows.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between columns.
hu: A szabad hely minimális mérete mm-ben az egyes szintek között. Függőleges grafikonoknál ez a sorok, vízszintes grafikonoknál pedig az oszlopok közötti távolságra vonatkozik.

en: Note to add to the tree
hu: Családfához jegyzet adása

en: This text will be added to the tree.
hu: Ez a szöveg a családfához kerül.

en: The size of note text.
hu: A jegyzetszöveg mérete.

en: Empty report
hu: Üres összesítő

en: Graph File for genealogytree
hu: Származástani fa grafikon fájlja

en: LaTeX File
hu: LaTeX fájl

en: Value '%(val)s' not found for option '%(opt)s'
hu: A(z) '%(val)s' érték nem található a(z) '%(opt)s' opcióra

en: Valid values:
hu: Érvényes értékek:

en: Unsupported
hu: Nem támogatott

en: Text Reports
hu: Szöveges jelentések

en: Graphical Reports
hu: Grafikus jelentések

en: Code Generators
hu: Kód generátorok

en: Web Pages
hu: Web oldalak

en: Books
hu: Könyvek

en: Graphs
hu: Grafikonok

en: Trees
hu: Fák

en: Graphics
hu: Ábrák

en: The style used for the generation header.
hu: A fejléc generálásához használt stílus.

en: The basic style used for the endnotes source display.
hu: A végjegyzet forrás megjelenítéséhez használt alapstílus.

en: The basic style used for the endnotes notes display.
hu: A végjegyzet jegyzetek megjelenítéséhez használt alapstílus.

en: The basic style used for the endnotes reference display.
hu: A végjegyzet hivatkozás megjelenítéséhez használt alapstílus.

en: The basic style used for the endnotes reference notes display.
hu: A végjegyzet hivatkozott jegyzeteinek megjelenítéséhez használt alapstílus.

en: Endnotes
hu: Végjegyzetek

en: Translation
hu: Fordítás

en: The translation to be used for the report.
hu: Az összegzőhöz használandó fordítás.

en: The additional translation to be used for the report.
hu: Használandó további fordítás a jelentéshez.

en: Name format
hu: Név formátum

en: Include data marked private
hu: Bizalmasnak jelölt adatokkal

en: Whether to include private data
hu: Legyenek-e bizalmas adatok benne

en: Living People
hu: Élő emberek

[ctx: 'living people']
en: Included, and all data
hu: Beleértve, és minden adat

[ctx: 'living people']
en: Full names, but data removed
hu: Teljes nevek, de az adatok eltávolítva

[ctx: 'living people']
en: Given names replaced, and data removed
hu: Vezetéknevek helyettesítve és az adatok eltávolítva

[ctx: 'living people']
en: Complete names replaced, and data removed
hu: Teljes nevek helyettesítve, és az adatok eltávolítva

[ctx: 'living people']
en: Not included
hu: Nincs benne

en: How to handle living people
hu: Hogyan kezelje az élő embereket

en: Years from death to consider living
hu: Évek száma a halálozástól az élőnek gondoltig

en: Whether to restrict data on recently-dead people
hu: Legyen-e adat szűrés a jelenleg halottakra

en: Date format
hu: Dátum formátum

en: The format and language for dates, with examples
hu: Dátumok formátuma és nyelve, példákkal

en: Do not include
hu: Ne legyen benne

en: Include
hu: Beleértve

en: Whether to include tags
hu: Legyenek-e benne címkék is

en: Share an existing line
hu: Egy létező vonal megosztása

en: On a line of its own
hu: Egy vonalon saját magával

en: Whether (and where) to include Gramps IDs
hu: Legyen-e (és hol) Gramps Azonosító a nevek mellett

en: Whether to include Gramps IDs
hu: Legyenek-e Gramps Azonosítók benne

en: Place format
hu: Hely formátuma

en: Select the format to display places
hu: Válasszon a hely megjelenítéshez formátumot

en: Coordinates format
hu: Koordináta formátum

en: Select the format to display coordinates
hu: Válasszon koordináta megjelenítés formátumot

en: File does not exist
hu: Nem létező fájl

en: Could not add photo to page
hu: Nem tud fotót adni az oldalhoz

en: PERSON
hu: SZEMÉLY

en: Entire Database
hu: Teljes adatbázis

en: Descendants of %s
hu: %s leszármazottai

en: Descendant Families of %s
hu: %s leszármazott családjai

en: Ancestors of %s
hu: %s ősei

en: People with common ancestor with %s
hu: Közös őssel rendelkezők %s személlyel

en: unknown father
hu: ismeretlen apa

en: unknown mother
hu: ismeretlen anya

en: %(father_name)s and %(mother_name)s (%(family_id)s)
hu: %(father_name)s és %(mother_name)s (%(family_id)s)

en: FAMILY
hu: CSALÁD

en: Ancestor Families of %s
hu: %s család őse

en: Updated
hu: Frissített

[ctx: updates]
en: New
hu: Új

en: Unable to open '%s'
hu: '%s' nem megnyitható

en: Error in reading '%s'
hu: '%s' olvasási hiba

en: Error: unknown file type: '%s'
hu: Hiba: ismeretlen fájltípus: '%s'

en: Examining '%s'...
hu: '%s' vizsgálata ...

en: '%s' is for this version of Gramps.
hu: '%s' ehhez a Gramps változathoz való.

en: '%s' is NOT for this version of Gramps.
hu: '%s' NEM ehhez a Gramps változathoz való.

en: It is for version %(v1)d.%(v2)d
hu: Ez a(z) %(v1)d.%(v2)d változathoz van

en: Error: missing gramps_target_version in '%s'...
hu: Hiba: hiányzó gramps_target_version a(z) '%s'-nál...

en: Installing '%s'...
hu: '%s' telepítése...

en: Registered '%s'
hu: Regisztrált '%s'

en: Unable to save list of recent DBs file {fname}: {error}
hu: A jelenlegi {fname} adatbázis fájl nem menthető: {error}

en: Unable to open list of recent DBs file {fname}: {error}
hu: A jelenlegi {fname} adatbázis lista nem megnyitható: {error}

en: Error parsing list of recent DBs from file {fname}: {error}.
    This might indicate a damage to your files.
    If you're sure there is no problem with other files, delete it, and restart Gramps.
hu: Hiba a jelenlegi {fname} fájlból elemzett listánál: {error}.
    Ez a fájlok sérülésére utalhat.
    Ha biztos abban, hogy nincs probléma más fájlokkal, akkor törölje ezt, majd indítsa újra a Gramps-ot.

en: Relationship loop detected
hu: Körkapcsolatot észleltem

en: Family Tree reaches back more than the maximum %d generations searched.
    It is possible that relationships have been missed
hu: A Családfa visszamenőleg több generációt ért el, mint a keresett %d maximuma.
    Lehetséges, hogy valahol rokonság jelölés maradt el

en: Relationship loop detected:
hu: Körkapcsolatot észleltem:

en: Person %(person)s connects to himself via %(relation)s
hu: %(person)s önmagához kapcsolódik %(relation)s -n keresztül

en: undefined
hu: meghatározatlan

en: husband
hu: férj

en: wife
hu: feleség

[ctx: gender unknown]
en: spouse
hu: házastárs

en: ex-husband
hu: volt férj

en: ex-wife
hu: volt feleség

[ctx: gender unknown]
en: ex-spouse
hu: volt házastárs

[ctx: male,unmarried]
en: partner
hu: társ

[ctx: female,unmarried]
en: partner
hu: társ

[ctx: gender unknown,unmarried]
en: partner
hu: társ

[ctx: male,unmarried]
en: ex-partner
hu: volt társ

[ctx: female,unmarried]
en: ex-partner
hu: volt társ

[ctx: gender unknown,unmarried]
en: ex-partner
hu: volt társ

[ctx: male,civil union]
en: partner
hu: társ

[ctx: female,civil union]
en: partner
hu: társ

[ctx: gender unknown,civil union]
en: partner
hu: társ

[ctx: male,civil union]
en: former partner
hu: korábbi társ

[ctx: female,civil union]
en: former partner
hu: korábbi társ

[ctx: gender unknown,civil union]
en: former partner
hu: korábbi társ

[ctx: male,unknown relation]
en: partner
hu: társ

[ctx: female,unknown relation]
en: partner
hu: társ

[ctx: gender unknown,unknown relation]
en: partner
hu: társ

[ctx: male,unknown relation]
en: former partner
hu: korábbi társ

[ctx: female,unknown relation]
en: former partner
hu: korábbi társ

[ctx: gender unknown,unknown relation]
en: former partner
hu: korábbi társ

en: Family relationship translator not available for language '%s'. Using 'english' instead.
hu: Családi rokonság fordító nem elérhető a(z) '%s' nyelvhez. Helyette az 'angol' lesz.

en: date
hu: dátum

en: date fallback
hu: dátum tartalék

en: Direct evidence for this person - birth: {birth_min_src}, death: {death_src}
hu: Közvetlen bizonyíték ehhez a személyhez - születés: {birth_min_src}, halál: {death_src}

en: mother's age
hu: édesanya kora

en: father's age
hu: édesapa kora

en: from death date
hu: halálozási dátumtól

en: mother's death
hu: édesanya halála

en: father's death
hu: édesapa halála

en: person's death
hu: személy halála

en: oldest sibling's age
hu: legidősebb testvér kora

en: youngest sibling's age
hu: legfiatalabb testvér kora

en: birth date and known to be dead
hu: születési dátum és tudott az elhalálozás

en: offset from birth date
hu: eltolás a születési dátumtól

en: inferred from parents and siblings - birth: {birth_min_src}, death: {death_src}
hu: szülőktől és testvérektől következtetett - születés: {birth_min_src}, halál: {death_src}

en: inferred from parents and siblings - birth: {birth_min_src} (earliest) to {birth_max_src} (latest), death: {death_src}
hu: szülőktől és testvérektől következtetett - születés: {birth_min_src}(legkorábbi) {birth_max_src}-ig (legkésőbbi), halál: {death_src}

en: a spouse's birth-related date,
hu: egy házastárs születéséhez kapcsolódó dátum,

en: a spouse's death-related date,
hu: egy házastárs halálához kapcsolódó dátum,

en: event with spouse
hu: esemény házastárssal

en: descendant birth: {number_of} generation  | descendant birth: {number_of} generations
hu[0]: leszármazott születés: {number_of}. generáció
hu[1]: leszármazott születés: {number_of}. generáció

en: descendant death: {number_of} generation  | descendant death: {number_of} generations
hu[0]: leszármazott halál: {number_of}. generáció
hu[1]: leszármazott halál: {number_of}. generáció

en: Database error: loop in descendants of %s.
hu: Adatbázis hiba: visszacsatolás %s leszármazottaiban.

en: mother birth
hu: anya születése

en: father birth
hu: apa születése

en: ancestor
hu: ős

en: mother death
hu: anya halála

en: father death
hu: apa halála

en: Database error: loop in ancestors of %s.
hu: Adatbázis hiba: visszacsatolás %s őseiben.

en: no evidence
hu: nincs bizonyíték

en: True
hu: Igaz

en: true
hu: igaz

en: WARNING: could not parse file:
    %(file)s
    because %(error)s -- recreating it
hu: FIGYELEM: nem elemezhető fájl:
    %(file)s
    mert a(z) %(error)s hiba újra létrehozza azt

en: %(father)s and %(mother)s
hu: %(father)s és %(mother)s

en: the person
hu: a személy

en: the family
hu: a család

en: the place
hu: a hely

en: the event
hu: az esemény

en: the repository
hu: a tároló

en: the note
hu: a feljegyzés

en: the media
hu: a média

en: the source
hu: a forrás

en: the filter
hu: a szűrő

en: the citation
hu: az idézet

en: See details
hu: Lásd részletek

en: WARNING: PIL module not loaded.  Image cropping in report files will be impaired.
hu: FIGYELEM: a PIL modul nincs betöltve.  A jelentésekben a kép kivágása hiányos lesz.

[ctx: Person]
en: TITLE
hu: CÍM

[ctx: Person]
en: Title
hu: Cím

en: GIVEN
hu: KERESZTNÉV

en: SURNAME
hu: VEZETÉKNÉV

[ctx: Name]
en: CALL
hu: HÍVÓ

[ctx: Name]
en: Call
hu: Hívó

[ctx: Name]
en: COMMON
hu: KÖZÖS

[ctx: Name]
en: Common
hu: Közös

en: INITIALS
hu: INICIÁLÉK

en: Initials
hu: Iniciálék

en: SUFFIX
hu: UTÓTAG

en: PRIMARY
hu: ELSŐDLEGES

[ctx: Name]
en: Primary
hu: Elsődleges

en: PRIMARY[PRE]
hu: ELSŐDLEGES[PRE]

en: Primary[pre]
hu: Elsődleges[pre]

en: PRIMARY[SUR]
hu: ELSŐDLEGES[SUR]

en: Primary[sur]
hu: Elsődleges[sur]

en: PRIMARY[CON]
hu: ELSŐDLEGES[CON]

en: Primary[con]
hu: Elsődleges[con]

en: PATRONYMIC
hu: APAI NÉV

en: PATRONYMIC[PRE]
hu: APAI NÉV[PRE]

en: Patronymic[pre]
hu: Apai név[pre]

en: PATRONYMIC[SUR]
hu: APAI NÉV[SUR]

en: Patronymic[sur]
hu: Apai név[sur]

en: PATRONYMIC[CON]
hu: APAI NÉV[CON]

en: Patronymic[con]
hu: Apai név[con]

en: RAWSURNAMES
hu: NYERS VEZETÉKNEVEK

en: Rawsurnames
hu: Nyers vezetéknevek

en: NOTPATRONYMIC
hu: NEM APAI NÉV

en: Notpatronymic
hu: Nem apai név

en: PREFIX
hu: ELŐTAG

en: NICKNAME
hu: BECENÉV

en: FAMILYNICK
hu: CSALÁDI BECENÉV

en: Familynick
hu: Családi becenév

en: %(north_latitude)s N
hu: %(north_latitude)s É

en: %(south_latitude)s S
hu: %(south_latitude)s D

en: %(east_longitude)s E
hu: %(east_longitude)s K

en: %(west_longitude)s W
hu: %(west_longitude)s NY

en: DEG
hu: FOK

en: DEG-:
hu: FOK-:

en: Degree, minutes, seconds notation
hu: Fok, perc, másodperc jelölés

en: Degree, minutes, seconds notation with :
hu: Fok, perc, másodperc jelöléssel:

en: Degree notation, 4 decimals
hu: Fok jelölés, 4 tizedessel

en: Degree notation, 8 decimals (precision like ISO-DMS)
hu: Fok jelölés, 8 tizedessel (mint az ISO-DMS pontosság)

en: Output format for the Swedish coordinate system RT90
hu: Kimeneti formátum a svéd RT90 koordináta rendszerhez

en: Python modules
hu: Python modulok

en: GObject introspection modules
hu: GObject önellenőrző modulok

en: Executables
hu: Futtatható fájlok

en: male
hu: férfi

en: female
hu: nő

[ctx: gender]
en: unknown
hu: ismeretlen

[ctx: gender]
en: other
hu: más

en: Invalid
hu: Nem valós

en: Very High
hu: Nagyon magas

en: High
hu: Magas

en: Low
hu: Alacsony

en: Very Low
hu: Nagyon alacsony

en: A legal or common-law relationship between a husband and wife
hu: Jogi, vagy élettársi viszony egy férj és egy feleség között

en: No legal or common-law relationship between man and woman
hu: Nincs jogi, vagy élettársi viszony férfiak és nők között

en: An established relationship between members of the same sex
hu: Azonos neműek között létrehozott viszony

en: Unknown relationship between a man and woman
hu: Ismeretlen viszony férfiak és nők között

en: An unspecified relationship between a man and woman
hu: Meghatározatlan viszony férfiak és nők között

en: The data can only be recovered by Undo operation or by quitting with abandoning changes.
hu: Az adatok visszaállítása csak a Visszavonás művelettel, vagy a változások elvetésével kilépve lehetséges.

en: Female
hu: Nő

en: Male
hu: Férfi

en: Asexuality, sexless, genderless
hu: Aszexualitás, szexmentes, nemtelen

en: Transgender, hermaphrodite (in entomology)
hu: Transznemű, hermafrodita (entomológiában)

en: Lesbianism
hu: Leszbianitás

en: Male homosexuality
hu: Férfi homoszexualitás

en: Heterosexuality
hu: Heteroszexualitás

en: Transgender
hu: Transznemű

en: Neuter
hu: Semleges

en: Illegitimate
hu: Törvénytelen

en: Baptism/Christening
hu: Keresztség/keresztelő

en: Engaged
hu: Eljegyzett

en: Unmarried partnership
hu: Nem házas kapcsolat

en: Buried
hu: Eltemetett

en: Cremated/Funeral urn
hu: Elhamvasztott/Temetési urna

en: Killed in action
hu: Csatában elesett

en: Extinct
hu: Elhamvadt

en: Nothing
hu: Semmi

en: Skull and crossbones
hu: Koponya és csontkereszt

en: Ankh
hu: Egyiptomi kereszt

en: Orthodox cross
hu: Ortodox kereszt

en: Chi rho
hu: Chí-Ró kereszt

en: Cross of Lorraine
hu: Kettős kereszt

en: Cross of Jerusalem
hu: Jeruzsálemi kereszt

en: Star and crescent
hu: Csillag és félhold

en: West Syriac cross
hu: Liliomvégű kereszt

en: East Syriac cross
hu: Villás-végű kereszt

en: Heavy Greek cross
hu: Vastag görög kereszt

en: Latin cross
hu: Magas kereszt

en: Shadowed White Latin cross
hu: Árnyékolt fehér magas kereszt

en: Maltese cross
hu: Máltai kereszt

en: Star of David
hu: Dávid-csillag

en: Dead
hu: Halott

en: Unknown, created to replace a missing note object.
hu: Ismeretlen, hiányzó feljegyzés objektum helyettesítésére létrehozva.

en: Unknown, was missing %(time)s (%(count)d)
hu: Ismeretlen, hiányzó %(time)s (%(count)d)

en: Objects referenced by this note were missing in a file imported on %s.
hu: A(z) %s importált fájlból a hivatkozott feljegyzés szerinti objektumok hiányoztak.

en: Arabic
hu: Arab

en: Bulgarian
hu: Bolgár

en: Catalan
hu: Katalán

en: Czech
hu: Cseh

en: Danish
hu: Dán

en: German
hu: Német

en: German (Austria)
hu: Német (Osztrák)

en: Greek
hu: Görög

en: English (USA)
hu: Angol (USA)

en: English
hu: Angol

en: Esperanto
hu: Eszperantó

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Farsi
hu: Farszi

en: Finnish
hu: Finn

en: French
hu: Francia

en: Gaelic
hu: Kelta

en: Galician
hu: Galíciai

en: Hebrew
hu: Héber

en: Croatian
hu: Horvát

en: Hungarian
hu: magyar

en: Indonesian
hu: Indonéz

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: Italian
hu: Olasz

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Lithuanian
hu: Litván

en: Macedonian
hu: Macedón

en: Norwegian Bokmal
hu: Bokmal norvég

en: Dutch
hu: Holland

en: Norwegian Nynorsk
hu: Nynorsk norvég

en: Polish
hu: Lengyel

en: Portuguese (Brazil)
hu: Portugál (Brazília)

en: Portuguese (Portugal)
hu: Portugál (Portugália)

en: Romanian
hu: Román

en: Russian
hu: Orosz

en: Slovak
hu: Szlovák

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Albanian
hu: Albán

en: Serbian
hu: Szerb

en: Swedish
hu: Svéd

en: Turkish
hu: Török

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: Chinese (Simplified)
hu: Kínai (egyszerűsített)

en: Chinese (Hong Kong)
hu: Kínai (Hong Kong)

en: Chinese (Traditional)
hu: Kínai (tradicionális)

en: Your Python version does not meet the requirements. At least Python %(v1)d.%(v2)d.%(v3)d is needed to start Gramps.
    
    Gramps will terminate now.
hu: A Ön Python verziója nem felel meg a követelménynek. Legalább %(v1)d.%(v2)d.%(v3)d változatú Python szükséges a Gramps indításához.
    
    A Gramps most leáll.

en: The orjson package is needed to start Gramps.
    
    Gramps will terminate now.
hu: A GRAMPS indításához szükség van az orjson csomagra.
    
    A GRAMPS most leáll.

en: not found
hu: nem található

en: not found because exiv2 is not installed
hu: nem található, mert az exiv2 nem telepített

en: Installed but does not supply version
hu: Telepített, de nem adja meg a változatot

en: installed
hu: telepített

en: Configuration error:
hu: Konfigurációs hiba:

en: Could not read configuration
hu: Konfiguráció olvasási hiba

en: A definition for the media type %s could not be found 
    
     Possibly the installation of Gramps was incomplete. Make sure something to handle the media types of Gramps is installed.
hu: A(z) %s média típus definíciója nem található
    
    Talán a Gramps telepítése nem volt teljes. Bizonyosodjon meg arról, hogy a Gramps média típusai helyesen lettek telepítve.

en: Much of Gramps' artwork is either from
    the Tango Project or derived from the Tango
    Project. This artwork is released under the
    Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5
    license.
hu: A legtöbb Gramps illusztráció a Tango
    Projekté, vagy abból származik.
    Az illusztrációk kiadása Creative
    Commons Attribution-ShareAlike 2.5
    licencű.

en: Gramps Homepage
hu: Gramps honlap

en: Contributions by
hu: Hozzájárultak

en: Distribution: %s
hu: Elosztás: %s

en: OS: %s
hu: Op.Rendsz.: %s

[ctx: manual]
en: Using_the_Clipboard
hu: A_Vágólap_használata

en: Family Event
hu: Családi esemény

en: Family Attribute
hu: Családjellemző

en: Volume/Page: %(pag)s -- %(sourcetext)s
hu: Kötet/Oldal: %(pag)s -- %(sourcetext)s

en: Event ref
hu: Esemény hiv

en: Child ref
hu: Gyermek hiv

en: Clipboard
hu: Vágólap

en: Any changes are saved immediately
hu: Minden változás mentése azonnali

[ctx: the object]
en: See %s details
hu: Lásd %s részleteit

[ctx: the object]
en: Make %s active
hu: Tegye %s-t aktívvá

[ctx: the object]
en: Create Filter from %s selected...
hu: Szűrő létrehozása a kiválasztott %s-bó(ő)l...

en: Tree View: first column "%s" cannot be changed
hu: Fa nézet: a(z) "%s" első oszlop nem változtatható

en: Drag and drop the columns to change the order
hu: Húzd és ejtsd az oszlopokat a sorrend változtatásához

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Column Name
hu: Oszlopnév

en: Father's surname
hu: Az apa vezetékneve

en: Combination of mother's and father's surname
hu: Az anya és az apa vezetéknevének kombinációja

en: Icelandic style
hu: Izlandi stílus

en: Display Name Editor
hu: Névszerkesztő mutatása

en: _Close
hu: _Bezárás

en: The following keywords are replaced with the appropriate name parts:<tt>
      <b>Given</b>   - given name (first name)     <b>Surname</b>  - surnames (with prefix and connectors)
      <b>Title</b>   - title (Dr., Mrs.)           <b>Suffix</b>   - suffix (Jr., Sr.)
      <b>Call</b>    - call name                   <b>Nickname</b> - nick name
      <b>Initials</b>- first letters of given      <b>Common</b>   - nick name, call, or first of given
      <b>Prefix</b>  - all prefixes (von, de)
    Surnames:
      <b>Rest</b>      - non primary surnames    <b>Notpatronymic</b>- all surnames, except pa/matronymic &amp; primary
      <b>Familynick</b>- family nick name        <b>Rawsurnames</b>  - surnames (no prefixes and connectors)
      <b>Primary, Primary[pre] or [sur] or [con]</b>- full primary surname, prefix, surname only, connector
      <b>Patronymic, or [pre] or [sur] or [con]</b> - full pa/matronymic surname, prefix, surname only, connector
    </tt>
    UPPERCASE keyword forces uppercase. Extra parentheses, commas are removed. Other text appears literally.
    
    <b>Example</b>: Dr. Edwin Jose von der Smith and Weston Wilson Sr ("Ed") - Underhills
         <i>Edwin Jose</i>: Given, <i>von der</i>: Prefix, <i>Smith</i> and <i>Weston</i>: Primary, <i>and</i>: [con], <i>Wilson</i>: Patronymic,
         <i>Dr.</i>: Title, <i>Sr</i>: Suffix, <i>Ed</i>: Nickname, <i>Underhills</i>: Familynick, <i>Jose</i>: Call.
hu: Az alábbi kulcsszavak kerülnek helyettesítésre a megfelelő név részekkel:<tt>  
      <b>Given</b>      - keresztnév             <b>Surname</b>      - vezetéknév (előtaggal és összekötőkkel)
      <b>Title</b>      - cím (Dr., Mrs.)        <b>Suffix</b>       - utótag (Ifj., Id.)
      <b>Call</b>       - hívó név               <b>Nickname</b>     - becenév
      <b>Initials</b>   - keresztnév első betűi  <b>Common</b>       - becenév, egyébként első keresztnév
      <b>Prefix</b>       - minden előtag (von, de)
    Vezetéknevek:
      <b>Rest</b>       - nem elsődleges vezetéknevek  <b>Notpatronymic</b>- minden vezetéknév, kivéve az apai/anyait &amp; elsődleges
      <b>Familynick</b> - családi becenév              <b>Rawsurnames</b>- vezetéknevek (nincsenek előtagok és összekötők)
      <b>Primary, Primary[pre] vagy [sur] vagy [con]</b>- teljes elsődleges vezetéknév, előtag, csak vezetéknév,összekötő
      <b>Patronymic, vagy [pre] vagy [sur] vagy [con]</b> - teljes apai/anyai vezetéknév, előtag, csak vezetéknév, összekötő
    </tt>
    A NAGYBETŰS kulcsszavak kényszerítik a nagybetűt. Az extra zárójelek, vesszők kihagyásra kerülnek. A többi szöveg szó szerint jelenik meg.
    
    <b>Példa</b>: 'Dr. Edwin Jose von der Smith and Weston Wilson Sr ("Ed") - Underhills'
         <i>Edwin Jose</i>: keresztnév, <i>von der</i>: előtag, <i>Smith</i> és <i>Weston</i>: vezetéknév,  <i>and</i>: összekötő, <i>Wilson</i>: apai vezetéknév,
         <i>Dr.</i>: cím, <i>Sr</i>: utótag, <i>Ed</i>: becenév, <i>Underhills</i>: családi bece/gúnynév, <i>Jose</i>: hívó név.

en:  Name Editor
hu:  Névszerkesztő

en: Invalid or incomplete format definition.
hu: Hibás, vagy nem teljes formátum meghatározás.

en: _Help
hu: _Súgó

en: Researcher
hu: Kutató

en: State/County
hu: Állam/Megye

en: ZIP/Postal Code
hu: Postai irányítószám

en: Enter information about yourself so people can contact you when you distribute your Family Tree.
hu: Vigye be saját adatait, így mások fel tudják venni Önnel a kapcsolatot, amikor közzéteszi a Családfáját.

en: ID Formats
hu: Azonosító formátumok

en: Media Object
hu: Média objektum

en: Default Gramps ID formats containing a letter prefix followed by a numerical string. "I%04d" creates IDs from I0000 to I9999. Large databases may need larger IDs. "I%06d" creates IDs from I000000 to I999999.
hu: A GRAMPS alapértelmezett azonosító formátuma egy egybetűs előtagból és az azt követő numerikus karakterláncból áll. Az "I%04d" az I0000 és I9999 közötti azonosítókat hoz létre. Nagy adatbázisok esetén nagyobb azonosítókra lehet szükség. "I%06d" az I000000-tól I999999-ig terjedő azonosítókat hoz létre.

en: Colors used for boxes in the graphical views
hu: A grafikus nézetek dobozaihoz használt színek

en: Dark colors
hu: Sötét színek

en: Light colors
hu: Világos színek

en: Color scheme
hu: Szín rendszer

en: Restore to defaults
hu: Alaphelyzetbe állítás

en: Restore colors for current theme to default.
hu: A jelenlegi téma színeinek visszaállítása az alapértelmezettekre.

en: Colors for Male persons
hu: Színek férfiakhoz

en: Colors for Female persons
hu: Színek nőkhöz

en: Colors for people who are neither male nor female
hu: Színek emberekhez, akik se nem férfiak, se nem nők

en: Colors for Unknown persons
hu: Színek ismeretlenekhez

en: Colors for Family nodes
hu: Színek Család-csomópontokhoz

en: Other colors
hu: Egyéb színek

en: Background for Alive
hu: Élők háttere

en: Background for Dead
hu: Holtak háttere

en: Border for Alive
hu: Élők kerete

en: Border for Dead
hu: Holtak kerete

en: Default background
hu: Alapértelmezett háttér

en: Background for Married
hu: Házasok háttere

en: Background for Unmarried
hu: Nem házasok háttere

en: Background for Civil union
hu: Élettársi kapcsolat háttere

en: Background for Unknown
hu: Ismeretlen háttere

en: Background for Divorced
hu: Elváltak háttere

en: Default border
hu: Alapértelmezett kerete

en: Border for Divorced
hu: Elváltak kerete

en: Background for Home Person
hu: Kiinduló személy háttere

en: Colors
hu: Színek

en: Warnings and Error dialogs
hu: Figyelmeztető és Hiba üzenetek

en: Suppress warning when adding parents to a child
hu: Figyelmeztetés tiltása, ha szülőket adunk gyermekhez

en: Suppress warning when canceling with changed data
hu: Figyelmeztetés tiltása, ha változtatott adatokkal szakítunk meg

en: Suppress warning about missing researcher when exporting to GEDCOM
hu: Figyelmeztetés tiltása hiányzó kutató esetén, amikor GEDCOM-ba exportálunk

en: Suppress tooltip warnings about data being saved immediately
hu: Figyelmeztető üzenetek elnyomása az azonnali adatrögzítésről

en: Show plugin status dialog on plugin load error
hu: Beépülő állapot párbeszéd ablak mutatása beépülő betöltés hiba esetén

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: Call
hu: Hívó

en: NotPatronymic
hu: NemApainév

en: Enter to save, Esc to cancel editing
hu: Üssön Enter-t mentéshez, Esc-t a szerkesztés megszakításához

en: This format exists already.
hu: Ez a formátum már létezik.

en: Example
hu: Példa

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: Display Options
hu: Megjelenítés opciók

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Automate Place format
hu: Automatikus hely formátum

en: Enables automatic place title generation using specified format.
hu: Bekapcsolja az automatikus helynév létrehozást a megadott formátumban.

en: Custom name display options are unique to each family tree.
hu: Az egyéni névmegjelenítési lehetőségek minden egyes családfánál egyediek.

en: Consider single pa/matronymic as surname
hu: Tekintse az apai/anyai nevet vezetéknévnek

en: Date format *
hu: Dátum formátum *

en: Years
hu: Évek

en: Years, Months
hu: Évek, Hónapok

en: Years, Months, Days
hu: Évek, Hónapok, Napok

en: Age display precision *
hu: Kor pontosság * mutatása

en: Round the year
hu: Év kerekítése

en: Display ages for events after death *
hu: Halál utáni események korának mutatása *

en: Calendar on reports
hu: Naptár a jelentéseken

en: Calendar on input
hu: Bemenet naptára

en: On the previous day
hu: Az előző napon

en: On the next day
hu: A következő napon

en: Only on leap years
hu: Csak szökőévben

en: For non leap years, anniversaries are displayed on either February 28, March 1 or not at all in Gregorian calendars
hu: A nem szökőévekben az évfordulók vagy február 28-án, vagy március 1-én, vagy a gregorián naptárban egyáltalán nem jelennek meg

en: Show leap day anniversaries
hu: Mutassa a szökőnap évfordulókat

en: Active person's name and ID
hu: Aktív személy neve és azonosítója

en: Relationship to home person
hu: Kapcsolat a kiinduló személyhez

en: Status bar
hu: Állapotsor

en: 
    Input Options
hu: 
    Beviteli lehetőségek

en: Surname guessing
hu: Becsült vezetéknév

en: Default family relationship
hu: Alapértelmezett családi kapcsolat

en: Hide LDS tab in person and family editors
hu: LDS lap elrejtése a személy és család szerkesztőkben

en: * Requires Restart
hu: * Újraindítást igényel

en: Data
hu: Adat

en: Conditional Text Replacements
hu: Feltételes szöveghelyettesítések

en: Missing surname
hu: Hiányzó vezetéknév

en: Missing given name
hu: Hiányzó keresztnév

en: Missing record
hu: Hiányzó okmány

en: Private surname
hu: Bizalmas vezetéknév

en: Private given name
hu: Bizalmas keresztnév

en: Private record
hu: Bizalmas okmány

en: Change is not immediate
hu: A változás nem azonnali

en: Changing the date format will not take effect until the next time Gramps is started.
hu: A dátum formátum megváltoztatása nem lép életbe a Gramps újraindításáig.

en: Calculation limits
hu: Korlátozások számítása

en: Date 'about' year range: (date ± #)
hu: Dátum az év tartomány 'körül': (date ± #)

en: Date 'after' year range:  (date + #)
hu: Dátum az év tartomány 'után':  (date + #)

en: Date 'before' year range: (date - #)
hu: Dátum az év tartomány 'előtt': (date - #)

en: Maximum age probably alive
hu: A valószínűleg élő legidősebbje

en: Maximum sibling age difference
hu: A legnagyobb korkülönbség testvérek között

en: Minimum years between generations
hu: A legtöbb év generációk között

en: Average years between generations
hu: Generációk közötti évek átlaga

en: Max generations for relationships
hu: Kapcsolatok legnagyobb generációja

en: Limits
hu: Határok

en: Environment Settings
hu: Környezet beállítások

en: Display Tip of the Day
hu: A nap tippjének mutatása

en: Show useful information about using Gramps on startup.
hu: Gramps indításakor hasznos információk mutatása.

en: Remember last Family Tree
hu: Emlékezzen a legutolsó Családfára

en: Don't open dialog to choose family tree to load on startup, just load last used.
hu: Ne nyisson meg párbeszéd ablakot családfa választáshoz induláskor, töltse be a legutóbbit.

en: Remember last view displayed
hu: Emlékezzen az utolsó nézetre

en: Remember last view displayed and open it next time.
hu: Emlékezzen az utolsó nézetre és legközelebb így nyissa meg.

en: Enable spell checker
hu: Helyesírás-ellenőrző bekapcsolása

en: Enable the spelling checker for notes.
hu: Helyesírás-ellenőrző bekapcsolása bejegyzésekhez.

en: Gspell not loaded. Spell checking will not be available.
    To build it for Gramps see %(gramps_wiki_build_spell_url)s
hu: A Gspell nincs betöltve. Helyesírás ellenőrzés nem lehetséges.
    Felépítését a Gramps-hoz lásd: %(gramps_wiki_build_spell_url)s

en: Show text label beside Navigator buttons *
hu: Feliratok mutatása az oldalsáv gombok mellett *

en: Show or hide text beside Navigator buttons (People, Families, Events...).
    Requires Gramps restart to apply.
hu: Feliratok mutatása a vezérlő gombok mellett (Emberek, Családok, Események...).
    A Gramps újraindítását igényli.

en: Show Clipboard icon on toolbar
hu: Mutassa az eszköztáron a Vágólap ikont

en: Show or hide the Clipboard icon on the toolbar.
hu: A Vágólap ikon megjelenítése, vagy elrejtése az eszköztáron.

en: Show Reports icon on toolbar
hu: Az Összesítők ikon megjelenítése az eszköztáron

en: Show or hide the Reports icon on the toolbar.
hu: Az Összesítők ikon megjelenítése, vagy elrejtése az eszköztáron.

en: Show Tools icon on toolbar
hu: Az Eszközök ikon megjelenítése az eszköztáron

en: Show or hide the Tools icon on the toolbar.
hu: Az Eszközök ikon megjelenítése, vagy elrejtése az eszköztáron.

en: Show Addons icon on toolbar
hu: A Kiegészítők ikon megjelenítése az eszköztáron

en: Show or hide the Addons icon on the toolbar.
hu: A Kiegészítők ikon megjelenítése, vagy elrejtése az eszköztáron.

en: Show Preferences icon on toolbar
hu: A Tulajdonságok ikon megjelenítése az eszköztáron

en: Show or hide the Preferences icon on the toolbar.
hu: A Tulajdonságok ikon megjelenítése, vagy elrejtése az eszköztáron.

en: Both text and icons
hu: Mind szöveg és ikonok

en: Text only
hu: Csak szöveg

en: Icons only
hu: Csak ikonok

en: Display text, icons or both on the toolbar buttons.
hu: Szöveg, ikonok vagy mindkettő mutatása az eszközsáv gombokon.

en: Toolbar Style
hu: Eszközsáv stílus

en: Show close button in gramplet bar tabs
hu: Mutassa a bezáró gombot a gramplet sáv füleken

en: Show close button to simplify removing gramplets from bars.
hu: Mutasson bezáró gombot egyszerűsítendő a grampletek eltávolítását a sávokról.

en: Markup for invalid date format
hu: Hibás dátumformátum jelölése

en: Convenience markups are:
    <b>&lt;b&gt;Bold&lt;/b&gt;</b>
    <big>&lt;big&gt;Makes font relatively larger&lt;/big&gt;</big>
    <i>&lt;i&gt;Italic&lt;/i&gt;</i>
    <s>&lt;s&gt;Strikethrough&lt;/s&gt;</s>
    <sub>&lt;sub&gt;Subscript&lt;/sub&gt;</sub>
    <sup>&lt;sup&gt;Superscript&lt;/sup&gt;</sup>
    <small>&lt;small&gt;Makes font relatively smaller&lt;/small&gt;</small>
    <tt>&lt;tt&gt;Monospace font&lt;/tt&gt;</tt>
    <u>&lt;u&gt;Underline&lt;/u&gt;</u>
    
    For example: &lt;u&gt;&lt;b&gt;%s&lt;/b&gt;&lt;/u&gt;
    will display <u><b>Underlined bold date</b></u>.
hu: Kényelmi kulcsok:
    <b>&lt;b&gt;Félkövér&lt;/b&gt;</b>
    <big>&lt;big&gt;A betűket relatív nagyobbítja&lt;/big&gt;</big>
    <i>&lt;i&gt;Dőlt&lt;/i&gt;</i>
    <s>&lt;s&gt;Áthúzott&lt;/s&gt;</s>
    <sub>&lt;sub&gt;Alsó index&lt;/sub&gt;</sub>
    <sup>&lt;sup&gt;Felső index&lt;/sup&gt;</sup>
    <small>&lt;small&gt;A betűket relatív kisebbíti&lt;/small&gt;</small>
    <tt>&lt;tt&gt;Állandó betűszélesség&lt;/tt&gt;</tt>
    <u>&lt;u&gt;Aláhúzott&lt;/u&gt;</u>
    
    Például: &lt;u&gt;&lt;b&gt;%s&lt;/b&gt;&lt;/u&gt;
     <u><b>aláhúzott félkövér dátum</b></u>ot fog mutatni.

en: Multiple surname box height
hu: Többszörös vezetéknév doboz magasság

en: Enter height in pixels. When multiple surnames are entered, these names display in a box. This setting sets the size of this box.
hu: Adja meg a magasságot pixelben. Több vezetéknév megadása esetén, a nevek egy dobozban jelennek meg. Ez a beállítás állítja be a doboz méretét.

en: Database Setting
hu: Adatbázis beállítás

en: Database backend
hu: Adatbázis háttér

en: 
    Database Location
hu: 
    Adatbázis hely

en: Host
hu: Gazda

en: Database path
hu: Adatbázis útvonal

en: 
    Backup Management
hu: 
    Mentés kezelés

en: Backup path
hu: Mentés útvonal

en: Backup on exit
hu: Mentés kilépéskor

en: Backup Your family tree on exit to Backup path specified above.
hu: Családfájának biztonsági mentése kilépéskor a fent meghatározott Biztonsági mentés útvonalon.

en: Every 15 minutes
hu: Minden 15 perc

en: Every 30 minutes
hu: Minden 30 perc

en: Every hour
hu: Minden óra

en: Every 12 hours
hu: Minden 12 óra

en: Every day
hu: Minden nap

en: Autobackup
hu: Auto-mentés

en: 
    Family Tree's Media path
hu: 
    Családfa média útvonal

en: Base media path
hu: Alap média útvonal

en: The base relative media path is specific to the active family tree. It is not a global setting. Each family tree is able to have a unique relative media path that is stored with the database.
hu: Az alap relatív médiaútvonal az aktív családfára jellemző. Ez nem globális beállítás. Minden családfa egyedi relatív médiaútvonallal rendelkezhet, amely az adatbázisban tárolódik.

en: Tag Records
hu: Címke felvételek

en: Add tag on import
hu: Címke hozzáadása az importhoz

en: Specified tag will be added to all records on import.
    Clear to set default value.
hu: Importnál meghatározott címke lesz hozzáadva minden sorhoz.
    Alapértelmezett értékhez törölje.

en: 
    Source GEDCOM import
hu: 
    GEDCOM forrás importálás

en: Add default source on GEDCOM import
hu: Alapértelmezett forrás hozzáadása a GEDCOM importhoz

en: Select media directory
hu: A média könyvtár kiválasztása

en: _Cancel
hu: Még_se

en: Select database directory
hu: Adatbázis könyvtár kiválasztása

en: Select backup directory
hu: Válassza ki a mentési könyvtárat

en: If checked, use the standard genealogic symbols (death symbol is user selectable).
    If not checked, you can use the lower panel to customize the symbols yourself.
hu: Ha be van jelölve, akkor a szabványos genealógiai szimbólumokat használja (a halál szimbóluma a felhasználó által választható).
    Ha nincs bejelölve, akkor az alsó panelen saját maga szabhatja testre a szimbólumokat.

en: This can be useful if you want to add phonetic in a note to show how to pronounce a name or if you mix multiple languages like greek and russian.
hu: Ez hasznos lehet, ha fonetikai jeleket akar hozzáadni megmutatandó egy név kiejtését, vagy több nyelvet kíván keverten használni, mint pl. görög és orosz.

en: Use symbols
hu: Jelek használata

en: Select default death symbol
hu: Alapértelmezett halott jel

en: Genealogical Symbols
hu: Származástani Jelek

en: Death:
hu: Halál:

en: Partner
hu: Társ

en: Killed
hu: Megölték

en: Default genealogy symbols replacement
hu: Alapértelmezett genealógiai szimbólumok cseréje

en: You can set any text you want for this field.
    You can drag and drop a symbol from the symbol list above.
    It will be visible only if your font contains this glyph.
hu: Bármilyen szöveget megadhat ehhez a mezőhöz.
    A fenti szimbólumlistából választhat szimbólumot.
    Csak akkor lesz látható, ha a betűtípus tartalmazza ezt a betűjelet.

[ctx: character]
en: Tab
hu: Fül

en: Choose your dialect
hu: Válassza ki dialektusát

en: Changes are immediate.
    This is used when exporting views in CSV format.
hu: A változások azonnaliak.
    A nézetek CSV formátumú exportjánál használatos.

en: Delimiter:
hu: Határoló:

en: Undo history warning
hu: A figyelmeztetés történet visszavonása

en: Proceeding with import will erase the undo history for this session. In particular, you will not be able to revert the import or any changes made prior to it.
    
    If you think you may want to revert the import, please stop here and backup your database.
hu: Az import végrehajtása törölni fogja a jelenlegi munkamenet visszaállítás történetét. Főleg, nem tudja visszavonni az importot, vagy bármit, amit ez előtt tett.
    
    Ha úgy gondolja, lehetséges lesz az import visszavonása, inkább álljon meg, és mentse az adatbázisát.

en: _Proceed with import
hu: Im_portálás folytatása

en: _Stop
hu: Á_llj

en: Are you sure you want to upgrade this Family Tree?
hu: Biztos benne, hogy a Családfát frissíteni akarja?

en: I have made a backup,
    please upgrade my Family Tree
hu: A Backup elkészült,
    kérem, frissítse a Családfátmat

en: Cancel
hu: Mégse

en: All files
hu: Az összes fájl

en: Automatically detected
hu: Automatikusan felismerve

en: Select file _type:
hu: Válasszon fájl _típust:

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Username:
hu: Felhasználó név:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Import Family Tree
hu: Családfa importálása

en: All supported files
hu: Minden támogatott fájl

en: File type "%s" is unknown to Gramps.
    
    Valid types are: Gramps database, Gramps XML, Gramps package, GEDCOM, and others.
hu: A Gramps számára "%s" ismeretlen fájltípus.
    
    Érvényes típusok: Gramps adatbázis, Gramps XML, Gramps csomag, GEDCOM és mások.

en: Cannot open file
hu: Nem megnyitható fájl

en: The selected file is a directory, not a file.
hu: A kiválasztott fájl nem fájl, hanem könyvtár

en: You do not have read access to the selected file.
hu: Nincs olvasási joga a kiválasztott fájlra.

en: Cannot create file
hu: A fájl nem hozható létre

en: Could not import file: %s
hu: A fájl nem importálható: %s

en: This file incorrectly identifies its character set, so it cannot be accurately imported. Please fix the encoding, and import again
hu: A fájl helytelenül határozza meg a betűkészletét, ezért nem lehet pontosan importálni. Adja meg a kódlapot, és importáljon újra

en: %s_-_Manage_Family_Trees
hu: %s_-_Családfák_Kezelése

en: Family_Trees_manager_window
hu: _Családfa_kezelő_ablak

en: _Archive
hu: _Archív

en: _Extract
hu: _Kibontás

en: Database Information
hu: Adatbázis információ

en: _OK
hu: _Rendben

en: Setting
hu: Beállítások

en: Family Trees
hu: Családfák

en: Family Tree name
hu: Családfa név

en: Database Type
hu: Adatbázis típus

en: Break the lock on the '%s' database?
hu: Oldjuk fel a zárolást a(z) '%s' adatbázison?

en: Gramps believes that someone else is actively editing this database. You cannot edit this database while it is locked. If no one is editing the database you may safely break the lock. However, if someone else is editing the database and you break the lock, you may corrupt the database.
hu: A Gramps szerint valaki más aktívan szerkeszti ezt az adatbázist. Nem tudja szerkeszteni ezt az adatbázist, amíg az zárolt. Ha senki sem szerkeszti az adatbázist, akkor nyugodtan feloldhatja a zárolást. Ugyanakkor, ha valaki dolgozik az adatbázissal és ön feloldja a zárolást, az adatbázis megsérülhet.

en: Break lock
hu: Feloldás

en: Rename failed
hu: Sikertelen átnevezés

en: An attempt to rename a version failed with the following message:
    
    %s
hu: A verzió átnevezési kísérlete meghiúsult a következő üzenettel:
    
    %s

en: Could not rename the Family Tree.
hu: A családfát nem lehet átnevezni.

en: Family Tree already exists, choose a unique name.
hu: Ez a családfa már létezik, válasszon új egyedi nevet.

en: Extracting archive...
hu: Archív kibontása...

en: Importing archive...
hu: Archív importálása...

en: Remove the '%s' Family Tree?
hu: Eltávolítja a(z) '%s' Családfát?

en: Removing this Family Tree will permanently destroy the data.
hu: A Családfa eltávolítása örökre megsemmisíti az adatokat.

en: Remove Family Tree
hu: A Családfa eltávolítása

en: Remove the '%(revision)s' version of '%(database)s'
hu: A(z) '%(database)s' '%(revision)s' verziójának eltávolítása

en: Removing this version will prevent you from extracting it in the future.
hu: A változat eltávolításával megelőzi a fájl kicsomagolását a jövőben.

en: Remove version
hu: A változat eltávolítása

en: Deletion failed
hu: Sikertelen törlés

en: An attempt to delete a version failed with the following message:
    
    %s
hu: A verzió törlési kísérlete meghiúsult a következő üzenettel:
    
    %s

en: Convert the '%s' database?
hu: Alakítsuk át a(z) '%s' adatbázist?

en: Do you wish to convert this family tree into a %(database_type)s database?
hu: Kívánja ezt a családfát konvertálni %(database_type)s adatbázisba?

en: Convert
hu: Átalakítás

en: Opening the '%s' database
hu: A(z) '%s' adatbázis megnyitása

en: An attempt to convert the database failed. Perhaps it needs updating.
hu: Az adatbázis átalakítási kísérlete meghiúsult. Valószínűleg frissíteni kell.

en: Converting the '%s' database
hu: A(z) '%s' adatbázis átalakítása

en: An attempt to export the database failed.
hu: Az adatbázis exportálási kísérlete meghiúsult.

en: Converting data...
hu: Adatátalakítás...

en: (Converted #%d)
hu: (Átalakítva #%d)

en: An attempt to import into the database failed.
hu: Az adatbázis importálási kísérlete meghiúsult.

en: Repair Family Tree?
hu: Javítja a Családfát?

en: If you click %(bold_start)sProceed%(bold_end)s, Gramps will attempt to recover your Family Tree from the last good backup. There are several ways this can cause unwanted effects, so %(bold_start)sbackup%(bold_end)s the Family Tree first.
    The Family Tree you have selected is stored in %(dirname)s.
    
    Before doing a repair, verify that the Family Tree can really no longer be opened, as the database back-end can recover from some errors automatically.
    
    %(bold_start)sDetails:%(bold_end)s Repairing a Family Tree actually uses the last backup of the Family Tree, which Gramps stored on last use. If you have worked for several hours/days without closing Gramps, then all this information will be lost! If the repair fails, then the original Family Tree will be lost forever, hence a backup is needed. If the repair fails, or too much information is lost, you can fix the original Family Tree manually. For details, see the webpage
    %(gramps_wiki_recover_url)s
    Before doing a repair, try to open the Family Tree in the normal manner. Several errors that trigger the repair button can be fixed automatically. If this is the case, you can disable the repair button by removing the file %(recover_file)s in the Family Tree directory.
hu: Ha kattint a %(bold_start)sFolytatás%(bold_end)s gombra, a Gramps megkísérli egy korábbi jó mentésből visszaállítani a Családfát. Ez több, nem kívánt eredménnyel járhat, ezért ajánlott először a Családfáról tartalék %(bold_start)smentést%(bold_end)s>készíteni.
    A kiválasztott Családfa tárolási helye: %(dirname)s.
    
    Mielőtt javítana, ellenőrizze, hogy a Családfa valóban nem nyitható meg többé, mivel az adatbázis back-end a javításkor néhány hibát automatikusan javít.
    
    %(bold_start)sRészletek:%(bold_end)s A gyakorlatban a Családfa helyreállítás során a Gramps az utolsó használatkor mentett Családfát fogja használni. Ha több órán/napon keresztül dolgozott a Gramps bezárása nélkül, akkor az összes bevitt információ el fog veszni! Ha a visszaállítás nem sikerül, az eredeti Családfa örökre elvész, mivel ahhoz szükséges egy mentett fa. Ha a visszaállítás nem sikerül, vagy túl sok információ veszne el, akkor az eredeti Családfa manuális javítása segíthet. Részletekért nézze meg a következő honlapot:
    %(gramps_wiki_recover_url)s
    Mielőtt javítana, próbálja meg megnyitni a Családfát hagyományos módon. Ezzel számos hiba, ami a javítás gombot aktívvá teszi, automatikusan megoldódhat. Ha erről van szó, kikapcsolhatja a javítás gombot a %(recover_file)s fájl törlésével a Családfa könyvtárában.

en: Proceed, I have taken a backup
hu: Folytassa, van biztonsági mentésem

en: Stop
hu: Állj

en: Rebuilding database from backup files
hu: Az adatbázis újraépítése biztonsági fájlból

en: Error restoring backup data
hu: Hiba a mentett adatok helyreállításakor

en: Could not create Family Tree
hu: A Családfa nem hozható létre

en: Retrieve failed
hu: Sikertelen helyreállítás

en: An attempt to retrieve the data failed with the following message:
    
    %s
hu: Az adatok helyreállítási kísérlete meghiúsult a következő üzenettel:
    
    %s

en: Archiving failed
hu: Sikertelen archiválás

en: An attempt to create the archive failed with the following message:
    
    %s
hu: Az archív létrehozási kísérlete meghiúsult a következő üzenettel:
    
    %s

en: Creating data to be archived...
hu: Az archiválandó adatok létrehozása...

en: Saving archive...
hu: Archívum mentése...

en: An attempt to archive the data failed with the following message:
    
    %s
hu: Az adatok archiválási kísérlete meghiúsult a következő üzenettel:
    
    %s

en: Attempt to force closing the dialog
hu: Kísérlet a párbeszédablak erőltetett bezárására

en: Please do not force closing this important dialog.
    Instead select one of the available options
hu: Kérem ne erőltesse e fontos párbeszédablak bezárását.
    Ehelyett válaszon egy elérhető lehetőséget

en: Cannot load database
hu: Az adatbázis nem betölthető

en: Open the Clipboard dialog
hu: Vágólap párbeszédablak megnyitása

en: Clip_board
hu: Vá_gólap

en: Open the reports dialog
hu: Összesítők párbeszédablak megnyitása

en: Reports
hu: Összesítők

en: Open the tools dialog
hu: Eszközök párbeszédablak megnyitása

en: Tools
hu: Eszközök

en: Open Addon Manager
hu: Beépülő kezelő megnyitása

en: Addons
hu: Beépülők

en: Open Preferences
hu: Beállítások megnyitása

en: No active person
hu: Nincs aktív személy

en: No active family
hu: Nincs aktív család

en: No active event
hu: Nincs aktív esemény

en: No active place
hu: Nincs aktív hely

en: No active source
hu: Nincs aktív forrás

en: No active citation
hu: Nincs aktív idézet

en: No active repository
hu: Nincs aktív tároló

en: No active media
hu: Nincs aktív média

en: No active note
hu: Nincs aktív jegyzet

en: No active object
hu: Nincs aktív objektum

en: Danger: This is unstable code!
hu: Veszély: ez nem stabil kód!

en: This Gramps ('%s') is a development release.
hu: Ez a Gramps ('%s') egy fejlesztői változat.

en: This version is not meant for normal usage. Use at your own risk.
    
    This version may:
    1) Work differently than you expect.
    2) Fail to run at all.
    3) Crash often.
    4) Corrupt your data.
    5) Save data in a format that is incompatible with the official release.
    
    %(bold_start)sBACKUP%(bold_end)s your existing databases before opening them with this version, and make sure to export your data to XML every now and then.
hu: Ez a változat nem javasolt normál használatra, csak saját felelősségére használja.
    
    Ez a változat lehet, hogy:
    1) Másképpen működik, mint várja.
    2) Egyáltalán el sem indul.
    3) Gyakran összeomlik.
    4) Elrontja az adatait.
    5) Olyan formátumban menti az adatait, ami nem kompatibilis a hivatalos kiadással.
    
    Mielőtt használja ezt változatot, adatbázisáról készítsen %(bold_start)sBIZTONSÁGI MENTÉST%(bold_end)s, valamint minden mostani és későbbi alkalomkor exportálja adatait XML formátumba.

[ctx: manual]
en: Select_a_media_selector
hu: Média_választó_kijelölése

en: Select a media object
hu: Válasszon egy média objektumot

en: Select media object
hu: Média objektum kiválasztása

en: Import failed
hu: Sikertelen importálás

en: The filename supplied could not be found.
hu: A biztosított fájlnév nem található.

en: Cannot import %s
hu: %s nem importálható

en: Directory specified in preferences: Base path for relative media paths: %s does not exist. Change preferences or do not use relative path when importing
hu: A beállításokban megadott könyvtár: Alap útvonal a relatív média útvonalhoz: %s nem létezik. Változtassa meg a beállításokat, vagy ne használjon relatív útvonalat importáláshoz

en: Cannot display %s
hu: %s nem ábrázolható

en: Gramps is not able to display the image file. This may be caused by a corrupt file.
hu: A Gramps nem képes a képfájlt megjeleníteni. Ennek oka egy fájlsérülés lehet.

en: Create and add a new address
hu: Új lakcím létrehozása és hozzáadása

en: Remove the existing address
hu: Létező lakcím eltávolítása

en: Edit the selected address
hu: Kiválasztott lakcím szerkesztése

en: Move the selected address upwards
hu: A kiválasztott lakcím mozgatása felfelé

en: Move the selected address downwards
hu: A kiválasztott lakcím mozgatása lefelé

en: Postal
hu: Postai

en: _Addresses
hu: _Lakcímek

en: Create and add a new attribute
hu: Új tulajdonság létrehozása és hozzáadása

en: Remove the existing attribute
hu: Létező tulajdonság eltávolítása

en: Edit the selected attribute
hu: Kiválasztott tulajdonság szerkesztése

en: Move the selected attribute upwards
hu: A kiválasztott tulajdonság mozgatása felfelé

en: Move the selected attribute downwards
hu: A kiválasztott tulajdonság mozgatása lefelé

en: _Attributes
hu: _Tulajdonságok

en: ID
hu: Azonosító

en: _References
hu: _Hivatkozások

en: Edit reference
hu: Hivatkozás szerkesztése

en: Add
hu: Hozzáad

en: Remove
hu: Eltávolít

en: Share
hu: Megoszt

en: Jump To
hu: Ugrás

en: Move Up
hu: Mozgatás felfelé

en: Move Down
hu: Mozgatás lefelé

en: Move Left
hu: Mozgatás balra

en: Move right
hu: Mozgatás jobbra

en: Create and add a new citation and new source
hu: Új forrás és idézet létrehozása és hozzáadása

en: Remove the existing citation
hu: Létező idézet eltávolítása

en: Edit the selected citation
hu: Kiválasztott idézet szerkesztése

en: Add an existing citation or source
hu: Létező forrás, vagy idézet hozzáadása

en: Move the selected citation upwards
hu: A kiválasztott idézet mozgatása felfelé

en: Move the selected citation downwards
hu: A kiválasztott idézet mozgatása lefelé

en: Publisher
hu: Kiadó

en: Sorted date
hu: Rendezett dátum

en: Sorted confidence
hu: Rendezett megbízhatóság

en: _Source Citations
hu: _Idézetek forrása

en: Cannot share this reference
hu: A hivatkozás nem megosztható

en: This citation cannot be created at this time. Either the associated Source object is already being edited, or another citation associated with the same source is being edited.
    
    To edit this citation, you need to close the object.
hu: Ez az idézet jelenleg nem hozható létre. A társított forrás objektum már szerkesztés alatt van, vagy egy másik idézet - ami ugyanezzel a forrással társított - van szerkesztés alatt.
    
