nova - en to eo translation catalogue (7008 entries)

en: Bulgaria
eo: Bulgario

en: Canada
eo: Kanado

en: Catalonia
eo: Katalunio

en: Chile
eo: Ĉilio

en: China
eo: Ĉinio

en: Croatia
eo: Kroatio

en: Czech Republic
eo: Ĉeĥio

en: England
eo: Anglio

en: Finland
eo: Finnlando

en: France
eo: Francio

en: Germany
eo: Germanio

en: Japan
eo: Japanio

en: Jewish Holidays
eo: Judaj festotagoj

en: Purim
eo: Purimo

en: Passover
eo: Juda Pasko

en: 2 of Passover
eo: 2a de J. Pasko

en: 3 of Passover
eo: 3a de J. Pasko

en: 4 of Passover
eo: 4a de J. Pasko

en: 5 of Passover
eo: 5a de J. Pasko

en: 6 of Passover
eo: 6a de J. Pasko

en: 7 of Passover
eo: 7a de J. Pasko

en: Shavuot
eo: Sepsemajna festo

en: Rosh Ha'Shana
eo: Juda Jarfino

en: Rosh Ha'Shana 2
eo: Juda Jarfino 2

en: Yom Kippur
eo: Jom Kippur

en: Sukot
eo: Sukoto

en: 2 of Sukot
eo: 2a de Sukoto

en: 3 of Sukot
eo: 3a de Sukoto

en: 4 of Sukot
eo: 4a de Sukoto

en: 5 of Sukot
eo: 5a de Sukoto

en: 6 of Sukot
eo: 6a de Sukoto

en: 7 of Sukot
eo: 7a de Sukoto

en: Simhat Tora
eo: Simhat-Torao

en: Hanuka
eo: Ĥanuka

en: 2 of Hanuka
eo: 2a de Ĥanuka

en: 3 of Hanuka
eo: 3a de Ĥanuka

en: 4 of Hanuka
eo: 4a de Ĥanuka

en: 5 of Hanuka
eo: 5a de Ĥanuka

en: 6 of Hanuka
eo: 6a de Ĥanuka

en: 7 of Hanuka
eo: 7a de Ĥanuka

en: 8 of Hanuka
eo: 8a de Ĥanuka

en: Italy
eo: Italujo

en: New Zealand
eo: Novzelando

en: Russia
eo: Rusio

en: Serbia
eo: Serbio

en: Serbia (Latin)
eo: Serbio (Latina)

en: Slovakia
eo: Slovakio

en: Sweden
eo: Svedio

en: Turkey
eo: Turkio

en: Ukraine
eo: Ukrainio

en: United States of America
eo: Usono

en: Genealogy System
eo: Genealogia Sistemo

en: Manage genealogical information, perform genealogical research and analysis
eo: Administras genealogiajn informojn, plenumas genealogiajn serĉadon kaj analizon

en: Genealogy;Family History;Research;Family Tree;GEDCOM;
eo: Genealogio;Familia historio;Esplorado;Genealogia arbo;GEDCOM;

en: Gramps is a genealogy program that is both intuitive for hobbyists and feature-complete for professional genealogists.
eo: Gramps estas genealogia programo, kaj intuicia por hobiemuloj kaj plenebleca por profesiaj genealogistoj.

en: It gives you the ability to record the many details of the life of an individual as well as the complex relationships between various people, places and events.
eo: Ĝi donas la eblon registri la plej multajn detalojn de vivo de persono, same kiel la kompleksajn rilatojn inter diversaj personoj, lokoj kaj eventoj.

en: All of your research is kept organized, searchable and as precise as you need it to be.
eo: Ĉiu via esploro estas konservata organizita, esplorebla kaj preciza kiel vi bezonas.

en: Gramps Development Team
eo: Teamo de Programistoj de Gramps

en: Pedigree
eo: Genealogio

en: Descendant Fan
eo: Praidara ventolilgrafikaĵo

en: People
eo: Personoj

en: Relationships
eo: Parencecoj

en: Person
eo: Persono

en: Gramps database
eo: Gramps-datumbazo

en: Gramps package
eo: Gramps-pakaĵo

en: Gramps XML database
eo: GRAMPS-XML-datumbazo

en: GeneWeb source file
eo: Fontdosiero de GeneWeb

en: <b>Working with Dates</b><br/>A range of dates can be given by using the format "between January 4, 2000 and March 20, 2003". You can also indicate the level of confidence in a date and even choose between seven different calendars. Try the button next to the date field in the Events Editor.
eo: <b>Labori per datoj</b><br/>Oni povas doni intervalon de datoj utiligante la formaton "inter la 4a de januaro 2000 kaj la 2a de marto 2003". Oni povas ankaŭ indiki la nivelon de konfido pri dato kaj eĉ elekti inter sep malsamaj kalendaroj. Provu la butonon apud la datkampo en la Eventoredaktilo.

en: <b>Editing Objects</b><br/>In most cases double clicking on a name, source, place or media entry will bring up a window to allow you to edit the object. Note that the result can be dependent on context. For example, in the Family View clicking on a parent or child will bring up the Relationship Editor.
eo: <b>Redaktado de Objektoj</b><br/>En la plejparto de la kazoj duoble-klakante sur nomo, fonto, loko aŭ aŭdvidaĵo montriĝos fenestro kie eblas redakti la objekton. Notu ke la rezulto dependos de la kunteksto. Ekzemple, en la Famili-vido, la alklako de gepatro aŭ gefilo montros la redaktilon de parencecoj.

en: <b>Adding Images</b><br/>An image can be added to any gallery or the Media View by dragging and dropping it from a file manager or a web browser. Actually you can add any type of file like this, useful for scans of documents and other digital sources.
eo: <b>Aldono de bildoj</b><br/>Oni povas aldoni bildon al ĉiu ajn galerio aŭ aŭdvidaĵa vido ŝovante kaj demetante ĝin el dosieradministrilo aŭ retfoliumilo. Nuntempe vi povas aldoni ĉiun ajn tipon de dosiero kiel ĉi tiu. Tio utilas por ciferecigo de dokumentoj aŭ aliaj ciferecaj fontoj.

en: <b>Ordering Children in a Family</b><br/>The birth order of children in a family can be set by using drag and drop. This order is preserved even when they do not have birth dates.
eo: <b>Ordigo de gefiloj en familio</b><br/>La naskiĝordon de gefiloj en familio oni povas aranĝi per ŝovo kaj demeto. Ĉi tiu ordo estos konservita eĉ se mankas naskiĝdatoj.

en: <b>Talk to Relatives Before It Is Too Late</b><br/>Your oldest relatives can be your most important source of information. They usually know things about the family that haven't been written down. They might tell you nuggets about people that may one day lead to a new avenue of research. At the very least, you will get to hear some great stories. Don't forget to record the conversations!
eo: <b>Parolu kun viaj parencoj antaŭ ol estu tro malfrue</b><br/>Viaj plej maljunaj parencoj povas esti la plej grava fonto de informoj. Ili kutime konas aferojn pri via familio, neniam skribitajn. Ili povus rakonti al vi interesajn historiojn pri personoj kiuj povus gvidi vin iam sur nova vojo por via esploroj. Se tio ne okazos, tamen vi almenaŭ povos aŭdi kelkajn grandaj rakontojn. Ne forgesu surbendigi la konversaciojn!

en: <b>Filtering People</b><br/>In the People View, you can 'filter' individuals based on many criteria. To define a new filter go to "Edit > Person Filter Editor". There you can name your filter and add and combine rules using the many preset rules. For example, you can define a filter to find all adopted people in the family tree. People without a birth date mentioned can also be filtered. To get the results save your filter. Then select this filter in the Filter field on Sidebar, then click Find button. If the Sidebar is not visible, select View > Sidebar.
eo: <b>Filtrado de la Personoj</b><br/>En la Person-vido, vi povas 'filtri' individuojn laŭ multaj kriterioj. Por difini novan filtrilon iru al "Redaktu > Persona Filtrilredaktilo". Tie vi povas nomi vian filtrilon kaj aldoni kaj kombini regulojn uzante la tie jam ĉeestantajn. Ekzemple, vi povas difini filtrilon por trovi ĉiujn adoptitajn gefilojn en la genealogia arbo. Ankaŭ personoj sen naskiĝdato estos filtritaj. Por ricevi la rezultojn konservu vian filtrilon. Poste elektu ĝin ĉe la Filtrila Flanka Breto, tiam alklaku Trovu. Se la Flanka Breto ne videblas, elektu Vidigu > Flanka Breto.

en: <b>Inverted Filtering</b><br/>Filters can easily be reversed by using the 'invert' option "Return values that do not match the filter rules". For instance, by inverting the 'People with children' filter you can select all people without children.
eo: <b>Inversa Filtrado</b><br/>Filtriloj povas facile esti inversigitaj uzante la opcion 'inversa'. " Liveru valorojn kiuj ne kongruas kun la filtraj reguloj". Ekzemple, inversigante la filtrilon 'Personoj kun gefiloj' vi povas elekti ĉiujn personojn sen gefiloj.

en: <b>Locating People</b><br/>In the Grouped People View, each surname is listed only once. By clicking on the arrow to the left of a name, the list will expand to show all individuals with that last name. To locate any Family Name from a long list, select a Family Name (not a person) and start typing. The view will jump to the first Family Name matching the letters you enter.
eo: <b>Trovi Personojn</b><br/>En la Vido de Grupigitaj Personoj ĉiu familinomo estas listigita nur unufoje. Alklakante la sageton maldekstre de la nomo, la listo etendiĝos por montri ĉiujn individuojn kun tiu familinomo. Por trovi familinomon en longa listo, elektu familinomon (ne personon) kaj komencu tajpi. La vido montros la unuan Familinomon kongruan kun la leteroj kiujn vi entajpis.

en: <b>The Family View</b><br/>The Family View is used to display a typical family unit as two parents and their children.
eo: <b>Famili-vido</b><br/>La Famili-vidon oni uzas por montri tipan familian unuon kun du gepatroj kaj iliaj gefiloj.

en: <b>Changing the Active Person</b><br/>Changing the Active Person in views is easy. In the Relationship view just click on anyone. In the Pedigree View doubleclick on the person or right click to select any of their spouses, siblings, children or parents.
eo: <b>Ŝanĝi la Aktivan Personon</b><br/>Ŝanĝi la aktivan personon en la vidoj estas facile. En la Parenceca Vido alklaku iun ajn. En la Genealogia Vido duoble-alklaku sur la persono aŭ dekstre-alklaku por elekti iun el iliaj geedzoj, gefratoj aŭ gepatroj.

en: <b>Who Was Born When?</b><br/>Under "Tools > Analysis and exploration > Compare Individual Events..." you can compare the data of individuals in your database. This is useful, say, if you wish to list the birth dates of everyone in your database. You can use a custom filter to narrow the results.
eo: <b>Kiu naskiĝis kiam?</b><br/>Sub "Iloj" > Analizo kaj esploro> Komparu person-eventojn..." oni povas kompari la datumojn de la individuoj de la datumbazo. Tio utilas se oni volas fari liston de ĉiuj naskiĝdatoj de la datumbazo. Oni povas malgrandigi la rezultojn per propra filtrilo.

en: <b>Gramps Tools</b><br/>Gramps comes with a rich set of tools. These allow you to undertake operations such as checking the database for errors and consistency. There are research and analysis tools such as event comparison, finding duplicate people, interactive descendant browser, and many others. All tools can be accessed through the "Tools" menu.
eo: <b>Iloj de Gramps</b><br/>Gramps havas grandan aron de iloj. Ili permesas fari operaciojn kiel kontroladon de la datumbazo por serĉi erarojn kaj malkongruaĵojn. Ekzistas esploraj kaj analizaj iloj kiel eventokomparoj, serĉado de duoblaĵoj, interaktiva foliumilo de praidaro, kaj multaj aliaj.Ĉiuj iloj estas alireblaj tra la menuero "Iloj".

en: <b>Calculating Relationships</b><br/>To check if two people in the database are related (by blood, not marriage) try the tool under "Tools > Utilities > Relationship Calculator...". The exact relationship as well as all common ancestors are reported.
eo: <b>Kalkulado de parencecoj</b><br/>Por kontroli ĉu du personoj en la datumbazo estas parencoj (sange, ne pro geedziĝo) oni provu la ilon sub "Iloj > Utilaĵoj > Parenceckalkulilo...". Estos raportitaj la ekzakta parenceco kaj ĉiuj komunaj prauloj.

en: <b>SoundEx can help with family research</b><br/>SoundEx solves a long standing problem in genealogy, how to handle spelling variations. The SoundEx Gramplet takes a surname and generates a simplified form that is equivalent for similar sounding names. Knowing the SoundEx Code for a surname is very helpful for researching Census Data files (microfiche) at a library or other research facility. To view the SoundEx codes for surnames in your database, add the SoundEx Gramplet.
eo: <b>SoundEx povas helpi familiesploradon</b><br/>SoundEx solvas delonge ekzistantan problemon en genealogio, t.e. kiel administri literumajn diversecojn. La utilaĵo SoundEx prenas familinomon kaj generas simpligitan formon kiu ekvivalentas similsonajn nomojn. Koni la Kodon SoundEx por familinomo estas tre utile por la esplorado de Popolnombradajn datumdosierojn (mikrofilmoj) ĉe biblioteko aŭ alia esplorinstanco. Por akiri kodojn SoundEx por familinomoj en la datumbazo, aldonu la utilaĵon SoundEx.

en: <b>Setting Your Preferences</b><br/>"Edit > Preferences..." lets you modify a number of settings, such as the path to your media files, and allows you to adjust many aspects of the Gramps presentation to your needs. Each separate view can also be configured under "View > Configure View...".
eo: <b>Modifo de la Agordoj</b><br/>"Redaktu > Agordoj..."permesas modifi nombron de agordoj, kiel la vojo al aŭdvidaĵaj dosieroj, ĝustigo de diversaj aspektoj de prezentado de Gramps laŭ la bezonoj. Ĉiun apartan vidigon oni povas agordi sub "Rigardo > Agordu Rigardon...".

en: <b>Gramps Reports</b><br/>Gramps offers a wide variety of reports. The Graphical Reports and Graphs can present complex relationships easily and the Text Reports are particularly useful if you want to send the results of your family tree to members of the family via email. If you're ready to make a website for your family tree then there's a report for that as well.
eo: <b>Raportoj de Gramps</b><br/> Gramps ofertas grandan variecon de raportoj. La Grafikaj Raportoj kaj la Diagramoj povas facile prezenti kompleksajn parencecojn, la Tekstaj Raportoj estas aparte utilaj se oni volas sendi la rezultojn de la genealogia arbo al ano de familio per retmesaĝo. Se oni pretas krei retejon por sia familia arbo, ekzistas ankaŭ tia raporto.

en: <b>Starting a New Family Tree</b><br/>A good way to start a new family tree is to enter all the members of the family into the database using the Person View (use "Edit > Add..." or click on the Add a new person button from the People View). Then go to the Relationship View and create relationships between people.
eo: <b>Komenci novan genealogian arbon</b><br/>Bona maniero por komencia novan genealola gian arbon estas enmeti ĉiujn anojn de sia familio en la datumbazon, uzante la Person-vido (uzu "Redaktu > Aldonu...> aŭ alklaku la butonon Aldonu novan personon el Person-vido). Tiam iru al Parencec-vido kaj kreu parencecojn inter la personoj.

en: <b>What's That For?</b><br/>Unsure what a button does? Simply hold the mouse over a button and a tooltip will appear.
eo: <b>Por kio estas?</b><br/>Ĉu necertaj pri la funkcio de butono? Nur tenu la muson super butonon kaj aperos sugesto.

en: <b>Unsure of a Date?</b><br/>If you're unsure about the date an event occurred, Gramps allows you to enter a wide range of date formats based on a guess or an estimate. For instance, "about 1908" is a valid entry for a birth date in Gramps. Click the "Invoke date editor" button next to the date field. See the Gramps Manual to learn more.
eo: <b>Ĉu necertaj pri dato?</b><br/>Se oni ne certas pri dato de evento okazinta, Gramps permesas enigi grandan kvanton de datformoj bazitaj sur supozo aŭ takso. Ekzemple, "ĉirkaŭ 1908" estas valida enmeto por naskiĝdato en Gramps. Alklaku Datbutonon flanke de data kampo kaj vidu la manlibron de Gramps por lerni pli.

en: <b>Duplicate Entries</b><br/>The tool "Tools > Family Tree Processing > Find Possible Duplicate People..." allows you to locate (and merge) entries of the same person entered more than once in the database.
eo: <b>Duoblaj enigoj</b><br/>"Iloj" Datumbaza prilaborado > Trovu eblajn duoblajn personojn..." permesas trovi (kaj kunfandi) enigojn de la sama persono enmetita pli ol unufoje en la datumbazon.

en: <b>Merging Entries</b><br/>The function "Edit > Merge..." allows you to combine separately listed people into one. Select the second entry by holding the Control key as you click. This is very useful for combining two databases with overlapping people, or combining erroneously entered differing names for one individual. Merging is available in all list views for all primary object types.
eo: <b>Kunfando de enigoj</b><br/>La funkcio "Redaktu> Komparu kaj kunfandu..." permesas kombini unuopajn listigitajn personojn en unu. Elektu la duan enigon tenante la stirklavon premitan dum la alklako.Tio vere utilas por kombini du datumbazojn kun ripetitaj personoj, aŭ por kombini en unu persono du malsamnomajn personojn erare enigitajn. Tio funkcias ankaŭ por la Lokoj, Fontoj kaj Deponejoj.

en: <b>Organising the Views</b><br/>Many of the views can present your data as either a hierarchical tree or as a simple list. Each view can also be configured to the way you like it. Have a look to the right of the top toolbar or under the "View" menu.
eo: <b>Organizo de la vidoj</b><br/>Multaj el la vidoj povas prezenti la datumojn aŭ kiel hierarkia arbo aŭ kiel simpla listo. Oni povas ankaŭ agordi ĉiun vidon kiel oni deziras. Rigardu dekstre de la supera ilbreto aŭ sub la menuo "Vidigu".

en: <b>Navigating Back and Forward</b><br/>Gramps maintains a list of previous active objects such as People and Events. You can move forward and backward through the list using "Go > Forward" and "Go > Back" or the arrow buttons.
eo: <b>Navigado Reen kaj Antaŭen</b><br/>Gramps konservas liston de antaŭaj aktivaj objektoj kiel Personoj, Eventoj. Oni povas moviĝi antaŭen kaj malantaŭen tra la listo uzante "Iru > Antaŭen" kaj "Iru > Reen" aŭ la sagbutonojn.

en: <b>Keyboard Shortcuts</b><br/>Tired of having to take your hand off the keyboard to use the mouse? Many functions in Gramps have keyboard shortcuts. If one exists for a function it is displayed on the right side of the menu.
eo: <b>Klavkombinoj</b><br/>Ĉu oni estas lacaj ĉiam eltiri la manon el la klavaro por uzi la muson? Multaj funkcioj en Gramps havas klavkombinojn. Se eunu el ili ekzistas ĝi estas montrata dekstre de la menuero.

en: <b>Read the Manual</b><br/>Don't forget to read the Gramps manual, "Help > User Manual". The developers have worked hard to make most operations intuitive but the manual is full of information that will make your time spent on genealogy more productive.
eo: <b>Legu la manlibron</b><br/>Ne forgesu legi la manlibron de Gramps, "Helpo > Manlibro de uzanto&quot;. La programisto multe laboris por igi la plej multajn operaciojnintuiciaj sed la manlibro estas plena de informoj kiuj povas pli produktigi la tempon pasigitan per genealogio.

en: <b>Adding Children</b><br/>To add children in Gramps there are two options. You can find one of their parents in the Families View and open the family. Then choose to create a new person or add an existing person. You can also add children (or siblings) from inside the Family Editor.
eo: <b>Aldono de gefiloj</b><br/>Por aldoni gefilojn en Gramps estas du ebloj. Oni povas trovi unu el iliaj gepatroj en la Famili-vido kaj malfermi la familion. Tiam elektu krei novan personon aŭ aldonu ekzistantan personon. Oni povas ankaŭ aldoni gefilojn (aŭ gefratojn) el interne de Famili-redaktilo.

en: <b>Editing the Parent-Child Relationship</b><br/> You can edit the relationship of a child to its parents by double clicking the child in the Family Editor. Relationships can be any of Adopted, Birth, Foster, None, Sponsored, Stepchild and Unknown.
eo: <b>Redaktado de parenceco inter gepatro kaj gefilo</b><br/> Oni povas redaktila parencecon de gefilo kun la gepatroj, duoble alklakante la gefilon en la Famili-redaktilo. Parencecoj povas estu unu inter Adoptita, Naskiĝo, Varto, Neniu, Patronita, Duongefilo kaj Nekonata.

en: <b>Show All Checkbutton</b><br/>When adding an existing person as a spouse, the list of people shown is filtered to display only people who could realistically fit the role (based on dates in the database). In case Gramps is wrong in making this choice, you can override the filter by checking the Show All checkbutton.
eo: <b>Montru ĉiujn elektobutonojn</b><br/>Kiam oni aldonas ekzistantan personon kiel geedzon, la listo de la personoj estas filtrita por montritaj nur la personojn kiuj povus realisme taŭgi por tia rolo (bazita sur la datoj en la datumbazo). Kaze ke Gramps eraras en ĉi tiu elekto, oni povas preterlasi la filtrilonmarkante la butonon Montru ĉiujn.

en: <b>Improving Gramps</b><br/>Users are encouraged to request enhancements to Gramps. Requesting an enhancement can be done either through the gramps-users or gramps-devel mailing lists, or by going to https://gramps-project.org/bugs/ and creating a Feature Request. Filing a Feature Request is preferred but it can be good to discuss your ideas on the email lists.
eo: <b>Plibonigo de Gramps</b><br/>La uzantoj estas kuraĝigitaj peti kromajn plibonigojn por Gramps. Oni povas peti ilin tra la dissendolistoj de gramps-uzantoj (gramps-users)aŭ gramps-programistoj (gramps-devel), aŭ vizitante https://gramps-project.org/bugs/ kaj kreante Peton de ebleco. Ĉi-lasta maniero estas preferata, sed povus esti bone ankaŭ diskuti la ideojn en la dissendolistoj.

en: <b>Gramps Mailing Lists</b><br/>Want answers to your questions about Gramps? Check out the gramps-users email list. Many helpful people are on the list, so you're likely to get an answer quickly. If you have questions related to the development of Gramps, try the gramps-devel list. You can see the lists by selecting "Help > Gramps Mailing Lists".
eo: <b>Dissendolistoj de Gramps</b><br/>Ĉu oni volas respondon al demando pri Gramps? Kontrolu la liston de retmesaĝoj en gramps-users. Multaj helpemaj homoj estas en la listo, do facile oni povas rapide ricevi respondon. Se oni havas demandojn rilatajn al programado de Gramps, provu ĉe la listo gramps-devel. Oni povas vidi la listojn elektante "Helpo > Dissendolistoj de Gramps".

en: <b>Contributing to Gramps</b><br/>Want to help with Gramps but can't write programs? Not a problem! A project as large as Gramps requires people with a wide variety of skills. Contributions can be anything from writing documentation to testing development versions and helping with the web site. Start by subscribing to the Gramps developers mailing list, gramps-devel, and introducing yourself. Subscription information can be found at "Help > Gramps Mailing Lists".
eo: <b>Kontribuado al Gramps</b><br/>Ĉu oni volas helpi al Gramps sed oni ne kapablas programi? Neniu problemo! Projekto tiom granda kiel Gramps postulas personojn kun granda varieco da spertoj. Kontribuo povas esti io ajn de verkado de dokumento ĝis testado de la evoluantaj versioj kaj helpo por la retejo. Komencu aliĝante al dissendolisto gramps-devel por Gramps-programistoj, kaj prezentante vin. Informojn pri la aliĝo oni povas trovi ĉe "Helpo > Dissendolistoj de Gramps".

en: <b>So What's in a Name?</b><br/>The name Gramps was suggested to the original developer, Don Allingham, by his father. It stands for <i>Genealogical Research and Analysis Management Program System</i>. It is a full-featured genealogy program letting you store, edit, and research genealogical data. The Gramps database back end is so robust that some users are managing genealogies containing hundreds of thousands of people.
eo: <b>Do kion signifas la nomo?</b><br/>La nomon Gramps sugestis al la origina programisto, Don Allingham, la patro. Ĝi estas akronimo de<i>Genealogical Research and Analysis Management Program System (Administra programsistemo por genealogiaj esploro kaj analizo</i>. Ĝi estas plenpova genealogia programo kiu permesas arkivi, redakti kaj eplori genealogiajn datumojn. La datumbazo de Gramps estas tiom potenca ke kelkaj uzantoj administras genealogiojn kun centoj da miloj da personoj.

en: <b>Bookmarking Individuals</b><br/>The Bookmarks menu is a convenient place to store the names of frequently used individuals. Selecting a bookmark will make that person the Active Person. To bookmark someone make them the Active Person then go to "Bookmarks > Add Bookmark" or press Ctrl+D. You can also bookmark most of the other objects.
eo: <b>Meti legosignojn ĉe individuoj</b><br/>La Legosigna menuo estas utila loko por enmemorigi la nomojn de ofte uzataj individuoj. Elektante legosignon oni povos igi tiun personon Aktiva Persono. Por meti legosignon al iu, oni igu ĝin Aktiva Persono kaj tiam oni iru al "Legosignoj> Aldonu Legosignon"aŭ premu Stir+D. Oni povas meti legosignon ankaŭ al plejparto de aliaj objektoj.

en: <b>Incorrect Dates</b><br/>Everyone occasionally enters dates with an invalid format. Incorrect date formats will show up in Gramps with a either a reddish background or a red dot on the right edge of the field. You can fix the date using the Date Selection dialog which can be opened by clicking on the date button. The format of the date is set under "Edit > Preferences > Data".
eo: <b>Malĝustaj datoj</b><br/>Al ĉiu povas okazi skribi datojn kun nevalida formo. Neĝustaj datformoj estos montrataj kun ruĝeca fono aŭ per ruĝa punkto ĉe la maldekstra rando de la kampo. Oni povas korekti la daton uzante la Datelektan dialogon malfermeblan alklakante sur la datbutono. La formon de la dato oni povas agordi sub "Redaktu > Agordoj> Montru".

en: <b>Listing Events</b><br/>Events are added using the editor opened with "Person > Edit Person > Events". There is a long list of preset event types. You can add your own event types by typing in the text field, they will be added to the available events, but not translated.
eo: <b>Listigo de eventoj</b><br/>Oni aldonas Eventojn Events uzante la redaktilon malfermitan per "Persono >Redaktu Personon >Eventoj". Estas longa listo de jam pretaj eventotipoj. Oni povas aldoni propran eventotipon tajpante en la tekstokampo. Ili estos aldonitaj al disponeblaj eventoj, sed ne tradukitaj.

en: <b>Managing Names</b><br/>It is easy to manage people with several names in Gramps. In the Person Editor select the Names tab. You can add names of different types and set the preferred name by dragging it to the Preferred Name section.
eo: <b>Administrado de nomoj</b><br/>En Gramps, administri personojn kun diversaj nomoj estas facile. En la Personredaktilo elektu la langeton Nomoj. Oni povas aldoni nomojn el diversaj tipoj kaj agordi la preferatan nomon trenante ĝin en la sekcion Preferata nomo.

en: <b>Pedigree View</b><br/>The Pedigree View displays a traditional pedigree chart. Hold the mouse over an individual to see more information about them or right click on an individual to access other family members and settings. Play with the settings to see the different options.
eo: <b>Genealogia Vido</b><br/>La Genealogia Vido montras tradician genealogian grafikaĵon. Tenu la muson super individuo por vidi kromajn informojn pri ili aŭ dekstre alklaku sur individuo por aliri aliajn familianojn kaj agordojn. Ludu per la agordoj por vidi la diversajn opciojn.

en: <b>Managing Sources</b><br/>The Sources View shows a list of all sources in a single window. From here you can edit your sources, merge duplicates and see which individuals reference each source. You can use filters to group your sources.
eo: <b>Administrado de fontoj</b><br/>La Fontovido montras liston de ĉiuj fontoj en unu fenestro- De tie eblas redakti la fontojn, kunfandi duoblaĵojn kaj vidi la individuojn kiuj referencas la fonton. Oni povas uzi filrtilojn por grupigi la fontojn.

en: <b>Managing Places</b><br/>The Places View shows a list of all places in the database. The list can be sorted by a number of different criteria, such as City, County or State.
eo: <b>Administrado de lokoj</b><br/>La Lokvido montras liston de ĉiuj lokoj en la datumbazo. La listo povas esti ordigita per diversaj kriterioj, kiel Urbo, Provinco aŭ Ŝtato.

en: <b>Media View</b><br/>The Media View shows a list of all media entered in the database. These can be graphic images, videos, sound clips, spreadsheets, documents, and more.
eo: <b>Vido de aŭdvidaĵoj</b><br/>La vido de aŭdvidaĵoj montras liston de ĉiuj aŭdividaĵoj enigitaj en la datumbazo. Ili povas estis grafikaj bildoj, filmoj, sonaĵoj, kalkultabeloj kaj tiel plu.

en: <b>Filters</b><br/>Filters allow you to limit the people seen in the People View. In addition to the many preset filters, Custom Filters can be created limited only by your imagination. Custom filters are created from "Edit > Person Filter Editor".
eo: <b>Filtriloj</b><br/>Filtriloj permesas limigi la personojn montritajn en la Personvido. Krom la jam pretajn, oni povas krei Proprajn filtrilojn laŭ via elpenso. Proprajn filtrilojn oni kreas el "Redaktu > Persona filtrilredaktilo".

en: <b>The GEDCOM File Format</b><br/>Gramps allows you to import from, and export to, the GEDCOM format. There is extensive support for the industry standard GEDCOM version 5.5, so you can exchange Gramps information to and from users of most other genealogy programs. Filters exist that make importing and exporting GEDCOM files trivial.
eo: <b>La GEDCOM-dosierformo</b><br/>Gramps permesas importi el kaj eksporti al GEDCOM-formo. Ekzistas granda subteno por la industria norma versio 5.5 de GEDCOM, tiel oni povas interŝanĝi informojn de kaj al Gramps kun la uzantoj de la plemulto de la aliaj genealogia programoj. Ekzistas filtriloj kiuj faciligas la importadon kaj eksportadon de GEDCOM-dosieroj.

en: <b>The Gramps XML Package</b><br/>You can export your Family Tree as a Gramps XML Package. This is a compressed file containing your family tree data and all the media files connected to the database (images for example). This file is completely portable so is useful for backups or sharing with other Gramps users. This format has the key advantage over GEDCOM that no information is ever lost when exporting and importing.
eo: <b>La Gramps-XML-pakaĵo</b><br/>Oni povas eksporti genealogian arbon kiel Gramps-XML-pakaĵon. Ĝi estas densigita dosiero entenanta la genealogian arbon kaj ĉiujn aŭdvidaĵajn dosierojn ligitajn al datumbazo (ekzemple bildoj). Ĉi tiu dosiero estas tute portebla kaj do ĝi estas utila por sekurkopioj aŭ por kunhavigi kun aliaj uzantoj de Gramps. Ĉi tiu formo havas la fundamentan advantaĝon, kompare kun GEDCOM, ke neniu informo estos perdita dum eksporto kaj importo.

en: <b>Web Family Tree Format</b><br/>Gramps can export data to the Web Family Tree (WFT) format. This format allows a family tree to be displayed online using a single file, instead of many html files.
eo: <b>Web-Family-Tree-formo</b><br/>Gramps povas eksporti datumojn al formo de Web Family Tree (WFT). Ĉi tiu formo permesas al genealogia arbo esti montrita en interreto uzante unuopan dosieron,anstataŭ multaj html-dosieroj.

en: <b>Making a Genealogy Website</b><br/>You can easily export your family tree to a web page. Select the entire database, family lines or selected individuals to a collection of web pages ready for upload to the World Wide Web.
eo: <b>Kreo de genealogia retejo</b><br/>Oni povas facile eksporti la genealogian arbon al retpaĝo. Elektu la tutan datumbazon, la famililiniojn aŭ la elektitajn individuojn por kolekti al retpaĝoj pretaj por alŝuto al la interreto.

en: <b>Reporting Bugs in Gramps</b><br/>The best way to report a bug in Gramps is to use the Gramps bug tracking system at https://gramps-project.org/bugs/.
eo: <b>Raporti cimojn en Gramps</b><br/>La plej bona maniero por raporti cimon en Gramps estas uzi la Gramps'an cimspuradan sistemon ĉe https://gramps-project.org/bugs/.

en: <b>The Gramps Homepage</b><br/>The Gramps homepage is at https://gramps-project.org/.
eo: <b> Hejmpaĝo de Gramps</b><br/>La hejmpaĝo de Gramps homepage estas ĉe https://gramps-project.org/.

en: <b>Privacy in Gramps</b><br/>Gramps helps you to keep personal information secure by allowing you to mark information as private. Data marked as private can be excluded from reports and data exports. Look for the padlock which toggles records between private and public.
eo: <b>Privateco en Gramps</b><br/>Gramps helpas konservi personajn informojn sekuraj permesante la markado de la informo kiel privata. Datumojn markitajn kiel privatajn oni povas ekskluzivi el la raportoj kaj el la datumeksportoj. Serĉu la pendseruron kiu markas la rikordojn kiel privatajn kaj male.

en: <b>Keeping Good Records</b><br/>Be accurate when recording genealogical information. Don't make assumptions while recording primary information; write it exactly as you see it. Use bracketed comments to indicate your additions, deletions or comments. Use of the Latin 'sic' is recommended to confirm the accurate transcription of what appears to be an error in a source.
eo: <b>Konservi bonajn rikordojn</b><br/>Estu precizaj kiam oni registras genealogiajn infromojn. Ne faru supozojn dum la registro de unuarangaj informoj: skribu ekzakte kion oni legas. Uzu enkrampajn komentojn por indiki la personajn aldonojn, forigojn aŭ komentojn. La uzo de la latina 'sic' estas rekomendata por konfirmi la ekzaktan trasnkribon de tio, kio ŝajnas eraro en fonto.

en: <b>Extra Reports and Tools</b><br/>Extra reports and tools can be added to Gramps with the "Addon" system. See them under "Help > Extra Reports/Tools". This is the best way for advanced users to experiment and create new functionality.
eo: <b>Kromaj raportoj kaj iloj</b><br/>Oni povas aldoni kromajn ilojn kaj raportojn al Gramps per la "Helpprograma" sistemo. Vidu ilin sub "Helpo > Kromaj raportoj/Iloj". Tio estas la plej bona maniero por spertuloj por eksperimenti kaj krei novajn funkciojn.

en: <b>Book Reports</b><br/>The Book report under "Reports > Books..." allows you to collect a variety of reports into a single document. This single report is easier to distribute than multiple reports, especially when printed.
eo: <b>Libroraportoj</b><br/>La Libroraporto, sub "Raportoj > Libroj > Libroraporto...", permesas kolekti plurajn tipojn de raportoj en unuopa dokumento. Tia unuopa raporto estas pli facile disdonebla ol multoblaj raportoj, ĉefe kiam printitaj.

en: <b>Gramps Announcements</b><br/>Interested in getting notified when a new version of Gramps is released? Join the Gramps-announce mailing list at "Help > Gramps Mailing Lists".
eo: <b>Gramps-anoncoj</b><br/>Ĉu interesataj al notifo de novaj versioj de Gramps? Aliĝu la dissendolisto Gramps-announce ĉe "Helpo > Dissendolistoj de Gramps".

en: <b>Record Your Sources</b><br/>Information collected about your family is only as good as the source it came from. Take the time and trouble to record all the details of where the information came from. Whenever possible get a copy of original documents.
eo: <b>Registru viajn fontojn</b><br/>La informoj kolektitaj pri via familio estas bonaj kiel la fonto el kie ili venas. Perdu tempon por registri ĉiujn detalojn kaj de kie venas la informoj. Kiam eblas akiru kopion de la originalaj dokumentoj.

en: <b>Directing Your Research</b><br/>Go from what you know to what you do not. Always record everything that is known before making conjectures. Often the facts at hand suggest plenty of direction for more research. Don't waste time looking through thousands of records hoping for a trail when you have other unexplored leads.
eo: <b>Direkti la esploradon</b><br/>Iru de kie vi scias, ĝis kie vi ne scias. Registru ĉion konatan antaŭ ol fari konjektojn. Ofte la disponeblaj faktoj sugestas multajn direktojn por kroma esplorado. Ne perdu tempon serĉante tra miloj da rikordoj esperante trovi spuron kiam oni havas aliajn neesploritajn indicojn.

en: <b>The 'How and Why' of Your Genealogy</b><br/> Genealogy isn't only about dates and names. It is about people. Be descriptive. Include why things happened, and how descendants might have been shaped by the events they went through. Narratives go a long way in making your family history come alive.
eo: <b>La 'Kielo kaj Kialo' de via genealogio</b><br/> Genealogio ne temas nur pri datoj kaj nomoj. Ĝi temas pri homoj. Estu priskribema. Inkluzivu kial aferoj okazis kaj kiel praidoj povus esti formitaj de eventoj kiujn ili travivis. Rakontoj tre influas en la vivigo de la historio de familio.

en: <b>Don't speak English?</b><br/>Volunteers have translated Gramps into more than 40 languages. If Gramps supports your language and it is not being displayed, set the default language in your operating system and restart Gramps.
eo: <b>Ĉu vi ne parolas la anglan?</b><br/>Volontuloj tradukis Gramps al pli ol 40 lingvoj. Se Gramps subtenas vian lingvon kaj ĝi ne estas montrata, agordu la defaŭltan lingvon de via operaciumo kaj restartigu Gramps.

en: <b>Gramps Translators</b><br/>Gramps has been designed so that new translations can easily be added with little development effort. If you are interested in participating please email gramps-devel@lists.sf.net.
eo: <b>Tradukistoj de Gramps</b><br/>Gramps estis projektita por ke novaj tradukoj povu facile esti aldonitaj per malgranda programa peno. Se oni interesiĝas partopreni, retpoŝtu al gramps-devel@lists.sf.net.

en: <b>Hello, привет or 喂</b><br/>Whatever script you use Gramps offers full Unicode support. Characters for all languages are properly displayed.
eo: <b>Hello, привет or 喂</b><br/>Kiun ajn skribmanieron oni uzas, Gramps ofertas plenan Unikodan subtenon. La signoj de ĉiuj lingvoj estas senerare montrataj.

en: <b>The Home Person</b><br/>Anyone can be chosen as the Home Person in Gramps. Use "Edit > Set Home Person" in the Person View. The home person is the person who is selected when the database is opened or when the home button is pressed.
eo: <b>La Hejmpersono</b><br/>Oni povas elekti ĉiun ajn kiel Hejmpersonon en Gramps.Uzu "Redaktu " Agordu hejmpersonon" en la Personvido. La hejmpersono estas la personon kiun oni elektis kiam oni malfermis la datumbazon aŭ kiam oni premis la Hejmbutonon.

en: <b>The Gramps Code</b><br/>Gramps is written in a computer language called Python using the GTK and GNOME libraries for the graphical interface. Gramps is supported on any computer system where these programs have been ported. Gramps is known to be run on Linux, BSD, Solaris, Windows and Mac OS X.
eo: <b>La kodo de Gramps</b><br/>Gramps estas verkita en komputila lingvo nomatan Python uzante bibliotekojn de GTK kaj de GNOME por la grafika interfaco. Gramps povas funkcii sur ĉiu ajn komputilo en kiu tiuj programoj estis portitaj. Oni scias ke Gramps povas funkcii en Linux, BSD, Solaris, Windows kaj Mac OS X.

en: <b>Open Source Software</b><br/>The Free/Libre and Open Source Software (FLOSS) development model means Gramps can be extended by any programmer since all of the source code is freely available under its license. So it's not just about free beer, it's also about freedom to study and change the tool. For more about Open Source software lookup the Free Software Foundation and the Open Source Initiative.
eo: <b>Open Source Software</b><br/>La modelo de programado de la malfermitkoda programaro [Free/Libre and Open Source Software (FLOSS)] signifas ke Gramps povas esti etendita de kiu ajn programisto ĉar la fontkodo estas libere disponebla sub ĉi tiu permeso. Do ne temas pri senpaga biero, se pri libereco studi kaj ŝanĝi la ilon. Por scii pli pri Libera Programaro rigardu ĉe Free Software Foundation kaj Open Source Initiative.

en: <b>The Gramps Software License</b><br/>You are free to use and share Gramps with others. Gramps is freely distributable under the GNU General Public License, see https://www.gnu.org/licenses/licenses.html#GPL to read about the rights and restrictions of this license.
eo: <b>La programara permeso de Gramps</b><br/>Eblas libere uzi kaj kunhavigi Gramps kun aliaj homoj. Gramps estas libere distribuebla sub GNU Ĝenerala Publika Permeso vidu https://www.gnu.org/licenses/licenses.html#GPL por legi pri la rajtoj kaj limigojn de tia permeso.

en: <b>Gramps for Gnome or KDE?</b><br/>For Linux users Gramps works with whichever desktop environment you prefer. As long as the required GTK libraries are installed it will run fine.
eo: <b>Gramps por Gnome aŭ KDE?</b><br/>Por Linux-uzantoj Gramps funkcias en kiu ajn labortabla ĉirkaŭaĵo. Se estas instalitaj la GTK-bibliotekoj ĝi bone funkcios.

en: Error: Family Tree '%s' already exists.
    The '-C' option cannot be used.
eo: Eraro: Genealogia arbo '%s' jam ekzistanta.
    Ne eblas uzi opcion '-C'.

en: Error: Input Family Tree "%s" does not exist.
    If GEDCOM, Gramps-xml or grdb, use the -i option to import into a Family Tree instead.
eo: Eraro: Enigita genealogia arbo "%s" ne ekzistas
    Se temas pri GEDCOM, Gramps-xml aŭ grdb, uzu opcion -i por importi en Genealogian Arbon.

en: Error: Import file %s not found.
eo: Eraro: Importota dosiero %s ne trovita.

en: Error: Unrecognized type: "%(format)s" for import file: %(filename)s
eo: Eraro: Nekonata tipo: "%(format)s" por la importota dosiero: %(filename)s

en: WARNING: Output file already exists!
    WARNING: It will be overwritten:
       %s
eo: ATENTU: Elira dosiero jam ekzistanta!
    ATENTU: Ĝi estos anstataŭgita:
       %s

en: OK to overwrite?
eo: Ĉu anstataŭigi?

