Gramps 5.1.1 - en to hr translation catalogue (7011 entries)

en: Bulgaria
hr: Bugarska

en: Canada
hr: Kanada

en: Catalonia
hr: Katalonija

en: Chile
hr: Čile

en: China
hr: Kina

en: Croatia
hr: Hrvatska

en: Czech Republic
hr: Češka Republika

en: England
hr: Engleska

en: Finland
hr: Finska

en: France
hr: Francuska

en: Germany
hr: Njemačka

en: Jewish Holidays
hr: Židovski praznici

en: Passover
hr: Pesah

en: 2 of Passover
hr: Drugi dan Pesaha

en: 3 of Passover
hr: Treći dan Pesaha

en: 4 of Passover
hr: Četvrti dan Pesaha

en: 5 of Passover
hr: Peti dan Pesaha

en: 6 of Passover
hr: Šesti dan Pesaha

en: 7 of Passover
hr: Sedmi dan Pesaha

en: Shavuot
hr: Šavuot

en: Rosh Ha'Shana
hr: Roš Hašana

en: Rosh Ha'Shana 2
hr: Drugi dan Roš Hašane

en: Yom Kippur
hr: Jom Kipur

en: 2 of Sukot
hr: Drugi dan Sukota

en: 3 of Sukot
hr: Treći dan Sukota

en: 4 of Sukot
hr: Četvrti dan Sukota

en: 5 of Sukot
hr: Peti dan Sukota

en: 6 of Sukot
hr: Šesti dan Sukota

en: 7 of Sukot
hr: Sedmi dan Sukota

en: 2 of Hanuka
hr: Drugi dan Hanuke

en: 3 of Hanuka
hr: Treći dan Hanuke

en: 4 of Hanuka
hr: Četvrti dan Hanuke

en: 5 of Hanuka
hr: Peti dan Hanuke

en: 6 of Hanuka
hr: Šesti dan Hanuke

en: 7 of Hanuka
hr: Sedmi dan Hanuke

en: 8 of Hanuka
hr: Osmi dan Hanuke

en: Italy
hr: Italija

en: New Zealand
hr: Novi Zeland

en: Russia
hr: Rusija

en: Serbia
hr: Srbija

en: Serbia (Latin)
hr: Srbija (latinica)

en: Slovakia
hr: Slovačka

en: Sweden
hr: Švedska

en: Turkey
hr: Turska

en: Ukraine
hr: Ukrajina

en: United States of America
hr: Sjedinjene Američke Države

en: Genealogy System
hr: Rodoslovni sustav

en: Manage genealogical information, perform genealogical research and analysis
hr: Upravljaj rodoslovnim podacima, izvodi rodoslovna istraživanja i analizu

en: Genealogy;Family History;Research;Family Tree;GEDCOM;
hr: Genealogija;Povijest obitelji;Istraživanje;Rodoslov;Obiteljsko stablo;GEDCOM;

en: Gramps is a genealogy program that is both intuitive for hobbyists and feature-complete for professional genealogists.
hr: Gramps je rodoslovni program, koji amaterima omogućuje intuitivnu obradu podataka, dok istovremeno sadrži kompletna svojstva za profesionalno bavljenje rodoslovljem.

en: It gives you the ability to record the many details of the life of an individual as well as the complex relationships between various people, places and events.
hr: Omogućuje zapisivanje mnogih detalja o životu osobe, kao i kompleksne odnose između osoba, mjesta i događaja.

en: All of your research is kept organized, searchable and as precise as you need it to be.
hr: Sva tvoja istraživanja su sistematski uređena, daju se pretraživati, a ti odlučuješ o razini detalja.

en: Gramps Development Team
hr: Tim razvoja Grampsa

en: Pedigree
hr: Porijeklo

en: Descendant Fan
hr: Lepeza potomaka

en: People
hr: Osobe

en: Relationships
hr: Srodstva

en: Person
hr: Osoba

en: Gramps database
hr: Gramps baza podataka

en: Gramps package
hr: Gramps paket

en: Gramps XML database
hr: Gramps XML baza podataka

en: GeneWeb source file
hr: GeneWeb izvorna datoteka

en: <b>Working with Dates</b><br/>A range of dates can be given by using the format "between January 4, 2000 and March 20, 2003". You can also indicate the level of confidence in a date and even choose between seven different calendars. Try the button next to the date field in the Events Editor.
hr: <b>Rad s datumima</b><br/>Razdoblje se može zadati u formatu „između 4. siječnja 2000. i 20. ožujka 2003.”. Uz to, možeš odrediti i razinu pouzdanosti datuma, te koristiti jedan od sedam kalendara. Isprobaj gumb pokraj polja datuma u uređivaču događaja.

en: <b>Editing Objects</b><br/>In most cases double clicking on a name, source, place or media entry will bring up a window to allow you to edit the object. Note that the result can be dependent on context. For example, in the Family View clicking on a parent or child will bring up the Relationship Editor.
hr: <b>Obrada objekata</b><br/>U većini slučajeva pritiskom na ime, izvor, mjesto ili medij otvaraš prozor, koji omogućuje obradu dotičnog objekta. Rezultat ovisi o sadržaju. Npr., u prikazu „Obitelji”, pritiskom na roditelja ili dijete otvorit će se uređivač srodstva.

en: <b>Adding Images</b><br/>An image can be added to any gallery or the Media View by dragging and dropping it from a file manager or a web browser. Actually you can add any type of file like this, useful for scans of documents and other digital sources.
hr: <b>Dodavanje slika</b><br/>Slike se mogu dodavati u bilo kojoj galeriji ili u prikazu „Mediji”, njenim povlačenjem i ispuštanjem iz upravljača datoteka ili web preglednika. Možeš dodati razne vrste datoteka, bilo da se radi o skeniranim dokumentima ili o drugim digitalnim izvorima.

en: <b>Ordering Children in a Family</b><br/>The birth order of children in a family can be set by using drag and drop. This order is preserved even when they do not have birth dates.
hr: <b>Redoslijed djece u obitelji</b><br/>Redoslijed rođenja djece u obitelji može biti određen korištenjem metode povuci-i-ispusti. Taj će se redoslijed sačuvati, čak i ako nema podataka o datumu njihovih rođenja.

en: <b>Talk to Relatives Before It Is Too Late</b><br/>Your oldest relatives can be your most important source of information. They usually know things about the family that haven't been written down. They might tell you nuggets about people that may one day lead to a new avenue of research. At the very least, you will get to hear some great stories. Don't forget to record the conversations!
hr: <b>Razgovaraj s rodbinom, dok nije prekasno</b><br/>Najstariji članovi tvoje rodbine mogu biti najvažniji izvor informacija. Oni često znaju stvari, koje nisu nigdje zabilježene. Mogu ti ispričati stvari, koje će otvoriti razne, do tada nepoznate smjerove istraživanja. U krajnjem slučaju, saznat ćeš zanimljive obiteljske priče. Zabilježi sve razgovore!

en: <b>Filtering People</b><br/>In the People View, you can 'filter' individuals based on many criteria. To define a new filter go to "Edit > Person Filter Editor". There you can name your filter and add and combine rules using the many preset rules. For example, you can define a filter to find all adopted people in the family tree. People without a birth date mentioned can also be filtered. To get the results save your filter. Then select this filter in the Filter field on Sidebar, then click Find button. If the Sidebar is not visible, select View > Sidebar.
hr: <b>Filtriranje osoba</b><br/>U prikazu „Osobe” možeš izdvojiti osobe na osnovi više kriterija. Za definiranje novog filtra koristi „Uredi > Uređivač filtra za osobe”. Tamo možeš odrediti ime filtra te dodati i kombinirati razna predodređena pravila. Na primjer, možeš odrediti filtar za pronalaženje sve usvojene osobe u rodoslovu. Osobe bez navedenog datuma rođenja također se mogu filtrirati. Za dobivanje rezultata, spremi filtar. Zatim odaberi ovaj filtar u polju „Filtar” u bočnoj traci i pritisni gumb „Pronađi”. Ako bočna traka nije vidljiva, odaberi „Prikaz > Bočna traka”.

en: <b>Inverted Filtering</b><br/>Filters can easily be reversed by using the 'invert' option "Return values that do not match the filter rules". For instance, by inverting the 'People with children' filter you can select all people without children.
hr: <b>Obrnuto filtriranje</b><br/>Rezultat filtra se može obrnuti, upotrebom opcije „Vrati vrijednosti, koje ne odgovaraju pravilima filtra”. Na primjer, obrtanjem filtra „Osobe s djecom”, možeš odabrati sve osobe bez djece.

en: <b>Locating People</b><br/>In the Grouped People View, each surname is listed only once. By clicking on the arrow to the left of a name, the list will expand to show all individuals with that last name. To locate any Family Name from a long list, select a Family Name (not a person) and start typing. The view will jump to the first Family Name matching the letters you enter.
hr: <b>Pronalaženje osoba</b><br/>Svako prezime u prikazu „Grupirane osobe” se prikazuje samo jedanput. Popis će se proširiti pritiskom na strelicu lijevo od imena te prikazati sve osobe s tim prezimenom. Za pronalaženje bilo kojeg prezimena u dugačkom popisu, odaberi jedno prezime (ne osobu) i počni tipkati. Prikaz će skočiti do prvog prezimena koje se poklapa s upisanim slovima.

en: <b>The Family View</b><br/>The Family View is used to display a typical family unit as two parents and their children.
hr: <b>Prikaz obitelji</b><br/>Prikaz „Obitelji” se koristi za prikazivanje tipične obiteljske jedinice s dvoje roditelja i njihove djece.

en: <b>Changing the Active Person</b><br/>Changing the Active Person in views is easy. In the Relationship view just click on anyone. In the Pedigree View doubleclick on the person or right click to select any of their spouses, siblings, children or parents.
hr: <b>Mijenjanje aktivne osobe</b><br/>Mijenjanje aktivne osobe u prikazima je jednostavno. U prikazu „Srodstva” pritisni mišem na bilo koga. U prikazu „Porijeklo” pritisni dvaput na osobu ili pritisni desni gumb miša za biranje supružnika, brata, sestre, djece ili roditelja.

en: <b>Who Was Born When?</b><br/>Under "Tools > Analysis and exploration > Compare Individual Events..." you can compare the data of individuals in your database. This is useful, say, if you wish to list the birth dates of everyone in your database. You can use a custom filter to narrow the results.
hr: <b>Tko je kada rođen?</b><br/>Uz pomoć „Alati > Analiza i istraživanje > Usporedi pojedinačne događaje …” moguće je usporediti podatke osoba u bazi podataka. Ovo je korisno, npr. pri stvaranju popisa rođendana svih osoba u tvojoj bazi podataka. Za ograničavanje rezultata, možeš koristiti prilagođeni filtar.

en: <b>Gramps Tools</b><br/>Gramps comes with a rich set of tools. These allow you to undertake operations such as checking the database for errors and consistency. There are research and analysis tools such as event comparison, finding duplicate people, interactive descendant browser, and many others. All tools can be accessed through the "Tools" menu.
hr: <b>Gramps alati</b><br/>Gramps dolazi s bogatom paletom alata. Ovi alati mogu služiti za provjeru ispravnosti i konzistentnosti podataka. Postoje analitički i istraživački alati za uspoređivanje događaja, otkrivanje duplih osoba, interaktivni prikaz potomaka kao i mnogi drugi. Svi alati su dostupni preko izbornika „Alati”.

en: <b>Calculating Relationships</b><br/>To check if two people in the database are related (by blood, not marriage) try the tool under "Tools > Utilities > Relationship Calculator...". The exact relationship as well as all common ancestors are reported.
hr: <b>Računanje srodstva</b><br/>Za provjeru srodstva dviju osoba u bazi podataka (po krvi, ne po braku) isprobaj „Alati > Pomoćni alati > Kalkulator srodstva”. Prikazuje se točno srodstvo i svi zajednički preci.

en: <b>SoundEx can help with family research</b><br/>SoundEx solves a long standing problem in genealogy, how to handle spelling variations. The SoundEx Gramplet takes a surname and generates a simplified form that is equivalent for similar sounding names. Knowing the SoundEx Code for a surname is very helpful for researching Census Data files (microfiche) at a library or other research facility. To view the SoundEx codes for surnames in your database, add the SoundEx Gramplet.
hr: <b>SoundEx može pomoći u istraživanju obitelji</b><br/>SoundEx rješava vječni problem u genealogiji – kako interpretirati varijante u pisanju. SoundEx Gramplet uzima prezime i generira pojednostavljeni oblik koji je ekvivalentan imenima koja slično zvuče. Poznavanje SoundEx koda za prezime je vrlo korisno pri istraživanju podataka iz popisa stanovništva (mikrofilm) u knjižnicama ili drugim istraživačkim institucijama. Za prikaz SoundEx kodova za prezimena u tvojoj bazi podataka, dodaj SoundEx Gramplet.

en: <b>Setting Your Preferences</b><br/>"Edit > Preferences..." lets you modify a number of settings, such as the path to your media files, and allows you to adjust many aspects of the Gramps presentation to your needs. Each separate view can also be configured under "View > Configure View...".
hr: <b>Podešavanje postavaka</b><br/>„Uredi > Postavke …” omogućuje mijenjanje raznih postavaka, npr. mijenjanje staze do medijskih datoteka ili prilagođavanje načina prikaza podataka. Svaki se prikaz može zasebno prilagoditi u glavnom izborniku „Prikaz > Podesi …”.

en: <b>Gramps Reports</b><br/>Gramps offers a wide variety of reports. The Graphical Reports and Graphs can present complex relationships easily and the Text Reports are particularly useful if you want to send the results of your family tree to members of the family via email. If you're ready to make a website for your family tree then there's a report for that as well.
hr: <b>Grampsovi izvještaji</b><br/>Gramps nudi veliki izbor izvještaja. Grafički izvještaji i dijagrami prikazuju složene rodbinske odnose na jednostavan način. Tekstualni izvještaji su korisni za prikaz i razmjenu podataka s ostalim članovima tvoje obitelji, putem elektroničke pošte. Ako želiš izraditi web mjesto za tvoj rodoslov, i za to postoji prikladni izvještaj.

en: <b>Starting a New Family Tree</b><br/>A good way to start a new family tree is to enter all the members of the family into the database using the Person View (use "Edit > Add..." or click on the Add a new person button from the People View). Then go to the Relationship View and create relationships between people.
hr: <b>Stvaranje novog rodoslova</b><br/>Dobar način za stvaranje novog rodoslova je zapisivanje svih članova obitelji u bazu podataka (u izborniku „Uredi > Dodaj …” ili pritisni gumb „Dodaj novu osobu” u prikazu „Osobe”). Nakon toga otiđi u prikaz „Srodstva” i uredi uzajamne odnose osoba.

en: <b>What's That For?</b><br/>Unsure what a button does? Simply hold the mouse over a button and a tooltip will appear.
hr: <b>Čemu ovo služi?</b><br/>Ne znaš što koji gumb čini? Jednostavno zadrži pokazivač miša iznad gumba i pojavit će se informativni oblačić.

en: <b>Unsure of a Date?</b><br/>If you're unsure about the date an event occurred, Gramps allows you to enter a wide range of date formats based on a guess or an estimate. For instance, "about 1908" is a valid entry for a birth date in Gramps. Click the "Invoke date editor" button next to the date field. See the Gramps Manual to learn more.
hr: <b>Ne znaš točan datum?</b><br/>Ako ne znaš točan datum, Gramps omogućuje unos raznih formata datuma, zasnovanih na pogađanjima ili procjenama. Na primjer, „oko 1908.” je valjani unos za datum rođenja u Grampsu. Pritisni „Otvori uređivač datuma” pokraj polja datuma. Saznaj više u Grampsovom priručnik.

en: <b>Duplicate Entries</b><br/>The tool "Tools > Family Tree Processing > Find Possible Duplicate People..." allows you to locate (and merge) entries of the same person entered more than once in the database.
hr: <b>Dupli unosi</b><br/>Alat „Alati > Obrada rodoslova > Nađi moguće duple osobe …”, omogućuje otkrivanje (i spajanje) zapisa istih osoba, koji su zabunom više puta upisani u bazu podataka.

en: <b>Merging Entries</b><br/>The function "Edit > Merge..." allows you to combine separately listed people into one. Select the second entry by holding the Control key as you click. This is very useful for combining two databases with overlapping people, or combining erroneously entered differing names for one individual. Merging is available in all list views for all primary object types.
hr: <b>Spajanje zapisa</b><br/>Funkcija „Uredi > Spoji …” omogućuje spajanje podataka više osoba u jednu osobu. Prilikom odabira drugog unosa drži pritisnutu tipku CTRL. Ovo je korisno za spajanje dviju baza podataka s poklapajućim osobama ili za spajanje greškom upisanih imenima iste osobe. Spajanje je dostupno u svim prikazima popisa za sve vrste primarnih objekata.

en: <b>Organising the Views</b><br/>Many of the views can present your data as either a hierarchical tree or as a simple list. Each view can also be configured to the way you like it. Have a look to the right of the top toolbar or under the "View" menu.
hr: <b>Postavke prikaza</b><br/>Mnogi prikazi mogu prikazati tvoje podatke u obliku stabla ili u obliku jednostavnog popisa. Svaki prikaz možeš dodatno prilagoditi tvojim željama u traci s alatima ili u glavnom izborniku „Prikaz”.

en: <b>Navigating Back and Forward</b><br/>Gramps maintains a list of previous active objects such as People and Events. You can move forward and backward through the list using "Go > Forward" and "Go > Back" or the arrow buttons.
hr: <b>Pomicanje naprijed-natrag</b><br/>Gramps održava popis prethodno aktivnih objekata, npr. osoba, događaja itd. Možeš se pomicati naprijed i natrag po tom popisu, koristeći „Idi > Naprijed” i „Idi > Natrag” ili koristeći gumbove sa strelicama.

en: <b>Keyboard Shortcuts</b><br/>Tired of having to take your hand off the keyboard to use the mouse? Many functions in Gramps have keyboard shortcuts. If one exists for a function it is displayed on the right side of the menu.
hr: <b>Tipkovnički prečaci</b><br/>Dosadilo ti je pomicanje ruku s tipkovnice i korištenje miša? Većina koraka u Grampsu može biti učinjena korištenjem tipkovničkih prečaca. Postojeći tipkovnički prečaci nalaze se s desne strane u izbornicima.

en: <b>Read the Manual</b><br/>Don't forget to read the Gramps manual, "Help > User Manual". The developers have worked hard to make most operations intuitive but the manual is full of information that will make your time spent on genealogy more productive.
hr: <b>Čitaj priručnik</b><br/>Nemoj zaboraviti pročitati Grampsov priručnik, „Pomoć > Korisnički priručnik”. Programeri su se trudili da se program može koristiti intuitivno, ali je priručnik pun informacija koje će ti pomoći još produktivniji rad.

en: <b>Adding Children</b><br/>To add children in Gramps there are two options. You can find one of their parents in the Families View and open the family. Then choose to create a new person or add an existing person. You can also add children (or siblings) from inside the Family Editor.
hr: <b>Dodavanje djece</b><br/>Dodavanje djece u Grampsu je moguće na dva načina. Možeš pronaći jednog od roditelja u prikazu „Obitelji” i otvoriti tu obitelj. Zatim odaberi stvaranje nove osobe ili dodaj jednu postojeću osobu. Djecu (ili braću/sestre) možeš dodati u uređivaču „Obitelji”.

en: <b>Editing the Parent-Child Relationship</b><br/> You can edit the relationship of a child to its parents by double clicking the child in the Family Editor. Relationships can be any of Adopted, Birth, Foster, None, Sponsored, Stepchild and Unknown.
hr: <b>Uređivanje srodstva roditelj-dijete</b><br/> Možeš urediti srodstvo djeteta s roditeljima dvostrukim pritiskom na dijete u uređivaču obitelji, te zatim odabrati jednu od mogućnosti: rođeno, posvojeno, pastorče, itd.

en: <b>Show All Checkbutton</b><br/>When adding an existing person as a spouse, the list of people shown is filtered to display only people who could realistically fit the role (based on dates in the database). In case Gramps is wrong in making this choice, you can override the filter by checking the Show All checkbutton.
hr: <b>Gumb za odabir „Prikaži sve”</b><br/>Kad dodaješ jednu postojeću osobu kao supružnika, popis osoba se filtrira tako da sadrži samo osobe, koje uopće dolaze u obzir (na osnovi datuma u bazi podataka). Ako misliš da program griješi u odabiru, možeš nadvladati to filtriranje upotrebom gumba „Prikaži sve”.

en: <b>Improving Gramps</b><br/>Users are encouraged to request enhancements to Gramps. Requesting an enhancement can be done either through the gramps-users or gramps-devel mailing lists, or by going to https://gramps-project.org/bugs/ and creating a Feature Request. Filing a Feature Request is preferred but it can be good to discuss your ideas on the email lists.
hr: <b>Poboljšanje Grampsa</b><br/>Podržavamo korisnike u njivom zahtjevima za poboljšavanjem i proširenjem Grampsa. Poboljšanja možeš zatražiti/predložiti putem pretplatničkih listi gramps-users i gramps-devel ili zahtjevom za poboljšanjem na https://bugs.gramps-project.org (što je najbolji način).

en: <b>Gramps Mailing Lists</b><br/>Want answers to your questions about Gramps? Check out the gramps-users email list. Many helpful people are on the list, so you're likely to get an answer quickly. If you have questions related to the development of Gramps, try the gramps-devel list. You can see the lists by selecting "Help > Gramps Mailing Lists".
hr: <b>Gramps pretplatničke liste</b><br/>Želiš odgovor na tvoja pitanja vezana uz Gramps? Pogledaj Grampsovu korisničku pretplatničku listu. Na tu listu je pretplaćeno mnogo ljudi, pa ćeš odgovor vjerojatno ubrzo dobiti. Ako imaš pitanja vezana uz razvoj programa Gramps, pogledaj Grampsovu razvojnu pretplatničku listu. Pogledaj liste putem izbornika „Pomoć > Gramps pretplatničke liste”.

en: <b>Contributing to Gramps</b><br/>Want to help with Gramps but can't write programs? Not a problem! A project as large as Gramps requires people with a wide variety of skills. Contributions can be anything from writing documentation to testing development versions and helping with the web site. Start by subscribing to the Gramps developers mailing list, gramps-devel, and introducing yourself. Subscription information can be found at "Help > Gramps Mailing Lists".
hr: <b>Kako doprinijeti Grampsu</b><br/>Želiš doprinijeti Gramps projektu, ali ne znaš programirati? Bez brige, projekti ove veličine trebaju podršku osoba s različitim vještinama. Doprinosi mogu varirati od pisanja dokumentacije do provjeravanja razvojnih verzija ili pri pomoći oko web mjesta. Započni s prijavom na pretplatničku listu za programere programa Gramps (gramps-devel) i predstavi se. Sve potrebne informacije za prijavu mogu se naći pod „Pomoć > Gramps pretplatničke liste”.

en: <b>So What's in a Name?</b><br/>The name Gramps was suggested to the original developer, Don Allingham, by his father. It stands for <i>Genealogical Research and Analysis Management Program System</i>. It is a full-featured genealogy program letting you store, edit, and research genealogical data. The Gramps database back end is so robust that some users are managing genealogies containing hundreds of thousands of people.
hr: <b>O imenu</b><br/>Gramps je engleska skraćenica za <i>Genealogical Research and Analysis Management Program System</i> (programski sustav za upravljanje rodoslovnim istraživanjima i analizu). Radi se o rodoslovnom programu za spremanje, uređivanje i istraživanje rodoslovnih podataka, čija je baza podataka toliko moćna, da neki korisnici u njemu održavaju rodoslove, koji sadrže stotine tisuća osoba.

en: <b>Bookmarking Individuals</b><br/>The Bookmarks menu is a convenient place to store the names of frequently used individuals. Selecting a bookmark will make that person the Active Person. To bookmark someone make them the Active Person then go to "Bookmarks > Add Bookmark" or press Ctrl+D. You can also bookmark most of the other objects.
hr: <b>Knjižne oznake za osobe</b><br/>Izbornik „Knjižne oznake” je praktično mjesto za spremanje imena često korištenih osoba. Odabirom knjižne oznake, određuješ tu osobu kao aktivnu osobu. Za dodavanje osobe u knjižne oznake, postavi je kao aktivnu osobu, a zatim koristi izbornik „Knjižne oznake > Dodaj knjižnu oznaku” ili pritisni tipke Ctrl+D. Knjižne oznake možeš koristiti i za većinu drugih objekata.

en: <b>Incorrect Dates</b><br/>Everyone occasionally enters dates with an invalid format. Incorrect date formats will show up in Gramps with a either a reddish background or a red dot on the right edge of the field. You can fix the date using the Date Selection dialog which can be opened by clicking on the date button. The format of the date is set under "Edit > Preferences > Data".
hr: <b>Neispravni datumi</b><br/>Svatko ponekad upiše datum u neispravnom formatu. Neispravni formati datuma prikazat će se crvenkastom pozadinom ili crvenom točkom na desnoj strani polja. Možeš ga ispraviti u dijaloškom okviru datuma, pritiskom na gumb za određivanje datuma. Format datuma možeš postaviti korištenjem izbornika „Uredi > Postavke > Podaci”.

en: <b>Listing Events</b><br/>Events are added using the editor opened with "Person > Edit Person > Events". There is a long list of preset event types. You can add your own event types by typing in the text field, they will be added to the available events, but not translated.
hr: <b>Popis događaja</b><br/>Događaji se dodaju u uređivaču putem „Osoba > Uredi osobu > Događaji”. Postoji dugačak popis predodređenih vrsta događaja. Možeš dodati vlastite vrste događaja upisom u tekstualno polje. Te će vrste događaja dodati postojećim vrstama, međutim neće biti prevedene u druge jezike.

en: <b>Managing Names</b><br/>It is easy to manage people with several names in Gramps. In the Person Editor select the Names tab. You can add names of different types and set the preferred name by dragging it to the Preferred Name section.
hr: <b>Upravljanje imenima</b><br/>Upravljanje višestrukim imenima u Grampsu je vrlo jednostavno. U uređivaču osoba odaberi karticu „Imena”. U njoj možeš dodavati imena različitih vrsta i postaviti ono preferirano.

en: <b>Pedigree View</b><br/>The Pedigree View displays a traditional pedigree chart. Hold the mouse over an individual to see more information about them or right click on an individual to access other family members and settings. Play with the settings to see the different options.
hr: <b>Prikaz „Porijeklo”</b><br/>Prikaz „Porijeklo” prikazuje tradicionalni dijagram predaka. Zadrži miša iznad osobe za prikaz dodatnih podataka ili pritiskom desnog gumba miša na nju, otvori skočni izbornik za brzo biranje supružnika, braće, sestara i djece. Isprobaj razne opcije u postavkama.

en: <b>Managing Sources</b><br/>The Sources View shows a list of all sources in a single window. From here you can edit your sources, merge duplicates and see which individuals reference each source. You can use filters to group your sources.
hr: <b>Upravljanje izvorima</b><br/>Prikaz „Izvori” prikazuje popis svih izvora u jednom dijaloškom okviru. Odavdje ih možeš početi uređivati, spajati ili vidjeti na koga se sve ti izvori odnose. Možeš koristiti filtre za grupiranje tvojih izvora.

en: <b>Managing Places</b><br/>The Places View shows a list of all places in the database. The list can be sorted by a number of different criteria, such as City, County or State.
hr: <b>Upravljanje mjestima</b><br/>Prikaz „Mjesta” prikazuje sva mjesta u bazi podataka. Podaci mogu biti svrstani prema različitim kriterijima kao što su grad, regija (županija) ili država.

en: <b>Media View</b><br/>The Media View shows a list of all media entered in the database. These can be graphic images, videos, sound clips, spreadsheets, documents, and more.
hr: <b>Prikaz medija</b><br/>Prikaz „Mediji” prikazuje popis svih medija upisanih u bazu podataka. To mogu biti slike, videa, zvučni zapisi, tablice, dokumenti i drugo.

en: <b>Filters</b><br/>Filters allow you to limit the people seen in the People View. In addition to the many preset filters, Custom Filters can be created limited only by your imagination. Custom filters are created from "Edit > Person Filter Editor".
hr: <b>Filtri</b><br/>Filtri omogućuju ograničavanje popisa osoba u prikazu „Osobe”. Pored velikog izbora predodređenih filtara, prilagođene filtre ograničava samo tvoja mašta. Prilagođeni filtri mogu se izraditi putem izbornika „Uredi > Uređivač filtra za osobe”.

en: <b>The GEDCOM File Format</b><br/>Gramps allows you to import from, and export to, the GEDCOM format. There is extensive support for the industry standard GEDCOM version 5.5, so you can exchange Gramps information to and from users of most other genealogy programs. Filters exist that make importing and exporting GEDCOM files trivial.
hr: <b>GEDCOM-format</b><br/>Gramps podržava uvoz i izvoz podataka u GEDCOM formatu. Podrška industrijskog standarda GEDCOM 5.5 je značajna, jer omogućuje razmjenu Gramps podataka s većinom drugih rodoslovnih programa. Dostupni filtri omuogućuju jednostavni uvoz i izvoz GEDCOM datoteka.

en: <b>The Gramps XML Package</b><br/>You can export your Family Tree as a Gramps XML Package. This is a compressed file containing your family tree data and all the media files connected to the database (images for example). This file is completely portable so is useful for backups or sharing with other Gramps users. This format has the key advantage over GEDCOM that no information is ever lost when exporting and importing.
hr: <b>Gramps XML paket</b><br/>Tvoj rodoslov možeš izvesti kao Gramps XML paket. To je komprimirana datoteka, koja sadrži tvoj rodoslov, kao i sve medijske datoteke povezane s njim (npr. slike). Ova datoteka je prenosiva i pogodna za izradu zaštitnih kopija ili dijeljenje podataka s drugim Gramps korisnicima. Glavna prednost ovog formata nad GEDCOM formatom je očuvanje svih podataka prilikom izvoza i uvoza.

en: <b>Web Family Tree Format</b><br/>Gramps can export data to the Web Family Tree (WFT) format. This format allows a family tree to be displayed online using a single file, instead of many html files.
hr: <b>„Web Family Tree” format</b><br/>Gramps može izvesti podatke u „Web Family Tree” formatu (WFT), format za web rodoslov. Ovaj format koristi samo jednu html datoteku za web prikaz rodoslova, umjesto mnogih datoteka.

en: <b>Making a Genealogy Website</b><br/>You can easily export your family tree to a web page. Select the entire database, family lines or selected individuals to a collection of web pages ready for upload to the World Wide Web.
hr: <b>Izrada web stranice rodoslova</b><br/>Podatke tvog rodoslova možeš vrlo lako izvesti u obliku web stranice. Odaberi cijelu bazu podataka, obiteljske grane ili određene osobe za izradu zbirke web stranica, spremne za postavljanje u mrežu.

en: <b>Reporting Bugs in Gramps</b><br/>The best way to report a bug in Gramps is to use the Gramps bug tracking system at https://gramps-project.org/bugs/.
hr: <b>Prijava greške u Grampsu</b><br/>Najbolji način za prijavu greške u Grampsu je pomoću Grampsovog sustava za praćenje grešaka, na adresi: https://gramps-project.org/bugs/.

en: <b>The Gramps Homepage</b><br/>The Gramps homepage is at https://gramps-project.org/.
hr: <b>Gramps web stranica</b><br/>Adresa Gramps web stranice je https://gramps-project.org/.

en: <b>Privacy in Gramps</b><br/>Gramps helps you to keep personal information secure by allowing you to mark information as private. Data marked as private can be excluded from reports and data exports. Look for the padlock which toggles records between private and public.
hr: <b>Zaštita privatnosti</b><br/>Gramps ti pomaže u zaštiti tvojih osobnih podataka, pomoću postavljanja oznake o privatnosti. Podaci s ovom oznakom bit će isključeni iz izvještaja i izvoza podataka. Sličica lokota označuje stanje podatka kao privatni ili javni.

en: <b>Keeping Good Records</b><br/>Be accurate when recording genealogical information. Don't make assumptions while recording primary information; write it exactly as you see it. Use bracketed comments to indicate your additions, deletions or comments. Use of the Latin 'sic' is recommended to confirm the accurate transcription of what appears to be an error in a source.
hr: <b>Pravilno zapisivanje podataka</b><br/>Točno zapisuj rodoslovne podatke. Ne služi se pretpostavkama pri prijepisu osnovnih podataka, zapiši ih točno onako kako su zapisani. Koristi zagrade za unos promijenjenih podataka i opažanja. Upotreba latinskog „sic” se preporuča za potvrdu točnosti prijepisa onoga, što izgleda kao greška u dokumentu.

en: <b>Extra Reports and Tools</b><br/>Extra reports and tools can be added to Gramps with the "Addon" system. See them under "Help > Extra Reports/Tools". This is the best way for advanced users to experiment and create new functionality.
hr: <b>Dodatni izvještaji i alati</b><br/>Dodatni izvještaji i alati mogu se dodati u Gramps pomoću sustava „Dodaci”. Nalaze se u izborniku „Pomoć > Dodatni izvještaji/alati”. To je najbolji način za napredne korisnike za eksprimentiranje i stvaranje novih funkcija.

en: <b>Book Reports</b><br/>The Book report under "Reports > Books..." allows you to collect a variety of reports into a single document. This single report is easier to distribute than multiple reports, especially when printed.
hr: <b>Knjiški izvještaji</b><br/>Knjiški izvještaj, pod „Izvještaji > Knjige …”, omogućuje spajanje raznih izvještaja u jedan dokument. Mnogo je lakše slati jedan izvještaj nego više izvještaja, posebice kad se šalju u tiskanom obliku.

en: <b>Gramps Announcements</b><br/>Interested in getting notified when a new version of Gramps is released? Join the Gramps-announce mailing list at "Help > Gramps Mailing Lists".
hr: <b>Gramps obavijesti</b><br/>Ako želiš primati obavijesti o novim verzijama Grampsa, pretplati se na pretplatničku listu za Gramps-najave pomoću „Pomoć > Gramps pretplatničke liste”.

en: <b>Record Your Sources</b><br/>Information collected about your family is only as good as the source it came from. Take the time and trouble to record all the details of where the information came from. Whenever possible get a copy of original documents.
hr: <b>Zabilježi izvore</b><br/>Sakupljeni rodoslovni podaci su vjerodostojni samo u toj mjeri, koliko i sam njihov izvor. Uzmi si vremena i truda za bilježenje svih podataka o izvorima. Kadgod moguće, nabavi kopije izvornih dokumenata.

en: <b>Directing Your Research</b><br/>Go from what you know to what you do not. Always record everything that is known before making conjectures. Often the facts at hand suggest plenty of direction for more research. Don't waste time looking through thousands of records hoping for a trail when you have other unexplored leads.
hr: <b>Koraci za istraživanje</b><br/>Kreni od onoga, što već znaš. Uvijek zabilježi sve podatke prije donošenja pretpostavki. Činjenice često upućuju na daljnja istraživanja. Ne gubi vrijeme pregledavajući tisuće zapisa u nadi za otkrićem nekog traga ako imaš vlastite neotkrivene tragove.

en: <b>The 'How and Why' of Your Genealogy</b><br/> Genealogy isn't only about dates and names. It is about people. Be descriptive. Include why things happened, and how descendants might have been shaped by the events they went through. Narratives go a long way in making your family history come alive.
hr: <b>„Kako i zašto” u rodoslovlju</b><br/> U rodoslovlju se ne radi samo o prikupljanju podataka o datumima i imenima, već o samim ljudima. Uključi podatke o tome zašto su se neke stvari dogodile u životu osobe, te kako je to moglo utjecati na živote njezinih potomaka. Priče iz života unose živost u tvoju obiteljsku povijest.

en: <b>Don't speak English?</b><br/>Volunteers have translated Gramps into more than 40 languages. If Gramps supports your language and it is not being displayed, set the default language in your operating system and restart Gramps.
hr: <b>Ne govoriš engleski?</b><br/>Gramps je preveden na više od 40 jezika. Ako Gramps podržava tvoj jezik, a ne prikazuje ga, postavi ga kao zadani jezik u svom sustavu i ponovo pokreni Gramps.

en: <b>Gramps Translators</b><br/>Gramps has been designed so that new translations can easily be added with little development effort. If you are interested in participating please email gramps-devel@lists.sf.net.
hr: <b>Gramps prevodioci</b><br/>Gramps je dizajniran tako da omogućuje dodavanje prijevoda na jednostavan način. Ako želiš sudjelovati, pošalji nam e-poruku na gramps-devel@lists.sf.net.

en: <b>Hello, привет or 喂</b><br/>Whatever script you use Gramps offers full Unicode support. Characters for all languages are properly displayed.
hr: <b>Hello, привет ili 喂</b><br/>Svejedno koju vrstu pisma koristiš, Gramps pruža potpunu Unicode podršku. Znakovi svih jezika se ispravno prikazuju.

en: <b>The Home Person</b><br/>Anyone can be chosen as the Home Person in Gramps. Use "Edit > Set Home Person" in the Person View. The home person is the person who is selected when the database is opened or when the home button is pressed.
hr: <b>Početna osoba</b><br/>Svatko može biti određen kao početna osoba u Grampsu. Koristi „Uredi > Postavi početnu osobu” u prikazu osoba. Početna osoba je ona osoba, koja je odabrana prilikom otvaranja baze podataka ili kad se pritisne gumb „Početna”.

en: <b>The Gramps Code</b><br/>Gramps is written in a computer language called Python using the GTK and GNOME libraries for the graphical interface. Gramps is supported on any computer system where these programs have been ported. Gramps is known to be run on Linux, BSD, Solaris, Windows and Mac OS X.
hr: <b>Gramps kodni sustav</b><br/>Gramps je napisan u programskom jeziku Python, koristeći GTK i GNOME biblioteke za grafičko sučelje. Dostupan je za sve operacijske sustave, za koje su programi portirani. Radi na operacijskim sustavima Linux, BSD, Solaris, Windows i MacOS X.

en: <b>Open Source Software</b><br/>The Free/Libre and Open Source Software (FLOSS) development model means Gramps can be extended by any programmer since all of the source code is freely available under its license. So it's not just about free beer, it's also about freedom to study and change the tool. For more about Open Source software lookup the Free Software Foundation and the Open Source Initiative.
hr: <b>Program otvorenog koda</b><br/>Free/Libre i Open Source Software (FLOSS) model slobodnog i otvorenog koda, omogućuje svim programerima razvijati i proširiti program Gramps, budući da je izvorni kȏd slobodno dostupan na osnovi te lincence. To nije samo stvar cijene, već mogućnosti da se dostupni kȏd proučava i mijenja. Za više informacija o otvorenom kodu, pretraži stranice od Free Software Foundation i Open Source Initiative.

en: <b>The Gramps Software License</b><br/>You are free to use and share Gramps with others. Gramps is freely distributable under the GNU General Public License, see https://www.gnu.org/licenses/licenses.html#GPL to read about the rights and restrictions of this license.
hr: <b>Softverska lincenca za Gramps</b><br/>Program se smije koristiti i dijeliti s drugima. Gramps je slobodno dostupan pod GPL lincencom. Pogledaj https://www.gnu.org/licenses/licenses.html#GPL, ako te zanima više o pravima i ograničenjima ove licence.

en: <b>Gramps for Gnome or KDE?</b><br/>For Linux users Gramps works with whichever desktop environment you prefer. As long as the required GTK libraries are installed it will run fine.
hr: <b>Gramps za Gnome ili KDE?</b><br/>Linux korisnici mogu pokrenuti Gramps u bilo kojem radnom okruženju i on će raditi ispravno, ako imaju instalirane GTK biblioteke.

en: Error: Family Tree '%s' already exists.
    The '-C' option cannot be used.
hr: Greška: Rodoslov „%s” već postoji.
    Nije moguće koristiti opciju -C.

en: Error: Input Family Tree "%s" does not exist.
    If GEDCOM, Gramps-xml or grdb, use the -i option to import into a Family Tree instead.
hr: Greška: Rodoslov „%s” ne postoji.
    Ako se radi o GEDCOM, Grampsxml ili grdb datoteci, koristi opciju -i za uvoz u rodoslov.

en: Error: Import file %s not found.
hr: Greška: Uvozna datoteka %s nije pronađena.

en: Error: Unrecognized type: "%(format)s" for import file: %(filename)s
hr: Greška: Neprepoznata vrsta: „%(format)s” uvozne datoteke: %(filename)s

en: WARNING: Output file already exists!
    WARNING: It will be overwritten:
       %s
hr: UPOZORENJE: Izlazna datoteka već postoji!
    UPOZORENJE: Podaci će biti prepisani preko nje:
       %s

en: OK to overwrite?
hr: Dozvoliti prepisivanje?

en: yes
hr: da

en: no
hr: ne

en: Will overwrite the existing file: %s
hr: Prepisat će postojeću datoteku: %s

en: ERROR: Unrecognized format for export file %s
hr: GREŠKA: Neprepoznat format izvozne datoteke %s

en: Error: cannot open '%s'
hr: Greška: nije moguće otvoriti „%s”

en: List of known Family Trees in your database path
hr: Popis poznatih rodoslova u stazi tvoje baze podataka

en: %(full_DB_path)s with name "%(f_t_name)s"
hr: %(full_DB_path)s s imenom „%(f_t_name)s”

en: Gramps Family Trees:
hr: Gramps rodoslovi:

en: Family Tree
hr: Rodoslov

note: Translators: used in French+Russian, ignore otherwise
en: "%s"
hr: „%s”

en: Performing action: %s.
hr: Izvršavanje akcije: %s.

en: Using options string: %s
hr: Korištenje znakovnog niza opcija: %s

en: Exporting: file %(filename)s, format %(format)s.
hr: Izvoz: datoteka %(filename)s, format %(format)s.

en: Cleaning up.
hr: Čišćenje.

en: Created empty Family Tree successfully
hr: Prazan rodoslov je uspješno stvoren

en: Error opening the file.
hr: Greška prilikom otvaranja datoteke.

en: Exiting...
hr: Izlaz ...

en: Importing: file %(filename)s, format %(format)s.
hr: Uvoz: datoteka %(filename)s, format %(format)s.

en: Opened successfully!
hr: Uspješno otvoren!

en:   Info: %s
hr:   Informacije: %s

en: Database is locked, cannot open it!
hr: Baza podataka je zaključana, otvaranje nije moguće!

en: Database needs recovery, cannot open it!
hr: Bazu podataka treba obnoviti, otvaranje nije moguće!

en: Database backend unavailable, cannot open it!
hr: Pozadinski sustav baze podataka nije dostupan, otvaranje nije moguće!

en: Ignoring invalid options string.
hr: Zanemarivanje neispravnog znakovnog niza opcije.

en: Unknown report name.
hr: Nepoznato ime izvještaja.

en: Report name not given. Please use one of %(donottranslate)s=reportname
hr: Ime izvještaja nije zadano. Koristi %(donottranslate)s=reportname

en: %s
     Available names are:
hr: %s
     Dostupna imena su:

en: Unknown tool name.
hr: Nepoznato ime alata.

en: Tool name not given. Please use one of %(donottranslate)s=toolname.
hr: Ime alata nije zadano. Koristi jedno od %(donottranslate)s=toolname.

en: Unknown book name.
hr: Nepoznato ime knjige.

en: Book name not given. Please use one of %(donottranslate)s=bookname.
hr: Ime knjige nije zadano. Koristi jedno od %(donottranslate)s=bookname.

en: Unknown action: %s.
hr: Nepoznata akcija: %s.

en: 
    Usage: gramps [OPTION...]
      --load-modules=MODULE1,MODULE2,...     Dynamic modules to load
    
    Help options
      -?, --help                             Show this help message
      --usage                                Display brief usage message
    
    Application options
      -O, --open=FAMILY_TREE                 Open Family Tree
      -U, --username=USERNAME                Database username
      -P, --password=PASSWORD                Database password
      -C, --create=FAMILY_TREE               Create on open if new Family Tree
      -i, --import=FILENAME                  Import file
      -e, --export=FILENAME                  Export file
      -r, --remove=FAMILY_TREE_PATTERN       Remove matching Family Tree(s) (use regular expressions)
      -f, --format=FORMAT                    Specify Family Tree format
      -a, --action=ACTION                    Specify action
      -p, --options=OPTIONS_STRING           Specify options
      -d, --debug=LOGGER_NAME                Enable debug logs
      -l [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees
      -L [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees in Detail
      -t [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees, tab delimited
      -u, --force-unlock                     Force unlock of Family Tree
      -s, --show                             Show config settings
      -c, --config=[config.setting[:value]]  Set config setting(s) and start Gramps
      -y, --yes                              Don't ask to confirm dangerous actions (non-GUI mode only)
      -q, --quiet                            Suppress progress indication output (non-GUI mode only)
      -v, --version                          Show versions
      -S, --safe                             Start Gramps in 'Safe mode'
                                              (temporarily use default settings)
      -D, --default=[APXFE]                  Reset settings to default;
                     A - addons are cleared
                     P - Preferences to default
                     X - Books are cleared, reports and tool settings to default
                     F - filters are cleared
                     E - Everything is set to default or cleared
hr: 
    Upotreba: gramps [OPCIJA…]
      --load-modules=MODUL1,MODUL2,...       Dinamički moduli za učitavanje
    
    Opcije pomoći
      -?, --help                             Prikaži ovu poruku
      --usage                                Prikaži kratku uputu za upotrebu
    
    Opcije programa
      -O, --open=RODOSLOV                    Otvori rodoslov
      -U, --username=KORISNIČKO_IME          Korisničko ime baze podataka
      -P, --password=LOZINKA                 Lozinka za bazu podataka
      -C, --create=RODOSLOV                  Stvori novi rodoslov prilikom otvaranja
      -i, --import=DATOTEKA                  Uvoz datoteke
      -e, --export=DATOTEKA                  Izvoz datoteke
      -r, --remove=RODOSLOV_MODEL            Ukloni poklapajuće rodoslove (koristi regularne pojmove)
      -f, --format=FORMAT                    Odaberi format rodoslova
      -a, --action=RADNJA                    Odaberi radnju
      -p, --options=ZNAKOVNI_NIZ_OPCIJA       Odaberi opcije
      -d, --debug=LOGGER_IME                 Omogući zapise ispitivanja
      -l [RODOSLOV_MODEL...]                 Popis rodoslova
      -L [RODOSLOV_MODEL...]                 Detaljan popis rodoslova
      -t [RODOSLOV_MODEL...]                 Popis rodoslova, odijeljeni tabulatorima
      -u, --force-unlock                     Prisilno otključaj rodoslov
      -s, --show                             Prikaži postavke konfiguracije
      -c, --config=[config.setting[:value]]  Postavi postavke konfiguracije i pokreni Gramps
      -y, --yes                              Ne pitaj za potvrde opasnih akcija (samo u radu bez grafičkog sučelja)
      -q, --quiet                            Ne prikazuj napredak (samo u radu bez grafičkog sučelja)
      -v, --version                          Prikaži verziju
      -S, --safe                             Pokreni Gramps u 'sigurnom stanju'
                                              (privremeno koristi standardne postavke)
      -D, --default=[APXFE]                  Vraćanje postavki na standardne vrijednosti;
                     A - dodatci se brišu
                     P - postavke na standardne vrijednosti
                     X - knjige se brišu, postavke izvještaja i alata na standardne vrijednosti
                     F - filtri se brišu
                     E - sve se postavlja na standardne vrijednosti ili briše

en: 
    Example of usage of Gramps command line interface
    
    1. To import four databases (whose formats can be determined from their names)
    and then check the resulting database for errors, one may type:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps -i file4.wft -a tool -p name=check.
    
    2. To explicitly specify the formats in the above example, append filenames with appropriate -f options:
    gramps -i file1.ged -f gedcom -i file2.gpkg -f gramps-pkg -i ~/db3.gramps -f gramps -i file4.wft -f wft -a tool -p name=check.
    
    3. To record the database resulting from all imports, supply -e flag
    (use -f if the filename does not allow Gramps to guess the format):
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg
    
    4. To save any error messages of the above example into files outfile and errfile, run:
    gramps -i file1.ged -i file2.dpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg >outfile 2>errfile
    
    5. To import three databases and start interactive Gramps session with the result:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps
    
    6. To open a database and, based on that data, generate timeline report in PDF format
    putting the output into the my_timeline.pdf file:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=timeline,off=pdf,of=my_timeline.pdf
    
    7. To generate a summary of a database:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=summary
    
    8. Listing report options
    Use the name=timeline,show=all to find out about all available options for the timeline report.
    To find out details of a particular option, use show=option_name , e.g. name=timeline,show=off string.
    To learn about available report names, use name=show string.
    
    9. To convert a Family Tree on the fly to a .gramps xml file:
    gramps -O 'Family Tree 1' -e output.gramps -f gramps
    
    10. To generate a web site into an other locale (in german):
    LANGUAGE=de_DE; LANG=de_DE.UTF-8 gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=navwebpage,target=/../de
    
    11. Finally, to start normal interactive session type:
    gramps
    
    Note: These examples are for bash shell.
    Syntax may be different for other shells and for Windows.
hr: 
    Primjer korištenja Grampsovog sučelja linijskih naredbi.
    
    1. Za uvoz četiriju baza podataka (sufiks datoteke određuje njihove formate)
    i naknadnu provjeru rezultirajućih baza podataka, može se pisati:
    gramps -i datoteka1.ged -i datoteka2.gpkg -i ~/db3.gramps -i datoteka4.wft -a tool -p name=check.
    
    2. Za izričito određivanje formata u gornjem primjeru, pridodaj imena datoteka odgovarujućom -f opcijom:
    gramps -i datoteka1.ged -f gedcom -i datoteka2.gpkg -f gramps-pkg -i ~/db3.gramps -f gramps -i datoteka4.wft -f wft -a tool -p name=check.
    
    3. Za zapis baze podataka dobivene svim uvozima, pridodaj -e opciju
    (koristi -f ako ime datoteke ne dozvoljava Grampsu pogađanje formata):
    gramps -i datoteka1.ged -i datoteka2.gpkg -e ~/novi-paket -f gramps-pkg
    
    4. Za spremanje svih poruka o greškama iz gornjeg primjera, u datoteke „outfile” i „errfile”, pokreni:
    gramps -i datoteka1.ged -i datoteka2.dpkg -e ~/novi-paket -f gramps-pkg >outfile 2>errfile
    
    5. Za uvoz triju baza podataka i pokretanje interaktivne sesije Grampsa s rezultatom:
    gramps -i datoteka1.ged -i datoteka2.gpkg -i ~/db3.gramps
    
    6. Za otvaranje baze podataka i, na osnovi tih podataka, izradu izvještaja s vremenskom
    crtom u PDF formatu, te spremanje ispisa u datoteku „moja_kronologija.pdf”:
    gramps -O 'Rodoslov 1' -a report -p name=timeline,off=pdf,of=moja_kronologija.pdf
    
    7. Za stvaranje sažetka baze podataka:
    gramps -O 'Rodoslov 1' -a report -p name=summary
    
    8. Popis opcija izvještaja
    Koristi name=timeline,show=all, za prikaz svih dostupnih opcija za kronološki izvještaj.
    Za prikaz detalja određene opcije, koristi show=option_name, npr. name=timeline,show=off.
    Za prikaz dostupnih imena izvještaja, koristi name=show.
    
    9. Za konvertiranje rodoslova u letu, u jednu .gramps xml datoteku:
    gramps -O 'Rodoslov 1' -e output.gramps -f gramps
    
    10. Za stvaranje web stranice u nekom drugom jeziku (na hrvatskom):
    LANGUAGE=hr_HR; LANG=hr_HR.UTF-8 gramps -O 'Rodoslov 1' -a report -p name=navwebpage,target=/../hr
    
    11. Na kraju, za pokretanje normalne interaktivne sesije, upiši:
    gramps
    
    Napomena: Ovi primjeri su za „bash shell” komandni jezik.
    Sintaksa se može razlikovati u drugim komandnim jezicima i za Windows.

en: Trying to open: %s ...
hr: Pokušaj otvoranja: %s ...

en: WARNING: %(strerr)s (errno=%(errno)s):
    WARNING: %(name)s
hr: UPOZORENJE: %(strerr)s (errno=%(errno)s):
    UPOZORENJE: %(name)s

en: Unknown action: %s. Ignoring.
hr: Nepoznata akcija: %s. Preskočeno.

en: setup debugging
hr: ispravljanje grešaka pripreme

en: Gramps config settings from %s:
hr: Grampsove konfiguracijske postavke od %s:

en: Current Gramps config setting: %(name)s:%(value)s
hr: Trenutačna Grampsova konfiguracijska postavka: %(name)s:%(value)s

en: DEFAULT
hr: ZADANA VRIJEDNOST

en:     New Gramps config setting: %(name)s:%(value)s
hr:     Nova Gramps konfiguracijska postavka: %(name)s:%(value)s

en: Gramps: no such config setting: '%s'
hr: Gramps: nema takve konfiguracijske postavke: „%s”

en: Error parsing the arguments
hr: Greška pri obradi argumenata

en: Unavailable
hr: Nedostupno

en: ERROR: %(title)s 
           %(message)s
hr: GREŠKA: %(title)s 
           %(message)s

en: Path
hr: Staza

en: Database
hr: Baza podataka

en: Last accessed
hr: Zadnje pristupljeno

en: Locked?
hr: Zaključano?

en: Family Tree "%s":
hr: Rodoslov „%s”:

en: Starting Import, %s
hr: Početak uvoza, %s

en: Import finished...
hr: Uvoz završen ...

en: Importing data...
hr: Uvoz podataka ...

en: Remove family tree warning
hr: Ukloni upozorenje rodoslova

en: Are you sure you want to remove the family tree named
    "%s"?
hr: Stvarno želiš ukloniti rodoslov
    „%s”?

en: Could not delete Family Tree
hr: Nije bilo moguće izbrisati rodoslov

en: Could not rename Family Tree
hr: Nije bilo moguće preimenovati rodoslov

en: 
    ERROR: Wrong database path in Edit Menu->Preferences.
    Open preferences and set correct database path.
    
    Details: Could not make database directory:
        %s
hr: 
    GREŠKA: Pogrešna staza do baze podataka u postavkama „Uredi > Postavke”.
    Otvori postavke i postavi ispravnu stazu do baze podataka.
    
    Detalji: Nije bilo moguće stvoriti mapu baze podataka:
        %s

en: Never
hr: Nikada

en: Locked by %s
hr: Zaključano od %s

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: WARNING: %s
hr: UPOZORENJE: %s

en: ERROR: %s
hr: GREŠKA: %s

en: Low level database corruption detected
hr: Otkrivena je greška u bazi podataka, na niskoj razini

en: Gramps has detected a problem in the underlying database. This can sometimes be repaired from the Family Tree Manager. Select the database and click on the Repair button
hr: Gramps je otkrio problem u ishodišnoj bazi podataka. Problem možeš popraviti u upravljaču rodoslova. Odaberi bazu podataka i pritisni gumb „Popravi”

en: Read only database
hr: Baza podataka samo za čitanje

en: You do not have write access to the selected file.
hr: Nemaš pravo pisanja po odabranoj datoteci.

en: Cannot open database
hr: Nije moguće otvoriti bazu podataka

en: Could not open file: %s
hr: Nije bilo moguće otvoriti datoteku: %s

en: Could not load a recent Family Tree.
hr: Nije bilo moguće učitati nedavno korišten rodoslov.

en: Family Tree does not exist, as it has been deleted.
hr: Rodoslov ne postoji, budući da je izbrisan.

en: The database is locked.
hr: Baza podataka je zaključana.

en: Use the --force-unlock option if you are sure that the database is not in use.
hr: Koristi --force-unlock (opcija prisilnog otključavanja), ukoliko je sigurno, da baza podataka nije u upotrebi.

en: Error encountered: %s
hr: Greška otkrivena: %s

en:   Details: %s
hr:   Detalji: %s

en: Error encountered in argument parsing: %s
hr: Greška otkrivena prilikom obrade argumenata: %s

en: ERROR: Please specify a person
hr: GREŠKA: Moraš odrediti osobu

en: ERROR: Please specify a family
hr: GREŠKA: Moraš odrediti obitelj

en: =filename
hr: =datoteka

en: Output file name. MANDATORY
hr: Ime izlazne datoteke. OBAVEZNO

en: Output file format.
hr: Format izlazne datoteke.

en: =name
hr: =ime

en: Style name.
hr: Ime stila.

en: Paper size name.
hr: Ime formata papira.

en: =number
hr: =broj

en: Paper orientation number.
hr: Položaj papira.

en: Left paper margin
hr: Lijeva margina papira

en: Size in cm
hr: Veličina u cm

en: Right paper margin
hr: Desna margina papira

en: Top paper margin
hr: Gornja margina papira

en: Bottom paper margin
hr: Donja margina papira

en: =css filename
hr: =css datoteka

en: CSS filename to use, html format only
hr: Korištena CSS datoteka, samo za HTML format

en: Unknown option: %s
hr: Nepoznata opcija: %s

en:    Valid options are:
hr:    Valjane opcije su:

en:    Use '%(donottranslate)s' to see description and acceptable values
hr:    Upotrijebi „%(donottranslate)s” za opis i dopuštene vrijednosti

en: Ignoring '%(notranslate1)s=%(notranslate2)s' and using '%(notranslate1)s=%(notranslate3)s'.
hr: Zanemaruje se „%(notranslate1)s=%(notranslate2)s” i koristi se „%(notranslate1)s=%(notranslate3)s”.

en: Use '%(notranslate)s' to see valid values.
hr: Koristi „%(notranslate)s” za popis valjanih opcija.

en: Ignoring unknown option: %s
hr: Zanemarivanje nepoznate opcije: %s

en:    Available options:
hr:    Dostupne opcije:

en: (no help available)
hr: (pomoć nije dostupna)

en:    Available values are:
hr:    Dostupne vrijednosti su:

en: option '%(optionname)s' not valid. Use '%(donottranslate)s' to see all valid options.
hr: opcija „%(optionname)s” nije valjana. Upotrijebi „%(donottranslate)s” za prikaz svih valjanih opcija.

en: Failed to write report.
hr: Neuspjelo pisanje izvještaja.

en: Failed to make '%s' report.
hr: Neuspjelo stvaranje izvještaja „%s”.

en: Error detected in database
hr: Otkrivena greška u bazi podataka

en: Gramps has detected an error in the database. This can usually be resolved by running the "Check and Repair Database" tool.
    
    If this problem continues to exist after running this tool, please file a bug report at %(gramps_bugtracker_url)s
hr: Gramps je otkrio grešku u bazi podataka. U pravilu se greške mogu popraviti pokretanjem alata „Provjeri i popravi bazu podataka”.
    
    Ako se greška pojavi i nakon pokretanja ovog alata, prijavi grešku na %(gramps_bugtracker_url)s

en: Imported %Y/%m/%d %H:%M:%S
hr: Uvezeno %Y/%m/%d %H:%M:%S

en: Missing Given Name
hr: Nedostaje ime

en: Missing Record
hr: Nedostaje zapis

en: Missing Surname
hr: Nedostaje prezime

en: [Living]
hr: [Živi]

en: Private Record
hr: Privatni zapis

[ctx: localized lexeme inflections]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: January
hr: N=siječanj|G=siječnja

[ctx: surname]
en: none
hr: bez

[ctx: given-name]
en: none
hr: bez

en: Date parser for '%s' not available, using default
hr: Parser datuma za „%s” nije dostupan, koristi se zadani

en: Date displayer for '%s' not available, using default
hr: Prikazivač datuma za „%s” nije dostupan, koristi se zadani

note: Translators: Numeric year, month, day
en: YYYY-MM-DD (ISO)
hr: GGGG-MM-DD (ISO)

[ctx: date format]
note: Translators: You may translate this as "Numerical", "System preferred", or similar.
en: Numerical
hr: Numerički

note: Translators: Full month name, day, year
en: Month Day, Year
hr: Mjesec dan, godina

note: Translators: Abbreviated month name, day, year
en: Mon Day, Year
hr: Mj. dan, godina

note: Translators: Day, full month name, year
en: Day Month Year
hr: Dan mjesec godina

note: Translators: Day, abbreviated month name, year
en: Day Mon Year
hr: Dan mj. godina

en: {long_month} {year}
hr: {long_month.forms[G]} {year}.

[ctx: from]
note: Translators: If "from <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hr: {long_month.forms[G]} {year}.

[ctx: to]
note: Translators: If "to <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hr: {long_month.forms[G]} {year}.

[ctx: between]
note: Translators: If "between <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hr: {long_month.forms[G]} {year}.

[ctx: and]
note: Translators: If "and <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hr: {long_month.forms[G]} {year}.

[ctx: before]
note: Translators: If "before <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hr: {long_month.forms[G]} {year}.

[ctx: after]
note: Translators: If "after <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hr: {long_month.forms[G]} {year}.

[ctx: about]
note: Translators: If "about <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hr: {long_month.forms[G]} {year}.

[ctx: estimated]
note: Translators: If "estimated <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hr: {long_month.forms[G]} {year}.

[ctx: calculated]
note: Translators: If "calculated <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
hr: {long_month.forms[G]} {year}.

en: {short_month} {year}
hr: {short_month} {year}.

[ctx: from]
note: Translators: If "from <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hr: {short_month} {year}.

[ctx: to]
note: Translators: If "to <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hr: {short_month} {year}.

[ctx: between]
note: Translators: If "between <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hr: {short_month} {year}.

[ctx: and]
note: Translators: If "and <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hr: {short_month} {year}.

[ctx: before]
note: Translators: If "before <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hr: {short_month} {year}.

[ctx: after]
note: Translators: If "after <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hr: {short_month} {year}.

[ctx: about]
note: Translators: If "about <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hr: {short_month} {year}.

[ctx: estimated]
note: Translators: If "estimated <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hr: {short_month} {year}.

[ctx: calculated]
note: Translators: If "calculated <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{short_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {short_month} {year}
hr: {short_month} {year}.

en: {date_quality}from {date_start} to {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}
hr: {date_quality}od {date_start} do {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}

en: {date_quality}between {date_start} and {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}
hr: {date_quality}između {date_start} i {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}

note: Translators: this month is ALREADY inflected: ignore it
en: {long_month} {day:d}, {year}
hr: {long_month} {day:d}., {year}.

note: Translators: this month is ALREADY inflected: ignore it
en: {short_month} {day:d}, {year}
hr: {short_month} {day:d}., {year}.

note: Translators: this month is ALREADY inflected: ignore it
en: {day:d} {long_month} {year}
hr: {day:d}. {long_month} {year}.

note: Translators: this month is ALREADY inflected: ignore it
en: {day:d} {short_month} {year}
hr: {day:d}. {short_month} {year}.

en: today
hr: danas

[ctx: localized lexeme inflections]
en: February
hr: N=veljača|G=veljače

[ctx: localized lexeme inflections]
en: March
hr: N=ožujak|G=ožujka

[ctx: localized lexeme inflections]
en: April
hr: N=travanj|G=travnja

[ctx: localized lexeme inflections]
en: May
hr: N=svibanj|G=svibnja

[ctx: localized lexeme inflections]
en: June
hr: N=lipanj|G=lipnja

[ctx: localized lexeme inflections]
en: July
hr: N=srpanj|G=srpnja

[ctx: localized lexeme inflections]
en: August
hr: N=kolovoz|G=kolovoza

[ctx: localized lexeme inflections]
en: September
hr: N=rujan|G=rujna

[ctx: localized lexeme inflections]
en: October
hr: N=listopad|G=listopada

[ctx: localized lexeme inflections]
en: November
hr: N=studeni|G=studenog

[ctx: localized lexeme inflections]
en: December
hr: N=prosinac|G=prosinca

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Jan
hr: sij.

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Feb
hr: velj.

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Mar
hr: ožu.

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Apr
hr: tra.

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: May
hr: svi.

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Jun
hr: lip.

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Jul
hr: srp.

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Aug
hr: kol.

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Sep
hr: ruj.

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Oct
hr: lis.

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Nov
hr: stu.

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Dec
hr: pro.

[ctx: calendar]
en: Gregorian
hr: Gregorijanski

[ctx: calendar]
en: Julian
hr: Julijanski

[ctx: calendar]
en: Hebrew
hr: Hebrejski

[ctx: calendar]
en: French Republican
hr: Francuski republikanski

[ctx: calendar]
en: Persian
hr: Perzijski

[ctx: calendar]
en: Islamic
hr: Islamski

[ctx: calendar]
en: Swedish
hr: Švedski

[ctx: Hebrew month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Tishri
hr: Tišri

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Heshvan
hr: Hešvan

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Shevat
hr: Ševat

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: AdarI
hr: Adar I

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: AdarII
hr: Adar II

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Iyyar
hr: Ijar

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Tammuz
hr: Tamuz

[ctx: Islamic month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Muharram
hr: muhàrem

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Safar
hr: sàfer

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rabi`al-Awwal
hr: rebiulèvel

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rabi`ath-Thani
hr: rebiuláhir

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Jumada l-Ula
hr: džumadelula

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Jumada t-Tania
hr: džumadelahire

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rajab
hr: rèdžeb

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Sha`ban
hr: šàbān

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Ramadan
hr: ramàzān

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Shawwal
hr: šèvāl

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Dhu l-Qa`da
hr: zulkáde

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Dhu l-Hijja
hr: zulhidže

[ctx: Persian month lexeme]
en: Ordibehesht
hr: Ordibehešt

[ctx: Persian month lexeme]
en: Khordad
hr: Hordad

[ctx: Persian month lexeme]
en: Shahrivar
hr: Šahrivar

[ctx: Persian month lexeme]
en: Dey
hr: Dej

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: before
hr: prije

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: after
hr: nakon

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: about
hr: oko

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: from
hr: od

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: to
hr: do

[ctx: date quality]
en: estimated
hr: približno

[ctx: date quality]
en: calculated
hr: izračunato

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: Tuesday
hr: Utorak

en: Wednesday
hr: Srijeda

en: Thursday
hr: Četvrtak

en: Friday
hr: Petak

en: Saturday
hr: Subota

en: Sun
hr: Ned

en: Mon
hr: Pon

en: Tue
hr: Uto

en: Wed
hr: Sri

en: Thu
hr: Čet

en: Fri
hr: Pet

en: Sat
hr: Sub

en: Add child to family
hr: Dodaj dijete u obitelj

en: Remove child from family
hr: Ukloni dijete iz obitelji

en: Remove Family
hr: Ukloni obitelj

en: Remove father from family
hr: Ukloni oca iz obitelji

en: Remove mother from family
hr: Ukloni majku iz obitelji

en: The schema version is not supported by this version of Gramps.
    
    This Family Tree is schema version %(tree_vers)s, and this version of Gramps supports versions %(min_vers)s to %(max_vers)s
    
    Please upgrade to the corresponding version or use XML for porting data between different schema versions.
hr: Ova Gramps verzija ne podržava ovu verziju sheme.
    
    Verzija sheme ovog rodoslova je %(tree_vers)s, a ova Gramps verzija podržava verzije %(min_vers)s do %(max_vers)s
    
    Nadogradi program na odgovarajuću verziju ili koristi XML format za prenošenje podataka između različitih verzija shema.

en: The Python version is not supported by this version of Gramps.
    
    This Family Tree is Python version %(tree_vers)s, and this version of Gramps supports versions %(min_vers)s to %(max_vers)s
    
    Please upgrade to the corresponding version or use XML for porting data between different Python versions.
hr: Ova Gramps verzija ne podržava ovu Python verziju.
    
    Python verzija ovog rodoslova je %(tree_vers)s, a ova Gramps verzija podržava verzije %(min_vers)s do %(max_vers)s.
    
    Nadogradi program na odgovarajuću verziju ili koristi XML format za prenošenje podataka između različitih Python verzija.

en: The Family Tree you are trying to load is in the schema version %(oldschema)s format. This version of Gramps uses schema version %(newschema)s. Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading the schema version of the Family Tree.
    
    If you upgrade then you won't be able to use the previous version of Gramps, even if you subsequently %(wiki_manual_backup_html_start)sbackup%(html_end)s or %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s your upgraded Family Tree.
    
    Upgrading is a difficult task which could irretrievably corrupt your Family Tree if it is interrupted or fails.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your %(bold_start)sold%(bold_end)s version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
hr: Rodoslov koji pokušavaš otvoriti je u formatu sheme verzije %(oldschema)s. Ova verzija Grampsa koristi shema verziju %(newschema)s. Stoga ne možeš učitati ovaj rodoslov bez nadogradnje njegove verzije sheme.
    
    Ako nadogradiš, nećeš moći koristiti prethodnu Gramps verziju, čak niti ako naknadno %(wiki_manual_backup_html_start)sizradiš zaštitnu kopiju%(html_end)s ili %(wiki_manual_export_html_start)sizvezeš%(html_end)s tvoj nadograđeni rodoslov.
    
    Nadogradnja je kompliciran zadatak, te može nepovratno oštetiti tvoj rodoslov, ako se proces nadogradnje prekine ili ako ne uspije.
    
    Ako još nemaš zaštitnu kopiju tvog rodoslova, pokreni %(bold_start)sstaru%(bold_end)s verziju Grampsa i %(wiki_backup_html_start)sspremi zaštitnu kopiju%(html_end)s tvog rodoslova.

en: Database connection failed.
    
    %(message)s
    Please check your connection settings file:
    %(settings_file)s
hr: Povezivanje s bazom podataka nije uspjelo.
    
    %(message)s
    Provjeri datoteku s postavkama za povezivanje:
    %(settings_file)s

en: The Family Tree you are trying to load is in the %(dbtype)s database, which is no longer supported.
    Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading.
    
    If you upgrade then you won't be able to use the previous version of Gramps, even if you subsequently %(wiki_manual_backup_html_start)sbackup%(html_end)s or %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s your upgraded Family Tree.
    
    You are strongly advised to backup your Family Tree.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your previous version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
hr: Rodoslov koji pokušavaš otvoriti koristi %(dbtype)s bazu podataka koja se više ne podržava. 
    Stoga ne možeš učitati ovaj rodoslov bez nadogradnje njegove verzije sheme.
    
    Ako nadogradiš, nećeš moći koristiti prethodnu Gramps verziju, čak niti ako naknadno %(wiki_manual_backup_html_start)sizradiš zaštitnu kopiju%(html_end)s ili %(wiki_manual_export_html_start)sizvezeš%(html_end)s tvoj nadograđeni rodoslov.
    
    Preporučujemo da spremiš sigurnosnu kopiju tvog rodoslova.
    