    Az idézet szerkesztéséhez be kell zárnia az objektumot.

en: Add a new family event
hu: Új családi esemény hozzáadása

en: Remove the selected family event
hu: Kiválasztott családi esemény eltávolítása

en: Edit the selected family event or edit person
hu: Kiválasztott családi esemény, vagy személy szerkesztése

en: Share an existing event
hu: Egy létező esemény megosztása

en: Move the selected event upwards
hu: A kiválasztott esemény mozgatása felfelé

en: Move the selected event downwards
hu: A kiválasztott esemény mozgatása lefelé

en: Role
hu: Szerep

en: _Events
hu: _Események

en: This event reference cannot be edited at this time. Either the associated event is already being edited or another event reference that is associated with the same event is being edited.
    
    To edit this event reference, you need to close the event.
hu: Ez az eseményhivatkozás jelenleg nem szerkeszthető. Vagy a társított esemény már szerkesztés alatt van, vagy egy másik eseményhivatkozás - ami ugyanezzel az eseménnyel társított - van szerkesztés alatt.
    
    Az eseményhivatkozás szerkesztéséhez be kell zárnia az eseményt.

en: Cannot edit this reference
hu: A hivatkozás nem szerkeszthető

en: Cannot change Person
hu: A személy nem változtatható

en: You cannot change Person events in the Family Editor
hu: Nem változtathatja meg a személy eseményeket a Család szerkesztőben

en: _Gallery
hu: _Galéria

[ctx: verb:look at this]
note: Translators: _View means "to look at this"
en: _View
hu: _Nézet

en: Open Containing _Folder
hu: A tartalmazó _mappa megnyitása

en: _Make Active Media
hu: Legyen aktív a _média

en: Non existing media found in the Gallery
hu: A galériában nem létező média található

en: This media reference cannot be edited at this time. Either the associated media object is already being edited or another media reference that is associated with the same media object is being edited.
    
    To edit this media reference, you need to close the media object.
hu: Ez a médiahivatkozás jelenleg nem szerkeszthető. Vagy a társított média objektum már szerkesztés alatt van, vagy egy másik médiahivatkozás - ami ugyanezzel a média objektummal társított - van szerkesztés alatt.
    
    A médiahivatkozás szerkesztéséhez be kell zárnia a média objektumot.

en: Drag Media Object
hu: A médiaobjektum megfogása

en: Create and add a new LDS ordinance
hu: Új mormon rend létrehozása és hozzáadása

en: Remove the existing LDS ordinance
hu: Létező mormon rend eltávolítása

en: Edit the selected LDS ordinance
hu: Kiválasztott mormon rend szerkesztése

en: Move the selected LDS ordinance upwards
hu: A kiválasztott mormon rend mozgatása felfelé

en: Move the selected LDS ordinance downwards
hu: A kiválasztott mormon rend mozgatása lefelé

en: _LDS
hu: _Mormon

en: Alternate _Locations
hu: Alternatív _helyszínek

en: Create and add a new name
hu: Új név létrehozása és hozzáadása

en: Remove the existing name
hu: Létező név eltávolítása

en: Edit the selected name
hu: Létező név szerkesztése

en: Move the selected name upwards
hu: A kiválasztott név mozgatása felfelé

en: Move the selected name downwards
hu: A kiválasztott név mozgatása lefelé

en: Group As
hu: Csoportosítás mint

en: Notes Preview
hu: Jegyzet előnézet

en: _Names
hu: _Nevek

en: Set as Preferred name
hu: Beállítás Alapértelmezett névnek

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Preferred name
hu: Alapértelmezett név

en: Alternative names
hu: Alternatív nevek

en: Create and add a new note
hu: Új jegyzet létrehozása és hozzáadása

en: Remove the existing note
hu: Létező jegyzet eltávolítása

en: Edit the selected note
hu: A kiválasztott jegyzet szerkesztése

en: Add an existing note
hu: Létező jegyzet hozzáadása

en: Move the selected note upwards
hu: A kiválasztott jegyzet mozgatása felfelé

en: Move the selected note downwards
hu: A kiválasztott jegyzet mozgatása lefelé

en: Preview
hu: Előnézet

en: _Notes
hu: _Jegyzetek

en: Personal
hu: Személyes

en: <Unknown>
hu: <Ismeretlen>

en: Add a new personal event
hu: Egy új személyes esemény hozzáadása

en: Remove the selected personal event
hu: A kiválasztott személyes esemény eltávolítása

en: Edit the selected personal event or edit family
hu: Kiválasztott személyes esemény, vagy család szerkesztése

en: Move the selected event upwards or change family order
hu: Kiválasztott személyes esemény mozgatása felfelé, vagy család sorrendjének változtatása

en: Move the selected event downwards or change family order
hu: Kiválasztott személyes esemény mozgatása lefelé, vagy család sorrendjének változtatása

en: Cannot change Family
hu: Nem változtatható család

en: You cannot change Family events in the Person Editor
hu: Nem változtathatja meg a családi eseményeket a Személy szerkesztőben

en: Create and add a new association
hu: Új társítás létrehozása és hozzáadása

en: Remove the existing association
hu: Létező társítás eltávolítása

en: Edit the selected association
hu: Kiválasztott társítás szerkesztése

en: Move the selected association upwards
hu: A kiválasztott társítás mozgatása felfelé

en: Move the selected association downwards
hu: A kiválasztott társítás mozgatása lefelé

en: _Associations
hu: _Társítások

en: Godfather
hu: Keresztapa

en: Create and add a new place name
hu: Új helynév létrehozása és hozzáadása

en: Remove the existing place name
hu: Létező helynév eltávolítása

en: Edit the selected place name
hu: Kiválasztott helynév szerkesztése

en: Move the selected place name upwards
hu: A kiválasztott helynév mozgatása felfelé

en: Move the selected place name downwards
hu: A kiválasztott helynév mozgatása lefelé

en: Alternative Names
hu: Választható nevek

en: Enclosed By
hu: által mellékelve

en: Place cycle detected
hu: Feltárt helység ciklus

en: The place you are adding is already enclosed by this place
hu: A hely, amit most hozzáad a hely által már mellékelve van

en: Create and add a new repository
hu: Új tároló létrehozása és hozzáadása

en: Remove the existing repository
hu: Létező tároló eltávolítása

en: Edit the selected repository
hu: Kiválasztott tároló szerkesztése

en: Add an existing repository
hu: Létező tároló hozzáadása

en: Move the selected repository upwards
hu: A kiválasztott tároló mozgatása felfelé

en: Move the selected repository downwards
hu: A kiválasztott tároló mozgatása lefelé

en: _Repositories
hu: _Tárolók

en: This repository reference cannot be edited at this time. Either the associated repository is already being edited or another repository reference that is associated with the same repository is being edited.
    
    To edit this repository reference, you need to close the repository.
hu: Ez a tárolóhivatkozás jelenleg nem szerkeszthető. Vagy a társított tároló már szerkesztés alatt van, vagy egy másik tárolóhivatkozás - ami ugyanezzel a tárolóval társított - van szerkesztés alatt.
    
    A tárolóhivatkozás szerkesztéséhez be kell zárnia a tárolót.

en: Create and add a new surname
hu: Új vezetéknév létrehozása és hozzáadása

en: Remove the selected surname
hu: Kiválasztott vezetéknév eltávolítása

en: Edit the selected surname
hu: Kiválasztott vezetéknév szerkesztése

en: Move the selected surname upwards
hu: A kiválasztott vezetéknév mozgatása felfelé

en: Move the selected surname downwards
hu: A kiválasztott vezetéknév mozgatása lefelé

en: Origin
hu: Eredet

en: Multiple Surnames
hu: Többszörös vezetéknevek

en: Family Surnames
hu: Családi vezetéknevek

en: Create and add a new web address
hu: Új web-cím létrehozása és hozzáadása

en: Remove the existing web address
hu: Létező web-cím eltávolítása

en: Edit the selected web address
hu: Kiválasztott web-cím szerkesztése

en: Move the selected web address upwards
hu: A kiválasztott web-cím mozgatása felfelé

en: Move the selected web address downwards
hu: A kiválasztott web-cím mozgatása lefelé

en: Jump to the selected web address
hu: A kiválasztott web-címre ugrás

en: _Jump to
hu: _Ugrás

[ctx: manual]
en: Address_Editor_dialog
hu: Lakcím_szerkesztő_párbeszéd_ablak

en: Address Editor
hu: Lakcím szerkesztő

[ctx: manual]
en: Attribute_Editor_dialog
hu: Jellemző_szerkesztő_párbeszéd_ablak

en: Attribute Editor
hu: Jellemző szerkesztő

en: New Attribute
hu: Új jellemző

en: Cannot save attribute
hu: A jellemző nem menthető

en: The attribute type cannot be empty
hu: A jellemző típus nem lehet üres

[ctx: manual]
en: Child_Reference_Editor
hu: Gyermek_hivatkozás_szerkesztő

en: Child Reference Editor
hu: Gyermek hivatkozás szerkesztő

[ctx: manual]
en: New_Citation_dialog
hu: Új_Idézetek_párbeszéd_ablak

en: New Citation
hu: Új idézet

en: Edit Citation
hu: Idézet szerkesztése

en: No source selected
hu: Nincs forrás kiválasztva

en: A source is anything (personal testimony, video recording, photograph, newspaper column, gravestone...) from which information can be derived. To create a citation, first select the required source, and then record the location of the information referenced within the source in the 'Volume/Page' field.
hu: A forrás bármi (személyes végrendelet, videó felvétel, fénykép, újság kivágás, sírkő...), ahonnan információ nyerhető. Idézet létrehozásához először válassza ki a forrást, majd a forrás 'Kötet/Oldal' mezőjében rögzítse a hivatkozott információ helyét.

en: Cannot save citation. ID already exists.
hu: Az idézet nem menthető. Az azonosító már létezik.

en: You have attempted to use the existing Gramps ID with value %(id)s. This value is already used by '%(prim_object)s'. Please enter a different ID or leave blank to get the next available ID value.
hu: Ön egy már létező Gramps %(id)s értékű azonosítót próbál használni. Ezt az értéket már használja a(z) '%(prim_object)s'. Kérem vigyen be más azonosítót, vagy hagyja üresen a helyet a következő lehetséges azonosító értékhez.

en: Add Citation (%s)
hu: (%s) idézet hozzáadása

en: Edit Citation (%s)
hu: (%s) idézet szerkesztése

en: Regular
hu: Szabályos

en: Before
hu: Korábban mint

en: After
hu: Később mint

en: About
hu: Nagyjából

en: Range
hu: Tartományban

en: From
hu: Ettől

en: To
hu: -ig

en: Span
hu: Időtartam

en: Estimated
hu: Körülbelül

en: Calculated
hu: Számított

[ctx: manual]
en: Editing_dates
hu: Dátumok_szerkesztése

en: Date selection
hu: Dátum kiválasztás

en: Correct the date or switch from `{cur_mode}' to `{text_mode}'
hu: Javítsa a dátumot, vagy kapcsoljon `{cur_mode}' módról `{text_mode}' módra

[ctx: manual]
en: New_Event_dialog
hu: Új_Esemény_párbeszéd_ablak

en: Event: %s
hu: Esemény: %s

en: New Event
hu: Új esemény

en: Edit Event
hu: Esemény szerkesztése

en: Cannot save event
hu: Az esemény nem menthető

en: No data exists for this event. Please enter data or cancel the edit.
hu: Az eseményhez nincs adat. Kérem vigyen be adatot, vagy szakítsa meg a szerkesztést.

en: Cannot save event. ID already exists.
hu: Az esemény nem menthető. Az azonosító már létezik.

en: The event type cannot be empty
hu: Az esemény típus nem lehet üres

en: Add Event (%s)
hu: (%s) esemény hozzáadása

en: Edit Event (%s)
hu: (%s) esemény szerkesztése

[ctx: manual]
en: Event_Reference_Editor_dialog
hu: Esemény_hivatkozás_szerkesztő_párbeszéd_ablak

en: Event Reference Editor
hu: Esemény hivatkozás szerkesztő

en: _General
hu: Á_ltalános

en: Modify Event
hu: Esemény módosítás

en: Add Event
hu: Esemény hozzáadása

[ctx: manual]
en: Family_Editor_dialog
hu: Család_szerkesztő_párbeszéd_ablak

en: Create a new person and add the child to the family
hu: Egy új személy létrehozása és gyermek hozzáadása a családhoz

en: Remove the child from the family
hu: Gyermek eltávolítása a családból

en: Edit the child reference
hu: Gyermek hivatkozás szerkesztése

en: Add an existing person as a child of the family
hu: Létező személy hozzáadása gyermekként a családhoz

en: Move the child up in the children list
hu: A gyermek mozgatása a gyermeklistán felfelé

en: Move the child down in the children list
hu: A gyermek mozgatása a gyermeklistán lefelé

en: Paternal
hu: Apai

en: Maternal
hu: Anyai

en: Birth Date
hu: Születési dátum

en: Death Date
hu: Halálozási dátum

en: Birth Place
hu: Születési hely

en: Death Place
hu: Halálozási hely

en: Chil_dren
hu: Gyerme_kek

en: Edit child
hu: Gyermek szerkesztése

en: Add an existing child
hu: Már létező gyermek hozzáadása

en: Edit relationship
hu: Kapcsolat szerkesztése

en: Select Child
hu: Gyermek kiválasztása

en: Adding parents to a person
hu: Szülők hozzáadása egy személyhez

en: It is possible to accidentally create multiple families with the same parents. To help avoid this problem, only the buttons to select parents are available when you create a new family. The remaining fields will become available after you attempt to select a parent.
hu: Lehetséges véletlenül több családot létrehozni azonos szülőkkel. Hogy elkerüljük ezt a problémát, csak a szülők kiválasztása gomb elérhető egy új család létrehozásakor. A további mezők csak egy szülő kiválasztása után lesznek elérhetőek.

en: Family has changed
hu: Család változott

en: The %(object)s you are editing has changed outside this editor. This can be due to a change in one of the main views, for example a source used here is deleted in the source view.
    To make sure the information shown is still correct, the data shown has been updated. Some edits you have made may have been lost.
hu: A ön által szerkesztett %(object)s a szerkesztőn kívül megváltozott. Ez egy fő nézetbeni változás miatt lehetséges, pl. egy itt használt forrás a forrás nézetben törölve lett.
    A mutatott információ hibátlansága biztosításához az itt mutatott adat frissítve lett. Néhány korábbi szerkesztése elveszhetett.

en: family
hu: család

en: New Family
hu: Új család

en: Edit Family
hu: Család szerkesztése

en: Select a person as the mother
hu: Egy személy kiválasztása anyaként

en: Add a new person as the mother
hu: Egy új személy hozzáadása anyaként

en: Remove the person as the mother
hu: Egy személy eltávolítása mint anya

en: Select a person as the father
hu: Egy személy kiválasztása apaként

en: Add a new person as the father
hu: Egy új személy hozzáadása apaként

en: Remove the person as the father
hu: Egy személy eltávolítása mint apa

en: Select Mother
hu: Anya kiválasztása

en: Select Father
hu: Apa kiválasztása

en: Duplicate Family
hu: Család megkettőzése

en: A family with these parents already exists in the database. If you save, you will create a duplicate family. It is recommended that you cancel the editing of this window, and select the existing family
hu: Egy család ezekkel a szülőkkel már létezik az adatbázisban. Ha elmenti, egy megkettőzött családot fog létrehozni. Javasolt a szerkesztés megszakítása ebben az ablakban és válassza a létező családot

en: Edit %s
hu: %s szerkesztése

en: A father cannot be his own child
hu: Apa nem lehet a saját gyermeke

en: %s is listed as both the father and child of the family.
hu: %s apaként és gyermekként is szerepel a családban.

en: A mother cannot be her own child
hu: Anya nem lehet a saját gyermeke

en: %s is listed as both the mother and child of the family.
hu: %s anyaként és gyermekként is szerepel a családban.

en: Cannot save family
hu: Nem menthető család

en: No data exists for this family. Please enter data or cancel the edit.
hu: Nincs adat erről a családról. Adjon meg adatot, vagy szakítsa meg a szerkesztést.

en: Cannot save family. ID already exists.
hu: A család nem menthető. Az azonosító már létezik.

en: You have attempted to use the existing Gramps ID with value %(id)s. This value is already used. Please enter a different ID or leave blank to get the next available ID value.
hu: Ön egy már létező Gramps %(id)s értékű azonosítót próbál használni. Ezt az érték már használt. Kérem vigyen be más azonosítót, vagy hagyja üresen a helyet a következő lehetséges azonosító értékhez.

en: Add Family
hu: Család hozzáadása

[ctx: manual]
en: LDS_Ordinance_Editor
hu: Mormon_rend_szerkesztő

en: LDS Ordinance Editor
hu: Mormon rend szerkesztő

en: %(father)s and %(mother)s [%(gramps_id)s]
hu: %(father)s és %(mother)s [%(gramps_id)s]

[ctx: manual]
en: Link_Editor
hu: Hivatkozás_szerkesztő

en: Link Editor
hu: Hivatkozás szerkesztő

en: Internet Address
hu: Internet cím

en: Location Editor
hu: Helyszín szerkesztő

[ctx: manual]
en: New_Media_dialog
hu: Új_Média_párbeszéd_ablak

en: Media: %s
hu: Média: %s

en: New Media
hu: Új média

en: Edit Media Object
hu: Média objektum szerkesztése

en: Cannot save media object
hu: Nem menthető média objektum

en: No data exists for this media object. Please enter data or cancel the edit.
hu: Nincs adat erről a média objektumról. Adjon meg adatot, vagy szakítsa meg a szerkesztést.

en: Cannot save media object. ID already exists.
hu: A média objektum nem menthető. Az azonosító már létezik.

en: There is no media matching the current path value!
hu: Nincs a jelenlegi útvonal értéknek megfelelő média!

en: You have attempted to use the path with value '%(path)s'. This path does not exist! Please enter a different path
hu: Ön egy '%(path)s' útvonalat próbál használni. Ez az útvonal nem létezik! Kérem vigyen be más útvonalat

en: Add Media Object (%s)
hu: (%s) média objektum hozzáadása

en: Edit Media Object (%s)
hu: (%s) média objektum szerkesztése

[ctx: manual]
en: Media_Reference_Editor_dialog
hu: Média_hivatkozás_szerkesztő_párbeszéd_ablak

en: Media Reference Editor
hu: Média hivatkozás szerkesztő

[ctx: Y coordinate]
en: Y
hu: Y koordináta

en: Name Editor
hu: Névszerkesztő

[ctx: manual]
en: Name_Editor
hu: _Névszerkesztő

en: Call name must be the given name that is normally used.
hu: A hívó névnek az általában használt keresztnévnek kell lennie.

en: New Name
hu: Új név

en: Break global name grouping?
hu: Megszakítsam a név csoportosítást?

en: All people with the name of %(surname)s will no longer be grouped with the name of %(group_name)s.
hu: Minden ember %(surname)s névvel nem lesz többé %(group_name)s név szerint csoportosítva.

en: Continue
hu: Folytatás

en: Return to Name Editor
hu: Visszatérés a névszerkesztőhöz

en: Group all people with the same name?
hu: Minden embert azonos névvel csoportosítsunk?

en: You have the choice of grouping all people with the name of %(surname)s with the name of %(group_name)s, or just mapping this particular name.
hu: Válaszhat, hogy minden %(surname)s nevű embert a %(group_name)s csoportba csoportosít, vagy csak ezt az egy nevet.

en: Group all
hu: Mindet csoportosít

en: Group this name only
hu: Csak ezt a nevet csoportosítsa

[ctx: manual]
en: Editing_information_about_notes
hu: Információ_szerkesztés_eseményekről

en: Note: %(id)s - %(context)s
hu: Jegyzet: %(id)s - %(context)s

en: Note: %s
hu: Jegyzet: %s

en: New Note - %(context)s
hu: Új jegyzet - %(context)s

en: New Note
hu: Új jegyzet

en: _Note
hu: _Jegyzet

en: Edit Note
hu: Jegyzet szerkesztése

en: Cannot save note
hu: Nem menthető jegyzet

en: No data exists for this note. Please enter data or cancel the edit.
hu: Nincs adat erről a jegyzetről. Adjon meg adatot, vagy szakítsa meg a szerkesztést.

en: Cannot save note. ID already exists.
hu: A jegyzet nem menthető. Az azonosító már létezik.

en: Add Note
hu: Jegyzet hozzáadása

en: Person: %(name)s
hu: Személy: %(name)s

en: New Person: %(name)s
hu: Új személy: %(name)s

en: New Person
hu: Új személy

[ctx: manual]
en: Editing_information_about_people
hu: Információ_szerkesztés_emberekről

en: Edit Person
hu: Személy szerkesztése

en: Edit Object Properties
hu: Objektum tulajdonságok szerkesztése

en: Make Active Person
hu: Legyen aktív személy

en: Make Home Person
hu: Legyen kiinduló személy

en: Problem changing the gender
hu: Probléma a nem megváltoztatásakor

en: Changing the gender caused problems with marriage information.
    Please check the person's marriages.
hu: A nem megváltoztatása problémát okozott a házassági információban.
    Kérem ellenőrizze a személy házasságait.

en: Cannot save person
hu: Nem menthető személy

en: No data exists for this person. Please enter data or cancel the edit.
hu: Nincs adat erről a személyről. Adjon meg adatot, vagy szakítsa meg a szerkesztést.

en: Cannot save person. ID already exists.
hu: A személy nem menthető. Az azonosító már létezik.

en: Add Person (%s)
hu: (%s) személy hozzáadása

en: Edit Person (%s)
hu: (%s) személy szerkesztése

en: Unknown gender specified
hu: Ismeretlen nem megadása

en: The gender of the person is currently unknown. Usually, this is a mistake. Please specify the gender.
hu: A személy neme jelenleg ismeretlen. általában ez tévedés. Válassza ki a személy nemét.

en: _Male
hu: _Férfi

en: _Female
hu: _Női

en: _Other
hu: Más

en: _Unknown
hu: _Ismeretlen

[ctx: manual]
en: Person_Reference_Editor
hu: Személy_hivatkozás_szerkesztő

en: Person Reference Editor
hu: Személy hivatkozás szerkesztő

en: Person Reference
hu: Személy hivatkozás

en: No person selected
hu: Nincs kiválasztott személy

en: You must either select a person or Cancel the edit
hu: Válasszon személyt, vagy szakítsa meg a szerkesztést

[ctx: manual]
en: Place_Editor_dialog
hu: Hely_Szerkesztő_párbeszéd_ablak

en: Place: %s
hu: Hely: %s

en: New Place
hu: Új hely

en: Invalid latitude
    (syntax: 18°9'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)
hu: Érvénytelen szélességi fok
    (szintaktika: 18˚09'48.21"S, -18.2412 vagy -18:9:48.21)

en: Invalid longitude
    (syntax: 18°9'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)
hu: Érvénytelen hosszúsági fok
    (szintaktika: 18˚9'48.21"E, -18.2412 vagy -18:9:48.21)

en: Edit Place
hu: Hely szerkesztése

en: Cannot save place. Name not entered.
hu: A hely nem menthető. Nincs neve.

en: You must enter a name before saving.
hu: Nevet feltétlenül meg kell adni mentés előtt.

en: Cannot save place. ID already exists.
hu: A hely nem menthető. Az azonosító már létezik.

en: Add Place (%s)
hu: (%s) hely hozzáadása

en: Edit Place (%s)
hu: (%s) hely szerkesztése

en: Place Format Editor
hu: Hely formátum szerkesztő

en: New
hu: Új

[ctx: manual]
en: Place_Name_Editor_dialog
hu: Hely-név_szerkesztő_párbeszéd_ablak

en: Place Name Editor
hu: Hely-név szerkesztő

en: Invalid ISO code
hu: Szabálytalan ISO kód

en: Cannot save place name
hu: Nem menthető helynév

en: The place name cannot be empty
hu: A hely neve nem lehet üres

en: Place Reference Editor
hu: Hely hivatkozás szerkesztő

en: Modify Place
hu: Hely módosítása

en: Add Place
hu: Hely hozzáadása

en: Save Changes?
hu: Változások mentése?

en: If you close without saving, the changes you have made will be lost
hu: Ha mentés nélkül zárja be, akkor a változtatások elvesznek

en: Cannot save repository. ID already exists.
hu: A tároló nem menthető. Az azonosító már létezik.

en: Cannot save item. ID already exists.
hu: Az adat nem menthető. Az azonosító már létezik.

en: Repository Reference Editor
hu: Tároló hivatkozás szerkesztő

en: Repository: %s
hu: Tároló: %s

en: New Repository
hu: Új tároló

en: Repo Reference Editor
hu: Repo hivatkozás szerkesztő

en: Modify Repository
hu: Tároló változtatása

en: Add Repository
hu: Tároló hozzáadása

[ctx: manual]
en: New_Repository_dialog
hu: Új_Tárolók_párbeszéd-ablak

en: Edit Repository
hu: Tároló szerkesztése

en: Cannot save repository
hu: Nem menthető tároló

en: No data exists for this repository. Please enter data or cancel the edit.
hu: Nincs adat erről a tárolóról. Adjon meg adatot, vagy szakítsa meg a szerkesztést.

en: Add Repository (%s)
hu: (%s) tároló hozzáadása

en: Edit Repository (%s)
hu: (%s) tároló szerkesztése

[ctx: manual]
en: New_Source_dialog
hu: Új_Forrás_párbeszéd_ablak

en: New Source
hu: Új forrás

en: Edit Source
hu: Forrás szerkesztése

en: Cannot save source
hu: Nem menthető forrás

en: No data exists for this source. Please enter data or cancel the edit.
hu: Nincs adat erről a forrásról. Adjon meg adatot, vagy szakítsa meg a szerkesztést.

en: Cannot save source. ID already exists.
hu: A forrás nem menthető. Az azonosító már létezik.

en: Add Source (%s)
hu: (%s) forrás hozzáadása

en: Edit Source (%s)
hu: (%s) forrás szerkesztése

[ctx: manual]
en: Tag_selection_dialog
hu: Címke_kiválasztó_párbeszéd_ablak

en: Tag selection
hu: Címke kiválasztása

[ctx: manual]
en: Internet_Address_Editor
hu: Internet_cím_szerkesztő

en: Internet Address Editor
hu: Internet hozzáférés szerkesztő

[ctx: manual]
en: Add_Rule_dialog
hu: Szabály_hozzáadás_párbeszéd_ablak

[ctx: manual]
en: Define_Filter_dialog
hu: Szűrő_meghatározás_párbeszéd_ablak

[ctx: manual]
en: Custom_Filters
hu: Egyéni_szűrők

en: Person Filters
hu: Személyszűrők

en: Family Filters
hu: Család szűrők

en: Event Filters
hu: Esemény szűrők

en: Place Filters
hu: Hely szűrők

en: Source Filters
hu: Forrás szűrők

en: Media Filters
hu: Médiaszűrők

en: Repository Filters
hu: Tároló szűrők

en: Note Filters
hu: Jegyzet szűrők

en: Citation Filters
hu: Idézet szűrők

en: equal to
hu: egyenlő

en: greater than
hu: nagyobb mint

en: Not a valid ID
hu: Nem érvényes azonosító

en: Select...
hu: Kiválasztás...

en: Select %s from a list
hu: %s kiválasztása listáról

en: Give or select a source ID, leave empty to find objects with no source.
hu: Adja meg, vagy válassza ki a forrás azonosítót, hagyja üresen a mezőt forrás nélküli objektumok keresésekor.

en: Family filter name:
hu: Családszűrő név:

en: Include selected Gramps ID
hu: A kiválasztott Gramps Azonosítókkal együtt

en: Use exact case of letters
hu: Használjon pontos kis/nagy betűket

en: Regular-Expression matching:
hu: Reguláris kifejezésnek megfelelőek:

en: Use regular expression
hu: Használjon reguláris kifejezést

en: Also family events where person is spouse
hu: Családi eseményeket szintén, ahol a személy házastárs

en: Only include primary participants
hu: Csak elsődleges résztvevőkkel

en: degrees
hu: fok

en: kilometers
hu: kilométer

en: miles
hu: mérföld

en: Use regular expressions
hu: Reguláris kifejezések használata

en: Interpret the contents of string fields as regular expressions:
    .	A decimal point will match any character.
    ?	A question mark will match zero or one occurences of the previous character or group.
    *	An asterisk will match zero or more occurences.
    +	A plus sign will match one or more occurences.
    ()	Use parentheses to group expressions.
    |	Specify alternatives using a vertical bar.
    ^	A caret will match the start of a line.
    $	A dollar sign will match the end of a line.
hu: A szövegmező tartalmát reguláris kifejezésként értelmezi:
    .	A tizedespont egy karaktert jelöl.
    ?	A kérdőjel nullát, vagy az előző karakter/csoport előfordulását jelöli.
    *	A csillag nulla, vagy több előfordulást jelöl.
    +	A plusz jel egy, vagy több előfordulást jelöl.
    ()	Használjon zárójeleket a kifejezések csoportosításához.
    |	Választási lehetőségeket egy függőleges-jel jelöli.
    ^	A hiányjel (^) egy sor kezdetét jelöli.
    $	A dollárjel a sor végét jelöli.

en: Case sensitive
hu: Nagybetű érzékeny

en: Rule Name
hu: Szabály neve

en: No rule selected
hu: Nincs szabály kiválasztva

en: Define filter
hu: Szűrő meghatározása

en: Add Rule
hu: Szabály hozzáadása

en: Edit Rule
hu: Szabály szerkesztése

en: Filter Test
hu: Szűrő tesztelése

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Filter
hu: Szűrő

en: Custom Filter Editor
hu: Egyéni szűrő szerkesztő

en: Delete Filter?
hu: A szűrő törlése?

en: This filter is currently being used as the base for other filters. Deleting this filter will result in removing all other filters that depend on it.
hu: Ez a szűrő használatban van és alapja más szűrőknek. A szűrő törlése minden más tőle függő szűrőt is eltávolít.

en: Delete Filter
hu: A szűrő törlése

en: To select a person, use drag-and-drop or use the buttons
hu: Személy kiválasztásához használja a fogd-és-ejtsd módszert, vagy a gombokat

en: No person given, click button to select one
hu: Nincs személy megadva, kattintson a gombon egynek a kiválasztásához

en: Edit person
hu: Személy szerkesztése

en: Select an existing person
hu: Egy létező személy kiválasztása

en: Add a new person
hu: Új személy hozzáadása

en: Remove person
hu: Személy eltávolítása

en: To select a place, use drag-and-drop or use the buttons
hu: Hely kiválasztásához használja a fogd-és-ejtsd módszert, vagy a gombokat

en: No place given, click button to select one
hu: Nincs megadva hely, kattintson a gombon egynek a kiválasztásához

en: Edit place
hu: Hely szerkesztése

en: Select an existing place
hu: Egy létező hely kiválasztása

en: Add a new place
hu: Új hely hozzáadása

en: Remove place
hu: Hely eltávolítása

en: To select a source, use drag-and-drop or use the buttons
hu: Forrás kiválasztásához használja a fogd-és-ejtsd módszert, vagy a gombokat

en: First add a source using the button
hu: Először adjon hozzá forrást a gombbal

en: Edit source
hu: Forrás szerkesztése

en: Select an existing source
hu: Egy létező forrás kiválasztása

en: Add a new source
hu: Új forrás hozzáadása

en: Remove source
hu: Forrás eltávolítása

en: To select a media object, use drag-and-drop or use the buttons
hu: Média objektum kiválasztásához használja a fogd-és-ejtsd módszert, vagy a gombokat

en: No image given, click button to select one
hu: Nincs megadva kép, kattintson a gombon egynek a kiválasztásához

en: Edit media object
hu: Média objektum szerkesztése

en: Select an existing media object
hu: Egy létező média objektum kiválasztása

en: Add a new media object
hu: Új média objektum hozzáadása

en: Remove media object
hu: Média objektum eltávolítása

en: To select a note, use drag-and-drop or use the buttons
hu: Jegyzet kiválasztásához használja a fogd-és-ejtsd módszert, vagy a gombokat

en: No note given, click button to select one
hu: Nincs megadva jegyzet, kattintson a gombon egynek a kiválasztásához

en: Select an existing note
hu: Egy létező jegyzet kiválasztása

en: Add a new note
hu: Új jegyzet hozzáadása

en: Remove note
hu: Jegyzet eltávolítása

en: _Find
hu: _Keresés

en: _Clear
hu: _Törlés

en: %s is
hu: a(z) %s

en: %s contains
hu: %s tartalmazza

en: %s is not
hu: %s nem

en: %s does not contain
hu: %s nem tartalmazza

en: Updating display...
hu: Képernyő frissítése...

en: Source:
hu: Forrás:

en: Publication
hu: Kiadvány

en: Citation:
hu: Idézet:

en: Volume/Page
hu: Kötet/Oldal

[ctx: Citation: Minimum Confidence]
en: Min. Conf.
hu: Min. Megb.

en: Custom filter
hu: Egyéni szűrő

en: Participants
hu: Résztvevők

en: Relationship
hu: Rokonság

en: any
hu: mind

en: Birth date
hu: Születési dátum

en: example: "%(msg1)s" or "%(msg2)s"
hu: példa: "%(msg1)s", vagy "%(msg2)s"

en: Birth place
hu: Születési hely

en: Death date
hu: Halálozás dátuma

en: Death place
hu: Halálozási hely

en: Within
hu: Belül

en: This updates the view with the current filter parameters.
hu: A nézet frissítése a jelenlegi szűrő paraméterekkel.

en: This resets the filter parameters to empty state.  The 'Find' button should be used to actually update the view to its defaults.
hu: A szűrő paramétereket üres állásba állítja.  A „Keresés” gombot kell használni az alapértelmezett nézet aktuális frissítéséhez.

en: This opens a dialog to add a new custom filter based on the values given.
hu: Megnyit egy párbeszéd ablakot a megadott értékeken alapuló új szűrő hozzáadásához.

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Elapsed time: %.2fs
hu: Eltelt idő: %.2fmp

en: You should select a place when using the 'Within' rule
hu: Helyet kell választania, ha 'Megfelelő' szabályt használ

en: Supply at least one value
hu: Biztosítson legalább egy értéket

en: Created by Filter gramplet on {today}
hu: A {today} Szűrő gramplet által létrehozott

en: Image
hu: Kép

en: _Title:
hu: _Cím:

en: Convert to a relative path
hu: Relatív útvonallá alakítás

en: Show all
hu: Mindent megmutat

en: Loading items...
hu: Elemek betöltése...

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Book _name:
hu: _Könyvnév:

en: Clear the book
hu: A könyv kitakarítása

en: Save current set of configured selections
hu: A jelenleg beállított kiválasztások mentése

en: Open previously created book
hu: Korábban létrehozott könyv megnyitása

en: Manage previously created books
hu: Korábban létrehozott könyvek kezelése

en: Add an item to the book
hu: Új elem hozzáadása a könyvhöz

en: Remove currently selected item from the book
hu: A jelenleg kiválasztott elem eltávolítása a könyvből

en: Move current selection one step up in the book
hu: A kiválasztás egy lépéssel feljebb vitele a könyvben

en: Move current selection one step down in the book
hu: A kiválasztás egy lépéssel lejjebb vitele a könyvben

en: Configure currently selected item
hu: A kiválasztott elem beállítása

en: Clear _All
hu: Mindent _töröl

en: Format _name:
hu: Formátum_név:

en: Format _definition:
hu: Formá_tum meghatározás:

en: The following conventions are used:
    <tt>  <b>%f</b> - Given Name       <b>%F</b> - GIVEN NAME
      <b>%l</b> - Surname          <b>%L</b> - SURNAME
      <b>%t</b> - Title            <b>%T</b> - TITLE
      <b>%p</b> - Prefix           <b>%P</b> - PREFIX
      <b>%s</b> - Suffix           <b>%S</b> - SUFFIX
      <b>%c</b> - Call name        <b>%C</b> - CALL NAME
      <b>%y</b> - Patronymic       <b>%Y</b> - PATRONYMIC</tt>
hu: A következő szabályokat használjuk:
    <tt>  <b>%f</b> - Keresztnév       <b>%F</b> - KERESZTNÉV
      <b>%l</b> - Vezetéknév          <b>%L</b> - VEZETÉKNÉV
      <b>%t</b> - Cím            <b>%T</b> - CÍM
      <b>%p</b> - Előtag           <b>%P</b> - ELŐTAG
      <b>%s</b> - Utótag           <b>%S</b> - UTÓTAG
      <b>%c</b> - Hívó név        <b>%C</b> - HÍVÓ NÉV
      <b>%y</b> - Apai név       <b>%Y</b> - APAI NÉV</tt>

en: Format definition details
hu: Formátumdefiníció részletei

en: Example:
hu: Példa:

en: Revision comment - Gramps
hu: Javító megjegyzés - Gramps

en: Version description
hu: Verzió leírás

en: Family Trees - Gramps
hu: Családfák - Gramps

en: _Close Window
hu: _Ablak bezárása

en: _Load Family Tree
hu: Családfa _betöltése

en: _New
hu: _Új

en: _Info
hu: _Információ

en: _Rename
hu: _Átnevezés

en: Close
hu: Bezárás

en: Con_vert
hu: Át_alakítás

en: Re_pair
hu: Ja_vítás

en: Do not show this dialog again
hu: Ne mutassa ismét ezt a párbeszédablakot

en: _Remove Object
hu: _Objektum törlése

en: Remove object and all references to it from the database
hu: Objektum és minden hivatkozás eltávolítása az adatbázisból

en: _Keep Reference
hu: _Hivatkozás megtartása

en: Keep reference to the missing file
hu: Hivatkozások megtartása az elveszett fájlhoz

en: _Select File
hu: Fájl _kiválasztása

en: Select replacement for the missing file
hu: Válassza a helyettesítést az elveszett fájlra

en: _Use this selection for all missing media files
hu: E kije_lölés alkalmazása minden elveszett média fájlra

en: If you check this button, all the missing media files will be automatically treated according to the currently selected option. No further dialogs will be presented for any missing media files.
hu: Ha bejelöli ezt a gombot, akkor minden elveszett média fájl automatikusan a jelenleg kiválasztott módon lesz kezelve. További hibaüzenet nem fog megjelenni egyik elveszett média fájlnál sem.

en: Cancel the rest of the operations
hu: A hátralévő műveletek megszakítása

en: _No
hu: _Nem

en: Do not apply the operation to this item
hu: Ne alkalmazza a műveletet ehhez az elemhez

en: _Yes
hu: _Igen

en: Apply the operation to this item
hu: A művelet alkalmazása az elemhez

en: _Use this answer for the rest of the items
hu: Az adatok további részéhez _használja ezt a választ

en: If you check this button, your next answer will apply to the rest of the selected items
hu: Ha a gombot bejelöli, a következő válasza minden hátralevő kijelölt elemre alkalmazva lesz

en: label
hu: címke

en: Close _without saving
hu: Bezárás _mentés nélkül

en: _Save
hu: Menté_s

en: Do not ask again
hu: Többet ne kérdezze

en: Gramps Warnings
hu: Gramps figyelmeztetések

en: Accept changes and close window
hu: A változások jóváhagyása és az ablak bezárása

en: _Date:
hu: _Dátum:

en: St_reet:
hu: Ut_ca:

en: C_ity:
hu: _Város:

en: The town or city of the address
hu: A lakcím városa

en: _State/County:
hu: _Állam/Megye:

en: _ZIP/Postal code:
hu: _Irányítószám:

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Cou_ntry:
hu: _Ország:

en: Phon_e:
hu: T_elefon:

en: Phone number linked to the address.
hu: A lakcímhez kapcsolódó telefonszám.

en: The state or county of the address in case a mail address must contain this.
hu: A lakcím állama, vagy megyéje, ha a levélcímnek azt tartalmaznia kell.

en: Country of the address
hu: A lakcím országa

en: Mail address. 
    
    Note: Use Residence Event for genealogical address data.
hu: Levél cím.
    
    Figyelem: használjon Lakóhely eseményt származástani címadathoz.

en: Privacy
hu: Bizalmasság

en: Invoke date editor
hu: Meghívott dátumszerkesztő

en: Date at which the address is valid.
hu: Dátum, amikor a lakcím érvényes.

en: _Locality:
hu: _Helyszín:

en: The locality of the address
hu: A lakcím hely(ség)e

en: _Attribute:
hu: _Tulajdonság:

en: _Value:
hu: _Érték:

en: The value of the attribute. Eg. 1.8, Sunny, or Blue eyes.
hu: A tulajdonság értéke. Pl. 1,8, napos, vagy kék szemek.

en: The name of an attribute you want to use. For example: Height (for a person), Weather on this Day (for an event), ... 
    Use this to store snippets of information you collect and want to correctly link to sources. Attributes can be used for people, families, events and media.
     
    Note: several predefined attributes refer to values present in the GEDCOM standard.
hu: Egy tulajdonság neve, amit használni szeretne. Például: magasság (személynél), nap időjárása (eseménynél), ...
    Használja összegyűjtött információ töredékek mentésére, és helyesen akar hivatkozni a forrásra. A tulajdonságokat használhatja emberekre, családokra, eseményekre és médiára.
    
    Figyelem: sok előre meghatározott tulajdonság a GEDCOM szabvány értékeinek felel meg.

en: Relationship to _Mother:
hu: Kapcsolat az édes_anyához:

en: Relationship to _Father:
hu: Kapcsolat az _édesapához:

en: Name Child:
hu: A gyermek neve:

en: Open person editor of this child
hu: A gyermek személyszerkesztőjének megnyitása

en: Edition
hu: Kiadás

en: Specific location within the information referenced. For a published work, this could include the volume of a multi-volume work and the page number(s). For a periodical, it could include volume, issue, and page numbers. For a newspaper, it could include a column number and page number. For an unpublished source, this could be a sheet number, page number, frame number, etc. A census record might have a line number or dwelling and family numbers in addition to the page number.
hu: Speciális hely a hivatkozott információban. Egy kiadott munkánál ez tartalmazhatja egy többkötetes munka egy kötetét és az oldalszámo(ka)t. Folyóiratnál ez tartalmazhatja az évfolyamot, a számot és oldalszámokat. Újságnál ez lehet egy hasábszám és oldalszám. Kiadatlan forrásnál ez lehet lapszám, oldalszám, keretszám, stb. A népszámlálási adatlap tartalmazhat egy sorszámot, vagy tartózkodási helyszámot és családszámot az oldalszám mellett.

en: _Volume/Page:
hu: _Kötet/Oldal:

en: Con_fidence:
hu: Megbíz_hatóság:

en: The date of the entry in the source you are referencing, e.g. the date a house was visited during a census, or the date an entry was made in a birth log/registry.
hu: Az ön által hivatkozott dátum, pl. a ház felmérési dátuma népszámláláskor, vagy egy belépési dátum bekerült a forrás születési log/nyilvántartásba.

en: Conveys the submitter's quantitative evaluation of the credibility of a piece of information, based upon its supporting evidence. It is not intended to eliminate the receiver's need to evaluate the evidence for themselves.
    -Very Low =Unreliable evidence or estimated data.
    -Low =Questionable reliability of evidence (interviews, census, oral genealogies, or potential for bias for example, an autobiography).
    -High =Secondary evidence, data officially recorded sometime after event.
    -Very High =Direct and primary evidence used, or by dominance of the evidence.
hu: Az előterjesztő információdarabjának hitelességét mutatja a támogató bizonyíték alapján végzett minőség ellenőrzést követően. Ez nem csökkenti a befogadó kötelességét magának a bizonyítéknak az ellenőrzésében.
    -Nagyon alacsony =Megbízhatatlan bizonyíték, vagy feltételezett adat
    -Alacsony =A bizonyíték (riport, népszámlálás, szóbeli származástan, vagy potenciálisan elfogult, például egy önéletrajz) kérdéses megbízhatóságú
    -Magas =Másodlagos bizonyíték, az adatokat hivatalosan néha az esemény után rögzítették
    -Nagyon magas =Közvetlen és elsődleges bizonyíték ismert, vagy a bizonyíték túlsúlya alapján.

en: _ID:
hu: _Azonosító:

en: A unique ID to identify the citation
hu: Egyedi azonosító az idézet azonosításához

en: Tags:
hu: Címkék:

en: Calenda_r:
hu: Naptá_r:

en: Dua_l dated
hu: Kettős dátu_mú

en: Old Style/New Style
hu: Régi stílus/Új stílus

en: Ne_w year begins:
hu: Új év _kezdődik:

en: Month-Day of first day of new year (e.g., "1-1", "3-1", "3-25")
hu: Az új év első napja: hónap-nap (pl. "1-1", "3-1", "3-25")

en: Q_uality
hu: _Minőség

en: _Type
hu: _Típus

en: _Day
hu: _Nap

en: _Month
hu: _Hónap

en: _Year
hu: _Év

en: Second date
hu: Második dátum

en: D_ay
hu: N_ap

en: Mo_nth
hu: Hóna_p

en: Y_ear
hu: É_v

en: Te_xt comment:
hu: Szöveges _megjegyzés:

en: Close window without changes
hu: Ablak bezárása mentés nélkül

en: _Event type:
hu: _Esemény típus:

en: Show Date Editor
hu: A Dátumszerkesztő mutatása

en: De_scription:
hu: Leírá_s:

en: Description of the event. Leave empty if you want to autogenerate this with the tool 'Extract Event Description'.
hu: Az esemény leírása. Hagyja üresen, ha az 'Esemény kivonat leírás' eszközt kívánja használni generáláshoz.

en: _Place:
hu: _Hely:

en: Selector
hu: Választó

en: What type of event this is. Eg 'Burial', 'Graduation', ... .
hu: Milyen típusú esemény ez. Pl. 'Temetés', 'Avatás', ...

en: Date of the event. This can be an exact date, a range (from ... to, between, ...), or an inexact date (about, ...).
hu: Az esemény dátuma. Ez lehet pontos dátum, egy intervallum (-tól ... -ig, között, ...), vagy pontatlan dátum (körül, ...).

en: A unique ID to identify the event
hu: Egyedi azonosító az esemény azonosításához

en: Reference information
hu: Forrás információ

en: _Role:
hu: Sze_rep:

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared event information will be reflected in the event itself, for all participants in the event.
hu: <b>Figyelem:</b> Bármilyen változtatás a megosztott esemény információban hatással lesz az eseményre magára, az esemény minden résztvevőjére.

en: Shared information
hu: Megosztott információ

en: Abandon changes and close window
hu: A változások elvetése és az ablak bezárása

[ctx: family]
en: Name:
hu: Név:

en: Birth:
hu: Születés:

en: Father/partner1
hu: Apa/1. partner

en: Mother/partner2
hu: Anya/2. partner

en: Indicates if the record is private
hu: Jelöli, ha a felvétel bizalmas

en: Relationship Information
hu: Kapcsolat információ

en: A unique ID for the family
hu: A család egyedi azonosítója

en: _Type:
hu: _Típus:

en: The relationship type, eg 'Married' or 'Unmarried'. Use Events for more details.
hu: A kapcsolat típusa, pl. 'Házas', vagy 'Nőtlen/hajadon'. Használja az Eseményeket további részletekért.

en: _Tags:
hu: _Címkék:

en: Edit the tag list
hu: A címke lista szerkesztése

en: Ordinance:
hu: Rend:

en: LDS _Temple:
hu: UNSZ _Templom:

en: _Family:
hu: _Család:

en: Select Family
hu: Család kiválasztása

en: _Status:
hu: _Állapot:

en: Gramps item:
hu: Gramps adat:

en: Internet Address:
hu: Internet cím:

en: _Link Type:
hu: _Hivatkozás típus:

en: The town or city where the place is.
hu: A város, ahol a hely van.

en: S_treet:
hu: U_tca:

en: Ch_urch parish:
hu: Egyház_megye:

en: Lowest clergical division of this place. Typically used for church sources that only mention the parish.
hu: A hely legalacsonyabb vallási felosztása. Tipikusan egyházi forrásokra használják, ami csak az egyházközséget említi.

en: Co_unty:
hu: Meg_ye:

en: Third level of place division. Eg., in the USA a county.
hu: A hely felosztásának harmadik szintje. Pl. megye az USA-ban.

en: _State:
hu: _Állam:

en: Second level of place division, eg., in the USA a state, in Germany a Bundesland.
hu: A hely felosztásának második szintje. Pl. állam az USA-ban, vagy Bundesland Németországban.

en: The country where the place is.
hu: Az ország, ahol a hely van.

en: Lowest level of a place division: eg the street name.
hu: A hely felosztásának legalacsonyabb szintje: pl. egy utcanév.

en: A district within, or a settlement near to, a town or city.
hu: Egy város kerülete, vagy ahhoz közeli település.

en: _Path:
hu: _Útvonal:

en: Image preview
hu: Kép előnézet

en: Path of the media object on your computer.
    Gramps does not store the media internally, it only stores the path! Set the 'Relative Path' in the Preferences to avoid retyping the common base directory where all your media is stored. The 'Media Manager' tool can help managing paths of a collection of media objects.
hu: A média objektum útvonala az ön számítógépén.
    A Gramps nem tárolja a média objektumokat, csak azok útvonalát! Állítsa be a 'Relatív útvonal'-at a Beállítások menüben, hogy elkerülje a média alapkönyvtár útvonalának állandó beírását. A 'Média kezelő' eszköz segíthet a média objektum kollekciók útvonalainak kezelésében.

en: Descriptive title for this media object.
hu: Leíró cím erre a média objektumra.

en: Open File Browser to select a media file on your computer.
hu: Fájlböngésző megnyitása média fájl kiválasztásához.

en: Folder
hu: Mappa

en: A unique ID to identify the Media object.
hu: Egyedi azonosító egy média objektum azonosításához.

en: A date associated with the media, eg., for a picture the date it is taken.
hu: Egy médiához kapcsolódó dátum, pl. a fénykép készítési ideje.

en: _Corner 2:  X
hu: 2. _sarok:  X

en: If media is an image, select the specific part of the image you want to reference.
    You can use the mouse on the picture to select a region, or use these spinbuttons to set the top left, and bottom right corner of the referenced region. Point (0,0) is the top left corner of the picture, and (100,100) the bottom right corner.
hu: Ha a média egy kép, kiválaszthatja annak egy részletét, amire hivatkozni szeretne.
    Használhatja erre az egeret, vagy használhatja ezeket a léptető gombokat a terület bal felső és a jobb alsó sarkának kijelöléséhez. A képen a (0,0) a bal felső, a (100,100) a jobb alsó sarok.

en: Referenced region of the image media object.
    Select a region with clicking and holding the mouse button on the top left corner of the region you want, dragging the mouse to the bottom right corner of the region, and then releasing the mouse button.
hu: A kép média objektum hivatkozott területe.
    A terület kiválasztása: vigye a kívánt terület bal felső sarkába az egér mutatót, kattintson, majd lenyomott gombbal vigye az egér mutatót a terület jobb alsó sarkába. Engedje fel az egér gombját.

en: _Corner 1:  X
hu: 1. _sarok:  X

en: If media is an image, select the specific part of the image you want to reference.
    You can use the mouse on the picture to select a region, or use these spinbuttons to set the top left, and bottom right corner of the referenced region. Point (0,0) is the top left corner of the picture, and (100,100) the bottom right corner.
hu: Ha a média egy kép, kiválaszthatja annak egy részletét, amire hivatkozni szeretne.
    Használhatja erre az egeret, vagy használhatja ezeket a léptető gombokat a terület bal felső és a jobb alsó sarkának kijelöléséhez. A képen a (0,0) a bal felső, a (100,100) a jobb alsó sarok.

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared media object information will be reflected in the media object itself.
hu: <b>Figyelem:</b> Bármilyen változtatás a megosztott média objektum információban hatással lesz a média objektumra magára.

en: Double click image to view in an external viewer
hu: Kattintson kétszer a képre külső nézőke használatához

en: Type of media object as indicated by the computer, eg Image, Video, ...
hu: Média objektum típusa, ahogy azt a számítógép mutatja, pl. kép, videó ...

en: Select a file
hu: Egy fájl kiválasztása

en: Shared Information
hu: Megosztott információ

en: An identification of what type of Name this is, eg. Birth Name, Married Name.
hu: Azonosító, milyen típusú a név; pl. születési név, házassági név.

en: _Given:
hu: _Keresztnév:

en: T_itle:
hu: Cí_m:

en: Suffi_x:
hu: _Utótag:

en: C_all Name:
hu: Hí_vó név:

en: The person's given names
hu: A személy keresztnevei

en: _Nick Name:
hu: Be_cenév:

en: Part of the Given name that is the normally used name. If background is red, call name is not part of Given name and will not be printed underlined in some reports.
hu: A keresztnév része, ami általában a használt név. Ha a háttér vörös, akkor a hívó név nem része a keresztnévnek és egyes összesítőkben nem aláhúzva jelenik meg.

en: A title used to refer to the person, such as 'Dr.' or 'Rev.'
hu: A személyre hivatkozó cím, mint a 'Dr.', vagy 'tisztelendő'

en: An optional suffix to the name, such as "Jr." or "III"
hu: Egy nem kötelező név utótag, mint az "Ifj.", vagy "III."

en: A descriptive name given in place of or in addition to the official given name.
hu: Helyben adott leíró név, vagy kiegészítés a hivatalos keresztnévhez.

en: Given Name(s)
hu: Utónév(ek)

en: _Family Nick Name:
hu: _Családi becenév:

en: A non official name given to a family to distinguish them of people with the same family name. Often referred to as eg. Farm name.
hu: Egy nem hivatalos nevet adtak a családnak, hogy megkülönböztessék a hasonló nevű, más család tagjaitól. Ez gyakran pl. a farm nevére utal.

en: Family Names
hu: Családi nevek

en: G_roup as:
hu: Csopo_rtosítás mint:

en: _Sort as:
hu: _Rendezés alapja:

en: _Display as:
hu: _Megjelenítés mint:

en: People are displayed according to the name format given in the Preferences (the default).
    Here you can make sure this person is displayed according to a custom name format (extra formats can be set in the Preferences).
hu: Az emberek a Beállításokban megadott (alapértelmezett) névformátum szerint válogatottak.
    Itt bizonyosodhat meg arról, ez a személy az egyéni névformátum szerint válogatott-e (az extra névformátumokat a Beállításokban állíthatja).

en: Dat_e:
hu: Dát_um:

en: People are sorted according to the name format given in the Preferences (the default).
    Here you can make sure this person is sorted according to a custom name format (extra formats can be set in the Preferences).
hu: Az emberek a Beállításokban megadott (alapértelmezett) névformátum szerint válogatottak.
    Itt bizonyosodhat meg arról, ez a személy az egyéni névformátum szerint válogatott-e (az extra névformátumokat a Beállításokban állíthatja).

en: The Person Tree view groups people under the primary surname. You can override this by setting here a group value. 
    You will be asked if you want to group this person only, or all people with this specific primary surname.
hu: A Személyfa nézet az embereket az elsődleges vezetéknév szerint csoportosítja. Ezt felülbírálhatja itt a csoport érték beállításával.
    Kérdezni fogják, vajon csak ezt a személyt, vagy minden ilyen meghatározott elsődleges vezetéknévvel rendelkező embert csoportosítani kíván-e.

en: O_verride
hu: _Felülbírálás

en: A Date associated with this name. Eg. for a Married Name, date the name is first used or marriage date.
hu: Egy dátum, ami kapcsolatos ezzel a névvel. Pl. egy házassági névnél a dátumot, vagy a házasságkötés dátumát használják elsődlegesen névként.

en: Styled Text Editor
hu: Stílusos szövegszerkesztő

en: A type to classify the note.
hu: Típus a jegyzet osztályozásához.

en: A unique ID to identify the note.
hu: Egyedi azonosító a jegyzet azonosításához.

en: _Preformatted
hu: _Előformázott

en: When active the whitespace in your note will be respected in reports. Use this to add formatting layout with spaces, eg a table. 
    When not checked, notes are automatically cleaned in the reports, which will improve the report layout.
    Use monospace font to keep preformatting.
hu: Ha az üres karakter aktív a jegyzetében, arra figyelemmel lesz az összesítő is. Akkor használja, ha szóközökkel szeretne formázni pl. táblázatot.
    Ha nincs bejelölve, az összesítőkben a jegyzetek automatikusan tisztításra kerülnek, ami javítja a jelentés kinézetét.
    Használjon rögzített szélességű betűt az előformázás megtartásához.

en: C_all:
hu: Hí_vás:

en: _Nick:
hu: _Becenév:

en: Click on a table cell to edit.
hu: Szerkesztéshez kattintson a táblázat cellájába.

en: Use Multiple Surnames
    Indicate that the surname consists of different parts. Every surname has its own prefix and a possible connector to the next surname. Eg., the surname Ramón y Cajal can be stored as Ramón, which is inherited from the father, the connector y, and Cajal, which is inherited from the mother.
hu: Használjon többszörös vezetéknevet
    Jelzi, ha a vezetéknév több részből áll. Minden vezetéknévnek saját előtagja van és lehetséges összekötni a következő vezetéknévvel. Pl. a Ramón y Cajal vezetéknevet tárolhatjuk, mint Ramón, ami az apától jön, az összekötő az y, majd Cajal, ami az anyától jön.

en: Set person as private data
hu: Személy beállítása, mint bizalmas adat

en: _Surname:
hu: _Vezetéknév:

en: An optional prefix for the family that is not used in sorting, such as "de" or "van".
hu: Egy nem kötelező előtag a családhoz, ami nem használt a listázásban, mint a "de" (Funes), vagy "van" (Damme).

en: Part of a person's name indicating the family to which the person belongs
hu: A személy nevének része, ami egy családhoz tartozását jelzi

en: Go to Name Editor to add more information about this name
hu: A névhez további információ adásához ugorjon a Név szerkesztőhöz

en: O_rigin:
hu: E_redet:

en: The origin of this family name for this family, eg 'Inherited' or 'Patronymic'.
hu: A család családnevének eredete, pl. 'Származtatott', vagy 'Apai név'.

en: G_ender:
hu: N_em:

en: A unique ID for the person.
hu: Egy személy egyedi azonosítója.

en: _Person:
hu: _Személy:

en: _Association:
hu: _Kapcsolat:

en: Description of the association, eg. Godfather, Friend, ...
    
    Note: Use Events instead for relations connected to specific time frames or occasions. Events can be shared between people, each indicating their role in the event.
hu: A kapcsolat leírása, pl. keresztapa, barát, ...
    