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: Will overwrite the existing file: %s
eo: Anstatauigos la ekzistantan dosieron: %s

en: ERROR: Unrecognized format for export file %s
eo: ERARO: Nekonata formo por la dosiereksporto %s

en: Error: cannot open '%s'
eo: Eraro: ne eblis malfermi %s

en: List of known Family Trees in your database path
eo: Listo de genealogiaj arboj en via datumbaza vojo

en: %(full_DB_path)s with name "%(f_t_name)s"
eo: %(full_DB_path)s kun nomo "%(f_t_name)s"

en: Gramps Family Trees:
eo: Genealogiaj arboj de Gramps:

en: Family Tree
eo: Genealogia arbo

note: Translators: used in French+Russian, ignore otherwise
en: "%s"
eo: „%s”

en: Performing action: %s.
eo: Efektivigas agon: %s.

en: Using options string: %s
eo: Uzas la opcion: %s

en: Exporting: file %(filename)s, format %(format)s.
eo: Eksportas: dosiero %(filename)s, formo %(format)s.

en: Cleaning up.
eo: Purigas.

en: Created empty Family Tree successfully
eo: La kreo de malplena genealogia arbo sukcesis

en: Error opening the file.
eo: Eraro dum la dosiermalfermo.

en: Exiting...
eo: Eliras...

en: Importing: file %(filename)s, format %(format)s.
eo: Importas: dosiero %(filename)s, formo %(format)s.

en: Opened successfully!
eo: La malfermo sukcesis!

en:   Info: %s
eo:   Informo: %s

en: Database is locked, cannot open it!
eo: La datumbazo estas blokita, ne eblas malfermi ĝin!

en: Database needs recovery, cannot open it!
eo: La datumbazo bezonas riparon, ne eblas malfermi ĝin!

en: Database backend unavailable, cannot open it!
eo: La interna datumbazo ne estas disponebla, ne eblas malfermi ĝin!

en: Ignoring invalid options string.
eo: Ignoras nevalidajn ĉenopciojn.

en: Unknown report name.
eo: Nekonata raportnomo.

en: Report name not given. Please use one of %(donottranslate)s=reportname
eo: Mankas la raportnomo. Uzu unu el %(donottranslate)s=raportnomo

en: %s
     Available names are:
eo: %s
     La disponeblaj nomoj estas:

en: Unknown tool name.
eo: Nekonata il-nomo.

en: Tool name not given. Please use one of %(donottranslate)s=toolname.
eo: Mankas la il-nomo. Uzu unu el %(donottranslate)s=il-nomo.

en: Unknown book name.
eo: Nekonata libronomo.

en: Book name not given. Please use one of %(donottranslate)s=bookname.
eo: Mankas la libronomo. Uzu unu el %(donottranslate)s=libronomo.

en: Unknown action: %s.
eo: Nekonata ago: %s.

en: 
    Usage: gramps [OPTION...]
      --load-modules=MODULE1,MODULE2,...     Dynamic modules to load
    
    Help options
      -?, --help                             Show this help message
      --usage                                Display brief usage message
    
    Application options
      -O, --open=FAMILY_TREE                 Open Family Tree
      -U, --username=USERNAME                Database username
      -P, --password=PASSWORD                Database password
      -C, --create=FAMILY_TREE               Create on open if new Family Tree
      -i, --import=FILENAME                  Import file
      -e, --export=FILENAME                  Export file
      -r, --remove=FAMILY_TREE_PATTERN       Remove matching Family Tree(s) (use regular expressions)
      -f, --format=FORMAT                    Specify Family Tree format
      -a, --action=ACTION                    Specify action
      -p, --options=OPTIONS_STRING           Specify options
      -d, --debug=LOGGER_NAME                Enable debug logs
      -l [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees
      -L [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees in Detail
      -t [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees, tab delimited
      -u, --force-unlock                     Force unlock of Family Tree
      -s, --show                             Show config settings
      -c, --config=[config.setting[:value]]  Set config setting(s) and start Gramps
      -y, --yes                              Don't ask to confirm dangerous actions (non-GUI mode only)
      -q, --quiet                            Suppress progress indication output (non-GUI mode only)
      -v, --version                          Show versions
      -S, --safe                             Start Gramps in 'Safe mode'
                                              (temporarily use default settings)
      -D, --default=[APXFE]                  Reset settings to default;
                     A - addons are cleared
                     P - Preferences to default
                     X - Books are cleared, reports and tool settings to default
                     F - filters are cleared
                     E - Everything is set to default or cleared
eo: 
    Uzado: gramps.py [OPTION...]
      --load-modules=MODULE1,MODULE2,...     Dinamikaj moduloj ŝargotaj
    
    Helpopcioj
      -?, --help                             Montru ĉi tiun helpmesaĝon
      --usage                                Montru mallongan uzmesaĝon
    
    Application options
      -O, --open=FAMILIA_ARBO                 Malfermu genealogian arbon
      -U, --username=UZANTONOMO                Datumbaza nomo de la uzanto
      -P, --password=PASVORTO                Datumbaza pasvorto
      -C, --create=FAMILIA_ARBO               Kreu sur malfermita se nova genealogia arbo
      -i, --import=DOSIERNOMO                  Importu dosieron
      -e, --export=DOSIERNOMO                  Eksportu dosieron
      -r, --remove=MODELO_DE_FAMILIA_ARBO       Forigu kongrua(j)n genealogia(j)n arbo(j)n (uzu regulajn esprimojn)
      -f, --format=FORMATO                    Specifu formon de genealogia arbo
      -a, --action=AGO                    Specifu agon
      -p, --options=OPCIAJ_VICOSIGNOJ           Specifu opciojn
      -d, --debug=LOGGER_NAME                Ebligu sencimigajn protokolojn
      -l [MODELO_DE_FAMILIA_ARBO...]                                  Listigu genealogiajn arbojn
      -L [MODELO_DE_FAMILIA_ARBO...]                                     Listigu detalajn genealogiajn arbojn
      -t [MODELO_DE_FAMILIA_ARBO...]                                   Listigu genealogiajn arbojn, tablimigitajn
      -u, --force-unlock                     Perforte malbloku genealogian arbon
      -s, --show                             Montru agordaron
      -c, --config=[config.setting[:value]]  Agordu kaj startigu Gramps
      -y, --yes                              Ne petu konfirmi danĝerajn agojn (nur en ne-Grafika Interfaco)
      -q, --quiet                            Malebligu progresindikan eligon (nur en ne-Grafika Interfaco)
      -v, --version                          Montru versiojn
      -S, --safe                             Startigu Gramps'on en 'Sendanĝera reĝimo'
                                              (provizore uzu defaŭltan agordaron)
      -D, --default=[APXFE]                  Restaŭru agordaron al la defaŭlta;
                     A - helpprogramoj forigitaj
                     P - Preferoj defaŭltaj
                     X - Libroj forigitaj, raportaj kaj ilaj agordaroj al la defaŭltaj
                     F - filtriloj forigitaj
                     E - Ĉio al la defaŭlta aŭ forigita

en: Trying to open: %s ...
eo: Provas malfermi; %s ...

en: WARNING: %(strerr)s (errno=%(errno)s):
    WARNING: %(name)s
eo: AVERTO: %(strerr)s (errno=%(errno)s):
    AVERTO: %(name)s

en: Unknown action: %s. Ignoring.
eo: Nekonata ago: %s. Ignoras.

en: setup debugging
eo: agordara sencimigo

en: Gramps config settings from %s:
eo: Gramps-agordaro de %s:

en: Current Gramps config setting: %(name)s:%(value)s
eo: Aktuala Gramps-agordaro: %(name)s:%(value)s

en: DEFAULT
eo: DEFAŬLTO

en:     New Gramps config setting: %(name)s:%(value)s
eo:     Nova Gramps-agordaro: %(name)s:%(value)s

en: Gramps: no such config setting: '%s'
eo: Gramps: nenia agordaro: '%s'

en: Error parsing the arguments
eo: Eraro dum la analizo de la argumentoj

en: Unavailable
eo: Nedisponebla

en: ERROR: %(title)s 
           %(message)s
eo: ERARO: %(title)s 
           %(message)s

en: Path
eo: Vojprefikso

en: Database
eo: Datumbazo

en: Last accessed
eo: Lasta aliro

en: Locked?
eo: Ĉu blokita?

en: Family Tree "%s":
eo: Genealogia arbo "%s":

en: Starting Import, %s
eo: Komencas importi, %s

en: Import finished...
eo: Importado finita...

en: Importing data...
eo: Importas datumojn...

en: Remove family tree warning
eo: Averto pri forigo de la genealogia arbo

en: Are you sure you want to remove the family tree named
    "%s"?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi la genealogian arbon nomatan
    "%s"?

en: Could not delete Family Tree
eo: Ne eblis forigi la genealogian arbon

en: Could not rename Family Tree
eo: Ne eblis alinomi genealogian arbon

en: 
    ERROR: Wrong database path in Edit Menu->Preferences.
    Open preferences and set correct database path.
    
    Details: Could not make database directory:
        %s
eo: 
    ERARO: Malĝusta datumbaza vojo en Redaktomenuo -> Agordo.
    Malfermu agordojn kaj agordu ĝustan datumbazan vojon.
    
    Detaloj: Ne eblis krei datumbazan dosierujon:
        %s

en: Never
eo: Neniam

en: Locked by %s
eo: Blokita de %s

en: Unknown
eo: Nekonata

en: WARNING: %s
eo: AVERTO: %s

en: ERROR: %s
eo: ERARO: %s

en: Low level database corruption detected
eo: Detektita difekto de malaltnivela datumbazo

en: Gramps has detected a problem in the underlying database. This can sometimes be repaired from the Family Tree Manager. Select the database and click on the Repair button
eo: Gramps detektis problemon en la suba datumbazo. Tio povas esti riparita per Administrilo de Genealogiaj Arboj. Elektu la datumbazon kaj alklaku la butonon Riparu

en: Read only database
eo: Nurlega datumbazo

en: You do not have write access to the selected file.
eo: Vi ne havas skribaliron al la elektita dosiero.

en: Cannot open database
eo: Ne eblas malfermi la datumbazon

en: Could not open file: %s
eo: Ne eblis malfermi la dosieron: %s

en: Could not load a recent Family Tree.
eo: Ne eblis ŝargi lastatempan genealogian arbon.

en: Family Tree does not exist, as it has been deleted.
eo: La genealogia arbo ne ekzistas, ĉar ĝi estas forigita.

en: The database is locked.
eo: La datumbazo estas blokita.

en: Use the --force-unlock option if you are sure that the database is not in use.
eo: Uzu la opcion --perforte-malbloku se oni certas ke la datumbazo ne estas uzata nun.

en: Error encountered: %s
eo: Eraro renkontita: %s

en:   Details: %s
eo:   Detaloj: %s

en: Error encountered in argument parsing: %s
eo: Eraro renkontita dum argumentanalizo: %s

en: ERROR: Please specify a person
eo: ERARO: Specifu personon

en: ERROR: Please specify a family
eo: ERARO: Specifu familion

en: =filename
eo: =dosiernomo

en: Output file name. MANDATORY
eo: Elira dosiernomo. DEVIGA

en: =format
eo: =formo

en: Output file format.
eo: Elira dosierformo.

en: =name
eo: =nomo

en: Style name.
eo: Stilnomo.

en: Paper size name.
eo: Nomo de la paperformato.

en: =number
eo: =numero

en: Paper orientation number.
eo: Paperrotacia numero.

en: Left paper margin
eo: Maldekstra papermarĝeno

en: Size in cm
eo: Grando en cm

en: Right paper margin
eo: Dekstra papermarĝeno

en: Top paper margin
eo: Supra papermarĝeno

en: Bottom paper margin
eo: Malsupra papermarĝeno

en: =css filename
eo: =css-dosiernomo

en: CSS filename to use, html format only
eo: CSS-dosiernomo uzota, nur html-forma

note: Translators: needed for French, Hebrew and Arabic
en: %(id)s:	%(father)s, %(mother)s
eo: %(id)s:	 %(father)s, %(mother)s

en: Unknown option: %s
eo: Nekonata opcio: %s

en:    Valid options are:
eo:    Validaj opcioj estas:

en:    Use '%(donottranslate)s' to see description and acceptable values
eo:    Uzu '%(donottranslate)s' por vidi priskribon kaj akcepteblajn valorojn

en: Ignoring '%(notranslate1)s=%(notranslate2)s' and using '%(notranslate1)s=%(notranslate3)s'.
eo: Ignorias '%(notranslate1)s=%(notranslate2)s' kaj uzas '%(notranslate1)s=%(notranslate3)s'.

en: Use '%(notranslate)s' to see valid values.
eo: Uzu '%(notranslate)s' por vidi validajn valorojn.

en: Ignoring unknown option: %s
eo: Ignoras nekonatan opcion: %s

en:    Available options:
eo:    Disponeblaj opcioj:

en: (no help available)
eo: (nedisponebla helpo)

en:    Available values are:
eo:    Disponeblaj valoroj estas:

en: option '%(optionname)s' not valid. Use '%(donottranslate)s' to see all valid options.
eo: opcio '%(optionname)s' nevalida. Uzu '%(donottranslate)s' por vidi ĉiujn validajn opciojn.

en: Failed to write report.
eo: La verkado de la raporto malsukcesis.

en: Failed to make '%s' report.
eo: La verkado de la raporto '%s' malsukcesis.

en: Error detected in database
eo: Detektita eraro en la datumbazo

en: Gramps has detected an error in the database. This can usually be resolved by running the "Check and Repair Database" tool.
    
    If this problem continues to exist after running this tool, please file a bug report at %(gramps_bugtracker_url)s
eo: Gramps detektis eraron en la datumbazo. Tion kutime oni povas solvi per plenumo de la ilo "Kontrolu kaj riparu datumbazon".
    
    Se la problemo plu ekzistas post la plenumo de ĉi tiu ilo, sendu cimraporton ĉe %(gramps_bugtracker_url)s

en: Imported %Y/%m/%d %H:%M:%S
eo: Importita %Y/%m/%d %H:%M:%S

en: Missing Given Name
eo: Mankas antaŭnomo

en: Missing Record
eo: Mankas rikordo

en: Missing Surname
eo: Mankas Familinomo

en: [Living]
eo: [Vivanta]

en: Private Record
eo: Privata rikordo

[ctx: localized lexeme inflections]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: January
eo: Januaro

[ctx: surname]
en: none
eo: neniu

[ctx: given-name]
en: none
eo: neniu

en: Date parser for '%s' not available, using default
eo: Data analizilo por '%s' nedisponebla, uzas defaŭltan

en: Date displayer for '%s' not available, using default
eo: Data vidigilo por '%s' nedisponebla, uzas defaŭltan

note: Translators: Numeric year, month, day
en: YYYY-MM-DD (ISO)
eo: JJJJ-MM-TT (ISO)

[ctx: date format]
note: Translators: You may translate this as "Numerical", "System preferred", or similar.
en: Numerical
eo: Cifera

note: Translators: Full month name, day, year
en: Month Day, Year
eo: Monato Tago, Jaro

note: Translators: Abbreviated month name, day, year
en: Mon Day, Year
eo: Monato Tago, Jaro

note: Translators: Day, full month name, year
en: Day Month Year
eo: Tago Monato Jaro

note: Translators: Day, abbreviated month name, year
en: Day Mon Year
eo: Tago Mon Jaro

en: {date_quality}from {date_start} to {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}
eo: {date_quality}de {date_start} al {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}

en: {date_quality}between {date_start} and {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}
eo: {date_quality}inter {date_start} kaj {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}

en: today
eo: hodiaŭ

[ctx: localized lexeme inflections]
en: February
eo: Februaro

[ctx: localized lexeme inflections]
en: March
eo: Marto

[ctx: localized lexeme inflections]
en: April
eo: Aprilo

[ctx: localized lexeme inflections]
en: May
eo: Majo

[ctx: localized lexeme inflections]
en: June
eo: Junio

[ctx: localized lexeme inflections]
en: July
eo: Julio

[ctx: localized lexeme inflections]
en: August
eo: Aŭgusto

[ctx: localized lexeme inflections]
en: September
eo: Septembro

[ctx: localized lexeme inflections]
en: October
eo: Oktobro

[ctx: localized lexeme inflections]
en: November
eo: Novembro

[ctx: localized lexeme inflections]
en: December
eo: Decembro

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: May
eo: Maj

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Aug
eo: Aŭg

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Oct
eo: Okt

[ctx: calendar]
en: Gregorian
eo: Gregoria

[ctx: calendar]
en: Julian
eo: Julia

[ctx: calendar]
en: Hebrew
eo: Hebrea

[ctx: calendar]
en: French Republican
eo: Francrespublika

[ctx: calendar]
en: Persian
eo: Persa

[ctx: calendar]
en: Islamic
eo: Islama

[ctx: calendar]
en: Swedish
eo: Sveda

[ctx: Hebrew month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Tishri
eo: Tiŝrio

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Heshvan
eo: Ĥeŝvano

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Kislev
eo: Kislevo

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Tevet
eo: Teveto

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Shevat
eo: Ŝevato

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: AdarI
eo: Adaro 1

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: AdarII
eo: Adaro 2

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Nisan
eo: Nisano

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Iyyar
eo: Ijaro

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Sivan
eo: Sivano

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Tammuz
eo: Tamuzo

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Av
eo: Abo

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Elul
eo: Elulo

[ctx: French month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Vendémiaire
eo: Vendemiero

[ctx: French month lexeme]
en: Brumaire
eo: Brumero

[ctx: French month lexeme]
en: Frimaire
eo: Frimero

[ctx: French month lexeme]
en: Nivôse
eo: Nivozo

[ctx: French month lexeme]
en: Pluviôse
eo: Pluviozo

[ctx: French month lexeme]
en: Ventôse
eo: Ventozo

[ctx: French month lexeme]
en: Germinal
eo: Ĝerminalo

[ctx: French month lexeme]
en: Floréal
eo: Florealo

[ctx: French month lexeme]
en: Prairial
eo: Prerialo

[ctx: French month lexeme]
en: Messidor
eo: Mesidoro

[ctx: French month lexeme]
en: Thermidor
eo: Termidoro

[ctx: French month lexeme]
en: Fructidor
eo: Fruktidoro

[ctx: French month lexeme]
en: Extra
eo: Ekstra

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rabi`al-Awwal
eo: Rabi`al-Aŭŭal

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rabi`ath-Thani
eo: Rabi-us-Sani

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Jumada l-Ula
eo: Ĵumada-l-Ula

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Jumada t-Tania
eo: Ĵumada-s-Sanija

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rajab
eo: Raĵab

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Sha`ban
eo: Ŝaban

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Ramadan
eo: Ramadano

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Shawwal
eo: Ŝaŭŭal

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Dhu l-Qa`da
eo: Du-l-Kada

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Dhu l-Hijja
eo: Du-l-Hiĵĵa

[ctx: Persian month lexeme]
en: Ordibehesht
eo: Ordibeheŝt

[ctx: Persian month lexeme]
en: Khordad
eo: Ĥordad

[ctx: Persian month lexeme]
en: Shahrivar
eo: Ŝahrivar

[ctx: Persian month lexeme]
en: Dey
eo: Dej

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: before
eo: antaŭ

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: after
eo: post

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: about
eo: ĉirkaŭ

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: from
eo: de

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: to
eo: ĝis

[ctx: date quality]
en: estimated
eo: taksata

[ctx: date quality]
en: calculated
eo: kalkulita

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Sun
eo: Dim

en: Mon
eo: Lun

en: Tue
eo: Mar

en: Wed
eo: Mer

en: Thu
eo: Ĵaŭ

en: Fri
eo: Ven

en: Sat
eo: Sab

en: Add child to family
eo: Aldonu gefilon al la familio

en: Remove child from family
eo: Forigu gefilon el la familio

en: Remove Family
eo: Forigu familion

en: Remove father from family
eo: Forigu la patron el la familio

en: Remove mother from family
eo: Forigu la patrinon el la familio

en: The schema version is not supported by this version of Gramps.
    
    This Family Tree is schema version %(tree_vers)s, and this version of Gramps supports versions %(min_vers)s to %(max_vers)s
    
    Please upgrade to the corresponding version or use XML for porting data between different schema versions.
eo: La skema versio ne estas subtenata de ĉi tiu versio de Gramps.
    
    Ĉi tiu Genealogia arbo uzas la skeman version %(tree_vers)s, kaj ĉi tiu versio de Gramps subtenas la versiojn %(min_vers)s ĝis %(max_vers)s
    
    Aktualigu al la koncerna versio aŭ uzi XML por transporti la datumojn inter diferencaj skemaj versioj.

en: The Python version is not supported by this version of Gramps.
    
    This Family Tree is Python version %(tree_vers)s, and this version of Gramps supports versions %(min_vers)s to %(max_vers)s
    
    Please upgrade to the corresponding version or use XML for porting data between different Python versions.
eo: La Python-versio ne estas subtenata de ĉi tiu versio de Gramps.
    
    Ĉi tiu Genealogia arbo uzas la Python-version %(tree_vers)s, kaj ĉi tiu versio de Gramps subtenas la versiojn %(min_vers)s ĝis %(max_vers)s
    
    Aktualigu al la koncerna versio aŭ uzi XML por transporti la datumojn inter diferencaj Python-versioj.

en: The Family Tree you are trying to load is in the schema version %(oldschema)s format. This version of Gramps uses schema version %(newschema)s. Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading the schema version of the Family Tree.
    
    If you upgrade then you won't be able to use the previous version of Gramps, even if you subsequently %(wiki_manual_backup_html_start)sbackup%(html_end)s or %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s your upgraded Family Tree.
    
    Upgrading is a difficult task which could irretrievably corrupt your Family Tree if it is interrupted or fails.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your %(bold_start)sold%(bold_end)s version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
eo: La genealogia arbo kiun oni provas ŝargi estas en formo de skema versio%(oldschema)s. Ĉi tiu versio de Gramps uzas la skeman version %(newschema)s. Do oni ne povas ŝargi ĉi tiun genealogian arbon ne aktualigante la skeman version de la genealogia arbo.
    
    Se oni aktualigas oni ne povos uzi la antaŭan version de Gramps, eĉ se oni %(wiki_manual_backup_html_start)ssekurkopias%(html_end)s aŭ %(wiki_manual_export_html_start)seksportas%(html_end)s sian aktualigitan genealogian arbon.
    
    Aktualigo estas malfacila tasko kiu povus neripareble difekti sian genealogian arbon se ĝi interrompiĝas aŭ malsukcesas.
    
    Se oni ankoraŭ ne sekurkopiis sian genealogian arbon, oni devus startigi %(bold_start)spli novan%(bold_end)s version de Gramps kaj %(wiki_backup_html_start)ssekurkopii%(html_end)s sian genealogian arbon.

en: Database connection failed.
    
    %(message)s
    Please check your connection settings file:
    %(settings_file)s
eo: Datumbaza konekto malsukcesis.
    
    %(message)s
    Bonvolu kontroli la agordaran dosieron:
    %(settings_file)s

en: The Family Tree you are trying to load is in the %(dbtype)s database, which is no longer supported.
    Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading.
    
    If you upgrade then you won't be able to use the previous version of Gramps, even if you subsequently %(wiki_manual_backup_html_start)sbackup%(html_end)s or %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s your upgraded Family Tree.
    
    You are strongly advised to backup your Family Tree.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your previous version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
eo: La genealogia arbo kiun vi provas ŝargi estas en formo de %(dbtype)s datumbazo, kiu ne plu estas subtenata.
    Do vi ne povas ŝargi ĉi tiun Genealogian Arbon la aktualigo.
    
    Se vi aktualigas vi ne povos uzi la antaŭan version de Gramps, eĉ se vi %(wiki_manual_backup_html_start)ssekurkopias%(html_end)s aŭ %(wiki_manual_export_html_start)seksportas%(html_end)s vian aktualigitan genealogian arbon.
    
    Vi estas varme konsilitaj fari sekurkopion de via Familia Arbo.
    
    Se vi ankoraŭ ne sekurkopiis vian genealogian arbon, vi devus startigi vian antaŭan version de Gramps kaj %(wiki_backup_html_start)ssekurkopii%(html_end)s vian genealogian arbon.

en: _Undo %s
eo: _Malfaru %s

en: _Redo %s
eo: _Refaru %s

en: Number of people
eo: Personnombro

en: Number of families
eo: Nombro de familioj

en: Number of sources
eo: Nombro de fontoj

en: Number of citations
eo: Nombro de citaĵoj

en: Number of events
eo: Nombro de eventoj

en: Number of media
eo: Nombro de aŭdvidaĵoj

en: Number of places
eo: Nombro de lokoj

en: Number of repositories
eo: Nomrbo de deponejoj

en: Number of notes
eo: Nombro de notoj

en: Number of tags
eo: Nombro de etikedoj

en: Schema version
eo: Skema versio

en: %(n1)6d  People        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
eo: %(n1)6d  Personoj        aktualigitaj kun %(n2)6d citaĵoj en %(n3)6d sek

en: %(n1)6d  Families      upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
eo: %(n1)6d  Familioj      aktualigitaj kun %(n2)6d citaĵoj en %(n3)6d sek

en: %(n1)6d  Events        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
eo: %(n1)6d  Eventoj        aktualigitaj kun %(n2)6d citaĵoj en %(n3)6d sek

en: %(n1)6d  Media Objects upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
eo: %(n1)6d  Aŭvideaj objektoj aktualigitaj kun %(n2)6d citaĵoj en %(n3)6d sek

en: %(n1)6d  Places        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
eo: %(n1)6d  Lokoj        aktualigitaj kun %(n2)6d citaĵoj en %(n3)6d sek

en: %(n1)6d  Repositories  upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
eo: %(n1)6d  Deponejoj  aktualigitaj kun %(n2)6d citaĵoj en %(n3)6d sek

en: %(n1)6d  Sources       upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
eo: %(n1)6d  Fontoj        aktualigitaj kun %(n2)6d citaĵoj en %(n3)6d sek

en: Number of new objects upgraded:
eo: Nombro de la novaj objektoj aktualigitaj:

en: 
    
    You may want to run
    Tools -> Family Tree Processing -> Merge
    in order to merge citations that contain similar
    information
eo: 
    
    Eble oni volas lanĉi
    Iloj -> Traktado de Genealogia Arbo -> Kunfandu
    por kunfandi citaĵojn kiuj entenas similajn
    informojn

en: Upgrade Statistics
eo: Aktualigu statistikojn

en: Default format (defined by Gramps preferences)
eo: Defaŭlta formo (difinita de Gramps-agordoj)

en: Surname, Given Suffix
eo: Familinomo, Antaŭnomo Postantaŭnoma vorteto

en: Given
eo: Antaŭnomo

en: Given Surname Suffix
eo: Antaŭnomo Familinomo Postantaŭnoma vorteto

en: Main Surnames, Given Patronymic Suffix Prefix
eo: Ĉefaj familinomoj, Antaŭnomo Patronomo Postantaŭnoma vorteto Antaŭfamilinoma vorteto

en: Patronymic, Given
eo: Patronomo, antaŭnomo

[ctx: Person]
en: title
eo: titolo

en: given
eo: antaŭnomo

en: surname
eo: familinomo

en: suffix
eo: postantaŭnoma vorteto

[ctx: Name]
en: call
eo: voknomo

[ctx: Name]
en: common
eo: komunuza

en: initials
eo: inicialoj

[ctx: Name]
en: primary
eo: ĉefa

en: primary[pre]
eo: ĉefa[afv]

en: primary[sur]
eo: ĉefa[fam]

en: primary[con]
eo: ĉefa[kun]

en: patronymic
eo: patronomo

en: patronymic[pre]
eo: patronomo[afv]

en: patronymic[sur]
eo: patronomo[fam]

en: patronymic[con]
eo: patronomo[kun]

en: notpatronymic
eo: ne patronomo

[ctx: Remaining names]
en: rest
eo: ceteraj

en: prefix
eo: Antaŭfamilinoma vorteto

en: rawsurnames
eo: puraj familinomoj

en: nickname
eo: neformala nomo

en: familynick
eo: familikromnomo

en: Wrong name format string %s
eo: Erara nomforma signovico %s

en: ERROR, Edit Name format in Preferences
eo: ERARO, Redaktu nomformon en Agordoj

en: Error in '%s' file: cannot load.
eo: Eraro en '%s' dosiero: ne eblas ŝargi.

en: Full
eo: Plena

en: WARNING: Too many arguments in filter '%s'!
    Trying to load with subset of arguments.
eo: AVERTO: Tro da argumentoj en filtrilo '%s'
    Provas ŝargi kun sub-aro de argumentoj.

en: WARNING: Too few arguments in filter '%s'!
             Trying to load anyway in the hope this will be upgraded.
eo: AVERTO: Tro malmultaj argumentoj en filtrilo '%s'
             Provas ŝargi, tamen, kun la espero ke ĝi estos plibonigita.

en: ERROR: filter %s could not be correctly loaded. Edit the filter!
eo: ERARO: ne eblis ĝuste ŝargi filtrilon %s. Redaktu la filtrilon!

en: General filters
eo: Ĝeneralaj filtriloj

en: Wrong format of date-time
eo: Erara formo por dato/horo

en: Only date-times in the iso format of yyyy-mm-dd hh:mm:ss, where the time part is optional, are accepted. %s does not satisfy.
eo: Oni akceptas nur dato/horojn en iso-formo: jjjj-mm-tt hh:mm:ss, kie la horparto estas malnepra. %s ne respektas la cititan formon.

en: Confidence:
eo: Konfido:

en: Date:
eo: Dato:

en: Volume/Page:
eo: Volumo/Paĝo:

en: Citations matching parameters
eo: Citaĵoj kongruaj kun parametroj

en: Matches citations with particular parameters
eo: Kongruas kun citaĵoj kun apartaj parametroj

en: Citation/source filters
eo: Citaĵo/fontfiltrtiloj

en: Event filters
eo: Eventfiltriloj

en: Number must be:
eo: La numero devas esti:

en: Number of instances:
eo: Nombro de ekzemploj:

en: Text:
eo: Teksto:

en: Substring:
eo: Subĉeno:

en: Note type:
eo: Nototipo:

en: Objects with notes with the particular type
eo: Objektoj kun notoj el aparta tipo

en: Matches notes with the particular type
eo: Kongruas kun notoj el aparta tipo

en: Reference count must be:
eo: Referenctotalo devas esti:

en: Reference count:
eo: Referenctotalo:

en: Source ID:
eo: Fonto-ID:

en: Filter name:
eo: Filtrilnomo:

en: Can't find filter %s in the defined custom filters
eo: Ne eblas trovi filtrilon %s en la propraj filtriloj difinitaj

en: Source filter name:
eo: Fonta filtrilnomo:

en: Miscellaneous filters
eo: Diversaj filtriloj

en: No description
eo: Neniu priskribo

en: The filter definition contains a loop.
eo: La filtrila difino entenas iteracion.

en: One rule references another which eventually references the first.
eo: Unu regulo referencas al alia kiu, tre verŝajne referencas al la unua.

en: Every citation
eo: Ĉiuj citaĵoj

en: Matches every citation in the database
eo: Kongruas kun ĉiu citaĵo en la datumbazo

en: Changed after:
eo: Ŝanĝita post:

en: but before:
eo: sed antaŭ:

en: Citations changed after <date time>
eo: Citaĵoj ŝanĝitaj post <dato horo>

en: Matches citation records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
eo: Kongruas kun citaĵorikordoj modifitaj post difinita dato/horo (jjjj-mm-tt hh:mm:ss) aŭ en intervalo, se ĉeestas dua dato/horo.

en: Citations marked private
eo: Citaĵoj markitaj kiel privataj

en: Matches citations that are indicated as private
eo: Kongruas kun citaĵoj markitaj kiel privataj

en: Citation attribute:
eo: Citaĵ-atributo:

en: Value:
eo: Valoro:

en: Citations with the attribute <attribute>
eo: Citaĵoj kun la atributo <atributo>

en: Matches citations with the attribute of a particular value
eo: Kongruas kun la atributo aparte valora

en: Confidence level:
eo: Konfidnivelo:

en: Citations with <count> media
eo: Citaĵoj kun <nombro> aŭdvidaĵo(j)

en: Matches citations with a certain number of items in the gallery
eo: Kongruas kun citaĵoj kun difinita nombro de elementoj en la galerio

en: Citation with <Id>
eo: Citaĵo kun <Id>

en: Matches a citation with a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun citaĵo kun specifa GRAMPS-ID

en: Citations having <count> notes
eo: Citaĵoj havantaj <nombro> noto(j)n

en: Matches citations having a certain number of notes
eo: Kongruas kun citaĵoj kiuj havas difinitan nombron de notoj

en: Citations having notes containing <substring>
eo: Citaĵoj kun notoj entenantaj <subĉeno>

en: Matches citations whose notes contain text matching a substring
eo: Kongruas kun citaĵoj kies notoj entenas tekston kongruan kun subĉeno

en: Citations having notes containing <text>
eo: Citaĵoj kun notoj entenantaj <teksto>

en: Matches citations whose notes contain text matching a regular expression
eo: Kongruas kun citaĵoj kies notoj entenas tekston kongruan kun regula esprimo

en: Citations with a note of type <type>
eo: Citaĵoj kun noto el tipo <tipo>

en: Matches citations with a note of the specified type
eo: Kongruas kun citaĵoj kun noto el specifita tipo

en: Note filters
eo: Notfiltriloj

en: Citations with a reference count of <count>
eo: Citaĵoj kun referencnombro de <nombro>

en: Matches citations with a certain reference count
eo: Kongruas kun citaĵoj kun difinita nombro de referencoj

en: Abbreviation:
eo: Mallongigo:

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Publication:
eo: Publikaĵo:

en: Title:
eo: Titolo:

en: Sources matching parameters
eo: Fonto kongruaj kun parametroj

en: Matches citations with a source of a particular value
eo: Kongruas kun citaĵoj kun aparte valora fonto

en: Source filters
eo: Fontfiltriloj

en: Citation with Source <Id>
eo: Citaĵo kun fonto <Id>

en: Matches a citation with a source with a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun citaĵo kun fonto havantan difinitan Gramps-ID

en: Citations having source notes containing <text>
eo: Citaĵoj kun fontnotoj entenantaj <teksto>

en: Matches citations whose source notes contain a substring or match a regular expression
eo: Kongruas kun citaĵoj kies fontnotoj entenas subĉenon aŭ kongruas kun regula esprimo

en: Tag:
eo: Etikedo:

en: Citations with the <tag>
eo: Citaĵoj kun la <etikedo>

en: Matches citations with the particular tag
eo: Kongruas kun citaĵoj kun difinita etikedo

en: Citations matching the <filter>
eo: Citaĵoj kongruaj kun la <filtrilo>

en: Matches citations matched by the specified filter name
eo: Kongruas kun citaĵoj kongruajn kun la specifita filtrilnomo

en: Citations with Volume/Page containing <text>
eo: Citaĵoj kun Volumo/Paĝo entenanta <teksto>

en: Matches citations whose Volume/Page contains a certain substring
eo: Kongruas kun citaĵoj kies Volumo/Paĝo entenas difinitan subĉenon

en: Repository filter name:
eo: Deponeja filtrilnomo:

en: Citations with a source with a repository reference matching the <repository filter>
eo: Citaĵoj kun deponeja referenco kongrua kun <deponeja filtrilo>

en: Matches citations with sources with a repository reference that match a certain repository filter
eo: Kongruas kun citaĵoj kun fontoj kies deponeja referenco kongruas kun difinita deponeja filtrilo

en: Citations with source matching the <source filter>
eo: Citaĵoj kun fonto kongrua kun <deponeja filtrilo>

en: Matches citations with sources that match the specified source filter name
eo: Kongruas kun citaĵoj kun fontoj kongrua kun difinita fonta filtrilnomo

en: Citations with Id containing <text>
eo: Citaĵoj kun ID entananta <teksto>

en: Matches citations whose Gramps ID matches the regular expression
eo: Kongruas kun citaĵoj kies Gramps-ID kongruas kun regula esprimo

en: Citations with Source Id containing <text>
eo: Citaĵoj kun Fonto-Id entenanta <teksto>

en: Matches citations whose source has a Gramps ID that matches the regular expression
eo: Kongruas kun citaĵoj kies fonto havas Gramps-ID kongrua kun la regula esprimo

en: Every event
eo: Ĉiuj eventoj

en: Matches every event in the database
eo: Kongruas kun ĉiuj eventoj en la datumbazo

en: Events changed after <date time>
eo: Eventoj ŝanĝitaj post <dato horo>

en: Matches event records changed after a specified date/time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date/time is given.
eo: Kongruas kun eventorikordoj modifitaj post difinita dato/horo (jjjj-mm-tt hh:mm:ss) aŭ en intervalo, se ĉeestas dua dato/horo.

en: Events marked private
eo: Eventoj markitaj kiel privataj

en: Matches events that are indicated as private
eo: Kongruas kun eventoj markitaj kiel privataj

en: Event attribute:
eo: Event-atributo:

en: Events with the attribute <attribute>
eo: Eventoj kun la atributo <atributo>

en: Matches events with the event attribute of a particular value
eo: Kongruas kun eventoj kun aparte valora atributo

en: Events with the <citation>
eo: Eventoj kun la <citaĵo>

en: Matches events with a citation of a particular value
eo: Kongruas kun eventoj kun aparte valora citaĵo

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Event type:
eo: Eventotipo:

en: Place:
eo: Loko:

en: Events with <data>
eo: Eventoj kun <datumoj>

en: Matches events with data of a particular value
eo: Kongruas kun eventoj kun aparte valoraj datumoj

en: Day of Week:
eo: Semajntago:

en: Events occurring on a particular day of the week
eo: Eventoj okazantaj dum difinita semajntago

en: Matches events occurring on a particular day of the week
eo: Kongruas kun eventoj okazantajn dum difinita semajntago

en: Main Participants:
eo: Ĉefaj partoprenantoj:

en: Events matching parameters
eo: Eventoj kongruaj kun parametroj

en: Matches events with particular parameters
eo: Kongruas kun eventoj kun apartaj parametroj

en: Events with <count> media
eo: Eventoj kun <nombro> aŭdvidaĵo(j)

en: Matches events with a certain number of items in the gallery
eo: Kongruas kun eventoj kun difinita nombro da elementoj en la galerio

en: Event with <Id>
eo: Eventoj kun <Id>

en: Matches an event with a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun evento kun specifita GRAMPS-ID

en: Events having <count> notes
eo: Eventoj kun <nombro> noto(j)

en: Matches events having a certain number of notes
eo: Kongruas kun eventoj kun difinita nombro da notoj

en: Events having notes containing <substring>
eo: Evento kun notoj entenantaj <subĉeno>

en: Matches events whose notes contain text matching a substring
eo: Kongruas kun eventoj kies notoj entenas tekston kongruan kun subĉeno

en: Events having notes containing <text>
eo: Eventoj kun notoj entenantaj <teksto>

en: Matches events whose notes contain text matching a regular expression
eo: Kongruas kun eventoj kies notoj entenas tekston kongruan kun regula esprimo

en: Events with a note of type <type>
eo: Eventoj kun noto el tipo <tipo>

en: Matches events with a note of the specified type
eo: Kongruas kun noto el specifita tipo

en: Events with a reference count of <count>
eo: Eventoj kun referencnombro de <nombro>

en: Matches events with a certain reference count
eo: Kongruas kun eventoj kun difinita nombro de referencoj

en: Events with <count> sources
eo: Eventoj kun <nombro> fontoj

en: Matches events with a certain number of sources connected to it
eo: Kongruas kun eventoj kun difinita nombro de fontoj ligitaj al ĝi

en: Events with the <tag>
eo: Eventoj kun la <etikedo>

en: Matches events with the particular tag
eo: Kongruas kun eventoj kun aparta etikedo

en: Events with the particular type
eo: Apartaj eventoj

en: Matches events with the particular type
eo: Kongruas kun eventoj el aparta tipo

en: Events matching the <filter>
eo: Eventoj kongruaj kun la <filtrilo>

en: Matches events matched by the specified filter name
eo: Kongruas kun eventoj kongruaj kun la specifita filtrilnomo

en: Include Family events:
eo: Inkluzivu familieventojn:

en: Person filter name:
eo: Persona filtrilnomo:

en: Events of persons matching the <person filter>
eo: Eventoj de personoj kongrua kun la <personfiltrilo>

en: Matches events of persons matched by the specified person filter name
eo: Kongruas kun eventoj de personoj kongruajn kun la specifita persona filtrilnomo

en: Place filter name:
eo: Loka filtrilnomo:

en: Events of places matching the <place filter>
eo: Eventoj de lokoj kongruaj kun la <loka filtrilo>

en: Matches events that occurred at places that match the specified place filter name
eo: Kongruas kun eventoj okazintaj en lokoj kongruaj kun la specifita loka filtrilnomo

en: Events with at least one direct source >= <confidence level>
eo: Eventoj kun almenaŭ unu direkta fonto>=<konfidnivelo>

en: Matches events with at least one direct source with confidence level(s)
eo: Kongruas kun eventoj kun almenaŭ unu direkta fonto kun konfida(j) nivelo(j)

en: Events with source matching the <source filter>
eo: Eventoj kun fonto kongrua kun <fontfiltrilo>

en: Matches events with sources that match the specified source filter name
eo: Kongruas kun eventoj kun fontoj kongruaj kun difinita fonta filtrilnomo

en: Events with Id containing <text>
eo: Eventoj kun Id entenanta <teksto>

en: Matches events whose Gramps ID matches the regular expression
eo: Kongruas kun eventoj kies Gramps-ID kongruas kun regula esprimo

en: Every family
eo: Ĉiuj familioj

en: Matches every family in the database
eo: Kongruas kun ĉiuj familioj en la datumbazo

en: Families changed after <date time>
eo: Familioj modifitaj post <dato horo>

en: Matches family records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
eo: Kongruas kun familirikordoj modifitaj post difinita dato/horo (jjjj-mm-tt hh:mm:ss) aŭ en intervalo, se ĉeestas dua dato/horo.