    Ako još nemaš zaštitnu kopiju tvog rodoslova, pokreni tvoju prethodnu verziju Grampsa i %(wiki_backup_html_start)sspremi zaštitnu kopiju%(html_end)s tvog rodoslova.

en: _Undo %s
hr: _Poništi %s

en: _Redo %s
hr: Po_novi %s

en: Number of people
hr: Broj osoba

en: Number of families
hr: Broj obitelji

en: Number of sources
hr: Broj izvora

en: Number of citations
hr: Broj citata

en: Number of events
hr: Broj događaja

en: Number of media
hr: Broj medija

en: Number of places
hr: Broj mjesta

en: Number of repositories
hr: Broj spremišta

en: Number of notes
hr: Broj zabilježaka

en: Number of tags
hr: Broj oznaka

en: Schema version
hr: Verzija sheme

en: %(n1)6d  People        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hr: Osobe:            %(n1)6d nadograđeno sa %(n2)6d citata za %(n3)6d s

en: %(n1)6d  Families      upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hr: Obitelji:         %(n1)6d nadograđeno sa %(n2)6d citata za %(n3)6d s

en: %(n1)6d  Events        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hr: Događaji:         %(n1)6d nadograđeno sa %(n2)6d citata za %(n3)6d s

en: %(n1)6d  Media Objects upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hr: Medijski objekti: %(n1)6d nadograđeno sa %(n2)6d citata za %(n3)6d s

en: %(n1)6d  Places        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hr: Mjesta:           %(n1)6d nadograđeno sa %(n2)6d citata za %(n3)6d s

en: %(n1)6d  Repositories  upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hr: Spremišta:        %(n1)6d nadograđena sa %(n2)6d citata za %(n3)6d s

en: %(n1)6d  Sources       upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
hr: Izvori:           %(n1)6d nadograđeno sa %(n2)6d citata za %(n3)6d s

en: Number of new objects upgraded:
hr: Broj nadograđenih novih objekata:

en: 
    
    You may want to run
    Tools -> Family Tree Processing -> Merge
    in order to merge citations that contain similar
    information
hr: 
    
    Možeš pokrenuti
    „Alati > Obrada rodoslova > Spoji citate”
    za spajanje citata koji sadrže slične
    informacije

en: Upgrade Statistics
hr: Aktualiziraj statistiku

en: Default format (defined by Gramps preferences)
hr: Zadani format (definiran u postavkama Grampsa)

en: Surname, Given Suffix
hr: Prezime, ime sufiks

en: Given
hr: Ime

en: Given Surname Suffix
hr: Ime prezime sufiks

en: Main Surnames, Given Patronymic Suffix Prefix
hr: Glavna prezimena, ime patronim sufiks prefiks

en: Patronymic, Given
hr: Patronim, ime

[ctx: Person]
en: title
hr: titula

en: given
hr: ime

en: surname
hr: prezime

en: suffix
hr: sufiks

[ctx: Name]
en: call
hr: upotrebno

[ctx: Name]
en: common
hr: uobičajeno

en: initials
hr: inicijali

[ctx: Name]
en: primary
hr: primarno

en: primary[pre]
hr: primarno[prf]

en: primary[sur]
hr: primarno[pre]

en: primary[con]
hr: primarno[vez]

en: patronymic
hr: patronim

en: patronymic[pre]
hr: patronim[prf]

en: patronymic[sur]
hr: patronim[pre]

en: patronymic[con]
hr: patronim[vez]

en: notpatronymic
hr: nepatronim

[ctx: Remaining names]
en: rest
hr: ostatak

en: prefix
hr: prefiks

en: rawsurnames
hr: neobrađena prezimena

en: nickname
hr: nadimak

en: familynick
hr: obiteljski nadimak

en: Wrong name format string %s
hr: Pogrešan znakovni niz za format imena %s

en: ERROR, Edit Name format in Preferences
hr: GREŠKA, uredi format imena u postavkama

en: Error in '%s' file: cannot load.
hr: Greška u datoteci „%s”: učitavanje nije moguće.

en: Full
hr: Potpuno

en: WARNING: Too many arguments in filter '%s'!
    Trying to load with subset of arguments.
hr: UPOZORENJE: Previše argumenata u filtru „%s”!
    Pokušaj učitavanja s podskupom argumenata.

en: WARNING: Too few arguments in filter '%s'!
             Trying to load anyway in the hope this will be upgraded.
hr: UPOZORENJE: Premalo argumenata u filtru „%s”!
             Pokušaj učitavanja, u nadi, da će biti nadograđeno.

en: ERROR: filter %s could not be correctly loaded. Edit the filter!
hr: GREŠKA: nije bilo moguće pravilno učitati filtar „%s”. Uredi filtar!

en: General filters
hr: Opći filtri

en: Wrong format of date-time
hr: Pogrešan format za datum i vrijeme

en: Only date-times in the iso format of yyyy-mm-dd hh:mm:ss, where the time part is optional, are accepted. %s does not satisfy.
hr: Dozvoljen je samo ISO format za datum i vrijeme u obliku gggg-mm-dd hh:mm:ss, pri čemu vrijeme nije nužno zadati. %s ne odgovara formatu.

en: Confidence:
hr: Pouzdanost:

en: Date:
hr: Datum:

en: Volume/Page:
hr: Svezak/Stranica:

en: Citations matching parameters
hr: Citati koji odgovaraju parametrima

en: Matches citations with particular parameters
hr: Pronalazi citate s određenim parametrima

en: Citation/source filters
hr: Filtri citata/izvora

en: Event filters
hr: Filtri događaja

en: Number must be:
hr: Broj mora biti:

en: Number of instances:
hr: Broj slučajeva:

en: Text:
hr: Tekst:

en: Substring:
hr: Podniz znakova:

en: Note type:
hr: Vrsta zabilješke:

en: Objects with notes with the particular type
hr: Objekti sa zabilješkama određene vrste

en: Matches notes with the particular type
hr: Pronalazi zabilješke određene vrste

en: Reference count must be:
hr: Broj referenca treba biti:

en: Reference count:
hr: Broj referenca:

en: Source ID:
hr: ID izvora:

en: Filter name:
hr: Ime filtra:

en: Can't find filter %s in the defined custom filters
hr: Nije moguće pronaći filtar %s u definiranim prilagođenim filtrima

en: Source filter name:
hr: Ime filtra izvora:

en: Miscellaneous filters
hr: Razni filtri

en: No description
hr: Nema opisa

en: The filter definition contains a loop.
hr: Definicija filtra sadržava petlju.

en: One rule references another which eventually references the first.
hr: Ovo se pravilo referencira na jedno drugo pravilo, koje se pak referencira na prvo.

en: Every citation
hr: Svi citati

en: Matches every citation in the database
hr: Pronalazi sve citate u bazi podataka

en: Changed after:
hr: Promijenjeno nakon:

en: but before:
hr: ali prije:

en: Citations changed after <date time>
hr: Citati koji su promijenjeni nakon <datuma>

en: Matches citation records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
hr: Pronalazi podatke citata koji su promijenjeni nakon određenog datuma/vremena (gggg-mm-dd hh:mm:ss) ili u razdoblju, ako je naveden i drugi datum/vrijeme.

en: Citations marked private
hr: Citati, označeni kao privatni

en: Matches citations that are indicated as private
hr: Pronalazi citate koji su označeni kao privatni

en: Citation attribute:
hr: Svojstvo citata:

en: Value:
hr: Vrijednost:

en: Citations with the attribute <attribute>
hr: Događaji sa svojstvom <svojstvo>

en: Matches citations with the attribute of a particular value
hr: Pronalazi medijske objekte sa svojstvom određene vrijednosti

en: Confidence level:
hr: Razina pouzdanosti:

en: Citations with <count> media
hr: Citati s <brojem> medija

en: Matches citations with a certain number of items in the gallery
hr: Pronalazi citate s određenim brojem medija u galeriji

en: Citation with <Id>
hr: Citat s <ID> oznakom

en: Matches a citation with a specified Gramps ID
hr: Pronalazi citate s određenom Gramps ID oznakom

en: Citations having <count> notes
hr: Citati s <brojem> zabilježaka

en: Matches citations having a certain number of notes
hr: Pronalazi citate s određenim brojem zabilježaka

en: Citations having notes containing <substring>
hr: Citati sa zabilješkama koje sadrže <podniz znakova>

en: Matches citations whose notes contain text matching a substring
hr: Pronalazi citate čije zabilješke sadrže tekst koji odgovara podnizu znakova

en: Citations having notes containing <text>
hr: Citati sa zabilješkama koje sadrže <tekst>

en: Matches citations whose notes contain text matching a regular expression
hr: Pronalazi citate čije zabilješke sadrže tekst koji odgavara regularnom izrazu

en: Citations with a note of type <type>
hr: Citati sa zabilješkom vrste <vrsta>

en: Matches citations with a note of the specified type
hr: Pronalazi citate sa zabilješkom određene vrste

en: Note filters
hr: Filtri zabilježaka

en: Citations with a reference count of <count>
hr: Citati s brojem referenca od <broj>

en: Matches citations with a certain reference count
hr: Pronalazi citate s određenim brojem referenca

en: Abbreviation:
hr: Kratica:

en: Author:
hr: Autor:

en: Publication:
hr: Publikacija:

en: Title:
hr: Naslov:

en: Sources matching parameters
hr: Izvori, koji odgovaraju parametrima

en: Matches citations with a source of a particular value
hr: Pronalazi citate s izvorom određenih vrijednosti

en: Source filters
hr: Filtri izvora

en: Citation with Source <Id>
hr: Citat s <ID> oznakom izvora

en: Matches a citation with a source with a specified Gramps ID
hr: Pronalazi citate s izvorom, koji ima određenu Gramps ID oznaku

en: Citations having source notes containing <text>
hr: Citati, čije zabilješke izvora sadrže <tekst>

en: Matches citations whose source notes contain a substring or match a regular expression
hr: Pronalazi citate čije zabilješke izvora sadrže određeni podniz znakova ili odgovaraju regularnom izrazu

en: Tag:
hr: Oznaka:

en: Citations with the <tag>
hr: Citati s <oznakom>

en: Matches citations with the particular tag
hr: Pronalazi citate s određenom oznakom

en: Citations matching the <filter>
hr: Citati koji odgovaraju <filtru>

en: Matches citations matched by the specified filter name
hr: Pronalazi citate, koji odgovaraju određenom filtru

en: Citations with Volume/Page containing <text>
hr: Citati sa sveskom/stranicom, koja sadrži <tekst>

en: Matches citations whose Volume/Page contains a certain substring
hr: Pronalazi citate, čiji svezak/stranica sadrži određeni podniz znakova

en: Repository filter name:
hr: Ime filtra spremišta:

en: Citations with a source with a repository reference matching the <repository filter>
hr: Citati s izvorom koji ima referencu spremišta koje odgovara <filtru spremišta>

en: Matches citations with sources with a repository reference that match a certain repository filter
hr: Usklađuje citate s izvorima s referencom spremišta koji odgovaraju određenom filtru spremišta

en: Citations with source matching the <source filter>
hr: Citati s izvorom, koji odgovaraju <filtru izvora>

en: Matches citations with sources that match the specified source filter name
hr: Pronalazi citate, čiji izvori odgovaraju određenom filtru izvora

en: Citations with Id containing <text>
hr: Citati čije ID oznake sadrže <tekst>

en: Matches citations whose Gramps ID matches the regular expression
hr: Pronalazi citate, čije Gramps ID oznake odgovaraju regularnom izrazu

en: Citations with Source Id containing <text>
hr: Citati čije ID oznake izvora sadrže <tekst>

en: Matches citations whose source has a Gramps ID that matches the regular expression
hr: Pronalazi citate, čiji izvori imaju Gramps ID oznaku, koja odgovara regularnom izrazu

en: Every event
hr: Svaki događaj

en: Matches every event in the database
hr: Pronalazi svaki događaj u bazi podataka

en: Events changed after <date time>
hr: Događaji izmijenjeni nakon <datum vrijeme>

en: Matches event records changed after a specified date/time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date/time is given.
hr: Pronalazi podatke događaja koji su promijenjeni nakon određenog datuma/vremena (gggg-mm-dd hh:mm:ss) ili u razdoblju, ako je naveden i drugi datum/vrijeme.

en: Events marked private
hr: Događaji, označeni kao privatni

en: Matches events that are indicated as private
hr: Pronalazi događaje, koji su označeni kao privatni

en: Event attribute:
hr: Svojstvo događaja:

en: Events with the attribute <attribute>
hr: Događaji sa <svojstvom>

en: Matches events with the event attribute of a particular value
hr: Pronalazi događaje sa svojstvima određene vrijednosti

en: Events with the <citation>
hr: Događaji sa <citatom>

en: Matches events with a citation of a particular value
hr: Pronalazi događaje sa citatima određene vrijednosti

en: Description:
hr: Opis:

en: Event type:
hr: Vrsta događaja:

en: Place:
hr: Mjesto:

en: Events with <data>
hr: Događaji s <podacima>

en: Matches events with data of a particular value
hr: Pronalazi događaje s podacima određene vrijednosti

en: Day of Week:
hr: Dan u tjednu:

en: Events occurring on a particular day of the week
hr: Događaji koji su se dogodili na određeni dan u tjednu

en: Matches events occurring on a particular day of the week
hr: Pronalazi događaje, koji su se na određeni dan u tjednu

en: Main Participants:
hr: Glavni sudionici:

en: Events matching parameters
hr: Događaji koji odgovaraju parametrima

en: Matches events with particular parameters
hr: Pronalazi događaje s određenim parametrima

en: Events with <count> media
hr: Događaji s <brojem> medija

en: Matches events with a certain number of items in the gallery
hr: Pronalazi događaje s određenim brojem medija u galeriji

en: Event with <Id>
hr: Događaj s <ID> oznakom

en: Matches an event with a specified Gramps ID
hr: Pronalazi događaj s određenom Gramps ID oznakom

en: Events having <count> notes
hr: Događaji s <brojem> zabilježaka

en: Matches events having a certain number of notes
hr: Pronalazi događaje s određenim brojem zabilježaka

en: Events having notes containing <substring>
hr: Događaji sa zabilješkama koje sadrže <podniz znakova>

en: Matches events whose notes contain text matching a substring
hr: Pronalazi događaje čije zabilješke sadrže tekst s određenim podnizom znakova

en: Events having notes containing <text>
hr: Događaji sa zabilješkama koje sadrže <tekst>

en: Matches events whose notes contain text matching a regular expression
hr: Pronalazi događaje čije zabilješke sadrže tekst koji odgovara regularnom izrazu

en: Events with a note of type <type>
hr: Događaji sa zabilješkom vrste <vrsta>

en: Matches events with a note of the specified type
hr: Pronalazi događaje sa zabilješkom određene vrste

en: Events with a reference count of <count>
hr: Događaji s brojem referenca od <broj>

en: Matches events with a certain reference count
hr: Pronalazi događaje s određenim brojem referenca

en: Events with <count> sources
hr: Događaji s <brojem> izvora

en: Matches events with a certain number of sources connected to it
hr: Pronalazi događaje s određenim brojem povezanih izvora

en: Events with the <tag>
hr: Događaji s <oznakom>

en: Matches events with the particular tag
hr: Pronalazi događaje s određenom oznakom

en: Events with the particular type
hr: Događaji određene vrste

en: Matches events with the particular type
hr: Pronalazi događaje određene vrste

en: Events matching the <filter>
hr: Događaji, koji odgovaraju <filtru>

en: Matches events matched by the specified filter name
hr: Pronalazi događaje, koji odgovaraju određenom filtru

en: Include Family events:
hr: Uključi obiteljske događaje:

en: Person filter name:
hr: Ime filtra osobe:

en: Events of persons matching the <person filter>
hr: Događaji osoba koji odgovaraju <filtru osobe>

en: Matches events of persons matched by the specified person filter name
hr: Pronalazi događaje osoba, dobivene određenim filtrom osobe

en: Place filter name:
hr: Ime filtra mjesta:

en: Events of places matching the <place filter>
hr: Događaji mjesta koji odgovaraju <filtru mjestu>

en: Matches events that occurred at places that match the specified place filter name
hr: Pronalazi događaje, koji su se dogodili u mjestu, određenom u filtru mjesta

en: Events with at least one direct source >= <confidence level>
hr: Događaji s barem jednim izravnim izvorom >= <razina pouzdanosti>

en: Matches events with at least one direct source with confidence level(s)
hr: Pronalazi događaje s barem jednim izravnim izvorom, određene razine pouzdanosti

en: Events with source matching the <source filter>
hr: Događaji s izvorom koji odgovara <filtru izvora>

en: Matches events with sources that match the specified source filter name
hr: Pronalazi događaje, čiji izvori odgovaraju određenom filtru

en: Events with Id containing <text>
hr: Događaji, čije ID oznake sadrži <tekst>

en: Matches events whose Gramps ID matches the regular expression
hr: Pronalazi događaje, čija Gramps ID oznaka odgovara određenom regularnom izrazu

en: Every family
hr: Svaka obitelj

en: Matches every family in the database
hr: Pronalazi sve obitelji u bazi podataka

en: Families changed after <date time>
hr: Obitelji promijenjene nakon <datuma vremena>

en: Matches family records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
hr: Pronalazi podatke obitelji koji su promijenjeni nakon određenog datuma/vremena (gggg-mm-dd hh:mm:ss) ili u razdoblju, ako je naveden i drugi datum/vrijeme.

en: Person ID:
hr: ID osobe:

en: Families having child with Id containing <text>
hr: Obitelji s djecom, čije ID oznake sadrže <tekst>

en: Matches families where child has a specified Gramps ID
hr: Pronalazi obitelji u kojima dijete ima određenu Gramps ID oznaku

en: Child filters
hr: Filtri djeteta

en: Families with child with the <name>
hr: Obitelji u kojima dijete ima <ime>

en: Matches families where child has a specified (partial) name
hr: Pronalazi obitelji u kojima dijete ima određeno (djelomično) ime

en: Families marked private
hr: Obitelji označene kao privatne

en: Matches families that are indicated as private
hr: Pronalazi obitelji, označene kao privatne

en: Families having father with Id containing <text>
hr: Obitelji s ocem, čije ID oznake sadrže <tekst>

en: Matches families whose father has a specified Gramps ID
hr: Pronalazi obitelji u kojima otac ima određenu Gramps ID oznaku

en: Father filters
hr: Filtri oca

en: Families with father with the <name>
hr: Obitelji u kojima otac ima <ime>

en: Matches families whose father has a specified (partial) name
hr: Pronalazi obitelji u kojima otac ima određeno (djelomično) ime

en: Family attribute:
hr: Obiteljsko svojstvo:

en: Families with the family <attribute>
hr: Obitelji s obiteljskim <svojstvom>

en: Matches families with the family attribute of a particular value
hr: Pronalazi obitelji s obiteljskim svojstvom određene vrijednosti

en: Families with the <citation>
hr: Obitelji sa <citatom>

en: Matches families with a citation of a particular value
hr: Pronalazi obitelji sa citatom određene vrijednosti

en: Family event:
hr: Obiteljski događaj:

en: Main Participants
hr: Glavni sudionici

en: Families with the <event>
hr: Obitelji s <događajem>

en: Matches families with an event of a particular value
hr: Pronalazi obitelji s događajem određene vrijednosti

en: Families with <count> media
hr: Obitelji s <brojem> medija

en: Matches families with a certain number of items in the gallery
hr: Pronalazi obitelji s određenim brojem medija u galeriji

en: Family with <Id>
hr: Obitelj s <ID> oznakom

en: Matches a family with a specified Gramps ID
hr: Pronalazi obitelji s određenom Gramps ID oznakom

en: Families with <count> LDS events
hr: Obitelji s <brojem> CIK događaja

en: Matches families with a certain number of LDS events
hr: Pronalazi obitelji s određenim brojem CIK događaja

en: Families having <count> notes
hr: Obitelji s <brojem> zabilježaka

en: Matches families having a certain number notes
hr: Pronalazi obitelji, koje imaju određeni broj zabilježaka

en: Families having notes containing <substring>
hr: Obitelji sa zabilješkama koje sadrže <podniz znakova>

en: Matches families whose notes contain text matching a substring
hr: Pronalazi obitelji čije zabilješke sadrže tekst koji odgovara podnizu znakova

en: Families having notes containing <text>
hr: Obitelji sa zabilješkama koje sadrže <tekst>

en: Matches families whose notes contain text matching a regular expression
hr: Pronalazi obitelji čije zabilješke sadrže tekst koji odgovara regularnom izrazu

en: Families with a note of type <type>
hr: Obitelji sa zabilješkom vrste <vrsta>

en: Matches families with a note of the specified type
hr: Pronalazi obitelji sa zabilješkom određene vrste

en: Families with a reference count of <count>
hr: Obitelji ss brojem referenca od <broj>

en: Matches family objects with a certain reference count
hr: Pronalazi obitelji s određenim brojem referenca

en: Relationship type:
hr: Vrsta srodstva:

en: Families with the relationship type
hr: Obitelji s vrstom veze

en: Matches families with the relationship type of a particular value
hr: Pronalazi obitelji s vrstom veze određene vrijednosti

en: Families with <count> sources
hr: Obitelji s <brojem> izvora

en: Matches families with a certain number of sources connected to it
hr: Pronalazi obitelji, koje imaju određeni broj izvora

en: Families with the <source>
hr: Obitelji s <izvorom>

en: Matches families who have a particular source
hr: Pronalazi obitelji s određenim izvorima

en: Families with the <tag>
hr: Obitelji s <oznakom>

en: Matches families with the particular tag
hr: Pronalazi obitelji s određenom oznakom

en: Families with twins
hr: Obitelji s blizancima

en: Matches families with twins
hr: Pronalazi obitelji s blizancima

en: Inclusive:
hr: Uključujući:

en: Ancestor families of <family>
hr: Obitelji po uzlaznoj liniji od <obitelji>

en: Matches ancestor families of the specified family
hr: Pronalazi obitelji po uzlaznoj liniji za određenu obitelj

en: Bookmarked families
hr: Obitelji u knjižnim oznakama

en: Matches the families on the bookmark list
hr: Pronalazi obitelji u knjižnim oznakama

en: Descendant families of <family>
hr: Obitelji po silaznoj liniji od <obitelji>

en: Matches descendant families of the specified family
hr: Pronalazi obitelji po silaznoj liniji za određenu obitelj

en: Families matching the <filter>
hr: Obitelji odgavaraju <filtru>

en: Matches families matched by the specified filter name
hr: Pronalazi obitelji, koje odgovaraju određenom filtru

en: Families with at least one direct source >= <confidence level>
hr: Obitelji s barem jednim izravnim izvorom >= <razina pouzdanosti>

en: Matches families with at least one direct source with confidence level(s)
hr: Pronalazi obitelji s barem jednim izravnim izvorom, određene razine pouzdanosti

en: Families having mother with Id containing <text>
hr: Obitelji s majkom, čije ID oznake sadrže <tekst>

en: Matches families whose mother has a specified Gramps ID
hr: Pronalazi obitelji u kojima majka ima određeni Gramps ID

en: Mother filters
hr: Filtri majke

en: Families with mother with the <name>
hr: Obitelji u kojima majka ima <ime>

en: Matches families whose mother has a specified (partial) name
hr: Pronalazi obitelji u kojima majka ima određeno (djelomično) ime

en: Families with child matching the <regex_name>
hr: Obitelji u kojima dijete ima <regex_ime>

en: Matches families where some child has a name that matches a specified regular expression
hr: Pronalazi obitelji u kojima dijete ima ime, koje odgovara regularnom izrazu

en: Families with father matching the <regex_name>
hr: Obitelji u kojima otac ima <regex_ime>

en: Matches families whose father has a name matching a specified regular expression
hr: Pronalazi obitelji u kojima otac ima ime, koje odgovara regularnom izrazu

en: Families with Id containing <text>
hr: Obitelji, čije ID oznake sadrže <tekst>

en: Matches families whose Gramps ID matches the regular expression
hr: Pronalazi obitelji, čija Gramps ID oznaka odgovara određenom regularnom izrazu

en: Families with mother matching the <regex_name>
hr: Obitelji u kojima majka ima <regex_ime>

en: Matches families whose mother has a name matching a specified regular expression
hr: Pronalazi obitelji u kojima majka ima ime, koje odgovara regularnom izrazu

en: Families with any child matching the <name>
hr: Obitelji s djetetom odgovarajućeg <imena>

en: Matches families where any child has a specified (partial) name
hr: Pronalazi obitelji u kojima bilo koje dijete ima određeno (djelomično) ime

en: Families with father matching the <name>
hr: Obitelji u kojima očevo ime odgovara <imenu>

en: Families with mother matching the <name>
hr: Obitelji u kojima majčino ime odgovara <imenu>

en: Every media object
hr: Svaki medijski objekt

en: Matches every media object in the database
hr: Pronalazi svaki medijski objekt u bazi podataka

en: Media objects changed after <date time>
hr: Medijski objekti, promijenjeni nakon <datuma>

en: Matches media objects changed after a specified date:time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date:time is given.
hr: Pronalazi medijske objekte koji su promijenjeni nakon određenog datuma/vremena (gggg-mm-dd hh:mm:ss) ili u razdoblju, ako je naveden i drugi datum/vrijeme.

en: Media attribute:
hr: Svojstvo medija:

en: Media objects with the attribute <attribute>
hr: Medijski objekti sa <svojstvom>

en: Matches media objects with the attribute of a particular value
hr: Pronalazi medijske objekte sa svojstvom određene vrijednosti

en: Media with the <citation>
hr: Mediji sa <citatom>

en: Matches media with a citation of a particular value
hr: Pronalazi medije sa citatom određene vrijednosti

en: Media object with <Id>
hr: Medijski objekt s <ID> oznakom

en: Matches a media object with a specified Gramps ID
hr: Pronalazi medijski objekt s određenom Gramps ID oznakom

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Path:
hr: Staza:

en: Media objects matching parameters
hr: Medijski objekti, koji odgovaraju parametrima

en: Matches media objects with particular parameters
hr: Pronalazi medijske objekte s određenim parametrima

en: Media objects having notes containing <substring>
hr: Medijski objekti sa zabilješkama koje sadrže <podniz znakova>

en: Matches media objects whose notes contain text matching a substring
hr: Pronalazi medijske objekte čije zabilješke sadrže tekst koji odgovara podnizu znakova

en: Media objects having notes containing <text>
hr: Medijski objekti sa zabilješkama koje sadrže <tekst>

en: Matches media objects whose notes contain text matching a regular expression
hr: Pronalazi medijske objekte čije zabilješke sadrže tekst koji odgovara regularnom izrazu

en: Media objects with a reference count of <count>
hr: Medijski objekti s brojem referenca od <broj>

en: Matches media objects with a certain reference count
hr: Pronalazi medijske objekte s određenim brojem referenca

en: Media with <count> sources
hr: Mediji s <brojem> izvora

en: Matches media with a certain number of sources connected to it
hr: Pronalazi medije s određenim brojem izvora

en: Media with the <source>
hr: Mediji s <izvorom>

en: Matches media who have a particular source
hr: Pronalazi medije s određenim izvorom

en: Media objects with the <tag>
hr: Medijski objekti s <oznakom>

en: Matches media objects with the particular tag
hr: Pronalazi medijske objekte s određenom oznakom

en: Media objects matching the <filter>
hr: Medijski objekti, koji odgovaraju <filtru>

en: Matches media objects matched by the specified filter name
hr: Pronalazi medijske objekte, koji odgovaraju određenom filtru

en: Media with a direct source >= <confidence level>
hr: Mediji s izravnim izvorom >= <razina pouzdanosti>

en: Matches media with at least one direct source with confidence level(s)
hr: Pronalazi medije s barem jednim izravnim izvorom, određene razine pouzdanosti

en: Media objects marked private
hr: Medijski objekti, označeni kao privatni

en: Matches Media objects that are indicated as private
hr: Pronalazi medijske objekte, koji su označeni kao privatni

en: Media objects with Id containing <text>
hr: Medijski objekti, čije ID oznake sadrže <tekst>

en: Matches media objects whose Gramps ID matches the regular expression
hr: Pronalazi medijske objekte, čije Gramps ID oznaka odgovaraju određenom regularnom izrazu

en: Every note
hr: Svaka zabilješka

en: Matches every note in the database
hr: Pronalazi sve bilješke u bazi podataka

en: Notes changed after <date time>
hr: Zabilješke promijenjene nakon <datuma>

en: Matches note records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
hr: Pronalazi podatke zabilježaka koji su promijenjeni nakon određenog datuma/vremena (gggg-mm-dd hh:mm:ss) ili u razdoblju, ako je naveden i drugi datum/vrijeme.

en: Note with <Id>
hr: Zabilješka s <ID> oznakom

en: Matches a note with a specified Gramps ID
hr: Pronalazi bilješku s određenom Gramps ID oznakom

en: Notes matching parameters
hr: Zabilješke koje odgovaraju parametrima

en: Matches Notes with particular parameters
hr: Pronalazi zabilješke s određenim parametrima

en: Notes with a reference count of <count>
hr: Zabilješke s brojem referenca od <broj>

en: Matches notes with a certain reference count
hr: Pronalazi zabilješke s određenim brojem referenca

en: Notes with the <tag>
hr: Zabilješke s <oznakom>

en: Matches notes with the particular tag
hr: Pronalazi zabilješke s određenom oznakom

en: Notes with the particular type
hr: Zabilješke s određenom vrstom

en: Notes matching the <filter>
hr: Zabilješke koje odgovaraju <filtru>

en: Matches notes matched by the specified filter name
hr: Pronalazi zabilješke koje odgovaraju određenom imenu filtra

en: Notes containing <text>
hr: Zabilješke koje sadrže <tekst>

en: Matches notes that contain a substring or match a regular expression
hr: Pronalazi zabilješke koje sadrže podniz znakova ili odgovaraju regularnom izrazu

en: Notes containing <substring>
hr: Zabilješke koje sadrže <podniz znakova>

en: Matches notes that contain text which matches a substring
hr: Pronalazi zabilješke koje sadrže tekst s određenim podnizom znakova

en: Notes marked private
hr: Zabilješke označene kao privatne

en: Matches notes that are indicated as private
hr: Pronalazi zabilješke koje su označene kao privatne

en: Notes with Id containing <text>
hr: Zabilješke, čije ID oznake sadrže <tekst>

en: Matches notes whose Gramps ID matches the regular expression
hr: Pronalazi zabilješke čije Gramps ID oznake odgovaraju određenom regularnom izrazu

en: Persons changed after <date time>
hr: Osobe promijenjene nakon <datuma>

en: Matches person records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
hr: Pronalazi podatke osoba koji su promijenjeni nakon određenog datuma/vremena (gggg-mm-dd hh:mm:ss) ili u razdoblju, ako je naveden i drugi datum/vrijeme.

en: Relationship path between <person> and people matching <filter>
hr: Linija srodstva između <osobe> i drugih osoba, koje odgovaraju <filtru>

en: Relationship filters
hr: Filtri srodstva

en: Searches over the database starting from a specified person and returns everyone between that person and a set of target people specified with a filter.  This produces a set of relationship paths (including by marriage) between the specified person and the target people.  Each path is not necessarily the shortest path.
hr: Pretražuje bazu podataka počevši od odabrane osobe, te pronalazi sve osobe između nje i osoba specificiranih u filtru, čime se stvaraju linije srodstva među njima (uključujući i srodstva po bračnoj vezi). Svaka od tih linija nije nužno i najkraća.

en: Finding relationship paths
hr: Pronalaženje linije srodstva

en: Retrieving all sub-filter matches
hr: Pronađi sve podudarnosti pod-filtra

en: Evaluating people
hr: Evaluacija osoba

en: Disconnected people
hr: Nepovezane osobe

en: Matches people that have no family relationships to any other person in the database
hr: Pronalazi osobe, koje nisu u srodstvu s nijednom drugom osobom u bazi podataka

en: Everyone
hr: Svatko

en: Matches everyone in the database
hr: Pronalazi sve osobe u bazi podataka

en: Families with incomplete events
hr: Obitelji s nepotpunim događajima

en: Matches people with missing date or place in an event of the family
hr: Pronalazi osobe, kojima nedostaje datum ili mjesto za obiteljski događaj

en: People with <count> addresses
hr: Osobe s <brojem> adresa

en: Matches people with a certain number of personal addresses
hr: Pronalazi osobe s određenim brojem adresa

en: People with an address containing <text>
hr: Osobe s adresom koja sadrži <tekst>

en: Matches people with a personal address containing the given text
hr: Pronalazi osobe s osobnom adresom koja sadrži zadani tekst

en: People with an alternate name
hr: Osobe s alternativnim imenom

en: Matches people with an alternate name
hr: Pronalazi osobe s alternativnim imenom

en: People with <count> associations
hr: Osobe s <brojem> veza

en: Matches people with a certain number of associations
hr: Pronalazi osobe s određenim brojem veza

en: Personal attribute:
hr: Osobna svojstva:

en: People with the personal <attribute>
hr: Osobe s osobnim <svojstvom>

en: Matches people with the personal attribute of a particular value
hr: Pronalazi osobe s osobnim svojstvom određenih vrijednosti

en: People with the <birth data>
hr: Osobe s <podacima rođenja>

en: Matches people with birth data of a particular value
hr: Pronalazi osobe s podacima rođenja određenih vrijednosti

en: People with the <citation>
hr: Osobe sa <citatom>

en: Matches people with a citation of a particular value
hr: Pronalazi osobe sa citatom određenih vrijednosti

en: People with a common ancestor with <person>
hr: Osobe sa zajedničkim pretkom s <osobom>

en: Ancestral filters
hr: Filtri predaka

en: Matches people that have a common ancestor with a specified person
hr: Pronalazi osobe, koje imaju zajedničkog pretka s odabranom osobom

en: People with a common ancestor with <filter> match
hr: Osobe sa zajedničkim pretkom s <filtrom>

en: Matches people that have a common ancestor with anybody matched by a filter
hr: Pronalazi osobe, koje imaju zajedničkog pretka sa svim osobama iz odgovarajućeg filtra

en: People with the <death data>
hr: Osobe s <podacima smrti>

en: Matches people with death data of a particular value
hr: Pronalazi osobe s podacima smrti određenih vrijednosti

en: Personal event:
hr: Osobni događaj:

en: Primary Role:
hr: Primarna uloga:

en: People with the personal <event>
hr: Osobe s osobnim <događajem>

en: Matches people with a personal event of a particular value
hr: Pronalazi osobe s osobnim događajem određenih vrijednosti

en: People with the family <attribute>
hr: Osobe s obiteljskim <svojstvom>

en: Matches people with the family attribute of a particular value
hr: Pronalazi osobe s obiteljskim svojstvom određene vrijednosti

en: People with the family <event>
hr: Osobe s obiteljskim <događajem>

en: Matches people with a family event of a particular value
hr: Pronalazi osobe s obiteljskim događajem određenih vrijednosti

en: People with <count> media
hr: Osobe s <brojem> medija

en: Matches people with a certain number of items in the gallery
hr: Pronalazi osobe s određenim brojem medija u galeriji

en: Person with <Id>
hr: Osoba s <ID> oznakom

en: Matches person with a specified Gramps ID
hr: Pronalazi osobe s određenom Gramps ID oznakom

en: People with <count> LDS events
hr: Osobe s <brojem> CIK događaja

en: Matches people with a certain number of LDS events
hr: Pronalazi osobe s određenim brojem CIK događaja

en: Given name:
hr: Ime:

en: Full Family name:
hr: Potpuno ime obitelji:

[ctx: person]
en: Title:
hr: Titula:

en: Suffix:
hr: Sufiks:

en: Call Name:
hr: Upotrebno ime:

en: Nick Name:
hr: Nadimak:

en: Prefix:
hr: Prefiks:

en: Single Surname:
hr: Jedno prezime:

en: Connector
hr: Veznik

en: Patronymic:
hr: Patronim:

en: Family Nick Name:
hr: Obiteljski nadimak:

en: People with the <name>
hr: Osobe s <imenom>

en: Matches people with a specified (partial) name
hr: Pronalazi osobe s određenim (djelomičnim) imenom

en: Surname origin type:
hr: Vrsta porijekla prezimena:

en: People with the <Surname origin type>
hr: Osobe s <vrstom porijekla prezimena>

en: Matches people with a surname origin
hr: Pronalazi osobe s određenim porijeklom prezimena

en: Name type:
hr: Vrsta imena:

en: People with the <Name type>
hr: Osobe s <vrstom imena>

en: Matches people with a type of name
hr: Pronalazi osobe s vrstom imena

en: People with a nickname
hr: Osobe s nadimkom

en: Matches people with a nickname
hr: Pronalazi osobe s nadimkom

en: People having <count> notes
hr: Osobe s <brojem> zabilježaka

en: Matches people having a certain number of notes
hr: Pronalazi osobe s određenim brojem zabilježaka

en: People having notes containing <substring>
hr: Osobe sa zabilješkama koje sadrže <podniz znakova>

en: Matches people whose notes contain text matching a substring
hr: Pronalazi osobe, čije zabilješke sadrže tekst s određenim podnizom znakova

en: People having notes containing <text>
hr: Osobe sa zabilješkama koje sadrže <tekst>

en: Matches people whose notes contain text matching a regular expression
hr: Pronalazi osobe, čije zabilješke sadrže tekst s regularnim izrazom

en: People with a note of type <type>
hr: Osobe sa zabilješkom vrste <vrsta>

en: Matches people with a note of the specified type
hr: Pronalazi osobe sa zabilješkom određene vrste

en: People who are neither male nor female
hr: Osobe koje nisu muškog niti ženskog spola

en: Matches all people with other gender
hr: Pronalazi sve osobe s drugim spolom

en: Number of relationships:
hr: Broj veza:

en: Number of children:
hr: Broj djece:

en: People with the <relationships>
hr: Osobe sa <srodstvima>

en: Matches people with a particular relationship
hr: Pronalazi osobe s određenim srodstvom

en: Family filters
hr: Filtri obitelji

en: Name:
hr: Ime:

en: Soundex match of People with the <name>
hr: Soundex poklapanje osoba s <imenom>

en: Soundex Match of people with a specified name. First name, Surname, Call name, and Nickname are searched in primary and alternate names.
hr: Soundex poklapanje osoba s određenim imenom. Soundex vrši pretragu imena, prezimena, upotrebnog imena i nadimka u primarnim i alternativnim imenima.

en: People with <count> sources
hr: Osobe s <brojem> izvora

en: Matches people with a certain number of sources connected to it
hr: Pronalazi osobe povezane s određenim brojem izvora

en: People with the <source>
hr: Osobe s <izvorom>

en: Matches people who have a particular source
hr: Pronalazi osobe s određenim izvorom

en: People with the <tag>
hr: Osobe s <oznakom>

en: Matches people with the particular tag
hr: Pronalazi osobe s određenom oznakom

en: Case sensitive:
hr: Razlikovanje velikih/malih slova:

en: People with records containing <substring>
hr: Osobe sa zapisima, koji sadrže <podniz znakova>

en: Matches people whose records contain text matching a substring
hr: Pronalazi osobe, čiji zapisi sadrže tekst s određenim podnizom znakova

en: People with unknown gender
hr: Osobe s nepoznatim spolom

en: Matches all people with unknown gender
hr: Pronalazi sve osobe s nepoznatim spolom

en: Adopted people
hr: Posvojene osobe

en: Matches people who were adopted
hr: Pronalazi posvojene osobe

en: People with children
hr: Osobe s djecom

en: Matches people who have children
hr: Pronalazi osobe, koje imaju djecu

en: People with incomplete names
hr: Osobe s nepotpunim imenima

en: Matches people with firstname or lastname missing
hr: Pronalazi osobe, kojima nedostaje ime ili prezime

en: Ancestors of <person>
hr: Preci od <osobe>

en: Matches people that are ancestors of a specified person
hr: Pronalazi osobe, koje su preci određenoj osobi

en: Ancestors of <filter> match
hr: Preci od <filtra>

en: Matches people that are ancestors of anybody matched by a filter
hr: Pronalazi osobe, koje su preci osobama određenog filtra

en: Bookmarked people
hr: Osobe u knjižnim oznakama

en: Matches the people on the bookmark list
hr: Pronalazi osobe u knjižnim oznakama

en: Children of <filter> match
hr: Djeca od <filtra>

en: Matches children of anybody matched by a filter
hr: Pronalazi djecu osoba određenog filtra

en: Home Person
hr: Početna osoba

en: Matches the Home Person
hr: Pronalazi početnu osobu

en: Descendant family members of <person>
hr: Članovi obitelji potomka od <osobe>

en: Descendant filters
hr: Filtri potomaka

en: Matches people that are descendants or the spouse of a descendant of a specified person
hr: Pronalazi osobe, koje su potomci ili supružnici potomaka određene osobe

en: Descendant family members of <filter> match
hr: Članovi obitelji po silaznoj liniji od <filtra>

en: Matches people that are descendants or the spouse of anybody matched by a filter
hr: Pronalazi osobe, koje su potomci ili supružnici osoba određenog filtra

en: Descendants of <person>
hr: Potomci od <osobe>

en: Matches all descendants for the specified person
hr: Pronalazi sve potomke za određenu osobu

en: Descendants of <filter> match
hr: Potomci od <filtra>

en: Matches people that are descendants of anybody matched by a filter
hr: Pronalazi osobe, koje su potomci osoba određenog filtra

en: Duplicated ancestors of <person>
hr: Dupli preci od <osobe>

en: Matches people that are ancestors twice or more of a specified person
hr: Pronalazi osobe, koje su višestruki preci određenoj osobi

en: Females
hr: Ženske osobe

en: Matches all females
hr: Pronalazi sve ženske osobe

en: Number of generations:
hr: Broj generacija:

en: Ancestors of <person> not more than <N> generations away
hr: Preci od <osobe>, udaljene do <broj> generacija

en: Matches people that are ancestors of a specified person not more than N generations away
hr: Pronalazi osobe, koje su preci određene osobe, udaljene do <broj> generacija

en: Ancestors of bookmarked people not more than <N> generations away
hr: Preci osoba u knjižnim oznakama, udaljene do <broj> generacija

en: Matches ancestors of the people on the bookmark list not more than N generations away
hr: Pronalazi osobe, koje su preci osoba u knjižnim oznakama, udaljene do <broj> generacija

en: Ancestors of the Home Person not more than <N> generations away
hr: Preci početne osobe, udaljene do <broj> generacija

en: Matches ancestors of the Home Person not more than N generations away
hr: Pronalazi osobe, koje su preci početne osobe, udaljene do <broj> generacija

en: Descendants of <person> not more than <N> generations away
hr: Potomci od <osobe>, udaljene do <broj> generacija

en: Matches people that are descendants of a specified person not more than N generations away
hr: Pronalazi osobe, koje su potomci određene osobe, udaljene do <broj> generacija

en: Males
hr: Muške osobe

en: Matches all males
hr: Pronalazi sve muške osobe

en: Ancestors of <person> at least <N> generations away
hr: Preci od <osobe>, udaljene barem <broj> generacija

en: Matches people that are ancestors of a specified person at least N generations away
hr: Pronalazi osobe, koje su preci određene osobe, udaljene barem <broj> generacija

en: Descendants of <person> at least <N> generations away
hr: Potomci od <osobe>, udaljene barem <broj> generacija

en: Matches people that are descendants of a specified person at least N generations away
hr: Pronalazi osobe, koje su potomci određene osobe, udaljene barem <broj> generacija

en: Parents of <filter> match
hr: Roditelji od <filtra>

en: Matches parents of anybody matched by a filter
hr: Pronalazi roditelje osoba, koje odgovaraju filtru

en: People related to <Person>
hr: Osobe u srodstvu sa <osobom>

en: Matches people related to a specified person
hr: Pronalazi osobe u srodstvu s određenom osobom

en: Siblings of <filter> match
hr: Braća/sestre od <filtra>

en: Matches siblings of anybody matched by a filter
hr: Pronalazi braću/sestre osoba, koje odgovaraju filtru

en: Spouses of <filter> match
hr: Supružnici od <filtra>

en: Matches people married to anybody matching a filter
hr: Pronalazi supružnike osoba, koje odgovaraju filtru

en: Witnesses
hr: Svjedoci

en: Matches people who are witnesses in any event
hr: Pronalazi osobe, koje su svjedoci nekom događaju

en: Event filter name:
hr: Ime filtra događaja:

en: Persons with events matching the <event filter>
hr: Osobe s događajima koji odgovaraju <filtru događaja>

en: Matches persons who have events that match a certain event filter
hr: Pronalazi osobe s događajima, koji odgovaraju određenome filtru događaja

en: People matching the <filter>
hr: Osobe, koje odgovaraju <filtru>

en: Matches people matched by the specified filter name
hr: Pronalazi osobe, koje odgovaraju određenom filtru

en: Persons with at least one direct source >= <confidence level>
hr: Osobe s barem jednim izravnim izvorom >= <razina pouzdanosti>

en: Matches persons with at least one direct source with confidence level(s)
hr: Pronalazi osobe s barem jednim izravnim izvorom, određene razine pouzdanosti

en: People missing parents
hr: Osobe bez roditelja

en: Matches people that are children in a family with less than two parents or are not children in any family.
hr: Pronalazi osobe, koje su djeca obitelji s manje od dvoje roditelja ili nisu ničija djeca.

en: People with multiple marriage records
hr: Osobe s višestrukim zapisima o braku

en: Matches people who have more than one spouse
hr: Pronalazi osobe s više supružnika

en: People with no marriage records
hr: Osobe bez zapisa o braku

en: Matches people who have no spouse
hr: Pronalazi osobe bez supružnika

en: People without a known birth date
hr: Osobe bez poznatog datuma rođenja

en: Matches people without a known birthdate
hr: Pronalazi osobe bez poznatog datuma rođenja

en: People without a known death date
hr: Osobe bez poznatog datuma smrti

en: Matches people without a known deathdate
hr: Pronalazi osobe bez poznatog datuma smrti

en: People marked private
hr: Osobe označene kao privatne

en: Matches people that are indicated as private
hr: Pronalazi osobe, koje su označene kao privatne

en: People not marked private
hr: Osobe nisu označene kao privatne

en: Matches people that are not indicated as private
hr: Pronalazi osobe, koje nisu označene kao privatne

en: People with incomplete events
hr: Osobe s nepotpunim događajima

en: Matches people with missing date or place in an event
hr: Pronalazi osobe, kojima nedostaje datum ili mjesto za događaj

en: On date:
hr: Na datum:

en: People probably alive
hr: Osobe vjerojatno žive

en: Matches people without indications of death that are not too old
hr: Pronalazi osobe bez podataka o smrti, a da nisu prestare

en: People with Id containing <text>
hr: Osobe, čije ID oznake sadrže <tekst>

en: Matches people whose Gramps ID matches the regular expression
hr: Pronalazi osobe, čije Gramps ID oznake odgovaraju određenom regularnom izrazu

en: People with a name matching <text>
hr: Osobe s imenom koje odgovara <tekstu>

en: Matches people's names containing a substring or matching a regular expression
hr: Pronalazi imena osoba, koja sadrže određeni podniz znakova ili odgovaraju regularnom izrazu

en: Relationship path between <persons>
hr: Linija srodstva između <osoba>

en: Matches the ancestors of two persons back to a common ancestor, producing the relationship path between two persons.
hr: Pronalazi pretke dviju osoba sve do zajedničkog pretka, izrađujući njihovu liniju srodstva.

en: Relationship path between bookmarked persons
hr: Linija srodstva između osoba u knjižnjim oznakama

en: Matches the ancestors of bookmarked individuals back to common ancestors, producing the relationship path(s) between bookmarked persons.
hr: Pronalazi pretke osoba u knjižnim oznakama, unatrag sve do zajedničkih predaka, stvarajući liniju srodstva između osoba u knjižnim oznakama.

en: People matching the <name>
hr: Osobe koje odgovaraju <imenu>

en: Every place
hr: Sva mjesta

en: Matches every place in the database
hr: Pronalazi sva mjesta u bazi podataka

en: Places changed after <date time>
hr: Mjesta promijenjena nakon <datuma>

en: Matches place records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
hr: Pronalazi podatke mjesta koji su promijenjeni nakon određenog datuma/vremena (gggg-mm-dd hh:mm:ss) ili u razdoblju, ako je naveden i drugi datum/vrijeme.

en: Place with the <citation>
hr: Mjesta sa <citatom>

en: Matches places with a citation of a particular value
hr: Pronalazi mjesta sa citatom određene vrijednosti

[ctx: place]
en: Name:
hr: Ime:

en: Place type:
hr: Vrsta mjesta:

en: Code:
hr: Kodna oznaka:

en: Places matching parameters
hr: Mjesta odgovaraju parametrima

en: Matches places with particular parameters
hr: Pronalazi mjesta s određenim parametrima

en: Places with <count> media
hr: Mjesta s <brojem> medija

en: Matches places with a certain number of items in the gallery
hr: Pronalazi mjesta s određenim brojem medija u galeriji

en: Place with <Id>
hr: Mjesto s <Id> oznakom

en: Matches a place with a specified Gramps ID
hr: Pronalazi mjesta s određenom Gramps ID oznakom

en: Places with no latitude or longitude given
hr: Mjesta bez zemljopisne širine i visine

en: Matches places with empty latitude or longitude
hr: Pronalazi mjesta bez zemljopisne širine ili visine

en: Position filters
hr: Filtri pozicije

en: Places having <count> notes
hr: Mjesta s <brojem> zabilježaka

en: Matches places having a certain number of notes
hr: Pronalazi mjesta s određenim brojem zabilježaka

en: Places having notes containing <substring>
hr: Mjesta sa zabilješkama koje sadrže <podniz znakova>

en: Matches places whose notes contain text matching a substring
hr: Pronalazi mjesta, čije zabilješke sadrže tekst s određenim podnizom znakova

en: Places having notes containing <text>
hr: Mjesta sa zabilješkama koje sadrže <tekst>

en: Matches places whose notes contain text matching a regular expression
hr: Pronalazi mjesta, čije zabilješke sadrže tekst koji odgavara regularnom izrazu

en: Places with a note of type <type>
hr: Mjesta sa zabilješkom vrste <vrsta>

en: Matches places with a note of the specified type
hr: Pronalazi mjesta sa zabilješkom određene vrste

en: Street:
hr: Ulica:

en: Locality:
hr: Lokalitet:

en: City:
hr: Grad:

en: County:
hr: Okrug:

en: State:
hr: Država:

en: Country:
hr: Zemlja:

en: ZIP/Postal Code:
hr: Poštanski broj:

en: Church Parish:
hr: Župa:

en: Places with a reference count of <count>
hr: Mjesta s brojem referenca od <broj>

en: Matches places with a certain reference count
hr: Pronalazi mjesta s određenim brojem referenca

en: Place with <count> sources
hr: Mjesta s <brojem> izvora

en: Matches places with a certain number of sources connected to it
hr: Pronalazi mjesta s određenim brojem izvora

en: Places with the <source>
hr: Mjesta s <izvorom>

en: Matches places who have a particular source
hr: Pronalazi mjesta s određenim izvorom

en: Places with the <tag>
hr: Mjesta s <oznakom>

en: Matches places with the particular tag
hr: Pronalazi mjesta s određenom oznakom

en: Places matching a title
hr: Mjesta odgovaraju imenu

en: Matches places with a particular title
hr: Pronalazi mjesta s određenim imenom

en: Latitude:
hr: Zemljopisna širina:

en: Longitude:
hr: Zemljopisna dužina:

en: Rectangle height:
hr: Visina pravokutnika:

en: Rectangle width:
hr: Širina pravokutnika:

en: Places in neighborhood of given position
hr: Mjesta u susjedstvu zadanog položaja

en: Matches places with latitude or longitude positioned in a rectangle of given height and width (in degrees), and with middlepoint the given latitude and longitude.
hr: Pronalazi mjesta sa zemljopisnom širinom ili dužinom smještenom u četverokutu zadane širine i visine (u stupnjevima), sa središtem, zadanom zemljopisnom širinom i visinom.

en: Places enclosed by another place
hr: Mjesta, obuhvaćena nekim drugim mjestom

en: Matches a place enclosed by a particular place
hr: Pronalazi mjesto, obuhvaćeno određenim mjestom

en: Places of events matching the <event filter>
hr: Mjesta događaja odgovaraju <filtru događaj>

en: Matches places where events happened that match the specified event filter name
hr: Pronalazi mjesta u kojima su se dogodili događaji, koji odgovaraju određenom filtru događaja

en: Places matching the <filter>
hr: Mjesta, koja odgovaraju <filtru>

en: Matches places matched by the specified filter name
hr: Pronalazi mjesta, koja odgovaraju određenom filtru

en: Place with a direct source >= <confidence level>
hr: Mjesta s izravnim izvorom >= <razina pouzdanosti>

en: Matches places with at least one direct source with confidence level(s)
hr: Pronalazi mjesta s barem jednim izravnim izvorom, određene razine pouzdanosti

en: Places marked private
hr: Mjesta označena kao privatna

en: Matches places that are indicated as private
hr: Pronalazi mjesta, označena kao privatna

en: Places with Id containing <text>
hr: Mjesta, čije ID oznake sadrže <tekst>

en: Matches places whose Gramps ID matches the regular expression
hr: Pronalazi mjesta, čija GRAMPS ID oznaka odgovara određenom regularnom izrazu

en: Units:
hr: Mjerne jedinice:

en: Places within an area
hr: Mjesta unutar područja

en: Matches places within a given distance of another place
hr: Pronalazi mjesta određene udaljenosti od nekog drugog mjesta

en: Cannot use the filter 'within area'
hr: Nije moguće korisiti filtar „unutar područja”

en: The place you selected contains bad coordinates. Please, run the tool 'clean input data'
hr: Odabrano mjesto sadrži neispravne koordinate. Pokreni alat „počisti podatke unosa”

en: Every repository
hr: Svako spremište

en: Matches every repository in the database
hr: Uspoređuje svako spremište u bazi podataka

en: Repositories changed after <date time>
hr: Promijenjena spremišta nakon <datuma vremena>

en: Matches repository records changed after a specified date/time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date/time is given.
hr: Uspoređuje zapise spremišta koji su promijenjeni nakon određenog datuma/vremena (gggg-mm-dd hh:mm:ss) ili u razdoblju, ako je zadan jedan drugi datum/vrijeme.

en: Repository attribute:
hr: Svojstvo spremišta:

en: Repositories with the attribute <attribute>
hr: Spremišta sa svojstvom <svojstvo>

en: Matches repositories with the attribute of a particular value
hr: Pronalazi spremišta sa svojstvom određene vrijednosti

en: Repository with <Id>
hr: Spremište s oznakom <Id>

en: Matches a repository with a specified Gramps ID
hr: Uspoređuje spremište s određenom Gramps ID oznakom

en: Repositories having notes containing <substring>
hr: Spremišta sa zabilješkama koje sadrže <podniz znakova>

en: Matches repositories whose notes contain text matching a substring
hr: Pronalazi spremišta čije zabilješke sadrže tekst koji odgovara podnizu znakova

en: Repositories having notes containing <text>
hr: Spremišta sa zabilješkama koje sadrže <tekst>

en: Matches repositories whose notes contain text matching a regular expression
hr: Pronalazi spremišta čije zabilješke sadrže tekst koji odgovara regularnom izrazu

en: Repositories with a reference count of <count>
hr: Spremišta s brojem referenca od <broj>

en: Matches repositories with a certain reference count
hr: Pronalazi spremišta s određenim brojem referenca

[ctx: repo]
en: Name:
hr: Ime:

en: Address:
hr: Adresa:

en: Repositories matching parameters
hr: Spremišta koja odgovaraju parametrima

en: Matches Repositories with particular parameters
hr: Pronalazi spremišta s određenim parametrima

en: Repositories with the <tag>
hr: Spremišta s <oznakom>

en: Matches repositories with the particular tag
hr: Pronalazi spremišta s određenom oznakom

en: Repositories matching the <filter>
hr: Spremišta koja odgovaraju <filtru>

en: Matches repositories matched by the specified filter name
hr: Pronalazi spremišta koja odgovaraju određenom filtru

en: Repositories with name containing <text>
hr: Spremišta čija imena sadrže <tekst>

en: Matches repositories whose name contains a certain substring
hr: Pronalazi spremišta čija imena sadrže određeni podniz znakova

en: Repositories with Id containing <text>
hr: Spremišta čije ID oznake sadrže <tekst>

en: Matches repositories whose Gramps ID matches the regular expression
hr: Pronalazi spremišta čije Gramps ID oznake odgovaraju određenom regularnom izrazu

en: Repositories marked private
hr: Spremišta označeni kao privatni

en: Matches repositories that are indicated as private
hr: Pronalazi spremišta koja su označena kao privatna

en: Every source
hr: Svi izvori

en: Matches every source in the database
hr: Pronalazi sve izvore u bazi podataka

en: Sources changed after <date time>
hr: Izvori promijenjeni nakon <datuma>

en: Matches source records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
hr: Pronalazi podatke izvora koji su promijenjeni nakon određenog datuma/vremena (gggg-mm-dd hh:mm:ss) ili u razdoblju, ako je naveden i drugi datum/vrijeme.

en: Source attribute:
hr: Svojstvo izvora:

en: Sources with the attribute <attribute>
hr: Izvori sa svojstvom <svojstvo>

en: Matches sources with the attribute of a particular value
hr: Pronalazi izvore sa svojstvom određene vrijednosti

en: Sources with <count> media
hr: Izvori s <brojem> medija

en: Matches sources with a certain number of items in the gallery
hr: Pronalazi izvore s određenim brojem medija u galeriji

en: Source with <Id>
hr: Izvor s <Id> oznakom

en: Matches a source with a specified Gramps ID
hr: Pronalazi izvore s određenom Gramps ID oznakom

en: Sources having <count> notes
hr: Izvori s <brojem> zabilježaka

en: Matches sources having a certain number of notes
hr: Pronalazi izvore s određenim brojem zabilježaka

en: Sources having notes containing <substring>
hr: Izvori sa zabilješkama koje sadrže <podniz znakova>

en: Matches sources whose notes contain text matching a substring
hr: Pronalazi izvore, čije zabilješke sadrže tekst koji odgovara podnizu znakova

en: Sources having notes containing <text>
hr: Izvori sa zabilješkama koje sadrže <tekst>

en: Matches sources whose notes contain text matching a regular expression
hr: Pronalazi izvore, čije zabilješke sadrže tekst koji odgovara regularnom izrazu

en: Sources with a note of type <type>
hr: Izvori sa zabilješkom vrste <vrsta>

en: Matches sources with a note of the specified type
hr: Pronalazi izvore sa zabilješkom određene vrste

en: Sources with a reference count of <count>
hr: Izvori s brojem referenca od <broj>

en: Matches sources with a certain reference count
hr: Pronalazi izvore s određenim brojem referenca

en: Sources with <count> Repository references
hr: Izvori s <brojem> referenca spremišta

en: Matches sources with a certain number of repository references
hr: Pronalazi izvore s određenim brojem referenca spremišta

en: Sources with repository reference containing <text> in "Call Number"
hr: Izvori s referencama spremišta koja sadrže <tekst> u „Pozivnom broju”

en: Matches sources with a repository reference
    containing a substring in "Call Number"
hr: Pronalazi izvore čije reference spremišta
    sadrže određeni podniz znakova u „Pozivnom broju”

en: Matches sources with particular parameters
hr: Pronalazi izvore s određenim parametrima

en: Sources with the <tag>
hr: Izvori s <oznakom>

en: Matches sources with the particular tag
hr: Pronalazi izvore s određenom oznakom

en: Sources matching the <filter>
hr: Izvori, koji odgovaraju <filtru>

en: Matches sources matched by the specified filter name
hr: Pronalazi izvore, koji odgovaraju određenom filtru

en: Sources with repository reference matching the <repository filter>
hr: Izvori s referencama spremišta koji odgovaraju <filtru spremišta>

en: Matches sources with a repository reference that match a certain
    repository filter
hr: Pronalazi izvore s referencama spremišta koji odgovaraju
    određenom filtru spremišta

en: Sources with title containing <text>
hr: Izvori s naslovom koji sadrži <tekst>

en: Matches sources whose title contains a certain substring
hr: Pronalazi izvore čija imena sadrže određeni podniz znakova

en: Sources with Id containing <text>
hr: Izvori, čije ID oznake sadrže <tekst>

en: Matches sources whose Gramps ID matches the regular expression
hr: Pronalazi izvore, čija Gramps ID oznaka odgovara određenom regularnom izrazu

en: Sources marked private
hr: Izvori, označeni kao privatni

en: Matches sources that are indicated as private
hr: Pronalazi izvore, koji su označeni kao privatni

en: Address
hr: Adresa

en: Private
hr: Privatno

en: Citations
hr: Citati

en: Notes
hr: Zabilješke

en: Street
hr: Ulica

en: Locality
hr: Lokalitet

en: City
hr: Grad

en: County
hr: Okrug

en: State
hr: Država

en: Country
hr: Zemlja

en: Postal Code
hr: Poštanski broj

en: Phone
hr: Telefon

en: Attribute
hr: Svojstvo

en: Value
hr: Vrijednost

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Caste
hr: Kasta

en: Description
hr: Opis

en: Identification Number
hr: Identifikacijski broj

en: National Origin
hr: Nacionalno porijeklo

en: Number of Children
hr: Broj djece

en: Social Security Number
hr: Broj socijalnog osiguranja

en: Nickname
hr: Nadimak

en: Cause
hr: Uzrok

en: Agency
hr: Agencija

en: Age
hr: Starost

en: Father's Age
hr: Starost oca

en: Mother's Age
hr: Starost majke

en: Witness
hr: Svjedok

en: Time
hr: Vrijeme

en: Occupation
hr: Zanimanje

en: Child Reference
hr: Referenca djeteta

en: Handle
hr: Identifikator

en: None
hr: Bez

[ctx: relationship]
en: Birth
hr: Rođenje

[ctx: relationship]
en: Adopted
hr: Posvojenje

en: Stepchild
hr: Pastorče

en: Sponsored
hr: Uzdržavanje

en: Foster
hr: Skrbništvo

en: Citation
hr: Citat

en: Gramps ID
hr: Gramps ID oznaka

en: Page
hr: Stranica

en: Confidence
hr: Pouzdanost

en: Source
hr: Izvor

en: Media
hr: Mediji

en: Source Attributes
hr: Svojstva izvora

en: Last changed
hr: Zadnja promjena

en: Tags
hr: Oznake

en: unknown
hr: nepoznato

en: greater than {number_of} year | greater than {number_of} years
hr[0]: više od {number_of} godine
hr[1]: više od {number_of} godine
hr[2]: više od {number_of} godina

en: more than
hr: više od

en: less than
hr: manje od

[ctx: age]
en: about
hr: oko

en: between
hr: između

en: and
hr: i

en: less than about
hr: manje od približno

en: more than about
hr: više od približno

en: {number_of} year | {number_of} years
hr[0]: {number_of} godina
hr[1]: {number_of} godine
hr[2]: {number_of} godina

en: {number_of} month | {number_of} months
hr[0]: {number_of} mjesec
hr[1]: {number_of} mjeseca
hr[2]: {number_of} mjeseci

en: {number_of} day | {number_of} days
hr[0]: {number_of} dan
hr[1]: {number_of} dana
hr[2]: {number_of} dana

en: 0 days
hr: 0 dana

en: Date
hr: Datum

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Modifier
hr: Modifikator

en: Quality
hr: Točnost

en: Values
hr: Vrijednosti

en: Text
hr: Tekst

en: Sort value
hr: Vrijednost za svrstavanje

en: New year begins
hr: Nova godina započinje

[ctx: date-quality]
en: none
hr: bez

en: estimated
hr: približno

en: calculated
hr: izračunato

[ctx: date-modifier]
en: none
hr: bez

en: before
hr: prije

en: after
hr: nakon

en: about
hr: oko

en: range
hr: razdoblje

en: from
hr: od

en: to
hr: do

en: span
hr: raspon

en: textonly
hr: samo tekst

en: Event
hr: Događaj

en: Place
hr: Mjesto

en: Attributes
hr: Svojstva

en: Event reference
hr: Referenca događaja

[ctx: Role]
en: Primary
hr: Primarna

en: Clergy
hr: Svećenik

en: Celebrant
hr: Slavljenik

en: Aide
hr: Pomoćnik

en: Bride
hr: Mladenka

en: Groom
hr: Mladoženja

[ctx: Role]
en: Family
hr: Obitelj

en: Informant
hr: Izvjestitelj

en: Godparent
hr: Kum/Kuma

en: Father
hr: Otac

en: Mother
hr: Majka

en: Parent
hr: Roditelj

en: Child
hr: Dijete

en: Multiple birth
hr: Rođenje više djece

en: Friend
hr: Prijatelj/Prijateljica

en: Neighbor
hr: Susjed/Susjeda

en: Officiator
hr: Duhovnik

en: Life Events
hr: Životni događaji

en: Family
hr: Obitelj

en: Religious
hr: Vjera

en: Vocational
hr: Struka

en: Academic
hr: Znanost

en: Travel
hr: Putovanja

en: Legal
hr: Pravno

en: Residence
hr: Prebivalište

en: Other
hr: Ostalo

en: Adopted
hr: Posvojenje

en: Birth
hr: Rođenje

en: Death
hr: Smrt

en: Adult Christening
hr: Krštenje odrasle osobe

en: Baptism
hr: Krštenje

en: Blessing
hr: Blagoslov

en: Burial
hr: Pokop

en: Cause Of Death
hr: Uzrok smrti

en: Census
hr: Popis stanovništva

en: Christening
hr: Krštenje

en: Confirmation
hr: Krizma

en: Cremation
hr: Kremiranje

en: Degree
hr: Akademski stupanj

en: Education
hr: Obrazovanje

en: Elected
hr: Izbor

en: Emigration
hr: Iseljeništvo

en: First Communion
hr: Prva pričest

en: Immigration
hr: Useljeništvo

en: Graduation
hr: Matura

en: Medical Information
hr: Zdrastvene informacije

en: Military Service
hr: Vojna služba

en: Naturalization
hr: Stjecanje državljanstva

en: Nobility Title
hr: Plemićka titula

en: Number of Marriages
hr: Broj brakova

en: Ordination
hr: Zaređenje

en: Probate
hr: Pravovaljanost oporuke

en: Property
hr: Vlasništvo

en: Religion
hr: Vjera

en: Retirement
hr: Umirovljenje

en: Will
hr: Oporuka

en: Marriage
hr: Brak

en: Marriage Settlement
hr: Dogovor o braku

en: Marriage License
hr: Dozvola za sklapanje braka

en: Marriage Contract
hr: Bračni ugovor

en: Marriage Banns
hr: Bračni zavjeti

en: Engagement
hr: Zaruke

en: Divorce
hr: Razvod braka

en: Divorce Filing
hr: Zahtjev za razvod braka

en: Annulment
hr: Poništenje braka

en: Alternate Marriage
hr: Alternativni brak

en: Stillbirth
hr: Mrtvorođenje

[ctx: birth abbreviation]
en: b.
hr: r.

[ctx: death abbreviation]
en: d.
hr: u.

[ctx: marriage abbreviation]
en: m.
hr: b.

[ctx: Unknown abbreviation]
en: unkn.
hr: nep.

[ctx: Custom abbreviation]
en: cust.
hr: prilag.

[ctx: Adopted abbreviation]
en: adop.
hr: usv.

[ctx: Adult Christening abbreviation]
en: a.chr.
hr: kr.

[ctx: Baptism abbreviation]
en: bap.
hr: kr.

[ctx: Blessing abbreviation]
en: bles.
hr: blag.

[ctx: Burial abbreviation]
en: bur.
hr: pok.

[ctx: Cause Of Death abbreviation]
en: d.cau.
hr: u. smr.

[ctx: Census abbreviation]
en: cens.
hr: ppis.

[ctx: Christening abbreviation]
en: chr.
hr: kr.

[ctx: Confirmation abbreviation]
en: conf.
hr: krz.

[ctx: Cremation abbreviation]
en: crem.
hr: krem.

[ctx: Degree abbreviation]
en: deg.
hr: ak. st.

[ctx: Education abbreviation]
en: edu.
hr: obr.

[ctx: Elected abbreviation]
en: elec.
hr: izb.

[ctx: First Communion abbreviation]
en: f.comm.
hr: ppr.

[ctx: Graduation abbreviation]
en: grad.
hr: mat.

[ctx: Medical Information abbreviation]
en: medinf.
hr: z. inf.

[ctx: Military Service abbreviation]
en: milser.
hr: voj.

[ctx: Nobility Title abbreviation]
en: nob.
hr: plem.

[ctx: Number of Marriages abbreviation]
en: n.o.mar.
hr: br. b.

[ctx: Occupation abbreviation]
en: occ.
hr: zan.

[ctx: Ordination abbreviation]
en: ord.
hr: zar.

[ctx: Property abbreviation]
en: prop.
hr: vlasn.

[ctx: Religion abbreviation]
en: rel.
hr: vj.

[ctx: Residence abbreviation]
en: res.
hr: prb.

[ctx: Retirement abbreviation]
en: ret.
hr: umrv.

[ctx: Will abbreviation]
en: will.
hr: opr.

[ctx: Marriage Settlement abbreviation]
en: m.set.
hr: b. dog.

[ctx: Marriage License abbreviation]
en: m.lic.
hr: b. dzv.

[ctx: Marriage Contract abbreviation]
en: m.con.
hr: b. ugv.

[ctx: Marriage Banns abbreviation]
en: m.ban.
hr: b. zav.

[ctx: Alternate Marriage abbreviation]
en: alt.mar.
hr: alt. b.

[ctx: Engagement abbreviation]
en: engd.
hr: zar.

[ctx: Divorce abbreviation]
en: div.
hr: raz.

[ctx: Divorce Filing abbreviation]
en: div.f.
hr: z. raz.

[ctx: Annulment abbreviation]
en: annul.
hr: pon.

[ctx: Stillbirth abbreviation]
en: still.
hr: mrtvorođenje.

en: Children
hr: Djeca

en: Events
hr: Događaji

en: LDS ordinances
hr: CIK obredi

en: Married
hr: Vjenčani

en: Unmarried
hr: Nevjenčani

en: Civil Union
hr: Životno partnerstvo

en: Type
hr: Vrsta

en: Custom type
hr: Prilagođena vrsta

en: Type code
hr: Kȏd vrste

en: Endowment
hr: Osposobljenje

en: Sealed to Parents
hr: Vječno vezanje s roditeljima

en: Sealed to Spouse
hr: Vječno vezanje sa supružnikom

en: <No Status>
hr: <Bez stanja>

en: Born in Covenant
hr: Rođenje u savezu

en: Canceled
hr: Prekinuto

en: Cleared
hr: Odobreno

en: Completed
hr: Završeno

en: Do not seal
hr: Ne veži

en: Infant
hr: Dojenče

en: Pre-1970
hr: Prije 1970.

en: Qualified
hr: Osposobljeno

en: Do not seal/Cancel
hr: Ne veži/Prekid

en: Stillborn
hr: Mrtvorođeno

en: Submitted
hr: Podneseno

en: Uncleared
hr: Neodobreno

en: LDS Ordinance
hr: CIK obred

en: Temple
hr: Hram

en: Status
hr: Stanje

en: Location
hr: Lokacija

en: Parish
hr: Župa

en: Complete
hr: Potpuno

en: ToDo
hr: Zadaci

en: Checksum
hr: Kontrolna suma

en: Media ref
hr: Referenca medija

en: Region
hr: Područje

en: Name
hr: Ime

en: Given name
hr: Ime

en: Surnames
hr: Prezimena

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Title
hr: Titula

en: Group as
hr: Grupiraj kao

en: Sort as
hr: Svrstaj kao

en: Display as
hr: Prikaži kao

en: Call name
hr: Upotrebno ime

en: Nick name
hr: Nadimak

en: Family nick name
hr: Obiteljski nadimak

[ctx: Surname]
en: Inherited
hr: Naslijeđeno

[ctx: Surname]
en: Given
hr: Dobiveno

[ctx: Surname]
en: Taken
hr: Preuzeto

en: Patronymic
hr: Patronim

en: Matronymic
hr: Matronim

[ctx: Surname]
en: Feudal
hr: Feudalno

en: Pseudonym
hr: Pseudonim

en: Patrilineal
hr: Patrilinearno

en: Matrilineal
hr: Matrilinearno

[ctx: Surname]
en: Occupation
hr: Zanimanje

[ctx: Surname]
en: Location
hr: Mjesto

en: Also Known As
hr: Poznat/a i pod imenom

en: Birth Name
hr: Rođeno ime

en: Married Name
hr: Ime nakon sklapanja braka

en: Note
hr: Zabilješka

en: General
hr: Opće

en: Research
hr: Istraživanje

en: Analysis
hr: Analiza

en: Transcript
hr: Prijepis

en: Source text
hr: Tekst izvora

en: Report
hr: Izvještaj

en: Html code
hr: HTML kod

[ctx: notetype]
en: To Do
hr: Zadatak

[ctx: notetype]
en: Link
hr: Poveznica

en: Person Note
hr: Zabilješka osobe

en: Name Note
hr: Zabilješka imena

en: Attribute Note
hr: Zabilješka svojstva

en: Address Note
hr: Zabilješka adrese

en: Association Note
hr: Zabilješka veze

en: LDS Note
hr: Zabilješka CIK

en: Family Note
hr: Zabilješka obitelji

en: Event Note
hr: Zabilješka događaja

en: Event Reference Note
hr: Zabilješka reference događaja

en: Source Note
hr: Zabilješka izvora

en: Source Reference Note
hr: Zabilješka reference izvora

en: Place Note
hr: Zabilješka mjesta

en: Repository Note
hr: Zabilješka spremišta

en: Repository Reference Note
hr: Zabilješka reference spremišta

en: Media Note
hr: Zabilješka medija

en: Media Reference Note
hr: Zabilješka reference medija

en: Child Reference Note
hr: Zabilješka reference djeteta

en: Gender
hr: Spol

en: Alternate names
hr: Alternativna imena

en: Death reference index
hr: Indeks reference smrti

en: Birth reference index
hr: Indeks reference rođenja

en: Event references
hr: Reference događaja

en: Families
hr: Obitelji

en: Parent families
hr: Roditelji obitelji

en: Addresses
hr: Adrese

en: Urls
hr: Url-i

en: Person references
hr: Reference osobe

en: Merged Gramps ID
hr: Spojena Gramps ID oznaka

en: Person ref
hr: Referenca osobe

en: Association
hr: Veza

en: Longitude
hr: Zemljopisna dužina

en: Latitude
hr: Zemljopisna širina

en: Places
hr: Mjesta

en: Alternate Names
hr: Alternativna imena

en: Code
hr: Oznaka

en: Alternate Locations
hr: Alternativne lokacije

en: URLs
hr: URL-i

en: Place Name
hr: Ime mjesta

en: Language
hr: Jezik

en: Place ref
hr: Referenca mjesta

en: Province
hr: Predio/Pokrajina

en: Department
hr: Županija/Kotar

en: Neighborhood
hr: Gradska četvrt

en: District
hr: Kotar

en: Borough
hr: Slobodni grad

en: Municipality
hr: Općina

en: Town
hr: Varoš

en: Village
hr: Selo

en: Hamlet
hr: Zaselak

en: Farm
hr: Gospodarstvo

en: Building
hr: Zgrada

en: Number
hr: Broj

en: Repository
hr: Spremište

en: Repository ref
hr: Referenca spremišta

en: Call Number
hr: Pozivni broj

en: Library
hr: Biblioteka

en: Cemetery
hr: Groblje

en: Church
hr: Crkva

en: Archive
hr: Arhiva

en: Web site
hr: Web mjesto

en: Bookstore
hr: Knjižara

en: Collection
hr: Zbirka

en: Safe
hr: Trezor

en: Author
hr: Autor

en: Publication info
hr: Podaci o publikaciji

en: Abbreviation
hr: Kratica

en: Repositories
hr: Spremišta

en: Book
hr: Knjiga

en: Card
hr: Kartica

en: Electronic
hr: Elektronski

en: Fiche
hr: Mikrofilm

en: Magazine
hr: Časopis

en: Manuscript
hr: Manuskript

en: Map
hr: Karta

en: Newspaper
hr: Novine

en: Photo
hr: Fotografija

en: Tombstone
hr: Nadgrobni spomenik

en: Styled Text
hr: Stilizirani tekst

en: Styled Text Tags
hr: Oznake stiliziranog teksta

en: Tag
hr: Oznaka

en: Ranges
hr: Razdoblja

en: Bold
hr: Podebljano

en: Italic
hr: Ukošeno

en: Underline
hr: Podcrtano

en: Fontface
hr: Font

en: Fontsize
hr: Veličina fonta

en: Fontcolor
hr: Boja fonta

en: Highlight
hr: Istaknuto

en: Superscript
hr: Eksponent

en: Link
hr: Poveznica

en: Strikethrough
hr: Precrtano

en: Subscript
hr: Indeks

en: Surname
hr: Prezime

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Primary
hr: Primarno

en: Color
hr: Boja

en: Priority
hr: Prioritet

en: Web Home
hr: Web naslovnica

en: Web Search
hr: Web pretraga

en: Family Tree Differences
hr: Razlike rodoslova

en: Searching...
hr: Traženje ...

en: Merge Citation
hr: Spajanje citata

en: Merge Event Objects
hr: Spajanje objekata događaja

en: A parent should be a father or mother.
hr: Roditelj treba biti otac ili majka.

en: A parent and child cannot be merged. To merge these people, you must first break the relationship between them.
hr: Roditelj i dijete se ne mogu spojiti. Za spajanje ovih osoba moraš najprije raskinuti njihovo srodstvo.

en: Merge Family
hr: Spajanje obitelji

en: Merge Media Objects
hr: Spajanje medijskih objekata

en: Merge Notes
hr: Spajanje zabilješki

en: Spouses cannot be merged. To merge these people, you must first break the relationship between them.
hr: Supružnici se ne mogu spojiti. Za spajanje ovih osoba moraš najprije raskinuti njihovo srodstvo.

en: Merge Person
hr: Spajanje osobe

en: Merge Places
hr: Spajanje mjesta

en: Merge Repositories
hr: Spajanje spremišta

en: Merge Source
hr: Spajanje izvora

en: Gramplet %s caused an error
hr: Gramplet %s je izazvao grešku

en: No description was provided
hr: Opis nije naveden

en: Option '%(opt_name)s' is present in %(file)s
      but is not known to the module.  Ignoring...
hr: Opcija „%(opt_name)s” je prisutna u %(file)s
      ali je modulu nepoznata.  Zanemaruje se ...

en: Unstable
hr: Nestabilno

en: Experimental
hr: Eksperimentalno

en: Stable
hr: Stabilno

en: Developer
hr: Programer

en: Expert
hr: Stručnjak

en: Quick view
hr: Brzi prikaz

en: Tool
hr: Alat

en: Importer
hr: Uvoznik

en: Exporter
hr: Izvoznik

en: Document creator
hr: Kreator dokumenata

en: Plugin library
hr: Biblioteka dodataka

en: Map service
hr: Kartografska usluga

en: View
hr: Prikaz

en: Relationship calculator
hr: Kalkulator srodstva

en: Sidebar
hr: Bočna traka

en: Rule
hr: Pravilo

en: Thumbnailer
hr: Generiranje sličica

en: Citation formatter
hr: Formatiranje citata

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: ERROR: Failed reading plugin registration %(filename)s
hr: GREŠKA: Neuspjelo čitanje registracije dodatka %(filename)s

en: WARNING: Plugin %(plugin_name)s has no translation for any of your configured languages, using US English instead
hr: UPOZORENJE: Dodatak %(plugin_name)s nema prijevod za bilo koji od tvojih konfiguriranih jezika, koristit će se američki engleski

[ctx: gramps_version]
en: ERROR: Plugin file %(filename)s has a version of "%(gramps_target_version)s" which is invalid for Gramps "%(gramps_version)s".
hr: GREŠKA: Datoteka dodatka %(filename)s sadrži verziju „%(gramps_target_version)s” koja ne vrijedi za Gramps „%(gramps_version)s”.

en: ERROR: Wrong python file %(filename)s in register file %(regfile)s
hr: GREŠKA: Pogrešna python datoteka %(filename)s u konfiguracijskoj datoteci %(regfile)s

en: ERROR: Python file %(filename)s in register file %(regfile)s does not exist
hr: GREŠKA: Python datoteka %(filename)s iz registracijske datoteke %(regfile)s ne postoji

en: Close file first
hr: Najprije zatvori datoteku

en: No filename given
hr: Datoteka nije zadana

en: File %s already open, close it first.
hr: Datoteka %s je već otvorena, najprije je zatvori.

en: Could not create %s
hr: Nije bilo moguće stvoriti %s

en: Default
hr: Zadano

en: PostScript / Helvetica
hr: Postscript / Helvetica

en: TrueType / FreeSans
hr: Truetype / FreeSans

en: Vertical (↓)
hr: Uspravno (↓)

en: Vertical (↑)
hr: Uspravno (↑)

en: Horizontal (→)
hr: Vodoravno (→)

en: Horizontal (←)
hr: Vodoravno (←)

en: Bottom, left
hr: Dolje, lijevo

en: Bottom, right
hr: Dolje, desno

en: Top, left
hr: Gore, lijevo

en: Top, Right
hr: Gore, desno

en: Right, bottom
hr: Desno, dolje

en: Right, top
hr: Desno, gore

en: Left, bottom
hr: Lijevo, dolje

en: Left, top
hr: Lijevo, gore

en: Compress to minimal size
hr: Sažmi na najmanju veličinu

en: Fill the given area
hr: Popuni zadani prostor

en: Expand uniformly
hr: Proširi jednoliko

en: Bottom
hr: Dolje

en: Top
hr: Gore

en: Straight
hr: Ravno

en: Curved
hr: Krivuljasto

en: Orthogonal
hr: Pravokutno

en: Graphviz Layout
hr: Graphviz raspored

en: Font family
hr: Obitelj fontova

en: Choose the font family. If international characters don't show, use FreeSans font. FreeSans is available from: http://www.nongnu.org/freefont/
hr: Odaberi obitelj fontova. Ako uočiš neispravnosti u prikazu međunarodnih slovnih znakova, koristi font „FreeSans”, dostupan na: http://www.nongnu.org/freefont/

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: The font size, in points.
hr: Veličina fonta, u tipografskim točkama.

en: Graph Direction
hr: Smjer dijagrama

en: Whether graph goes from top to bottom or left to right.
hr: Da li je smjer dijagrama odozgo prema dolje ili s lijeva na desno.

en: Number of Horizontal Pages
hr: Broj ležećih stranica

en: Graphviz can create very large graphs by spreading the graph across a rectangular array of pages. This controls the number pages in the array horizontally. Only valid for dot and pdf via Ghostscript.
hr: Graphviz omogućuje izradu velikih dijagrama, koji se prostiru preko nekoliko stranica. Ovo određuje broj ležećih stranica u nizu. Vrijedi samo za izlazne formate dot i pdf (Ghostscript).

en: Number of Vertical Pages
hr: Broj uspravnih stranica

en: Graphviz can create very large graphs by spreading the graph across a rectangular array of pages. This controls the number pages in the array vertically. Only valid for dot and pdf via Ghostscript.
hr: Graphviz omogućuje izradu velikih dijagrama, koji se prostiru preko nekoliko stranica. Ovo određuje broj uspravnih stranica u nizu. Vrijedi samo za izlazne formate dot i pdf (Ghostscript).

en: Paging Direction
hr: Smjer ispisa stranica

en: The order in which the graph pages are output. This option only applies if the horizontal pages or vertical pages are greater than 1.
hr: Redoslijed ispisa stranica dijagrama. Ova se opcija primjenjuje samo ako je broj ležećih ili uspravnih stranica veći od 1.

en: Connecting lines
hr: Spojne crte

en: How the lines between objects will be drawn.
hr: Kako prikazati crte, koje spajaju objekte.

en: Alternate line attachment
hr: Alternativno spajanje crta

en: Whether lines attach to nodes differently
hr: Da li se crte spajaju s čvorom na drugačiji način

en: Graphviz Options
hr: Opcije za Graphviz

en: Aspect ratio
hr: Format prikaza

en: Affects node spacing and scaling of the graph.
    If the graph is smaller than the print area:
      Compress will not change the node spacing. 
      Fill will increase the node spacing to fit the print area in both width and height.
      Expand will increase the node spacing uniformly to preserve the aspect ratio.
    If the graph is larger than the print area:
      Compress will shrink the graph to achieve tight packing at the expense of symmetry.
      Fill will shrink the graph to fit the print area after first increasing the node spacing.
      Expand will shrink the graph uniformly to fit the print area.
hr: Utječe na razmak čvorišta i veličinu dijagrama.
    Ako je dijagram manji od ispisne površine:
      Sažimanje neće promijeniti razmak čvorišta.
      Popunjavanje će povećati razmak čvorišta na način, da ispuni ispisnu površinu po širini i po visini.
      Širenje će povećati razmak čvorišta ravnomjerno, kako bi se zadržao omjer.
    Ako je dijagram veći od ispisne površine:
      Sažimanje će smanjiti dijagram, kako bi se postigla kompaktnost prikaza nauštrb simetrije.
      Popunjavanje će smanjiti dijagram, tako da ispuni ispisnu površinu, nakon što najprije poveća razmak čvorišta.
      Širenje će smanjiti dijagram ravnomjerno, tako da ispuni ispisnu površinu.

en: Dots per inch.  When creating images such as .gif or .png files for the web, try numbers such as 100 or 300 DPI.  PostScript and PDF files always use 72 DPI.
hr: Broj točaka po inču (DPI). Pri izradi slika u .gif ili .png formatu za web prikaz, koristi vrijednost od 100 ili 300 DPI. PostScript i PDF datoteke uvijek koriste 72 DPI.