    Megjegyzés: használja az Eseményeket ahelyett, hogy a kapcsolathoz speciális időkeretet, vagy alkalmat kapcsolna. Eseményeket megoszthat emberek között, akik mindegyikénél jelezheti azok szerepét az eseményben.

en: Use the select button to choose a person that has an association to the edited person.
hu: Használja a kiválasztó gombot egy személy kiválasztásához, aki a szerkesztett személlyel kapcsolattal bír.

en: Select a person that has an association to the edited person.
hu: Válasszon egy személyt, aki a szerkesztett személlyel kapcsolattal bír.

en: Either use the two fields below to enter coordinates (latitude and longitude),
hu: Vagy használja a lenti két mezőt koordináták (szélesség és hosszúság) bevitelére,

en: L_atitude:
hu: Szé_lességi fok:

en: _Longitude:
hu: Hoss_zúság:

en: Full title of this place.
hu: A hely teljes neve.

en: Latitude (position above the Equator) of the place in decimal or degree notation.
    Eg, valid values are 12.0154, 50°52′21.92″N, N50°52′21.92″ or 50:52:21.92
    You can set these values via the Geography View by searching the place, or via a map service in the place view.
hu: A hely szélességi foka (helyzet az Egyenlítőhöz) decimálisan, vagy fokban.
    Pl. helyes értékek: 12.0154, 50°52′21.92″N, N50°52′21.92″ vagy 50:52:21.92
    Beállíthatja az értékeket a Földrajzi nézetben a helyre kereséssel, vagy a Hely nézet térkép szolgáltatásán keresztül.

en: Longitude (position relative to the Prime, or Greenwich, Meridian) of the place in decimal or degree notation.
    Eg, valid values are -124.3647, 124°52′21.92″E, E124°52′21.92″ or 124:52:21.92
    You can set these values via the Geography View by searching the place, or via a map service in the place view.
hu: A hely hosszúsági foka (relatív helyzet Greenwich-hez, délkörhöz) decimálisan, vagy fokban megadva.
    Pl. helyes értékek: -124.3647, 124°52′21.92″E, E124°52′21.92″, vagy 124:52:21.92
    Beállíthatja az értékeket a Földrajzi nézetben a helyre kereséssel, vagy a Hely nézet térkép szolgáltatásán keresztül.

en: or use copy/paste from your favorite map provider (format : latitude,longitude) in the following field:
hu: vagy használja a másolás/beillesztést kedvenc térkép szolgáltatásából (formátum: szélesség, hosszúság) a következő mezőbe:

en: Field used to paste info from a web page like Google, OpenStreetMap...
hu: Mező pl. a Google, OpenStreetMap oldalakról származó információ beillesztéséhez ...

en: A unique ID to identify the place
hu: Egyedi azonosító a hely azonosításához

en: Code associated with this place. Eg Country Code or Postal Code.
hu: A helyhez tartozó kód. Pl. országkód, vagy irányítószám.

en: What type of place this is. Eg 'Country', 'City', ...
hu: Milyen típusú hely ez. Pl. 'Ország', 'Város', ...

en: The name of this place.
hu: A hely neve.

en: Invoke place name editor.
hu: A helynév szerkesztő segítségül hívása.

en: Levels:
hu: Szintek:

en: Street format:
hu: Utca formátum:

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Reverse display order
hu: Fordított sorrendű ábrázolás

en: Number Street
hu: Házszám Utca

en: Street Number
hu: Utca Házszám

en: Date range in which the name is valid.
hu: Dátum intervallum, amikor a név érvényes.

en: The name of the place.
hu: A hely neve.

en: Language in which the name is written. Valid values are two character ISO codes. For example:  en, fr, de, nl ...
hu: A név írásának nyelve. Érvényes kód a két karakteres ISO kód. Pl.:  en, .fr, de, hu, nl ...

en: <b>Note:</b> Any changes in the enclosing place information will be reflected in the place itself, for places that it encloses.
hu: <b>Figyelem:</b> Bármilyen változtatás a mellékelt helyben hatással lesz a helyre magára, minden helyre, ami kapcsolódik hozzá.

en: _Media Type:
hu: _Médiatípus:

en: Call n_umber:
hu: Hívószá_m:

en: On what type of media this source is available in the repository.
hu: A tárolóban milyen típusú média érhető el ehhez a forráshoz.

en: Id number of the source in the repository.
hu: A forrás azonosító száma a tárolóban.

en: _Name:
hu: _Név:

en: Name of the repository (where sources are stored).
hu: A tároló neve (ahol a források vannak tárolva).

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared repository information will be reflected in the repository itself, for all items that reference the repository.
hu: <b>Figyelem:</b> Bármilyen változtatás a megosztott információ forrásban hatással lesz a forrásra magára, minden elemre, ami hivatkozik a forrásra.

en: A unique ID to identify the repository.
hu: Egyedi azonosító a tároló azonosításához.

en: Type of repository, eg., 'Library', 'Album', ...
hu: A tároló típusa, pl. 'Könyvtár', 'Album', ...

en: _Author:
hu: _Szerző:

en: Title of the source.
hu: A forrás címe.

en: Authors of the source.
hu: A forrás szerzői.

en: _Pub. info.:
hu: _Kiadás info.:

en: Publication Information, such as city and year of publication, name of publisher, ...
hu: Kiadási információ, mint a kiadás helye és éve, a kiadó neve, ...

en: Provide a short title used for sorting, filing, and retrieving source records.
hu: Adjon meg egy rövid címet, amit besoroláshoz, iktatáshoz és forrás mezők kinyeréséhez használhat.

en: A_bbreviation:
hu: _Rövidítés:

en: A unique ID to identify the source
hu: Egyedi azonosító a forrás azonosításához

en: _Web address:
hu: _Web cím:

en: _Description:
hu: _Leírás:

en: Type of internet address, eg. E-mail, Web Page, ...
hu: Az internet cím típusa, pl. e-mail, web-oldal, ...

en: The internet address as needed to navigate to it, eg. http://gramps-project.org
hu: Internet cím, ahogy az a böngészéshez kell, pl. http://gramps-project.org

en: Open the web address in the default browser.
hu: Web-cím megnyitása az alapértelmezett böngészőben.

en: A descriptive caption of the Internet location you are storing.
hu: Az internet hely leírása, amit tárolni kíván.

en: Drag to move; click to detach
hu: Fogja meg mozgatáshoz; kattintson letételhez

en: Config
hu: Beállítás

en: Detach
hu: Elkülönítés

en: Click to expand/collapse
hu: Kattintson a kinyitáshoz/becsukáshoz

en: Click to delete gramplet from view
hu: Kattintson a gramplet törléséhez

en: Delete
hu: Törlés

en: Select the citation that will provide the
    primary data for the merged citation.
hu: Válassza ki az idézetet, ami az összefűzött
    idézet elsődleges adatait fogja adni.

en: Source 1
hu: Forrás 1

en: Source 2
hu: Forrás 2

en: Gramps ID:
hu: Gramps azonosító:

en: Notes, media objects and data-items of both citations will be combined.
hu: Mindkét idézet jegyzetei, média objektumai, adat-elemei kombinálva lesznek.

en: Detailed Selection
hu: Részletes kiválasztás

en: Merge and _edit
hu: Összevonás és _szerkesztés

en: _Merge and close
hu: _Összevonás és bezárás

en: Select
hu: Kiválaszt

en: Select the person that will provide the primary data for the merged person.
hu: Válassza ki azt a személyt, aki az egyesített személy elsődleges adatait adja.

en: Title selection
hu: Cím kiválasztása

en: Place 1
hu: 1. hely

en: Place 2
hu: 2. hely

en: Select the event that will provide the
    primary data for the merged event.
hu: Válassza ki az eseményt, ami az összefűzött
    esemény elsődleges adatait fogja adni.

en: Event 1
hu: Esemény 1

en: Event 2
hu: Esemény 2

en: Attributes, notes, sources and media objects of both events will be combined.
hu: Mindkét esemény tulajdonságai, jegyzetei, forrásai és média objektumai kombinálva lesznek.

en: Select the family that will provide the
    primary data for the merged family.
hu: Válassza ki a családot, ami az összefűzött
    család elsődleges adatait fogja adni.

en: Father:
hu: Apa:

en: Mother:
hu: Anya:

en: Relationship:
hu: Kapcsolat:

en: Family 1
hu: Család 1

en: Family 2
hu: Család 2

en: Events, lds_ord, media objects, attributes, notes, sources and tags of both families will be combined.
hu: Mindkét család eseményei, mormon rendjei, tulajdonságai, jegyzetei, forrásai és címkéi kombinálva lesznek.

en: Select the object that will provide the
    primary data for the merged object.
hu: Válassza ki az objektumot, ami az összefűzött
    objektum elsődleges adatait fogja adni.

en: Object 1
hu: Objektum 1

en: Object 2
hu: Objektum 2

en: Attributes, sources, notes and tags of both objects will be combined.
hu: Mindkét objektum tulajdonságai, jegyzetei és címkéi kombinálva lesznek.

en: Select the note that will provide the
    primary data for the merged note.
hu: Válassza ki a jegyzetet, ami az összefűzött
    jegyzet elsődleges adatait fogja adni.

en: Note 1
hu: Jegyzet 1

en: Note 2
hu: Jegyzet 2

en: Format:
hu: Formátum:

en: Select the person that will provide the
    primary data for the merged person.
hu: Válassza ki a személyt, aki az összefűzött
    személy elsődleges adatait fogja adni.

en: Person 1
hu: Személy 1

en: Person 2
hu: Személy 2

[ctx: person]
en: Name:
hu: Név:

en: Gender:
hu: Neme:

en: Events, media objects, addresses, attributes, urls, notes, sources and tags of both persons will be combined.
hu: Mindkét személy eseményei, média objektumai, lakcímei, tulajdonságai, URL-jei, jegyzetei, forrásai és címkéi összevonásra kerülnek.

en: Context Information
hu: Információ összefüggés

en: Select the place that will provide the
    primary data for the merged place.
hu: Válassza ki a helyet, ami az összefűzött
    hely elsődleges adatait fogja adni.

en: Alternative names, sources, urls, media objects and notes of both places will be combined.
hu: Alternatív nevek, források, URL-ek, média objektumok és jegyzetek mindkét helyre kombinálva lesznek.

en: Select the repository that will provide the
    primary data for the merged repository.
hu: Válassza ki a tárolót, ami az összefűzött
    tároló elsődleges adatait fogja adni.

en: Repository 1
hu: Tároló 1

en: Repository 2
hu: Tároló 2

en: Addresses, urls and notes of both repositories will be combined.
hu: Mindkét tároló címei, URL-jei és jegyzetei kombinálva lesznek.

en: Select the source that will provide the
    primary data for the merged source.
hu: Válassza ki a forrást, ami az összefűzött
    forrás elsődleges adatait fogja adni.

en: Notes, media objects, data-items and repository references of both sources will be combined.
hu: Mindkét forrás jegyzetei, média objektumai, adat-elemei és tároló hivatkozásai lesznek kombinálva.

en: Paper Settings
hu: Papír tulajdonságai

en: Paper format
hu: Papírméret

en: Size:
hu: Méret:

en: _Width:
hu: _Szélesség:

en: _Height:
hu: _Magasság:

en: Orientation:
hu: Elrendezés:

en: Margins
hu: Margók

en: _Left:
hu: B_al:

en: _Right:
hu: J_obb:

en: _Top:
hu: _Fent:

en: _Bottom:
hu: _Lent:

en: Metric
hu: Metrikus

en: Perform selected action
hu: A kiválasztott művelet végrehajtása

en: Run
hu: Futtatás

en: Select a report from those available on the left.
hu: Válasszon összesítőt a bal oldalon elérhetőkből.

en: Status:
hu: állapot:

en: Author's email:
hu: A szerző email címe:

en: Parent relationships
hu: Eredeti kapcsolatok

en: Arrow top
hu: Nyíl fent

en: Move parent up
hu: Szülő mozgatása felfelé

en: Arrow bottom
hu: Nyíl alul

en: Move parent down
hu: Szülő mozgatása lefelé

en: Family relationships
hu: Család kapcsolatok

en: Move family up
hu: Család mozgatása felfelé

en: Move family down
hu: Család mozgatása lefelé

en: Add a new filter
hu: Új szűrő hozzáadása

en: Edit the selected filter
hu: A kiválasztott szűrő szerkesztése

en: Clone the selected filter
hu: A kiválasztott szűrő klónozása

en: Test the selected filter
hu: A kiválasztott szűrő tesztelése

en: Delete the selected filter
hu: A kiválasztott szűrő törlése

en: Note: changes take effect only after this window is closed
hu: Figyelem: a változások csak az ablak bezárása után lépnek érvénybe

en: All rules must apply
hu: Minden szabályt alkalmazni kell

en: At least one rule must apply
hu: Legalább egy szabályt alkalmazni kell

en: Exactly one rule must apply
hu: Csak egy szabály alkalmazható

en: Add another rule to the filter
hu: Másik szabály hozzáadása a szűrőhöz

en: Edit the selected rule
hu: A kiválasztott szabály szerkesztése

en: Delete the selected rule
hu: A kiválasztott szabály törlése

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Rule list
hu: Szabálylista

en: Definition
hu: Meghatározás

en: Co_mment:
hu: _Megjegyzés:

en: Return values that do no_t match the filter rules
hu: A szűrőfeltételekkel nem egyező értékek visszaadása

en: Selected Rule
hu: Kiválasztott szabály

en: Style sheet n_ame:
hu: Stíluslap _név:

en: Style name
hu: Stílusnév

en: Type face
hu: Betűkép

en: _Swiss (Arial, Helvetica, sans-serif)
hu: _Svájci (Arial, Helvetica, sans-serif)

en: Size
hu: Méret

[ctx: point size]
en: pt
hu: pont

en: _Bold
hu: _Félkövér

en: _Italic
hu: _Dölt

en: _Underline
hu: _Aláhúzott

en: Font options
hu: Betűkészletek

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Background color
hu: Háttér szín

en: First li_ne:
hu: _Első sor:

en: R_ight:
hu: _Jobb:

en: L_eft:
hu: _Bal:

en: Spacing
hu: Sorköz

en: Abo_ve:
hu: _Felette:

en: Belo_w:
hu: _Alatta:

en: Borders
hu: Szegélyek

en: _Padding:
hu: _Kitöltés:

en: Indentation
hu: Behúzás

en: _Left
hu: _Bal

en: _Right
hu: _Jobb

en: J_ustify
hu: _Sorkizárt

en: Cen_ter
hu: _Középre

en: Le_ft
hu: Ba_l

en: Righ_t
hu: Job_b

en: _Top
hu: _Fent

en: _Bottom
hu: _Lent

en: Paragraph options
hu: Bekezdés beállítások

en: Width
hu: Szélesség

en: Column widths
hu: Oszlop szélességek

en: Table options
hu: Táblázat beállítások

en: Padding:
hu: Helykitöltés:

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Cell options
hu: Cella beállítások

en: Line
hu: Vonal

en: Style:
hu: Stílus:

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Line:
hu: Vonaltípus:

en: Fill:
hu: Kitöltés:

en: Shadow
hu: Árnyék

en: pt
hu: pont

en: Spacing:
hu: Sorköz:

en: Draw shadow
hu: Árnyék rajzolása

en: Draw options
hu: Rajzolási beállítások

en: Add a new style
hu: Új stílus hozzáadása

en: Edit the selected style
hu: A kiválasztott stílus szerkesztése

en: Delete the selected style
hu: A kiválasztott stílus törlése

en: _Display on startup
hu: _Megjelenítés induláskor

en: _Forward
hu: _Előre

en: Install Selected _Addons
hu: Kiválasztott _bővítmények telepítése

en: Available Gramps Updates for Addons
hu: Elérhető Gramps bővítmény frissítések

en: Gramps comes with a core set of plugins which provide all of the necessary features. However, you can extend this functionality with additional Addons. These addons provide reports, listings, views, gramplets, and more. Here you can select among the available extra addons, they will be retrieved from the internet off of the Gramps website, and installed locally on your computer. If you close this dialog now, you can install addons later from the menu under Edit -> Addon Manager.
hu: A Gramps minden szükséges képesség biztosítására tartalmaz egy alap beépülő program készletet. Ugyanakkor ön kiterjesztheti ezeket a képességeket további bővítményekkel. Ezek a bővítmények összesítőket, lajstromozásokat, nézeteket, grampleteket és sok más egyebet biztosítanak.Itt választhat az elérhető bővítményekből, ezek a Gramps honlapjáról kerülnek letöltésre, majd telepítve lesznek az ön számítógépére. Ha most bezárja ezt a párbeszéd ablakot, akkor később is telepíthet bővítményeket a Szerkesztés -> Beépülő kezelő menüpont alól.

en: _Select All
hu: _Mindent kijelöl

en: Select _None
hu: Egyik _sem

en: Books...
hu: Könyvek...

en: Configure the active view
hu: Aktív nézet beállítása

en: Connect to a recent database
hu: Jelenlegi adatbázishoz kapcsolódás

en: F_ull Screen
hu: Teljes ké_pernyő

en: Gramps _Home Page
hu: Gramps _honlap

en: Gramps _Mailing Lists
hu: Gramps _levelezőlista

en: Make Backup...
hu: Biztonsági másolat készítése...

en: Manage databases
hu: Adatbázisok kezelése

en: Open _Recent
hu: Jelenlegi _megnyitása

en: Tip of the Day
hu: A nap tippje

en: Undo History
hu: Történet visszavonása

en: _Abandon Changes and Quit
hu: _A változások elvetése és kilépés

en: _About
hu: Né_vjegy

en: _Addon Manager...
hu: _Beépülő kezelő...

en: _Bookmarks
hu: _Könyvjelzők

en: _Configure...
hu: _Beállítás...

en: _Export...
hu: _Exportálás...

en: _Extra Reports/Tools
hu: _Extra összesítők/eszközök

en: _FAQ
hu: _GYIK

en: _Family Trees
hu: Család_fák

en: _Go
hu: _Menj

en: _Import...
hu: _Importálás...

en: _Key Bindings
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _Manage Family Trees...
hu: Családfák _kezelése...

en: _Navigator
hu: _Navigátor

en: _Plugin Manager
hu: _Beépülő kezelő

en: _Preferences...
hu: _Beállítások...

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Report a Bug
hu: _Hiba jelentése

en: _Reports
hu: Ö_sszesítők

en: _Toolbar
hu: _Eszközsáv

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _User Manual
hu: _Felhasználói kézikönyv

en: _View
hu: _Nézet

en: _Windows
hu: Ab_lakok

en: Your version of gi (gnome-introspection) seems to be too old. You need a version which has the function 'require_version' to start Gramps
hu: A gi (gnome-instrospection) verziója túl régi. A Gramps indításához olyan változatra van szüksége, mely a 'require_version' funkcióval rendelkezik

en: Your pygobject version does not meet the requirements.
    At least pygobject %(major)d.%(feature)d.%(minor)d is needed to start Gramps with a GUI.
    
    Gramps will terminate now.
hu: Az Ön pygobject verziója nem felel meg a követelménynek.
    Legalább %(major)d.%(feature)d.%(minor)d verziójú pygobject szükséges a Gramps GUI indításához.
    
    A Gramps most leáll.

en: Gdk, Gtk, Pango or PangoCairo typelib not installed.
    Install Gnome Introspection, and pygobject version 3.12 or later.
    Then install introspection data for Gdk, Gtk, Pango and PangoCairo
    
    Gramps will terminate now.
hu: Nincs telepítve a Gdk, Gtk, Pango vagy PangoCairo típuskönyvtár.
    Telepítse a Gnome Instrospection-t, és a pygobject 3.12, vagy frissebb változatát.
    Ezután telepítse az instrospection adatokat a Gdk, Gtk, Pango és PangoCairo számára.
    
    A Gramps most leáll.

en: Your Gtk version does not meet the requirements.
    At least %(major)d.%(minor)d is needed to start Gramps with a GUI.
    
    Gramps will terminate now.
hu: Az Ön Gtk verziója nem felel meg a követelménynek.
    Legalább %(major)d.%(minor)d verziójú szükséges a Gramps GUI indításához.
    
    A Gramps most leáll.

en: 
    cairo python support not installed. Install cairo for your version of python
    
    Gramps will terminate now.
hu: 
    A cairo Python támogatás nincs telepítve. Telepítse a Python verziónak megfelelő cairo-t
    
    A Gramps most leáll.

en: Gramps detected an incomplete GTK installation
hu: A Gramps befejezetlen GTK telepítést észlelt

en: GTK translations for the current language (%(language)s) are missing.
    %(bold_start)sGramps%(bold_end)s will proceed nevertheless.
    The GUI will likely be broken as a result, especially for RTL languages!
    
    See the Gramps README documentation for installation prerequisites,
    typically located in /usr/share/doc/gramps.
hu: A beállított (%(language)s) nyelvre nincs GTK fordítás.
    Ennek ellenére a %(bold_start)sGramps%(bold_end)s működni fog.
    Ennek eredményeként a GUI valószínűleg összeomlik, különösen az RTL nyelvekre!
    
    A telepítési előfeltételekhez nézze meg a Gramps OLVASSEL dokumentációt, ami
    általában a /usr/share/doc/gramps helyen található.

en: Error parsing arguments
hu: Hiba a paraméterek feldolgozásakor

en: Gramps terminated because of no DISPLAY
hu: DISPLAY hiánya miatt a Gramps leállt

en: 
    Gramps failed to start. Please report a bug about this.
    This could be because of an error in a (third party) View on startup.
    To use another view, don't load a Family Tree, change view, and then load your Family Tree.
    You can also change manually the startup view in the gramps.ini file 
    by changing the last-view parameter.
hu: 
    A Gramps nem indult el. Kérem, jelentse a hibát.
    Induláskor ez egy más által kiadott Nézet hibája miatt is lehetséges.
    Más nézet használatához ne töltse be a Családfát, változtasson nézetet, majd ezt követően töltse be újra a Családfát.
    A gramps.ini fájlban manuálisan is megváltoztathatja az induló nézetet a 
    legutóbbi nézet paraméter változtatásával.

en: Error Report Assistant
hu: Hiba jelentés varázsló

en: Report a bug
hu: Jelentsen egy hibát

en: This is the Bug Reporting Assistant. It will help you to make a bug report to the Gramps developers that will be as detailed as possible.
    
    The assistant will ask you a few questions and will gather some information about the error that has occurred and the operating environment. At the end of the assistant you will be asked to file a bug report on the Gramps bug tracking system. The assistant will place the bug report on the clip board so that you can paste it into the form on the bug tracking website and review exactly what information you want to include.
hu: Ez a Hibajelentő varázsló. Segíteni fog önnek a Gramps fejlesztőknek szóló, lehető legrészletesebb hibajelentés összeállításában.
    
    A varázsló néhány kérdést tesz fel önnek, majd a keletkezett hibára és a működési környezetre vonatkozó adatokat fog összegyűjteni.A varázsló a végén megkéri önt a jelentés Gramps hibakövető rendszerébe juttatására. A varázsló a hibajelentést a vágólapra helyezi, amit ön beilleszthet a hibakövető weboldal űrlapjába, és átnézheti a beküldésre tervezett információt.

en: If you can see that there is any personal information included in the error please remove it.
hu: Ha bármilyen személyes információ látható a hibában, kérjük távolítsa azt el.

en: Error Details
hu: Hiba részletek

en: This is the detailed Gramps error information, don't worry if you do not understand it. You will have the opportunity to add further detail about the error in the following pages of the assistant.
hu: Ez a Gramps részletes hiba információja, nem baj, ha nem érti. A hibáról lehetősége lesz további részleteket hozzáadni a varázsló következő oldalain.

en: Please check the information below and correct anything that you know to be wrong or remove anything that you would rather not have included in the bug report.
hu: Kérem, ellenőrizze az alábbi információt és javítson mindent, amiről tudja, hogy hibás; vagy távolítson el mindent, amit nem szeretne a hibajelentésben látni.

en: System Information
hu: Rendszer-információ

en: This is the information about your system that will help the developers to fix the bug.
hu: Ez információ az ön rendszeréről, ami segíti a fejlesztőket a hiba kijavításában.

en: Please provide as much information as you can about what you were doing when the error occurred.
hu: Kérem adjon annyi információt a hiba keletkezése idején végzett tevékenységéről, amennyit csak tud.

en: Further Information
hu: További információ

en: This is your opportunity to describe what you were doing when the error occurred.
hu: Most lehetősége van leírni, milyen műveleteket végzett, amikor a hiba keletkezett.

en: Please check that the information is correct, do not worry if you don't understand the detail of the error information. Just make sure that it does not contain anything that you do not want to be sent to the developers.
hu: Kérem ellenőrizze az információ helyességét. Nem baj, ha nem érti a hibainformáció részleteit. Arról győződjön meg, hogy semmi olyan nincs a fejlesztőknek küldendő információban, amit nem akar beküldeni.

en: Bug Report Summary
hu: Hibajelentés összegzés

en: This is the completed bug report. The next page of the assistant will help you to file a bug on the Gramps bug tracking system website.
hu: Ez a teljes hibajelentés. A varázsló következő oldala segíteni fog Önnek beküldeni a hibát a Gramps hibakövető web-rendszerébe.

en: Use the two buttons below to first copy the bug report to the clipboard and then open a webbrowser to file a bug report at
hu: Használja az alul levő két gombot a hibajelentés vágólapra másolásához, majd a böngésző megnyitásához a hibajelentés beküldéséhez ide:

en: Use this button to start a web browser and file a bug report on the Gramps bug tracking system.
hu: Használja ezt a gombot a böngésző indításához és a hibajelentésnek a Gramps hibakövető rendszerébe juttatásához.

en: Use this button to copy the bug report onto the clipboard. Then go to the bug tracking website by using the button below, paste the report and click submit report
hu: Használja ezt a gombot a hibajelentés vágólapra másolásához. Ezután menjen a hibakövető web-oldalra az alább levő gomb segítségével és illessze be a jelentést

en: Send Bug Report
hu: Hibajelentés küldése

en: This is the final step. Use the buttons on this page to start a web browser and file a bug report on the Gramps bug tracking system.
hu: Ez az utolsó lépés. Használja az oldal gombjait a böngésző indításához és a hibajelentésnek a Gramps hibakövető rendszerébe juttatásához.

en: Gramps is an Open Source project. Its success depends on its users. User feedback is important. Thank you for taking the time to submit a bug report.
hu: A Gramps egy Open Source projekt. Sikere a felhasználóktól függ, akik visszacsatolása fontos. Köszönjük, hogy időt szakít egy hibabejelentésre.

[ctx: manual]
en: Error_Report
hu: Hiba_jelentés

en: Error Report
hu: Hibajelentés

en: Gramps has experienced an unexpected error
hu: A Gramps egy nem várt hibába ütközött

en: Your data will be safe but it would be advisable to restart Gramps immediately. If you would like to report the problem to the Gramps team please click Report and the Error Reporting Wizard will help you to make a bug report.
hu: Adatai biztonságban vannak, de tanácsos a Gramps-ot azonnal újraindítani. Ha jelenteni szeretné a problémát a Gramps csapatnak, kérem kattintson a Jelentés-re és a Hibajelentő varázsló segíteni fog önnek annak elkészítésében.

en: Error Detail
hu: Hiba részlet

en: Filter %s from Clipboard
hu: %s szűrése a Vágólapról

en: Created on %(year)4d/%(month)02d/%(day)02d
hu: Létrehozva: %(year)4d/%(month)02d/%(day)02d

[ctx: manual]
en: Merge_Citations
hu: Idézetek_összefűzése

en: Merge Citations
hu: Idézetek összefűzése

[ctx: manual]
en: Merge_Events
hu: Események_összefűzése

en: Merge Events
hu: Események összefűzése

[ctx: manual]
en: Merge_Families
hu: Családok_összefűzése

en: Merge Families
hu: Családok összefűzése

en: Cannot merge people
hu: Nem összefűzhető emberek

[ctx: manual]
en: Merge_Media_Objects
hu: Média_objektumok_összefűzése

[ctx: manual]
en: Merge_Notes
hu: Jegyzetek_összefűzése

en: flowed
hu: folyamatos

en: preformatted
hu: előformázott

[ctx: manual]
en: Merge_People
hu: Emberek_összefűzése

en: other
hu: más

en: Merge People
hu: Emberek összefűzése

en: Parents
hu: Szülők

en: Family ID
hu: Család azonosító

en: No parents found
hu: Nincsenek szülők

en: Spouses
hu: Házastársak

en: Spouse
hu: Házastárs

en: No spouses or children found
hu: Nincsenek házastársak, vagy gyermekek

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: The persons have been merged.
    However, the families for this merge were too complex to automatically handle.  We recommend that you go to Relationships view and see if additional manual merging of families is necessary.
hu: A személyek összevonásra kerültek.
    Ugyanakkor az összevonásra jelölt családok automatikus kezelése túl bonyolult volt.  Ajánljuk, hogy válassza a Kapcsolatok nézetet ellenőrzendő, szükséges-e manuális beavatkozás az összevonásban.

[ctx: manual]
en: Merge_Places
hu: Helyek_összefűzése

[ctx: manual]
en: Merge_Repositories
hu: Tárolók_összefűzése

[ctx: manual]
en: Merge_Sources
hu: Források_összefűzése

en: Merge Sources
hu: Források összefűzése

en: Report Selection
hu: Összesítő kiválasztás

en: _Generate
hu: _Létrehozás

en: Generate selected report
hu: Kiválasztott összesítő létrehozása

en: Tool Selection
hu: Eszköz kiválasztás

en: Select a tool from those available on the left.
hu: Válasszon eszközt a bal oldalon elérhetőkből.

en: _Run
hu: _Futtatás

en: Run selected tool
hu: Kiválasztott eszköz futtatása

en: Select surname
hu: Vezetéknév választása

en: Count
hu: Számolás

en: Finding Surnames
hu: Vezetéknév keresés

en: Finding surnames
hu: Vezetéknév keresés

en: Select a different person
hu: Válasszon egy másik személyt

en: Active, bookmarked or home people
hu: Aktív, könyvjelzőzött vagy kezdő emberek

en: Select a person for the report
hu: Válasszon egy személyt az összesítőből

en: Select a different family
hu: Válasszon egy másik családot

en: Active or bookmarked families
hu: Aktív, vagy könyvjelzőzött családok

en: Also include %s?
hu: %s-t is bezárólag?

en: Select Person
hu: Személy kiválasztása

en: Select color for %s
hu: Szín kiválasztása ehhez: %s

en: Save As
hu: Mentés másként

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Style Editor
hu: Stílusszerkesztő

en: Project
hu: Projekt

en: Audience
hu: Közönség

en: Version
hu: Verzió

en: Installed version
hu: Telepített változat

en: Install
hu: Telepítés

en: Requires
hu: Igényel

en: Update
hu: Frissítés

en: Module installation failed
hu: Sikertelen modul telepítés

en: Gramps was unable to install the required modules
hu: A GRAMPS nem tudta a szükséges modulokat telepíteni

en: Requirements
hu: Követelmények

en: Addon Manager
hu: Kiegészítő kezelő

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Filters
hu: Szűrők

en: All addons
hu: Minden kiegészítő

en: Not installed
hu: Nem telepített

en: Installed
hu: Telepített

en: Updates
hu: Frissítések

en: All types
hu: Minden típus

en: All audiences
hu: Teljes közönség

en: All statuses
hu: Minden állapot

en: Reset addon filters to defaults
hu: Kiegészítő szűrők alaphelyzetbe állítása

en: Settings
hu: Beállítások

en: Projects
hu: Projektek

en: All projects
hu: Minden projekt

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Addon Registration Failed
hu: Sikertelen kiegészítő regisztráció

en: The addon will be unavailable in your current configuration.
hu: A kiegészítő nem lesz elérhető a jelenlegi konfigurációban.

en: No matching addons found.
hu: Nincsenek kiegészítő találatok.

en: Insert a project
hu: Projekt beszúrása

en: Remove the selected project
hu: A kiválasztott projekt törlése

en: Move project upwards in the list
hu: A projekt listában mozgatása felfelé

en: Move project downwards in the list
hu: A projekt listában mozgatása lefelé

en: Revert to the project defaults
hu: Visszatérés a projekt alaphelyzethez

en: Allow Gramps to install required Python modules
hu: A szükséges Python modulok telepítésének engedélyezése a GRAMPS-nak

en: Where possible, try to install any missing prerequisite Python modules
hu: Ahol lehetséges próbálja meg az előzetesen szükséges Python modulok telepítését

en: Scheduled update checks
hu: Tervezett frissítések ellenőrzése

en: Once a month
hu: Egyszer egy hónapban

en: Once a week
hu: Egyszer egy héten

en: Once a day
hu: Egyszer egy nap

en: Always
hu: Mindig

en: Check for addon updates
hu: Frissített bővítmények keresése

en: Updated addons only
hu: Csak a frissített bővítményeket

en: New addons only
hu: Csak az új bővítményeket

en: New and updated addons
hu: Új és frissített bővítmények

en: What to check
hu: Mit ellenőrizzen

en: Do not ask about previously notified addons
hu: Ne kérdezzen a korábban értesített bővítményekről

en: Check for updated addons now
hu: Frissített bővítmények keresése most

en: New Project
hu: Új projekt

en: Edit Project
hu: Projekt szerkesztése

en: Project name
hu: Projekt név

en: Restore project defaults
hu: Projekt alaphelyzet visszaállítása

en: Are you sure?
hu: Biztos benne?

en: Checking Addons Failed
hu: A Beépülők ellenőrzése meghiúsult

en: The addon repository appears to be unavailable. Please try again later.
hu: A beépülő tároló úgy tűnik nem elérhető. Kérem próbálja meg később.

en: There are no available addons of this type
hu: Nincsenek ilyen típusú elérhető bővítmények

en: ' and '
hu: ' és '

en: Checked for '%s'
hu: Ellenőrzött '%s'-re

en: new
hu: új

en: update
hu: frissítés

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Visible
hu: Látható

en: Plugin Manager
hu: Beépülő kezelő

en: Info
hu: Információ

en: Hide/Unhide
hu: Elrejtés/Mutatás

en: Load
hu: Betöltés

en: Registered Plugins
hu: Regisztrált beépülők

en: Loaded
hu: Betöltött

en: File
hu: Fájl

en: Message
hu: Üzenet

en: Loaded Plugins
hu: Betöltött beépülők

en: Addon Name
hu: Kiegészítő név

en: Path to Addon:
hu: Útvonal a kiegészítőhöz:

en: Install Addon
hu: Kiegészítő telepítése

en: Install All Addons
hu: Összes kiegészítő telepítése

en: Refresh Addon List
hu: Frissítse a kiegészítő listát

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Refreshing Addon List
hu: Kiegészítő lista frissítése

en: Reading gramps-project.org...
hu: gramps-project.org beolvasása...

en: Checking addon...
hu: Kiegészítő ellenőrzése...

en: Unknown Help URL
hu: Ismeretlen súgó URL

en: Unknown URL
hu: Ismeretlen URL

en: Install all Addons
hu: Összes kiegészítő telepítése

en: Installing...
hu: Telepítés...

en: Installing Addon
hu: Kiegészítő telepítés

en: Load Addon
hu: Kiegészítő betöltése

en: Fail
hu: Sikertelen

en: OK
hu: Rendben

en: Plugin name
hu: Beépülő név

en: Authors
hu: Szerzők

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Detailed Info
hu: Részletes információ

en: Plugin Error
hu: Beépülő hiba

en: _Execute
hu: Vé_grehajtani

en: Main window
hu: Fő ablak

en: Downloading and installing selected addons...
hu: A kiválasztott kiegészítések letöltése és telepítése...

en: Installation Errors
hu: Telepítési hibák

en: The following addons had errors:
hu: A következő kiegészítők hibásak:

en: Done downloading and installing addons
hu: A kiegészítők letöltése és telepítése végrehajtva

en: {number_of} addon was installed. | {number_of} addons were installed.
hu[0]: {number_of} bővítmény volt telepítve.
hu[1]: {number_of} bővítmény volt telepítve.

en: If you have installed a 'View', you will need to restart Gramps.
hu: Ha telepítette a 'Nézet'-et, akkor a Gramps-ot újra kell indítania.

en: No addons were installed.
hu: Bővítmények nem voltak telepítve.

en: Export Assistant
hu: Export varázsló

en: Saving your data
hu: Adatainak mentése

en: Choose the output format
hu: Válasszon kimeneti formátumot

en: Export options
hu: Export lehetőségek

en: Select save file
hu: Fájl mentés kiválasztása

en: Final confirmation
hu: Végső megerősítés

en: Summary
hu: összegzés

en: The data will be exported as follows:
    
    Format:	%s
hu: Az adatok exportálása a következőképpen történik:
    
    Formátum: %s

en: Press Cancel to abort, Back to revisit your options, or Apply to proceed
hu: Válassza a Mégsem-gombot a megszakításhoz, a Vissza-gombot a beállítások visszanézéséhez, vagy az Alkalmaz-gombot a folytatáshoz

en: The data will be saved as follows:
    
    Format:	%(format)s
    Name:	%(name)s
    Folder:	%(folder)s
hu: Az adatok így mentődnek:
    
    Formátum:	%(format)s
    Név:	%(name)s
    Mappa:	%(folder)s

[ctx: name]
en: format
hu: formátum

en: The selected file and folder to save cannot be created or found.
    
    Press Back to return and select a valid filename.
hu: A mentéshez kiválasztott fájlt és mappát nem lehet létrehozni, vagy megtalálni.
    
    Visszatéréshez nyomja meg a Vissza-gombot és válasszon egy érvényes fájlnevet.

en: Your data has been saved
hu: Adatai mentésre kerültek

en: The copy of your data has been successfully saved. You may press Close button now to continue.
    
    Note: the database currently opened in your Gramps window is NOT the file you have just saved. Future editing of the currently opened database will not alter the copy you have just made.
hu: Adatainak másolatát sikeresen elmentettem. Folytatáshoz megnyomhatja a Bezárás-gombot.
    
    Figyelem: az adatbázis, amely nyitva van a Gramps ablakban NEM az a fájl, amit éppen most mentett. A következő szerkesztések a jelenleg megnyitott adatbázisban nem fogják megváltoztatni a másolatot, amit az előbb készített.

en: Filename: %s
hu: Fájlnév: %s

en: Saving failed
hu: Sikertelen mentés

en: There was an error while saving your data. You may try starting the export again.
    
    Note: your currently opened database is safe. It was only a copy of your data that failed to save.
hu: Hiba történt adatainak mentése közben. Megpróbálhatja újraindítani az exportálást.
    
    Figyelem: az ön nyitva levő adatbázisa biztonságban van, csupán az adatok a másolatát nem sikerült menteni.

en: Under normal circumstances, Gramps does not require you to directly save your changes. All changes you make are immediately saved to the database.
    
    This process will help you save a copy of your data in any of the several formats supported by Gramps. This can be used to make a copy of your data, backup your data, or convert it to a format that will allow you to transfer it to a different program.
    
    If you change your mind during this process, you can safely press the Cancel button at any time and your present database will still be intact.
hu: Szokásos esetben nincs szükség az adatok közvetlen mentésére a Gramps-ban. Minden változtatása azonnal bekerül az adatbázisba. 
    
    Ez az eljárás segíteni fog önnek, hogy adatainak másolatát elmentse a Gramps által támogatott formátumok egyikébe. így adatairól másolatot vagy mentést készíthet, vagy átalakíthatja olyan formátumba, amely alkalmassá teszi más programban történő felhasználásra.
    
    Ha meggondolja magát a folyamat alatt, bármikor nyugodtan megnyomhatja a Megszakítás gombot és a jelenlegi adatbázis változatlan marad.

en: Error exporting your Family Tree
hu: Hiba történt a Családfa exportjánál

en: Please wait while your data is selected and exported
hu: Kérem várjon, amíg adatai kiválasztásra és exportálásra kerülnek

en: Selecting Preview Data
hu: Adat-előnézet kiválasztása

en: Selecting...
hu: Kiválasztás...

en: Unfiltered Family Tree:
hu: Szűretlen családfa:

en: {number_of} Person | {number_of} People
hu[0]: {number_of} ember
hu[1]: {number_of} ember

en: Click to see preview of unfiltered data
hu: Kattintson a szűretlen adatok előnézetéhez

en: _Do not include records marked private
hu: _Személyes mezők kihagyása

en: Change order
hu: Sorrend változtatása

en: Calculate Previews
hu: Előnézetek számítása

en: _Person Filter
hu: _Személyszűrő

en: Click to see preview after person filter
hu: Kattintson a személyszűrő alkalmazása utáni előnézethez

en: _Note Filter
hu: _Megjegyzés szűrő

en: Click to see preview after note filter
hu: Kattintson a megjegyzés szűrő alkalmazása utáni előnézethez

en: Privacy Filter
hu: Adatvédelmi szűrő

en: Click to see preview after privacy filter
hu: Kattintson az adatvédelmi szűrő alkalmazása utáni előnézethez

en: Living Filter
hu: Élőszűrő

en: Click to see preview after living filter
hu: Kattintson az élőszűrő alkalmazása utáni előnézethez

en: Reference Filter
hu: Hivatkozás-szűrő

en: Click to see preview after reference filter
hu: Kattintson a hivatkozás-szűrő alkalmazása utáni előnézethez

en: Hide order
hu: Sorrend elrejtése

en: Filtering private data
hu: Személyes adatok szűrése

en: Filtering living persons
hu: Élő személyek szűrése

en: Applying selected person filter
hu: A kiválasztott személyszűrő alkalmazása

en: Applying selected note filter
hu: A kiválasztott megjegyzés szűrő alkalmazása

en: Filtering referenced records
hu: A hivatkozott mezők szűrése

en: Cannot edit a system filter
hu: Nem tudja szerkeszteni a rendszer szűrőt

en: Please select a different filter to edit
hu: Szerkesztéshez kérem válasszon másik szűrőt

en: Include all selected people
hu: Minden kiválasztott emberrel bezárólag

en: Include all selected notes
hu: Minden kiválasztott jegyzettel bezárólag

en: Replace given names of living people
hu: Élő emberek keresztnevének cseréje

en: Replace complete name of living people
hu: Élő emberek teljes nevének cseréje

en: Do not include living people
hu: Élő emberek kizárása

en: Include all selected records
hu: Minden kiválasztott feljegyzéssel bezárólag

en: Do not include records not linked to a selected person
hu: A kiválasztott személyre nem hivatkozó feljegyzések kizárásával

en: Use Compression
hu: Használjon kompressziót

en: Web Connection
hu: Web kapcsolat

en: Quick View
hu: Gyors-nézet

en: Copy all
hu: Minden másolása

en: See data not in Filter
hu: Szűrőben nem levő adatok megtekintése

en: Generate_Book_dialog
hu: Könyv_létrehozása_párbeszédablak

en: Available Books
hu: Elérhető könyvek

en: Discard Unsaved Changes
hu: Nem mentett változások elvetése

en: You have made changes which have not been saved.
hu: Vannak változások, amiket nem mentett.

en: Proceed
hu: Folytatás

en: Name of the book. MANDATORY
hu: A könyv neve. KÖTELEZŐ

en: Manage Books
hu: Könyvek kezelése

en: New Book
hu: Új könyv

en: _Available items
hu: _Elérhető elemek

en: Current _book
hu: Jelenlegi _könyv

en: Item name
hu: Elem neve

en: Subject
hu: Tárgy

en: Book selection list
hu: Könyvválasztó lista

en: Different database
hu: Más adatbázis

en: This book was created with the references to database %s.
    
     This makes references to the central person saved in the book invalid.
    
    Therefore, the central person for each item is being set to the active person of the currently opened database.
hu: A könyv a(z) %s adatbázis hivatkozásaiból készült.
    
     Ez hibássá teszi a könyvben mentett központi személyre vonatkozó hivatkozásokat.
    
    Ezért minden elem központi személye a jelenleg megnyitott adatbázis aktív személyéhez lesz állítva.

en: No selected book item
hu: Nincs kiválasztott könyv elem

en: Please select a book item to configure.
hu: Konfiguráláshoz kérem válasszon egy könyv elemet.

en: _Up
hu: _Fel

en: _Down
hu: _Le

en: Setup
hu: Beállítás

en: No items
hu: Nincsenek elemek

en: This book has no items.
hu: A könyvben nincsenek elemek.

en: No book name
hu: Nincs könyv név

en: You are about to save away a book with no name.
    
    Please give it a name before saving it away.
hu: Ön most egy könyvet mentene név nélkül.
    
    Kérem adjon egy nevet mentés előtt.

en: Book name already exists
hu: A könyvnév már létezik

en: You are about to save away a book with a name which already exists.
hu: Olyan nevű könyvet mentene, amilyen név már létezik.

en: Generate Book
hu: Könyv létrehozása

en: Gramps Book
hu: Gramps könyv

en: Paper Options
hu: Papír beállításai

en: HTML Options
hu: HTML tulajdonságai

en: Output Format
hu: Kimeneti formátum

en: Open with default viewer
hu: Nyissa meg az alapértelmezett nézőkével

en: CSS file
hu: CSS fájl

en: Portrait
hu: Álló

en: Landscape
hu: Fekvő

[ctx: inch]
en: in.
hu: hüv.

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Style
hu: Stílus

en: Report Options
hu: Összesítő lehetőségek

en: Document Options
hu: Dokumentum opciók

en: Permission problem
hu: Jogosultsági probléma

en: You do not have permission to write under the directory %s
    
    Please select another directory or correct the permissions.
hu: Nem jogosult írásra a könyvtárban: %s
    
    Válasszon másik könyvtárat, vagy javítsa a jogosultságot.

en: File already exists
hu: A fájl már létezik

en: You can choose to either overwrite the file, or change the selected filename.
hu: Választhatja a fájl felülírását, vagy a kiválasztott fájlnév változtatását.

en: _Overwrite
hu: _Felülírás

en: _Change filename
hu: Fájlnév _változtatása

en: You do not have permission to create %s
    
    Please select another path or correct the permissions.
hu: Nem jogosult létrehozni: %s
    
    Válasszon másik útvonalat, vagy javítsa a jogosultságot.

en: No directory
hu: Nincs könyvtár

en: There is no directory %s.
    
    Please select another directory or create it.
hu: %s könyvtár hiányzik.
    
    Válasszon másik könyvtárat, vagy hozzon létre egyet.

en: Active person has not been set
hu: Aktív személy nincs beállítva

en: You must select an active person for this report to work properly.
hu: Az összesítő helyes működéséhez aktív személyt kell kiválasztania.

en: Report could not be created
hu: Az összesítő nem létrehozható

en: default
hu: alapérték

en: Document Styles
hu: Dokumentum stílusok

[ctx: manual]
en: Document_Styles_dialog
hu: Dokumentum_Stílus_párbeszédablak

en: New Style
hu: Új stílus

en: Error saving stylesheet
hu: Hiba a stíluslap mentésekor

en: Missing information
hu: Hiányzó információ

en: Select a style
hu: Stílus kiválasztása

en: Style editor
hu: Stílus szerkesztő

[ctx: manual]
en: Style_editor_dialog
hu: Stílus_szerkesztő_párbeszédablak

en: No description available
hu: Nincs elérhető leírás

en: (Embedded style '%s' must be edited separately)
hu: (A beépített '%s' stílust külön kell szerkeszteni)

en: Column %d:
hu: Oszlop %d:

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Analysis and Exploration
hu: Elemzés és kutatás

en: Family Tree Processing
hu: Családfa feldolgozása

en: Family Tree Repair
hu: Családfa javítása

en: Revision Control
hu: Verziókövetés

en: Utilities
hu: Segédeszközök

en: Proceeding with this tool will erase the undo history for this session. In particular, you will not be able to revert the changes made by this tool or any changes made prior to it.
    
    If you think you may want to revert running this tool, please stop here and backup your database.
hu: Az eszköz használata a munkamenet visszaállítás történetét törölni fogja. Nem lesz majd képes az eszköz által végzett változtatások, vagy az eszköz használata előtti változások visszaállítására.
    
    Ha úgy gondolja, itt megállhat, és készíthet egy biztonsági mentést az adatbázisáról.

en: _Proceed with the tool
hu: _Folytassa az eszközzel

en: You must select an active person for this tool to work properly.
hu: Az eszköz helyes működéséhez aktív személyt kell kiválasztania.

en: Select Source or Citation
hu: Forrás, vagy idézet kiválasztása

en: Source: Title or Citation: Volume/Page
hu: Forrás: Cím vagy Idézet: Kötet/Oldal

en: Last Change
hu: Utolsó változás

[ctx: manual]
en: Select_Source_or_Citation_selector
hu: Forrás_vagy_idézet_kiválasztó

en: Select Event
hu: Esemény kiválasztása

[ctx: manual]
en: Select_Event_selector
hu: Esemény_választó_kiválasztása

[ctx: manual]
en: Select_Family_selector
hu: Család_választó_kiválasztása

en: Select Note
hu: Jegyzet kiválasztása

[ctx: manual]
en: Select_Note_selector
hu: Jegyzet_választó_kiválasztása

en: Select Media Object
hu: Média objektum kiválasztás

[ctx: manual]
en: Select_Media_Object_selector
hu: Média_objektum_választó_kiválasztó

[ctx: manual]
en: Select_Father_selector
hu: Apa_választó_kiválasztó

[ctx: manual]
en: Select_Mother_selector
hu: Anya_választó_kiválasztó

[ctx: manual]
en: Select_Child_selector
hu: Gyermek_választó_kiválasztó

[ctx: manual]
en: Select_Person_selector
hu: Személy_választó_kiválasztó

en: Select Place
hu: Hely kiválasztás

[ctx: manual]
en: Select_Place_selector
hu: Hely_választó_kiválasztó

en: Select Repository
hu: Tároló kiválasztása

[ctx: manual]
en: Select_Repository_selector
hu: Tároló_választó_kiválasztó

en: Select Source
hu: Forrás kiválasztása

[ctx: manual]
en: Select_Source_selector
hu: Forrás_választó_kiválasztó

en: You have no installed dictionaries.
hu: Nincsenek telepített szótárak.

en: Off
hu: Ki

en: On
hu: Be

en: Failed to display tip of the day
hu: Nem sikerült a nap tippjét megjeleníteni

en: Unable to read the tips from external file.
    
    %s
hu: A tippek olvasási hibája külső fájlból.
    
    %s

en: _Undo
hu: Viss_zavonás

en: _Redo
hu: I_smétlés

en: Original time
hu: Eredeti idő

en: Action
hu: Tevékenység

en: Delete confirmation
hu: Megerősítés törlése

en: Are you sure you want to clear the Undo history?
hu: Biztos benne, hogy a Visszavonás történetet törölni akarja?

en: Clear
hu: Tisztítás

en: Database opened
hu: Az adatbázis megnyitva

en: History cleared
hu: A történet törölve

en: Canceling...
hu: Megszakítás...

en: Please do not force closing this important dialog.
hu: Kérem ne erőltesse ennek a fontos párbeszéd ablaknak a bezárását.

en: The external program failed to launch or experienced an error
hu: A külső program nem indult el, vagy hibát talált

en: Error from external program
hu: Hiba a külső programból

en: File %s does not exist
hu: Nem létező %s fájl

en: Cannot open new citation editor at this time. Either the citation is already being edited, or the associated source is already being edited, and opening a citation editor (which also allows the source to be edited), would create ambiguity by opening two editors on the same source. 
    
    To edit the citation, close the source editor and open an editor for the citation alone
hu: Az idézet-szerkesztőt jelenleg nem lehet megnyitni. Vagy az idézet, vagy a kapcsolódó forrás már szerkesztés alatt áll. Két idézet-szerkesztő megnyitása (amivel a forrást is lehet szerkeszteni) ugyanazon a forráson kettősséget hozhat létre.
    
    Az idézet szerkesztéséhez zárja be a forrás szerkesztését, majd csak az idézethez nyisson meg egy szerkesztőt

en: Cannot open new citation editor
hu: Nem megnyitható az idézet-szerkesztő

en: No Family Tree
hu: Nincs Családfa

en: Registering plugins...
hu: Bővítmények regisztrálása...

en: Ready
hu: Kész

en: Abort changes?
hu: Változások elvetése?

en: Aborting changes will return the database to the state it was before you started this editing session.
hu: A változások elvetése visszaadja adatbázisának a szerkesztés megkezdése előtti állapotát.

en: Abort changes
hu: Változások elvetése

en: Cannot abandon session's changes
hu: A munkamenet változások elvetése nem lehetséges

en: Changes cannot be completely abandoned because the number of changes made in the session exceeded the limit.
hu: A munkamenet változások elvetése teljesen nem lehetséges, mert a munkamenetben a változások száma meghaladja a korlátot.

en: View failed to load. Check error output.
hu: A nézet betöltése meghiúsult. Ellenőrizze a hibakimenetet.

en: Import Statistics
hu: Statisztikák importálása

en: Read Only
hu: Csak olvasható

en: Gramps had a problem the last time it was run.
hu: A Gramps legutóbbi futtatásakor probléma volt.

en: Would you like to run the Check and Repair tool?
hu: Kívánja futtatni az Ellenőrzés és Javítás eszközt?

en: Please wait for backup to complete.
hu: Kérem várjon a mentés befejezéséhez.

en: Autobackup...
hu: Automentés...

en: Error saving backup data
hu: Biztonsági adatmentés hiba

en: Failed Loading View
hu: A nézet betöltése nem sikerült

en: The view %(name)s did not load and reported an error.
    
    %(error_msg)s
    
    If you are unable to fix the fault yourself then you can submit a bug at %(gramps_bugtracker_url)s or contact the view author (%(firstauthoremail)s).
    
    If you do not want Gramps to try and load this view again, you can hide it by using the Plugin Manager on the Help menu.
hu: A(z) %(name)s nézet nem töltődött be és hibát jelzett.
    
    %(error_msg)s
    
    Ha a hibát nem tudja megoldani önállóan, akkor jelentse a hibát a %(gramps_bugtracker_url)s oldalra, vagy vegye fel a kapcsolatot a nézet szerzőjével (%(firstauthoremail)s).
    
    Ha szeretné, hogy a Gramps ne töltse be újra a nézetet, akkor azt elrejtheti a Súgó menü Bővítmény-kezelőjének használatával.

en: Failed Loading Plugin
hu: A beépülő betöltése nem sikerült

en: The plugin %(name)s did not load and reported an error.
    
    %(error_msg)s
    
    If you are unable to fix the fault yourself then you can submit a bug at %(gramps_bugtracker_url)s or contact the plugin author (%(firstauthoremail)s).
    
    If you do not want Gramps to try and load this plugin again, you can hide it by using the Plugin Manager on the Help menu.
hu: A(z) %(name)s beépülő nem töltődött be és hibát jelzett.
    
    %(error_msg)s
    
    Ha a hibát nem tudja megoldani önállóan, akkor jelentse a hibát a %(gramps_bugtracker_url)s oldalra, vagy vegye fel a kapcsolatot a beépülő szerzőjével (%(firstauthoremail)s).
    
    Ha szeretné, hogy a Gramps ne töltse be újra a beépülőt, akkor rejtse el a Súgó menü Beépülő-kezelőjének használatával.

en: Gramps XML Backup
hu: Gramps XML biztonsági mentés

en: File:
hu: Fájl:

en: Media:
hu: Média:

en: Exclude
hu: Kizárva

en: Backup file already exists! Overwrite?
hu: A mentési fájl már létezik. Felülírja?

en: The file '%s' exists.
hu: A(z) '%s' fájl már létezik.

en: Proceed and overwrite
hu: Folytatás és felülírás

en: Cancel the backup
hu: A mentés megszakítása

en: Making backup...
hu: Mentés készítése...

en: Backup saved to '%s'
hu: A másolat ide mentve: '%s'

en: Backup aborted
hu: A mentés megszakítva

[ctx: manual]
en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Organize Bookmarks
hu: Könyvjelzők szerkesztése

en: Cannot bookmark this reference
hu: A hivatkozás nem könyvjelzőzhető

en: Active object not visible
hu: Aktív objektum nem látható

en: Could Not Set a Bookmark
hu: Könyvjelző nem beállítható

en: A bookmark could not be set because nothing was selected.
hu: A könyvjelző nem beállítható, mert semmi sincs kiválasztva.

en: Delete {type} [{gid}]?
hu: {type} [{gid}] törlése?

en: Deleting item will remove it from the database.
hu: Az elem törlésével eltávolítja azt az adatbázisból.

en: Processing...
hu: Végrehajtás...

en: Multiple Selection Delete
hu: Többszörös törlés kiválasztás

en: This item is currently being used. Deleting it will remove it from the database and from all other items that reference it.
hu: Ez az elem most használatban van. Törlése eltávolítja azt az adatbázisból, és minden más elemből, ami hivatkozik rá.

en: Delete %s?
hu: %s törlése?

en: Column clicked, sorting...
hu: Oszlop volt kattintva, válogatás...

en: Export View as Spreadsheet
hu: Nézet exportálása mint táblázat

en: OpenDocument Spreadsheet
hu: Open Document táblázat

en: Columns
hu: Oszlopok

en: CSV Dialect
hu: CSV dialektus

en: %s has been bookmarked
hu: %s könyvjelzőzve lett

en: A bookmark could not be set because no one was selected.
hu: A könyvjelző nem beállítható, mert semmi sincs kiválasztva.

en: No Home Person
hu: Nincs kiinduló személy

en: You need to set a 'Home Person' to go to. Select the People View, select the person you want as 'Home Person', then confirm your choice via the menu Edit -> Set Home Person.
hu: Induláshoz egy 'kiinduló személyt' kell beállítania. Válassza az Ember nézetet, válasszon egy személyt Kiinduló személynek, majd hagyja jóvá a Szerkesztés -> Kiinduló személy beállítása menün keresztül.

en: Jump to by Gramps ID
hu: A Gramps azonosítóhoz ugrás

en: Error: %s is not a valid Gramps ID
hu: Hiba: %s nem érvényes Gramps azonosító

en: _Bottombar
hu: _Alsó-sáv

en: _Sidebar
hu: _Oldal-sáv

en: Configure %(cat)s - %(view)s
hu: %(cat)s - %(view)s beállítása

en: Configure %s View
hu: %s nézet beállítása

en: View %(name)s: %(msg)s
hu: %(name)s nézete: %(msg)s

en: Tag selected rows
hu: Címke által választott sorok

en: New Tag...
hu: Új címke...

en: Organize Tags...
hu: Címkék szervezése...