en: Person ID:
eo: Person-Id:

en: Families having child with Id containing <text>
eo: Familioj havantaj gefilon kun Id entenanta <teksto>

en: Matches families where child has a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun familioj kie gefilo havas specifita Gramps-ID

en: Child filters
eo: Gefilofiltriloj

en: Families with child with the <name>
eo: Familioj kun gefilo nomata <nomo>

en: Matches families where child has a specified (partial) name
eo: Kongruas kun familioj kie gefilo havas specifitan (nekompletan) nomon

en: Families marked private
eo: Familioj markitaj kiel privataj

en: Matches families that are indicated as private
eo: Kongruas kun familioj markitaj kiel privataj

en: Families having father with Id containing <text>
eo: Familioj havantaj patron kun Id entenanta <teksto>

en: Matches families whose father has a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun familioj kies patro havas specifitan GRAMPS-ID

en: Father filters
eo: Patro-filtriloj

en: Families with father with the <name>
eo: Familioj havantaj patron nomatan <nomo>

en: Matches families whose father has a specified (partial) name
eo: Kongruas kun familioj kies patro havas specifitan (nekompletan) nomon

en: Family attribute:
eo: Famili-atributo:

en: Families with the family <attribute>
eo: Familioj kun famili-atributo <atributo>

en: Matches families with the family attribute of a particular value
eo: Kongruas kun familioj kun aparte valora familiatributo

en: Families with the <citation>
eo: Familioj kun la citaĵo <citaĵo>

en: Matches families with a citation of a particular value
eo: Kongruas kun familioj kun aparte valora citaĵo

en: Family event:
eo: Famili-evento:

en: Main Participants
eo: Ĉefaj partoprenantoj

en: Families with the <event>
eo: Familioj kun la <evento>

en: Matches families with an event of a particular value
eo: Kongruas kun familioj kun aparte valora evento

en: Families with <count> media
eo: Familioj kun <nombro> aŭdvidaĵo(j)

en: Matches families with a certain number of items in the gallery
eo: Kongruas kun familioj kun difinita nombro da elementoj en la galerio

en: Family with <Id>
eo: Familio kun <Id>

en: Matches a family with a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun familio kun specifa GRAMPS-ID

en: Families with <count> LDS events
eo: Familiojn kun <nombro> EJKSLT-eventoj

en: Matches families with a certain number of LDS events
eo: Kongruas kun familioj kun difinita nombro da EJKSLT-eventoj

en: Families having <count> notes
eo: Familioj kun <nombro> noto(j)

en: Matches families having a certain number notes
eo: Kongruas kun familioj kun difinita nombro da notoj

en: Families having notes containing <substring>
eo: Nomoj kun notoj entenantaj <subĉeno>

en: Matches families whose notes contain text matching a substring
eo: Kongruas kun familioj kies notoj entenas tekston kongruan kun subĉeno

en: Families having notes containing <text>
eo: Familioj kun notoj entenantaj <teksto>

en: Matches families whose notes contain text matching a regular expression
eo: Kongruas kun familioj kies notoj entenas tekston kongruan kun regula esprimo

en: Families with a note of type <type>
eo: Familioj kun noto el tipo <noto>

en: Matches families with a note of the specified type
eo: Kongruas kun familioj kun noto el la specifita tipo

en: Families with a reference count of <count>
eo: Familioj kun referencnombro de <nombro>

en: Matches family objects with a certain reference count
eo: Kongruas kun familiobjektoj kun difinita nombro de referencoj

en: Relationship type:
eo: Parencec-tipo:

en: Families with the relationship type
eo: Familioj kun parencectipo

en: Matches families with the relationship type of a particular value
eo: Kongruas kun familioj kun aparte valora parenceco

en: Families with <count> sources
eo: Familioj kun <nombro> fonto(j)

en: Matches families with a certain number of sources connected to it
eo: Kongruas kun familioj kun difinita nombro de fontoj ligitaj al ĝi

en: Families with the <source>
eo: Familioj kun la <fonto>

en: Matches families who have a particular source
eo: Kongruas kun familioj kun aparte valora fonto

en: Families with the <tag>
eo: Familioj kun la <etikedo>

en: Matches families with the particular tag
eo: Kongruas kun familioj kun aparta etikedo

en: Families with twins
eo: Familioj kun ĝemeloj

en: Matches families with twins
eo: Kongruas kun familioj kun ĝemeloj

en: Inclusive:
eo: Inkluziva:

en: Ancestor families of <family>
eo: Praulaj familioj de <familio>

en: Matches ancestor families of the specified family
eo: Kongruas kun familioj kongruaj kun la specifita familio

en: Bookmarked families
eo: Familioj markita per legosignoj

en: Matches the families on the bookmark list
eo: Kongruas kun familioj en la legosigna listo

en: Descendant families of <family>
eo: Praidaj familioj de <familio>

en: Matches descendant families of the specified family
eo: Kongruas kun praidaj familioj de la specifita familio

en: Families matching the <filter>
eo: Familioj kongrua kun la <filtrilo>

en: Matches families matched by the specified filter name
eo: Kongruas kun familioj kongruaj kun la specifita filtrilnomo

en: Families with at least one direct source >= <confidence level>
eo: Familioj kun almenaŭ unu direkta fonto>=<konfidnivelo>

en: Matches families with at least one direct source with confidence level(s)
eo: Kongruas kun familioj kun almenaŭ unu direkta fonto kun konfida(j) nivelo(j)

en: Families having mother with Id containing <text>
eo: Familioj havantaj patrinon kun Id entenanta <teksto>

en: Matches families whose mother has a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun familioj kies patrino havas specifitan GRAMPS-ID

en: Mother filters
eo: Patrin-filtriloj

en: Families with mother with the <name>
eo: Familioj kun patrino nomata <nomo>

en: Matches families whose mother has a specified (partial) name
eo: Kongruas kun familioj kies patrino havas specifitan (nekompletan) nomon

en: Families with child matching the <regex_name>
eo: Familioj kun gefilo kongruas kun la <regulesprimnomo>

en: Matches families where some child has a name that matches a specified regular expression
eo: Kongruas kun familioj kie unu el la gefiloj havas nomon kongruan kun specifita regula esprimo

en: Families with father matching the <regex_name>
eo: Familioj kun patro kongrua kun la <regulesprimnomo>

en: Matches families whose father has a name matching a specified regular expression
eo: Kongruas kun familioj kies patro havas nomon kongruan kun specifita regula esprimo

en: Families with Id containing <text>
eo: Familioj kun Id entenanta <teksto>

en: Matches families whose Gramps ID matches the regular expression
eo: Kongruas kun familioj kies Gramps-ID kongruas kun regula esprimo

en: Families with mother matching the <regex_name>
eo: Familioj kun patrino kongrua kun la <regulesprimnomo>

en: Matches families whose mother has a name matching a specified regular expression
eo: Kongruas kun familioj kies patrino havas nomon kongruan kun specifita regula esprimo

en: Families with any child matching the <name>
eo: Familioj kun iu gefilo kongrua kun la <nomo>

en: Matches families where any child has a specified (partial) name
eo: Kongruas kun familioj kie iu gefilo havas specifitan (nekompletan) nomon

en: Families with father matching the <name>
eo: Familioj kun patro kongrua kun la <nomo>

en: Families with mother matching the <name>
eo: Familioj kun patrino kongrua kun la <nomo>

en: Every media object
eo: Ĉiuj aŭdvideaj objektoj

en: Matches every media object in the database
eo: Kongruas kun ĉiuj aŭdvideaj objektoj en la datumbazo

en: Media objects changed after <date time>
eo: Aŭdvideaj objektoj modifitaj post <dato horo>

en: Matches media objects changed after a specified date:time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date:time is given.
eo: Kongruas kun aŭdvideaj objektoj modifitaj post difinita dato/horo (jjjj-mm-tt hh:mm:ss) aŭ en intervalo, se ĉeestas dua dato/horo.

en: Media attribute:
eo: Aŭvidaĵo-atributo:

en: Media objects with the attribute <attribute>
eo: Aŭdvideaj objektoj kun la atributo <atributo>

en: Matches media objects with the attribute of a particular value
eo: Kongruas kun aŭdvideaj objektoj kun aparte valora atributo

en: Media with the <citation>
eo: Aŭdvidaĵoj kun la <citaĵo>

en: Matches media with a citation of a particular value
eo: Kongruas kun aŭdvidaĵoj kun aparte valora citaĵo

en: Media object with <Id>
eo: Aŭdvideaj objektoj kun <Id>

en: Matches a media object with a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun aŭdvidea objekto kun specifita GRAMPS-ID

en: Type:
eo: Tipo:

en: Path:
eo: Vojprefikso:

en: Media objects matching parameters
eo: Aŭdvideaj objektoj kongruaj kun parametroj

en: Matches media objects with particular parameters
eo: Kongruas kun aŭdvideaj objektoj kun apartaj parametroj

en: Media objects having notes containing <substring>
eo: Aŭdvideaj objektoj kun notoj entenantaj <subĉeno>

en: Matches media objects whose notes contain text matching a substring
eo: Kongruas kun aŭdvideaj objektoj kies notoj entenas tekston kongruan kun subĉeno

en: Media objects having notes containing <text>
eo: Aŭdvideaj objektoj kun notoj entenantaj <teksto>

en: Matches media objects whose notes contain text matching a regular expression
eo: Kongruas kun aŭdvideaj objektoj kies notoj entenas tekston kongruan kun regula esprimo

en: Media objects with a reference count of <count>
eo: Aŭdvideaj objektoj kun referencnombro de <nombro>

en: Matches media objects with a certain reference count
eo: Kongruas kun aŭdvideaj objektoj kun difinita nombro de referencoj

en: Media with <count> sources
eo: Aŭdvidaĵoj kun <nombro> fontoj

en: Matches media with a certain number of sources connected to it
eo: Kongruas kun aŭdvidaĵoj kun difinita nombro de fontoj ligitaj al ĝi

en: Media with the <source>
eo: Aŭdvidaĵoj kun la <fonto>

en: Matches media who have a particular source
eo: Kongruas kun aŭdvidaĵoj kun aparta fonto

en: Media objects with the <tag>
eo: Aŭdvideaj objektoj kun la <etikedo>

en: Matches media objects with the particular tag
eo: Kongruas kun aŭdvideaj objektojn kun aparta etikedo

en: Media objects matching the <filter>
eo: Aŭdvideaj objektoj kongruaj kun <filtrilo>

en: Matches media objects matched by the specified filter name
eo: Kongruas kun aŭdvideaj objektoj kongruaj kun la specifita filtrilnomo

en: Media with a direct source >= <confidence level>
eo: Aŭdvidaĵoj kun direkta fonto>=<konfidnivelo>

en: Matches media with at least one direct source with confidence level(s)
eo: Kongruas kun aŭdvidaĵoj kun almenaŭ unu direkta fonto kun konfida(j) nivelo(j)

en: Media objects marked private
eo: Aŭdvideaj objektoj markitaj kiel privataj

en: Matches Media objects that are indicated as private
eo: Kongruas kun aŭdvideaj objektoj markitaj kiel privataj

en: Media objects with Id containing <text>
eo: Aŭdvideaj objektoj kun Id entenantaj <teksto>

en: Matches media objects whose Gramps ID matches the regular expression
eo: Kongruas kun aŭdvideaj objekto kies Gramps-ID kongruas kun regula esprimo

en: Every note
eo: Ĉiuj notoj

en: Matches every note in the database
eo: Kongruas kun ĉiuj notoj en la datumbazo

en: Notes changed after <date time>
eo: Notoj modifitaj post <dato horo>

en: Matches note records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
eo: Kongruas kun notorikordoj modifitaj post difinita dato/horo (jjjj-mm-tt hh:mm:ss) aŭ en intervalo, se ĉeestas dua dato/horo.

en: Note with <Id>
eo: Notoj kun <Id>

en: Matches a note with a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun noto kun specifita GRAMPS-ID

en: Notes matching parameters
eo: Notoj kongruaj kun parametroj

en: Matches Notes with particular parameters
eo: Kongruas kun notoj kun apartaj parametroj

en: Notes with a reference count of <count>
eo: Notoj kun referencnombro de <nombro>

en: Matches notes with a certain reference count
eo: Kongruas kun notoj kun difinita nombro de referencoj

en: Notes with the <tag>
eo: Notoj kun la <etikedo>

en: Matches notes with the particular tag
eo: Kongruas kun notoj kun aparta etikedo

en: Notes with the particular type
eo: Apartaj notoj

en: Notes matching the <filter>
eo: Notoj kongruaj kun la <filtrilo>

en: Matches notes matched by the specified filter name
eo: Kongruas kun notoj kongruajn kun la specifita filtrilnomo

en: Notes containing <text>
eo: Nomoj entenantaj <teksto>

en: Matches notes that contain a substring or match a regular expression
eo: Kongruas kun notoj kun subĉeno aŭ kongruaj kun regula esprimo

en: Notes containing <substring>
eo: Notoj entenantaj <subĉenon>

en: Matches notes that contain text which matches a substring
eo: Kongruas kun notoj kun teksto kiu kongruas kun subĉeno

en: Notes marked private
eo: Notoj markitaj kiel privataj

en: Matches notes that are indicated as private
eo: Kongruas kun notoj markitaj kiel privataj

en: Notes with Id containing <text>
eo: Notoj kun ID entananta <teksto>

en: Matches notes whose Gramps ID matches the regular expression
eo: Kongruas kun notoj kies Gramps-ID kongruas kun regula esprimo

en: Persons changed after <date time>
eo: Personoj modifitaj post <dato horo>

en: Matches person records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
eo: Kongruas kun personrikordoj modifitaj post difinita dato/horo (jjjj-mm-tt hh:mm:ss) aŭ en intervalo, se ĉeestas dua dato/horo.

en: Relationship path between <person> and people matching <filter>
eo: Parenceca vojo inter <person> kaj personoj kongruaj kun <filter>

en: Relationship filters
eo: Filtriloj por parencecoj

en: Searches over the database starting from a specified person and returns everyone between that person and a set of target people specified with a filter.  This produces a set of relationship paths (including by marriage) between the specified person and the target people.  Each path is not necessarily the shortest path.
eo: Serĉas tra la datumbazo, komencante de difinita persono kaj eltiras ĉiun inter la citita persono kaj aro da celitaj homoj specifitaj per la filtrilo. Tio produktas aron da rilatvojoj (inkluzivitaj tiuj pro geedziĝo) inter la specifita persono kaj la celitaj homoj. Ĉiu vojo nenecese estas la plej mallonga vojo.

en: Finding relationship paths
eo: Trovas rilatvojon

en: Retrieving all sub-filter matches
eo: Ricevas ĉiujn subfiltritajn kongruojn

en: Evaluating people
eo: Taksas la personojn

en: Disconnected people
eo: Izolitaj personoj

en: Matches people that have no family relationships to any other person in the database
eo: Kongruas kun personoj kiuj havas neniun familian parencecon kun iu el la aliaj personoj en la datumbazo

en: Everyone
eo: Ĉiu

en: Matches everyone in the database
eo: Kongruas kun ĉiuj personoj en la datumbazo

en: Families with incomplete events
eo: Personoj kun nekompletaj eventoj

en: Matches people with missing date or place in an event of the family
eo: Kongruas kun personoj kun mankantaj dato aŭ loko en evento de la familio

en: People with <count> addresses
eo: Personoj kun <nombro> adresoj

en: Matches people with a certain number of personal addresses
eo: Kongruas kun la personoj kun difinita nombro da personaj adresoj

en: People with an address containing <text>
eo: Personoj kun adreso entenanta <teksto>

en: Matches people with a personal address containing the given text
eo: Kongruas kun la personoj kun individua adreso entenanta la tekston donitan

en: People with an alternate name
eo: Personoj kun alternativa nomo

en: Matches people with an alternate name
eo: Kongruas kun la personoj kiuj havas alternativan nomon

en: People with <count> associations
eo: Personoj kun <nombro> asocioj

en: Matches people with a certain number of associations
eo: Kongruas kun la personoj kun difinita nombro da asocioj

en: Personal attribute:
eo: Person-atributo:

en: People with the personal <attribute>
eo: Homoj kun la persona <atributo>

en: Matches people with the personal attribute of a particular value
eo: Kongruas kun la personoj kun aparte valora person-atributo

en: People with the <birth data>
eo: Personoj kun la <naskiĝ-datumoj>

en: Matches people with birth data of a particular value
eo: Kongruas kun la persono kun aparte valoraj naskiĝdatumoj

en: People with the <citation>
eo: Personoj kun la <citaĵo>

en: Matches people with a citation of a particular value
eo: Kongruas kun la personoj kun aparte valora citaĵo

en: People with a common ancestor with <person>
eo: Personoj havantaj komunan praulon kun <persono>

en: Ancestral filters
eo: Filtriloj por prauloj

en: Matches people that have a common ancestor with a specified person
eo: Kongruas kun la personoj kiuj havas komunan praulon kun difinita persono

en: People with a common ancestor with <filter> match
eo: Personoj havantaj komunan praulon kongruaj kun <filtrilo>

en: Matches people that have a common ancestor with anybody matched by a filter
eo: Kongruas kun la personoj kiuj havas komunan praulon kun iu kongrua kun filtrilo

en: People with the <death data>
eo: Personoj kun la <mortodatumo>

en: Matches people with death data of a particular value
eo: Kongruas kun la personoj kun aparte valoraj mortodatumoj

en: Personal event:
eo: Person-evento:

en: Primary Role:
eo: Ĉefa rolo:

en: People with the personal <event>
eo: Personoj kun la persona <evento>

en: Matches people with a personal event of a particular value
eo: Kongruas kun la personoj kun aparte valora person-evento

en: People with the family <attribute>
eo: Personoj kun la <famili-atributon>

en: Matches people with the family attribute of a particular value
eo: Kongruas kun la personoj kun aparte valora famili-atributo

en: People with the family <event>
eo: Personoj kun la <famili-eventon>

en: Matches people with a family event of a particular value
eo: Kongruas kun la personoj kun aparte valora famili-evento

en: People with <count> media
eo: Personoj kun <nombro> aŭdvidaĵoj

en: Matches people with a certain number of items in the gallery
eo: Kongruas kun la personoj kun difinita nombro da elementoj en la galerio

en: Person with <Id>
eo: Personoj kun <Id>

en: Matches person with a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun persono kun specifita GRAMPS-ID

en: People with <count> LDS events
eo: Personoj kun <nombro> EJKSLT-eventoj

en: Matches people with a certain number of LDS events
eo: Kongruas kun la personoj kun difinita nombro da EJKSLT-eventoj

en: Given name:
eo: Antaŭnomo:

en: Full Family name:
eo: Kompleta familinomo:

[ctx: person]
en: Title:
eo: Titolo:

en: Suffix:
eo: Postantaŭnoma vorteto:

en: Call Name:
eo: Voknomo:

en: Nick Name:
eo: Neformala nomo:

en: Prefix:
eo: Antaŭfamilinoma vorteto:

en: Single Surname:
eo: Unuopa familinomo:

en: Connector
eo: Kunligilo

en: Patronymic:
eo: Patronomo:

en: Family Nick Name:
eo: Familia kromnomo:

en: People with the <name>
eo: Personoj kun la <nomo>

en: Matches people with a specified (partial) name
eo: Kongruas kun la personoj kun specifita (nekompleta) nomo

en: Surname origin type:
eo: Tipo de familinoma origino:

en: People with the <Surname origin type>
eo: Personoj kun la <Tipo de familinoma origino>

en: Matches people with a surname origin
eo: Kongruas kun la personoj kun tipo de familinoma origino

en: Name type:
eo: Nomtipo:

en: People with the <Name type>
eo: Personoj kun <Nomtipo>

en: Matches people with a type of name
eo: Kongruas kun la personoj kun nomtipo

en: People with a nickname
eo: Personoj kun neformalaj nomoj

en: Matches people with a nickname
eo: Kongruas kun la personoj kun neformalaj nomoj

en: People having <count> notes
eo: Personoj kun <nombro> noto(j)

en: Matches people having a certain number of notes
eo: Kongruas kun la personoj kun difinita nombro da notoj

en: People having notes containing <substring>
eo: Personoj entenantaj <subĉeno>

en: Matches people whose notes contain text matching a substring
eo: Kongruas kun la personoj kies notoj entenas tekston kongruan kun subĉeno

en: People having notes containing <text>
eo: Personoj kun notoj entenantaj <teksto>

en: Matches people whose notes contain text matching a regular expression
eo: Kongruas kun la personoj kies notoj entenas tekston kongruan kun regula esprimo

en: People with a note of type <type>
eo: Personoj kun noto el tipo <tipo>

en: Matches people with a note of the specified type
eo: Kongruas kun la personoj kun noto el la specifita tipo

en: People who are neither male nor female
eo: Personoj kiuj estas nek maskloj nek femaloj

en: Matches all people with other gender
eo: Kongruas kun ĉiuj personoj kun alia genro

en: Number of relationships:
eo: Nombro de parencecoj:

en: Number of children:
eo: Gefilonombro:

en: People with the <relationships>
eo: Personoj kun la <parencecoj>

en: Matches people with a particular relationship
eo: Kongruas kun la personjo kun aparta parenceco

en: Family filters
eo: Familifiltriloj

en: Name:
eo: Nomo:

en: Soundex match of People with the <name>
eo: Soundex-kongruo de personoj kun la <nomo>

en: Soundex Match of people with a specified name. First name, Surname, Call name, and Nickname are searched in primary and alternate names.
eo: Soundex-kongruo de personoj kun specifa nomo. Antaŭnomo, familinomo, voknomo kaj kromnomo estas serĉataj en ĉefaj kaj alternativaj nomoj.

en: People with <count> sources
eo: Personoj kun <nombro> fontoj

en: Matches people with a certain number of sources connected to it
eo: Kongruas kun la personoj kun difinita nombro de fontoj ligitaj al ĝi

en: People with the <source>
eo: Personoj kun la <fonto>

en: Matches people who have a particular source
eo: Kongruas kun la personoj kun aparta fonto

en: People with the <tag>
eo: Personoj kun la <etikedo>

en: Matches people with the particular tag
eo: Kongruas kun la personoj kun aparta etikedo

en: Case sensitive:
eo: Usklecodistinga:

en: People with records containing <substring>
eo: Personoj kun rikordoj entenantaj <subĉeno>

en: Matches people whose records contain text matching a substring
eo: Kongruas kun la personoj kies rikordoj entenas tekston kongruan kun subĉeno

en: People with unknown gender
eo: Pesonoj kun nekonata genro

en: Matches all people with unknown gender
eo: Kongruas kun ĉiuj personoj kun nekonata genro

en: Adopted people
eo: Adoptitoj

en: Matches people who were adopted
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estis adoptitaj

en: People with children
eo: Personoj kun gefiloj

en: Matches people who have children
eo: Kongruas kun la personoj kiuj havas gefilojn

en: People with incomplete names
eo: Personoj kun nekompletaj nomoj

en: Matches people with firstname or lastname missing
eo: Kongruas kun la personoj kun antaŭnomo aŭ familinomo mankantaj

en: Ancestors of <person>
eo: Prauloj de <persono>

en: Matches people that are ancestors of a specified person
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas prauloj de specifita persono

en: Ancestors of <filter> match
eo: Prauloj de kongruantoj kun <filtrilo>

en: Matches people that are ancestors of anybody matched by a filter
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas prauloj de iu ekstraktita de filtrilo

en: Bookmarked people
eo: Personoj markitaj per legosigno

en: Matches the people on the bookmark list
eo: Kongruas kun ĉiuj personoj en la legosigna listo

en: Children of <filter> match
eo: Gefiloj de kongruantoj kun <filtrilo>

en: Matches children of anybody matched by a filter
eo: Kongruas kun gefiloj de iu ekstraktita de filtrilo

en: Home Person
eo: Defaŭlta persono

en: Matches the Home Person
eo: Kongruas kun la defaŭlta persono

en: Descendant family members of <person>
eo: Anoj de praida familio de <persono>

en: Descendant filters
eo: Praidaraj filtriloj

en: Matches people that are descendants or the spouse of a descendant of a specified person
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas praidoj aŭ praida geedzo de specifa persono

en: Descendant family members of <filter> match
eo: Anoj de praida familio de kongruanto kun <filtrilo>

en: Matches people that are descendants or the spouse of anybody matched by a filter
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas praidoj aŭ geedzo de iu ekstraktita de filtrilo

en: Descendants of <person>
eo: Praidoj de <persono>

en: Matches all descendants for the specified person
eo: Kongruas kun ĉiuj praidoj de la specifita persono

en: Descendants of <filter> match
eo: Praidoj de la kongruanto kun la <filtrilo>

en: Matches people that are descendants of anybody matched by a filter
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas praidoj de iu ekstraktita de filtrilo

en: Duplicated ancestors of <person>
eo: Duobligitaj prauloj de <persono>

en: Matches people that are ancestors twice or more of a specified person
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas prauloj du- aŭ plurfoje de specifita persono

en: Females
eo: Virinoj

en: Matches all females
eo: Kongruas kun ĉiuj virinoj

en: Number of generations:
eo: Nombro de generacioj:

en: Ancestors of <person> not more than <N> generations away
eo: Prauloj de <persono> ne pli ol <N> generaciojn for

en: Matches people that are ancestors of a specified person not more than N generations away
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas prauloj de specifita persono ne pli ol N generaciojn for

en: Ancestors of bookmarked people not more than <N> generations away
eo: Prauloj de persono, markita per legosigno, ne pli ol <N> generaciojn for

en: Matches ancestors of the people on the bookmark list not more than N generations away
eo: Kongruas kun prauloj de la personoj en la legosigna listo ne pli ol N generaciojn for

en: Ancestors of the Home Person not more than <N> generations away
eo: Prauloj dela defaŭlta persono ne pli ol <N> generaciojn for

en: Matches ancestors of the Home Person not more than N generations away
eo: Kongruas kun prauloj de la defaŭlta persono ne pli ol N generaciojn for

en: Descendants of <person> not more than <N> generations away
eo: Praidoj de <persono> ne pli ol <N> generaciojn for

en: Matches people that are descendants of a specified person not more than N generations away
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas praidoj de specifa persono ne pli ol N generaciojn for

en: Males
eo: Viroj

en: Matches all males
eo: Kongruas kun ĉiuj viroj

en: Ancestors of <person> at least <N> generations away
eo: Prauloj de <persono> almenaŭ <N> generaciojn for

en: Matches people that are ancestors of a specified person at least N generations away
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas prauloj de specifita persono almenaŭ N generaciojn for

en: Descendants of <person> at least <N> generations away
eo: Praidoj de <persono> almenaŭ <N> generaciojn for

en: Matches people that are descendants of a specified person at least N generations away
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas praidoj de specifita persono almenaŭ N generaciojn for

en: Parents of <filter> match
eo: Gepatroj de kongruanto kun <filtrilo>

en: Matches parents of anybody matched by a filter
eo: Kongruas kun la personoj de iu ekstraktita de filtrilo

en: People related to <Person>
eo: Personoj parencoj de <Persono>

en: Matches people related to a specified person
eo: Kongruas kun la personoj parencoj de specifita persono

en: Siblings of <filter> match
eo: Gefratoj de kongruanto kun <filtrilo>

en: Matches siblings of anybody matched by a filter
eo: Kongruas kun gefratoj de iu ekstraktita de filtrilo

en: Spouses of <filter> match
eo: Geedzoj de kongruanto kun <filtrilo>

en: Matches people married to anybody matching a filter
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas geedziĝintaj de iu ekstraktita de filtrilo

en: Witnesses
eo: Atestantoj

en: Matches people who are witnesses in any event
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas atestantoj en iu ajn evento

en: Event filter name:
eo: Eventfiltrilnomo:

en: Persons with events matching the <event filter>
eo: Personoj kun eventoj kongruaj kun la <eventfiltrilo>

en: Matches persons who have events that match a certain event filter
eo: Kongruas kun la personoj kiuj havas eventojn kongruajn kun difinita eventfiltrilo

en: People matching the <filter>
eo: Personoj kongruaj kun la <filtrilo>

en: Matches people matched by the specified filter name
eo: Kongruas kun la personoj kongruaj kun specifita filtrilnomo

en: Persons with at least one direct source >= <confidence level>
eo: Personoj kun almenaŭ unu direkta fonto>=<konfidnivelo>

en: Matches persons with at least one direct source with confidence level(s)
eo: Kongruas kun la personoj kun almenaŭ unu direkta fonto kun konfida(j) nivelo(j)

en: People missing parents
eo: Personoj sen gepatroj

en: Matches people that are children in a family with less than two parents or are not children in any family.
eo: Kongruas kun la personoj kiuj estas gefiloj en familio kun malpli ol 2 gepatroj aŭ kiuj estas gefiloj en neniu familio.

en: People with multiple marriage records
eo: Personoj kun pluraj geedziĝ-registroj

en: Matches people who have more than one spouse
eo: Kongruas kun la personoj kiuj havas pli ol unu geedzon

en: People with no marriage records
eo: Pesonoj sen geedziĝ-registroj

en: Matches people who have no spouse
eo: Kongruas kun la personoj kiuj ne havas geedzon

en: People without a known birth date
eo: Personoj sen konata naskiĝdato

en: Matches people without a known birthdate
eo: Kongruas kun la personoj sen konata naskiĝdato

en: People without a known death date
eo: Personoj sen konata mortodato

en: Matches people without a known deathdate
eo: Kongruas kun la personoj sen konata mortodato

en: People marked private
eo: Personoj markitaj kiel privataj

en: Matches people that are indicated as private
eo: Kongruas kun la personoj markitaj kiel privataj

en: People not marked private
eo: Personoj ne markitaj kiel privataj

en: Matches people that are not indicated as private
eo: Kongruas kun la personoj ne markitaj kiel privataj

en: People with incomplete events
eo: Personoj kun nekompletaj eventoj

en: Matches people with missing date or place in an event
eo: Kongruas kun la personoj kun mankantaj dato aŭ loko en evento

en: On date:
eo: Je dato:

en: People probably alive
eo: Personoj verŝajne vivantaj

en: Matches people without indications of death that are not too old
eo: Kongruas kun la personoj sen indikoj pri porto kiuj ne estas tre maljunaj

en: People with Id containing <text>
eo: Personoj kun Id entenanta <subĉeno>

en: Matches people whose Gramps ID matches the regular expression
eo: Kongruas kun la personoj kies Gramps-ID kongruas kun regula esprimo

en: People with a name matching <text>
eo: Personoj kun nomo kongrua kun <teksto>

en: Matches people's names containing a substring or matching a regular expression
eo: Kongruas kun personnomoj entenantaj subĉenon aŭ kongruajn kun regula esprimo

en: Relationship path between <persons>
eo: Parencrilato inter <personoj>

en: Matches the ancestors of two persons back to a common ancestor, producing the relationship path between two persons.
eo: Kongruas kun la prauloj de du personoj ĝis komuna praulo, produktante la parencrilaton inter du personoj.

en: Relationship path between bookmarked persons
eo: Parencrilato inter legosignitaj personoj

en: Matches the ancestors of bookmarked individuals back to common ancestors, producing the relationship path(s) between bookmarked persons.
eo: Kongruas kun la prauloj de legosignitaj personoj ĝis komunaj prauloj, produktante la parencrilato(j)n inter legosignitaj personoj.

en: People matching the <name>
eo: Personoj kongruaj kun la <nomo>

en: Every place
eo: Ĉiuj lokoj

en: Matches every place in the database
eo: Kongruas kun ĉiuj lokoj en la datumbazo

en: Places changed after <date time>
eo: Lokoj modifitaj post <dato horo>

en: Matches place records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
eo: Kongruas kun lokorikordoj modifitaj post difinita dato/horo (jjjj-mm-tt hh:mm:ss) aŭ en intervalo, se ĉeestas dua dato/horo.

en: Place with the <citation>
eo: Lokoj kun la <citaĵo>

en: Matches places with a citation of a particular value
eo: Kongruas kun lokoj kun aparte valora citaĵo

[ctx: place]
en: Name:
eo: Loknomo:

en: Place type:
eo: Loktipo:

en: Code:
eo: Kodo:

en: Places matching parameters
eo: Lokoj kongruaj kun parametroj

en: Matches places with particular parameters
eo: Kongruas kun lokoj kun apartaj parametroj

en: Places with <count> media
eo: Lokoj kun <nombro> aŭdvidaĵo(j)

en: Matches places with a certain number of items in the gallery
eo: Kongruas kun lokoj kun difinita nombro da elementoj en la galerio

en: Place with <Id>
eo: Loko kun <Id>

en: Matches a place with a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun loko kun specifita GRAMPS-ID

en: Places with no latitude or longitude given
eo: Lokoj sen datumoj pri latitudo aŭ longitudo

en: Matches places with empty latitude or longitude
eo: Kongruas kun lokoj sen datumoj pri latitudo aŭ longitudo

en: Position filters
eo: Pozicifiltriloj

en: Places having <count> notes
eo: Lokoj kun <nombro> notoj

en: Matches places having a certain number of notes
eo: Kongruas kun lokoj kun difinita nombro da notoj

en: Places having notes containing <substring>
eo: Lokoj kun notoj entenantaj <subĉeno>

en: Matches places whose notes contain text matching a substring
eo: Kongruas kun lokoj kies notoj entenas tekston kongruan kun subĉeno

en: Places having notes containing <text>
eo: Loko kun notoj entenantaj <teksto>

en: Matches places whose notes contain text matching a regular expression
eo: Kongruas kun lokoj kies notoj entenas tekston kongruan kun regula esprimo

en: Places with a note of type <type>
eo: Lokoj kun noto el tipo <tipo>

en: Matches places with a note of the specified type
eo: Kongruas kun lokoj kun noto el la specifita tipo

en: Street:
eo: Strato:

en: Locality:
eo: Loko:

en: City:
eo: Urbo:

en: County:
eo: Provinco:

en: State:
eo: Ŝtato:

en: Country:
eo: Lando:

en: ZIP/Postal Code:
eo: Poŝtkodo:

en: Church Parish:
eo: Paroko:

en: Places with a reference count of <count>
eo: Lokoj kun referencnombro de <nombro>

en: Matches places with a certain reference count
eo: Kongruas kun lokoj kun difinita nombro de referencoj

en: Place with <count> sources
eo: Loko kun <nombro> fontoj

en: Matches places with a certain number of sources connected to it
eo: Kongruas kun lokoj kun difinita nombro de fontoj ligitaj al ĝi

en: Places with the <source>
eo: Lokoj kun la <fonto>

en: Matches places who have a particular source
eo: Kongruas kun lokoj kun aparta fonto

en: Places with the <tag>
eo: Lokoj kun la <etikedo>

en: Matches places with the particular tag
eo: Kongruas kun lokoj kun aparta etikedo

en: Places matching a title
eo: Lokoj kongruaj kun titolo

en: Matches places with a particular title
eo: Kongruas kun lokoj kun aparta titolo

en: Latitude:
eo: Latitudo:

en: Longitude:
eo: Longitudo:

en: Rectangle height:
eo: Rektangula alto:

en: Rectangle width:
eo: Rektangula larĝo:

en: Places in neighborhood of given position
eo: Lokoj en la ĉirkaŭaĵo de la donita pozicio

en: Matches places with latitude or longitude positioned in a rectangle of given height and width (in degrees), and with middlepoint the given latitude and longitude.
eo: Kongruas kun lokoj kun latitudo aŭ longitudo lokitaj en rektangulo kun alto kaj larĝo (en gradoj), en kiuj la centra punkto estas donita la latitudo kaj longitudo mem.

en: Places enclosed by another place
eo: Lokoj entenataj de alia loko

en: Matches a place enclosed by a particular place
eo: Kongruas kun loko entenata de aparta loko

en: Places of events matching the <event filter>
eo: Lokoj de eventoj kongruaj kun la <eventfiltrilo>

en: Matches places where events happened that match the specified event filter name
eo: Kongruas kun lokoj kie okazis eventoj kongruaj kun la specifita eventfiltrilnomo

en: Places matching the <filter>
eo: Lokoj kongruaj kun la <filtrilo>

en: Matches places matched by the specified filter name
eo: Kongruas kun lokoj kongruaj kun la specifita filtrilnomo

en: Place with a direct source >= <confidence level>
eo: Loko kun direkta fonto>=<konfidnivelo>

en: Matches places with at least one direct source with confidence level(s)
eo: Kongruas kun lokoj kun almenaŭ unu direkta fonto kun konfida(j) nivelo(j)

en: Places marked private
eo: Lokoj markitaj kiel privataj

en: Matches places that are indicated as private
eo: Kongruas kun lokoj markitaj kiel privataj

en: Places with Id containing <text>
eo: Lokoj kun Id entenanta <teksto>

en: Matches places whose Gramps ID matches the regular expression
eo: Kongruas kun lokoj kies Gramps-ID kongruas kun regula esprimo

en: Units:
eo: Unuoj:

en: Places within an area
eo: Lokoj en areo

en: Matches places within a given distance of another place
eo: Kongruas kun lokoj kun difinita distanco de alia loko

en: Cannot use the filter 'within area'
eo: Ne eblas uzi la filtrilon 'en la areo'

en: The place you selected contains bad coordinates. Please, run the tool 'clean input data'
eo: La loko elektita entenas malbonajn koordinatojn. Bonvolu ruli la ilon 'forigu la enmetitajn datumojn'

en: Every repository
eo: Ĉiuj deponejoj

en: Matches every repository in the database
eo: Kongruas kun ĉiuj deponejoj en la datumbazo

en: Repositories changed after <date time>
eo: Deponejoj modifitaj post <dato horo>

en: Matches repository records changed after a specified date/time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date/time is given.
eo: Kongruas kun deponejoj modifitaj post difinita dato/horo (jjjj-mm-tt hh:mm:ss) aŭ en intervalo, se ĉeestas dua dato/horo.

en: Repository attribute:
eo: Deponeja atributo:

en: Repositories with the attribute <attribute>
eo: Deponejoj kun la atributo <atributo>

en: Matches repositories with the attribute of a particular value
eo: Kongruas kun la deponejoj kun aparte valora atributo

en: Repository with <Id>
eo: Deponejo kun <Id>

en: Matches a repository with a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun deponejo kun specifita Gramps-ID

en: Repositories having notes containing <substring>
eo: Deponejoj kun notoj entenantaj <subĉeno>

en: Matches repositories whose notes contain text matching a substring
eo: Kongruas kun deponejoj kies notoj entenas tekston kongruan kun subĉeno

en: Repositories having notes containing <text>
eo: Deponejoj kun notoj entenantaj <teksto>

en: Matches repositories whose notes contain text matching a regular expression
eo: Kongruas kun deponejoj kies notoj entenas tekston kongruan kun regula esprimo

en: Repositories with a reference count of <count>
eo: Deponejoj kun referencnombro de <nombro>

en: Matches repositories with a certain reference count
eo: Kongruas kun deponejoj kun difinita nombro de referencoj

[ctx: repo]
en: Name:
eo: Nomo:

en: Address:
eo: Adreso:

en: Repositories matching parameters
eo: Deponejoj kongruaj kun parametroj

en: Matches Repositories with particular parameters
eo: Kongruas kun deponejoj kun apartaj parametroj

en: Repositories with the <tag>
eo: Deponejoj kun la <etikedo>

en: Matches repositories with the particular tag
eo: Kongruas kun deponejoj kun aparta etikedo

en: Repositories matching the <filter>
eo: Deponejoj kongruaj kun la <filtrilo>

en: Matches repositories matched by the specified filter name
eo: Kongruas kun deponejoj kongruaj kun la specifita filtrilnomo

en: Repositories with name containing <text>
eo: Deponejoj kun nomo entenanta <teksto>

en: Matches repositories whose name contains a certain substring
eo: Kongruas kun deponejoj kies nomo entenas difinitan subĉenon

en: Repositories with Id containing <text>
eo: Deponejoj kun Id entenanta <teksto>

en: Matches repositories whose Gramps ID matches the regular expression
eo: Kongruas kun deponejoj kies Gramps-ID kongruas kun regula esprimo

en: Repositories marked private
eo: Deponejoj markitaj kiel privataj

en: Matches repositories that are indicated as private
eo: Kongruas kun deponejoj markitaj kiel privataj

en: Every source
eo: Ĉiuj fontoj

en: Matches every source in the database
eo: Kongruas kun ĉiuj fontoj en la datumbazo

en: Sources changed after <date time>
eo: Fontoj modifitaj post <dato horo>

en: Matches source records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
eo: Kongruas kun fontorikordoj modifitaj post difinita dato/horo (jjjj-mm-tt hh:mm:ss) aŭ en intervalo, se ĉeestas dua dato/horo.

en: Source attribute:
eo: Fontoatributo:

en: Sources with the attribute <attribute>
eo: Fontoj kun la atributo <atributo>

en: Matches sources with the attribute of a particular value
eo: Kongruas kun la fontoj kun aparte valora atributo

en: Sources with <count> media
eo: Fontoj kun <nombro> aŭdvidaĵo(j)

en: Matches sources with a certain number of items in the gallery
eo: Kongruas kun fontoj kun difinita nombro da elementoj en la galerio

en: Source with <Id>
eo: Fonto kun <Id>

en: Matches a source with a specified Gramps ID
eo: Kongruas kun fonto kun specifita Gramps-ID

en: Sources having <count> notes
eo: Fontoj kun <nombro> notoj

en: Matches sources having a certain number of notes
eo: Kongruas kun fontoj kun difinita nombro da notoj

en: Sources having notes containing <substring>
eo: Fontoj kun notoj entenantaj <subĉeno>

en: Matches sources whose notes contain text matching a substring
eo: Kongruas kun fontoj kies notoj entenas tekston kongruan kun subĉeno

en: Sources having notes containing <text>
eo: Fontoj kun notoj entenantaj <teksto>

en: Matches sources whose notes contain text matching a regular expression
eo: Kongruas kun fontoj kies notoj entenas tekston kongruan kun regula esprimo

en: Sources with a note of type <type>
eo: Fontoj kun noto el tipo <tipo>

en: Matches sources with a note of the specified type
eo: Kongruas kun fontoj kun noto el la specifita tipo

en: Sources with a reference count of <count>
eo: Fontoj kun referencnombro de <nombro>

en: Matches sources with a certain reference count
eo: Kongruas kun fontoj kun difinita nombro de referencoj

en: Sources with <count> Repository references
eo: Fontoj kun <nombro> deponejaj referencoj

en: Matches sources with a certain number of repository references
eo: Kongruas kun fontoj kun difinita nombro de deponejaj referencoj

en: Sources with repository reference containing <text> in "Call Number"
eo: Fontoj kun deponeja referenco entenanta <teksto> en "Telefonnumero"

en: Matches sources with a repository reference
    containing a substring in "Call Number"
eo: Kongruas kun fontoj kun deponeja referenco
    entenanta subĉenon en "Telefonnumero"

en: Matches sources with particular parameters
eo: Kongruas kun la fontoj kun apartaj parametroj

en: Sources with the <tag>
eo: Fontoj kun la <etikedo>

en: Matches sources with the particular tag
eo: Kongruas kun fontoj kun aparta etikedo

en: Sources matching the <filter>
eo: Fontoj kongruaj kun la <filtrilo>

en: Matches sources matched by the specified filter name
eo: Kongruas kun fontoj kongruaj kun la specifita filtrilnomo

en: Sources with repository reference matching the <repository filter>
eo: Fontoj kun deponeja referenco kongrua kun <deponeja filtrilo>

en: Matches sources with a repository reference that match a certain
    repository filter
eo: Kongruas kun fontoj kun deponeja referenco kongruanta kun difinita
    deponeja filtrilo

en: Sources with title containing <text>
eo: Fontoj kun titolj entenanta <teksto>

en: Matches sources whose title contains a certain substring
eo: Kongruas kun fontoj kies titolo entenas difinitan subĉenon

en: Sources with Id containing <text>
eo: Fontoj kun ID entananta <teksto>

en: Matches sources whose Gramps ID matches the regular expression
eo: Kongruas kun fontoj kies Gramps-ID kongruas kun regula esprimo

en: Sources marked private
eo: Fontoj markitaj kiel privataj

en: Matches sources that are indicated as private
eo: Kongruas kun fontoj markitaj kiel privataj

en: Address
eo: Adreso

en: Private
eo: Privata

en: Citations
eo: Citaĵoj

en: Notes
eo: Notoj

en: Street
eo: Strato

en: Locality
eo: Loko

en: City
eo: Urbo

en: County
eo: Provinco

en: State
eo: Ŝtato

en: Country
eo: Lando

en: Postal Code
eo: Poŝtkodo

en: Phone
eo: Telefono

en: Attribute
eo: Atributo

en: Value
eo: Valoro

en: Custom
eo: Propra

en: Caste
eo: Kasto

en: Description
eo: Priskribo

en: Identification Number
eo: Identig-numero

en: National Origin
eo: Nacieco

en: Number of Children
eo: Gefilonombro

en: Social Security Number
eo: Social-sekureca Numero

en: Nickname
eo: Neformala nomo

en: Cause
eo: Kaŭzo

en: Agency
eo: Agentejo

en: Age
eo: Aĝo

en: Father's Age
eo: Patroaĝo

en: Mother's Age
eo: Patrinaĝo

en: Witness
eo: Atestanto

en: Time
eo: Horo

en: Occupation
eo: Profesio

en: Child Reference
eo: Gefiloreferenco

en: Handle
eo: Traktu

en: None
eo: Neniu

[ctx: relationship]
en: Birth
eo: Naskiĝo

[ctx: relationship]
en: Adopted
eo: Adoptita

en: Stepchild
eo: Duongefilo

en: Sponsored
eo: Patronita

en: Foster
eo: Varto

en: Citation
eo: Citaĵo

en: Gramps ID
eo: Gramps-ID

en: Page
eo: Paĝo

en: Confidence
eo: Konfido

en: Source
eo: Fonto

en: Media
eo: Aŭdvidaĵoj

en: Source Attributes
eo: Fontoatributoj

en: Last changed
eo: Laste modifita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: unknown
eo: nekonata

en: greater than {number_of} year | greater than {number_of} years
eo[0]: pli granda ol {number_of} jaro
eo[1]: pli granda ol {number_of} jaroj

en: more than
eo: pli ol

en: less than
eo: malpli ol

[ctx: age]
en: about
eo: aĝo/ĉirkaŭ

en: between
eo: inter

en: and
eo: kaj

en: less than about
eo: mapli ol ĉirkaŭ

en: more than about
eo: pli ol ĉirkaŭ

en: {number_of} year | {number_of} years
eo[0]: {number_of} jaro
eo[1]: {number_of} jaroj

en: {number_of} month | {number_of} months
eo[0]: {number_of} monato
eo[1]: {number_of} monatoj

en: {number_of} day | {number_of} days
eo[0]: {number_of} tago
eo[1]: {number_of} tagoj

en: 0 days
eo: 0 tagoj

en: Date
eo: Dato

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Modifier
eo: Modifilo

en: Quality
eo: Kvalito

en: Values
eo: Valoroj

en: Text
eo: Teksto

en: Sort value
eo: Ordiga valoro

en: New year begins
eo: La nova jaro komenciĝas je

[ctx: date-quality]
en: none
eo: neniu

en: estimated
eo: Taksata

en: calculated
eo: kalkulita

[ctx: date-modifier]
en: none
eo: neniu

en: before
eo: antaŭ

en: after
eo: post

en: about
eo: pri

en: range
eo: intervalo

en: from
eo: de

en: to
eo: ĝis

en: span
eo: amplekso

en: textonly
eo: nurteksta

en: Event
eo: Evento

en: Place
eo: Loko

en: Attributes
eo: Atributoj

en: Event reference
eo: Event-referenco

[ctx: Role]
en: Primary
eo: Ĉefa

en: Clergy
eo: Kleriko

en: Celebrant
eo: Celebranto

en: Aide
eo: Asistanto

en: Bride
eo: Fianĉino

en: Groom
eo: Fianĉo

[ctx: Role]
en: Family
eo: Familio

en: Informant
eo: Informanto

en: Godparent
eo: Baptogepatro

en: Father
eo: Patro

en: Mother
eo: Patrino

en: Parent
eo: Gepatro

en: Child
eo: Gefilo

en: Multiple birth
eo: Plura nasko

en: Friend
eo: Amiko

en: Neighbor
eo: Najbar(in)o

en: Officiator
eo: Oficanto

en: Life Events
eo: Viveventoj

en: Family
eo: Familio

en: Religious
eo: Religia

en: Vocational
eo: Profesia

en: Academic
eo: Akademia

en: Travel
eo: Vojaĝo

en: Legal
eo: Leĝa

en: Residence
eo: Loĝloko

en: Other
eo: Alia

en: Adopted
eo: Adoptita

en: Birth
eo: Naskiĝo

en: Death
eo: Morto

en: Adult Christening
eo: Plenkreskula bapto

en: Baptism
eo: Bapto

en: Bar Mitzvah
eo: Bar Miczva

en: Bat Mitzvah
eo: Bat Micva

en: Blessing
eo: Beno

en: Burial
eo: Entombigo

en: Cause Of Death
eo: Mortokaŭzo

en: Census
eo: Popolnombrado

en: Christening
eo: Bapto

en: Confirmation
eo: Konfirmacio

en: Cremation
eo: Kremacio

en: Degree
eo: Diplomo

en: Education
eo: Instrunivelo

en: Elected
eo: Elektita

en: Emigration
eo: Elmigro

en: First Communion
eo: Unua komunio

en: Immigration
eo: Enmigro

en: Graduation
eo: Abituriento

en: Medical Information
eo: San-informoj

en: Military Service
eo: Militservo

en: Naturalization
eo: Naturalizo

en: Nobility Title
eo: Nobeltitolo

en: Number of Marriages
eo: Ĝeedziĝnombro

en: Ordination
eo: Ordenado

en: Probate
eo: Testament-validigo

en: Property
eo: Posedaĵo

en: Religion
eo: Religio

en: Retirement
eo: Emeritiĝo

en: Will
eo: Testamento

en: Marriage
eo: Geedziĝo

en: Marriage Settlement
eo: Geedziĝakordo

en: Marriage License
eo: Geedziĝlicenco

en: Marriage Contract
eo: Geedziĝkontrakto

en: Marriage Banns
eo: Geedziĝopublikigo

en: Engagement
eo: Gefianĉiĝo

en: Divorce
eo: Divorco

en: Divorce Filing
eo: Divorcpostulo

en: Annulment
eo: Nuligo

en: Alternate Marriage
eo: Alternativa geedziĝo

en: Stillbirth
eo: Mortnaskita

[ctx: birth abbreviation]
en: b.
eo: n.