en: Node spacing
hr: Razmak između čvorišta

en: The minimum amount of free space, in inches, between individual nodes.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between columns.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between rows.
hr: Najmanji razmak između pojedinih čvorišta, u inčima. Kod uspravnih dijagrama to odgovara razmaku između stupaca, a kod vodoravnih dijagrama, razmaku između redaka.

en: Rank spacing
hr: Razmak između nizova

en: The minimum amount of free space, in inches, between ranks.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between rows.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between columns.
hr: Najmanji razmak između nizova, u inčima. Kod uspravnih dijagrama to odgovara razmaku između redaka, a kod vodoravnih dijagrama, razmaku između stupaca.

en: Note to add to the graph
hr: Dodatna zabilješka za dijagram

en: This text will be added to the graph.
hr: Ovaj tekst će biti dodan dijagramu.

en: Note location
hr: Mjesto zabilješke

en: Whether note will appear on top or bottom of the page.
hr: Da li zabilješku prikazati u zaglavlju ili podnožju stranice.

en: Note size
hr: Veličina zabilješke

en: The size of note text, in points.
hr: Veličina teksta zabilješke u tipografskim točkama.

en: Structured Vector Graphics (SVG)
hr: Strukturirana vektorska grafika (SVG)

en: Compressed Structured Vector Graphs (SVGZ)
hr: Komprimirana strukturirana vektorska grafika (SVGZ)

en: JPEG image
hr: Slika JPEG

en: GIF image
hr: Slika GIF

en: PNG image
hr: Slika PNG

en: Graphviz File
hr: Graphviz datoteka

en: Custom Size
hr: Prilagođena veličina

en: Medium
hr: Srednje

en: Short
hr: Kratko

en: Given Nickname Surname
hr: Ime nadimak prezime

en: Surname Given Nickname
hr: Prezime ime nadimak

en: Surname, Given Nickname
hr: Prezime, ime nadimak

en: GivenNicknameSurname
hr: ImeNadimakPrezime

en: Auto
hr: Automatski

en: Call Name Only
hr: Samo upotrebno ime

en: Whole Given Name
hr: Cijelo ime

en: Above
hr: Iznad

en: Below
hr: Ispod

en: Not shown
hr: Neprikazano

en: Preferences
hr: Postavke

en: Down (↓)
hr: Dolje (↓)

en: Up (↑)
hr: Gore (↑)

en: Right (→)
hr: Desno (→)

en: Left (←)
hr: Lijevo (←)

en: Perpendicular
hr: Okomito

en: Rounded
hr: Kružno

en: Swing
hr: Vijugasto

en: Mesh
hr: Mreža

en: Tiny
hr: Sitno

en: Script
hr: Skript

en: Footnote
hr: Fusnota

en: Small
hr: Malo

en: Normal
hr: Normalno

en: Large
hr: Veliko

en: Very large
hr: Jako veliko

en: Extra large
hr: Izrazito veliko

en: Huge
hr: Ogromno

en: Extra huge
hr: Glomazno

en: Node Options
hr: Opcije za čvorište

en: Node detail
hr: Detalj čvorišta

en: Detail of information to be shown in a node.
hr: Prikazani podaci u čvorištu.

en: Name Format
hr: Format imena

en: Select the format to display names
hr: Odaberi format za prikaz imena

en: Preferred Name
hr: Preferirano ime

en: Select the portion of the given name to be marked as preferred. Auto sets the call name if one exists, otherwise the whole given name.
hr: Odaberi dio zadanog imena koji će biti označen kao preferirani. Automatski postavlja upotrebno ime ako postoji, inače cijeli zadano ime.

en: Position of marriage information.
hr: Položaj podataka o braku.

en: Node size
hr: Veličina čvorišta

en: One dimension of a node, in mm. If the timeflow is up or down then this is the width, otherwise it is the height.
hr: Jedna dimenzija čvorišta, u mm. Ako je vremenska skala uspravna, onda je to širina, inače je visina.

en: Level size
hr: Veličina razine

en: One dimension of a node, in mm. If the timeflow is up or down then this is the height, otherwise it is the width.
hr: Jedna dimenzija čvorišta, u mm. Ako je vremenska skala uspravna, onda je to visina, inače je širina.

en: Node color.
hr: Boja čvorišta.

en: Tree Options
hr: Opcije za stablo

en: Timeflow
hr: Vremenski tijek

en: Direction that the graph will grow over time.
hr: Smjer u kojem će dijagram rasti s vremenom.

en: Edge style
hr: Stil rubova

en: Style of the edges between nodes.
hr: Stil rubova između čvorišta.

en: Level distance
hr: Razmak razina

en: The minimum amount of free space, in mm, between levels.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between rows.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between columns.
hr: Najmanji razmak između razina, u mm. Kod uspravnih dijagrama to odgovara razmaku između redaka, a kod vodoravnih dijagrama, razmaku između stupaca.

en: Note to add to the tree
hr: Zabilješka za dodavanje stablu

en: This text will be added to the tree.
hr: Ovaj tekst će biti dodan stablu.

en: The size of note text.
hr: Veličina teksta zabilješke.

en: Empty report
hr: Prazan izvještaj

en: Graph File for genealogytree
hr: Datoteka dijagrama za genealoško stablo

en: LaTeX File
hr: LaTeX datoteka

en: Value '%(val)s' not found for option '%(opt)s'
hr: Vrijednost „%(val)s” nije pronađena za opciju „%(opt)s”

en: Valid values:
hr: Valjane vrijednosti:

en: Unsupported
hr: Nepodržano

en: Text Reports
hr: Tekstualni izvještaji

en: Graphical Reports
hr: Grafički izvještaji

en: Code Generators
hr: Generatori koda

en: Web Pages
hr: Web stranice

en: Books
hr: Knjige

en: Graphs
hr: Dijagrami

en: Trees
hr: Stabla

en: Graphics
hr: Grafički prikazi

en: The style used for the generation header.
hr: Stil za zaglavlje generacija.

en: The basic style used for the endnotes source display.
hr: Osnovni stil za prikaz izvora završnih zabilježaka.

en: The basic style used for the endnotes notes display.
hr: Osnovni stil za prikaz zabilježaka završnih zabilježaka.

en: The basic style used for the endnotes reference display.
hr: Osnovni stil za prikaz referenca završnih zabilježaka.

en: The basic style used for the endnotes reference notes display.
hr: Osnovni stil za prikaz zabilježaka referenca završnih zabilježaka.

en: Endnotes
hr: Završne zabilješke

en: Translation
hr: Prijevod

en: The translation to be used for the report.
hr: Prijevod koji se koristi za izvještaj.

en: The additional translation to be used for the report.
hr: Dodatni prijevod koji se koristi za izvještaj.

en: Name format
hr: Format imena

en: Include data marked private
hr: Uključi podatke označene kao privatne

en: Whether to include private data
hr: Da li uključiti privatne podatke

en: Living People
hr: Žive osobe

[ctx: 'living people']
en: Included, and all data
hr: Uključene, sa svim podacima

[ctx: 'living people']
en: Full names, but data removed
hr: Potpuna imena, ali podaci uklonjeni

[ctx: 'living people']
en: Given names replaced, and data removed
hr: Imena prekrivena, datumi uklonjeni

[ctx: 'living people']
en: Complete names replaced, and data removed
hr: Imena i prezimena prekrivena, datumi uklonjeni

[ctx: 'living people']
en: Not included
hr: Nisu uključene

en: How to handle living people
hr: Kako postupati sa živim osobama

en: Years from death to consider living
hr: Broj godina nakon smrti, za određivanje živih osoba

en: Whether to restrict data on recently-dead people
hr: Da li ograničiti prikaz podataka na nedavno preminule osobe

en: Date format
hr: Format datuma

en: The format and language for dates, with examples
hr: Format i jezično područje za datume, s primjerima

en: Do not include
hr: Ne uključuj

en: Include
hr: Uključi

en: Whether to include tags
hr: Da li uključiti oznake

en: Share an existing line
hr: Dijeli jedan postojeći redak

en: On a line of its own
hr: U zasebnom retku

en: Whether (and where) to include Gramps IDs
hr: Da li uključiti Gramps ID oznake (i gdje ih prikazati)

en: Whether to include Gramps IDs
hr: Da li uključiti Gramps ID oznake

en: Place format
hr: Format mjesta

en: Select the format to display places
hr: Odaberi format za prikaz mjesta

en: Coordinates format
hr: Format koordinata

en: Select the format to display coordinates
hr: Odaberi format za prikaz koordinata

en: File does not exist
hr: Datoteka ne postoji

en: Could not add photo to page
hr: Nije bilo moguće stranici dodati sliku

en: PERSON
hr: OSOBA

en: Entire Database
hr: Cjelokupna baza podataka

en: Descendants of %s
hr: Potomci od %s

en: Descendant Families of %s
hr: Obitelji potomaka od %s

en: Ancestors of %s
hr: Preci od %s

en: People with common ancestor with %s
hr: Osobe sa zajedničkim pretkom sa %s

en: unknown father
hr: nepoznat otac

en: unknown mother
hr: nepoznata majka

en: %(father_name)s and %(mother_name)s (%(family_id)s)
hr: %(father_name)s i %(mother_name)s (%(family_id)s)

en: FAMILY
hr: OBITELJ

en: Ancestor Families of %s
hr: Obitelji predaka od %s

en: Updated
hr: Aktualizirano

[ctx: updates]
en: New
hr: Novo

en: Unable to open '%s'
hr: Nije moguće otvoriti „%s”

en: Error in reading '%s'
hr: Greška pri učitavanju „%s”

en: Error: unknown file type: '%s'
hr: Greška: nepoznata vrsta datoteke: „%s”

en: Examining '%s'...
hr: Pregledavanje „%s” ...

en: '%s' is for this version of Gramps.
hr: „%s” je za ovu verziju Grampsa.

en: '%s' is NOT for this version of Gramps.
hr: „%s” NIJE za ovu verziju Grampsa.

en: It is for version %(v1)d.%(v2)d
hr: Namijenjeno je za verziju %(v1)d.%(v2)d

en: Error: missing gramps_target_version in '%s'...
hr: Greška: gramps_target_version nedostaje u „%s” ...

en: Installing '%s'...
hr: Instaliranje „%s” ...

en: Registered '%s'
hr: Prijavljeno „%s”

en: Unable to save list of recent DBs file {fname}: {error}
hr: Nije moguće spremiti popis nedavno korištenih datoteka baze podataka {fname}: {error}

en: Unable to open list of recent DBs file {fname}: {error}
hr: Nije moguće otvoriti popis nedavno korištenih datoteka baze podataka {fname}: {error}

en: Error parsing list of recent DBs from file {fname}: {error}.
    This might indicate a damage to your files.
    If you're sure there is no problem with other files, delete it, and restart Gramps.
hr: Greška u obradi popisa nedavno korištenih datoteka baze podataka {fname}: {error}.
    To upućuje na kvar tvojih datoteka.
    Ukoliko nemaš problem s drugim datotekama, izbriši datoteku i ponovo pokreni Gramps.

en: Relationship loop detected
hr: Otkrivena petlja u srodstvu

en: Family Tree reaches back more than the maximum %d generations searched.
    It is possible that relationships have been missed
hr: Rodoslov seže unatrag više od maksimalno dopuštenih %d generacija.
    Možda su neka srodstva ispuštena

en: Relationship loop detected:
hr: Otkrivena petlja u srodstvu:

en: Person %(person)s connects to himself via %(relation)s
hr: Osoba %(person)s je poveza sama sa sobom preko %(relation)s

en: undefined
hr: nedefinirano

en: husband
hr: muž

en: wife
hr: žena

[ctx: gender unknown]
en: spouse
hr: supružnik

en: ex-husband
hr: bivši muž

en: ex-wife
hr: bivša žena

[ctx: gender unknown]
en: ex-spouse
hr: bivši supružnik

[ctx: female,unmarried]
en: partner
hr: partnerica

[ctx: male,unmarried]
en: ex-partner
hr: bivši partner

[ctx: female,unmarried]
en: ex-partner
hr: bivša partnerica

[ctx: gender unknown,unmarried]
en: ex-partner
hr: bivši partner nepoznatog spola

[ctx: female,civil union]
en: partner
hr: partnerica

[ctx: male,civil union]
en: former partner
hr: bivši partner

[ctx: female,civil union]
en: former partner
hr: bivša partnerica

[ctx: gender unknown,civil union]
en: former partner
hr: bivši partner nepoznatog spola

[ctx: female,unknown relation]
en: partner
hr: partnerica

[ctx: male,unknown relation]
en: former partner
hr: bivši partner

[ctx: female,unknown relation]
en: former partner
hr: bivša partnerica

[ctx: gender unknown,unknown relation]
en: former partner
hr: bivši partner

en: Family relationship translator not available for language '%s'. Using 'english' instead.
hr: Prijevod obiteljskih srodstva za „%s” jezik nije dostupan. Koriste se engleski izrazi.

en: date
hr: datum

en: date fallback
hr: zamjenski datum

en: Direct evidence for this person - birth: {birth_min_src}, death: {death_src}
hr: Izravni dokaz za ovu osobu – rođenje: {birth_min_src}, smrt: {death_src}

en: mother's age
hr: starost majke

en: father's age
hr: starost oca

en: from death date
hr: od datuma smrti

en: mother's death
hr: smrt majke

en: father's death
hr: smrt oca

en: person's death
hr: smrt osobe

en: oldest sibling's age
hr: starost najstarijeg brata/sestre

en: youngest sibling's age
hr: starost najmlađeg brata/sestre

en: birth date and known to be dead
hr: datum rođenja i zna se da je mrtav/mrtva

en: offset from birth date
hr: odmak od datuma rođenja

en: inferred from parents and siblings - birth: {birth_min_src}, death: {death_src}
hr: izvedeno od roditelja i braće/sestara – rođenje: {birth_min_src}, smrt: {death_src}

en: inferred from parents and siblings - birth: {birth_min_src} (earliest) to {birth_max_src} (latest), death: {death_src}
hr: izvedeno od roditelja i braće/sestara – rođenje: {birth_min_src} (najranije) do {birth_max_src} (najkasnije), smrt: {death_src}

en: a spouse's birth-related date,
hr: datum povezan s rođenjem supružnika,

en: a spouse's death-related date,
hr: datum povezan sa smrću supružnika,

en: event with spouse
hr: događaj sa supružnikom

en: descendant birth: {number_of} generation  | descendant birth: {number_of} generations
hr[0]: rođenje potomka: {number_of} generacija
hr[1]: rođenje potomka: {number_of} generacije
hr[2]: rođenje potomka: {number_of} generacija

en: descendant death: {number_of} generation  | descendant death: {number_of} generations
hr[0]: smrt potomka: {number_of} generacija
hr[1]: smrt potomka: {number_of} generacije
hr[2]: smrt potomka: {number_of} generacija

en: Database error: loop in descendants of %s.
hr: Greška u bazi podataka: petlja u potomcima od %s.

en: mother birth
hr: rođenje majke

en: father birth
hr: rođenje oca

en: ancestor
hr: predak

en: mother death
hr: smrt majke

en: father death
hr: smrt oca

en: Database error: loop in ancestors of %s.
hr: Greška u bazi podataka: petlja u precima od %s.

en: no evidence
hr: nema dokaza

en: True
hr: Točno

en: true
hr: točno

en: WARNING: could not parse file:
    %(file)s
    because %(error)s -- recreating it
hr: UPOZORENJE: nije bilo moguće obraditi datoteku:
    %(file)s
    zbog %(error)s -- ponovno stvaranje datoteke

en: %(father)s and %(mother)s
hr: %(father)s i %(mother)s

en: the person
hr: osoba

en: the family
hr: obitelj

en: the place
hr: mjesto

en: the event
hr: događaj

en: the repository
hr: spremište

en: the note
hr: zabilješka

en: the media
hr: medij

en: the source
hr: izvor

en: the filter
hr: filtar

en: the citation
hr: citat

en: See details
hr: Vidi detalje

en: WARNING: PIL module not loaded.  Image cropping in report files will be impaired.
hr: UPOZORENJE: PIL modul nije učitan. Obrezane slike će u izvještajima biti neispravno prikazane.

[ctx: Person]
en: TITLE
hr: TITULA

[ctx: Person]
en: Title
hr: Titula

en: GIVEN
hr: IME

en: SURNAME
hr: PREZIME

[ctx: Name]
en: CALL
hr: UPOTREBNO

[ctx: Name]
en: Call
hr: Upotrebno

[ctx: Name]
en: COMMON
hr: UOBIČAJENO

[ctx: Name]
en: Common
hr: Uobičajeno

en: INITIALS
hr: INICIJALI

en: Initials
hr: Inicijali

en: SUFFIX
hr: SUFIKS

en: PRIMARY
hr: PRIMARNO

[ctx: Name]
en: Primary
hr: Primarno

en: PRIMARY[PRE]
hr: PRIMARNO[PRF]

en: Primary[pre]
hr: Primarno[prf]

en: PRIMARY[SUR]
hr: PRIMARNO[PRE]

en: Primary[sur]
hr: Primarno[pre]

en: PRIMARY[CON]
hr: PRIMARNO[VEZ]

en: Primary[con]
hr: Primarno[vez]

en: PATRONYMIC
hr: PATRONIM

en: PATRONYMIC[PRE]
hr: PATRONIM[PRF]

en: Patronymic[pre]
hr: Patronim[prf]

en: PATRONYMIC[SUR]
hr: PATRONIM[PRE]

en: Patronymic[sur]
hr: Patronim[pre]

en: PATRONYMIC[CON]
hr: PATRONIM[VEZ]

en: Patronymic[con]
hr: Patronim[vez]

en: RAWSURNAMES
hr: NEOBRAĐENA PREZIMENA

en: Rawsurnames
hr: Neobrađena prezimena

en: NOTPATRONYMIC
hr: NEPATRONIM

en: Notpatronymic
hr: Nepatronim

en: PREFIX
hr: PREFIKS

en: NICKNAME
hr: NADIMAK

en: FAMILYNICK
hr: OBITELJSKI NADIMAK

en: Familynick
hr: Obiteljski nadimak

en: %(north_latitude)s N
hr: %(north_latitude)s S

en: %(south_latitude)s S
hr: %(south_latitude)s J

en: %(east_longitude)s E
hr: %(east_longitude)s I

en: %(west_longitude)s W
hr: %(west_longitude)s Z

en: Degree, minutes, seconds notation
hr: Zapis stupnjeva, minuta i sekundi

en: Degree, minutes, seconds notation with :
hr: Zapis stupnjeva, minuta i sekundi sa:

en: Degree notation, 4 decimals
hr: Zapis stupnjeva, 4 decimale

en: Degree notation, 8 decimals (precision like ISO-DMS)
hr: Zapis stupnjeva, 8 decimala (točnost kao ISO-DMS)

en: Output format for the Swedish coordinate system RT90
hr: Format rezultata za švedski koordinatni sustav RT90

en: Python modules
hr: Python moduli

en: GObject introspection modules
hr: GObject moduli introspekcije

en: Executables
hr: Izvršavajuće datoteke

en: male
hr: muški

en: female
hr: ženski

[ctx: gender]
en: unknown
hr: nepoznati

[ctx: gender]
en: other
hr: drugi

en: Invalid
hr: Neispravno

en: Very High
hr: Vrlo visoko

en: High
hr: Visoko

en: Low
hr: Nisko

en: Very Low
hr: Vrlo nisko

en: A legal or common-law relationship between a husband and wife
hr: Zakonita veza između muža i žene (ili po običajnom pravu)

en: No legal or common-law relationship between man and woman
hr: Nezakonita veza između muškarca i žene (ni po običajnom pravu)

en: An established relationship between members of the same sex
hr: Veza između osoba istog spola

en: Unknown relationship between a man and woman
hr: Nepoznat odnos između muškarca i žene

en: An unspecified relationship between a man and woman
hr: Neodređen odnos između muškarca i žene

en: The data can only be recovered by Undo operation or by quitting with abandoning changes.
hr: Podaci se mogu obnoviti samo poništavanjem prethodnih koraka ili zatvaranjem Grampsa I odacivanjem promjena.

en: Female
hr: Ženski

en: Male
hr: Muški

en: Asexuality, sexless, genderless
hr: Aseksualnost, bezspolnost, bezrodnost

en: Transgender, hermaphrodite (in entomology)
hr: Transrodnost, hermafrodit (u entomologiji)

en: Lesbianism
hr: Lezbijanizam

en: Male homosexuality
hr: Muška homoseksualnost

en: Heterosexuality
hr: Heteroseksualnost

en: Transgender
hr: Transrodnost

en: Neuter
hr: Androgin

en: Illegitimate
hr: Nezakonit/a

en: Baptism/Christening
hr: Krštenje

en: Engaged
hr: Zaručen/a

en: Unmarried partnership
hr: Nevjenčano partnerstvo

en: Buried
hr: Pokopan/a

en: Cremated/Funeral urn
hr: Kremiranje/urna

en: Killed in action
hr: Poginuo/la

en: Extinct
hr: Izumrli

en: Nothing
hr: Ništa

en: Skull and crossbones
hr: Mrtvačka glava i prekrižene kosti

en: Ankh
hr: Egipatski križ

en: Orthodox cross
hr: Pravoslavni križ

en: Chi rho
hr: Hi-ro

en: Cross of Lorraine
hr: Lotarinški križ

en: Cross of Jerusalem
hr: Križarski križ

en: Star and crescent
hr: Zvijezda i polumjesec

en: West Syriac cross
hr: Zapadno sirjački križ

en: East Syriac cross
hr: Istočno sirjački križ

en: Heavy Greek cross
hr: Debeli grčki križ

en: Latin cross
hr: Latinski križ

en: Shadowed White Latin cross
hr: Sjenčani bijeli latinski križ

en: Maltese cross
hr: Malteški križ

en: Star of David
hr: Davidova zvijezda

en: Dead
hr: Mrtav/mrtva

en: Unknown, created to replace a missing note object.
hr: Nepoznato, stvoreno radi zamjene nedostajuće zabilješke.

en: Unknown, was missing %(time)s (%(count)d)
hr: Nepoznato, nedostajalo je %(time)s (%(count)d)

en: Objects referenced by this note were missing in a file imported on %s.
hr: Objekti s referencom na ovu zabilješku su nedostajali u datoteci, uvežene %s.

en: Arabic
hr: Arapski

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Breton
hr: Bretonski

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Czech
hr: Češki

en: Danish
hr: Danski

en: German
hr: Njemački

en: German (Austria)
hr: Njemački (Austrija)

en: Greek
hr: Grčki

en: English (USA)
hr: Engleski (SAD)

en: English
hr: Engleski

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Finnish
hr: Finski

en: French
hr: Francuski

en: Gaelic
hr: Keltski

en: Galician
hr: Galicijski

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Italian
hr: Talijanski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: Lithuanian
hr: Litvanski

en: Macedonian
hr: Makedonski

en: Norwegian Bokmal
hr: Norveški (bokmal)

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Norwegian Nynorsk
hr: Norveški/Ninorsk

en: Polish
hr: Poljski

en: Portuguese (Brazil)
hr: Portugalski (Brazil)

en: Portuguese (Portugal)
hr: Portugalski (Portugal)

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Russian
hr: Ruski

en: Slovak
hr: Slovački

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Albanian
hr: Albanski

en: Serbian
hr: Srpski

en: Swedish
hr: Švedski

en: Tamil
hr: Tamilski

en: Turkish
hr: Turski

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Chinese (Simplified)
hr: Kineski (pojednostavljeni)

en: Chinese (Hong Kong)
hr: Kineski (Hong Kong)

en: Chinese (Traditional)
hr: Kineski (tradicionalni)

en: Your Python version does not meet the requirements. At least Python %(v1)d.%(v2)d.%(v3)d is needed to start Gramps.
    
    Gramps will terminate now.
hr: Tvoja Python verzija ne zadovoljava uvjete. Za pokretanje Grampsa potrebna je barem verzija %(v1)d.%(v2)d.%(v3)d.
    
    Gramps će sada isključiti.

en: The orjson package is needed to start Gramps.
    
    Gramps will terminate now.
hr: Za pokretanje Grampsa je potreban orjson paket.
    
    Gramps će se sada zatvoriti.

en: not found
hr: nije pronađen

en: not found because exiv2 is not installed
hr: nije pronađen jer exiv2 nije instaliran

en: Installed but does not supply version
hr: Instaliran ali ne navodi verziju

en: installed
hr: instaliran

en: Configuration error:
hr: Greška u konfiguraciji:

en: Could not read configuration
hr: Nije bilo moguće učitati konfiguraciju

en: A definition for the media type %s could not be found 
    
     Possibly the installation of Gramps was incomplete. Make sure something to handle the media types of Gramps is installed.
hr: Definicija vrste medija %s nije pronađena 
    
     Instalacija programa Gramps možda nije bila potpuna. Provjeri, jesu li programi za baratanje vrstama medija za Gramps pravilno instalirani.

en: Much of Gramps' artwork is either from
    the Tango Project or derived from the Tango
    Project. This artwork is released under the
    Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5
    license.
hr: Većina Gramps umjetničkih radova je ili 
    iz Tango projekta ili su izvedena iz njega.
    Ovaj umjetnički rad je izdan pod licencom:
    Creative Commons – Imenovanje, Dijeli pod 
    istim uvjetima 2.5.

en: Gramps Homepage
hr: Gramps web stranica

en: Contributions by
hr: Doprinositelji

en: Distribution: %s
hr: Distribucija: %s

[ctx: manual]
en: Using_the_Clipboard
hr: Korištenje_međuspremnika

en: Family Event
hr: Obiteljski događaj

en: Family Attribute
hr: Obiteljsko svojstvo

[ctx: not available]
en: NA
hr: ND

en: Volume/Page: %(pag)s -- %(sourcetext)s
hr: Svezak/Stranica: %(pag)s -- %(sourcetext)s

en: Event ref
hr: Referenca događaja

en: Child ref
hr: Referenca djeteta

en: Clipboard
hr: Međuspremnik

en: Any changes are saved immediately
hr: Sve promjene se odmah spremaju

[ctx: the object]
en: See %s details
hr: Pogledaj detalje za %s

[ctx: the object]
en: Make %s active
hr: Postavi %s kao aktivni objekt

[ctx: the object]
en: Create Filter from %s selected...
hr: Stvori filtar od odabranog %s ...

en: Tree View: first column "%s" cannot be changed
hr: Stablasti prikaz: prvi stupac „%s” se ne može promijeniti

en: Drag and drop the columns to change the order
hr: Povuci-i-ispusti stupce za mijenjanje redoslijeda

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: Display
hr: Prikaz

en: Column Name
hr: Ime stupca

en: Father's surname
hr: Očevo prezime

en: Combination of mother's and father's surname
hr: Kombinacija prezimena majke i oca

en: Icelandic style
hr: Islandski stil

en: Display Name Editor
hr: Prikaži uređivač imena

en: _Close
hr: _Zatvori

en: The following keywords are replaced with the appropriate name parts:<tt>
      <b>Given</b>   - given name (first name)     <b>Surname</b>  - surnames (with prefix and connectors)
      <b>Title</b>   - title (Dr., Mrs.)           <b>Suffix</b>   - suffix (Jr., Sr.)
      <b>Call</b>    - call name                   <b>Nickname</b> - nick name
      <b>Initials</b>- first letters of given      <b>Common</b>   - nick name, call, or first of given
      <b>Prefix</b>  - all prefixes (von, de)
    Surnames:
      <b>Rest</b>      - non primary surnames    <b>Notpatronymic</b>- all surnames, except pa/matronymic &amp; primary
      <b>Familynick</b>- family nick name        <b>Rawsurnames</b>  - surnames (no prefixes and connectors)
      <b>Primary, Primary[pre] or [sur] or [con]</b>- full primary surname, prefix, surname only, connector
      <b>Patronymic, or [pre] or [sur] or [con]</b> - full pa/matronymic surname, prefix, surname only, connector
    </tt>
    UPPERCASE keyword forces uppercase. Extra parentheses, commas are removed. Other text appears literally.
    
    <b>Example</b>: Dr. Edwin Jose von der Smith and Weston Wilson Sr ("Ed") - Underhills
         <i>Edwin Jose</i>: Given, <i>von der</i>: Prefix, <i>Smith</i> and <i>Weston</i>: Primary, <i>and</i>: [con], <i>Wilson</i>: Patronymic,
         <i>Dr.</i>: Title, <i>Sr</i>: Suffix, <i>Ed</i>: Nickname, <i>Underhills</i>: Familynick, <i>Jose</i>: Call.
hr: Sljedeće ključne riječi se zamijenjuju odgovarajućim dijelovima imena:<tt>
      <b>Ime</b>       – ime                    <b>Prezime</b>    – prezime (s prefiksima i veznicima)
      <b>Titula</b>    – titula (Dr., Mrs.)     <b>Sufiks</b>     – sufiks (Ml., St.)
      <b>Upotrebno</b> – upotrebno ime          <b>Nadimak</b>    – nadimak
      <b>Inicijali</b> – početna slova imena    <b>Uobičajeno</b> – nadimak, upotrebno ime ili prvo ime od cjelokupnog imena
      <b>Prefiks</b>   – svi prefiksi (von, de)
    Prezimena:
      <b>Ostalo</b>             – ne-primarna prezimena    <b>Nepatronim</b> – sva prezimena, osim pa/matronima i primarnoga
      <b>Obiteljski nadimak</b> – obiteljski nadimak       <b>Prezimena</b>  – prezimena (bez prefiksa i veznika)
      <b>Primarno, Primarno[prf] ili [pre] ili [vez]</b> – potpuno primarno prezime, prefiks, samo prezime, veznik
      <b>Patronim, ili [prf] ili [pre] ili [vez]</b>     – potpuno patronim/matronim prezime, prefiks, samo prezime, veznik
    </tt>
    Upisom ključnih riječi VELIKIM SLOVIMA, određuje se korištenje velikih slova u ispisu. Dodatne zagrade i zarezi se uklanjaju. Ostali tekst se prikazuje bez promjene.
    
    <b>Primjer</b>: Dr. Edwin Jose von der Smith and Weston Wilson Sr ("Ed") – Underhills
         <i>Edwin Jose</i>: cjelokupno ime, <i>von der</i>: prefiks, <i>Smith</i> and <i>Weston</i>: primarno prezime, <i>and</i>: veznik, <i>Wilson</i>: patronim,
         <i>Dr.</i>: titula, <i>Sr</i>: sufiks, <i>Ed</i>: nadimak, <i>Underhills</i>: obiteljski nadimak, <i>Jose</i>: uobičajeno ime.

en:  Name Editor
hr:  Uređivač imena

en: Invalid or incomplete format definition.
hr: Neispravna ili nepotpuna definicija formata.

en: _Help
hr: _Pomoć

en: Researcher
hr: Istraživač

en: State/County
hr: Država/Okrug

en: ZIP/Postal Code
hr: Poštanski broj

en: Enter information about yourself so people can contact you when you distribute your Family Tree.
hr: Upiši osobne podatke, kako bi te osobe s kojima želiš podijeliti tvoj rodoslov mogle kontaktirati.

en: ID Formats
hr: Formati ID oznaka

en: Media Object
hr: Medijski objekt

en: Default Gramps ID formats containing a letter prefix followed by a numerical string. "I%04d" creates IDs from I0000 to I9999. Large databases may need larger IDs. "I%06d" creates IDs from I000000 to I999999.
hr: Standardni formati Gramps ID oznaka sadrže slovo kao prefiks nakon kojeg slijedi numerički niz. „I%04d” stvara ID oznake od I0000 do I9999. Velike baze podataka možda zahtijevaju veće ID oznake. „I%06d” stvara ID oznake od I000000 do I999999.

en: Colors used for boxes in the graphical views
hr: Boje korištene za polja u grafičkim prikazima

en: Dark colors
hr: Tamne boje

en: Light colors
hr: Svijetle boje

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Restore to defaults
hr: Vrati na zadane vrijednosti

en: Restore colors for current theme to default.
hr: Vrati boje trenutačne teme na zadane vrijednosti.

en: Colors for Male persons
hr: Boje za muške osobe

en: Colors for Female persons
hr: Boje za ženske osobe

en: Colors for people who are neither male nor female
hr: Boje za osobe koji nisu muške niti ženske

en: Colors for Unknown persons
hr: Boje za nepoznate osobe

en: Colors for Family nodes
hr: Boje za obiteljska čvorišta

en: Other colors
hr: Druge boje

en: Background for Alive
hr: Pozadina za žive

en: Background for Dead
hr: Pozadina za umrle

en: Border for Alive
hr: Rub za žive

en: Border for Dead
hr: Rub za umrle

en: Default background
hr: Zadana pozadina

en: Background for Married
hr: Pozadina za vjenčane

en: Background for Unmarried
hr: Pozadina za nevjenčane

en: Background for Civil union
hr: Pozadina za životno partnerstvo

en: Background for Unknown
hr: Pozadina za nepoznate

en: Background for Divorced
hr: Pozadina za rastavljene

en: Default border
hr: Zadani rub

en: Border for Divorced
hr: Rub za rastavljene

en: Background for Home Person
hr: Pozadina za početnu osobu

en: Colors
hr: Boje

en: Warnings and Error dialogs
hr: Dijalozi za upozorenja i greške

en: Suppress warning when adding parents to a child
hr: Ne prikazuj upozorenje prilikom dodavanja roditelja djetetu

en: Suppress warning when canceling with changed data
hr: Ne prikazuj upozorenje prilikom prekida s promijenjenim podacima

en: Suppress warning about missing researcher when exporting to GEDCOM
hr: Ne prikazuj upozorenje o nedostajućim podacima o istraživaču, prilikom izvoza u GEDCOM

en: Suppress tooltip warnings about data being saved immediately
hr: Spriječi prikaz informativnog oblačića upozorenja o trenutnom spremanju podataka

en: Show plugin status dialog on plugin load error
hr: Prikaži dijalog stanja dodatka pri grešci učitavanja dodatka

en: Warnings
hr: Upozorenja

en: Call
hr: Upotrebno

en: NotPatronymic
hr: NePatronim

en: Enter to save, Esc to cancel editing
hr: ENTER za spremanje, ESC za prekid s uređivanjem

en: This format exists already.
hr: Ovaj format već postoji.

en: Example
hr: Primjer

en: _Add
hr: _Dodaj

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Remove
hr: U_kloni

en: Display Options
hr: Opcije prikaza

en: Edit
hr: Uredi

en: Automate Place format
hr: Automatiziraj format mjesta

en: Enables automatic place title generation using specified format.
hr: Aktivira automatsko generiranje imena mjesta koristeći određeni format.

en: Custom name display options are unique to each family tree.
hr: Prilagođene opcije prikaza imena jedinstvene su za svaki rodoslov.

en: Consider single pa/matronymic as surname
hr: Koristi pojedine patronime/matronime kao prezimena

en: Date format *
hr: Format datuma *

en: Years
hr: Godine

en: Years, Months
hr: Godine, mjeseci

en: Years, Months, Days
hr: Godine, mjeseci, dani

en: Age display precision *
hr: Točnost prikaza starosti *

en: Round the year
hr: Zaokruži dob

en: Display ages for events after death *
hr: Prikaz starosti za događaje nakon smrti *

en: Calendar on reports
hr: Kalendar za izvještaje

en: Calendar on input
hr: Kalendar za unos

en: On the previous day
hr: Prethodni dan

en: On the next day
hr: Sljedeći dan

en: Only on leap years
hr: Samo prijestupne godine

en: For non leap years, anniversaries are displayed on either February 28, March 1 or not at all in Gregorian calendars
hr: Za godine koje nisu prijestupne, godišnjice se prikazuju 28. veljače, 1. ožujka ili se u gregorijanskom kalendaru uopće ne prikazuju

en: Show leap day anniversaries
hr: Prikaži dan godišnjice za prijestupne godine

en: Active person's name and ID
hr: Ime i ID oznaka aktivne osobe

en: Relationship to home person
hr: Srodstvo s početnom osobom

en: Status bar
hr: Traka stanja

en: 
    Input Options
hr: 
    Opcije unosa

en: Surname guessing
hr: Pogađanje prezimena

en: Default family relationship
hr: Zadani obiteljski odnos

en: Hide LDS tab in person and family editors
hr: Sakrij CIK karticu u uređivačima osobe i obitelji

en: * Requires Restart
hr: * Zahtijeva ponovno pokretanje

en: Data
hr: Podaci

en: Conditional Text Replacements
hr: Zamjene uvjetnog teksta

en: Missing surname
hr: Nedostaje prezime

en: Missing given name
hr: Nedostaje ime

en: Missing record
hr: Nedostaje zapis

en: Private surname
hr: Privatno prezime

en: Private given name
hr: Privatno ime

en: Private record
hr: Privatan zapis

en: Change is not immediate
hr: Promjena se ne provodi odmah

en: Changing the date format will not take effect until the next time Gramps is started.
hr: Promjena formata podataka će biti vidljiva tek nakon ponovnog pokretanja Grampsa.

en: Calculation limits
hr: Ograničenja računjanja

en: Date 'about' year range: (date ± #)
hr: Datum razdoblja „oko”: (datum ± broj)

en: Date 'after' year range:  (date + #)
hr: Datum razdoblja „nakon”: (datum + broj)

en: Date 'before' year range: (date - #)
hr: Datum razdoblja „prije”: (datum − broj)

en: Maximum age probably alive
hr: Maksimalna starost vjerojatno žive osobe

en: Maximum sibling age difference
hr: Maksimalna starosna razlika između braće/sestara

en: Minimum years between generations
hr: Najmanji broj godina između generacija

en: Average years between generations
hr: Prosječni broj godina između generacija

en: Max generations for relationships
hr: Najveći broj generacija za srodstva

en: Limits
hr: Ograničenja

en: Environment Settings
hr: Postavke okruženja

en: Display Tip of the Day
hr: Prikaži „Savjet dana”

en: Show useful information about using Gramps on startup.
hr: Pokaži korisne informacije o korištenju Gramps-a prilikom pokretanja.

en: Remember last Family Tree
hr: Zapamti zadnji rodoslov

en: Don't open dialog to choose family tree to load on startup, just load last used.
hr: Prilikom pokretanja programa ne otvaraj dijalog za odabiranje rodoslova, već učitaj zadnje korišteni rodoslov.

en: Remember last view displayed
hr: Zapamti zadnji prikazani prikaz

en: Remember last view displayed and open it next time.
hr: Zapamti zadnji prikazani prikaz i otvori ga sljedeći put.

en: Enable spell checker
hr: Aktiviraj provjeru pravopisa

en: Enable the spelling checker for notes.
hr: Aktiviraj provjeru pravopisa za zabilješke.

en: Gspell not loaded. Spell checking will not be available.
    To build it for Gramps see %(gramps_wiki_build_spell_url)s
hr: Gspell nije učitan. Provjera pravopisa neće biti dostupna.
    Za izgradnju za Gramps pogledaj %(gramps_wiki_build_spell_url)s

en: Show text label beside Navigator buttons *
hr: Prikaži tekst etiketa pored gumbova navigacije *

en: Show or hide text beside Navigator buttons (People, Families, Events...).
    Requires Gramps restart to apply.
hr: Prikaži ili sakrij imena gumbova navigacije (osobe, obitelji, događaji …)
    Zahtijeva ponovno pokretanja Grampsa.

en: Show Clipboard icon on toolbar
hr: Prikaži ikonu međuspremnika u alatnoj traci

en: Show or hide the Clipboard icon on the toolbar.
hr: Prikaži ili sakrij ikonu međuspremnika u alatnoj traci.

en: Show Reports icon on toolbar
hr: Prikaži ikonu izvještaja u alatnoj traci

en: Show or hide the Reports icon on the toolbar.
hr: Prikaži ili sakrij ikonu izvještaja u alatnoj traci.

en: Show Tools icon on toolbar
hr: Prikaži ikonu alata u alatnoj traci

en: Show or hide the Tools icon on the toolbar.
hr: Prikaži ili sakrij ikonu alata u alatnoj traci.

en: Show Addons icon on toolbar
hr: Prikaži ikonu dodataka u alatnoj traci

en: Show or hide the Addons icon on the toolbar.
hr: Prikaži ili sakrij ikonu dodataka u alatnoj traci.

en: Show Preferences icon on toolbar
hr: Prikaži ikonu postavki u alatnoj traci

en: Show or hide the Preferences icon on the toolbar.
hr: Prikaži ili sakrij ikonu postavki u alatnoj traci.

en: Both text and icons
hr: Tekst i ikone

en: Text only
hr: Samo tekst

en: Icons only
hr: Samo ikone

en: Display text, icons or both on the toolbar buttons.
hr: Prikaži tekst, ikone ili oboje na gumbima u alatnoj traci.

en: Toolbar Style
hr: Stil alatne trake

en: Show close button in gramplet bar tabs
hr: Prikaži gumb za zatvaranje u karticama grampleta

en: Show close button to simplify removing gramplets from bars.
hr: Prikaži gumb za zatvaranje, za lakše uklanjanje grampleta iz kartica.

en: Markup for invalid date format
hr: Označni kȏd za neispravni format datuma

en: Convenience markups are:
    <b>&lt;b&gt;Bold&lt;/b&gt;</b>
    <big>&lt;big&gt;Makes font relatively larger&lt;/big&gt;</big>
    <i>&lt;i&gt;Italic&lt;/i&gt;</i>
    <s>&lt;s&gt;Strikethrough&lt;/s&gt;</s>
    <sub>&lt;sub&gt;Subscript&lt;/sub&gt;</sub>
    <sup>&lt;sup&gt;Superscript&lt;/sup&gt;</sup>
    <small>&lt;small&gt;Makes font relatively smaller&lt;/small&gt;</small>
    <tt>&lt;tt&gt;Monospace font&lt;/tt&gt;</tt>
    <u>&lt;u&gt;Underline&lt;/u&gt;</u>
    
    For example: &lt;u&gt;&lt;b&gt;%s&lt;/b&gt;&lt;/u&gt;
    will display <u><b>Underlined bold date</b></u>.
hr: Osnovne oznake za formatiranje teksta:
    <b>&lt;b&gt;Podebljani tekst&lt;/b&gt;</b>
    <big>&lt;big&gt;Relativno veći tekst&lt;/big&gt;</big>
    <i>&lt;i&gt;Kurzivni tekst&lt;/i&gt;</i>
    <s>&lt;s&gt;Precrtani tekst&lt;/s&gt;</s>
    <sub>&lt;sub&gt;Indeks&lt;/sub&gt;</sub>
    <sup>&lt;sup&gt;Eksponent&lt;/sup&gt;</sup>
    <small>&lt;small&gt;Relativno manji tekst&lt;/small&gt;</small>
    <tt>&lt;tt&gt;Font fiksne širine&lt;/tt&gt;</tt>
    <u>&lt;u&gt;Podvučeni tekst&lt;/u&gt;</u>
    
    Na primjer: &lt;u&gt;&lt;b&gt;%s&lt;/b&gt;&lt;/u&gt;
    prikazuje <u><b>Podvučeni i podebljani datum</b></u>.

en: Multiple surname box height
hr: Visina polja višestrukih prezimena

en: Enter height in pixels. When multiple surnames are entered, these names display in a box. This setting sets the size of this box.
hr: Upiši visinu u pikselima. Kad se upiše više prezimena, ta se imena prikazuju u polju. Ova postavka postavlja veličinu ovog polja.

en: Database Setting
hr: Postavka baze podataka

en: Database backend
hr: Pozadinski sustav baze podataka

en: 
    Database Location
hr: 
    Mjesto baze podataka

en: Host
hr: Glavno računalo

en: Port
hr: Priključak

en: Database path
hr: Staza baze podataka

en: 
    Backup Management
hr: 
    Upravljanje sigurnosnim kopijama

en: Backup path
hr: Staza sigurnosne kopije

en: Backup on exit
hr: Izrada sigurnosne kopije pri izlasku

en: Backup Your family tree on exit to Backup path specified above.
hr: Izradi sigurnosnu kopiju rodoslova u gore navedenoj stazi za sigurnosne kopije.

en: Every 15 minutes
hr: Svakih 15 minuta

en: Every 30 minutes
hr: Svakih 30 minuta

en: Every hour
hr: Svaki sat

en: Every 12 hours
hr: Svakih 12 sati

en: Every day
hr: Svaki dan

en: Autobackup
hr: Automatska izrada zaštitne kopije

en: 
    Family Tree's Media path
hr: 
    Staza medija rodoslova

en: Base media path
hr: Osnovna staza medija

en: The base relative media path is specific to the active family tree. It is not a global setting. Each family tree is able to have a unique relative media path that is stored with the database.
hr: Osnovna relativna staza medija je specifična za aktivni rodoslov. To nije globalna postavka. Svaki rodoslov može imati jedinstvenu relativnu stazu medija koja je spremljena s bazom podataka.

en: Tag Records
hr: Zapisi oznaka

en: Add tag on import
hr: Dodaj oznaku pri uvozu

en: Specified tag will be added to all records on import.
    Clear to set default value.
hr: Određena oznaka će se dodati svakom zapisu prilikom uvoza.
    Izbriši za postavljanje zadane vrijednosti.

en: 
    Source GEDCOM import
hr: 
    Izvor GEDCOM uvoza

en: Add default source on GEDCOM import
hr: Dodaj zadani izvor pri uvozu GEDCOM formata

en: Import
hr: Uvoz

en: Select media directory
hr: Odaberi direktorij medija

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: Select database directory
hr: Odaberi direktorij baze podataka

en: Select backup directory
hr: Odaberi direktorij zaštitnih kopija

en: If checked, use the standard genealogic symbols (death symbol is user selectable).
    If not checked, you can use the lower panel to customize the symbols yourself.
hr: Ako je označeno, koristi standardne genealoške simbole (simbol smrti može odabrati korisnik).
    Ako nije označeno, možeš koristiti donju ploču za vlastito prilagođavanje simbola.

en: This can be useful if you want to add phonetic in a note to show how to pronounce a name or if you mix multiple languages like greek and russian.
hr: To može biti korisno, ako u zabilješku želiš dodati fonetski zapis za prikaz izgovaranja imena ili ako miješaš više jezika istovremeno kao što su grčki i ruski.

en: Use symbols
hr: Koristi simbole

en: Select default death symbol
hr: Postavi standardni simbol za smrt

en: Genealogical Symbols
hr: Genealoški simboli

en: Death:
hr: Smrt:

en: Killed
hr: Ubijen/a

en: Default genealogy symbols replacement
hr: Zamjena standardnih genealoških simbola

en: You can set any text you want for this field.
    You can drag and drop a symbol from the symbol list above.
    It will be visible only if your font contains this glyph.
hr: Za ovo polje možeš postaviti bilo koji tekst koji želiš.
    Možeš povući i ispustiti simbol iz gornjeg popisa simbola.
    Bit će vidljiv samo ako tvoj font sadrži ovaj grafem.

[ctx: character]
en: Tab
hr: Tabulator

en: Choose your dialect
hr: Odaberi dijalekt

en: Changes are immediate.
    This is used when exporting views in CSV format.
hr: Promjene se provode odmah.
    Ovo se koristi pri izvozu prikaza u CSV format.

en: Delimiter:
hr: Znak razdvajanja:

en: Undo history warning
hr: Upozorenje kronologije obrade

en: Proceeding with import will erase the undo history for this session. In particular, you will not be able to revert the import or any changes made prior to it.
    
    If you think you may want to revert the import, please stop here and backup your database.
hr: Ako nastaviš s uvozom, izbrisat će se kronologija obrade ove sesije. Neće biti moguće vratiti uvoz, kao ni sve prethodne promjene.
    
    Ako misliš da ti treba mogućnost vraćanja podataka u prijašnje stanje, najprije napravi zaštitnu kopiju baze podataka.

en: _Proceed with import
hr: _Nastavi s uvozom

en: _Stop
hr: _Prekini

en: Are you sure you want to upgrade this Family Tree?
hr: Stvarno želiš nadograditi verziju ovog rodoslova?

en: I have made a backup,
    please upgrade my Family Tree
hr: Imam sigurnosnu kopiju
    nadogradi verziju mojeg rodoslova

en: Cancel
hr: Odustani

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Automatically detected
hr: Automatski otkriveno

en: Select file _type:
hr: Odaberi vrstu da_toteke:

en: Login
hr: Prijava

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Import Family Tree
hr: Uvezi rodoslov

en: All supported files
hr: Sve podržane datoteke

en: File type "%s" is unknown to Gramps.
    
    Valid types are: Gramps database, Gramps XML, Gramps package, GEDCOM, and others.
hr: Vrsta datoteke „%s” je nepoznata Grampsu.
    
    Važeče vrste su: Gramps baza podataka, Gramps XML, Gramps paket, GEDCOM i druge.

en: Cannot open file
hr: Nije moguće otvoriti datoteku

en: The selected file is a directory, not a file.
hr: Odabrana datoteka je mapa, a ne datoteka.

en: You do not have read access to the selected file.
hr: Nemaš pravo čitanja odabrane datoteke.

en: Cannot create file
hr: Nije moguće stvoriti datoteku

en: Could not import file: %s
hr: Nije bilo moguće uvesti datoteku: %s

en: This file incorrectly identifies its character set, so it cannot be accurately imported. Please fix the encoding, and import again
hr: Ova datoteka netočno određuje skup znakova, zbog čega se ne može ispravno uvesti. Ispravi kodiranje, te je ponovo uvezi

en: %s_-_Manage_Family_Trees
hr: %s_–_Uredi_rodoslove

en: Family_Trees_manager_window
hr: Prozor_uređivača_rodoslova

en: _Archive
hr: _Arhiva

en: _Extract
hr: _Raspakiraj

en: Database Information
hr: Informacije baze podataka

en: _OK
hr: _U redu

en: Setting
hr: Postavljanje

en: Family Trees
hr: Rodoslovi

en: Family Tree name
hr: Ime rodoslova

en: Database Type
hr: Vrsta baze podataka

en: Break the lock on the '%s' database?
hr: Otključaj bazu podataka „%s”?

en: Gramps believes that someone else is actively editing this database. You cannot edit this database while it is locked. If no one is editing the database you may safely break the lock. However, if someone else is editing the database and you break the lock, you may corrupt the database.
hr: Gramps vjeruje, da još netko aktivno uređuje ovu bazu podataka. Ne možeš uređivati bazu podataka, dok je ona zaključana. Ako je sigurno, da bazu podataka trenutačno nitko drugi ne uređuje, možeš je slobodno otključati, u protivnom može doći do oštećenja podataka.

en: Break lock
hr: Otključaj

en: Rename failed
hr: Preimenovanje nije uspjelo

en: An attempt to rename a version failed with the following message:
    
    %s
hr: Pokušaj preimenovanja verzije nije uspio. Poruka glasi:
    
    %s

en: Could not rename the Family Tree.
hr: Nije bilo moguće preimenovati rodoslov.

en: Family Tree already exists, choose a unique name.
hr: Rodoslov već postoji, odaberi jedinstveno ime.

en: Extracting archive...
hr: Raspakiravanje arhive ...

en: Importing archive...
hr: Uvoz arhive ...

en: Remove the '%s' Family Tree?
hr: Ukloniti rodoslov „%s”?

en: Removing this Family Tree will permanently destroy the data.
hr: Uklanjanje ovog rodoslova će trajno uništiti podatke.

en: Remove Family Tree
hr: Ukloni rodoslov

en: Remove the '%(revision)s' version of '%(database)s'
hr: Ukloni verziju „%(revision)s” baze podataka „%(database)s”

en: Removing this version will prevent you from extracting it in the future.
hr: Uklanjanjem ove verzije nećeš više moći doći do njenih podataka u njoj.

en: Remove version
hr: Ukloni verziju

en: Deletion failed
hr: Brisanje nije uspjelo

en: An attempt to delete a version failed with the following message:
    
    %s
hr: Pokušaj brisanja verzije nije uspio. Poruka glasi:
    
    %s

en: Convert the '%s' database?
hr: Konvertirati bazu podataka „%s”?

en: Do you wish to convert this family tree into a %(database_type)s database?
hr: Želiš li konvertirati ovaj rodoslov u %(database_type)s bazu podataka?

en: Convert
hr: Pretvori

en: Opening the '%s' database
hr: Otvaranje baze podataka „%s”

en: An attempt to convert the database failed. Perhaps it needs updating.
hr: Pokušaj konvertiranja baze podataka nije uspio. Možda se baze podataka treba aktualizirati.

en: Converting the '%s' database
hr: Konvertiranje baze podataka „%s”

en: An attempt to export the database failed.
hr: Pokušaj izvoza baze podataka nije uspio.

en: Converting data...
hr: Konvertiranje podataka ...

en: (Converted #%d)
hr: (Konvertirano #%d)

en: An attempt to import into the database failed.
hr: Pokušaj uvoza baze podataka nije uspio.

en: Repair Family Tree?
hr: Popraviti rodoslov?

en: If you click %(bold_start)sProceed%(bold_end)s, Gramps will attempt to recover your Family Tree from the last good backup. There are several ways this can cause unwanted effects, so %(bold_start)sbackup%(bold_end)s the Family Tree first.
    The Family Tree you have selected is stored in %(dirname)s.
    
    Before doing a repair, verify that the Family Tree can really no longer be opened, as the database back-end can recover from some errors automatically.
    
    %(bold_start)sDetails:%(bold_end)s Repairing a Family Tree actually uses the last backup of the Family Tree, which Gramps stored on last use. If you have worked for several hours/days without closing Gramps, then all this information will be lost! If the repair fails, then the original Family Tree will be lost forever, hence a backup is needed. If the repair fails, or too much information is lost, you can fix the original Family Tree manually. For details, see the webpage
    %(gramps_wiki_recover_url)s
    Before doing a repair, try to open the Family Tree in the normal manner. Several errors that trigger the repair button can be fixed automatically. If this is the case, you can disable the repair button by removing the file %(recover_file)s in the Family Tree directory.
hr: Ako pritisneš %(bold_start)sNastavi%(bold_end)s, Gramps će pokušati obnoviti tvoj rodoslov, koristeći zadnju valjanu zaštitnu kopiju. Ovo može dovesti do nekih neželjenih posljedica, stoga najprije spremi %(bold_start)szaštitnu kopiju%(bold_end)s rodoslova.
    Odabrani rodoslov će se spremiti u %(dirname)s.
    
    Prije popravljanja, provjeri da se rodoslov doista ne da otvoriti, jer se pozadinski sustav baze podataka može automatski oporaviti od nekih grešaka.
    
    %(bold_start)sDetalji:%(bold_end)s Popravljanje rodoslova zapravo koristi zadnju zaštitnu kopiju rodoslova, koju je Gramps spremio pri zadnjem korištenju. Ukoliko radiš već nekoliko sati/dana bez zatvaranja Grampsa, tad će svi ti podaci biti izgubljeni! Ako popravak ne uspije, originalni rodoslov bit će izgubljen zauvijek, stoga je zaštitna kopija potrebna. Ako popravak ne uspije ili ako je izgubljeno previše podataka, možeš popraviti originalni rodoslov ručno. Za detalje, pogledaj web stranicu
    %(gramps_wiki_recover_url)s
    Prije popravljanja, pokušaj otvoriti rodoslov normalnim putem. Nekolicina grešaka koje aktiviraju gumb za popravak, mogu se automatski popraviti. U tom slučaju možeš deaktivirati gumb za popravljanje, uklanjanjem datoteke %(recover_file)s u direktoriju rodoslova.

en: Proceed, I have taken a backup
hr: Nastavi, zaštitna kopija je izrađena

en: Stop
hr: Prekid

en: Rebuilding database from backup files
hr: Obnavljanje baze podataka iz sigurnosne kopije

en: Error restoring backup data
hr: Greška prilikom učitavanja zaštitne kopije

en: Could not create Family Tree
hr: Nije bilo moguće stvoriti rodoslov

en: Retrieve failed
hr: Pronalaženje nije uspjelo

en: An attempt to retrieve the data failed with the following message:
    
    %s
hr: Pokušaj pronalaženja podataka nije uspio. Poruka glasi:
    
    %s

en: Archiving failed
hr: Arhiviranje nije uspjelo

en: An attempt to create the archive failed with the following message:
    
    %s
hr: Pokušaj stvaranja arhive nije uspio. Poruka glasi:
    
    %s

en: Creating data to be archived...
hr: Izrada podataka za arhiviranje ...

en: Saving archive...
hr: Spremanje arhive ...

en: An attempt to archive the data failed with the following message:
    
    %s
hr: Pokušaj arhiviranja podataka nije uspio. Poruka glasi:
    
    %s

en: Attempt to force closing the dialog
hr: Pokušaj nasilnog zatvaranja dijaloškog okvira

en: Please do not force closing this important dialog.
    Instead select one of the available options
hr: Nemoj nasilno zatvoriti ovaj važni dijaloški okvir.
    Umjesto toga, odaberi jednu od dostupnih opcija

en: Cannot load database
hr: Nije moguće učitati bazu podataka

en: Open the Clipboard dialog
hr: Otvori dijaloški okvir za međuspremnik

en: Clip_board
hr: Među_spremnik

en: Open the reports dialog
hr: Otvori dijaloški okvir za izvještaje

en: Reports
hr: Izvještaji

en: Open the tools dialog
hr: Otvori dijaloški okvir za alate

en: Tools
hr: Alati

en: Open Addon Manager
hr: Otvori upravljač dodataka

en: Addons
hr: Dodaci

en: Open Preferences
hr: Otvori postavke

en: No active person
hr: Nema aktivne osobe

en: No active family
hr: Nema aktivne obitelji

en: No active event
hr: Nema aktivnog događaja

en: No active place
hr: Nema aktivnog mjesta

en: No active source
hr: Nema aktivnog izbora

en: No active citation
hr: Nema aktivnog citata

en: No active repository
hr: Nema aktivnog spremišta

en: No active media
hr: Nema aktivnog medija

en: No active note
hr: Nema aktivne zabilješke

en: No active object
hr: Nema aktivnog objekta

en: Danger: This is unstable code!
hr: Upozorenje: Ovo je nestabilan kod!

en: This Gramps ('%s') is a development release.
hr: Ovaj Gramps („%s”) je verzija u razvoju.

en: This version is not meant for normal usage. Use at your own risk.
    
    This version may:
    1) Work differently than you expect.
    2) Fail to run at all.
    3) Crash often.
    4) Corrupt your data.
    5) Save data in a format that is incompatible with the official release.
    
    %(bold_start)sBACKUP%(bold_end)s your existing databases before opening them with this version, and make sure to export your data to XML every now and then.
hr: Ova verzija nije namijenjena za normalno korištenje. Koristi je na vlastitu odgovornost.
    
    Ova verzija može:
    1) raditi drugačije od očekivanoga
    2) uopće ne raditi
    3) učestalo se rušiti
    4) oštetiti tvoje podatke
    5) spremiti tvoje podatke u formatu koji neće biti kompatibilan sa službenom verzijom
    
    %(bold_start)sIZRADI ZAŠTITNU KOPIJU%(bold_end)s tvojih postojećih baza podataka prije otvaranja s ovom verzijom i povremeno izvezi podatke u XML formatu.

[ctx: manual]
en: Select_a_media_selector
hr: Odaberi_selektor_medija

en: Select a media object
hr: Odaberi medijski objekt

en: Select media object
hr: Odaberi medijski objekt

en: Import failed
hr: Uvoz nije uspio

en: The filename supplied could not be found.
hr: Navedeno ime datoteke nije pronađeno.

en: Cannot import %s
hr: Nije moguće uvesti %s

en: Directory specified in preferences: Base path for relative media paths: %s does not exist. Change preferences or do not use relative path when importing
hr: Direktorij, koji je zadan u postavkama: Osnovna staza za relativne staze medija: %s ne postoji. Podesi postavke ili nemoj koristiti relativne staze prilikom uvoza

en: Cannot display %s
hr: Nije moguće prikazati %s

en: Gramps is not able to display the image file. This may be caused by a corrupt file.
hr: Gramps ne može prikazati slikovnu datoteku. Uzrok tome može biti oštećena datoteka.

en: Create and add a new address
hr: Stvori i dodaj novu adresu

en: Remove the existing address
hr: Ukloni postojeću adresu

en: Edit the selected address
hr: Uredi odabranu adresu

en: Move the selected address upwards
hr: Pomakni odabranu adresu prema gore

en: Move the selected address downwards
hr: Pomakni odabranu adresu prema dolje

en: Postal
hr: Poštanski broj

en: _Addresses
hr: _Adrese

en: Create and add a new attribute
hr: Stvori i dodaj novo svojstvo

en: Remove the existing attribute
hr: Ukloni postojeće svojstvo

en: Edit the selected attribute
hr: Uredi odabrano svojstvo

en: Move the selected attribute upwards
hr: Pomakni odabrano svojstvo prema gore

en: Move the selected attribute downwards
hr: Pomakni odabrano svojstvo prema dolje

en: _Attributes
hr: _Svojstva

en: _References
hr: _Reference

en: Edit reference
hr: Uredi reference

en: %(part1)s - %(part2)s
hr: %(part1)s – %(part2)s

en: Add
hr: Dodaj

en: Remove
hr: Ukloni

en: Share
hr: Dijeli

en: Jump To
hr: Skoči na

en: Move Up
hr: Pomakni gore

en: Move Down
hr: Pomakni dolje

en: Move Left
hr: Pomakni lijevo

en: Move right
hr: Pomakni desno

en: Create and add a new citation and new source
hr: Stvori i dodaj novi citat i novi izvor

en: Remove the existing citation
hr: Ukloni postojeći citat

en: Edit the selected citation
hr: Uredi odabrani citat

en: Add an existing citation or source
hr: Dodaj jedan postojeći citat ili izvor

en: Move the selected citation upwards
hr: Pomakni odabrani citat prema gore

en: Move the selected citation downwards
hr: Pomakni odabrani citat prema dolje

en: Publisher
hr: Izdavač

en: Sorted date
hr: Razvrstani datum

en: Sorted confidence
hr: Razvrstana pouzdanost

en: _Source Citations
hr: _Citati izvora

en: Cannot share this reference
hr: Nije moguće dijeliti ovu referencu

en: This citation cannot be created at this time. Either the associated Source object is already being edited, or another citation associated with the same source is being edited.
    
    To edit this citation, you need to close the object.
hr: Ovaj se citat trenutačno ne može stvoriti. Povezani izvorni objekt se već uređuje ili se uređuje neki drugi citat povezan s istim izvorom.
    
    Za uređivanje citata, zatvori objekt.

en: Add a new family event
hr: Dodaj novi obiteljski događaj

en: Remove the selected family event
hr: Ukloni odabrani obiteljski događaj

en: Edit the selected family event or edit person
hr: Uredi odabrani obiteljski događaj ili osobu

en: Share an existing event
hr: Dijeli jedan postojeći događaj

en: Move the selected event upwards
hr: Pomakni odabrani događaj prema gore

en: Move the selected event downwards
hr: Pomakni odabrani događaji prema dolje

en: Role
hr: Uloga

en: _Events
hr: _Događaji

en: This event reference cannot be edited at this time. Either the associated event is already being edited or another event reference that is associated with the same event is being edited.
    
    To edit this event reference, you need to close the event.
hr: Ova se referenca događaja trenutačno ne može urediti. Ili se događaj upravo uređuje ili se uređuje neka druga referenca događaja, koja je povezana s istim događajem.
    
    Za uređivanje reference događaja, zatvori događaj.

en: Cannot edit this reference
hr: Nije moguće urediti ovu referencu

en: Cannot change Person
hr: Nije moguće promijeniti osobu

en: You cannot change Person events in the Family Editor
hr: Ne možeš promijeniti osobni događaj u uređivaču obitelji

en: %(groupname)s - %(groupnumber)d
hr: %(groupname)s – %(groupnumber)d

en: _Gallery
hr: _Galerija

[ctx: verb:look at this]
note: Translators: _View means "to look at this"
en: _View
hr: _Pogledaj

en: Open Containing _Folder
hr: Otvori mapu _datoteke

en: _Make Active Media
hr: Postavi _medij aktivnim

en: Non existing media found in the Gallery
hr: U galeriji su pronađeni nepostojeći mediji

en: This media reference cannot be edited at this time. Either the associated media object is already being edited or another media reference that is associated with the same media object is being edited.
    
    To edit this media reference, you need to close the media object.
hr: Ova se referenca medija trenutačno ne može urediti. Ili se upravo već uređuje ili se uređuje neka druga referenca medija, koja je povezana s istim medijskim objektom.
    
    Za uređivanje reference događaja, zatvori događaj.

en: Drag Media Object
hr: Povuci medijski objekt

en: Create and add a new LDS ordinance
hr: Stvori i dodaj novi obred CIK

en: Remove the existing LDS ordinance
hr: Ukloni postojeći CIK obred

en: Edit the selected LDS ordinance
hr: Uredi odabrani CIK obred

en: Move the selected LDS ordinance upwards
hr: Pomakni odabrani CIK obred prema gore

en: Move the selected LDS ordinance downwards
hr: Pomakni odabrani CIK obred prema dolje

en: _LDS
hr: _CIK

en: Alternate _Locations
hr: Alternativne _lokacije

en: Create and add a new name
hr: Stvori i dodaj novo ime

en: Remove the existing name
hr: Ukloni postojeće ime

en: Edit the selected name
hr: Uredi odabrano ime

en: Move the selected name upwards
hr: Pomakni odabrano ime prema gore

en: Move the selected name downwards
hr: Pomakni odabrano ime prema dolje

en: Group As
hr: Grupiraj pod

en: Notes Preview
hr: Pregled zabilježaka

en: _Names
hr: Ime_na

en: Set as Preferred name
hr: Postavi kao preferirano ime

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Preferred name
hr: Preferirano ime

en: Alternative names
hr: Alternativna imena

en: Create and add a new note
hr: Stvori i dodaj novu zabilješku

en: Remove the existing note
hr: Ukloni postojeću bilješku

en: Edit the selected note
hr: Uredi odabranu zabilješku

en: Add an existing note
hr: Dodaj jednu postojeću zabilješku

en: Move the selected note upwards
hr: Pomakni odabranu zabilješku prema gore

en: Move the selected note downwards
hr: Pomakni odabranu zabilješku prema dolje

en: Preview
hr: Pregled

en: _Notes
hr: _Zabilješke

en: Personal
hr: Osobno

en: <Unknown>
hr: <Nepoznato>

en: Add a new personal event
hr: Dodaj novi osoban događaj

en: Remove the selected personal event
hr: Ukloni odabrani osobni događaj

en: Edit the selected personal event or edit family
hr: Uredi odabrani osobni događaj ili uredi obitelj

en: Move the selected event upwards or change family order
hr: Pomakni odabrani događaj prema gore ili promijeni redoslijed obitelji

en: Move the selected event downwards or change family order
hr: Pomakni odabrani događaji prema dolje ili promijeni redoslijed obitelji

en: Cannot change Family
hr: Nije moguće promijeniti obitelj

en: You cannot change Family events in the Person Editor
hr: Ne možeš promijeniti obiteljski događaj u uređivaču osoba

en: Create and add a new association
hr: Stvori i dodaj novu vezu

en: Remove the existing association
hr: Ukloni postojeću vezu

en: Edit the selected association
hr: Uredi odabranu vezu

en: Move the selected association upwards
hr: Pomakni odabranu vezu prema gore

en: Move the selected association downwards
hr: Pomakni odabranu vezu prema dolje

en: _Associations
hr: _Veze

en: Godfather
hr: Kum

en: Create and add a new place name
hr: Stvori i dodaj novo ime mjesta

en: Remove the existing place name
hr: Ukloni ime postojećeg mjesta

en: Edit the selected place name
hr: Uredi ime odabranog mjesta

en: Move the selected place name upwards
hr: Pomakni odabrano ime mjesta prema gore

en: Move the selected place name downwards
hr: Pomakni odabrano ime mjesta prema dolje

en: Alternative Names
hr: Alternativna imena

en: Enclosed By
hr: Obuhvaćeno

en: Place cycle detected
hr: Otkrivena je petlja u mjestima

en: The place you are adding is already enclosed by this place
hr: Mjesto koje dodaješ, već je obuhvaćeno ovim mjestom

en: Create and add a new repository
hr: Stvori i dodaj novo spremište

en: Remove the existing repository
hr: Ukloni postojeće spremište

en: Edit the selected repository
hr: Uredi odabrano spremište

en: Add an existing repository
hr: Dodaj jedno postojeće spremište

en: Move the selected repository upwards
hr: Pomakni odabrano spremište prema gore

en: Move the selected repository downwards
hr: Pomakni odabrano spremište prema dolje

en: _Repositories
hr: Sp_remišta

en: This repository reference cannot be edited at this time. Either the associated repository is already being edited or another repository reference that is associated with the same repository is being edited.
    
    To edit this repository reference, you need to close the repository.
hr: Ova se referenca spremišta trenutačno ne može urediti. Ili se spremište upravo uređuje ili se uređuje neka druga referenca spremišta, koja je povezana s istim spremištem.
    