[ctx: manual]
en: Organize_Tags_Window
hu: Címkék_szervezése_ablak

[ctx: manual]
en: New_Tag_dialog
hu: Új_Címke_párbeszéd_ablak

en: Add tag '%s'
hu: '%s' címke hozzáadása

en: Remove tag '%s'
hu: '%s' címke eltávolítása

en: Adding Tags
hu: Címkék hozzáadása

en: Tag Selection (%s)
hu: Címke kiválasztás: (%s)

en: Removing Tags
hu: Címkék eltávolítása

en: Organize Tags
hu: Címkék szervezése

en: Change Tag Priority
hu: Címkék sorrendiség változtatása

en: Remove tag '%s'?
hu: '%s' címke eltávolítása?

en: The tag definition will be removed.  The tag will be also removed from all objects in the database.
hu: A címke meghatározás eltávolításra kerül. A címke az adatbázis minden objektumából is eltávolításra kerül.

en: Delete Tag (%s)
hu: (%s) címke eltávolítása

en: Tag: %s
hu: Címke: %s

en: New Tag
hu: Új címke

en: Cannot save tag
hu: Nem menthető címke

en: The tag name cannot be empty
hu: A címke neve nem lehet üres

en: Add Tag (%s)
hu: (%s) címke hozzáadása

en: Edit Tag (%s)
hu: (%s) címke szerkesztése

en: Tag Name:
hu: Címke név:

en: Pick a Color
hu: Színválasztás

en: Error in format
hu: Formátum hiba

en: Record is private
hu: Bizalmas felvétel

en: Record is public
hu: Nyilvános felvétel

en: Expand this section
hu: A szakasz kibontása

en: Collapse this section
hu: A szakasz összecsukása

en: Edit family
hu: Család szerkesztése

en: Reorder families
hu: Családok újrarendezése

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Siblings
hu: Testvérek

en: Related
hu: Összefüggő

en: Add partner to person
hu: Partner hozzáadása egy személyhez

en: Add a person
hu: Személy hozzáadása

en: Add Child to Family
hu: Gyermek hozzáadása a családhoz

en: Gramplet Bar Menu
hu: Gramplet sáv menü

en: Unnamed Gramplet
hu: Névtelen gramplet

en: Gramplet Bar
hu: Gramplet sáv

en: Select the down arrow on the right corner for adding, removing or restoring gramplets.
hu: Gramplet hozzáadásához, eltávolításához, vagy visszaállításához válassza a lefelé nyilat a jobb sarokban.

en: Add a gramplet
hu: Gramplet hozzáadása

en: Remove a gramplet
hu: Gramplet eltávolítása

en: Restore default gramplets
hu: Alapértelmezett Gramplet helyreállítása

en: Gramplet Bar Help
hu: Gramplet sáv súgó

en: About Gramplets
hu: A Grampletekről

en: Restore to defaults?
hu: Visszaállítás alaphelyzetre?

en: The gramplet bar will be restored to contain its default gramplets.  This action cannot be undone.
hu: A Gramplet sáv az alapértelmezett tartalomra lesz visszaállítva.  Ezt a műveletet nem lehet visszavonni.

en: Drag Properties Button to move and click it for setup
hu: Mozgatáshoz fogja meg a beállítás gombot, és kattintson a beállításhoz

en: Right click to add gramplets
hu: Jobb kattintás grampletek hozzáadásához

en: Untitled Gramplet
hu: Névtelen Grampletek

en: Restore a gramplet
hu: Gramplet visszaállítása

en: Number of Columns
hu: Oszlopok száma

en: Gramplet Layout
hu: Gramplet elrendezés

en: Use maximum height available
hu: Használja az elérhető legnagyobb magasságot

en: Height if not maximized
hu: Magasság, ha nem maximalizált

en: Click to make this person active
    Right click to display the edit menu
    Click Edit icon (enable in configuration dialog) to edit
hu: Kattintson a személy aktívvá tételéhez
    Jobb kattintás a szerkesztés menü mutatásához
    Szerkesztéshez kattintson a (beállító párbeszédablakban bekapcsolható) Szerkesztés ikonra

en: Bad Date
hu: Rossz dátum

en: Date more than one year in the future
hu: A dátum több mint egy évvel a jövőbe mutat

en: Double-click on the picture to view it in the default image viewer application.
hu: A képen dupla kattintással nézheti meg azt az alapértelmezett nézőkében.

en: Make Active Media
hu: Legyen aktív a média

en: Matches places within a given distance of the active place. You have no active place.
hu: Az aktív helyhez a megadott távolságon belül található helyek. Nincs aktív helye.

en: Progress Information
hu: Haladás információ

[ctx: manual]
en: Reorder_Relationships_dialog
hu: Rokonság_Újrarendezés_párbeszédablak

en: Reorder Relationships
hu: Rokonságok átrendezése

en: Reorder Relationships: %s
hu: Rokonságok átrendezése: %s

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Clear Markup
hu: Jelölés tisztítás

en: Font Color
hu: Betű szín

en: Redo
hu: Ismétlés

en: Undo
hu: Visszavonás

en: 
    Command-Click to follow link
hu: 
    Parancsgomb-Kattintás a hivatkozás követésére

en: 
    Ctrl-Click to follow link
hu: 
    Ctrl-Kattintás a hivatkozás követésére

en: Spellcheck
hu: Helyesírás-ellenőrző

en: Search selection on web
hu: A kiválasztás keresése a weben

en: _Send Mail To...
hu: _Levél küldése...

en: Copy _E-mail Address
hu: _E-mail cím másolása

en: _Open Link
hu: _Hivatkozás megnyitása

en: Copy _Link Address
hu: Hivatkozás _cím másolása

en: _Edit Link
hu: Hivatkozás s_zerkesztése

en: Select font color
hu: Betűszín kiválasztása

en: Select background color
hu: Háttérszín kiválasztása

en: '%s' is not a valid value for this field
hu: '%s' érvénytelen érték ehhez a mezőhöz

en: This field is mandatory
hu: Ez a mező kötelező

en: '%s' is not a valid date value
hu: '%s' érvénytelen adatérték

en: Legacy
hu: Örökölt

en: Legacy citation formatter
hu: Örökölt idézet formázó

en: _BSDDB Database
hu: _BSDDB adatbázis

en: Berkeley Software Distribution Database Backend
hu: Berkeley Software Distribution Adatbázis Háttér

en: _SQLite Database
hu: _SQLite adatbázis

en: SQLite Database
hu: SQLite adatbázis

en: Database version
hu: Adatbázis verzió

en: Database module location
hu: Adatbázis modul helye

en: Characters per line
hu: Soronkénti karakterszám

en: The number of characters per line
hu: A karakterek száma egy sorban

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Generates documents in plain text format (.txt).
hu: Dokumentum létrehozása egyszerű szöveges formátumban (.txt).

en: Print...
hu: Nyomtatás...

en: Generates documents and prints them directly.
hu: Dokumentumok létrehozása és közvetlen nyomtatása.

en: Generates documents in HTML format.
hu: Dokumentumok létrehozása HTML formátumban.

en: Generates documents in LaTeX format.
hu: Dokumentumok létrehozása LaTeX formátumban.

en: OpenDocument Text
hu: Open Document szöveg

en: Generates documents in OpenDocument Text format (.odt).
hu: Dokumentumok létrehozása Open Document szöveg formátumban (.odt).

en: PDF document
hu: PDF dokumentum

en: Generates documents in PDF format (.pdf).
hu: Dokumentumok létrehozása PDF formátumban (.pdf).

en: Generates documents in PostScript format (.ps).
hu: Dokumentumok létrehozása PostScript formátumban (.ps).

en: RTF document
hu: RTF dokumentum

en: Generates documents in Rich Text format (.rtf).
hu: Dokumentumok létrehozása Rich Text formátumban (.rtf).

en: SVG document
hu: SVG dokumentum

en: Generates documents in Scalable Vector Graphics format (.svg).
hu: Dokumentumok létrehozása Scalable Vector Graphics formátumban (.svg).

en: Print Preview
hu: Nyomtatási előnézet

en: Closes print preview window
hu: A nyomtatási előnézet ablak bezárása

en: _Print
hu: _Nyomtatás

en: Prints the current file
hu: A jelenlegi fájl nyomtatása

en: _First
hu: _Első

en: Shows the first page
hu: Az első oldal mutatása

en: _Back
hu: _Vissza

en: Shows previous page
hu: Az előző oldal mutatása

en: Shows the next page
hu: A következő oldal mutatása

en: _Last
hu: _Utolsó

en: Shows the last page
hu: Az utolsó oldal mutatása

en: Zooms to fit the page width
hu: Oldal szélességre nagyítás

en: Zooms to fit the whole page
hu: Egész lapra nagyítás

en: Zooms the page in
hu: Oldalnagyítás bekapcsolása

en: Zooms the page out
hu: Oldalnagyítás kikapcsolása

en: of %d
hu: %d-hez

en: Possible destination error
hu: Lehetséges irány hiba

en: You appear to have set your target directory to a directory used for data storage. This could create problems with file management. It is recommended that you consider using a different directory to store your generated web pages.
hu: Úgy tűnik a cél könyvtár az adattárolás könyvtárával egyezik. Ez a fájlkezelés során problémákat okozhat. Ajánlott a létrehozott web-oldal más könyvtárban tárolása.

en: Could not create jpeg version of image %(name)s
hu: Nem hozható létre a %(name)s kép jpeg változata

en: PIL (Python Imaging Library) not loaded.
hu: A PIL (Python Imaging Library - Python Képkezelő Könyvtár) nincs betöltve.

en: Production of jpg images from non-jpg images in LaTeX documents will not be available. Use your package manager to install python-imaging or python-pillow or python3-pillow
hu: Nem lesz lehetséges nem-jpg képekből jpg képeket létrehozni a LaTeX dokumentumokban. Használja csomagkezelőjét a python-imaging, vagy python-pillow, vagy python3-pillow telepítéséhez

en: Could not open %s
hu: %s nem megnyitható

en: SVG background color
hu: SVG háttérszín kiválasztása

en: transparent background
hu: átlátszó háttér

en: white
hu: fehér

en: black
hu: fekete

en: red
hu: piros

en: green
hu: zöld

en: blue
hu: kék

en: cyan
hu: cián-kék

en: magenta
hu: magenta (fukszin)

en: yellow
hu: sárga

en: The color, if any, of the SVG background
hu: Az SVG háttérszín színe, ha van

en: Ancestor Graph
hu: Származás Grafikon

en: Ancestor Graph for %s
hu: %s származás grafikonja

en: Person %s is not in the Database
hu: %s személy nincs az adatbázisban

en: Ancestor Tree
hu: Származásfa

en: Making the Tree...
hu: Fa építése...

en: Printing the Tree...
hu: Fa nyomtatása...

en: Center Person
hu: Központi személy

en: The center person for the tree
hu: A fa központi személye

en: Include siblings of the center person
hu: A központi személy testvéreivel együtt

en: Whether to only display the center person or all of his/her siblings too
hu: Csak a központi személyt, vagy annak minden testvérét is mutassa-e

en: Generations
hu: Generációk

en: The number of generations to include in the tree
hu: Generációk száma a fában

en: Display unknown
    generations
hu: Ismeretlen generációk
    mutatása

en: The number of generations of empty boxes that will be displayed
hu: Az ábrázolandó üres dobozok generáció száma

en: Compress tree
hu: Fa tömörítése

en: Whether to remove any extra blank spaces set aside for people that are unknown
hu: Ismeretlen emberek mellől bármennyi plusz szóközt el kell-e távolítani

en: Show Index
hu: Indexek mutatása

en: Display index of each person
hu: Minden személy indexének mutatása

en: Start Index
hu: Indexelés indítása

en: The start index
hu: Kezdő index

en: Report Title
hu: Összegzés cím

en: Do not include a title
hu: Ne legyen cím

en: Include Report Title
hu: Összegzés cím is

en: Choose a title for the report
hu: Válasszon egy összegzés címet

en: Include a border
hu: Szegély is

en: Whether to make a border around the report.
hu: Legyen-e kerete az összegzésnek.

en: Include Page Numbers
hu: Oldalszámok is

en: Whether to print page numbers on each page.
hu: Legyenek-e minden lapon oldalszámok nyomtatva.

en: Scale tree to fit
hu: Fa teljes kitöltésre

en: Do not scale tree
hu: Ne méretezze a fát

en: Scale tree to fit page width only
hu: Fa csak lapszélességre méretezése

en: Scale tree to fit the size of the page
hu: Fa méretezése a teljes lapra

en: Whether to scale the tree to fit a specific paper size
hu: Legyen-e a fa egy meghatározott papírméretre méretezve

en: Resize Page to Fit Tree size
    
    Note: Overrides options in the 'Paper Option' tab
hu: Oldal méretezése a fa méretéhez
    
    Figyelem: a 'Papír tulajdonságai' fülön megadott értékeket felülírja

en: Whether to resize the page to fit the size 
    of the tree.  Note:  the page will have a 
    non standard size.
    
    With this option selected, the following will happen:
    
    With the 'Do not scale tree' option the page
      is resized to the height/width of the tree
    
    With 'Scale tree to fit page width only' the height of
      the page is resized to the height of the tree
    
    With 'Scale tree to fit the size of the page' the page
      is resized to remove any gap in either height or width
hu: Legyen-e az oldal átméretezve a fa méretéhez.
    Figyelem: az oldal nem szabványos méretű
    lesz.
    
    A kiválasztott feltételekkel a következő történik:
    
    A 'Ne méretezze a fát' feltétellel az oldal mérete
      a fa szélessége/magassága lesz
    
    A 'Fa csak lapszélességre méretezése'-vel az oldal
      magassága a fa magasságára lesz méretezve
    
    A 'Fa méretezése a teljes lapra'-val az oldal méretezésénél
      bármilyen magassági- és oldalköz el lesz távolítva

en: Include Blank Pages
hu: Üres oldalak is

en: Whether to include pages that are blank.
hu: Legyenek-e benne üres lapok is.

en: Report Options (2)
hu: Összesítő lehetőségek (2)

en: Father
    Display Format
hu: Apa
    ábrázolásformátum

en: Display format for the fathers box.
hu: Az Apák doboz ábrázolásformátuma.

en: Mother
    Display Format
hu: Anya
    ábrázolásformátum

en: Display format for the mothers box.
hu: Az Anyák doboz ábrázolásformátuma.

en: Center person uses
    which format
hu: A központi személy
    formátuma

en: Use Fathers Display format
hu: Apák ábrázolásformátum használata

en: Use Mothers display format
hu: Anyák ábrázolásformátum használata

en: The display format for the center person
hu: A központi személy ábrázolásának formátuma

en: Include Marriage box
hu: Házasság dobozzal bezárólag

en: Whether to include a separate marital box in the report
hu: Legyen-e különálló házasság doboz az összesítőben

en: Marriage
    Display Format
hu: Házasság
    Ábrázolásformátum

en: Display format for the marital box.
hu: A házasság doboz ábrázolásformátuma.

en: Advanced
hu: Haladó

en: Replace Display Format:
    'Replace this'/' with this'
hu: Ábrázolásformátum helyettesítése:
    'Ezt helyettesítse'/'ezzel'

en: i.e.
    United States of America/U.S.A.
hu: pl.
    Amerikai Egyesült államok/U.S.A.

en: Include a note
hu: Jegyzet is

en: Whether to include a note on the report.
hu: Legyen-e az összegzésben jegyzet is.

en: Add a note
    
    $T inserts today's date
hu: Jegyzet hozzáadása
    
    $T beszúrja a mai dátumot

en: Note Location
hu: A jegyzet helye

en: Where to place the note.
hu: Hol legyen elhelyezve a jegyzet.

en: inter-box scale factor
hu: dobozbeli skála együttható

en: Make the inter-box spacing bigger or smaller
hu: A dobozbeli térköz nagyobbá, vagy kisebbé tétele

en: box shadow scale factor
hu: doboz árnyék skála együttható

en: Make the box shadow bigger or smaller
hu: A doboz árnyék nagyobbá, vagy kisebbé tétele

en: No generations of empty boxes for unknown ancestors
hu: Ismeretlen ősök üres dobozainak nincsenek generációi

en: One Generation of empty boxes for unknown ancestors
hu: Ismeretlen ősök üres dobozainak egy generációja

en:  Generations of empty boxes for unknown ancestors
hu:  Ismeretlen ősök üres dobozainak generációi

en: The basic style used for the text display.
hu: A mutatott szöveg alap stílusa.

en: The basic style used for the note display.
hu: Jegyzet ábrázolásának alap stílusa.

en: The style used for the title.
hu: A címhez használt stílus.

en: My Calendar
hu: Naptáram

en: Produced with Gramps
hu: Készült a Gramps segítségével

en: Calendar Report
hu: Naptár összesítő

en: Formatting months...
hu: Hónapok formázása...

en: Reading database...
hu: Adatbázis olvasás...

en: %(person)s, birth
hu: %(person)s, születés

en: {person}, {age} | {person}, {age}
hu[0]: {person}, {age} éves
hu[1]: {person}, {age} éves

en: %(wife)s and
     %(person)s, wedding
hu: %(wife)s és
     %(person)s, esküvője

en: {wife} and
     {person}, {nyears} | {wife} and
     {person}, {nyears}
hu[0]: {wife} és
    {person}, {nyears}
hu[1]: {wife} és
    {person}, {nyears}

en: Select filter to restrict people that appear on calendar
hu: Válasszon szűrőt emberek megjelenésének kizárásához a naptárban

en: The center person for the report
hu: Az összesítő központi személye

en: Text Area 1
hu: 1. szöveg terület

en: First line of text at bottom of calendar
hu: A naptár alján levő szöveg első sora

en: Text Area 2
hu: 2. szöveg terület

en: Second line of text at bottom of calendar
hu: A naptár alján levő szöveg második sora

en: Text Area 3
hu: 3. szöveg terület

en: Third line of text at bottom of calendar
hu: A naptár alján levő szöveg harmadik sora

en: Include only living people
hu: Csak élő emberek

en: Include only living people in the calendar
hu: Csak élő emberek a naptárban

en: Content
hu: Tartalom

en: Year of calendar
hu: Naptári év

en: Country for holidays
hu: Pihenések országa

en: Select the country to see associated holidays
hu: Ország választása a hozzá társított szabadságok/pihenések megnézéséhez

en: First day of week
hu: A hét első napja

en: Select the first day of the week for the calendar
hu: A naptári hét első napjának választása

en: Birthday surname
hu: Születéskori vezetéknév

en: Wives use husband's surname (from first family listed)
hu: A férj vezetéknevét használó feleségek (az első felsorolt családnál)

en: Wives use husband's surname (from last family listed)
hu: A férj vezetéknevét használó feleségek (az utolsó felsorolt családnál)

en: Wives use their own surname
hu: Saját vezetéknevet használó feleségek

en: Select married women's displayed surname
hu: A megjelenített vezetéknevű házas nők választása

en: Include birthdays
hu: Születésnapok is

en: Whether to include birthdays
hu: Legyenek-e benne születésnapok is

en: Include anniversaries
hu: Évfordulók is

en: Whether to include anniversaries
hu: Legyenek-e benne évfordulók is

en: Include death dates
hu: Halálozás dátumokkal együtt

en: Include death anniversaries in the calendar
hu: Halálozási évfordulók a naptárban is

en: Title text and background color
hu: Címszöveg és háttérszín

en: Calendar day numbers
hu: Naptár napszámok

en: Daily text display
hu: Napi szöveg mutatása

en: Holiday text display
hu: Szabadság szöveg mutatása

en: Days of the week text
hu: A hét napjai szöveg

en: Text at bottom, line 1
hu: Szöveg alul, 1. sor

en: Text at bottom, line 2
hu: Szöveg alul, 2. sor

en: Text at bottom, line 3
hu: Szöveg alul, 3. sor

en: Descendant Chart for %(person)s and %(father1)s, %(mother1)s
hu: %(person)s és %(father1)s, %(mother1)s leszármazotti grafikonja

en: Descendant Chart for %(person)s, %(father1)s and %(mother1)s
hu: %(person)s, %(father1)s, és %(mother1)s leszármazotti grafikonja

en: Descendant Chart for %(father1)s, %(father2)s and %(mother1)s, %(mother2)s
hu: %(father1)s, %(father2)s és %(mother1)s, %(mother2)s leszármazotti grafikonja

en: Descendant Chart for %(person)s
hu: %(person)s leszármazotti grafikonja

en: Descendant Chart for %(father)s and %(mother)s
hu: %(father)s és %(mother)s leszármazotti grafikonja

en: Descendant Graph
hu: Leszármazás ábra

en: Family Chart for %(person)s
hu: %(person)s családgrafikonja

en: Family Chart for %(father1)s and %(mother1)s
hu: %(father1)s és %(mother1)s családgrafikonja

en: Cousin Chart for %(names)s
hu: Unokatestvér grafikon %(names)s részére

en: Family %s is not in the Database
hu: %s család nincs az adatbázisban

en: Report for
hu: Összegzés

en: The main person for the report
hu: Az összegzés fő személye

en: The main family for the report
hu: Az összegzés fő családja

en: Level of Spouses
hu: Házastársak szintje

en: 0=no Spouses, 1=include Spouses, 2=include Spouses of the spouse, etc
hu: 0= nincs házastárs, 1=házastársak is, 2=házastárs házastársai is, stb

en: Start with the parent(s) of the selected first
hu: Kezdje az első kiválasztott szülővel

en: Will show the parents, brother and sisters of the selected person.
hu: A kiválasztott személy szüleit, testvéreit fogja mutatni.

en: Whether to move people up, where possible, resulting in a smaller tree
hu: Legyenek-e emberek mozgatva felfelé, ahol lehetséges, ha az kisebb fát eredményez

en: Bold direct descendants
hu: Egyenes leszármazott félkövéren

en: Whether to bold those people that are direct (not step or half) descendants.
hu: Legyenek-e félkövérek az egyenesági leszármazottak (nem fél-, vagy mostoha).

en: Indent Spouses
hu: Házastársak behúzása

en: Whether to indent the spouses in the tree.
hu: Legyenek-e behúzva a házastársak a fában.

en: Descendant Chart for [selected person(s)]
hu: [kiválasztott személy(ek)] leszármazotti grafikonja

en: Family Chart for [names of chosen family]
hu: [a választott család neveinek] család grafikonja

en: Cousin Chart for [names of children]
hu: [gyermekek nevei] unokatestvér grafikonja

en: Whether to include page numbers on each page.
hu: Legyenek-e lapszámok minden lapon.

en: Descendant
    Display Format
hu: Leszármazott
    Ábrázolásformátum

en: Display format for a descendant.
hu: Leszármazott ábrázolásformátuma.

en: Spousal
    Display Format
hu: Házastársi
    Ábrázolásformátum

en: Display format for a spouse.
hu: Házastárs ábrázolásformátuma.

en: inter-box Y scale factor
hu: dobozbeli Y skála együttható

en: Make the inter-box Y bigger or smaller
hu: A dobozbeli Y nagyobbá, vagy kisebbé tétele

en: The bold style used for the text display.
hu: Szövegábrázolásnál félkövér stílus használata.

en: The style for the marriage box.
hu: A házasság doboz stílusa.

en: The style for the spouse box.
hu: Házastárs doboz stílusa.

en: The style for the direct descendant box.
hu: Az egyenesági leszármazott doboz stílusa.

en: The style for the note box.
hu: A megjegyzés doboz stílusa.

en: The style for the connection lines and report border.
hu: Az összekötő vonalak és a jelentés doboz stílusa.

en: Ancestor Chart
hu: Származás grafikon

en: Produces a graphical ancestral chart
hu: Grafikus származás grafikont hoz létre

en: Produces a graphical ancestral tree
hu: Grafikus származásfát hoz létre

en: Produces a graphical calendar
hu: Grafikus naptárt hoz létre

en: Descendant Chart
hu: Leszármazott ábra

en: Produces a graphical descendant chart
hu: Grafikus leszármazási ábrát hoz létre

en: Descendant Tree
hu: Leszármazási fa

en: Produces a graphical descendant tree
hu: Grafikus leszármazási fát hoz létre

en: Family Descendant Chart
hu: Család leszármazási ábra

en: Produces a graphical descendant chart around a family
hu: Grafikus leszármazási ábrát hoz létre egy családról

en: Family Descendant Tree
hu: Család leszármazási fa

en: Produces a graphical descendant tree around a family
hu: Grafikus leszármazási fát hoz létre egy családról

en: Fan Chart
hu: Legyező diagram

en: Produces fan charts
hu: Legyező diagramokat hoz létre

en: Statistics Charts
hu: Statisztikai diagramok

en: Produces statistical bar and pie charts of the people in the database
hu: Statisztikai oszlop- és kör diagramokat hoz létre az adatbázis embereiről

en: Timeline Chart
hu: Idővonal grafikon

en: Produces a timeline chart.
hu: Idővonalas grafikont hoz létre.

en: %(generations)d Generation Fan Chart for %(person)s
hu: %(person)s %(generations)d generációs legyező grafikonja

en: %(generations)d Generation Fan Chart for
    %(person)s
hu: %(person)s
    %(generations)d generációs legyező grafikonja

en: The number of generations to include in the report
hu: Az összegzésben szereplő generációk száma

en: Type of graph
hu: A grafikon típusa

en: full circle
hu: teljes kör

en: half circle
hu: félkör

en: overhang
hu: túlnyúlás

en: quarter circle
hu: negyedkör

en: The form of the graph: full circle, half circle, half circle with overhang or quarter circle.
hu: A diagram formája: teljes kör, félkör, félkör túlnyúlással, vagy negyedkör.

en: generation dependent
hu: létrehozás függő

en: Background color is either white or generation dependent
hu: A háttérszín vagy fehér, vagy létrehozás függő

en: Orientation of radial texts
hu: A sugárirányú szöveg iránya

en: upright
hu: felfelé

en: roundabout
hu: körben

en: Print radial texts upright or roundabout
hu: Sugárirányú szöveg nyomtatása felfelé, vagy körben

en: Draw empty boxes
hu: Üres dobozok rajzolása

en: Draw the background although there is no information
hu: Háttér rajzolása, bár nincs információ

en: Use one font style for all generations
hu: Egy betű stílus használata minden generációra

en: You can customize font and color for each generation in the style editor
hu: A stílus szerkesztőben minden generációra külön betűt és színt állíthat be

en: Flip names that are on the bottom half of the fan
hu: Nevek megcserélése, melyek a legyező alsó felében vannak

en: Flip names for generations 2, 3 and 4 i.e. those found in circles
hu: A körben található 2., 3. és 4. generáció neveinek megfordítása

en: Exclude the title of the chart
hu: A diagram címének kizárása

en: Exclude the title to make more room for the chart
hu: Cím kizárása a rajzhely területének növeléséhez

en: The style used for the text display of generation "%d"
hu: A "%d" generációk mutatásánál használt szöveg stílusa

en: Item count
hu: Elemszám

en: All
hu: Mind

en: Men
hu: Férfiak

en: Women
hu: Nők

[ctx: person]
en: Title
hu: Cím

en: Forename
hu: Előnév

en: Birth year
hu: Születési év

en: Death year
hu: Halálozási év

en: Birth month
hu: Születési hónap

en: Death month
hu: Halálozási hónap

en: Marriage place
hu: Házasság helye

en: Number of relationships
hu: Kapcsolatok száma

en: Age when first child born
hu: Kora az első gyermek születésekor

en: Age when last child born
hu: Kora az utolsó gyermek születésekor

en: Number of children
hu: Gyermekek száma

en: Age at marriage
hu: Kora házasságkötéskor

en: Age at death
hu: Kora halálakor

en: Event type
hu: Esemény típus

en: (Preferred) title missing
hu: (Elsődleges) cím hiányzik

en: (Preferred) forename missing
hu: (Elsődleges) utónév hiányzik

en: (Preferred) surname missing
hu: (Elsődleges) vezetéknév hiányzik

en: Gender unknown
hu: Ismeretlen nemű

en: Date(s) missing
hu: Dátum(ok) hiányzik

en: Place missing
hu: Hely hiányzik

en: Already dead
hu: Már halott

en: Still alive
hu: Még él

en: Events missing
hu: Események hiányoznak

en: Children missing
hu: Gyermekek hiányoznak

en: Birth missing
hu: Születés hiányzik

en: Personal information missing
hu: Személyes információ hiányzik

en: (Living people: %(option_name)s)
hu: (Élő emberek: %(option_name)s)

en: %s born
hu: %s született

en: Persons born
hu: Született személyek

en: Collecting data...
hu: Adatgyűjtés...

en: Sorting data...
hu: Adatrendezés...

en: Saving charts...
hu: Diagram mentése...

en: %s (persons):
hu: %s (személyek):

en: Determines what people are included in the report.
hu: Meghatározza, milyen emberek kerülnek az összegzőbe.

en: Filter Person
hu: Személy szűrő

en: The center person for the filter.
hu: A szűrő központi személye.

en: Sort chart items by
hu: A diagram elemeit e szerint rendezze

en: Select how the statistical data is sorted.
hu: Válasszon, hogyan legyenek rendezve a statisztikai adatok.

en: Sort in reverse order
hu: Ellentétes sorrendbe rendez

en: Check to reverse the sorting order.
hu: Jelölje be az ellentétes sorrendbe rendezéshez.

en: People Born After
hu: Utána született emberek

en: Birth year from which to include people.
hu: E születési évtől legyenek benne az emberek.

en: People Born Before
hu: Előtte született emberek

en: Birth year until which to include people
hu: E születési évig legyenek benne az emberek

en: Include people without known birth years
hu: Ismert születési év nélküli emberekkel együtt

en: Whether to include people without known birth years.
hu: Legyenek-e benne ismert születési év nélküli emberek.

en: Genders included
hu: Figyelembe vett nemek

en: Select which genders are included into statistics.
hu: Válasszon, milyen neműek legyenek benne a statisztikában.

en: Max. items for a pie
hu: Kördiagram max. elemszáma

en: With fewer items pie chart and legend will be used instead of a bar chart.
hu: Kevesebb elem esetén kördiagramot használok oszlopdiagram helyett.

en: Include counts of missing information
hu: A hiányzó információk számával együtt

en: Whether to include counts of the number of people who lack the given information.
hu: Legyen-e benne a hiányzó keresztnevű személyek száma is.

en: Charts 3
hu: 3. diagramok

en: Charts 2
hu: 2. diagramok

en: Charts 1
hu: 1. diagramok

en: Include charts with indicated data.
hu: A jelölt dátumú diagramokkal együtt.

en: The style used for the items and values.
hu: A elemekhez és az értékekhez használt stílus.

[ctx: sorted by]
en: Birth Date
hu: Születési Dátum

[ctx: sorted by]
en: Name
hu: Név

en: Sorting dates...
hu: Dátumok rendezése...

en: Timeline
hu: Idővonal

en: Calculating timeline...
hu: Idővonal számítása...

en: Sorted by %s
hu: %s szerint rendezve

en: No Date Information
hu: Nincs dátum információ

en: Finding date range...
hu: Dátum intervallum keresése...

en: Determines what people are included in the report
hu: Meghatározza, mely emberek legyenek az összesítőben

en: The center person for the filter
hu: A szűrő központi személye

en: Sort by
hu: Rendezés eszerint

en: Sorting method to use
hu: Használt rendezési módszer

en: The style used for the section headers.
hu: Bekezdés fejlécek stílusa.

en: Comma Separated Values Spreadsheet (CSV)
hu: Vesszővel elválasztott értékű táblázat (CSV)

en: Comma _Separated Values Spreadsheet (CSV)
hu: Ves_szővel elválasztott értékű táblázat (CSV)

en: CSV is a common spreadsheet format.
    You can change this behavior in the 'Configure active view' of any list-based view
hu: A CSV egy általános táblázat formátum.
    Viselkedését meg tudja változtatni bármilyen lista-alapú nézet 'Aktív nézet beállítások' részben

en: CSV spreadsheet options
hu: CSV táblázat lehetőségek

en: Web Family Tree
hu: Web családfa

en: _Web Family Tree
hu: _Web családfa

en: Web Family Tree format
hu: Web családfa formátum

en: Web Family Tree export options
hu: Web családfa export lehetőségek

en: GEDCOM is used to transfer data between genealogy programs. Most genealogy software will accept a GEDCOM file as input.
hu: A GEDCOM használható a származástani programok közötti adatátvitelre. A legtöbb származástani program elfogadja a GEDCOM fáljt bemenetként.

en: GEDCOM export options
hu: GEDCOM export lehetőségek

en: GeneWeb is a web based genealogy program.
hu: A GeneWeb egy webalapú származástani program.

en: GeneWeb export options
hu: GeneWeb export lehetőségek

en: Gramps XML Package (family tree and media)
hu: Gramps XML csomag (családfa és média)

en: Gra_mps XML Package (family tree and media)
hu: GRA_MPS XML csomag (családfa és média)

en: Gramps package is an archived XML family tree together with the media object files.
hu: A Gramps-csomag egy archivált XML családfa médiaobjektum-fájlokkal együtt.

en: Gramps package export options
hu: Gramps csomagexport lehetőségek

en: Gramps XML (family tree)
hu: Gramps XML (családfa)

en: Gramps _XML (family tree)
hu: Gramps _XML (családfa)

en: Gramps XML export is a complete archived XML backup of a Gramps family tree without the media object files. Suitable for backup purposes.
hu: A Gramps XML exportfájl egy teljes archivált Gramps családfa biztonsági mentés média objektum fájlok nélkül. Biztonsági célra alkalmas.

en: Gramps XML export options
hu: Gramps XML export lehetőségek

en: vCalendar is used in many calendaring and PIM applications.
hu: A vCalendar számos naptárazó és pim alkalmazásban használatos.

en: vCalendar export options
hu: vCalendar export lehetőségek

en: vCard is used in many addressbook and pim applications.
hu: A vCard számos címtárban és pim alkalmazásban használatos.

en: vCard export options
hu: vCard export lehetőségek

en: Include people
hu: Emberekkel együtt

en: Include marriages
hu: Házasságokkal együtt

en: Include children
hu: Gyermekekkel együtt

en: Include places
hu: Helyekkel együtt

en: Translate headers
hu: Fejlécek fordítása

en: Enclosed_by
hu: _Mellékelte

en: CSV export doesn't support non-primary surnames, {count} dropped
hu: A CSV export nem támogatja a nem elsődleges vezetékneveket, {count} kihagyva

en: Birth source
hu: Születés forrása

en: Baptism date
hu: Keresztelő dátuma

en: Baptism place
hu: Keresztelés helye

en: Baptism source
hu: Keresztelés forrása

en: Death source
hu: Halálozás forrása

en: Burial date
hu: Temetés dátuma

en: Burial place
hu: Temetés helye

en: Burial source
hu: Temetés forrása

en: Husband
hu: Férj

en: Wife
hu: Feleség

en: Writing individuals
hu: Egyének beírása

en: Writing families
hu: Családok beírása

en: Writing sources
hu: Források beírása

en: Writing notes
hu: Jegyzetek írása

en: Writing repositories
hu: Tárolók írása

en: Writing media
hu: Média írása

en: GEDCOM Export failed
hu: Sikertelen GEDCOM exportálás

en: No families matched by selected filter
hu: Nincs a kiválasztásnak megfelelő család

en: Failure writing %s
hu: Hiba %s írásakor

en: The database cannot be saved because you do not have permission to write to the directory. Please make sure you have write access to the directory and try again.
hu: Az adatbázist nem lehet menteni, mivel önnek nincs írási jogosultsága a könyvtárhoz. állítsa be a megfelelő jogokat a mappára és próbálja újra.

en: The database cannot be saved because you do not have permission to write to the file. Please make sure you have write access to the file and try again.
hu: Az adatbázist nem lehet menteni, mivel önnek nincsen írási jogosultsága a fájlhoz. állítsa be a megfelelő jogokat a fájlra és próbálja újra.

en: Enter a date, click Run
hu: Vigyen be dátumot, majd kattintson a Futtatásra

en: Enter a valid date (like YYYY-MM-DD) in the entry text box and click Run. This will compute the ages for everyone in your Family Tree on that date. You can then sort by the age column, and double-click the row to view or edit.
hu: Vigyen be érvényes dátumot (pl. ÉÉÉÉ-HH-NN) a beviteli szöveg dobozba és kattintson a Futtatásra. Ekkor erre a dátumra családfája minden tagjának kora kiszámításra kerül. Ezután rendezheti őket a kor-oszlop szerint, a sorra kettős kattintással pedig megtekintheti, vagy szerkesztheti az adatokat.

en: Max age
hu: Legnagyobb életkor

en: Max age of Mother at birth
hu: Anya legmagasabb életkora szüléskor

en: Max age of Father at birth
hu: Apa legmagasabb életkora szüléskor

en: Lifespan Age Distribution
hu: életkor eloszlás

en: Father - Child Age Diff Distribution
hu: Apa-gyermek életkor különbség eloszlás

en: Diff
hu: Különbség

en: Mother - Child Age Diff Distribution
hu: Anya-gyermek életkor különbség eloszlás

en: Statistics
hu: Statisztika

en: Total
hu: Összesen

en: Minimum
hu: Legkisebb

en: Average
hu: Átlag

en: Median
hu: Közép

en: Maximum
hu: Legnagyobb

en: Double-click to see %d people
hu: Kattintson kétszer %d személy megjelentetéséhez

en: Double-click on a row to view a quick report showing all people with the selected attribute.
hu: Rövid összesítőhöz kattintson kétszer a soron, ezzel az összes személyt láthatja a kiválasztott tulajdonságokkal.

en: Key
hu: Kulcs

en: _Make Active %s
hu: _Tegye Aktívvá %s

en: Double-click a day for details
hu: Részletekért kattintson kétszer a napon

en: Double-click on a row to edit the selected child.
hu: A kiválasztott gyermek szerkesztéséhez kattintson kétszer a soron.

en: Double-click on a row to edit the selected source/citation.
hu: A kiválasztott forrás/idézet szerkesztéséhez kattintson kettőt a soron.

en: Source/Date
hu: Forrás/Dátum

en: Confidence Level
hu: Megbízhatósági szint

en: <No Volume/Page>
hu: <Nincs Kötet/Oldal>

en: Right-click on a row to edit the selected event or the related place.
hu: A kiválasztott esemény, vagy hely szerkesztéséhez jobb kattintás a soron.

en: Id
hu: Azonosító

en: Edit the event
hu: Az esemény szerkesztése

en: Edit the place
hu: A hely szerkesztése

en: Evaluation
hu: Ellenőrzés

en: Output
hu: Kimenet

en: Error
hu: Hiba

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Double-click on a row to edit the selected event.
hu: A kiválasztott esemény szerkesztéséhez kattintson kettőt a soron.

en: Click to expand/contract person
    Right-click for options
    Click and drag in open area to rotate
hu: A személy kiterjesztéséhez/jegyzéséhez
    Jobb-kattintás a feltételeken
    Forgatáshoz kattintás és fogás a nyitott területen

en: %(bold_start)s%(gramps_FAQ_html_start)s%(html_middle)sFrequently Asked Questions%(html_end)s%(bold_end)s
    (needs a connection to the internet)
hu: %(bold_start)s%(gramps_FAQ_html_start)s%(html_middle)sGyakran Ismételt Kérdések%(html_end)s%(bold_end)s
    (internet kapcsolat szükséges)

en: Editing Spouses
hu: Házastársak szerkesztése

en:   1. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I change the order of spouses?%(html_end)s
hu:   1. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHogyan változtathatom meg a házastársak sorrendjét?%(html_end)s

en:   2. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I add an additional spouse?%(html_end)s
hu:   2. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHogyan adhatok hozzá további házastársat?%(html_end)s

en:   3. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I remove a spouse?%(html_end)s
hu:   3. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHogyan távolíthatok el házastársat?%(html_end)s

en: Backups and Updates
hu: Biztonsági mentések és frissítések

en:   4. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I make backups safely?%(html_end)s
hu:   4. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHogyan készíthetek biztonságosan biztonsági másolatot?%(html_end)s

en:   5. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sIs it necessary to update Gramps every time an update is released?%(html_end)s
hu:   5. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sFeltétlenül frissíteni kell a Gramps-ot minden frissítés megjelenésekor?%(html_end)s

en: Data Entry
hu: Adat bejegyzés

en:   6. %(gramps_manual_html_start)s%(section)sHow should information about marriages be entered?%(html_end)s
hu:   6. %(gramps_manual_html_start)s%(section)sHogyan kell bevinni információt a házasságokról?%(html_end)s

en:   7. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWhat's the difference between a residence and an address?%(html_end)s
hu:   7. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sMi a különbség a lakóhely és a lakcím között?%(html_end)s

en: Media Files
hu: Média Fájlok

en:   8. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do you add a photo of a person/source/event?%(html_end)s
hu:   8. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHogyan tudok egy személyhez/forráshoz/eseményhez fotót adni?%(html_end)s

en:   9. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do you find unused media objects?%(html_end)s
hu:   9. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHogyan találhat meg nem használt média objektumokat?%(html_end)s

en:  10. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow can I make a website with Gramps and my tree?%(html_end)s
hu:  10. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHogyan készíthetek web-oldalt a Gramps-al és a családfámmal?%(html_end)s

en:  11. %(web_html_start)sHow do I record one's occupation?%(html_end)s
hu:  11. %(web_html_start)sHogyan rögzítsem valaki birtokba vételét?%(html_end)s

en:  12. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWhat do I do if I have found a bug?%(html_end)s
hu:  12. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sMit tegyek, ha programhibát találok?%(html_end)s

en:  13. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sIs there a manual for Gramps?%(html_end)s
hu:  13. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sLétezik Gramps kézikönyv?%(html_end)s

en:  14. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sAre there tutorials available?%(html_end)s
hu:  14. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sLéteznek ismertetők?%(html_end)s

en:  15. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHow do I ...?%(html_end)s
hu:  15. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHogyan ...?%(html_end)s

en:  16. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHow can I help with Gramps?%(html_end)s
hu:  16. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHogyan segíthetek a Gramps-al?%(html_end)s

en: Double-click given name for details
hu: Részletekért kattintson kétszer a keresztnéven

en: No Family Tree loaded.
hu: Nincs betöltött családfa.

en: Total unique given names
hu: Teljesen egyedi keresztnevek

en: Total given names showing
hu: Összes keresztnév mutatása

en: Total people
hu: Összes ember

en: Gramps_6.0_Wiki_Manual_-_Gramplets#Gramplet_List
hu: Gramps_6.0_Wiki_Kézikönyv_-_Gramplets#Gramplet_List

en: Gramps_6.0_Wiki_Manual_-_Tools#Debug
hu: Gramps_6.0_Wiki_Kézikönyv_-_Tools#Debug

en: Age on Date
hu: Kor az adott dátumon

en: Gramplet showing ages of living people on a specific date
hu: Élő emberek meghatározott dátumkori korát mutató gramplet

en: Age Stats
hu: Korstatisztikák

en: Gramplet showing graphs of various ages
hu: Különböző korúak grafikonját mutató gramplet

en: Gramplet showing calendar and events on specific dates in history
hu: Történelmi dátumoknál naptárt és eseményeket mutató gramplet

en: Descendants
hu: Leszármazottak

en: Gramplet showing active person's descendants
hu: Aktív személy leszármazottait mutató gramplet

en: Ancestors
hu: Ősök

en: Gramplet showing active person's ancestors
hu: Aktív személy őseit mutató gramplet

en: Gramplet showing active person's direct ancestors as a fanchart
hu: Aktív személy közvetlen őseit legyeződiagramként mutató gramplet

en: Descendant Fan Chart
hu: Leszármazott legyező ábra

en: Gramplet showing active person's direct descendants as a fanchart
hu: Aktív személy közvetlen őseit legyeződiagramként mutató gramplet

en: 2-Way Fan Chart
hu: Kétutas legyező diagram

en: Gramplet showing active person's direct ancestors and descendants as a fanchart
hu: Aktív személy közvetlen őseit és leszármazottait legyező-diagramként mutató gramplet

en: 2-Way Fan
hu: Kétutas legyező

en: FAQ
hu: GYIK

en: Gramplet showing frequently asked questions
hu: Gyakran ismételt kérdéseket mutató gramplet

en: Given Name Cloud
hu: Keresztnév felhő

en: Gramplet showing all given names as a text cloud
hu: Az összes keresztnevet szövegfelhőként mutató gramplet

en: Gramplet showing an active item Quick View
hu: Aktív elem gyorsnézetét mutató gramplet

en: Relatives
hu: Hozzátartozók

en: Gramplet showing active person's relatives
hu: Aktív személy hozzátartozóit mutató gramplet

en: Session Log
hu: Munkamenet log

en: Gramplet showing all activity for this session
hu: A munkamenet összes tevékenységét mutató gramplet

en: Gramplet showing summary data of the Family Tree
hu: A Családfa összesített adatait mutató gramplet

en: Surname Cloud
hu: Vezetéknév felhő

en: Gramplet showing all surnames as a text cloud
hu: Az összes vezetéknevet szövegfelhőként mutató gramplet

[ctx: gramplet]
en: To Do
hu: Tenni való

en: Gramplet for displaying a To Do list
hu: Teendő listát mutató gramplet

en: Top Surnames
hu: Leggyakoribb vezetéknevek

en: Gramplet showing most frequent surnames in this tree
hu: A fában leggyakrabban előforduló vezetékneveket mutató gramplet

en: Welcome
hu: Üdvözöljük

en: Gramplet showing a welcome message
hu: Üdvözlő üzenetet mutató gramplet

en: Welcome to Gramps!
hu: Üdvözöljük a Gramps-ban!

en: What's Next
hu: Mi a következő

en: Gramplet suggesting items to research
hu: Kutatni való elemeket javasló gramplet

en: What's Next?
hu: Mi a következő?

en: Person Details
hu: A személy részletei

en: Gramplet showing details of a person
hu: A személy részleteit mutató gramplet

en: Details
hu: Részletek

en: Repository Details
hu: Tároló részletek

en: Gramplet showing details of a repository
hu: Egy tároló részleteit mutató gramplet

en: Place Details
hu: Hely részletei

en: Gramplet showing details of a place
hu: Egy hely részleteit mutató gramplet

en: Media Preview
hu: Média előnézet

en: Gramplet showing a preview of a media object
hu: Egy média objektum előnézet részleteit mutató gramplet

en: Image Metadata
hu: Kép metaadatok

en: Gramplet showing metadata for a media object
hu: Egy média objektum metaadatait mutató gramplet

en: GExiv2 module not loaded.
hu: A GExiv2 modul nincs betöltve.

en: Image metadata functionality will not be available.
    To build it for Gramps see %(gramps_wiki_build_gexiv2_url)s
hu: Kép metaadat képesség nem lesz elérhető.
    Elkészítése a Gramps-hoz lásd: %(gramps_wiki_build_gexiv2_url)s

en: Person Residence
hu: Személy lakóhelye

en: Gramplet showing residence events for a person
hu: Egy személy lakóhely eseményeit mutató gramplet

en: Person Events
hu: Személy eseményei

en: Gramplet showing the events for a person
hu: Egy személy eseményeit mutató gramplet

en: Family Events
hu: Családi Események

en: Gramplet showing the events for a family
hu: Egy család eseményeit mutató gramplet

en: Person Gallery
hu: Személy galéria

en: Gramplet showing media objects for a person
hu: Egy személy média objektumait mutató gramplet

en: Gallery
hu: Galéria

en: Family Gallery
hu: Család galéria

en: Gramplet showing media objects for a family
hu: Egy család média objektumait mutató gramplet

en: Event Gallery
hu: Esemény galéria

en: Gramplet showing media objects for an event
hu: Egy esemény média objektumait mutató gramplet

en: Place Gallery
hu: Hely galéria

en: Gramplet showing media objects for a place
hu: Egy hely média objektumait mutató gramplet

en: Source Gallery
hu: Forrás galéria

en: Gramplet showing media objects for a source
hu: Egy forrás média objektumait mutató gramplet

en: Citation Gallery
hu: Idézet galéria

en: Gramplet showing media objects for a citation
hu: Egy idézet média objektumait mutató gramplet

en: Person Attributes
hu: Személy tulajdonságok

en: Gramplet showing the attributes of a person
hu: Egy személy tulajdonságait mutató gramplet

en: Event Attributes
hu: Esemény tulajdonságok

en: Gramplet showing the attributes of an event
hu: Egy esemény tulajdonságait mutató gramplet

en: Family Attributes
hu: Család tulajdonságok

en: Gramplet showing the attributes of a family
hu: Egy család tulajdonságait mutató gramplet

en: Media Attributes
hu: Média tulajdonságok

en: Gramplet showing the attributes of a media object
hu: Egy média objektum tulajdonságait mutató gramplet

en: Gramplet showing the attributes of a source object
hu: Egy forrás objektum tulajdonságait mutató gramplet

en: Citation Attributes
hu: Idézet jellemzők

en: Gramplet showing the attributes of a citation object
hu: Egy idézet objektum jellemzőit mutató gramplet

en: Person Notes
hu: Személy jegyzetek

en: Gramplet showing the notes for a person
hu: Egy személy jegyzeteit mutató gramplet

en: Event Notes
hu: Esemény jegyzetek

en: Gramplet showing the notes for an event
hu: Egy esemény jegyzeteit mutató gramplet

en: Family Notes
hu: Család jegyzetek

en: Gramplet showing the notes for a family
hu: Egy család jegyzeteit mutató gramplet

en: Place Notes
hu: Hely jegyzetek

en: Gramplet showing the notes for a place
hu: Egy hely jegyzeteit mutató gramplet

en: Source Notes
hu: Forrás jegyzetek

en: Gramplet showing the notes for a source
hu: Egy forrás jegyzeteit mutató gramplet

en: Citation Notes
hu: Idézet jegyzet

en: Gramplet showing the notes for a citation
hu: Egy idézet jegyzeteit mutató gramplet

en: Repository Notes
hu: Tároló jegyzetek

en: Gramplet showing the notes for a repository
hu: Egy tároló jegyzeteit mutató gramplet

en: Media Notes
hu: Média jegyzetek

en: Gramplet showing the notes for a media object
hu: Egy média objektum jegyzeteit mutató gramplet

en: Gramplet showing the selected note
hu: A kiválasztott bejegyzést mutató gramplet

en: Person Citations
hu: Személy idézetei

en: Gramplet showing the citations for a person
hu: Egy személy idézeteit mutató gramplet

en: Event Citations
hu: Esemény idézetek

en: Gramplet showing the citations for an event
hu: Egy esemény idézeteit mutató gramplet

en: Family Citations
hu: Család idézetek

en: Gramplet showing the citations for a family
hu: Egy család idézeteit mutató gramplet

en: Place Citations
hu: Hely idézetek

en: Gramplet showing the citations for a place
hu: Egy hely idézeteit mutató gramplet

en: Media Citations
hu: Média idézetek

en: Gramplet showing the citations for a media object
hu: Egy média objektum idézeteit mutató gramplet

en: Person Children
hu: Személy gyermekei

en: Gramplet showing the children of a person
hu: Egy személy gyermekeit mutató gramplet

en: Family Children
hu: Család gyermekei

en: Gramplet showing the children of a family
hu: Egy család gyermekeit mutató gramplet

en: Person References
hu: Személy Hivatkozások

en: Gramplet showing the backlink references for a person
hu: Egy személy vissza-hivatkozásait mutató gramplet

en: References
hu: Hivatkozások

en: Event References
hu: Esemény Hivatkozások

en: Gramplet showing the backlink references for an event
hu: Egy esemény vissza-hivatkozásait mutató gramplet

en: Family References
hu: Család Hivatkozások

en: Gramplet showing the backlink references for a family
hu: Egy család vissza-hivatkozásait mutató gramplet

en: Place References
hu: Hely Hivatkozások

en: Gramplet showing the backlink references for a place
hu: Egy hely vissza-hivatkozásait mutató gramplet

en: Source References
hu: Forrás Hivatkozások

en: Gramplet showing the backlink references for a source
hu: Egy forrás vissza-hivatkozásait mutató gramplet

en: Citation References
hu: Idézet Hivatkozások

en: Gramplet showing the backlink references for a citation
hu: Egy idézet vissza-hivatkozásait mutató gramplet

en: Repository References
hu: Tároló Hivatkozások

en: Gramplet showing the backlink references for a repository
hu: Egy tároló vissza-hivatkozásait mutató gramplet

en: Media References
hu: Média Hivatkozások

en: Gramplet showing the backlink references for a media object
hu: Egy média objektum vissza-hivatkozásait mutató gramplet

en: Note References
hu: Jegyzet Hivatkozások

en: Gramplet showing the backlink references for a note
hu: Egy jegyzet vissza-hivatkozásait mutató gramplet

en: Person Filter
hu: Személyszűrő

en: Gramplet providing a person filter
hu: Egy személyszűrőt biztosító gramplet

en: Family Filter
hu: Családszűrő

en: Gramplet providing a family filter
hu: Egy családszűrőt biztosító gramplet

en: Event Filter
hu: Eseményszűrő

en: Gramplet providing an event filter
hu: Egy eseményszűrőt biztosító gramplet

en: Source Filter
hu: Forrásszűrő

en: Gramplet providing a source filter
hu: Egy forrásszűrőt biztosító gramplet

en: Citation Filter
hu: Idézetszűrő

en: Gramplet providing a citation filter
hu: Egy idézetszűrőt biztosító gramplet

en: Place Filter
hu: Helyszűrő

en: Gramplet providing a place filter
hu: Egy helyszűrőt biztosító gramplet

en: Media Filter
hu: Médiaszűrő

en: Gramplet providing a media filter
hu: Egy médiaszűrőt biztosító gramplet

en: Repository Filter
hu: Tárolószűrő

en: Gramplet providing a repository filter
hu: Egy tárolószűrőt biztosító gramplet

en: Note Filter
hu: Jegyzetszűrő

en: Gramplet providing a note filter
hu: Egy jegyzetszűrőt biztosító gramplet

en: Records
hu: Felvételek

en: Shows some interesting records about people and families
hu: Néhány érdekes felvételt mutat emberekről és családokról

en: Person To Do
hu: Teendő: személy

en: Gramplet showing the To Do notes for a person
hu: Egy személy Teendő feljegyzéseit mutató gramplet

en: Event To Do
hu: Teendő: esemény

en: Gramplet showing the To Do notes for an event
hu: Egy esemény Teendő feljegyzéseit mutató gramplet

en: Family To Do
hu: Teendő: család

en: Gramplet showing the To Do notes for a family
hu: Egy család Teendő feljegyzéseit mutató gramplet

en: Place To Do
hu: Teendő: helyszín

en: Gramplet showing the To Do notes for a place
hu: Egy hely Teendő feljegyzéseit mutató gramplet

en: Source To Do
hu: Teendő: forrás

en: Gramplet showing the To Do notes for a source
hu: Egy forrás Teendő feljegyzéseit mutató gramplet

en: Citation To Do
hu: Teendő: idézet

en: Gramplet showing the To Do notes for a citation
hu: Egy idézet Teendő feljegyzéseit mutató gramplet

en: Repository To Do
hu: Teendő: tároló

en: Gramplet showing the To Do notes for a repository
hu: Egy tároló Teendő feljegyzéseit mutató gramplet

en: Media To Do
hu: Média teendő

en: Gramplet showing the To Do notes for a media object
hu: Egy média objektum Teendő feljegyzéseit mutató gramplet

en: Gramplet to generate SoundEx codes
hu: SoundEx-kódot létrehozó gramplet

en: Place Enclosed By
hu: A helyet mellékelte

en: Gramplet showing the places enclosed by the active place
hu: Egy aktív hely által mellékelt helyeket mutató gramplet

en: Place Encloses
hu: Hely Mellékelte

en: Gramplet showing the places that the active place encloses
hu: Az aktív hely által mellékelt helyeket mutató gramplet

en: Encloses
hu: Mellékelte

en: Geography coordinates for Person Events
hu: Geográfiai koordináták Személy Eseményekhez

en: Events Coordinates
hu: Esemény koordináták

en: Geography coordinates for Family Events
hu: Geográfiai koordináták Család Eseményekhez

en: Gramplet showing the events for all the family
hu: A teljes család eseményeit mutató gramplet

en: Referrer
hu: Utaló személy

en: Uncollected object
hu: Nem összegyűjtött objektum

en: Press Refresh to see initial results
hu: A kezdeti eredményekhez nyomja meg a Frissítés gombot

en: Referrers of %d
hu: %d hivatkozói

en: %d refers to
hu: %d hivatkozik erre

en: Uncollected Objects: %s
hu: Nem összegyűjtött objektumok: %s

en: Reference Error
hu: Hivatkozási hiba

en: Double-click on a row to edit the selected place.
hu: A kiválasztott hely szerkesztéséhez kattintson kétszer a soron.

en: %(current)d of %(total)d
hu: %(total)d %(current)d-a

en: Move mouse over links for options
hu: Lehetőségekért mozgassa az egeret a linkre

en: Max generations
hu: Legtöbb generáció

en: Show dates
hu: Adatok mutatása

en: Line type
hu: Vonaltípus

en: Click to make active
hu: Kattintson az aktívvá tételhez

en: Right-click to edit
hu: Szerkesztéshez jobb-kattintás

en: (b. %(birthdate)s, d. %(deathdate)s)
hu: (szül. %(birthdate)s, hal. %(deathdate)s)

en: (b. %s)
hu: (szül. %s)

en: (d. %s)
hu: (hal. %s)

en: 
    Breakdown by generation:
hu: 
    Generációs lebontás:

en: Generation 1
hu: 1. generáció

en: Double-click to see people in generation
hu: Generációbeli emberek nézéséhez kettős kattintás

en:  has 1 of 1 individual (%(percent)s complete)
hu:  1 személyből 1 (%(percent)s kész)

en: Generation %d
hu: %d generáció

en: Double-click to see people in generation %d
hu: %d generációbeli emberek nézéséhez kettős kattintás

en:  has {count_person} of {max_count_person} individuals ({percent} complete)
     |  has {count_person} of {max_count_person} individuals ({percent} complete)
hu[0]:  {max_count_person} személyből {count_person} személy ({percent}-a kész)
hu[1]:  {max_count_person} személyből {count_person} személy ({percent}-a kész)

en: All generations
hu: Összes generáció

en: Double-click to see all generations
hu: Az összes generáció nézéséhez kettős kattintás

en:  have {number_of} individual
     |  have {number_of} individuals
hu[0]:  {number_of} személy volt
hu[1]:  {number_of} személy volt

en: View Type
hu: Nézet típus

en: Quick Views
hu: Gyorsnézetek

en: Double-click name for details
hu: Részletekért kettős kattintás a neven

en: Click name to make person active
hu: Kattintson a névre az aktívvá tételhez

en: Right-click name to edit person
hu: A személy szerkesztéséhez jobb-kattintás a névre

en: Active person: %s
hu: Aktív személy: %s

en: %d. Partner: Not known
hu: %d. Társ: nem ismert

en: Parents:
hu: Szülők:

en:    %d.a Mother:
hu:    %d.a Anya:

en:    %d.b Father:
hu:    %d.b Apa:

en: Click name to change active
    Double-click name to edit
hu: Kattintás a néven aktív váltáshoz
    Kettős kattintás a néven szerkesztéshez

en: Log for this Session
hu: A munkamenet naplója

en: Opened data base -----------
hu: Adatbázis megnyitása -----------

en: Added
hu: Hozzáadva

en: Deleted
hu: Törölve

en: Edited
hu: Szerkesztve

en: Selected
hu: Kiválasztva

en: SoundEx code:
hu: SoundEx-kód:

en: Double-click item to see matches
hu: Kattintson kettőt az elemen a találatok megnézéséhez

en: less than 1
hu: kevesebb mint 1

en: Individuals
hu: Személyek

en: Number of individuals
hu: Személyek száma

en: Individuals with other gender
hu: Személyek egyéb nemmel

en: Individuals with unknown gender
hu: Személyek ismeretlen nemmel

en: Incomplete names
hu: Hiányos nevek

en: Individuals missing birth dates
hu: Személyek hiányzó születési dátummal

en: Disconnected individuals
hu: Nem kapcsolt személyek

en: Family Information
hu: Családinformáció

en: Unique surnames
hu: Egyedi vezetéknevek

en: Media Objects
hu: Média objektumok

en: Individuals with media objects
hu: Személyek média objektumokkal

en: Total number of media object references
hu: A média objektum hivatkozások összes száma

en: Number of unique media objects
hu: Egyedi média objektumok száma

en: Total size of media objects
hu: Média objektumok teljes mérete

en: Missing Media Objects
hu: Hiányzó média objektumok

en: Double-click surname for details
hu: Részletekért kattintson kettőt a vezetéknévre

en: Number of surnames
hu: Vezetéknevek száma

en: Min font size
hu: Legkisebb betűméret

en: Max font size
hu: Legnagyobb betűméret

en: Total unique surnames
hu: Az összes egyedi vezetéknév

en: Total surnames showing
hu: Összes vezetéknév mutatása

en: Previous To Do note
hu: Előző teendő feljegyzés

en: Next To Do note
hu: Következő teendő feljegyzés

en: Edit the selected To Do note
hu: A kiválasztott Teendő jegyzet szerkesztése

en: Add a new To Do note
hu: Új Teendő jegyzet hozzáadása

en: First select the object to which you want to attach a note
hu: Először válassza ki az objektumot, amihez megjegyzést kíván fűzni

en: Unattached
hu: Szabad

en: Number of Surnames to display
hu: A mutatott Családnevek száma

en: Intro
hu: Bevezető

en: Gramps is a software package designed for genealogical research. Although similar to other genealogical programs, Gramps offers some unique and powerful features.
hu: A Gramps egy genealógiai kutatásra tervezett szoftvercsomag. Bár hasonlít más genealógiai programokhoz, a Gramps néhány egyedi és hatékony funkciót kínál.

en: Home Page
hu: Honlap

en: Who makes Gramps?
hu: Ki készíti a Gramps-ot?

en: Gramps is created by genealogists for genealogists, organized in the Gramps Project. Gramps is an Open Source Software package, which means you are free to make copies and distribute it to anyone you like. It's developed and maintained by a worldwide team of volunteers whose goal is to make Gramps powerful, yet easy to use.
hu: A Gramps-ot származáskutatók készítették a Gramps projektben szerveződő származáskutatóknak. A Gramps nyílt forráskódú szoftver csomag, ami szabadon másolható és terjeszthető bárkinek, akinek csak akarja. Fejlesztését és karbantartását önkéntesek világméretű csapata végzi, hogy a Gramps erőteljes, ugyanakkor könnyen kezelhető legyen.

en: There is an active community of users available on the mailing lists and Discourse forum to share ideas and techniques.
hu: A levelezési listákon és a Discourse fórumon aktív felhasználói közösség áll rendelkezésre az ötletek és technikák megosztására.

en: Gramps online manual
hu: Gramps online kézikönyv

en: Ask questions on gramps-users mailing list
hu: Tegyen fel kérdéseket a Gramps felhasználók levelezőlistáján

en: Gramps Discourse Forum
hu: Gramps Discourse Fórum

en: Getting Started
hu: A kezdeti lépések

en: The first time Gramps is started all of the Views are blank. There are very few menu options. A Family Tree is needed for any activity to happen.
    