[ctx: death abbreviation]
en: d.
eo: m.

[ctx: marriage abbreviation]
en: m.
eo: geedz.

[ctx: Unknown abbreviation]
en: unkn.
eo: nek.

[ctx: Custom abbreviation]
en: cust.
eo: prop.

[ctx: Adult Christening abbreviation]
en: a.chr.
eo: pk.bap.

[ctx: Bat Mitzvah abbreviation]
en: bat.
eo: batM.

[ctx: Blessing abbreviation]
en: bles.
eo: ben.

[ctx: Burial abbreviation]
en: bur.
eo: fun.

[ctx: Cause Of Death abbreviation]
en: d.cau.
eo: m.kaŭ.

[ctx: Christening abbreviation]
en: chr.
eo: bap.

[ctx: Confirmation abbreviation]
en: conf.
eo: konf.

[ctx: Cremation abbreviation]
en: crem.
eo: krem.

[ctx: Degree abbreviation]
en: deg.
eo: dipl.

[ctx: Education abbreviation]
en: edu.
eo: instr.

[ctx: Elected abbreviation]
en: elec.
eo: elek.

[ctx: Emigration abbreviation]
en: em.
eo: elm.

[ctx: First Communion abbreviation]
en: f.comm.
eo: u.kom.

[ctx: Immigration abbreviation]
en: im.
eo: enm.

[ctx: Graduation abbreviation]
en: grad.
eo: abit.

[ctx: Medical Information abbreviation]
en: medinf.
eo: saninf.

[ctx: Military Service abbreviation]
en: milser.
eo: mil.ser.

[ctx: Number of Marriages abbreviation]
en: n.o.mar.
eo: geedz.nomb.

[ctx: Occupation abbreviation]
en: occ.
eo: prof.

[ctx: Probate abbreviation]
en: prob.
eo: test.val.

[ctx: Property abbreviation]
en: prop.
eo: posed.

[ctx: Residence abbreviation]
en: res.
eo: rezid.

[ctx: Retirement abbreviation]
en: ret.
eo: emer.

[ctx: Will abbreviation]
en: will.
eo: test.

[ctx: Marriage Settlement abbreviation]
en: m.set.
eo: geedz.ak.

[ctx: Marriage License abbreviation]
en: m.lic.
eo: geedz.lic.

[ctx: Marriage Contract abbreviation]
en: m.con.
eo: geedz.kontr.

[ctx: Marriage Banns abbreviation]
en: m.ban.
eo: geedz.pub.

[ctx: Alternate Marriage abbreviation]
en: alt.mar.
eo: alt.geedz.

[ctx: Engagement abbreviation]
en: engd.
eo: eng.

[ctx: Divorce Filing abbreviation]
en: div.f.
eo: div.post.

[ctx: Annulment abbreviation]
en: annul.
eo: nul.

[ctx: Stillbirth abbreviation]
en: still.
eo: mrtnsk.

en: Children
eo: Gefiloj

en: Events
eo: Eventoj

en: LDS ordinances
eo: EJKSLT-ceremonioj

en: Married
eo: Geedzo

en: Unmarried
eo: Gefraŭlo

en: Civil Union
eo: Registrita partnereco

en: Type
eo: Tipo

en: Custom type
eo: Propra tipo

en: Type code
eo: Tipa kodo

en: Endowment
eo: Doto

en: Sealed to Parents
eo: Sigelita al gepatroj

en: Sealed to Spouse
eo: Sigelita al geedzo

en: <No Status>
eo: <Sen stato>

en: Born in Covenant
eo: Naskita en akordo

en: Canceled
eo: Nuligita

en: Cleared
eo: Korektita

en: Completed
eo: Purigita

en: Do not seal
eo: Ne ligu

en: Infant
eo: Infano

en: Pre-1970
eo: Antaŭ-1970

en: Qualified
eo: Kvalifikita

en: Do not seal/Cancel
eo: Ne ligu/Nuligu

en: Stillborn
eo: Mortnaskita

en: Submitted
eo: Transsendita

en: Uncleared
eo: Nekorektita

en: LDS Ordinance
eo: EJKSLT-ceremonio

en: Temple
eo: Templo

en: Status
eo: Stato

en: Location
eo: Loko

en: Parish
eo: Paroko

en: Complete
eo: Kompleta

en: ToDo
eo: Farendaĵoj

en: Checksum
eo: Kontrolsumo

en: Media ref
eo: Aŭdvidaĵo-ref

en: Region
eo: Regiono

en: Name
eo: Nomo

en: Given name
eo: Antaŭnomo

en: Surnames
eo: Familinomoj

en: Suffix
eo: Postantaŭnoma vorteto

en: Title
eo: Titolo

en: Group as
eo: Grupigu kiel

en: Sort as
eo: Ordigu kiel

en: Display as
eo: Montru kiel

en: Call name
eo: Voknomo

en: Nick name
eo: Kromnomo

en: Family nick name
eo: Familia kromnomo

[ctx: Surname]
en: Inherited
eo: Heredita

[ctx: Surname]
en: Given
eo: Donita

[ctx: Surname]
en: Taken
eo: Memelektita

en: Patronymic
eo: Patronomo

en: Matronymic
eo: Patrinnomo

[ctx: Surname]
en: Feudal
eo: Feŭda

en: Pseudonym
eo: Pseŭdonimo

en: Patrilineal
eo: Patrolinia

en: Matrilineal
eo: Patrinlinia

[ctx: Surname]
en: Occupation
eo: Profesio

[ctx: Surname]
en: Location
eo: Loko

en: Also Known As
eo: Ankaŭ konata kiel

en: Birth Name
eo: Denaska nomo

en: Married Name
eo: Postĝeedziĝa nomo

en: Note
eo: Noto

en: Format
eo: Formo

en: General
eo: Ĝenerala

en: Research
eo: Esploro

en: Analysis
eo: Analizo

en: Transcript
eo: Transkribo

en: Source text
eo: Fontoteksto

en: Report
eo: Raporto

en: Html code
eo: Html-kodo

[ctx: notetype]
en: To Do
eo: Farotaĵoj

[ctx: notetype]
en: Link
eo: Ligilo

en: Person Note
eo: Person-noto

en: Name Note
eo: Nom-noto

en: Attribute Note
eo: Atributo-noto

en: Address Note
eo: Adreso-noto

en: Association Note
eo: Asocio-noto

en: LDS Note
eo: EJKSLT-notoj

en: Family Note
eo: Familio-noto

en: Event Note
eo: Evento-noto

en: Event Reference Note
eo: Eventreferenca noto

en: Source Note
eo: Fonto-noto

en: Source Reference Note
eo: Fontreferenca noto

en: Place Note
eo: Loko-noto

en: Repository Note
eo: Deponeja noto

en: Repository Reference Note
eo: Deponejreferenca noto

en: Media Note
eo: Aŭdvidaĵa noto

en: Media Reference Note
eo: Aŭdvidaja referencnoto

en: Child Reference Note
eo: Gefila referencnoto

en: Gender
eo: Genro

en: Alternate names
eo: Alternativaj nomoj

en: Death reference index
eo: Mortreferenca indekso

en: Birth reference index
eo: Naskreferenca indekso

en: Event references
eo: Eventreferencoj

en: Families
eo: Familioj

en: Parent families
eo: Gepatraj familioj

en: Addresses
eo: Adresoj

en: Urls
eo: Retejaj adresoj

en: Person references
eo: Personreferencoj

en: Merged Gramps ID
eo: Kunfandita Gramps-ID

en: Person ref
eo: Person-ref

en: Association
eo: Asocio

en: Longitude
eo: Longitudo

en: Latitude
eo: Latitudo

en: Places
eo: Lokoj

en: Alternate Names
eo: Alternativaj nomoj

en: Code
eo: Kodo

en: Alternate Locations
eo: Alternativaj lokoj

en: URLs
eo: Retejaj adresoj

en: Place Name
eo: Loknomo

en: Language
eo: Lingvo

en: Place ref
eo: Lok-ref

en: Province
eo: Provinco

en: Department
eo: Departmento

en: Neighborhood
eo: Proksimeco

en: District
eo: Distrikto

en: Borough
eo: Urbodistrikto

en: Municipality
eo: Municipo

en: Town
eo: Urbo

en: Village
eo: Vilaĝo

en: Hamlet
eo: Vilaĝeto

en: Farm
eo: Farmo

en: Building
eo: Konstruaĵo

en: Number
eo: Numero

en: Repository
eo: Deponejo

en: Repository ref
eo: Deponejo-ref

en: Call Number
eo: Telefonnumero

en: Library
eo: Biblioteko

en: Cemetery
eo: Tombejo

en: Church
eo: Preĝejo

en: Archive
eo: Arkivo

en: Album
eo: Albumo

en: Web site
eo: Retejo

en: Bookstore
eo: Librovendejo

en: Collection
eo: Kolekto

en: Safe
eo: Sekurŝranko

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Publication info
eo: Publikaĵaj informoj

en: Abbreviation
eo: Mallongigo

en: Repositories
eo: Deponejoj

en: Audio
eo: Sona

en: Book
eo: Libro

en: Card
eo: Karto

en: Electronic
eo: Elektronika

en: Fiche
eo: Dosiero

en: Film
eo: Filmo

en: Magazine
eo: Magazino

en: Manuscript
eo: Manuskcripto

en: Map
eo: Mapo

en: Newspaper
eo: Ĵurnalo

en: Photo
eo: Foto

en: Tombstone
eo: Tomboŝtono

en: Video
eo: Vidbendo

en: Styled Text
eo: Enstiligita teksto

en: Styled Text Tags
eo: Etikedoj de enstiligita teksto

en: Tag
eo: Etikedo

en: Ranges
eo: Intervaloj

en: Bold
eo: Grasa

en: Italic
eo: Kursiva

en: Underline
eo: Substrekita

en: Fontface
eo: Tiparo

en: Fontsize
eo: Tipara grando

en: Fontcolor
eo: Tipara koloro

en: Highlight
eo: Markita

en: Superscript
eo: Supra indico

en: Link
eo: Ligilo

en: Strikethrough
eo: Trastrekita

en: Subscript
eo: Malsupra indico

en: Surname
eo: Familinomo

en: Prefix
eo: Antaŭfamilinoma vorteto

en: Primary
eo: Ĉefa

en: Color
eo: Koloro

en: Priority
eo: Prioritato

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Web Home
eo: Retpaĝo

en: Web Search
eo: Interreta serĉado

en: Family Tree Differences
eo: Diferencoj de la genealogiaj arboj

en: Searching...
eo: Serĉas...

en: Merge Citation
eo: Kunfandu citaĵon

en: Merge Event Objects
eo: Kunfandu eventobjektojn

en: A parent should be a father or mother.
eo: Gepatro devus esti patro aŭ patrino.

en: A parent and child cannot be merged. To merge these people, you must first break the relationship between them.
eo: Oni ne povas kunfandi gepatron kaj gefilon. Por kunfandi ĉi tiujn personojn, unue vi devus rompi la parencecon inter ili.

en: Merge Family
eo: Kunfandu familion

en: Merge Media Objects
eo: Kunfandu aŭdvideajn objektojn

en: Merge Notes
eo: Kunfandu notojn

en: Spouses cannot be merged. To merge these people, you must first break the relationship between them.
eo: Oni ne povas kunfandi geedzoj. Por kunfandi ĉi tiujn personojn, oni devas unue rompi la parencecon inter ili.

en: Merge Person
eo: Kunfandu personon

en: Merge Places
eo: Kunfandu lokojn

en: Merge Repositories
eo: Kunfandu deponejojn

en: Merge Source
eo: Kunfandu fonton

en: Gramplet %s caused an error
eo: Gramplet %s kaŭzis eraron

en: No description was provided
eo: Neniu priskribo donita

en: Option '%(opt_name)s' is present in %(file)s
      but is not known to the module.  Ignoring...
eo: Opcio '%(opt_name)s' ĉeestas en %(file)s
      sed estas nekonata por la modulo.  Ignoras...

en: Unstable
eo: Nestabila

en: Experimental
eo: Eksperimenta

en: Stable
eo: Stabila

en: Developer
eo: Programisto

en: Expert
eo: Spertulo

en: Quick view
eo: Rapida vido

en: Tool
eo: Ilo

en: Importer
eo: Importilo

en: Exporter
eo: Eksportilo

en: Document creator
eo: Dosierkreilo

en: Plugin library
eo: Kromprograma biblioteko

en: Map service
eo: Mapservo

en: View
eo: Montru

en: Relationship calculator
eo: Parenceckalkulilo

en: Sidebar
eo: Flanka strio

en: Rule
eo: Regulo

en: Thumbnailer
eo: Miniaturgenerilo

en: Citation formatter
eo: Citaĵa aranĝilo

en: Miscellaneous
eo: Diversaj

en: ERROR: Failed reading plugin registration %(filename)s
eo: ERARO: legado de kromprograma registriĝo malsukcesis %(filename)s

en: WARNING: Plugin %(plugin_name)s has no translation for any of your configured languages, using US English instead
eo: AVERTO: La kromprogramo %(plugin_name)s havas neniun tradukon por la lingvoj de vi konfiguritaj, estos uzata US Angla

[ctx: gramps_version]
en: ERROR: Plugin file %(filename)s has a version of "%(gramps_target_version)s" which is invalid for Gramps "%(gramps_version)s".
eo: ERARO: La kromprogramo dosiero %(filename)s havas version de "%(gramps_target_version)s" kiu estas nevalida por Gramps "%(gramps_version)s".

en: ERROR: Wrong python file %(filename)s in register file %(regfile)s
eo: ERARO: Malbona Python-dosiero %(filename)s en reĝistra dosiero %(regfile)s

en: ERROR: Python file %(filename)s in register file %(regfile)s does not exist
eo: ERARO: Python-dosiero %(filename)s en la reĝistra dosiero %(regfile)s ne ekzistas

en: Close file first
eo: Unue fermu la dosieron

en: No filename given
eo: Mankas dosiernomo

en: File %s already open, close it first.
eo: La dosiero %s estas jam malfermita, unue fermu ĝin.

en: Could not create %s
eo: Ne eblis krei %s

en: Default
eo: Defaŭlta

en: PostScript / Helvetica
eo: PostSkripto / Helvetica

en: TrueType / FreeSans
eo: Trutajpa / Freesans

en: Vertical (↓)
eo: Vertikala (↓)

en: Vertical (↑)
eo: Vertikala (↑)

en: Horizontal (→)
eo: Horizontala (→)

en: Horizontal (←)
eo: Horizontala (←)

en: Bottom, left
eo: Malsupra, maldekstra

en: Bottom, right
eo: Malsupra, dekstra

en: Top, left
eo: Supra, maldekstra

en: Top, Right
eo: Supra, dekstra

en: Right, bottom
eo: Dekstra, malsupra

en: Right, top
eo: Dekstra, supra

en: Left, bottom
eo: Maldekstra, malsupra

en: Left, top
eo: Maldekstra, supra

en: Compress to minimal size
eo: Densigu ĝis minimuma grando

en: Fill the given area
eo: Plenigu la donitan areon

en: Expand uniformly
eo: Ekspansiigu unuforme

en: Bottom
eo: Malsupra

en: Top
eo: Supro

en: Straight
eo: Rekta

en: Curved
eo: Kurba

en: Orthogonal
eo: Ortangula

en: Graphviz Layout
eo: GraphViz-aspekto

en: Font family
eo: Tiparfamilio

en: Choose the font family. If international characters don't show, use FreeSans font. FreeSans is available from: http://www.nongnu.org/freefont/
eo: Elektu la tiparfamilion. Se ĝi ne enhavas la internaciajn signojn, utiligu Freesans-tiparon. Freesans disponeblas el:http://www.nongnu.org/freefont/

en: Font size
eo: Tipargrando

en: The font size, in points.
eo: La tipargrando, en restrumeroj.

en: Graph Direction
eo: Diagramdirekto

en: Whether graph goes from top to bottom or left to right.
eo: Montras ĉu la diagramo iras supre-malsupren aŭ maldekstre-dekstren.

en: Number of Horizontal Pages
eo: Nombro de horizontalaj paĝoj

en: Graphviz can create very large graphs by spreading the graph across a rectangular array of pages. This controls the number pages in the array horizontally. Only valid for dot and pdf via Ghostscript.
eo: GraphViz povas krei tre grandajn diagramojn sternante la diagramon tra rektangula aranĝo de paĝoj. Tio kontrolas la paĝonombron en la aranĝo horizontale. Validas nur por dot kaj pdf per Ghostscript.

en: Number of Vertical Pages
eo: Nombro de vertikalaj paĝoj

en: Graphviz can create very large graphs by spreading the graph across a rectangular array of pages. This controls the number pages in the array vertically. Only valid for dot and pdf via Ghostscript.
eo: GraphViz povas krei tre grandajn diagreamojn sternante la diagramon tra rektangula aranĝo de paĝoj. Tio kontrolas la paĝonombron en la aranĝo vertikale. Validas nur por dot kaj pdf per Ghostscript.

en: Paging Direction
eo: Direkto de paĝoj

en: The order in which the graph pages are output. This option only applies if the horizontal pages or vertical pages are greater than 1.
eo: La ordo laŭ kio eliros la paĝojn kun la grafikaĵoj. Ĉi tiun opcion oni aplikas se la horizontalaj aŭ vertikalaj paĝoj estas pli grandaj ol 1.

en: Connecting lines
eo: Kunligaj linioj

en: How the lines between objects will be drawn.
eo: Kiel estos desegnitaj la linioj inter la objektoj.

en: Alternate line attachment
eo: Alternativa kunligo de la linio

en: Whether lines attach to nodes differently
eo: Ĉu la linioj konektiĝas malsame al la nodoj

en: Graphviz Options
eo: GraphViz-opcioj

en: Aspect ratio
eo: Proporcio

en: Affects node spacing and scaling of the graph.
    If the graph is smaller than the print area:
      Compress will not change the node spacing. 
      Fill will increase the node spacing to fit the print area in both width and height.
      Expand will increase the node spacing uniformly to preserve the aspect ratio.
    If the graph is larger than the print area:
      Compress will shrink the graph to achieve tight packing at the expense of symmetry.
      Fill will shrink the graph to fit the print area after first increasing the node spacing.
      Expand will shrink the graph uniformly to fit the print area.
eo: Efikas sur la nodaj interspaco kaj skalo de la grafikaĵo.
    Se la grafikaĵo estas pli malgranda ol la printzono:
      La densigo ne ŝanĝos la nod-interspacon. 
      La plenigo pliigos la nod-interspacon ĝis adaptiĝo al la printzono kaj en larĝo kaj en alto.
      La etendo pliigos la nod-interspacon unuforme por konservi la proporcion.
    Se la grafikaĵo estas pli larĝa ol la printzono:
      La densigo ŝrumpos la grafikaĵon por atingi plimangrandan kunpremon perdante iom da simetrio.
      La plenigo ŝrumpos la grafikaĵon ĝis adaptiĝo al la printzono post la komenca pliiĝo de nod-interspaco.
      La etendo ŝrumpos unuforme la grafikaĵon ĝis adapto al la printzono.

en: DPI
eo: Punktoj en colo

en: Dots per inch.  When creating images such as .gif or .png files for the web, try numbers such as 100 or 300 DPI.  PostScript and PDF files always use 72 DPI.
eo: Punktoj en colo. Kiam oni kreas bildojn kiel .gif- aŭ png-dosieroj por la interreto, provu valorojn kiel 100 aŭ 300 punktoj en colo. Postskriptaj kaj PDF-aj dosieroj ĉiam utiligas 72 punktojn en colo.

en: Node spacing
eo: Nod-interspaco

en: The minimum amount of free space, in inches, between individual nodes.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between columns.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between rows.
eo: La minimuma kvanto da libera spaco, en coloj, inter la unuopaj nodoj. Por vertikalaj grafikaĵoj, tio samvaloras al interspaco inter la kolumnoj. Por horizontalaj grafikaĵoj, tio samvaloras al interspaco inter linioj.

en: Rank spacing
eo: Rang-interspaco

en: The minimum amount of free space, in inches, between ranks.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between rows.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between columns.
eo: La minimuma kvanto da libera spaco, en coloj, inter la rangoj. Por vertikalaj diagramoj, tio samvaloras al interspaco inter la linioj. Por horizontalaj diagramoj, tio samvaloras al interspaco inter la kolumnoj.

en: Note to add to the graph
eo: Noto aldonota al la diagramo

en: This text will be added to the graph.
eo: Ĉi tiu teksto estos aldonita al la diagramo.

en: Note location
eo: Lokigo de noto

en: Whether note will appear on top or bottom of the page.
eo: Montras ĉu la noto aperos supre aŭ malsupre de la paĝo.

en: Note size
eo: Noto-grando

en: The size of note text, in points.
eo: La grando de la noto, en ratrumeroj.

en: PDF (Ghostscript)
eo: PDF (GhostScript)

en: PostScript
eo: PostSkripto

en: Structured Vector Graphics (SVG)
eo: SVG (Skalebla VektorGrafikaĵo)

en: Compressed Structured Vector Graphs (SVGZ)
eo: Densigita Skalebla VektorGrafikaĵo)

en: JPEG image
eo: JPEG-Bildo

en: GIF image
eo: GIF-Bildo

en: PNG image
eo: PNF-Bildo

en: Graphviz File
eo: Graphviz-dosiero

[ctx: paper size]
en: Letter
eo: Letero US

en: Custom Size
eo: Propra grando

en: Medium
eo: Meza

en: Short
eo: Mallonga

en: Given Nickname Surname
eo: Neformala Antaŭnomo Familinomo

en: Surname Given Nickname
eo: Familinomo Neformala Antaŭnomo

en: Surname, Given Nickname
eo: Familinomo, Neformala Antaŭnomo

en: GivenNicknameSurname
eo: NeformalaAntaŭnomoFamilinomo

en: Auto
eo: Aŭtomata

en: Call Name Only
eo: Nur Voknomo

en: Whole Given Name
eo: Plena Antaŭnomo

en: Above
eo: Supre

en: Below
eo: Masupra

en: Not shown
eo: Ne montrita

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Down (↓)
eo: Malsupren (↓)

en: Up (↑)
eo: Supren (↓)

en: Right (→)
eo: Dekstra (→)

en: Left (←)
eo: Maldekstren (←)

en: Perpendicular
eo: Perpendikulara

en: Rounded
eo: Rondigita

en: Swing
eo: Oscila

en: Mesh
eo: Maŝo

en: Tiny
eo: Eta

en: Script
eo: Skripto

en: Footnote
eo: Piednoto

en: Small
eo: Malgranda

en: Normal
eo: Normala

en: Large
eo: Larĝo

en: Very large
eo: Tre larĝa

en: Extra large
eo: Larĝega

en: Huge
eo: Tre granda

en: Extra huge
eo: Grandega

en: Node Options
eo: Nod-opcioj

en: Node detail
eo: Nod-detalo

en: Detail of information to be shown in a node.
eo: Detalo de la informo montrota en nodo.

en: Name Format
eo: Nomformato

en: Select the format to display names
eo: Elektu la formon por montri la nomojn

en: Preferred Name
eo: Preferata nomo

en: Select the portion of the given name to be marked as preferred. Auto sets the call name if one exists, otherwise the whole given name.
eo: Elektu la parton de la antaŭnomo markota kiel preferata. Automate agordas la voknomon se ĝi ekzistas, alie la plenan antaŭnomon.

en: Position of marriage information.
eo: Lokigo de la geedziĝaj informoj.

en: Node size
eo: Nodo-grando

en: One dimension of a node, in mm. If the timeflow is up or down then this is the width, otherwise it is the height.
eo: Unu dimensio de la nodo, en mm. Se la tempofluo estas supren aŭ malsupren, tio estas la larĝo, alie ĝi estas la alto.

en: Level size
eo: Nivelgrando

en: One dimension of a node, in mm. If the timeflow is up or down then this is the height, otherwise it is the width.
eo: Unu dimensio de la nodo, en mm. Se la tempofluo estas supren aŭ malsupren, tio estas la alto, alie ĝi estas la larĝo.

en: Node color.
eo: Nodkoloro.

en: Tree Options
eo: Arbo-opcioj

en: Timeflow
eo: Tempofluo

en: Direction that the graph will grow over time.
eo: Direkto kien la diagramo kreskos en la tempo.

en: Edge style
eo: Randostilo

en: Style of the edges between nodes.
eo: Randostilo inter la nodoj.

en: Level distance
eo: Niveldistanco

en: The minimum amount of free space, in mm, between levels.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between rows.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between columns.
eo: La minimuma kvanto da libera spaco, en milimetroj, inter la rangoj. Por vertikalaj diagramoj, tio samvaloras kiel interspaco inter la linioj. Por horizontalaj diagramoj, tio samvaloras kiel interspaco inter la kolumnoj.

en: Note to add to the tree
eo: Noto aldonota al la arbo

en: This text will be added to the tree.
eo: Ĉi tiu teksto estos aldonita al la arbo.

en: The size of note text.
eo: La grando de la teksta noto.

en: Empty report
eo: Malplena raporto

en: Graph File for genealogytree
eo: Diagrama dosiero por genealogytree

en: LaTeX File
eo: LaTeX-dosiero

en: Value '%(val)s' not found for option '%(opt)s'
eo: Valoro '%(val)s' ne trovita por la opcio '%(opt)s'

en: Valid values:
eo: Validaj valoroj:

en: Unsupported
eo: Nesubtenata

en: Text Reports
eo: Tekstoraportoj

en: Graphical Reports
eo: Grafikaj raportoj

en: Code Generators
eo: Kodgeneriloj

en: Web Pages
eo: Retpaĝoj

en: Books
eo: Libroj

en: Graphs
eo: Diagramoj

en: Trees
eo: Arboj

en: Graphics
eo: Grafikaĵoj

en: The style used for the generation header.
eo: La stilo uzota por la supra paĝotitolo de la generacio.

en: The basic style used for the endnotes source display.
eo: La baza stilo uzota por la fontomontro de la finaj notoj.

en: The basic style used for the endnotes notes display.
eo: La baza stilo uzota por la notomontro de la finaj notoj.

en: The basic style used for the endnotes reference display.
eo: La baza stilo uzota por la referencomontro de la finaj notoj.

en: The basic style used for the endnotes reference notes display.
eo: La baza stilo uzota por la referencaj notoj en la finaj notoj.

en: Endnotes
eo: Finaj notoj

en: Translation
eo: Traduko

en: The translation to be used for the report.
eo: La stilo uzota por la raporto.

en: The additional translation to be used for the report.
eo: La kroma traduko uzota por la raporto.

en: Name format
eo: Nomoformo

en: Include data marked private
eo: Inkluzivu rikordojn markitajn privataj

en: Whether to include private data
eo: Ĉu inkluzivi privatajn datumojn

en: Living People
eo: Vivantaj personoj

[ctx: 'living people']
en: Included, and all data
eo: Inkluzivitaj, kaj ĉiuj datumoj

[ctx: 'living people']
en: Full names, but data removed
eo: Kompletaj nomoj, sed kun datumoj forigitaj

[ctx: 'living people']
en: Given names replaced, and data removed
eo: Antaŭnomoj anstataŭitaj, kaj datumoj forigitaj

[ctx: 'living people']
en: Complete names replaced, and data removed
eo: Kompletaj nomoj anstataŭitaj kaj datumoj forigitaj

[ctx: 'living people']
en: Not included
eo: Ne inkluzivitaj

en: How to handle living people
eo: Kiel administri vivantajn personojn

en: Years from death to consider living
eo: Jaroj depost morto por konsideri vivanta

en: Whether to restrict data on recently-dead people
eo: Ĉu limigi la datumojn al la ĵusmortintaj personoj

en: Date format
eo: Datoformo

en: The format and language for dates, with examples
eo: La formo kaj la lingvo por la datoj, kun ekzemploj

en: Do not include
eo: Ne inkluzivu

en: Include
eo: Inkluzivu

en: Whether to include tags
eo: Ĉu inkluzivi etikedojn

en: Share an existing line
eo: Kunhavigu ekzistantan linion

en: On a line of its own
eo: Sur propra linio

en: Whether (and where) to include Gramps IDs
eo: Ĉu (kaj kie) inkluzivi Gramps-ID'ojn

en: Whether to include Gramps IDs
eo: Ĉu inkluzivi Gramps-ID'oJn

en: Place format
eo: Lokformato

en: Select the format to display places
eo: Elektu la tekstaranĝon por montri la nomojn

en: Coordinates format
eo: Koordinat-aranĝo

en: Select the format to display coordinates
eo: Elektu la aranĝon por montri la nomojn

en: File does not exist
eo: La dosiero ne ekzistas

en: Could not add photo to page
eo: Ne eblis aldoni foton al paĝo

en: PERSON
eo: PERSONO

en: Entire Database
eo: Tuta datumbazo

en: Descendants of %s
eo: Praidoj de %s

en: Descendant Families of %s
eo: Praidaj familioj de %s

en: Ancestors of %s
eo: Prauloj de %s

en: People with common ancestor with %s
eo: Personoj havantaj komunan praulon kun %s

en: unknown father
eo: nekonata patro

en: unknown mother
eo: nekonata patrino

en: %(father_name)s and %(mother_name)s (%(family_id)s)
eo: %(father_name)s kaj %(mother_name)s (%(family_id)s)

en: FAMILY
eo: FAMILIO

en: Ancestor Families of %s
eo: Praulaj familioj de %s

en: Updated
eo: Ĝisdatigita

[ctx: updates]
en: New
eo: Nova

en: Unable to open '%s'
eo: Ne eblis malfermi %s

en: Error in reading '%s'
eo: Eraro legante %s

en: Error: unknown file type: '%s'
eo: Eraro: nekonata dosiertipo: '%s'

en: Examining '%s'...
eo: Testas '%s'...

en: '%s' is for this version of Gramps.
eo: '%s' estas por ĉi tiu versio de Gramps.

en: '%s' is NOT for this version of Gramps.
eo: '%s' NE estas por ĉi tiu versio de Gramps.

en: It is for version %(v1)d.%(v2)d
eo: Ĝi estas por la versio %(v1)d.%(v2)d

en: Error: missing gramps_target_version in '%s'...
eo: Eraro: mankas gramps_target_version en '%s'...

en: Installing '%s'...
eo: Instalanta '%s'...

en: Registered '%s'
eo: Registris '%s'

en: Unable to save list of recent DBs file {fname}: {error}
eo: Ne eblis konservi la liston de la lasta FBs-dosiero {fname}: {error}

en: Unable to open list of recent DBs file {fname}: {error}
eo: Ne eblis malfermi la liston de la lasta FBs-dosiero {fname}: {error}

en: Error parsing list of recent DBs from file {fname}: {error}.
    This might indicate a damage to your files.
    If you're sure there is no problem with other files, delete it, and restart Gramps.
eo: Eraro dum la analizado de la lastaj DB'oj el la dosiero {fname}: {error}.
    Tio povus indiki damaĝon de viaj dosieroj.
    Se oni certas ke estas neniu problemo kun la aliaj dosieroj, forigu ĝin, kaj restartigu Gramps.

en: Relationship loop detected
eo: Detektita parenceca interacio

en: Family Tree reaches back more than the maximum %d generations searched.
    It is possible that relationships have been missed
eo: La genealogia arbo atingis pli ol la maksimumo de %d generacioj serĉataj.
    Eblas ke kelkaj parencecoj ne estis konsideritaj

en: Relationship loop detected:
eo: Detektita parenceca interacio:

en: Person %(person)s connects to himself via %(relation)s
eo: Persono %(person)s rilatas al si mem per %(relation)s

en: undefined
eo: nedifinita

en: husband
eo: edzo

en: wife
eo: edzino

[ctx: gender unknown]
en: spouse
eo: geedzo

en: ex-husband
eo: eksedzo

en: ex-wife
eo: eksedzino

[ctx: gender unknown]
en: ex-spouse
eo: eksgeedzo

[ctx: male,unmarried]
en: partner
eo: edzo

[ctx: female,unmarried]
en: partner
eo: edzino

[ctx: gender unknown,unmarried]
en: partner
eo: partnero

[ctx: male,unmarried]
en: ex-partner
eo: eksedzo

[ctx: female,unmarried]
en: ex-partner
eo: eksedzino

[ctx: gender unknown,unmarried]
en: ex-partner
eo: ekspartnero

[ctx: male,civil union]
en: partner
eo: partnero

[ctx: female,civil union]
en: partner
eo: partnero

[ctx: gender unknown,civil union]
en: partner
eo: partnero

[ctx: male,civil union]
en: former partner
eo: antaŭa partnero

[ctx: female,civil union]
en: former partner
eo: antaŭa partnero

[ctx: gender unknown,civil union]
en: former partner
eo: antaŭa partnero

[ctx: male,unknown relation]
en: partner
eo: partnero

[ctx: female,unknown relation]
en: partner
eo: partnero

[ctx: gender unknown,unknown relation]
en: partner
eo: partnero

[ctx: male,unknown relation]
en: former partner
eo: antaŭa partnero

[ctx: female,unknown relation]
en: former partner
eo: antaŭa partnero

[ctx: gender unknown,unknown relation]
en: former partner
eo: antaŭa partnero

en: Family relationship translator not available for language '%s'. Using 'english' instead.
eo: La tradukilo por la familiaj parencecoj ne disponeblas por la lingvo '%s'. Oni antataŭas per la angla.

en: date
eo: dato

en: date fallback
eo: dato bazita sur alia evento

en: Direct evidence for this person - birth: {birth_min_src}, death: {death_src}
eo: Rekta evidentaĵo por ĉi tiu persono - naskiĝo: {birth_min_src}, morto: {death_src}

en: mother's age
eo: patrinaĝo

en: father's age
eo: patroaĝo

en: from death date
eo: de la mortodato

en: mother's death
eo: patrinmorto

en: father's death
eo: patromorto

en: person's death
eo: personmorto

en: oldest sibling's age
eo: aĝo de la plejmaljuna gefrato

en: youngest sibling's age
eo: aĝo de la plej juna gefrato

en: birth date and known to be dead
eo: naskiĝdato kaj laŭscie mortinta

en: offset from birth date
eo: intervalo de la naskiĝdato

en: inferred from parents and siblings - birth: {birth_min_src}, death: {death_src}
eo: deduktita de gepatroj kaj gefratoj - naskiĝo: {birth_min_src}, morto: {death_src}

en: inferred from parents and siblings - birth: {birth_min_src} (earliest) to {birth_max_src} (latest), death: {death_src}
eo: deduktita de gepatroj kaj gefratoj - naskiĝo: {birth_min_src} (plej frue) ĝis {birth_max_src} (plej malfrue), morto: {death_src}

en: a spouse's birth-related date,
eo: dato rilata al naskiĝo de geedzo,

en: a spouse's death-related date,
eo: dato rilata al morto de geedzo,

en: event with spouse
eo: evento kun geedzo

en: descendant birth: {number_of} generation  | descendant birth: {number_of} generations
eo[0]: praida naskiĝo: {number_of} generacio
eo[1]: praida naskiĝo: {number_of} generacioj

en: descendant death: {number_of} generation  | descendant death: {number_of} generations
eo[0]: Praidara morto {number_of} generacio
eo[1]: Praidara morto {number_of} generacioj

en: Database error: loop in descendants of %s.
eo: Datumbaza eraro: iteracio en la praidoj de %s.

en: mother birth
eo: patrinnaskiĝo

en: father birth
eo: patronaskiĝo

en: ancestor
eo: praulo

en: mother death
eo: patrinmorto

en: father death
eo: patromorto

en: Database error: loop in ancestors of %s.
eo: Datumbaza eraro: iteracio en la prauloj de %s.

en: no evidence
eo: neniu pruvo

en: True
eo: Vera

en: true
eo: vera

en: WARNING: could not parse file:
    %(file)s
    because %(error)s -- recreating it
eo: AVERTO: ne eblis analizi la dosieron:
    %(file)s
    pro %(error)s -- rekreas ĝin

en: %(father)s and %(mother)s
eo: %(father)s kaj %(mother)s

en: the person
eo: la persono

en: the family
eo: la familio

en: the place
eo: la loko

en: the event
eo: la evento

en: the repository
eo: la deponejo

en: the note
eo: la noto

en: the media
eo: la aŭdvidaĵo

en: the source
eo: la fonto

en: the filter
eo: la filtrilo

en: the citation
eo: la citaĵo

en: See details
eo: Vidu detalojn

en: WARNING: PIL module not loaded.  Image cropping in report files will be impaired.
eo: AVERTO: PIL-modulo ne ŝargita. La bildostucado en la raportoj ne estos disponebla.