    Za uređivanje reference spremišta moraš zatvoriti spremište.

en: Create and add a new surname
hr: Stvori i dodaj novo prezime

en: Remove the selected surname
hr: Ukloni odabrano prezime

en: Edit the selected surname
hr: Uredi odabrano prezime

en: Move the selected surname upwards
hr: Pomakni odabrano prezime prema gore

en: Move the selected surname downwards
hr: Pomakni odabrano prezime prema dolje

en: Origin
hr: Porijeklo

en: Multiple Surnames
hr: Višestruka prezimena

en: Family Surnames
hr: Obiteljska prezimena

en: Create and add a new web address
hr: Stvori i dodaj novu web adresu

en: Remove the existing web address
hr: Ukloni postojeću web adresu

en: Edit the selected web address
hr: Uredi odabranu web adresu

en: Move the selected web address upwards
hr: Pomakni odabranu web adresu prema gore

en: Move the selected web address downwards
hr: Pomakni odabranu web adresu prema dolje

en: Jump to the selected web address
hr: Skoči na odabrane web adrese

en: _Jump to
hr: _Skoči na

[ctx: manual]
en: Address_Editor_dialog
hr: Uređivač_adrese

en: Address Editor
hr: Uređivač adrese

[ctx: manual]
en: Attribute_Editor_dialog
hr: Uređivač_svojstva

en: Attribute Editor
hr: Uređivač svojstva

en: New Attribute
hr: Novo svojstvo

en: Cannot save attribute
hr: Nije moguće spremiti svojstvo

en: The attribute type cannot be empty
hr: Vrsta svojstva ne smije biti prazna

[ctx: manual]
en: Child_Reference_Editor
hr: Uređivač_reference_djeteta

en: Child Reference Editor
hr: Uređivač reference djeteta

[ctx: manual]
en: New_Citation_dialog
hr: Novi_citat

en: New Citation
hr: Novi citat

en: Edit Citation
hr: Uredi citat

en: No source selected
hr: Izvor nije odabran

en: A source is anything (personal testimony, video recording, photograph, newspaper column, gravestone...) from which information can be derived. To create a citation, first select the required source, and then record the location of the information referenced within the source in the 'Volume/Page' field.
hr: Izvor je sve (osobne izjave, video snimke, fotografije, članci iz novina, nadgrobni spomenik ...) iz čega se mogu izvesti informacije. Za stvaranje citata, najprije odaberi potreban izvor, a zatim upiši mjesto referencirane informacije unutar izvora u polju „Svezak/Stranica”.

en: Cannot save citation. ID already exists.
hr: Nije moguće spremiti citat. ID oznaka već postoji.

en: You have attempted to use the existing Gramps ID with value %(id)s. This value is already used by '%(prim_object)s'. Please enter a different ID or leave blank to get the next available ID value.
hr: Pokušavaš koristiti postojeću Gramps ID oznaku: %(id)s. Ovu oznaku već koristi „%(prim_object)s”. Upiši jednu drugu ID oznaku ili ostavi prazno za dobivanje sljedeće dostupne ID oznake.

en: Add Citation (%s)
hr: Dodaj citat (%s)

en: Edit Citation (%s)
hr: Uredi citat (%s)

en: Regular
hr: Normalno

en: Before
hr: Prije

en: After
hr: Nakon

en: About
hr: Oko

en: Range
hr: Razdoblje

en: From
hr: Od

en: To
hr: Do

en: Span
hr: Raspon

en: Estimated
hr: Približno

en: Calculated
hr: Izračunato

[ctx: manual]
en: Editing_dates
hr: Uređivanje_datuma

en: Date selection
hr: Odabir datuma

en: Correct the date or switch from `{cur_mode}' to `{text_mode}'
hr: Ispravi datum ili zamijeni „{cur_mode}” s „{text_mode}”

[ctx: manual]
en: New_Event_dialog
hr: Novi_događaj

en: Event: %s
hr: Događaj: %s

en: New Event
hr: Novi događaj

en: Edit Event
hr: Uredi događaj

en: Cannot save event
hr: Nije moguće spremiti događaj

en: No data exists for this event. Please enter data or cancel the edit.
hr: Ne postoje podaci za ovaj događaj. Upiši podatke ili prekini uređivanje.

en: Cannot save event. ID already exists.
hr: Nije moguće spremiti događaj. ID oznaka već postoji.

en: The event type cannot be empty
hr: Vrsta događaja ne može biti prazna

en: Add Event (%s)
hr: Dodaj događaj (%s)

en: Edit Event (%s)
hr: Uredi događaj (%s)

[ctx: manual]
en: Event_Reference_Editor_dialog
hr: Uređivač_reference_događaja

en: Event Reference Editor
hr: Uređivač reference događaja

en: _General
hr: _Opće

en: Modify Event
hr: Izmjeniti događaj

en: Add Event
hr: Dodaj događaj

[ctx: manual]
en: Family_Editor_dialog
hr: Uređivač_obitelji

en: Create a new person and add the child to the family
hr: Stvori novu osobu i dodaj dijete obitelji

en: Remove the child from the family
hr: Ukloni dijete iz obitelji

en: Edit the child reference
hr: Uredi referencu djeteta

en: Add an existing person as a child of the family
hr: Dodaj jednu postojeću osobu kao dijete obitelji

en: Move the child up in the children list
hr: Pomakni dijete u popisu djece prema gore

en: Move the child down in the children list
hr: Pomakni dijete u popisu djece prema dolje

en: Paternal
hr: Po ocu

en: Maternal
hr: Po majci

en: Birth Date
hr: Datum rođenja

en: Death Date
hr: Datum smrti

en: Birth Place
hr: Mjesto rođenja

en: Death Place
hr: Mjesto smrti

en: Chil_dren
hr: _Djeca

en: Edit child
hr: Uredi dijete

en: Add an existing child
hr: Dodaj jedno postojeće dijete

en: Edit relationship
hr: Uredi srodstvo

en: Select Child
hr: Odaberi dijete

en: Adding parents to a person
hr: Dodavanje roditelja osobi

en: It is possible to accidentally create multiple families with the same parents. To help avoid this problem, only the buttons to select parents are available when you create a new family. The remaining fields will become available after you attempt to select a parent.
hr: Postoji mogućnost stvaranja višestrukih obitelji s istim roditeljima. Kako bi se taj problem izbjegao, dostupni su samo gumbi za biranje roditelja pri stvaranju nove obitelji. Ostala polja će biti dostupna nakon pokušaja biranja roditelja.

en: Family has changed
hr: Obitelj je promijenjena

en: The %(object)s you are editing has changed outside this editor. This can be due to a change in one of the main views, for example a source used here is deleted in the source view.
    To make sure the information shown is still correct, the data shown has been updated. Some edits you have made may have been lost.
hr: Objekt %(object)s koji uređuješ je promijenjen izvan ovog uređivača. To može biti zbog promjene u jednom od glavnih prikaza, npr. ako je ovdje korišteni izvor izbrisan u prikazu „Izvori”.
    Prikazani podaci su obnovljeni, kako bi se osigurala njihova točnost. Možda su se neke tvoje promjene izgubile.

en: family
hr: obitelj

en: New Family
hr: Nova obitelj

en: Edit Family
hr: Uredi obitelj

en: Select a person as the mother
hr: Odaberi osobu kao majku

en: Add a new person as the mother
hr: Dodaj novu osobu kao majku

en: Remove the person as the mother
hr: Ukloni osobu kao majku

en: Select a person as the father
hr: Odaberi osobu kao oca

en: Add a new person as the father
hr: Dodaj novu osobu kao oca

en: Remove the person as the father
hr: Ukloni osobu kao oca

en: Select Mother
hr: Odaberi majku

en: Select Father
hr: Odaberi oca

en: Duplicate Family
hr: Dupla obitelj

en: A family with these parents already exists in the database. If you save, you will create a duplicate family. It is recommended that you cancel the editing of this window, and select the existing family
hr: Obitelj s ovim roditeljima već postoji u bazi podataka. Ako ju spremiš, stvorit ćeš duplu obitelj. Preporučujemo da prekineš s uređivanjem u ovom prozoru i da odabereš već postojeću obitelj

en: Edit %s
hr: Uredi %s

en: A father cannot be his own child
hr: Otac ne može biti sam sebi dijete

en: %s is listed as both the father and child of the family.
hr: %s je naveden kao otac i kao dijete obitelji.

en: A mother cannot be her own child
hr: Majka ne može biti sama sebi dijete

en: %s is listed as both the mother and child of the family.
hr: %s je navedena kao majka i kao dijete obitelji.

en: Cannot save family
hr: Nije moguće spremiti obitelj

en: No data exists for this family. Please enter data or cancel the edit.
hr: Ne postoje podaci za ovu obitelj. Upiši podatke ili prekini s uređivanjem.

en: Cannot save family. ID already exists.
hr: Nije moguće spremiti obitelj. ID oznaka već postoji.

en: You have attempted to use the existing Gramps ID with value %(id)s. This value is already used. Please enter a different ID or leave blank to get the next available ID value.
hr: Pokušavaš koristiti Gramps ID oznaku %(id)s. Ova se oznaka već koristi. Upiši jednu drugu ID oznaku ili ju ostavi praznom za dobivanje sljedeće dostupne vrijednosti.

en: Add Family
hr: Dodaj obitelj

[ctx: manual]
en: LDS_Ordinance_Editor
hr: Uređivač_CIK_obreda

en: LDS Ordinance Editor
hr: Uređivač CIK obreda

en: %(father)s and %(mother)s [%(gramps_id)s]
hr: %(father)s i %(mother)s [%(gramps_id)s]

[ctx: manual]
en: Link_Editor
hr: Uređivač_poveznica

en: Link Editor
hr: Uređivač poveznica

en: Internet Address
hr: Internetske adrese

en: Location Editor
hr: Uređivač lokacija

[ctx: manual]
en: New_Media_dialog
hr: Novi_medij

en: Media: %s
hr: Medij: %s

en: New Media
hr: Novi medij

en: Edit Media Object
hr: Uredi medijski objekt

en: Cannot save media object
hr: Nije moguće spremiti medijski objekt

en: No data exists for this media object. Please enter data or cancel the edit.
hr: Ne postoje podaci za ovaj medijski objekt. Upiši podatke ili prekini s uređivanjem.

en: Cannot save media object. ID already exists.
hr: Nije moguće spremiti medijski objekt. ID oznaka već postoji.

en: There is no media matching the current path value!
hr: Nema medija koji odgovaraju trenutačno zadanoj stazi!

en: You have attempted to use the path with value '%(path)s'. This path does not exist! Please enter a different path
hr: Pokušavaš upotrijebiti stazu: „%(path)s”. Ova staza ne postoji! Upiši jednu drugu stazu

en: Add Media Object (%s)
hr: Dodaj medijski objekt (%s)

en: Edit Media Object (%s)
hr: Uredi medijski objekt (%s)

[ctx: manual]
en: Media_Reference_Editor_dialog
hr: Uređivač_reference_medija

en: Media Reference Editor
hr: Uređivač reference medija

en: Name Editor
hr: Uređivač imena

[ctx: manual]
en: Name_Editor
hr: Uređivač_imena

en: Call name must be the given name that is normally used.
hr: Upotrebno ime mora biti ono ime, koje se obično koristi.

en: New Name
hr: Novo ime

en: Break global name grouping?
hr: Prekini globalno grupiranje po imenu?

en: All people with the name of %(surname)s will no longer be grouped with the name of %(group_name)s.
hr: Sve osobe s prezimenom %(surname)s više neće biti grupirane zajedno s prezimenom %(group_name)s.

en: Continue
hr: Nastavi

en: Return to Name Editor
hr: Povratak u uređivač imena

en: Group all people with the same name?
hr: Grupiraj sve osobe istog imena?

en: You have the choice of grouping all people with the name of %(surname)s with the name of %(group_name)s, or just mapping this particular name.
hr: Možeš odrediti grupiranje svih imena %(surname)s zajedno s imenom %(group_name)s ili samo ovo određeno ime.

en: Group all
hr: Grupiraj sve

en: Group this name only
hr: Grupiraj samo odabrano ime

[ctx: manual]
en: Editing_information_about_notes
hr: Uređivanje_podataka_o_zabilješkama

en: Note: %(id)s - %(context)s
hr: Zabilješka: %(id)s – %(context)s

en: Note: %s
hr: Zabilješka: %s

en: New Note - %(context)s
hr: Nova zabilješka – %(context)s

en: New Note
hr: Nova zabilješka

en: _Note
hr: _Zabilješka

en: Edit Note
hr: Uredi zabilješku

en: Cannot save note
hr: Nije moguće spremiti zabilješku

en: No data exists for this note. Please enter data or cancel the edit.
hr: Ne postoje podaci za ovu zabilješku. Upiši podatke ili prekini s uređivanjem.

en: Cannot save note. ID already exists.
hr: Nije moguće spremiti zabilješku. ID oznaka već postoji.

en: Add Note
hr: Dodaj zabilješku

en: Person: %(name)s
hr: Osoba: %(name)s

en: New Person: %(name)s
hr: Nova osoba: %(name)s

en: New Person
hr: Nova osoba

[ctx: manual]
en: Editing_information_about_people
hr: Uređivanje_podataka_o_osobama

en: Edit Person
hr: Uredi osobu

en: Edit Object Properties
hr: Uredi svojstva objekta

en: Make Active Person
hr: Postavi kao aktivnu osobu

en: Make Home Person
hr: Postavi kao početnu osobu

en: Problem changing the gender
hr: Problem pri promjeni spola

en: Changing the gender caused problems with marriage information.
    Please check the person's marriages.
hr: Mijenjanje spola je prouzročilo probleme u podacima o braku.
    Provjeri brakove osobe.

en: Cannot save person
hr: Nije moguće spremiti osobu

en: No data exists for this person. Please enter data or cancel the edit.
hr: Ne postoje podaci za ovu osobu. Upiši podatke ili prekini s uređivanjem.

en: Cannot save person. ID already exists.
hr: Nije moguće spremiti osobu. ID oznaka već postoji.

en: Add Person (%s)
hr: Dodaj osobu (%s)

en: Edit Person (%s)
hr: Uredi osobu (%s)

en: Unknown gender specified
hr: Nepoznat spol je određen

en: The gender of the person is currently unknown. Usually, this is a mistake. Please specify the gender.
hr: Spol osobe je trenutačno nepoznat. To je najčešće pogreška. Odredi spol.

en: _Male
hr: _Muški

en: _Female
hr: _Ženski

en: _Other
hr: _Drugi

en: _Unknown
hr: _Nepoznato

[ctx: manual]
en: Person_Reference_Editor
hr: Uređivač_reference_osobe

en: Person Reference Editor
hr: Uređivač reference osobe

en: Person Reference
hr: Referenca osobe

en: No person selected
hr: Nijedna osoba nije odabrana

en: You must either select a person or Cancel the edit
hr: Moraš ili odabrati osobu ili prekinuti s uređivanjem

[ctx: manual]
en: Place_Editor_dialog
hr: Uređivač_mjesta

en: Place: %s
hr: Mjesto: %s

en: New Place
hr: Novo mjesto

en: Invalid latitude
    (syntax: 18°9'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)
hr: Neispravna zemljopisna širina
    (sintaksa: 18°9'48.21"S, -18.2412 ili -18:9:48.21)

en: Invalid longitude
    (syntax: 18°9'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)
hr: Neispravna zemljopisna dužina
    (sintaksa: 18°9'48.21"E, -18.2412 ili -18:9:48.21)

en: Edit Place
hr: Uredi mjesto

en: Cannot save place. Name not entered.
hr: Nije moguće spremiti mjesto. Ime nije upisano.

en: You must enter a name before saving.
hr: Moraš upisati ime prije spremanja.

en: Cannot save place. ID already exists.
hr: Nije moguće spremiti mjesto. ID oznaka već postoji.

en: Add Place (%s)
hr: Dodaj mjesto (%s)

en: Edit Place (%s)
hr: Uredi mjesto (%s)

en: Place Format Editor
hr: Uređivač formata mjesta

en: New
hr: Novo

[ctx: manual]
en: Place_Name_Editor_dialog
hr: Uređivač_imena_mjesta

en: Place Name Editor
hr: Uređivač imena mjesta

en: Invalid ISO code
hr: Neispravna ISO oznaka

en: Cannot save place name
hr: Nije moguće spremiti ime mjesta

en: The place name cannot be empty
hr: Ime mjesta ne može biti prazno

en: Place Reference Editor
hr: Uređivač reference mjesta

en: Modify Place
hr: Promijeni mjesto

en: Add Place
hr: Dodaj mjesto

en: Save Changes?
hr: Spremiti promjene?

en: If you close without saving, the changes you have made will be lost
hr: Ako zatvoriš bez spremanja, tvoje promjene će se izgubiti

en: Cannot save repository. ID already exists.
hr: Nije moguće spremiti spremište. ID oznaka već postoji.

en: Cannot save item. ID already exists.
hr: Nije moguće spremiti stavku. ID oznaka već postoji.

en: Repository Reference Editor
hr: Uređivač referenca spremišta

en: Repository: %s
hr: Spremište: %s

en: New Repository
hr: Novo spremište

en: Repo Reference Editor
hr: Uređivač reference spremište

en: Modify Repository
hr: Promijeni spremište

en: Add Repository
hr: Dodaj spremište

[ctx: manual]
en: New_Repository_dialog
hr: Novo_spremište_dijalog

en: Edit Repository
hr: Uredi spremište

en: Cannot save repository
hr: Nije moguće spremiti spremište

en: No data exists for this repository. Please enter data or cancel the edit.
hr: Ne postoje podaci za ovo spremište. Upiši podatke ili prekini s uređivanjem.

en: Add Repository (%s)
hr: Dodaj spremište (%s)

en: Edit Repository (%s)
hr: Uredi spremište (%s)

[ctx: manual]
en: New_Source_dialog
hr: Novi_izvor

en: New Source
hr: Novi izvor

en: Edit Source
hr: Uredi izvor

en: Cannot save source
hr: Nije moguće spremiti izvor

en: No data exists for this source. Please enter data or cancel the edit.
hr: Ne postoje podaci za ovaj izvor. Upiši podatke ili prekini s uređivanjem.

en: Cannot save source. ID already exists.
hr: Nije moguće spremiti izvor. ID oznaka već postoji.

en: Add Source (%s)
hr: Dodaj izvor (%s)

en: Edit Source (%s)
hr: Uredi izvor (%s)

[ctx: manual]
en: Tag_selection_dialog
hr: Odabir_oznake

en: Tag selection
hr: Odabir oznake

[ctx: manual]
en: Internet_Address_Editor
hr: Uređivač_internet_adresa

en: Internet Address Editor
hr: Uređivač internet adresa

[ctx: manual]
en: Add_Rule_dialog
hr: Dodaj_pravilo

[ctx: manual]
en: Define_Filter_dialog
hr: Definiraj_filtar

[ctx: manual]
en: Custom_Filters
hr: Prilagođeni_filtri

en: Person Filters
hr: Filtri osobe

en: Family Filters
hr: Filtri obitelji

en: Event Filters
hr: Filtri događaja

en: Place Filters
hr: Filtri mjesta

en: Source Filters
hr: Filtri izvora

en: Media Filters
hr: Filtri medija

en: Repository Filters
hr: Filtri spremišta

en: Note Filters
hr: Filtri zabilježaka

en: Citation Filters
hr: Filtri citata

en: equal to
hr: jednak

en: greater than
hr: više od

en: Not a valid ID
hr: Nije valjana ID oznaka

en: Select...
hr: Odaberi ...

en: Select %s from a list
hr: Odaberi %s iz popisa

en: Give or select a source ID, leave empty to find objects with no source.
hr: Upiši ili odaberi ID izvora, ostavi prazno za traženje objekata bez izvora.

en: Family filter name:
hr: Ime filtra obitelji:

en: Include selected Gramps ID
hr: Uključi odabrane Gramps ID oznake

en: Use exact case of letters
hr: Koristi točan način pisanja (velika/mala slova)

en: Regular-Expression matching:
hr: Traženje pomoću regularnih izraza:

en: Use regular expression
hr: Koristi regularan izraz

en: Also family events where person is spouse
hr: Također obiteljske događaje, u kojima je osoba supružnik

en: Only include primary participants
hr: Uključi samo glavne učesnike

en: degrees
hr: stupnjevi

en: kilometers
hr: kilometri

en: miles
hr: milje

en: Use regular expressions
hr: Koristi regularne izraze

en: Interpret the contents of string fields as regular expressions:
    .	A decimal point will match any character.
    ?	A question mark will match zero or one occurences of the previous character or group.
    *	An asterisk will match zero or more occurences.
    +	A plus sign will match one or more occurences.
    ()	Use parentheses to group expressions.
    |	Specify alternatives using a vertical bar.
    ^	A caret will match the start of a line.
    $	A dollar sign will match the end of a line.
hr: Tumači sadržaj niza znakova u polju kao regularne izraza:
    Decimalna točka „.” označuje bilo koji znak.
    Upitnik „?” označuje niti jedno ili jedno pojavljivanje prijašnjeg znaka ili grupe znakova.
    Asteriks „*” označuje niti jedno ili više pojavljivanja.
    Plus „+” označuje jedno ili više pojavljivanja.
    Koristi zagrade „()” za grupiranje izraza.
    Zadaj alternative koristeći uspravnu crtu „|”.
    Znak za umetanje „^” označuje početak retka.
    Dolar „$” označuje kraj retka.

en: Case sensitive
hr: Razlikovanje velikih/malih slova

en: Rule Name
hr: Ime pravila

en: No rule selected
hr: Pravilo nije odabrano

en: Define filter
hr: Definiraj filtar

en: Add Rule
hr: Dodaj pravilo

en: Edit Rule
hr: Uredi pravilo

en: Filter Test
hr: Provjera filtra

en: Comment
hr: Komentar

en: Filter
hr: Filtar

en: Custom Filter Editor
hr: Uređivač prilagođenog filtra

en: Delete Filter?
hr: Izbrisati filtar?

en: This filter is currently being used as the base for other filters. Deleting this filter will result in removing all other filters that depend on it.
hr: Ovaj filtar je trenutačno u upotrebi kao temelj za druge filtre. Uklanjanje ovog filtra ukloniti će i sve ostale filtre koji o njemu ovise.

en: Delete Filter
hr: Izbriši filtar

en: To select a person, use drag-and-drop or use the buttons
hr: Za biranje osobe koristi metodu povuci-i-ispusti ili gumbe

en: No person given, click button to select one
hr: Nijedna osoba nije zadana. Pritisni gumb za biranje osobe

en: Edit person
hr: Uredi osobu

en: Select an existing person
hr: Odaberi jednu postojeću osobu

en: Add a new person
hr: Dodaj novu osobu

en: Remove person
hr: Ukloni osobu

en: To select a place, use drag-and-drop or use the buttons
hr: Za odabir mjesta koristi metodu povuci-i-ispusti ili gumbe

en: No place given, click button to select one
hr: Mjesto nije zadano. Pritisni gumb za odabir mjesta

en: Edit place
hr: Uredi mjesto

en: Select an existing place
hr: Odaberi jedno postojeće mjesto

en: Add a new place
hr: Dodaj novo mjesto

en: Remove place
hr: Ukloni mjesto

en: To select a source, use drag-and-drop or use the buttons
hr: Za biranje izvora koristi metodu povuci-i-ispusti ili gumbe

en: First add a source using the button
hr: Prvo dodaj izvor koristeći gumbe

en: Edit source
hr: Uredi izvor

en: Select an existing source
hr: Odaberi jedan postojeći izvor

en: Add a new source
hr: Dodaj novi izvor

en: Remove source
hr: Ukloni izvor

en: To select a media object, use drag-and-drop or use the buttons
hr: Za odabir medijskog objekta koristi metodu povuci-i-ispusti ili gumbe

en: No image given, click button to select one
hr: Slika nije odabrana. Pritisni gumb za odabir slike

en: Edit media object
hr: Uredi medijski objekt

en: Select an existing media object
hr: Odaberi jedan postojeći medijski objekt

en: Add a new media object
hr: Dodaj novi medijski objekt

en: Remove media object
hr: Ukloni medijski objekt

en: To select a note, use drag-and-drop or use the buttons
hr: Za biranje zabilješke koristi metodu povuci-i-ispusti ili gumbe

en: No note given, click button to select one
hr: Zabilješka nije odabrana. Pritisni gumb za biranje zabilješke

en: Select an existing note
hr: Odaberi jednu postojeću zabilješku

en: Add a new note
hr: Dodaj novu zabilješku

en: Remove note
hr: Ukloni zabilješku

en: _Find
hr: _Nađi

en: _Clear
hr: _Ukloni

en: %s is
hr: %s je

en: %s contains
hr: %s sadrži

en: %s is not
hr: %s nije

en: %s does not contain
hr: %s ne sadrži

en: Updating display...
hr: Obnavljanje prikaza ...

en: Source:
hr: Izvor:

en: Publication
hr: Publikacija

en: Citation:
hr: Citat:

en: Volume/Page
hr: Svezak/Stranica

[ctx: Citation: Minimum Confidence]
en: Min. Conf.
hr: Min. pouzdanost

en: Custom filter
hr: Prilagođeni filtar

en: Participants
hr: Sudionici

en: Relationship
hr: Veza

en: any
hr: bilo koji

en: Birth date
hr: Datum rođenja

en: example: "%(msg1)s" or "%(msg2)s"
hr: primjer: „%(msg1)s” ili „%(msg2)s”

en: Birth place
hr: Mjesto rođenja

en: Death date
hr: Datum smrti

en: Death place
hr: Mjesto smrti

en: Within
hr: Unutar

en: This updates the view with the current filter parameters.
hr: Ovo aktualizira prikaz s trenutačnim parametrima filtra.

en: This resets the filter parameters to empty state.  The 'Find' button should be used to actually update the view to its defaults.
hr: Ovo postavlja parametre filtra u prazno stanje. Gumb „Pronađi” trebao bi se koristiti za aktualiziranje prikaza na standardne vrijednosti.

en: This opens a dialog to add a new custom filter based on the values given.
hr: Ovo otvara dijalog za dodavanje novog prilagođenog filtra na temelju zadanih vrijednosti.

en: Reset
hr: Vrati izvorno stanje

en: Elapsed time: %.2fs
hr: Proteklo vrijeme: %.2f s

en: You should select a place when using the 'Within' rule
hr: Odaberi mjesto prilikom korištenja pravila „Unutar”

en: Supply at least one value
hr: Navedi barem jednu vrijednost

en: Created by Filter gramplet on {today}
hr: Stvoreno s grampletom „Filtar” {today}

en: Image
hr: Slika

en: _Title:
hr: _Naslov:

en: Convert to a relative path
hr: Pretvori u relativnu stazu

en: Show all
hr: Prikaži sve

en: Loading items...
hr: Učitavanje stavki ...

en: _Delete
hr: Iz_briši

en: Book _name:
hr: _Ime knjige:

en: Clear the book
hr: Ukloni sve stavke iz knjige

en: Save current set of configured selections
hr: Spremi trenutačni skup podešenih odabira

en: Open previously created book
hr: Otvori prethodno stvorenu knjigu

en: Manage previously created books
hr: Uredi prethodno stvorene knjige

en: Add an item to the book
hr: Dodaj stavku u knjigu

en: Remove currently selected item from the book
hr: Ukloni trenutačno odbranu stavku iz knjige

en: Move current selection one step up in the book
hr: Pomakni odabranu stavku u knjizi prema gore

en: Move current selection one step down in the book
hr: Pomakni odabranu stavku u knjizi prema dolje

en: Configure currently selected item
hr: Podesi trenutačno odabranu stavku

en: Clear _All
hr: Ukloni _sve

en: Format _name:
hr: _Ime formata:

en: Format _definition:
hr: _Definicija formata:

en: The following conventions are used:
    <tt>  <b>%f</b> - Given Name       <b>%F</b> - GIVEN NAME
      <b>%l</b> - Surname          <b>%L</b> - SURNAME
      <b>%t</b> - Title            <b>%T</b> - TITLE
      <b>%p</b> - Prefix           <b>%P</b> - PREFIX
      <b>%s</b> - Suffix           <b>%S</b> - SUFFIX
      <b>%c</b> - Call name        <b>%C</b> - CALL NAME
      <b>%y</b> - Patronymic       <b>%Y</b> - PATRONYMIC</tt>
hr: Koriste se slijedeće konvencije:
    <tt>  <b>%f</b> – Ime                 <b>%F</b> – IME
      <b>%l</b> – Prezime             <b>%L</b> – PREZIME
      <b>%t</b> – Titula              <b>%T</b> – TITULA
      <b>%p</b> – Prefiks             <b>%P</b> – PREFIKS
      <b>%s</b> – Sufiks              <b>%S</b> – SUFIKS
      <b>%c</b> – Upotrebno ime       <b>%C</b> – UPOTREBNO IME	
      <b>%y</b> – Patronim            <b>%Y</b> – PATRONIM</tt>

en: Format definition details
hr: Detalji definicije formata

en: Example:
hr: Primjer:

en: Revision comment - Gramps
hr: Komentar revizije – Gramps

en: Version description
hr: Opis verzije

en: Family Trees - Gramps
hr: Rodoslovi – Gramps

en: _Close Window
hr: _Zatvori prozor

en: _Load Family Tree
hr: _Učitaj rodoslov

en: _New
hr: _Novi

en: _Info
hr: _Informacije

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: Close
hr: Zatvori

en: Con_vert
hr: Pret_vori

en: Re_pair
hr: Po_pravi

en: Do not show this dialog again
hr: Ne prikazuj više ovaj dijaloški okvir

en: _Remove Object
hr: _Ukloni objekt

en: Remove object and all references to it from the database
hr: Ukloni objekt i sve njegove reference iz baze podataka

en: _Keep Reference
hr: _Zadrži referencu

en: Keep reference to the missing file
hr: Zadrži referencu prema nedostajućoj datoteci

en: _Select File
hr: _Odaberi datoteku

en: Select replacement for the missing file
hr: Odaberi zamjenu za nedostajuću datoteku

en: _Use this selection for all missing media files
hr: _Koristi ovaj odabir za sve nedostajuće medijske datoteke

en: If you check this button, all the missing media files will be automatically treated according to the currently selected option. No further dialogs will be presented for any missing media files.
hr: Ako pritisneš ovaj gumb, sve nedostajuće medijske datoteke biti će tretirane sukladno trenutačno odbranoj opciji. Daljnji dijaloški okviri više neće biti prikazivani za nedostajuće datoteke medija.

en: Cancel the rest of the operations
hr: Prekini ostale operacije

en: _No
hr: _Ne

en: Do not apply the operation to this item
hr: Ne primijenuj operaciju na ovu stavku

en: _Yes
hr: _Da

en: Apply the operation to this item
hr: Primijeni operaciju na stavku

en: _Use this answer for the rest of the items
hr: _Koristi ovaj odgovor za sve ostale stavke

en: If you check this button, your next answer will apply to the rest of the selected items
hr: Pritiskom ovog gumba, tvoj idući odgovor će biti primijenjen na ostale odabrane stavke

en: label
hr: etiketa

en: Close _without saving
hr: _Zatvori bez spremanja

en: _Save
hr: _Spremi

en: Do not ask again
hr: Ne pitaj ponovo

en: Gramps Warnings
hr: Gramps upozorenja

en: Accept changes and close window
hr: Prihvati promjene i zatvori prozor

en: _Date:
hr: _Datum:

en: St_reet:
hr: U_lica:

en: C_ity:
hr: _Grad:

en: The town or city of the address
hr: Naselje ili grad

en: _State/County:
hr: _Država/Regija:

en: _ZIP/Postal code:
hr: Poštanski _broj:

en: Postal code
hr: Poštanski broj

en: Cou_ntry:
hr: _Zemlja:

en: Phon_e:
hr: T_elefon:

en: Phone number linked to the address.
hr: Telefonski broj, vezan za adresu.

en: The state or county of the address in case a mail address must contain this.
hr: Država ili okrug, u slučaju da ih poštanska adresa mora sadržati.

en: Country of the address
hr: Zemlja za adresu

en: Mail address. 
    
    Note: Use Residence Event for genealogical address data.
hr: Poštanska adresa.
    
    Napomena: Koristi događaj prebivališta, za genealoške podatke adrese.

en: Privacy
hr: Privatnost

en: Invoke date editor
hr: Otvori uređivač datuma

en: Date at which the address is valid.
hr: Datum valjanosti adrese.

en: _Locality:
hr: _Lokalitet:

en: The locality of the address
hr: Lokalitet adrese

en: _Attribute:
hr: _Svojstvo:

en: _Value:
hr: _Vrijednost:

en: The value of the attribute. Eg. 1.8, Sunny, or Blue eyes.
hr: Vrijednost svojstva. Npr. 1.8, Sunčano, Plave oči itd.

en: The name of an attribute you want to use. For example: Height (for a person), Weather on this Day (for an event), ... 
    Use this to store snippets of information you collect and want to correctly link to sources. Attributes can be used for people, families, events and media.
     
    Note: several predefined attributes refer to values present in the GEDCOM standard.
hr: Ime svojstva, koje želiš koristiti. Npr. visina (za osobu), vrijeme na ovaj dan (za događaj), ...
    Koristi ovu mogućnost za spremanje raznih podataka koje sakupljaš i koje želiš ispravno povezati s izvorom. Svojstva možeš koristiti za osobe, obitelji, događaje i medije.
    
    Napomena: nekoliko zadanih svojstva se odnose na vrijednosti u GEDCOM standardu.

en: Relationship to _Mother:
hr: Srodstvo s _majkom:

en: Relationship to _Father:
hr: Srodstvo s _ocem:

en: Name Child:
hr: Ime djeteta:

en: Open person editor of this child
hr: Otvori uređivač osoba za ovo dijete

en: Edition
hr: Izdanje

en: Specific location within the information referenced. For a published work, this could include the volume of a multi-volume work and the page number(s). For a periodical, it could include volume, issue, and page numbers. For a newspaper, it could include a column number and page number. For an unpublished source, this could be a sheet number, page number, frame number, etc. A census record might have a line number or dwelling and family numbers in addition to the page number.
hr: Određeno mjesto unutar referenciranog podatka. Za objavljeni rad, to može biti sveska pisanog djela i broj stranice(a). Za časopis, to može biti godina izdanja, broj izdanja i brojevi stranica. Za novine, to može biti broj stupca i broj stranice. Za neobjavljeni izvor, to može biti broj lista, broj stranice, broj kadra, itd. Zapis popisa stanovništva možda ima broj retka ili broj stana i broj obitelji uz broj stranice.

en: _Volume/Page:
hr: _Svezak/Stranica:

en: Con_fidence:
hr: Pou_zdanost:

en: The date of the entry in the source you are referencing, e.g. the date a house was visited during a census, or the date an entry was made in a birth log/registry.
hr: Datum unosa u izvoru, koji referenciraš. Npr. datum, kada je posjećena kuća za vrijeme popisa stanovnika, ili datum kada je upisan podatak u knjizi rođenih.

en: Conveys the submitter's quantitative evaluation of the credibility of a piece of information, based upon its supporting evidence. It is not intended to eliminate the receiver's need to evaluate the evidence for themselves.
    -Very Low =Unreliable evidence or estimated data.
    -Low =Questionable reliability of evidence (interviews, census, oral genealogies, or potential for bias for example, an autobiography).
    -High =Secondary evidence, data officially recorded sometime after event.
    -Very High =Direct and primary evidence used, or by dominance of the evidence.
hr: Izražava podnositeljevu kvantitativnu evaluaciju vjerodostojnosti jednog podatka, osnovane na podržavajućim dokazima. Time se ne uklanjanja potreba, da primatelj sačini vlastitu evaluaciju dokaza.
    - vrlo nisko = nepouzdani dokaz ili približni podaci
    - nisko = dvojbena pouzdanost dokaza (intervjui, popis stanovništva, usmene genealogije ili potencijalna pristranost, npr. autobiografija)
    - visoko = sekundarni dokaz, podaci su službeno zabilježeni u neko doba nakon događaja.
    - vrlo visoko = izravni i primarni dokazi ili dominacija dokaza.

en: A unique ID to identify the citation
hr: Jedinstvena ID oznaka citata

en: Tags:
hr: Oznake:

en: Calenda_r:
hr: Kalenda_r:

en: Dua_l dated
hr: Dvo_struki datum

en: Old Style/New Style
hr: Stari stil/novi stil

en: Ne_w year begins:
hr: No_va godina započinje:

en: Month-Day of first day of new year (e.g., "1-1", "3-1", "3-25")
hr: Mjesec-Dan prvog dana nove godine (npr. „1-1”, „3-1”, „3-25”)

en: Q_uality
hr: _Točnost

en: _Type
hr: _Vrsta

en: _Day
hr: _Dan

en: _Month
hr: _Mjesec

en: _Year
hr: _Godina

en: Second date
hr: Drugi datum

en: D_ay
hr: D_an

en: Mo_nth
hr: M_jesec

en: Y_ear
hr: G_odina

en: Te_xt comment:
hr: Te_kst komentara:

en: Close window without changes
hr: Zatvori bez spremanja promjena

en: _Event type:
hr: _Vrsta događaja:

en: Show Date Editor
hr: Prikaži uređivač datuma

en: De_scription:
hr: O_pis:

en: Description of the event. Leave empty if you want to autogenerate this with the tool 'Extract Event Description'.
hr: Opis događaja. Ostavi polje praznim, ako ga želiš automatski generirati s alatom „Izvuci opis događaja”.

en: _Place:
hr: _Mjesto:

en: Selector
hr: Izbornik

en: What type of event this is. Eg 'Burial', 'Graduation', ... .
hr: Vrsta događaja, npr. „Pokop”, „Matura”, ... .

en: Date of the event. This can be an exact date, a range (from ... to, between, ...), or an inexact date (about, ...).
hr: Datum događaja. Datum može biti točan datum, razdoblje (od … do, između, …) ili neprecizan datum (oko …).

en: A unique ID to identify the event
hr: Jedinstvena ID oznaka događaja

en: Reference information
hr: Informacije reference

en: _Role:
hr: _Uloga:

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared event information will be reflected in the event itself, for all participants in the event.
hr: <b>Napomena:</b> Sve promjene u dijeljenom događaju biti će vidljive u samom događaju i za sve njegove sudionike.

en: Shared information
hr: Dijeljene informacije

en: Abandon changes and close window
hr: Odbaci promjene i zatvori prozor

[ctx: family]
en: Name:
hr: Ime:

en: Birth:
hr: Rođenje:

en: Father/partner1
hr: Otac/partner1

en: Mother/partner2
hr: Majka/partner2

en: Indicates if the record is private
hr: Ukazuje na to, da li je zapis označen kao privatni

en: Relationship Information
hr: Informacije srodstva

en: A unique ID for the family
hr: Jedinstvena ID oznaka obitelji

en: _Type:
hr: _Vrsta:

en: The relationship type, eg 'Married' or 'Unmarried'. Use Events for more details.
hr: Vrsta veze, npr. „Vjenčani” ili „Nevjenčani”. Za detalje koristi događaje.

en: _Tags:
hr: O_znake:

en: Edit the tag list
hr: Uredi popis oznaka

en: Ordinance:
hr: Obred:

en: LDS _Temple:
hr: CIK _Hram:

en: _Family:
hr: _Obitelj:

en: Select Family
hr: Odaberi obitelj

en: _Status:
hr: _Stanje:

en: Gramps item:
hr: Gramps stavka:

en: Internet Address:
hr: Internetska adresa:

en: _Link Type:
hr: _Vrsta poveznice:

en: The town or city where the place is.
hr: Naselje ili grad u kojem se mjesto nalazi.

en: S_treet:
hr: _Ulica:

en: Ch_urch parish:
hr: Ž_upa:

en: Lowest clergical division of this place. Typically used for church sources that only mention the parish.
hr: Najmanja crkvena podjela ovog mjesta. Obično se koristi za crkvene izvore, u kojima je navedena samo župa.

en: Co_unty:
hr: _Regija:

en: Third level of place division. Eg., in the USA a county.
hr: Treća razina podjele mjesta: npr., okrug u SAD, županija u Hrvatskoj.

en: _State:
hr: _Država:

en: Second level of place division, eg., in the USA a state, in Germany a Bundesland.
hr: Druga razina podjele mjesta: npr., savezna država u SAD-u ili Njemačkoj.

en: The country where the place is.
hr: Zemlja u kojoj se mjesto nalazi.

en: Lowest level of a place division: eg the street name.
hr: Najniža razina podjele mjesta: npr., ime ulice.

en: A district within, or a settlement near to, a town or city.
hr: Kotar ili naselje u blizini grada.

en: _Path:
hr: _Staza:

en: Image preview
hr: Pregled slike

en: Path of the media object on your computer.
    Gramps does not store the media internally, it only stores the path! Set the 'Relative Path' in the Preferences to avoid retyping the common base directory where all your media is stored. The 'Media Manager' tool can help managing paths of a collection of media objects.
hr: Staza medijskih objekata na tvom računalu.
    Gramps ne čuva medije interno, već samo njihove staze! Postavi „Relativne staze” u postavkama, za izbjegavanje pretipkavanja osnovnog direktorija, gdje su tvoji mediji spremljeni. Alat „Upravljač medija” može pomoći pri upravljanju staza za skup medijskih objekata.

en: Descriptive title for this media object.
hr: Opisni naslov za ovaj medijski objekt.

en: Open File Browser to select a media file on your computer.
hr: Otvori preglednik datoteka za odabir medijskih datoteka na računalu.

en: Folder
hr: Mapa

en: A unique ID to identify the Media object.
hr: Jedinstvena ID oznaka medijskog objekta.

en: A date associated with the media, eg., for a picture the date it is taken.
hr: Datum nastanka medija. Za fotografiju datum kada je snimljena.

en: _Corner 2:  X
hr: _Kut 2:  X

en: If media is an image, select the specific part of the image you want to reference.
    You can use the mouse on the picture to select a region, or use these spinbuttons to set the top left, and bottom right corner of the referenced region. Point (0,0) is the top left corner of the picture, and (100,100) the bottom right corner.
hr: Ako je medij jedna slika, odaberi određeni dio slike koji želiš referencirati.
    Za odabir dijela slike možeš koristiti miša ili podesiti gornji lijevi i donji desni kut. Vrijednosti (0,0) su za gornji lijevi kut slike, a (100,100) za donji desni kut.

en: Referenced region of the image media object.
    Select a region with clicking and holding the mouse button on the top left corner of the region you want, dragging the mouse to the bottom right corner of the region, and then releasing the mouse button.
hr: Referentni dio slike.
    Izaberi dio slike pritiskom i držanjem gumba miša na gornjem lijevom uglu slike, zatim, povuci miša do donjeg desnog ugla, te otpusti gumb miša.

en: _Corner 1:  X
hr: _Kut 1:  X

en: If media is an image, select the specific part of the image you want to reference.
    You can use the mouse on the picture to select a region, or use these spinbuttons to set the top left, and bottom right corner of the referenced region. Point (0,0) is the top left corner of the picture, and (100,100) the bottom right corner.
hr: Ako je medij jedna slika, odaberi određeni dio slike koji želiš referencirati.
    Za odabir dijela slike možeš koristiti miša ili podesiti gornji lijevi i donji desni kut. Vrijednosti (0,0) su za gornji lijevi kut slike, a (100,100) za donji desni kut.

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared media object information will be reflected in the media object itself.
hr: <b>Napomena:</b> Sve promjene u dijeljenom medijskom objektu bit će vidljive i u samom medijskom objektu.

en: Double click image to view in an external viewer
hr: Pritisni dvaput na sliku za prikaz u vanjskom pregledniku

en: Type of media object as indicated by the computer, eg Image, Video, ...
hr: Vrsta medijskog objekta, npr. slika, video, ...

en: Select a file
hr: Odaberi datoteku

en: Shared Information
hr: Dijeljene informacije

en: An identification of what type of Name this is, eg. Birth Name, Married Name.
hr: Identifikacija vrste imena, npr. rođeno ime, ime nakon sklapanja braka.

en: _Given:
hr: _Ime:

en: T_itle:
hr: T_itula:

en: Suffi_x:
hr: Sufi_ks:

en: C_all Name:
hr: _Upotrebno ime:

en: The person's given names
hr: Ime osobe

en: _Nick Name:
hr: _Nadimak:

en: Part of the Given name that is the normally used name. If background is red, call name is not part of Given name and will not be printed underlined in some reports.
hr: Dio cjelokupnog imena, koji se uglavnom koristi za osobu. Ako je pozadina polja crvena, onda upotrebno ime nije sadržano u cjelokupnom imenu i neće biti podcrtano u nekim izvještajima.

en: A title used to refer to the person, such as 'Dr.' or 'Rev.'
hr: Titula korištena za oslovljavanje osobe kao „Dr.” ili „Don”

en: An optional suffix to the name, such as "Jr." or "III"
hr: Opcionalni sufiks imenu, npr. „Ml.” (mlađi) ili „III.” (treći)

en: A descriptive name given in place of or in addition to the official given name.
hr: Opisno ime, dodano umjesto ili pored službenog imena.

en: Given Name(s)
hr: Ime(na)

en: _Family Nick Name:
hr: _Obiteljski nadimak:

en: A non official name given to a family to distinguish them of people with the same family name. Often referred to as eg. Farm name.
hr: Neslužbeno ime za obitelj, kako bi se razlikovala od druge obitelji s istim imenom. Npr. ime farme i sl.

en: Family Names
hr: Prezimena

en: G_roup as:
hr: _Grupiraj pod:

en: _Sort as:
hr: _Svrstaj po:

en: _Display as:
hr: _Prikaži sa:

en: People are displayed according to the name format given in the Preferences (the default).
    Here you can make sure this person is displayed according to a custom name format (extra formats can be set in the Preferences).
hr: Osobe se prikazuju u formatu imena koji je zadan u postavkama (zadano).
    Ovdje možeš osigurati prikaz ove osobe u skladu s prilagođenim formatom imena (dodatni formati se mogu zadati u postavkama).

en: Dat_e:
hr: Da_tum:

en: People are sorted according to the name format given in the Preferences (the default).
    Here you can make sure this person is sorted according to a custom name format (extra formats can be set in the Preferences).
hr: Osobe su svrstane prema formatu imena koji je zadan u postavkama (zadano).
    Ovdje možeš osigurati svrstavanje ove osobe u skladu s prilagođenim formatom imena (dodatni formati se mogu zadati u postavkama).

en: The Person Tree view groups people under the primary surname. You can override this by setting here a group value. 
    You will be asked if you want to group this person only, or all people with this specific primary surname.
hr: Stablasti prikaz osoba grupira osobe pod primarnim prezimenom. Ovo je moguće zaobići, upisom grupnog imena u ovo polje.
    Postavit će ti se pitanje, da li želiš grupirati samo ovu osobu ili sve osobe s istim primarnim prezimenom.

en: O_verride
hr: _Preuzmi

en: A Date associated with this name. Eg. for a Married Name, date the name is first used or marriage date.
hr: Datum povezan s ovim imenom. Npr., za ime nakon sklapanja braka, to može biti datum kada je ime po prvi put korišteno ili datum sklapanja braka.

en: Styled Text Editor
hr: Uređivač stiliziranog teksta

en: A type to classify the note.
hr: Vrsta za klasifikaciju zabilješke.

en: A unique ID to identify the note.
hr: Jedinstvena ID oznaka zabilješke.

en: _Preformatted
hr: _Predformatirano

en: When active the whitespace in your note will be respected in reports. Use this to add formatting layout with spaces, eg a table. 
    When not checked, notes are automatically cleaned in the reports, which will improve the report layout.
    Use monospace font to keep preformatting.
hr: Ako je uključeno, razmaci u zabilješkama će biti sačuvani u izvještajima. Koristi ovu mogućnost za formatiranje rasporeda s razmacima, npr. za tablice.
    Ako je isključeno, svi će razmaci biti automatski uklonjeni prilikom izrade izvještaja, što će poboljšati izgled izvještaja.
    Koristi font fiksne širine za zadržavanje predformatiranog teksta.

en: C_all:
hr: _Upotrebno:

en: _Nick:
hr: _Nadimak:

en: Click on a table cell to edit.
hr: Pritisni polje tablice za uređivanje.

en: Use Multiple Surnames
    Indicate that the surname consists of different parts. Every surname has its own prefix and a possible connector to the next surname. Eg., the surname Ramón y Cajal can be stored as Ramón, which is inherited from the father, the connector y, and Cajal, which is inherited from the mother.
hr: Koristi više od jednog prezimena
    Označuje, da je prezime sastavljeno od više dijelova. Svako prezime ima svoj vlastiti prefiks i mogući veznik sa slijedećim prezimenom. Npr., prezime „Ramón y Cajal” može biti upisano kao „Ramón”, koje je naslijeđeno od oca, veznika „y”, te „Cajal”, koje je naslijeđeno od majke.

en: Set person as private data
hr: Postavi osobu kao privatne podatke

en: _Surname:
hr: _Prezime:

en: An optional prefix for the family that is not used in sorting, such as "de" or "van".
hr: Opcionalni prefiks prezimena, koji se ne koristi za svrstavanje, kao npr. „de” ili „van”.

en: Part of a person's name indicating the family to which the person belongs
hr: Dio imena osobe, koji ukazuje na obitelj, kojoj osoba pripada

en: Go to Name Editor to add more information about this name
hr: Idi u uređivač imena, za dodavanje dodatnih informacija o imenu

en: O_rigin:
hr: P_orijeklo:

en: The origin of this family name for this family, eg 'Inherited' or 'Patronymic'.
hr: Porijeklo prezimena ove obitelji, npr. „Naslijeđeno”, „Patronim”, itd.

en: G_ender:
hr: _Spol:

en: A unique ID for the person.
hr: Jedinstvena ID oznaka osobe.

en: _Person:
hr: _Osoba:

en: _Association:
hr: _Veza:

en: Description of the association, eg. Godfather, Friend, ...
    
    Note: Use Events instead for relations connected to specific time frames or occasions. Events can be shared between people, each indicating their role in the event.
hr: Opis veze, npr. očuh, prijatelj, ...
    
    Napomena: Radije koristi događaje za srodstva povezana određenim vremenskim razdobljem ili okolnostima. Događaji se mogu dijeliti među osobama, pri čemu svaka osoba ima svoju ulogu pri tom događaju.

en: Use the select button to choose a person that has an association to the edited person.
hr: Koristi gumb za odabir osobe, koja ima vezu s osobom u obradi.

en: Select a person that has an association to the edited person.
hr: Odaberi osobu koja ima vezu s trenutačno uređivanom osobom.

en: Either use the two fields below to enter coordinates (latitude and longitude),
hr: Koristi donja polja za unos koordinata (zemljopisne širine i dužine),

en: L_atitude:
hr: Zemljopisna širin_a:

en: _Longitude:
hr: _Zemljopisna dužina:

en: Full title of this place.
hr: Potpuno ime ovog mjesta.

en: Latitude (position above the Equator) of the place in decimal or degree notation.
    Eg, valid values are 12.0154, 50°52′21.92″N, N50°52′21.92″ or 50:52:21.92
    You can set these values via the Geography View by searching the place, or via a map service in the place view.
hr: Zemljopisna širina mjesta (položaj iznad Ekvatora) u decimalnom zapisu ili u stupnjevima. 
    Npr. valjane vrijednosti su 12.0154, 50°52′21.92″N, N50°52′21.92″ ili 50:52:21.92
    Vrijednosti možeš zadati u prikazu „Kartografija” tražeći mjesto ili putem kartografske usluge u prikazu mjesta.

en: Longitude (position relative to the Prime, or Greenwich, Meridian) of the place in decimal or degree notation.
    Eg, valid values are -124.3647, 124°52′21.92″E, E124°52′21.92″ or 124:52:21.92
    You can set these values via the Geography View by searching the place, or via a map service in the place view.
hr: Zemljopisna dužina mjesta (položaj prema nultom meridijanu, Greenwich) u decimalnom zapisu ili u stupnjevima. 
    Npr. valjane vrijednosti su -124.3647, 124°52′21.92″E, E124°52′21.92″ ili 124:52:21.92
    Vrijednosti možeš zadati u prikazu „Kartografija” tražeći mjesto ili putem kartografske usluge u prikazu mjesta.

en: or use copy/paste from your favorite map provider (format : latitude,longitude) in the following field:
hr: ili kopiraj/umetni podatke iz tvoje omiljene kartografske usluge (format: širina,dužina) u sljedeće polje:

en: Field used to paste info from a web page like Google, OpenStreetMap...
hr: Polje korišteno za umetanje informacija s web stranice, kao npr. google, openstreetmap, ...

en: A unique ID to identify the place
hr: Jedinstvena ID oznaka mjesta

en: Code associated with this place. Eg Country Code or Postal Code.
hr: Oznaka ili broj povezan s ovim mjestom. Npr. oznaka zemlje ili poštanski broj.

en: What type of place this is. Eg 'Country', 'City', ...
hr: O kojoj se vrsti mjesta radi. Npr. „Zemlja”, „Grad”, ...

en: The name of this place.
hr: Ime ovog mjesta.

en: Invoke place name editor.
hr: Otvori uređivač imena mjesta.

en: Levels:
hr: Razine:

en: Street format:
hr: Format ulice:

en: Language:
hr: Jezik:

en: Reverse display order
hr: Preokreni redoslijed prikaza

en: Number Street
hr: Broj i ulica

en: Street Number
hr: Ulica i broj

en: Date range in which the name is valid.
hr: Razdoblje u kojem je ime valjano.

en: The name of the place.
hr: Ime mjesta.

en: Language in which the name is written. Valid values are two character ISO codes. For example:  en, fr, de, nl ...
hr: Jezik na kojem je ime upisano. Ispravne vrijednosti su dvoslovni ISO kodovi. Npr. hr, en, fr, de, ...

en: <b>Note:</b> Any changes in the enclosing place information will be reflected in the place itself, for places that it encloses.
hr: <b>Napomena:</b> Sve promjene informacija za obuhvaćeno mjesto bit će vidljive u samom mjestu, za mjesta koja obuhvaća.

en: _Media Type:
hr: _Vrsta medija:

en: Call n_umber:
hr: Poziv_ni broj:

en: On what type of media this source is available in the repository.
hr: Na kojoj vrsti medija je ovaj izvor dostupan u spremištu.

en: Id number of the source in the repository.
hr: ID-broj izvora u spremištu.

en: _Name:
hr: _Ime:

en: Name of the repository (where sources are stored).
hr: Ime spremišta (gdje su izvori spremljeni).

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared repository information will be reflected in the repository itself, for all items that reference the repository.
hr: <b>Napomena:</b> Sve promjene u dijeljenom spremištu biti će vidljive u samom spremištu, za sve elemente koji se na njega referenciraju.

en: A unique ID to identify the repository.
hr: Jedinstvena ID oznaka spremišta.

en: Type of repository, eg., 'Library', 'Album', ...
hr: Vrsta spremišta, npr.: knjižnica, album ...

en: _Author:
hr: _Autor:

en: Title of the source.
hr: Naslov izvora.

en: Authors of the source.
hr: Autori izvora.

en: _Pub. info.:
hr: _Podaci izdanja:

en: Publication Information, such as city and year of publication, name of publisher, ...
hr: Podaci izdanja, npr. godina i mjesto izdavanja, ime izdavača, ...

en: Provide a short title used for sorting, filing, and retrieving source records.
hr: Upiši kratak naslov za svrstavanje, arhiviranje i pronalaženje podataka izvora.

en: A_bbreviation:
hr: _Kratica:

en: A unique ID to identify the source
hr: Jedinstvena ID oznaka izvora

en: _Web address:
hr: _Web adresa:

en: _Description:
hr: _Opis:

en: Type of internet address, eg. E-mail, Web Page, ...
hr: Vrsta internetske adrese. Npr. e-pošta, web stranica, ...

en: The internet address as needed to navigate to it, eg. http://gramps-project.org
hr: Internetska adresa za navigaciju do stranice, npr. http://gramps-project.org

en: Open the web address in the default browser.
hr: Prikaži web adresu u zadanom pregledniku.

en: A descriptive caption of the Internet location you are storing.
hr: Opisni naslov internetskog mjesta kojega spremaš.

en: Drag to move; click to detach
hr: Povuci za pomicanje; pritisni za odvajanje

en: Config
hr: Podešavanje

en: Detach
hr: Odvoji

en: Click to expand/collapse
hr: Pritisni za širenje/sklapanje

en: Click to delete gramplet from view
hr: Pritisni za uklanjanje grampleta iz prikaza

en: Delete
hr: Izbriši

en: Select the citation that will provide the
    primary data for the merged citation.
hr: Odaberi citat čiji će se podaci koristiti
    kao primarni podaci za spojeni citat.

en: Source 1
hr: Izvor 1

en: Source 2
hr: Izvor 2

en: Notes, media objects and data-items of both citations will be combined.
hr: Zabilješke, medijski objekti i podaci obaju citata će se spojiti.

en: Detailed Selection
hr: Detaljan odabir

en: Merge and _edit
hr: Spoji i ur_edi

en: _Merge and close
hr: _Spoji i zatvori

en: Select
hr: Odaberi

en: Select the person that will provide the primary data for the merged person.
hr: Odaberi osobu čiji će se podaci koristiti kao primarni podaci za spojenu osobu.

en: Title selection
hr: Odabir naslova

en: Place 1
hr: Mjesto 1

en: Place 2
hr: Mjesto 2

en: Select the event that will provide the
    primary data for the merged event.
hr: Odaberi događaj čiji će se podaci koristiti
    kao primarni podaci za spojeni događaj.

en: Event 1
hr: Događaj 1

en: Event 2
hr: Događaj 2

en: Attributes, notes, sources and media objects of both events will be combined.
hr: Svojstva, zabilješke, izvori i medijski objekti obaju događaja biti će spojeni.

en: Select the family that will provide the
    primary data for the merged family.
hr: Odaberi obitelj čiji će se podaci koristiti
    kao primarni podaci za spojenu obitelj.

en: Father:
hr: Otac:

en: Mother:
hr: Majka:

en: Relationship:
hr: Srodstvo:

en: Family 1
hr: Obitelj 1

en: Family 2
hr: Obitelj 2

en: Events, lds_ord, media objects, attributes, notes, sources and tags of both families will be combined.
hr: Događaji, id_obreda, medijski objekti, svojstva, zabilješke, izvori i oznake obiju obitelji će se sjediniti.

en: Select the object that will provide the
    primary data for the merged object.
hr: Odaberi objekt čiji će se podaci koristiti
    kao primarni podaci za spojeni objekt.

en: Object 1
hr: Objekt 1

en: Object 2
hr: Objekt 2

en: Attributes, sources, notes and tags of both objects will be combined.
hr: Svojstva, izvori, zabilješke i oznake obaju objekata će se spojiti.

en: Select the note that will provide the
    primary data for the merged note.
hr: Odaberi zabilješku čiji će se podaci koristiti
    kao primarni podaci za spojenu zabilješku.

en: Note 1
hr: Zabilješka 1

en: Note 2
hr: Zabilješka 2

en: Select the person that will provide the
    primary data for the merged person.
hr: Odaberi osobu čiji će se podaci koristiti
    kao primarni podaci za spojenu osobu.

en: Person 1
hr: Osoba 1

en: Person 2
hr: Osoba 2

[ctx: person]
en: Name:
hr: Ime:

en: Gender:
hr: Spol:

en: Events, media objects, addresses, attributes, urls, notes, sources and tags of both persons will be combined.
hr: Događaji, medijski objekti, adrese, svojstva, url adrese, zabilješke, izvori i oznake obiju osoba će se spojiti.

en: Context Information
hr: Sadržajne informacije

en: Select the place that will provide the
    primary data for the merged place.
hr: Odaberi mjesto čiji će se podaci koristiti
    kao primarni podaci za spojeno mjesto.

en: Alternative names, sources, urls, media objects and notes of both places will be combined.
hr: Alternativna imena, izvori, url adrese, medijski objekti i zabilješke obaju mjesta, biti će spojeni.

en: Select the repository that will provide the
    primary data for the merged repository.
hr: Odaberi spremište čiji će se podaci koristiti
    kao primarni podaci za spojeno spremište.

en: Repository 1
hr: Spremište 1

en: Repository 2
hr: Spremište 2

en: Addresses, urls and notes of both repositories will be combined.
hr: Adrese, url adrese i zabilješke oba spremišta bit će spojene.

en: Select the source that will provide the
    primary data for the merged source.
hr: Odaberi izvor čiji će se podaci koristiti
    kao primarni podaci za spojeni izvor.

en: Notes, media objects, data-items and repository references of both sources will be combined.
hr: Zabilješke, medijski objekti, podaci i reference spremišta oba izvora bit će spojeni.

en: Paper Settings
hr: Postavke stranice

en: Paper format
hr: Format papira

en: Size:
hr: Veličina:

en: _Width:
hr: Š_irina:

en: _Height:
hr: _Visina:

en: Orientation:
hr: Položaj:

en: Margins
hr: Margine

en: _Left:
hr: _Lijevo:

en: _Right:
hr: _Desno:

en: _Top:
hr: _Gore:

en: _Bottom:
hr: D_olje:

en: Metric
hr: Metrično

en: Perform selected action
hr: Izvrši odabranu akciju

en: Run
hr: Pokreni

en: Select a report from those available on the left.
hr: Odaberi izvještaj s popisa na lijevoj strani.

en: Status:
hr: Stanje:

en: Author's email:
hr: E-mail autora:

en: Parent relationships
hr: Srodstva roditelja

en: Arrow top
hr: Strelica gore

en: Move parent up
hr: Pomakni roditelja prema gore

en: Arrow bottom
hr: Strelica dolje

en: Move parent down
hr: Pomakni roditelja prema dolje

en: Family relationships
hr: Obiteljska srodstva

en: Move family up
hr: Pomakni obitelj prema gore

en: Move family down
hr: Pomakni obitelj prema dolje

en: Add a new filter
hr: Dodaj novi filtar

en: Edit the selected filter
hr: Uredi odabrani filtar

en: Clone the selected filter
hr: Izradi duplikat odabranog filtra

en: Test the selected filter
hr: Provjeri odabrani filtar

en: Delete the selected filter
hr: Izbriši odabrani filtar

en: Note: changes take effect only after this window is closed
hr: Napomena: promjene stupaju na snagu tek nakon zatvaranja ovog prozora

en: All rules must apply
hr: Primijeni sva pravila

en: At least one rule must apply
hr: Primijeni barem jedno pravilo

en: Exactly one rule must apply
hr: Točno jedno pravilo mora odgovarati

en: Add another rule to the filter
hr: Dodaj još jedno pravilo filtru

en: Edit the selected rule
hr: Uredi odabrano pravilo

en: Delete the selected rule
hr: Izbriši odabrano pravilo

en: Options
hr: Opcije

en: Rule list
hr: Popis pravila

en: Definition
hr: Definicija

en: Co_mment:
hr: Ko_mentar:

en: Return values that do no_t match the filter rules
hr: Vrati vrijednos_ti, koje ne odgovaraju pravilima filtra

en: Selected Rule
hr: Odabrano pravilo

en: Style sheet n_ame:
hr: N_aziv stilskog predloška:

en: Style name
hr: Ime stila

en: Type face
hr: Vrsta fonta

en: _Roman (Times, serif)
hr: _Serifni/Antikva (Times, serif)

en: _Swiss (Arial, Helvetica, sans-serif)
hr: _Bezserifni/Grotesk (Arial, Helvetica, sans-serif)

en: Size
hr: Veličina

en: _Bold
hr: _Podebljano

en: _Italic
hr: _Ukošeno

en: _Underline
hr: Podcr_tano

en: Font options
hr: Opcije za fontove

en: Alignment
hr: Poravnanje

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: First li_ne:
hr: Prvi re_dak:

en: R_ight:
hr: D_esno:

en: L_eft:
hr: _Lijevo:

en: Spacing
hr: Razmak

en: Abo_ve:
hr: _Iznad:

en: Belo_w:
hr: Is_pod:

en: Borders
hr: Rubovi

en: _Padding:
hr: _Odmak:

en: Indentation
hr: Uvlaka

en: _Left
hr: _Lijevo

en: _Right
hr: _Desno

en: J_ustify
hr: _Obostrano

en: Cen_ter
hr: Cen_trirano

en: Le_ft
hr: L_ijevo

en: Righ_t
hr: _Desno

en: _Top
hr: _Gore

en: _Bottom
hr: D_olje

en: Paragraph options
hr: Opcije za odlomak

en: Width
hr: Širina

en: Column widths
hr: Širina stupca

en: Table options
hr: Opcije za tablicu

en: Padding:
hr: Odmak:

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Cell options
hr: Opcije za polja

en: Line
hr: Obris

en: Style:
hr: Stil:

en: Width:
hr: Širina:

en: Line:
hr: Obris:

en: Fill:
hr: Ispuna:

en: Shadow
hr: Sjena

en: Spacing:
hr: Razmak:

en: Draw shadow
hr: Ucrtaj sjenu

en: Draw options
hr: Opcije za crtanje

en: Add a new style
hr: Dodaj novi stil

en: Edit the selected style
hr: Uredi odabrani stil

en: Delete the selected style
hr: Izbriši odabrani stil

en: _Display on startup
hr: _Prikaži pri pokretanju

en: _Forward
hr: _Naprijed

en: Install Selected _Addons
hr: Instaliraj odabrane _dodatke

en: Available Gramps Updates for Addons
hr: Dostupne nadogradnje Gramps dodataka

en: Gramps comes with a core set of plugins which provide all of the necessary features. However, you can extend this functionality with additional Addons. These addons provide reports, listings, views, gramplets, and more. Here you can select among the available extra addons, they will be retrieved from the internet off of the Gramps website, and installed locally on your computer. If you close this dialog now, you can install addons later from the menu under Edit -> Addon Manager.
hr: Gramps sadrži osnovni skup dodataka koji pružaju sve potrebne funkcije. Međutim, ovu funkcionalnost možeš proširiti s dodatnim dodacima. Ovi dodaci omogućuju izvještaje, popise, prikaze, gramplete i razne druge funkcije. Ovdje možeš odabrati i instalirati dostupne dodatke preuzetih s Grampsove internetske web stranice. Ako sada zatvoriš ovaj prozor, dodatke možeš instalirati i kasnije putem izbornika „Pomoć > Upravljač dodataka”.

en: _Select All
hr: Odaberi _sve

en: Select _None
hr: _Poništi izbor

en: Books...
hr: Knjige ...

en: Configure the active view
hr: Podesi aktivni prikaz

en: Connect to a recent database
hr: Spoji se na nedavno otvorenu bazu podataka

en: F_ull Screen
hr: Cijelo_ekranski prikaz

en: Gramps _Home Page
hr: Gram_ps web stranica

en: Gramps _Mailing Lists
hr: Gra_mps pretplatničke liste

en: Make Backup...
hr: Izradi zaštitnu kopiju ...

en: Manage databases
hr: Upravljaj bazama podataka

en: Open _Recent
hr: Otvori _nedavne

en: Tip of the Day
hr: Savjet dana

en: Undo History
hr: Kronologija obrade

en: _Abandon Changes and Quit
hr: _Odbaci promjene i zatvori Gramps

en: _About
hr: _O programu

en: _Addon Manager...
hr: _Upavljač dodataka …

en: _Bookmarks
hr: _Knjižne oznake

en: _Configure...
hr: _Podesi ...

en: _Export...
hr: _Izvezi ...

en: _Extra Reports/Tools
hr: _Dodatni izvještaji/alati

en: _FAQ
hr: Č_PP

en: _Family Trees
hr: _Rodoslovi

en: _Go
hr: _Idi

en: _Import...
hr: _Uvezi …

en: _Key Bindings
hr: Tip_kovni prečaci

en: _Manage Family Trees...
hr: _Uredi rodoslove ...

en: _Navigator
hr: _Navigacija

en: _Plugin Manager
hr: _Upravljač dodataka

en: _Preferences...
hr: _Postavke ...

en: _Quit
hr: _Zatvori Gramps

en: _Report a Bug
hr: P_rijavi grešku

en: _Reports
hr: _Izvještaji

en: _Toolbar
hr: Ala_tna traka

en: _Tools
hr: _Alati

en: _User Manual
hr: _Korisnički priručnik

en: _View
hr: _Prikaz

en: _Windows
hr: _Prozori

en: Your version of gi (gnome-introspection) seems to be too old. You need a version which has the function 'require_version' to start Gramps
hr: Tvoja gi verzija (gnome-introspection) je zastarjela. Za pokretanje Grampsa, trebaš verziju s funkcijom „require_version”

en: Your pygobject version does not meet the requirements.
    At least pygobject %(major)d.%(feature)d.%(minor)d is needed to start Gramps with a GUI.
    
    Gramps will terminate now.
hr: Tvoja PyGObject verzija ne zadovoljava uvjete.
    Za pokretanje Grampsa potrebna je barem pygobject verzija %(major)d.%(feature)d.%(minor)d.
    
    Gramps će sada isključiti.

en: Gdk, Gtk, Pango or PangoCairo typelib not installed.
    Install Gnome Introspection, and pygobject version 3.12 or later.
    Then install introspection data for Gdk, Gtk, Pango and PangoCairo
    
    Gramps will terminate now.
hr: Gdk, Gtk, Pango ili PangoCairo typelib nije instaliran.
    Instaliraj Gnome Introspection i PyGobject verziju 3.12 ili noviju.
    Nako toga instaliraj instrospekcijske datoteke za Gdk, Gtk, Pango i PangoCairo
    
    Gramps će sada isključiti.

en: Your Gtk version does not meet the requirements.
    At least %(major)d.%(minor)d is needed to start Gramps with a GUI.
    
    Gramps will terminate now.
hr: Tvoja Gtk verzija ne zadovoljava uvjete.
    Za pokretanje Grampsa s grafičkim korisničkim sučeljem potrebna je barem verzija %(major)d.%(minor)d.
    
    Gramps će sada isključiti.

en: 
    cairo python support not installed. Install cairo for your version of python
    
    Gramps will terminate now.
hr: 
    Podrška za cairo python nije instalirana. Instaliraj cairo za tvoju python verziju
    
    Gramps će sada isključiti.

en: Gramps detected an incomplete GTK installation
hr: Gramps je otkrio nepotpunu GTK instalaciju

en: GTK translations for the current language (%(language)s) are missing.
    %(bold_start)sGramps%(bold_end)s will proceed nevertheless.
    The GUI will likely be broken as a result, especially for RTL languages!
    
    See the Gramps README documentation for installation prerequisites,
    typically located in /usr/share/doc/gramps.
hr: GTK prijevodi za trenutačni (%(language)s) jezik nedostaju.
    %(bold_start)sGramps%(bold_end)s će ipak nastaviti s radom.
    Grafičko korisničko sučelje će vrlo vjerojatno biti pokvareno, posebice za
    jezike koji koriste smjer pisanja s desna na lijevo.
    
    Pogledaj Grampsovu „README” datoteku s dokumentacijom o preduvjetima za
    instalaciju, koja se u pravilu nalazi u /usr/share/doc/gramps.

en: Error parsing arguments
hr: Greška prilikom obrade argumenata

en: Gramps terminated because of no DISPLAY
hr: Gramps se isključio jer nema DISPLAY

en: 
    Gramps failed to start. Please report a bug about this.
    This could be because of an error in a (third party) View on startup.
    To use another view, don't load a Family Tree, change view, and then load your Family Tree.
    You can also change manually the startup view in the gramps.ini file 
    by changing the last-view parameter.
hr: 
    Gramps se nije uspio pokrenuti. Prijavi ovu grešku.
    Uzrok može biti greška u jednom (stranom) prikazu pri pokretanju.
    Za korištenje jednog drugog prikaza, nemoj učitati rodoslov, promijeni prikaz i zatim učitaj tvoj rodoslov.
    Početni prikaz možeš promijeniti i ručno, u datoteci gramps.ini
    mijenjanjem parametra za zadnji prikaz.

en: Error Report Assistant
hr: Pomoćnik za izvještaje o greškama

en: Report a bug
hr: Prijavi grešku

en: This is the Bug Reporting Assistant. It will help you to make a bug report to the Gramps developers that will be as detailed as possible.
    
    The assistant will ask you a few questions and will gather some information about the error that has occurred and the operating environment. At the end of the assistant you will be asked to file a bug report on the Gramps bug tracking system. The assistant will place the bug report on the clip board so that you can paste it into the form on the bug tracking website and review exactly what information you want to include.
hr: Ovo je pomoćnik za prijavu greške. Pomoći će ti u stvaranju što detaljnijeg izvještaja o grešci, za prijavu programere Grampsa.
    
    Postaviti će ti nekoliko pitanja i sakupiti podatke o nastaloj grešci te operacijskom okruženju. Na kraju ćemo te zamoliti, da prijaviš grešku na Gramps sustav za praćenje grešaka. Pomoćnik će smjestiti izvještaj o grešci u međuspremnik kako bi se mogao umetnuti u formular za prijavu greške i pregledati sve uključene podatke.

en: If you can see that there is any personal information included in the error please remove it.
hr: Ukoliko uočiš privatne podatke u izvještaju greške, molimo te da ih ukloniš.

en: Error Details
hr: Detalji greške

en: This is the detailed Gramps error information, don't worry if you do not understand it. You will have the opportunity to add further detail about the error in the following pages of the assistant.
hr: Ovo su detaljni podaci greške. Ne brini, ako ih ne razumiješ. Imat ćeš priliku dodati podatke o grešci na sljedećim stranicama pomoćnika.

en: Please check the information below and correct anything that you know to be wrong or remove anything that you would rather not have included in the bug report.
hr: Provjeri sljedeće podatke i ukloni sve, za koje vjeruješ da su pogrešni ili koje ne želiš uključiti u izvještaj o greškama.

en: System Information
hr: Podaci o sustavu

en: This is the information about your system that will help the developers to fix the bug.
hr: Ovo su podaci o tvom sustavu, koji će razvijateljima pomoći pri ispravljanju greške.

en: Please provide as much information as you can about what you were doing when the error occurred.
hr: Navedi što više informacija o situaciji, kad se greška pojavila.

en: Further Information
hr: Dodatne informacije

en: This is your opportunity to describe what you were doing when the error occurred.
hr: Ovo je tvoja prilika da opišeš radnje, prilikom kojih se pojavila greška.

en: Please check that the information is correct, do not worry if you don't understand the detail of the error information. Just make sure that it does not contain anything that you do not want to be sent to the developers.
hr: Provjeri točnost podataka i ne brini, ako ne razumiješ sve detalje o grešci. Samo provjeri, da ne sadrže podatke, koje ne želiš poslati razvijateljima.

en: Bug Report Summary
hr: Sažetak izvještaja o greškama

en: This is the completed bug report. The next page of the assistant will help you to file a bug on the Gramps bug tracking system website.
hr: Ovo je cjeloviti izvještaj o greškama. Sljedeća stranica pomoćnika će ti pomoći prijaviti grešku na web stranici Grampsovog sustava za praćenje grešaka.

en: Use the two buttons below to first copy the bug report to the clipboard and then open a webbrowser to file a bug report at
hr: Koristi doljna dva gumba, najprije za kopiranje izvještaja o grešci u međuspremnik, a zatim ovori web preglednik i prijavi grešku na

en: Use this button to start a web browser and file a bug report on the Gramps bug tracking system.
hr: Koristi ovaj gumb za pokretanje web preglednika, te prijavi grešku na Grampsovom sustavu za praćenje grešaka.

en: Use this button to copy the bug report onto the clipboard. Then go to the bug tracking website by using the button below, paste the report and click submit report
hr: Koristi ovaj gumb za kopiranje izvještaja o grešci u međuspremnik. Zatim, pomoću donjeg gumba otiđi na web stranicu za praćenje grešaka, umetni sadržaj izvještaja i pritisni gumb za slanje izvještaja

en: Send Bug Report
hr: Pošalji izvještaj o grešci

en: This is the final step. Use the buttons on this page to start a web browser and file a bug report on the Gramps bug tracking system.
hr: Ovo je završni korak. Koristi gumbe na ovoj stranici za pokretanje web preglednika, te za prijavu greške na Grampsovom sustavu za praćenje pogrešaka.

en: Gramps is an Open Source project. Its success depends on its users. User feedback is important. Thank you for taking the time to submit a bug report.
hr: Gramps je projekt otvorenog koda. Njegov uspjeh ovisi o njegovim korisnicima. Povratne informacije korisnika su važne. Hvala ti za odvajanje vremena i za prijavu greške.

[ctx: manual]
en: Error_Report
hr: Izvještaj_o_grešci

en: Error Report
hr: Izvještaj o grešci

en: Gramps has experienced an unexpected error
hr: Gramps je doživio neočekivanu grešku

en: Your data will be safe but it would be advisable to restart Gramps immediately. If you would like to report the problem to the Gramps team please click Report and the Error Reporting Wizard will help you to make a bug report.
hr: Tvoji će podaci biti sigurni, ali preporučujemo ponovno pokretanje Grampsa. Ako želiš prijaviti problem Grampsovom timu, odaberi „Prijavi grešku” i pomoćnik za prijavu grešaka će ti pomoći prijaviti problem.

en: Error Detail
hr: Detalj greške

en: Filter %s from Clipboard
hr: Filtriraj %s iz međuspremnika

en: Created on %(year)4d/%(month)02d/%(day)02d
hr: Stvoreno %(day)02d. %(month)02d. %(year)4d.

[ctx: manual]
en: Merge_Citations
hr: Spoji_citate

en: Merge Citations
hr: Spoji citate

[ctx: manual]
en: Merge_Events
hr: Spoji_događaje

en: Merge Events
hr: Spoji događaje

[ctx: manual]
en: Merge_Families
hr: Spoji_obitelji

en: Merge Families
hr: Spoji obitelji

en: Cannot merge people
hr: Nije moguće spojiti osobe

[ctx: manual]
en: Merge_Media_Objects
hr: Spoji_medijske_objekte

[ctx: manual]
en: Merge_Notes
hr: Spoji_zabilješke

en: flowed
hr: tečno

en: preformatted
hr: predformatirano

[ctx: manual]
en: Merge_People
hr: Spoji_osobe

en: other
hr: drugi

en: Merge People
hr: Spoji osobe

en: Parents
hr: Roditelji

en: Family ID
hr: ID obitelji

en: No parents found
hr: Roditelji nisu pronađeni

en: Spouses
hr: Supružnici

en: Spouse
hr: Supružnik

en: No spouses or children found
hr: Supružnici ili djeca nisu pronađeni

en: Warning
hr: Upozorenje

en: The persons have been merged.
    However, the families for this merge were too complex to automatically handle.  We recommend that you go to Relationships view and see if additional manual merging of families is necessary.
hr: Osobe su spojene.
    Međutim, obitelji nastale ovim spajanjem su pre složene, da bi se automaski obradile. Preporučujemo da otvoriš prikaz „Srodstva” i da provjeriš, je li potrebno dodatno ručno spajanje obitelji.

[ctx: manual]
en: Merge_Places
hr: Spoji_mjesta

[ctx: manual]
en: Merge_Repositories
hr: Spoji_spremišta

[ctx: manual]
en: Merge_Sources
hr: Spoji_izvore

en: Merge Sources
hr: Spoji izvore

en: Report Selection
hr: Odabir izvještaja

en: _Generate
hr: _Generiraj

en: Generate selected report
hr: Generiraj odabrani izvještaj

en: Tool Selection
hr: Odabir alata

en: Select a tool from those available on the left.
hr: Odaberi alat s popisa na lijevoj strani.

en: _Run
hr: _Pokreni

en: Run selected tool
hr: Pokreni odabrani alat

en: Select surname
hr: Odaberi prezime

en: Count
hr: Zbroj

en: Finding Surnames
hr: Pronalaženje prezimena

en: Finding surnames
hr: Pronalaženje prezimena

en: Select a different person
hr: Odaberi jednu drugu osobu

en: Active, bookmarked or home people
hr: Aktivne odosbe, osobe u knjižnim oznakama ili početne osobe

en: Select a person for the report
hr: Odaberi jednu osobu za izvještaj

en: Select a different family
hr: Odaberi jednu drugu obitelj

en: Active or bookmarked families
hr: Aktivne obitelji ili obitelji u knjižnim oznakama

en: Also include %s?
hr: Također uključiti %s?

en: Select Person
hr: Odaberi osobu

en: Select color for %s
hr: Odaberi boju za %s

en: Save As
hr: Spremi kao

en: _Open
hr: _Otvori

en: Style Editor
hr: Uređivač stila

en: Project
hr: Projekt

en: Audience
hr: Publika

en: Version
hr: Verzija

en: Installed version
hr: Instalirana verzija

en: Install
hr: Instaliraj

en: Requires
hr: Zahtijeva

en: Update
hr: Aktualiziranje

en: Module installation failed
hr: Instaliranje modula nije uspjelo

en: Gramps was unable to install the required modules
hr: Gramps nije uspio instalirati potrebne module

en: Requirements
hr: Preduvjeti

en: Addon Manager
hr: Upravljač dodataka

en: Refresh
hr: Aktualiziraj

en: Filters
hr: Filtri

en: All addons
hr: Svi dodaci

en: Not installed
hr: Nije instaliran

en: Installed
hr: Instaliran

en: Updates
hr: Aktualiziranja

en: All types
hr: Sve vrste

en: All audiences
hr: Sva publika

en: All statuses
hr: Sva stanja

en: Reset addon filters to defaults
hr: Vrati filtre dodataka na zadane vrijednosti

en: Settings
hr: Postavke

en: Projects
hr: Projekti

en: All projects
hr: Svi projekti

en: Loading...
hr: Učitavanje …

en: Addon Registration Failed
hr: Neuspjelo registriranje dodatka

en: The addon will be unavailable in your current configuration.
hr: Dodatak neće biti dostupan u tvojoj trenutačnoj konfiguraciji.

en: No matching addons found.
hr: Nisu pronađeni odgovarajući dodaci.

en: Insert a project
hr: Umetni projekt

en: Remove the selected project
hr: Ukloni odabrani projekt

en: Move project upwards in the list
hr: Pomakni projekt u popisu prema gore

en: Move project downwards in the list
hr: Pomakni projekt u popisu prema dolje

en: Revert to the project defaults
hr: Vrati na zadane vrijednosti projekta

en: Allow Gramps to install required Python modules
hr: Dozvoli Grampsu da instalira potrebne Python module

en: Where possible, try to install any missing prerequisite Python modules
hr: Ako je moguće, pokušaj instalirati sve nedostajuće potrebne Python module

en: Scheduled update checks
hr: Terminirano traženje novih verzija

en: Once a month
hr: Jednom mjesečno

en: Once a week
hr: Jednom tjedno

en: Once a day
hr: Jednom dnevno

en: Always
hr: Uvijek

en: Check for addon updates
hr: Potraži aktualizirane dodatke

en: Updated addons only
hr: Samo aktualizirani dodaci

en: New addons only
hr: Samo novi dodaci

en: New and updated addons
hr: Novi i aktualizirani dodaci

en: What to check
hr: Što provjeriti

en: Do not ask about previously notified addons
hr: Zanemari prethodne obavijesti dodataka

en: Check for updated addons now
hr: Traži aktualizirane dodatke sada

en: New Project
hr: Novi projekt

en: Edit Project
hr: Uredi projekt

en: Project name
hr: Ime projekta

en: Restore project defaults
hr: Obnovi zadane vrijednosti projekta

en: Are you sure?
hr: Sigurno?

en: Checking Addons Failed
hr: Provjera dodataka neuspjela

en: The addon repository appears to be unavailable. Please try again later.
hr: Spremište dodataka nije dostupno. Pokušaj opet kasnije.

en: There are no available addons of this type
hr: Nema dostupnih dodataka ove vrste

en: ' and '
hr: ” i „

en: Checked for '%s'
hr: Provjereno za „%s”

en: new
hr: novo

en: update
hr: aktualiziranje

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Plugin Manager
hr: Upravljač dodataka

en: Info
hr: Informacije

en: Hide/Unhide
hr: Sakrij/Otkrij

en: Load
hr: Učitaj

en: Registered Plugins
hr: Registrirani dodatci

en: Loaded
hr: Učitano

en: File
hr: Datoteka

en: Message
hr: Poruka

en: Loaded Plugins
hr: Učitani dodatci

en: Addon Name
hr: Ime dodatka

en: Path to Addon:
hr: Staza do dodatka:

en: Install Addon
hr: Instaliraj dodatak

en: Install All Addons
hr: Instaliraj sve dodatke

en: Refresh Addon List
hr: Aktualiziraj popis dodataka

en: Reload
hr: Učitaj ponovo

en: Refreshing Addon List
hr: Aktualiziranje popisa dodataka

en: Reading gramps-project.org...
hr: Učitavanje podataka s gramps-project.org ...

en: Checking addon...
hr: Provjeravanje dodatka ...

en: Unknown Help URL
hr: Nepoznat URL za pomoć

en: Unknown URL
hr: Nepoznat URL

en: Install all Addons
hr: Instaliraj sve dodatke

en: Installing...
hr: Instaliranje ...

en: Installing Addon
hr: Instaliranje dodatka

en: Load Addon
hr: Učitaj dodatak

en: Fail
hr: Neuspješno

en: OK
hr: U redu

en: Plugin name
hr: Ime dodatka

en: Authors
hr: Autori

en: Filename
hr: Ime datoteke

en: Detailed Info
hr: Detaljne informacije

en: Plugin Error
hr: Greška u dodatku

en: _Execute
hr: _Izvrši

en: Main window
hr: Glavni prozor

en: Downloading and installing selected addons...
hr: Preuzimanje i instaliranje odabranih dodataka ...

en: Installation Errors
hr: Greške instalacije

en: The following addons had errors:
hr: Sljedeći dodaci su imali greške:

en: Done downloading and installing addons
hr: Završeno preuzimanje i instaliranje dodataka

en: {number_of} addon was installed. | {number_of} addons were installed.
hr[0]: {number_of} dodatak je instaliran.
hr[1]: {number_of} dodatka su instalirana.
hr[2]: {number_of} dodataka je instalirano.

en: If you have installed a 'View', you will need to restart Gramps.
hr: Ako instaliraš jedan „Prikaz”, moraš ponovo pokrenuti Gramps.

en: No addons were installed.
hr: Nijedan dodatak nije instaliran.

en: Export Assistant
hr: Pomoćnik za izvoz

en: Saving your data
hr: Spremanje tvojih podataka

en: Choose the output format
hr: Odaberi izlazni format

en: Export options
hr: Opcije za izvoz

en: Select save file
hr: Odaberi datoteku za spremanje

en: Final confirmation
hr: Završna potvrda

en: Summary
hr: Sažetak

en: The data will be exported as follows:
    
    Format:	%s
hr: Podaci će se izvesti na sljedeći način:
    
    Format: %s

en: Press Cancel to abort, Back to revisit your options, or Apply to proceed
hr: Pritisni gumb „Odustani” za prekid, „Natrag” za ispravljanje opcija ili „U redu” za nastavljanje

en: The data will be saved as follows:
    
    Format:	%(format)s
    Name:	%(name)s
    Folder:	%(folder)s
hr: Podaci će biti spremljeni pod:
    
    Format:	%(format)s
    Ime:	%(name)s
    Mapa:	%(folder)s

en: The selected file and folder to save cannot be created or found.
    
    Press Back to return and select a valid filename.
hr: Odabrana datoteka i mapa za spremanje se ne mogu stvoriti ili pronaći.
    
    Pritisni gumb „Natrag” i odaberi ispravno ime datoteke.

en: Your data has been saved
hr: Vaši su podaci spremljeni

en: The copy of your data has been successfully saved. You may press Close button now to continue.
    