    To create a new Family Tree (sometimes called 'database') select "Family Trees" from the menu, pick "Manage Family Trees", press "New" and name your Family Tree. "Load Family Tree" to make the tree active and ready to accept data by entering your first family, or importing a family tree. For more details, please read the information at the links below.
hu: A GRAMPS első indításakor minden nézet üres. Csak nagyon kevés menüpont elérhető. Bármilyen tevékenységhez Családfára van szükség.
    
    Egy új Családfa létrehozásához (néha 'adatbázisnak' hívják) válassza ki a "Családfa"-t a menüből, kattintson a "Családfa kezelése" pontra, nyomja meg: "Új" és adjon nevet Családfájának. "Családfa betöltésé"-vel tegye azt aktívvá az első család adatainak beviteléhez, vagy családfa importálásához. További részletekért olvassa el az alábbi hivatkozáson levő információkat.

en: Start with Genealogy and Gramps
hu: Kezdje a származáskutatással és a Gramps-szal

en: Enter your first Family
hu: Vigye be első családját

en: You will now want to start entering your first Family and that starts with the first Person.
    
    Switch to the "People" view and from the menu clicking "Add" and then clicking "Person" (or using the [+] icon) will bring up the window to enter a person. Entering the basic information and saving the record gives you a starting point. Select this Person's record and now switch to the "Relationships" view.
    
    With this first person, all of the menu options and icon functions have become available. Spend some time moving your mouse over the icons. As your cursor passes over an icon, a message will appear telling you the icon's function. The same is true for any of the edit windows. Moving the mouse cursor over an item will tell you what it will do.
    
    You can now create families by adding parents, a spouse and children. Once started, you will be able to add Events to People and Families. You can provide Sources and Citations to provide documentation for your entries.
    
    As you start using Gramps, you will find that information can be entered from all the various Views. There are multiple ways of doing most activities in Gramps. The flexibility allows you to choose which fits your work style.
hu: Ön most egy új családot szeretne létrehozni, ami az első személy bevitelével kezdődik.
    
    Váltson az "Emberek" nézetre, majd a menüből kattintson a "Hozzáadás"-ra, majd a "Személy"-re (vagy használja a [+] ikont); majd a felugró ablakba vigye be a személyt. Az alapvető adatok bevitelével és mentésével megkapja a kiinduló pontot. Válassza ki a személy adatsorát, majd váltson át "Kapcsolatok" nézetre.
    
    Ezzel az első személlyel minden menüpont és ikon elérhetővé válik. Töltsön el egy kis időt az egérmutató mozgatásával az ikonok fölött. Amint az egérmutató valamelyik ikon fölé kerül, egy rövid ismertető jelenik meg az ikon funkciójáról. Ez igaz bármelyik szerkesztő ablakra is. Az egérmutató egy elem fölé kerülve megmondja mi lehetséges a kiválasztásával.
    
    Most már képes lesz családot létrehozni szülők, házastársak és gyermekek hozzáadásával. Ezt követően az egyénekhez, családokhoz lehetővé válik események hozzáadása is. Megadhatja az adatok, idézetek forrását a bevitelek dokumentálására.
    
    Ahogy elkezdi használni a GRAMPS-ot, rá fog jönni, hogy bármely nézetben lehetséges az adatok bevitele. Számos úton lehetséges tevékenységet folytatni a GRAMPS-ban. Ez a rugalmasság teszi lehetővé az Ön számára legmegfelelőbb munkastílus kiválasztását.

en: Entering and editing data (brief)
hu: Adatok bevitele és szerkesztése (gyors)

en: Importing a Family Tree
hu: Egy családfa importálása

en: To import a Family Tree from another program first create a GEDCOM (or other data) file from the previous program.
    
    Once you have created a new Gramps database file, use the "Import" option under the "Family Trees" menu to import the GEDCOM data.
hu: Egy családfa más programból történő importálásához először hozzon létre egy GEDCOM (vagy más adat) fájlt az előző programban.
    
    Miután létrehozott egy új Gramps adatbázisfájlt, használja a "Családfák" menü "Importálás" opcióját a GEDCOM adatok importálásához.

en: Import from another genealogy program
hu: Importálás más származástani programból

en: Dashboard View
hu: Műszerfal nézet

en: You are currently reading from the "Dashboard" view, where you can add your own gramplets. You can also add gramplets to any view by adding a sidebar and/or bottombar, and right-clicking to the right of the tab.
    
    You can click the configuration icon in the toolbar to add additional columns, while right-click on the background allows to add gramplets. You can also drag the Properties button to reposition the gramplet on this page, and detach the gramplet to float above Gramps.
hu: Most a "Műszerfal" nézet oldalt olvassa, ahová saját grampleteket adhat hozzá. Bármelyik más nézethez is adhat grampleteket egy oldal- és/vagy alsó sáv hozzáadásával, majd ezen a fül jobb oldalán jobb-kattintással.
    
    További oszlopokat az eszköztár konfiguráló ikonra kattintva, míg a háttéren való jobb-kattintással grampleteket adhat hozzá. A Tulajdonságok gombot megfogva áthelyezheti a grampletet az oldalon és leválaszthatja a grampletet, úsztatva a Gramps felett.

en: Gramps View Categories
hu: Gramps nézet kategóriák

en: Addons and "Gramplets"
hu: Beépülők és "Grampletek"

en: There are many Addons or "Gramplets" that are available to assist you in data entry and visualizing your family tree. Many of these tools are already available to you. Many more are available to download and install.
hu: Számos olyan kiegészítő vagy "Gramplet" áll rendelkezésre, amely segít az adatbevitelben és a családfa megjelenítésében. Ezen eszközök közül számos már elérhető az Ön számára. Sok más is letölthető és telepíthető.

en: Example Database
hu: Példa adatbázis

en: Want to see Gramps in use. Create and Import the Example database.
    
    Create a new Family Tree as described above. Suggest that you name the Family Tree “EXAMPLE”.
    
    Import the Gramps file example.gramps.
    
    Follow the instructions for the location of the file stored with the Gramps program.
hu: Látni szeretné a GRAMPS-ot használat közben. Példa adatbázis létrehozása és importálása.
    
    Hozzon létre egy Családfát a fent leírtak szerint. Javasoljuk a Családfát nevezze el "PÉLDA"-nak.
    
    Importálja a example.gramps GRAMPS-fájlt.
    
    Kövesse a GRAMPS programmal együtt tárolt fájl helyére vonatkozó utasításokat .

en: Minimum number of items to display
hu: A legkevesebb mutatott elem száma

en: Descendant generations per ancestor generation
hu: Leszármazott generációk ős-generációnként

en: Delay before descendants of an ancestor is processed
hu: Késés, mielőtt egy ős leszármazottait feldolgoznánk

en: Tag to indicate that a person is complete
hu: Egy személy befejezését jelző címke

en: Tag to indicate that a family is complete
hu: Egy család befejezését jelző címke

en: Tag to indicate that a person or family should be ignored
hu: Egy személy, vagy család kihagyandóságát jelző címke

en: No Home Person set.
hu: Nincs kiinduló személy beállítva.

en: first name unknown
hu: ismeretlen keresztnév

en: surname unknown
hu: ismeretlen vezetéknév

en: (person with unknown name)
hu: (személy ismeretlen névvel)

en: birth event missing
hu: születési esemény hiányzik

en: person not complete
hu: a személy nem befejezett

en: (unknown person)
hu: (ismeretlen személy)

en: %(name1)s and %(name2)s
hu: %(name1)s és %(name2)s

en: marriage event missing
hu: házassági esemény hiányzik

en: relation type unknown
hu: ismeretlen kapcsolat típus

en: family not complete
hu: a család nem befejezett

en: date unknown
hu: ismeretlen dátum

en: date incomplete
hu: hiányos dátum

en: place unknown
hu: ismeretlen hely

en: spouse missing
hu: hiányzó házastárs

en: father missing
hu: hiányzó apa

en: mother missing
hu: hiányzó anya

en: parents missing
hu: hiányzó szülők

en: Family Lines Graph
hu: Családvonal diagram

en: Produces family line graphs using Graphviz.
hu: Családvonal diagramot hoz létre Graphviz-zel.

en: Hourglass Graph
hu: Óraüveg diagram

en: Produces an hourglass graph using Graphviz.
hu: Óraüveg diagramot hoz létre GrahWiz-zel.

en: Relationship Graph
hu: Kapcsolat diagram

en: Produces relationship graphs using Graphviz.
hu: Kapcsolat diagramot hoz létre GrahWiz-zel.

en: B&W outline
hu: Fekete-fehér körvonal

en: Colored outline
hu: Színes keret

en: Color fill
hu: Szín kitöltés

en: Descendants <- Ancestors
hu: Leszármazottak <- ősök

en: Descendants -> Ancestors
hu: Leszármazottak -> ősök

en: Descendants <-> Ancestors
hu: Leszármazottak <-> ősök

en: Descendants - Ancestors
hu: Leszármazottak - ősök

en: Both
hu: Mindkettő

en: Follow parents to determine "family lines"
hu: Szülők követése a "családvonalak" meghatározásához

en: Parents and their ancestors will be considered when determining "family lines".
hu: Szülők és azok ősei lesznek figyelembe véve "családvonalak" meghatározásakor.

en: Follow children to determine "family lines"
hu: Gyermekek követése "családvonalak" meghatározásához

en: Children will be considered when determining "family lines".
hu: Gyermekek lesznek figyelembe véve "családvonalak" meghatározásakor.

en: Try to remove extra people and families
hu: Plusz emberek és családok eltávolításának kísérlete

en: People and families not directly related to people of interest will be removed when determining "family lines".
hu: A célszemélyekhez nem közvetlenül kapcsolódó személyek és családok eltávolításra kerülnek a "családvonalak" meghatározásakor.

en: Arrowhead direction
hu: Nyílhegy iránya

en: Choose the direction that the arrows point.
hu: Válassza ki az irányt, amerre a nyíl mutatni fog.

en: Graph coloring
hu: Diagram színezés

en: Males will be shown with blue, females with red, unless otherwise set above for filled. If the sex of an individual is unknown it will be shown with gray.
hu: A férfiak kékkel, a nők pirossal lesznek mutatva, amíg fentebb más nem lesz beállítva. Ha egy személy neme ismeretlen, az szürke lesz.

en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Use rounded corners e.g. to differentiate between women and men.
hu: Lekerekített sarkok használata pl. nők és férfiak megkülönböztetéséhez.

en: Use subgraphs
hu: Al-grafikonok használata

en: Subgraphs can help Graphviz position spouses together, but with non-trivial graphs will result in longer lines and larger graphs.
hu: Az al-grafikonok segíthetnek a házastársak Graphviz közös elhelyezésében, de nem szokványos grafikonnál ez hosszabb vonalakat és nagyobb grafikonokat eredményezhet.

en: People of Interest
hu: Célszemélyek

en: People of interest
hu: Célszemélyek

en: People of interest are used as a starting point when determining "family lines".
hu: A célszemélyeket mint kiindulási pont használjuk, amikor "családvonalakat" határozunk meg.

en: Limit the number of ancestors
hu: Ősök számának korlátozása

en: Whether to limit the number of ancestors.
hu: Korlátozva legyen-e az ősök száma.

en: The maximum number of ancestors to include.
hu: A vizsgált ősök legnagyobb száma.

en: Limit the number of descendants
hu: Leszármazottak számának korlátozása

en: Whether to limit the number of descendants.
hu: Legyen-e korlátozva a leszármazottak száma.

en: The maximum number of descendants to include.
hu: A vizsgálandó leszármazottak legnagyobb száma.

en: Include dates
hu: Dátumokkal együtt

en: Whether to include dates for people and families.
hu: Benne legyenek-e dátumok az embereknél és a családoknál.

en: Limit dates to years only
hu: Dátumok korlátozása csak évekre

en: Prints just dates' year, neither month or day nor date approximation or interval are shown.
hu: Csak a dátum évét nyomtatja, sem a hónap, vagy nap; sem a közelített, vagy a dátumköz nem mutatott.

en: Whether to include placenames for people and families.
hu: Benne legyenek-e a helynevek az embereknél és családoknál.

en: Include the number of children
hu: A gyermekek számával együtt

en: Whether to include the number of children for families with more than 1 child.
hu: Mutatva legyenek-e a családok gyermekszámai egynél több gyermek esetén.

en: Include thumbnail images of people
hu: Az emberek bélyegképeivel együtt

en: Whether to include thumbnail images of people.
hu: Benne legyenek-e az emberek bélyegképei.

en: Thumbnail location
hu: Bélyegkép helye

en: Above the name
hu: A név felett

en: Beside the name
hu: A név mellett

en: Where the thumbnail image should appear relative to the name
hu: Hol jelenjen meg a bélyegkép a névhez viszonyítva

en: Thumbnail size
hu: Bélyegkép méret

en: Size of the thumbnail image
hu: A bélyegkép mérete

en: Family Colors
hu: Család Színek

en: Family colors
hu: Család színek

en: Colors to use for various family lines.
hu: A különböző családvonalakhoz használt színek.

en: The color to use to display men.
hu: Férfiakat mutató szín.

en: The color to use to display women.
hu: Nőket mutató szín.

en: The color to use to display people who are neither men nor women.
hu: Se nem nőket, se nem férfiakat mutató szín.

en: The color to use when the gender is unknown.
hu: Ismeretlen nem színe.

en: The color to use to display families.
hu: Családokat mutató szín.

en: You did not specify anybody
hu: Senkit sem határozott meg

en: Number of people in database:
hu: Személyek száma az adatbázisban:

en: Number of people of interest:
hu: Célszemélyek száma:

en: Number of families in database:
hu: Családok száma az adatbázisban:

en: Number of families of interest:
hu: Cél családok száma:

en: Additional people removed:
hu: További eltávolított személyek:

en: Additional families removed:
hu: További eltávolított családok:

en: Initial list of people of interest:
hu: Célszemélyek kezdő listája:

en: {number_of} child | {number_of} children
hu[0]: {number_of} gyermek
hu[1]: {number_of} gyermek

en: father: %s
hu: apa: %s

en: mother: %s
hu: anya: %s

en: child: %s
hu: gyermek: %s

en: Center -> Others
hu: Központi -> Mások

en: Center <- Others
hu: Központi <- Mások

en: Center <-> Other
hu: Központi <-> Más

en: Center - Other
hu: Központi - Más

en: The Center person for the graph
hu: A diagram központi személye

en: Max Descendant Generations
hu: Leszármazott generációk legnagyobb száma

en: The number of generations of descendants to include in the graph
hu: A diagramban szereplő leszármazott generációk száma

en: Max Ancestor Generations
hu: Ős Generációk legnagyobb száma

en: The number of generations of ancestors to include in the graph
hu: A diagramban szereplő ősök generációinak száma

en: Males will be shown with blue, females with red.  If the sex of an individual is unknown it will be shown with gray.
hu: A férfiak kékkel, a nők pirossal lesznek mutatva. Ha egy személy neme ismeretlen, az szürke lesz.

en: Use rounded corners
hu: Lekerekített sarkok használata

en: Use rounded corners to differentiate between women and men.
hu: Lekerekített sarkok használata a nők és férfiak megkülönböztetéséhez.

en: Graph Style
hu: Diagram stílus

en: Force Ahnentafel order
hu: Kikényszerített leszármazási sorrend

en: Force Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel layout order for all ancestors, so that fathers are always on the left branch and mothers are on the right branch.
hu: Minden ős kikényszerített Sosa / Sosa-Stradonitz / Leszármazási rétegű rendezése, hogy az apák mindig bal, az anyák a jobb oldali csoportokba kerülnek.

en: Ahnentafel number visible
hu: Látható leszármazási szám

en: Show Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel number.
hu: Sosa / Sosa-Stradonitz / Leszármazási szám mutatása.

en: Show symbols for events
hu: Esemény-szimbólumok mutatása

en: Show genealogical symbols for birth, marriage and death events.
hu: A születésre, házasságra és halálozásra vonatkozó genealógiai jelek mutatása.

en: Generating report
hu: Összesítő generálása

en: Determines what people are included in the graph
hu: Meghatározza, kik legyenek a diagramban

en: Use hexagons
hu: Hatszögek használata

en: Use hexagons to differentiate those of unknown gender.
hu: Hatszögek használata ismeretlen neműek megkülönböztetéséhez.

en: Dates and/or Places
hu: Dátumok és/vagy helyek

en: Do not include any dates or places
hu: Ne legyen benne egyetlen dátum vagy hely

en: Include (birth, marriage, death) dates, but no places
hu: Születési, házassági és halálozási időpontokkal együtt, de hely nélkül

en: Include (birth, marriage, death) dates, and places
hu: Születési, házassági, halálozási időpontokkal együtt, és helyekkel

en: Include (birth, marriage, death) dates, and places if no dates
hu: Születési, házassági, halálozási időpontokkal együtt, és helyek ha nincsenek dátumok

en: Include (birth, marriage, death) years, but no places
hu: Születési, házassági, halálozási évekkel együtt, de helyek nélkül

en: Include (birth, marriage, death) years, and places
hu: Születési, házassági, halálozási évekkel együtt, és helyek

en: Include (birth, marriage, death) places, but no dates
hu: Születési, házassági, halálozási évekkel együtt, de dátumok nélkül

en: Include (birth, marriage, death) dates and places on same line
hu: Születési, házassági, halálozási időpontokkal és helyekkel ugyanabban a sorban

en: Whether to include dates and/or places
hu: Legyenek-e benne a dátumok és/vagy helyek

en: Show all family nodes
hu: Minden Család-csomópont mutatása

en: Show family nodes even if the output contains only one member of the family.
hu: Család-csomópont mutatása akkor is, ha a kimeneten csak egy családtag van a családban.

en: Include URLs
hu: URL-ekkel együtt

en: Include a URL in each graph node so that PDF and imagemap files can be generated that contain active links to the files generated by the 'Narrated Web Site' report.
hu: Egy URL hozzáadása mindegyik grafikoncsomóponthoz úgy, hogy a PDF és imagemap fájlok létrehozáskor tartalmazzanak aktív linkeket a 'Web Oldal Létrehozó' összegző által létrehozott fájlokhoz.

en: Include relationship to center person
hu: A központi személyre vonatkozó kapcsolatokkal együtt

en: Whether to show every person's relationship to the center person
hu: Mutassa-e minden személy kapcsolatát a központi személlyel

en: Whether to include thumbnails of people.
hu: Legyenek-e benne az emberek bélyegképei.

en: Thumbnail Location
hu: Bélyegkép Helye

en: Include occupation
hu: A foglalkozással együtt

en: Do not include any occupation
hu: Ne legyen semmilyen foglalkozás

en: Include description of most recent occupation
hu: A legfrissebb foglalkozás leírásával együtt

en: Include date, description and place of all occupations
hu: Az összes foglalkozás dátummal, leírással és hellyel együtt

en: Whether to include the last occupation
hu: Legyen-e benne az utolsó foglalkozás

en: Include relationship debugging numbers also
hu: A kapcsolatok hibakeresési számaival együtt

en: Whether to include 'Ga' and 'Gb' also, to debug the relationship calculator
hu: Legyen-e a 'Ga' és 'Gb' is benne a kapcsolat kalkulátor hibakeresésénél

en: Indicate non-birth relationships with dotted lines
hu: A nem édes-szülői kapcsolatot pontozott vonal jelezze

en: Non-birth relationships will show up as dotted lines in the graph.
hu: A nem édes-szülői kapcsolatokat pontozott vonalak jelzik a grafikonon.

en: Show family nodes
hu: Család-csomópontok mutatása

en: Families will show up as ellipses, linked to parents and children.
hu: A családok a gyermekekre és szülőkre hivatkozó ellipszisként jelennek meg.

en: Parent grouping
hu: Szülő-csoportosítás

en: Parents together
hu: Szülők együtt

en: Parents offset
hu: Szülők beszámítása

en: In the 'Normal' setting parents will be located to keep most lines short.
    The 'Parents together' setting can help position spouses next to each other, but with non-trivial graphs will result in longer lines and larger graphs.
    The Parents offset setting will also try to put spouses near each other, however they will be offset from each other.  This will tend to make graphs with many people in a generation more square.
hu: Az 'Általános' beállításokban a szülők helye rövid szövegsort tart.
    A 'Szülők együtt' beállítás segíthet a házastársak egymás mellé helyezésében, de ez a nem szokványos grafikonoknál hosszabb szövegsort és nagyobb grafikont eredményez.
    A 'Szülők eltolása' beállítás szintén megpróbálja a szülőket egymás mellé helyezni, ugyanakkor egymáshoz képest kissé eltolva.  Ez a sok emberes grafikonokat generáción belül szögletesebbé teszi.

en: Import data from CSV files
hu: Adatimportálás CSV fájlokból

en: Import data from GeneWeb files
hu: Adatimport GeneWeb fájlokból

en: Gramps package (portable XML)
hu: Gramps csomag (hordozható XML)

en: Import data from a Gramps package (an archived XML Family Tree together with the media object files).
hu: Adatimportálás Gramps-csomagból (egy archivált XML Családfa a médiaobjektum fájlokkal együtt).

en: Gramps XML Family Tree
hu: Gramps XML családfa

en: The Gramps XML format is a text version of a Family Tree. It is read-write compatible with the present Gramps database format.
hu: A Gramps XML formátum egy Családfa szöveges változata. Ez írás-olvasás kompatibilis a jelenlegi Gramps adatbázis formátummal.

en: Gramps 2.x database
hu: Gramps 2.x adatbázis

en: Import data from Gramps 2.x database files
hu: Adatimportálás Gramps 2.x adatbázis fájlokból

en: Import data from Pro-Gen files
hu: Adatimportálás Pro-Gen fájlokból

en: Import data from vCard files
hu: Adatimportálás vCard fájlokból

en: Bad references
hu: Rossz hivatkozás

en: %s could not be opened
hu: %s nem megnyitható

en: Results
hu: Eredmények

en: done
hu: kész

en: given name
hu: utónév

en: call
hu: hívás

en: nick
hu: jelzés

en: Nick
hu: Becenév

en: nick_name
hu: bece_név

en: tag
hu: fül

en: title
hu: cím

[ctx: Person or Place]
en: title
hu: cím

en: gender
hu: neme

en: source
hu: forrás

en: note
hu: jegyzet

en: birth place
hu: születési hely

en: birth place id
hu: születési hely azonosító

en: birth date
hu: születési dátum

en: birth source
hu: születés forrása

en: baptism place
hu: keresztelés helye

en: baptism place id
hu: keresztelés helyének azonosítója

en: baptism date
hu: keresztelés dátuma

en: baptism source
hu: keresztelés forrása

en: burial place
hu: temetési hely

en: burial place id
hu: temetés helyének azonosítója

en: burial date
hu: temetés dátuma

en: burial source
hu: temetés forrása

en: death place
hu: halálozás helye

en: death place id
hu: halálozási helyének azonosítója

en: death date
hu: halálozási dátum

en: death source
hu: halálozás forrása

en: death cause
hu: halál ok

en: person
hu: személy

en: occupationdescr
hu: foglalkozasleir

en: Occupation description
hu: Foglalkozás leírás

en: occupationdate
hu: foglalkozasdatum

en: Occupation date
hu: Foglalkozás dátuma

en: occupationplace
hu: foglalkozashely

en: Occupation place
hu: Foglalkozás helye

en: occupationplace_id
hu: foglalkozashely_id

en: Occupation place id
hu: Foglalkozás hely azonosító

en: occupationsource
hu: foglalkozasforras

en: Occupation source
hu: Foglalkozás forrása

en: residence date
hu: lakhely dátum

en: residencedate
hu: lakohelydatum

en: residenceplace
hu: lakohelyhely

en: residence place
hu: lakhely hely

en: residenceplace_id
hu: lakohelyhely_id

en: residence place id
hu: lakhely helyének azonosítója

en: residencesource
hu: lakohelyforras

en: residence source
hu: lakhely forrás

en: attribute type
hu: jellemző típus

en: attributetype
hu: tulajdonsagtipus

en: attributevalue
hu: tulajdonsagertek

en: attribute value
hu: jellemző érték

en: attributesource
hu: tulajdonsagforras

en: attribute source
hu: jellemző forrás

en: child
hu: gyermek

en: mother
hu: anya

en: parent2
hu: 2. szülő

en: father
hu: apa

en: parent1
hu: 1. szülő

en: marriage
hu: házasság

en: place
hu: hely

en: place id
hu: hely azonosító

en: name
hu: név

en: type
hu: típus

en: latitude
hu: szélesség

en: longitude
hu: hosszúság

en: code
hu: kód

en: enclosed by
hu: mellékelte

en: enclosed_by
hu: _mellékelte

en: format error: line %(line)d: %(zero)s
hu: formátum hiba: %(line)d sor: %(zero)s

en: CSV Import
hu: CSV importálás

en: Reading data...
hu: Adatok olvasása...

en: CSV import
hu: CSV importálás

en: Import Complete: {number_of} second | Import Complete: {number_of} seconds
hu[0]: Importálás kész: {number_of} másodperc
hu[1]: Importálás kész: {number_of} másodperc

en: The following IDs were referenced but not found:
hu: A következő ID-ra hivatkoztak, de az nem található:

en: UTF8
hu: UTF-8

en: Gramps - GEDCOM Encoding
hu: Gramps - GEDCOM kódolás

en: GEDCOM Encoding
hu: GEDCOM kódolás

en: This GEDCOM file has identified itself as using ANSEL encoding. Sometimes, this is in error. If the imported data contains unusual characters, undo the import, and override the character set by selecting a different encoding below.
hu: Ez a GEDCOM fájl ANSEL kódolásúnak határozta meg magát. Néha ez hibás lehet. Ha az importált fájl szokatlan karaktereket tartalmaz, vonja vissza az importot, majd az alábbi kódlapok közül mást választva írhatja felül a karakterkészletet.

en: Encoding:
hu: Kódolás:

en: Invalid GEDCOM file
hu: Érvénytelen GEDCOM fájl

en: %s could not be imported
hu: %s nem importálható

en: Error reading GEDCOM file
hu: GEDCOM fájl olvasási hiba

en: Accomplishment
hu: Teljesítés

en: Acquisition
hu: Gyűjtés

en: Adhesion
hu: Tapadás

en: Award
hu: Díj

en: Change Name
hu: Név változtatása

en: Circumcision
hu: Körülmetélés

en: Military Demobilisation
hu: Katonai Leszerelés

en: Dotation
hu: Hozomány

en: Excommunication
hu: Kiátkozás

en: LDS Family Link
hu: UNSZ család hivatkozások

en: Funeral
hu: Temetés

en: Hospitalisation
hu: Kórházba utalás

en: Illness
hu: Betegség

en: List Passenger
hu: Utaslista

en: Military Distinction
hu: Katonai kiválóság

en: Militaty Mobilisation
hu: Katonai bevonulás

en: Military Promotion
hu: Katonai előléptetés

en: LDS Seal to child
hu: UNSZ gyermekhez kötés

en: Sold property
hu: Tulajdon eladása

en: No mention
hu: Nincs említés

en: Separated
hu: Különválasztott

en: Invalid date {date} in {gw_snippet}, preserving date as text.
hu: Érvénytelen a {date} dátum a {gw_snippet}-ba(e)n, a dátumot szövegként rögzítem.

en: Could not create media directory %s
hu: %s média könyvtár nem hozható létre

en: Media directory %s is not writable
hu: A(z) %s média könyvtár nem írható

en: Media directory %s exists. Delete it first, then restart the import process
hu: A(z) %s média könyvtár létezik. Először törölje, majd indítsa újra az importálási folyamatot

en: Error extracting into %s
hu: Hiba %s-be kibontáskor

en: Base path for relative media set
hu: Alap útvonal relatív média készlethez

en: The base media path of this Family Tree has been set to %s. Consider taking a simpler path. You can change this in the Preferences, while moving your media files to the new position, and using the media manager tool, option 'Replace substring in the path' to set correct paths in your media objects.
hu: A Családfa alap média útvonala %s-re lett állítva. Használjon egyszerűbb útvonalat. Ez megváltoztatható a Beállításokban. Ha a média kezelő eszközt használja a média fájlok új helyre mozgatásakor, akkor állítsa annak 'Az útvonal karakterláncrész helyettesítése' opcióját a médiaobjektumok megfelelő útvonalára.

en: Cannot set base media path
hu: Az alap média útvonal nem beállítható

en: The Family Tree you imported into already has a base media path: %(orig_path)s. The imported media objects however are relative from the path %(path)s. You can change the media path in the Preferences or you can convert the imported files to the existing base media path. You can do that by moving your media files to the new position, and using the media manager tool, option 'Replace substring in the path' to set correct paths in your media objects.
hu: A beimportált Családfának már van alap média útvonala: %(orig_path)s. Az importált médiaobjektumok azonban relatívak a(z) %(path)s útvonalból. Megváltoztathatja a média útvonalat a Beállításokban, vagy konvertálhatja az importált fájlokat egy már létező alap média útvonalhoz. Használhatja a média fájlok mozgatását is az új útvonalra, ha korábban a média kezelő eszköz 'Az útvonal karakterláncrész helyettesítése' opcióját a médiaobjektumok megfelelő útvonalára állította.

en: %s could not be opened
hu: %s nem megnyitható

en: The Database version is not supported by this version of Gramps.You should use an old copy of Gramps at version 3.0.x and import your database into that version. You should then export a copy of your data to Gramps XML (Family Tree). Then you should upgrade to the latest version of Gramps (for example this version), create a new empty database and import the Gramps XML into that version. Please refer to:%(gramps_wiki_migrate_two_to_three_url)s
hu: Az adatbázis verzióját ez a Gramps verzió nem támogatja. Egy korábbi, 3.0.x verziójú Gramps-ot kell használnia, ebbe kell importálnia az adatbázist. Ezt követően adatait Gramps XML (családfa) adatba kell exportálnia. Frissítsen a legújabb Gramps változatra (például erre), hozzon létre egy üres adatbázist, majd importálja a Gramps XML fájlt ebbe a verzióba. Kérem nézze meg ezt:%(gramps_wiki_migrate_two_to_three_url)s

en: _Ok
hu: _Rendben

en: Source reference
    (out of Settings)
hu: Forrás hivatkozás
    (Beállításokon kívül)

en: Source reference text
    (Text & import Filename).
hu: Forrás hivatkozás szöveg
    (Szöveg & Fájlnév import).

en: Source attribute text
    (Text, import Filename & (System-)Date).
hu: Jellemző szöveg forrása
    (Szöveg, Fájlnév importálás & (Rendszer)Dátum).

en: Citation reference.
hu: Idézet hivatkozás.

en: Citation confidence level
    (Very low - very high).
hu: Idézet bizalom szint
    (nagyon alacsony - nagyon magas).

en: Citation volume/page text
    (Text & (System-)Date).
hu: Idézet kötet/oldal szöveg
    (Szöveg & (Rendszer-)Dátum).

en: Citation attribute text
    (Text, import Filename & (System-)Date).
hu: Idézet jellemző szöveg
    (Szöveg, Fájlnév importálás & (Rendszer-)Dátum).

en: Import Text
hu: Szöveg importálás

en: Default Tagtext
    (out of Settings).
hu: Alapértelmezett fülszöveg
    (a Beállításokon kívül).

en: Import Filename.
hu: Fájlnév importálás.

en: Default (System-)Date.
hu: Alapértelmezett (Rendszer-)Dátum.

en: Combined default text + filename + date.
hu: Kombinált alapértelmezett szöveg + fájlnév + dátum.

en: Copy Default Text
    to all Tag Text'.
hu: Alapértelmezett szöveg másolása
    minden Szöveg fülre.

en: Copy Default Filename
    to all sensitive Tag Text'.
hu: Alapértelmezett fájlnév másolása
    minden érzékeny Szöveg fülre.

en: Copy Default Date
    to all sensitive Tag Text'.
hu: Alapértelmezett dátum másolása
    minden érzékeny Szöveg fülre.

en:   Objects
hu:   Objektumok

en: Enable/Disable
    all object tags.
hu: Minden objektum fül
    ki/bekapcsolása.

en: Tag Text
hu: Szöveg fül

en: Import Objects
hu: Objektumok importálása

en: Enable/Disable
    Person import.
hu: Személy importálás
    ki/bekapcsolása.

en: Enable/Disable
    Family import.
hu: Család importálás
    ki/bekapcsolása.

en: Enable/Disable
    Child import.
hu: Gyermek importálás
    ki/bekapcsolása.

en: Use original Person
    Identifier as Gramps ID.
hu: Az eredeti Személy azonosító
    használata, mint Gramps ID.

en: Use original Family
    Identifier as Gramps ID.
hu: Az eredeti Család azonosító
    használata, mint Gramps ID.

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Name change
hu: Névváltoztatás

en: Event date
hu: Esemény dátum

en: Store birth date in
    event description.
hu: Születési dátum tárolása
    esemény leírásban.

en: Store death date in
    event description.
hu: Halálozási dátum tárolása
    esemény leírásban.

en: Diverse
hu: Különböző

en: Store REFN number
    in event description.
hu: REFN szám tárolása
    esemény leírásban.

en: Use death information
    as cause of death event.
hu: Halálozási információ használata
    mint halál ok esemény.

en: (-cause)
hu: (-ok)

en: Male surname
hu: Férfi-vezetéknév

en: Change name of male
    to e.g. wifes name.
hu: Férfinév változtatása
    pl. feleség nevére.

en: Female surname
hu: Női vezetéknév

en: Change name of female
    to e.g. husbands name.
hu: Nő nevének változtatása
    pl. a férj nevére.

en: Option
hu: Lehetőség

[ctx: manual]
en: Import_from_another_genealogy_program
hu: Más_származástani_programból_importálás

en: Import from Pro-Gen (%s)
hu: (%s) Pro-Genből importálás

en: Pro-Gen data error
hu: Pro-Gen adathiba

en: Import Pro-Gen
hu: Pro-Gen importálás

en: Line %(line)5d: %(prob)s
hu: Sor %(line)5d: %(prob)s

en: vCard import report: No errors detected
hu: vCard import jelentés: Nincs hiba

en: vCard import report: %s errors detected
hu: vCard import jelentés: %s hiba történt

en: Token >%(token)s< unknown. line skipped: %(line)s
hu: A >%(token)s< token ismeretlen. Átugrott sor: %(line)s

en: BEGIN property not properly closed by END property, Gramps can't cope with nested vCards.
hu: A BEGIN tulajdonság nem megfelelően zárt az END tulajdonsággal, a Gramps nem tud megbirkózni a beágyazott vCards-al.

en: Import of vCards version %s is not supported by Gramps.
hu: A vCard %s változatának importját a Gramps nem támogatja.

en: The vCard is malformed. It is missing the compulsory N property, so there is no name; skip it.
hu: A vCard adat torz. Hiányzik a kötelező N tulajdonság, így nincs név; átugorva.

en: The vCard is malformed. It is missing the compulsory FN property, get name from N alone.
hu: A vCard adat torz. Hiányzik a kötelező FN tulajdonság, a nevet csak az N-ből vesszük.

en: The vCard is malformed. Wrong number of name components.
hu: A vCard adat torz. Hibás szám a név részben.

en: Invalid date in BDAY {vcard_snippet}, preserving date as text.
hu: Érvénytelen dátum a {vcard_snippet} BDAY-ban, a dátumot szövegként rögzítem.

en: Date {vcard_snippet} not in appropriate format yyyy-mm-dd, preserving date as text.
hu: A {vcard_snippet} dátum nem felel meg az éééé-hh-nn formának, a dátumot szövegként rögzítem.

en: %(event_name)s of %(family)s
hu: %(family)s %(event_name)s

en: %(event_name)s of %(person)s
hu: %(person)s %(event_name)s

en: Error reading %s
hu: %s olvasási hiba

en: The file is probably either corrupt or not a valid Gramps database.
hu: A fájl vagy hibás, vagy nem egy érvényes Gramps adatbázis.

en:   {id1} - {text} with {id2}
hu:   {id1} - {text} {id2}-vel

en:   {obj} {id1} with {id2}
hu:   {obj} {id1} {id2}-val

en: Sources
hu: Források

en: Number of new objects imported:
hu: Az újonnan importált objektumok száma:

en: 
    The imported file was not self-contained.
    To correct for that, %(new)d objects were created and
    their typifying attribute was set to 'Unknown'.
    The breakdown per category is depicted by the
    number in parentheses. Where possible these
    'Unknown' objects are referenced by note %(unknown)s.
hu: 
    Az importált fájl nem volt zárt.
    Ennek javítására %(new)d objektum lett létrehozva és
    azok megjelenítési jelzői "Ismeretlen"-ek lettek.
    A kategóriánkénti összeomlást a zárójelekben levő szám
    jelzi. Ahol lehetséges, ezek az 'Ismeretlen'
    objektumok %(unknown)s jegyzettel jelöltek.

en: 
    Media objects with relative paths have been
    imported. These paths are considered relative to
    the media directory you can set in the preferences,
    or, if not set, relative to the user's directory.
hu: 
    Relatív útvonallal rendelkező médiaobjektumokat
    importált. Ezek az útvonalak a beállításokban
    meghatározott média könyvtárhoz, vagy ha nincs
    ilyen, akkor a felhasználó könyvtárához viszonyítva relatívak.

en: 
    Objects that are candidates to be merged:
hu: 
    Összevonásra jelölt objektumok:

en: The Gramps Xml you are trying to import is malformed.
hu: Az importálni próbált Gramps XML hibás formátumú.

en: Attributes that link the data together are missing.
hu: Az adatokat összefűző jellemzők hiányoznak.

en: Could not change media path
hu: A média útvonal nem változtatható meg

en: The opened file has media path %s, which conflicts with the media path of the Family Tree you import into. The original media path has been retained. Copy the files to a correct directory or change the media path in the Preferences.
hu: A megnyitott fájl %s média útvonala ütközik a Családfa média útvonalával, amibe importál. Az eredeti média útvonal marad meg. Másolja a fájlokat a megfelelő könyvtárba, vagy változtassa meg a média útvonalat a Beállításokban.

en: The .gramps file you are importing does not contain information about the version of Gramps with, which it was produced.
    
    The file will not be imported.
hu: Az importálandó .gramps fájl nem tartalmaz információt arról, melyik Gramps változattal készült.
    
    A fájl nem kerül importálásra.

en: Import file misses Gramps version
hu: Gramps változatszám hiánya az importálandó fájlban

en: The .gramps file you are importing was made by version %(newer)s of Gramps, while you are running an older version %(older)s. The file will not be imported. Please upgrade to the latest version of Gramps and try again.
hu: Az importálandó .gramps fájl a Gramps %(newer)s változatával készült, míg a futó alkalmazás korábbi, %(older)s változatú. A fájl nem lesz importálva. Frissítsen a Gramps legutóbbi változatára, majd próbálja újra.

en: The .gramps file you are importing was made by version %(oldgramps)s of Gramps, while you are running a more recent version %(newgramps)s.
    
    The file will not be imported. Please use an older version of Gramps that supports version %(xmlversion)s of the xml.
    See
      %(gramps_wiki_xml_url)s
     for more info.
hu: Az importálandó .gramps fájl a Gramps %(oldgramps)s változatával készült, míg a futó alkalmazás a legutóbbi, %(newgramps)s változat.
    
    A fájl nem kerül importálásra. Használja a Gramps régebbi változatát, amely támogatja az XML %(xmlversion)s változatát.
    Lásd
      %(gramps_wiki_xml_url)s
     további információért.

en: The file will not be imported
hu: A fájl nem kerül importálásra

en: The .gramps file you are importing was made by version %(oldgramps)s of Gramps, while you are running a much more recent version %(newgramps)s.
    
    Ensure after import everything is imported correctly. In the event of problems, please submit a bug and use an older version of Gramps in the meantime to import this file, which is version %(xmlversion)s of the xml.
    See
      %(gramps_wiki_xml_url)s
    for more info.
hu: Az importálandó .gramps fájl a Gramps %(oldgramps)s változatával készült, míg a futó alkalmazás a legutóbbi, %(newgramps)s változat.
    
    Importálás után győződjön meg az import helyességéről. Probléma esetén jelentse be a hibát, majd használjon a fájl importálásához egy régebbi Gramps változatot, amely támogatja az XML %(xmlversion)s változatát.
    Lásd
      %(gramps_wiki_xml_url)s
    további információért.

en: Old xml file
hu: Régi XML fájl

en: Witness name: %s
hu: Tanú neve: %s

en: Any event reference must have a 'hlink' attribute.
hu: Bármely eseményhivatkozásnak 'hlink' jellemzővel kell rendelkeznie.

en: Any person reference must have a 'hlink' attribute.
hu: Bármely személyhivatkozásnak 'hlink' jellemzővel kell rendelkeznie.

en: Your Family Tree groups name "%(key)s" together with "%(parent)s", did not change this grouping to "%(value)s".
hu: A "%(key)s" Családfa csoportnév együtt a(z) "%(parent)s"-l nem változtatja meg ezt a csoportosítást "%(value)s" értékre.

en: Gramps ignored a name grouping
hu: A Gramps a névtérkép értéket elveti

en: Unknown when imported
hu: Ismeretlen importáláskor

en: Any note reference must have a 'hlink' attribute.
hu: Bármely jegyzethivatkozásnak 'hlink' jellemzővel kell rendelkeznie.

en: Invalid date {date} in XML {xml}, preserving XML as text
hu: Érvénytelen a {date} dátum az {xml} XML-ben, XML rögzítése szövegként

en: Witness comment: %s
hu: Tanú megjegyzés: %s

[ctx: father]
en: Error: family '%(family)s' father '%(father)s' does not refer back to the family. Reference added.
hu: Hiba: a „%(family)s” család „%(father)s” apja nem hivatkozik vissza a családra. Hivatkozás hozzáadva.

[ctx: mother]
en: Error: family '%(family)s' mother '%(mother)s' does not refer back to the family. Reference added.
hu: Hiba: a „%(family)s” család „%(mother)s” anyja nem hivatkozik vissza a családra. Hivatkozás hozzáadva.

[ctx: child]
en: Error: family '%(family)s' child '%(child)s' does not refer back to the family. Reference added.
hu: Hiba: a „%(family)s” család „%(child)s” gyermeke nem hivatkozik vissza a családra. Hivatkozás hozzáadva.

en: Mismatch between selected extension %(ext)s and actual format.
     Writing to %(filename)s in format %(impliedext)s.
hu: Nem illeszkedik a kiválasztott %(ext)s kiterjesztés az aktuális formátummal.
     %(filename)s írása %(impliedext)s formátumban.

en: Common Law Marriage
hu: Élettársi viszony

en: Destination
hu: Célhely

en: DNA
hu: DNS

en: Cause of Death
hu: Halál Oka

en: Employment
hu: Foglalkozás

en: Eye Color
hu: Szemszín

en: Height
hu: Magasság

en: Initiatory (LDS)
hu: Beavatás (mormon egyház)

en: Military ID
hu: Katonai azonosító

en: Mission (LDS)
hu: Misszió (mormon egyház)

en: Namesake
hu: Névrokon

en: Ordinance
hu: Szertartás

en: Separation
hu: Különélés

en: Weight
hu: Súly

en: Line ignored
hu: A vonal kihagyva

en: Illegal character%s
hu: Nem megengedett %s karakter

en: Your GEDCOM file is corrupted. It appears to have been truncated.
hu: A GEDCOM fájl hibás. Csonkának tűnik.

en: Import from GEDCOM (%s)
hu: Importálás: GEDCOM (%s)

en: GEDCOM import
hu: GEDCOM importálás

en: GEDCOM import report: No errors detected
hu: GEDCOM import jelentés: Nincs hiba

en: GEDCOM import report: %s errors detected
hu: GEDCOM import jelentés: %s hiba történt

en: Line ignored as not understood
hu: A sor kihagyva, mert nem értelmezhető

en: Tag recognized but not supported
hu: Címke felismerve, de nem támogatott

en: Skipped subordinate line
hu: Alárendelt vonal átugrása

en: Records not imported into
hu: Adat nem importálható

en: Error: %(msg)s  '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) not in input GEDCOM. Record synthesised
hu: Hiba: %(msg)s  '%(gramps_id)s' (bemenet, mint @%(xref)s@) nem GEDCOM bemenet. Az adatrekord generált

en: Error: %(msg)s '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) not in input GEDCOM. Record with typifying attribute 'Unknown' created
hu: Hiba: %(msg)s '%(gramps_id)s' (bemenet, mint @%(xref)s@) nem GEDCOM bemenet. Az adatrekord 'Ismeretlen' jelzéssel létrehozva

en: Error: family '%(family)s' (input as @%(orig_family)s@) person %(person)s (input as %(orig_person)s) is not a member of the referenced family. Family reference removed from person
hu: Hiba: a(z) '%(family)s' család (bemenet, mint @%(orig_family)s@) %(person)s személye (bemenet, mint %(orig_person)s) nem tagja a hivatkozott családnak. A család hivatkozás a személytől eltávolítva

en: 
    The imported file was not self-contained.
    To correct for that, %(new)d objects were created and
    their typifying attribute was set to 'Unknown'.
    Where possible these 'Unknown' objects are 
    referenced by note %(unknown)s.
hu: 
    Az importált fájl nem volt zárt.
    Ennek javítására %(new)d objektumok készültek és
    azok megjelenítési jelzői "Ismeretlen"-ek lettek.
    Ahol lehetséges, ezek az 'Ismeretlen' objektumok
    %(unknown)s jegyzettel jelöltek.

en: ADDR element ignored '%s'
hu: Az ADDR elem figyelmen kívül hagyta: '%s'

en: TRLR (trailer)
hu: TRLR (utó-adat)

en: (Submitter):
hu: (Benyújtó):

en: GEDCOM data
hu: GEDCOM adat

en: Unknown tag
hu: Ismeretlen címke

en: Top Level
hu: Felső Szint

en: INDI (individual) Gramps ID %s
hu: INDI (egyéni) Gramps Azonosító: %s

en: Empty Alias <NAME PERSONAL> ignored
hu: <NAME PERSONAL> Üres Álnév figyelmen kívül hagyása

en: FAM (family) Gramps ID %s
hu: FAM (család) Gramps Azonosító: %s

en: Filename omitted
hu: A fájlnév kimaradt

en: Could not import %s
hu: Nem tudom importálni: %s

en: Media-Type
hu: Média-típus

en: Multiple FILE in a single OBJE ignored
hu: Figyelembe nem vett többszörös FILE egy egyszerű OBJE-ben

en: A second PLAC ignored
hu: A második PLAC figyelmen kívül hagyása

en: Detail
hu: Részlet

en: Location already populated; ADDR ignored
hu: A helyzet már betöltött; az ADDR figyelmen kívül hagyása

en: Warn: ADDR overwritten
hu: Figyelmeztetés: ADDR felülírva

en: Citation Justification
hu: Idézet igazolás

en: REFN ignored
hu: REFN kihagyva

en: No title - ID %s
hu: Nincs cím - Azonosító: %s

en: SOUR (source) Gramps ID %s
hu: SOUR (forrás) Gramps Azonosító: %s

en: OBJE (multi-media object) Gramps ID %s
hu: OBJE (multimédia objektum) Gramps Azonosító: %s

en: REPO (repository) Gramps ID %s
hu: REPO (tároló) GRAPMS Azonosító: %s

en: Only one phone number supported
hu: Csak egy telefonszám támogatott

en: HEAD (header)
hu: FEJLÉC (header)

en: Approved system identification
hu: Jóváhagyott rendszer-azonosító

en: Generated By
hu: Létrehozta

en: Name of software product
hu: A szoftvertermék neve

en: Version number of software product
hu: A szoftvertermék verzió száma

en: Business that produced the product: %s
hu: Az eredményt létrehozó tevékenység: %s

en: Name of source data
hu: A forrásadat neve

en: Copyright of source data
hu: A forrásadat szerzői joga

en: Publication date of source data
hu: A forrásadat kiadási dátuma

en: Import from %s
hu: Import a következőből: %s

en: Submission record identifier
hu: Rekord azonosító benyújtása

en: Language of GEDCOM text
hu: A GEDCOM szöveg nyelve

en: Import of GEDCOM file %(filename)s with DEST=%(by)s, could cause errors in the resulting database!
hu: %(filename)s GEDCOM fájl DEST=%(by)s értékkel importálása hibákat okozhat az adatbázisban!

en: Look for nameless events.
hu: Névhiányos események keresése.

en: Character set
hu: Karakterkészlet

en: Character set and version
hu: Karakterkészlet és verziója

en: GEDCOM version not supported
hu: A GEDCOM verzió nem támogatott

en: GEDCOM version
hu: GEDCOM verzió

en: GEDCOM FORM should be in uppercase
hu: A GEDCOM FORM-nak nagybetűsnek kell lennie

en: GEDCOM FORM not supported
hu: A GEDCOM FORM nem támogatott

en: GEDCOM form
hu: GEDCOM forma

en: Creation date of GEDCOM
hu: GEDCOM adat létrehozása

en: Creation date and time of GEDCOM
hu: GEDCOM adat és idő létrehozása

en: Empty note ignored
hu: Az üres jegyzet kihagyva

en: NOTE Gramps ID %s
hu: NOTE Gramps Azonosító: %s

en: Submission: Submitter
hu: Benyújtás: Benyújtó

en: Submission: Family file
hu: Benyújtás: Család fájl

en: Submission: Temple code
hu: Benyújtás: Templom kód

en: Submission: Generations of ancestors
hu: Benyújtás: Ősök generációi

en: Submission: Generations of descendants
hu: Benyújtás: Leszármazottak generációi

en: Submission: Ordinance process flag
hu: Benyújtás: Rend eljárás jelölő

en: Invalid temple code
hu: Szabálytalan templomkód

en: Your GEDCOM file is corrupted. The file appears to be encoded using the UTF16 character set, but is missing the BOM marker.
hu: A GEDCOM fájl hibás. Úgy tűnik UTF16 karakterkészlettel kódolt, de hiányzik a BOM jel.

en: Your GEDCOM file is empty.
hu: A GEDCOM fájl üres.

en: Unicode UTF-8 (recommended)
hu: UTF-8 Unicode (ajánlott)

en: Standard copyright
hu: Standard szerzői jog

en: Creative Commons - By attribution
hu: Creative Commons - Hivatkozással

en: Creative Commons - By attribution, No derivations
hu: Creative Commons - Hivatkozással, Származtatott anyag tiltása

en: Creative Commons - By attribution, Share-alike
hu: Creative Commons - Hivatkozással, Azonos feltételekkel

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial
hu: Creative Commons - Hivatkozással, Nem kereskedelmi

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial, No derivations
hu: Creative Commons - Hivatkozással, Nem kereskedelmi, Származtatott anyag tiltása

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial, Share-alike
hu: Creative Commons - Hivatkozással, Nem kereskedelmi, Azonos feltételekkel

en: No copyright notice
hu: Nincs szerzői jog megjegyzés

en: Invalid format
hu: Érvénytelen formátum

en: Descriptive Tags
hu: Leírás címkék

en: Date and Time Tags
hu: Dátum és Idő Fülek

en: People Tags
hu: Ember-fülek

en: Event Tags
hu: Esemény-fülek

en: Image Tags
hu: Kép-fülek

en: Camera Information
hu: Kamera Információ

en: Location Tags
hu: Hely-fülek

en: Advanced Tags
hu: Haladó fülek

en: Rights Tags
hu: Jog-fülek

en: Keyword Tags
hu: Kulcsszó-fülek

en: Namespace
hu: Névtér

en: Label
hu: Címke

en: %(unknown_gender_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hu: %(unknown_gender_name)s születési ideje %(birth_date)s, helye %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hu: %(male_name)s születési ideje %(birth_date)s, helye %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hu: %(female_name)s születési ideje %(birth_date)s, helye %(birth_place)s.

en: This person was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hu: A személy születési ideje %(birth_date)s, helye %(birth_place)s.

en: He was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hu: Születési ideje %(birth_date)s, helye %(birth_place)s.

en: She was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hu: Születési ideje %(birth_date)s, helye %(birth_place)s.

en: Born %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hu: Született: %(birth_date)s %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hu: %(unknown_gender_name)s születési ideje %(modified_date)s, helye %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hu: %(male_name)s született: %(modified_date)s %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hu: %(female_name)s született: %(modified_date)s, %(birth_place)s.

en: This person was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hu: A személy születési ideje %(modified_date)s, helye %(birth_place)s.

en: He was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hu: Születési ideje %(modified_date)s, helye %(birth_place)s.

en: She was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hu: Születési ideje %(modified_date)s, helye %(birth_place)s.

en: Born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hu: Született: %(modified_date)s %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born on %(birth_date)s.
hu: %(unknown_gender_name)s születési ideje %(birth_date)s.

en: %(male_name)s was born on %(birth_date)s.
hu: %(male_name)s születési ideje %(birth_date)s.

en: %(female_name)s was born on %(birth_date)s.
hu: %(female_name)s születési ideje %(birth_date)s.

en: This person was born on %(birth_date)s.
hu: A személy születési ideje %(birth_date)s.

en: He was born on %(birth_date)s.
hu: Született: %(birth_date)s.

en: She was born on %(birth_date)s.
hu: Született: %(birth_date)s.

en: Born %(birth_date)s.
hu: Született: %(birth_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born %(modified_date)s.
hu: %(unknown_gender_name)s születési dátuma %(modified_date)s.

en: %(male_name)s was born %(modified_date)s.
hu: %(male_name)s születési dátuma %(modified_date)s.

en: %(female_name)s was born %(modified_date)s.
hu: %(female_name)s születési dátuma %(modified_date)s.

en: This person was born %(modified_date)s.
hu: A személy születési dátuma %(modified_date)s.

en: He was born %(modified_date)s.
hu: Születési dátuma %(modified_date)s.

en: She was born %(modified_date)s.
hu: A nő születési dátuma %(modified_date)s.

en: Born %(modified_date)s.
hu: Születési dátuma %(modified_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
hu: %(unknown_gender_name)s születési ideje %(month_year)s, helye %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
hu: %(male_name)s születési ideje %(month_year)s, helye %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
hu: %(female_name)s születési ideje %(month_year)s, helye %(birth_place)s.

en: This person was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
hu: A személy születési ideje %(month_year)s, helye %(birth_place)s.

en: He was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
hu: Születési ideje %(month_year)s, helye %(birth_place)s.

en: She was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
hu: Születési ideje %(month_year)s, helye %(birth_place)s.

en: Born %(month_year)s in %(birth_place)s.
hu: Született: %(month_year)s %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(month_year)s.
hu: %(unknown_gender_name)s születési ideje %(month_year)s.

en: %(male_name)s was born in %(month_year)s.
hu: %(male_name)s születési ideje %(month_year)s.

en: %(female_name)s was born in %(month_year)s.
hu: %(female_name)s születési ideje %(month_year)s.

en: This person was born in %(month_year)s.
hu: A személy születési ideje %(month_year)s.

en: He was born in %(month_year)s.
hu: A férfi születési ideje %(month_year)s.

en: She was born in %(month_year)s.
hu: A nő születési ideje %(month_year)s.

en: Born %(month_year)s.
hu: Született: %(month_year)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(birth_place)s.
hu: %(unknown_gender_name)s születési helye %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born in %(birth_place)s.
hu: %(male_name)s születési helye %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born in %(birth_place)s.
hu: %(female_name)s születési helye %(birth_place)s.

en: This person was born in %(birth_place)s.
hu: A személy születési helye %(birth_place)s.

en: He was born in %(birth_place)s.
hu: A férfi születési helye %(birth_place)s.

en: She was born in %(birth_place)s.
hu: A nő születési helye %(birth_place)s.

en: Born in %(birth_place)s.
hu: Született: %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: %(male_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: %(male_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: %(female_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: %(female_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: This person died on %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: A személy halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s.

en: This person died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: A személy halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: He died on %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: A férfi (fiú) halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s.

en: He died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: A férfi (fiú) halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: She died on %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: A hölgy (lány) halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s.

en: She died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: A hölgy (lány) halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: Died %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: Meghalt: %(death_date)s, %(death_place)s.

en: Died %(death_date)s in %(death_place)s (%(age)s).
hu: Meghalt: %(death_date)s, helye %(death_place)s (%(age)s korában).