[ctx: Person]
en: TITLE
eo: TITOLO

[ctx: Person]
en: Title
eo: Titolo

en: GIVEN
eo: ANTAŬNOMO

en: SURNAME
eo: FAMILINOMO

[ctx: Name]
en: CALL
eo: VOKNOMO

[ctx: Name]
en: Call
eo: Voknomo

[ctx: Name]
en: COMMON
eo: KOMUNUZA

[ctx: Name]
en: Common
eo: Komunuza

en: INITIALS
eo: INICIALOJ

en: Initials
eo: Inicialoj

en: SUFFIX
eo: POSTANTAŬNOMA VORTETO

en: PRIMARY
eo: ĈEFA

[ctx: Name]
en: Primary
eo: Ĉefa

en: PRIMARY[PRE]
eo: ĈEFA[AFV]

en: Primary[pre]
eo: Ĉefa[afv]

en: PRIMARY[SUR]
eo: ĈEFA[FAM]

en: Primary[sur]
eo: Ĉefa[fam]

en: PRIMARY[CON]
eo: ĈEFA[KUN]

en: Primary[con]
eo: Ĉefa[kun]

en: PATRONYMIC
eo: PATRONOMO

en: PATRONYMIC[PRE]
eo: PATRONOMO[AFV]

en: Patronymic[pre]
eo: Patronomo[afv]

en: PATRONYMIC[SUR]
eo: PATRONOMO[FAM]

en: Patronymic[sur]
eo: Patronomo[fam]

en: PATRONYMIC[CON]
eo: PATRONOMO[KUN]

en: Patronymic[con]
eo: Patronomo[kun]

en: RAWSURNAMES
eo: PURAJ FAMILINOMOJ

en: Rawsurnames
eo: Puraj familinomoj

en: NOTPATRONYMIC
eo: NE PATRONOMO

en: Notpatronymic
eo: Ne patronomo

en: PREFIX
eo: ANTAŬFAMILINOMA VORTETO

en: NICKNAME
eo: NEFORMALA NOMO

en: FAMILYNICK
eo: FAMILIKROMNOMO

en: Familynick
eo: Familikromnomo

en: %(west_longitude)s W
eo: %(west_longitude)s U

en: Degree, minutes, seconds notation
eo: Aranĝo de gradoj, minutoj, sekundoj

en: Degree, minutes, seconds notation with :
eo: Aranĝo de gradoj, minutoj, sekundoj per:

en: Degree notation, 4 decimals
eo: Grad-aranĝo, 4 dekonoj

en: Degree notation, 8 decimals (precision like ISO-DMS)
eo: Grad-aranĝo, 8 dekonoj (precizeco kiel ISO-DMS)

en: Output format for the Swedish coordinate system RT90
eo: Eliga aranĝo por la sveda sistemo de koordinatoj RT90

en: Python modules
eo: Pitonmoduloj

en: GObject introspection modules
eo: Introspektaj moduloj de GObject

en: Executables
eo: Plenumeblaj

en: male
eo: viro

en: female
eo: virino

[ctx: gender]
en: unknown
eo: nekonata

[ctx: gender]
en: other
eo: alia

en: Invalid
eo: Nevalida

en: Very High
eo: Tre alta

en: High
eo: Alta

en: Low
eo: Malalta

en: Very Low
eo: Tre malalta

en: A legal or common-law relationship between a husband and wife
eo: Legitima aŭ komunakceptita parenceco inter edzo kaj edzino

en: No legal or common-law relationship between man and woman
eo: Nelegitima aŭ komunakceptita parenceco inter viro kaj virino

en: An established relationship between members of the same sex
eo: Stabila parenceco inter membro de la sama sekso

en: Unknown relationship between a man and woman
eo: Nekonata parenceco inter viro kaj virino

en: An unspecified relationship between a man and woman
eo: Nespecifita parenceco inter viro kaj virino

en: The data can only be recovered by Undo operation or by quitting with abandoning changes.
eo: Oni povas ripari la datumojn nur nuligante la lastan agon per Malfaru aŭ forlasante sen konservo de la ŝanĝoj.

en: Female
eo: Virino

en: Male
eo: Viro

en: Asexuality, sexless, genderless
eo: Sensekseco, senseksa, sengenra

en: Transgender, hermaphrodite (in entomology)
eo: Transgenra, hermafrodito (en entomologio)

en: Lesbianism
eo: Lesbismo

en: Male homosexuality
eo: Vira samseksemo

en: Heterosexuality
eo: Heterosekseco

en: Transgender
eo: Transgenra

en: Neuter
eo: Neŭtra

en: Illegitimate
eo: Eksteredzeca

en: Baptism/Christening
eo: Bapto

en: Engaged
eo: Gefianĉo

en: Unmarried partnership
eo: edzo

en: Buried
eo: Entombigita

en: Cremated/Funeral urn
eo: Kremaciita/Funebra urno

en: Killed in action
eo: Mortigita en batalo

en: Extinct
eo: Formortinta

en: Nothing
eo: Nenio

en: Skull and crossbones
eo: Kranio kaj krucitaj tibioj

en: Ankh
eo: Ansa kruco

en: Orthodox cross
eo: Ortodoksa kruco

en: Chi rho
eo: Krismo

en: Cross of Lorraine
eo: Lorena kruco

en: Cross of Jerusalem
eo: Jerusalema kruco

en: Star and crescent
eo: Stelo kaj kreskanta luno

en: West Syriac cross
eo: Okcidentsiria kruco

en: East Syriac cross
eo: Orientsiria kruco

en: Heavy Greek cross
eo: Greka kruco

en: Latin cross
eo: Latina kruco

en: Shadowed White Latin cross
eo: Latina kruco blanka ombrumita

en: Maltese cross
eo: Malta kruco

en: Star of David
eo: Davida stelo

en: Dead
eo: Mortinta

en: Unknown, created to replace a missing note object.
eo: Nekonata, kreita por anstataŭigi mankantan notobjekton.

en: Unknown, was missing %(time)s (%(count)d)
eo: Nekonata, mankanta %(time)s (%(count)d)

en: Objects referenced by this note were missing in a file imported on %s.
eo: La objektoj referencitaj de ĉi tiu noto mankis en dosiero importita la %s.

en: Arabic
eo: Araba

en: Bulgarian
eo: Bulgara

en: Breton
eo: Bretona

en: Catalan
eo: Kataluna

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: Danish
eo: Dana

en: German
eo: Germana

en: German (Austria)
eo: Germana (Aŭstrio)

en: Greek
eo: Greka

en: English (USA)
eo: Angla (Usono)

en: English
eo: Angla

en: Spanish
eo: Hispana

en: Farsi
eo: Persa

en: Finnish
eo: Finna

en: French
eo: Franca

en: Gaelic
eo: Gaela

en: Galician
eo: Galicia

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Croatian
eo: Kroata

en: Hungarian
eo: Hungara

en: Indonesian
eo: Indonezia

en: Icelandic
eo: Islanda

en: Italian
eo: Itala

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

en: Lithuanian
eo: Litova

en: Macedonian
eo: Makedona

en: Norwegian Bokmal
eo: Norvega Bokmal

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: Norwegian Nynorsk
eo: Norvega Nynorsk

en: Polish
eo: Pola

en: Portuguese (Brazil)
eo: Portugala (Brazilo)

en: Portuguese (Portugal)
eo: Portugala (Portugalio)

en: Romanian
eo: Rumana

en: Russian
eo: Rusa

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Slovenian
eo: Slovena

en: Albanian
eo: Albana

en: Serbian
eo: Serba

en: Swedish
eo: Sveda

en: Tamil
eo: Tamila

en: Turkish
eo: Turka

en: Ukrainian
eo: Ukraina

en: Vietnamese
eo: Vietnama

en: Chinese (Simplified)
eo: Ĉina (Simpligita)

en: Chinese (Hong Kong)
eo: Ĉina (Hongkongo)

en: Chinese (Traditional)
eo: Ĉina (Tradicia)

en: Your Python version does not meet the requirements. At least Python %(v1)d.%(v2)d.%(v3)d is needed to start Gramps.
    
    Gramps will terminate now.
eo: Via versio de Python ne kontentigas la postulojn. Necesas almenaŭ Python %(v1)d.%(v2)d.%(v3)d por startigi Gramps.
    
    Gramps finiĝos nun.

en: The orjson package is needed to start Gramps.
    
    Gramps will terminate now.
eo: La pakaĵo orjson necesas por startigi Gramps.
    
    Gramps finiĝos nun.

en: not found
eo: ne trovita

en: not found because exiv2 is not installed
eo: ne trovita ĉar exiv2 ne estas instalita

en: Installed but does not supply version
eo: Instalita sed ne provizas la version

en: installed
eo: instalita

en: Configuration error:
eo: Konfirgura eraro:

en: Could not read configuration
eo: Ne eblis legi la konfiguron

en: A definition for the media type %s could not be found 
    
     Possibly the installation of Gramps was incomplete. Make sure something to handle the media types of Gramps is installed.
eo: Ne eblis trovi difinon por aŭdvidea tipo %s
    
     Eble la instalo de Gramps estis nekompleta. Certiĝu ke io por trakti la aŭdvideajn tipojn de Gramps estas ĝuste instalita.

en: Much of Gramps' artwork is either from
    the Tango Project or derived from the Tango
    Project. This artwork is released under the
    Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5
    license.
eo: Grandparte el la grafikoj de Gramps venas aŭ de
    Tango-Projekto aŭ originas de Tango-Projekto
    Ĉi tiu grafiko estas eldonita sub la licenco de
    Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5.

en: Gramps Homepage
eo: GRAMPS-hejmpaĝo

en: Contributions by
eo: Kontribuoj de

en: Distribution: %s
eo: Dismeto: %s

en: OS: %s
eo: O: %s

[ctx: manual]
en: Using_the_Clipboard
eo: Uzado_de_la_Tondujo

en: Family Event
eo: Famili-evento

en: Family Attribute
eo: Famili-atributo

[ctx: not available]
en: NA
eo: ND

en: Volume/Page: %(pag)s -- %(sourcetext)s
eo: Volumo/Paĝo: %(pag)s -- %(sourcetext)s

en: Event ref
eo: Evento-ref

en: Child ref
eo: Gefilo-ref

en: Clipboard
eo: Tondujo

en: Any changes are saved immediately
eo: Ĉiuj modifoj estas tuj konservitaj

[ctx: the object]
en: See %s details
eo: Vidu detalojn de %s

[ctx: the object]
en: Make %s active
eo: Igu %s aktiva

[ctx: the object]
en: Create Filter from %s selected...
eo: Kreu filtrilon el %s elektita...

en: Tree View: first column "%s" cannot be changed
eo: Arbvido: ne eblas ŝanĝi la unuan kolumnon "%s"

en: Drag and drop the columns to change the order
eo: Ŝovu kaj demetu la kolumnojn por ŝanĝi la ordigon

en: _Apply
eo: _Apliku

en: Display
eo: Montru

en: Column Name
eo: Kolumnonomo

en: Father's surname
eo: Patra familinomo

en: Combination of mother's and father's surname
eo: Kombino de la patrina kaj patra familinomoj

en: Icelandic style
eo: Islanda stilo

en: Display Name Editor
eo: Montru nomredaktilon

en: _Close
eo: _Fermu

en: The following keywords are replaced with the appropriate name parts:<tt>
      <b>Given</b>   - given name (first name)     <b>Surname</b>  - surnames (with prefix and connectors)
      <b>Title</b>   - title (Dr., Mrs.)           <b>Suffix</b>   - suffix (Jr., Sr.)
      <b>Call</b>    - call name                   <b>Nickname</b> - nick name
      <b>Initials</b>- first letters of given      <b>Common</b>   - nick name, call, or first of given
      <b>Prefix</b>  - all prefixes (von, de)
    Surnames:
      <b>Rest</b>      - non primary surnames    <b>Notpatronymic</b>- all surnames, except pa/matronymic &amp; primary
      <b>Familynick</b>- family nick name        <b>Rawsurnames</b>  - surnames (no prefixes and connectors)
      <b>Primary, Primary[pre] or [sur] or [con]</b>- full primary surname, prefix, surname only, connector
      <b>Patronymic, or [pre] or [sur] or [con]</b> - full pa/matronymic surname, prefix, surname only, connector
    </tt>
    UPPERCASE keyword forces uppercase. Extra parentheses, commas are removed. Other text appears literally.
    
    <b>Example</b>: Dr. Edwin Jose von der Smith and Weston Wilson Sr ("Ed") - Underhills
         <i>Edwin Jose</i>: Given, <i>von der</i>: Prefix, <i>Smith</i> and <i>Weston</i>: Primary, <i>and</i>: [con], <i>Wilson</i>: Patronymic,
         <i>Dr.</i>: Title, <i>Sr</i>: Suffix, <i>Ed</i>: Nickname, <i>Underhills</i>: Familynick, <i>Jose</i>: Call.
eo: La sekvaj kategoriaj vortoj estas anstataŭataj per la taŭgaj nompartoj:<tt>
      <b>Antaŭnomo</b>      - antaŭnomo (unua nomo) <b>Familinomo</b>      - familinomoj (kun antaŭfamilinomaj vortetoj kaj kunligiloj)
      <b>Titolo</b>      - titolo (D-ro, S-ino)       <b>Postantaŭnoma vorteto</b>     - vorteto post la antaŭnomo (Jr., Sr.)
      <b>Voknomo</b>       - voknomo               <b>Neformala nomo</b>     - neformala nomo
      <b>Inicialoj</b>   - unuaj literoj de la antaŭnomo  <b>Komunuza</b>       - kromnomo, alie la unua el la antaŭnomoj
    <b>Antaŭfamilinoma vorteto</b>       - ĉiuj vortetoj antaŭ la familinomo (von, de)  
    <b>Ceteraj</b>       - ne ĉefaj familinomoj    <b>Ne patronomo</b>- ĉiuj familinomoj, escepte de patr(in)nomo &amp; ĉefa
     <b>Familikromnomo</b> - kromnomo de familio  <b>Puraj familinomoj</b> - familinomoj sen antaŭfamilinomaj vortetoj aŭ kunligiloj
      <b>Ĉefa, Ĉefa[afv] aŭ [fam] aŭ [kun]</b>- tuta ĉefa familinomo, antaŭfamilinoma vorteto, nur familinomo, kunligilo
      <b>Patronomo, aŭ [afv] aŭ [fam] aŭ [kun]</b> - tuta patr(in)noma familinomo, antaŭfamilinoma vorteto, nur familinomo, kunligilo
    
    </tt>
    MAJUSKLA kategoria vorto perfortas majusklecon. Ekster krampoj, komoj estas forigitaj. Kroma teksto aperas laŭvorte.
    
    <b>Ekzemplo</b>: 'D-ro Edwin Jose von der Smith and Weston Wilson Sr ("Ed") - Underhills
         <i>Edwin Jose</i> Antaŭnomo, <i>von der</i>AntaŭFamilinoma(j) Forteto(j), <i>Smith</i> and <i>Weston</i> familinomoj, 
     <i>and</i> Kunligilo, <i>Wilson</i> Patronoma Familinomo, <i>D-ro</i> Titolo, <i>Sr</i> Postantaŭnoma Vorteto, <i>Ed</i> Neformala Nomo, 
         <i>Underhills</i> Familia Kromnomo, <i>Jose</i> Voknomo.

en:  Name Editor
eo:  Nomredaktilo

en: Invalid or incomplete format definition.
eo: Nevalida aŭ nekompleta formodifino.

en: _Help
eo: _Helpo

en: Researcher
eo: Esploranto

en: State/County
eo: Ŝtato/Provinco

en: ZIP/Postal Code
eo: Poŝtkodo

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Enter information about yourself so people can contact you when you distribute your Family Tree.
eo: Enmetu informojn pri vi, tiel homoj povos kontakti vin kiam vi disdonos vian Genealogian Arbon.

en: ID Formats
eo: ID-formoj

en: Media Object
eo: Aŭdvidea objekto

en: Default Gramps ID formats containing a letter prefix followed by a numerical string. "I%04d" creates IDs from I0000 to I9999. Large databases may need larger IDs. "I%06d" creates IDs from I000000 to I999999.
eo: La defaŭltaj ID-formatoj de Gramps entenantaj literprefikson sekvata de numera signovico. "I%04d" kreas ID'ojn ekde I0000 ĝis I9999. Granda datumbazo povas bezoni pli grandajn ID'ojn. "I%06d" kreas ID'ojn ekde I000000 ĝis I999999.

en: Colors used for boxes in the graphical views
eo: Koloroj uzotaj por la kadroj en la diagramaj vidoj

en: Dark colors
eo: Malhelaj koloroj

en: Light colors
eo: Helaj koloroj

en: Color scheme
eo: Kolorskemo

en: Restore to defaults
eo: Restaŭru al defaultaj

en: Restore colors for current theme to default.
eo: Restaŭru la kolorojn por la aktuala temo al la defaŭltaj.

en: Colors for Male persons
eo: Koloroj por masklaj personoj

en: Colors for Female persons
eo: Koloroj por virinaj personoj

en: Colors for people who are neither male nor female
eo: Koloroj por personoj nek maskloj nek inaj

en: Colors for Unknown persons
eo: Koloroj por nekonataj personoj

en: Colors for Family nodes
eo: Koloroj por Familiaj nodoj

en: Other colors
eo: Aliaj koloroj

en: Background for Alive
eo: Fono por vivantoj

en: Background for Dead
eo: Fono por mortintoj

en: Border for Alive
eo: Rando por Vivantoj

en: Border for Dead
eo: Rando por Mortintoj

en: Default background
eo: Defaŭlta fono

en: Background for Married
eo: Fono por Geedzoj

en: Background for Unmarried
eo: Fono por Gefraŭloj

en: Background for Civil union
eo: Fono por Registrita Partnereco

en: Background for Unknown
eo: Fono por Nekonata

en: Background for Divorced
eo: Fono por Divorcita

en: Default border
eo: Defaŭlta rando

en: Border for Divorced
eo: Rando por Divorcita

en: Background for Home Person
eo: Fono por Hejmpersono

en: Colors
eo: Koloroj

en: Warnings and Error dialogs
eo: Averta kaj erara dialogoj

en: Suppress warning when adding parents to a child
eo: Forigu averton dum aldono de gepatroj al gefilo

en: Suppress warning when canceling with changed data
eo: Forigu averton dum rezigno kun modifitaj datumoj

en: Suppress warning about missing researcher when exporting to GEDCOM
eo: Forigu averton pri mankanta esploranto dum eksportado al GEDCOM

en: Suppress tooltip warnings about data being saved immediately
eo: Kaŝu avertajn sugestojn pri la datumoj tuj konservotaj

en: Show plugin status dialog on plugin load error
eo: Montru la dialogon de kromprograma stato kaze de kromprograma ŝargeraro

en: Warnings
eo: Avertoj

en: Call
eo: Voknomo

en: NotPatronymic
eo: NePatronoma

en: Enter to save, Esc to cancel editing
eo: Eniga klavo por konservi, Esc por rezigni pri la modifo

en: This format exists already.
eo: Ĉi tiu formo jam ekzistas.

en: Example
eo: Ekzemplo

en: _Add
eo: _Aldonu

en: _Edit
eo: _Redaktu

en: _Remove
eo: _Forigu

en: Display Options
eo: Montraj opcioj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Automate Place format
eo: Aŭtomata lokformato

en: Enables automatic place title generation using specified format.
eo: Ebligas aŭtomatan generadon de loktitoloj uzante specifitan formaton.

en: Custom name display options are unique to each family tree.
eo: La opcioj de la montro de propraj nomoj estas unikaj por ĉiu genealogia arbo.

en: Consider single pa/matronymic as surname
eo: Konsideru patr(in)onomon kiel familinomon

en: Date format *
eo: Datoformato *

en: Years
eo: Jaroj

en: Years, Months
eo: Jaroj, Monatoj

en: Years, Months, Days
eo: Jaroj, Monatoj, Tagoj

en: Age display precision *
eo: Aĝomontra precizeco *

en: Round the year
eo: Utiligu rondigitan jaron

en: Display ages for events after death *
eo: Montru aĝojn por eventoj post la morto *

en: Calendar on reports
eo: Kalendaro en la raportoj

en: Calendar on input
eo: Kalendaro por la enigo

en: On the previous day
eo: Dum la antaŭa tago

en: On the next day
eo: Dum la posta tago

en: Only on leap years
eo: Nur dum superjaroj

en: For non leap years, anniversaries are displayed on either February 28, March 1 or not at all in Gregorian calendars
eo: Por ne superjaroj, la datrevenoj en la Gregoriaj kalendaroj estas montrataj la 28a de februaro, la 1an de marto aŭ tute ne

en: Show leap day anniversaries
eo: Montru la datrevenojn de la superjaraj tagoj

en: Active person's name and ID
eo: Nomo kaj ID de la aktiva persono

en: Relationship to home person
eo: Parenceco al la hejmpersono

en: Status bar
eo: Stata breto

en: 
    Input Options
eo: 
    Enig-opcioj

en: Surname guessing
eo: Familinoma supozo

en: Default family relationship
eo: Defaŭlta familia parenceco

en: Hide LDS tab in person and family editors
eo: Kaŝu LDS-langeton en la person- kaj famili-redaktiloj

en: * Requires Restart
eo: * Postulas restartigon

en: Data
eo: Datumoj

en: Conditional Text Replacements
eo: Kondiĉa teskt-anstataŭigo

en: Missing surname
eo: Mankanta familinomo

en: Missing given name
eo: Mankanta antaŭnomo

en: Missing record
eo: Mankanta rikordo

en: Private surname
eo: Privata familinomo

en: Private given name
eo: Privata antaŭnomo

en: Private record
eo: Privata rikordo

en: Change is not immediate
eo: La modifo ne estos tuja

en: Changing the date format will not take effect until the next time Gramps is started.
eo: Modifo de la datformo ne funkcios ĝis venonta restartigo de Gramps.

en: Calculation limits
eo: Kalkullimoj

en: Date 'about' year range: (date ± #)
eo: Intervalo de jaroj por datoj "ĉirkaŭ": (dato ± #)

en: Date 'after' year range:  (date + #)
eo: Intervalo de jaroj por datoj "post": (dato ± #)

en: Date 'before' year range: (date - #)
eo: Intervalo de jaroj por datoj "antaŭ": (dato ± #)

en: Maximum age probably alive
eo: Maksimuma aĝo por taksi personon vivanta

en: Maximum sibling age difference
eo: Maksimuma aĝdiferenco inter gefratoj

en: Minimum years between generations
eo: Minimuma jarnombro inter generacioj

en: Average years between generations
eo: Averaĝa jarnombro inter generacioj

en: Max generations for relationships
eo: Maksimuma nombro de generacioj por parencecoj

en: Limits
eo: Limoj

en: Environment Settings
eo: Media agordaro

en: Display Tip of the Day
eo: Montru la ĉiutagan sugeston

en: Show useful information about using Gramps on startup.
eo: Montru utilajn informojn pri la uzado de Gramps ĉe la startigo.

en: Remember last Family Tree
eo: Memoru la lastan Genealogian Arbon

en: Don't open dialog to choose family tree to load on startup, just load last used.
eo: Ne malfermu la dialogon por elekti la familian arbon ĉe la startigo, ŝargu la lastan uzitan.

en: Remember last view displayed
eo: Rememoru lastan vidon montritan

en: Remember last view displayed and open it next time.
eo: Memoru la lastan vidon montritan kaj malfermu ĝin la venontan fojon.

en: Enable spell checker
eo: Ebligu ortografian kontrolilon

en: Enable the spelling checker for notes.
eo: Ebligu ortografian kontrolilon por notoj.

en: Gspell not loaded. Spell checking will not be available.
    To build it for Gramps see %(gramps_wiki_build_spell_url)s
eo: Gspell ne ŝargita. Ne estos disponebla la ortografia kontrolo.
    Por kunmeti ĝin por Gramps vidu %(gramps_wiki_build_spell_url)s

en: Show text label beside Navigator buttons *
eo: Montru tekston apud la navigaj butonoj *

en: Show or hide text beside Navigator buttons (People, Families, Events...).
    Requires Gramps restart to apply.
eo: Montru aŭ kaŝu tekston apud la navigaj butonoj (Personoj, Familioj, Eventoj...)
    Postulas la restartigo de Gramps por apliki.

en: Show Clipboard icon on toolbar
eo: Montru la Tondujan piktogramon sur la ilobreto

en: Show or hide the Clipboard icon on the toolbar.
eo: Montru aŭ kaŝu la Tondujan piktogramon sur la ilobreto.

en: Show Reports icon on toolbar
eo: Montru la Raportan piktogramon sur la ilobreto

en: Show or hide the Reports icon on the toolbar.
eo: Montru aŭ kaŝu la Raportan piktogramon sur la ilobreton.

en: Show Tools icon on toolbar
eo: Montru la Ilan piktogramon sur la ilobreto

en: Show or hide the Tools icon on the toolbar.
eo: Montru aŭ kaŝu la Ilan piktogramon sur la ilobreto.

en: Show Addons icon on toolbar
eo: Montru Helprograman piktogramon sur la ilobreto

en: Show or hide the Addons icon on the toolbar.
eo: Montru aŭ kaŝu la Helpprograma piktogramo sur la ilobreto.

en: Show Preferences icon on toolbar
eo: Montru Agordaran piktogramon sur la ilobreto

en: Show or hide the Preferences icon on the toolbar.
eo: Montru aŭ kaŝu la Agordaran piktogramon sur la ilobreton.

en: Both text and icons
eo: Kaj teksto kaj piktogramoj

en: Text only
eo: Nurteksta

en: Icons only
eo: Nur miniaturoj

en: Display text, icons or both on the toolbar buttons.
eo: Montru tekston, piktogramojn aŭ ambaŭ sur la ilobretaj butonoj.

en: Toolbar Style
eo: Ilbreta stilo

en: Show close button in gramplet bar tabs
eo: Montru la fermobutonon en la langetoj de grampletbreto

en: Show close button to simplify removing gramplets from bars.
eo: Montru la fermobutonon por simpligi la forigo grampleto el la bretoj.

en: Markup for invalid date format
eo: Markado por nevalidaj datoformoj

en: Convenience markups are:
    <b>&lt;b&gt;Bold&lt;/b&gt;</b>
    <big>&lt;big&gt;Makes font relatively larger&lt;/big&gt;</big>
    <i>&lt;i&gt;Italic&lt;/i&gt;</i>
    <s>&lt;s&gt;Strikethrough&lt;/s&gt;</s>
    <sub>&lt;sub&gt;Subscript&lt;/sub&gt;</sub>
    <sup>&lt;sup&gt;Superscript&lt;/sup&gt;</sup>
    <small>&lt;small&gt;Makes font relatively smaller&lt;/small&gt;</small>
    <tt>&lt;tt&gt;Monospace font&lt;/tt&gt;</tt>
    <u>&lt;u&gt;Underline&lt;/u&gt;</u>
    
    For example: &lt;u&gt;&lt;b&gt;%s&lt;/b&gt;&lt;/u&gt;
    will display <u><b>Underlined bold date</b></u>.
eo: La markadoj subtenataj estas:
    <b>&lt;b&gt;Grasa&lt;/b&gt;</b>
    <big>&lt;big&gt;pligrandigas la tiparon relative&lt;/big&gt;</big>
    <i>&lt;i&gt;Kursiva&lt;/i&gt;</i>
    <s>&lt;s&gt;Trastrekita&lt;/s&gt;</s>
    <sub>&lt;sub&gt;Suba indico&lt;/sub&gt;</sub>
    <sup>&lt;sup&gt;Supra indico&lt;/sup&gt;</sup>
    <small>&lt;small&gt;Malpligrandigas la tiparon relative&lt;/small&gt;</small>
    <tt>&lt;tt&gt;Egallarĝa tiparofont&lt;/tt&gt;</tt>
    <u>&lt;u&gt;Substrekitae&lt;/u&gt;</u>
    
    Ekzemple: &lt;u&gt;&lt;b&gt;%s&lt;/b&gt;&lt;/u&gt;
    montros <u><b>Substrekita grasa dato</b></u>.

en: Multiple surname box height
eo: Kadra alto de Pluraj Familinomoj

en: Enter height in pixels. When multiple surnames are entered, these names display in a box. This setting sets the size of this box.
eo: Enmetu la alton en ratrumeroj. Kiam oni enmetas plurajn familnomojn, ĉi tiuj aperas en kadro. Tia agordo montras la grandon de la kadro.

en: Database Setting
eo: Datumbaza agordaro

en: Database backend
eo: Interna datumbazo

en: 
    Database Location
eo: 
    Datumbaza lokigo

en: Host
eo: Gastiga komputilo

en: Port
eo: Pordo

en: Database path
eo: Datumbaza vojo

en: 
    Backup Management
eo: 
    Sekurkopiada administrado

en: Backup path
eo: Sekurkopia vojo

en: Backup on exit
eo: Faru sekurkopion dum eliro

en: Backup Your family tree on exit to Backup path specified above.
eo: Faru savkopion de via familia arbo dum eliro sur la savkopia vojo specifita antaŭe.

en: Every 15 minutes
eo: Ĉiujn 15 minutojn

en: Every 30 minutes
eo: Ĉiujn 30 minutojn

en: Every hour
eo: Ĉiun horon

en: Every 12 hours
eo: Ĉiujn 12 horojn

en: Every day
eo: Ĉiun tagon

en: Autobackup
eo: Aŭtomata sekurkopio

en: 
    Family Tree's Media path
eo: 
    Vojo de la aŭdvidaĵoj de la genealogiaj arboj

en: Base media path
eo: Baza aŭdvidaĵa vojo

en: The base relative media path is specific to the active family tree. It is not a global setting. Each family tree is able to have a unique relative media path that is stored with the database.
eo: La baza relativa vojo de la aŭdvidaĵoj estas specifa al la aktiva familia arbo. Ĝi ne estas ĝenerala agordaro. Ĉiu familia arbo povas havi unikan relativan aŭdvidaĵa vojo konservita kun la datumbazo.

en: Tag Records
eo: Marku rikordojn

en: Add tag on import
eo: Aldonu etikedon dum importado

en: Specified tag will be added to all records on import.
    Clear to set default value.
eo: La specifita etikedo estos aldonita al ĉiuj rikordoj dum la importo.
    Purigu por agordi al la defaŭlta valoro.

en: 
    Source GEDCOM import
eo: 
    Importo de GEDCOM-fonto

en: Add default source on GEDCOM import
eo: Aldonu defaŭltan fonton por GEDCOM-importado

en: Import
eo: Importu

en: Select media directory
eo: Elektu aŭdvidaĵan dosierujon

en: _Cancel
eo: _Rezignu

en: Select database directory
eo: Elektu datumbazan dosierujon

en: Select backup directory
eo: Elektu sekurkopian dosierujon

en: If checked, use the standard genealogic symbols (death symbol is user selectable).
    If not checked, you can use the lower panel to customize the symbols yourself.
eo: Se markita, oni utiligas la normajn genealogiajn simbolojn (la mortsimbolon povas elekti la uzanto).
    Se ne markita, oni povas uzi la malsupran panelon por mem tajlorila simbolojn.

en: This can be useful if you want to add phonetic in a note to show how to pronounce a name or if you mix multiple languages like greek and russian.
eo: Tio povas utili se oni volas aldoni fenetikon en noto por montri kiel prononci nomon aŭ se oni miksas plurajn lingvojn kiel grekan kaj rusan.

en: Use symbols
eo: Utiligu simbolojn

en: Select default death symbol
eo: Elektu la defaŭltajn mortsimbolojn

en: Genealogical Symbols
eo: Genealogiaj simboloj

en: Death:
eo: Morto:

en: Partner
eo: Partnero

en: Killed
eo: Murdita

en: Default genealogy symbols replacement
eo: Anstataŭigo de la genealogiaj simboloj

en: You can set any text you want for this field.
    You can drag and drop a symbol from the symbol list above.
    It will be visible only if your font contains this glyph.
eo: Oni povas enmeti kiun ajn tekston en ĉi tiu kampo.
    Oni povas ŝovi kaj demeti simbolon el la supra simbollisto.
    Ĝi estos videbla nur se via tiparo entenas ĉi tiun signobildon.

[ctx: character]
en: Tab
eo: Langeto

en: Choose your dialect
eo: Elektu vian dialekton

en: Changes are immediate.
    This is used when exporting views in CSV format.
eo: La ŝanĝoj estas senprokrastaj.
    Oni uzas tion kiam oni eksportas la vidojn en CSV-formo.

en: Delimiter:
eo: Disigilo:

en: Undo history warning
eo: Averto pri historimalfaro

en: Proceeding with import will erase the undo history for this session. In particular, you will not be able to revert the import or any changes made prior to it.
    
    If you think you may want to revert the import, please stop here and backup your database.
eo: Procedo kun la importo forigos la Malfaran historion por ĉi tiu seanco. Pli precize, oni ne povos malfari la importon aŭ ĉiujn ŝanĝojn faritaj antaŭe.
    
    Se oni pensas ke oni intencos rezigni pri la importo, haltu ĉi tie kaj sekurkopiu la datumbazon.

en: _Proceed with import
eo: _Procedu kun la importado

en: _Stop
eo: Haltu

en: Are you sure you want to upgrade this Family Tree?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas aktualigi ĉi tiun genealogian arbon?

en: I have made a backup,
    please upgrade my Family Tree
eo: Mi sekurkopiis la datumojn,
    bonvolu aktualigi mian genealogian arbon

en: Cancel
eo: Rezignu

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Automatically detected
eo: Automate detektita

en: Select file _type:
eo: Elektu dosiertipon:

en: Login
eo: Ensalutu

en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Import Family Tree
eo: Importu genealogian arbon

en: All supported files
eo: Ĉiuj subtenataj dosieroj

en: File type "%s" is unknown to Gramps.
    
    Valid types are: Gramps database, Gramps XML, Gramps package, GEDCOM, and others.
eo: La dosiertipo "%s" estas nekonata al Gramps.
    
    Validaj tipoj estas: Gramps-datumbazo, Gramps-XML, Gramps-pakajo, GEDCOM, kaj aliaj.

en: Cannot open file
eo: Ne eblas malfermi la dosieron

en: The selected file is a directory, not a file.
eo: La elektita dosiero estas dosierujo, ne dosiero.

en: You do not have read access to the selected file.
eo: Vi ne hvas legorajton al ĉi tiu elektitaj dosiero.

en: Cannot create file
eo: Ne eblas krei dosieron

en: Could not import file: %s
eo: Ne eblis importi la dosieron: %s

en: This file incorrectly identifies its character set, so it cannot be accurately imported. Please fix the encoding, and import again
eo: Ĉi tiu dosiero malĝuste identigas sian signaron, do ne eblas precize importi ĝin. Bonvolu ripari la kodoprezenton kaj denove imnporti ĝin

en: %s_-_Manage_Family_Trees
eo: %s_-_Administru_genealogiajn_arbojn

en: Family_Trees_manager_window
eo: Administra_fenestro_de_Genealogia_arbo

en: _Archive
eo: _Arkivo

en: _Extract
eo: _Eltiru

en: Database Information
eo: Informoj pri la datumbazo

en: _OK
eo: _Konfirmu

en: Setting
eo: Agordoj

en: Family Trees
eo: Genealogiaj arboj

en: Family Tree name
eo: Nomo de la genealogia arbo

en: Database Type
eo: Tipo de datumbazo

en: Break the lock on the '%s' database?
eo: Ĉu forpreni la blokon el la datumbazo '%s'?

en: Gramps believes that someone else is actively editing this database. You cannot edit this database while it is locked. If no one is editing the database you may safely break the lock. However, if someone else is editing the database and you break the lock, you may corrupt the database.
eo: Gramps supozas ke iu alia aktive redaktas ĉi tiun datumbazon. Ne eblas redakti ĉi tiun datumbazon dum ĝi estas blokita. Se neniu redaktas ĉi tiun datumbazon oni povas forpreni la blokon. Tamen, se iu alia nun estas redaktanta la datumbazon kaj oni forprenas la blokon, eblas damaĝi la datumbazon.

en: Break lock
eo: Forprenu la blokon

en: Rename failed
eo: Malsukcesis la alinomado

en: An attempt to rename a version failed with the following message:
    
    %s
eo: Provo alinomi version malsukcesis kun la sekva mesaĝo:
    
    %s

en: Could not rename the Family Tree.
eo: Ne eblis alinomi la genealogian arbon.

en: Family Tree already exists, choose a unique name.
eo: La genealogia arbo jam ekzistas, elektu unikan nomon.

en: Extracting archive...
eo: Eltiras la arkivon...

en: Importing archive...
eo: Importas la arkivon...

en: Remove the '%s' Family Tree?
eo: Ĉu forigi la genealogian arbon '%s'?

en: Removing this Family Tree will permanently destroy the data.
eo: La forigo de ĉi tiu genealogia arbo detruos por ĉiam la datumojn.

en: Remove Family Tree
eo: Forigu la genealogian arbon

en: Remove the '%(revision)s' version of '%(database)s'
eo: Forigu la '%(revision)s' version de '%(database)s'

en: Removing this version will prevent you from extracting it in the future.
eo: La forigo de ĉi tiu versio malhelpos ĝian eltiron en la estonteco.

en: Remove version
eo: Forigu la version

en: Deletion failed
eo: La forigo malsukcesis

en: An attempt to delete a version failed with the following message:
    
    %s
eo: Provo forigi version malsukcesis kun la sekva mesaĝo:
    
    %s

en: Convert the '%s' database?
eo: Ĉu konverti la datumbazon '%s'?

en: Do you wish to convert this family tree into a %(database_type)s database?
eo: Ĉu vi volas konverti ĉi tiun familian arbon en datumbazon %(database_type)s?

en: Convert
eo: Konvertu

en: Opening the '%s' database
eo: Malfermas la datumbazon '%s'

en: An attempt to convert the database failed. Perhaps it needs updating.
eo: Provo konverti la datumbazon malsukcesis. Eble ĝi bezonas ĝistadigon.

en: Converting the '%s' database
eo: Konvertas la datumbazon '%s'

en: An attempt to export the database failed.
eo: Provo eksporti la datumbazon malsukcesis.

en: Converting data...
eo: Konvertas datumojn...

en: (Converted #%d)
eo: (Konvertita #%d)

en: An attempt to import into the database failed.
eo: Provo importi en la datumbazon malsukcesis.

en: Repair Family Tree?
eo: Ĉu ripari la genealogian arbon?

en: If you click %(bold_start)sProceed%(bold_end)s, Gramps will attempt to recover your Family Tree from the last good backup. There are several ways this can cause unwanted effects, so %(bold_start)sbackup%(bold_end)s the Family Tree first.
    The Family Tree you have selected is stored in %(dirname)s.
    
    Before doing a repair, verify that the Family Tree can really no longer be opened, as the database back-end can recover from some errors automatically.
    
    %(bold_start)sDetails:%(bold_end)s Repairing a Family Tree actually uses the last backup of the Family Tree, which Gramps stored on last use. If you have worked for several hours/days without closing Gramps, then all this information will be lost! If the repair fails, then the original Family Tree will be lost forever, hence a backup is needed. If the repair fails, or too much information is lost, you can fix the original Family Tree manually. For details, see the webpage
    %(gramps_wiki_recover_url)s
    Before doing a repair, try to open the Family Tree in the normal manner. Several errors that trigger the repair button can be fixed automatically. If this is the case, you can disable the repair button by removing the file %(recover_file)s in the Family Tree directory.
eo: Se oni alklakas %(bold_start)sProcedu%(bold_end)s, Gramps provos ripari la genealogian arbonn de la lasta bona sekurkopio. Tio tamen povas kaŭzi nedeziratajn efikojn, do %(bold_start)ssekurkopiu%(bold_end)s unue la genealogian arbon.
    La genealogia arbo elektita estas konservita en %(dirname)s.
    
    Antaŭ ol ripari, verifu ke la genealogia arbo vere ne povas malfermiĝi, ĉar la interna datumbazo povas ripari kelkajn erarojn aŭtomate.
    
    %(bold_start)sDetaloj:%(bold_end)s La riparado de genealogia arbo uzas la lastan sekurkopion de la genealogia arbo, kiun Gramps konservis dum la lasta uzo. Se oni laboris divesajn horojn/tagojn ne fermante Gramps, ĉiu informo estos perdita! Se la riparo malsukcesas, la origina genealogia arbo estos perdita por ĉiam, pro tio necesas sekurkopio. Se la riparo malsukcesas, aŭ perdiĝas tro da informoj oni povas ripari la originan genealogian arbon mane. Por kromaj detaloj vidu la retpaĝon
    %(gramps_wiki_recover_url)s
    Antaŭ ol ripari, provu malfermi la geneaolgian arbon en normala maniero. Diversaj eraroj lanĉitaj de riparbutono povas esti automate riparitaj. Se tio okazas, oni povas malebligi la riparbutonon forigante la dosieron %(recover_file)s en la dosierujo de la genealogia arbo.

en: Proceed, I have taken a backup
eo: Procedu, mi sekurkopiis la datumojn

en: Stop
eo: Haltu

en: Rebuilding database from backup files
eo: Rekonstruas la datumbazon el la sekurkopio

en: Error restoring backup data
eo: Eraro dum la restaŭrado de la sekurkopio

en: Could not create Family Tree
eo: Ne eblis krei la genealogian arbon

en: Retrieve failed
eo: Restaŭrado malsukcesis

en: An attempt to retrieve the data failed with the following message:
    
    %s
eo: Provo restaŭri la datumojn malsukcesis kun la sekva mesaĝo:
    
    %s

en: Archiving failed
eo: Masukcesis la arkivado

en: An attempt to create the archive failed with the following message:
    
    %s
eo: Provo krei arikivon malsukcesis kun la sekva mesaĝo:
    
    %s

en: Creating data to be archived...
eo: Kreas la datumojn por la arkivado...

en: Saving archive...
eo: Konservas la arkivon...

en: An attempt to archive the data failed with the following message:
    
    %s
eo: Provo arkivi la datumojn malsukcesis kun la sekva mesaĝo:
    
    %s

en: Attempt to force closing the dialog
eo: Provo perforte fermi la dialogon

en: Please do not force closing this important dialog.
    Instead select one of the available options
eo: Ne fermu perforte ĉi tiun gravan dialogon.
    Elektu anstataŭe unu el la disponeblaj opcioj

en: Cannot load database
eo: Ne eblas ŝargi la datumbazon

en: Open the Clipboard dialog
eo: Malfermu la tondujan dialogon

en: Clip_board
eo: Ton_dujo

en: Open the reports dialog
eo: Malfermu la raportdialogon

en: Reports
eo: Raportoj

en: Open the tools dialog
eo: Malfermu la ildialogon

en: Tools
eo: Iloj

en: Open Addon Manager
eo: Malfermu kromprograman administrilon

en: Addons
eo: Helpprogramoj

en: Open Preferences
eo: Malfermu Agordojn

en: No active person
eo: Neaktiva persono

en: No active family
eo: Neaktiva familio

en: No active event
eo: Neaktiva evento

en: No active place
eo: Neaktiva loko

en: No active source
eo: Neaktiva fonto

en: No active citation
eo: Neaktiva citaĵo

en: No active repository
eo: Neaktiva deponejo

en: No active media
eo: Neaktiva aŭdvidaĵo

en: No active note
eo: Neaktiva noto

en: No active object
eo: Neaktiva objekto

en: Danger: This is unstable code!
eo: Danĝero: ĝi estas nestabila kodo!

en: This Gramps ('%s') is a development release.
eo: Ĉi tiu Gramps ('%s') estas porprogramada eldono.

en: This version is not meant for normal usage. Use at your own risk.
    
    This version may:
    1) Work differently than you expect.
    2) Fail to run at all.
    3) Crash often.
    4) Corrupt your data.
    5) Save data in a format that is incompatible with the official release.
    
    %(bold_start)sBACKUP%(bold_end)s your existing databases before opening them with this version, and make sure to export your data to XML every now and then.
eo: Ĉi tiu versio ne celas esti por normala uzado. Uzu laŭ via risko.
    
    Ĉi tiu version povus:
    1) Funkcii malsame ol vi atendas.
    2) Malsukcesi eĉ starti.
    3) Ofte kolapsi.
    4) Difekti viajn datumojn.
    5) Konservi datumojn en formo ne kongruebla kun la oficiala eldono.
    
    %(bold_start)sBACKUP%(bold_end)s viajn datumbazojn antaŭ ol malfermi ilin per ĉi tiu versio kaj certiĝu eksporti viajn datumojn al XML de tempo al tempo.

[ctx: manual]
en: Select_a_media_selector
eo: Elektu_aŭdvidean_elektilon

en: Select a media object
eo: Elektu aŭdvidean objekton

en: Select media object
eo: Elektu aŭdvidean objekton

en: Import failed
eo: Importado malsukcesis

en: The filename supplied could not be found.
eo: Ne eblis trovi la liveritan dosiernomon.

en: Cannot import %s
eo: Ne eblis importi %s

en: Directory specified in preferences: Base path for relative media paths: %s does not exist. Change preferences or do not use relative path when importing
eo: Dosierujo specifita en agordoj: Baza vojo por relativaj aŭdvidaĵaj vojoj: %s ne ekzistas. Ŝanĝu la agordojn aŭ ne uzu relativan vojon dum la importado

en: Cannot display %s
eo: Ne eblas vidigi %s

en: Gramps is not able to display the image file. This may be caused by a corrupt file.
eo: GRAMPS ne povas vidigi la bilddosieron. Tio pro ebla dosierdamaĝo.

en: Create and add a new address
eo: Kreas kaj aldonas novan adreson

en: Remove the existing address
eo: Forigu la ekzistantan adreson

en: Edit the selected address
eo: Redaktu la elektitan adreson

en: Move the selected address upwards
eo: Movu supren la elektitan adreson

en: Move the selected address downwards
eo: Movu malsupren la elektitan adreson

en: Postal
eo: Poŝta

en: _Addresses
eo: _Adresoj

en: Create and add a new attribute
eo: Kreas kaj aldonas novan atributon

en: Remove the existing attribute
eo: Forigu la ekzistantan atributon

en: Edit the selected attribute
eo: Redaktu la elektitan atributon

en: Move the selected attribute upwards
eo: Movu supren la elektitan atributon

en: Move the selected attribute downwards
eo: Movu malsupren la elektitan atributon

en: _Attributes
eo: _Atributoj

en: _References
eo: _Referencoj

en: Edit reference
eo: Redaktu referencon

en: Add
eo: Aldonu

en: Remove
eo: Forigu

en: Share
eo: Kunhavigi

en: Jump To
eo: Iru al

en: Move Up
eo: Movu supren

en: Move Down
eo: Movu malsupren

en: Move Left
eo: Movu maldekstren

en: Move right
eo: Movu dekstren

en: Create and add a new citation and new source
eo: Kreas kaj aldonas novajn citaĵon kaj fonton

en: Remove the existing citation
eo: Forigu la ekzistantan citaĵon

en: Edit the selected citation
eo: Redaktu la elektitan citaĵon

en: Add an existing citation or source
eo: Kreas ekzistantan citaĵon aŭ fonton

en: Move the selected citation upwards
eo: Movu supren la elektitan citaĵon

en: Move the selected citation downwards
eo: Movu malsupren la elektitan citaĵon

en: Publisher
eo: Publikiginto

en: Sorted date
eo: Ordigita dato

en: Sorted confidence
eo: Ordigita konfido

en: _Source Citations
eo: _Fontocitaĵoj

en: Cannot share this reference
eo: Ne eblas kunhavigi ĉi tiun referencon

en: This citation cannot be created at this time. Either the associated Source object is already being edited, or another citation associated with the same source is being edited.
    