    Note: the database currently opened in your Gramps window is NOT the file you have just saved. Future editing of the currently opened database will not alter the copy you have just made.
hr: Kopija tvojih podataka je uspješno spremljena. Možeš pritisnuti gumb „Zatvori” za nastavak rada.
    
    Napomena: baza podataka koja je trenutačno otvorena u tvom Grampsu, NIJE datoteka koja je upravo spremljena. Svako daljnje mijenjanje podataka u njoj neće utjecati na kopiju koja je upravo stvorena.

en: Filename: %s
hr: Datoteka: %s

en: Saving failed
hr: Spremanje nije uspjelo

en: There was an error while saving your data. You may try starting the export again.
    
    Note: your currently opened database is safe. It was only a copy of your data that failed to save.
hr: Došlo je do greške prilikom spremanja podataka. Možeš ponovo pokušati s izvozom.
    
    Napomena: tvoja trenutačno otvorena baza podataka je sigurna. Samo je spremanje kopije tvojih podataka bilo neuspješno.

en: Under normal circumstances, Gramps does not require you to directly save your changes. All changes you make are immediately saved to the database.
    
    This process will help you save a copy of your data in any of the several formats supported by Gramps. This can be used to make a copy of your data, backup your data, or convert it to a format that will allow you to transfer it to a different program.
    
    If you change your mind during this process, you can safely press the Cancel button at any time and your present database will still be intact.
hr: U normalnim okolnostima, u Grampsu ne moraš ručno spremati podatke. Sve tvoje promjene se odmah spremaju u bazu podataka.
    
    Ovaj postupak ti pomaže spremati tvoje podatke u jedan od mogućih formata koji Gramps podržava. Može ti poslužiti za izradu kopija, sigurnosnih kopija ili pretvaranje u formate koji će ti omogućiti prenijeti podatke u druge programe.
    
    Ako se predomisliš, postupak spremanja možeš u svakom trenutku prekinuti pritiskom gumba „Odustani”, a tvoja sadašnja baza podataka će ostati netaknuta.

en: Error exporting your Family Tree
hr: Greška tijekom izvoza rodoslova

en: Please wait while your data is selected and exported
hr: Pričekaj dok traje odabir i izvoz podataka

en: Selecting Preview Data
hr: Odabiranje podataka za pregled

en: Selecting...
hr: Odabiranje ...

en: Unfiltered Family Tree:
hr: Nefiltrirani rodoslov:

en: {number_of} Person | {number_of} People
hr[0]: {number_of} osoba
hr[1]: {number_of} osobe
hr[2]: {number_of} osoba

en: Click to see preview of unfiltered data
hr: Pritisni za pregled nefiltriranih podataka

en: _Do not include records marked private
hr: _Ne uključuj podatke označene kao privatne

en: Change order
hr: Promijeni redoslijed

en: Calculate Previews
hr: Izračunaj preglede

en: _Person Filter
hr: Filtar _osoba

en: Click to see preview after person filter
hr: Pritisni za prikaz pregleda nakon filtra osobe

en: _Note Filter
hr: Filtar _zabilježaka

en: Click to see preview after note filter
hr: Pritisni za prikaz pregleda nakon filtra zabilježaka

en: Privacy Filter
hr: Filtar privatnosti

en: Click to see preview after privacy filter
hr: Pritisni za prikaz pregleda nakon filtra privatnosti

en: Living Filter
hr: Filtar živih osoba

en: Click to see preview after living filter
hr: Pritisni za prikaz pregleda nakon filtra živih

en: Reference Filter
hr: Filtar reference

en: Click to see preview after reference filter
hr: Pritisni za prikaz pregleda nakon filtra reference

en: Hide order
hr: Sakrij redoslijed

en: Filtering private data
hr: Filtriranje privatnih podataka

en: Filtering living persons
hr: Filtriranje živih osoba

en: Applying selected person filter
hr: Primjena odabranog filtra osoba

en: Applying selected note filter
hr: Primjena odabranog filtra zabilježaka

en: Filtering referenced records
hr: Filtriranje referenciranih zapisa

en: Cannot edit a system filter
hr: Nije moguće urediti sustavski filtar

en: Please select a different filter to edit
hr: Odaberi neki drugi filtar za uređivanje

en: Include all selected people
hr: Uključi sve odabrane osobe

en: Include all selected notes
hr: Uključi sve odabrane zabilješke

en: Replace given names of living people
hr: Prekrij imena živih osoba

en: Replace complete name of living people
hr: Prekrij cjelokupno ime živih osoba

en: Do not include living people
hr: Ne uključuj žive osobe

en: Include all selected records
hr: Uključi sve odabrane podatke

en: Do not include records not linked to a selected person
hr: Ne uključuj podatke koji nisu povezani s odabranom osobom

en: Use Compression
hr: Koristi komprimiranje

en: Web Connection
hr: Web veza

en: Quick View
hr: Brzi prikaz

en: Copy all
hr: Kopiraj sve

en: See data not in Filter
hr: Pogledaj podatke koji nisu u filtru

en: Generate_Book_dialog
hr: Dijalog_za_generiranje_knjige

en: Available Books
hr: Dostupne knjige

en: Discard Unsaved Changes
hr: Odbaci ne spremljene promjene

en: You have made changes which have not been saved.
hr: Izrađene su promjene koje nisu spremljene.

en: Proceed
hr: Nastavi

en: Name of the book. MANDATORY
hr: Ime knjige. OBAVEZNO

en: Manage Books
hr: Upravljaj knjigama

en: New Book
hr: Nova knjiga

en: _Available items
hr: Dostupne st_avke

en: Current _book
hr: Trenutačna _knjiga

en: Item name
hr: Ime stavke

en: Subject
hr: Predmet

en: Book selection list
hr: Popis knjiga

en: Different database
hr: Druga baza podataka

en: This book was created with the references to database %s.
    
     This makes references to the central person saved in the book invalid.
    
    Therefore, the central person for each item is being set to the active person of the currently opened database.
hr: Ova je knjiga stvorena s referencama na bazu podataka %s.
    
    Time su reference na središnju osobu, koje su spremljene u ovoj knjizi, neispravne.
    
    Stoga će središnja osoba za svaku stavku biti postavljena na aktivnu osobu trenutačno otvorene baze podataka.

en: No selected book item
hr: Nijedan odabrani element knjige

en: Please select a book item to configure.
hr: Odaberi jedan element knjige za konfiguriranje.

en: _Up
hr: _Gore

en: _Down
hr: _Dolje

en: Setup
hr: Konfiguracija

en: No items
hr: Nema elemenata

en: This book has no items.
hr: Ova knjiga nema nijedan element.

en: No book name
hr: Knjiga bez imena

en: You are about to save away a book with no name.
    
    Please give it a name before saving it away.
hr: Pokušavaš spremiti knjigu bez imena.
    
    Upiši ime prije spremanja.

en: Book name already exists
hr: Ime knjige već postoji

en: You are about to save away a book with a name which already exists.
hr: Pokušavaš spremiti knjigu pod imenom koje već postoji.

en: Generate Book
hr: Generiraj knjigu

en: Gramps Book
hr: Gramps knjiga

en: Paper Options
hr: Opcije za stranicu

en: HTML Options
hr: Opcije za HTML

en: Output Format
hr: Izlazni format

en: Open with default viewer
hr: Otvori u zadanom pregledniku

en: CSS file
hr: CSS datoteka

en: Portrait
hr: Uspravni

en: Landscape
hr: Ležeći

en: Configuration
hr: Konfiguracija

en: Style
hr: Stil

en: Report Options
hr: Opcije za izvještaj

en: Document Options
hr: Opcije za dokument

en: Permission problem
hr: Problem s korisničkim pravima

en: You do not have permission to write under the directory %s
    
    Please select another directory or correct the permissions.
hr: Nemaš korisnička prava za pisanje u direktorij %s
    
    Odaberi drugi direktorij ili promijeni korisnička prava.

en: File already exists
hr: Datoteka već postoji

en: You can choose to either overwrite the file, or change the selected filename.
hr: Možeš birati između prepisivanja postojeće datoteke ili mijenjanja imena datoteke.

en: _Overwrite
hr: _Prepiši

en: _Change filename
hr: _Preimenuj datoteku

en: You do not have permission to create %s
    
    Please select another path or correct the permissions.
hr: Nemaš korisnička prava za stvaranje %s
    
    Odaberi jedan drugi direktorij ili promijeni korisnička prava.

en: No directory
hr: Nema direktorija

en: There is no directory %s.
    
    Please select another directory or create it.
hr: Nema direktorija %s.
    
    Odaberi jedan drugi direktorij ili ga stvori.

en: Active person has not been set
hr: Aktivna osoba nije određena

en: You must select an active person for this report to work properly.
hr: Za ispravan rad ovog izvještaja moraš postaviti aktivnu osobu.

en: Report could not be created
hr: Nije bilo moguće stvoriti izvještaj

en: default
hr: zadano

en: Document Styles
hr: Stilovi dokumenta

[ctx: manual]
en: Document_Styles_dialog
hr: Stilovi_dokumenta

en: New Style
hr: Novi stil

en: Error saving stylesheet
hr: Greška prilikom spremanja stilskog predloška

en: Missing information
hr: Nedostaju podaci

en: Select a style
hr: Odaberi stil

en: Style editor
hr: Uređivač stila

[ctx: manual]
en: Style_editor_dialog
hr: Uređivač_stilova

en: No description available
hr: Nema dostupnog opisa

en: (Embedded style '%s' must be edited separately)
hr: (Ugrađeni stil „%s” treba zasebno urediti)

en: Column %d:
hr: Stupac %d:

en: Debug
hr: Pronalaženje grešaka

en: Analysis and Exploration
hr: Analize i istraživanja

en: Family Tree Processing
hr: Obrada rodoslova

en: Family Tree Repair
hr: Popravak rodoslova

en: Revision Control
hr: Upravljanje revizijama

en: Utilities
hr: Pomoćni programi

en: Proceeding with this tool will erase the undo history for this session. In particular, you will not be able to revert the changes made by this tool or any changes made prior to it.
    
    If you think you may want to revert running this tool, please stop here and backup your database.
hr: Ako nastaviš s ovim alatom, izbrisat će se kronologija obrade ove sesije. Neće ti biti moguće vratiti promjene učinjene ovim alatom, kao niti sve prethodne promjene.
    
    Ako misliš da ne želiš nastaviti raditi s ovim alatom, prekini ovdje i izradi zaštitnu kopiju tvoje baze podataka.

en: _Proceed with the tool
hr: Nastavi s _alatom

en: You must select an active person for this tool to work properly.
hr: Za ispravan rad ovog alata moraš postaviti aktivnu osobu.

en: Select Source or Citation
hr: Odaberi izvor ili citat

en: Source: Title or Citation: Volume/Page
hr: Izvor: Naslov ili citat: svezak/stranica

en: Last Change
hr: Zadnja promjena

[ctx: manual]
en: Select_Source_or_Citation_selector
hr: Odaberi_izvor_ili_citat

en: Select Event
hr: Odaberi događaj

[ctx: manual]
en: Select_Event_selector
hr: Odaberi_događaj

[ctx: manual]
en: Select_Family_selector
hr: Odaberi_obitelj

en: Select Note
hr: Odaberi zabilješku

[ctx: manual]
en: Select_Note_selector
hr: Odaberi_zabilješku

en: Select Media Object
hr: Odaberi medijski objekt

[ctx: manual]
en: Select_Media_Object_selector
hr: Odaberi_medijski_objekt

[ctx: manual]
en: Select_Father_selector
hr: Odaberi_oca

[ctx: manual]
en: Select_Mother_selector
hr: Odaberi_majku

[ctx: manual]
en: Select_Child_selector
hr: Odaberi_dijete

[ctx: manual]
en: Select_Person_selector
hr: Odaberi_osobu

en: Select Place
hr: Odaberi mjesto

[ctx: manual]
en: Select_Place_selector
hr: Odaberi_mjesto

en: Select Repository
hr: Odaberi spremište

[ctx: manual]
en: Select_Repository_selector
hr: Odaberi_selektor_spremišta

en: Select Source
hr: Odaberi izvor

[ctx: manual]
en: Select_Source_selector
hr: Odaberi_izvor

en: You have no installed dictionaries.
hr: Nemaš instalirane rječnike.

en: Off
hr: Isključi

en: On
hr: Uključi

en: Failed to display tip of the day
hr: Neuspjeli prikaz savjeta dana

en: Unable to read the tips from external file.
    
    %s
hr: Nije moguće pročitati savjete iz vanjske datoteke.
    
    %s

en: _Undo
hr: _Poništi

en: _Redo
hr: Po_novi

en: Original time
hr: Izvorno vrijeme

en: Action
hr: Akcija

en: Delete confirmation
hr: Potvrda brisanja

en: Are you sure you want to clear the Undo history?
hr: Zaista želiš isprazniti kronologiju obrade?

en: Clear
hr: Isprazni

en: Database opened
hr: Baza podataka je otvorena

en: History cleared
hr: Kronologija je izbrisana

en: Canceling...
hr: Prekid ...

en: Please do not force closing this important dialog.
hr: Nemoj nasilno zatvoriti ovaj važni dijaloški okvir.

en: The external program failed to launch or experienced an error
hr: Vanjski program se nije pokreno ili je došlo do greške

en: Error from external program
hr: Greška vanjskog programa

en: File %s does not exist
hr: Datoteka %s ne postoji

en: Cannot open new citation editor at this time. Either the citation is already being edited, or the associated source is already being edited, and opening a citation editor (which also allows the source to be edited), would create ambiguity by opening two editors on the same source. 
    
    To edit the citation, close the source editor and open an editor for the citation alone
hr: Nije moguće otvoriti uređivač za novi citat u ovom trenutku. Ili se trenutačno već uređuje citat ili povezani izvor. Otvaranjem još jednog uređivača citata (koji također dozvoljava obradu izvora), stvorila bi se neodređenost zbog dva otvorena uređivača, jedno te istog izvora.
    
    Za uređivanje izvora, zatvori uređivača izvora i otvori samo uređivača citata

en: Cannot open new citation editor
hr: Nije moguće otvoriti uređivač novog citata

en: No Family Tree
hr: Nema rodoslova

en: Registering plugins...
hr: Registracija dodataka ...

en: Ready
hr: Spremno

en: Abort changes?
hr: Prekinuti promjene?

en: Aborting changes will return the database to the state it was before you started this editing session.
hr: Prekidanje promjena će vratiti bazu podataka u stanje prije pokretanja ove sesije.

en: Abort changes
hr: Prekini promjene

en: Cannot abandon session's changes
hr: Nije moguće odbaciti promjene ove sesije

en: Changes cannot be completely abandoned because the number of changes made in the session exceeded the limit.
hr: Napravljene promjene se ne mogu potpuno odbaciti jer je broj promjena u ovoj sesiji prešao zadanu granicu.

en: View failed to load. Check error output.
hr: Neuspjelo učitavanje prikaza. Provjeri ispis grešaka.

en: Import Statistics
hr: Statistika uvoza

en: Read Only
hr: Samo za čitanje

en: Gramps had a problem the last time it was run.
hr: Gramps je imao problema prilikom zadnjeg pokretanja.

en: Would you like to run the Check and Repair tool?
hr: Želiš li pokrenuti alat „Provjeri i popravi”?

en: Please wait for backup to complete.
hr: Pričekaj izradu sigurnosne kopije.

en: Autobackup...
hr: Automatska izrada zaštitne kopije ...

en: Error saving backup data
hr: Greška prilikom spremanja zaštitne kopije

en: Failed Loading View
hr: Neuspjelo učitavanje prikaza

en: The view %(name)s did not load and reported an error.
    
    %(error_msg)s
    
    If you are unable to fix the fault yourself then you can submit a bug at %(gramps_bugtracker_url)s or contact the view author (%(firstauthoremail)s).
    
    If you do not want Gramps to try and load this view again, you can hide it by using the Plugin Manager on the Help menu.
hr: Prikaz „%(name)s” nije učitan i javio je grešku.
    
    %(error_msg)s
    
    Ako nisi u stanju ispraviti grešku, onda možeš prijaviti grešku na %(gramps_bugtracker_url)s ili kontaktiraj tvorca ovog prikaza (%(firstauthoremail)s).
    
    Ako ne želiš da Gramps ponovo pokuša učitatati prikaz, možeš ga sakriti pomoću funikcije „Upravljač dodataka” u izborniku „Pomoć”.

en: Failed Loading Plugin
hr: Neuspjelo učitavanje dodatka

en: The plugin %(name)s did not load and reported an error.
    
    %(error_msg)s
    
    If you are unable to fix the fault yourself then you can submit a bug at %(gramps_bugtracker_url)s or contact the plugin author (%(firstauthoremail)s).
    
    If you do not want Gramps to try and load this plugin again, you can hide it by using the Plugin Manager on the Help menu.
hr: Dodatak %(name)s nije učitan i javio je grešku.
    
    %(error_msg)s
    
    Ako nisi u stanju ispraviti grešku, onda možeš prijaviti grešku na %(gramps_bugtracker_url)s ili kontaktiraj tvorca ovog dodatka (%(firstauthoremail)s).
    
    Ako ne želiš da Gramps ponovo pokuša učitatati ovaj dodatak, možeš ga sakriti pomoću funikcije „Upravljač dodataka” u izborniku „Pomoć”.

en: Gramps XML Backup
hr: Gramps XML zaštitna kopija

en: File:
hr: Datoteka:

en: Media:
hr: Mediji:

en: Exclude
hr: Isključi

en: Backup file already exists! Overwrite?
hr: Zaštitna kopija već postoji! Želiš li je prepisati?

en: The file '%s' exists.
hr: Datoteka „%s” postoji.

en: Proceed and overwrite
hr: Nastavi i izmijeni unos

en: Cancel the backup
hr: Prekini izradu zaštitne kopije

en: Making backup...
hr: Izrada zaštitne kopije ...

en: Backup saved to '%s'
hr: Zaštitna kopija je spremljena u „%s”

en: Backup aborted
hr: Izrada sigurnosne kopije prekinuta

[ctx: manual]
en: Bookmarks
hr: Knjižne_oznake

en: Organize Bookmarks
hr: Uredi knjižne oznake

en: Cannot bookmark this reference
hr: Nije moguće postaviti knjižnu oznaku za ovu referencu

en: Active object not visible
hr: Aktivni objekt nije vidljiv

en: Could Not Set a Bookmark
hr: Nije bilo moguće postaviti knjižnu oznaku

en: A bookmark could not be set because nothing was selected.
hr: Nije moguće postaviti knjižnu oznaku, budući da ništa nije odabrano.

en: Delete {type} [{gid}]?
hr: Izbrisati {type} [{gid}]?

en: Deleting item will remove it from the database.
hr: Brisanjem stavke ukloniti ćeš je iz baze podataka.

en: Processing...
hr: Obrada ...

en: Multiple Selection Delete
hr: Izbriši višestruki odabir

en: This item is currently being used. Deleting it will remove it from the database and from all other items that reference it.
hr: Ova je stavka trenutačno u upotrebi. Njenim brisanjem ćeš je ukloniti iz baze podataka i iz svih drugih objekata na koje se referencira.

en: Delete %s?
hr: Izbrisati %s?

en: Column clicked, sorting...
hr: Stupac odabran, svrstavanje ...

en: Export View as Spreadsheet
hr: Izvezi prikaz kao proračunsku tablicu

en: OpenDocument Spreadsheet
hr: OpenDocument proračunska tablica

en: Columns
hr: Stupci

en: CSV Dialect
hr: CSV dijalekt

en: %s has been bookmarked
hr: Knjižna oznaka je postavljena za %s

en: A bookmark could not be set because no one was selected.
hr: Nije moguće postaviti knjižnu oznaku, budući da nitko nije odabran.

en: No Home Person
hr: Nema početne osobe

en: You need to set a 'Home Person' to go to. Select the People View, select the person you want as 'Home Person', then confirm your choice via the menu Edit -> Set Home Person.
hr: Moraš postaviti jednu „početnu osobu” do koje želiš ići. Odaberi prikaz „Osobe”, odaberi osobu koju želiš imati kao „početnu osobu”, zatim potvrdi tvoj izbor putem izbornika „Uredi > Postavi početnu osobu”.

en: Jump to by Gramps ID
hr: Skoči na Gramps ID oznaku

en: Error: %s is not a valid Gramps ID
hr: Greška: %s nije ispravna Gramps ID oznaka

en: _Bottombar
hr: _Donja traka

en: _Sidebar
hr: Bočna _traka

en: Configure %(cat)s - %(view)s
hr: Podesi %(cat)s – %(view)s

en: %(cat)s - %(view)s
hr: %(cat)s – %(view)s

en: Configure %s View
hr: Podesi prikaz „%s”

en: View %(name)s: %(msg)s
hr: Prikaz „%(name)s”: %(msg)s

en: Tag selected rows
hr: Označi odabrane retke

en: New Tag...
hr: Nova oznaka ...

en: Organize Tags...
hr: Uredi oznake ...

[ctx: manual]
en: Organize_Tags_Window
hr: Prozor_za_uređivanje_oznaka

[ctx: manual]
en: New_Tag_dialog
hr: Nova_oznaka

en: Add tag '%s'
hr: Dodaj oznaku „%s”

en: Remove tag '%s'
hr: Ukloni oznaku „%s”

en: Adding Tags
hr: Dodavanje oznake

en: Tag Selection (%s)
hr: Odabir oznake (%s)

en: Removing Tags
hr: Uklanjanje oznaka

en: Organize Tags
hr: Organiziraj oznake

en: Change Tag Priority
hr: Promijeni prioritet oznaka

en: Remove tag '%s'?
hr: Ukloniti oznaku „%s”?

en: The tag definition will be removed.  The tag will be also removed from all objects in the database.
hr: Definicija oznake će se ukloniti. Oznaka će se također ukloniti iz svih objekata u bazi podataka.

en: Delete Tag (%s)
hr: Izbriši oznaku (%s)

en: Tag: %s
hr: Oznaka: %s

en: New Tag
hr: Nova oznaka

en: Cannot save tag
hr: Nije moguće spremiti oznaku

en: The tag name cannot be empty
hr: Ime oznake ne može biti prazno

en: Add Tag (%s)
hr: Dodaj oznaku (%s)

en: Edit Tag (%s)
hr: Uredi oznaku (%s)

en: Tag Name:
hr: Ime oznake:

en: %(title)s - Gramps
hr: %(title)s – Gramps

en: Pick a Color
hr: Odaberi boju

en: Error in format
hr: Greška u formatu

en: Record is private
hr: Podatak je privatan

en: Record is public
hr: Podatak je javan

en: Expand this section
hr: Proširi ovaj odjeljak

en: Collapse this section
hr: Sklopi ovaj odjeljak

en: Edit family
hr: Uredi obitelj

en: Reorder families
hr: Prerasporedi obitelji

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Siblings
hr: Braća/sestre

en: Related
hr: Povezani

en: Add partner to person
hr: Dodaj partnera osobi

en: Add a person
hr: Dodaj osobu

en: Add Child to Family
hr: Dodaj dijete obitelji

en: Gramplet Bar Menu
hr: Traka izbornika Grampleta

en: Unnamed Gramplet
hr: Neimenovan Gramplet

en: Gramplet Bar
hr: Gramplet traka

en: Select the down arrow on the right corner for adding, removing or restoring gramplets.
hr: Koristi strelicu u desnom kutu za dodavanje, uklanjanje ili obnavljanje grampleta.

en: Add a gramplet
hr: Dodaj gramplet

en: Remove a gramplet
hr: Ukloni gramplet

en: Restore default gramplets
hr: Obnovi zadane gramplete

en: Gramplet Bar Help
hr: Gramplet traka, pomoć

en: About Gramplets
hr: O Grampletima

en: Restore to defaults?
hr: Vrati na zadane vrijednosti?

en: The gramplet bar will be restored to contain its default gramplets.  This action cannot be undone.
hr: Gramplet traka će biti obnovljena, tako da sadrži gramplete zadane osnovnom postavkom. Ova akcija je nepovratna.

en: Drag Properties Button to move and click it for setup
hr: Za premještanje, povuci gumb za postavke, za uređivanje ga pritisni

en: Right click to add gramplets
hr: Pritisni desni gumb miša za dodavanje grampleta

en: Untitled Gramplet
hr: Neimenovan Gramplet

en: Restore a gramplet
hr: Obnovi gramplet

en: Number of Columns
hr: Broj stupaca

en: Gramplet Layout
hr: Raspored grampleta

en: Use maximum height available
hr: Koristi maksimalnu dostupnu visinu

en: Height if not maximized
hr: Visina elementa, ako nije maksimalna

en: Click to make this person active
    Right click to display the edit menu
    Click Edit icon (enable in configuration dialog) to edit
hr: Pritisni za postavljanje aktivne osobe
    Pritisni desni gumb miša za prikaz uređivačkog izbornika
    Pritisni ikonu „Uredi”, za uređivanje (aktiviraj u konfiguraciji)

en: Bad Date
hr: Pogrešan datum

en: Date more than one year in the future
hr: Datum je više od godinu dana u budućnosti

en: Double-click on the picture to view it in the default image viewer application.
hr: Pritisni dvaput na sliku za prikaz u zadanom pregledniku slika.

en: Make Active Media
hr: Postavi aktivni medij

en: Matches places within a given distance of the active place. You have no active place.
hr: Pronalazi mjesta unutar zadane udaljenosti od aktivnog mjesta. Aktivno mjesto nije određeno.

en: Progress Information
hr: Podaci o napretku rada

[ctx: manual]
en: Reorder_Relationships_dialog
hr: Prerasporedi_srodstva

en: Reorder Relationships
hr: Prerasporedi srodstva

en: Reorder Relationships: %s
hr: Prerasporedi srodstva: %s

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Clear Markup
hr: Ukloni označne kodove

en: Font Color
hr: Boja fonta

en: Redo
hr: Ponovi

en: Undo
hr: Poništi

en: 
    Command-Click to follow link
hr: 
    Tipka Command i pritiskanje gumba miša za praćenje poveznice

en: 
    Ctrl-Click to follow link
hr: 
    Tipke Ctrl i pritiskanje gumba miša za praćenje poveznice

en: Spellcheck
hr: Provjera pravopisa

en: Search selection on web
hr: Potraži odabrano u internetu

en: _Send Mail To...
hr: _Pošalji e-poštu ...

en: Copy _E-mail Address
hr: Kopiraj adresu _e-pošte

en: _Open Link
hr: _Otvori poveznicu

en: Copy _Link Address
hr: Kopiraj adresu po_veznice

en: _Edit Link
hr: Ur_edi poveznicu

en: Select font color
hr: Odaberi boju fonta

en: Select background color
hr: Odaberi boju pozadine

en: '%s' is not a valid value for this field
hr: „%s” nije ispravna vrijednost za ovo polje

en: This field is mandatory
hr: Ovo je obavezno polje

en: '%s' is not a valid date value
hr: „%s” nije ispravna vrijednost za datum

en: Legacy
hr: Zastarjelo

en: Legacy citation formatter
hr: Zastarjelo formatiranje citata

en: _BSDDB Database
hr: _BSDDB baza podataka

en: _SQLite Database
hr: _SQLite baza podataka

en: SQLite Database
hr: SQLite baza podataka

en: Database version
hr: Verzija baze podataka

en: Database module location
hr: Mjesto za modul baze podataka

en: Characters per line
hr: Broj znakova u retku

en: The number of characters per line
hr: Broj znakova u retku

en: Plain Text
hr: Obični tekst

en: Generates documents in plain text format (.txt).
hr: Generira dokumente u jednostavnom tekstualnom formatu (.txt).

en: Print...
hr: Ispis ...

en: Generates documents and prints them directly.
hr: Generira dokumente i izravno ih ispisuje.

en: Generates documents in HTML format.
hr: Generira dokumente u HTML formatu.

en: Generates documents in LaTeX format.
hr: Generira dokumente u LaTeX formatu.

en: OpenDocument Text
hr: OpenDocument tekst

en: Generates documents in OpenDocument Text format (.odt).
hr: Generira dokumente u OpenDocument tekstualnom formatu (.odt).

en: PDF document
hr: PDF dokument

en: Generates documents in PDF format (.pdf).
hr: Generira dokumente u PDF formatu (.pdf).

en: Generates documents in PostScript format (.ps).
hr: Generira dokumente u PostScript formatu (.ps).

en: RTF document
hr: RTF dokument

en: Generates documents in Rich Text format (.rtf).
hr: Generira dokumente u Rich Text formatu (.rtf).

en: SVG document
hr: SVG dokument

en: Generates documents in Scalable Vector Graphics format (.svg).
hr: Generira dokumente u Scalable Vector Graphics formatu (.svg).

en: Print Preview
hr: Pregled ispisa

en: Closes print preview window
hr: Zatvara prozor pregleda ispisa

en: _Print
hr: _Ispis

en: Prints the current file
hr: Ispisuje trenutačnu datoteku

en: _First
hr: _Prva

en: Shows the first page
hr: Prikazuje prvu stranicu

en: _Back
hr: _Natrag

en: Shows previous page
hr: Prikazuje prethodnu stranicu

en: Shows the next page
hr: Prikazuje sljedeću stranicu

en: _Last
hr: _Zadnja

en: Shows the last page
hr: Prikazuje zadnju stranicu

en: Zooms to fit the page width
hr: Zumira na širinu stranice

en: Zooms to fit the whole page
hr: Zumira na cijelu stranicu

en: Zooms the page in
hr: Uvećava prikaz stranice

en: Zooms the page out
hr: Umanjuje prikaz stranice

en: of %d
hr: od %d

en: Possible destination error
hr: Moguća greška u odredištu

en: You appear to have set your target directory to a directory used for data storage. This could create problems with file management. It is recommended that you consider using a different directory to store your generated web pages.
hr: Kao odredišni direktorij je postavljen direktorij koji služi za spremanje podataka. To može prouzročiti probleme pri upravljanju datotekama. Za spremanje generiranih web stranica se preporučuje odabir jednog drugog direktorija.

en: Could not create jpeg version of image %(name)s
hr: Nije bilo moguće stvoriti jpeg verziju od slike %(name)s

en: PIL (Python Imaging Library) not loaded.
hr: PIL (Python Imaging Library) nije učitan.

en: Production of jpg images from non-jpg images in LaTeX documents will not be available. Use your package manager to install python-imaging or python-pillow or python3-pillow
hr: Izrada jpg slika iz ne-jpg slika u LaTex dokumentima neće biti moguća. Koristi tvoj upravljač paketa za instalaciju paketa „python-imaging”, „python-pillow” ili „python3-pillow”

en: Could not open %s
hr: Nije bilo moguće otvoriti datoteku %s

en: SVG background color
hr: Boja pozadine SVG grafike

en: transparent background
hr: prozirna pozadina

en: white
hr: bijela

en: black
hr: crna

en: red
hr: crvena

en: green
hr: zelena

en: blue
hr: plava

en: cyan
hr: cijan

en: yellow
hr: žuta

en: The color, if any, of the SVG background
hr: Boja pozadine SVG grafike (ako je odabrana)

en: Ancestor Graph
hr: Dijagram predaka

en: Ancestor Graph for %s
hr: Dijagram predaka za %s

en: Person %s is not in the Database
hr: Osoba %s nije u bazi podataka

en: Ancestor Tree
hr: Stablo predaka

en: Making the Tree...
hr: Izrada stabla ...

en: Printing the Tree...
hr: Ispis stabla ...

en: Center Person
hr: Središnja osoba

en: The center person for the tree
hr: Središnja osoba za stablo

en: Include siblings of the center person
hr: Uključi braću/sestre središnje osobe

en: Whether to only display the center person or all of his/her siblings too
hr: Da li prikazati samo središnju osobu ili i svu njenu braću/sestre

en: Generations
hr: Generacije

en: The number of generations to include in the tree
hr: Broj generacija uključene u stablo

en: Display unknown
    generations
hr: Prikaži nepoznate
    generacije

en: The number of generations of empty boxes that will be displayed
hr: Broj generacija s praznim poljima, koje će biti prikazane

en: Compress tree
hr: Sažmi stablo

en: Whether to remove any extra blank spaces set aside for people that are unknown
hr: Da li ukolniti dodatne razmake, korištenih za nepoznate osobe

en: Show Index
hr: Prikaži indeks

en: Display index of each person
hr: Prikaži indeks svake osobe

en: Start Index
hr: Početni indeks

en: The start index
hr: Početni indeks

en: Report Title
hr: Naslov izvještaja

en: Do not include a title
hr: Nemoj uključiti naslov

en: Include Report Title
hr: Uključi naslov izvještaja

en: Choose a title for the report
hr: Odaberi naslov za izvještaj

en: Include a border
hr: Uključi rub

en: Whether to make a border around the report.
hr: Da li uključiti rubove oko izvještaja.

en: Include Page Numbers
hr: Uključi brojeve stranica

en: Whether to print page numbers on each page.
hr: Da li ispisati brojeve stranica na svakoj stranici.

en: Scale tree to fit
hr: Prilagodi veličinu stabla

en: Do not scale tree
hr: Ne prilagođuj veličinu stabla

en: Scale tree to fit page width only
hr: Prilagodi veličinu stabla širini stranice

en: Scale tree to fit the size of the page
hr: Prilagodi veličinu stabla veličini stranice

en: Whether to scale the tree to fit a specific paper size
hr: Da li prilagoditi veličinu stabla veličini stranice

en: Resize Page to Fit Tree size
    
    Note: Overrides options in the 'Paper Option' tab
hr: Prilagodi veličinu papira veličini stabla
    
    Napomena: Ovo poništava opcije u kartici „Opcije za papir”

en: Whether to resize the page to fit the size 
    of the tree.  Note:  the page will have a 
    non standard size.
    
    With this option selected, the following will happen:
    
    With the 'Do not scale tree' option the page
      is resized to the height/width of the tree
    
    With 'Scale tree to fit page width only' the height of
      the page is resized to the height of the tree
    
    With 'Scale tree to fit the size of the page' the page
      is resized to remove any gap in either height or width
hr: Da li prilagoditi veličinu stranice veličini stabla. 
    Napomena: stranica neće biti standardne veličine.
    
    Odabirom ove opcije, desit će se sljedeće:
    
    Opcijom „Ne prilagođuj veličinu stabla”, veličina 
    stranice će se prilagoditi visini/širini stabla.
    
    Opcijom „Prilagodi veličinu stabla širini stranice”, 
    visina stranice će se prilagoditi visini stabla.
    
    Opcijom „Prilagodi veličinu stabla veličini stranice”, 
    veličina stranice se mijenja, kako bi se uklonio prazan 
    prostor kako u visini, tako i u širini.

en: Include Blank Pages
hr: Uključi prazne stranice

en: Whether to include pages that are blank.
hr: Da li uključiti ispis praznih stranica.

en: Report Options (2)
hr: Opcije za izvještaj (2)

en: Father
    Display Format
hr: Otac
    Format prikaza

en: Display format for the fathers box.
hr: Format prikaza polja oca.

en: Mother
    Display Format
hr: Majka
    Format prikaza

en: Display format for the mothers box.
hr: Format prikaza polja majke.

en: Center person uses
    which format
hr: Središnja osoba koristi
    koji format

en: Use Fathers Display format
hr: Koristi format prikaza oca

en: Use Mothers display format
hr: Koristi format prikaza majke

en: The display format for the center person
hr: Format prikaza središnje osobe

en: Include Marriage box
hr: Uključi polje braka

en: Whether to include a separate marital box in the report
hr: Da li uključiti dodatni okvir s podacima o sklapanju braka u izvještaj

en: Marriage
    Display Format
hr: Brak
    Format prikaza

en: Display format for the marital box.
hr: Format prikaza polja braka.

en: Advanced
hr: Napredno

en: Replace Display Format:
    'Replace this'/' with this'
hr: Zamijeni format prikaza:
    „Zamijeni ovo”/„s ovim”

en: i.e.
    United States of America/U.S.A.
hr: npr.:
    Sjedinjene Američke Države/SAD

en: Include a note
hr: Uključi zabilješku

en: Whether to include a note on the report.
hr: Da li uključiti zabilješku ovom izvještaju.

en: Add a note
    
    $T inserts today's date
hr: Dodaj zabilješku
    
    $T umeće današnji datum

en: Note Location
hr: Mjesto zabilježaka

en: Where to place the note.
hr: Gdje smjestiti zabilješku.

en: inter-box scale factor
hr: faktor razmaka polja

en: Make the inter-box spacing bigger or smaller
hr: Povećaj ili smanji prostor između polja

en: box shadow scale factor
hr: faktor veličine sjene okvira

en: Make the box shadow bigger or smaller
hr: Povećaj ili smanji sjenu polja

en: No generations of empty boxes for unknown ancestors
hr: Bez generacija s praznim poljima za nepoznate pretke

en: One Generation of empty boxes for unknown ancestors
hr: Jedna generacija s praznim poljima za nepoznate pretke

en:  Generations of empty boxes for unknown ancestors
hr:  Generacije s praznim poljima za nepoznate pretke

en: The basic style used for the text display.
hr: Osnovni stil za prikaz teksta.

en: The basic style used for the note display.
hr: Osnovni stil za prikaz bilježaka.

en: The style used for the title.
hr: Stil za naslov.

en: My Calendar
hr: Moj kalendar

en: Produced with Gramps
hr: Izrađeno s programom Gramps

en: Calendar Report
hr: Kalendarski izvještaj

en: Formatting months...
hr: Formatiranje mjeseca ...

en: Reading database...
hr: Učitavanje baze podataka ...

en: %(person)s, birth
hr: %(person)s, rođenje

en: %(wife)s and
     %(person)s, wedding
hr: %(wife)s i
     %(person)s, vjenčanje

en: {wife} and
     {person}, {nyears} | {wife} and
     {person}, {nyears}
hr[0]: {wife} i
     {person}, {nyears}
hr[1]: {wife} i
     {person}, {nyears}
hr[2]: {wife} i
     {person}, {nyears}

en: Select filter to restrict people that appear on calendar
hr: Odaberi filtar za ograničavanje osoba, koje će biti prikazane u kalendaru

en: The center person for the report
hr: Središnja osoba za izvještaj

en: Text Area 1
hr: Tekstualno područje 1

en: First line of text at bottom of calendar
hr: Prvi redak teksta u podnožju kalendara

en: Text Area 2
hr: Tekstualno područje 2

en: Second line of text at bottom of calendar
hr: Drugi redak teksta u podnožju kalendara

en: Text Area 3
hr: Tekstualno područje 3

en: Third line of text at bottom of calendar
hr: Treći redak teksta u podnožju kalendara

en: Include only living people
hr: Uključi samo žive osobe

en: Include only living people in the calendar
hr: Uključi samo žive osobe u kalendar

en: Content
hr: Sadržaj

en: Year of calendar
hr: Godina kalendara

en: Country for holidays
hr: Zemlja za praznike

en: Select the country to see associated holidays
hr: Odaberi zemlju za prikaz praznika

en: First day of week
hr: Prvi dan u tjednu

en: Select the first day of the week for the calendar
hr: Odaberi prvi dan tjedna za kalendar

en: Birthday surname
hr: Rođeno prezime

en: Wives use husband's surname (from first family listed)
hr: Žene koriste prezime muža (iz prve obitelji na popisu)

en: Wives use husband's surname (from last family listed)
hr: Žene koriste prezime muža (iz zadnje obitelji na popisu)

en: Wives use their own surname
hr: Žene koriste djevojačko prezime

en: Select married women's displayed surname
hr: Odaberi prikazana prezimena udatih žena

en: Include birthdays
hr: Uključi rođendane

en: Whether to include birthdays
hr: Da li uključiti rođendane

en: Include anniversaries
hr: Uključi godišnjice

en: Whether to include anniversaries
hr: Da li uključiti godišnjice

en: Include death dates
hr: Uključi datume smrti

en: Include death anniversaries in the calendar
hr: Uključi godišnjice smrti u kalendar

en: Title text and background color
hr: Tekst naslova i boja pozadine

en: Calendar day numbers
hr: Brojevi kalendarskih dana

en: Daily text display
hr: Prikaz teksta za dnevne događaje

en: Holiday text display
hr: Prikaz teksta za praznike

en: Days of the week text
hr: Tekst za dane u tjednu

en: Text at bottom, line 1
hr: Tekst u podnožju, 1. redak

en: Text at bottom, line 2
hr: Tekst u podnožju, 2. redak

en: Text at bottom, line 3
hr: Tekst u podnožju, 3. redak

en: Descendant Chart for %(person)s and %(father1)s, %(mother1)s
hr: Dijagram potomaka za %(person)s i %(father1)s, %(mother1)s

en: Descendant Chart for %(person)s, %(father1)s and %(mother1)s
hr: Dijagram potomaka za %(person)s, %(father1)s i %(mother1)s

en: Descendant Chart for %(father1)s, %(father2)s and %(mother1)s, %(mother2)s
hr: Dijagram potomaka za %(father1)s, %(father2)s i %(mother1)s, %(mother2)s

en: Descendant Chart for %(person)s
hr: Dijagram potomaka za %(person)s

en: Descendant Chart for %(father)s and %(mother)s
hr: Dijagram potomaka za %(father)s i %(mother)s

en: Descendant Graph
hr: Dijagram potomaka

en: Family Chart for %(person)s
hr: Obiteljski dijagram za %(person)s

en: Family Chart for %(father1)s and %(mother1)s
hr: Obiteljski dijagram za %(father1)s i %(mother1)s

en: Cousin Chart for %(names)s
hr: Dijagram rođaka za %(names)s

en: Family %s is not in the Database
hr: Obitelj %s nije u bazi podataka

en: Report for
hr: Izvještaj za

en: The main person for the report
hr: Glavna osoba za izvještaj

en: The main family for the report
hr: Glavna obitelj za izvještaj

en: Level of Spouses
hr: Razina supružnika

en: 0=no Spouses, 1=include Spouses, 2=include Spouses of the spouse, etc
hr: 0=bez supružnika, 1=uključi supružnike, 2=uključi supružnike supružnika, itd.

en: Start with the parent(s) of the selected first
hr: Započni s roditeljima odabrane osobe

en: Will show the parents, brother and sisters of the selected person.
hr: Prikazuje roditelje, braću i sestre odabrane osobe.

en: Whether to move people up, where possible, resulting in a smaller tree
hr: Da li micati osobe prema gore, gdjegod moguće, kako bi se stablo smanjilo

en: Bold direct descendants
hr: Podebljaj izravne potomke

en: Whether to bold those people that are direct (not step or half) descendants.
hr: Da li podebljati podatke osoba, koje su izravni potomci (bez pastorčadi, i sl.).

en: Indent Spouses
hr: Uvuci supružnike

en: Whether to indent the spouses in the tree.
hr: Da li uvući redak supružnika u stablu.

en: Descendant Chart for [selected person(s)]
hr: Dijagram potomaka za [odabranu/e osobu/e]

en: Family Chart for [names of chosen family]
hr: Obiteljski dijagram za [imena odabrane obitelji]

en: Cousin Chart for [names of children]
hr: Dijagram rođaka za [imena djece]

en: Whether to include page numbers on each page.
hr: Da li uključiti broj stranice na svakoj stranici.

en: Descendant
    Display Format
hr: Potomak
    Format prikaza

en: Display format for a descendant.
hr: Format prikaza potomka.

en: Spousal
    Display Format
hr: Supružnik
    Format prikaza

en: Display format for a spouse.
hr: Format prikaza supružnika.

en: inter-box Y scale factor
hr: faktor uspravnog razmaka polja

en: Make the inter-box Y bigger or smaller
hr: Povećaj ili smanji uspravni razmak između polja

en: The bold style used for the text display.
hr: Podebljani stil korišten za prikaz teksta.

en: The style for the marriage box.
hr: Stil za okvir braka.

en: The style for the spouse box.
hr: Stil za okvir supružnika.

en: The style for the direct descendant box.
hr: Stil za okvir izravnih potomaka.

en: The style for the note box.
hr: Stil za okvir zabilježaka.

en: The style for the connection lines and report border.
hr: Stil za crte povezivanja i za rubove izvještaja.

en: Ancestor Chart
hr: Dijagram predaka

en: Produces a graphical ancestral chart
hr: Izrađuje dijagram predaka

en: Produces a graphical ancestral tree
hr: Izrađuje stablo predaka

en: Produces a graphical calendar
hr: Izrađuje grafički kalendar

en: Descendant Chart
hr: Dijagram potomaka

en: Produces a graphical descendant chart
hr: Izrađuje dijagram potomaka

en: Descendant Tree
hr: Stablo potomaka

en: Produces a graphical descendant tree
hr: Izrađuje stablo potomaka

en: Family Descendant Chart
hr: Dijagram potomaka obitelji

en: Produces a graphical descendant chart around a family
hr: Izrađuje dijagram potomaka jedne obitelji

en: Family Descendant Tree
hr: Stablo potomaka obitelji

en: Produces a graphical descendant tree around a family
hr: Izrađuje stablo potomaka jedne obitelji

en: Fan Chart
hr: Lepezasti dijagram

en: Produces fan charts
hr: Izrađuje lepezaste dijagrame

en: Statistics Charts
hr: Statistički dijagrami

en: Produces statistical bar and pie charts of the people in the database
hr: Izrađuje stupčane i kružne dijagrame za osobe u bazi podataka

en: Timeline Chart
hr: Kronološki dijagram

en: Produces a timeline chart.
hr: Izrađuje kronološki dijagram.

en: %(generations)d Generation Fan Chart for %(person)s
hr: %(generations)d-generacijski lepezasti dijagram za %(person)s

en: %(generations)d Generation Fan Chart for
    %(person)s
hr: %(generations)d-generacijski lepezasti dijagram za
    %(person)s

en: The number of generations to include in the report
hr: Broj uključenih generacija u izvještaju

en: Type of graph
hr: Vrsta dijagrama

en: full circle
hr: krug

en: half circle
hr: polukrug

en: overhang
hr: prošireni polukrug

en: quarter circle
hr: četvrt kruga

en: The form of the graph: full circle, half circle, half circle with overhang or quarter circle.
hr: Oblik dijagrama: krug, polukrug, prošireni polukrug ili četvrtina kruga.

en: generation dependent
hr: ovisno o generaciji

en: Background color is either white or generation dependent
hr: Boja polja je ili bijela, ili se mijenja po generacijama

en: Orientation of radial texts
hr: Usmjerenost radijalnog teksta

en: upright
hr: uspravno

en: roundabout
hr: kružno

en: Print radial texts upright or roundabout
hr: Ispiši radijalni tekst uspravno ili kružno

en: Draw empty boxes
hr: Ucrtaj prazne okvire

en: Draw the background although there is no information
hr: Ucrtaj pozadinu, mada nema informacije

en: Use one font style for all generations
hr: Koristi jedan stil fontova za sve generacije

en: You can customize font and color for each generation in the style editor
hr: Možeš prilagoditi font i boju za svaku generaciju u uređivaču stila

en: Flip names that are on the bottom half of the fan
hr: Okreni smjer prikaza imena koja se nalaze u donjem dijelu lepeze

en: Flip names for generations 2, 3 and 4 i.e. those found in circles
hr: Okreni smjer prikaza imena 2., 3. i 4. generacije, za ona koja su pronađena u krugovima

en: Exclude the title of the chart
hr: Isključi naslov dijagrama

en: Exclude the title to make more room for the chart
hr: Isključi naslov kako bi dijagram imao više mjesta

en: The style used for the text display of generation "%d"
hr: Stil za prikaz teksta „%d.” generacije

en: Item count
hr: Broj stavaka

en: All
hr: Sve

en: Men
hr: Muškarci

en: Women
hr: Žene

[ctx: person]
en: Title
hr: Titula

en: Forename
hr: Ime

en: Birth year
hr: Godina rođenja

en: Death year
hr: Godina smrti

en: Birth month
hr: Mjesec rođenja

en: Death month
hr: Mjesec smrti

en: Marriage place
hr: Mjesto sklapanja braka

en: Number of relationships
hr: Broj veza

en: Age when first child born
hr: Starost pri rođenju prvog djeteta

en: Age when last child born
hr: Starost pri rođenju zadnjeg djeteta

en: Number of children
hr: Broj djece

en: Age at marriage
hr: Starost pri sklapanju braka

en: Age at death
hr: Starost pri smrti

en: Event type
hr: Vrsta događaja

en: (Preferred) title missing
hr: (Preferirana) titula nedostaje

en: (Preferred) forename missing
hr: (Preferirano) ime nedostaje

en: (Preferred) surname missing
hr: (Preferirano) prezime nedostaje

en: Gender unknown
hr: Spol nepoznat

en: Date(s) missing
hr: Datum(i) nedostaju

en: Place missing
hr: Mjesto nedostaje

en: Already dead
hr: Pokojnik

en: Still alive
hr: Još uvijek živi

en: Events missing
hr: Događaji nedostaju

en: Children missing
hr: Djeca nedostaju

en: Birth missing
hr: Rođenje nedostaje

en: Personal information missing
hr: Osobne informacije nedostaju

en: (Living people: %(option_name)s)
hr: (Žive osobe: %(option_name)s)

en: %s born
hr: %s rođeni

en: Persons born
hr: Osobe rođene

en: Collecting data...
hr: Sakupljanje podataka ...

en: Sorting data...
hr: Svrstavanje podataka ...

en: Saving charts...
hr: Spremanje dijagrama ...

en: %s (persons):
hr: %s (osobe):

en: Determines what people are included in the report.
hr: Određuje osobe koje se uključuju u izvještaj.

en: Filter Person
hr: Osoba filtra

en: The center person for the filter.
hr: Središnja osoba za filtar.

en: Sort chart items by
hr: Svrstaj stavke dijagrama po

en: Select how the statistical data is sorted.
hr: Odaberi redoslijed statističkih podataka.

en: Sort in reverse order
hr: Svrstaj obrnutim redoslijedom

en: Check to reverse the sorting order.
hr: Odaberi za obrnuti redoslijed.

en: People Born After
hr: Osobe rođene nakon

en: Birth year from which to include people.
hr: Od koje godine rođenja uključiti osobe.

en: People Born Before
hr: Osobe rođene prije

en: Birth year until which to include people
hr: Do koje godine rođenja uključiti osobe

en: Include people without known birth years
hr: Uključi osobe s nepoznatom godinom rođenja

en: Whether to include people without known birth years.
hr: Da li uključiti osobe s nepoznatom godinom rođenja.

en: Genders included
hr: Uključeni spolovi

en: Select which genders are included into statistics.
hr: Odaberi spolove koji će se uključiti u statistiku.

en: Max. items for a pie
hr: Najveći broj stavaka za kružni dijagram

en: With fewer items pie chart and legend will be used instead of a bar chart.
hr: Pri manjem broju stavaka se koristi kružni dijagram s legendom, umjesto stupčastog dijagrama.

en: Include counts of missing information
hr: Uključi broj s nedostajućom informacijom

en: Whether to include counts of the number of people who lack the given information.
hr: Da li uključiti broj osoba kojima nedostaje zadana informacija.

en: Charts 3
hr: Dijagrami 3

en: Charts 2
hr: Dijagrami 2

en: Charts 1
hr: Dijagrami 1

en: Include charts with indicated data.
hr: Uključi dijagrame s označenim podacima.

en: The style used for the items and values.
hr: Stil korišten za stavke i njihove vrijednosti.

[ctx: sorted by]
en: Birth Date
hr: Datum rođenja

[ctx: sorted by]
en: Name
hr: Ime

en: Sorting dates...
hr: Svrstavanje datuma ...

en: Timeline
hr: Kronologija

en: Calculating timeline...
hr: Izračunavanje kronologije ...

en: Sorted by %s
hr: Svrstano po %s

en: No Date Information
hr: Nema podatka o datumu

en: Finding date range...
hr: Pronalaženje razdoblja ...

en: Determines what people are included in the report
hr: Određuje osobe koje se uključuju u izvještaj

en: The center person for the filter
hr: Središnja osoba za filtar

en: Sort by
hr: Svrstaj po

en: Sorting method to use
hr: Način svrstavanja

en: The style used for the section headers.
hr: Stil korišten za zaglavlja odjelka.

en: Comma Separated Values Spreadsheet (CSV)
hr: Tablica sa zarezom rastavljenim vrijednostima (CSV)

en: Comma _Separated Values Spreadsheet (CSV)
hr: _Tablica sa zarezom rastavljenim vrijednostima (CSV)

en: CSV is a common spreadsheet format.
    You can change this behavior in the 'Configure active view' of any list-based view
hr: CSV je uobičajeni format za proračunske tablice.
    Ovo ponašanje možeš promijeniti u „Podesi aktivni prikaz” u bilo kojem prikazu popisa

en: CSV spreadsheet options
hr: Opcije za CSV proračunske tablice

en: Web Family Tree
hr: Web Family Tree (web rodoslov)

en: _Web Family Tree
hr: _Web Family Tree (web rodoslov)

en: Web Family Tree format
hr: Format za Web Family Tree (web rodoslov)

en: Web Family Tree export options
hr: Opcije za Web Family Tree izvoz (web rodoslov)

en: GEDCOM is used to transfer data between genealogy programs. Most genealogy software will accept a GEDCOM file as input.
hr: GEDCOM se upotrebljava za prijenos podataka između rodoslovnih programa. Većina ih prihvaća GEDCOM kao ulazni format.

en: GEDCOM export options
hr: Opcije za GEDCOM izvoz

en: GeneWeb is a web based genealogy program.
hr: GeneWeb je web bazirani rodoslovni program.

en: GeneWeb export options
hr: Opcije za GeneWeb izvoz

en: Gramps XML Package (family tree and media)
hr: Gramps XML paket (rodoslov i mediji)

en: Gra_mps XML Package (family tree and media)
hr: Gra_mps XML paket (rodoslov i mediji)

en: Gramps package is an archived XML family tree together with the media object files.
hr: Gramps paket sačinjava arhivirani rodoslov u XML formatu, zajedno s datotekama medijskih objekata.

en: Gramps package export options
hr: Opcije za izvoz Gramps paketa

en: Gramps XML (family tree)
hr: Gramps XML (rodoslov)

en: Gramps _XML (family tree)
hr: Gramps _XML (rodoslov)

en: Gramps XML export is a complete archived XML backup of a Gramps family tree without the media object files. Suitable for backup purposes.
hr: Gramps XML izvoz je potpuna kopija Grampsovog rodoslova u XML formatu, bez datoteka medijskih objekata. Pogodno za izradu zaštitnih kopija.

en: Gramps XML export options
hr: Opcije za Gramps XML izvoz

en: vCalendar is used in many calendaring and PIM applications.
hr: vCalendar format se koristi u mnogim kalendarskim i PIM programima.

en: vCalendar export options
hr: Opcije za vCalendar izvoz

en: vCard is used in many addressbook and pim applications.
hr: vCard format se koristi u mnogim adresarima i PIM programima.

en: vCard export options
hr: Opcije za vCard izvoz

en: Include people
hr: Uključi osobe

en: Include marriages
hr: Uključi brakove

en: Include children
hr: Uključi djecu

en: Include places
hr: Uključi mjesta

en: Translate headers
hr: Prevedi zaglavlja

en: Enclosed_by
hr: O_buhvaćeno

en: CSV export doesn't support non-primary surnames, {count} dropped
hr: CSV izvoz ne podupire ne-primarna prezimena, {count} ispušteno

en: Birth source
hr: Izvor rođenja

en: Baptism date
hr: Datum krštenja

en: Baptism place
hr: Mjesto krštenja

en: Baptism source
hr: Izvor podataka o krštenju

en: Death source
hr: Izvor smrti

en: Burial date
hr: Datum pokopa

en: Burial place
hr: Mjesto pokoba

en: Burial source
hr: Izvor pokoba

en: Husband
hr: Muž

en: Wife
hr: Žena

en: Writing individuals
hr: Zapisivanje osoba

en: Writing families
hr: Zapisivanje obitelji

en: Writing sources
hr: Zapisivanje izvora

en: Writing notes
hr: Zapisivanje zabilježaka

en: Writing repositories
hr: Zapisivanje spremišta

en: Writing media
hr: Zapisivanje medija

en: GEDCOM Export failed
hr: Neuspio GEDCOM izvoz

en: No families matched by selected filter
hr: Nema obitelji, koje odgovaraju odabranom filtru

en: Failure writing %s
hr: Greška pri zapisivanju %s

en: The database cannot be saved because you do not have permission to write to the directory. Please make sure you have write access to the directory and try again.
hr: Baza podataka se ne može spremiti jer nemaš prava za pisanje u direktorij. Provjeri da li imaš pravo pisanja i pokušaj ponovo.

en: The database cannot be saved because you do not have permission to write to the file. Please make sure you have write access to the file and try again.
hr: Baza podataka se ne može spremiti jer nemaš prava za pisanje u datoteku. Provjeri da li imaš pravo pisanja i pokušaj ponovo.

en: Enter a date, click Run
hr: Upiši datum i pritisni gumb „Pokreni”

en: Enter a valid date (like YYYY-MM-DD) in the entry text box and click Run. This will compute the ages for everyone in your Family Tree on that date. You can then sort by the age column, and double-click the row to view or edit.
hr: Upiši ispravan datum (u obliku GGGG-MM-DD) u polje i pritisni gumb „Pokreni”. To će izračunati starost svih osoba u rodoslovu na taj datum. Nakon toga možeš svrstati podatke po starosti. Za prikaz ili uređivanje pritisni dvaput na redak.

en: Max age
hr: Najviša dob

en: Max age of Mother at birth
hr: Najviša dob majke pri rođenju

en: Max age of Father at birth
hr: Najviša dob oca pri rođenju

en: Lifespan Age Distribution
hr: Distribucija starosti

en: Father - Child Age Diff Distribution
hr: Distribucija starosne razlike otac–dijete

en: Diff
hr: Razlika

en: Mother - Child Age Diff Distribution
hr: Distribucija starosne razlike majka–dijete

en: Statistics
hr: Statistika

en: Total
hr: Ukupno

en: Average
hr: Prosječno

en: Median
hr: Medijan

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Double-click to see %d people
hr: Pritisni dvaput za prikaz %d osoba

en: Double-click on a row to view a quick report showing all people with the selected attribute.
hr: Pritisni dvaput na redak za prikaz brzog izvještaja, s prikazom svih osoba s odabranim svojstvom.

en: Key
hr: Ključ

en: _Make Active %s
hr: _Aktiviraj %s

en: Double-click a day for details
hr: Pritisni dvaput na dan za prikaz detalja

en: Double-click on a row to edit the selected child.
hr: Pritisni dvaput na redak za uređivanje odabranog djeteta.

en: Double-click on a row to edit the selected source/citation.
hr: Pritisni dvaput na redak za uređivanje odabranog izvora ili citata.

en: Source/Date
hr: Izvor/Datum

en: Confidence Level
hr: Razina pouzdanosti

en: <No Volume/Page>
hr: <Bez sveska/stranice>

en: Right-click on a row to edit the selected event or the related place.
hr: Pritisni desni gumb miša na redak za uređivanje odabranog događaja ili povezanog mjesta.

en: Id
hr: ID

en: Edit the event
hr: Uredi događaj

en: Edit the place
hr: Uredi mjesto

en: Evaluation
hr: Evaluacija

en: Output
hr: Izlaz

en: Error
hr: Greška

en: Apply
hr: Primijeni

en: Double-click on a row to edit the selected event.
hr: Pritisni dvaput na redak za uređivanje odabranog događaja.

en: Click to expand/contract person
    Right-click for options
    Click and drag in open area to rotate
hr: Pritisni za širenje/skupljanje osobe
    Pritisni desni gumb miša za prikaz opcija
    Pritisni i povuci za okretanje

en: %(bold_start)s%(gramps_FAQ_html_start)s%(html_middle)sFrequently Asked Questions%(html_end)s%(bold_end)s
    (needs a connection to the internet)
hr: %(bold_start)s%(gramps_FAQ_html_start)s%(html_middle)sČesto postavljena pitanja%(html_end)s%(bold_end)s
    (zahtijeva vezu s internetom)

en: Editing Spouses
hr: Uređivanje supružnika

en:   1. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I change the order of spouses?%(html_end)s
hr:   1. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako zamijeniti redoslijed supružnika?%(html_end)s

en:   2. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I add an additional spouse?%(html_end)s
hr:   2. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako upisati dodatne supružnike?%(html_end)s

en:   3. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I remove a spouse?%(html_end)s
hr:   3. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako ukloniti supružnika?%(html_end)s

en: Backups and Updates
hr: Zaštitne kopije i nadogradnje

en:   4. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I make backups safely?%(html_end)s
hr:   4. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako stvoriti sigurnosnu kopiju?%(html_end)s

en:   5. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sIs it necessary to update Gramps every time an update is released?%(html_end)s
hr:   5. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sJe li neophodno nadograditi Gramps nakon svakog novog izdanja?%(html_end)s

en: Data Entry
hr: Unos podataka

en:   6. %(gramps_manual_html_start)s%(section)sHow should information about marriages be entered?%(html_end)s
hr:   6. %(gramps_manual_html_start)s%(section)sKako unijeti podatke o brakovima?%(html_end)s

en:   7. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWhat's the difference between a residence and an address?%(html_end)s
hr:   7. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKoja je razlika između prebivališta i adrese?%(html_end)s

en: Media Files
hr: Medijske datoteke

en:   8. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do you add a photo of a person/source/event?%(html_end)s
hr:   8. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako se dodaje fotografija osobe, izvora ili događaja?%(html_end)s

en:   9. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do you find unused media objects?%(html_end)s
hr:   9. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako pronaći nekorištene medijske objekte?%(html_end)s

en:  10. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow can I make a website with Gramps and my tree?%(html_end)s
hr:  10. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako stvoriti web stranicu s Grampsom i mojim stablom?%(html_end)s

en:  11. %(web_html_start)sHow do I record one's occupation?%(html_end)s
hr:  11. %(web_html_start)sKako zapisati zanimanje osobe?%(html_end)s

en:  12. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWhat do I do if I have found a bug?%(html_end)s
hr:  12. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKako postupati, ako naiđeš na grešku u programu?%(html_end)s

en:  13. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sIs there a manual for Gramps?%(html_end)s
hr:  13. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sJe li postoji priručnik za korisnike Grampsa?%(html_end)s

en:  14. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sAre there tutorials available?%(html_end)s
hr:  14. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sJe li postoje vježbe?%(html_end)s

en:  15. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHow do I ...?%(html_end)s
hr:  15. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sKako …?%(html_end)s

en:  16. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHow can I help with Gramps?%(html_end)s
hr:  16. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sKako pomoći Grampsu?%(html_end)s

en: Double-click given name for details
hr: Pritisni dvaput na ime za prikaz detalja

en: No Family Tree loaded.
hr: Nijedan rodoslov nije učitan.

en: Total unique given names
hr: Ukupni broj jedinstvenih imena

en: Total given names showing
hr: Ukupni broj prikazanih imena

en: Total people
hr: Ukupni broj osoba

en: Age on Date
hr: Starost na datum

en: Gramplet showing ages of living people on a specific date
hr: Gramplet prikazuje starost živih osoba na zadani datum

en: Age Stats
hr: Statistika starosti

en: Gramplet showing graphs of various ages
hr: Gramplet prikazuje dijagram starosti

en: Gramplet showing calendar and events on specific dates in history
hr: Gramplet prikazuje kalendar i događaje na određeni dan u prošlosti

en: Descendants
hr: Potomci

en: Gramplet showing active person's descendants
hr: Gramplet prikazuje potomke aktivne osobe

en: Ancestors
hr: Preci

en: Gramplet showing active person's ancestors
hr: Gramplet prikazuje pretke aktivne osobe

en: Gramplet showing active person's direct ancestors as a fanchart
hr: Gramplet prikazuje izravne pretke aktivne osobe lepezastim dijagramom

en: Descendant Fan Chart
hr: Lepezasti dijagram potomaka

en: Gramplet showing active person's direct descendants as a fanchart
hr: Gramplet prikazuje izravne potomke aktivne osobe lepezastim dijagramom

en: 2-Way Fan Chart
hr: Dvosmjerni lepezast dijagram

en: Gramplet showing active person's direct ancestors and descendants as a fanchart
hr: Gramplet prikazuje izravne pretke i potomke aktivne osobe lepezastim dijagramom

en: 2-Way Fan
hr: Dvosmjerna lepeza

en: FAQ
hr: Često postavljena pitanja

en: Gramplet showing frequently asked questions
hr: Gramplet prikazuje često postavljena pitanja

en: Given Name Cloud
hr: Oblak imena

en: Gramplet showing all given names as a text cloud
hr: Gramplet prikazuje sva imena u tekstualnom oblaku

en: Gramplet showing an active item Quick View
hr: Gramplet prikazuje aktivnu stavku u brzom prikazu

en: Relatives
hr: Rodbina

en: Gramplet showing active person's relatives
hr: Gramplet prikazuje rodbinu aktivne osobe

en: Session Log
hr: Zapis sesije

en: Gramplet showing all activity for this session
hr: Gramplet prikazuje sve aktivnosti u ovoj sesiji

en: Gramplet showing summary data of the Family Tree
hr: Gramplet prikazuje sažetak podataka rodoslova

en: Surname Cloud
hr: Oblak prezimena

en: Gramplet showing all surnames as a text cloud
hr: Gramplet prikazuje sva prezimena u oblacima

[ctx: gramplet]
en: To Do
hr: Zadaci

en: Gramplet for displaying a To Do list
hr: Gramplet prikazuje popis zadataka

en: Top Surnames
hr: Najčešća prezimena

en: Gramplet showing most frequent surnames in this tree
hr: Gramplet prikazuje najčešća prezimena u ovom rodoslovu

en: Welcome
hr: Dobrodošlica

en: Gramplet showing a welcome message
hr: Gramplet prikazuje pozdravnu poruku

en: Welcome to Gramps!
hr: Gramps dobrodošlica!

en: What's Next
hr: Što je sljedeće na redu

en: Gramplet suggesting items to research
hr: Gramplet predlaže predmete za istraživanje

en: What's Next?
hr: Što je sljedeće na redu?

en: Person Details
hr: Detalji osobe

en: Gramplet showing details of a person
hr: Gramplet prikazuje detalje osobe

en: Details
hr: Detalji

en: Repository Details
hr: Detalji spremišta

en: Gramplet showing details of a repository
hr: Gramplet prikazuje detalje spremišta

en: Place Details
hr: Detalji mjesta

en: Gramplet showing details of a place
hr: Gramplet prikazuje detalje mjesta

en: Media Preview
hr: Pregled medija

en: Gramplet showing a preview of a media object
hr: Gramplet prikazuje pregled medijskog objekta

en: Image Metadata
hr: Metapodaci slike

en: Gramplet showing metadata for a media object
hr: Gramplet prikazuje meta-podatke medijskog objekta

en: GExiv2 module not loaded.
hr: GExiv2 modul nije učitan.

en: Image metadata functionality will not be available.
    To build it for Gramps see %(gramps_wiki_build_gexiv2_url)s
hr: Funkcija za metapodatke slike neće biti dostupna.
    Za njenu izradu za Gramps, vidi %(gramps_wiki_build_gexiv2_url)s

en: Person Residence
hr: Prebivalište osobe

en: Gramplet showing residence events for a person
hr: Gramplet prikazuje događaje o prebivalištu za osobu

en: Person Events
hr: Događaji osobe

en: Gramplet showing the events for a person
hr: Gramplet prikazuje događaje za osobu

en: Family Events
hr: Događaji obitelji

en: Gramplet showing the events for a family
hr: Gramplet prikazuje događaje za obitelj

en: Person Gallery
hr: Galerija osobe

en: Gramplet showing media objects for a person
hr: Gramplet prikazuje medijske objekte za osobu

en: Gallery
hr: Galerija

en: Family Gallery
hr: Galerija obitelji

en: Gramplet showing media objects for a family
hr: Gramplet prikazuje medijske objekte za obitelj

en: Event Gallery
hr: Galerija događaja

en: Gramplet showing media objects for an event
hr: Gramplet prikazuje medijske objekte za događaj

en: Place Gallery
hr: Galerija mjesta

en: Gramplet showing media objects for a place
hr: Gramplet prikazuje medijske objekte za mjesto

en: Source Gallery
hr: Galerija izvora

en: Gramplet showing media objects for a source
hr: Gramplet prikazuje medijske objekte za izvor

en: Citation Gallery
hr: Galerija citata

en: Gramplet showing media objects for a citation
hr: Gramplet prikazuje medijske objekte za citat

en: Person Attributes
hr: Svojstva osobe

en: Gramplet showing the attributes of a person
hr: Gramplet prikazuje svojstva osobe

en: Event Attributes
hr: Svojstva događaja

en: Gramplet showing the attributes of an event
hr: Gramplet prikazuje svojstva događaja

en: Family Attributes
hr: Svojstva obitelji

en: Gramplet showing the attributes of a family
hr: Gramplet prikazuje svojstva obitelji

en: Media Attributes
hr: Svojstva medija

en: Gramplet showing the attributes of a media object
hr: Gramplet prikazuje svojstva medijskog objekta

en: Gramplet showing the attributes of a source object
hr: Gramplet prikazuje svojstva izvornog objekta

en: Citation Attributes
hr: Svojstva citata

en: Gramplet showing the attributes of a citation object
hr: Gramplet prikazuje svojstva citata

en: Person Notes
hr: Zabilješke za osobu

en: Gramplet showing the notes for a person
hr: Gramplet prikazuje zabilješke za osobu

en: Event Notes
hr: Zabilješke za događaj

en: Gramplet showing the notes for an event
hr: Gramplet prikazuje zabilješke za događaj

en: Family Notes
hr: Zabilješke za obitelj

en: Gramplet showing the notes for a family
hr: Gramplet prikazuje zabilješke za obitelj

en: Place Notes
hr: Zabilješke za mjesto

en: Gramplet showing the notes for a place
hr: Gramplet prikazuje zabilješke za mjesto

en: Source Notes
hr: Zabilješke za izvor

en: Gramplet showing the notes for a source
hr: Gramplet prikazuje zabilješke za izvor

en: Citation Notes
hr: Zabilješke za citat

en: Gramplet showing the notes for a citation
hr: Gramplet prikazuje zabilješke za citat

en: Repository Notes
hr: Zabilješke spremišta

en: Gramplet showing the notes for a repository
hr: Gramplet prikazuje zabilješke za spremište

en: Media Notes
hr: Zabilješke za medij

en: Gramplet showing the notes for a media object
hr: Gramplet prikazuje zabilješke za medijski objekt

en: Gramplet showing the selected note
hr: Gramplet koji prikazuje odabranu bilješku

en: Person Citations
hr: Citati za osobu

en: Gramplet showing the citations for a person
hr: Gramplet prikazuje citate za osobu

en: Event Citations
hr: Citati za događaj

en: Gramplet showing the citations for an event
hr: Gramplet prikazuje citate za događaj

en: Family Citations
hr: Citati za obitelj

en: Gramplet showing the citations for a family
hr: Gramplet prikazuje citate za obitelj

en: Place Citations
hr: Citati za mjesto

en: Gramplet showing the citations for a place
hr: Gramplet prikazuje citate za mjesto

en: Media Citations
hr: Citati za medij

en: Gramplet showing the citations for a media object
hr: Gramplet prikazuje citate za medijski objekt

en: Person Children
hr: Djeca osobe

en: Gramplet showing the children of a person
hr: Gramplet prikazuje djecu osobe

en: Family Children
hr: Djeca obitelji

en: Gramplet showing the children of a family
hr: Gramplet prikazuje djecu obitelji

en: Person References
hr: Reference osobe

en: Gramplet showing the backlink references for a person
hr: Gramplet prikazuje povratne poveznice za osobu

en: References
hr: Reference

en: Event References
hr: Reference događaja

en: Gramplet showing the backlink references for an event
hr: Gramplet prikazuje povratne poveznice za događaj

en: Family References
hr: Reference obitelji

en: Gramplet showing the backlink references for a family
hr: Gramplet prikazuje povratne poveznice za obitelj

en: Place References
hr: Reference mjesta

en: Gramplet showing the backlink references for a place
hr: Gramplet prikazuje povratne poveznice za mjesto

en: Source References
hr: Reference izvora

en: Gramplet showing the backlink references for a source
hr: Gramplet prikazuje povratne poveznice za izvor

en: Citation References
hr: Reference citata

en: Gramplet showing the backlink references for a citation
hr: Gramplet prikazuje povratne poveznice za citat

en: Repository References
hr: Reference spremišta

en: Gramplet showing the backlink references for a repository
hr: Gramplet prikazuje povratne poveznice za spremište

en: Media References
hr: Reference medija

en: Gramplet showing the backlink references for a media object
hr: Gramplet prikazuje povratne poveznice za medijski objekt

en: Note References
hr: Reference zabilješke

en: Gramplet showing the backlink references for a note
hr: Gramplet prikazuje povratne poveznice za zabilješku

en: Person Filter
hr: Filtar osoba

en: Gramplet providing a person filter
hr: Gramplet za korištenje filtra osoba

en: Family Filter
hr: Filtar obitelji

en: Gramplet providing a family filter
hr: Gramplet za korištenje filtra obitelji

en: Event Filter
hr: Filtar događaja

en: Gramplet providing an event filter
hr: Gramplet za korištenje filtra događaja

en: Source Filter
hr: Filtar izvora

en: Gramplet providing a source filter
hr: Gramplet za korištenje filtra izvora

en: Citation Filter
hr: Filtar citata

en: Gramplet providing a citation filter
hr: Gramplet za korištenje filtra citata

en: Place Filter
hr: Filtar mjesta

en: Gramplet providing a place filter
hr: Gramplet za korištenje filtra mjesta

en: Media Filter
hr: Filtar medija

en: Gramplet providing a media filter
hr: Gramplet za korištenje filtra medija

en: Repository Filter
hr: Filtar spremišta

en: Gramplet providing a repository filter
hr: Gramplet pruža filtar spremišta

en: Note Filter
hr: Filtar zabilježaka

en: Gramplet providing a note filter
hr: Gramplet za korištenje filtra zabilježaka

en: Records
hr: Rekordi

en: Shows some interesting records about people and families
hr: Prikazuje neke zanimljive podatke o osobama i obiteljima

en: Person To Do
hr: Zadaci (osoba)

en: Gramplet showing the To Do notes for a person
hr: Gramplet prikazuje zadatke za osobu

en: Event To Do
hr: Zadaci (događaj)

en: Gramplet showing the To Do notes for an event
hr: Gramplet prikazuje zadatke za događaj

en: Family To Do
hr: Zadaci (obitelj)

en: Gramplet showing the To Do notes for a family
hr: Gramplet prikazuje zadatke za obitelj

en: Place To Do
hr: Zadaci (mjesto)

en: Gramplet showing the To Do notes for a place
hr: Gramplet prikazuje zadatke za mjesto

en: Source To Do
hr: Zadaci (izvor)

en: Gramplet showing the To Do notes for a source
hr: Gramplet prikazuje zadatke za izvor

en: Citation To Do
hr: Zadaci (citat)

en: Gramplet showing the To Do notes for a citation
hr: Gramplet prikazuje zadatke za citat

en: Repository To Do
hr: Zadaci spremišta

en: Gramplet showing the To Do notes for a repository
hr: Gramplet prikazuje zabilješke zadataka za spremište

en: Media To Do
hr: Zadaci (medij)

en: Gramplet showing the To Do notes for a media object
hr: Gramplet prikazuje zadatke za medijski objekt

en: Gramplet to generate SoundEx codes
hr: Gramplet za izradu SoundEx kodova

en: Place Enclosed By
hr: Obuhvaćeno mjestom

en: Gramplet showing the places enclosed by the active place
hr: Gramplet prikazuje mjesta, obuhvaćena aktivnim mjestom

en: Place Encloses
hr: Obuhvaća mjesta

en: Gramplet showing the places that the active place encloses
hr: Gramplet prikazuje mjesta, koja aktivno mjesto obuhvaća

en: Encloses
hr: Obuhvaća

en: Geography coordinates for Person Events
hr: Zemljopisne koordinate za događaje osobe

en: Events Coordinates
hr: Koordinate događaja

en: Geography coordinates for Family Events
hr: Zemljopisne koordinate za događaje obitelji

en: Gramplet showing the events for all the family
hr: Gramplet prikazuje događaje za cijelu obitelj

en: Referrer
hr: Upućivač

en: Uncollected object
hr: Nekorišteni objekti

en: Press Refresh to see initial results
hr: Pritisni aktualiziraj za prikaz početnih rezultata

en: Referrers of %d
hr: Osobe koje se pozivaju na %d

en: %d refers to
hr: %d se odnosi na

en: Uncollected Objects: %s
hr: Nekorišteni objekti: %s

en: Reference Error
hr: Greška reference

en: Double-click on a row to edit the selected place.
hr: Pritisni dvaput na redak za uređivanje odabranog mjesta.

en: %(current)d of %(total)d
hr: %(current)d od %(total)d

en: Move mouse over links for options
hr: Pomakni miša na poveznice za prikaz opcija

en: Max generations
hr: Najveći broj generacija

en: Show dates
hr: Prikaži datume

en: Line type
hr: Vrsta crte

en: Click to make active
hr: Pritisni za postavljanje osobe aktivnom

en: Right-click to edit
hr: Pritisni desni gumb miša za uređivanje

en: (b. %(birthdate)s, d. %(deathdate)s)
hr: (r. %(birthdate)s, u. %(deathdate)s)

en: (b. %s)
hr: (r. %s)

en: (d. %s)
hr: (u. %s)

en: 
    Breakdown by generation:
hr: 
    Raspodjela po generacijama:

en: Generation 1
hr: Generacija 1

en: Double-click to see people in generation
hr: Pritisni dvaput za prikaz osoba u generaciji

en:  has 1 of 1 individual (%(percent)s complete)
hr:  ima 1 od 1 osobe (%(percent)s završeno)

en: Generation %d
hr: %d. generacija

en: Double-click to see people in generation %d
hr: Pritisni dvaput za prikaz osoba u %d. generaciji

en:  has {count_person} of {max_count_person} individuals ({percent} complete)
     |  has {count_person} of {max_count_person} individuals ({percent} complete)
hr[0]:  sadrži {count_person} od {max_count_person} osoba ({percent} potpuno)
hr[1]:  sadrži {count_person} od {max_count_person} osoba ({percent} potpuno)
hr[2]:  sadrži {count_person} od {max_count_person} osoba ({percent} potpuno)

en: All generations
hr: Sve generacije

en: Double-click to see all generations
hr: Pritisni dvaput za prikaz svih generacija

en:  have {number_of} individual
     |  have {number_of} individuals
hr[0]:  sadrže {number_of} osobu
hr[1]:  sadrže {number_of} osobe
hr[2]:  sadrže {number_of} osoba

en: %(date)s - %(place)s.
hr: %(date)s – %(place)s.

en: View Type
hr: Vrsta prikaza

en: Quick Views
hr: Brzi prikazi

en: Double-click name for details
hr: Pritisni dvaput na ime za prikaz detalja

en: Click name to make person active
hr: Pritisni ime za postavljanje aktivne osobe

en: Right-click name to edit person
hr: Pritisni desnim gumbom miša na ime za uređivanje osobe

en: Active person: %s
hr: Aktivna osoba: %s

en: %d. Partner: Not known
hr: %d. Partner: Nepoznat

en: Parents:
hr: Roditelji:

en:    %d.a Mother:
hr:    %d.a Majka:

en:    %d.b Father:
hr:    %d.b Otac:

en: Click name to change active
    Double-click name to edit
hr: Pritisni ime za mijenjanje aktivne osobe
    Pritisni dvaput za uređivanje

en: Log for this Session
hr: Zapisi za ovu sesiju

en: Opened data base -----------
hr: Otvorena baza podataka -----------

en: Added
hr: Dodano

en: Deleted
hr: Izbrisano

en: Edited
hr: Uređeno

en: Selected
hr: Odabrano

en: SoundEx code:
hr: SoundEx kȏd:

en: Double-click item to see matches
hr: Pritisni dvaput na stavku za prikaz podudaranja

en: less than 1
hr: manje od 1

en: Individuals
hr: Osobe

en: Number of individuals
hr: Broj osoba

en: Individuals with other gender
hr: Osobe drugog spola

en: Individuals with unknown gender
hr: Osobe nepoznatog spola

en: Incomplete names
hr: Nepotpuna imena

en: Individuals missing birth dates
hr: Osobe kojima nedostaje datum rođenja

en: Disconnected individuals
hr: Nepovezane osobe

en: Family Information
hr: Informacije obitelji

en: Unique surnames
hr: Jedinstvena prezimena

en: Media Objects
hr: Medijski objekti

en: Individuals with media objects
hr: Osobe s medijskim objektima

en: Total number of media object references
hr: Ukupni broj referenca medijskog objekta

en: Number of unique media objects
hr: Broj jedinstvenih medijskih objekata

en: Total size of media objects
hr: Ukupna veličina medijskih objekata

en: Missing Media Objects
hr: Nedostajući medijski objekti

en: Double-click surname for details
hr: Pritisni dvaput na prezime za prikaz detalja

en: Number of surnames
hr: Broj prezimena

en: Min font size
hr: Najmanja veličina fonta

en: Max font size
hr: Najveća veličina fonta

en: Total unique surnames
hr: Ukupni broj jedinstvenih prezimena

en: Total surnames showing
hr: Ukupni broj prikazanih prezimena

en: Previous To Do note
hr: Prethodni zadatak

en: Next To Do note
hr: Sljedeći zadatak

en: Edit the selected To Do note
hr: Uredi odabrane zadatke

en: Add a new To Do note
hr: Dodaj novi zadatak

en: First select the object to which you want to attach a note
hr: Najprije odaberi objekt kojem želiš dodati zabilješku

en: Unattached
hr: Nepriloženo

en: Number of Surnames to display
hr: Broj prezimena za prikaz

en: Intro
hr: Uvod

en: Gramps is a software package designed for genealogical research. Although similar to other genealogical programs, Gramps offers some unique and powerful features.
hr: Gramps je program za genealoško istraživanje. Mada sličan drugim programima, Gramps nudi jedinstvene i moćne funkcije.

en: Home Page
hr: Naslovnica

en: Who makes Gramps?
hr: Tko stvara Gramps?

en: Gramps is created by genealogists for genealogists, organized in the Gramps Project. Gramps is an Open Source Software package, which means you are free to make copies and distribute it to anyone you like. It's developed and maintained by a worldwide team of volunteers whose goal is to make Gramps powerful, yet easy to use.
hr: Gramps je stvoren od genealoga za genealoge, a razvija se u projektu Gramps. Gramps je softver otvorenoga koda, što znači, da ga možeš slobodno kopirati i proslijediti drugima. Razvijaju ga i održavaju volonteri diljem svijeta, s ciljem da doprinesu funkcijama i jednostavnijem korištenju Grampsa.

en: There is an active community of users available on the mailing lists and Discourse forum to share ideas and techniques.
hr: Za razmjenu ideja i tehnika postoji aktivna zajednica korisnika na pretplatničkim listama i u Discourse forumu.

en: Gramps online manual
hr: Grampsov web priručnik

en: Ask questions on gramps-users mailing list
hr: Postavljaj pitanja na Grampsovoj pretplatničkoj listi

en: Gramps Discourse Forum
hr: Gramps Discourse forum

en: Getting Started
hr: Kako započeti

en: The first time Gramps is started all of the Views are blank. There are very few menu options. A Family Tree is needed for any activity to happen.
    