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: %(male_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: %(male_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: %(male_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: %(female_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: %(female_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: %(female_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: This person died %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: A személy halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s.

en: This person died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: A személy halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: He died %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: A férfi (fiú) halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s.

en: He died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: A fiú halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: She died %(death_date)s in %(death_place)s.
hu: A hölgy (lány) halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s.

en: She died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: A lány halálozási dátuma %(death_date)s, helye %(death_place)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási dátuma %(death_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s.
hu: %(male_name)s halálozási dátuma %(death_date)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
hu: %(male_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s.
hu: %(female_name)s halálozási dátuma %(death_date)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
hu: %(female_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: This person died on %(death_date)s.
hu: A személy halálozási dátuma %(death_date)s.

en: This person died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
hu: A személy halálozási dátuma %(death_date)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: He died on %(death_date)s.
hu: A férfi (fiú) halálozási dátuma %(death_date)s.

en: He died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
hu: A fiú halálozási dátuma %(death_date)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: She died on %(death_date)s.
hu: A hölgy (lány) halálozási dátuma %(death_date)s.

en: She died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
hu: A lány halálozási dátuma %(death_date)s, ekkor kora %(age)s volt.

en: Died %(death_date)s.
hu: Meghalt: %(death_date)s.

en: Died %(death_date)s (%(age)s).
hu: Meghalt: %(death_date)s (ekkor a kora %(age)s volt).

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási dátuma %(death_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: %(male_name)s died %(death_date)s.
hu: %(male_name)s halálozási dátuma %(death_date)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
hu: %(male_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: %(female_name)s died %(death_date)s.
hu: %(female_name)s halálozási dátuma %(death_date)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
hu: %(female_name)s halálozási dátuma %(death_date)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: This person died %(death_date)s.
hu: A személy halálozási dátuma %(death_date)s.

en: This person died %(death_date)s at the age of %(age)s.
hu: A személy halálozási dátuma %(death_date)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: He died %(death_date)s.
hu: A férfi (fiú) halálozási dátuma %(death_date)s.

en: He died %(death_date)s at the age of %(age)s.
hu: A fiú halálozási dátuma %(death_date)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: She died %(death_date)s.
hu: A hölgy (lány) halálozási dátuma %(death_date)s.

en: She died %(death_date)s at the age of %(age)s.
hu: A lány halálozási dátuma %(death_date)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási dátuma %(month_year)s, helye %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási dátuma %(month_year)s, helye %(death_place)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
hu: %(male_name)s halálozási dátuma %(month_year)s, helye %(death_place)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: %(male_name)s halálozási dátuma %(month_year)s, helye %(death_place)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
hu: %(female_name)s halálozási dátuma %(month_year)s, helye %(death_place)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: %(female_name)s halálozási dátuma %(month_year)s, helye %(death_place)s, ekkor a kora %(age)s napos volt.

en: This person died in %(month_year)s in %(death_place)s.
hu: A személy halálozási dátuma %(month_year)s, helye %(death_place)s.

en: This person died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: A személy halálozási dátuma %(month_year)s, helye %(death_place)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: He died in %(month_year)s in %(death_place)s.
hu: A férfi (fiú) halálozási dátuma %(month_year)s, helye %(death_place)s.

en: He died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: A fiú halálozási dátuma %(month_year)s, helye %(death_place)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: She died in %(month_year)s in %(death_place)s.
hu: A hölgy (lány) halálozási dátuma %(month_year)s, helye %(death_place)s.

en: She died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: A lány halálozási dátuma %(month_year)s, helye %(death_place)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: Died %(month_year)s in %(death_place)s.
hu: Meghalt: %(month_year)s, %(death_place)s.

en: Died %(month_year)s in %(death_place)s (%(age)s).
hu: Meghalt: %(month_year)s, %(death_place)s (%(age)s korában).

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási dátuma %(month_year)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási dátuma %(month_year)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s.
hu: %(male_name)s halálozási dátuma %(month_year)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
hu: %(male_name)s halálozási dátuma %(month_year)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s.
hu: %(female_name)s halálozási dátuma %(month_year)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
hu: %(female_name)s halálozási dátuma %(month_year)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: This person died in %(month_year)s.
hu: A személy halálozási dátuma %(month_year)s.

en: This person died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
hu: A személy halálozási dátuma %(month_year)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: He died in %(month_year)s.
hu: A férfi (fiú) halálozási dátuma %(month_year)s.

en: He died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
hu: A fiú halálozási dátuma %(month_year)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: She died in %(month_year)s.
hu: A hölgy (lány) halálozási dátuma %(month_year)s.

en: She died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
hu: A lány halálozási dátuma %(month_year)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: Died %(month_year)s.
hu: Meghalt: %(month_year)s.

en: Died %(month_year)s (%(age)s).
hu: Meghalt: %(month_year)s (%(age)s korában).

en: %(unknown_gender_name)s died in %(death_place)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási helye %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: %(unknown_gender_name)s halálozási helye %(death_place)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: %(male_name)s died in %(death_place)s.
hu: %(male_name)s halálozási helye %(death_place)s.

en: %(male_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: %(male_name)s halálozási helye %(death_place)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: %(female_name)s died in %(death_place)s.
hu: %(female_name)s halálozási helye %(death_place)s.

en: %(female_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: %(female_name)s halálozási helye %(death_place)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: This person died in %(death_place)s.
hu: A személy halálozási helye %(death_place)s.

en: This person died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: A személy halálozási helye %(death_place)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: He died in %(death_place)s.
hu: A férfi (fiú) halálozási helye %(death_place)s.

en: He died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: A fiú halálozási helye %(death_place)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: She died in %(death_place)s.
hu: A hölgy (lány) halálozási helye %(death_place)s.

en: She died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hu: A lány halálozási helye %(death_place)s, ekkor a kora %(age)s volt.

en: Died in %(death_place)s.
hu: Halálozási helye %(death_place)s.

en: Died in %(death_place)s (%(age)s).
hu: Halálozási helye %(death_place)s (%(age)s korában).

en: %(unknown_gender_name)s died at the age of %(age)s.
hu: %(unknown_gender_name)s %(age)s korában halt meg.

en: %(male_name)s died at the age of %(age)s.
hu: %(male_name)s %(age)s korában halt meg.

en: %(female_name)s died at the age of %(age)s.
hu: %(female_name)s %(age)s korában halt meg.

en: This person died at the age of %(age)s.
hu: A személy %(age)s korában halt meg.

en: He died at the age of %(age)s.
hu: A fiú %(age)s korában halt meg.

en: She died at the age of %(age)s.
hu: A lány %(age)s korában halt meg.

en: Died (%(age)s).
hu: Meghalt (%(age)s korában).

en: %(male_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s temetésének ideje: %(burial_date)s, helye: %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: A férfi (fiú) temetésének ideje: %(burial_date)s, helye: %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s temetésének ideje: %(burial_date)s, helye: %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: A hölgy (lány) temetésének ideje: %(burial_date)s, helye: %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s temetésének ideje: %(burial_date)s, helye: %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: A személy temetésének ideje: %(burial_date)s, helye: %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: Temetésének ideje: %(burial_date)s, helye: %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s temetésének ideje:%(burial_date)s%(endnotes)s.

en: He was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
hu: A férfi (fiú) temetésének ideje: %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s temetésének ideje: %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: She was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
hu: A hölgy (lány) temetésének ideje: %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s temetésének ideje: %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: This person was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
hu: A személy temetésének ideje: %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: Buried %(burial_date)s%(endnotes)s.
hu: Temetésének dátuma %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s temetésének dátuma %(month_year)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: A férfi (fiú) temetésének dátuma %(month_year)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s temetésének dátuma %(month_year)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: A hölgy (lány) temetésének dátuma %(month_year)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s temetésének dátuma %(month_year)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: A személy temetésének dátuma %(month_year)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: Temetésének dátuma %(month_year)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s temetésének dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: A férfi (fiú) temetésének dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s temetésének dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: A hölgy (lány) temetésének dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s temetésének dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: A személy temetésének dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Buried %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: Temetés dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s temetésének dátuma %(modified_date)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: A férfi (fiú) temetésének dátuma %(modified_date)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s temetésének dátuma %(modified_date)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: A hölgy (lány) temetésének dátuma %(modified_date)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s temetésének dátuma %(modified_date)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: A személy temetésének dátuma %(modified_date)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: Temetésének dátuma %(modified_date)s, helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s temetésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Temetésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s temetésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: A nő temetésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s temetésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: A személy temetésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Temetésének ideje %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s temetési helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: A férfi (fiú) temetési helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s temetési helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: A hölgy (lány) temetési helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s temetésének helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: A személy temetési helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hu: Temetésének helye %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s-t eltemették%(endnotes)s.

en: He was buried%(endnotes)s.
hu: Eltemették%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s-t eltemették%(endnotes)s.

en: She was buried%(endnotes)s.
hu: Eltemették%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s-t eltemették%(endnotes)s.

en: This person was buried%(endnotes)s.
hu: A személyt eltemették%(endnotes)s.

en: Buried%(endnotes)s.
hu: Eltemették%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: A személy vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: He was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: She was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hu: A személy vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s vízkeresztség dátuma %(month_year)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(month_year)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s vízkeresztség dátuma %(month_year)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(month_year)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s vízkeresztség dátuma %(month_year)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: A személy vízkeresztség dátuma %(month_year)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(month_year)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s vízkeresztség dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s vízkeresztség dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s vízkeresztség dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: A személy vízkeresztség dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s vízkeresztség dátuma %(modified_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(modified_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s vízkeresztség dátuma %(modified_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(modified_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s vízkeresztség dátuma %(modified_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: A személy vízkeresztség dátuma %(modified_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(modified_date)s, helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s vízkeresztség dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s vízkeresztség dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s vízkeresztség dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: A személy vízkeresztség dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s vízkeresztség helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s vízkeresztség helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s vízkeresztség helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: A személy vízkeresztség helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztség helye %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s-t vízkeresztelték%(endnotes)s.

en: He was baptized%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztelték%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s-t vízkeresztelték%(endnotes)s.

en: She was baptized%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztelték%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s-t vízkeresztelték%(endnotes)s.

en: This person was baptized%(endnotes)s.
hu: A személyt vízkeresztelték%(endnotes)s.

en: Baptized%(endnotes)s.
hu: Vízkeresztelték%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s-t megkeresztelték %(christening_date)s-n, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: Megkeresztelték %(christening_date)s-n, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s-t megkeresztelték %(christening_date)s-n, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: Megkeresztelték %(christening_date)s-n, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s-t megkeresztelték %(christening_date)s-n, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: A személyt megkeresztelték %(christening_date)s-n, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: Megkeresztelt %(christening_date)s-n, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s-t megkeresztelték %(christening_date)s%(endnotes)s-n.

en: He was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
hu: Megkeresztelték %(christening_date)s%(endnotes)s-n.

en: %(female_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s-t megkeresztelték %(christening_date)s%(endnotes)s-n.

en: She was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
hu: Megkeresztelték %(christening_date)s%(endnotes)s-n.

en: %(unknown_gender_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s-t megkeresztelték %(christening_date)s%(endnotes)s-n.

en: This person was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
hu: A személyt megkeresztelték %(christening_date)s%(endnotes)s-n.

en: Christened %(christening_date)s%(endnotes)s.
hu: Megkeresztelt %(christening_date)s%(endnotes)s-n.

en: %(male_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s keresztelő dátuma %(month_year)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelő dátuma %(month_year)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s keresztelő dátuma %(month_year)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: Megkeresztelésének ideje %(month_year)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s megkeresztelésének ideje %(month_year)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: A személy megkeresztelésének ideje %(month_year)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének dátuma %(month_year)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s keresztelésének dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s keresztelésének dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s keresztelésének dátuma %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: A személy keresztelésének ideje %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Christened %(month_year)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének ideje %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s keresztelésének dátuma %(modified_date)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének dátuma %(modified_date)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s keresztelésének dátuma %(modified_date)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének dátuma %(modified_date)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s keresztelésének dátuma %(modified_date)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: A személy keresztelésének dátuma %(modified_date)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének dátuma %(modified_date)s, helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s keresztelésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s keresztelésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s keresztelésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: A személy keresztelésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének dátuma %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s keresztelésének helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s keresztelsének helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s keresztelésének helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: A személy keresztelésének helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hu: Keresztelésének helye %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened%(endnotes)s.
hu: %(male_name)s-t megkeresztelték%(endnotes)s.

en: He was christened%(endnotes)s.
hu: Megkeresztelték%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened%(endnotes)s.
hu: %(female_name)s-t megkeresztelték%(endnotes)s.

en: She was christened%(endnotes)s.
hu: Megkeresztelték%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened%(endnotes)s.
hu: %(unknown_gender_name)s-t megkeresztelték%(endnotes)s.

en: This person was christened%(endnotes)s.
hu: A személyt megkeresztelték%(endnotes)s.

en: Christened%(endnotes)s.
hu: Megkeresztelték%(endnotes)s.

en: %(male_name)s is the child of %(father)s and %(mother)s.
hu: %(male_name)s %(father)s és %(mother)s gyermeke.

en: %(male_name)s was the child of %(father)s and %(mother)s.
hu: %(male_name)s %(father)s és %(mother)s gyermeke volt.

en: This person is the child of %(father)s and %(mother)s.
hu: Ő %(father)s és %(mother)s gyermeke.

en: This person was the child of %(father)s and %(mother)s.
hu: Ő %(father)s és %(mother)s gyermeke volt.

en: Child of %(father)s and %(mother)s.
hu: %(father)s és %(mother)s gyermeke.

en: %(male_name)s is the son of %(father)s and %(mother)s.
hu: %(male_name)s %(father)s és %(mother)s fia.

en: %(male_name)s was the son of %(father)s and %(mother)s.
hu: %(male_name)s %(father)s és %(mother)s fia volt.

en: He is the son of %(father)s and %(mother)s.
hu: Ő %(father)s és %(mother)s fia.

en: He was the son of %(father)s and %(mother)s.
hu: Ő %(father)s és %(mother)s fia volt.

en: Son of %(father)s and %(mother)s.
hu: %(father)s és %(mother)s fia.

en: %(female_name)s is the daughter of %(father)s and %(mother)s.
hu: %(female_name)s %(father)s és %(mother)s lánya.

en: %(female_name)s was the daughter of %(father)s and %(mother)s.
hu: %(female_name)s %(father)s és %(mother)s lánya volt.

en: She is the daughter of %(father)s and %(mother)s.
hu: Ő %(father)s és %(mother)s lánya.

en: She was the daughter of %(father)s and %(mother)s.
hu: Ő %(father)s és %(mother)s lánya volt.

en: Daughter of %(father)s and %(mother)s.
hu: %(father)s és %(mother)s lánya.

en: %(male_name)s is the child of %(father)s.
hu: %(male_name)s %(father)s gyermeke.

en: %(male_name)s was the child of %(father)s.
hu: %(male_name)s %(father)s gyermeke volt.

en: This person is the child of %(father)s.
hu: A személy %(father)s gyermeke.

en: This person was the child of %(father)s.
hu: A személy %(father)s gyermeke volt.

en: Child of %(father)s.
hu: %(father)s gyermeke.

en: %(male_name)s is the son of %(father)s.
hu: %(male_name)s %(father)s fia.

en: %(male_name)s was the son of %(father)s.
hu: %(male_name)s %(father)s fia volt.

en: He is the son of %(father)s.
hu: %(father)s fia.

en: He was the son of %(father)s.
hu: %(father)s fia volt.

en: Son of %(father)s.
hu: %(father)s fia.

en: %(female_name)s is the daughter of %(father)s.
hu: %(female_name)s %(father)s lánya.

en: %(female_name)s was the daughter of %(father)s.
hu: %(female_name)s %(father)s lánya volt.

en: She is the daughter of %(father)s.
hu: %(father)s lánya.

en: She was the daughter of %(father)s.
hu: %(father)s lánya volt.

en: Daughter of %(father)s.
hu: %(father)s lánya.

en: %(male_name)s is the child of %(mother)s.
hu: %(male_name)s %(mother)s gyermeke.

en: %(male_name)s was the child of %(mother)s.
hu: %(male_name)s %(mother)s gyermeke volt.

en: This person is the child of %(mother)s.
hu: A személy %(mother)s gyermeke.

en: This person was the child of %(mother)s.
hu: A személy %(mother)s gyermeke volt.

en: Child of %(mother)s.
hu: %(mother)s gyermeke.

en: %(male_name)s is the son of %(mother)s.
hu: %(male_name)s %(mother)s fia.

en: %(male_name)s was the son of %(mother)s.
hu: %(male_name)s %(mother)s fia volt.

en: He is the son of %(mother)s.
hu: %(mother)s fia.

en: He was the son of %(mother)s.
hu: %(mother)s fia volt.

en: Son of %(mother)s.
hu: %(mother)s fia.

en: %(female_name)s is the daughter of %(mother)s.
hu: %(female_name)s %(mother)s lánya.

en: %(female_name)s was the daughter of %(mother)s.
hu: %(female_name)s %(mother)s lánya volt.

en: She is the daughter of %(mother)s.
hu: %(mother)s lánya.

en: She was the daughter of %(mother)s.
hu: %(mother)s lánya volt.

en: Daughter of %(mother)s.
hu: %(mother)s lánya.

en: This person married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette őt: %(spouse)s; %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t: %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: She married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: Married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: This person also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személy elvette %(spouse)s-t is %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: He also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: She also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: Also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: This person married %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: A személy elvette %(spouse)s-t%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: A személy elvette %(spouse)s-t is%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Elvette %(spouse)s-t is%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: %(partial_date)s-ban nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: %(full_date)s-ban nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: %(modified_date)s-ban nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: %(partial_date)s-ban nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: %(full_date)s-ban nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: %(modified_date)s-ban nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolat %(spouse)s-al %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolat %(spouse)s-al %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolat %(spouse)s-al %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolat %(spouse)s-al: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolat %(spouse)s-al: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolat %(spouse)s-al: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolat %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al is %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s%(endnotes)s-al.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s%(endnotes)s-al.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s%(endnotes)s-al.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolat %(spouse)s%(endnotes)s-al.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s%(endnotes)s-al is.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s%(endnotes)s-al is.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s%(endnotes)s-al is.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személy nem házassági kapcsolatban volt %(spouse)s-al: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: This person had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: This person had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: He also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: He also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: She also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: She also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: Also relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al is: %(partial_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: Also relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al is: %(full_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: Also relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al is: %(modified_date)s, %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al is: %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al is: %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al is: %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: Relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: kapcsolat %(spouse)s-al %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt %(spouse)s-al is %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt %(spouse)s-al is %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: Also relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat %(spouse)s-al is %(place)s%(endnotes)s helyen.

en: This person had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt vele: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt vele: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt vele: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat vele: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: A személynek kapcsolata volt vele is: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt vele is: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolata volt vele is: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hu: Kapcsolat vele is: %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Number of Parents
hu: A szülők száma

en: Number of To Do Notes
hu: A teendő feljegyzések száma

en: Last Changed
hu: Utolsó változtatott

en: Edit the selected person
hu: Kiválasztott személy szerkesztése

en: Delete the selected person
hu: Kiválasztott személy törlése

en: Merge the selected persons
hu: Kiválasztott személyek egyesítése

en: Export View...
hu: Nézet exportálása...

en: _Add Bookmark
hu: _Könyvjelző hozzáadása

en: _Home
hu: _Kezdés

en: _Add...
hu: _Hozzáadás...

en: _Merge...
hu: Öss_zefűzés...

[ctx: action]
en: _Edit...
hu: _Szerkesztés...

en: Person Filter Editor
hu: Személyszűrő szerkesztő

en: Set _Home Person
hu: A kii_nduló személy beállítása

en: Go to the home person
hu: Kiinduló személyhez ugrás

en: Go to the next object in the history
hu: A történet következő objektumára ugrás

en: Go to the previous object in the history
hu: A történet előző objektumára ugrás

en: Edit...
hu: Szerkesztés...

en: Forward
hu: Előre

en: Deleting the person will remove the person from the database.
hu: Személy törlésekor az kikerül az adatbázisból.

en: Delete Person (%s)
hu: Személy törlése (%s)

en: Exactly two people must be selected to perform a merge. A second person can be selected by holding down the control key while clicking on the desired person.
hu: Pontosan két személyt kell kiválasztani az egyesítéshez. A második személy a ctrl gomb lenyomásával és a másik jelöltre kattintással választható ki.

en: Edit the selected place
hu: Kiválasztott helyszín szerkesztése

en: Delete the selected place
hu: Kiválasztott helyszín törlése

en: Merge the selected places
hu: Kiválasztott helyszínek egyesítése

en: No map service is available.
hu: Térképszolgáltatás nem elérhető.

en: Check your installation.
hu: Ellenőrizze a telepítést.

en: No place selected.
hu: Nincs hely kiválasztva.

en: You need to select a place to be able to view it on a map. Some Map Services might support multiple selections.
hu: A helyet előbb ki kell választania, hogy láthassa a térképen. Néhány térképszolgáltatás megengedheti a többszörös kiválasztást is.

en: Place Filter Editor
hu: Helyszínszűrő szerkesztő

en: _Look up with Map Service
hu: _Megtekintés Térképszolgáltatással

en: Attempt to see selected locations with a Map Service (OpenstreetMap, Google Maps, ...)
hu: Kiválasztott helyszín megtekintése Térképszolgáltatással (OpenstreetMap, Google Maps, ...)

en: Select a Map Service
hu: Térképszolgáltatás kiválasztása

en: Cannot delete place.
hu: A hely nem törölhető.

en: This place is currently referenced by another place. First remove the places it contains.
hu: Egy másik hely hivatkozik erre a helyre. Először távolítsa el az ezt tartalmazó helyet.

en: Cannot merge places.
hu: A helyek nem egyesíthetőek.

en: Exactly two places must be selected to perform a merge. A second place can be selected by holding down the control key while clicking on the desired place.
hu: Pontosan két helyszínt kell kiválasztani az egyesítéshez. A második helyszín a ctrl gomb lenyomásával és a másik helyszínre kattintással választható ki.

en: Merging these places would create a cycle in the place hierarchy.
hu: A helyek összefűzése a helyek rangsorában ciklikusságot okozhat.

en: Provides a library for using Cairo to generate documents.
hu: Könyvtárt biztosít Cairóval generált dokumentumokhoz.

en: Provides GEDCOM processing functionality
hu: GEDCOM feldolgozás funkcionalitást biztosít

en: Provides recursive routines for reports
hu: Rekurzív rutint biztosít a jelentésekhez

en: Provides common functionality for Gramps XML import/export.
hu: Közös funkcionalitást biztosít a Gramps XML importhoz/exporthoz.

en: Provides holiday information for different countries.
hu: Különböző országok ünnepnapjait adja meg.

en: Manages a HTML file implementing DocBackend.
hu: DocBackend használatával HTML fájlt kezel.

en: Common constants for html files.
hu: HTML fájlok közös állandói.

en: Manages an HTML DOM tree.
hu: HTML DOM fát kezel.

en: Provides base functionality for map services.
hu: Alap funkcionalitást biztosít térképszolgáltatáshoz.

en: Provides Textual Narration.
hu: Szöveges elbeszélést biztosít.

en: Manages an ODF file implementing DocBackend.
hu: DocBackend használatával ODF fájlt kezel.

en: Provides the Base needed for the List People views.
hu: A szükséges alapot biztosítja az Emberlista nézethez.

en: Provides common functionality for Pro-Gen import
hu: Általános funkcionalitást biztosít a Pro-Gen importhoz

en: Provides the Base needed for the List Place views.
hu: A szükséges alapot biztosítja az Helyszínlista nézethez.

en: Provides variable substitution on display lines.
hu: Változó helyettesítést biztosít sorok megjelenítéséhez.

en: Provides the base needed for the ancestor and descendant graphical reports.
hu: A szükséges alapokat biztosítja az ősök és leszármazottak grafikus összesítőihez.

en: Field '%(fldname)s' not found
hu: '%(fldname)s' mező nem található

en: Not a (right) DEF file: %(dname)s
hu: Nem (megfelelő) DEF fájl: %(dname)s

en: Import from Pro-Gen
hu: Pro-Genből importálás

en: Initializing.
hu: Kezdőérték adás.

en: Not a supported Pro-Gen import file language
hu: Nem támogatott a Pro-Gen import fájl nyelve

en: Saving.
hu: Mentés.

en: Pro-Gen Import
hu: Pro-Gen import

en: Date did not match: '%(text)s' (%(msg)s)
hu: A dátum nem egyezik: '%(text)s' (%(msg)s)

en: Time: %s
hu: Idő: %s

en: Importing persons.
hu: Személyek importálása.

en: see address on
hu: lásd a címet

en: see also address
hu: lásd a címet is

en: Death cause
hu: Halál ok

en: Importing families.
hu: Családok importálása.

en: Civil union
hu: Élettársi kapcsolat

en: Wedding
hu: Esküvő

en: future
hu: jövő

en: Adding children.
hu: Gyermekek hozzáadása.

en: Cannot find father for I%(person)s (Father=%(father))
hu: Nem található apa I%(person)s (Father=%(father)) számára

en: Cannot find mother for I%(person)s (Mother=%(mother))
hu: Nem található anya I%(person)s (Mother=%(mother)) számára

en: Youngest living person
hu: Legfiatalabb élő személy

en: Oldest living person
hu: Legidősebb élő személy

en: Person died at youngest age
hu: Legfiatalabban meghalt személy

en: Person died at oldest age
hu: Legidősebben meghalt személy

en: Person married at youngest age
hu: Legfiatalabban megházasodott személy

en: Person married at oldest age
hu: Legidősebben megházasodott személy

en: Person divorced at youngest age
hu: Legfiatalabban elvált személy

en: Person divorced at oldest age
hu: Legidősebben elvált személy

en: Youngest father
hu: Legfiatalabb apa

en: Youngest mother
hu: Legfiatalabb anya

en: Oldest father
hu: Legidősebb apa

en: Oldest mother
hu: Legidősebb anya

en: Father with most children
hu: A legtöbb gyerekes apa

en: Mother with most children
hu: A legtöbb gyerekes anya

en: Father with most grandchildren
hu: A legtöbb unokás apa

en: Mother with most grandchildren
hu: A legtöbb unokás anya

en: Couple with most children
hu: Legtöbb gyerekes pár

en: Living couple married most recently
hu: Legutóbb házasodott élő pár

en: Living couple married most long ago
hu: Legrégebben házasodott élő pár

en: Shortest past marriage
hu: Legrövidebb házasság

en: Longest past marriage
hu: Leghosszabb házasság

en: Couple with smallest age difference
hu: Házaspár a legkisebb korkülönbséggel

en: Couple with biggest age difference
hu: Házaspár a legnagyobb korkülönbséggel

en: Top Left
hu: Bal felső

en: Top Right
hu: Jobb felső

en: Bottom Left
hu: Bal alsó

en: Bottom Right
hu: Jobb alsó

en: Tile path
hu: Csempe útvonal

en: The tile directory doesn't exist anymore:
    %s
    Trying to create a new one failed.
    Configure the view for the tile path and restart gramps.
hu: A csempe könyvtár már nem létezik:
    %s
    Az új létrehozásának kísérlete sikertelen volt.
    Állítsa be a nézetet a csempe elérési útvonalához, és indítsa újra a gramps-ot.

en: Remove cross hair
hu: Célkereszt eltávolítása

en: Add cross hair
hu: Célkereszt hozzáadása

en: Unlock zoom and position
hu: Ismeretlen hely és nagyítás

en: Lock zoom and position
hu: Hely és nagyítás zárolása

en: Add place
hu: Hely hozzáadása

en: Link place
hu: Hely hivatkozása

en: Add place from kml
hu: Hely hozzáadása kml-ből

en: Center here
hu: Központosítsa ide

en: Replace '%(map)s' by =>
hu: '%(map)s' helyettesítése ezzel =>

en: Reload all visible tiles for '%(map)s'.
hu: Az összes látható csempe újratöltése a '%(map)s'-hoz.

en: Clear the '%(map)s' tiles cache.
hu: Ürítse ki a '%(map)s' mozaik gyorsítótárat.

en: Center on this place
hu: Központosítson erre a helyre

en: Select a kml file used to add places
hu: Kml fájl kiválasztása hely hozzáadásához

en: You will need to edit each place manually to add place type, ...
hu: Minden egyes helyet kézzel kell szerkesztenie, hogy hozzáadja a hely típusát, ...

en: You have {places_nb} place to edit. | You have {places_nb} places to edit.
hu[0]: Önnek {places_nb} helye van a szerkesztésre.
hu[1]: Önnek {places_nb} helye van a szerkesztésre.

en: You have more than 5 places in this kml file.
hu: Önnek ötnél több helye van ebben a kml fájlban.

en: You have at least two places with the same title.
hu: Minimum két helyszíne van azonos megnevezéssel.

en: The title of the places is:
    %(title)s
    The following places are similar: %(gid)s
    You should eiher rename the places or merge them.
    
    %(bold_start)sI can't proceed with your request%(bold_end)s.
hu: A helyszín megnevezése:
    %(title)s
    A következő helyszínek hasonlóak: %(gid)s
    Nevezze át, vagy vonja össze a helyszíneket.
    
    %(bold_start)sKérését nem tudom feldolgozni%(bold_end)s.

en: Nothing for this view.
hu: Ez a nézet üres.

en: Specific parameters
hu: Sajátos paraméterek

en: Where to save the tiles for offline mode.
hu: Hova mentse a csempéket offline módhoz.

en: If you have no more space in your file system, you can remove all tiles placed in the above path.
    Be careful! If you have no internet, you'll get no map.
hu: Ha nincs több hely a fájlrendszerében, akkor eltávolíthatja az összes csempét a
    fenti útvonalból. Legyen óvatos! Ha nincs internet kapcsolata, nem lesz térképe sem.

en: Zoom used when centering
hu: Nagyítás volt központosításkor

en: The maximum number of places to show
hu: A megmutatandó helyek maximális száma

en: Use keypad for shortcuts :
    Either we choose the + and - from the keypad if we select this,
    or we use the characters from the keyboard.
hu: Gyorsbillentyűk használata :
    A számbillentyűzeten választhatja a + és - billentyűt,
    vagy használja a megfelelő karaktereket a billentyűzeten.

en: The map
hu: A térkép

en: Select tile cache directory for offline mode
hu: Válassza ki a gyorsítótár könyvtárat offline módhoz

en: Can't create tile cache directory %s
hu: A térkép-csempe %s gyorsítótár-könyvtára nem létrehozható

en: You must verify and change the tile cache
    ...
    [geography]
    ...
    path='bad/path'
    ...
    in the gramps.ini file :
    %s
    
    Before changing the gramps.ini file, you need to close Gramps
    
    The following errors are expected
hu: A térképcsempék gyorsítótárát ellenőriznie és változtatnia kell
    …
    [geography]
    ...
    path='rossz/útvonal'
    ...
    a gramps.ini fájlban :
    %s
    
    A gramps.ini fájl változtatása előtt be kell zárnia a Grampsot
    
    Ezt követően a következő hibák várhatóak

en: Can't create tiles cache directory for '%s'.
hu: A csempék rejtett '%s' könyvtára nem hozható létre.

en: Place Selection in a region
hu: Helykiválasztás a régióban

en: Choose the radius of the selection.
    On the map you should see a circle or an oval depending on the latitude.
hu: Válassza ki a terület sugarát.
    A szélességi foktól függően a térképen egy kört, vagy egy oválist kell látnia.

en: 
    In the following table you may have :
     - a green row related to a selected place.
hu: 
    Az alábbi táblázatban Önnek lehet :
     - a kiválasztott helyhez tartozó zöld sora.

en: 
     - a red row related to a geocoding result.
hu: 
     - a geokód eredményre vonatkozó vörös sor.

en: The green values in the row correspond to the current place values.
hu: A sor zöld értékei a jelenlegi hely értékeire vonatkoznak.

en: New place with empty fields
hu: Új helyszín üres mezőkkel

en: you have a wrong latitude for:
hu: rossz szélesség a helyre:

en: Please, correct this before linking
hu: Kérem, javítsa ezt, mielőtt összekapcsolná

en: you have a wrong longitude for:
hu: rossz hosszúság a helyre:

en: Denmark
hu: Dánia

en:  parish
hu:  plébánia

en:  state
hu:  állam

en: Latitude not within '54.55' to '69.05'
hu: A szélességi fok nincs '54.55' és '69.05' között

en: Longitude not within '8.05' to '24.15'
hu: A hosszúsági fok nincs '8.05' és '24.15' között

en: Eniro map not available
hu: Eniro térkép nem elérhető

en: Coordinates needed in Denmark
hu: A koordinátáknak Dániában kell lenniük

en: Latitude and longitude,
    or street and city needed
hu: Szélességi és hosszúsági fok,
    vagy utca és város szükséges

en: Opens on kartor.eniro.se
hu: A kartor.eniro.se-n nyílik meg

en: GoogleMaps
hu: Google Térkép

en: Open on maps.google.com
hu: A maps.google.com-on nyissa meg

en: Open on openstreetmap.org
hu: Az openstreetmap.org-on nyissa meg

en: People and their ages the %s
hu: A személyek és azok kora %s

en: People and their ages on %s
hu: A személyek és koruk %s idején

en: Alive: %s
hu: Élő: %s

en: Deceased: %s
hu: Halott: %s

en: 
    Living matches: %(alive)d, Deceased matches: %(dead)d
hu: 
    Élő találatok: %(alive)d, Halott találatok: %(dead)d

en: Sorted events of %s
hu: %s válogatott eseményei

en: Event Date
hu: Esemény dátuma

en: Event Place
hu: Esemény helye

en: Event Type
hu: Eseménytípus

en: Not found
hu: Nem található

en: Sorted events of family
     %(father)s - %(mother)s
hu: %(father)s - %(mother)s család
    osztályozott eseményei

en: Family Member
hu: Családtag

en: Personal events of the children
hu: Gyermekek személyes eseményei

en: Home person not set.
hu: A kiinduló személy nincs beállítva.

en: %(person)s and %(active_person)s are the same person.
hu: %(person)s és %(active_person)s ugyanaz a személy.

en: %(person)s is the %(relationship)s of %(active_person)s.
hu: %(active_person)s %(relationship)s-ja %(person)s.

en: %(person)s and %(active_person)s are not directly related.
hu: %(person)s és %(active_person)s nem közvetlenül rokonok.

en: %(person)s and %(active_person)s have following in-law relations:
hu: %(person)s és %(active_person)s tágabb rokonságai:

en: Relationships of %(person)s to %(active_person)s
hu: %(person)s és %(active_person)s rokonsága

en: Detailed path from %(person)s to common ancestor
hu: Részletes útvonal %(person)s-tó(ő)l a közös ősig

en: Name Common ancestor
hu: Nevezze meg a közös őst

en: Partial
hu: Részleges

en: Remarks with inlaw family
hu: Megjegyzések a tágabb családhoz

en: Remarks
hu: Megjegyzések

en: The following problems were encountered:
hu: A következő problémákat észleltem:

en: People who have the '%s' Attribute
hu: '%s' jellemzővel rendelkező emberek

en: There are %d people with a matching attribute name.
hu: %d ember felel meg a jellemzőnévnek.

[ctx: Filtering_on]
en: all
hu: összes

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Person
hu: Személy ellentettje

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Family
hu: Család ellentettje

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Event
hu: Esemény ellentettje

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Place
hu: Hely ellentettje

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Source
hu: Forrás ellentettje

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Repository
hu: Tároló ellentettje

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Media
hu: Média objektum ellentettje

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Note
hu: Jegyzet ellentettje

[ctx: Filtering_on]
en: all people
hu: összes ember

[ctx: Filtering_on]
en: all families
hu: összes család

[ctx: Filtering_on]
en: all events
hu: összes esemény

[ctx: Filtering_on]
en: all places
hu: összes hely

[ctx: Filtering_on]
en: all sources
hu: összes forrás

[ctx: Filtering_on]
en: all repositories
hu: összes tároló

[ctx: Filtering_on]
en: all media
hu: összes média

[ctx: Filtering_on]
en: all notes
hu: összes jegyzet

[ctx: Filtering_on]
en: males
hu: férfiak

[ctx: Filtering_on]
en: females
hu: nők

[ctx: Filtering_on]
en: people with other gender
hu: egyéb nemű emberek

[ctx: Filtering_on]
en: people with unknown gender
hu: ismeretlen nemű emberek

[ctx: Filtering_on]
en: incomplete names
hu: nem teljes nevek

[ctx: Filtering_on]
en: people with missing birth dates
hu: hiányzó születési dátumú emberek

[ctx: Filtering_on]
en: disconnected people
hu: nem kapcsolt emberek

[ctx: Filtering_on]
en: unique surnames
hu: egyedi vezetéknevek

[ctx: Filtering_on]
en: people with media
hu: emberek médiával

[ctx: Filtering_on]
en: media references
hu: média hivatkozások

[ctx: Filtering_on]
en: unique media
hu: egyedi média

[ctx: Filtering_on]
en: missing media
hu: hiányzó média

[ctx: Filtering_on]
en: media by size
hu: média méret szerint

[ctx: Filtering_on]
en: list of people
hu: emberek listája

en: Summary counts of current selection
hu: A kiválasztás összegző számai

en: Right-click row (or press ENTER) to see selected items.
hu: Jobb kattintás a soron (vagy ENTER) a kiválasztott elemek megtekintéséhez.

en: Count/Total
hu: Számláló/összesen

en: Object
hu: Objektum

en: Filtering on %s
hu: %s szűrés

en: Name type
hu: Névtípus

en: birth event but no date
hu: születési esemény, de nincs dátum

en: missing birth event
hu: hiányzó születési esemény

en: Media count
hu: Média számláló

en: Reference
hu: Hivatkozás

en: media
hu: média

en: Unique Media
hu: Egyedi média

en: Missing Media
hu: Hiányzó média

en: Size in bytes
hu: Méret bájtokban

en: Filter matched {number_of} record. | Filter matched {number_of} records.
hu[0]: A szűrő {number_of} találatot adott.
hu[1]: A szűrő {number_of} találatot adott.

en: Father lineage for %s
hu: %s apai származásvonala

en: This report shows the father lineage, also called the patrilineal lineage or Y-line. People in this lineage all share the same Y-chromosomes.
hu: Ez az összegző az apai ágat, vagy másképpen apai név vonalat, vagy Y-vonalat mutatja. Az emberek ezen a vonalon ugyanazokat az Y kromoszómákat hordozzák.

en: Name Father
hu: Apa neve

en: Remark
hu: Megjegyzés

en: Direct line male descendants
hu: Egyenesági férfi leszármazottak

en: Mother lineage for %s
hu: %s anyai származásvonala

en: This report shows the mother lineage, also called the matrilineal lineage mtDNA lineage. People in this lineage all share the same Mitochondrial DNA (mtDNA).
hu: Ez az összegző az anyai ágat, vagy másképpen anyai név vonalat, vagy mtDNS vonalat mutatja. Az emberek a vonalon ugyanazt a mitokondriumális DNS-t (mtDNA) hordozzák.

en: Name Mother
hu: Anya neve

en: Direct line female descendants
hu: Egyenesági női leszármazottak

en: ERROR : Too many levels in the tree (perhaps a loop?).
hu: HIBA: túl sok szint a fában (lehetséges hurok?).

en: No birth relation with child
hu: Nincs születési kapcsolat a gyermekkel

en: Unknown gender
hu: Ismeretlen nem

en: Link References for this note
hu: Hivatkozásmutatók erre a jegyzetre

en: Link check
hu: Hivatkozás ellenőrzése

en: Ok
hu: Rendben

en: Failed: missing object
hu: Hiba: hiányzó objektum

en: No link references for this note
hu: Nincsenek hivatkozásmutatók erre a jegyzetre

en: Events of %(date)s
hu: %(date)s eseményei

en: Events on this exact date
hu: Események pontosan ezen a dátumon

en: No events on this exact date
hu: Pontosan ezen a dátumon nincsenek események

en: Other events on this month/day in history
hu: Más események a történetben ezen a napon/hónapban

en: No other events on this month/day in history
hu: Nincs más esemény a történetben ezen a napon/hónapban

en: Other events in %(year)d
hu: %(year)d más eseményei

en: No other events in %(year)d
hu: Nincs más esemény %(year)d évben

en: Display people and ages on a particular date
hu: Emberek és korok mutatása egy meghatározott dátumon

en: Attribute Match
hu: Jellemző egyezés

en: Display people with same attribute.
hu: Azonos jellemzőjű emberek mutatása.

en: All Events
hu: Minden esemény

en: Display a person's events, both personal and family.
hu: Egy személy családi és személyes eseményeinek mutatása.

en: All Family Events
hu: Minden családi esemény

en: Display the family and family members events.
hu: A család és családtagok eseményeinek mutatása.

en: Relation to Home Person
hu: Kapcsolat a Kiinduló személyhez

en: Display all relationships between person and home person.
hu: Minden kapcsolat mutatása a személy és a kiinduló személy között.

en: Display filtered data
hu: Szűrt adatok mutatása

en: Father lineage
hu: Apai származásvonal

en: Display father lineage
hu: Apai származásvonal mutatása

en: Mother lineage
hu: Anyai származásvonal

en: Display mother lineage
hu: Anyai származásvonal mutatása

en: On This Day
hu: Ezen a napon

en: Display events on a particular day
hu: Meghatározott nap eseményeinek mutatása

en: Source or Citation
hu: Forrás vagy idézet

en: %s References
hu: %s hivatkozásai

en: Display references for a %s
hu: %s hivatkozásainak mutatása

en: Link References
hu: Kapcsolat hivatkozások

en: Display link references for a note
hu: Kapcsolat hivatkozások mutatása jegyzethez

en: Display the repository reference for sources related to the active repository
hu: Tároló hivatkozások mutatása az aktív tároló forrásaira vonatkozóan

en: Same Surnames
hu: Azonos vezetéknevek

en: Display people with the same surname as a person.
hu: Emberek mutatása azonos személyi vezetéknévvel.

en: Same Given Names
hu: Azonos utónevek

en: Display people with the same given name as a person.
hu: Emberek mutatása azonos személyi utónévvel.

en: Same Given Names - stand-alone
hu: Azonos utónév - egyedülálló

en: Display a person's siblings.
hu: Személy testvéreinek mutatása.

en: References for this %s
hu: Hivatkozás erre: %s

en: No references for this %s
hu: Nincs hivatkozás erre: %s

en: Call number
hu: Hívószám

en: Type of media
hu: Médiatípus

en: People with incomplete surnames
hu: Emberek nem teljes vezetéknévvel

en: Matches people with lastname missing
hu: Hiányzó családnevű emberek találatai

en: People matching the <surname>
hu: Emberek <surname> találatra

en: Matches people with same lastname
hu: Azonos családnevű emberek találatai

en: People matching the <given>
hu: Emberek <given> találatra

en: Matches people with same given name
hu: Azonos keresztnevű emberek találatai

en: People with incomplete given names
hu: Nem teljes keresztnevű emberek

en: Matches people with firstname missing
hu: Hiányzó keresztnevű emberek találatai

en: People sharing the surname '%s'
hu: '%s' vezetéknéven osztozó emberek

en: There is {number_of} person with a matching name, or alternate name.
     | There are {number_of} people with a matching name, or alternate name.
hu[0]: {number_of} személy van egyező, vagy helyettesítő névvel.
hu[1]: {number_of} személy van egyező, vagy helyettesítő névvel.

en: People with the given name '%s'
hu: Emberek '%s' keresztnévvel

en: Siblings of %s
hu: %s testvérei

en: Sibling
hu: Testvér

en: self
hu: ön

en: Catalan Relationship Calculator
hu: Katalán rokonság számoló

en: Calculates relationships between people
hu: Emberek közötti rokonságot számol

en: Czech Relationship Calculator
hu: Cseh rokonság számoló

en: Danish Relationship Calculator
hu: Dán rokonság számoló

en: German Relationship Calculator
hu: Német rokonság számoló

en: Austrian Relationship Calculator
hu: Osztrák rokonság számoló

en: Spanish Relationship Calculator
hu: Spanyol rokonság számoló

en: Finnish Relationship Calculator
hu: Finn rokonság számoló

en: French Relationship Calculator
hu: Francia rokonság számoló

en: Hebrew Relationship Calculator
hu: Zsidó kapcsolat-számoló

en: Croatian Relationship Calculator
hu: Horvát rokonság számoló

en: Hungarian Relationship Calculator
hu: Magyar rokonság számoló

en: Icelandic Relationship Calculator
hu: Izlandi rokonság számoló

en: Italian Relationship Calculator
hu: Olasz rokonság számoló

en: Dutch Relationship Calculator
hu: Holland rokonság számoló

en: Norwegian Relationship Calculator
hu: Norvég rokonság számoló

en: Polish Relationship Calculator
hu: Lengyel rokonság számoló

en: Portuguese Relationship Calculator
hu: Portugál rokonság számoló

en: Russian Relationship Calculator
hu: Orosz rokonság számoló

en: Slovak Relationship Calculator
hu: Szlovák rokonság számoló

en: Slovenian Relationship Calculator
hu: Szlovén rokonság számoló

en: Swedish Relationship Calculator
hu: Svéd rokonság számoló

en: Turkish Relationship Calculator
hu: Török kapcsolat-számoló

en: Calculates relationship between people
hu: Emberek közötti kapcsolatot számol

en: Ukrainian Relationship Calculator
hu: Ukrán rokonság számoló

en: Click to select a view
hu: Kattintson a nézet kiválasztásához

en: Category Sidebar
hu: Kategória oldalsáv

en: A sidebar to allow the selection of view categories
hu: Egy oldalsáv a kategóriák mutatására és kiválasztására

en: Category
hu: Kategória

en: Drop-down Sidebar
hu: Legördülő oldalsáv

en: Selection of categories and views from drop-down lists
hu: Kategóriák és nézetek kiválasztása legördülő listákból

en: Drop-Down
hu: Legördülő

en: Expander Sidebar
hu: Kiterjesztő oldalsáv

en: Selection of views from lists with expanders
hu: Nézetek kiválasztása listákból expanderekkel

en: Expander
hu: Kiterjesztő

en: Alphabetical Index
hu: Betűrendes mutató

en: Entire Book
hu: Teljes könyv

en: Ahnentafel Report for %s
hu: %s őstábla összegzője

en: Page break between generations
hu: Generációk közötti oldaltörés

en: Whether to start a new page after each generation.
hu: Legyen-e minden generáció új oldalon.

en: Add linebreak after each name
hu: Sortörés hozzáadása minden név után

en: Whether a line break should follow the name.
hu: A sortörés a nevet követően legyen-e.

en: Birthday and Anniversary Report
hu: Születésnap és ünnep összegző

en: My Birthday Report
hu: Születésnapom Jelentés

en: Relationships shown are to %s
hu: A mutatott kapcsolatok vonatkoznak: %s

en: * %(person)s, birth %(relation)s
hu: * %(person)s, születés %(relation)s

en: ⚭ %(spouse)s and
     %(person)s, wedding
hu: ⚭ %(spouse)s és
     %(person)s, esküvője

en: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} and
     {person}{deadtxt1}, {nyears} | ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} and
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
hu[0]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} és
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
hu[1]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} és
     {person}{deadtxt1}, {nyears}

en: ✝ {person}, death {relation}
hu: ✝ {person}, {relation} halála

en: Select the filter to be applied to the report.
hu: Válassza ki a használandó összesítő-szűrőt.

en: Title text
hu: Címszöveg

en: Title of report
hu: A jelentés címe

en: First line of text at bottom of report
hu: A jelentés alján levő szöveg első sora

en: Second line of text at bottom of report
hu: A jelentés alján levő szöveg második sora

en: Third line of text at bottom of report
hu: A jelentés alján levő szöveg harmadik sora

en: Include only living people in the report
hu: Csak élő emberek legyenek a jelentésben

en: Dead Symbol
hu: Halálozás jel

en: This will show after name to indicate that person is dead
hu: A nevet követően jelöli a személy halálát

en: Show event year
hu: Esemény évének mutatása

en: Prints the year the event took place in the report
hu: A jelentésben kinyomtatja az évet, amikor az esemény történt

en: Year of report
hu: A jelentés éve

en: Include death anniversaries
hu: Halálozási évfordulókkal együtt

en: Whether to include anniversaries of death
hu: Legyenek-e benne halálozási évfordulók is

en: Whether to include relationships to the center person
hu: Legyen-e benne családi kapcsolat a központi személyhez

en: Title text style
hu: Cím szövegstílus

en: Data text display
hu: Adatszöveg mutatása

en: Day text style
hu: Nap szövegstílus

en: Month text style
hu: Hónap szövegstílus

en: Custom Text
hu: Egyéni szöveg

en: Initial Text
hu: Kezdő szöveg

en: Text to display at the top
hu: A felül ábrázolt szöveg

en: Middle Text
hu: Szöveg törzs

en: Text to display in the middle
hu: A középen ábrázolt szöveg

en: Final Text
hu: Szöveg vég

en: Text to display at the bottom
hu: Az alul ábrázolt szöveg

en: sp. %(spouse)s
hu: ht. %(spouse)s

en: sp. see %(reference)s: %(spouse)s
hu: ht., lásd %(reference)s: %(spouse)s

en: %s sp.
hu: %s ht.

en: Numbering system
hu: Számozási rendszer

en: Simple numbering
hu: Egyszerű számozás

en: d'Aboville numbering
hu: d'Aboville-számozás

en: Henry numbering
hu: Henry-számozás

en: Modified Henry numbering
hu: Módosított Henry-számozás

en: de Villiers/Pama numbering
hu: de Villiers/Pama számozás

en: Meurgey de Tupigny numbering
hu: Meurgey de Tupigny számozás

en: The numbering system to be used
hu: A használandó számozási rendszer

en: Show gender symbol in front of name
hu: Nemi szimbólum mutatása a név előtt

en: Whether to show gender symbol in front of name in the report.
hu: Legyen-e nemi szimbólum mutatása a név előtt az összegzőben.

en: Show marriage info
hu: Házassági információ mutatása

en: Whether to show marriage information in the report.
hu: Legyen-e házassági információ mutatva az összegzőben.

en: Show divorce info
hu: Válási információ mutatása

en: Whether to show divorce information in the report.
hu: Legyen-e válási információ mutatva az összegzőben.

en: Show birth and death info
hu: Születési és halálozási információ mutatása

en: Whether to show birth and death information in the report.
hu: Legyen-e születési és halálozási információ mutatva az összegzőben.

en: Show duplicate trees
hu: Kettőzőtt fák mutatása

en: Whether to show duplicate Family Trees in the report.
hu: Legyenek-e a kettőzött Családfák mutatva az összegzőben.

en: The style used for the level %d display.
hu: %d szint mutatásának stílusa.

en: The style used for the spouse level %d display.
hu: %d házastársi szint ábrázolásának stílusa.

en: Ancestral Report for %s
hu: %s származás összegzője

en: More about %(person_name)s:
hu: Még több %(person_name)s:

en: %(name)s is the same person as [%(id_str)s].
hu: %(name)s ugyanaz a személy, mint [%(id_str)s].

en: Notes for %s
hu: %s jegyzetei

en: Address:
hu: Lakcím:

en: %(event_role)s at %(event_name)s of %(primary_person)s: %(event_text)s
hu: %(primary_person)s: %(event_text)s %(event_role)s a(z) %(event_name)s-ban(-ben)

en: Children of %(mother_name)s and %(father_name)s
hu: %(mother_name)s és %(father_name)s gyermekei

en: More about %(mother_name)s and %(father_name)s:
hu: Még több %(mother_name)s és %(father_name)s:

en: Spouse: %s
hu: Házastárs: %s

en: Relationship with: %s
hu: Kapcsolat vele: %s

en: Sosa-Stradonitz number
hu: Sosa-Stradonicz szám

en: The Sosa-Stradonitz number of the central person.
hu: A központi személy Sosa-Stradonitz száma.

en: Page break before end notes
hu: Végjegyzet előtt oldaltörés

en: Whether to start a new page before the end notes.
hu: Legyen-e oldaltörés a végjegyzet előtt.

en: Use complete sentences
hu: Teljes mondatok használata

en: Whether to use complete sentences or succinct language.
hu: Teljes mondatok, vagy tőszavak legyenek-e használva.

en: Use full dates instead of only the year
hu: Csak év helyett a teljes dátum használata

en: Whether to use full dates instead of just year.
hu: Legyen-e használva csak év helyett a teljes dátum.

en: Compute death age
hu: Halálozási kor számolása

en: Whether to compute a person's age at death.
hu: Legyen-e számolva a személy halálozási kora.

en: Omit duplicate ancestors
hu: Kettőzött ősök mellőzése

en: Whether to omit duplicate ancestors.
hu: Mellőzve legyenek-e a kettőzött ősök.

en: Use callname for common name
hu: Hívónév használata általánosként

en: Whether to use the call name as the first name.
hu: Legyen-e használva keresztnév helyett a hívónév.

en: Whether to show gender symbol in front of name.
hu: Legyen-e nemi szimbólum mutatva a név előtt.

en: Whether to list children.
hu: Legyenek-e listázva a gyerekek.

en: Include spouses of children
hu: A gyermekek házastársaival együtt

en: Whether to list the spouses of the children.
hu: Legyenek-e listázva a gyermekek házastársai.

en: Include events
hu: Eseményekkel

en: Whether to include events.
hu: Legyenek-e benne események is.

en: Include other events
hu: Más eseményekkel együtt

en: Whether to include other events people participated in.
hu: Legyenek-e benne a résztvevő személyek más eseményei is.

en: Include descendant reference in child list
hu: Leszármazott hivatkozással a gyermek listában

en: Whether to add descendant references in child list.
hu: Legyen-e a gyermek listában leszármazott hivatkozás.

en: Include Photo/Images from Gallery
hu: A galéria fotóival/képeivel

en: Whether to include images.
hu: Legyenek-e benne képek is.

en: Include (2)
hu: (2) beleértve

en: Include notes
hu: Jegyzetekkel

en: Whether to include notes.
hu: Legyenek-e benne jegyzetek is.

en: Include sources
hu: Forrásokkal

en: Whether to include source references.
hu: Legyenek-e benne források is.

en: Include sources notes
hu: Forrásjegyzetekkel

en: Whether to include source notes in the Endnotes section. Only works if Include sources is selected.
hu: Legyenek-e forrásjegyzetek a végjegyzet részben. Csak a Forrásjegyzetek kiválasztása esetén működik.

en: Include attributes
hu: Jellemzőkkel

en: Whether to include attributes.
hu: Legyenek-e benne jellemzők is.

en: Include addresses
hu: Lakcímekkel

en: Whether to include addresses.
hu: Legyenek-e benne lakcímek.

en: Include alternative names
hu: Alternatív nevekkel

en: Whether to include other names.
hu: Legyenek-e benne más nevek is.

en: Replace missing places with ______
hu: Hiányzó helyek helyettesítése ezzel: ______

en: Whether to replace missing Places with blanks.
hu: A hiányzó helyek legyenek-e szóközökkel helyettesítve.

en: Replace missing dates with ______
hu: Hiányzó dátumok helyettesítése ezzel: ______

en: Whether to replace missing Dates with blanks.
hu: A hiányzó dátumok legyenek-e szóközökkel helyettesítve.

en: The style used for the children list title.
hu: Gyermek lista címstílusa.

en: The style used for the text related to the children.
hu: A gyermekekre vonatkozó szöveg stílusa.

en: The style used for the note header.
hu: A megjegyzés fejléchez használt stílus.

en: The style used for first level headings.
hu: Az első szintű fejléc stílusa.

en: The style used for second level headings.
hu: A második szintű fejléc stílusa.

en: The style used for details.
hu: A részletekhez használt stílus.

en: Descendant Report for %(person_name)s
hu: %(person_name)s leszármazás összesítője

en: Ref: %(number)s. %(name)s
hu: Hiv.: %(number)s. %(name)s

en: Notes for %(mother_name)s and %(father_name)s:
hu: %(mother_name)s és %(father_name)s jegyzetei:

en: Record (Modified Register) numbering
hu: Számozás (Módosított regiszter) felvétele

en: Report structure
hu: Összegzés felépítés

en: show people by generations
hu: személyek ábrázolása generációk szerint

en: show people by lineage
hu: személyek ábrázolása származás szerint

en: How people are organized in the report
hu: A személyek hogyan legyenek szervezve az összesítőben

en: Include spouses
hu: Házastársakkal

en: Whether to include detailed spouse information.
hu: Legyenek-e benne részletes házastársi információk is.

en: Include spouse reference
hu: Házastársi hivatkozással együtt

en: Whether to include reference to spouse.
hu: Legyenek-e benne házastársi hivatkozások is.

en: Include sign of succession ('+') in child-list
hu: öröklési jellel ('+') a gyermek listában

en: Whether to include a sign ('+') before the descendant number in the child-list to indicate a child has succession.
hu: Legyen-e a gyermek lista leszármazási száma előtt '+' jel, hogy jelölje, a gyermeknek van utóda.

en: Include path to start-person
hu: A kiinduló személy útvonalával

en: Whether to include the path of descendancy from the start-person to each descendant.
hu: Legyen-e benne leszármazási útvonal a kiinduló személytől minden leszármazottig.

en: End of Line Report for %s
hu: %s vonalvég összesítője

en: All the ancestors of %s who are missing a parent
hu: %s összes őse, aki elvesztette szülőjét

en: The style used for the subtitle.
hu: Az alcím stílusa.

en: Relationship: %s
hu: Kapcsolat: %s

[ctx: acronym for male]
en: M
hu: Ffi

[ctx: acronym for female]
en: F
hu: N

[ctx: acronym for other]
en: X
hu: M

[ctx: acronym for unknown]
en: %dU
hu: %dI

en: Family Group Report - Generation %d
hu: Családcsoport összesítő - %d generáció

en: Family Group Report
hu: Családcsoport összesítő

en: Center Family
hu: Központi család

en: The center family for the filter
hu: A szűrő központi családja

en: Recursive (down)
hu: Rekurzív (lefelé)

en: Create reports for all descendants of this family.
hu: Összesítő létrehozása a család összes leszármazottjára.

en: Parent Marriage
hu: Szülő házasság

en: Whether to include marriage information for parents.
hu: Legyen-e benne a szülők házassági információja.

en: Parent Events
hu: Szülő esemény

en: Whether to include events for parents.
hu: Legyenek-e benne a szülők eseményei.

en: Parent Addresses
hu: Szülő lakcímek

en: Whether to include addresses for parents.
hu: Legyenek-e benne a szülők lakcímei.

en: Parent Notes
hu: Szülő jegyzetek

en: Whether to include notes for parents.
hu: Legyenek-e benne a szülők jegyzetei.

en: Parent Attributes
hu: Szülő jellemzők

en: Alternate Parent Names
hu: Alternatív szülő nevek

en: Whether to include alternate names for parents.
hu: Legyenek-e benne a szülők alternatív nevei.

en: Whether to include notes for families.
hu: Legyenek-e benne a családok jegyzetei.

en: Dates of Relatives
hu: Hozzátartozók adatai

en: Whether to include dates for relatives (father, mother, spouse).
hu: Legyenek-e benne a hozzátartozók (apa, anya, házastárs) adatai.

en: Children Marriages
hu: Gyermekek házasságai

en: Whether to include marriage information for children.
hu: Legyenek-e benne a gyermekek házassági információi.

en: Generation numbers (recursive only)
hu: Generáció számok (csak rekurzív)

en: Whether to include the generation on each report (recursive only).
hu: Legyen-e minden összesítőben benne a generáció (csak rekurzív).

en: Print fields for missing information
hu: Mezők nyomtatása hiányzó információkra

en: Whether to include fields for missing information.
hu: Legyenek-e benne mezők a hiányzó információkra.

en: The style used for the parent's name
hu: Szülő nevéhez használt stílus

en: %(str1)s in %(str2)s.
hu: %(str1)s %(str2)s-ba(e)n.

note: Translators: e.g. (a stepfather): John Smith, relationship: Step
en: %(parent-name)s, relationship: %(rel-type)s
hu: %(parent-name)s, kapcsolat: %(rel-type)s

en: Alternate Parents
hu: Alternatív szülők

en: Associations
hu: Társítások

en: Images
hu: Képek

en: Complete Individual Report
hu: Teljes egyéni összesítő

en: (image)
hu: (kép)

en: List events chronologically
hu: Események időrendi listázása

en: Whether to sort events into chronological order.
hu: Legyenek-e az események időrendbe állítva.

en: Use name of person as title
hu: A személy nevének használata mint cím

en: Whether the title should be the name of the person, or 'Complete Individual Report'
hu: Legyen-e a cím a személy neve, vagy legyen „Teljes Egyén Jelentés”

en: Include Notes
hu: Jegyzetekkel együtt

en: Whether to include Person and Family Notes.
hu: Legyenek-e benne személy és család megjegyzések is.

en: Include Source Information
hu: Forrás információval

en: Whether to cite sources.
hu: Legyenek-e idézve a források.

en: Include Tags
hu: Jelölésekkel együtt

en: Whether to include tags.
hu: Legyenek-e benne jelölések is.

en: Include Attributes
hu: Jellemzőkkel együtt

en: Include Census Events
hu: Népszámlálási eseményekkel együtt

en: Whether to include Census Events.
hu: Legyenek-e benne népszámlálási események is.

en: Sections
hu: Bekezdések

en: Event groups
hu: Eseménycsoportok

en: Check if a separate section is required.
hu: Ellenőrizze, kell-e külön bekezdés.

en: The style used for the spouse's name.
hu: Házastárs nevéhez használt stílus.

en: The basic style used for table headings.
hu: A táblázat fejlécének stílusa.

en: The style used for image notes.
hu: A kép megjegyzésekhez használt stílus.

en: The style used for image descriptions.
hu: A kép leírásához használt stílus.

en: Kinship Report for %s
hu: %s rokonsági összesítője

en: The maximum number of descendant generations
hu: A leszármazotti generációk maximális száma

en: The maximum number of ancestor generations
hu: Az ős generációk maximális száma

en: Show Gramps ID
hu: Gramps ID mutatása

en: Whether to show Gramps ID
hu: Legyen-e Gramps azonosító mutatva

en: Whether to include spouses
hu: Legyenek-e benne házastársak

en: Include cousins
hu: Unokatestvérekkel

en: Whether to include cousins
hu: Legyenek-e benne unokatestvérek

en: Include aunts/uncles/nephews/nieces
hu: Nagynénikkel/nagybácsikkal/unokaöccsökkel/unokahúgokkal

en: Whether to include aunts/uncles/nephews/nieces
hu: Legyenek-e benne nagynénik/nagybácsik/unokaöccsök/unokahúgok

en: Note Link Check Report
hu: Megjegyzés hivatkozás ellenőrzés összesítő

en: Note ID
hu: Megjegyzés azonosító

en: Link Type
hu: Hivatkozás típus

en: Links To
hu: Kapcsolat

en: Failed
hu: Nem sikerült

en: Number of Ancestors for %s
hu: %s őseinek száma

en: Generation {number} has {count} individual. {percent} | Generation {number} has {count} individuals. {percent}
hu[0]: {number} generációban {count} személy van. {percent}
hu[1]: {number} generációban {count} személy van. {percent}

en: Total ancestors in generations %(second_generation)d to %(last_generation)d is %(count)d. %(percent)s
hu: A(z) %(second_generation)d és a(z) %(last_generation)d generációk közötti összes ősök száma %(count)d. %(percent)s

en: Place Report
hu: Hely összesítő

en: Please select at least one place before running this.
hu: Futtatás előtt legalább egy helyet válasszon ki.

en: Gramps ID: %s
hu: Gramps Azonosító: %s

[ctx: places]
en: All Names: %s
hu: Minden név: %s

en: Events that happened at this place
hu: A helyen történt események

en: Type of Event
hu: Esemény típusa

en: %(persons)s and %(name)s (%(id)s)
hu: %(persons)s és %(name)s (%(id)s)

en: People associated with this place
hu: Ezzel a hellyel kapcsolatos személyek

en: %(father)s (%(father_id)s) and %(mother)s (%(mother_id)s)
hu: %(father)s (%(father_id)s) és %(mother)s (%(mother_id)s)

en: Select using filter
hu: Szűrőhasználat kiválasztása

en: Select places using a filter
hu: Helykiválasztás szűrővel

en: Select places individually
hu: Egyéni helykiválasztás

en: List of places to report on
hu: Az összegzőben levő helyek listája

en: Center on
hu: Legyen ez a központi

en: If report is event or person centered
hu: Ha az összegzőben központi esemény, vagy személy van

en: Number of ranks to display
hu: A mutatott rangok száma

en: Use call name
hu: Használja a hívónevet

en: Don't use call name
hu: Ne használja a hívónevet

en: Replace first names with call name
hu: Keresztnév helyettesítése hívónévvel

en: Underline call name in first names / add call name to first name
hu: Hívónév aláhúzása keresztnévben / hívónév hozzáadása a keresztnévhez

en: Footer text
hu: Lábjegyzet szöveg

en: The style used for the footer.
hu: A lábjegyzet stílusa.