    To edit this citation, you need to close the object.
eo: Ĉi-momente ne eblas krei ĉi tiun citaĵon. Aŭ la asociita Fontobjekto, aŭ alia citaĵo asociita al la sama fonto estas nun redaktata.
    
    Por redakti la citaĵon necesas fermi la objekton.

en: Add a new family event
eo: Aldonu novan famili-eventon

en: Remove the selected family event
eo: Forigu la elektitan famili-eventon

en: Edit the selected family event or edit person
eo: Redaktu la elektitan familieventon aŭ redaktu personon

en: Share an existing event
eo: Kunhavigu ekzistantan eventon

en: Move the selected event upwards
eo: Movu supren la elektitan eventon

en: Move the selected event downwards
eo: Movu malsupren la elektitan eventon

en: Role
eo: Rolo

en: _Events
eo: _Eventoj

en: This event reference cannot be edited at this time. Either the associated event is already being edited or another event reference that is associated with the same event is being edited.
    
    To edit this event reference, you need to close the event.
eo: Ĉi-momente ne eblas redakti ĉi tiun eventreferencon. Aŭ la asociita evento, aŭ alia eventreferenco asociita al la sama evento estas nun redaktata.
    
    Por redakti la eventreferencon necesas fermi la eventon.

en: Cannot edit this reference
eo: Ne eblas redakti ĉi tiun referencon

en: Cannot change Person
eo: Ne eblas ŝanĝi personon

en: You cannot change Person events in the Family Editor
eo: Ne eblas ŝanĝi personeventojn en la famili-redaktilo

en: _Gallery
eo: _Galerio

[ctx: verb:look at this]
note: Translators: _View means "to look at this"
en: _View
eo: _Vido

en: Open Containing _Folder
eo: Malfermu la entendosierujon

en: _Make Active Media
eo: _Igu aŭdvidaĵon aktiva

en: Non existing media found in the Gallery
eo: Neekzistanta aŭdvidaĵo trovita en la Galerio

en: This media reference cannot be edited at this time. Either the associated media object is already being edited or another media reference that is associated with the same media object is being edited.
    
    To edit this media reference, you need to close the media object.
eo: Ĉi-momente ne eblas redakti ĉi tiun aŭdvidean objekton. Aŭ la asociita aŭdvidea objekto, aŭ alia aŭdvidaĵa referenco asociita al la sama aŭdvidaĵo estas nun redaktata.
    
    Por redakti ĉi tiun aŭdvidaĵan referencon necesas fermi la aŭdvideanobjekton.

en: Drag Media Object
eo: Trenu aŭdvidean objekton

en: Create and add a new LDS ordinance
eo: Kreu kaj aldonu novan EJKSLT-ceremonion

en: Remove the existing LDS ordinance
eo: Forigu la ekzistantan EJKSLT-ceremonion

en: Edit the selected LDS ordinance
eo: Redaktu la elektitan EJKSLT-ceremonion

en: Move the selected LDS ordinance upwards
eo: Movu supren la elektitan EJKSLT-ceremonion

en: Move the selected LDS ordinance downwards
eo: Movu malsupren la elektitan EJKSLT-ceremonion

en: _LDS
eo: _Mormonoj

en: Alternate _Locations
eo: Alternativaj _lokoj

en: Create and add a new name
eo: Kreas kaj aldonas novan nomon

en: Remove the existing name
eo: Forigu la ekzistantan nomon

en: Edit the selected name
eo: Redaktu la elektitan nomon

en: Move the selected name upwards
eo: Movu supren la elektitan nomon

en: Move the selected name downwards
eo: Movu malsupren la elektitan nomon

en: Group As
eo: Grupigi kiel

en: Notes Preview
eo: Not-antaŭrigardo

en: _Names
eo: _Nomoj

en: Set as Preferred name
eo: Agordu kiel preferata nomo

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Preferred name
eo: Preferata nomo

en: Alternative names
eo: Alternativaj nomoj

en: Create and add a new note
eo: Kreas kaj aldonas novan noton

en: Remove the existing note
eo: Forigu la ekzistantan noton

en: Edit the selected note
eo: Redaktu la elektitan noton

en: Add an existing note
eo: Aldonu ekzistantan noton

en: Move the selected note upwards
eo: Movu supren la elektitan noton

en: Move the selected note downwards
eo: Movu malsupren la elektitan noton

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: _Notes
eo: _Notoj

en: Personal
eo: Persona

en: <Unknown>
eo: <Nekonata>

en: Add a new personal event
eo: Aldonu novan person-eventon

en: Remove the selected personal event
eo: Forigu la elektitan person-eventon

en: Edit the selected personal event or edit family
eo: Redaktu la elektitan person-eventon aŭ redaktu familion

en: Move the selected event upwards or change family order
eo: Movu supren la elektitan eventon aŭ ŝanĝu la familiordon

en: Move the selected event downwards or change family order
eo: Movu malsupren la elektitan eventon aŭ ŝanĝu familiordon

en: Cannot change Family
eo: Ne eblis ŝanĝi familion

en: You cannot change Family events in the Person Editor
eo: Ne eblas ŝanĝi familieventojn en la person-redaktilo

en: Create and add a new association
eo: Kreas kaj aldonas novan asocion

en: Remove the existing association
eo: Forigu la ekzistantan asocion

en: Edit the selected association
eo: Redaktu la elektitan asocion

en: Move the selected association upwards
eo: Movu supren la elektitan asocion

en: Move the selected association downwards
eo: Movu malsupren la elektitan asocion

en: _Associations
eo: _Asocioj

en: Godfather
eo: Baptopatro

en: Create and add a new place name
eo: Kreu kaj aldonu novan loknomon

en: Remove the existing place name
eo: Forigu la ekzistantan loknomon

en: Edit the selected place name
eo: Redaktu la elektitan loknomon

en: Move the selected place name upwards
eo: Movu supren la elektitan loknomon

en: Move the selected place name downwards
eo: Movu malsupren la elektitan loknomon

en: Alternative Names
eo: Alternativaj nomoj

en: Enclosed By
eo: Entenata de

en: Place cycle detected
eo: Detektita lokciklon

en: The place you are adding is already enclosed by this place
eo: La lokon kiun oni nun aldonas estas jam entenata da ĉi tiu loko

en: Create and add a new repository
eo: Kreas kaj aldonas novan deponejon

en: Remove the existing repository
eo: Forigu la ekzistantan deponejon

en: Edit the selected repository
eo: Redaktu la elektitan deponejon

en: Add an existing repository
eo: Aldonu ekzistantan deponejon

en: Move the selected repository upwards
eo: Movu supren la elektitan deponejon

en: Move the selected repository downwards
eo: Movu malsupren la elektitan deponejon

en: _Repositories
eo: _Deponejoj

en: This repository reference cannot be edited at this time. Either the associated repository is already being edited or another repository reference that is associated with the same repository is being edited.
    
    To edit this repository reference, you need to close the repository.
eo: Ĉi-momente ne eblas redakti ĉi tiun deponejreferencon. Aŭ la asociita deponejo, aŭ alia deponejreferenco asociita al la sama deponejo estas nun redaktata.
    
    Por redakti la deponejreferencon necesas fermi la deponejon.

en: Create and add a new surname
eo: Kreas kaj aldonas novan familinomon

en: Remove the selected surname
eo: Forigu la elektitan familinomon

en: Edit the selected surname
eo: Redaktu la elektitan familinomon

en: Move the selected surname upwards
eo: Movu supren la elektitan familinomon

en: Move the selected surname downwards
eo: Movu malsupren la elektitan familinomon

en: Origin
eo: Origino

en: Multiple Surnames
eo: Pluraj familinomoj

en: Family Surnames
eo: Familinomoj de la familio

en: Create and add a new web address
eo: Kreas kaj aldonas novan retadreson

en: Remove the existing web address
eo: Forigu la elektitan retadreson

en: Edit the selected web address
eo: Redaktu la elektitan retadreson

en: Move the selected web address upwards
eo: Movu supren la elektitan retadreson

en: Move the selected web address downwards
eo: Movu malsupren la elektitan retadreson

en: Jump to the selected web address
eo: Iru al la elektita retadreso

en: _Internet
eo: _Interreto

en: _Jump to
eo: _Iru al

[ctx: manual]
en: Address_Editor_dialog
eo: Adresredaktila_dialogo

en: Address Editor
eo: Adresredaktilo

[ctx: manual]
en: Attribute_Editor_dialog
eo: Atributredaktila_dialogo

en: Attribute Editor
eo: Atributredaktilo

en: New Attribute
eo: Nova atributo

en: Cannot save attribute
eo: Ne eblas konservi atributon

en: The attribute type cannot be empty
eo: La atributtipo ne povas esti malplena

[ctx: manual]
en: Child_Reference_Editor
eo: Gefiloreferenca_redaktilo

en: Child Reference Editor
eo: Gefiloreferenca redaktilo

[ctx: manual]
en: New_Citation_dialog
eo: Novcitaĵa_dialogo

en: New Citation
eo: Nova citaĵo

en: Edit Citation
eo: Redaktu citaĵon

en: No source selected
eo: Neniu fonto elektita

en: A source is anything (personal testimony, video recording, photograph, newspaper column, gravestone...) from which information can be derived. To create a citation, first select the required source, and then record the location of the information referenced within the source in the 'Volume/Page' field.
eo: Fonto estas kio ajn (persona rakonto, vidvidbendo, foto, ĵurnala artikolo, tombŝtono...) de kie devenas la informoj. Por krei citaĵon, unue elektu la necesan fonton, kaj tiam registru la lokon de la referencita informo en la fonto en la kampo 'Volumo/Paĝo'.

en: Cannot save citation. ID already exists.
eo: Ne eblas konservi la citaĵon. ID jam ekzistas.

en: You have attempted to use the existing Gramps ID with value %(id)s. This value is already used by '%(prim_object)s'. Please enter a different ID or leave blank to get the next available ID value.
eo: Vi provis utiligi la jam ekzistantan Gramps-ID kun valoro %(id)s. Ĉi tiu valoro jam estas utiligata de '%(prim_object)s'. Enigu malsaman ID aŭ lasu malplena por akiri la venontan disponeblan ID-valoron.

en: Add Citation (%s)
eo: Aldonu citaĵon (%s)

en: Edit Citation (%s)
eo: Redaktu citaĵon (%s)

en: Regular
eo: Regula

en: Before
eo: Antaŭ

en: After
eo: Post

en: About
eo: Pri

en: Range
eo: Intervalo

en: From
eo: De

en: To
eo: Ĝis

en: Span
eo: Amplekso

en: Estimated
eo: Taksata

en: Calculated
eo: Kalkulita

[ctx: manual]
en: Editing_dates
eo: Dat-redaktado

en: Date selection
eo: Dat-elekto

en: Correct the date or switch from `{cur_mode}' to `{text_mode}'
eo: Korektu la daton aŭ komutu de `{cur_mode}' tal `{text_mode}'

[ctx: manual]
en: New_Event_dialog
eo: Noveventa_dialogo

en: Event: %s
eo: Eventoj: %s

en: New Event
eo: Nova evento

en: Edit Event
eo: Redaktu eventon

en: Cannot save event
eo: Ne eblas konservi eventon

en: No data exists for this event. Please enter data or cancel the edit.
eo: Ne ekzistas datumoj por ĉi tiu evento. Enigu datumojn aŭ rezignu pri redaktado.

en: Cannot save event. ID already exists.
eo: Ne eblas konservi la eventon. ID jam ekzistas.

en: The event type cannot be empty
eo: La eventtipo ne povas esti malplena

en: Add Event (%s)
eo: Aldonu eventon (%s)

en: Edit Event (%s)
eo: Redaktu eventon (%s)

[ctx: manual]
en: Event_Reference_Editor_dialog
eo: Eventreferenc-redaktila_dialogo

en: Event Reference Editor
eo: Eventreferenca redaktilo

en: _General
eo: _Ĝenerala

en: Modify Event
eo: Modifu eventon

en: Add Event
eo: Aldonu eventon

[ctx: manual]
en: Family_Editor_dialog
eo: Famili-redaktila_dialogo

en: Create a new person and add the child to the family
eo: Kreu novan personon kaj aldonu gefilon al la familio

en: Remove the child from the family
eo: Forigu la gefilon el la familio

en: Edit the child reference
eo: Redaktu gefiloreferencon

en: Add an existing person as a child of the family
eo: Aldonu ekzistantan personon kiel gefilon de la familio

en: Move the child up in the children list
eo: Movu la gefilon supren en la id-listo

en: Move the child down in the children list
eo: Movu la gefilon malsupren en la id-listo

en: Paternal
eo: Patra

en: Maternal
eo: Patrina

en: Birth Date
eo: Naskiĝdato

en: Death Date
eo: Mortodato

en: Birth Place
eo: Naskiĝloko

en: Death Place
eo: Mortoloko

en: Chil_dren
eo: Id_oj

en: Edit child
eo: Redaktu gefilon

en: Add an existing child
eo: Aldonu jam ekzistantan gefilon

en: Edit relationship
eo: Redaktu parencecon

en: Select Child
eo: Elektu gefilon

en: Adding parents to a person
eo: Aldonas gepatrojn al persono

en: It is possible to accidentally create multiple families with the same parents. To help avoid this problem, only the buttons to select parents are available when you create a new family. The remaining fields will become available after you attempt to select a parent.
eo: Eblas nevole krei plurajn familiojn kun samaj gepatroj. Por helpi eviti ĉi tiun problemon, nur la butonoj por elekti la gepatrojn estas disponeblaj kiam oni kreas novan familion. La ceteraj kampoj fariĝos disponeblaj kiam oni provos elekti gepatron.

en: Family has changed
eo: Familio estis modifita

en: The %(object)s you are editing has changed outside this editor. This can be due to a change in one of the main views, for example a source used here is deleted in the source view.
    To make sure the information shown is still correct, the data shown has been updated. Some edits you have made may have been lost.
eo: La %(object)s kiun oni redaktas estis modifita ekster ĉi tiu redkatilo. Tio devus dependi de unu modifo en unu en la ĉefaj vidoj, ekzemple fonto uzata ĉi tie estis forigita en la fontovido.
    Por certiĝi ke la informo montrita estas plu ĝusta, la montritaj datumoj estis aktualigitaj. Kelkaj modifoj kiujn oni faris, eble perdiĝis.

en: family
eo: familio

en: New Family
eo: Nova familio

en: Edit Family
eo: Redaktu familion

en: Select a person as the mother
eo: Elektu personon kiel patrinon

en: Add a new person as the mother
eo: Aldonu novan personon kiel patrinon

en: Remove the person as the mother
eo: Forigu la personon disde la rolo de patrino

en: Select a person as the father
eo: Elektu personon kiel patron

en: Add a new person as the father
eo: Aldonu novan personon kiel patron

en: Remove the person as the father
eo: Forigu la personon disde la rolo de patro

en: Select Mother
eo: Elektu patrinon

en: Select Father
eo: Elektu patron

en: Duplicate Family
eo: Duobligu familion

en: A family with these parents already exists in the database. If you save, you will create a duplicate family. It is recommended that you cancel the editing of this window, and select the existing family
eo: Jam ekzistas en la datumbazo familio kun ĉi tiuj gepatroj. Se oni konservos, oni kreas duoblan familion. Estas rekomendite rezigni pri la redaktado de ĉi tiu fenestro, kaj elekti ekzistantan familion

en: Edit %s
eo: Redaktu %s

en: A father cannot be his own child
eo: Patro ne povas estis sia filo

en: %s is listed as both the father and child of the family.
eo: %s estas listigita kaj kiel patro kaj kiel filo de la familio.

en: A mother cannot be her own child
eo: Patrino ne povas estis sia filino

en: %s is listed as both the mother and child of the family.
eo: %s estas listigita kaj kiel patrino kaj kiel filino de la familio.

en: Cannot save family
eo: Ne eblas konservi familion

en: No data exists for this family. Please enter data or cancel the edit.
eo: Ne ekzistas datumoj por ĉi tiu familio. Enigu datumojn aŭ rezignu pri redaktado.

en: Cannot save family. ID already exists.
eo: Ne eblas konservi familion. ID jam ekzistanta.

en: You have attempted to use the existing Gramps ID with value %(id)s. This value is already used. Please enter a different ID or leave blank to get the next available ID value.
eo: Vi provis utiligi la jam ekzistantan Gramps-ID kun valoro %(id)s Ĉi tiu valoro jam estas utiligita. Enigu malsaman ID aŭ lasu malplena por akiri la venontan disponeblan ID-valoron.

en: Add Family
eo: Aldonu familion

[ctx: manual]
en: LDS_Ordinance_Editor
eo: Redaktilo_de_EJKSLT-ceremonio

en: LDS Ordinance Editor
eo: Redaktilo de EJKSLT-ceremonio

en: %(father)s and %(mother)s [%(gramps_id)s]
eo: %(father)s kaj %(mother)s [%(gramps_id)s]

[ctx: manual]
en: Link_Editor
eo: Ligil-redaktilo

en: Link Editor
eo: Ligil-redaktilo

en: Internet Address
eo: Interretadreso

en: Location Editor
eo: Lok-redaktilo

[ctx: manual]
en: New_Media_dialog
eo: Novaŭdvidaĵa_dialogo

en: Media: %s
eo: Aŭdvidaĵo: %s

en: New Media
eo: Nova aŭdvidaĵo

en: Edit Media Object
eo: Redaktu aŭdvidean objekton

en: Cannot save media object
eo: Ne eblas konservi aŭdvidean objekton

en: No data exists for this media object. Please enter data or cancel the edit.
eo: Ne ekzistas datumoj por ĉi tiu aŭdvidea objekto. Enigi datumojn aŭ rezignu pri redaktado.

en: Cannot save media object. ID already exists.
eo: Ne eblas konservi la aŭdvidean objekton. ID jam ekzistas.

en: There is no media matching the current path value!
eo: Ne estas aŭdvidaĵoj kongruaj kun la aktuala voj-valoro!

en: You have attempted to use the path with value '%(path)s'. This path does not exist! Please enter a different path
eo: Vi provis utiligi la vojon kun valoro '%(path)s'. Ĉi tiu vojprefikso ne ekzistas! Enigu malsaman vojprefikson

en: Add Media Object (%s)
eo: Aldonu aŭdvidean objekton (%s)

en: Edit Media Object (%s)
eo: Redaktu aŭdvidean objekton (%s)

[ctx: manual]
en: Media_Reference_Editor_dialog
eo: Aŭdvidaĵoreferenca-redaktila_dialogo

en: Media Reference Editor
eo: Aŭdvidaĵoreferenca redaktilo

en: Name Editor
eo: Nomredaktilo

[ctx: manual]
en: Name_Editor
eo: Nomredaktilo

en: Call name must be the given name that is normally used.
eo: Voknomo devus esti la nomo komune uzata por voki.

en: New Name
eo: Nova nomo

en: Break global name grouping?
eo: Ĉu interrompi la suman grupigon de la nomoj?

en: All people with the name of %(surname)s will no longer be grouped with the name of %(group_name)s.
eo: Ĉiuj personoj kun la nomo %(surname)s estos disigitaj de la nomo %(group_name)s.

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Return to Name Editor
eo: Reiru al nomredaktilo

en: Group all people with the same name?
eo: Ĉu grupigi ĉiujn personojn kun la sama nomo?

en: You have the choice of grouping all people with the name of %(surname)s with the name of %(group_name)s, or just mapping this particular name.
eo: Oni havas la elekton grupigi ĉiujn personojn kun la nomo %(surname)s kun la nomo %(group_name)s, aŭ nur mapi ĉi tiun apartan nomon.

en: Group all
eo: Grupigu ĉiujn

en: Group this name only
eo: Grupigu nur ĉi tiun nomon

[ctx: manual]
en: Editing_information_about_notes
eo: Redaktado_de_prinotaj_informoj

en: Note: %(id)s - %(context)s
eo: Noto: %(id)s - %(context)s

en: Note: %s
eo: Noto: %s

en: New Note - %(context)s
eo: Nova noto - %(context)s

en: New Note
eo: Nova noto

en: _Note
eo: _Noto

en: Edit Note
eo: Redaktu noton

en: Cannot save note
eo: Ne eblas konservi noton

en: No data exists for this note. Please enter data or cancel the edit.
eo: Ne ekzistas datumoj por ĉi tiu noto. Enigu datumojn aŭ rezignu pri redaktado.

en: Cannot save note. ID already exists.
eo: Ne eblas konservi la noton. ID jam ekzistas.

en: Add Note
eo: Aldonu noton

en: Person: %(name)s
eo: Persono: %(name)s

en: New Person: %(name)s
eo: Nova persono: %(name)s

en: New Person
eo: Nova persono

[ctx: manual]
en: Editing_information_about_people
eo: Redaktado_de_informoj_pri_la_personoj

en: Edit Person
eo: Redaktu Personon

en: Edit Object Properties
eo: Redaktu objekto-ecojn

en: Make Active Person
eo: Igu la personon aktiva

en: Make Home Person
eo: Igu la personon hejmpersono

en: Problem changing the gender
eo: Problemo dum la ŝanĝo de la genro

en: Changing the gender caused problems with marriage information.
    Please check the person's marriages.
eo: La ŝanĝo de la genro kaŭzis problemojn kun la geedziĝinformoj.
    Bonvolu kontroli la geedziĝojn de la persono.

en: Cannot save person
eo: Ne eblas konservi personon

en: No data exists for this person. Please enter data or cancel the edit.
eo: Ne ekzistas datumoj por ĉi tiu persono. Enigu datumojn aŭ rezignu pri redaktado.

en: Cannot save person. ID already exists.
eo: Ne eblas konservi la personon. ID jam ekzistas.

en: Add Person (%s)
eo: Aldonu personon (%s)

en: Edit Person (%s)
eo: Redaktu personon (%s)

en: Unknown gender specified
eo: Nekonata genro specifita

en: The gender of the person is currently unknown. Usually, this is a mistake. Please specify the gender.
eo: La genro de la persono nun estas nekonata. Kutime temas pri eraro. Specifu la genron.

en: _Male
eo: _Viro

en: _Female
eo: _Virino

en: _Other
eo: _Alia

en: _Unknown
eo: _Nekonata

[ctx: manual]
en: Person_Reference_Editor
eo: Personreferenca_redaktilo

en: Person Reference Editor
eo: Personreferenca redaktilo

en: Person Reference
eo: Personreferenco

en: No person selected
eo: Neniu persono elektita

en: You must either select a person or Cancel the edit
eo: Oni devas aŭ elekti personon aŭ rezigni pri la redaktado

[ctx: manual]
en: Place_Editor_dialog
eo: Lokredaktila_dialogo

en: Place: %s
eo: Loko: %s

en: New Place
eo: Nova loko

en: Invalid latitude
    (syntax: 18°9'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)
eo: Nevalida latitudo
    (syntakso: 18°9'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)

en: Invalid longitude
    (syntax: 18°9'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)
eo: Nevalida longitudo
    (syntakso: 18°9'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)

en: Edit Place
eo: Redaktu lokon

en: Cannot save place. Name not entered.
eo: Ne eblas konservi la lokon. Nomo ne enigita.

en: You must enter a name before saving.
eo: Oni devas enigi nomon antaŭ ol konservi.

en: Cannot save place. ID already exists.
eo: Ne eblas konservi la lokon. ID jam ekzistas.

en: Add Place (%s)
eo: Aldonu lokon (%s)

en: Edit Place (%s)
eo: Redaktu lokon (%s)

en: Place Format Editor
eo: Loka formatoredaktilo

en: New
eo: Nova

[ctx: manual]
en: Place_Name_Editor_dialog
eo: Loknom-redaktila_dialogo

en: Place Name Editor
eo: Loknoma redaktilo

en: Invalid ISO code
eo: Nevalida ISOkodo

en: Cannot save place name
eo: Ne eblas konservi loknomon

en: The place name cannot be empty
eo: La loknomo ne povas esti malplena

en: Place Reference Editor
eo: Lokreferenca redaktilo

en: Modify Place
eo: Redaktu lokon

en: Add Place
eo: Aldonu lokon

en: Save Changes?
eo: Ĉu konservi la ŝanĝojn?

en: If you close without saving, the changes you have made will be lost
eo: Se vi fermas ne konservante, la ŝanĝoj de vi faritaj perdiĝos

en: Cannot save repository. ID already exists.
eo: Ne eblas konservi la deponejon. ID jam ekzistas.

en: Cannot save item. ID already exists.
eo: Ne eblas konservi la elementon. ID jam ekzistas.

en: Repository Reference Editor
eo: Deponejreferenca redaktilo

en: Repository: %s
eo: Deponejo: %s

en: New Repository
eo: Nova deponejo

en: Repo Reference Editor
eo: Deponejreferenca redaktilo

en: Modify Repository
eo: Modifu deponejon

en: Add Repository
eo: Aldonu deponejon

[ctx: manual]
en: New_Repository_dialog
eo: Novdeponeja_dialogo

en: Edit Repository
eo: Redaktu deponejon

en: Cannot save repository
eo: Ne eblas konservi deponejon

en: No data exists for this repository. Please enter data or cancel the edit.
eo: Ne ekzistas datumoj por ĉi tiu deponejo. Enigi datumojn aŭ rezignu pri redaktado.

en: Add Repository (%s)
eo: Aldonu deponejon (%s)

en: Edit Repository (%s)
eo: Redaktu deponejon (%s)

[ctx: manual]
en: New_Source_dialog
eo: Novfonta_dialogo

en: New Source
eo: Nova fonto

en: Edit Source
eo: Redaktu fonton

en: Cannot save source
eo: Ne eblas konservi fonton

en: No data exists for this source. Please enter data or cancel the edit.
eo: Ne ekzistas datumoj por ĉi tiu fonto. Enigu datumojn aŭ rezignu pri redaktado.

en: Cannot save source. ID already exists.
eo: Ne eblas konservi la fonton. ID jam ekzistas.

en: Add Source (%s)
eo: Aldonu fonton (%s)

en: Edit Source (%s)
eo: Redaktu fonton (%s)

[ctx: manual]
en: Tag_selection_dialog
eo: Etiked-elekta_dialogo

en: Tag selection
eo: Etiked-elekto

[ctx: manual]
en: Internet_Address_Editor
eo: Redaktilo_de_la_Interretaj_adresoj

en: Internet Address Editor
eo: Redaktilo de la Interretaj adresoj

[ctx: manual]
en: Add_Rule_dialog
eo: Aldonregula_dialogo

[ctx: manual]
en: Define_Filter_dialog
eo: Filtrildifina_dialogo

[ctx: manual]
en: Custom_Filters
eo: Propraj_filtriloj

en: Person Filters
eo: Propraj filtriloj

en: Family Filters
eo: Familifiltriloj

en: Event Filters
eo: Eventfiltrtiloj

en: Place Filters
eo: Lokfiltriloj

en: Source Filters
eo: Fontfiltriloj

en: Media Filters
eo: Aŭdvidaĵaj filtriloj

en: Repository Filters
eo: Deponejfiltriloj

en: Note Filters
eo: Notfiltriloj

en: Citation Filters
eo: Citaĵfiltrtiloj

en: equal to
eo: egala al

en: greater than
eo: pli granda ol

en: Not a valid ID
eo: Nevalida ID

en: Select...
eo: Elektu...

en: Select %s from a list
eo: Elektu %s el listo

en: Give or select a source ID, leave empty to find objects with no source.
eo: Donas aŭ elektas ID-fonton, lasu malplena por trovi objektojn sen fonto.

en: Family filter name:
eo: Familia filtrilnomo:

en: Include selected Gramps ID
eo: Inkluzivu elektitan Gramps-ID

en: Use exact case of letters
eo: Uzu ekzaktan usklecon de literoj

en: Regular-Expression matching:
eo: Regulesprima kongruo:

en: Use regular expression
eo: Uzu regulan esprimon

en: Also family events where person is spouse
eo: Ankaŭ la familiaj eventojn kie persono estas geedzo

en: Only include primary participants
eo: Inkluzivu nur ĉefajn partoprenantojn

en: degrees
eo: diplomoj

en: kilometers
eo: kilometroj

en: miles
eo: mejloj

en: Use regular expressions
eo: Uzu regulan esprimon

en: Interpret the contents of string fields as regular expressions:
    .	A decimal point will match any character.
    ?	A question mark will match zero or one occurences of the previous character or group.
    *	An asterisk will match zero or more occurences.
    +	A plus sign will match one or more occurences.
    ()	Use parentheses to group expressions.
    |	Specify alternatives using a vertical bar.
    ^	A caret will match the start of a line.
    $	A dollar sign will match the end of a line.
eo: Interpretu la entenon de tekstaj kampoj kiel regulajn esprimojn.
    .	Decimala punkto kongruos kun ĉiu ajn signo.
    ?	Demandosigno kongruos kun nulo aŭ unu aperaĵo de la antaŭa signo aŭ grupo.
    *	Steleto kongruos kun nulo aŭ pli da aperaĵoj.
    +	Plusa signo kongruos kun unu aŭ pli da aperaĵoj.
    ()	Uzu krampojn por grupigi esprimojn.
    |	Specifu alternativojn uzante vertikalan strekon.
    ^	Tajpmontrilo kongruos kun la komenco de linio.
    $	Dolara signo kongruos kun la fino de linio.

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

en: Rule Name
eo: Regulnomo

en: No rule selected
eo: Neniu regulo elektita

en: Define filter
eo: Difinu filtrilon

en: Add Rule
eo: Aldonu regulon

en: Edit Rule
eo: Redaktu regulon

en: Filter Test
eo: Filtrotesto

en: Comment
eo: Komento

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Custom Filter Editor
eo: Propra filtrilredaktilo

en: Delete Filter?
eo: Ĉu forigi filtrilon?

en: This filter is currently being used as the base for other filters. Deleting this filter will result in removing all other filters that depend on it.
eo: Ĉi tiu filtrilo aktuale estas uzata kiel bazo por aliaj filtriloj. Forigante ĉi tiun filtrilon oni forigos ankaŭ ĉiujn aliajn filtrilojn dependantajn de ĝi.

en: Delete Filter
eo: Forigu filtrilon

en: To select a person, use drag-and-drop or use the buttons
eo: Por elekti personon, uzu ŝovdemetan reĝimon aŭ uzu la butonojn

en: No person given, click button to select one
eo: Neniu persono enigita, alklaku la butonon por elekti unu

en: Edit person
eo: Redaktu personon

en: Select an existing person
eo: Elektu ekzistantan personon

en: Add a new person
eo: Aldonu novan personon

en: Remove person
eo: Forigu personon

en: To select a place, use drag-and-drop or use the buttons
eo: Por elekti lokon, uzu ŝovdemetan reĝimon aŭ uzu la butonojn

en: No place given, click button to select one
eo: Neniu loko enigita, alklaku la butonon por elekti unu

en: Edit place
eo: Redaktu lokon

en: Select an existing place
eo: Elektu ekzistantan lokon

en: Add a new place
eo: Aldonu novan lokon

en: Remove place
eo: Forigu lokon

en: To select a source, use drag-and-drop or use the buttons
eo: Por elekti fonton, uzu ŝovdemetan reĝimon aŭ uzu la butonojn

en: First add a source using the button
eo: Unue aldonu fonton per la butono

en: Edit source
eo: Redaktu fonton

en: Select an existing source
eo: Elektu ekzistantan fonton

en: Add a new source
eo: Aldonu novan fonton

en: Remove source
eo: Forigu fonton

en: To select a media object, use drag-and-drop or use the buttons
eo: Por elekti aŭdvidean objekton, uzu ŝovdemetan reĝimon aŭ uzu la butonojn

en: No image given, click button to select one
eo: Neniu bildo enigita, alklaku la butonon por elekti unu

en: Edit media object
eo: Redaktu aŭdvidean objekton

en: Select an existing media object
eo: Elektu ekzistantan aŭdvidean objekton

en: Add a new media object
eo: Aldonu aŭdvidean objekton

en: Remove media object
eo: Forigu aŭdvidean objekton

en: To select a note, use drag-and-drop or use the buttons
eo: Por elekti noton, uzu ŝovdemetan reĝimon aŭ uzu la butonojn

en: No note given, click button to select one
eo: Neniu noto enigita, alklaku la butonon por elekti unu

en: Select an existing note
eo: Elektu ekzistantan noton

en: Add a new note
eo: Aldonu novan noton

en: Remove note
eo: Forigu noton

en: _Find
eo: _Trovu

en: _Clear
eo: _Purigu

en: %s is
eo: %s estas

en: %s contains
eo: %s entenas

en: %s is not
eo: %s ne estas

en: %s does not contain
eo: %s ne entenas

en: Updating display...
eo: Aktualigas la vidigon...

en: Source:
eo: Fonto:

en: Publication
eo: Publikaĵo

en: Citation:
eo: Rotacio:

en: Volume/Page
eo: Volumo/Paĝo

[ctx: Citation: Minimum Confidence]
en: Min. Conf.
eo: Min. Konf.

en: Custom filter
eo: Propraj filtriloj

en: Participants
eo: Partoprenantoj

en: Relationship
eo: Parenceco

en: any
eo: ajna

en: Birth date
eo: Naskiĝdato

en: example: "%(msg1)s" or "%(msg2)s"
eo: ekzemplo: "%(msg1)s" aŭ "%(msg2)s"

en: Birth place
eo: Naskiĝloko

en: Death date
eo: Mortodato

en: Death place
eo: Mortoloko

en: Within
eo: En

en: This updates the view with the current filter parameters.
eo: Tio ĉi ĝisdatigas la vidon per la aktualaj filtroparametroj.

en: This resets the filter parameters to empty state.  The 'Find' button should be used to actually update the view to its defaults.
eo: Tio ĉi restaŭras la filtroparametrojn al la malplena stato.  La butonon 'Trovu' oni devus utiligi por ĝisdatigi la vidon al ĝiaj aktualaj defaŭltoj.

en: This opens a dialog to add a new custom filter based on the values given.
eo: Tio ĉi malfermas dialogujon por aldoni novan propran filtrilon bazitan sur la donitaj valoroj.

en: Reset
eo: Reŝargu

en: Elapsed time: %.2fs
eo: Pasinta tempo: %.2fs

en: You should select a place when using the 'Within' rule
eo: Oni devus elekti la lokon kiam oni uzas la regulon 'Ene de'

en: Supply at least one value
eo: Aldonu almenaŭ unu valoron

en: Created by Filter gramplet on {today}
eo: Kreita de la Filtrilo gramplet je {today}

en: Image
eo: Bildo

en: _Title:
eo: _Titolo:

en: Convert to a relative path
eo: Konvertu al relativa vojprefikso

en: Show all
eo: Montru ĉiujn

en: Loading items...
eo: Ŝargas elementojn...

en: _Delete
eo: _Forigu

en: Book _name:
eo: Libro_nomo:

en: Clear the book
eo: Malplenigu la libron

en: Save current set of configured selections
eo: Konservu la aktualan aron da konfiguritaj elektitaĵoj

en: Open previously created book
eo: Malfermu libron kreitan antaŭe

en: Manage previously created books
eo: Administru librojn kreitajn antaŭe

en: Add an item to the book
eo: Aldonu elementon al la libro

en: Remove currently selected item from the book
eo: Forigu la elektitan elementon el la libro

en: Move current selection one step up in the book
eo: Movu la elektitaĵon unu ŝtupon supren en la libro

en: Move current selection one step down in the book
eo: Movu la elektitaĵon unu ŝtupon malsupren en la libro

en: Configure currently selected item
eo: Agordu la elektitan elementon

en: Clear _All
eo: Purigu ĉiujn

en: Format _name:
eo: Formo_nomo:

en: Format _definition:
eo: Formodifino:

en: The following conventions are used:
    <tt>  <b>%f</b> - Given Name       <b>%F</b> - GIVEN NAME
      <b>%l</b> - Surname          <b>%L</b> - SURNAME
      <b>%t</b> - Title            <b>%T</b> - TITLE
      <b>%p</b> - Prefix           <b>%P</b> - PREFIX
      <b>%s</b> - Suffix           <b>%S</b> - SUFFIX
      <b>%c</b> - Call name        <b>%C</b> - CALL NAME
      <b>%y</b> - Patronymic       <b>%Y</b> - PATRONYMIC</tt>
eo: Oni uzas la sekvajn konvenciojn:
    <tt>  <b>%f</b> - Antaŭnomo     <b>%F</b> - ANTAŬNOMO
      <b>%l</b> - Familinomo <b>%L</b> - FAMILINOMO
      <b>%t</b> - Titolo            <b>%T</b> - TITOLO
      <b>%p</b> - Antaŭfamilinoma vorteto <b>%P</b> - ANTAŬFAMILINOMA VORTETO
      <b>%s</b> - Postnoma vorteto           <b>%S</b> - POSTANTAŬNOMA VORTETO
      <b>%c</b> - Voknomo        <b>%C</b> - VOKNOMO
      <b>%y</b> - Patronomo       <b>%Y</b> - PATRONOMO</tt>

en: Format definition details
eo: Formodifinaj detaloj

en: Example:
eo: Ekzemplo:

en: Revision comment - Gramps
eo: Revizia komento - Gramps

en: Version description
eo: Versia priskribo

en: Family Trees - Gramps
eo: Genealogiaj arboj - Gramps

en: _Close Window
eo: _Fermu fenestron

en: _Load Family Tree
eo: Ŝargu _genealogian arbon

en: _New
eo: _Nova

en: _Info
eo: _Informoj

en: _Rename
eo: _Alinomu

en: Close
eo: Fermu

en: Con_vert
eo: Kon_vertu

en: Re_pair
eo: R_iparu

en: Do not show this dialog again
eo: Ne montru plu ĉi tiun dialogon

en: _Remove Object
eo: Fo_rigu Objekton

en: Remove object and all references to it from the database
eo: Forigu la objekton kaj ĉiujn ĝiajn referencojn el la datumbazo

en: _Keep Reference
eo: _Konservu Referencon

en: Keep reference to the missing file
eo: Konservu la referencon al la mankanta dosiero

en: _Select File
eo: _Elektu dosieron

en: Select replacement for the missing file
eo: Elektu anstataŭaĵon por la mankanta dosiero

en: _Use this selection for all missing media files
eo: _Uzu ĉi tiun opcion por ĉiuj mankantaj aŭdvideaj dosieroj

en: If you check this button, all the missing media files will be automatically treated according to the currently selected option. No further dialogs will be presented for any missing media files.
eo: Se oni ŝaltas ĉi tiun butonono, ĉiuj mankantaj aŭdvidaĵaj dosieroj estos traktataj laŭ la aktuala elektita opcio. Ne plu aperos dialogoj por kiu ajn mankanta aŭdvidaĵa dosiero.

en: Cancel the rest of the operations
eo: Nuligu la restantajn operaciojn

en: _No
eo: _Ne

en: Do not apply the operation to this item
eo: Ne apliku la operacion al ĉi tiu elemento

en: _Yes
eo: _Jes

en: Apply the operation to this item
eo: Apliku la operacion al ĉi tiu elemento

en: _Use this answer for the rest of the items
eo: _Uzu ĉi tiun respondon por la ceteraj elementoj

en: If you check this button, your next answer will apply to the rest of the selected items
eo: Se vi ŝaltas ĉi tiun butonon, la venonta respondo estos aplikita al la restantaj elementoj

en: label
eo: etikedo

en: Close _without saving
eo: Fermu _ne konservante

en: _Save
eo: _Konservu

en: Do not ask again
eo: Ne demandu plu

en: Gramps Warnings
eo: Gramps-Avertoj

en: Accept changes and close window
eo: Akceptu ŝanĝojn kaj fermu la fenestron

en: _Date:
eo: _Dato:

en: St_reet:
eo: St_rato:

en: C_ity:
eo: _Urbo:

en: The town or city of the address
eo: La vilaĝo aŭ la urbo de la adreso

en: _State/County:
eo: _Ŝtato/distrikto:

en: _ZIP/Postal code:
eo: Poŝt_kodo:

en: Postal code
eo: Poŝtkodo

en: Cou_ntry:
eo: _Lando:

en: Phon_e:
eo: Tele_fono:

en: Phone number linked to the address.
eo: Telefonnumero ligita al la adreso.

en: The state or county of the address in case a mail address must contain this.
eo: La ŝtato aŭ provinco de la adreso, kaze ke poŝtadreso entenas ĝin.

en: Country of the address
eo: Lando de la adreso

en: Mail address. 
    
    Note: Use Residence Event for genealogical address data.
eo: Poŝta adreso. 
    
    Noto: uzu rezideventon por genealogiadresaj datumoj.

en: Privacy
eo: Privateco

en: Invoke date editor
eo: Envoku datredaktilon

en: Date at which the address is valid.
eo: Dato ĝis kiam la adreso validas.

en: _Locality:
eo: _Loko:

en: The locality of the address
eo: La loko de la adreso

en: _Attribute:
eo: _Atributo:

en: _Value:
eo: _Valoro:

en: The value of the attribute. Eg. 1.8, Sunny, or Blue eyes.
eo: La valoro de la atributo. Ekz. 1.8, Suna aŭ Bluaj okuloj.

en: The name of an attribute you want to use. For example: Height (for a person), Weather on this Day (for an event), ... 
    Use this to store snippets of information you collect and want to correctly link to sources. Attributes can be used for people, families, events and media.
     
    Note: several predefined attributes refer to values present in the GEDCOM standard.
eo: La nomo de la atributo kiun oni volas uzi. Ekzemple: Alto (per persono), Vetero tiun tagon (por evento), ... 
    Uzu ĝin por konservi pecojn de informoj kolektataj kaj kiujn oni volas poste ligi al fontoj. Atributojn oni povas uzi por personoj, familioj, ventoj kaj aŭdvidaĵoj.
     