    To create a new Family Tree (sometimes called 'database') select "Family Trees" from the menu, pick "Manage Family Trees", press "New" and name your Family Tree. "Load Family Tree" to make the tree active and ready to accept data by entering your first family, or importing a family tree. For more details, please read the information at the links below.
hr: Kad se Gramps prvi put pokrene svi su prikazi prazni. Postoji vrlo malo opcija u izborniku. Za bilo koju vrstu aktivnosti potreban je jedan rodoslov.
    
    Za stvaranje novog rodoslova (koji se ponekad zove i „baza podataka”) odaberi „Rodoslovi” u izborniku, odaberi „Uredi rodoslove”, pritisni „Novi” i imenuj rodoslov. Pritisni gumb „Učitaj rodoslov” za aktiviranje rodoslova i prihvaćanje podataka unosom prve obitelji ili uvozom rodoslova. Za detaljne informacije, koristi doljnje poveznice.

en: Start with Genealogy and Gramps
hr: Započni s rodoslovom i Grampsom

en: Enter your first Family
hr: Upiši svoju prvu obitelj

en: You will now want to start entering your first Family and that starts with the first Person.
    
    Switch to the "People" view and from the menu clicking "Add" and then clicking "Person" (or using the [+] icon) will bring up the window to enter a person. Entering the basic information and saving the record gives you a starting point. Select this Person's record and now switch to the "Relationships" view.
    
    With this first person, all of the menu options and icon functions have become available. Spend some time moving your mouse over the icons. As your cursor passes over an icon, a message will appear telling you the icon's function. The same is true for any of the edit windows. Moving the mouse cursor over an item will tell you what it will do.
    
    You can now create families by adding parents, a spouse and children. Once started, you will be able to add Events to People and Families. You can provide Sources and Citations to provide documentation for your entries.
    
    As you start using Gramps, you will find that information can be entered from all the various Views. There are multiple ways of doing most activities in Gramps. The flexibility allows you to choose which fits your work style.
hr: Sada ćeš htjeti početi unijeti svoju prvu obitelj, a to počinje s prvom osobom.
    
    Prijeđi na prikaz „Osobe” i u izborniku pritisni "Dodaj", zatim pritisni „Osoba” (ili pomoću ikone [+]) otvorit će se prozor za unos osobe. Unos osnovnih podataka i spremanje zapisa daje vam početnu točku. Odaberi zapis ove osobe i prijeđi na prikaz „Srodstva”.
    
    S ovom prvom osobom, sve opcije izbornika i funkcije ikona postaju dostupne. Provedi neko vrijeme pomičući miša preko ikona. Prijelazom pokazivača preko ikone, pojavit će se poruka koja objašnjava funkciju ikone. Isto vrijedi i za bilo koji prozor za uređivanje. Pomicanje kursora preko elementa objasnit će što će učiniti.
    
    Sada možeš stvoriti obitelji dodavanjem roditelja, supružnika i djece. Nakon toga, moći ćeš dodavati događaje osobama i obiteljima. Možeš navesti izvore i citate za pružanje dokumentacije tvojih unosa.
    
    Kad počneš koristiti Gramps, vidjet ćeš da informacije možeš unijeti u svim različitim prikazima. Postoji više načina za obavljanje većine aktivnosti u Grampsu. Fleksibilnost programa ti omogućuje odabrati ono što odgovara tvom stilu rada.

en: Entering and editing data (brief)
hr: Unos i uređivanje podataka (kratko)

en: Importing a Family Tree
hr: Uvoz rodoslova

en: To import a Family Tree from another program first create a GEDCOM (or other data) file from the previous program.
    
    Once you have created a new Gramps database file, use the "Import" option under the "Family Trees" menu to import the GEDCOM data.
hr: Za uvoz rodoslova iz jednog drugog programa, najprije stvori GEDCOM datoteku (ili druge podatke) iz prethodnog programa.
    
    Nakon stvaranja nove Gramps datoteke baze podataka, koristi opciju „Uvezi” u izborniku „Rodoslovi” za uvoz GEDCOM podataka.

en: Import from another genealogy program
hr: Uvezi iz jednog drugog genealoškog programa

en: Dashboard View
hr: Prikaz pregledne ploče

en: You are currently reading from the "Dashboard" view, where you can add your own gramplets. You can also add gramplets to any view by adding a sidebar and/or bottombar, and right-clicking to the right of the tab.
    
    You can click the configuration icon in the toolbar to add additional columns, while right-click on the background allows to add gramplets. You can also drag the Properties button to reposition the gramplet on this page, and detach the gramplet to float above Gramps.
hr: Trenutačno se nalaziš u prikazu „Pregledna ploča”, gdje možeš dodati vlastite gramplete. Možeš ih dodati i u bilo koji drugi prikaz. Za to, otvori bočnu traku i/ili donju traku, te pritisni desnu tipku miša desno od kartice.
    
    Pritisni ikonu konfiguracije za dodavanje stupaca. Pritisni desnim gumbom miša na površinu za dodavanje grampleta. Za pozicioniranje grampleta na ovoj stranici povuci njegov gumb za postavke kamo želiš i odvoji gramplet tako da lebdi iznad prozora Grampsa.

en: Gramps View Categories
hr: Gramps prikaz kategorija

en: Addons and "Gramplets"
hr: Dodaci i „grampleti”

en: There are many Addons or "Gramplets" that are available to assist you in data entry and visualizing your family tree. Many of these tools are already available to you. Many more are available to download and install.
hr: Postoji mnogo dodataka ili „Grampleta” koji su dostupni kao pomoć pri unosu podataka i vizualizaciji tvog rodoslova. Mnogi od tih alata su već dostupni. Postoji još puno drugih alata koji se mogu preuzeti i instalirati.

en: Example Database
hr: Primjer baze podataka

en: Want to see Gramps in use. Create and Import the Example database.
    
    Create a new Family Tree as described above. Suggest that you name the Family Tree “EXAMPLE”.
    
    Import the Gramps file example.gramps.
    
    Follow the instructions for the location of the file stored with the Gramps program.
hr: Želiš vidjeti Grampsa u upotrebi. Stvori i uvezi primjer baze podataka.
    
    Stvori novi rodoslov kao što je gore opisano. Predlažemo da rodoslov nazoveš „PRIMJER”.
    
    Uvezi Gramps datoteku primjer.gramps.
    
    Slijedi upute za lociranje datoteke spremljene u programu Gramps.

en: Minimum number of items to display
hr: Najmanji broj stavki za prikaz

en: Descendant generations per ancestor generation
hr: Generacije potomaka prema generaciji pretka

en: Delay before descendants of an ancestor is processed
hr: Odgađanje, dok se potomci predaka ne obrade

en: Tag to indicate that a person is complete
hr: Oznaka koja ukazuje da su podaci za osobu potpuni

en: Tag to indicate that a family is complete
hr: Oznaka koja ukazuje da su podaci za obitelj potpuni

en: Tag to indicate that a person or family should be ignored
hr: Oznaka koja ukazuje da se osoba ili obitelj moraju zanemariti

en: No Home Person set.
hr: Početna osoba nije postavljena.

en: first name unknown
hr: ime nepoznato

en: surname unknown
hr: prezime nepoznato

en: (person with unknown name)
hr: (osoba s nepoznatim imenom)

en: birth event missing
hr: događaj rođenja nedostaje

en: person not complete
hr: podaci osobe nisu potpuni

en: (unknown person)
hr: (nepoznata osoba)

en: %(name1)s and %(name2)s
hr: %(name1)s i %(name2)s

en: marriage event missing
hr: događaj sklapanja braka nedostaje

en: relation type unknown
hr: vrsta veze nepoznata

en: family not complete
hr: nepotpuna obitelj

en: date unknown
hr: datum nepoznat

en: date incomplete
hr: datum nepotpun

en: place unknown
hr: mjesto nepoznato

en: spouse missing
hr: supružnik nedostaje

en: father missing
hr: otac nedostaje

en: mother missing
hr: majka nedostaje

en: parents missing
hr: roditelji nedostaju

en: Family Lines Graph
hr: Dijagram obiteljskih grana

en: Produces family line graphs using Graphviz.
hr: Izrađuje dijagram obiteljskih grana, koristeći Graphviz.

en: Hourglass Graph
hr: Dijagram u obliku pješčanog sata

en: Produces an hourglass graph using Graphviz.
hr: Izrađuje dijagram u obliku pješčanog sata, koristeći Graphviz.

en: Relationship Graph
hr: Dijagram srodstva

en: Produces relationship graphs using Graphviz.
hr: Izrađuje dijagram srodstva, koristeći Graphviz.

en: B&W outline
hr: Crno-bijeli rub

en: Colored outline
hr: Obojani rub

en: Color fill
hr: Obojana polja

en: Descendants <- Ancestors
hr: Potomci ← Preci

en: Descendants -> Ancestors
hr: Potomci → Preci

en: Descendants <-> Ancestors
hr: Potomci ↔︎ Preci

en: Descendants - Ancestors
hr: Potomci – Preci

en: Both
hr: Oba

en: Follow parents to determine "family lines"
hr: Prati roditelje za utvrđivanje obiteljskih grana

en: Parents and their ancestors will be considered when determining "family lines".
hr: Roditelji i njihovi preci će biti uzeti u obzir pri utvrđivanju obiteljskih grana.

en: Follow children to determine "family lines"
hr: Prati djecu za utvrđivanje obiteljskih grana

en: Children will be considered when determining "family lines".
hr: Djeca će biti uzeta u obzir pri utvrđivanju obiteljskih grana.

en: Try to remove extra people and families
hr: Pokušaj ukloniti suvišne osobe i obitelji

en: People and families not directly related to people of interest will be removed when determining "family lines".
hr: Osobe i obitelji, koje nisu u izravnom srodtsvu s odabranim osobama, će biti izuzete pri utvrđivanju obiteljskih grana.

en: Arrowhead direction
hr: Smjer strelice

en: Choose the direction that the arrows point.
hr: Odaberi smjer strelica.

en: Graph coloring
hr: Boje dijagrama

en: Males will be shown with blue, females with red, unless otherwise set above for filled. If the sex of an individual is unknown it will be shown with gray.
hr: Muške osobe će se prikazati plavom bojom, ženske crvenom, ukoliko nisu određene druge boje. Osobe nepoznatog spola će se prikazati sivom bojom.

en: Rounded corners
hr: Zaobljeni kutovi

en: Use rounded corners e.g. to differentiate between women and men.
hr: Koristi zaobljene kutove, npr. za razlikovanje ženskih i muških osoba.

en: Use subgraphs
hr: Koristi podgrafove

en: Subgraphs can help Graphviz position spouses together, but with non-trivial graphs will result in longer lines and larger graphs.
hr: Poddijagrami pomažu Graphvizu u smještanju supružnika bliže jedan drugome. Kod složenijih dijagrama, oni prouzročuju duže spojne crte i veći dijagram.

en: People of Interest
hr: Ključne osobe

en: People of interest
hr: Ključne osobe

en: People of interest are used as a starting point when determining "family lines".
hr: Ključne osobe se koriste kao polazišna točka pri utvrđivanju obiteljskih grana.

en: Limit the number of ancestors
hr: Ograniči broj predaka

en: Whether to limit the number of ancestors.
hr: Da li ograničiti broj predaka.

en: The maximum number of ancestors to include.
hr: Maksimalni broj uključenih predaka.

en: Limit the number of descendants
hr: Ograniči broj potomaka

en: Whether to limit the number of descendants.
hr: Da li ograničiti broj potomaka.

en: The maximum number of descendants to include.
hr: Maksimalni broj uključenih potomaka.

en: Include dates
hr: Uključi datume

en: Whether to include dates for people and families.
hr: Da li uključiti datume za osobe i obitelji.

en: Limit dates to years only
hr: Ograniči prikaz datuma na godinu

en: Prints just dates' year, neither month or day nor date approximation or interval are shown.
hr: Ispisuje samo godinu datuma, ne prikazuje mjesec ili dan, niti približne datume ili intervale.

en: Whether to include placenames for people and families.
hr: Da li uključiti imena mjesta za osobe i obitelji.

en: Include the number of children
hr: Uključi broj djece

en: Whether to include the number of children for families with more than 1 child.
hr: Da li uključiti broj djece za obitelji s više od jednog djeteta.

en: Include thumbnail images of people
hr: Uključi sličice osoba

en: Whether to include thumbnail images of people.
hr: Da li uključiti sličice osoba.

en: Thumbnail location
hr: Pozicija sličice

en: Above the name
hr: Iznad imena

en: Beside the name
hr: Pored imena

en: Where the thumbnail image should appear relative to the name
hr: Gdje prikazati sličicu u odnosu na ime

en: Thumbnail size
hr: Veličina sličice

en: Size of the thumbnail image
hr: Veličina sličice

en: Family Colors
hr: Boje obitelji

en: Family colors
hr: Boje obitelji

en: Colors to use for various family lines.
hr: Boje za prikaz raznih obiteljskih grana.

en: The color to use to display men.
hr: Boja za prikaz muškaraca.

en: The color to use to display women.
hr: Boja za prikaz žena.

en: The color to use to display people who are neither men nor women.
hr: Boja za prikaz osoba koje nisu muškog niti ženskog spola.

en: The color to use when the gender is unknown.
hr: Boja za prikaz osoba nepoznatog spola.

en: The color to use to display families.
hr: Boja za prikaz obitelji.

en: You did not specify anybody
hr: Nitko nije odabran

en: Number of people in database:
hr: Broj osoba u bazi podataka:

en: Number of people of interest:
hr: Broj odabranih osoba:

en: Number of families in database:
hr: Broj obitelji u bazi podataka:

en: Number of families of interest:
hr: Broj odabranih obitelji:

en: Additional people removed:
hr: Dodatne osobe su uklonjene:

en: Additional families removed:
hr: Dodatne obitelji su uklonjene:

en: Initial list of people of interest:
hr: Prvobitni popis odabranih osoba:

en: {number_of} child | {number_of} children
hr[0]: {number_of} dijete
hr[1]: {number_of} djece
hr[2]: {number_of} djece

en: father: %s
hr: otac: %s

en: mother: %s
hr: majka: %s

en: child: %s
hr: dijete: %s

en: Center -> Others
hr: Centar → ostali

en: Center <- Others
hr: Centar ← ostali

en: Center <-> Other
hr: Centar ↔︎ ostali

en: Center - Other
hr: Centar – ostali

en: The Center person for the graph
hr: Središnja osoba za dijagram

en: Max Descendant Generations
hr: Najveći broj generacija potomaka

en: The number of generations of descendants to include in the graph
hr: Broj generacija potomaka uključenih u dijagram

en: Max Ancestor Generations
hr: Najveći broj generacija predaka

en: The number of generations of ancestors to include in the graph
hr: Broj generacija predaka uključenih u dijagram

en: Males will be shown with blue, females with red.  If the sex of an individual is unknown it will be shown with gray.
hr: Muške osobe će se prikazati plavom bojom, ženske crvenom. Osobe nepoznatog spola će se prikazati sivom bojom.

en: Use rounded corners
hr: Koristi zaobljene kutove

en: Use rounded corners to differentiate between women and men.
hr: Koristi zaobljene kutove za razlikovanje ženskih i muških osoba.

en: Graph Style
hr: Stil dijagrama

en: Force Ahnentafel order
hr: Prisili redoslijed ploče predaka

en: Force Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel layout order for all ancestors, so that fathers are always on the left branch and mothers are on the right branch.
hr: Prisili (Sosa/Sosa-Stradonitz/Ploča predaka) raspored redoslijeda za sve pretke, tako da se očevi uvijek nalaze na lijevoj grani a majke na desnoj.

en: Ahnentafel number visible
hr: Broj ploče predaka vidljiv

en: Show Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel number.
hr: Prikaži Sosa / Sosa-Stradonitz / broj ploče predaka.

en: Show symbols for events
hr: Prikaži simbole za događaje

en: Show genealogical symbols for birth, marriage and death events.
hr: Prikaži genealoške simbole za događaje rođenja, braka i smrti.

en: Generating report
hr: Generiranje izvještaja

en: Determines what people are included in the graph
hr: Određuje koje su osobe uključene u dijagram

en: Use hexagons
hr: Koristi šesterokute

en: Use hexagons to differentiate those of unknown gender.
hr: Koristi šesterokute za razlikovanje osoba bez poznatog spola.

en: Dates and/or Places
hr: Datumi i/ili mjesta

en: Do not include any dates or places
hr: Ne uključuj datume niti mjesta

en: Include (birth, marriage, death) dates, but no places
hr: Uključi datume (rođenje, brak i smrt), ali ne mjesta

en: Include (birth, marriage, death) dates, and places
hr: Uključi datume (rođenje, brak i smrt) i mjesta

en: Include (birth, marriage, death) dates, and places if no dates
hr: Uključi datume (rođenje, brak i smrt) i mjesta, ako nema datuma

en: Include (birth, marriage, death) years, but no places
hr: Uključi godine (rođenje, brak i smrt), ali ne mjesta

en: Include (birth, marriage, death) years, and places
hr: Uključi godine (rođenje, brak i smrt) i mjesta

en: Include (birth, marriage, death) places, but no dates
hr: Uključi mjesta (rođenje, brak i smrt), ali ne datume

en: Include (birth, marriage, death) dates and places on same line
hr: Uključi datume (rođenje, brak i smrt) i mjesta, u istom retku

en: Whether to include dates and/or places
hr: Da li uključiti datume i/ili mjesta

en: Show all family nodes
hr: Prikaži sva obiteljska čvorišta

en: Show family nodes even if the output contains only one member of the family.
hr: Prikaži čvorove obitelji čak i ako rezultat sadrži samo jednog člana obitelji.

en: Include URLs
hr: Uključi URL adrese

en: Include a URL in each graph node so that PDF and imagemap files can be generated that contain active links to the files generated by the 'Narrated Web Site' report.
hr: Uključi URL u svako čvorište dijagrama, za generiranje PDF i imagemap datoteka s aktivnim poveznicama na stranice koje su generirane izvještajem „Narativna web stranica”.

en: Include relationship to center person
hr: Uključi srodstvo sa središnjom osobom

en: Whether to show every person's relationship to the center person
hr: Da li prikazati vezu svake osobe sa središnjom osobom

en: Whether to include thumbnails of people.
hr: Da li uključiti sličice osoba.

en: Thumbnail Location
hr: Pozicija sličice

en: Include occupation
hr: Uključi zanimanje

en: Do not include any occupation
hr: Ne uključuj zanimanje

en: Include description of most recent occupation
hr: Uključi opis posljenjeg zanimanja

en: Include date, description and place of all occupations
hr: Dodaj datum, opis i mjesto svih zanimanja

en: Whether to include the last occupation
hr: Da li uključiti posljednje zanimanje

en: Include relationship debugging numbers also
hr: Uključi i brojeve, dobivene traženjem grešaka u srodstvu

en: Whether to include 'Ga' and 'Gb' also, to debug the relationship calculator
hr: Da li uključiti „Ga” i „Gb”, za ispravljanje kalkulator srodstva

en: Indicate non-birth relationships with dotted lines
hr: Označi nekrvna srodstva točkastim crtama

en: Non-birth relationships will show up as dotted lines in the graph.
hr: Nekrvna srodstva će biti prikazana točkastim crtama u dijagramu.

en: Show family nodes
hr: Prikaži obiteljska čvorišta

en: Families will show up as ellipses, linked to parents and children.
hr: Obitelji će biti prikazane kao elipse, povezane s roditeljima i djecom.

en: Parent grouping
hr: Grupiranje roditelja

en: Parents together
hr: Roditelji zajedno

en: Parents offset
hr: Roditelji odmaknuti

en: In the 'Normal' setting parents will be located to keep most lines short.
    The 'Parents together' setting can help position spouses next to each other, but with non-trivial graphs will result in longer lines and larger graphs.
    The Parents offset setting will also try to put spouses near each other, however they will be offset from each other.  This will tend to make graphs with many people in a generation more square.
hr: U postavci „Normalno”, roditelji će biti smješteni kako bi većina redaka bila kratka.
    Postavka „Roditelji zajedno” može pomoći da se supružnici smjeste jedan pored drugog, ali s kompleknim dijagramima rezultirat će dužim redcima i većim dijagramima.
    Postavka za odmak roditelja također će pokušati približiti supružnike, ali će biti odmaknuti. To će prouzročiti da dijagrami s mnogo ljudi u generaciji budu kvadratniji.

en: Import data from CSV files
hr: Uvoz podataka iz CSV datoteke

en: Import data from GeneWeb files
hr: Uvoz podataka iz GeneWeb datoteke

en: Gramps package (portable XML)
hr: Gramps paket (prijenosni XML)

en: Import data from a Gramps package (an archived XML Family Tree together with the media object files).
hr: Uvezi podatke iz Gramps paketa (arhivirani rodoslov u XML formatu zajedno s datotekama medijskih objekata).

en: Gramps XML Family Tree
hr: Gramps XML rodoslov

en: The Gramps XML format is a text version of a Family Tree. It is read-write compatible with the present Gramps database format.
hr: Gramps XML format je tekstualna verzija rodoslova. Kompatibilan je sa sadašnjom verzijom formata Gramps baze podataka za čitanje i pisanje.

en: Gramps 2.x database
hr: Gramps 2.x baza podataka

en: Import data from Gramps 2.x database files
hr: Uvoz podataka iz Gramps 2.x baze podataka

en: Import data from Pro-Gen files
hr: Uvoz podataka iz Pro-Gen datoteke

en: Import data from vCard files
hr: Uvoz podataka iz vCard datoteka

en: Bad references
hr: Loše reference

en: %s could not be opened
hr: nije bilo moguće otvoriti %s

en: Results
hr: Rezultati

en: done
hr: gotovo

en: given name
hr: ime

en: call
hr: upotrebno

en: nick
hr: nadimak

en: Nick
hr: Nadimak

en: nick_name
hr: nadimak

en: tag
hr: oznaka

en: title
hr: naslov

[ctx: Person or Place]
en: title
hr: ime

en: gender
hr: spol

en: source
hr: izvor

en: note
hr: zabilješka

en: birth place
hr: mjesto rođenja

en: birth place id
hr: ID mjesta rođenja

en: birth date
hr: datum rođenja

en: birth source
hr: izvor rođenja

en: baptism place
hr: mjesto krštenja

en: baptism place id
hr: ID mjesta krštenja

en: baptism date
hr: datum krštenja

en: baptism source
hr: izvor podataka o krštenju

en: burial place
hr: mjesto pokoba

en: burial place id
hr: ID mjesta pokoba

en: burial date
hr: datum pokoba

en: burial source
hr: izvor pokoba

en: death place
hr: mjesto smrti

en: death place id
hr: ID mjesta smrti

en: death date
hr: datum smrti

en: death source
hr: izvor smrti

en: death cause
hr: uzrok smrti

en: person
hr: osoba

en: occupationdescr
hr: opis zanimanja

en: Occupation description
hr: Opis zanimanja

en: occupationdate
hr: datum zanimanja

en: Occupation date
hr: Datum zanimanja

en: occupationplace
hr: mjesto zanimanja

en: Occupation place
hr: Mjesto zanimanja

en: occupationplace_id
hr: ID mjesta zanimanja

en: Occupation place id
hr: ID mjesta zanimanja

en: occupationsource
hr: izvor zanimanja

en: Occupation source
hr: Izvor zanimanja

en: residence date
hr: datum prebivališta

en: residencedate
hr: datum prebivališta

en: residenceplace
hr: mjesto prebivališta

en: residence place
hr: mjesto prebivališta

en: residenceplace_id
hr: ID mjesta prebivališta

en: residence place id
hr: ID mjesta prebivališta

en: residencesource
hr: izvor prebivališta

en: residence source
hr: izvor prebivališta

en: attribute type
hr: vrsta svojstva

en: attributetype
hr: vrsta svojstva

en: attributevalue
hr: vrijednost svojstva

en: attribute value
hr: vrijednost svojstva

en: attributesource
hr: izvor svojstva

en: attribute source
hr: izvor svojstva

en: child
hr: dijete

en: mother
hr: majka

en: parent2
hr: roditelj2

en: father
hr: otac

en: parent1
hr: roditelj1

en: marriage
hr: brak

en: place
hr: mjesto

en: place id
hr: ID mjesta

en: name
hr: ime

en: type
hr: vrsta

en: latitude
hr: zemljopisna širina

en: longitude
hr: zemljopisna dužina

en: code
hr: oznaka

en: enclosed by
hr: obuhvaćeno

en: enclosed_by
hr: o_buhvaćeno

en: format error: line %(line)d: %(zero)s
hr: greška u formatu: redak %(line)d: %(zero)s

en: CSV Import
hr: CVS uvoz

en: Reading data...
hr: Učitavanje podataka ...

en: CSV import
hr: CVS uvoz

en: Import Complete: {number_of} second | Import Complete: {number_of} seconds
hr[0]: Uvoz završen za: {number_of} sekundu
hr[1]: Uvoz završen za: {number_of} sekunde
hr[2]: Uvoz završen za: {number_of} sekundi

en: The following IDs were referenced but not found:
hr: Sljedeće ID oznake su referencirane ali nisu pronađene:

en: Gramps - GEDCOM Encoding
hr: Gramps – GEDCOM kodiranje

en: GEDCOM Encoding
hr: GEDCOM kodiranje

en: This GEDCOM file has identified itself as using ANSEL encoding. Sometimes, this is in error. If the imported data contains unusual characters, undo the import, and override the character set by selecting a different encoding below.
hr: Ova GEDCOM datoteka navodno koristi ANSEL kodiranje. Ponekad je to pogrešno naznačeno. Ako uvezeni podaci sadrže neobična i nečitljiva slova, vrati se jedan korak unazad i promijeni način kodiranja u jedan od dolje navedenih.

en: Encoding:
hr: Kodiranje:

en: Invalid GEDCOM file
hr: Neispravna GEDCOM datoteka

en: %s could not be imported
hr: Nije bilo moguće uvesti %s

en: Error reading GEDCOM file
hr: Greška prilikom čitanja GEDCOM datoteke

en: Accomplishment
hr: Dostignuće

en: Acquisition
hr: Akvizicija

en: Adhesion
hr: Adhezijski ugovor

en: Award
hr: Nagrada

en: Change Name
hr: Promjena imena

en: Circumcision
hr: Obrezivanje

en: Military Demobilisation
hr: Vojna demobilizacija

en: Dotation
hr: Donacija

en: Excommunication
hr: Ekskomunikacija

en: LDS Family Link
hr: CIK obiteljska poveznica

en: Funeral
hr: Pogreb

en: Hospitalisation
hr: Bolničko liječenje

en: Illness
hr: Bolest

en: List Passenger
hr: Popis putnika

en: Military Distinction
hr: Vojno odlikovanje

en: Militaty Mobilisation
hr: Vojna mobilizacija

en: Military Promotion
hr: Vojno unapređenje

en: LDS Seal to child
hr: CIK vječno vezanje s djetetom

en: Sold property
hr: Prodano vlasništvo

en: No mention
hr: Nije spomenuto

en: Separated
hr: Rastavljeni

en: GeneWeb import
hr: GeneWeb uvoz

en: Invalid date {date} in {gw_snippet}, preserving date as text.
hr: Neispravan datum {date} u {gw_snippet}, datum je očuvan kao tekst.

en: Could not create media directory %s
hr: Nije bilo moguće stvoriti direktorij medija: %s

en: Media directory %s is not writable
hr: Zabranjeno je pisati u mapu medija %s

en: Media directory %s exists. Delete it first, then restart the import process
hr: Direktorij medija %s već postoji. Najprije ga izbriši, a zatim ponovi postupak uvoza

en: Error extracting into %s
hr: Greška prilikom otpakiravanja u %s

en: Base path for relative media set
hr: Postavke relativna staze medija

en: The base media path of this Family Tree has been set to %s. Consider taking a simpler path. You can change this in the Preferences, while moving your media files to the new position, and using the media manager tool, option 'Replace substring in the path' to set correct paths in your media objects.
hr: Osnovna staza za medije ovog rodoslova je %s. Razmisli o upotrebi jednostavnije staze. Nju možeš promijeniti u postavkama. Pomakni tvoje medijske datoteke na novo mjesto, a zatim koristeći upravljač medija, koristi opciju „Zamijeni podniz znakova u stazi”, te postavi točnu stazu do tvojih medijskih objekata.

en: Cannot set base media path
hr: Nije moguće postaviti osnovnu stazu medija

en: The Family Tree you imported into already has a base media path: %(orig_path)s. The imported media objects however are relative from the path %(path)s. You can change the media path in the Preferences or you can convert the imported files to the existing base media path. You can do that by moving your media files to the new position, and using the media manager tool, option 'Replace substring in the path' to set correct paths in your media objects.
hr: Rodoslov u koji su uvezeni podatci, koristi osnovnu stazu do medija: %(orig_path)s. Uvezeni medijski objekti koriste relativnu stazu u odnosu na: %(path)s. Možeš promijeniti stazu do medija u postavkama ili ju pretvoriti u već postojeću osnovnu stazu medija. Možeš to učiniti premještanjem medijskih datoteka na novo mjesto, te u upravljaču medija koristiti opciju „Zamijeni podniz znakova u stazi”, za postavljanje točne staze do tvojih medijskih objekata.

en: %s could not be opened
hr: Nije bilo moguće otvoriti %s

en: The Database version is not supported by this version of Gramps.You should use an old copy of Gramps at version 3.0.x and import your database into that version. You should then export a copy of your data to Gramps XML (Family Tree). Then you should upgrade to the latest version of Gramps (for example this version), create a new empty database and import the Gramps XML into that version. Please refer to:%(gramps_wiki_migrate_two_to_three_url)s
hr: Ova verzija Grampsa ne podržava verziju baze podataka. Koristi jednu staru kopiju Grampsa verzije 3.0.x i uvezi tvoju bazu podataka u tu verziju. Zatim izvezi kopiju tvojih podataka u Gramps XML (Rodoslov). Zatim nadogradi na najnoviju Gramps verziju (npr. ovu verziju), stvori novu praznu bazu podataka te uvezi Gramps XML u tu verziju. Pogledaj: %(gramps_wiki_migrate_two_to_three_url)s

en: _Ok
hr: _U redu

en: Source reference
    (out of Settings)
hr: Referenca izvora
    (izvan postavki)

en: Source reference text
    (Text & import Filename).
hr: Tekst reference izvora
    (Tekst i uvezi datoteku).

en: Source attribute text
    (Text, import Filename & (System-)Date).
hr: Tekst svojstva izvora
    (Tekst, uvezi datoteku i (sustavom određeni) datum).

en: Citation reference.
hr: Referenca citata.

en: Citation confidence level
    (Very low - very high).
hr: Razina pouzdanosti citata
    (Vrlo visoka – vrlo niska).

en: Citation volume/page text
    (Text & (System-)Date).
hr: Tekst izdanja/stranice citata
    (Tekst i (sustavom određeni) datum).

en: Citation attribute text
    (Text, import Filename & (System-)Date).
hr: Tekst svojstva citata
    (Tekst, uvezi datoteku i (sustavom određen) datum).

en: Import Text
hr: Uvezi tekst

en: Default Tagtext
    (out of Settings).
hr: Standardni označeni tekst
    (izvan postavki).

en: Import Filename.
hr: Uvezi datoteku.

en: Default (System-)Date.
hr: Standardni (sustavom određeni) datum.

en: Combined default text + filename + date.
hr: Sjedinjeni standardni tekst + datoteka + datum.

en: Copy Default Text
    to all Tag Text'.
hr: Kopiraj standardni tekst
    u sav označeni tekst.

en: Copy Default Filename
    to all sensitive Tag Text'.
hr: Kopiraj standardno ime datoteke
    u sav osjetljiv označeni tekst.

en: Copy Default Date
    to all sensitive Tag Text'.
hr: Kopiraj standardni datum
    u sav osjetljiv označeni tekst.

en:   Objects
hr:   Objekti

en: Enable/Disable
    all object tags.
hr: Aktiviraj/deaktiviraj
    sve oznake objekata.

en: Tag Text
hr: Tekst oznake

en: Import Objects
hr: Uvezi objekte

en: Enable/Disable
    Person import.
hr: Aktiviraj/deaktiviraj
    uvoz osobe.

en: Enable/Disable
    Family import.
hr: Aktiviraj/deaktiviraj
    uvoz obitelji.

en: Enable/Disable
    Child import.
hr: Aktiviraj/deaktiviraj
    uvoz djeteta.

en: Use original Person
    Identifier as Gramps ID.
hr: Koristi originalni identifikator
    osobe kao Gramps ID oznaku.

en: Use original Family
    Identifier as Gramps ID.
hr: Koristi originalni identifikator
    obitelji kao Gramps ID oznaku.

en: Identifier
hr: Identifikator

en: Name change
hr: Promjena imena

en: Event date
hr: Datum događaja

en: Store birth date in
    event description.
hr: Spremi datum rođenja u
    opis događaja.

en: Store death date in
    event description.
hr: Spremi datum smrti u
    opis događaja.

en: Diverse
hr: Razno

en: REFN
hr: Referentni broj

en: Store REFN number
    in event description.
hr: Spremi REFN broj
    u opis događaja.

en: Use death information
    as cause of death event.
hr: Koristi informacije o smrti
    kao uzrok događaja smrti.

en: (-cause)
hr: (-uzrok)

en: Male surname
hr: Muško prezime

en: Change name of male
    to e.g. wifes name.
hr: Promijeni ime muškarca
    u npr. ime žene.

en: Female surname
hr: Žensko prezime

en: Change name of female
    to e.g. husbands name.
hr: Promijeni ime žene
    u npr. ime muža.

en: Option
hr: Opcija

[ctx: manual]
en: Import_from_another_genealogy_program
hr: Uvezi_iz_nekog_drugog_genealoškog_programa

en: Import from Pro-Gen (%s)
hr: Uvoz iz Pro-Gen (%s)

en: Pro-Gen data error
hr: Pro-Gen greška u podacima

en: Import Pro-Gen
hr: Uvezi Pro-Gen

en: Line %(line)5d: %(prob)s
hr: Redak %(line)5d: %(prob)s

en: vCard import
hr: vCard uvoz

en: vCard import report: No errors detected
hr: Izvještaj vCard uvoza: Nisu otkrivene greške

en: vCard import report: %s errors detected
hr: Izvještaj vCard uvoza: Broj otkrivenih grešaka: %s

en: Token >%(token)s< unknown. line skipped: %(line)s
hr: Token >%(token)s< nepoznat. Preskočeni redak: %(line)s

en: BEGIN property not properly closed by END property, Gramps can't cope with nested vCards.
hr: Svojstvo BEGIN nije pravilno zatvoreno svojstvom END. Gramps ne može baratati s ugniježđenim vCard karticama.

en: Import of vCards version %s is not supported by Gramps.
hr: Gramps ne podržava uvoz VCards verziju %s.

en: The vCard is malformed. It is missing the compulsory N property, so there is no name; skip it.
hr: vCard je nepotpun. Nedostaje obavezno svojstvo N, tako da ne postoji ime; preskoči.

en: The vCard is malformed. It is missing the compulsory FN property, get name from N alone.
hr: vCard je nepotpun. Nedostaje obavezno svojstvo FN, preuzmi ime samo od N.

en: The vCard is malformed. Wrong number of name components.
hr: vCard je nepotpun, krivi broj komponenata imena.

en: Invalid date in BDAY {vcard_snippet}, preserving date as text.
hr: Neispravan datum u BDAY {vcard_snippet}, datum je očuvan kao tekst.

en: Date {vcard_snippet} not in appropriate format yyyy-mm-dd, preserving date as text.
hr: Datum {vcard_snippet} ne odgovara formatu gggg-mm-dd, datum je očuvan kao tekst.

en: %(event_name)s of %(family)s
hr: %(event_name)s od %(family)s

en: %(event_name)s of %(person)s
hr: %(event_name)s od %(person)s

en: Error reading %s
hr: Greška u čitanju %s

en: The file is probably either corrupt or not a valid Gramps database.
hr: Datoteka je ili oštećena ili se radi o neispravnoj Gramps bazi podataka.

en:   {id1} - {text} with {id2}
hr:   {id1} – {text} sa {id2}

en:   {obj} {id1} with {id2}
hr:   {obj} {id1} sa {id2}

en: Sources
hr: Izvori

en: Number of new objects imported:
hr: Broj novo uvezenih objekata:

en: 
    The imported file was not self-contained.
    To correct for that, %(new)d objects were created and
    their typifying attribute was set to 'Unknown'.
    The breakdown per category is depicted by the
    number in parentheses. Where possible these
    'Unknown' objects are referenced by note %(unknown)s.
hr: 
    Uvezena datoteka nije potpuna.
    U sklopu ispravljanja, %(new)d objekata je stvoreno, a
    njihova tipizirana svojstva su postavljena na „Nepoznato”.
    Raspodjela na kategorije je prikazana brojem u zagradama.
    Gdjegod moguće, objekti s oznakom „Nepoznato” su
    referencirani bilješkom %(unknown)s.

en: 
    Media objects with relative paths have been
    imported. These paths are considered relative to
    the media directory you can set in the preferences,
    or, if not set, relative to the user's directory.
hr: 
    Medijski objekti s relativnom stazom su uvezeni.
    Ove staze su relativne prema medijskom direktoriju
    kojeg možeš odrediti u postavkama, ili ako nije
    određen, su relativne prema korisničkom direktoriju.

en: 
    Objects that are candidates to be merged:
hr: 
    Objekti, koji su kandidati za spajanje:

en: The Gramps Xml you are trying to import is malformed.
hr: Gramps Xml koji pokušavaš uvesti nije pravilnog oblika.

en: Attributes that link the data together are missing.
hr: Svojstva koja povezuju podatke nedostaju.

en: Gramps XML import
hr: Gramps XML uvoz

en: Could not change media path
hr: Nije bilo moguće promijeniti stazu do medija

en: The opened file has media path %s, which conflicts with the media path of the Family Tree you import into. The original media path has been retained. Copy the files to a correct directory or change the media path in the Preferences.
hr: Staza otvorene datoteke %s kosi se sa stazom medija rodoslova, u koji uvoziš. Zadržana je originalna staza medija. Kopiraj datoteke u ispravni direktorij ili promijeni stazu medija u postavkama.

en: The .gramps file you are importing does not contain information about the version of Gramps with, which it was produced.
    
    The file will not be imported.
hr: .gramps datoteka koju pokušavaš uvesti, ne sadrži podatke o Gramps verziji s kojom je stvorena.
    
    Datoteka se neće uvesti.

en: Import file misses Gramps version
hr: Datoteka za uvoz ne sadrži podatak o Gramps verziji

en: The .gramps file you are importing was made by version %(newer)s of Gramps, while you are running an older version %(older)s. The file will not be imported. Please upgrade to the latest version of Gramps and try again.
hr: .gramps datoteka koju pokušavaš uvesti je stvorena s Gramps verzijom %(newer)s. Ti koristiš stariju verziju %(older)s. Datoteka se neće uvesti. Nadogradi Gramps na najnoviju verziju i pokušaj ponovo.

en: The .gramps file you are importing was made by version %(oldgramps)s of Gramps, while you are running a more recent version %(newgramps)s.
    
    The file will not be imported. Please use an older version of Gramps that supports version %(xmlversion)s of the xml.
    See
      %(gramps_wiki_xml_url)s
     for more info.
hr: .gramps datoteka koju pokušavaš uvesti je stvorena s Gramps verzijom %(oldgramps)s. Ti koristiš noviju verziju %(newgramps)s.
    
    Datoteka se neće uvesti. Koristi stariju Gramps verziju, koja podržava verziju %(xmlversion)s xml formata.
    Za detaljne informacije, pogledaj
      %(gramps_wiki_xml_url)s.

en: The file will not be imported
hr: Datoteka se neće uvesti

en: The .gramps file you are importing was made by version %(oldgramps)s of Gramps, while you are running a much more recent version %(newgramps)s.
    
    Ensure after import everything is imported correctly. In the event of problems, please submit a bug and use an older version of Gramps in the meantime to import this file, which is version %(xmlversion)s of the xml.
    See
      %(gramps_wiki_xml_url)s
    for more info.
hr: .gramps datoteka koju pokušavaš uvesti je stvorena s Gramps verzijom %(oldgramps)s. Ti koristiš noviju verziju %(newgramps)s.
    
    Provjeri ispravnost i cjelovitost uvezenih podataka. U slučaju problema prijavi grešku, a u međuvremenu koristi stariju verziju Grampsa za uvoz podataka, a to je verzija %(xmlversion)s xml formata.
    Za detaljne informacije, pogledaj
      %(gramps_wiki_xml_url)s.

en: Old xml file
hr: Stara XML datoteka

en: Witness name: %s
hr: Ime svjedoka: %s

en: Any event reference must have a 'hlink' attribute.
hr: Svaka referenca događaja mora imati „hlink” svojstvo.

en: Any person reference must have a 'hlink' attribute.
hr: Svaka referenca osobe mora imati „hlink” svojstvo.

en: Your Family Tree groups name "%(key)s" together with "%(parent)s", did not change this grouping to "%(value)s".
hr: Grupno ime „%(key)s” zajedno sa „%(parent)s” nije promijenilo ovo grupiranje u „%(value)s”.

en: Gramps ignored a name grouping
hr: Gramps je zanemario grupiranje po imenu

en: Unknown when imported
hr: Nepoznato pri uvozu

en: Any note reference must have a 'hlink' attribute.
hr: Svaka referenca zabilješke mora imati „hlink” svojstvo.

en: Invalid date {date} in XML {xml}, preserving XML as text
hr: Neispravan datum {date} u XML-u {xml}, XML se čuva kao tekst

en: Witness comment: %s
hr: Komentar svjedoka: %s

[ctx: father]
en: Error: family '%(family)s' father '%(father)s' does not refer back to the family. Reference added.
hr: Greška: obitelj „%(family)s” otac „%(father)s” ne upućuje na obitelj. Referenca je dodana.

[ctx: mother]
en: Error: family '%(family)s' mother '%(mother)s' does not refer back to the family. Reference added.
hr: Greška: obitelj „%(family)s” majka „%(mother)s” ne upućuje na obitelj. Referenca je dodana.

[ctx: child]
en: Error: family '%(family)s' child '%(child)s' does not refer back to the family. Reference added.
hr: Greška: obitelj „%(family)s” dijete „%(child)s” ne upućuje na obitelj. Referenca je dodana.

en: Mismatch between selected extension %(ext)s and actual format.
     Writing to %(filename)s in format %(impliedext)s.
hr: Neslaganje između odabranog sufiksa %(ext)s i stvarnog formata.
    Zapisusje se u %(filename)s u formatu %(impliedext)s.

en: Common Law Marriage
hr: Nezakoniti brak

en: Destination
hr: Odredište

en: DNA
hr: DNK

en: Cause of Death
hr: Uzrok smrti

en: Employment
hr: Zaposlenje

en: Eye Color
hr: Boja očiju

en: Height
hr: Visina

en: Initiatory (LDS)
hr: Inicijator (CIK)

en: Military ID
hr: ID vojne službe

en: Mission (LDS)
hr: Misija (CIK)

en: Namesake
hr: Imenjak

en: Ordinance
hr: Obred

en: Separation
hr: Rastava

en: Weight
hr: Težina

en: Line ignored
hr: Redak je zanemaren

en: Illegal character%s
hr: Nedopušteni slovni znak%s

en: Your GEDCOM file is corrupted. It appears to have been truncated.
hr: Tvoja GEDCOM datoteka je oštećena. Čini se da je skraćena.

en: Import from GEDCOM (%s)
hr: Uvoz iz GEDCOM (%s)

en: GEDCOM import
hr: GEDCOM Uvoz

en: GEDCOM import report: No errors detected
hr: Izvještaj GEDCOM uvoza: Nisu otkrivene greške

en: GEDCOM import report: %s errors detected
hr: Izvještaj GEDCOM uvoza: Broj otkrivenih grešaka: %s

en: Line ignored as not understood
hr: Redak je zanemaren, jer nije razumljiv

en: Tag recognized but not supported
hr: Oznaka je prepoznata, ali nije podržana

en: Skipped subordinate line
hr: Podređen redak je preskočen

en: Records not imported into
hr: Podaci koji nisu uveženi u

en: Error: %(msg)s  '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) not in input GEDCOM. Record synthesised
hr: Greška: %(msg)s „%(gramps_id)s” (učitano kao @%(xref)s@) nije u unosu GEDCOM. Zapis je sintetiziran

en: Error: %(msg)s '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) not in input GEDCOM. Record with typifying attribute 'Unknown' created
hr: Greška: %(msg)s „%(gramps_id)s” (unos kao @%(xref)s@) nije u unosu GEDCOM. Stvoren je zapis s tipiziranim svojstvom „Nepoznato”

en: Error: family '%(family)s' (input as @%(orig_family)s@) person %(person)s (input as %(orig_person)s) is not a member of the referenced family. Family reference removed from person
hr: Greška: obitelj „%(family)s” (učitano kao @%(orig_family)s@) osoba %(person)s (učitano kao %(orig_person)s) nije član referencirane obitelji. Obiteljska referenca je uklonjena od osobe

en: 
    The imported file was not self-contained.
    To correct for that, %(new)d objects were created and
    their typifying attribute was set to 'Unknown'.
    Where possible these 'Unknown' objects are 
    referenced by note %(unknown)s.
hr: 
    Uvezena datoteka nije cjelokupna.
    U sklopu ispravljanja, %(new)d objekata je stvoreno, a
    njihova tipizirana svojstva su postavljeni na „Nepoznato”.
    Gdjegod moguće, objekti s oznakom „Nepoznato” su 
    referencirani zabilješkom %(unknown)s.

en: ADDR element ignored '%s'
hr: ADDR element zanemaren „%s”

en: TRLR (trailer)
hr: TRLR (trejler)

en: (Submitter):
hr: (Podnositelj):

en: GEDCOM data
hr: GEDCOM podaci

en: Unknown tag
hr: Nepoznata oznaka

en: Top Level
hr: Najviša razina

en: INDI (individual) Gramps ID %s
hr: INDI (osoba) Gramps ID %s

en: Empty Alias <NAME PERSONAL> ignored
hr: Prazni alias <OSOBNO IME> se zanemaruje

en: FAM (family) Gramps ID %s
hr: FAM (obitelj) Gramps ID %s

en: Filename omitted
hr: Datoteka izostavljena

en: Could not import %s
hr: Nije bilo moguće uvesti %s

en: Media-Type
hr: Vrsta medija

en: Multiple FILE in a single OBJE ignored
hr: Višestruki FILE u jednom OBJE se zanemaruje

en: A second PLAC ignored
hr: Jedan drugi PLAC se zanemaruje

en: Detail
hr: Detalj

en: Location already populated; ADDR ignored
hr: Lokacija je već popunjena; ADDR se zanemaruje

en: Warn: ADDR overwritten
hr: Upozorenje: ADDR prepisan

en: Citation Justification
hr: Poravnanje citata

en: REFN ignored
hr: REFN je zanemareno

en: No title - ID %s
hr: Bez naslova – ID %s

en: SOUR (source) Gramps ID %s
hr: SOUR (izvor) Gramps ID %s

en: OBJE (multi-media object) Gramps ID %s
hr: OBJE (multimedijski objekt) Gramps ID %s

en: REPO (repository) Gramps ID %s
hr: REPO (spremište) Gramps ID %s

en: Only one phone number supported
hr: Podržava se samo jedan telefonski broj

en: HEAD (header)
hr: HEAD (zaglavlje)

en: Approved system identification
hr: Odobrena indentifikacija sustava

en: Generated By
hr: Generirano sa

en: Name of software product
hr: Ime programa

en: Version number of software product
hr: Verzija programa

en: Business that produced the product: %s
hr: Proizvođač programa: %s

en: Name of source data
hr: Ime izvora podataka

en: Copyright of source data
hr: Autorsko pravo izvora podataka

en: Publication date of source data
hr: Datum objave izvora podataka

en: Import from %s
hr: Uvezi iz %s

en: Submission record identifier
hr: Identifikator prijavljenog zapisa

en: Language of GEDCOM text
hr: Jezik GEDCOM teksta

en: Import of GEDCOM file %(filename)s with DEST=%(by)s, could cause errors in the resulting database!
hr: Uvoz GEDCOM datoteke %(filename)s sa DEST=%(by)s, može prouzročiti greške u rezultirajućoj bazi podataka!

en: Look for nameless events.
hr: Traži bezimene događaje.

en: Character set
hr: Skup znakova

en: Character set and version
hr: Skup znakova i verzija

en: GEDCOM version not supported
hr: GEDCOM verzija nije podržana

en: GEDCOM version
hr: GEDCOM verzija

en: GEDCOM FORM should be in uppercase
hr: GEDCOM FORM treba pisati velikim slovima

en: GEDCOM FORM not supported
hr: GEDCOM FORM se ne podržava

en: GEDCOM form
hr: GEDCOM oblik

en: Creation date of GEDCOM
hr: Datum izrade za GEDCOM

en: Creation date and time of GEDCOM
hr: Datum i vrijeme izrade za GEDCOM

en: Empty note ignored
hr: Prazna zabilješka je zanemarena

en: NOTE Gramps ID %s
hr: ZABILJEŠKA Gramps ID %s

en: Submission: Submitter
hr: Prijava: podnositelj

en: Submission: Family file
hr: Prijava: obiteljski zapis

en: Submission: Temple code
hr: Prijava: oznaka hrama

en: Submission: Generations of ancestors
hr: Prijava: generacije predaka

en: Submission: Generations of descendants
hr: Prijava: generacije potomaka

en: Submission: Ordinance process flag
hr: Prijava: procesijska zastava obreda

en: Invalid temple code
hr: Neispravna oznaka hrama

en: Your GEDCOM file is corrupted. The file appears to be encoded using the UTF16 character set, but is missing the BOM marker.
hr: Tvoja je GEDCOM datoteka oštećena. Čini se da datoteka koristi UTF-16 kodirani skup znakova, ali joj nedostaju BOM oznake.

en: Your GEDCOM file is empty.
hr: Tvoja je GEDCOM datoteka prazna.

en: Unicode UTF-8 (recommended)
hr: Unicode UTF-8 (preporučeno)

en: Standard copyright
hr: Uobičajeno autorsko pravo

en: Creative Commons - By attribution
hr: Creative Commons – Imenovanje

en: Creative Commons - By attribution, No derivations
hr: Creative Commons – Imenovanje, Bez prerada

en: Creative Commons - By attribution, Share-alike
hr: Creative Commons – Imenovanje, Dijeli pod istim uvjetima

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial
hr: Creative Commons – Imenovanje, Nekomercijalno

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial, No derivations
hr: Creative Commons – Imenovanje, Nekomercijalno, Bez prerada

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial, Share-alike
hr: Creative Commons – Imenovanje, Nekomercijalno, Dijeli pod istim uvjetima

en: No copyright notice
hr: Bez objave o autorskom pravu

en: Invalid format
hr: Neispravan format

en: Descriptive Tags
hr: Oznake za opise

en: Date and Time Tags
hr: Oznake za datum i vrijeme

en: People Tags
hr: Oznake za osobe

en: Event Tags
hr: Oznake za događaje

en: Image Tags
hr: Oznake za slike

en: Camera Information
hr: Informacije o kameri

en: Location Tags
hr: Oznake za lokacije

en: Advanced Tags
hr: Napredne oznake

en: Rights Tags
hr: Oznake za prava

en: Keyword Tags
hr: Oznake za ključne riječi

en: Namespace
hr: Imenski prostor

en: Label
hr: Etiketa

en: %(unknown_gender_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je rođen/a %(birth_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hr: %(male_name)s je rođen %(birth_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hr: %(female_name)s je rođena %(birth_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: This person was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hr: Ova je osoba rođena %(birth_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: He was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hr: Rođen je %(birth_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: She was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hr: Rođena je%(birth_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: Born %(birth_date)s in %(birth_place)s.
hr: Rođenje %(birth_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je rođen/a %(modified_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hr: %(male_name)s je rođen %(modified_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hr: %(female_name)s je rođena %(modified_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: This person was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hr: Ova je osoba rođena %(modified_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: He was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hr: Rođen je %(modified_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: She was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hr: Rođena je %(modified_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: Born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
hr: Rođenje %(modified_date)s u mjestu %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born on %(birth_date)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je rođen/a %(birth_date)s.

en: %(male_name)s was born on %(birth_date)s.
hr: %(male_name)s je rođen %(birth_date)s.

en: %(female_name)s was born on %(birth_date)s.
hr: %(female_name)s je rođena %(birth_date)s.

en: This person was born on %(birth_date)s.
hr: Ova je osoba rođena %(birth_date)s.

en: He was born on %(birth_date)s.
hr: Rođen je %(birth_date)s.

en: She was born on %(birth_date)s.
hr: Rođena je %(birth_date)s.

en: Born %(birth_date)s.
hr: Rođenje %(birth_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born %(modified_date)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je rođen/a %(modified_date)s.

en: %(male_name)s was born %(modified_date)s.
hr: %(male_name)s je rođen %(modified_date)s.

en: %(female_name)s was born %(modified_date)s.
hr: %(female_name)s je rođena %(modified_date)s.

en: This person was born %(modified_date)s.
hr: Ova je osoba rođena %(modified_date)s.

en: He was born %(modified_date)s.
hr: Rođen je %(modified_date)s.

en: She was born %(modified_date)s.
hr: Rođena je %(modified_date)s.

en: Born %(modified_date)s.
hr: Rođenje %(modified_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je rođen/a %(month_year)s u mjestu %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
hr: %(male_name)s je rođen %(month_year)s u mjestu %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
hr: %(female_name)s je rođena %(month_year)s u mjestu %(birth_place)s.

en: This person was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
hr: Ova je osoba rođena %(month_year)s u mjestu %(birth_place)s.

en: He was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
hr: Rođen je %(month_year)s u mjestu %(birth_place)s.

en: She was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
hr: Rođena je %(month_year)s u mjestu %(birth_place)s.

en: Born %(month_year)s in %(birth_place)s.
hr: Rođenje %(month_year)s u mjestu %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(month_year)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je rođen/a %(month_year)s.

en: %(male_name)s was born in %(month_year)s.
hr: %(male_name)s je rođen %(month_year)s.

en: %(female_name)s was born in %(month_year)s.
hr: %(female_name)s je rođena %(month_year)s.

en: This person was born in %(month_year)s.
hr: Ova je osoba rođena %(month_year)s.

en: He was born in %(month_year)s.
hr: Rođen je %(month_year)s.

en: She was born in %(month_year)s.
hr: Rođena je %(month_year)s.

en: Born %(month_year)s.
hr: Rođenje %(month_year)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(birth_place)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je rođen/a u mjestu %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born in %(birth_place)s.
hr: %(male_name)s je rođen u mjestu %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born in %(birth_place)s.
hr: %(female_name)s je rođena u mjestu %(birth_place)s.

en: This person was born in %(birth_place)s.
hr: Ova je osoba rođena u mjestu %(birth_place)s.

en: He was born in %(birth_place)s.
hr: Rođen je u mjestu %(birth_place)s.

en: She was born in %(birth_place)s.
hr: Rođena je u mjestu %(birth_place)s.

en: Born in %(birth_place)s.
hr: Rođenje u mjestu %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la %(death_date)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: %(male_name)s je umro %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: %(male_name)s je umro %(death_date)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: %(female_name)s je umrla %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: %(female_name)s je umrla %(death_date)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: This person died on %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: Ova je osoba umrla %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: This person died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: Ova je osoba umrla %(death_date)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: He died on %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: Umro je %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: He died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: Umro je %(death_date)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: She died on %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: Umrla je %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: She died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: Umrla je %(death_date)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: Died %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: Umro/la je %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: Died %(death_date)s in %(death_place)s (%(age)s).
hr: Umro/la je %(death_date)s u mjestu %(death_place)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la %(death_date)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(male_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: %(male_name)s je umro %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: %(male_name)s je umro %(death_date)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(female_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: %(female_name)s je umrla %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: %(female_name)s je umrla %(death_date)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: This person died %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: Ova je osoba umrla %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: This person died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: Ova je osoba umrla %(death_date)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: He died %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: Umro je %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: He died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: Umro je %(death_date)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: She died %(death_date)s in %(death_place)s.
hr: Umrla je %(death_date)s u mjestu %(death_place)s.

en: She died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: Umrla je %(death_date)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la %(death_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la %(death_date)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s.
hr: %(male_name)s je umro %(death_date)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
hr: %(male_name)s je umro %(death_date)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s.
hr: %(female_name)s je umrla %(death_date)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
hr: %(female_name)s je umrla %(death_date)s u dobi od %(age)s godina.

en: This person died on %(death_date)s.
hr: Ova je osoba umrla %(death_date)s.

en: This person died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
hr: Ova je osoba umrla %(death_date)s u dobi od %(age)s godina.

en: He died on %(death_date)s.
hr: Umro je %(death_date)s.

en: He died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
hr: Umro je %(death_date)s u dobi od %(age)s godina.

en: She died on %(death_date)s.
hr: Umrla je %(death_date)s.

en: She died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
hr: Umrla je %(death_date)s u dobi od %(age)s godina.

en: Died %(death_date)s.
hr: Umro/la je %(death_date)s.

en: Died %(death_date)s (%(age)s).
hr: Umro/la je %(death_date)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la %(death_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la %(death_date)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(male_name)s died %(death_date)s.
hr: %(male_name)s je umro %(death_date)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
hr: %(male_name)s je umro %(death_date)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(female_name)s died %(death_date)s.
hr: %(female_name)s je umrla %(death_date)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
hr: %(female_name)s je umrla %(death_date)s u dobi od %(age)s godina.

en: This person died %(death_date)s.
hr: Ova je osoba umrla %(death_date)s.

en: This person died %(death_date)s at the age of %(age)s.
hr: Ova je osoba umrla %(death_date)s u dobi od %(age)s godina.

en: He died %(death_date)s.
hr: Umro je %(death_date)s.

en: He died %(death_date)s at the age of %(age)s.
hr: Umro je %(death_date)s u dobi od %(age)s godina.

en: She died %(death_date)s.
hr: Umrla je %(death_date)s.

en: She died %(death_date)s at the age of %(age)s.
hr: Umrla je %(death_date)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la %(month_year)s u mjestu %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la %(month_year)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
hr: %(male_name)s je umro %(month_year)s u mjestu %(death_place)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: %(male_name)s je umro %(month_year)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
hr: %(female_name)s je umrla %(month_year)s u mjestu %(death_place)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: %(female_name)s je umrla %(month_year)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: This person died in %(month_year)s in %(death_place)s.
hr: Ova je osoba umrla %(month_year)s u mjestu %(death_place)s.

en: This person died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: Ova je osoba umrla %(month_year)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: He died in %(month_year)s in %(death_place)s.
hr: Umro je %(month_year)s u mjestu %(death_place)s.

en: He died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: Umro je %(month_year)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: She died in %(month_year)s in %(death_place)s.
hr: Umrla je %(month_year)s u mjestu %(death_place)s.

en: She died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: Umrla je %(month_year)s u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: Died %(month_year)s in %(death_place)s.
hr: Smrt %(month_year)s u mjestu %(death_place)s.

en: Died %(month_year)s in %(death_place)s (%(age)s).
hr: Smrt %(month_year)s u mjestu %(death_place)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la %(month_year)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la %(month_year)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s.
hr: %(male_name)s je umro %(month_year)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
hr: %(male_name)s je umro %(month_year)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s.
hr: %(female_name)s je umrla %(month_year)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
hr: %(female_name)s je umrla %(month_year)s u dobi od %(age)s godina.

en: This person died in %(month_year)s.
hr: Ova je osoba umrla %(month_year)s.

en: This person died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
hr: Ova je osoba umrla %(month_year)s u dobi od %(age)s godina.

en: He died in %(month_year)s.
hr: Umro je %(month_year)s.

en: He died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
hr: Umro je %(month_year)s u dobi od %(age)s godina.

en: She died in %(month_year)s.
hr: Umrla je %(month_year)s.

en: She died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
hr: Umrla je %(month_year)s u dobi od %(age)s godina.

en: Died %(month_year)s.
hr: Umro/la je %(month_year)s.

en: Died %(month_year)s (%(age)s).
hr: Smrt %(month_year)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died in %(death_place)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la u mjestu %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(male_name)s died in %(death_place)s.
hr: %(male_name)s je umro u mjestu %(death_place)s.

en: %(male_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: %(male_name)s je umro u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: %(female_name)s died in %(death_place)s.
hr: %(female_name)s je umrla u mjestu %(death_place)s.

en: %(female_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: %(female_name)s je umrla u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: This person died in %(death_place)s.
hr: Ova je osoba umrla u mjestu %(death_place)s.

en: This person died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: Ova je osoba umrla u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: He died in %(death_place)s.
hr: Umro je u mjestu %(death_place)s.

en: He died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: Umro je u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: She died in %(death_place)s.
hr: Umrla je u mjestu %(death_place)s.

en: She died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
hr: Umrla je u mjestu %(death_place)s u dobi od %(age)s godina.

en: Died in %(death_place)s.
hr: Smrt u mjestu %(death_place)s.

en: Died in %(death_place)s (%(age)s).
hr: Smrt u mjestu %(death_place)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died at the age of %(age)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je umro/la u dobi od %(age)s godina.

en: %(male_name)s died at the age of %(age)s.
hr: %(male_name)s je umro u dobi od %(age)s godina.

en: %(female_name)s died at the age of %(age)s.
hr: %(female_name)s je umrla u dobi od %(age)s godina.

en: This person died at the age of %(age)s.
hr: Ova je osoba umrla u dobi od %(age)s godina.

en: He died at the age of %(age)s.
hr: Umro je u dobi od %(age)s godina.

en: She died at the age of %(age)s.
hr: Umrla je u dobi od %(age)s godina.

en: Died (%(age)s).
hr: Smrt (%(age)s).

en: %(male_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je pokopan %(burial_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Pokopan je %(burial_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je pokopana %(burial_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Pokopana je %(burial_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je pokopan/a %(burial_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba pokopana %(burial_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Pokopan/a je %(burial_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je pokopan %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: He was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
hr: Pokopan je %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je pokopana %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: She was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
hr: Pokopana je %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je pokopan/a %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: This person was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba pokopana %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: Buried %(burial_date)s%(endnotes)s.
hr: Pokopan/a %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je pokopan %(month_year)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Pokopan je %(month_year)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je pokopana %(month_year)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Pokopana je %(month_year)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je pokopan/a %(month_year)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba pokopana %(month_year)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Pokopan/a %(month_year)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je pokopan %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: Pokopan je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je pokopana %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: Pokopana je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je pokopan/a %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba pokopana %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Buried %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: Pokop %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je pokopan %(modified_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Pokopan je %(modified_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je pokopana %(modified_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Pokopana je %(modified_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je pokopan/a %(modified_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba pokopana %(modified_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Pokopan/a %(modified_date)s u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je pokopan %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Pokopan je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je pokopana %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Pokopana je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je pokopan/a %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba pokopana %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Pokop %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je pokopan u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Pokopan je u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je pokopana u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Pokopana je u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je pokopan/a u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba pokopana u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
hr: Pokopan/a u mjestu %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je pokopan%(endnotes)s.

en: He was buried%(endnotes)s.
hr: Pokopan je%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je pokopana%(endnotes)s.

en: She was buried%(endnotes)s.
hr: Pokopana je%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je pokopan/a%(endnotes)s.

en: This person was buried%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba pokopana%(endnotes)s.

en: Buried%(endnotes)s.
hr: Pokop%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten %(baptism_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je %(baptism_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena %(baptism_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je %(baptism_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a %(baptism_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena %(baptism_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštenje %(baptism_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: He was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: She was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(baptism_date)s%(endnotes)s.
hr: Krštenje %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten %(month_year)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je %(month_year)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena %(month_year)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je %(month_year)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a %(month_year)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena %(month_year)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštenje %(month_year)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: Kršten/a je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten %(modified_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je %(modified_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena %(modified_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je %(modified_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a %(modified_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena %(modified_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštenje %(modified_date)s u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Kršten/a je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštenje u mjestu %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten%(endnotes)s.

en: He was baptized%(endnotes)s.
hr: Kršten je%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena%(endnotes)s.

en: She was baptized%(endnotes)s.
hr: Krštena je%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a%(endnotes)s.

en: This person was baptized%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena%(endnotes)s.

en: Baptized%(endnotes)s.
hr: Kršten/a je%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten %(christening_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je %(christening_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena %(christening_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je %(christening_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a %(christening_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena %(christening_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštenje %(christening_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: He was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: She was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: This person was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: Christened %(christening_date)s%(endnotes)s.
hr: Krštenje %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten %(month_year)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je %(month_year)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena %(month_year)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je %(month_year)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a %(month_year)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena %(month_year)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštenje %(month_year)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Christened %(month_year)s%(endnotes)s.
hr: Kršten/a je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten %(modified_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je %(modified_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena %(modified_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je %(modified_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a %(modified_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena %(modified_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštenje %(modified_date)s u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Kršten/a je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Kršten je u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštena je u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
hr: Krštenje u mjestu %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened%(endnotes)s.
hr: %(male_name)s je kršten%(endnotes)s.

en: He was christened%(endnotes)s.
hr: Kršten je%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened%(endnotes)s.
hr: %(female_name)s je krštena%(endnotes)s.

en: She was christened%(endnotes)s.
hr: Krštena je%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened%(endnotes)s.
hr: %(unknown_gender_name)s je kršten/a%(endnotes)s.

en: This person was christened%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba krštena%(endnotes)s.

en: Christened%(endnotes)s.
hr: Kršten/a je%(endnotes)s.

en: %(male_name)s is the child of %(father)s and %(mother)s.
hr: %(male_name)s je dijete od %(father)s i %(mother)s.

en: %(male_name)s was the child of %(father)s and %(mother)s.
hr: %(male_name)s je bio dijete od %(father)s i %(mother)s.

en: This person is the child of %(father)s and %(mother)s.
hr: Ova je osoba dijete od %(father)s and %(mother)s.

en: This person was the child of %(father)s and %(mother)s.
hr: Ova je osoba bila dijete od %(father)s and %(mother)s.

en: Child of %(father)s and %(mother)s.
hr: Dijete od %(father)s i %(mother)s.

en: %(male_name)s is the son of %(father)s and %(mother)s.
hr: %(male_name)s je sin od %(father)s i %(mother)s.

en: %(male_name)s was the son of %(father)s and %(mother)s.
hr: %(male_name)s je bio sin od %(father)s i %(mother)s.

en: He is the son of %(father)s and %(mother)s.
hr: On je sin od %(father)s i %(mother)s.

en: He was the son of %(father)s and %(mother)s.
hr: Bio je sin od %(father)s i %(mother)s.

en: Son of %(father)s and %(mother)s.
hr: Sin od %(father)s i %(mother)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(father)s and %(mother)s.
hr: %(female_name)s je kći od %(father)s i %(mother)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(father)s and %(mother)s.
hr: %(female_name)s je bila kći od %(father)s i %(mother)s.

en: She is the daughter of %(father)s and %(mother)s.
hr: Ona je kći od %(father)s i %(mother)s.

en: She was the daughter of %(father)s and %(mother)s.
hr: Bila je kći od %(father)s i %(mother)s.

en: Daughter of %(father)s and %(mother)s.
hr: Kći od %(father)s i %(mother)s.

en: %(male_name)s is the child of %(father)s.
hr: %(male_name)s je dijete od %(father)s.

en: %(male_name)s was the child of %(father)s.
hr: %(male_name)s je bio dijete od %(father)s.

en: This person is the child of %(father)s.
hr: Ova je osoba dijete od %(father)s.

en: This person was the child of %(father)s.
hr: Ova je osoba bila dijete od %(father)s.

en: Child of %(father)s.
hr: Dijete od %(father)s.

en: %(male_name)s is the son of %(father)s.
hr: %(male_name)s je sin od %(father)s.

en: %(male_name)s was the son of %(father)s.
hr: %(male_name)s je bio sin od %(father)s.

en: He is the son of %(father)s.
hr: On je sin od %(father)s.

en: He was the son of %(father)s.
hr: Bio je sin od %(father)s.

en: Son of %(father)s.
hr: Sin od %(father)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(father)s.
hr: %(female_name)s je kći od %(father)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(father)s.
hr: %(female_name)s je bila kći od %(father)s.

en: She is the daughter of %(father)s.
hr: Ona je kći od %(father)s.

en: She was the daughter of %(father)s.
hr: Bila je kći od %(father)s.

en: Daughter of %(father)s.
hr: Kći od %(father)s.

en: %(male_name)s is the child of %(mother)s.
hr: %(male_name)s je dijete od %(mother)s.

en: %(male_name)s was the child of %(mother)s.
hr: %(male_name)s je bio dijete od %(mother)s.

en: This person is the child of %(mother)s.
hr: Ova je osoba dijete od %(mother)s.

en: This person was the child of %(mother)s.
hr: Ova je osoba bila dijete od %(mother)s.

en: Child of %(mother)s.
hr: Dijete od %(mother)s.

en: %(male_name)s is the son of %(mother)s.
hr: %(male_name)s je sin od %(mother)s.

en: %(male_name)s was the son of %(mother)s.
hr: %(male_name)s je bio sin od %(mother)s.

en: He is the son of %(mother)s.
hr: On je sin od %(mother)s.

en: He was the son of %(mother)s.
hr: Bio je sin od %(mother)s.

en: Son of %(mother)s.
hr: Sin od %(mother)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(mother)s.
hr: %(female_name)s je kći od %(mother)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(mother)s.
hr: %(female_name)s je bila kći od %(mother)s.

en: She is the daughter of %(mother)s.
hr: Ona je kći od %(mother)s.

en: She was the daughter of %(mother)s.
hr: Bila je kći od %(mother)s.

en: Daughter of %(mother)s.
hr: Kći od %(mother)s.

en: This person married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Udala se za %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Udala se za %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Udala se za %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Sklopljen brak sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Sklopljen brak sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Sklopljen brak sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak i sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak i sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak i sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je i %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je i %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je i %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Udala se i za %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Udala se i za %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Udala se i za %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, sklopljen brak sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, sklopljen brak sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, sklopljen brak sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Udala se za %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Udala se za %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Udala se za %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Sklopljen brak sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Sklopljen brak sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Sklopljen brak sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak i sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak i sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak i sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je i %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je i %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je i %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Udala se i za %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Udala se i za %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Udala se i za %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, sklopljen brak sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, sklopljen brak sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, sklopljen brak sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Udala se za %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Sklopljen brak sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak i sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je i %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Udala se i za %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, sklopljen brak sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Udala se za %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Sklopljen brak sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba sklopila brak i sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Oženio je i %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Udala se i za %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, sklopljen brak sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Nevjenčana veza sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Nevjenčana veza sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Nevjenčana veza sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Nevjenčana veza sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Nevjenčana veza sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Nevjenčana veza sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, nevjenčana veza sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, nevjenčana veza sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, nevjenčana veza sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Nevjenčana veza sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Nevjenčana veza sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Imao je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Imala je nevjenčanu vezu i sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Veza sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Veza sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Veza sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu i sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu i sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu i sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu i sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu i sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu i sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu i sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu i sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu i sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, veza sa %(spouse)s %(partial_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, veza sa %(spouse)s %(full_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, veza sa %(spouse)s %(modified_date)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu sa %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Veza sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Veza sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Veza sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu i sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu i sa %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu i sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu i sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu i sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu i sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu i sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu i sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu i sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, veza sa %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, veza sa %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, veza sa %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu sa %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Veza sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu i sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu i sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu i sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, veza sa %(spouse)s u mjestu %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Veza sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Ova je osoba imala vezu i sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Imao je vezu i sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Imala je vezu i sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
hr: Osim toga, veza sa %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Number of Parents
hr: Broj roditelja

en: Number of To Do Notes
hr: Broj zadataka

en: Last Changed
hr: Zadnja promjena

en: Edit the selected person
hr: Uredi odabranu osobu

en: Delete the selected person
hr: Izbriši odabranu osobu

en: Merge the selected persons
hr: Spoji odabrane osobe

en: Export View...
hr: Izvezi prikaz ...

en: _Add Bookmark
hr: _Dodaj knjižnu oznaku

en: _Home
hr: _Početna

en: _Add...
hr: _Dodaj ...

en: _Merge...
hr: _Spoji ...