[ctx: book]
en: Title of the Book
hu: A könyv címe

en: Title string for the book.
hu: A könyv címének karakterlánca.

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Subtitle of the Book
hu: A könyv alcíme

en: Subtitle string for the book.
hu: A könyv alcímének karakterlánca.

en: Footer
hu: Lábléc

en: Footer string for the page.
hu: Az oldal lábléc karakterlánca.

en: Gramps ID of the media object to use as an image.
hu: A képként használt média objektum Gramps Azonosítója.

en: Image Size
hu: Képméret

en: Size of the image in cm. A value of 0 indicates that the image should be fit to the page.
hu: A kép mérete cm-ben. A 0 érték a kép egész oldalas illesztését jelenti.

en: Database Summary Report
hu: Adatbázis-összesítő

en: Number of individuals: %d
hu: Személyek száma: %d

en: Males: %d
hu: Férfiak: %d

en: Females: %d
hu: Nők: %d

en: Individuals with other gender: %d
hu: Egyéb nemű személyek: %d

en: Individuals with unknown gender: %d
hu: Ismeretlen nemű személyek: %d

en: Incomplete names: %d
hu: Hiányos nevek: %d

en: Individuals missing birth dates: %d
hu: Hiányzó születési dátumú személyek: %d

en: Disconnected individuals: %d
hu: Kapcsolat nélküli személyek: %d

en: Unique surnames: %d
hu: Egyedi családnevek: %d

en: Individuals with media objects: %d
hu: Személyek médiaobjektummal: %d

en: Number of families: %d
hu: Családok száma: %d

en: Event Information
hu: Esemény információ

en: Number of events: %d
hu: Események száma: %d

en: Place Information
hu: Hely információ

en: Number of places: %d
hu: Helyek száma. %d

en: Source Information
hu: Forrás információ

en: Number of sources: %d
hu: Források száma. %d

en: Citation Information
hu: Idézet információ

en: Number of citations: %d
hu: Idézetek száma: %d

en: Repository Information
hu: Tároló információ

en: Number of repositories: %d
hu: Tárolók száma: %d

en: Number of unique media objects: %d
hu: Egyedi médiaobjektumok száma: %d

en: Total size of media objects: %s MB
hu: A médiaobjektumok teljes mérete: %s MB

en: Note Information
hu: Megjegyzés információ

en: Number of notes: %d
hu: Megjegyzések száma. %d

en: Whether to count private data
hu: Számoljuk-e a bizalmas adatokat

en: Table Of Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Contents
hu: Tartalmak

en: The style used for third level headings.
hu: A harmadik szintű fejléc stílusa.

en: Tag Report
hu: Címke összegző

en: You must first create a tag before running this report.
hu: Az összegző futtatása előtt előbb egy címkét kell létrehozni.

en: Tag Report for %s Items
hu: Címke összegző %s elemre

en: Email Address
hu: E-mail-cím

en: Publication Information
hu: Információ a kiadványról

en: The tag to use for the report
hu: Címke az összesítőhöz

en: Ahnentafel Report
hu: Leszármazási összesítő

en: Produces a textual ancestral report
hu: Ősökről szöveges összesítőt hoz létre

en: Produces a report of birthdays and anniversaries
hu: Születésnap és évforduló összesítőt hoz létre

en: Add custom text to the book report
hu: Egyéni szöveg hozzáadása a könyvösszesítőhöz

en: Descendant Report
hu: Leszármazott összesítő

en: Produces a list of descendants of the active person
hu: Az aktív személy leszármazott-összesítőjét hozza létre

en: Detailed Ancestral Report
hu: Részletes ős összesítő

en: Produces a detailed ancestral report
hu: Részletes ős összesítőt hoz létre

en: Detailed Descendant Report
hu: Részletes leszármazott összesítő

en: Produces a detailed descendant report
hu: Részletes leszármazott összesítőt hoz létre

en: End of Line Report
hu: Vonal-vég összesítő

en: Produces a textual end of line report
hu: Szöveges vonal-vég összesítőt hoz létre

en: Produces a family group report showing information on a set of parents and their children.
hu: Szülők csoportjának és azok gyermekeinek az információit megjelenítő család összesítő készítése.

en: Produces a complete report on the selected people
hu: Egy teljes összesítőt készít a kijelölt emberekről

en: Kinship Report
hu: Kinship összesítő

en: Produces a textual report of kinship for a given person
hu: Szöveges kinship összesítőt hoz létre egy megadott személyről

en: Produces a list of people with a specified tag
hu: Megadott címkéjű emberek listáját hozza létre

en: Number of Ancestors Report
hu: Ős összesítők száma

en: Counts number of ancestors of selected person
hu: A kiválasztott személy őseinek megszámolása

en: Produces a textual place report
hu: Szöveges hely összesítőt hoz létre

en: Title Page
hu: Címoldal

en: Produces a title page for book reports.
hu: Az összesítőkönyv címoldalát hozza létre.

en: Provides a summary of the current database
hu: Összesítőt készít a jelenlegi adatbázisról

en: Produces a table of contents for book reports.
hu: Az összesítőkönyv tartalomjegyzékét hozza létre.

en: Produces an alphabetical index for book reports.
hu: Az összesítőkönyv betűrendes mutatóját hozza létre.

en: Records Report
hu: Összegzés felvétele

en: Note Link Report
hu: Megjegyzés hivatkozás jelentés

en: Shows status of links in notes
hu: A feljegyzések hivatkozásainak mutatása

en: Gnome Thumbnailer
hu: Gnome bélyegkép-készítő

en: Image Thumbnailer
hu: Kép bélyegkép-készítő

en: Below is a list of the family names that 
    Gramps can convert to correct capitalization. 
    Select the names you wish Gramps to convert.
hu: Alább látható a Gramps által megfelelően 
    nagybetűsíthető nevek listája. 
    Jelölje ki a konvertálandó neveket.

en: _Accept changes and close
hu: _Változtatások elfogadása és az ablak bezárása

[ctx: manual]
en: Fix_Capitalization_of_Family_Names
hu: Családnevek_állandó_nagybetűsítése

en: Capitalization changes
hu: Nagybetűsítés változások

en: Checking Family Names
hu: Családnevek ellenőrzése

en: Searching family names
hu: Családnevek keresése

en: No modifications made
hu: Nem volt módosítás

en: No capitalization changes were detected.
hu: Nem volt nagybetűsítés változás.

en: Original Name
hu: Eredeti név

en: Capitalization Change
hu: Nagybetűsítés változás

en: Building display
hu: Ábrázolás felépítése

en: This tool will rename all events of one type to a different type. Once completed, this cannot be undone by the regular Undo function.
hu: Ez az eszköz minden azonos eseménytípust átnevez egy másik típusra. Végrehajtás után a szokványos Visszavon funkcióval a típust nem lehet visszaállítani.

en: Original event type:
hu: Eredeti esemény típus:

en: New event type:
hu: Új esemény típus:

en: Change Event Types
hu: Eseménytípus változtatás

en: Change types
hu: Típus változtatás

en: Analyzing Events
hu: Események elemzése

en: No event record was modified.
hu: Nem volt esemény változtatás.

en: {number_of} event record was modified. | {number_of} event records were modified.
hu[0]: {number_of} esemény bejegyzés módosítva.
hu[1]: {number_of} esemény bejegyzés módosítva.

en: Checking Database
hu: Adatbázis ellenőrzése

en: Looking for cross table duplicates
hu: Kettőzött kereszt-táblázatok keresése

en: Your Family Tree contains cross table duplicate handles.
     This is bad and can be fixed by making a backup of your
    Family Tree and importing that backup in an empty family
    tree. The rest of the checking is skipped, the Check and
    Repair tool should be run anew on this new Family Tree.
hu: Családfája kettőzött kereszttábla kezelőket tartalmaz.
     Ez baj, de megoldható a Családfa biztonsági mentésével,
     majd annak egy üres Családfába importálásával. Az ellenőrzés
     további része kihagyásra kerül, de újra futtatni kell
     az Ellenőrzés és javítás eszközt ezen az új családfán.

en: Check Integrity
hu: Integritás ellenőrzés

en: Rebuilding reference maps...
hu: Hivatkozási térképek újraépítése...

en: Objects referenced by this note were referenced but missing so that is why they have been created when you ran Check and Repair on %s.
hu: A jegyzetben hivatkozott objektumokra hivatkozás van, de azok hiányoznak. Ezért azok létrehozásra kerültek, amikor futtatta az Ellenőrzés és javítás-t a(z) %s-on.

en: Looking for invalid name format references
hu: Hibás névformátum hivatkozások keresése

en: Looking for duplicate spouses
hu: Kettőzött házastársak keresése

en: Looking for character encoding errors
hu: Karakter kódolás hibák keresése

en: Looking for ctrl characters in notes
hu: Ctrl karakterek keresése a jegyzetekben

en: Looking for bad alternate place names
hu: Hibás helyettesítő hely nevek keresése

en: Looking for broken family links
hu: Tört családhivatkozások keresése

en: Looking for unused objects
hu: Nem használt objektumok keresése

en: Select file
hu: Fájl kiválasztása

en: Media object could not be found
hu: Médiaobjektum nem található

en: The file:
    %(file_name)s
    is referenced in the database, but no longer exists.
    The file may have been deleted or moved to a different location.
    You may choose to either remove the reference from the database,
    keep the reference to the missing file, or select a new file.
hu: A
    %(file_name)s 
    fájlra hivatkozás van az adatbázisban, de már nem létezik.
    A fájl vagy törlésre, vagy más helyre került.
    Az adatbázisból eltávolíthatja a hivatkozást, a hiányzó
    fájlhivatkozást megtarthatja, vagy egy új fájlt jelölhet ki.

en: Looking for empty people records
hu: Üres emberek rekord keresése

en: Looking for empty family records
hu: Üres család rekordok keresése

en: Looking for empty event records
hu: Üres esemény rekordok keresése

en: Looking for empty source records
hu: Üres forrás rekordok keresése

en: Looking for empty citation records
hu: Üres idézet rekordok keresése

en: Looking for empty place records
hu: Üres hely rekordok keresése

en: Looking for empty media records
hu: Üres média rekordok keresése

en: Looking for empty repository records
hu: Üres tároló rekordok keresése

en: Looking for empty note records
hu: Üres jegyzet rekordok keresése

en: Looking for empty families
hu: Üres családok keresése

en: Looking for broken parent relationships
hu: Törött szülőkapcsolatok keresése

en: Looking for event problems
hu: Eseményproblémák keresése

en: Looking for backlink reference problems
hu: Visszahivatkozási problémák keresése

en: Looking for person reference problems
hu: Személyhivatkozási problémák keresése

en: Looking for family reference problems
hu: Családhivatkozási problémák keresése

en: Looking for repository reference problems
hu: Tárolóhivatkozási problémák keresése

en: Looking for place reference problems
hu: Helyhivatkozási problémák keresése

en: Looking for citation reference problems
hu: Idézet hivatkozási problémák keresése

en: Looking for source reference problems
hu: Forrás hivatkozási problémák keresése

en: Looking for media object reference problems
hu: Médiaobjektum hivatkozási problémák keresése

en: Looking for note reference problems
hu: Jegyzethivatkozási problémák keresése

en: Updating checksums on media
hu: Média ellenőrző összegének frissítése

en: Looking for tag reference problems
hu: Címke hivatkozási problémák keresése

en: Looking for media source reference problems
hu: Média forrás hivatkozási problémák keresése

en: Looking for Duplicated Gramps ID problems
hu: Kettőzött Gramps-azonosító problémák keresése

en: Checking for bad links in Notes
hu: Rossz hivatkozások ellenőrzése a Megjegyzésekben

en: No errors were found
hu: Nincs hiba

en: The database has passed internal checks
hu: Az adatbázis megfelelt a belső ellenőrzésnek

en: No errors were found: the database has passed internal checks.
hu: Nincs hiba: az adatbázis megfelelt a belső ellenőrzésnek.

en: {quantity} broken child/family link was fixed
     | {quantity} broken child/family links were fixed
hu[0]: {quantity} törött gyermek/család hivatkozás javítva
hu[1]: {quantity} törött gyermek/család hivatkozás javítva

en: Non existing child
hu: Nem létező gyermek

en: %(person)s was removed from the family of %(family)s
hu: %(family)s családjából %(person)s személy lett eltávolítva

en: {quantity} broken spouse/family link was fixed
     | {quantity} broken spouse/family links were fixed
hu[0]: {quantity} törött házastárs/család hivatkozás javítva
hu[1]: {quantity} törött házastárs/család hivatkozás javítva

en: Non existing person
hu: Nem létező személy

en: %(person)s was restored to the family of %(family)s
hu: %(family)s családjába %(person)s személy vissza lett helyezve

en: {quantity} duplicate spouse/family link was found
     | {quantity} duplicate spouse/family links were found
hu[0]: {quantity} kettőzött házastárs/család kapcsolatot találtam
hu[1]: {quantity} kettőzött házastárs/család kapcsolatot találtam

en: {quantity} family with no parents or children found, removed.
     | {quantity} families with no parents or children found, removed.
hu[0]: {quantity} szülők, vagy gyermekek nélküli család találat, eltávolítva.
hu[1]: {quantity} szülők, vagy gyermekek nélküli család találat, eltávolítva.

en: {quantity} corrupted family relationship fixed
     | {quantity} corrupted family relationships fixed
hu[0]: {quantity} hibás családi kapcsolat kijavítva
hu[1]: {quantity} hibás családi kapcsolat kijavítva

en: {quantity} place alternate name fixed
     | {quantity} place alternate names fixed
hu[0]: {quantity} hely helyettesítő név javításra került
hu[1]: {quantity} hely helyettesítő név javításra került

en: {quantity} person was referenced but not found
     | {quantity} persons were referenced, but not found
hu[0]: {quantity} személyre van hivatkozás, de az nem található
hu[1]: {quantity} személyre van hivatkozás, de azok nem találhatóak

en: {quantity} family was referenced but not found
     | {quantity} families were referenced, but not found
hu[0]: {quantity} családra hivatkoznak, de azok nem találhatóak
hu[1]: {quantity} családra hivatkoznak, de az nem található

en: {quantity} date was corrected
     | {quantity} dates were corrected
hu[0]: {quantity} dátum kijavítva
hu[1]: {quantity} dátum kijavítva

en: {quantity} repository was referenced but not found
     | {quantity} repositories were referenced, but not found
hu[0]: {quantity} tárolóra volt hivatkozás, de az nem található
hu[1]: {quantity} tárolóra volt hivatkozás, de azok nem találhatóak

en: {quantity} media object was referenced but not found
     | {quantity} media objects were referenced, but not found
hu[0]: {quantity} médiaobjektumra hivatkoznak, de az nem található
hu[1]: {quantity} médiaobjektumra hivatkoznak, de azok nem találhatóak

en: Reference to {quantity} missing media object was kept
     | References to {quantity} missing media objects were kept
hu[0]: {quantity} elveszett médiaobjektum hivatkozás megtartva
hu[1]: {quantity} elveszett médiaobjektum hivatkozás megtartva

en: {quantity} missing media object was replaced
     | {quantity} missing media objects were replaced
hu[0]: {quantity} elveszett médiaobjektum áthelyezve
hu[1]: {quantity} elveszett médiaobjektum áthelyezve

en: {quantity} missing media object was removed
     | {quantity} missing media objects were removed
hu[0]: {quantity} elveszett médiaobjektum eltávolítva
hu[1]: {quantity} elveszett médiaobjektum eltávolítva

en: {quantity} event was referenced but not found
     | {quantity} events were referenced, but not found
hu[0]: {quantity} eseményre van hivatkozás, de az nem található
hu[1]: {quantity} eseményre van hivatkozás, de azok nem találhatók

en: {quantity} invalid birth event name was fixed
     | {quantity} invalid birth event names were fixed
hu[0]: {quantity} érvénytelen születési esemény neve javításra került
hu[1]: {quantity} érvénytelen születési esemény neve javításra került

en: {quantity} invalid death event name was fixed
     | {quantity} invalid death event names were fixed
hu[0]: {quantity} érvénytelen halálozási esemény neve javításra került
hu[1]: {quantity} érvénytelen halálozási esemény neve javításra került

en: {quantity} place was referenced but not found
     | {quantity} places were referenced, but not found
hu[0]: {quantity} helységre hivatkoztak, de az nem található
hu[1]: {quantity} helységre hivatkoztak, de azok nem találhatók

en: {quantity} citation was referenced but not found
     | {quantity} citations were referenced, but not found
hu[0]: {quantity} idézetre hivatkoztak, de az nem található
hu[1]: {quantity} idézetre hivatkoztak, de azok nem találhatók

en: {quantity} source was referenced but not found
     | {quantity} sources were referenced, but not found
hu[0]: {quantity} forrásra hivatkoznak, de az nem található
hu[1]: {quantity} helységre hivatkoznak, de azok nem találhatóak

en: {quantity} note object was referenced but not found
     | {quantity} note objects were referenced, but not found
hu[0]: {quantity} jegyzet objektumra hivatkoznak, de az nem található
hu[1]: {quantity} jegyzet objektumra hivatkoznak, de azok nem találhatóak

en: {quantity} tag object was referenced but not found
     | {quantity} tag objects were referenced, but not found
hu[0]: {quantity} címke objektumra van hivatkozás, de az nem található
hu[1]: {quantity} címke objektumra van hivatkozás, de azok nem találhatóak

en: {quantity} invalid name format reference was removed
     | {quantity} invalid name format references were removed
hu[0]: {quantity} érvénytelen névformátum-hivatkozás került eltávolításra
hu[1]: {quantity} érvénytelen névformátum-hivatkozás került eltávolításra

en: {quantity} invalid source citation was fixed
     | {quantity} invalid source citations were fixed
hu[0]: {quantity} érvénytelen születési esemény neve javításra került
hu[1]: {quantity} érvénytelen születési esemény neve javításra került

en: {quantity} Duplicated Gramps ID fixed
     | {quantity} Duplicated Gramps IDs fixed
hu[0]: {quantity} duplázott Gramps-azonosító kijavítva
hu[1]: {quantity} duplázott Gramps-azonosító kijavítva

en: %(empty_obj)d empty objects removed:
       %(person)d person objects
       %(family)d family objects
       %(event)d event objects
       %(source)d source objects
       %(media)d media objects
       %(place)d place objects
       %(repo)d repository objects
       %(note)d note objects
hu: %(empty_obj)d üres objektum eltávolítva:
       %(person)d személyobjektum
       %(family)d családobjektum
       %(event)d eseményobjektum
       %(source)d forrásobjektum
       %(media)d médiaobjektum
       %(place)d helyobjektum
       %(repo)d tárolóobjektum
       %(note)d jegyzet objektum

en: %d bad backlinks were fixed;
hu: %d rossz visszahivatkozás javítva;

en: All reference maps have been rebuilt.
hu: Minden hivatkozási térkép újraépült.

en: %d bad Note Links were fixed;
hu: %d rossz Megjegyzés hivatkozás javítva;

en: Integrity Check Results
hu: Teljesség-ellenőrzés eredményei

en: Check and Repair
hu: Ellenőrzés és javítás

en: Start date test?
hu: Indítsuk a dátum tesztet?

en: This test will create many persons and events in the current database. Do you really want to run this test?
hu: Ez a teszt számos személyt és eseményt hoz létre a jelenlegi adatbázisban. Valóban futtatni akarja ezt a tesztet?

en: Run test
hu: Teszt futtatása

en: Running Date Test
hu: Dátum teszt futtatása

en: Generating dates
hu: Dátumok generálása

en: Date Test Plugin
hu: Dátum teszt beépülő

en: Pass
hu: Sikeres

en: Gender Statistics tool
hu: Nemi statisztika eszköz

en: Guess
hu: Becslés

en: Save _As
hu: Mentés _másként

en: _Filter:
hu: _Szűrő:

en: The event comparison utility uses the filters defined in the Custom Filter Editor.
hu: Az esemény összehasonlító az Egyéni szűrő szerkesztő által meghatározott eszközöket használja.

en: Custom filter _editor
hu: _Egyéni szűrő szerkesztő

[ctx: manual]
en: Compare_Individual_Events
hu: Egyének_eseményeinek_összehasonlítása

en: Event comparison filter selection
hu: Esemény-összehasonlító szűrő kiválasztása

en: Event Comparison tool
hu: Esemény összehasonlító eszköz

en: Filter selection
hu: Szűrő kiválasztása

en: Comparing events
hu: Események összehasonlítása

en: Selecting people
hu: Emberek kiválasztása

en: No matches were found
hu: Nincsenek egyezések

en: Event Comparison Results
hu: Esemény összehasonlítás eredményei

en: %(event_name)s Date
hu: %(event_name)s dátum

en: %(event_name)s Place
hu: %(event_name)s hely

en: Comparing Events
hu: Események Összehasonlítása

en: Building data
hu: Adatok képzése

en: Select filename
hu: Fájlnév kiválasztása

en: Event name changes
hu: Eseménynév változtatás

en: Extract Event Description
hu: Eseményleírás kibontása

en: {quantity} event description has been added | {quantity} event descriptions have been added
hu[0]: {quantity} esemény-leírás hozzáadva
hu[1]: {quantity} esemény-leírás hozzáadva

en: Modifications made
hu: Módosítások végrehajtva

en: No event description has been added.
hu: Nem volt esemény-leírás hozzáadás.

en: Match Threshold
hu: Küszöbérték találat

en: Use soundex codes
hu: SoundEx kódok használata

en: Co_mpare
hu: _összehasonlítás

[ctx: manual]
en: Find_Possible_Duplicate_People
hu: Emberek_lehetséges_kettőződésének_keresése

en: Find Possible Duplicate People
hu: Emberek lehetséges kettőződések megkeresése

en: Find Duplicates tool
hu: Eszközkettőzések keresése

en: Tool settings
hu: Eszközbeállítások

en: No matches found
hu: Nincsenek találatok

en: No potential duplicate people were found
hu: Lehetséges kettőződött emberek nem találhatóak

en: Find Duplicates
hu: Kettőződések keresése

en: Looking for duplicate people
hu: Kettőzött emberek keresése

en: Pass 1: Building preliminary lists
hu: 1. lépés: Előzetes lista készítése

en: Pass 2: Calculating potential matches
hu: 2. lépés: lehetséges egyezések számítása

en: Potential Merges
hu: Lehetséges összevonások

en: Rating
hu: Értékelés

en: First Person
hu: Első személy

en: Second Person
hu: Második személy

en: Merge candidates
hu: Jelöltek összevonása

en: Merge persons
hu: Személyek összefűzése

[ctx: manual]
en: Find_database_loop
hu: A_datbázis_hurok_keresése

en: Find database loop
hu: Adatbázis hurok keresése

en: Starting
hu: Kezdés

en: Looking for possible loop for each person
hu: Lehetséges hurok keresése minden személynél

[ctx: manual]
en: Media_Manager
hu: _Médiakezelő

en: Media Manager
hu: Médiakezelő

en: Help
hu: Súgó

en: Introduction
hu: Bevezetés

en: Selection
hu: Kiválasztás

en: This tool allows batch operations on media objects stored in Gramps. An important distinction must be made between a Gramps media object and its file.
    
    The Gramps media object is a collection of data about the media object file: its filename and/or path, its description, its ID, notes, source references, etc. These data %(bold_start)sdo not include the file itself%(bold_end)s.
    
    The files containing image, sound, video, etc, exist separately on your hard drive. These files are not managed by Gramps and are not included in the Gramps database. The Gramps database only stores the path and file names.
    
    This tool allows you to only modify the records within your Gramps database. If you want to move or rename the files then you need to do it on your own, outside of Gramps. Then you can adjust the paths using this tool so that the media objects store the correct file locations.
hu: Az eszköz csoportos műveleteket enged meg a Gramps-ban tárolt médiaobjektumokon. Egy fontos megkülönböztetést kell tenni a Gramps médiaobjektum és annak fájlja között.
    
    A Gramps médiaobjektum a médiaobjektum fájl adatainak gyűjteménye: a fájlnév, vagy annak útvonala, leírása, azonosítója, jegyzetek, forrás hivatkozások, stb. Az adatok %(bold_start)snem tartalmazzák a fájlt magát%(bold_end)s.
    
    A fájlok a merevlemezen képet, hangot, videót, stb. tartalmaznak. A fájlokat a Gramps nem kezeli külön, és nem része a Gramps adatbázisnak. A Gramps adatbázis csak a fájlneveket és azok útvonalát tárolja.
    
    Az eszköz csak a Gramps adatbázisban rögzítettek változtatását teszi lehetővé. Ha mozgatni, vagy átnevezni kívánja a fájlokat, azt a Gramps-szon kívül, önállóan teheti meg. Ebben az esetben ezzel az eszközzel a médiaobjektum tárolásának útvonalát, korrekt helyét pontosíthatja.

en: Affected path
hu: Érintett útvonal

en: Press Apply to proceed, Cancel to abort, or Back to revisit your options.
hu: Válassza az Alkalmaz-gombot a folytatáshoz, a Mégsem-gombot a megszakításhoz, vagy a Vissza-gombot a beállítások változtatásához.

en: Operation successfully finished
hu: A művelet sikerrel zárult

en: The operation you requested has finished successfully. You may press Close now to continue.
hu: Az kért folyamat sikeresen befejeződött. Nyomja meg a Bezárás-gombot a folytatáshoz.

en: Operation failed
hu: Sikertelen művelet

en: There was an error while performing the requested operation. You may try starting the tool again.
hu: Hiba lépett fel a kért folyamat végrehajtásakor. Megpróbálhatja az eszköz újraindítását.

en: The following action is to be performed:
    
    Operation:	%s
hu: A következő tevékenység lesz végrehajtva:
    
    Művelet:	%s

en: Replace _substrings in the path
hu: _Karakterláncrész helyettesítése az útvonalban

en: This tool allows replacing specified substring in the path of media objects with another substring. This can be useful when you move your media files from one directory to another
hu: Ez az eszköz lehetővé teszi, hogy bizonyos karakterláncrészeket a médiaobjektumok útvonalaiban másikkal helyettesítsen. Ez akkor lehet hasznos, ha médiafájljait egyik könyvtárból másikba helyezi

en: Replace substring settings
hu: Karakterláncrész helyettesítésének beállításai

en: _Replace:
hu: _Csere:

en: _With:
hu: _Ezzel:

en: The following action is to be performed:
    
    Operation:	%(title)s
    Replace:		%(src_fname)s
    With:		%(dest_fname)s
hu: A következő tevékenység lesz végrehajtva:
    
    Művelet:	%(title)s
    Átnevezendő:		%(src_fname)s
    Ezzel:		%(dest_fname)s

en: Convert paths from relative to _absolute
hu: Az útvonalak átalakítása relatívból _abszolútba

en: This tool allows converting relative media paths to the absolute ones. It does this by prepending the base path as given in the Preferences, or if that is not set, it prepends user's directory.
hu: Ez az eszköz lehetővé teszi a relatív médiaútvonalak abszolútra változtatását. Ezt a Beállításokban megadott alap útvonaltól, vagy, ha az nincs megadva, akkor a felhasználó könyvtárától függően teszi.

en: Convert paths from absolute to r_elative
hu: Az útvonal átalakítása abszolútból r_elatívba

en: This tool allows converting absolute media paths to a relative path. The relative path is relative viz-a-viz the base path as given in the Preferences, or if that is not set, user's directory. A relative path allows to tie the file location to a base path that can change to your needs.
hu: Ez az eszköz lehetővé teszi az abszolút médiaútvonalak relatívvá alakítását. A relatív útvonal a Beállításokban megadott alap útvonalhoz képest, vagy ha az nincs beállítva, akkor a felhasználói útvonalhoz képest relatív. Ez lehetővé teszi, hogy kapcsolja a fájl helyét az alap útvonalhoz, amit kedve szerint változtathat.

en: Add images not included in database
hu: Az adatbázisban nem szereplő képek hozzáadása

en: Check directories for images not included in database
hu: Az adatbázisban nem szereplő képek könyvtárainak ellenőrzése

en: This tool adds images in directories that are referenced by existing images in the database.
hu: Az eszköz képeket ad az adatbázisban már létező hivatkozású képeket tartalmazó könyvtárakhoz.

en: Don't merge if citation has notes
hu: Ne fűzze össze, ha az idézetnek jegyzetei vannak

en: Match on Page/Volume, Date and Confidence
hu: Oldal/kötet, dátum és megbízhatóság találat

en: Ignore Date
hu: Dátum elvetése

en: Ignore Confidence
hu: Megbízhatóság elvetése

en: Ignore Date and Confidence
hu: Dátum és megbízhatóság elvetése

[ctx: manual]
en: Merge_citations
hu: Idézetek_összefűzése

en: Notes, media objects and data-items of matching citations will be combined.
hu: Az egyező jegyzetek, média objektumok és adatelemek kombinálva lesznek.

en: Merge citations tool
hu: Idézetek összefűzése eszköz

en: Checking Sources
hu: Források Ellenőrzése

en: Looking for citation fields
hu: Idézet mezők keresése

en: Number of merges done
hu: Végrehajtott összefűzések száma

en: {number_of} citation merged | {number_of} citations merged
hu[0]: {number_of} idézet összefűzve
hu[1]: {number_of} idézet összefűzve

en: _Tag
hu: _Címke

[ctx: manual]
en: Not_Related
hu: Nem_köthető_hozzá

en: Not related to "%s"
hu: Nem köthető hozzá: "%s"

en: NotRelated
hu: NemKöthető

en: Everyone in the database is related to %s
hu: Mindenki az adatbázisban kapcsolódik hozzá: %s

en: Setting tag for {number_of} person | Setting tag for {number_of} people
hu[0]: Címke beállítása {number_of} emberhez
hu[1]: Címke beállítása {number_of} emberhez

en: Finding relationships between {number_of} person | Finding relationships between {number_of} people
hu[0]: {number_of} ember közötti kapcsolat meghatározása
hu[1]: {number_of} ember közötti kapcsolat meghatározása

en: Looking for {number_of} person | Looking for {number_of} people
hu[0]: {number_of} ember keresése
hu[1]: {number_of} ember keresése

en: Looking up the name of {number_of} person | Looking up the names of {number_of} people
hu[0]: {number_of} ember nevének kikeresése
hu[1]: {number_of} ember neveinek kikeresése

en: _Street:
hu: _Utca:

en: _City:
hu: Vá_ros:

en: _Country:
hu: Ors_zág:

en: _ZIP/Postal Code:
hu: Postai _Irányítószám:

en: _Phone:
hu: _Telefon:

en: Copy from DB to Preferences
hu: Adatbázisból az Előnybe helyezettekbe másolás

en: Copy from Preferences to DB
hu: Az Előnybe helyezettekből az adatbázisba másolás

[ctx: manual]
en: Edit_Database_Owner_Information
hu: Adatbázis_tulajdonos_információinak_szerkesztése

en: Database Owner Editor
hu: Adatbázis tulajdonos szerkesztő

en: Edit database owner information
hu: Adatbázis-tulajdonos információinak szerkesztése

en: _Accept and close
hu: _Elfogad és bezár

en: Below is a list of the nicknames, titles, prefixes and compound surnames that Gramps can extract from the Family Tree.
    If you accept the changes, Gramps will modify the entries that have been selected.
    
    Compound surnames are shown as lists of [prefix, surname, connector].
    For example, with the defaults, the name "de Mascarenhas da Silva e Lencastre" shows as:
           [de, Mascarenhas]-[da, Silva, e]-[,Lencastre]
    
    Run this tool several times to correct names that have multiple information that can be extracted.
hu: Alább láthatóak a Gramps által a Családfából kivonatolt becenevek, címek, előtagok és összetett vezetéknevek.
    Ha elfogadja a változtatásokat, a Gramps módosítani fogja a kiválasztott mezőket.
    
    Az összetett vezetéknevek [előtag, vezetéknév, összekötő] listaként jelennek meg.
    Alaphelyzetben például a "de  Mascarenhas da Silva e Lencastre" így jelenik meg:
           [de, Mascarenhas]-[da, Silva, e]-[,Lencastre]
    
    Futtassa többször a eszközt a nevek korrigálásához, ha azok kivonatolása többszörös információval bír.

[ctx: manual]
en: Extract_Information_from_Names
hu: _Információ_kivonása_a_nevekből

en: Name and title extraction tool
hu: Név és megnevezés kibontó eszköz

en: Default prefix and connector settings
hu: Alap előtag és összekötő beállítások

en: Prefixes to search for:
hu: Keresendő előtagok:

en: Connectors splitting surnames:
hu: Vezetékneveket szétválasztó összekötők:

en: Connectors not splitting surnames:
hu: Vezetékneveket nem szétválasztó összekötők:

en: Extracting Information from Names
hu: Információ kivonása a Nevekből

en: Analyzing names
hu: Nevek elemzése

en: No titles, nicknames or prefixes were found
hu: Megnevezések, becenevek, vagy előtagok nincsenek

en: Current Name
hu: A jelenlegi név

en: Prefix in given name
hu: Előtag az utónévben

en: Compound surname
hu: Összetett vezetéknév

en: Extract information from names
hu: Információ kivonása a nevekből

en: Rebuilding secondary indexes...
hu: Másodlagos indexek újraépítése...

en: Secondary indexes rebuilt
hu: Másodlagos indexek újraépítve

en: All secondary indexes have been rebuilt.
hu: Minden másodlagos index újraépült.

en: Rebuilding gender statistics for name gender guessing...
hu: Nemi statisztika újraépítése a névhez feltételezett nemmel...

en: Gender statistics rebuilt
hu: A nemi statisztika újraépült

en: Gender statistics for name gender guessing have been rebuilt.
hu: A nemi statisztika a névhez feltételezett nemmel újraépült.

en: Reference maps rebuilt
hu: Hivatkozási térképek újraépültek

en: Select a person to determine the relationship
hu: Válasszon ki egy személyt a kapcsolat meghatározásához

en: Relationship Calculator
hu: Kapcsolat meghatározó

en: Relationship calculator: %(person_name)s
hu: Kapcsolat-meghatározó: %(person_name)s

en: Relationship to %(person_name)s
hu: Kapcsolat vele: %(person_name)s

en: Relationship Calculator tool
hu: Kapcsolatmeghatározó-eszköz

en: %(person)s and %(active_person)s are not related.
hu: %(person)s és %(active_person)s között nincs kapcsolat.

en: Their common ancestor is %s.
hu: Közös ősük %s.

en: Their common ancestors are %(ancestor1)s and %(ancestor2)s.
hu: Közös őseik %(ancestor1)s és %(ancestor2)s.

en: Their common ancestors are:
hu: Közös őseik:

[ctx: manual]
en: Remove_leading_and_trailing_spaces
hu: Elő_és_követő_szóközök_eltávolítása

en: Clean input data
hu: Bemeneti adatok tisztítása

en: Search leading and/or trailing spaces for persons and places. Search comma or bad sign in coordinates fields.
    Double click on a row to edit its content.
hu: Elő- és követő szóközök keresése személyek és helyek esetén. Vessző, vagy rossz írásjel keresése a koordináta mezőkben.
    Tartalom szerkesztéséhez kettős kattintás a soron.

en: Looking for possible fields with leading or trailing spaces
hu: Lehetséges elő- és követő szóközök kutatása

en: handle
hu: kezelés

en: firstname
hu: keresztnév

en: alternate name
hu: más név

en: group as
hu: csoportosítás mint

en: tooltip
hu: helyi súgó

en: leading and/or trailing spaces
hu: elő- és/vagy követő szóközök

en: invalid format
hu: érvénytelen formátum

en: comma instead of dot
hu: vessző pont helyett

en: invalid char instead of '-'
hu: „-” helyett helytelen karakter

en: Search for events
hu: Keresés eseményekre

en: Search for sources
hu: Keresés forrásokra

en: Search for citations
hu: Idézetek keresése

en: Search for places
hu: Keresés helyszínekre

en: Search for media
hu: Keresés médiára

en: Search for repositories
hu: Keresés tárolókra

en: Search for notes
hu: Keresés jegyzetekre

en: _Mark all
hu: Ö_sszes megjelölése

en: _Unmark all
hu: Öss_zes jelölés törlése

en: In_vert marks
hu: Jelölések meg_fordítása

en: Double-click on a row to view/edit data
hu: Kattintson kétszer a soron az adatok megnézéséhez/szerkesztéséhez

en: Unused Objects
hu: Használatlan objektumok

en: Mark
hu: Jelölés

en: Remove unused objects
hu: Használatlan objektumok eltávolítása

en: Enable ID reordering.
hu: ID újrarendezés bekapcsolása.

en: List next ID available (may not be continuous).
hu: A következő ID listázása (lehetséges, hogy nem folyamatos).

en:   Actual
hu:   Aktuális

en: Amount of ID in use.
hu: Használatban levő ID-k mennyisége.

en:  Quantity
hu:  Mennyiség

en: Actual / Upcoming ID format.
hu: Aktuális / A következő ID formátum.

en: Change
hu: Változtatni

en: Enable ID reordering with Start / Step sequence.
hu: ID újrarendezés bekapcsolása Indítás / Lépés sorrenddel.

en: Start
hu: Indítás

en: Reorder ID start number.
hu: Az ID újrarendezés kezdőszáma.

en: Step
hu: Lépés

en: Reorder ID step width.
hu: Az ID újrarendezés lépés szélessége.

en: Keep
hu: Megtartás

en: Keep IDs with alternate prefixes untouched.
hu: ID-k megtartása a váltakozó előtagok változatlanul hagyásával.

[ctx: manual]
en: Reorder_Gramps_ID
hu: GRAPMS-azonosítók_újrarendezése

en: Reorder Gramps IDs
hu: GRAPMS azonosítók újrarendezése

en: Reorder %s IDs ...
hu: %s azonosítók újrarendezése...

en: Do you want to replace %s?
hu: Le akarja cserélni ezt: %s?

en: Finding and assigning unused IDs.
hu: Használatlan azonosítók keresése és kiosztása.

en: Sort Events
hu: Események válogatása

en: Sort event changes
hu: Esemény változások válogatása

en: Sorting personal events...
hu: Személyes események válogatása...

en: Sorting family events...
hu: Családi események válogatása...

en: Tool Options
hu: Eszköz feltételek

en: Select the people to sort
hu: Ember kiválasztása válogatáshoz

en: Sort descending
hu: Csökkenő sorrend

en: Set the sort order
hu: Sorrend beállítása

en: Include family events
hu: Családi eseményekkel

en: Sort family events of the person
hu: A személy családi eseményeinek válogatása

en: Generate_Testcases_for_Persons_and_Families
hu: Tesztesetek_generálása_Személyek_és_Családok számára

en: Generate testcases
hu: Teszteseteket generálni

en: Generate low level database errors
    Correction needs database reload
hu: Alacsony szintű adatbázis hibák létrehozása
    Javítása az adatbázis újratöltését igényli

en: Generate database errors
hu: Adatbázis hibákat generálni

en: Generate dummy data
hu: Hamis adatokat generálni

en: Generate long names
hu: Hosszú neveket generálni

en: Add special characters
hu: Speciális karakterek hozzáadása

en: Add serial number
hu: Sorszám hozzáadása

en: Add line break
hu: Sortörés hozzáadása

en: Number of people to generate
    (Number is approximate because families are generated)
hu: Emberek számának generálása
    (A szám csak becsült, mert családokat generálunk)

en: Generating low level database errors
hu: Alacsony szintű adatbázis hibák generálása

en: Generating testcases
hu: Teszt esetek generálása

en: Generating database errors
hu: Adatbázis hibák generálása

en: Generating families
hu: Családok generálása

en: Testcase generator step %d
hu: Teszt eset generálás %d lépés

en: Fix Capitalization of Family Names
hu: Családnevek állandó nagybetűsítése

en: Searches the entire database and attempts to fix capitalization of the names.
hu: A teljes adatbázis keresése és a nevek állandó nagybetűsítésének kísérlete.

en: Rename Event Types
hu: Eseménytípusok átnevezése

en: Allows all the events of a certain name to be renamed to a new name.
hu: Engedélyezi adott nevű esemény minden előfordulásának átnevezését új névre.

en: Check and Repair Database
hu: Adatbázis ellenőrzése és javítása

en: Checks the database for integrity problems, fixing the problems that it can
hu: Adatbázis ellenőrzés integritásra és ha lehet a hibák javítása

en: Compare Individual Events
hu: Egyének eseményeinek összehasonlítása

en: Aids in the analysis of data by allowing the development of custom filters that can be applied to the database to find similar events
hu: Segít az adatok elemzésében speciális szűrők kialakíthatóságával, melyek az adatbázis azonos eseményeinek megtalálására alkalmasak

en: Extracts event descriptions from the event data
hu: Eseményleírás kibontása az eseményadatokból

en: Searches the entire database, looking for individual entries that may represent the same person.
hu: Keresés a teljes adatbázisban olyan egyénbejegyzések után, melyek ugyanazt a személyt mutathatják.

en: Manages batch operations on media files
hu: Segíti a médiafájlokon kötegelt folyamatok végrehajtását

en: Not Related
hu: Nem kapcsolódik

en: Find people who are not in any way related to the selected person
hu: A kiválasztott személyhez semmilyen módon nem kapcsolódó emberek megtalálása

en: Edit Database Owner Information
hu: Adatbázis tulajdonos információinak szerkesztése

en: Allow editing database owner information.
hu: Megengedi az adatbázis tulajdonos információinak szerkesztését.

en: Extract Information from Names
hu: Információ kivonása a Nevekből

en: Extract titles, prefixes and compound surnames from given name or family name.
hu: Utó-, vagy családnévből címek, előtagok és összetett vezetéknevek kibontása.

en: Rebuild Secondary Indexes
hu: Másodlagos indexek újraépítése

en: Rebuilds secondary indexes
hu: Újraépíti a másodlagos indexeket

en: Rebuild Reference Maps
hu: Hivatkozási térképek újraépítése

en: Rebuilds reference maps
hu: Újraépíti a hivatkozási térképeket

en: Rebuild Gender Statistics
hu: Nemi statisztika újraépítése

en: Rebuilds gender statistics for name gender guessing...
hu: Újraépíti a nemi statisztikát a név feltételezett nemével...

en: Calculates the relationship between two people
hu: Két ember közötti kapcsolatot határoz meg

en: Remove Unused Objects
hu: Használatlan Objektumok Eltávolítása

en: Removes unused objects from the database
hu: Használatlan objektumokat távolít el az adatbázisból

en: Reorders the Gramps IDs according to Gramps' default rules.
hu: Az alapértelmezett szabályok szerint a Gramps azonosítókat újrarendezi.

en: Sort events
hu: Eseményeket rendez

en: Verify the Data
hu: Adatok ellenőrzése

en: Verifies the data against user-defined tests
hu: A felhasználói tesztekhez ellenőrzi az adatokat

en: Searches the entire database, looking for citations that have the same Volume/Page, Date and Confidence.
hu: Keresés a teljes adatbázisban olyan idézetek után, melyek ugyanazt az oldalt/kötetet, dátumot és megbízhatóságot mutathatják.

en: Searches the entire database, looking for a possible loop.
hu: Kutatás a teljes adatbázisban, lehetséges hurok keresése.

en: Searches the entire database, looking for trailing or leading spaces for places and people. Search comma in coordinates fields in places.
hu: Keresés a teljes adatbázisban helyek és személyek előtti, vagy utáni szóközökre. Helyek koordinátamezőiben vessző keresése.

en: Dump Gender Statistics
hu: Nemi statisztika mentése

en: Will dump the statistics for guessing the gender from the first name.
hu: A keresztnévből feltételezett nem statisztikáját fogja menteni.

en: Maximum _age
hu: Legnagyobb _életkor

en: Mi_nimum age to marry
hu: A legfiatalabba_n megházasodott életkora

en: Ma_ximum age to marry
hu: A leg_idősebben megházasodott életkora

en: Maximum number of _spouses for a person
hu: A legtöbb házastárs száma egy _személynél

en: Maximum number of consecutive years of _widowhood before next marriage
hu: A_z özvegység leghosszabb folytonos időtartama évben, a következő házasság előtt

en: Maximum age for an _unmarried person
hu: A legi_dősebb nem házas személy kora

en: _Estimate missing or inexact dates
hu: Hiányzó, vagy nem pontos dátumok _becslése

en: _Identify invalid dates
hu: _Hibás dátumok felismerése

en: Mi_nimum age to bear a child
hu: A leghamarabb gyermeket szülő é_letkora

en: Ma_ximum age to bear a child
hu: A legkésőbb gyermeket _szülő életkora

en: Maximum number of chil_dren
hu: Legnagyobb gyermek_szám

en: Mi_nimum age to father a child
hu: A legkorábban _apává váló életkora

en: Ma_ximum age to father a child
hu: A legkésőbb a_pává váló életkora

en: Maximum husband-wife age _difference
hu: Legnagyobb férj-feleség _korkülönbség

en: Maximum number of years _between children
hu: Legnagyobb korkülönbség a _gyermekek között évben

en: Maximum _span of years for all children
hu: Az összes gyermek legnagyobb idő_intervalluma években

en: _Hide marked
hu: Megjelöltek _elrejtése

[ctx: manual]
en: Verify_the_Data
hu: Ellenőrizd_az_adatokat

en: Data Verify tool
hu: Adatbázis ellenőrző-eszköz

en: Data Verification Results
hu: Adatbázis ellenőrzés eredményei

en: _Show all
hu: _Minden mutatása

en: Baptism before birth
hu: Vízkeresztség születés előtt

en: Death before baptism
hu: Vízkeresztség halálozás előtt

en: Burial before birth
hu: Temetés születés előtt

en: Burial before death
hu: Temetés a halál előtt

en: Death before birth
hu: Születés előtti halál

en: Burial before baptism
hu: Temetés vízkeresztség előtt

en: Old age at death
hu: Halálozási kor

en: Multiple parents
hu: Több szülő

en: Married often
hu: Gyakori házasság

en: Old and unmarried
hu: Idős és nem házasodott

en: Too many children
hu: Túl sok gyermek

en: Same sex marriage
hu: Azonos nemű házasság

en: Female husband
hu: Női férj

en: Male wife
hu: Férfi feleség

en: Husband and wife with the same surname
hu: Férj és feleség azonos vezetéknévvel

en: Large age difference between spouses
hu: Nagy korkülönbség házastársak között

en: Marriage before birth
hu: Házasság születés előtt

en: Marriage after death
hu: Házasság halál után

en: Early marriage
hu: Korai házasság

en: Late marriage
hu: Késői házasság

en: Old father
hu: Idős apa

en: Old mother
hu: Idős anya

en: Young father
hu: Fiatal apa

en: Young mother
hu: Fiatal anya

en: Unborn father
hu: Meg nem született apa

en: Unborn mother
hu: Meg nem született anya

en: Dead father
hu: Halott apa

en: Dead mother
hu: Halott anya

en: Large year span for all children
hu: Nagy évkülönbség az összes gyermeknél

en: Large age differences between children
hu: Nagy korkülönbség a gyermekek között

en: Disconnected individual
hu: Kapcsolat nélküli egyén

en: Invalid birth date
hu: Érvénytelen születési dátum

en: Invalid death date
hu: Érvénytelen halálozási dátum

en: Marriage date but not married
hu: Házassági dátum, de nem is házas

en: Old age but no death
hu: Öreg korú, de nem halott

en: Birth date equals death date
hu: A születési dátum egyezik a halálozásival

en: Birth date equals marriage date
hu: A születési dátum egyezik a házasságival

en: Death date equals marriage date
hu: A halálozási dátum egyezik a házasságival

en: Baptism too late according to family tradition
hu: A családi hagyományokhoz képest túl késői keresztelés

en: Burial too late
hu: A temetés túl késői

en: Children are not in chronological order
hu: A gyermekek nincsenek időrendbe állítva

en: Families are not in chronological order
hu: A családok nincsenek időrendbe állítva

en: Family has events with role Unknown
hu: A családnak Ismeretlen szereppel vannak eseményei

en: Person has events with role Unknown
hu: A személynek ismeretlen szerepű eseményei vannak

en: Family events are not in chronological order
hu: A családi események nincsenek időrendbe állítva

en: Person events are not in chronological order
hu: A személy események nincsenek időrendbe állítva

en: Source: Title
hu: Forrás: Cím

en: Source: ID
hu: Forrás: Azonosító

en: Source: Author
hu: Forrás: Szerző

en: Source: Abbreviation
hu: Forrás: Rövidítés

en: Source: Publication Information
hu: Forrás: Kiadvány információ

en: Source: Private
hu: Forrás: Bizalmas

en: Source: Last Changed
hu: Forrás: Utolsó változtatott

en: Add a new citation and a new source
hu: Új idézet és forrás hozzáadása

en: Add a new citation to an existing source
hu: Létező forráshoz új idézet hozzáadása

en: Delete the selected citation
hu: A kiválasztott idézet törlése

en: Merge the selected citations
hu: Kiválasztott idézetek összefűzése

en: Citation View
hu: Idézet nézet

en: Citation Filter Editor
hu: Idézet-szűrő szerkesztő

en: This citation cannot be edited at this time. Either the associated citation is already being edited or another object that is associated with the same citation is being edited.
    
    To edit this citation, you need to close the object.
hu: Ez az idézet jelenleg nem szerkeszthető. Vagy a társított idézet már szerkesztés alatt van, vagy egy másik objektum - ami ugyanezzel az idézettel társított - van szerkesztés alatt.
    
    Az idézet szerkesztéséhez be kell zárnia az objektumot.

en: Cannot merge citations.
hu: Nem összefűzhető idézetek.

en: Exactly two citations must be selected to perform a merge. A second citation can be selected by holding down the control key while clicking on the desired citation.
hu: Összefűzéshez pontosan két idézetet kell kiválasztani. A második idézetet a Ctrl-gomb lenyomása és a kiválasztott idézetre való egyidejű kattintással választhatja ki.

en: The two selected citations must have the same source to perform a merge. If you want to merge these two citations, then you must merge the sources first.
hu: Összefűzéshez a két kiválasztott idézetnek egyazon forrásúnak kell lennie. Ha ezt a két idézetet akarja összefűzni, akkor először a forrásokat kell összefűznie.

en: Edit the selected citation or source
hu: Kiválasztott idézet, vagy forrás szerkesztése

en: Delete the selected citation or source
hu: A kiválasztott idézet, vagy forrás törlése

en: Merge the selected citations or selected sources
hu: A kiválasztott idézetek, vagy források összefűzése

en: Citation Tree View
hu: Idézet-fa nézet

en: Add citation...
hu: Idézet hozzáadása...

en: Add source...
hu: Forrás hozzáadása...

en: Collapse all Nodes
hu: Minden csomópont bezárása

en: Expand all Nodes
hu: Minden csomópont kibontása

en: This source cannot be edited at this time. Either the associated Source object is already being edited, or another citation associated with the same source is being edited.
    
    To edit this source, you need to close the object.
hu: Ez a forrás jelenleg nem szerkeszthető. Vagy a társított forrás objektum már szerkesztés alatt van, vagy egy másik idézet - ami ugyanezzel a forrással társított - van szerkesztés alatt.
    