    Noto: diversaj antaŭdifinitaj atributoj referencas al valoroj kiuj estas en la normo GEDCOM.

en: Relationship to _Mother:
eo: Parenceco al la patri_no:

en: Relationship to _Father:
eo: Parenceco al la _patro:

en: Name Child:
eo: Gefilonomo:

en: Open person editor of this child
eo: Malfermu personredaktilon de ĉi tiu gefilo

en: Edition
eo: Eldono

en: Specific location within the information referenced. For a published work, this could include the volume of a multi-volume work and the page number(s). For a periodical, it could include volume, issue, and page numbers. For a newspaper, it could include a column number and page number. For an unpublished source, this could be a sheet number, page number, frame number, etc. A census record might have a line number or dwelling and family numbers in addition to the page number.
eo: Specifa loko kun la referencita informo. Por eldonita verko, tio povus inkluzivi la volumon de plurvoluma verko kaj la paĝonumero(j)n. Por magazino, tio povus inkluzivi la volumon, la numeron kaj la paĝnumerojn. Por ĵurnalo, tio povus inkluzivi kolumnonumeron kaj paĝnumeron, ktp. Por neeldonita fonto, tio povus esti folinumero, paĝnumero, kadronumero, ktp. Popolnombrada rikordo povua havi lininumeron aŭ loĝejo aŭ familinumerojn aldone de paĝnumero.

en: _Volume/Page:
eo: _Volumo/paĝo:

en: Con_fidence:
eo: _Konfidenco:

en: The date of the entry in the source you are referencing, e.g. the date a house was visited during a census, or the date an entry was made in a birth log/registry.
eo: La dato kiam oni enigis la informon en la fonto referencata, ekz. la dato kiam oni vizitis domon dum popolnombrado, aŭ la dato kiam oni registris naskiĝon en oficiala naskiĝlibro.

en: Conveys the submitter's quantitative evaluation of the credibility of a piece of information, based upon its supporting evidence. It is not intended to eliminate the receiver's need to evaluate the evidence for themselves.
    -Very Low =Unreliable evidence or estimated data.
    -Low =Questionable reliability of evidence (interviews, census, oral genealogies, or potential for bias for example, an autobiography).
    -High =Secondary evidence, data officially recorded sometime after event.
    -Very High =Direct and primary evidence used, or by dominance of the evidence.
eo: Komunikas la kvantan takson de la transsendinto pri la fidindeco de parto de informo, bazita sur la graveco de la indico. Ĝi ne volas eviti al la ricevintoj kontroli mem la indicon.
    Tre malalta =Nefidindaj indico aŭ taksitaj datumoj.
    Malalta =Diskutebla fidindeco de indico (intervjuoj, popolnombrado, parolaj genealogioj aŭ ebla nerekta informo, ekz. membiografio).
    Alta =Duaranga indico, datumoj oficiale registritaj post la evento.
    Tre alta=Rekta kaj unuaranga indico aŭ kiu ne metas dubojn.

en: A unique ID to identify the citation
eo: Unika ID por identigi la citaĵon

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Calenda_r:
eo: Kalenda_roj:

en: Dua_l dated
eo: Duob_le datita

en: Old Style/New Style
eo: Malnova stilo/Nova stilo

en: Ne_w year begins:
eo: La no_va jaro komenciĝas:

en: Month-Day of first day of new year (e.g., "1-1", "3-1", "3-25")
eo: Monato-Tago de la unua tago de la nova jaro (ekz., "1-1", "3-1", "3-25")

en: Q_uality
eo: K_valito

en: _Type
eo: _Tipo

en: _Day
eo: Ta_go

en: _Month
eo: _Monato

en: _Year
eo: _Jaro

en: Second date
eo: Dua dato

en: D_ay
eo: T_ago

en: Mo_nth
eo: Mo_nato

en: Y_ear
eo: Ja_ro

en: Te_xt comment:
eo: Te_ksta komento:

en: Close window without changes
eo: Fermu la fenestron sen ŝanĝoj

en: _Event type:
eo: _Eventotipo:

en: Show Date Editor
eo: Montru datredaktilon

en: De_scription:
eo: Pr_iskribo:

en: Description of the event. Leave empty if you want to autogenerate this with the tool 'Extract Event Description'.
eo: Eventpriskribo. Oni lasu malplena se oni volas ke ĝi memgeneriĝu per la ilo "Ekstraktu eventpriskribon'.

en: _Place:
eo: _Loko:

en: Selector
eo: Elektilo

en: What type of event this is. Eg 'Burial', 'Graduation', ... .
eo: Kia evento estas tio. Ekz. 'Entombigo', 'Diplomiĝo', ... .

en: Date of the event. This can be an exact date, a range (from ... to, between, ...), or an inexact date (about, ...).
eo: Dato de la evento. Tio povas esti ekzakta dato, intervalo (de ... ĝis, inter, ...), aŭ neekzakta dato (ĉirkaŭ, ...).

en: A unique ID to identify the event
eo: Unika ID por identigi la eventon

en: Reference information
eo: Referencinformo

en: _Role:
eo: _Rolo:

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared event information will be reflected in the event itself, for all participants in the event.
eo: <b>Noto:</b> Ĉiuj modifoj en la kunhavigata eventinformo reflektiĝos en la evento mom, por ĉiuj partoprenantoj en la evento.

en: Shared information
eo: Kunhavigataj informoj

en: Abandon changes and close window
eo: Rezignu pri la ŝanĝoj kaj fermu la fenestron

en: Birth:
eo: Naskiĝo:

en: Father/partner1
eo: Patro/partnero1

en: Mother/partner2
eo: Patrino/partnero2

en: Indicates if the record is private
eo: Montras ĉu la rikordo estas privata

en: Relationship Information
eo: Parencecinformoj

en: A unique ID for the family
eo: Unika ID por la familio

en: _Type:
eo: _Tipo:

en: The relationship type, eg 'Married' or 'Unmarried'. Use Events for more details.
eo: La tipo de parenceco, ekz. 'edziĝinta! aŭ 'needziĝinta'. Uzu Eventoj por kromaj detaloj.

en: _Tags:
eo: _Etikedoj:

en: Edit the tag list
eo: Redaktu la etikedoliston

en: Ordinance:
eo: Ceremonio:

en: LDS _Temple:
eo: Mor_mona templo:

en: _Family:
eo: _Familio:

en: Select Family
eo: Elektu familion

en: _Status:
eo: _Stato:

en: Gramps item:
eo: Gramps-elemento:

en: Internet Address:
eo: Interretadreso:

en: _Link Type:
eo: _Ligiltipo:

en: The town or city where the place is.
eo: La vilaĝo aŭ la urbo kie estas la loko.

en: S_treet:
eo: S_trato:

en: Ch_urch parish:
eo: _Paroko:

en: Lowest clergical division of this place. Typically used for church sources that only mention the parish.
eo: Plej malalta eklezia lokdivido. Tipe uzata por preĝejaj fontoj kiuj mencias nur la parokon.

en: Co_unty:
eo: Pro_vinco:

en: Third level of place division. Eg., in the USA a county.
eo: Trianivela lokdivido. Ekz., en Usono kantono.

en: _State:
eo: _Ŝtato:

en: Second level of place division, eg., in the USA a state, in Germany a Bundesland.
eo: Duanivela lokdivido Ekz., en Usono ŝtato, en Germanio federacia Ŝtato.

en: The country where the place is.
eo: La lando kie estas la loko.

en: Lowest level of a place division: eg the street name.
eo: Plej malaltnivela lokdivido: ekz. la stratnomo.

en: A district within, or a settlement near to, a town or city.
eo: Distrikto en, aŭ setlejo apud, vilaĝo aŭ urbo.

en: _Path:
eo: _Vojo:

en: Image preview
eo: Bild-antaŭrigardo

en: Path of the media object on your computer.
    Gramps does not store the media internally, it only stores the path! Set the 'Relative Path' in the Preferences to avoid retyping the common base directory where all your media is stored. The 'Media Manager' tool can help managing paths of a collection of media objects.
eo: Vojo de la aŭdvidea objekto en la komputilo.
    Gramps ne enmemorigas la aŭdvidaĵojn interne, enmemorigas nur la vojon! Agordu la 'Relativan vojon' en la Preferoj por eviti retajpi la komunan bazan dosierujon kie estas enmemorigitaj la aŭdvidaĵoj. La aŭdvidaĵa administrilo povas helpi adiministri la vojojn de kolekto de aŭdvideaj objektoj.

en: Descriptive title for this media object.
eo: Priskriba titolo por ĉi tiu aŭdvidea objekto.

en: Open File Browser to select a media file on your computer.
eo: Malfermu foliumilo por elekti aŭdvidean dosieron en via komputilo.

en: Folder
eo: Dosierujo

en: A unique ID to identify the Media object.
eo: Unika ID por identigi la aŭdvidean objekton.

en: A date associated with the media, eg., for a picture the date it is taken.
eo: Dato asociita kun la aŭdvidaĵo, ekz., por bildo la dato kiam estis farita.

en: _Corner 2:  X
eo: An_gulo 2:  X

en: If media is an image, select the specific part of the image you want to reference.
    You can use the mouse on the picture to select a region, or use these spinbuttons to set the top left, and bottom right corner of the referenced region. Point (0,0) is the top left corner of the picture, and (100,100) the bottom right corner.
eo: Se la aŭdvidaĵo estas bildo, elektu la specifan parton de la bildo, kiun oni volas referenci.
    Oni povas uzi la muson sur la bildo por elekti regionon, aŭ uzi ĉi tiujn rulbutonojn por agordi la maldekstran supron, kaj la dekstran malsupran angulojn de la referencita regiono. Punto (0,0) estas la angulo plej alta dekstre de bildo, kaj (100,100) la angulo plej malalta dekstre.

en: Referenced region of the image media object.
    Select a region with clicking and holding the mouse button on the top left corner of the region you want, dragging the mouse to the bottom right corner of the region, and then releasing the mouse button.
eo: Referencita regiono de la aŭdvidea bildobjekto.
    Elektu regionon alklakante kaj tenante la musbutonon en la supra-maldekstra angulo de la regiono celata, trenu la muson al la malsupra-dekstra angulo de la regiono, kaj tiam liberigu la musbutonon.

en: _Corner 1:  X
eo: An_gulo 1:  X

en: If media is an image, select the specific part of the image you want to reference.
    You can use the mouse on the picture to select a region, or use these spinbuttons to set the top left, and bottom right corner of the referenced region. Point (0,0) is the top left corner of the picture, and (100,100) the bottom right corner.
eo: Se la aŭdvidaĵo estas bildo, elektu la specifan parton de la bildo, kiun oni volas referenci.
    Oni povas uzi la muson sur la bildo por elekti regionon, aŭ uzi ĉi tiujn rulbutonojn por agordi la maldekstran supran, kaj la dekstran malsupran angulojn de la referencita regiono. Punto (0,0) estas la angulo plej alta dekstre de bildo, kaj (100,100) la angulo plej malalta dekstre.

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared media object information will be reflected in the media object itself.
eo: <b>Noto:</b> Ĉiuj modifoj en la kunhavigataj aŭdvideobjektaj informoj reflektiĝos en la aŭdvidea objekto mem.

en: Double click image to view in an external viewer
eo: Alklaku duoble la bildon por rigardi en ekstera vidigilo

en: Type of media object as indicated by the computer, eg Image, Video, ...
eo: Tipo de aŭdvidea objekto kiel montrita de komputilo, ekz. Bildo, Filmo, ...

en: Select a file
eo: Elektu dosieron

en: Shared Information
eo: Kunhavigataj Informoj

en: An identification of what type of Name this is, eg. Birth Name, Married Name.
eo: Identigo de tio, kia Nomo ĝi estas, ekz. Naskiĝnomo, Postgeedziĝa nomo.

en: _Given:
eo: A_ntaŭnomo:

en: T_itle:
eo: T_itolo:

en: Suffi_x:
eo: Sufi_kso:

en: C_all Name:
eo: Vo_knomo:

en: The person's given names
eo: La antaŭnomoj de la persono

en: _Nick Name:
eo: _Neformala nomo:

en: Part of the Given name that is the normally used name. If background is red, call name is not part of Given name and will not be printed underlined in some reports.
eo: Parto de la antaŭnomo kiu estas kutime uzata kiel nomo. Se la fono estas ruĝa, la voknomo ne estas parto de la antaŭnomo kaj ne estos substreke printita en kelkaj raportoj.

en: A title used to refer to the person, such as 'Dr.' or 'Rev.'
eo: Titolo uzata por sin adresi al la persono, kiel 'D-ro' aŭ 'Inĝ.'

en: An optional suffix to the name, such as "Jr." or "III"
eo: Nedeviga vorteto post la nomo, kiel "Jr." aŭ "III"

en: A descriptive name given in place of or in addition to the official given name.
eo: Priksriba nomo donita anstataŭ aŭ aldone al la oficiala antaŭnomo.

en: Given Name(s)
eo: Antaŭnomo(j)

en: _Family Nick Name:
eo: Familia kromnomo:

en: A non official name given to a family to distinguish them of people with the same family name. Often referred to as eg. Farm name.
eo: Neoficiala nomo donita al familio por distigni ili de homoj kun la sama familia nomo. Ofte rilataj al ekz. Farmonomo.

en: Family Names
eo: Familinomoj

en: G_roup as:
eo: Grupigu kiel:

en: _Sort as:
eo: Or_digu kiel:

en: _Display as:
eo: _Montru kiel:

en: People are displayed according to the name format given in the Preferences (the default).
    Here you can make sure this person is displayed according to a custom name format (extra formats can be set in the Preferences).
eo: La personoj estas montritaj laŭ la nomformo donita en la Preferoj (defaŭlta).
    Ĉi tie oni povas certigi ke ĉi tiu persono estas montrita laŭ propra nomformo (kromajn formojn oni povas agordi en la Preferoj).

en: Dat_e:
eo: Dat_o:

en: People are sorted according to the name format given in the Preferences (the default).
    Here you can make sure this person is sorted according to a custom name format (extra formats can be set in the Preferences).
eo: La personoj estas ordigitaj laŭ la nomformo donita en la Preferoj (defaŭlta).
    Ĉi tie oni povas certigi ke ĉi tiu persono estas ordigita laŭ propra nomformo (kromajn formojn oni povas agordi en la Preferoj).

en: The Person Tree view groups people under the primary surname. You can override this by setting here a group value. 
    You will be asked if you want to group this person only, or all people with this specific primary surname.
eo: La Person-arbvido grupigas personojn sub la ĉefa familinomo. Oni povas superi tion agordante ĉi tie grupvaloron.
    Oni estos pridemanditaj ĉu oni volas grupigi nur ĉi tiun personon aŭ ĉiujn la ĉi tiu specifa ĉefa familinomo.

en: O_verride
eo: Tran_spasu

en: A Date associated with this name. Eg. for a Married Name, date the name is first used or marriage date.
eo: Dato asociita kun ĉi tiu nomo. Ekz. por postgeedziĝa nomo, la dato kiam la nomo estis uzita la unuan fojon aŭ la geedziĝa dato.

en: Styled Text Editor
eo: Stil-redaktilo

en: A type to classify the note.
eo: Tipo por klasifiki la noton.

en: A unique ID to identify the note.
eo: Unika ID por identigi la noton.

en: _Preformatted
eo: Antaŭ_formatita

en: When active the whitespace in your note will be respected in reports. Use this to add formatting layout with spaces, eg a table. 
    When not checked, notes are automatically cleaned in the reports, which will improve the report layout.
    Use monospace font to keep preformatting.
eo: Kiam aktiva la blanka spaco en la noto estos respektita en la raportoj. Oni uzu tion por aldoni formatitan aspektopn kun spacoj, ekz. tabulo.
    Kiam ne markita, la notoj estas aŭtomate purigitaj en la raportoj, tiel ke estu plibonigita la raport-aspekto.
    Uzu egallarĝa tiparon por konservi la antaŭformatadon.

en: C_all:
eo: Vok_nomo:

en: _Nick:
eo: _neformala nomo:

en: Click on a table cell to edit.
eo: Alklaku tabelĉelon por redakti.

en: Use Multiple Surnames
    Indicate that the surname consists of different parts. Every surname has its own prefix and a possible connector to the next surname. Eg., the surname Ramón y Cajal can be stored as Ramón, which is inherited from the father, the connector y, and Cajal, which is inherited from the mother.
eo: Uzu pluroblajn familinomojn
    Indikas ke la familinomoj konsistas el diversaj partoj. Ĉiu familinomo havas sian propran antaufamilinoman vorteton kaj eblan kunligilon lun la lasta familinomo. Ekz., la familinomo Ramón y Cajal povas esti konservita kiel Ramón, heredita de la patro, la kunligilo y, kaj Cajal, heredita de la patrino.

en: Set person as private data
eo: Agordu la personon kiel privata

en: _Surname:
eo: _Familinomo:

en: An optional prefix for the family that is not used in sorting, such as "de" or "van".
eo: Nedeviga vorteto antaŭ la familinomo ne uzota en la alfabetordigo, kiel "de" aŭ" van".

en: Part of a person's name indicating the family to which the person belongs
eo: Parto el la personnomo montranta la familion al kiu la persono apartenas

en: Go to Name Editor to add more information about this name
eo: Iru al nomredaktilo kaj aldonu kroman informojn pri ĉi tiu nomo

en: O_rigin:
eo: O_rigino:

en: The origin of this family name for this family, eg 'Inherited' or 'Patronymic'.
eo: La origino de ĉi tiu familinomo por ĉi tiu familio, ekz. 'Herdita' aŭ 'Patronoma'.

en: G_ender:
eo: Sek_so:

en: A unique ID for the person.
eo: Unika ID por la persono.

en: _Person:
eo: _Persono:

en: _Association:
eo: _Asocio:

en: Description of the association, eg. Godfather, Friend, ...
    
    Note: Use Events instead for relations connected to specific time frames or occasions. Events can be shared between people, each indicating their role in the event.
eo: Priskribo de la asocio, ekz. Baptopatro, Amiko, ...
    
    Noto: Uzu Eventoj anstataŭe,por rilatoj konektitaj al specifaj tempoperiodoj aŭ okazoj. Eventoj povas eksti kunhavigataj inter personoj, ĉiu indikanta propran rolon en la evento.

en: Use the select button to choose a person that has an association to the edited person.
eo: Uzu la elektobutonon por elekti personon kiu havas asocion kun la redaktata persono.

en: Select a person that has an association to the edited person.
eo: Elektu personon kiu havas asocion kun la redaktata persono.

en: Either use the two fields below to enter coordinates (latitude and longitude),
eo: Uzu aŭ la du ĉi-malsuprajn kampojn por enmeti la koordinatojn (latitudo kaj longitudo),

en: L_atitude:
eo: L_atitudo:

en: _Longitude:
eo: _Longitudo:

en: Full title of this place.
eo: Kompleta titolo de ĉi tiu loko.

en: Latitude (position above the Equator) of the place in decimal or degree notation.
    Eg, valid values are 12.0154, 50°52′21.92″N, N50°52′21.92″ or 50:52:21.92
    You can set these values via the Geography View by searching the place, or via a map service in the place view.
eo: Latitudo (pozicio super la Ekvatoro) de la loko en decimala aŭ grada notacioj.
    Ekz., validaj valoroj estas 12.0154, 50°52′21.92″N, N50°52′21.92″ aŭ 50:52:21.92
    Oni povas agordi ĉi tiujn valorojn per Geografia Vido serĉante la lokon aŭ per mapservo en la lokvido.

en: Longitude (position relative to the Prime, or Greenwich, Meridian) of the place in decimal or degree notation.
    Eg, valid values are -124.3647, 124°52′21.92″E, E124°52′21.92″ or 124:52:21.92
    You can set these values via the Geography View by searching the place, or via a map service in the place view.
eo: Longitudo (pozicio relativa al la unua, aŭ Grenviĉa, meridiano) de la loko en decimala aŭ grada notacioj.
    Ekz., validaj valoroj estas -124.3647, 124°52′21.92″E, E124°52′21.92″ aŭ 124:52:21.92
    Oni povas agordi ĉi tiujn valorojn per Geografia Vido serĉante la lokon aŭ per mapservo en la lokvido.

en: or use copy/paste from your favorite map provider (format : latitude,longitude) in the following field:
eo: aŭ kopiu/algluu el via preferata map-provizanto (formato: latitudo, longitudo) en la sekva kampo:

en: Field used to paste info from a web page like Google, OpenStreetMap...
eo: Kampo uzata por alglui informojn el retejo kiel Google, Openstreetmap ...

en: A unique ID to identify the place
eo: Unika ID por identigi la lokon

en: Code associated with this place. Eg Country Code or Postal Code.
eo: Kodo asociita al ĉi tiu loko. Ekz. Landa kodo aŭ Poŝtkodo.

en: What type of place this is. Eg 'Country', 'City', ...
eo: Kiu tipo de loko ĝi estas. Ekz. 'Lando', 'Urbo', ...

en: The name of this place.
eo: La nomo de ĉi tiu loko.

en: Invoke place name editor.
eo: Envoku loknoman redaktilon.

en: Levels:
eo: Niveloj:

en: Street format:
eo: Stratoformato:

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Reverse display order
eo: Inversigu la vidigoordon

en: Number Street
eo: Numerostrato

en: Street Number
eo: Stratonumero

en: Date range in which the name is valid.
eo: Datintervalo por kiu la nomo estas valida.

en: The name of the place.
eo: La nomo de la loko.

en: Language in which the name is written. Valid values are two character ISO codes. For example:  en, fr, de, nl ...
eo: En kiu lingvo estas skribita la nomo. Validaj valoroj estas la dusigna ISO-kodo. Ekzemple: en, fr, it, eo ...

en: <b>Note:</b> Any changes in the enclosing place information will be reflected in the place itself, for places that it encloses.
eo: <b>Noto:</b> Ĉiuj modifoj en la informoj de la entenanta loko reflektiĝos en la loko mem, por la lokoj kiujn ĝi entenas.

en: _Media Type:
eo: _Aŭdvidaĵa tipo:

en: Call n_umber:
eo: Telefon_umero:

en: On what type of media this source is available in the repository.
eo: Sur kiu tipo de audvidaĵo ĉi tiu fonto estas disponebla en la deponejo.

en: Id number of the source in the repository.
eo: Id-numero de la fonto en la deponejo.

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: Name of the repository (where sources are stored).
eo: Nomo de la deponejo (kie estas staplitaj la fontoj).

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared repository information will be reflected in the repository itself, for all items that reference the repository.
eo: <b>Noto:</b> Ĉiuj modifoj en la kunhavigataj deponejaj informoj reflektiĝos en la deponejo mem, por ĉiuj elementoj referencantaj al la deponejo.

en: A unique ID to identify the repository.
eo: Unika ID por identigi la deponejon.

en: Type of repository, eg., 'Library', 'Album', ...
eo: Tipo de deponejo, ekz. 'Biblioteko', 'Albumo', ...

en: _Author:
eo: _Aŭtoro:

en: Title of the source.
eo: Titolo de la fonto.

en: Authors of the source.
eo: Aŭtoroj de la fonto.

en: Publication Information, such as city and year of publication, name of publisher, ...
eo: Informoj pri la publikaĵo, kiel urbo kaj jaro de publikigo, nome de la eldoninto, ...

en: Provide a short title used for sorting, filing, and retrieving source records.
eo: Enmetu mallongan didaskalion por ordigo, arkivigo kaj respuro de fontrikordoj.

en: A_bbreviation:
eo: Mall_ongigo:

en: A unique ID to identify the source
eo: Unika ID por identigi la fonton

en: _Web address:
eo: _Retadreso:

en: _Description:
eo: _Priskribo:

en: Type of internet address, eg. E-mail, Web Page, ...
eo: Tipo de interretadreso, ekz. retpoŝto, retpaĝo, ...

en: The internet address as needed to navigate to it, eg. http://gramps-project.org
eo: Interretadreso necesas por navigi al ĝi, ekz. http://gramps-project.org

en: Open the web address in the default browser.
eo: Malfermu la retadreson en la defaŭlta navigilo.

en: A descriptive caption of the Internet location you are storing.
eo: Priskriba didaskalio de la interretejo kiun vi staplas.

en: Drag to move; click to detach
eo: Trenu por movi; alklaku por malligi

en: Config
eo: Agordaro

en: Detach
eo: Malligu

en: Click to expand/collapse
eo: Alklaku por etendi/maletendi

en: Click to delete gramplet from view
eo: Alklaku por forigi gramplet el la vido

en: Delete
eo: Forigu

en: Select the citation that will provide the
    primary data for the merged citation.
eo: Elektu la citaĵon kiu liveros la
    ĉefajn datumojn por la kunfandota citaĵo.

en: Source 1
eo: Fonto 1

en: Source 2
eo: Fonto 2

en: Gramps ID:
eo: Gramps-ID:

en: Notes, media objects and data-items of both citations will be combined.
eo: Notoj, aŭdvideaj objektoj kaj datumelementoj de ambaŭ citaĵoj estos kombinitaj.

en: Detailed Selection
eo: Detalita elekto

en: Merge and _edit
eo: Kunfandu kaj r_edaktu

en: _Merge and close
eo: _Kunfandu kaj fermu

en: Select
eo: Elektu

en: Select the person that will provide the primary data for the merged person.
eo: Elektu la personon kiu liveros la ĉefajn datumojn por la kunfandota persono.

en: Title selection
eo: Titol-elekto

en: Place 1
eo: Loko 1

en: Place 2
eo: Loko 2

en: Select the event that will provide the
    primary data for the merged event.
eo: Elektu la eventon kiu liveros la
    ĉefajn datumojn por la kunfandota evento.

en: Event 1
eo: Evento 1

en: Event 2
eo: Evento 2

en: Attributes, notes, sources and media objects of both events will be combined.
eo: Atributoj, notoj, fontoj kaj aŭdvideaj objektoj de ambaŭ eventoj estos kombinitaj.

en: Select the family that will provide the
    primary data for the merged family.
eo: Elektu la familion kiu liveros la
    ĉefajn datumojn por la kunfandota familio.

en: Father:
eo: Patro:

en: Mother:
eo: Patrino:

en: Relationship:
eo: Parenceco:

en: Family 1
eo: Familio 1

en: Family 2
eo: Familio 2

en: Events, lds_ord, media objects, attributes, notes, sources and tags of both families will be combined.
eo: Eventoj, EJKSLT-ceremonoioj, aŭdvideaj objektoj, atributoj, notoj, fontoj kaj etikedoj de ambaŭ familioj estos kombinitaj.

en: Select the object that will provide the
    primary data for the merged object.
eo: Elektu la objekton kiu liveros la
    ĉefajn datumojn por la kunfandota objekto.

en: Object 1
eo: Objekto 1

en: Object 2
eo: Objekto 2

en: Attributes, sources, notes and tags of both objects will be combined.
eo: Atributoj, fontoj, notoj kaj etikedoj de ambaŭ objektoj estos kombinitaj.

en: Select the note that will provide the
    primary data for the merged note.
eo: Elektu la noton kiu liveros la
    ĉefajn datumojn por la kunfandota noto.

en: Note 1
eo: Noto 1

en: Note 2
eo: Noto 2

en: Format:
eo: Formo:

en: Select the person that will provide the
    primary data for the merged person.
eo: Elektu la personon kiu liveros la
    ĉefajn datumojn por la kunfandota persono.

en: Person 1
eo: Persono 1

en: Person 2
eo: Persono 2

en: Gender:
eo: Genro:

en: Events, media objects, addresses, attributes, urls, notes, sources and tags of both persons will be combined.
eo: Eventoj, aŭdvideaj objektoj, atributoj, URL'oj, notoj, fontoj kaj etikedoj de ambaŭ peronoj estos kombinitaj.

en: Context Information
eo: Kuntekstaj informoj

en: Select the place that will provide the
    primary data for the merged place.
eo: Elektu la lokon kiu liveros la
    ĉefajn datumojn por la kunfandota loko.

en: Alternative names, sources, urls, media objects and notes of both places will be combined.
eo: Alternativaj nomoj, fontoj, URL'oj, aŭdvideaj objektoj kaj notoj de ambaŭ lokoj estos kombinitaj.

en: Select the repository that will provide the
    primary data for the merged repository.
eo: Elektu la deponejon kiu liveros la
    ĉefajn datumojn por la kunfandota deponejo.

en: Repository 1
eo: Deponejo 1

en: Repository 2
eo: Deponejo 2

en: Addresses, urls and notes of both repositories will be combined.
eo: Adresoj, URL'oj kaj notoj de ambaŭ deponejoj estos kombinitaj.

en: Select the source that will provide the
    primary data for the merged source.
eo: Elektu la fonton kiu liveros la
    ĉefajn datumojn por la kunfandota fonto.

en: Notes, media objects, data-items and repository references of both sources will be combined.
eo: Notoj, aŭdvideaj objektoj, datumelementoj kaj deponejaj referencoj de ambaŭ fontoj estos kombinitaj.

en: Paper Settings
eo: Paper-opcioj

en: Paper format
eo: Paperformato

en: Size:
eo: Grando:

en: _Width:
eo: _Larĝo:

en: _Height:
eo: _Alto:

en: Orientation:
eo: Rotacio:

en: Margins
eo: Margenoj

en: _Left:
eo: Malde_kstra:

en: _Right:
eo: _Dekstra:

en: _Top:
eo: _Supra:

en: _Bottom:
eo: _Malsupra:

en: Metric
eo: Metra

en: _Wiki
eo: _Vikio

en: Perform selected action
eo: Faru la elektitan agon

en: Run
eo: Plenumu

en: Select a report from those available on the left.
eo: Elektu raporton el tiuj disponeblaj maldekstre.

en: Status:
eo: Stato:

en: Author's email:
eo: Retpoŝto de la aŭtoro:

en: Parent relationships
eo: Gepatraj parencecoj

en: Arrow top
eo: Sago supren

en: Move parent up
eo: Movu gepatron supren

en: Arrow bottom
eo: Sago suben

en: Move parent down
eo: Movu gepatron malsupren

en: Family relationships
eo: Familiaj parencecoj

en: Move family up
eo: Movu familion supren

en: Move family down
eo: Movu familion suben

en: Add a new filter
eo: Aldonu novan filtrilon

en: Edit the selected filter
eo: Redaktu la elektitan filtrilon

en: Clone the selected filter
eo: Klonu la elektitan filtrilon

en: Test the selected filter
eo: Testu la elektitan filtrilon

en: Delete the selected filter
eo: Forigu la elektitan filtrilon

en: Note: changes take effect only after this window is closed
eo: Noto: la modifoj efektiviĝos nur post la fermo de ĉi tiu fenestro

en: All rules must apply
eo: Apliku ĉiujn regulojn

en: At least one rule must apply
eo: Apliku almenaŭ unu regulon

en: Exactly one rule must apply
eo: Apliku ekzakte unu regulon

en: Add another rule to the filter
eo: Aldonu alian regulon por la filtrilo

en: Edit the selected rule
eo: Redaktu la elektitan regulon

en: Delete the selected rule
eo: Forigu la elektitan regulon

en: Options
eo: Opcioj

en: Rule list
eo: Regularo

en: Definition
eo: Difino

en: Co_mment:
eo: Ko_mento:

en: Return values that do no_t match the filter rules
eo: _Liveru la valorojn ne kongruantajn kun la filtrilreguloj

en: Selected Rule
eo: Elektita regulo

en: Style sheet n_ame:
eo: Stilfolia nomo:

en: Style name
eo: Stil_nomo

en: Type face
eo: Tipara fasono

en: _Roman (Times, serif)
eo: _Roma (Times, serif)

en: Size
eo: Grando

en: _Bold
eo: _Grasa

en: _Italic
eo: _Kursiva

en: _Underline
eo: _Substrekita

en: Font options
eo: Tipar-opcioj

en: Alignment
eo: Ĝisrandigo

en: Background color
eo: Fonkoloro

en: First li_ne:
eo: Unua li_nio:

en: R_ight:
eo: D_ekstra:

en: L_eft:
eo: Ma_ldekstra:

en: Spacing
eo: Interspaco

en: Abo_ve:
eo: Su_per:

en: Belo_w:
eo: Su_b:

en: Borders
eo: Randoj

en: _Padding:
eo: Interna s_paco:

en: Indentation
eo: Deŝovo

en: _Left
eo: Malde_kstra

en: _Right
eo: _Dekstra

en: J_ustify
eo: _Alkadrigita

en: Cen_ter
eo: Cen_tra

en: Le_ft
eo: Mal_dekstra

en: Righ_t
eo: Dek_stra

en: _Top
eo: _Supra

en: _Bottom
eo: _Malsupra

en: Paragraph options
eo: Alineaj opcioj

en: Width
eo: Larĝo

en: Column widths
eo: Kolumnaj larĝoj

en: Table options
eo: Tabelaj opcioj

en: Padding:
eo: Ŝtopado:

en: Left
eo: Maldekstra

en: Right
eo: Dekstra

en: Cell options
eo: Ĉel-opcioj

en: Line
eo: Linio

en: Style:
eo: Stilo:

en: Width:
eo: Larĝo:

en: Line:
eo: Linio:

en: Fill:
eo: Plenigo:

en: Shadow
eo: Ombro

en: Spacing:
eo: Interspaco:

en: Draw shadow
eo: Desegna ombro

en: Draw options
eo: Desegnaj opcioj

en: Add a new style
eo: Aldonu novan stilon

en: Edit the selected style
eo: Redaktu la elektitan stilon

en: Delete the selected style
eo: Forigu la elektitan stilon

en: _Display on startup
eo: Mon_tru ĉe la startigo

en: _Forward
eo: _Antaŭen

en: Install Selected _Addons
eo: Instalu la elektitajn helpprogramojn

en: Available Gramps Updates for Addons
eo: Disponeblaj Gramps-ĝistadigoj por helpprogramoj

en: Gramps comes with a core set of plugins which provide all of the necessary features. However, you can extend this functionality with additional Addons. These addons provide reports, listings, views, gramplets, and more. Here you can select among the available extra addons, they will be retrieved from the internet off of the Gramps website, and installed locally on your computer. If you close this dialog now, you can install addons later from the menu under Edit -> Addon Manager.
eo: Gramps liveras aron de kromprogramoj kiuj provizas ĉiujn necesajn trajtojn. Tamen oni povas etendi ĉi tiujn funkciojn per kromaj Helpprogramoj. Ĉi tiuj helpprogramoj provizas raportojn, listigojn, vidojn, gramplet'ojn kaj tiel plu. Ĉi tie oni povas elekti inter la disponeblaj kromaj helpprogramoj. Ili estos elŝutitaj de la Retejo de Gramps, kaj instalitaj loke en la komputilon. Se oni fermas ĉi tiun dialogon nun, oni povos instali la helpprogramojn poste el la menuo sub Redaktu -> Helpprograma Administrilo.

en: _Select All
eo: _Elektu ĉiujn

en: Select _None
eo: Elektu _neniun

en: Books...
eo: Libroj...

en: Configure the active view
eo: Agordu la aktivan vidon

en: Connect to a recent database
eo: Konektu al lastatempa datumbazo

en: F_ull Screen
eo: T_utekrana

en: Gramps _Home Page
eo: GRAMPS-_hejmpaĝo

en: Gramps _Mailing Lists
eo: GRAMPS-_dissendolistoj

en: Make Backup...
eo: Faru sekurkopion...

en: Manage databases
eo: Administru datumbazojn

en: Open _Recent
eo: Malfermu _lastatempan

en: Tip of the Day
eo: Tagsugesto

en: Undo History
eo: Malfara Historio

en: _Abandon Changes and Quit
eo: Rezignu pri la ŝ_anĝoj kaj fermu

en: _About
eo: _Pri

en: _Addon Manager...
eo: _Helpprograma Administrilo...

en: _Bookmarks
eo: L_egosignoj

en: _Configure...
eo: A_gordu...

en: _Export...
eo: _Eksportu...

en: _Extra Reports/Tools
eo: _Kromaj raportoj/Iloj

en: _FAQ
eo: O_ftaj Demandoj

en: _Family Trees
eo: _Genealogiaj arboj

en: _Go
eo: _Iru

en: _Import...
eo: _Importu...

en: _Key Bindings
eo: _Klav-asocioj

en: _Manage Family Trees...
eo: Ad_ministru genealogiajn arbojn...

en: _Navigator
eo: _Navigilo

en: _Plugin Manager
eo: _Kromprograma administranto

en: _Preferences...
eo: A_gordoj...

en: _Quit
eo: _Finu

en: _Report a Bug
eo: _Raportu cimon

en: _Reports
eo: _Raportoj

en: _Toolbar
eo: _Ilbreto

en: _Tools
eo: _Iloj

en: _User Manual
eo: Manlibro de _uzanto

en: _View
eo: _Montru

en: _Windows
eo: _Fenestroj

en: Your version of gi (gnome-introspection) seems to be too old. You need a version which has the function 'require_version' to start Gramps
eo: La versio de gi (gnome-instrospection) ŝajnas tro malnova. Necesas versio kiu havas la funkcion 'require_version' por startigi Gramps

en: Your pygobject version does not meet the requirements.
    At least pygobject %(major)d.%(feature)d.%(minor)d is needed to start Gramps with a GUI.
    
    Gramps will terminate now.
eo: La versio de pygobject ne kontentigas la postulojn.
    Por startigi Gramps kun grafika interfaco necesas minimume pygobject %(major)d.%(feature)d.%(minor)d.
    
    Gramps ĉesos funkcii nun.

en: Gdk, Gtk, Pango or PangoCairo typelib not installed.
    Install Gnome Introspection, and pygobject version 3.12 or later.
    Then install introspection data for Gdk, Gtk, Pango and PangoCairo
    
    Gramps will terminate now.
eo: Gdk, Gtk Pango aŭ PangoCairo typelib ne instalitaj.
    Instalu Gnome Introspection, kaj pygobject version 3.12 aŭ postan.
    Instalu tiam la datumojn introspection por Gdk, Gtk, Pango kaj PangoCairo
    
    Gramps ĉesos funkcii nun.

en: Your Gtk version does not meet the requirements.
    At least %(major)d.%(minor)d is needed to start Gramps with a GUI.
    
    Gramps will terminate now.
eo: La versio de Gtk ne kontentigas la postulojn.
    Por startigi Gramps kun grafika interfaco necesas minimume %(major)d.%(minor)d.
    
    Gramps ĉesos funkcii nun.

en: 
    cairo python support not installed. Install cairo for your version of python
    
    Gramps will terminate now.
eo: 
    cairo python support ne instalita. Instalu cairo por via versio de python
    
    Gramps ĉesos funkcii nun.

en: Gramps detected an incomplete GTK installation
eo: Gramps detektis nekompletan GTK-instalon

en: GTK translations for the current language (%(language)s) are missing.
    %(bold_start)sGramps%(bold_end)s will proceed nevertheless.
    The GUI will likely be broken as a result, especially for RTL languages!
    
    See the Gramps README documentation for installation prerequisites,
    typically located in /usr/share/doc/gramps.
eo: Tradukoj de GTK por la aktuala lingvo (%(language)s) mankas.
    %(bold_start)sGramps%(bold_end)s tamen funkcios same.
    La grafika interfaco ŝajnos difektita, ĉefe por la dekstre-maldekstren'aj lingvoj!
    
    Vidu la dosieron README de la Gramps-documentaro por la instalaj antaŭpostuloj,
    kutime lokigitaj en /usr/share/doc/gramps.

en: Error parsing arguments
eo: Eraro dum la analizo de la argumentoj

en: Gramps terminated because of no DISPLAY
eo: Gramps finiĝis pro neniu VIDIGILO

en: 
    Gramps failed to start. Please report a bug about this.
    This could be because of an error in a (third party) View on startup.
    To use another view, don't load a Family Tree, change view, and then load your Family Tree.
    You can also change manually the startup view in the gramps.ini file 
    by changing the last-view parameter.
eo: 
    Gramps malsukcesis starti. Raportu cimon pri tio.
    Tio povus okazi pro eraro en Vido (de ekstera liveranto) dum la ekrulo.
    Por uzi alian vidon, ne ŝargu genealogian arbon, ŝanĝu vidon kaj tiam ŝargu la genealogian arbon.
    Oni povas ankaŭ ŝanĝi mane la komencan vidon en la dosiero gramps.ini
    modifante la lastvidan parametron.

en: Error Report Assistant
eo: Asistanto pri erarraporto

en: Report a bug
eo: Raportu cimon

en: This is the Bug Reporting Assistant. It will help you to make a bug report to the Gramps developers that will be as detailed as possible.
    
    The assistant will ask you a few questions and will gather some information about the error that has occurred and the operating environment. At the end of the assistant you will be asked to file a bug report on the Gramps bug tracking system. The assistant will place the bug report on the clip board so that you can paste it into the form on the bug tracking website and review exactly what information you want to include.
eo: Tio estas cimraporta asistanto. Ĝi helpos por fari cimraporton kiel eble plej detalitan al la Gramps-programistoj.
    
    La asistanto faros al vi kelkajn demandojn kaj kolektos kelkajn informojn pri la eraro kiu okazis kaj la operaciuma ĉirkaŭaĵo. Ĉe la fino la asistanto petos sendi cimraporton per la cimspura sistemo de Gramps. La asistanto kopios la cimraporton en la tondujon tiel oni povos alglui en la formularo de la cimspura retejo kaj tie kontroli kiujn informojn vi volas enmeti.

en: If you can see that there is any personal information included in the error please remove it.
eo: Se oni rimarkas iun ajn personan informon en la eraro, forigu ĝin.

en: Error Details
eo: Erardetaloj

en: This is the detailed Gramps error information, don't worry if you do not understand it. You will have the opportunity to add further detail about the error in the following pages of the assistant.
eo: Ĉi tio estas detalita Gramps-erara informo, oni ne zorgu se oni ne komprenas ĝin. Oni havos la eblon aldoni kromajn detalojn pri la eraro en la postaj paĝoj de la asistanto.

en: Please check the information below and correct anything that you know to be wrong or remove anything that you would rather not have included in the bug report.
eo: Kontrolu la informojn ĉi-malsupre kaj korekti kion vi taksas erara aŭ forigi ĉion kion oni preferas ne inkluzivi en la cimraporto.

en: System Information
eo: Operaciumaj informoj

en: This is the information about your system that will help the developers to fix the bug.
eo: Ĉi tiuj estas informoj pri via operaciumo kiuj helpos la programistojn korekti la eraron.

en: Please provide as much information as you can about what you were doing when the error occurred.
eo: Provizu kiom eble pli da informoj pri tio, kion oni faris dum okazis la eraro.

en: Further Information
eo: Kromaj informoj

en: This is your opportunity to describe what you were doing when the error occurred.
eo: Jen la eblo priskribi kion oni faris dum la okazo de la eraro.

en: Please check that the information is correct, do not worry if you don't understand the detail of the error information. Just make sure that it does not contain anything that you do not want to be sent to the developers.
eo: Kontrolu ke la informo estas ĝusta, kaj ne zorgi ke oni ne komprenas la detalon de la erarinformo. Nur certiĝu ke ĝi ne entenas ion kion oni volas ne sendi al la programistoj.

en: Bug Report Summary
eo: Cimraporta resumo

en: This is the completed bug report. The next page of the assistant will help you to file a bug on the Gramps bug tracking system website.
eo: Jen la kompleta cimraporto. La posta paĝo de la asistanto helpos arkivi cimon en la Gramps'a reta cimspurada sistemo.

en: Use the two buttons below to first copy the bug report to the clipboard and then open a webbrowser to file a bug report at
eo: Uzu la du malsuprajn butonojn por kopii la cimaraporton en la tondujon kaj tiam oni malfermu retfoliumilo por arkivi cimraporton ĉe

en: Use this button to start a web browser and file a bug report on the Gramps bug tracking system.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por startigi refoliumilon kaj arkivi cimraporton en la Gramps'a cimspurada sistemo.

en: Use this button to copy the bug report onto the clipboard. Then go to the bug tracking website by using the button below, paste the report and click submit report
eo: Uzu ĉi tiun butonon por kopii la cimraporton en la tondujon. Tiam iru al la cimspurada retejo uzante la malsupran butonon, algluu la raporton kaj alklaku por sendi la raporton

en: Send Bug Report
eo: Sendu cimraporton

en: This is the final step. Use the buttons on this page to start a web browser and file a bug report on the Gramps bug tracking system.
eo: Jen la fina ŝtupo. Uzu la butonojn sur ĉi tiu paĝo por startigi refoliumilon kaj arkivi cimraporton en la Gramps'a cimspura sistemo.

en: Gramps is an Open Source project. Its success depends on its users. User feedback is important. Thank you for taking the time to submit a bug report.
eo: GRAMPS apartenas al la Liberprogramara projekto. Ĝia sukceso dependas de la uzantoj. La komentoj de la uzantoj estas gravaj. dankon por la tempo perdita por sendi cimraporton.