[ctx: action]
en: _Edit...
hr: _Uredi ...

en: Person Filter Editor
hr: Uređivač filtra za osobe

en: Set _Home Person
hr: Postavi _početnu osobu

en: Go to the home person
hr: Idi na početnu osobu

en: Go to the next object in the history
hr: Idi na sljedeći objekt u kronologiji obrade

en: Go to the previous object in the history
hr: Idi na prethodni objekt u kronologiji obrade

en: Edit...
hr: Uredi ...

en: Forward
hr: Naprijed

en: Deleting the person will remove the person from the database.
hr: Brisanje osobe će ukloniti osobu iz baze podataka.

en: Delete Person (%s)
hr: Izbriši osobu (%s)

en: Exactly two people must be selected to perform a merge. A second person can be selected by holding down the control key while clicking on the desired person.
hr: Za spajanje se moraju odabrati točno dvije osobe. Drugu osobu možeš odabrati držeći tipku Ctrl pritisnutom te pritisnuti željenu osobu.

en: Edit the selected place
hr: Uredi odabrano mjesto

en: Delete the selected place
hr: Izbriši odabrano mjesto

en: Merge the selected places
hr: Spoji odabrana mjesta

en: No map service is available.
hr: Nijedna kartografska usluga nije dostupna.

en: Check your installation.
hr: Provjeri instalaciju.

en: No place selected.
hr: Mjesto nije odabrano.

en: You need to select a place to be able to view it on a map. Some Map Services might support multiple selections.
hr: Moraš odabrati mjesto za prikazivanje na karti. Neke kartografske usluge omogućuju višestruke odabire.

en: Place Filter Editor
hr: Uređivač filtra za mjesta

en: _Look up with Map Service
hr: _Traži pomoću kartografske usluge

en: Attempt to see selected locations with a Map Service (OpenstreetMap, Google Maps, ...)
hr: Pokušaj prikaza odabranih lokacija kartografskom uslugom (OpenstreetMap, Google Maps, ...)

en: Select a Map Service
hr: Odaberi kartografsku uslugu

en: Cannot delete place.
hr: Nije moguće izbrisati mjesto.

en: This place is currently referenced by another place. First remove the places it contains.
hr: Ovo je mjesto trenutačno referencirano drugim mjestom. Najprije ukloni mjesta koja sardži.

en: Cannot merge places.
hr: Nije moguće spojiti mjesta.

en: Exactly two places must be selected to perform a merge. A second place can be selected by holding down the control key while clicking on the desired place.
hr: Za spajanje se moraju odabrati točno dva mjesta. Drugo mjesto možeš odabrati držeći tipku Ctrl pritisnutom te pritisnuti željeno mjesto.

en: Merging these places would create a cycle in the place hierarchy.
hr: Spajanje ovih mjesta bi stvorilo petlju u hijerarhiji mjesta.

en: Provides a library for using Cairo to generate documents.
hr: Omogućuje upotrebu Cairo biblioteka za generiranje dokumenata.

en: Provides GEDCOM processing functionality
hr: Omogućuje procesuiranje GEDCOM formata

en: Provides recursive routines for reports
hr: Omogućuje rekurzivne rutine za izvještaje

en: Provides common functionality for Gramps XML import/export.
hr: Pruža osnovnu funkcionalnost Gramps XML uvoza/izvoza.

en: Provides holiday information for different countries.
hr: Pruža informacije o praznicima za različite zemlje.

en: Manages a HTML file implementing DocBackend.
hr: Upravlja HTML datotekom, koristeći „DocBackend” pozadinski sustav.

en: Common constants for html files.
hr: Uobičajene konstante za html datoteke.

en: Manages an HTML DOM tree.
hr: Upravlja HTML DOM stablom.

en: Provides base functionality for map services.
hr: Pruža osnovnu funkcionalnost za kartografsku uslugu.

en: Provides Textual Narration.
hr: Omogućuje tekstualnu naraciju.

en: Manages an ODF file implementing DocBackend.
hr: Upravlja ODF datotekom, koristeći „DocBackend” pozadinski sustav.

en: Provides the Base needed for the List People views.
hr: Pruža osnovu koja je potrebna za prikaze popisa „Osobe”.

en: Provides common functionality for Pro-Gen import
hr: Pruža osnovnu funkcionalnost za Pro-Gen uvoz

en: Provides the Base needed for the List Place views.
hr: Pruža osnovu koja je potrebna za prikaze popisa „Mjesta”.

en: Provides variable substitution on display lines.
hr: Omogućuje promjenljivu zamjenu u prikaznim redcima.

en: Provides the base needed for the ancestor and descendant graphical reports.
hr: Pruža osnovu za grafičke izvještaje o precima i potomcima.

en: Field '%(fldname)s' not found
hr: Zapis „%(fldname)s” nije pronađen

en: Not a (right) DEF file: %(dname)s
hr: Nije ispravna DEF datoteka: %(dname)s

en: Import from Pro-Gen
hr: Uvezi iz Pro-Gen-a

en: Initializing.
hr: Inicijaiziranje.

en: Not a supported Pro-Gen import file language
hr: Nepodržani jezik Pro-Gen uvozne datoteke

en: Pro-Gen import
hr: Pro-Gen uvoz

en: Saving.
hr: Spremanje.

en: Pro-Gen Import
hr: Pro-Gen uvoz

en: Date did not match: '%(text)s' (%(msg)s)
hr: Datum ne odgovara: „%(text)s” (%(msg)s)

en: Time: %s
hr: Vrijeme: %s

en: Importing persons.
hr: Uvoz osoba.

en: see address on
hr: pogledaj adresu na

en: see also address
hr: također pogledaj adresu

en: Death cause
hr: Uzrok smrti

en: Importing families.
hr: Uvoz obitelji.

en: Civil union
hr: Životno partnerstvo

en: Wedding
hr: Vjenčanje

en: future
hr: buduće

en: Adding children.
hr: Dodavanje djece.

en: Cannot find father for I%(person)s (Father=%(father))
hr: Nije moguće pronaći oca za I%(person)s (otac=%(father))

en: Cannot find mother for I%(person)s (Mother=%(mother))
hr: Nije moguće pronaći majku za I%(person)s (majka=%(mother))

en: Youngest living person
hr: Najmlađa živa osoba

en: Oldest living person
hr: Najstarija živa osoba

en: Person died at youngest age
hr: Osoba umrla u najmlađoj dobi

en: Person died at oldest age
hr: Osoba umrla u najstarijoj dobi

en: Person married at youngest age
hr: Osoba koja je sklopila brak u najmlađoj dobi

en: Person married at oldest age
hr: Osoba koja je sklopila brak u najstarijoj dobi

en: Person divorced at youngest age
hr: Osoba rastavljena u najmlađoj dobi

en: Person divorced at oldest age
hr: Osoba rastavljena u najstarijoj dobi

en: Youngest father
hr: Najmlađi otac

en: Youngest mother
hr: Najmlađa majka

en: Oldest father
hr: Najstariji otac

en: Oldest mother
hr: Najstarija majka

en: Father with most children
hr: Otac s najviše djece

en: Mother with most children
hr: Majka s najviše djece

en: Father with most grandchildren
hr: Otac s najviše unučadi

en: Mother with most grandchildren
hr: Majka s najviše unučadi

en: Couple with most children
hr: Par s najviše djece

en: Living couple married most recently
hr: Najnedavnije vjenčani, živi bračni par

en: Living couple married most long ago
hr: Najdavnije vjenčani, živi bračni par

en: Shortest past marriage
hr: Najkraći prošli brak

en: Longest past marriage
hr: Najduži prošli brak

en: Couple with smallest age difference
hr: Par s najmanjom starosnom razlikom

en: Couple with biggest age difference
hr: Par s najvećom starosnom razlikom

en: Top Left
hr: Gore lijevo

en: Top Right
hr: Gore desno

en: Bottom Left
hr: Dolje lijevo

en: Bottom Right
hr: Dolje desno

en: Tile path
hr: Staza pločica

en: The tile directory doesn't exist anymore:
    %s
    Trying to create a new one failed.
    Configure the view for the tile path and restart gramps.
hr: Mapa pločica više ne postoji:
    %s
    Pokušaj stvaranja nove mape nije uspio.
    Konfiguriraj prikaz za stazu pločica i ponovo pokreni Gramps.

en: Remove cross hair
hr: Ukloni nišanski znak

en: Add cross hair
hr: Dodaj nišanski znak

en: Unlock zoom and position
hr: Otključaj zoom i položaj

en: Lock zoom and position
hr: Zaključaj zoom i položaj

en: Add place
hr: Dodaj mjesto

en: Link place
hr: Poveži mjesto

en: Add place from kml
hr: Dodaj mjesto od kml

en: Center here
hr: Centriraj ovdje

en: Replace '%(map)s' by =>
hr: Zamijeni „%(map)s” sa =>

en: Reload all visible tiles for '%(map)s'.
hr: Osvježi sve vidljive odsječke karte za „%(map)s”.

en: Clear the '%(map)s' tiles cache.
hr: Ukloni privremenu memoriju s odsječcima karte „%(map)s”.

en: Center on this place
hr: Centriraj na ovo mjesto

en: Select a kml file used to add places
hr: Odaberi kml datoteku, koja se koristi za dodavanje mjesta

en: You will need to edit each place manually to add place type, ...
hr: Za dodavanje vrstu mjesta morat ćeš ručno urediti svako mjesto ručno, …

en: You have {places_nb} place to edit. | You have {places_nb} places to edit.
hr[0]: Postoji {places_nb} mjesto koje se treba urediti.
hr[1]: Postoje {places_nb} mjesta koja se trebaju urediti.
hr[2]: Postoje {places_nb} mjesta koja se trebaju urediti.

en: You have more than 5 places in this kml file.
hr: Imaš više o pet mjesta u ovoj kml datoteci.

en: You have at least two places with the same title.
hr: Imate najmanje dva mjesta s istim imenom.

en: The title of the places is:
    %(title)s
    The following places are similar: %(gid)s
    You should eiher rename the places or merge them.
    
    %(bold_start)sI can't proceed with your request%(bold_end)s.
hr: Ime mjesta je:
    %(title)s
    Sljedeća mjesta su slična: %(gid)s
    Preimenuj mjesta ili ih spoji.
    
    %(bold_start)sNe mogu nastaviti s tvojim upitom%(bold_end)s.

en: Nothing for this view.
hr: Nema ničega za ovaj prikaz.

en: Specific parameters
hr: Određeni parametri

en: Where to save the tiles for offline mode.
hr: Gdje spremiti odsječke karata za bezmrežnu upotrebu.

en: If you have no more space in your file system, you can remove all tiles placed in the above path.
    Be careful! If you have no internet, you'll get no map.
hr: Ukoliko nemaš dovoljno mjesta na tvom sustavu, možeš ukloniti sve odsječke karata koji se nalaze u gore navedenoj stazi.
    Pazi! Ako nemaš internetsku vezu, karta se ne može prikazati.

en: Zoom used when centering
hr: Korišteni zoom pri centriranju

en: The maximum number of places to show
hr: Maksimalni broj prikazanih mjesta

en: Use keypad for shortcuts :
    Either we choose the + and - from the keypad if we select this,
    or we use the characters from the keyboard.
hr: Koristi dodatnu tipkovnicu za prečace:
    koristi znakove „+” i „-” s dodatne tipkovnice,
    ili koristi znakove sa standardne tipkovnice.

en: The map
hr: Karta

en: Select tile cache directory for offline mode
hr: Odaberi direktorij za spremanje odsječaka karata, za bezmrežnu upotrebu.podnev

en: Can't create tile cache directory %s
hr: Nije moguće stvoriti direktorij %s za predmemoriju odsječaka karata

en: You must verify and change the tile cache
    ...
    [geography]
    ...
    path='bad/path'
    ...
    in the gramps.ini file :
    %s
    
    Before changing the gramps.ini file, you need to close Gramps
    
    The following errors are expected
hr: Moraš provjeriti i promijeniti predmemoriju pločica
    ...
    [geography]
    ...
    path='bad/path'
    ...
    u datoteci gramps.ini :
    %s
    
    Prije mijenjanja gramps.ini datoteke, moraš zatvoriti gramps
    
    Očekuju se sljedeće greške

en: Can't create tiles cache directory for '%s'.
hr: Nije moguće stvoriti direktorij za predmemoriju odsječaka karata za „%s”.

en: Place Selection in a region
hr: Odabir mjesta u nekom području

en: Choose the radius of the selection.
    On the map you should see a circle or an oval depending on the latitude.
hr: Odaberi radijus za izabrano.
    Na karti će se pojaviti krug ili elipsa, ovisno o zemljopisnoj širini.

en: 
    In the following table you may have :
     - a green row related to a selected place.
hr: 
    U sljedećoj tablici možeš imati:
     - zeleni redak koji se odnosi na odabrano mjesto.

en: 
     - a red row related to a geocoding result.
hr: 
     - crveni redak koji se odnosi na geocoding rezultat.

en: The green values in the row correspond to the current place values.
hr: Zelene vrijednosti u retku odgovaraju vrijednostima trenutačnog mjesta.

en: New place with empty fields
hr: Novo mjesto s praznim poljima

en: you have a wrong latitude for:
hr: zadana je kriva zemljopisna širina za:

en: Please, correct this before linking
hr: Ispravi ovo prije povezivanja

en: you have a wrong longitude for:
hr: zadana je kriva zemljopisna dužina za:

en: Denmark
hr: Danska

en:  parish
hr:  župa

en:  state
hr:  država

en: Latitude not within '54.55' to '69.05'
hr: Zemljopisna širina se ne nalazi između „54.55” i „69.05”

en: Longitude not within '8.05' to '24.15'
hr: Zemljopisna dužina se ne nalazi između „8.05” i „24.15”

en: Eniro map not available
hr: Eniro karta nije dostupna

en: Coordinates needed in Denmark
hr: Koordinate potrebne u Danskoj

en: Latitude and longitude,
    or street and city needed
hr: Zahtijeva zemljopisnu širinu i dužinu
    ili ulicu i grad

en: EniroMaps
hr: Eniro karte

en: Opens on kartor.eniro.se
hr: Otvara kartor.eniro.se

en: GoogleMaps
hr: Google karte

en: Open on maps.google.com
hr: Otvara maps.google.com

en: Open on openstreetmap.org
hr: Otvara openstreetmap.org

en: People and their ages the %s
hr: Osobe i njihova starost %s

en: People and their ages on %s
hr: Osobe i njihova starost na %s

en: Alive: %s
hr: Živi: %s

en: Deceased: %s
hr: Umrli: %s

en: 
    Living matches: %(alive)d, Deceased matches: %(dead)d
hr: 
    Podudarnost živih: %(alive)d, podudarnost umrlih: %(dead)d

en: Sorted events of %s
hr: Svrstani događaji za %s

en: Event Date
hr: Datum događaja

en: Event Place
hr: Mjesto događaja

en: Event Type
hr: Vrsta događaja

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: Sorted events of family
     %(father)s - %(mother)s
hr: Svrstani događaji za obitelj
     %(father)s – %(mother)s

en: Family Member
hr: Član obitelji

en: Personal events of the children
hr: Osobni događaji djece

en: Home person not set.
hr: Početna osoba nije postavljena.

en: %(person)s and %(active_person)s are the same person.
hr: %(person)s i %(active_person)s su ista osoba.

en: %(person)s is the %(relationship)s of %(active_person)s.
hr: %(person)s je %(relationship)s od %(active_person)s.

en: %(person)s and %(active_person)s are not directly related.
hr: %(person)s i %(active_person)s nisu u izravnom srodstvu.

en: %(person)s and %(active_person)s have following in-law relations:
hr: Tazbinska srodstva između %(person)s i %(active_person)s:

en: Relationships of %(person)s to %(active_person)s
hr: Srodstvo %(person)s sa %(active_person)s

en: Detailed path from %(person)s to common ancestor
hr: Detaljna linija od %(person)s do zajedničkog pretka

en: Name Common ancestor
hr: Ime zajedničkog pretka

en: Partial
hr: Djelomično

en: Remarks with inlaw family
hr: Napomene o tazbinskom srodstvu

en: Remarks
hr: Napomene

en: The following problems were encountered:
hr: Sljedeći problemi su se pojavili:

en: People who have the '%s' Attribute
hr: Osobe sa svojstvom „%s”

en: There are %d people with a matching attribute name.
hr: Ukupno %d osoba s istim svojstvom.

[ctx: Filtering_on]
en: all
hr: sve

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Person
hr: Preokreni osobe

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Family
hr: Preokreni obitelji

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Event
hr: Preokreni događaje

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Place
hr: Preokreni mjesta

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Source
hr: Preokreni izvore

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Repository
hr: Preokreni spremište

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Media
hr: Preokreni medije

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Note
hr: Preokreni bilješku

[ctx: Filtering_on]
en: all people
hr: sve osobe

[ctx: Filtering_on]
en: all families
hr: sve obitelji

[ctx: Filtering_on]
en: all events
hr: svi događaji

[ctx: Filtering_on]
en: all places
hr: sva mjesta

[ctx: Filtering_on]
en: all sources
hr: svi izvori

[ctx: Filtering_on]
en: all repositories
hr: sva spremišta

[ctx: Filtering_on]
en: all media
hr: svi mediji

[ctx: Filtering_on]
en: all notes
hr: sve bilješke

[ctx: Filtering_on]
en: males
hr: muške osobe

[ctx: Filtering_on]
en: females
hr: ženske osobe

[ctx: Filtering_on]
en: people with other gender
hr: osobe drugog spola

[ctx: Filtering_on]
en: people with unknown gender
hr: osobe nepoznatog spola

[ctx: Filtering_on]
en: incomplete names
hr: nepotpuna imena

[ctx: Filtering_on]
en: people with missing birth dates
hr: osobe s nedostajućim datumima rođenja

[ctx: Filtering_on]
en: disconnected people
hr: nepovezane osobe

[ctx: Filtering_on]
en: unique surnames
hr: jedinstvena prezimena

[ctx: Filtering_on]
en: people with media
hr: osobe s medijima

[ctx: Filtering_on]
en: media references
hr: reference medija

[ctx: Filtering_on]
en: unique media
hr: jedinstveni mediji

[ctx: Filtering_on]
en: missing media
hr: nedostajući mediji

[ctx: Filtering_on]
en: media by size
hr: mediji po veličini

[ctx: Filtering_on]
en: list of people
hr: popis osoba

en: Summary counts of current selection
hr: Skupni sažetak trenutačnog odabira

en: Right-click row (or press ENTER) to see selected items.
hr: Pritisni desnim gumbom miša na redak (ili pritisni ENTER) za prikaz odabranih stavki.

en: Count/Total
hr: Broj/Ukupno

en: Object
hr: Stavka

en: Filtering on %s
hr: Filtriranje na %s

en: Name type
hr: Vrsta imena

en: birth event but no date
hr: događaj rođenja ali bez datuma

en: missing birth event
hr: nedostaje događaj rođenja

en: Media count
hr: Broj medija

en: Reference
hr: Referenca

en: media
hr: mediji

en: Unique Media
hr: Jedinstveni mediji

en: Missing Media
hr: Nedostajući mediji

en: Size in bytes
hr: Veličina u bajtovima

en: Filter matched {number_of} record. | Filter matched {number_of} records.
hr[0]: Filtar je našao {number_of} zapis.
hr[1]: Filtar je našao {number_of} zapisa.
hr[2]: Filtar je našao {number_of} zapisa.

en: Father lineage for %s
hr: Očeva loza za %s

en: This report shows the father lineage, also called the patrilineal lineage or Y-line. People in this lineage all share the same Y-chromosomes.
hr: Ovaj izvještaj prikazuje očevu lozu, tzv. patrilinearnu ili Y-liniju. Osobe u ovoj lozi dijele isti Y kromosom.

en: Name Father
hr: Ime oca

en: Remark
hr: Napomena

en: Direct line male descendants
hr: Muški potomci po ravnoj lozi

en: Mother lineage for %s
hr: Majčina loza za %s

en: This report shows the mother lineage, also called the matrilineal lineage mtDNA lineage. People in this lineage all share the same Mitochondrial DNA (mtDNA).
hr: Ovaj izvještaj prikazuje majčinu lozu, tzv. matrilinearnu ili mtDNK-liniju. Osobe u ovoj lozi dijele istu mitohondrijsku DNK (mtDNK).

en: Name Mother
hr: Ime majke

en: Direct line female descendants
hr: Ženski potomci po ravnoj lozi

en: ERROR : Too many levels in the tree (perhaps a loop?).
hr: GREŠKA: Previše razina u stablu (meguća petlja?).

en: No birth relation with child
hr: Bez krvnog srodstva s djetetom

en: Unknown gender
hr: Nepoznat spol

en: Link References for this note
hr: Reference poveznice za ovu zabilješku

en: Link check
hr: Provjera poveznice

en: Ok
hr: U redu

en: Failed: missing object
hr: Neuspjelo: nedostajući objekt

en: No link references for this note
hr: Nema referenca za ovu zabilješku

en: Events of %(date)s
hr: Događaji na datum: %(date)s

en: Events on this exact date
hr: Događaji na ovaj dan

en: No events on this exact date
hr: Nema događaja na ovaj dan

en: Other events on this month/day in history
hr: Ostali događaji na ovaj mjesec/dan u prošlosti

en: No other events on this month/day in history
hr: Nema daljnih događaja na ovaj mjesec/dan u prošlosti

en: Other events in %(year)d
hr: Ostali događaji u %(year)d. godini

en: No other events in %(year)d
hr: Nema daljnih događaja u %(year)d. godini

en: Display people and ages on a particular date
hr: Prikaži osobe i njihovu dob na određeni datum

en: Attribute Match
hr: Odgovarajuće svojstvo

en: Display people with same attribute.
hr: Prikaži osobe s istim svojstvom.

en: All Events
hr: Svi događaji

en: Display a person's events, both personal and family.
hr: Prikaži događaje vezanih uz osobu, osobnih i obiteljskih.

en: All Family Events
hr: Svi obiteljski događaji

en: Display the family and family members events.
hr: Prikaži događaje obitelji i njenjih članova.

en: Relation to Home Person
hr: Srodstvo s početnom osobom

en: Display all relationships between person and home person.
hr: Prikaži sva srodstva između osobe i početne osobe.

en: Display filtered data
hr: Prikaži filtrirane podatke

en: Father lineage
hr: Očeva loza

en: Display father lineage
hr: Prikaži očevu lozu

en: Mother lineage
hr: Majčina loza

en: Display mother lineage
hr: Prikaži majčinu lozu

en: On This Day
hr: Na ovaj dan

en: Display events on a particular day
hr: Prikaži događaje koji su se dogodili na određeni dan

en: Source or Citation
hr: Izvor ili citat

en: %s References
hr: Reference %s

en: Display references for a %s
hr: Prikaži reference za %s

en: Link References
hr: Poveznice referenca

en: Display link references for a note
hr: Prikaži reference zabilješke

en: Display the repository reference for sources related to the active repository
hr: Prikaži reference spremišta za izvore povezane s aktivnim spremištem

en: Same Surnames
hr: Ista prezimena

en: Display people with the same surname as a person.
hr: Prikaži osobe s istim prezimenom kao osoba.

en: Same Given Names
hr: Ista imena

en: Display people with the same given name as a person.
hr: Prikaži osobe s istim imenom kao osoba.

en: Same Given Names - stand-alone
hr: Ista imena (samostojeći)

en: Display a person's siblings.
hr: Prikaži braću/sestre osobe.

en: References for this %s
hr: Reference za %s

en: No references for this %s
hr: Nema reference za %s

en: Call number
hr: Pozivni broj

en: Type of media
hr: Vrsta medija

en: People with incomplete surnames
hr: Osobe s nepotpunim prezimenima

en: Matches people with lastname missing
hr: Pronalazi osobe, kojima nedostaje prezime

en: People matching the <surname>
hr: Osobe s <prezimenom>

en: Matches people with same lastname
hr: Pronalazi osobe s istim prezimenom

en: People matching the <given>
hr: Osobe s <imenom>

en: Matches people with same given name
hr: Pronalazi osobe s istim imenom

en: People with incomplete given names
hr: Osobe s nepotpunim imenima

en: Matches people with firstname missing
hr: Pronalazi osobe, kojima nedostaje ime

en: People sharing the surname '%s'
hr: Osobe s prezimenom „%s”

en: There is {number_of} person with a matching name, or alternate name.
     | There are {number_of} people with a matching name, or alternate name.
hr[0]: Ukupno {number_of} osoba s istim imenom ili alternativnim imenom.
hr[1]: Ukupno {number_of} osobe s istim imenom ili alternativnim imenom.
hr[2]: Ukupno {number_of} osoba s istim imenom ili alternativnim imenom.

en: People with the given name '%s'
hr: Osobe s imenom: „%s”

en: Siblings of %s
hr: Braća/sestre od %s

en: Sibling
hr: Brat/Sestra

en: self
hr: ista osoba

en: Catalan Relationship Calculator
hr: Katalonski kalkulator srodstva

en: Calculates relationships between people
hr: Izračunava srodstva između osoba

en: Czech Relationship Calculator
hr: Češki kalkulator srodstva

en: Danish Relationship Calculator
hr: Danski kalkulator srodstva

en: German Relationship Calculator
hr: Njemački kalkulator srodstva

en: Austrian Relationship Calculator
hr: Austrijski kalkulator srodstva

en: Spanish Relationship Calculator
hr: Španjolski kalkulator srodstva

en: Finnish Relationship Calculator
hr: Finski kalkulator srodstva

en: French Relationship Calculator
hr: Francuski kalkulator srodstva

en: Hebrew Relationship Calculator
hr: Hebrejski kalkulator srodstva

en: Croatian Relationship Calculator
hr: Hrvatski kalkulator srodstva

en: Hungarian Relationship Calculator
hr: Mađarski kalkulator srodstva

en: Icelandic Relationship Calculator
hr: Islandski kalkulator srodstva

en: Italian Relationship Calculator
hr: Talijanski kalkulator srodstva

en: Dutch Relationship Calculator
hr: Nizozemski kalkulator srodstva

en: Norwegian Relationship Calculator
hr: Norveški kalkulator srodstva

en: Polish Relationship Calculator
hr: Poljski kalkulator srodstva

en: Portuguese Relationship Calculator
hr: Portugalski kalkulator srodstva

en: Russian Relationship Calculator
hr: Ruski kalkulator srodstva

en: Slovak Relationship Calculator
hr: Slovački kalkulator srodstva

en: Slovenian Relationship Calculator
hr: Slovenski kalkulator srodstva

en: Swedish Relationship Calculator
hr: Švedski kalkulator srodstva

en: Turkish Relationship Calculator
hr: Turski kalkulator srodstva

en: Calculates relationship between people
hr: Izračunava srodstvo između osoba

en: Ukrainian Relationship Calculator
hr: Ukrajinski kalkulator srodstva

en: Click to select a view
hr: Pritisni za biranje prikaza

en: Category Sidebar
hr: Bočna traka kategorija

en: A sidebar to allow the selection of view categories
hr: Bočna traka za biranje prikaza kategorija

en: Category
hr: Kategorija

en: Drop-down Sidebar
hr: Bočna traka padajućeg izbornika

en: Selection of categories and views from drop-down lists
hr: Odabir kategorija i prikaza iz padajućih popisa

en: Drop-Down
hr: Padajući izbornik

en: Expander Sidebar
hr: Bočna traka stablastog izbornika

en: Selection of views from lists with expanders
hr: Odabir prikaza iz stablastih popisa

en: Expander
hr: Stablasti izbornik

en: Alphabetical Index
hr: Abecedni indeks

en: Index
hr: Indeks

en: Entire Book
hr: Cjelokupna knjiga

en: Ahnentafel Report for %s
hr: Izvještaj o precima za %s

en: Page break between generations
hr: Prijelom stranice između generacija

en: Whether to start a new page after each generation.
hr: Da li započeti s novom stranicom nakon svake generacije.

en: Add linebreak after each name
hr: Prijelom retka nakon svakog imena

en: Whether a line break should follow the name.
hr: Da li započeti s novim retkom nakon imena.

en: Birthday and Anniversary Report
hr: Izvještaj o rođendanima i godišnjicama

en: My Birthday Report
hr: Izvještaj o rođendanima

en: Relationships shown are to %s
hr: Prikazana su srodstva prema %s

en: * %(person)s, birth %(relation)s
hr: * %(person)s, rođenje %(relation)s

en: ⚭ %(spouse)s and
     %(person)s, wedding
hr: ⚭ %(spouse)s i
     %(person)s, vjenčanje

en: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} and
     {person}{deadtxt1}, {nyears} | ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} and
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
hr[0]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} i
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
hr[1]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} i
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
hr[2]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} i
     {person}{deadtxt1}, {nyears}

en: ✝ {person}, death {relation}
hr: ✝ {person}, smrt {relation}

en: Select the filter to be applied to the report.
hr: Odaberi filtar, koji će biti primijenjen na izvještaj.

en: Title text
hr: Tekst naslova

en: Title of report
hr: Naslov izvještaja

en: First line of text at bottom of report
hr: Prvi redak teksta u podnožju izvještaja

en: Second line of text at bottom of report
hr: Drugi redak teksta u podnožju izvještaja

en: Third line of text at bottom of report
hr: Treći red teksta u podnožju izvještaja

en: Include only living people in the report
hr: Uključi samo žive osobe u izvještaju

en: Dead Symbol
hr: Simbol za umrle

en: This will show after name to indicate that person is dead
hr: Prikazuje se nakon imena za označavanje umrlih osoba

en: Show event year
hr: Prikaži godinu događaja

en: Prints the year the event took place in the report
hr: Ispisuje godinu događaja u izvještaju

en: Year of report
hr: Godina izvještaja

en: Include death anniversaries
hr: Uključi godišnjice smrti

en: Whether to include anniversaries of death
hr: Da li uključiti godišnjice smrti

en: Whether to include relationships to the center person
hr: Da li uključiti srodstva sa središnjom osobom

en: Title text style
hr: Stil teksta naslova

en: Data text display
hr: Prikaz teksta sadržaja

en: Day text style
hr: Stil teksta dana

en: Month text style
hr: Stil teksta mjeseca

en: Custom Text
hr: Proizvoljan tekst

en: Initial Text
hr: Početni tekst

en: Text to display at the top
hr: Tekst prikazan na vrhu

en: Middle Text
hr: Središnji tekst

en: Text to display in the middle
hr: Tekst prikazan u sredini

en: Final Text
hr: Završni tekst

en: Text to display at the bottom
hr: Tekst prikazan na dnu

en: sp. %(spouse)s
hr: sup. %(spouse)s

en: sp. see %(reference)s: %(spouse)s
hr: sup. pogledaj %(reference)s : %(spouse)s

en: %s sp.
hr: %s sup.

en: Numbering system
hr: Brojevni sustav

en: Simple numbering
hr: Jednostavni brojevni sustav

en: d'Aboville numbering
hr: d’’Aboville brojevni sustav

en: Henry numbering
hr: Henryev brojevni sustav

en: Modified Henry numbering
hr: Promijenjeno po Henryevom brojevnom sustav

en: de Villiers/Pama numbering
hr: de Villiers/Pama brojevni sustav

en: Meurgey de Tupigny numbering
hr: Meurgey de Tupigny brojevni sustav

en: The numbering system to be used
hr: Brojevni sustav koji će se koristiti

en: Show gender symbol in front of name
hr: Prikaži simbol spola ispred imena

en: Whether to show gender symbol in front of name in the report.
hr: Da li prikazati simbol spola ispred imena u izvještaju.

en: Show marriage info
hr: Prikaži podatke o braku

en: Whether to show marriage information in the report.
hr: Da li prikazati podatake o braku u izvještaju.

en: Show divorce info
hr: Prikaži podatke razvoda braka

en: Whether to show divorce information in the report.
hr: Da li prikazati podatke o razvodu braka u izvještaju.

en: Show birth and death info
hr: Prikaži podatke rođenja i smrti

en: Whether to show birth and death information in the report.
hr: Da li prikazati podatke rođenja i smrti u izvještaju.

en: Show duplicate trees
hr: Prikaži dupla obiteljska stabla

en: Whether to show duplicate Family Trees in the report.
hr: Da li prikazati duple rodoslove u izvještaju.

en: The style used for the level %d display.
hr: Stil korišten za prikaz %d. razine.

en: The style used for the spouse level %d display.
hr: Stil korišten za prikaz %d. razine supružnika.

en: Ancestral Report for %s
hr: Izvještaj o precima za %s

en: More about %(person_name)s:
hr: Više o osobi %(person_name)s:

en: %(name)s is the same person as [%(id_str)s].
hr: %(name)s je ista osoba kao [%(id_str)s].

en: Notes for %s
hr: Zabilješke za %s

en: Address:
hr: Adresa:

en: %(event_role)s at %(event_name)s of %(primary_person)s: %(event_text)s
hr: %(event_role)s pri %(event_name)s od %(primary_person)s: %(event_text)s

en: Children of %(mother_name)s and %(father_name)s
hr: Djeca od %(mother_name)s i %(father_name)s

en: More about %(mother_name)s and %(father_name)s:
hr: Više o %(mother_name)s i %(father_name)s:

en: Spouse: %s
hr: Supružnik: %s

en: Relationship with: %s
hr: Veza sa: %s

en: Sosa-Stradonitz number
hr: Sosa-Stradonitz broj

en: The Sosa-Stradonitz number of the central person.
hr: Sosa-Stradonitz broj centralne osobe.

en: Page break before end notes
hr: Prijelom stranice prije završnih zabilježaka

en: Whether to start a new page before the end notes.
hr: Da li započeti s novom stranicom za završne zabilješke.

en: Use complete sentences
hr: Koristi potpune rečenice

en: Whether to use complete sentences or succinct language.
hr: Da li koristiti potpune rečenice ili sažeti oblik.

en: Use full dates instead of only the year
hr: Koristi potpune datume, umjesto samo godine

en: Whether to use full dates instead of just year.
hr: Da li koristiti potpune datume, umjesto samo godine.

en: Compute death age
hr: Izračunaj starost pri smrti

en: Whether to compute a person's age at death.
hr: Da li izračunati starost osobe pri smrti.

en: Omit duplicate ancestors
hr: Izostavi duple pretke

en: Whether to omit duplicate ancestors.
hr: Da li izostaviti duple pretke.

en: Use callname for common name
hr: Koristi upotrebno ime kao ime

en: Whether to use the call name as the first name.
hr: Da li koristiti upotrebno ime kao ime.

en: Whether to show gender symbol in front of name.
hr: Da li prikazati simbol spola ispred imena.

en: Whether to list children.
hr: Da li popisati djecu.

en: Include spouses of children
hr: Uključi supružnike djece

en: Whether to list the spouses of the children.
hr: Da li popisati supružnike djece.

en: Include events
hr: Uključi događaje

en: Whether to include events.
hr: Da li uključiti događaje.

en: Include other events
hr: Uključi ostale događaje

en: Whether to include other events people participated in.
hr: Da li uključiti ostale događaje, u kojima su osobe sudjelovale.

en: Include descendant reference in child list
hr: Uključi silazne reference u popis djece

en: Whether to add descendant references in child list.
hr: Da li dodati reference potomaka u popisu djece.

en: Include Photo/Images from Gallery
hr: Uključi fotografije/slike iz galerije

en: Whether to include images.
hr: Da li uključiti slike.

en: Include (2)
hr: Uključi (2)

en: Include notes
hr: Uključi zabilješke

en: Whether to include notes.
hr: Da li uključiti zabilješke.

en: Include sources
hr: Uključi izvore

en: Whether to include source references.
hr: Da li uključiti reference izvora.

en: Include sources notes
hr: Uključi zabilješke izvora

en: Whether to include source notes in the Endnotes section. Only works if Include sources is selected.
hr: Da li uključiti zabilješke izvora u odlomku završnih zabilježaka. Vrijedi samo, ako su izvori uključeni.

en: Include attributes
hr: Uključi svojstva

en: Whether to include attributes.
hr: Da li uključiti svojstva.

en: Include addresses
hr: Uključi adrese

en: Whether to include addresses.
hr: Da li uključiti adrese.

en: Include alternative names
hr: Uključi alternativna imena

en: Whether to include other names.
hr: Da li uključiti druga imena.

en: Replace missing places with ______
hr: Zamijeni imena nedostajućih mjesta sa ______

en: Whether to replace missing Places with blanks.
hr: Da li zamijeniti nedostajuća mjesta podvlakama.

en: Replace missing dates with ______
hr: Zamijeni nedostajuće datume sa ______

en: Whether to replace missing Dates with blanks.
hr: Da li zamijeniti nedostajuće datume podvlakama.

en: The style used for the children list title.
hr: Stil korišten za naslov popisa djece.

en: The style used for the text related to the children.
hr: Stil korišten za tekst, koji se odnosi na djecu.

en: The style used for the note header.
hr: Stil korišten za zaglavlje zabilješke.

en: The style used for first level headings.
hr: Stil korišten za naslove prve razine.

en: The style used for second level headings.
hr: Stil korišten za naslove druge razine.

en: The style used for details.
hr: Stil korišten za detalje.

en: Descendant Report for %(person_name)s
hr: Izvještaj o potomcima za %(person_name)s

en: Notes for %(mother_name)s and %(father_name)s:
hr: Zabilješke za %(mother_name)s i %(father_name)s:

en: Record (Modified Register) numbering
hr: Numeracija podataka (promijenjeni registar)

en: Report structure
hr: Struktura izvještaja

en: show people by generations
hr: prikaži osobe po generacijama

en: show people by lineage
hr: prikaži osobe po lozama

en: How people are organized in the report
hr: Kako su osobe organizirane u izvještaju

en: Include spouses
hr: Uključi supružnike

en: Whether to include detailed spouse information.
hr: Da li uključiti detaljne podatke o supružnicima.

en: Include spouse reference
hr: Uključi reference supružnika

en: Whether to include reference to spouse.
hr: Da li uključiti podatke o supružnicima.

en: Include sign of succession ('+') in child-list
hr: Uključi znak za nasljednike („+”) u popisu djece

en: Whether to include a sign ('+') before the descendant number in the child-list to indicate a child has succession.
hr: Da li uključiti znak („+”) ispred broja potomka u popisu djece, kao oznaku da dijete ima nasljednike.

en: Include path to start-person
hr: Uključi liniju prema početnoj osobi

en: Whether to include the path of descendancy from the start-person to each descendant.
hr: Da li uključiti liniju potomstva, od početne osobe prema svakom potomku.

en: End of Line Report for %s
hr: Izvještaj o kraju grane za %s

en: All the ancestors of %s who are missing a parent
hr: Svi preci od %s, kojima nedostaje roditelj

en: The style used for the subtitle.
hr: Stil korišten za podnaslov.

en: Relationship: %s
hr: Srodstvo: %s

[ctx: acronym for female]
en: F
hr: Ž

[ctx: acronym for unknown]
en: %dU
hr: %dN

en: Family Group Report - Generation %d
hr: Izvještaj o obiteljskoj grupi – %d. generacija

en: Family Group Report
hr: Izvještaj o obiteljskoj grupi

en: Center Family
hr: Središnja obitelj

en: The center family for the filter
hr: Središnja obitelj za filtar

en: Recursive (down)
hr: Rekurzivno (prema dolje)

en: Create reports for all descendants of this family.
hr: Stvori izvještaje za sve potomke ove obitelji.

en: Parent Marriage
hr: Brak roditelja

en: Whether to include marriage information for parents.
hr: Da li uključiti podatke o braku za roditelje.

en: Parent Events
hr: Događaji roditelja

en: Whether to include events for parents.
hr: Da li uključiti događaje roditelja.

en: Parent Addresses
hr: Adresa roditelja

en: Whether to include addresses for parents.
hr: Da li uključiti adrese roditelja.

en: Parent Notes
hr: Zabilješke za roditelje

en: Whether to include notes for parents.
hr: Da li uključiti zabilješke roditelja.

en: Parent Attributes
hr: Svojstva roditelja

en: Alternate Parent Names
hr: Uključi alternativna imena roditelja

en: Whether to include alternate names for parents.
hr: Da li uključiti alternativna imena roditelja.

en: Whether to include notes for families.
hr: Da li uključiti zabilješke obitelji.

en: Dates of Relatives
hr: Datumi rodbine

en: Whether to include dates for relatives (father, mother, spouse).
hr: Da li uključiti datume rodbine (otac, majka, supružnik).

en: Children Marriages
hr: Brakovi djece

en: Whether to include marriage information for children.
hr: Da li uključiti podatke o brakovima za djecu.

en: Generation numbers (recursive only)
hr: Brojevi generacija (samo rekurzivno)

en: Whether to include the generation on each report (recursive only).
hr: Da li uključiti generacije u svaki izvještaj (samo rekurzivno).

en: Print fields for missing information
hr: Ispiši prazna polja za nedostajuće podatke

en: Whether to include fields for missing information.
hr: Da li uključiti polja za nedostajuće podatke.

en: The style used for the parent's name
hr: Stil korišten za imena roditelja

en: %(str1)s in %(str2)s.
hr: %(str1)s u %(str2)s.

note: Translators: e.g. (a stepfather): John Smith, relationship: Step
en: %(parent-name)s, relationship: %(rel-type)s
hr: %(parent-name)s, veza: %(rel-type)s

en: Alternate Parents
hr: Alternativni roditelje

en: Associations
hr: Veze

en: Images
hr: Slike

en: Complete Individual Report
hr: Cjeloviti izvještaj o osobi

en: (image)
hr: (slika)

en: List events chronologically
hr: Poredaj događaje kronološki

en: Whether to sort events into chronological order.
hr: Da li svrstati događaje kronološki.

en: Use name of person as title
hr: Koristi ime osobe kao naslov

en: Whether the title should be the name of the person, or 'Complete Individual Report'
hr: Da li za naslov koristiti ime osobe ili „Cjeloviti izvještaj o osobi”

en: Include Notes
hr: Uključi zabilješke

en: Whether to include Person and Family Notes.
hr: Da li uključiti zabilješke osobe i obitelji.

en: Include Source Information
hr: Uključi informacije o izvoru

en: Whether to cite sources.
hr: Da li citirati izvore.

en: Include Tags
hr: Uključi oznake

en: Whether to include tags.
hr: Da li uključiti oznake.

en: Include Attributes
hr: Uključi svojstva

en: Include Census Events
hr: Uključi događaje popisa stanovništva

en: Whether to include Census Events.
hr: Da li uključiti događaje popisa stanovništva.

en: Sections
hr: Odjeljci

en: Event groups
hr: Grupe događaja

en: Check if a separate section is required.
hr: Odaberi, ako želiš zaseban odjeljak.

en: The style used for the spouse's name.
hr: Stil korišten za ime supružnika.

en: The basic style used for table headings.
hr: Osnovni stil za naslove tablica.

en: The style used for image notes.
hr: Stil korišten za zabilješke slike.

en: The style used for image descriptions.
hr: Stil korišten za opise slike.

en: Kinship Report for %s
hr: Izvještaj o srodstvu za %s

en: The maximum number of descendant generations
hr: Maksimalni broj generacija potomaka

en: The maximum number of ancestor generations
hr: Maksimalni broj generacija predaka

en: Show Gramps ID
hr: Prikaži Gramps ID

en: Whether to show Gramps ID
hr: Da li prikazati Gramps ID

en: Whether to include spouses
hr: Da li uključiti supružnike

en: Include cousins
hr: Uključi rođake

en: Whether to include cousins
hr: Da li uključiti rođake

en: Include aunts/uncles/nephews/nieces
hr: Uključi tete/stričeve/nećake/nećakinje

en: Whether to include aunts/uncles/nephews/nieces
hr: Da li uključiti tete/stričeve/nećake/nećakinje

en: Note Link Check Report
hr: Izvještaj o provjeri poveznica zabilježaka

en: Note ID
hr: ID zabilješke

en: Link Type
hr: Vrsta poveznice

en: Links To
hr: Povezano sa

en: Failed
hr: Neuspjelo

en: Number of Ancestors for %s
hr: Broj predaka za %s

en: Generation {number} has {count} individual. {percent} | Generation {number} has {count} individuals. {percent}
hr[0]: {number}. generacija sadrži {count} osobu. {percent}
hr[1]: {number}. generacija sadrži {count} osobe. {percent}
hr[2]: {number}. generacija sadrži {count} osoba. {percent}

en: Total ancestors in generations %(second_generation)d to %(last_generation)d is %(count)d. %(percent)s
hr: Ukupni broj predaka od %(second_generation)d. do %(last_generation)d. generacije je %(count)d. %(percent)s

en: Place Report
hr: Izvještaj o mjestima

en: Please select at least one place before running this.
hr: Odaberi barem jedno mjesto prije pokretanja.

[ctx: places]
en: All Names: %s
hr: Sva imena: %s

en: Events that happened at this place
hr: Događaji koji su se dogodili u ovom mjestu

en: Type of Event
hr: Vrsta događaja

en: %(persons)s and %(name)s (%(id)s)
hr: %(persons)s i %(name)s (%(id)s)

en: People associated with this place
hr: Osobe povezane s ovim mjestom

en: %(father)s (%(father_id)s) and %(mother)s (%(mother_id)s)
hr: %(father)s (%(father_id)s) i %(mother)s (%(mother_id)s)

en: Select using filter
hr: Odaberi korištenjem filtra

en: Select places using a filter
hr: Odaberi mjesta korištenjem filtra

en: Select places individually
hr: Odaberi mjesta pojedinačno

en: List of places to report on
hr: Popis mjesta za izvještaj

en: Center on
hr: Centriraj na

en: If report is event or person centered
hr: Je li središte izvještaja događaj ili osoba

en: Number of ranks to display
hr: Broj redova za prikaz

en: Use call name
hr: Koristi upotrebno ime

en: Don't use call name
hr: Ne koristi upotrebno ime

en: Replace first names with call name
hr: Zamijeni cjelokupno ime s upotrebnim imenom

en: Underline call name in first names / add call name to first name
hr: Podcrtaj upotrebno ime u cjelokupnom imenu / dodaj upotrebno ime cjelokupnom

en: Footer text
hr: Tekst u podnožju

en: The style used for the footer.
hr: Stil korišten za podnožje teksta.

[ctx: book]
en: Title of the Book
hr: Naslov knjige

en: Title string for the book.
hr: Naslov za knjigu.

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: Subtitle of the Book
hr: Podnaslov knjige

en: Subtitle string for the book.
hr: Tekst podnaslova knjige.

en: Copyright %(year)d %(name)s
hr: © %(year)d. %(name)s

en: Footer
hr: Podnožje

en: Footer string for the page.
hr: Tekst podnožja stranice.

en: Gramps ID of the media object to use as an image.
hr: Gramps ID oznaka medijskog objekta, upotrijebljena za sliku.

en: Image Size
hr: Veličina slike

en: Size of the image in cm. A value of 0 indicates that the image should be fit to the page.
hr: Veličina slike u cm. Vrijednost 0 označava prilagođavanje slike, veličini stranice.

en: Database Summary Report
hr: Sažetak baze podataka

en: Number of individuals: %d
hr: Broj osoba: %d

en: Males: %d
hr: Muške osobe: %d

en: Females: %d
hr: Ženske osobe: %d

en: Individuals with other gender: %d
hr: Osobe drugog spola: %d

en: Individuals with unknown gender: %d
hr: Osobe nepoznatog spola: %d

en: Incomplete names: %d
hr: Nepotpuna imena: %d

en: Individuals missing birth dates: %d
hr: Osobe kojima nedostaje datum rođenja: %d

en: Disconnected individuals: %d
hr: Nepovezane osobe: %d

en: Unique surnames: %d
hr: Jedinstvena prezimena: %d

en: Individuals with media objects: %d
hr: Osobe s medijskim objektima: %d

en: Number of families: %d
hr: Broj obitelji: %d

en: Event Information
hr: Informacije događaja

en: Number of events: %d
hr: Broj događaja: %d

en: Place Information
hr: Informacije mjesta

en: Number of places: %d
hr: Broj mjesta: %d

en: Source Information
hr: Informacije izvora

en: Number of sources: %d
hr: Broj izvora: %d

en: Citation Information
hr: Informacije citata

en: Number of citations: %d
hr: Broj citata: %d

en: Repository Information
hr: Informacije spremišta

en: Number of repositories: %d
hr: Broj spremišta: %d

en: Number of unique media objects: %d
hr: Broj jedinstvenih medijskih objekata: %d

en: Total size of media objects: %s MB
hr: Ukupna veličina medijskih objekata: %s MB

en: Note Information
hr: Informacije zabilješke

en: Number of notes: %d
hr: Broj bilježaka: %d

en: Whether to count private data
hr: Da li brojiti privatne podatke

en: Table Of Contents
hr: Kazalo

en: Contents
hr: Sadržaj

en: The style used for third level headings.
hr: Korišteni stil za naslove treće razine.

en: Tag Report
hr: Izvještaj o oznakama

en: You must first create a tag before running this report.
hr: Za pokretanje ovog izvještaja moraš najprije stvoriti jednu oznaku.

en: Tag Report for %s Items
hr: Izvještaj o oznakama za %s

en: Email Address
hr: Adresa e-pošte

en: Publication Information
hr: Podaci o publikaciji

en: The tag to use for the report
hr: Oznaka koja se koristi za izvještaj

en: Ahnentafel Report
hr: Izvještaj o precima

en: Produces a textual ancestral report
hr: Izrađuje tekstualan izvještaj o precima

en: Produces a report of birthdays and anniversaries
hr: Izrađuje izvještaj o rođendanima i godišnjicama

en: Add custom text to the book report
hr: Dodaj proizvoljni tekst u knjigu

en: Descendant Report
hr: Izvještaj o potomcima

en: Produces a list of descendants of the active person
hr: Izrađuje listu potomaka aktivne osobe

en: Detailed Ancestral Report
hr: Izvještaj o precima (detaljno)

en: Produces a detailed ancestral report
hr: Izrađuje detaljan izvještaj o precima

en: Detailed Descendant Report
hr: Izvještaj o potomcima (detaljno)

en: Produces a detailed descendant report
hr: Izrađuje detaljan izvještaj o potomcima

en: End of Line Report
hr: Izvještaj o kraju grane

en: Produces a textual end of line report
hr: Izrađuje tekstualan izvještaj o kraju grane

en: Produces a family group report showing information on a set of parents and their children.
hr: Izrađuje izvještaj o obiteljskoj grupi, prikazujući podatke o paru roditelja i njihovoj djeci.

en: Produces a complete report on the selected people
hr: Izrađuje detaljan izvještaj o odabranim osobama

en: Kinship Report
hr: Izvještaj o srodstvu

en: Produces a textual report of kinship for a given person
hr: Izrađuje tekstualan izvještaj o srodstvu za danu osobu

en: Produces a list of people with a specified tag
hr: Izrađuje popis osoba s određenom oznakom

en: Number of Ancestors Report
hr: Izvještaj o broju predaka

en: Counts number of ancestors of selected person
hr: Računa broj predaka odabrane osobe

en: Produces a textual place report
hr: Izrađuje tekstualan izvještaj o mjestima

en: Title Page
hr: Naslovna stranica

en: Produces a title page for book reports.
hr: Izrađuje naslovnu stranicu za knjige.

en: Provides a summary of the current database
hr: Dostavlja sažetak trenutačne baze podataka

en: Produces a table of contents for book reports.
hr: Izrađuje stranice sadržaja za knjige.

en: Produces an alphabetical index for book reports.
hr: Izrađuje abecedni indeks za knjige.

en: Records Report
hr: Izvještaj o rekordima

en: Note Link Report
hr: Izvještaj o poveznicama zabilježaka

en: Shows status of links in notes
hr: Prikazuje stanje poveznica u bilješkama

en: Gnome Thumbnailer
hr: Gnome generator sličica

en: Image Thumbnailer
hr: Generator sličica

en: Below is a list of the family names that 
    Gramps can convert to correct capitalization. 
    Select the names you wish Gramps to convert.
hr: Ispod se nalazi popis prezimena, kojima
    Gramps može ispraviti početna slova.
    Odaberi imena koja želiš ispraviti.

en: _Accept changes and close
hr: _Prihvati promjene i zatvori

[ctx: manual]
en: Fix_Capitalization_of_Family_Names
hr: Ispravi_početna_slova_prezimena

en: Capitalization changes
hr: Promjene u pisanju početnih slova prezimena

en: Checking Family Names
hr: Provjeravanje prezimena

en: Searching family names
hr: Traženje prezimena

en: No modifications made
hr: Nisu učinjene promjene

en: No capitalization changes were detected.
hr: Nisu otkrivene promjene u velikim početnim slovima.

en: Original Name
hr: Izvorno ime

en: Capitalization Change
hr: Promjena u velikim početnim slovima

en: Building display
hr: Stvaranje prikaza

en: This tool will rename all events of one type to a different type. Once completed, this cannot be undone by the regular Undo function.
hr: Ovaj alat će zamijeniti sve događaje jedne vrste, drugom vrstom događaja. Izvršene promjene se ne mogu poništiti korištenjem normalne funkcije „Poništi”.

en: Original event type:
hr: Originalna vrsta događaja:

en: New event type:
hr: Nova vrsta događaja:

en: Change Event Types
hr: Izmjena vrsta događaja

en: Change types
hr: Izmjeni vrste

en: Analyzing Events
hr: Analiza događaja

en: No event record was modified.
hr: Nijedan zapis o događajima nije promijenjen.

en: {number_of} event record was modified. | {number_of} event records were modified.
hr[0]: {number_of} zapis o događajima je izmijenjen.
hr[1]: {number_of} zapisa o događajima su izmijenjena.
hr[2]: {number_of} zapisa o događajima je izmijenjeno.

en: Checking Database
hr: Provjeravanje baze podataka

en: Looking for cross table duplicates
hr: Traženje duplih podataka u tablicama

en: Your Family Tree contains cross table duplicate handles.
     This is bad and can be fixed by making a backup of your
    Family Tree and importing that backup in an empty family
    tree. The rest of the checking is skipped, the Check and
    Repair tool should be run anew on this new Family Tree.
hr: Tvoj rodoslov sadrži duple upravljače u tablicama.
    To je loše, no može se ispraviti. Napravi zaštitnu kopiju
    tvog rodoslova, a zatim uvezi tu kopiju u prazni rodoslov.
    Ostatak provjere će se preskočiti. Alat „Provjeri i popravi”
    treba ponovo pokrenuti na taj novi rodoslov.

en: Check Integrity
hr: Ispitaj cjelovitost

en: Rebuilding reference maps...
hr: Obnavljanje referenca ...

en: Objects referenced by this note were referenced but missing so that is why they have been created when you ran Check and Repair on %s.
hr: Objekti referencirani ovom zabilješkom su referencirani, ali nedostaju. Stoga su stvoreni nakon primjenjivanja „Provjeri i popravi” na %s.

en: Looking for invalid name format references
hr: Traženje referenca s neispravnim formatom imena

en: Looking for duplicate spouses
hr: Traženje duplih supružnika

en: Looking for character encoding errors
hr: Traženje grešaka u kodiranju znakova

en: Looking for ctrl characters in notes
hr: Traženje kontrolnih znakova u zabilješkama

en: Looking for bad alternate place names
hr: Traženje neispravnih alternativnih imena mjesta

en: Looking for broken family links
hr: Traženje pokvarenih obiteljskih veza

en: Looking for unused objects
hr: Traženje nekorištenih objekata

en: Select file
hr: Odaberi datoteku

en: Media object could not be found
hr: Medijski objekt nije pronađen

en: The file:
    %(file_name)s
    is referenced in the database, but no longer exists.
    The file may have been deleted or moved to a different location.
    You may choose to either remove the reference from the database,
    keep the reference to the missing file, or select a new file.
hr: Datoteka:
     %(file_name)s 
    je referencirana u bazi podataka ali više ne postoji. 
    Datoteka je izbrisana ili je premještena na drugu lokaciju. 
    Možeš izabrati između: uklanjanja reference iz baze podataka, 
    zadržavanja reference na nedostajuću datoteku ili odabira nove datoteke.

en: Looking for empty people records
hr: Traženje praznih zapisa osoba

en: Looking for empty family records
hr: Traženje praznih zapisa obitelji

en: Looking for empty event records
hr: Traženje praznih zapisa događaja

en: Looking for empty source records
hr: Traženje praznih zapisa izvora

en: Looking for empty citation records
hr: Traženje praznih zapisa citata

en: Looking for empty place records
hr: Traženje praznih zapisa mjesta

en: Looking for empty media records
hr: Traženje praznih zapisa medija

en: Looking for empty repository records
hr: Traženje praznih zapisa spremišta

en: Looking for empty note records
hr: Traženje praznih zapisa bilježaka

en: Looking for empty families
hr: Traženje praznih obitelji

en: Looking for broken parent relationships
hr: Traženje pokvarenih veza roditelja

en: Looking for event problems
hr: Traženje nepravilnosti u događajima

en: Looking for backlink reference problems
hr: Traženje nepravilnosti u povratnim vezama

en: Looking for person reference problems
hr: Traženje nepravilnosti u referencama osobe

en: Looking for family reference problems
hr: Traženje nepravilnosti u referencama obitelji

en: Looking for repository reference problems
hr: Traženje problema s referencama spremišta

en: Looking for place reference problems
hr: Traženje nepravilnosti u referencama mjesta

en: Looking for citation reference problems
hr: Traženje nepravilnosti u referencama citata

en: Looking for source reference problems
hr: Traženje nepravilnosti u referencama izvora

en: Looking for media object reference problems
hr: Traženje nepravilnosti u referencama medijskog objekta

en: Looking for note reference problems
hr: Traženje nepravilnosti u referencama zabilješke

en: Updating checksums on media
hr: Aktualiziranje kontrolne sume medija

en: Looking for tag reference problems
hr: Traženje nepravilnosti u referencama oznaka

en: Looking for media source reference problems
hr: Traženje nepravilnosti u referencama medija

en: Looking for Duplicated Gramps ID problems
hr: Traženje nepravilnosti duplih Gramps ID oznaka

en: Checking for bad links in Notes
hr: Provjeravanje ispravnosti poveznica u zabilješkama

en: No errors were found
hr: Nisu pronađene greške

en: The database has passed internal checks
hr: Baza podataka je prošla internu provjeru

en: No errors were found: the database has passed internal checks.
hr: Nisu pronađene greške: Baza podataka je prošla internu provjeru.

en: {quantity} broken child/family link was fixed
     | {quantity} broken child/family links were fixed
hr[0]: {quantity} pokvarena poveznica dijete/obitelj je ispravljena
hr[1]: {quantity} pokvarene poveznice dijete/obitelj su ispravljene
hr[2]: {quantity} pokvarenih poveznica dijete/obitelj je ispravljeno

en: Non existing child
hr: Nepostojeće dijete

en: %(person)s was removed from the family of %(family)s
hr: %(person)s je uklonjen/a iz obitelji %(family)s

en: {quantity} broken spouse/family link was fixed
     | {quantity} broken spouse/family links were fixed
hr[0]: {quantity} pokvarena poveznica supružnik/obitelj je ispravljena
hr[1]: {quantity} pokvarene poveznice supružnik/obitelj su ispravljene
hr[2]: {quantity} pokvarenih poveznica supružnik/obitelj je ispravljeno

en: Non existing person
hr: Nepostojeća osoba

en: %(person)s was restored to the family of %(family)s
hr: %(person)s je vraćen/a u obitelj %(family)s

en: {quantity} duplicate spouse/family link was found
     | {quantity} duplicate spouse/family links were found
hr[0]: {quantity} dupla poveznica supružnik/obitelj je nađena
hr[1]: {quantity} duple poveznice supružnik/obitelj su nađene
hr[2]: {quantity} duplih poveznica supružnik/obitelj je nađeno

en: {quantity} family with no parents or children found, removed.
     | {quantity} families with no parents or children found, removed.
hr[0]: {quantity} obitelj bez roditelja ili djece je pronađena i uklonjena.
hr[1]: {quantity} obitelji bez roditelja ili djece su pronađene i uklonjene.
hr[2]: {quantity} obitelji bez roditelja ili djece je pronađeno i uklonjeno.

en: {quantity} corrupted family relationship fixed
     | {quantity} corrupted family relationships fixed
hr[0]: {quantity} pokvarena obiteljska veza ispravljena
hr[1]: {quantity} pokvarene obiteljske veze ispravljene
hr[2]: {quantity} pokvarenih obiteljskih veza ispravljeno

en: {quantity} place alternate name fixed
     | {quantity} place alternate names fixed
hr[0]: {quantity} alternativno ime mjesta je ispravljeno
hr[1]: {quantity} alternativna imena mjesta su ispravljena
hr[2]: {quantity} alternativnih imena mjesta je ispravljeno

en: {quantity} person was referenced but not found
     | {quantity} persons were referenced, but not found
hr[0]: {quantity} referencirana osoba nije pronađena
hr[1]: {quantity} referencirane osobe nisu pronađene
hr[2]: {quantity} referenciranih osoba nije pronađeno

en: {quantity} family was referenced but not found
     | {quantity} families were referenced, but not found
hr[0]: {quantity} obitelj je referencirana, ali nije pronađena
hr[1]: {quantity} obitelji su referencirane, ali nisu pronađene
hr[2]: {quantity} obitelji je referencirano, ali nisu pronađene

en: {quantity} date was corrected
     | {quantity} dates were corrected
hr[0]: {quantity} datum je ispravljen
hr[1]: {quantity} datuma su ispravljena
hr[2]: {quantity} datuma je ispravljeno

en: {quantity} repository was referenced but not found
     | {quantity} repositories were referenced, but not found
hr[0]: {quantity} referencirano spremište nije pronađeno
hr[1]: {quantity} referencirana spremišta nisu pronađena
hr[2]: {quantity} referenciranih spremišta nije pronađeno

en: {quantity} media object was referenced but not found
     | {quantity} media objects were referenced, but not found
hr[0]: {quantity} referencirani medijski objekt nije pronađen
hr[1]: {quantity} referencirana medijska objekta nisu pronađena
hr[2]: {quantity} referenciranih medijskih objektata nije pronađeno

en: Reference to {quantity} missing media object was kept
     | References to {quantity} missing media objects were kept
hr[0]: Referenca na {quantity} nedostajući medijski objekt je zadržana
hr[1]: Reference na {quantity} nedostajuća medijska objekta su zadržane
hr[2]: Reference na {quantity} nedostajućih medijskih objekata su zadržane

en: {quantity} missing media object was replaced
     | {quantity} missing media objects were replaced
hr[0]: {quantity} nedostajući medijski objekt je zamijenjen
hr[1]: {quantity} nedostajuća medijska objekta su zamijenjena
hr[2]: {quantity} nedostajućih medijskih objekata je zamijenjeno

en: {quantity} missing media object was removed
     | {quantity} missing media objects were removed
hr[0]: {quantity} nedostajući medijski objekt je uklonjen
hr[1]: {quantity} nedostajuća medijska objekta su uklonjena
hr[2]: {quantity} nedostajućih medijskih objekata je uklonjeno

en: {quantity} event was referenced but not found
     | {quantity} events were referenced, but not found
hr[0]: {quantity} referencirani događaj nije pronađen
hr[1]: {quantity} referencirana događaja nisu pronađena
hr[2]: {quantity} referenciranih događaja nije pronađeno

en: {quantity} invalid birth event name was fixed
     | {quantity} invalid birth event names were fixed
hr[0]: {quantity} neispravno ime događaja rođenja je ispravljeno
hr[1]: {quantity} neispravna imena događaja rođenja su ispravljena
hr[2]: {quantity} neispravnih imena događaja rođenja je ispravljeno

en: {quantity} invalid death event name was fixed
     | {quantity} invalid death event names were fixed
hr[0]: {quantity} neispravno ime događaja smrti je ispravljeno
hr[1]: {quantity} neispravna imena događaja smrti su ispravljena
hr[2]: {quantity} neispravnih imena događaja smrti je ispravljeno

en: {quantity} place was referenced but not found
     | {quantity} places were referenced, but not found
hr[0]: {quantity} referencirano mjesto nije pronađeno
hr[1]: {quantity} referencirana mjesta nisu pronađena
hr[2]: {quantity} referenciranih mjesta nije pronađeno

en: {quantity} citation was referenced but not found
     | {quantity} citations were referenced, but not found
hr[0]: {quantity} citat je referenciran, ali nije pronađen
hr[1]: {quantity} citata su referencirana, ali nisu pronađena
hr[2]: {quantity} citata je referencirano, ali nisu pronađeni

en: {quantity} source was referenced but not found
     | {quantity} sources were referenced, but not found
hr[0]: {quantity} referencirani izvor nije pronađen
hr[1]: {quantity} referencirana izvora nisu pronađena
hr[2]: {quantity} referenciranih izvora nije pronađeno

en: {quantity} note object was referenced but not found
     | {quantity} note objects were referenced, but not found
hr[0]: {quantity} referencirana zabilješka nije pronađena
hr[1]: {quantity} referencirane zabilješke nisu pronađena
hr[2]: {quantity} referenciranih zabilješka nije pronađeno

en: {quantity} tag object was referenced but not found
     | {quantity} tag objects were referenced, but not found
hr[0]: {quantity} oznaka je referencirana, ali nije pronađena
hr[1]: {quantity} oznake su referencirane, ali nisu pronađene
hr[2]: {quantity} oznaka je referencirano, ali nisu pronađene

en: {quantity} invalid name format reference was removed
     | {quantity} invalid name format references were removed
hr[0]: {quantity} neispravna referenca formata imena je uklonjena
hr[1]: {quantity} neispravne reference formata imena su uklonjene
hr[2]: {quantity} neispravnih referenca formata imena je uklonjeno

en: {quantity} invalid source citation was fixed
     | {quantity} invalid source citations were fixed
hr[0]: {quantity} neispravni citat izvora je ispravljen
hr[1]: {quantity} neispravna citata izvora su ispravljena
hr[2]: {quantity} neispravnih citata izvora je ispravljeno

en: {quantity} Duplicated Gramps ID fixed
     | {quantity} Duplicated Gramps IDs fixed
hr[0]: {quantity} dupla Gramps ID oznaka je ispravljena
hr[1]: {quantity} duple Gramps ID oznake su ispravljene
hr[2]: {quantity} duplih Gramps ID oznaka je ispravljeno

en: %(empty_obj)d empty objects removed:
       %(person)d person objects
       %(family)d family objects
       %(event)d event objects
       %(source)d source objects
       %(media)d media objects
       %(place)d place objects
       %(repo)d repository objects
       %(note)d note objects
hr: Uklonjeni prazni objekti: %(empty_obj)d
       Osobe: %(person)d
       Obitelji: %(family)d
       Događaji: %(event)d
       Izvori: %(source)d
       Medijski objekti: %(media)d
       Mjesta: %(place)d
       Spremišta: %(repo)d
       Zabilješke: %(note)d

en: %d bad backlinks were fixed;
hr: %d neispravne povratne poveznice su ispravljene;

en: All reference maps have been rebuilt.
hr: Sve reference su obnovljene.

en: %d bad Note Links were fixed;
hr: %d neispravne poveznice u zabilješkama su ispravljene;

en: Integrity Check Results
hr: Rezultati provjere integriteta

en: Check and Repair
hr: Provjeri i popravi

en: Start date test?
hr: Započni provjeru datuma?

en: This test will create many persons and events in the current database. Do you really want to run this test?
hr: Ova će provjera stvoriti mnogobrojne osobe i događaje u trenutačnoj bazi podataka. Stvarno želiš pokrenuti ovu provjeru?

en: Run test
hr: Pokreni provjeru

en: Running Date Test
hr: Pokretanje provjere datuma

en: Generating dates
hr: Generiranje datuma

en: Date Test Plugin
hr: Dodatak za provjeru datuma

en: Pass
hr: Uspješno

en: Gender Statistics tool
hr: Alat za statistiku spolova

en: Guess
hr: Pogođanje

en: Save _As
hr: Spremi _kao

en: _Filter:
hr: _Filtar:

en: The event comparison utility uses the filters defined in the Custom Filter Editor.
hr: Pomoćni alat za usporedbu događaja koristi filtre, definirane u uređivaču prilagođenih filtra.

en: Custom filter _editor
hr: _Uređivač prilagođenog filtra

[ctx: manual]
en: Compare_Individual_Events
hr: Usporedi_pojedinačne_događaje

en: Event comparison filter selection
hr: Odabir filtra za usporedbu događaja

en: Event Comparison tool
hr: Alat za usporedbu događaja

en: Filter selection
hr: Odabir filtra

en: Comparing events
hr: Uspoređivanje događaja

en: Selecting people
hr: Odabiranje osoba

en: No matches were found
hr: Nisu pronađene podudarnosti

en: Event Comparison Results
hr: Rezultati usporedbe događaja

en: %(event_name)s Date
hr: %(event_name)s datum

en: %(event_name)s Place
hr: %(event_name)s mjesto

en: Comparing Events
hr: Uspoređivanje događaja

en: Building data
hr: Stvaranje podataka

en: Select filename
hr: Odaberi datoteku

en: Event name changes
hr: Promjene imena događaja

en: Extract Event Description
hr: Izvuci opis događaja

en: {quantity} event description has been added | {quantity} event descriptions have been added
hr[0]: {quantity} opis događaja je dodan
hr[1]: {quantity} opisa događaja su dodana
hr[2]: {quantity} opisa događaja je dodano

en: Modifications made
hr: Napravljene promjene

en: No event description has been added.
hr: Nijedan opis događaja nije dodan.

en: Match Threshold
hr: Prag podudarnosti

en: Use soundex codes
hr: Koristi soundex kodove

en: Co_mpare
hr: _Usporedi

[ctx: manual]
en: Find_Possible_Duplicate_People
hr: Nađi_moguće_duple_osobe

en: Find Possible Duplicate People
hr: Nađi moguće duple osobe

en: Find Duplicates tool
hr: Alat za otkrivanje duplikata

en: Tool settings
hr: Postavke alata

en: No matches found
hr: Nema podudarnosti

en: No potential duplicate people were found
hr: Nisu pronađene moguće duple osobe

en: Find Duplicates
hr: Nađi duplikate

en: Looking for duplicate people
hr: Traženje duplih osoba

en: Pass 1: Building preliminary lists
hr: 1. prolaz: Izgradnja preliminarnog popisa

en: Pass 2: Calculating potential matches
hr: 2. prolaz: Računanje potencijalnih podudarnosti

en: Potential Merges
hr: Moguća spajanja

en: Rating
hr: Ocjena

en: First Person
hr: Prva osoba

en: Second Person
hr: Druga osoba

en: Merge candidates
hr: Spoji kandidate

en: Merge persons
hr: Spoji osobe

[ctx: manual]
en: Find_database_loop
hr: Nađi_petlju_u_bazi_podataka

en: Find database loop
hr: Nađi petlju u bazi podataka

en: Starting
hr: Početak

en: Looking for possible loop for each person
hr: Traženje moguće petlje za svaku osobu

[ctx: manual]
en: Media_Manager
hr: Upravljač_medija

en: Media Manager
hr: Upravljač medija

en: Help
hr: Pomoć

en: Introduction
hr: Uvod

en: Selection
hr: Odabir

en: This tool allows batch operations on media objects stored in Gramps. An important distinction must be made between a Gramps media object and its file.
    
    The Gramps media object is a collection of data about the media object file: its filename and/or path, its description, its ID, notes, source references, etc. These data %(bold_start)sdo not include the file itself%(bold_end)s.
    
    The files containing image, sound, video, etc, exist separately on your hard drive. These files are not managed by Gramps and are not included in the Gramps database. The Gramps database only stores the path and file names.
    
    This tool allows you to only modify the records within your Gramps database. If you want to move or rename the files then you need to do it on your own, outside of Gramps. Then you can adjust the paths using this tool so that the media objects store the correct file locations.
hr: Ovaj alat omogućuje grupne operacije nad medijskim objektima koji su spremljeni u Grampsu. Važno je razlikovati medijske objekte i njihove datoteke.
    
    Grampsov medijski objekt je skup podataka o datoteci medijskog objekta: njezino ime i/ili staza, opis, ID oznaka, zabilješke, reference izvora, itd. Ovi podaci %(bold_start)sne uključuju samu medijsku datoteku%(bold_end)s.
    
    Datoteke koje sadrže slike, zvuk, video i sl. su na tvom tvrdom disku. Gramps ne upravlja ovim datotekama i ne sprema ih u Grampsovu bazu podataka. Gramps sprema samo njihova imena i stazu do njih.
    
    Ovaj alat omogućuje samo mijenjanje zapisa u Grampsovoj bazi podataka. Ako želiš premjestiti ili preimenovati datoteke, moraš to uraditi vlastoručno, izvan Grampsa. Nakon toga, možeš podesiti staze pomoću ovog alata, tako da medijski objekti sadrže točnu lokaciju datoteka.

en: Affected path
hr: Dotična staza

en: Press Apply to proceed, Cancel to abort, or Back to revisit your options.
hr: Pritisni gumb „Primijeni” za nastavljanje, „Odustani” za prekid ili „Natrag” za mijenjanje opcija.

en: Operation successfully finished
hr: Operacija uspješno završena

en: The operation you requested has finished successfully. You may press Close now to continue.
hr: Tražena operacija je uspješno okončana. Možeš pritisnuti gumb U redu za nastavak.

en: Operation failed
hr: Neuspjela operacija

en: There was an error while performing the requested operation. You may try starting the tool again.
hr: Dogodila se greška prilikom izvođenja traženih operacija. Možeš pokušati s ponovnim pokretanjem alata.

en: The following action is to be performed:
    
    Operation:	%s
hr: Sljedeća operacija će biti izvršena:
    
    Operacija:	%s

en: Replace _substrings in the path
hr: Zamijeni podniz znakova u _stazi

en: This tool allows replacing specified substring in the path of media objects with another substring. This can be useful when you move your media files from one directory to another
hr: Ovaj alat omogućuje zamjenu zadanog podniza znakova u imenima staza medijskih objekata s jednim drugim podnizom. To može biti korisno pri premještanju medijskih datoteka iz jednog direktorija u drugi

en: Replace substring settings
hr: Postavke za izmjenu podniza znakova

en: _Replace:
hr: _Zamijeni:

en: _With:
hr: _Sa:

en: The following action is to be performed:
    
    Operation:	%(title)s
    Replace:		%(src_fname)s
    With:		%(dest_fname)s
hr: Sljedeća operacija će biti izvršena:
    
    Operacija:	%(title)s
    Zamjeni:		%(src_fname)s
    Sa:		%(dest_fname)s

en: Convert paths from relative to _absolute
hr: Pretvori relativne staze u _apsolutne

en: This tool allows converting relative media paths to the absolute ones. It does this by prepending the base path as given in the Preferences, or if that is not set, it prepends user's directory.
hr: Ovaj alat mijenja relativne staze medija u apsolutne, nadodajući osnovnu stazu određenu u postavkama ili ako ona nije određena, nadodajući stazu korisničkog direktorija.

en: Convert paths from absolute to r_elative
hr: Pretvori apsolutne staze u r_elativne

en: This tool allows converting absolute media paths to a relative path. The relative path is relative viz-a-viz the base path as given in the Preferences, or if that is not set, user's directory. A relative path allows to tie the file location to a base path that can change to your needs.
hr: Ovaj alat mijenja apsolutne staze medija u relativne. Relativna staza je relativna u odnosu na osnovnu stazu zadanu u postavkama, a ako nje nema, u odnosu na korisnički direktorij. Relativna staza omogućuje povezivanje lokacije datoteke s osnovnom stazom, koja se može mijenjati u skladu s tvojim potrebama.

en: Add images not included in database
hr: Dodaj slike, koje još nisu u bazi podataka

en: Check directories for images not included in database
hr: Pretraži direktorije za slikama, koje nisu uključene u bazu podataka

en: This tool adds images in directories that are referenced by existing images in the database.
hr: Ovaj alat dodaje slike u direktorijima, koje su referencirane od postojećih slika u bazi podataka.

en: Don't merge if citation has notes
hr: Nemoj spajati, ako citati sadrže zabilješke

en: Match on Page/Volume, Date and Confidence
hr: Podudarnost po svesci/stranici, datumu i pouzdanosti

en: Ignore Date
hr: Zanemari datum

en: Ignore Confidence
hr: Zanemari pouzdanost

en: Ignore Date and Confidence
hr: Zanemari datum i pouzdanost

[ctx: manual]
en: Merge_citations
hr: Spoji_citate

en: Notes, media objects and data-items of matching citations will be combined.
hr: Zabilješke, medijski objekti i podaci obaju citata biti će spojeni.

en: Merge citations tool
hr: Alat za spajanje citata

en: Checking Sources
hr: Provjeravanje izvora

en: Looking for citation fields
hr: Traženje polja citata

en: Number of merges done
hr: Broj izvršenih spajanja

en: {number_of} citation merged | {number_of} citations merged
hr[0]: {number_of} citat spojen
hr[1]: {number_of} citata spojena
hr[2]: {number_of} citata spojeno

en: _Tag
hr: _Oznaka

[ctx: manual]
en: Not_Related
hr: Bez_srodstva

en: Not related to "%s"
hr: Bez srodstva sa „%s”

en: NotRelated
hr: Bez srodstva

en: Everyone in the database is related to %s
hr: Svatko u bazi podataka je povezan sa: %s

en: Setting tag for {number_of} person | Setting tag for {number_of} people
hr[0]: Postavljanje oznake za {number_of} osobu
hr[1]: Postavljanje oznake za {number_of} osobe
hr[2]: Postavljanje oznake za {number_of} osoba

en: Finding relationships between {number_of} person | Finding relationships between {number_of} people
hr[0]: Pronalaženje srodstva između {number_of} osobe
hr[1]: Pronalaženje srodstva između {number_of} osoba
hr[2]: Pronalaženje srodstva između {number_of} osoba

en: Looking for {number_of} person | Looking for {number_of} people
hr[0]: Traženje {number_of} osobe
hr[1]: Traženje {number_of} osoba
hr[2]: Traženje {number_of} osoba

en: Looking up the name of {number_of} person | Looking up the names of {number_of} people
hr[0]: Traženje imena za {number_of} osobu
hr[1]: Traženje imena za {number_of} osobe
hr[2]: Traženje imena za {number_of} osoba

en: _Street:
hr: _Ulica:

en: _City:
hr: _Grad:

en: _Country:
hr: _Zemlja:

en: _ZIP/Postal Code:
hr: _Poštanski broj:

en: _Phone:
hr: _Telefon:

en: _Email:
hr: _E-pošta:

en: Copy from DB to Preferences
hr: Kopiraj iz baze podataka u postavke

en: Copy from Preferences to DB
hr: Kopiraj iz postavaka u bazu podataka

[ctx: manual]
en: Edit_Database_Owner_Information
hr: Uredi_podatke_o_vlasniku_baze_podataka

en: Database Owner Editor
hr: Uređivač vlasnika baze podataka

en: Edit database owner information
hr: Uredi podatke o vlasniku baze podataka

en: _Accept and close
hr: _Prihvati i zatvori

en: Below is a list of the nicknames, titles, prefixes and compound surnames that Gramps can extract from the Family Tree.
    If you accept the changes, Gramps will modify the entries that have been selected.
    