    A forrás szerkesztéséhez be kell zárnia az objektumot.

en: Cannot perform merge.
hu: Nem megvalósítható összefűzés.

en: Both objects must be of the same type, either both must be sources, or both must be citations.
hu: Mindkét objektum típusának azonosnak kell lennie; vagy mindkettő forrás, vagy mindkettő idézet.

en: Dashboard
hu: Műszerfal

en: Add a new event
hu: Új esemény hozzáadása

en: Edit the selected event
hu: Kiválasztott esemény szerkesztése

en: Delete the selected event
hu: Kiválasztott esemény törlése

en: Merge the selected events
hu: Kiválasztott események összefűzése

en: Event Filter Editor
hu: Eseményszűrő-szerkesztő

en: Cannot merge event objects.
hu: Az esemény-objektumok nem összefűzhetőek.

en: Exactly two events must be selected to perform a merge. A second object can be selected by holding down the control key while clicking on the desired event.
hu: Összefűzéshez pontosan két eseményt kell kiválasztani. A második objektumot a Ctrl-gomb lenyomása és a kiválasztott eseményre való egyidejű kattintással választhatja ki.

en: Marriage Date
hu: Házasságkötés dátuma

en: Add a new family
hu: Új család hozzáadása

en: Edit the selected family
hu: A kiválasztott család szerkesztése

en: Delete the selected family
hu: A kiválasztott család törlése

en: Merge the selected families
hu: A kiválasztott családok összefűzése

en: Family Filter Editor
hu: Családszűrő-szerkesztő

en: Make Father Active Person
hu: Az apa aktívvá tétele

en: Make Mother Active Person
hu: Az anya aktívvá tétele

en: Cannot merge families.
hu: A családok összefűzése nem lehetséges.

en: Exactly two families must be selected to perform a merge. A second family can be selected by holding down the control key while clicking on the desired family.
hu: Összefűzéshez pontosan két családot kell kiválasztani. A második családot a Ctrl-gomb lenyomása és a kiválasztott családra való egyidejű kattintással választhatja ki.

en: Max ancestor generations
hu: Ős generációk legnagyobb száma

en: Max descendant generations
hu: Leszármazott generációk legnagyobb száma

en: Text Font
hu: Szöveg betű

en: Gender colors
hu: Nem színek

en: Generation based gradient
hu: Generáció alapú átmenet

en: Age (0-100) based gradient
hu: Kor (0-100) alapú átmenet

en: Single main (filter) color
hu: Egyszeres fő (szűrő) szín

en: Time period based gradient
hu: Időintervallum alapú átmenet

en: White
hu: Fehér

en: Color scheme classic report
hu: Klasszikus szín séma jelentés

en: Color scheme classic view
hu: Klasszikus szín séma nézet

en: Background
hu: Háttér

en: Add global background colored gradient
hu: Általános háttér színátmenet hozzáadása

en: Start gradient/Main color
hu: Átmenet indítása/Fő szín

en: End gradient/2nd color
hu: Átmenet vége/2. szín

en: Color for duplicates
hu: Másolatok színe

en: Fan chart distribution
hu: Legyezőgrafikon felosztás

en: Homogeneous children distribution
hu: Homogén gyermek felosztás

en: Size proportional to number of descendants
hu: A méret arányos a leszármazottak számával

en: Show names on two lines
hu: Nevek mutatása két sorban

en: Flip name on the left of the fan
hu: A legyező bal oldalán a név megfordítása

en: Show the gramps id
hu: A Gramps ID mutatása

en: Layout
hu: Elrendezés

en: No preview available
hu: Előnézet nem elérhető

en: Fan chart type
hu: Legyezőgrafikon típus

en: Full Circle
hu: Teljes kör

en: Half Circle
hu: Félkör

en: Quadrant
hu: Körnegyedes

en: Show gramps id
hu: Gramps azonosító mutatása

en: Print or save the Fan Chart View
hu: Legyezőgrafikon nézet nyomtatása, vagy mentése

en: Show children ring
hu: Gyermek gyűrű mutatása

en: Select the person which is the reference for life ways
hu: Válassza ki a személyt, aki kiinduló lesz az életutakhoz

en: reference _Person
hu: hivatkozott _Személy

en: Print or save the Map
hu: A térkép nyomtatása vagy mentése

en: Have they been able to meet?
hu: Találkozhattak?

en: Reference : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )
hu: Hivatkozás: %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )

en: The other : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )
hu: A másik: %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )

en: The other person is unknown
hu: A másik személy ismeretlen

en: You must choose one reference person.
hu: Egy hivatkozott személyt választania kell.

en: Go to the person view and select the people you want to compare. Return to this view and use the history.
hu: Menjen a személy nézetbe és válassza ki az összehasonlítandó személyt. Térjen vissza ehhez a nézethez és használja a történetet.

en: Select the person which will be our reference.
hu: Válassza ki a személyt, aki a kiindulásunk lesz.

en: Choose and bookmark the new reference person
hu: Válassza ki és jelölje meg a kiinduló személyt

en: The meeting zone probability radius.
    The colored zone is approximative.
    The meeting zone is only shown for the reference person.
    The value 9 means about 42 miles or 67 kms.
    The value 1 means about 4.6 miles or 7.5 kms.
    The value is in tenth of degree.
hu: A találkozási zóna valószínűségi sugara.
    A színezett zóna becsült.
    A találkozási zóna csak a kiinduló személyre ábrázolt.
    A 9-es érték kb. 42 mérföldet, vagy 67 kilométert jelent.
    Az 1-es érték kb. 4,6 mérföldet, vagy 7,5 km-t jelent.
    Az érték tized fokokban van.

en: The selection parameters
hu: A kiválasztás paraméterei

en: Events places map
hu: Eseményhelyek térkép

en: GeoEvents
hu: Geo-esemény

en: incomplete or unreferenced event ?
hu: hiányos, vagy nem hivatkozott esemény?

en: Selecting all events
hu: Minden esemény kiválasztása

en: Right click on the map and select 'show all events' to show all known events with coordinates. You can use the history to navigate on the map. You can use filtering.
hu: Jobb klikk a térképen, majd a 'minden esemény mutatása' kijelölése megjeleníti az összes ismert eseményt koordinátákkal. Használhatja az előzményeket a térképen. Használhat szűrőket.

en: Bookmark this event
hu: Jelölje meg ezt az eseményt

en: Show all events
hu: Összes esemény mutatása

en: Centering on Place
hu: Középre a helyszínen

en: Select the family which is the reference for life ways
hu: Válassza ki a kiinduló családot az életutak hivatkozáshoz

en: reference _Family
hu: kiinduló _Család

en: Have these two families been able to meet?
hu: Találkozhatott ez a két család?

en: %(gramps_id)s : %(father)s and %(mother)s
hu: %(gramps_id)s : %(father)s és %(mother)s

en: Family reference : %s
hu: Kiinduló család: %s

en: The other family : %s
hu: A másik család: %s

en: You must choose one reference family.
hu: Egy kiinduló családot választania kell.

en: Go to the family view and select the families you want to compare. Return to this view and use the history.
hu: Menjen a család nézetbe és válassza ki az összehasonlítandó családot. Térjen vissza ebbe a nézetbe és használja a történetet.

en: Father : %(id)s : %(name)s
hu: Apa : %(id)s : %(name)s

en: Mother : %(id)s : %(name)s
hu: Anya : %(id)s : %(name)s

en: Child : %(id)s - %(index)d : %(name)s
hu: Gyermek : %(id)s - %(index)d : %(name)s

en: Person : %(id)s %(name)s has no family.
hu: Személy : %(id)s %(name)s nincs családja.

en: Choose and bookmark the new reference family
hu: Válassza ki és jelölje meg a kiinduló családot

en: The meeting zone probability radius.
    The colored zone is approximative.
    The meeting zone is only shown for the reference family.
    The value 9 means about 42 miles or 67 kms.
    The value 1 means about 4.6 miles or 7.5 kms.
    The value is in tenth of degree.
hu: A találkozási zóna valószínűségi sugara.
    A színezett zóna becsült.
    A találkozási zóna csak a kiinduló családra ábrázolt.
    A 9-es érték kb. 42 mérföldet, vagy 67 kilométert jelent.
    Az 1-es érték kb. 4,6 mérföldet, vagy 7,5 km-t jelent.
    Az érték tized fokokban van.

en: Family places map
hu: Családhelyek térkép

en: Family places for %s
hu: Családhelyek %s számára

en: OsmGpsMap module not loaded.
hu: Az OsmGpsMap modul nem betölthető.

en: Geography functionality will not be available.
    Try to install:
     gir1.2-osmgpsmap-1.0 (debian, ubuntu, ...)
     osm-gps-map-gobject-1.0.1 for fedora, ...
     typelib-1_0-OsmGpsMap-1_0 for openSuse
     ...
    To build it for Gramps see the Wiki (<F1>)
     and search for 'build from source'
hu: Földrajzi funkciók nem lesznek elérhetőek.
    Próbálja telepíteni:
     gir1.2-osmgpsmap-1.0 (debian, ubuntu, ...)
     osm-gps-map-gobject-1.0.1 fedorára, ...
     typelib-1_0-OsmGpsMap-1_0 openSuse-re
     ...
    Gramps-hoz építésre lásd a Wiki-t (<F1>)
     és keressen a 'felépítés forrásból' szövegre

en: All known places for one Person
hu: Minden ismert helyszín egy Személyhez

en: A view showing the places visited by one person during his life.
hu: A nézet egy személy egész élete alatt felkeresett helyszíneket mutatja.

en: Geography
hu: Földrajz

en: All known places for one Family
hu: Minden ismert helyszín egy Családhoz

en: A view showing the places visited by one family during all their life.
hu: A nézet egy család teljes élete alatt felkeresett helyszíneket mutatja.

en: Every residence or move for a person and any descendants
hu: Egy személy és bármely leszármazottainak minden lakóhelye és költözése

en: A view showing all the places visited by all persons during their life.
    This is for a person and any descendant.
    You can see the dates corresponding to the period.
hu: A nézet minden személynek az életútja során meglátogatott minden helyét mutatja.
    Ez egy személy és annak leszármazottaira vonatkozik.
    Láthatóak az intervallumra vonatkozó dátumok.

en: A view showing the places visited by all family's members during their life: have these two people been able to meet?
hu: A nézet minden családtag teljes élete alatt felkeresett helyszíneket mutatja: találkozhattak ezek az emberek?

en: A view showing the places visited by two persons during their life: have these two people been able to meet?
hu: A nézet két személy egész élete alatt felkeresett helyszíneket mutatja: találkozhatott ez a két ember?

en: All known Places
hu: Minden ismert helyszín

en: A view showing all places of the database.
hu: A nézet az adatbázis összes helyszínét mutatja.

en: All places related to Events
hu: Eseményekhez tartozó minden helyszín

en: A view showing all the event places of the database.
hu: A nézet az adatbázis összes eseményhelyszínét mutatja.

en: Descendants of the active person.
hu: Az aktív személy leszármazottai.

en: All descendants for %s
hu: %s minden leszármazottja

en: Bookmark this person
hu: Jelölje meg ezt a személyt

en: The maximum number of generations.
hu: A generációk maximális száma.

en: Time in milliseconds between drawing two generations.
hu: Idő milliszekundumban két generáció rajzolása között.

en: The parameters for moves
hu: A mozgások paraméterei

en: Person places map
hu: Személy-hely térkép

en: Person places for %s
hu: Személy-helyek %s számára

en: Animate
hu: Megelevenít

en: Animation speed in milliseconds (big value means slower)
hu: Animációs sebesség milliszekundumban (a nagyobb érték a lassabb)

en: How many steps between two markers when we are on large move ?
hu: Hány lépés legyen két jel között, ha hosszú mozgásban vagyunk?

en: The minimum latitude/longitude to select large move.
    The value is in tenth of degree.
hu: Minimálisan kiválasztható szélességi/hosszúsági fok nagy mozgáshoz.
    Az érték tized fokokban értendő.

en: The animation parameters
hu: Animációs paraméterek

en: Places map
hu: Helyek térképe

en: Selecting all places
hu: Minden hely kiválasztása

en: Right click on the map and select 'show all places' to show all known places with coordinates. You can change the markers color depending on place type. You can use filtering.
hu: Jobb klikk a térképen, majd a 'minden hely mutatása' kijelölése megjeleníti az összes ismert hely koordinátáját. Megváltoztathatja a hely típusától függő kiemelő színt. Használhat szűrőket.

en: Right click on the map and select 'show all places' to show all known places with coordinates. You can use the history to navigate on the map. You can change the markers color depending on place type. You can use filtering.
hu: Jobb klikk a térképen, majd a 'minden hely mutatása' kijelölése megjeleníti az összes ismert hely koordinátáját. Megváltoztathatja a hely típusától függő kiemelő színt. Használhat szűrőket.

en: The place name in the status bar is disabled.
hu: A helyszín-név az állapot sorban kikapcsolva.

en: The maximum number of places is reached (%d).
hu: A elért helyszínek maximális száma (%d).

en: Some information are missing.
hu: Valamilyen információ hiányzik.

en: Please, use filtering to reduce this number.
hu: A szám csökkentéséhez kérem használja a szűrést.

en: You can modify this value in the geography option.
hu: Módosíthatja az értéket a földrajzi opcióban.

en: In this case, it may take time to show all markers.
hu: Ebben az esetben az összes jelzés mutatása eltart egy darabig.

en: Bookmark this place
hu: Jelölje meg ezt a helyet

en: Show all places
hu: Összes helyszín mutatása

en: Custom places name
hu: Szokásos helynév

en: The places marker color
hu: A helyek kiemelő színe

en: Edit the selected media object
hu: A kiválasztott médiaobjektum szerkesztése

en: Delete the selected media object
hu: A kiválasztott médiaobjektum törlése

en: Merge the selected media objects
hu: A kiválasztott médiaobjektum összefűzése

en: Media Filter Editor
hu: Médiaszűrő szerkesztő

en: View in the default viewer
hu: Nézet az alapértelmezett nézőkében

en: Cannot merge media objects.
hu: Nem összefűzhető médiaobjektumok.

en: Exactly two media objects must be selected to perform a merge. A second object can be selected by holding down the control key while clicking on the desired object.
hu: Összefűzéshez pontosan két médiaobjektumot kell kiválasztani. A második objektumot a Ctrl-gomb lenyomása és a kiválasztott objektumra való egyidejű kattintással választhatja ki.

en: Delete the selected note
hu: A kiválasztott jegyzet törlése

en: Merge the selected notes
hu: A kiválasztott jegyzetek összefűzése

en: Note Filter Editor
hu: Jegyzetszűrő szerkesztő

en: Cannot merge notes.
hu: Nem összefűzhető jegyzetek.

en: Exactly two notes must be selected to perform a merge. A second note can be selected by holding down the control key while clicking on the desired note.
hu: Összefűzéshez pontosan két jegyzetet kell kiválasztani. A második jegyzetet a Ctrl-gomb lenyomása és a kiválasztott jegyzetre való egyidejű kattintással választhatja ki.

[ctx: short for born]
en: b.
hu: szül.

[ctx: short for died]
en: d.
hu: hal.

[ctx: short for baptized]
en: bap.
hu: vízk.

[ctx: short for christened]
en: chr.
hu: ker.

[ctx: short for buried]
en: bur.
hu: elt.

[ctx: short for cremated]
en: crem.
hu: hamv.

en: Jump to child...
hu: Ugrás gyermekhez...

en: Jump to father
hu: Ugrás apához

en: Jump to mother
hu: Ugrás anyához

en: A person was found to be his/her own ancestor.
hu: A talált személy a saját őse.

en: Pre_vious
hu: El_őző

en: _Next
hu: _Következő

en: Mouse scroll direction
hu: Egérgörgetés iránya

en: Top <-> Bottom
hu: Felül <-> Alul

en: Left <-> Right
hu: Balra <-> Jobbra

en: About Pedigree View
hu: A Származás nézetről

en: Add New Parents...
hu: Új szülők hozzáadása...

en: Show images
hu: Képek mutatása

en: Show marriage data
hu: Házassági adatok mutatása

en: Show unknown people
hu: Ismeretlen emberek mutatása

en: Show tags
hu: Címkék mutatása

en: Tree style
hu: A fa stílusa

en: Compact
hu: Tömör

en: Expanded
hu: Kiterjesztett

en: Standard
hu: Szabványos

en: Tree direction
hu: A fa iránya

en: Tree size
hu: A fa mérete

en: Person View
hu: Személynézet

en: People Tree View
hu: Emberfa nézet

en: Place View
hu: Hely nézet

en: Place Tree View
hu: Helyfa nézet

en: Collapse this Entire Group
hu: A teljes csoport bezárása

en: Expand this Entire Group
hu: A teljes csoport kibontása

en: Organize Bookmarks...
hu: Könyvjelzők szervezése...

en: Add Existing Parents...
hu: Létező szülők hozzáadása...

en: Add Partner...
hu: Társ hozzáadása...

en: _Reorder
hu: _átrendezés

en: Add a new family with person as parent
hu: Új család hozzáadása szülőszeméllyel

en: Add a new set of parents
hu: Új szülők hozzáadása

en: Add person as child to an existing family
hu: Személy hozzáadása létező családhoz gyermekként

en: Change order of parents and families
hu: Szülők és családok sorrendjének változtatása

en: Edit the active person
hu: Aktív személy szerkesztése

en: Alive
hu: Élő

en: %(date)s in %(place)s
hu: %(date)s, %(place)s

en: Edit parents
hu: Szülők szerkesztése

en: Reorder parents
hu: Szülők újrarendezése

en: Remove person as child of these parents
hu: Személy - mint a szülők gyermeke - eltávolítása

en: Remove person as parent in this family
hu: Személy - mint szülő a családban - eltávolítása

en:  ({number_of} sibling) |  ({number_of} siblings)
hu[0]:  ({number_of} testvér)
hu[1]:  ({number_of} testvér)

en:  (1 brother)
hu:  (1 fiútestvér)

en:  (1 sister)
hu:  (1 lánytestvér)

en:  (1 sibling)
hu:  (1 testvér)

en:  (only child)
hu:  (csak gyermek)

en: Add new child to family
hu: Új gyermek hozzáadása a családhoz

en: Add existing child to family
hu: Létező gyermek hozzáadása a családhoz

en: Relationship type: %s
hu: Kapcsolattípus: %s

en: %(event_type)s %(date)s in %(place)s
hu: %(event_type)s %(date)s %(place)s -ba(e)n

en: Broken family detected
hu: Törött család található

en: Please run the Check and Repair Database tool
hu: Kérem futtassa az Adatbázis ellenőrzése és javítása eszközt

en:  ({number_of} child) |  ({number_of} children)
hu[0]:  ({number_of} gyermek)
hu[1]:  ({number_of} gyermek)

en:  (no children)
hu:  (nincs gyermek)

en: Use shading
hu: Árnyékolás használata

en: Display edit buttons
hu: Szerkesztőgombok mutatása

en: View links as website links
hu: Hivatkozások nézete, mint webhivatkozás

en: Show Details
hu: Részletek mutatása

en: Show Siblings
hu: Testvérek mutatása

en: Home URL
hu: Kezdőlap URL

en: Search URL
hu: URL keresése

en: Add a new repository
hu: Új tároló hozzáadása

en: Delete the selected repository
hu: A kiválasztott tároló törlése

en: Merge the selected repositories
hu: A kiválasztott tárolók összefűzése

en: Repository Filter Editor
hu: Tárolószűrő szerkesztő

en: Cannot merge repositories.
hu: Nem összefűzhető tárolók.

en: Exactly two repositories must be selected to perform a merge. A second repository can be selected by holding down the control key while clicking on the desired repository.
hu: Összefűzéshez pontosan két tárolót kell kiválasztani. A második tárolót a Ctrl-gomb lenyomása és a kiválasztott tárolóra való egyidejű kattintással választhatja ki.

en: Edit the selected source
hu: Kiválasztott forrás szerkesztése

en: Delete the selected source
hu: A kiválasztott forrás törlése

en: Merge the selected sources
hu: A kiválasztott források összefűzése

en: Source Filter Editor
hu: Forrásszűrő szerkesztő

en: Cannot merge sources.
hu: Nem összefűzhető források.

en: Exactly two sources must be selected to perform a merge. A second source can be selected by holding down the control key while clicking on the desired source.
hu: Összefűzéshez pontosan két forrást kell kiválasztani. A második forrást a Ctrl-gomb lenyomása és a kiválasztott forrásra való egyidejű kattintással választhatja ki.

en: The view showing all the events
hu: Az összes eseményt mutató nézet

en: The view showing all families
hu: Az összes családot mutató nézet

en: The view showing Gramplets
hu: Grampleteket mutató nézet

en: The view showing all the media objects
hu: Az összes médiaobjektumot mutató nézet

en: The view showing all the notes
hu: Az összes jegyzetet mutató nézet

en: The view showing all relationships of the selected person
hu: A kiválasztott személy összes kapcsolatait mutató nézet

en: The view showing an ancestor pedigree of the selected person
hu: A kiválasztott személy ős-családfa mutatásának nézete

en: Charts
hu: Diagramok

en: A view showing parents through a fanchart
hu: A szülőket legyezőgrafikonban mutató nézet

en: Showing descendants through a fanchart
hu: A leszármazottakat legyezőgrafikonban mutató nézet

en: Showing ascendants and descendants through a fanchart
hu: Leszármazottakat és ősöket legyezőgrafikonban mutató nézet

en: Grouped People
hu: Csoportosított emberek

en: The view showing all people in the Family Tree grouped per family name
hu: A nézet a Családfa összes személyének családnév szerinti csoportosítását mutatja

en: The view showing all people in the Family Tree in a flat list
hu: A nézet a Családfa összes személyének sima listáját jeleníti meg

en: The view showing all the places of the Family Tree
hu: Nézet a Családfában levő összes hely mutatására

en: Place Tree
hu: Helyszín-fa

en: A view displaying places in a tree format.
hu: Helyeket fa formátumban mutató nézet.

en: The view showing all the repositories
hu: Az összes tárolót mutató nézet

en: The view showing all the sources
hu: Az összes forrást mutató nézet

en: The view showing all the citations
hu: Az összes idézetet mutató nézet

en: Citation Tree
hu: Idézet-fa

en: A view displaying citations and sources in a tree format.
hu: Idézeteket és forrásokat fa formátumban mutató nézet.

en: Address Book
hu: Címjegyzék

en: This page contains an index of all the individuals in the database, sorted by their surname, with one of the following: Address, Residence, or Web Links. Selecting the person&#8217;s name will take you to their individual Address Book page.
hu: Ez az oldal az adatbázisban található összes személy listáját tartalmazza családnevük szerint, a következők egyikével: lakcím, lakóhely, vagy web-hivatkozás. Kiválasztva egy családnevet azok személyes címlista oldalára jutunk.

en: Full Name
hu: Teljes név

en: Web Links
hu: Web-hivatkozások

en: Narrative
hu: Elbeszélés

en: State/ Province
hu: Állam/megye

en: Generated by %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s %(version)s
hu: Készült a %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s %(version)s-al

en: Last change was the %(date)s
hu: Az utolsó változás dátuma %(date)s

en:  on %(date)s
hu:  %(date)s-én(án)

en: %(http_break)sCreated for %(subject_url)s
hu: %(http_break)sKészült %(subject_url)s számára

en: Basic-Blue
hu: Alap-kék

en: Visually Impaired
hu: Vizuálisan fogyatékos

en: Go to top
hu: Ugrás felülre

[ctx: Html]
en: Home
hu: Kezdőlap

en: Heatmaps
hu: Hőtérképek

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Download
hu: Letöltés

en: Contact
hu: Elérés

en: Web Calendar
hu: Web-naptár

en: Heatmap
hu: Hőtérkép

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Other media: videos, pdfs...
hu: Más médiumok: videók, pdf-ek...

en:  [Click to Go]
hu:  [Kattintson az induláshoz]

en: Latter-Day Saints/ LDS Ordinance
hu: Utolsó Napok Szentjei/Mormon rend

en: Family Map
hu: Családtérkép

en: Invalid latitude
    (syntax: 18\u00b09'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)
hu: Érvénytelen szélességi fok
    (szintaktika: 18\u00b09'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)

en: Invalid longitude
    (syntax: 18\u00b09'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)
hu: Érvénytelen hosszúsági fok
    (szintaktika: 18\u00b09'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)

en: Church Parish
hu: Egyházmegye

en: Locations
hu: Koordináták

en: circa
hu: körül

en: around
hu: körülbelül

en: Web Calendar Report
hu: Web naptár összesítő

en: Calculating Holidays for year %04d
hu: %04d év ünnepnapjainak meghatározása

en: Full year at a Glance
hu: Teljes év Pillantásra

en: NarrativeWeb Home
hu: Elbeszélő web kezdőoldal

en: Formatting months ...
hu: Hónapok feldolgozása...

en: Creating Year At A Glance calendar
hu: Egy év Pillantás naptár létrehozása

en: %(year)d, At A Glance
hu: %(year)d, Pillantás

en: This calendar is meant to give you access to all your data at a glance compressed into one page. Clicking on a date will take you to a page that shows all the events for that date, if there are any.
hu: Ez a naptár lehetővé teszi az összes adat egy oldalra sűrítését, és azok megtekintését egy pillantás alatt. Egy adatra kattintva a dátumhoz tartozó oldalra juthat, ahol a dátum minden eseménye (ha van) látható.

en: One Day Within A Year
hu: Egy nap az éven belül

en: %(spouse)s and %(person)s
hu: %(spouse)s és %(person)s

en: %s old
hu: %s éves

en: %s since death
hu: %s óta halott

en: death
hu: halál

en: %(couple)s, <em>wedding</em>
hu: %(couple)s, <em>esküvő</em>

en: Until
hu: Meddig

en: {couple}, {years} year anniversary | {couple}, {years} year anniversary
hu[0]: {couple}, {years} éves évforduló
hu[1]: {couple}, {years} éves évforduló

en: This page is for the user/ creator of this Family Tree/ Narrative website to share a couple of files with you regarding their family.  If there are any files listed below, clicking on them will allow you to download them. The download page and files have the same copyright as the remainder of these web pages.
hu: Ez az oldal ennek a családfának/bemutató web-oldalának felhasználói/létrehozói számára lett létrehozva a családra vonatkozó fájlok megosztására. Ha alább  bármilyen fájllista látható, azokra kattintva az letölthető. A letöltő oldal és a fájlok  ugyanolyan szerzői jog alá esik, mint maguk a web-oldalak.

en: File Name
hu: Fájl Név

en: Last Modified
hu: Utoljára módosítva

en: No file to download
hu: Nincs letölthető fájl

en: Creating event pages
hu: Esemény oldalak létrehozása

en: Event types beginning with letter %s
hu: %s betűvel kezdődő eseménytípusok

en: This page contains an index of all the events in the database, sorted by their type and date (if one is present). Clicking on an event&#8217;s Gramps ID will open a page for that event.
hu: Ez az oldal az adatbázisban található összes esemény listáját tartalmazza típus és dátum szerint (ha van). Az esemény Gramps azonosítójára kattintva az esemény oldalára jutunk.

en: Creating family pages...
hu: Családoldalak létrehozása...

en: Families beginning with letter
hu: Családok, melyek kezdőbetűje

en: This page contains an index of all the families/ relationships in the database, sorted by their family name/ surname. Clicking on a person&#8217;s name will take you to their family/ relationship&#8217;s page.
hu: Ez az oldal az adatbázisban található összes család/kapcsolat listáját tartalmazza a család neve/vezetékneve szerint. A személy nevére kattintva a név a család/kapcsolat oldalára juttat.

en: Family Map for %s
hu: Családtérkép %s számára

en: Creating heatmap pages for events
hu: Hőtérkép lapok létrehozása eseményekhez

en: The next section contains an index of all the events for an Heatmap map.
hu: A következő szakasz minden esemény indexét tartalmazza egy Hőtérképhez.

[ctx: Event Name]
en: Name
hu: Név

en: Places beginning with letter %s
hu: %s betűvel kezdődő helyek

en: Heatmap for %s within the selected filter
hu: A kiválasztott szűrőben %s hőtérképe

en: The next section contains an index of all the surnames for an Heatmap map.
hu: A következő szakasz minden vezetéknév indexét tartalmazza egy Hőtérképhez.

[ctx: Name]
en: Surname
hu: Vezetéknév

en: The next section contains an index of all the tags for an Heatmap map.
hu: A következő szakasz minden címke indexét tartalmazza egy Hőtérképhez.

en: This section contains the map for all people with the event: {event_type} ({selected_filter})
hu: Ez a szakasz minden ember egy eseményhez kötődő térképét tartalmazza: {event_type} ({selected_filter})

en:  which has no event for the selected filter.
hu:  , amelynek nincs eseménye a kiválasztott szűrőnél.

en: This section contains the map of all events for: {surname} ({selected_filter})
hu: Ez a szakasz minden esemény térképét tartalmazza {surname} ({selected_filter}) számára

en: This section contains the map for all people, events with the tag: {tag} ({selected_filter})
hu: Ez a szakasz minden ember, esemény térképét tartalmazza {tag} ({selected_filter}) címkével

en: Home
hu: Kezdőlap

en: Creating media pages
hu: Médiaoldalak létrehozása

en: This page contains an index of all the media objects in the database, sorted by their title. Clicking on the title will take you to that media object&#8217;s page.  If you see media size dimensions above an image, click on the image to see the full sized version.
hu: Ez az oldal az adatbázisban található összes médiaobjektum listáját tartalmazza címük szerint. Kiválasztva egy címet a médiaobjektum oldalára jutunk.  Ha a kép felett látható a média mérete, rákattintva a teljes méret látható lesz.

[ctx: Media]
en:  Name
hu:  Név

en: Mime Type
hu: MIME-típus

en: Creating list of media pages
hu: Médiaoldal-lista létrehozása

en: Narrated Web Site Report
hu: Leíró web-oldal összesítő

en: Below unused media objects
hu: Alább a használatlan média objektumok

en: %(strong1_strt)s%(page_number)d%(strong_end)s of %(strong2_strt)s%(total_pages)d%(strong_end)s
hu: A %(strong2_strt)s%(total_pages)d%(strong_end)s %(strong1_strt)s%(page_number)d%(strong_end)s-a(e)

en: The file has been moved or deleted.
hu: A fájl mozgatva, vagy törölve lett.

en: This is a remote media
hu: Ez nem helyi média

en: File Type
hu: Fájltípus

en: Missing media object:
hu: Hiányzó médiaobjektum:

en: Neither %(current)s nor %(parent)s are directories
hu: Sem %(current)s, sem %(parent)s nem mappa

en: Could not create the directory: %s
hu: Nem lehet létrehozni a mappát : %s

en: Invalid file name
hu: Szabálytalan fájlnév

en: The archive file must be a file, not a directory
hu: Az archívumnak fájlnak kell lennie, nem mappának

en: ID=%(grampsid)s, path=%(dir)s
hu: Azonosító=%(grampsid)s, path=%(dir)s

en: Missing media objects:
hu: Hiányzó médiaobjektumok:

en: Constructing list of other objects...
hu: Más objektum-lista felépítése...

en: Family of %(husband)s and %(spouse)s
hu: %(husband)s és %(spouse)s családja

en: Family of %s
hu: %s családja

en: Creating GENDEX file
hu: GENDEX fájl létrehozása

en: Creating surname pages
hu: Családnév oldalak létrehozása

en: Creating thumbnail preview page...
hu: Bélyegkép előnézet oldal létrehozása...

en: Creating statistics page...
hu: Statisztikai oldal létrehozása...

en: Creating updates page...
hu: Frissítési oldal létrehozása...

en: Creating address book pages ...
hu: Címlista oldalak létrehozása ...

en: Narrative Website Report for the %s language
hu: Leíró weboldal összesítő %s nyelvhez

en: Narrative Website Report
hu: Leíró weboldal jelentés

en: Store website in .tar.gz archive
hu: A honlapot .tar.gz archívumban tárolja

en: Whether to store the website in an archive file
hu: Legyen-e a weboldal archívum fájlban tárolva

en: The destination directory for the web files
hu: A web-fájlok cél könyvtára

en: My Family Tree
hu: Családfám

en: Website title
hu: A weboldal neve

en: The title of the website
hu: A weboldal megnevezése

en: Select filter to restrict people that appear on the website
hu: Válasszon korlátozó szűrőt a weboldalon megjelenő személyekhez

en: Show the relationship between the current person and the active person
hu: Kapcsolat mutatása a kiválasztott és a kiinduló személy között

en: For each person page, show the relationship between this person and the active person.
hu: Minden személy oldalon a kapcsolat mutatása a kiválasztott és a kiinduló személy között.

en: File extension
hu: Fájlkiterjesztés

en: The extension to be used for the web files
hu: A web-fájlokhoz használandó kiterjesztés

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: The copyright to be used for the web files
hu: A web-fájlokra vonatkozó szerzői jog

en: StyleSheet
hu: Stíluslap

en: The default stylesheet to be used for the pages
hu: Az oldalakhoz használandó stíluslap

en: Horizontal -- Default
hu: Vízszintes -- alapértelmezett

en: Vertical   -- Left Side
hu: Függőleges -- bal oldal

en: Fade       -- WebKit Browsers Only
hu: Homályosít      -- csak WebKit böngészők

en: Drop-Down  -- WebKit Browsers Only
hu: Legördülő  -- csak WebKit böngészők

en: Navigation Menu Layout
hu: Navigációs menü elrendezés

en: Choose which layout for the Navigation Menus.
hu: Válassza ki a Navigációs menü elrendezését.

en: Normal Outline Style
hu: Normál kontúr stílus

en: Citation References Layout
hu: Idézet Hivatkozások elrendezése

en: Specify the default layout for the Citation References section on the source page
hu: Határozza meg a forrás oldal alapértelmezett elrendezését az Idézet Hivatkozások szakaszhoz

en: Include ancestor's tree
hu: Az ős-fával

en: Whether to include an ancestor graph on each individual page
hu: Legyen-e minden személy oldalán az ős-grafikon is

en: Add previous/next
hu: Előző/következő hozzáadása

en: Add previous/next to the navigation bar.
hu: Előző/következő hozzáadása a navigációs sávhoz.

en: This is a secure site (HTTPS)
hu: Ez egy biztonságos oldal (HTTPS)

en: Whether to use http:// or https://
hu: http://- vagy https://-t használjon

en: Toggle sections
hu: Jelző szakaszok

en: Check it if you want to open/close a section
hu: Ellenőrizze, ha kinyitni/bezárni akarja a szakaszt

en: Max. rows in an index
hu: Max. sorok egy indexben

en: The maximum number of rows to include in an index page
hu: Az index oldalban levő sorok legnagyobb száma

en: Extra Pages
hu: Többlet lapok

en: Extra page name
hu: Többlet lap neve

en: Your extra page name like it is shown in the menubar
hu: A többlet lap neve, ahogyan a menüsávban látható

en: Your extra page path
hu: Többlet lapjának útvonala

en: Your extra page path without extension
hu: Többlet lapjának útvonala kiterjesztés nélkül

en: Do we use multiple translations?
hu: Több fordítást használjunk?

en: Whether to display the narrative web in multiple languages.
    See the translation tab to add new languages to the default one defined in the next field.
hu: Mutasson-e elbeszélő webet több nyelven.
    Lásd a fordítás címkét új nyelvek hozzáadásához a következő mezőben mutatott alapértelmezetthez.

en: Sort all children in birth order
hu: Rendezze az összes gyermeket születési sorrendbe

en: Whether to display children in birth order or in entry order.
hu: Legyenek-e a gyermekek születési-, vagy belépési sorrendbe rendezve.

en: Do we display coordinates in the places list?
hu: Mutassuk-e a koordinátákat a helylistában?

en: Whether to display latitude/longitude in the places list.
hu: Mutassuk-e a hosszúságot/szélességet a helylistában.

en: Sort places references either by date or by name
hu: Helyek hivatkozásainak dátum és név szerinti rendezése

en: Sort the places references by date or by name. Not set means by date.
hu: Helyek hivatkozásainak rendezése dátum, vagy név szerint. Ha nincs beállítás az dátum szerinti rendezést jelent.

en: Graph generations
hu: Generációk grafikonja

en: The number of generations to include in the ancestor graph
hu: Az ős grafikonba kerülő generációk száma

en: Include narrative notes just after name, gender
hu: A történet jegyzetei közvetlenül a név, nem után legyenek

en: Include narrative notes just after name, gender and age at death (default) or include them just before attributes.
hu: A történet jegyzetei közvetlenül az elhalálozás (alaphelyzet) név, nem és kor után; vagy közvetlenül a tulajdonságok előtt legyenek.

en: Page Generation
hu: Generáció oldal

en: Home page note
hu: Kezdő oldal szöveg

en: A note to be used on the home page
hu: A kezdőlapon megjelenő szöveg

en: Home page image
hu: Kezdőlap kép

en: An image to be used on the home page
hu: Egy kép, ami a kezdőlapon lesz

en: Introduction note
hu: Bevezető szöveg

en: A note to be used as the introduction
hu: Egy szöveg, ami a bevezetésben lesz

en: Introduction image
hu: Bevezető kép

en: An image to be used as the introduction
hu: Egy kép, ami a bevezetésben lesz

en: Publisher contact note
hu: A kiadó kapcsolat információja

en: A note to be used as the publisher contact.
    If no publisher information is given,
    no contact page will be created
hu: Szöveg a kiadó kapcsolati információjával.
    Ha nincs kiadói információ, akkor
    nem lesz kapcsolati oldal létrehozva

en: Publisher contact image
hu: A kiadó kapcsolati képe

en: An image to be used as the publisher contact.
    If no publisher information is given,
    no contact page will be created
hu: Egy kép a kiadó kapcsolati információjával.
    Ha nincs kiadói információ, akkor
    nem lesz kapcsolati oldal létrehozva

en: HTML user header
hu: HTML felhasználói fejléc

en: A note to be used as the page header or a PHP code to insert.
hu: Az oldal fejlécében, vagy egy PHP kódként beillesztendő szöveg.

en: HTML user footer
hu: HTML felhasználói lábléc

en: A note to be used as the page footer
hu: Egy szöveg, ami az oldal láblécében lesz

en: PHP user session
hu: PHP felhasználó munkamenet

en: A note to use for starting the php session.
    This option will be available only if the .php file extension is selected.
hu: Egy megjegyzés a php munkamenet indításához.
    Ez csak .php fájlkiterjesztés kiválasztásakor lesz használható.

en: Images Generation
hu: Képek generálása

en: Include images and media objects
hu: Képekkel és médiaobjektumokkal

en: Whether to include a gallery of media objects
hu: Legyen-e benne a médiaobjektumok galériája

en: Create the images index
hu: Kép indexek létrehozása

en: This option allows you to create the images index
hu: Ez lehetővé teszi kép indexek létrehozását

en: Include unused images and media objects
hu: A nem használt képekkel és médiaobjektumokkal

en: Whether to include unused or unreferenced media objects
hu: Legyenek-e benne nem használt, vagy nem-hivatkozott médiaobjektumok

en: Create and only use thumbnail- sized images
hu: Csak bélyegkép méretű képek létrehozása és használata

en: This option allows you to create only thumbnail images instead of the full-sized images on the Media Page. This will allow you to have a much smaller total upload size to your web hosting site.
hu: Ezek a beállítások lehetővé teszik nem teljes - mint a Média oldalon -, hanem bélyegkép méretű képek létrehozását. Ez a web-kiszolgáló oldalra sokkal kisebb feltöltési méretet tesz lehetővé.

en: Create the thumbnail index
hu: Bélyegkép index létrehozása

en: This option allows you to create the thumbnail index
hu: Lehetővé teszi bélyegkép indexek létrehozását

en: Max width of initial image
hu: A kezdőkép maximális szélessége

en: This allows you to set the maximum width of the image shown on the media page.
hu: Lehetővé teszi a kép maximális mutatott szélességének beállítását a média oldalon.

en: Include download page
hu: Letöltés lappal együtt

en: Whether to include a database download option
hu: Legyen-e letöltés opcióhoz adatbázis benne

en: How many downloads
hu: Hány letöltés

en: The number of download files to include in the download page
hu: A letöltési oldalon letölthető fájlok száma

en: Download Filename #%c
hu: #%c nevű fájl letöltése

en: File to be used for downloading of database
hu: Az adatbázis letöltéséhez használandó fájl

en: Description for download
hu: A letöltés leírása

en: Family Tree #%c
hu: #%c Családfa

en: Give a description for this file.
hu: Adja meg a fájl leírását.

en: Advanced Options
hu: Haladó opciók

en: Character set encoding
hu: Karakterkészlet kódolás

en: The encoding to be used for the web files
hu: A web-oldal karakterkódja

en: Include link to active person on every page
hu: Aktív személy hivatkozással minden oldalon

en: Include a link to the active person (if they have a webpage)
hu: Együtt egy hivatkozással aktív személyhez (ha van web-oldala)

en: Include a column for birth dates on the index pages
hu: Legyen oszlop a születési dátumokhoz az index oldalakon

en: Whether to include a birth column
hu: Legyen-e születési oszlop

en: Include a column for death dates on the index pages
hu: Legyen oszlop a halálozási dátumokhoz az index oldalakon

en: Whether to include a death column
hu: Legyen-e halálozási oszlop

en: Include a column for partners on the index pages
hu: Legyen oszlop a társaknak az index oldalakon

en: Whether to include a partners column
hu: Legyen-e társak oszlop

en: Include a column for parents on the index pages
hu: Legyen oszlop a szülőknek az index oldalakon

en: Whether to include a parents column
hu: Legyen-e szülők oszlop

en: Include half and/or step-siblings on the individual pages
hu: Legyen fél- és/vagy mostohatestvér az egyes oldalakon

en: Whether to include half and/or step-siblings with the parents and siblings
hu: Benne legyenek-e a fél- és/vagy mostohatestvérek a szülőkkel és testvérekkel

en: Include family pages
hu: Családi oldalakkal együtt

en: Whether or not to include family pages.
hu: Legyenek-e benne családi oldalak is.

en: Include event pages
hu: Esemény oldalakkal együtt

en: Add a complete events list and relevant pages or not
hu: Adjon-e hozzá eseménylistát és fontos oldalakat, vagy sem

en: Include other roles
hu: Más szerepekkel együtt

en: Include persons with other roles to an event
hu: Egy eseményhez más szerepekkel kapcsolódó személyekkel együtt

en: Include place pages
hu: Helyek oldalaival együtt

en: Whether or not to include the place pages.
hu: Legyenek-e benne hely oldalak, vagy sem.

en: Include unused place pages
hu: Nem használt hely oldalakkal együtt

en: Whether or not to include the unused place pages.
hu: Legyenek-e benne nem használt hely oldalak, vagy sem.

en: Include source pages
hu: Forrás oldalakkal

en: Whether or not to include the source pages.
hu: Legyenek-e benne forrás oldalak, vagy sem.

en: Include repository pages
hu: Tároló oldalakkal együtt

en: Whether or not to include the repository pages.
hu: Legyenek-e benne tároló oldalak, vagy sem.

en: Include GENDEX file (/gendex.txt)
hu: GENDEX-fájllal (/gendex.txt)

en: Whether to include a GENDEX file or not
hu: Legyen-e benne GENDEX-fájl, vagy sem

en: Include address book pages
hu: Címlista oldalakkal együtt

en: Whether or not to add Address Book pages,which can include e-mail and website addresses and personal address/ residence events.
hu: Legyenek-e hozzáadva olyan Címlista oldalak (vagy sem), melyek e-mail-, web-oldal- és személyes lak-/lakóhely címeket tartalmaznak.

en: Include the statistics page
hu: Statisztikai oldallal együtt

en: Whether or not to add statistics page
hu: Legyen, vagy ne legyen statisztikai oldal hozzáadás

en: Place Map Options
hu: Helytérkép Opciók

en: Stamen Map
hu: Stamen Térkép

en: Map Service
hu: Térképszolgáltatás

en: Choose your choice of map service for creating the Place Map Pages.
hu: A Helytérkép oldalak létrehozásához válasszon egy térképszolgáltatást.

en: Include Place map on Place Pages
hu: Helytérképpel a Helyek oldalon

en: Whether to include a place map on the Place Pages, where Latitude/ Longitude are available.
hu: Legyen-e helytérkép a Helyek oldalon, ahol a szélességi/hosszúsági fokok elérhetőek.

en: Include Family Map Pages with all places shown on the map
hu: Családtérkép oldalakkal az összes hely jelölésével a térképen

en: Whether or not to add an individual page map showing all the places on this page. This will allow you to see how your family traveled around the country.
hu: Legyen-e egyéni oldalhoz térkép hozzáadva, ami jelöli az összes helyet az oldalon. Ez lehetővé teszi a család országon belüli utazásainak bemutatását.

en: Family Links
hu: Család hivatkozások

en: Drop
hu: Eldobás

en: Markers
hu: Jelzők

en: Google/ FamilyMap Option
hu: Google/ CsaládTérkép opció

en: Select which option that you would like to have for the Google Maps family-map pages...
hu: Válassza ki, milyen opciókkal szeretné a Google Térképeken a családtérkép oldalakat megjeleníteni...

en: Google maps API key
hu: Google térkép API kulcs

en: The API key used for the Google maps.
    This key is mandatory and must be valid
hu: A Google térképhez használt API kulcs.
    A kulcs szükséges és érvényesnek kell lennie

en: How to get the API key
hu: Hogyan kapjuk meg az API kulcsot

en: Copy and paste this value in your browser.
    The Google maps service must be selected.
hu: Az értéket másolja és illessze be böngészőjébe.
    A Google-térkép szolgáltatásnak kiválasztottnak kell lennie.

en: Toner
hu: Festékkazetta

en: Terrain
hu: Terep

en: WaterColor
hu: WaterColor/Vízfesték

en: Stamen Option
hu: Stamen opciók

en: Select which option that you would like to have for the Stamen map map-pages...
hu: Válassza ki, milyen opciókat szeretne a Stamen Térkép lapokhoz…

en: Stamen maps API key
hu: Stamen térkép API kulcs

en: The API key used for the Stamen maps.
    This key is mandatory and must be valid
hu: A Stamen térképhez használt API kulcs.
    A kulcs szükséges és érvényesnek kell lennie

en: Copy and paste this value in your browser.
    The Stamen maps service must be selected.
hu: Az értéket másolja és illessze be böngészőjébe.
    A Stamen-térkép szolgáltatásnak kiválasztottnak kell lennie.

[ctx: val]
en: in %(inipth)s (%(val)s)
hu: %(inipth)s (%(val)s)-ban

en: latest
hu: legutolsó

en: openlayers version to use
hu: használandó openlayers verzió

en: You should use this option only if you can't see the maps in your website for OpenStreetMap or Stamen maps
    You can change the value in the specified file. The option name to modify is openlayers_version.
    See OLDER VERSIONS in https://openlayers.org/
hu: Ezt a lehetőséget csak akkor használja, ha az Ön weboldalán az OpenStreetMap, vagy Stamen térképek nem láthatóak
    Megváltoztathatja az értéket meghatározott fájlban. A változtatandó lehetőség neve: openlayers_version.
    Lásd a https://openlayers.org/ OLDER VERSIONS részben

en: Other inclusion (CMS, web calendar, PHP)
hu: Egyéb számításba veendő (CMS, Web-naptár, PHP)

en: Do we include these pages in a CMS web?
hu: Betegyük ezeket a lapokat a CMS web-be ?

en: Where do you place your website? default = /NAVWEB
hu: Hova helyezi az Ön web helyét ? Alapértelmezett = /NAVWEB

en: Include the news and updates page
hu: A hírek és frissítési oldallal együtt

en: Whether to include a page with the last updates
hu: Legyen-e benne a legutóbbi frissítések oldala

en: Max days for updates
hu: Max. napok száma frissítésekhez

en: You want to see the last updates on how many days?
hu: Hány napi legutóbbi frissítést kíván látni?

en: Max number of updates per object to show
hu: Objektumonként mutatott frissítések max. száma

en: How many updates do you want to see max
hu: Max. hány napi frissítést akar látni

en: Translations
hu: Fordítások

en: Second language
hu: Második nyelv

en: Site name for your second language
hu: Webhely neve a második nyelvhez

en: This site title
hu: A web-oldal címe

en: Enter a title in the respective language
hu: A cím megadása a megfelelő nyelven

en: Third language
hu: Harmadik nyelv

en: Site name for your third language
hu: A webhely neve a harmadik nyelvhez

en: Fourth language
hu: Negyedik nyelv

en: Site name for your fourth language
hu: A webhely neve a negyedik nyelvhez

en: Fifth language
hu: Ötödik nyelv

en: Site name for your fifth language
hu: A webhely neve az ötödik nyelvhez

en: Sixth language
hu: Hatodik nyelv

en: Site name for your sixth language
hu: A webhely neve a hatodik nyelvhez

en: Calendar Options
hu: Naptár tulajdonságok

en: Do we include the web calendar ?
hu: Betegyük a web-naptárt ?

en: Whether to include a calendar for year %s
hu: Legyen-e benne naptár a(z) %s évhez

en: Create one day event pages for Year At A Glance calendar
hu: Egy év - egy pillantás naptárhoz egynapos eseményoldal létrehozása

en: Whether to create one day pages or not
hu: Legyen-e egynapos oldal létrehozva, vagy sem

en: Include birthdays in the calendar
hu: Születésnapok a naptárban is

en: Include anniversaries in the calendar
hu: Évfordulók a naptárban is

en: Show data only after year
hu: Adat mutatása az év után

en: Show data only after this year. Default is current year -  'maximum age probably alive' which is defined in the dates preference tab.
hu: Adat mutatása csak ezután az év után. Alapértelmezett a jelenlegi év -  'a valószínűleg élő legmagasabb kor' az adatok beállítása fülön meghatározott.

en: HeatMap Options
hu: Hőtérkép Opciók

en: Include heatmap pages
hu: Hőtérkép oldalakkal együtt

en: Whether to include heatmap pages for events
hu: Legyenek-e benne az események hőtérkép oldalai

en: Point size
hu: Pont méret

en: Set the size of the heatmap points.
    Default: 8
hu: Állítsa be a forró pontok méretét.
    Alapérték: 8

en: Blur
hu: Elmosás

en: Set the blur size.
    Default: 15
hu: Elmosási érték beállítása.
    Alapérték: 15

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Creating individual pages
hu: Egyéni oldalak elkészítése

[ctx: letter]
en: Surnames %(surname)s beginning with letter %(letter)s
hu: %(letter)s betűvel kezdődő %(surname)s vezetéknevek

en: This page contains an index of all the individuals in the database, sorted by their last names. Selecting the person&#8217;s name will take you to that person&#8217;s individual page.
hu: Ez az oldal az adatbázisban található összes személy listáját tartalmazza családnevük szerint. Kiválasztva egy nevet a személy saját oldalára jutunk.

en: <absent>
hu: <hiányzó>

en: Tracking %s
hu: %s követése

en: This map page represents that person and any descendants with all of their event/places. If you place your mouse over the marker it will display the place name. The markers and the Reference list are sorted in date order (if any?). Clicking on a place&#8217;s name in the Reference section will take you to that place&#8217;s page.
hu: Ez a térképoldal a személy és őseinek összes eseményének/helyszínének helyét mutatja. Ha az egérmutatót a jelölő fölé viszi, akkor a helyszín neve megjelenik. A jelölők és a Hivatkozási lista dátum sorrendben jelenik meg (ha van bármilyen). A Hivatkozás részben a helyszín nevére kattintva a helyszín oldalára kerülünk.

en: Place Title
hu: Helycím

en: Drop Markers
hu: Jelölések dobása

en: Call Name
hu: Hívónév

en: Nick Name
hu: Bece-név

en: Age at Death
hu: Kora a halálakor

en: Stepfather
hu: Mostohaapa

en: Stepmother
hu: Mostohaanya

en: Not siblings
hu: Nem testvérek

en: Relation to the center person
hu: Kapcsolat a kiinduló személlyel

en: Relation to main person
hu: Kapcsolat a fő személyhez

en: Relation within this family (if not by birth)
hu: Kapcsolat a családon belül (ha az nem születési)

en: Creating place pages
hu: Helyoldalak létrehozása

en: This page contains an index of all the places in the database, sorted by their title. Clicking on a place&#8217;s title will take you to that place&#8217;s page.
hu: Ez az oldal az adatbázisban található összes személy listáját tartalmazza címük/titulusuk szerint. Kiválasztva egy nevet a személy saját oldalára jutunk.

[ctx: Place Name]
en: Name
hu: Név

en: State/Province
hu: Állam/Tartomány

en: Place Map
hu: Helytérkép

en: Creating repository pages
hu: Tárolóoldalak létrehozása

en: This page contains an index of all the repositories in the database, sorted by their title. Clicking on a repositories&#8217;s title will take you to that repositories&#8217;s page.
hu: Ez az oldal az adatbázisban található összes tároló listáját tartalmazza címük szerint. Kiválasztva egy tároló címét a tároló oldalára jutunk.

[ctx: Repository]
en: Name
hu: Név

en: Creating source pages
hu: Forrásoldalak létrehozása

en: This page contains an index of all the sources in the database, sorted by their title. Clicking on a source&#8217;s title will take you to that source&#8217;s page.
hu: Ez az oldal az adatbázisban található összes forrás listáját tartalmazza címük szerint listázva. Kiválasztva egy forrás címét a forrás oldalára jutunk.

[ctx: Source Name]
en: Name
hu: Forrásnév

en: Publication information
hu: Kiadvány információ

en: Database overview
hu: Adatbázis áttekintés

en: Narrative web content report for
hu: Leíró web-tartalom összesítő

en: This page contains an index of all the individuals in the database with the surname of %s. Selecting the person&#8217;s name will take you to that person&#8217;s individual page.
hu: Ez az oldal az adatbázisban található összes személy listáját tartalmazza %s családnévvel. Kiválasztva egy nevet a személy saját oldalára jutunk.

en: Surnames by person count
hu: Vezetéknevek személyek száma szerint

en: This page contains an index of all the surnames in the database. Selecting a link will lead to a list of individuals in the database with this same surname.
hu: Ez az oldal az adatbázisban található összes családnév listáját tartalmazza. Egy hivatkozást kiválasztva az adatbázis azonos családnevű személyek listájához jutunk.

en: Number of People
hu: Emberek Száma

en: Surnames beginning with letter '{letter}' {char}
hu: '{letter}' {char} betűvel kezdődő vezetéknevek

en: This page displays a indexed list of all the media objects in this database. It is sorted by media title. There is an index of all the media objects in this database. Clicking on a thumbnail will take you to that image&#8217;s page.
hu: Ez az oldal az adatbázisban található összes média objektum indexelt listáját mutatja. A lista név szerint rendezett. Az adatbázis minden média objektumának van egy indexe. A bélyegképre kattintva a kép oldalára jutunk.

en: New and updated objects
hu: Új és frissített objektumok

[ctx: nb]
en: This page contains the last updated objects in the database in the last %(days)d days and for a maximum of %(nb)d objects per object type.
hu: Ez az oldal az adatbázis legutóbbi %(days)d nap objektum frissítéseit és objektum típusokként maximum %(nb)d objektumát tartalmazza.

en: Generated by %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s on %(date)s
hu: Készült a %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s-al %(date)s-n

en: Calendar Title
hu: Naptárcím

en: My Family Calendar
hu: Családi naptáram

en: The title of the calendar
hu: A naptár címe

en: The stylesheet to be used for the web pages
hu: A weboldalhoz használandó stíluslap

en: Content Options
hu: Tartalom opciók

en: Create multiple year calendars
hu: Többéves naptár létrehozása

en: Whether to create Multiple year calendars or not.
hu: Legyen-e több évet tartalmazó naptár létrehozva, vagy sem.

en: Start Year for the Calendar(s)
hu: A(z) (s) naptár kezdő éve

en: Enter the starting year for the calendars between 1900 - 3000
hu: Írja be 1900 - 3000 között a naptár kezdőévét

en: End Year for the Calendar(s)
hu: A(z) (s) naptár utolsó éve

en: Enter the ending year for the calendars between 1900 - 3000.
hu: Írja be 1900 - 3000 között a naptár utolsó évét.

en: Holidays will be included for the selected country
hu: Az ünnepnapok a kiválasztott országra fognak vonatkozni

en: Jan - Jun Notes
hu: Jan - Jún jegyzetek

en: January Note
hu: Januári jegyzet

en: The note for the month of January
hu: Januárra vonatkozó szöveg

en: February Note
hu: Februári jegyzet

en: The note for the month of February
hu: Februárra vonatkozó szöveg

en: March Note
hu: Márciusi jegyzet

en: The note for the month of March
hu: Márciusra vonatkozó szöveg

en: April Note
hu: Áprilisi jegyzet

en: The note for the month of April
hu: Áprilisra vonatkozó szöveg

en: May Note
hu: Májusi jegyzet

en: The note for the month of May
hu: Májusra vonatkozó szöveg

en: June Note
hu: Júniusi jegyzet

en: The note for the month of June
hu: Júniusra vonatkozó szöveg

en: Jul - Dec Notes
hu: Júl - Dec jegyzetek

en: July Note
hu: Júliusi jegyzet

en: The note for the month of July
hu: Júliusra vonatkozó szöveg

en: August Note
hu: Augusztusi jegyzet

en: The note for the month of August
hu: Augusztusra vonatkozó szöveg

en: September Note
hu: Szeptemberi jegyzet

en: The note for the month of September
hu: Szeptemberre vonatkozó szöveg

en: October Note
hu: Októberi jegyzet

en: The note for the month of October
hu: Októberre vonatkozó szöveg

en: November Note
hu: Novemberi jegyzet

en: The note for the month of November
hu: Novemberre vonatkozó szöveg

en: December Note
hu: Decemberi jegyzet

en: The note for the month of December
hu: Decemberre vonatkozó szöveg

en: Link to Narrated Web Report
hu: Leíró web-oldal összesítőre hivatkozás

en: Whether to link data to web report or not
hu: Legyen-e adathivatkozás a web összesítőre, vagy sem

en: Link prefix
hu: Hivatkozás előtag

en: A Prefix on the links to take you to Narrated Web Report
hu: Egy hivatkozás előtag, ami Leíró web-oldal összesítőre visz

en: Narrated Web Site
hu: Leíró web-oldal

en: Produces web (HTML) pages for individuals, or a set of individuals
hu: Személy, vagy személyek web- (HTML) oldalainak létrehozása

en: Produces web (HTML) calendars.
hu: Web- (HTML) naptár létrehozása.

en: Webstuff
hu: Web-anyag

en: Provides a collection of resources for the web
hu: Forrásgyűjteményt biztosít a webhez

note: Translators: Basic Ash style sheet
en: Basic-Ash
hu: Alap-kőris

en: Basic-Cypress
hu: Alap-ciprus

en: Basic-Lilac
hu: Alap-orgona

en: Basic-Peach
hu: Alap-barack

en: Basic-Spruce
hu: Alap-fenyő

en: No style sheet
hu: Nincs stíluslap