    Compound surnames are shown as lists of [prefix, surname, connector].
    For example, with the defaults, the name "de Mascarenhas da Silva e Lencastre" shows as:
           [de, Mascarenhas]-[da, Silva, e]-[,Lencastre]
    
    Run this tool several times to correct names that have multiple information that can be extracted.
hr: Niže dolje se nalazi popis nadimaka, titula, prefiksa i sastavljenih prezimena koje Gramps može izvući iz rodoslova.
    Ako prihvatiš promjene, Gramps će promijeniti unose koji su odabrani.
    
    Sastavljena prezimena se prikazuju kao popisi sa [prefiks, prezime, veznik].
    Npr. koristeći zadane postavke, ime „de Mascarenhas da Silva e Lencastre” će se prikazati kao:
           [de, Mascarenhas]-[da, Silva, e]-[,Lencastre]
    
    Pokreni ovaj alat nekoliko puta, za ispravljanje imena koja imaju mnogobrojne podatke koji se mogu izvuči.

[ctx: manual]
en: Extract_Information_from_Names
hr: Izvuci_podatke_iz_imena

en: Name and title extraction tool
hr: Alat za izvlačenje podataka iz imena i titula

en: Default prefix and connector settings
hr: Zadane postavke prefiksa i veznika

en: Prefixes to search for:
hr: Prefiks koji se pretražuje:

en: Connectors splitting surnames:
hr: Veznici koji razdvajaju prezimena:

en: Connectors not splitting surnames:
hr: Veznici koji ne razdvajaju prezimena:

en: Extracting Information from Names
hr: Izvlačenje podataka iz imena

en: Analyzing names
hr: Analiziranje imena

en: No titles, nicknames or prefixes were found
hr: Nisu pronađene titule, nadimci ili prefiksi

en: Current Name
hr: Trenutačno ime

en: Prefix in given name
hr: Prefiks u imenu

en: Compound surname
hr: Složeno prezime

en: Extract information from names
hr: Izvuci podatke iz imena

en: Rebuilding secondary indexes...
hr: Obnavljanje sekundarnih indeksa ...

en: Secondary indexes rebuilt
hr: Sekundarni indeksi obnovljeni

en: All secondary indexes have been rebuilt.
hr: Svi sekundarni indeksi su obnovljeni.

en: Rebuilding gender statistics for name gender guessing...
hr: Obnavljanje statistike spolova za pogađanje spola po imenu ...

en: Gender statistics rebuilt
hr: Statistika spolova obnovljena

en: Gender statistics for name gender guessing have been rebuilt.
hr: Statistika spolova za pogađanje spola po imenu su obnovljene.

en: Reference maps rebuilt
hr: Referentne karte su obnovljene

en: Select a person to determine the relationship
hr: Odaberi osobu za utvrđivanje srodstva

en: Relationship Calculator
hr: Kalkulator srodstva

en: Relationship calculator: %(person_name)s
hr: Kalkulator srodstva: %(person_name)s

en: Relationship to %(person_name)s
hr: Srodstvo sa %(person_name)s

en: Relationship Calculator tool
hr: Alat za izračunavanje srodstva

en: %(person)s and %(active_person)s are not related.
hr: %(person)s i %(active_person)s nisu u srodstvu.

en: Their common ancestor is %s.
hr: Njihov zajednički predak je %s.

en: Their common ancestors are %(ancestor1)s and %(ancestor2)s.
hr: Njihovi zajednički preci su %(ancestor1)s i %(ancestor2)s.

en: Their common ancestors are:
hr: Njihovi zajednički preci su:

[ctx: manual]
en: Remove_leading_and_trailing_spaces
hr: Ukloni_razmake_na_početku_i_kraju

en: Clean input data
hr: Počisti podatke unosa

en: Search leading and/or trailing spaces for persons and places. Search comma or bad sign in coordinates fields.
    Double click on a row to edit its content.
hr: Traži razmake na početku i/ili kraju za mjesta i osobe. Traži zarez ili neispravni znak u poljima koordinata.
    Pritisni dvaput na redak za uređivanje sadržaja.

en: Looking for possible fields with leading or trailing spaces
hr: Traženje mogućih polja s razmacima na početku ili kraju

en: handle
hr: identifikator

en: firstname
hr: ime

en: alternate name
hr: alternativno ime

en: group as
hr: grupiraj kao

en: tooltip
hr: informativni oblačić

en: leading and/or trailing spaces
hr: razmaci na početku i/ili kraju

en: invalid format
hr: neispravni format

en: comma instead of dot
hr: zarez umjesto točke

en: invalid char instead of '-'
hr: neispravan znak umjesto „-”

en: Search for events
hr: Traži događaje

en: Search for sources
hr: Traži izvore

en: Search for citations
hr: Traži citate

en: Search for places
hr: Traži mjesta

en: Search for media
hr: Traži medije

en: Search for repositories
hr: Traži spremišta

en: Search for notes
hr: Traži zabilješke

en: _Mark all
hr: _Označi sve

en: _Unmark all
hr: O_dznači sve

en: In_vert marks
hr: Okreni o_znake

en: Double-click on a row to view/edit data
hr: Pritisni dvaput na redak za prikaz/uređivanje podataka

en: Unused Objects
hr: Nekorišteni objekti

en: Mark
hr: Oznaka

en: Remove unused objects
hr: Ukloni nekorištene objekte

en: Enable ID reordering.
hr: Aktiviraj mijenjanje rasporeda ID oznaka.

en: List next ID available (may not be continuous).
hr: Prikaži sljedeću dostupnu ID oznaku (ne mora biti u slijedu).

en:   Actual
hr:   Aktualno

en: Amount of ID in use.
hr: Broj korištenih ID oznaka.

en:  Quantity
hr:  Količina

en: Actual / Upcoming ID format.
hr: Trenutni/budući format ID oznake.

en: Change
hr: Promjena

en: Enable ID reordering with Start / Step sequence.
hr: Aktiviraj mijenjanje redoslijeda ID oznaka sa sekvencama „Pokreni”/„Korak”.

en: Start
hr: Pokreni

en: Reorder ID start number.
hr: Prerasporedi početni broj ID oznaka.

en: Step
hr: Korak

en: Reorder ID step width.
hr: Prerasporedi razmak koraka između ID oznaka.

en: Keep
hr: Zadrži

en: Keep IDs with alternate prefixes untouched.
hr: Zadrži ID oznake s alternativnim prefiksima netaknutima.

[ctx: manual]
en: Reorder_Gramps_ID
hr: Prerasporedi_Gramps_ID_oznake

en: Reorder Gramps IDs
hr: Prerasporedi Gramps ID oznake

en: Reorder %s IDs ...
hr: Prerasporedi ID oznake za %s ...

en: Do you want to replace %s?
hr: Želiš li zamijeniti %s?

en: Finding and assigning unused IDs.
hr: Pronalaženje nekorištenih, te dodjela novih ID oznaka.

en: Sort Events
hr: Svrstaj događaje

en: Sort event changes
hr: Svrstaj promjene događaja

en: Sorting personal events...
hr: Svrstavanje osobnih događaja ...

en: Sorting family events...
hr: Svrstavanje događaja obitelji ...

en: Tool Options
hr: Opcije za alat

en: Select the people to sort
hr: Odaberi osobe za svrstavanje

en: Sort descending
hr: Svrstaj silazno

en: Set the sort order
hr: Postavi redoslijed

en: Include family events
hr: Uključi obiteljske događaje

en: Sort family events of the person
hr: Svrstaj obiteljske događaje osobe

en: Generate_Testcases_for_Persons_and_Families
hr: Generiraj_testne_primjere_za_osobe_i_obitelji

en: Generate testcases
hr: Generiraj testne primjere

en: Generate low level database errors
    Correction needs database reload
hr: Generiraj greške baze podataka na nižoj razini
    Ispravljanje zahtijeva ponovno pokretanje baze podataka

en: Generate database errors
hr: Generiraj greške baze podataka

en: Generate dummy data
hr: Generiraj fiktivne podatke

en: Generate long names
hr: Generiraj dugačka imena

en: Add special characters
hr: Dodaj posebne znakove

en: Add serial number
hr: Dodaj serijski broj

en: Add line break
hr: Dodaj prijelom retka

en: Number of people to generate
    (Number is approximate because families are generated)
hr: Broj osoba koje se generiraju
    (Broj je samo približan, jer se generiraju obitelji)

en: Generating low level database errors
hr: Generiranje grešaka baze podataka na nižoj razini

en: Generating testcases
hr: Generiranje testnih primjera

en: Generating database errors
hr: Generiranje grešaka u bazi podataka

en: Generating families
hr: Generiranje obitelji

en: Testcase generator step %d
hr: Korak generatora testnog primjera %d

en: Fix Capitalization of Family Names
hr: Ispravi početna slova prezimena

en: Searches the entire database and attempts to fix capitalization of the names.
hr: Pretražuje bazu podataka i pokušava ispraviti početna slova imena.

en: Rename Event Types
hr: Preimenuj vrste događaja

en: Allows all the events of a certain name to be renamed to a new name.
hr: Omogućuje preimenovanje svih događaja određenog imena.

en: Check and Repair Database
hr: Provjeri i popravi bazu podataka

en: Checks the database for integrity problems, fixing the problems that it can
hr: Pronalazi greške u bazi podataka i po mogućnosti ih ispravlja

en: Compare Individual Events
hr: Usporedi pojedinačne događaje

en: Aids in the analysis of data by allowing the development of custom filters that can be applied to the database to find similar events
hr: Pomaže u analizi podataka, omogućujući stvaranje prilagođenih filtra, koji mogu biti primijenjeni na bazu podataka, kako bi se našli slični događaji

en: Extracts event descriptions from the event data
hr: Izvlači opise iz podatka događaja

en: Searches the entire database, looking for individual entries that may represent the same person.
hr: Pretražuje cijelu bazu podataka, tražeći pojedine zapise, koji potencijalno predstavljaju istu osobu.

en: Manages batch operations on media files
hr: Upravlja grupnim operacijama nad medijskim datotekama

en: Not Related
hr: Bez srodstva

en: Find people who are not in any way related to the selected person
hr: Nađi osobe, koje ni na koji način nisu u srodstvu s odabranom osobom

en: Edit Database Owner Information
hr: Uredi podatke o vlasniku baze podataka

en: Allow editing database owner information.
hr: Omogućuje uređivanje podataka o vlasniku baze podataka.

en: Extract Information from Names
hr: Izvuci podatke iz imena

en: Extract titles, prefixes and compound surnames from given name or family name.
hr: Izvuci titule, prefikse i složena prezimena iz imena ili prezimena.

en: Rebuild Secondary Indexes
hr: Obnovi sekundarne indekse

en: Rebuilds secondary indexes
hr: Obnavlja sekundarne indekse

en: Rebuild Reference Maps
hr: Obnovi referentne karte

en: Rebuilds reference maps
hr: Obnavlja referentne karte

en: Rebuild Gender Statistics
hr: Obnovi statistiku spolova

en: Rebuilds gender statistics for name gender guessing...
hr: Obnavlja statistiku spolova za pogađanje spola po imenu ...

en: Calculates the relationship between two people
hr: Izračunava međusobno srodstvo dviju osoba

en: Remove Unused Objects
hr: Ukloni nekorištene objekte

en: Removes unused objects from the database
hr: Uklanja nekorištene objekte iz baze podataka

en: Reorders the Gramps IDs according to Gramps' default rules.
hr: Preraspoređuje Gramps ID oznake prema zadanim pravilima.

en: Sort events
hr: Svrstaj događaje

en: Verify the Data
hr: Provjeri podatke

en: Verifies the data against user-defined tests
hr: Provjerava podatke, uspoređujuči ih s definiranim testovima korisnika

en: Searches the entire database, looking for citations that have the same Volume/Page, Date and Confidence.
hr: Pretražuje cijelu bazu podataka, tražeći citate, koji imaju isti svezak/stranicu, datum i pouzdanost.

en: Searches the entire database, looking for a possible loop.
hr: Pretražuje cijelu bazu podataka, tražeći petlju.

en: Searches the entire database, looking for trailing or leading spaces for places and people. Search comma in coordinates fields in places.
hr: Pretražuje cijelu bazu podataka, tražeći razmake na početku ili kraju za mjesta i osobe. Traži zarez u poljima koordinata u mjestima.

en: Dump Gender Statistics
hr: Ispiši statistiku spolova

en: Will dump the statistics for guessing the gender from the first name.
hr: Ispisat će statistiku za pogađanje spola po imenu.

en: Maximum _age
hr: M_aksimalna starost

en: Mi_nimum age to marry
hr: Naj_niža dobna granica za brak

en: Ma_ximum age to marry
hr: Naj_viša dobna granica za brak

en: Maximum number of _spouses for a person
hr: Maksimalni broj _supružnika za osobu

en: Maximum number of consecutive years of _widowhood before next marriage
hr: Maksimalni broj uzastopnih godina _udovištva prije sljedećeg braka

en: Maximum age for an _unmarried person
hr: Maksimalna starost za ne_vjenčane osobe

en: _Estimate missing or inexact dates
hr: P_rocijeni nedostajuće ili približno određene datume

en: _Identify invalid dates
hr: _Pronađi neispravne datume

en: Mi_nimum age to bear a child
hr: Naj_niža dobna granica za trudnoću

en: Ma_ximum age to bear a child
hr: Naj_viša dobna granica za trudnoću

en: Maximum number of chil_dren
hr: Maksimalni broj _djece

en: Mi_nimum age to father a child
hr: Naj_niža dobna granica za očinstvo

en: Ma_ximum age to father a child
hr: Naj_viša dobna granica za očinstvo

en: Maximum husband-wife age _difference
hr: Maksimalna _starosna razlika supružnika

en: Maximum number of years _between children
hr: Maksimalni _broj godina između dvije uzastopne trudnoće

en: Maximum _span of years for all children
hr: Maksimalni ra_spon godina za svu djecu

en: _Hide marked
hr: _Sakrij označeno

[ctx: manual]
en: Verify_the_Data
hr: Provjeri_podatke

en: Data Verify tool
hr: Alat za provjeru podataka

en: Data Verification Results
hr: Rezultati provjere podataka

en: _Show all
hr: _Prikaži sve

en: Baptism before birth
hr: Krštenje prije rođenja

en: Death before baptism
hr: Smrt prije krštenja

en: Burial before birth
hr: Pokop prije rođenja

en: Burial before death
hr: Pokop prije smrti

en: Death before birth
hr: Smrt prije rođenja

en: Burial before baptism
hr: Pokop prije krštenja

en: Old age at death
hr: Duboka starost pri smrti

en: Multiple parents
hr: Višestruki roditelji

en: Married often
hr: Višestruko sklapanje braka

en: Old and unmarried
hr: Stari i nevjenčani

en: Too many children
hr: Previše djece

en: Same sex marriage
hr: Istospolni brak

en: Female husband
hr: Muž ženskog spola

en: Male wife
hr: Žena muškog spola

en: Husband and wife with the same surname
hr: Muž i žena s jednakim prezimenom

en: Large age difference between spouses
hr: Velika razlika u godinama između supružnika

en: Marriage before birth
hr: Brak prije rođenja

en: Marriage after death
hr: Brak nakon smrti

en: Early marriage
hr: Rani brak

en: Late marriage
hr: Kasni brak

en: Old father
hr: Otac star

en: Old mother
hr: Majka stara

en: Young father
hr: Mladi otac

en: Young mother
hr: Mlada majka

en: Unborn father
hr: Nerođeni otac

en: Unborn mother
hr: Nerođena majka

en: Dead father
hr: Otac umro

en: Dead mother
hr: Majka umrla

en: Large year span for all children
hr: Veliki raspon godina za svu djecu

en: Large age differences between children
hr: Velika starosna razlika između djece

en: Disconnected individual
hr: Nepovezana osoba

en: Invalid birth date
hr: Neispravan datum rođenja

en: Invalid death date
hr: Neispravan datum smrti

en: Marriage date but not married
hr: Datum braka, ali nevjenčani

en: Old age but no death
hr: Duboka starost, ali bez smrti

en: Birth date equals death date
hr: Datum rođenja je jednak datumu smrti

en: Birth date equals marriage date
hr: Datum rođenja je jednak datumu braka

en: Death date equals marriage date
hr: Datum smrti je jednak datumu braka

en: Baptism too late according to family tradition
hr: Prekasno krštenje prema obiteljskoj tradiciji

en: Burial too late
hr: Prekasni pokop

en: Children are not in chronological order
hr: Djeca nisu kronološki raspoređena

en: Families are not in chronological order
hr: Obitelji nisu kronološki raspoređene

en: Family has events with role Unknown
hr: Obitelj ima događaje s ulogom „Nepoznato”

en: Person has events with role Unknown
hr: Osoba ima događaje s ulogom „Nepoznato”

en: Family events are not in chronological order
hr: Događaji obitelji nisu kronološki raspoređeni

en: Person events are not in chronological order
hr: Događaji osobe nisu kronološki raspoređeni

en: Source: Title
hr: Izvor: naslov

en: Source: ID
hr: Izvor: ID

en: Source: Author
hr: Izvor: autor

en: Source: Abbreviation
hr: Izvor: kratica

en: Source: Publication Information
hr: Izvor: podaci o izdanju

en: Source: Private
hr: Izvor: privatno

en: Source: Last Changed
hr: Izvor: zadnja promjena

en: Add a new citation and a new source
hr: Dodaj novi citat i izvor

en: Add a new citation to an existing source
hr: Dodaj novi citat jednom postojećem izvoru

en: Delete the selected citation
hr: Izbriši odabrani citat

en: Merge the selected citations
hr: Spoji odabrane citate

en: Citation View
hr: Prikaz citata

en: Citation Filter Editor
hr: Uređivač filtra za citate

en: This citation cannot be edited at this time. Either the associated citation is already being edited or another object that is associated with the same citation is being edited.
    
    To edit this citation, you need to close the object.
hr: Ovaj se citat trenutačno ne može urediti. Ili se citat upravo uređuje ili se uređuje neki drugi objekt, koji je povezan s istim citatom.
    
    Za uređivanje ovog citata, zatvori objekt.

en: Cannot merge citations.
hr: Nije moguće spajanje citata.

en: Exactly two citations must be selected to perform a merge. A second citation can be selected by holding down the control key while clicking on the desired citation.
hr: Za spajanje se moraju odabrati točno dva citata. Drugi citat možeš odabrati držeći tipku Ctrl pritisnutom te pritisnuti željeni citat.

en: The two selected citations must have the same source to perform a merge. If you want to merge these two citations, then you must merge the sources first.
hr: Dva odabrana citata moraju imati isti izvor za spajanje. Ako želiš spojiti ova dva citata najprije moraš spojiti njihove izvore.

en: Edit the selected citation or source
hr: Uredi odabrani citat ili zvor

en: Delete the selected citation or source
hr: Izbriši odabrani citat ili izvor

en: Merge the selected citations or selected sources
hr: Spoji odabrane citate ili izvore

en: Citation Tree View
hr: Stablasti prikaz citata

en: Add citation...
hr: Dodaj citat ...

en: Add source...
hr: Dodaj izvor ...

en: Collapse all Nodes
hr: Sklopi sva čvorišta

en: Expand all Nodes
hr: Proširi sva čvorišta

en: This source cannot be edited at this time. Either the associated Source object is already being edited, or another citation associated with the same source is being edited.
    
    To edit this source, you need to close the object.
hr: Ovaj se izvor događaja trenutačno ne može urediti. Ili se izvor upravo uređuje ili se uređuje neka druga referenca izvora, koja je povezana s istim izvorom.
    
    Za uređivanje ovog citata, zatvori objekt.

en: Cannot perform merge.
hr: Nije moguće izvršiti spajanje.

en: Both objects must be of the same type, either both must be sources, or both must be citations.
hr: Oba objekta moraju biti iste vrste – moraju biti ili izvori ili citati.

en: Dashboard
hr: Pregledna ploča

en: Add a new event
hr: Dodaj novi događaj

en: Edit the selected event
hr: Uredi odabrani događaj

en: Delete the selected event
hr: Izbriši odabrani događaj

en: Merge the selected events
hr: Spoji odabrane događaje

en: Event Filter Editor
hr: Uređivač filtra za događaje

en: Cannot merge event objects.
hr: Nije moguće spojiti događaje.

en: Exactly two events must be selected to perform a merge. A second object can be selected by holding down the control key while clicking on the desired event.
hr: Za spajanje se moraju odabrati točno dva događaja. Drugi događaj možeš odabrati držeći tipku Ctrl pritisnutom te pritisnuti željeni događaj.

en: Marriage Date
hr: Datum braka

en: Add a new family
hr: Dodaj novu obitelj

en: Edit the selected family
hr: Uredi odabranu obitelj

en: Delete the selected family
hr: Izbriši odabranu obitelj

en: Merge the selected families
hr: Spoji odabrane obitelji

en: Family Filter Editor
hr: Uređivač filtra za obitelji

en: Make Father Active Person
hr: Postavi oca kao aktivnu osobu

en: Make Mother Active Person
hr: Postavi majku kao aktivnu osobu

en: Cannot merge families.
hr: Nije moguće spojiti obitelji.

en: Exactly two families must be selected to perform a merge. A second family can be selected by holding down the control key while clicking on the desired family.
hr: Za spajanje se moraju odabrati točno dvije obitelji. Drugu obitelj možeš odabrati držeći tipku Ctrl pritisnutom te pritisnuti željenu obitelj.

en: Max ancestor generations
hr: Najviše generacija predaka

en: Max descendant generations
hr: Najviše generacija potomaka

en: Text Font
hr: Font za tekst

en: Gender colors
hr: Boje spolova

en: Generation based gradient
hr: Generacijski gradijent

en: Age (0-100) based gradient
hr: Starosni gradijent (0 – 100)

en: Single main (filter) color
hr: Glavna boja (filtar)

en: Time period based gradient
hr: Vremenski gradijent

en: White
hr: Bijela

en: Color scheme classic report
hr: Sustav boja klasičnog izvještaja

en: Color scheme classic view
hr: Sustav boja klasičnog prikaza

en: Background
hr: Pozadina

en: Add global background colored gradient
hr: Ispuni pozadinu dijagrama obojanim gradijentom

en: Start gradient/Main color
hr: Početak gradijenta/glavna boja

en: End gradient/2nd color
hr: Kraj gradijenta/druga boja

en: Color for duplicates
hr: Boja duplikata

en: Fan chart distribution
hr: Distribucija lepezastog dijagrama

en: Homogeneous children distribution
hr: Jednolična distribucija djece

en: Size proportional to number of descendants
hr: Proporcionalno promijeni veličinu, ovisno o broju potomaka

en: Show names on two lines
hr: Prikaži imena u dva retka

en: Flip name on the left of the fan
hr: Okreni smjer prikaza imena u lepezi

en: Show the gramps id
hr: Prikaži gramps ID

en: Layout
hr: Raspored

en: No preview available
hr: Nema dostupnog pregleda

en: Fan chart type
hr: Vrsta lepezastog dijagrama

en: Full Circle
hr: Krug

en: Half Circle
hr: Polukrug

en: Quadrant
hr: Četvrt kruga

en: Show gramps id
hr: Prikaži gramps ID

en: Print or save the Fan Chart View
hr: Ispiši ili spremi prikaz lepezastog dijagrama

en: Show children ring
hr: Prikaži krug djece

en: Select the person which is the reference for life ways
hr: Odaberi osobu, koja će biti referentna za puteve života

en: reference _Person
hr: referentna _osoba

en: Print or save the Map
hr: Ispiši ili spremi kartu

en: Have they been able to meet?
hr: Jesu li se mogli sresti?

en: GeoClose
hr: Karta udaljenosti

en: Reference : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )
hr: Referenca : %(name)s ( %(birth)s – %(death)s )

en: The other : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )
hr: Druga : %(name)s ( %(birth)s – %(death)s )

en: The other person is unknown
hr: Druga osoba je nepoznata

en: You must choose one reference person.
hr: Moraš izabrati jednu referentnu osobu.

en: Go to the person view and select the people you want to compare. Return to this view and use the history.
hr: Idi u prikaz osoba i odaberi osobe, koje želiš usporediti. Vrati se na ovaj prikaz i koristi kronologiju obrade.

en: Select the person which will be our reference.
hr: Odaberi osobu, koja će biti referentna.

en: Choose and bookmark the new reference person
hr: Odaberi i postavi knjižnu oznaku za novu referentnu osobu

en: The meeting zone probability radius.
    The colored zone is approximative.
    The meeting zone is only shown for the reference person.
    The value 9 means about 42 miles or 67 kms.
    The value 1 means about 4.6 miles or 7.5 kms.
    The value is in tenth of degree.
hr: Radijus područja vjerojatnosti susreta.
    Obojano područje je približno.
    Područje susreta je prikazano samo za referenciranu osobu.
    9 znači oko 42 milja ili 67 km.
    1 znači oko 4.6 mmilja ili 7.5 km.
    Vrijednost je u desetinkama stupnjeva.

en: The selection parameters
hr: Parametri odabira

en: Events places map
hr: Karta mjesta događaja

en: GeoEvents
hr: Karta događaja

en: incomplete or unreferenced event ?
hr: nepotpuni ili nepovezani događaj ?

en: Selecting all events
hr: Odabiranje svih događaja

en: Right click on the map and select 'show all events' to show all known events with coordinates. You can use the history to navigate on the map. You can use filtering.
hr: Pritisni desnim gumbom miša na kartu i odaberi „pokaži sva mjesta”, za prikaz svih poznatih mjesta s koordinatama. Za navigiranje kartom možeš koristiti kronologiju. Možeš koristi filtriranje.

en: Bookmark this event
hr: Postavi knjižnu oznaku za ovaj događaj

en: Show all events
hr: Prikaži sve događaje

en: Centering on Place
hr: Centriranje na mjesto

en: Select the family which is the reference for life ways
hr: Odaberi obitelj, koja će biti referentna za puteve života

en: reference _Family
hr: referentna _obitelji

en: Have these two families been able to meet?
hr: Jesu li se ove dvije obitelji mogle sresti?

en: GeoFamClose
hr: Karta udaljenosti obitelji

en: %(gramps_id)s : %(father)s and %(mother)s
hr: %(gramps_id)s : %(father)s i %(mother)s

en: Family reference : %s
hr: Obiteljska referenca: %s

en: The other family : %s
hr: Druga obitelj : %s

en: You must choose one reference family.
hr: Moraš izabrati jednu referentnu obitelj.

en: Go to the family view and select the families you want to compare. Return to this view and use the history.
hr: Idi u prikaz obitelj i odaberi obitelji, koje želiš usporediti. Vrati se na ovaj prikaz i koristi kronologiju obrade.

en: Father : %(id)s : %(name)s
hr: Otac : %(id)s : %(name)s

en: Mother : %(id)s : %(name)s
hr: Majka : %(id)s : %(name)s

en: Child : %(id)s - %(index)d : %(name)s
hr: Dijete : %(id)s – %(index)d : %(name)s

en: Person : %(id)s %(name)s has no family.
hr: Osoba: %(id)s %(name)s nema obitelj.

en: Choose and bookmark the new reference family
hr: Odaberi i postavi knjižnu oznaku za novu referentnu obitelj

en: The meeting zone probability radius.
    The colored zone is approximative.
    The meeting zone is only shown for the reference family.
    The value 9 means about 42 miles or 67 kms.
    The value 1 means about 4.6 miles or 7.5 kms.
    The value is in tenth of degree.
hr: Radijus područja vjerojatnosti susreta.
    Obojano područje je približno.
    Područje susreta je prikazano samo za središnju obitelj.
    9 znači oko 42 milja ili 67 km.
    1 znači oko 4.6 mmilja ili 7.5 km.
    Vrijednost je u desetinkama stupnjeva.

en: Family places map
hr: Karta mjesta obitelji

en: GeoFamily
hr: Karta obitelji

en: Family places for %s
hr: Mjesta obitelji za %s

en: OsmGpsMap module not loaded.
hr: OsmGpsMap modul nije učitan.

en: Geography functionality will not be available.
    Try to install:
     gir1.2-osmgpsmap-1.0 (debian, ubuntu, ...)
     osm-gps-map-gobject-1.0.1 for fedora, ...
     typelib-1_0-OsmGpsMap-1_0 for openSuse
     ...
    To build it for Gramps see the Wiki (<F1>)
     and search for 'build from source'
hr: Funkcionalnost za kartografiju neće biti dostupna.
    Pokušaj instalirati:
     gir1.2-osmgpsmap-1.0 (debian, ubuntu, ...)
     osm-gps-map-gobject-1.0.1 za fedora, ...
     typelib-1_0-OsmGpsMap-1_0 za openSuse
     ...
    Za njenu izgradnju za Gramps pogledaj Wiki (<Fm>)
     i traži 'build from source' (izgradi iz izvornog kȏda)

en: All known places for one Person
hr: Sva poznata mjesta za jednu osobu

en: A view showing the places visited by one person during his life.
hr: Prikaz svih mjesta, posjećenih od osobe tijekom života.

en: Geography
hr: Kartografija

en: All known places for one Family
hr: Sva poznata mjesta za jednu obitelj

en: A view showing the places visited by one family during all their life.
hr: Prikaz svih mjesta, posjećenih od članova jedne obitelji tijekom njihovih života.

en: Every residence or move for a person and any descendants
hr: Sva prebivališta ili seobe jedne osobe, te njezinih potomaka

en: A view showing all the places visited by all persons during their life.
    This is for a person and any descendant.
    You can see the dates corresponding to the period.
hr: Prikaz svih mjesta, posjećenih od svih osoba tijekom njihovih života.
    Ovo se odnosi na jednu osobu i sve potomke.
    Možeš vidjeti datume za to razdoblje.

en: A view showing the places visited by all family's members during their life: have these two people been able to meet?
hr: Prikaz svih mjesta, posjećenih od svih članova jedne obitelji tijekom njihovih života: Jesu li se ove dvije osobe mogle sresti?

en: A view showing the places visited by two persons during their life: have these two people been able to meet?
hr: Prikaz svih mjesta, posjećenih od dviju osoba tijekom njihovih života: jesu li se te dvije osobe mogle sresti?

en: All known Places
hr: Sva poznata mjesta

en: A view showing all places of the database.
hr: Prikaz svih mjesta baze podataka.

en: All places related to Events
hr: Sva mjesta povezana s događajima

en: A view showing all the event places of the database.
hr: Prikaz svih mjesta događaja baze podataka.

en: Descendants of the active person.
hr: Potomstvo aktivne osobe.

en: GeoMoves
hr: Karta kretanja

en: All descendants for %s
hr: Sva potomstva za %s

en: Bookmark this person
hr: Postavi knjižnu oznaku za ovu osobu

en: The maximum number of generations.
hr: Maksimalni broj generacija.

en: Time in milliseconds between drawing two generations.
hr: Vrijeme u milisekundama između pisanja dviju generacija.

en: The parameters for moves
hr: Parametri kretanja

en: Person places map
hr: Karta mjesta osobe

en: GeoPerson
hr: Karta osobe

en: Person places for %s
hr: Mjesta za %s

en: Animate
hr: Animiraj

en: Animation speed in milliseconds (big value means slower)
hr: Brzina animacije u milisekundama (veća vrijednost usporuje animaciju)

en: How many steps between two markers when we are on large move ?
hr: Koliki je broj koraka između dviju oznaka pri velikim prostornim kretanjima?

en: The minimum latitude/longitude to select large move.
    The value is in tenth of degree.
hr: Najmanja zemljopisna širina/dužina za biranje velikih kretanja.
    Vrijednost je u desetinkama stupnja.

en: The animation parameters
hr: Parametri animacije

en: Places map
hr: Karta mjesta

en: GeoPlaces
hr: Karta mjesta

en: Selecting all places
hr: Biranje svih mjesta

en: Right click on the map and select 'show all places' to show all known places with coordinates. You can change the markers color depending on place type. You can use filtering.
hr: Pritisni desnim gumbom miša na kartu i odaberi „pokaži sva mjesta”, za prikaz svih poznatih mjesta s koordinatama. Možeš promijeniti boju oznake, ovisno o vrsti mjesta. Možeš koristi filtriranje.

en: Right click on the map and select 'show all places' to show all known places with coordinates. You can use the history to navigate on the map. You can change the markers color depending on place type. You can use filtering.
hr: Pritisni desnim gumbom miša na kartu i odaberi „pokaži sva mjesta”, za prikaz svih poznatih mjesta s koordinatama. Možeš koristiti kronologiju za navigaciju na karti. Možeš promijeniti boju oznake ovisno o vrsti mjesta. Možeš koristi filtriranje.

en: The place name in the status bar is disabled.
hr: Ime mjesta u traci stanja je deaktivirano.

en: The maximum number of places is reached (%d).
hr: Dosegnut je maksimalni broj mjesta (%d).

en: Some information are missing.
hr: Neke informacije nedostaju.

en: Please, use filtering to reduce this number.
hr: Koristi filtriranje, kako bi se ovaj broj smanjio.

en: You can modify this value in the geography option.
hr: Ovu vrijednost možeš promijeniti u kartografskoj opciji.

en: In this case, it may take time to show all markers.
hr: U ovom slučaju, prikaz svih oznaka može potrajati.

en: Bookmark this place
hr: Postavi knjižnu oznaku za ovo mjesto

en: Show all places
hr: Prikaži sva mjesta

en: Custom places name
hr: Prilagođena imena mjesta

en: The places marker color
hr: Boja za obilježavanje mjesta

en: Edit the selected media object
hr: Uredi odabrani medijski objekt

en: Delete the selected media object
hr: Izbriši odabrani medijski objekt

en: Merge the selected media objects
hr: Spoji medijske objekte

en: Media Filter Editor
hr: Uređivač filtra za medije

en: View in the default viewer
hr: Prikaži u zadanom pregledniku

en: Cannot merge media objects.
hr: Nije moguće spojiti medijske objekte.

en: Exactly two media objects must be selected to perform a merge. A second object can be selected by holding down the control key while clicking on the desired object.
hr: Za spajanje se moraju odabrati točno dva medijska objekta. Drugi objekt možeš odabrati držeći tipku Ctrl pritisnutom te pritisnuti željeni objekt.

en: Delete the selected note
hr: Izbriši odabranu zabilješku

en: Merge the selected notes
hr: Spoji odabrane zabilješke

en: Note Filter Editor
hr: Uređivač filtra za zabilješke

en: Cannot merge notes.
hr: Nije moguće spojiti zabilješke.

en: Exactly two notes must be selected to perform a merge. A second note can be selected by holding down the control key while clicking on the desired note.
hr: Za spajanje se moraju odabrati točno dvije zabilješke. Drugu zabilješku možeš odabrati držeći tipku Ctrl pritisnutom te pritisnuti željenu zabilješku.

[ctx: short for born]
en: b.
hr: r.

[ctx: short for died]
en: d.
hr: u.

[ctx: short for baptized]
en: bap.
hr: kr.

[ctx: short for christened]
en: chr.
hr: kr.

[ctx: short for buried]
en: bur.
hr: pok.

[ctx: short for cremated]
en: crem.
hr: krem.

en: Jump to child...
hr: Skoči na dijete ...

en: Jump to father
hr: Skoči na oca

en: Jump to mother
hr: Skoči na majku

en: A person was found to be his/her own ancestor.
hr: Pronađena osoba je sama sebi predak.

en: Pre_vious
hr: P_rethodna

en: _Next
hr: _Sljedeća

en: Mouse scroll direction
hr: Smjer micanja s kotačićem miša

en: Top <-> Bottom
hr: Gore ↔ Dolje

en: Left <-> Right
hr: Lijevo ↔ Desno

en: About Pedigree View
hr: Informacije prikaza porijekla

en: Add New Parents...
hr: Dodaj nove roditelje ...

en: Show images
hr: Prikaži slike

en: Show marriage data
hr: Prikaži podatke o braku

en: Show unknown people
hr: Prikaži nepoznate osobe

en: Show tags
hr: Prikaži oznake

en: Tree style
hr: Stil stabla

en: Compact
hr: Zbijeno

en: Expanded
hr: Prošireno

en: Standard
hr: Standardno

en: Tree direction
hr: Smjer stabla

en: Tree size
hr: Veličina stabla

en: Person View
hr: Prikaz osoba

en: People Tree View
hr: Prikaz osoba (stablasti)

en: Place View
hr: Prikaz mjesta

en: Place Tree View
hr: Prikaz mjesta (stablasti)

en: Collapse this Entire Group
hr: Sklopi čitavu grupu

en: Expand this Entire Group
hr: Proširi čitavu grupu

en: Organize Bookmarks...
hr: Uredi knjižne oznake …

en: Add Existing Parents...
hr: Dodaj postojeće roditelje ...

en: Add Partner...
hr: Dodaj partnera ...

en: _Reorder
hr: P_rerasporedi

en: Add a new family with person as parent
hr: Dodaj novu obitelj, s osobom kao roditeljem

en: Add a new set of parents
hr: Dodaj novi par roditelja

en: Add person as child to an existing family
hr: Dodaj osobu kao dijete jednoj postojećoj obitelji

en: Change order of parents and families
hr: Promijeni redoslijed roditelja i obitelji

en: Edit the active person
hr: Uredi aktivnu osobu

en: Alive
hr: Živi

en: %(date)s in %(place)s
hr: %(date)s u mjestu %(place)s

en: Edit parents
hr: Uredi roditelje

en: Reorder parents
hr: Prerasporedi roditelje

en: Remove person as child of these parents
hr: Ukloni osobu kao dijete ovih roditelja

en: Remove person as parent in this family
hr: Ukloni osobu kao roditelja iz obitelji

en:  ({number_of} sibling) |  ({number_of} siblings)
hr[0]:  ({number_of} brat/sestra)
hr[1]:  ({number_of} brata/sestre)
hr[2]:  ({number_of} braće/sestara)

en:  (1 brother)
hr:  (1 brat)

en:  (1 sister)
hr:  (1 sestra)

en:  (1 sibling)
hr:  (1 brat/sestra)

en:  (only child)
hr:  (jedino dijete)

en: Add new child to family
hr: Dodaj obitelji novo dijete

en: Add existing child to family
hr: Dodaj obitelji postojeće dijete

en: Relationship type: %s
hr: Vrsta srodstva: %s

en: %(event_type)s %(date)s in %(place)s
hr: %(event_type)s %(date)s u mjestu %(place)s

en: Broken family detected
hr: Otkrivena je pokvarena obitelj

en: Please run the Check and Repair Database tool
hr: Pokreni alat za provjeru i popravak baze podataka

en:  ({number_of} child) |  ({number_of} children)
hr[0]:  ({number_of} dijete)
hr[1]:  ({number_of} djece)
hr[2]:  ({number_of} djece)

en:  (no children)
hr:  (bez djece)

en: Use shading
hr: Koristi sjenčanje

en: Display edit buttons
hr: Prikaži gumbove za uređivanje

en: View links as website links
hr: Prikaži poveznice kao web poveznice

en: Show Details
hr: Prikaži detalje

en: Show Siblings
hr: Prikaži braću/sestre

en: Home URL
hr: Početni URL

en: Search URL
hr: Traži URL

en: Add a new repository
hr: Dodaj novo spremište

en: Delete the selected repository
hr: Izbriši odabrano spremište

en: Merge the selected repositories
hr: Spoji odabrana spremišta

en: Repository Filter Editor
hr: Uređivač filtra za spremišta

en: Cannot merge repositories.
hr: Nije moguće spojiti spremišta.

en: Exactly two repositories must be selected to perform a merge. A second repository can be selected by holding down the control key while clicking on the desired repository.
hr: Za spajanje se moraju odabrati točno dva spremišta. Drugo spremište možeš odabrati držeći tipku Ctrl pritisnutom te pritisnuti željeno spremište.

en: Edit the selected source
hr: Uredi odabrani izvor

en: Delete the selected source
hr: Izbriši odabrani izvor

en: Merge the selected sources
hr: Spoji odabrane izvore

en: Source Filter Editor
hr: Uređivač filtra za izvore

en: Cannot merge sources.
hr: Nije moguće spojiti izvore.

en: Exactly two sources must be selected to perform a merge. A second source can be selected by holding down the control key while clicking on the desired source.
hr: Za spajanje se moraju odabrati točno dva izvora. Drugi izvor možeš odabrati držeći tipku Ctrl pritisnutom te pritisnuti željeni izvor.

en: The view showing all the events
hr: Prikaz svih događaja

en: The view showing all families
hr: Prikaz svih obitelji

en: The view showing Gramplets
hr: Prikaz grampleta

en: The view showing all the media objects
hr: Prikaz svih medijskih objekata

en: The view showing all the notes
hr: Prikaz svih zabilježaka

en: The view showing all relationships of the selected person
hr: Prikaz svih srodstva odabrane osobe

en: The view showing an ancestor pedigree of the selected person
hr: Prikaz porijekla predaka odabrane osobe

en: Charts
hr: Dijagrami

en: A view showing parents through a fanchart
hr: Prikaz roditelja lepezastim dijagramom

en: Showing descendants through a fanchart
hr: Prikaz potomaka lepezastim dijagramom

en: Showing ascendants and descendants through a fanchart
hr: Prikaz predaka i potomaka lepezastim dijagramom

en: Grouped People
hr: Grupirane osobe

en: The view showing all people in the Family Tree grouped per family name
hr: Prikaz svih osoba u rodoslovu, svrstane po prezimenima

en: The view showing all people in the Family Tree in a flat list
hr: Prikaz popisa svih osoba u rodoslovu

en: The view showing all the places of the Family Tree
hr: Prikaz svih mjesta u rodoslovu

en: Place Tree
hr: Prikaz mjesta (stablasti)

en: A view displaying places in a tree format.
hr: Prikaz mjesta u stablastom prikazu.

en: The view showing all the repositories
hr: Prikaz svih spremišta

en: The view showing all the sources
hr: Prikaz svih izvora

en: The view showing all the citations
hr: Prikaz svih citata

en: Citation Tree
hr: Prikaz citata (stablasti)

en: A view displaying citations and sources in a tree format.
hr: Prikaz citata i izvora u stablastom prikazu.

en: Address Book
hr: Adresar

en: This page contains an index of all the individuals in the database, sorted by their surname, with one of the following: Address, Residence, or Web Links. Selecting the person&#8217;s name will take you to their individual Address Book page.
hr: Ova stranica sadrži popis svih osoba u bazi podataka, svrstanih po imenima, zajedno s jednim od sljedećih: adresom, prebivalištem ili web poveznicama. Odabirom imena osobe, otvorit će se njena osobna stranica s adresarom.

en: Full Name
hr: Potpuno ime

en: Web Links
hr: Web poveznice

en: Narrative
hr: Narativno

en: State/ Province
hr: Država/Pokrajina

en: Generated by %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s %(version)s
hr: Generirano s programom %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s %(version)s

en: Last change was the %(date)s
hr: Zadnja promjena: %(date)s

en:  on %(date)s
hr:  %(date)s

en: %(http_break)sCreated for %(subject_url)s
hr: %(http_break)sStvoreno za %(subject_url)s

en: Basic-Blue
hr: Osnovno – plavo

en: Visually Impaired
hr: Za slabovidne

en: Go to top
hr: Idi na početak stranice

[ctx: Html]
en: Home
hr: Početna

en: Heatmaps
hr: Toplinske karte

en: Thumbnails
hr: Sličice

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Contact
hr: Kontakt

en: Web Calendar
hr: Web kalendar

en: Heatmap
hr: Toplinska karta

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeća

en: Other media: videos, pdfs...
hr: Drugi mediji: videa, pdf datoteke …

en:  [Click to Go]
hr:  [Pritisni za „Idi”]

en: Latter-Day Saints/ LDS Ordinance
hr: Mormonska crkva/ CIK obred

en: Family Map
hr: Obiteljska karta

en: Invalid latitude
    (syntax: 18\u00b09'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)
hr: Neispravna zemljopisna širina
    (sintaksa: 18\u00b09'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)

en: Invalid longitude
    (syntax: 18\u00b09'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)
hr: Neispravna zemljopisna dužina
    (sintaksa: 18\u00b09'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)

en: Church Parish
hr: Župa

en: Locations
hr: Lokacije

en: circa
hr: cca

en: around
hr: oko

en: Web Calendar Report
hr: Web kalendar

en: Calculating Holidays for year %04d
hr: Izračunavanje praznika za %04d. godinu

en: Full year at a Glance
hr: Prikaz cijele godine

en: NarrativeWeb Home
hr: Narativna početna web stranica

en: Formatting months ...
hr: Formatiranje mjeseci ...

en: Creating Year At A Glance calendar
hr: Izrada cjelogodišnjeg kalendara

en: %(year)d, At A Glance
hr: Cjelogodišnji kalendar za %(year)d

en: This calendar is meant to give you access to all your data at a glance compressed into one page. Clicking on a date will take you to a page that shows all the events for that date, if there are any.
hr: Ovaj kalendar prikazuje sve tvoje podatke na jednoj stranici. Pritiskom na datum će se otvoriti stranica s prikazom svih događaja koji su se dogodili na taj dan (ukoliko ih ima).

en: One Day Within A Year
hr: Jedan dan u godini

en: %(spouse)s and %(person)s
hr: %(spouse)s i %(person)s

en: %s old
hr: %s

en: %s since death
hr: %s od smrti

en: death
hr: smrt

en: %(couple)s, <em>wedding</em>
hr: %(couple)s, <em>vjenčanje</em>

en: Until
hr: Do

en: {couple}, {years} year anniversary | {couple}, {years} year anniversary
hr[0]: {couple}, {years}. godišnjica
hr[1]: {couple}, {years}. godišnjica
hr[2]: {couple}, {years}. godišnjica

en: This page is for the user/ creator of this Family Tree/ Narrative website to share a couple of files with you regarding their family.  If there are any files listed below, clicking on them will allow you to download them. The download page and files have the same copyright as the remainder of these web pages.
hr: Ovo je stranica korisnika/stvaratelja ovog rodoslova/narativne web stranice za dijeljenje datoteka koje se tiču njegove/njezine obitelji. Ukoliko postoji popis datoteka, pritiskom na njih omogućuje njihovo preuzimanje. Ova stranica, kao i same preuzete datoteke, uživaju jednaku zaštitu autorskog prava, kao sve ostale web stranice.

en: File Name
hr: Ime datoteke

en: Last Modified
hr: Zadnje izmjenjeno

en: No file to download
hr: Nema datoteka za preuzimanje

en: Creating event pages
hr: Izrada stranica događaja

en: Event types beginning with letter %s
hr: Događaji koji počinju sa slovom %s

en: This page contains an index of all the events in the database, sorted by their type and date (if one is present). Clicking on an event&#8217;s Gramps ID will open a page for that event.
hr: Ova stranica sadrži popis svih događaja u bazi podataka svrstanih po vrsti i datumu (ako postoji). Pritiskom na ID oznaku događaja otvorit će se stranica za taj događaj.

en: Letter
hr: Slovo

en: Creating family pages...
hr: Izrada stranica obitelji ...

en: Families beginning with letter
hr: Obitelji koja počinju sa slovom

en: This page contains an index of all the families/ relationships in the database, sorted by their family name/ surname. Clicking on a person&#8217;s name will take you to their family/ relationship&#8217;s page.
hr: Ova stranica sadrži popis svih obitelji u bazi podataka, svrstanih po prezimenu. Odabirom imena osobe će se otvoriti stranica njene obitelji/srodstva.

en: Family Map for %s
hr: Karta obitelji za %s

en: Creating heatmap pages for events
hr: Stvaranje stranica toplinske karte za događaje

en: The next section contains an index of all the events for an Heatmap map.
hr: Sljedeći odjeljak sadrži indeks svih događaja za toplinsku kartu.

[ctx: Event Name]
en: Name
hr: Ime

en: Places beginning with letter %s
hr: Mjesta koja počinju sa slovom %s

en: Heatmap for %s within the selected filter
hr: Toplinska karta za %s unutar odabrnog filtra

en: The next section contains an index of all the surnames for an Heatmap map.
hr: Sljedeći odjeljak sadrži indeks svih prezimena za toplinsku kartu.

[ctx: Name]
en: Surname
hr: Prezime

en: The next section contains an index of all the tags for an Heatmap map.
hr: Sljedeći odjeljak sadrži indeks svih oznaka za toplinsku kartu.

en: This section contains the map for all people with the event: {event_type} ({selected_filter})
hr: Sljedeći odjeljak sadrži kartu svih osoba s događajem: {event_type} ({selected_filter})

en:  which has no event for the selected filter.
hr:  koji nema nijedan događaj za odabrani filter.

en: This section contains the map of all events for: {surname} ({selected_filter})
hr: Ovaj odjeljak sadrži kartu svih događaja za: {surname} ({selected_filter})

en: This section contains the map for all people, events with the tag: {tag} ({selected_filter})
hr: Ovaj odjeljak sadrži kartu za sve osobe, događaje s oznakom: {tag} ({selected_filter})

en: Home
hr: Početna

en: Creating media pages
hr: Izrada stranica medija

en: This page contains an index of all the media objects in the database, sorted by their title. Clicking on the title will take you to that media object&#8217;s page.  If you see media size dimensions above an image, click on the image to see the full sized version.
hr: Ova stranica sadrži popis svih medijskih objekata u bazi podataka, svrstanih po njihovom naslovu. Pritiskom na naslov medija otvorit će se njegova stranica. Ako iznad slike vidiš dimenzije veličine medija, pritisni sliku za prikaz u punoj veličini.

[ctx: Media]
en:  Name
hr:  Ime

en: Mime Type
hr: MIME vrsta

en: Creating list of media pages
hr: Izrada popisa stranica medija

en: Narrated Web Site Report
hr: Narativna web stranica

en: Below unused media objects
hr: Ispod nekorištnih medijskih objekata

en: %(strong1_strt)s%(page_number)d%(strong_end)s of %(strong2_strt)s%(total_pages)d%(strong_end)s
hr: %(strong1_strt)s%(page_number)d%(strong_end)s od %(strong2_strt)s%(total_pages)d%(strong_end)s

en: The file has been moved or deleted.
hr: Datoteka je premještena ili izbrisana.

en: This is a remote media
hr: Ovo je eksterni medij

en: File Type
hr: Vrsta datoteke

en: Missing media object:
hr: Nedostaje medijski objekt:

en: Neither %(current)s nor %(parent)s are directories
hr: %(current)s i %(parent)s nisu direktoriji

en: Could not create the directory: %s
hr: Nije bilo moguće stvoriti direktorij: %s

en: Invalid file name
hr: Neispravno ime datoteke

en: The archive file must be a file, not a directory
hr: Arhiva mora biti datoteka, a ne direktorij

en: ID=%(grampsid)s, path=%(dir)s
hr: ID=%(grampsid)s, staza=%(dir)s

en: Missing media objects:
hr: Nedostaje medijski objekt:

en: Constructing list of other objects...
hr: Stvaranje popisa ostalih objekata ...

en: Family of %(husband)s and %(spouse)s
hr: Obitelj: %(husband)s i %(spouse)s

en: Family of %s
hr: Obitelj od %s

en: Creating GENDEX file
hr: Izrada GENDEX datoteke

en: Creating surname pages
hr: Izrada stranica prezimena

en: Creating thumbnail preview page...
hr: Izrada stranice za pregled sličica ...

en: Creating statistics page...
hr: Izrada statističkih stranica ...

en: Creating updates page...
hr: Izrada stranica aktualiziranja ...

en: Creating address book pages ...
hr: Izrada stranica adresara ...

en: Narrative Website Report for the %s language
hr: Narativna web-stranica za %s jezik

en: Narrative Website Report
hr: Narativna web-stranica

en: Store website in .tar.gz archive
hr: Spremi web-stranice u .tar.gz arhiv

en: Whether to store the website in an archive file
hr: Da li spremiti web-stranice u arhivsku datoteku

en: The destination directory for the web files
hr: Mapa za spremanje web datoteka

en: My Family Tree
hr: Moj rodoslov

en: Website title
hr: Naslov web-stranice

en: The title of the website
hr: Naslov web-stranice

en: Select filter to restrict people that appear on the website
hr: Odaberi filtar za ograničavanje osoba koje se prikazuju na web-stranicama

en: Show the relationship between the current person and the active person
hr: Prikaži srodstvo između trenutačne i aktivne osobe

en: For each person page, show the relationship between this person and the active person.
hr: Za sve stranice osoba, prikaži srodstvo između trenutačne i aktivne osobe.

en: File extension
hr: Datotečni sufiks

en: The extension to be used for the web files
hr: Sufiks koji se koristi za web datoteke

en: Copyright
hr: Autorsko pravo

en: The copyright to be used for the web files
hr: Autorsko pravo za web-datoteke

en: StyleSheet
hr: Stilski predložak

en: The default stylesheet to be used for the pages
hr: Standardni stilski predložak za stranice

en: Horizontal -- Default
hr: Vodoravno – zadano

en: Vertical   -- Left Side
hr: Uspravno – lijeva strana

en: Fade       -- WebKit Browsers Only
hr: Postupni prijelaz – samo za WebKit preglednike

en: Drop-Down  -- WebKit Browsers Only
hr: Padajući izbornik – samo za WebKit preglednike

en: Navigation Menu Layout
hr: Raspored izbornika navigacije

en: Choose which layout for the Navigation Menus.
hr: Odaberi raspored za izbornike navigacije.

en: Normal Outline Style
hr: Normalni stil strukture

en: Citation References Layout
hr: Raspored referenca citata

en: Specify the default layout for the Citation References section on the source page
hr: Odredi zadani raspored za odlomak referenca citata na stranici izvora

en: Include ancestor's tree
hr: Uključi dijagram predaka

en: Whether to include an ancestor graph on each individual page
hr: Da li uključiti dijagram predaka na svakoj stranici

en: Add previous/next
hr: Dodaj sljedeći/prethodni

en: Add previous/next to the navigation bar.
hr: Dodaj sljedeći/prethodni u traku za navigaciju.

en: This is a secure site (HTTPS)
hr: Ovo je sigurna stranica (HTTPS)

en: Whether to use http:// or https://
hr: Da li koristiti http:// ili https://

en: Toggle sections
hr: Otvori/zatvori odjeljke

en: Check it if you want to open/close a section
hr: Označi, ako želiš otvoriti/zatvoriti odjeljak

en: Max. rows in an index
hr: Maks. broj redaka u indeksu

en: The maximum number of rows to include in an index page
hr: Maksimalni broj redaka za uključivanje u stranicu indeksa

en: Extra Pages
hr: Dodatne stranice

en: Extra page name
hr: Ime dodatne stranice

en: Your extra page name like it is shown in the menubar
hr: Staza tvoje dodatne stranice, kako se prikazuje u traci izbornika

en: Your extra page path
hr: Staza tvoje dodatne stranice

en: Your extra page path without extension
hr: Staza tvoje dodatne stranice bez sufiksa

en: Do we use multiple translations?
hr: Želiš li koristiti više jezika?

en: Whether to display the narrative web in multiple languages.
    See the translation tab to add new languages to the default one defined in the next field.
hr: Da li prikazati narativne web stranice na više jezika.
    Pogledaj karticu prijevoda za dodavanje novih jezika standardnom jeziku koji je određen u sljedećem polju.

en: Sort all children in birth order
hr: Svrstaj svu djecu po starosti

en: Whether to display children in birth order or in entry order.
hr: Da li prikazati djecu po redoslijedu rođenja ili po redoslijedu unosa.

en: Do we display coordinates in the places list?
hr: Želiš li prikazati koordinate u popisu mjesta?

en: Whether to display latitude/longitude in the places list.
hr: Da li prikazati li zemljopisne širine/dužine u popisu mjesta.

en: Sort places references either by date or by name
hr: Svrstaj reference mjesta po datumu ili po imenu

en: Sort the places references by date or by name. Not set means by date.
hr: Svrstaj reference mjesta po datumu ili po imenu. Nepostavljeno znači po datumu.

en: Graph generations
hr: Broj generacija u dijagramu

en: The number of generations to include in the ancestor graph
hr: Broj generacija uključenih u dijagram predaka

en: Include narrative notes just after name, gender
hr: Uključi narativne zabilješke iza imena, spola

en: Include narrative notes just after name, gender and age at death (default) or include them just before attributes.
hr: Uključi narativne zabilješke iza imena, spola i starosti pri smrti (standardni način) ili ih uključi ispred svojstva.

en: Page Generation
hr: Izrada stranica

en: Home page note
hr: Zabilješka na početnoj stranici

en: A note to be used on the home page
hr: Zabilješka korištena na početnoj stranici

en: Home page image
hr: Slika na početnoj stranici

en: An image to be used on the home page
hr: Slika korištena na početnoj stranici

en: Introduction note
hr: Uvodna zabilješka

en: A note to be used as the introduction
hr: Zabilješka korištena u uvodu

en: Introduction image
hr: Uvodna slika

en: An image to be used as the introduction
hr: Slika korištena u uvodu

en: Publisher contact note
hr: Kontakt podaci izdavača

en: A note to be used as the publisher contact.
    If no publisher information is given,
    no contact page will be created
hr: Zabilješka za kontaktiranje izdavača.
    Ako se podaci o izdavaču ne navedu,
    stranica kontakta se neće stvoriti

en: Publisher contact image
hr: Slika izdavača

en: An image to be used as the publisher contact.
    If no publisher information is given,
    no contact page will be created
hr: Slika za kontaktiranje izdavača.
    Ako se podaci o izdavaču ne navedu,
    stranica kontakta se neće stvoriti

en: HTML user header
hr: HTML zaglavlje korisnika

en: A note to be used as the page header or a PHP code to insert.
hr: Zabilješka korištena u zaglavlju stranice ili PHP kod za umetanje.

en: HTML user footer
hr: HTML podnožje korisnika

en: A note to be used as the page footer
hr: Zabilješka korištena u podnožju stranice

en: PHP user session
hr: PHP sesija korisnika

en: A note to use for starting the php session.
    This option will be available only if the .php file extension is selected.
hr: Zabilješka koja će se koristiti za pokretanje php sesije.
    Ova će mogućnost biti dostupna samo ako je odabran sufiks .php.

en: Images Generation
hr: Izrada slika

en: Include images and media objects
hr: Uključi slike i medijske objekte

en: Whether to include a gallery of media objects
hr: Da li uključiti galeriju medijskih objekata

en: Create the images index
hr: Stvori indeks slika

en: This option allows you to create the images index
hr: Ova opcija dozvoljava stvaranje indeksa slika

en: Include unused images and media objects
hr: Uključi nekorištene slike i medijske objekte

en: Whether to include unused or unreferenced media objects
hr: Da li uključiti neupotrebljene ili nereferencirane medijske objekte

en: Create and only use thumbnail- sized images
hr: Stvori sličice i koristi samo njih

en: This option allows you to create only thumbnail images instead of the full-sized images on the Media Page. This will allow you to have a much smaller total upload size to your web hosting site.
hr: Ova opcija omogućuje stvaranje samo sličica na stranici medija (umjesto slika u punoj veličini). Na taj se način smanjuje cjelokupna količina podataka za prijenos na tvoju web-stranicu.

en: Create the thumbnail index
hr: Stvori indeks sličica

en: This option allows you to create the thumbnail index
hr: Ova opcija dozvoljava stvaranje indeksa sličica

en: Max width of initial image
hr: Najveća širina početne slike

en: This allows you to set the maximum width of the image shown on the media page.
hr: Omogućuje postavljanje maksimalne širine slike prikazane na stranici medija.

en: Include download page
hr: Uključi stranicu za preuzimanje

en: Whether to include a database download option
hr: Da li uključiti opciju za preuzimanje baze podataka

en: How many downloads
hr: Broj preuzimanja

en: The number of download files to include in the download page
hr: Broj datoteka preuzimanja koje se uključuju u stranicu preuzimanja

en: Download Filename #%c
hr: Datoteka preuzimanja #%c

en: File to be used for downloading of database
hr: Datoteka korištena za preuzimanje baze podataka

en: Description for download
hr: Opis za preuzimanje

en: Family Tree #%c
hr: Rodoslov #%c

en: Give a description for this file.
hr: Opiši ovu datoteku.

en: Advanced Options
hr: Napredne opcije

en: Character set encoding
hr: Kodiranje znakovnog skupa

en: The encoding to be used for the web files
hr: Kodiranje korišteno u web datotekama

en: Include link to active person on every page
hr: Uključi poveznicu na aktivnu osobu na svakoj stranici

en: Include a link to the active person (if they have a webpage)
hr: Uključi poveznicu na aktivnu osobu (ako ima svoju web stranicu)

en: Include a column for birth dates on the index pages
hr: Uključi stupac s datumima rođenja na indeksnoj stranici

en: Whether to include a birth column
hr: Da li uključiti stupac s datumima rođenja

en: Include a column for death dates on the index pages
hr: Uključi stupac s datumima smrti na indeksnoj stranici

en: Whether to include a death column
hr: Da li uključiti stupac s datumima smrti

en: Include a column for partners on the index pages
hr: Uključi stupac sa supružnicima na indeksnoj stranici

en: Whether to include a partners column
hr: Da li uključiti stupac s partnerima

en: Include a column for parents on the index pages
hr: Uključi stupac s roditeljima na indeksnoj stranici

en: Whether to include a parents column
hr: Da li uključiti stupac s roditeljima

en: Include half and/or step-siblings on the individual pages
hr: Uključi polubraću/polusestre i/ili pastorke na stranicama osobe

en: Whether to include half and/or step-siblings with the parents and siblings
hr: Da li uključiti polubraću/polusestre i/ili pastorke s roditeljima i braćom/sestrama

en: Include family pages
hr: Uključi stranice obitelji

en: Whether or not to include family pages.
hr: Da li uključiti stranice obitelji.

en: Include event pages
hr: Uključi stranice događaja

en: Add a complete events list and relevant pages or not
hr: Da li uključiti stranice s potpunim popisom događaja

en: Include other roles
hr: Uključi druge uloge

en: Include persons with other roles to an event
hr: Uključi osobe s drugim ulogama događaju

en: Include place pages
hr: Uključi stranice mjesta

en: Whether or not to include the place pages.
hr: Da li uključiti stranice mjesta.

en: Include unused place pages
hr: Uključi nekorištene stranice mjesta

en: Whether or not to include the unused place pages.
hr: Da li uključiti nekorištene stranice mjesta.

en: Include source pages
hr: Uključi stranice izvora

en: Whether or not to include the source pages.
hr: Da li uključiti stranice izvora.

en: Include repository pages
hr: Uključi stranice spremišta

en: Whether or not to include the repository pages.
hr: Da li uključiti stranice spremišta.

en: Include GENDEX file (/gendex.txt)
hr: Uključi GENDEX datoteku (/gendex.txt)

en: Whether to include a GENDEX file or not
hr: Da li uključiti GENDEX datoteku

en: Include address book pages
hr: Uključi stranice adresara

en: Whether or not to add Address Book pages,which can include e-mail and website addresses and personal address/ residence events.
hr: Da li dodati stranice adresara, koje mogu sadržavati adrese e-pošte i web stranica te osobne adrese boravišta ili prebivališta.

en: Include the statistics page
hr: Uključi stranicu statistike

en: Whether or not to add statistics page
hr: Da li dodati stranicu statistike

en: Place Map Options
hr: Opcije za kartu mjesta

en: Stamen Map
hr: Stamen karta

en: Map Service
hr: Kartografska usluga

en: Choose your choice of map service for creating the Place Map Pages.
hr: Odaberi svoju kartografsku uslugu za stvaranje kartografskih stranica mjesta.

en: Include Place map on Place Pages
hr: Uključi kartu mjesta na stranicama mjesta

en: Whether to include a place map on the Place Pages, where Latitude/ Longitude are available.
hr: Da li uključiti kartu mjesta na stranicama mjesta, gdje su dostupne i zemljopisne širine/dužine.

en: Include Family Map Pages with all places shown on the map
hr: Uključi stranicu obiteljske karte, s prikazom svih mjesta na karti

en: Whether or not to add an individual page map showing all the places on this page. This will allow you to see how your family traveled around the country.
hr: Da li uključiti zasebnu stranicu s kartom svih mjesta. Na taj način možeš vidjeti, kuda se tvoja obitelj svuda kretala.

en: Family Links
hr: Obiteljske poveznice

en: Drop
hr: Ispusti

en: Markers
hr: Oznake

en: Google/ FamilyMap Option
hr: Opcije za Google/obiteljsku kartu

en: Select which option that you would like to have for the Google Maps family-map pages...
hr: Odaberi opciju koju želiš koristiti za stranice obiteljskih karata s Google kartama …

en: Google maps API key
hr: API ključ za Google karte

en: The API key used for the Google maps.
    This key is mandatory and must be valid
hr: API ključ korišten za Google karte.
    Ovaj ključ je obavezan i mora biti ispravan

en: How to get the API key
hr: Kako dobiti API ključ

en: Copy and paste this value in your browser.
    The Google maps service must be selected.
hr: Kopiraj i umetni ovu vrijednost u preglednik.
    Kartografska usluga Google mora biti odabrana.

en: Toner
hr: Crno-bijelo

en: Terrain
hr: Teren

en: WaterColor
hr: Vodene boje

en: Stamen Option
hr: Stamen opcija

en: Select which option that you would like to have for the Stamen map map-pages...
hr: Odaberi opciju koju želiš koristiti za kartografske stranice sa Stamen kartama …

en: Stamen maps API key
hr: API ključ za Stamen karte

en: The API key used for the Stamen maps.
    This key is mandatory and must be valid
hr: API ključ koji se koristi za Stamen karte.
    Ovaj ključ je obavezan i mora biti ispravan

en: Copy and paste this value in your browser.
    The Stamen maps service must be selected.
hr: Kopiraj i umetni ovu vrijednost u preglednik.
    Kartografska usluga Stamen mora biti odabrana.

[ctx: val]
en: in %(inipth)s (%(val)s)
hr: u %(inipth)s (%(val)s)

en: latest
hr: najnoviji

en: openlayers version to use
hr: openlayers verzija koja će se koristiti

en: You should use this option only if you can't see the maps in your website for OpenStreetMap or Stamen maps
    You can change the value in the specified file. The option name to modify is openlayers_version.
    See OLDER VERSIONS in https://openlayers.org/
hr: Koristi ovu opciju samo ako ne vidiš karte na svojoj web stranici za „OpenStreetMap” ili „Stamen” karte.
    Vrijednost možeš promijeniti u navedenoj datoteci. Opcija za mijenjanje se zove openlayers_version.
    Pogledaj STARIJE VERZIJE na https://openlayers.org/

en: Other inclusion (CMS, web calendar, PHP)
hr: Ostala uključenja (CMS, web kalendar, PHP)

en: Do we include these pages in a CMS web?
hr: Želiš li uključiti ove stranice u CMS web?

en: Where do you place your website? default = /NAVWEB
hr: Gdje smještaš svoju web stranicu? standardno = /NAVWEB

en: Include the news and updates page
hr: Uključi stranice novosti i aktualiziranja

en: Whether to include a page with the last updates
hr: Da li uključiti stranicu sa zadnjim aktualiziranjima

en: Max days for updates
hr: Najveći broj dana za aktualiziranja

en: You want to see the last updates on how many days?
hr: Koliko dana unatrag želiš vidjeti zadnja aktualiziranja?

en: Max number of updates per object to show
hr: Najveći broj prikazanih aktualiziranja pojedinačnih objekata

en: How many updates do you want to see max
hr: Koliko aktualiziranja želiš najviše vidjeti

en: Translations
hr: Prijevodi

en: Second language
hr: Drugi jezik

en: Site name for your second language
hr: Ime web stranice za drugi jezik

en: This site title
hr: Naslov ove web stranice

en: Enter a title in the respective language
hr: Upiši naslov na odgovarajućem jeziku

en: Third language
hr: Treći jezik

en: Site name for your third language
hr: Ime web stranice za treći jezik

en: Fourth language
hr: Četvrti jezik

en: Site name for your fourth language
hr: Ime web stranice za četvrti jezik

en: Fifth language
hr: Peti jezik

en: Site name for your fifth language
hr: Ime web stranice za peti jezik

en: Sixth language
hr: Šesti jezik

en: Site name for your sixth language
hr: Ime web stranice za šesti jezik

en: Calendar Options
hr: Opcije kalendara

en: Do we include the web calendar ?
hr: Želiš li uključiti web kalendar?

en: Whether to include a calendar for year %s
hr: Da li uključiti kalendar za %s. godinu

en: Create one day event pages for Year At A Glance calendar
hr: Stvori jednodnevne stranice s događajima za cjelogodišnji kalendar

en: Whether to create one day pages or not
hr: Da li stvoriti jednodnevne stranice ili ne

en: Include birthdays in the calendar
hr: Uključi rođendane u kalendar

en: Include anniversaries in the calendar
hr: Uključi godišnjice u kalendar

en: Show data only after year
hr: Prikaži podatke samo nakon godine

en: Show data only after this year. Default is current year -  'maximum age probably alive' which is defined in the dates preference tab.
hr: Prikaži podatke samo nakon godine. Standardno je to tekuća godina, minus vrijednost za „Maksimalna starost vjerojatno žive osobe”, definirana u postavkama na kartici za datum.

en: HeatMap Options
hr: Opcije za toplinsku kartu

en: Include heatmap pages
hr: Uključi stranice toplinske karte

en: Whether to include heatmap pages for events
hr: Da li uključiti stranice toplinske karte za događaje

en: Point size
hr: Veličina točaka

en: Set the size of the heatmap points.
    Default: 8
hr: Postavi veličinu točaka toplinske karte.
    Zadano: 8

en: Blur
hr: Zamuti

en: Set the blur size.
    Default: 15
hr: Postavi količinu zamućenja.
    Zadano: 15

en: Creating individual pages
hr: Izrada pojedinačnih stranica

[ctx: letter]
en: Surnames %(surname)s beginning with letter %(letter)s
hr: Prezimena %(surname)s koja počinju sa slovom %(letter)s

en: This page contains an index of all the individuals in the database, sorted by their last names. Selecting the person&#8217;s name will take you to that person&#8217;s individual page.
hr: Ova stranica sadrži popis svih osoba u bazi podataka, svrstanih po prezimenima. Odabirom imena osobe, otvorit će se osobna stranica te osobe.

en: <absent>
hr: <odsutan>

en: Tracking %s
hr: Praćenje %s

en: This map page represents that person and any descendants with all of their event/places. If you place your mouse over the marker it will display the place name. The markers and the Reference list are sorted in date order (if any?). Clicking on a place&#8217;s name in the Reference section will take you to that place&#8217;s page.
hr: Ova kartografska stranica prikazuje tu osobu i sve potomke sa svim njihovim događajima/mjestima. Postavljanjem miša iznad oznake, prikazat će se ime mjesta. Oznake i popis referenca su svrstani po datumu (ukoliko ih ima?). Pritiskom na ime mjesta u odjelku za reference otvara se stranica mjesta.

en: Place Title
hr: Ime mjesta

en: Drop Markers
hr: Ispusti oznake

en: Call Name
hr: Upotrebno ime

en: Nick Name
hr: Nadimak

en: Age at Death
hr: Starost pri smrti

en: Stepfather
hr: Očuh

en: Stepmother
hr: Mačeha

en: Not siblings
hr: Nisu braća/sestre

en: Relation to the center person
hr: Veza sa središnjom osobom

en: Relation to main person
hr: Veza s glavnom osobom

en: Relation within this family (if not by birth)
hr: Veza unutar obitelji (ako nije po rođenju)

en: Creating place pages
hr: Izrada stranica mjesta

en: This page contains an index of all the places in the database, sorted by their title. Clicking on a place&#8217;s title will take you to that place&#8217;s page.
hr: Ova stranica sadrži popis svih mjesta u bazi podataka, svrstanih po naslovu. Odabirom naslova mjesta otvorit će se stranica tog mjesta.

[ctx: Place Name]
en: Name
hr: Ime

en: State/Province
hr: Država/Pokrajina

en: Place Map
hr: Karta mjesta

en: Creating repository pages
hr: Izrada stranica spremišta

en: This page contains an index of all the repositories in the database, sorted by their title. Clicking on a repositories&#8217;s title will take you to that repositories&#8217;s page.
hr: Ova stranica sadrži popis svih spremišta u bazi podataka, svrstanih po naslovu. Odabirom naslova spremišta otvorit će se stranica tog spremišta.

[ctx: Repository]
en: Name
hr: Ime

en: Creating source pages
hr: Izrada stranica izvora

en: This page contains an index of all the sources in the database, sorted by their title. Clicking on a source&#8217;s title will take you to that source&#8217;s page.
hr: Ova stranica sadrži popis svih izvora u bazi podataka, svrstanih po naslovu. Odabirom naslova izvora, otvorit će se stranica tog izvora.

[ctx: Source Name]
en: Name
hr: Ime

en: Publication information
hr: Podaci o publikaciji

en: Database overview
hr: Pregled baze podatka

en: Narrative web content report for
hr: Izvještaj o sadržaju narativne web stranice za

en: This page contains an index of all the individuals in the database with the surname of %s. Selecting the person&#8217;s name will take you to that person&#8217;s individual page.
hr: Ova stranica sadrži popis svih osoba u bazi podataka s prezimenom %s. Odabirom imena osobe, otvoriti će se osobna stranica te osobe.

en: Surnames by person count
hr: Prezimena po broju osoba

en: This page contains an index of all the surnames in the database. Selecting a link will lead to a list of individuals in the database with this same surname.
hr: Ova stranica sadrži popis svih prezimena u bazi podataka. Odabirom jednoga, otvoriti će se stranica s popisom osoba s tim prezimenom.

en: Number of People
hr: Broj osoba

en: Surnames beginning with letter '{letter}' {char}
hr: Prezimena s početnim slovom „{letter}” {char}

en: This page displays a indexed list of all the media objects in this database. It is sorted by media title. There is an index of all the media objects in this database. Clicking on a thumbnail will take you to that image&#8217;s page.
hr: Ova stranica sadrži popis svih medijskih objekata u bazi podataka. Svrstani su po naslovu. U ovoj bazi podataka postoji indeks svih medijskih objekata. Pritiskom na sličicu, otvorit će se stranica te slike.

en: New and updated objects
hr: Novi i aktualizirani objekti

[ctx: nb]
en: This page contains the last updated objects in the database in the last %(days)d days and for a maximum of %(nb)d objects per object type.
hr: Ova stranica sadrži zadnje aktualizirane objekte u bazi podataka u posljednjih %(days)d dana i maksimalno %(nb)d objekata po vrsti objekta.

en: Generated by %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s on %(date)s
hr: Izrađeno s %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s, %(date)s

en: Calendar Title
hr: Naslov kalendara

en: My Family Calendar
hr: Moj obiteljski kalendar

en: The title of the calendar
hr: Naslov za kalendar

en: The stylesheet to be used for the web pages
hr: Stilski predložak za web stranice

en: Content Options
hr: Opcije za sadržaj

en: Create multiple year calendars
hr: Stvori višegodišnje kalendare

en: Whether to create Multiple year calendars or not.
hr: Da li stvoriti višegodišnje kalendare ili ne.

en: Start Year for the Calendar(s)
hr: Početna godina kalendara

en: Enter the starting year for the calendars between 1900 - 3000
hr: Upiši početnu godinu kalendara između 1900. i 3000.

en: End Year for the Calendar(s)
hr: Završna godina kalendara

en: Enter the ending year for the calendars between 1900 - 3000.
hr: Upiši završnu godinu kalendara između 1900. i 3000.

en: Holidays will be included for the selected country
hr: Praznici će biti uključeni za odabranu zemlju

en: Jan - Jun Notes
hr: Zabilješke (sij. – lip.)

en: January Note
hr: Zabilješka za siječanj

en: The note for the month of January
hr: Zabilješka za siječanj

en: February Note
hr: Zabilješka za veljaču

en: The note for the month of February
hr: Zabilješka za veljaču

en: March Note
hr: Zabilješka za ožujak

en: The note for the month of March
hr: Zabilješka za ožujak

en: April Note
hr: Zabilješka za travanj

en: The note for the month of April
hr: Zabilješka za travanj

en: May Note
hr: Zabilješka za svibanj

en: The note for the month of May
hr: Zabilješka za svibanj

en: June Note
hr: Zabilješka za lipanj

en: The note for the month of June
hr: Zabilješka za lipanj

en: Jul - Dec Notes
hr: Zabilješke (srp. – pro.)

en: July Note
hr: Zabilješka za srpanj

en: The note for the month of July
hr: Zabilješka za srpanj

en: August Note
hr: Zabilješka za kolovoz

en: The note for the month of August
hr: Zabilješka za kolovoz

en: September Note
hr: Zabilješka za rujan

en: The note for the month of September
hr: Zabilješka za rujan

en: October Note
hr: Zabilješka za listopad

en: The note for the month of October
hr: Zabilješka za listopad

en: November Note
hr: Zabilješka za studeni

en: The note for the month of November
hr: Zabilješka za studeni

en: December Note
hr: Zabilješka za prosinac

en: The note for the month of December
hr: Zabilješka za prosinac

en: Link to Narrated Web Report
hr: Poveznica na narativnu web stranicu

en: Whether to link data to web report or not
hr: Da li povezati podatke u web izvještaj ili ne

en: Link prefix
hr: Prefiks poveznice

en: A Prefix on the links to take you to Narrated Web Report
hr: Prefiks poveznica, koje vode do narativne web stranice

en: Narrated Web Site
hr: Narativna web stranica

en: Produces web (HTML) pages for individuals, or a set of individuals
hr: Izrađuje (HTML) web stranice osoba ili skupine osoba

en: Produces web (HTML) calendars.
hr: Izrađuje (HTML) web kalendare.

en: Webstuff
hr: Web materijal

en: Provides a collection of resources for the web
hr: Dostavlja zbirku resursa za web prikaz

note: Translators: Basic Ash style sheet
en: Basic-Ash
hr: Osnovno – pepeo

en: Basic-Cypress
hr: Osnovno – čempres

en: Basic-Lilac
hr: Osnovno – ljubičasto

en: Basic-Peach
hr: Osnovno – breskva

en: Basic-Spruce
hr: Osnovno – smreka

en: No style sheet
hr: Bez stilskog predloška