[ctx: manual]
en: Error_Report
eo: Erarraporto

en: Error Report
eo: Erarraporto

en: Gramps has experienced an unexpected error
eo: Al Gramps okazis neatendita eraro

en: Your data will be safe but it would be advisable to restart Gramps immediately. If you would like to report the problem to the Gramps team please click Report and the Error Reporting Wizard will help you to make a bug report.
eo: La datumoj estas savitaj, sed pli bone tuj restartigi Gramps. Se oni volas raporti la problemon al la Gramps-teamo, alklaku Raporton kaj La asistanto por la erarraportado helpos por fari cimraporton.

en: Error Detail
eo: Erardetalo

en: Filter %s from Clipboard
eo: Filtrilo %s el tondujo

en: Created on %(year)4d/%(month)02d/%(day)02d
eo: Kreita la %(year)4d/%(month)02d/%(day)02d

[ctx: manual]
en: Merge_Citations
eo: mKunfandu_citaĵojn

en: Merge Citations
eo: Kunfandu citaĵojn

[ctx: manual]
en: Merge_Events
eo: Kunfandu_eventojn

en: Merge Events
eo: Kunfandu _eventojn

[ctx: manual]
en: Merge_Families
eo: Kunfandu_familiojn

en: Merge Families
eo: Kunfandu familiojn

en: Cannot merge people
eo: Ne eblas kunfandi personojn

[ctx: manual]
en: Merge_Media_Objects
eo: Kunfandu_aŭdvideajn_objektojn

[ctx: manual]
en: Merge_Notes
eo: Kunfandu_notojn

en: flowed
eo: fluinta

en: preformatted
eo: antaŭformatita

[ctx: manual]
en: Merge_People
eo: Kunfandu_personojn

en: other
eo: alia

en: Merge People
eo: Kunfandu personojn

en: Parents
eo: Gepatroj

en: Family ID
eo: Famili-ID

en: No parents found
eo: Neniu gepatro trovita

en: Spouses
eo: Geedzoj

en: Spouse
eo: Geedzo

en: No spouses or children found
eo: Neniu geedzo aŭ filo trovita

en: Warning
eo: Averto

en: The persons have been merged.
    However, the families for this merge were too complex to automatically handle.  We recommend that you go to Relationships view and see if additional manual merging of families is necessary.
eo: La personoj estis kunfanditaj.
    Tamen, la familioj por ĉi tiu kunfando estis tro kompleksaj por trakti ilin aŭtomate. Ni rekomendas iri al Parenceca vidigo kaj kontroli ĉu neaŭtomata kunfando de familio necesas.

[ctx: manual]
en: Merge_Places
eo: Kunfandu_lokojn

[ctx: manual]
en: Merge_Repositories
eo: Kunfandu_deponejojn

[ctx: manual]
en: Merge_Sources
eo: Kunfandu_fontojn

en: Merge Sources
eo: Kunfandu fontojn

en: Report Selection
eo: Raport-elekto

en: _Generate
eo: _Kreu

en: Generate selected report
eo: Kreu elektitan raporton

en: Tool Selection
eo: Il-elekto

en: Select a tool from those available on the left.
eo: Elektu ilon el tiuj disponeblaj maldekstre.

en: _Run
eo: _Plenumu

en: Run selected tool
eo: Lanĉu elektitan ilon

en: Select surname
eo: Elektu familinomon

en: Count
eo: Totalo

en: Finding Surnames
eo: Serĉas familinomojn

en: Finding surnames
eo: Serĉas familinomojn

en: Select a different person
eo: Elektu malsaman personon

en: Active, bookmarked or home people
eo: Aktivaj, legosignitaj aŭ hejmaj personoj

en: Select a person for the report
eo: Elektu personon por la raporto

en: Select a different family
eo: Elektu malsaman familion

en: Active or bookmarked families
eo: Aktivaj aŭ legosignitaj familioj

en: Also include %s?
eo: Ĉu inkluzivi ankaŭ %s?

en: Select Person
eo: Elektu personon

en: Select color for %s
eo: Elektu koloron por %s

en: Save As
eo: Konservu kiel

en: _Open
eo: _Malfermu

en: Style Editor
eo: Stil-redaktilo

en: Project
eo: Projekto

en: Audience
eo: Publiko

en: Version
eo: Versio

en: Installed version
eo: Versio instalita

en: Install
eo: Instalu

en: Wiki
eo: Vikio

en: Requires
eo: Postulas

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Module installation failed
eo: La modulinstalo malsukcesis

en: Gramps was unable to install the required modules
eo: Gramps ne povis instali la postulitajn modulojn

en: Requirements
eo: Postuloj

en: Addon Manager
eo: Helpprograma administrilo

en: Refresh
eo: Aktualigu

en: Filters
eo: Filtriloj

en: All addons
eo: Ĉiuj helpprogramoj

en: Not installed
eo: Ne instalita

en: Installed
eo: Instalita

en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

en: All types
eo: Ĉiuj tipoj

en: All audiences
eo: Ĉiuj publikoj

en: All statuses
eo: Ĉiuj statoj

en: Reset addon filters to defaults
eo: Restaŭru defaultajn helpprogramajn filtrilojn

en: Settings
eo: Agordaro

en: Projects
eo: Projektoj

en: All projects
eo: Ĉiuj projektoj

en: Loading...
eo: Ŝargas...

en: Addon Registration Failed
eo: La registriĝo de la helprogramo malsukcesis

en: The addon will be unavailable in your current configuration.
eo: La helpprogramo ne estos disponebla en via aktuala konfiguro.

en: No matching addons found.
eo: Neniu helpprogramo kongrua trovita.

en: Insert a project
eo: Enmetu projekton

en: Remove the selected project
eo: Forigu la elektitan projekton

en: Move project upwards in the list
eo: Movu la projekton supren en la listo

en: Move project downwards in the list
eo: Movu la projekton malsupren en la listo

en: Revert to the project defaults
eo: Reiru al la defaulta projekto

en: Allow Gramps to install required Python modules
eo: Permesu al Gramps instali la postulitajn Piton-modulojn

en: Where possible, try to install any missing prerequisite Python modules
eo: Kiam eblas, provu instali mankantajn antaŭpostulitajn Piton-modulojn

en: Scheduled update checks
eo: Programitaj kontroloj de ĝisdatigo

en: Once a month
eo: Unufoje monate

en: Once a week
eo: Unufoje semajne

en: Once a day
eo: Unufoje tage

en: Always
eo: Ĉiam

en: Check for addon updates
eo: Kontrolu ĝisdatigojn de helpprogramojn

en: Updated addons only
eo: Nur ĝisdatigitaj helpprogramoj

en: New addons only
eo: Nur novaj helpprogramoj

en: New and updated addons
eo: Nur novaj kaj ĝisdatigitaj helpprogramoj

en: What to check
eo: Kion kontroli

en: Do not ask about previously notified addons
eo: Ne demandu pri jam atentigitaj helpprogramoj

en: Check for updated addons now
eo: Kontrolu ĝisdatigojn de helpprogramoj nun

en: New Project
eo: Nova projekto

en: Edit Project
eo: Redaktu projekton

en: Project name
eo: Nomo de la projekto

en: Restore project defaults
eo: Restarigu la defaultan projekton

en: Are you sure?
eo: Ĉu vi certas?

en: Checking Addons Failed
eo: Malsukcesis kontrolo de helpprogramoj

en: The addon repository appears to be unavailable. Please try again later.
eo: Ŝajnas ke la helpprograma deponejo estas nedisponebla. Reprovu poste.

en: There are no available addons of this type
eo: Ne estas disponeblaj tiaj helpprogramoj

en: ' and '
eo: ' kaj '

en: Checked for '%s'
eo: Kontrolita '%s'

en: new
eo: nova

en: update
eo: ĝisdatigu

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Visible
eo: Videbla

en: Plugin Manager
eo: Kromprograma administranto

en: Info
eo: Informoj

en: Hide/Unhide
eo: Kaŝu/Malkaŝu

en: Load
eo: Ŝargu

en: Registered Plugins
eo: Registritaj kromaĵoj

en: Loaded
eo: Ŝargita

en: File
eo: Dosiero

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Loaded Plugins
eo: Ŝargitaj kromaĵoj

en: Addon Name
eo: Helpprograma nomo

en: Path to Addon:
eo: Vojo al helpprogramo:

en: Install Addon
eo: Instalu helpprogramon

en: Install All Addons
eo: Instalu ĉiujn helpprogramojn

en: Refresh Addon List
eo: Aktualigu helpprograman liston

en: Reload
eo: Reŝargu

en: Refreshing Addon List
eo: Aktualigas helpprograman liston

en: Reading gramps-project.org...
eo: Legas gramps-project.org...

en: Checking addon...
eo: Kontrolas helpprogramon...

en: Unknown Help URL
eo: Nekonata help-URL

en: Unknown URL
eo: Nekonata URL

en: Install all Addons
eo: Instalu ĉiujn helpprogramojn

en: Installing...
eo: Instalas...

en: Installing Addon
eo: Instalas helpprogramon

en: Load Addon
eo: Ŝarĝas helpprogramon

en: Fail
eo: Malsukceso

en: OK
eo: Konfirmu

en: Plugin name
eo: Kromprograma nomo

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Detailed Info
eo: Detalita informo

en: Plugin Error
eo: Kromprograma eraro

en: _Execute
eo: _Plenumu

en: Main window
eo: Ĉefa fenestro

en: Downloading and installing selected addons...
eo: Ŝargas kaj instalas la elektitajn helpprogramojn...

en: Installation Errors
eo: Instaladaj eraroj

en: The following addons had errors:
eo: La sekvaj helpprogramoj havis erarojn:

en: Done downloading and installing addons
eo: Finis ŝargi kaj instali helpprogramojn

en: {number_of} addon was installed. | {number_of} addons were installed.
eo[0]: {number_of} helpprogramo estis instalita.
eo[1]: {number_of} helpprogramoj estis instalitaj.

en: If you have installed a 'View', you will need to restart Gramps.
eo: Se vi instalis iun 'Vidon', necesos restartigi Gramps.

en: No addons were installed.
eo: Neniu helpprogramo estis instalita.

en: Export Assistant
eo: Eksportasistanto

en: Saving your data
eo: Konservas viajn datumojn

en: Choose the output format
eo: Elektu la eliran formon

en: Export options
eo: Eksport-opcioj

en: Select save file
eo: Elektu lan konservotan dosieron

en: Final confirmation
eo: Definitiva konfirmo

en: Summary
eo: Resumo

en: The data will be exported as follows:
    
    Format:	%s
eo: La datumoj estos eksportitaj kiel malsupre:
    
    Formo::	1%s

en: Press Cancel to abort, Back to revisit your options, or Apply to proceed
eo: Premu Rezignu por ĉesigi, Reen por revidi viajn opciojn, aŭ Apliku por daŭrigi

en: The data will be saved as follows:
    
    Format:	%(format)s
    Name:	%(name)s
    Folder:	%(folder)s
eo: La datumoj estos eksportitaj kiel ĉi-sekve:
    
    Formo:	%(format)s
    Nomo:	%(name)s
    Dosierujo:	%(folder)s

[ctx: name]
en: format
eo: formato

en: The selected file and folder to save cannot be created or found.
    
    Press Back to return and select a valid filename.
eo: Ne eblis krei aŭ trovi la elektitan dosieron kaj la dosierujon kie konservi.
    
    Premu Reen por reveni kaj elekti validan dosiernomon.

en: Your data has been saved
eo: Viaj datumoj estis konservitaj

en: The copy of your data has been successfully saved. You may press Close button now to continue.
    
    Note: the database currently opened in your Gramps window is NOT the file you have just saved. Future editing of the currently opened database will not alter the copy you have just made.
eo: La kopioo de la datumoj sukcese konserviĝis. Nun premu la butonon Fermu por daurigi.
    
    Noto: La datumbazo nun malfermita en via Gramps-fenestro NE estas la dosiero ĵus konservita. Redaktado de ĉi tiu malfermita dosiero ne modifo la kopio ĵus konservita.

en: Filename: %s
eo: Dosiernomo: %s

en: Saving failed
eo: Konservado malsukcesis

en: There was an error while saving your data. You may try starting the export again.
    
    Note: your currently opened database is safe. It was only a copy of your data that failed to save.
eo: Okazis eraro dum la konservado de la datumoj. Eblas provi restartigi la eksportadon ankoraŭ.
    
    Noto: la aktuala datumbazo estas sekura. Temis nur pri kopio de la datumoj kiuj malsukcesis konserviĝi.

en: Under normal circumstances, Gramps does not require you to directly save your changes. All changes you make are immediately saved to the database.
    
    This process will help you save a copy of your data in any of the several formats supported by Gramps. This can be used to make a copy of your data, backup your data, or convert it to a format that will allow you to transfer it to a different program.
    
    If you change your mind during this process, you can safely press the Cancel button at any time and your present database will still be intact.
eo: En normala cirkumstancoj, Gramps ne postulas ke oni rekte konservu la ŝanĝojn. Ĉiuj modifoj kiujn oni faras estas tuj konservitaj en la datumbazo.
    
    Ĉi tiu proceso helpos konservi kopion de la datumoj en unu el la plurajnformoj subtenataj de Gramps. Tion oni povas uzi por fari kopion de la datumoj, sekurkopii ilin, aŭ konverti ilin al formo kiu permesos la transigon en malsaman programon.
    
    Se oni ŝanĝas ideon dum ĉi tiu proceso, oni povas sekure premi la butonon Rezignu kiam ajn kaj la aktuala datumbazo restos netuŝita.

en: Error exporting your Family Tree
eo: Eraro dum la eksporto de via genealogia arbo

en: Please wait while your data is selected and exported
eo: Atendu dum la elekto kaj eksportado de viaj datumoj

en: Selecting Preview Data
eo: Elekto de antaŭvidotaj datumoj

en: Selecting...
eo: Elektas...

en: Unfiltered Family Tree:
eo: Nefiltrita genealogia arbo:

en: {number_of} Person | {number_of} People
eo[0]: {number_of} Persono
eo[1]: {number_of} Personoj

en: Click to see preview of unfiltered data
eo: Alklaku por vidi antaŭrigardon de neflitritaj datumoj

en: _Do not include records marked private
eo: _Ne inkluzivu registrojn markitajn kiel privatajn

en: Change order
eo: Ŝanĝu la ordigon

en: Calculate Previews
eo: Kalkulu antaŭrigardojn

en: _Person Filter
eo: _Person-filtrilo

en: Click to see preview after person filter
eo: Alklaku por vidi antaŭrigardon post personfiltrado

en: _Note Filter
eo: _Notfiltrilo

en: Click to see preview after note filter
eo: Alklaku por vidi antaŭrigardon post notfiltrado

en: Privacy Filter
eo: Privatecfiltrilo

en: Click to see preview after privacy filter
eo: Alklaku por vidi antaŭrigardon post privatecfiltrado

en: Living Filter
eo: Filtrilo de vivantoj

en: Click to see preview after living filter
eo: Alklaku por vidi antaŭrigardon post vivantofiltrado

en: Reference Filter
eo: Referencfiltrilo

en: Click to see preview after reference filter
eo: Alklaku por vidi antaŭrigardon post referencfiltrado

en: Hide order
eo: Kaŝu ordigon

en: Filtering private data
eo: Filtras privatajn datumojn

en: Filtering living persons
eo: Filtras vivantojn

en: Applying selected person filter
eo: Aplikas elektitan personfiltrilon

en: Applying selected note filter
eo: Aplikas elektitan notfiltrilon

en: Filtering referenced records
eo: Filtras referencitajn rikordojn

en: Cannot edit a system filter
eo: Ne eblas redakti sistemfiltrilon

en: Please select a different filter to edit
eo: Elektu malsaman redaktotan filtrilon

en: Include all selected people
eo: Inkluzivu ĉiujn elektitajn personojn

en: Include all selected notes
eo: Forigu la elektitajn notojn

en: Replace given names of living people
eo: Anstataŭu antaŭnomojn de vivantoj

en: Replace complete name of living people
eo: Anstataŭu kompletan nomon de vivantaj personoj

en: Do not include living people
eo: Ne inkluzivu vivantojn

en: Include all selected records
eo: Inkluzivu ĉiujn elektitajn rikordojn

en: Do not include records not linked to a selected person
eo: Ne inkluzivu rikordojn neligitajn al elektita persono

en: Use Compression
eo: Uzu densigon

en: Web Connection
eo: Interretkonekto

en: Quick View
eo: Rapida vido

en: Copy all
eo: Kopiu ĉiujn

en: See data not in Filter
eo: Vidu datumojn ne tra filtrilo

en: Generate_Book_dialog
eo: Generu_Librodialogon

en: Available Books
eo: Disponeblaj libroj

en: Discard Unsaved Changes
eo: Ignoru nekonservitajn modifojn

en: You have made changes which have not been saved.
eo: Oni fari kelkajn modifojn ne konservitajn.

en: Proceed
eo: Procedu

en: Name of the book. MANDATORY
eo: Nomo de la libro. DEVIGA

en: Manage Books
eo: Administru librojn

en: New Book
eo: Nova libro

en: _Available items
eo: _Disponeblaj elementoj

en: Current _book
eo: Aktuala li_bro

en: Item name
eo: Elementnomo

en: Subject
eo: Temo

en: Book selection list
eo: Librolisto

en: Different database
eo: Alia datumbazo

en: This book was created with the references to database %s.
    
     This makes references to the central person saved in the book invalid.
    
    Therefore, the central person for each item is being set to the active person of the currently opened database.
eo: Ĉi tiu libro estis kreita kun la referencoj al datumbazo %s.
    
    Tio igas nevalidaj la referencojn al la centra persono konservita en la libro
    
    Do, la centra persono por ĉiu elemento estas agordita kiel aktiva persono de la aktuala datumbazo malfermita.

en: No selected book item
eo: Neniu libroelemento elektita

en: Please select a book item to configure.
eo: Elektu libroelementon por agordi.

en: _Up
eo: _Supren

en: _Down
eo: _Malsupren

en: Setup
eo: Agordoj

en: No items
eo: Neniu elemento

en: This book has no items.
eo: Ĉi tiu libro ne havas elementojn.

en: No book name
eo: Neniu libronomo

en: You are about to save away a book with no name.
    
    Please give it a name before saving it away.
eo: Oni estas konservonta libron sen nomo.
    
    Bonvolu nomi ĝin antaŭ ol konservi.

en: Book name already exists
eo: La nomo de la libro jam ekzistas

en: You are about to save away a book with a name which already exists.
eo: Oni estas konservonta libron kun nomo jam ekzistanta.

en: Generate Book
eo: Generu libron

en: Gramps Book
eo: Gramps-Libro

en: Paper Options
eo: Paper-opcioj

en: HTML Options
eo: HTML-opcioj

en: Output Format
eo: Elira formo

en: Open with default viewer
eo: Malfermu per defaŭlta vidigilo

en: CSS file
eo: CSS-dosiero

en: Portrait
eo: Vertikala

en: Landscape
eo: Horizontala

[ctx: inch]
en: in.
eo: col.

en: Configuration
eo: Agordaro

en: Style
eo: Stilo

en: Report Options
eo: Raport-opcioj

en: Document Options
eo: Dokument-opcioj

en: Permission problem
eo: Permesproblemo

en: You do not have permission to write under the directory %s
    
    Please select another directory or correct the permissions.
eo: Oni ne havas skribpermeson por la dosierujo %s
    
    Elektu alian dosierujon aŭ korekti la permesojn.

en: File already exists
eo: La dosiero jam ekzistas

en: You can choose to either overwrite the file, or change the selected filename.
eo: Vi povas elekti ĉu anstataŭi la dosiero, aŭ ŝanĝi la elektitan dosiernomon.

en: _Overwrite
eo: _Anstataŭu

en: _Change filename
eo: _Ŝanĝu dosiernomon

en: You do not have permission to create %s
    
    Please select another path or correct the permissions.
eo: Oni ne havas permeson krei %s
    
    Elektu alian vojon aŭ korekti la permesojn.

en: No directory
eo: Neniu dosierujo

en: There is no directory %s.
    
    Please select another directory or create it.
eo: Estas neniu dosierujo %s
    
    Elektu alian dosierujon aŭ krei ĝin.

en: Active person has not been set
eo: Ne estis agordita la aktivan personon

en: You must select an active person for this report to work properly.
eo: Oni devas elekti aktivan personon por ke ĉi tiu raporto bone funkciu.

en: Report could not be created
eo: Ne eblis krei raporton

en: default
eo: defaŭlta

en: Document Styles
eo: Dokumentstiloj

[ctx: manual]
en: Document_Styles_dialog
eo: Dokumentstila_dialogo

en: New Style
eo: Nova stilo

en: Error saving stylesheet
eo: Eraro dum konservo de la stilfolio

en: Missing information
eo: Informoj mankantaj

en: Select a style
eo: Elektu stilon

en: Style editor
eo: Stil-redaktilo

[ctx: manual]
en: Style_editor_dialog
eo: Stilredaktila_dialogo

en: No description available
eo: Nenia priskribo disponebla

en: (Embedded style '%s' must be edited separately)
eo: (Enkorpigita stilo '%s' devas esti redaktata aparte)

en: Column %d:
eo: Kolumno %d:

en: Debug
eo: Sencimigu

en: Analysis and Exploration
eo: Analizo kaj esploro

en: Family Tree Processing
eo: Prilaborado de genealogia arbo

en: Family Tree Repair
eo: Riparo de genealogia arbo

en: Revision Control
eo: Revizia kontrolo

en: Utilities
eo: Utilaĵoj

en: Proceeding with this tool will erase the undo history for this session. In particular, you will not be able to revert the changes made by this tool or any changes made prior to it.
    
    If you think you may want to revert running this tool, please stop here and backup your database.
eo: Procedo kun ĉi tiu ilo forigos la Malfaran historion por ĉi tiu seanco. Pli precize, oni ne povos malfari la ŝanĝojn faritaj per ĉi tiu ilo aŭ ĉiujn ŝanĝojn faritaj antaŭe.
    
    Se oni pensas ke oni intencos malfari per ĉi tiu ilo, haltu ĉi tie kaj sekurkopiu la datumbazon.

en: _Proceed with the tool
eo: _Procedu kun la ilo

en: You must select an active person for this tool to work properly.
eo: Oni devas elekti aktivan personon por ke ĉi tiu ilo bone funkciu.

en: Select Source or Citation
eo: Elektu fonton aŭ citaĵon

en: Source: Title or Citation: Volume/Page
eo: Fonto: Titolo aŭ Citaĵo: Volumo/Paĝo

en: Last Change
eo: Lasta modifo

[ctx: manual]
en: Select_Source_or_Citation_selector
eo: Elektu_fontan_aŭ_citaĵan_elektilon

en: Select Event
eo: Elektu eventon

[ctx: manual]
en: Select_Event_selector
eo: Elektu_eventoelektilon

[ctx: manual]
en: Select_Family_selector
eo: Elektilo_por_elekti_familiojn

en: Select Note
eo: Elektu noton

[ctx: manual]
en: Select_Note_selector
eo: Elektilo_por_elekti_notojn

en: Select Media Object
eo: Elektu aŭdvidean objekton

[ctx: manual]
en: Select_Media_Object_selector
eo: Elektilo_por_elekti_aŭdvideajn_objektojn

[ctx: manual]
en: Select_Father_selector
eo: Elektilo_por_elekti_patron

[ctx: manual]
en: Select_Mother_selector
eo: Elektilo_por_elekti_patrinon

[ctx: manual]
en: Select_Child_selector
eo: Elektilo_por_elekti_gefilojn

[ctx: manual]
en: Select_Person_selector
eo: Elektilo_por_elekti_personon

en: Select Place
eo: Elektu lokon

[ctx: manual]
en: Select_Place_selector
eo: Elektilo_por_elekti_lokon

en: Select Repository
eo: Elektu deponejon

[ctx: manual]
en: Select_Repository_selector
eo: Elektilo_por_elekti_deponejon

en: Select Source
eo: Elektu fonton

[ctx: manual]
en: Select_Source_selector
eo: Elektilo_por_elekti_fontojn

en: You have no installed dictionaries.
eo: Neniu vortaro instalita.

en: Off
eo: For

en: On
eo: Ek

en: Failed to display tip of the day
eo: Montro de la tagsugesto malsukcesis

en: Unable to read the tips from external file.
    
    %s
eo: Ne eblis legi la sugestojn el ekstera dosiero.
    
    %s

en: _Undo
eo: Malfar_u

en: _Redo
eo: _Refaru

en: Original time
eo: Origina horo

en: Action
eo: Ago

en: Delete confirmation
eo: Konfirmu forigon

en: Are you sure you want to clear the Undo history?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas purigi la malfaran historion?

en: Clear
eo: Purigu

en: Database opened
eo: Malfermita datumbazo

en: History cleared
eo: Historio purigita

en: Canceling...
eo: Rezignas...

en: Please do not force closing this important dialog.
eo: Ne fermu perforte ĉi tiun gravan dialogon.

en: The external program failed to launch or experienced an error
eo: La ekstera programo malsukcesis lanĉi aŭ ekhavis eraron

en: Error from external program
eo: Eraro el ekstera programo

en: File %s does not exist
eo: La dosiero %s ne ekzistas

en: Cannot open new citation editor at this time. Either the citation is already being edited, or the associated source is already being edited, and opening a citation editor (which also allows the source to be edited), would create ambiguity by opening two editors on the same source. 
    
    To edit the citation, close the source editor and open an editor for the citation alone
eo: Ĝuste nun ne eblas malfermi citaĵredaktilon. Aŭ la citaĵo aŭ la ligita fonto estas redaktataj kaj malfermo de citaĵredaktilo (kiu permesus ankaŭ redakti la fonton), kreus ambiguecon malfermante du redaktilojn pri la sama fonto. 
    
    Por redakti la citaĵon, fermu la fontredaktikon kaj malfermu redaktilon por la sola citaĵo

en: Cannot open new citation editor
eo: Ne eblas malfermi novan citaĵoredaktilon

en: No Family Tree
eo: Neniu genealogia arbo

en: Registering plugins...
eo: Registras kromprogramojn...

en: Ready
eo: Preta

en: Abort changes?
eo: Ĉu ĉesigi la modifojn?

en: Aborting changes will return the database to the state it was before you started this editing session.
eo: Ĉesigo de la ŝanĝoj revenigos la datumbazon al la stato antaŭ la startigo de ĉi tiu redakta seanco.

en: Abort changes
eo: Ĉesigu la modifojn

en: Cannot abandon session's changes
eo: Ne eblas rezigni pri la seancaj modifoj

en: Changes cannot be completely abandoned because the number of changes made in the session exceeded the limit.
eo: Ne eblas tute rezigni pri la modifoj ĉar la nombro de ili superis la limon.

en: View failed to load. Check error output.
eo: Vido malsukcesis ŝargiĝi. Kontrolu la erar-eligon.

en: Import Statistics
eo: Importu statistikojn

en: Read Only
eo: Nurlega

en: Gramps had a problem the last time it was run.
eo: Gramps havis problemon dum la lasta funkciado.

en: Would you like to run the Check and Repair tool?
eo: Ĉu startigi Kontrol- kaj Ripar-ilon?

en: Please wait for backup to complete.
eo: Bonvolu atendi la kompletigon de la sekurkopio.

en: Autobackup...
eo: Automata sekurkopio...

en: Error saving backup data
eo: Eraro dum la sekurkopio

en: Failed Loading View
eo: Vidoŝargo malsukcesis

en: The view %(name)s did not load and reported an error.
    
    %(error_msg)s
    
    If you are unable to fix the fault yourself then you can submit a bug at %(gramps_bugtracker_url)s or contact the view author (%(firstauthoremail)s).
    
    If you do not want Gramps to try and load this view again, you can hide it by using the Plugin Manager on the Help menu.
eo: La vido %(name)s nek ŝargis nek raportis eraron.
    
    %(error_msg)s
    
    Se ne eblas mem ripari la misfunkcion oni povas sendi cimon al %(gramps_bugtracker_url)s aŭ kontakti la aŭtoron (%(firstauthoremail)s) dela vidigo.
    
    Se oni ne volas ke Gramps provu kaj ŝargu denove ĉi tiun vidon, oni povas kaŝi ĝin uzante la Kromprograman Administrilon ĉe la Helpmenuo.

en: Failed Loading Plugin
eo: Kromprograma ŝargo malsukcesis

en: The plugin %(name)s did not load and reported an error.
    
    %(error_msg)s
    
    If you are unable to fix the fault yourself then you can submit a bug at %(gramps_bugtracker_url)s or contact the plugin author (%(firstauthoremail)s).
    
    If you do not want Gramps to try and load this plugin again, you can hide it by using the Plugin Manager on the Help menu.
eo: La kromprogramo %(name)s nek ŝargis nek raportis eraron.
    
    %(error_msg)s
    
    Se ne eblas mem ripari la misfunkcion oni povas sendi cimon al%(gramps_bugtracker_url)s aŭ kontakti la kromprograman aŭtoron (%(firstauthoremail)s).
    
    Se oni ne volas ke Gramps provu kaj ŝargu denove ĉi tiun kromprogramon, oni povas kaŝi ĝin uzante la Kromprograman Administrilon ĉe la Helpmenuo.

en: Gramps XML Backup
eo: Gramps-XML-sekurkopio

en: File:
eo: Dosiero:

en: Media:
eo: Aŭdvidaĵoj:

en: Exclude
eo: Ekskluzivu

en: Backup file already exists! Overwrite?
eo: La sekurkopia dosiero jam ekzistas! Ĉu anstataŭigi?

en: The file '%s' exists.
eo: La dosiero '%s' jam ekzistas.

en: Proceed and overwrite
eo: Procedu kaj anstataŭigu

en: Cancel the backup
eo: Rezignu pri la sekurkopio

en: Making backup...
eo: Faras sekurkopion...

en: Backup saved to '%s'
eo: Sekurkopio konservita en '%s'

en: Backup aborted
eo: Sekurkopio ĉesigita

[ctx: manual]
en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Organize Bookmarks
eo: Organizu legosignojn

en: Cannot bookmark this reference
eo: Ne eblis meti legosignon ĉe ĉi tiu referenco

en: Active object not visible
eo: Aktiva objekto nevidebla

en: Could Not Set a Bookmark
eo: Ne eblis meti legosignon

en: A bookmark could not be set because nothing was selected.
eo: Ne eblis meti legosignon ĉar nenio estis elektita.

en: Delete {type} [{gid}]?
eo: Ĉu forigi {type} [{gid}]?

en: Deleting item will remove it from the database.
eo: Forigante la elementon oni forigus ĝin ankaŭ el la datumbazo.

en: Processing...
eo: Prilaboras...

en: Multiple Selection Delete
eo: Plurobla elekto por forigo

en: This item is currently being used. Deleting it will remove it from the database and from all other items that reference it.
eo: Ĉi tiu fonto estas daŭre utiligata. Ĝia forigo forprenos ĝin el la datumbazo kaj el ĉiuj aliaj rikordoj kiuj referencas ĝin.

en: Delete %s?
eo: Ĉu forigi %s?

en: Column clicked, sorting...
eo: Kolumno alklakita, ordigas...

en: Export View as Spreadsheet
eo: Eksportu la vidon kiel kalkultabelon

en: OpenDocument Spreadsheet
eo: OpenDocument Kalkultabelo

en: Columns
eo: Kolumnoj

en: CSV Dialect
eo: CSV-Dialekto

en: %s has been bookmarked
eo: %s estis markita per legosigno

en: A bookmark could not be set because no one was selected.
eo: Ne eblis meti legosignon ĉar neniu estis elektita.

en: No Home Person
eo: Neniu hejmpersono

en: You need to set a 'Home Person' to go to. Select the People View, select the person you want as 'Home Person', then confirm your choice via the menu Edit -> Set Home Person.
eo: Necesas agordi 'defaŭltan personon'. Elektu la Personvidon, elektu la personon kiun vi volas kiel 'Hejmpersono', tiam konfirmu la elekton per la menuero Redaktu -> Agordu Hejmpersonon.

en: Jump to by Gramps ID
eo: Iru al la Gramps-ID

en: Error: %s is not a valid Gramps ID
eo: Eraro: %s ne estas valida Gramps-ID

en: _Bottombar
eo: _Malsupra breto

en: _Sidebar
eo: _Flanka breto

en: Configure %(cat)s - %(view)s
eo: Agordu %(cat)s - %(view)s

en: Configure %s View
eo: Agordu %s vidon

en: View %(name)s: %(msg)s
eo: Vido %(name)s: %(msg)s

en: Tag selected rows
eo: Etikedu la elektitajn liniojn

en: New Tag...
eo: Nova etikedo...

en: Organize Tags...
eo: Organizu etikedojn...

[ctx: manual]
en: Organize_Tags_Window
eo: Fenestro_por_organizi_etikedojn

[ctx: manual]
en: New_Tag_dialog
eo: Novetikeda_dialogo

en: Add tag '%s'
eo: Aldonu etikedon '%s'

en: Remove tag '%s'
eo: Forigu etikedon '%s'

en: Adding Tags
eo: Aldono de etikedoj

en: Tag Selection (%s)
eo: Elekto de etikedo (%s)

en: Removing Tags
eo: Etikeda forigo

en: Organize Tags
eo: Organizu etikedojn

en: Change Tag Priority
eo: Modifu etikedan prioritaton

en: Remove tag '%s'?
eo: Forigu etikedon '%s'?

en: The tag definition will be removed.  The tag will be also removed from all objects in the database.
eo: La etikeda difino estos forigita. La etikedo estos forigita ankaŭ el ĉiuj objektoj en la datumbazo.

en: Delete Tag (%s)
eo: Forigu etikedon (%s)

en: Tag: %s
eo: Etikedo: %s

en: New Tag
eo: Nova etikedo

en: Cannot save tag
eo: Ne eblis konservi la etikedon

en: The tag name cannot be empty
eo: Ne eblas lasi malplena la etikedan nomon

en: Add Tag (%s)
eo: Aldonu etikedon (%s)

en: Edit Tag (%s)
eo: Redaktu etikedon (%s)

en: Tag Name:
eo: Etiked-nomo:

en: Pick a Color
eo: Elektu koloron

en: Error in format
eo: Form-eraro

en: Record is private
eo: Rikordo privata

en: Record is public
eo: Rikordo publika

en: Expand this section
eo: Etendu ĉi tiun sekcion

en: Collapse this section
eo: Maletendu ĉi tiun sekcion

en: Edit family
eo: Redaktu familion

en: Reorder families
eo: Reordigu familiojn

en: _Copy
eo: _Kopiu

en: Siblings
eo: Gefratoj

en: Related
eo: Rilata

en: Add partner to person
eo: Aldonu partneron al persono

en: Add a person
eo: Aldonu personon

en: Add Child to Family
eo: Aldonu gefilon al familio

en: Gramplet Bar Menu
eo: Grampleta bretmenuo

en: Unnamed Gramplet
eo: Sennoma Gramplet

en: Gramplet Bar
eo: Gramplet-breto

en: Select the down arrow on the right corner for adding, removing or restoring gramplets.
eo: Elektu la malsuprenan sagon ĉe la dekstra angulo por aldoni, forigi aŭ restaŭri gramplet'ojn.

en: Add a gramplet
eo: Aldonu gramplet

en: Remove a gramplet
eo: Forigu gramplet

en: Restore default gramplets
eo: Restaŭru defaŭltajn gramplet'ojn

en: Gramplet Bar Help
eo: Grampleta brethelpo

en: About Gramplets
eo: Pri Gramplet'oj

en: Restore to defaults?
eo: Ĉu restaŭri defaultajn?

en: The gramplet bar will be restored to contain its default gramplets.  This action cannot be undone.
eo: La gramplet-breto estos restaŭrita por enteni siajn defaŭltajn gramplet'ojn. Ĉi tiu ago ne estos malfarebla.

en: Drag Properties Button to move and click it for setup
eo: Trenu ecobutonon por movi kaj alklaku ĝin por agordi

en: Right click to add gramplets
eo: Dekstre alklaku por aldoni gramplet'ojn

en: Untitled Gramplet
eo: Sennoma gramplet

en: Restore a gramplet
eo: Restaŭru gramplet

en: Number of Columns
eo: Kolumnonombro

en: Gramplet Layout
eo: Gramplet-aspekto

en: Use maximum height available
eo: Uzu maksimuman alton disponeblan

en: Height if not maximized
eo: Alto se ne maksimuma

en: Click to make this person active
    Right click to display the edit menu
    Click Edit icon (enable in configuration dialog) to edit
eo: Alklaku por igi ĉi tiun personon aktiva
    Dekstre alklaku por montri la redaktan menuon
    Alklaku redaktpiktogramon (ebligu en agordare dialogo) por redakti

en: Bad Date
eo: Malbona dato

en: Date more than one year in the future
eo: Dato pli ol unujara en la estonteco

en: Double-click on the picture to view it in the default image viewer application.
eo: Duoble alklaku sur la bildon por montrii ĝin en la defaŭlta bildovidigilo.

en: Make Active Media
eo: Igu aŭdvidaĵon aktiva

en: Matches places within a given distance of the active place. You have no active place.
eo: Kongruas kun lokoj je donita distanco de la aktiva loko. Vi ne havas aktivan lokon.

en: Progress Information
eo: Progresadinformoj

[ctx: manual]
en: Reorder_Relationships_dialog
eo: Reordigu_parencecan_dialogon

en: Reorder Relationships
eo: Reordigu parencecojn

en: Reorder Relationships: %s
eo: Reordigu parencecojn: %s

en: Background Color
eo: Fonkoloro

en: Clear Markup
eo: Purigu markadon

en: Font Color
eo: Tiparkoloro

en: Redo
eo: Refaru

en: Undo
eo: Malfaru

en: 
    Command-Click to follow link
eo: 
    Alklaku-Komandu por sekvi la ligon

en: 
    Ctrl-Click to follow link
eo: 
    Stir-Alklako por sekvi la ligon

en: Spellcheck
eo: Kontrolu literumadon

en: Search selection on web
eo: Serĉu elektaĵon en Reto

en: _Send Mail To...
eo: _Sendu retmesaĝon al...

en: Copy _E-mail Address
eo: Kopiu _retadreson

en: _Open Link
eo: Mal_fermu ligilon

en: Copy _Link Address
eo: Kopiu _ligiladreson

en: _Edit Link
eo: R_edaktu ligilon

en: Select font color
eo: Elektu tiparkoloron

en: Select background color
eo: Elektu fonkoloron

en: '%s' is not a valid value for this field
eo: %s ne estas valida valoro por ĉi tiu kampo

en: This field is mandatory
eo: Ĉi tiu kampo estas deviga

en: '%s' is not a valid date value
eo: %s ne estas valida datvaloro

en: Legacy
eo: Malnova

en: Legacy citation formatter
eo: Malnova citaĵa aranĝilo

en: _BSDDB Database
eo: _BSDDB-datumbazo

en: _SQLite Database
eo: _SQLite datumbazo

en: SQLite Database
eo: SQLite datumbazo

en: Database version
eo: Datumbaza versio

en: Database module location
eo: Pozicio de la datumbaza modulo

en: Characters per line
eo: Signoj por ĉiu linio

en: The number of characters per line
eo: La nombro de signoj por ĉiu linio

en: Plain Text
eo: Plata teksto

en: Generates documents in plain text format (.txt).
eo: Generas dokumentojn en platteksta formo (.txt).

en: Print...
eo: Printu...

en: Generates documents and prints them directly.
eo: Generas dokumentojn kaj printas ilin senpere.

en: Generates documents in HTML format.
eo: Generas dokumentojn en HTML-formo.

en: Generates documents in LaTeX format.
eo: Generas dokumentojn en Latex-formo.

en: OpenDocument Text
eo: OpenDocument-Teksto

en: Generates documents in OpenDocument Text format (.odt).
eo: Generas dokumentojn en OpenDocument-teksta formo (.odt).

en: PDF document
eo: PDF-dokumento

en: Generates documents in PDF format (.pdf).
eo: Generas dokumentojn en PDF-formo (.pdf).

en: Generates documents in PostScript format (.ps).
eo: Generas dokumentojn en PostSkripta-formo (.ps).

en: RTF document
eo: RTF-dokumento

en: Generates documents in Rich Text format (.rtf).
eo: Generas dokumentojn en Riĉa Teskto-formo (.rtf).

en: SVG document
eo: SVG-dokumento

en: Generates documents in Scalable Vector Graphics format (.svg).
eo: Generas dokumentojn en formo de Skalebla Vektora Grafikaĵo (.svg).

en: Print Preview
eo: Printu antaŭrigardon

en: Closes print preview window
eo: Fermas printantaŭrigardan fenestron

en: _Print
eo: _Printu

en: Prints the current file
eo: Printas la aktualan dosieron

en: Shows the first page
eo: Montras la unuan paĝon

en: _Back
eo: _Reen

en: Shows previous page
eo: Montras la antaŭan paĝon

en: Shows the next page
eo: Montras la postan paĝon

en: Shows the last page
eo: Montras la lastan paĝon

en: Zooms to fit the page width
eo: Zomas por adapti la paĝlarĝon

en: Zooms to fit the whole page
eo: Zomas por adapti la tutan paĝon

en: Zooms the page in
eo: Zomas la paĝon

en: Zooms the page out
eo: Malzomas la paĝon

en: of %d
eo: el %d

en: Possible destination error
eo: Ebla cel-eraro

en: You appear to have set your target directory to a directory used for data storage. This could create problems with file management. It is recommended that you consider using a different directory to store your generated web pages.
eo: Ŝajnas ke oni agordis la celdosierujon al dosierujo uzata por enmemorigo de datumoj. Tio povus krei problemojn kun la dosieradministrado. Estas rekomendite ke oni uzu malsaman dosierujon por enmemorigi la generitajn Retpaĝojn.

en: Could not create jpeg version of image %(name)s
eo: Ne eblis krei jpeg-version de la bildo %(name)s

en: PIL (Python Imaging Library) not loaded.
eo: PIL (Python Imaging Library) ne ŝargita.

en: Production of jpg images from non-jpg images in LaTeX documents will not be available. Use your package manager to install python-imaging or python-pillow or python3-pillow
eo: La kreo de jpg-bildoj el ne-jpg-bildoj en LaTex-dokumentoj ne estos disponebla. Uzu vian pakaĵadministranto por instali python-imaging aŭ python-pillow aŭ python3-pillow

en: Could not open %s
eo: Ne eblis malfermi %s

en: SVG background color
eo: SVG-fonkoloro

en: transparent background
eo: travidebla fono

en: white
eo: blanka

en: black
eo: nigra

en: red
eo: ruĝa

en: green
eo: verda

en: blue
eo: blua

en: cyan
eo: cejanbluo

en: magenta
eo: karmezina

en: yellow
eo: flava

en: The color, if any, of the SVG background
eo: La koloro, se ĉeestas, de la SVG-fono

en: Ancestor Graph
eo: Praulara grafikaĵo

en: Ancestor Graph for %s
eo: Praulara grafikaĵo por %s

en: Person %s is not in the Database
eo: Persono %s ne estas en la datumbazo

en: Ancestor Tree
eo: Praulara arbo

en: Making the Tree...
eo: Kreas la arbon...

en: Printing the Tree...
eo: Printas la arbon...

en: Center Person
eo: Centra persono

en: The center person for the tree
eo: La centra persono por la arbo

en: Include siblings of the center person
eo: Inkluzivu gefratojn de la centra persono

en: Whether to only display the center person or all of his/her siblings too
eo: Ĉu montri nur la centran personon aŭ ankaŭ ties gefratojn

en: Generations
eo: Generacioj

en: The number of generations to include in the tree
eo: La nombro de generacioj inkluzivotaj en la arbo

en: Display unknown
    generations
eo: Montru nekonatajn
    generaciojn

en: The number of generations of empty boxes that will be displayed
eo: La nombro de generacioj de malplenaj kadroj kiuj estos montritaj

en: Compress tree
eo: Densigu arbon

en: Whether to remove any extra blank spaces set aside for people that are unknown
eo: Ĉu oni devas forigi kromajn blankajn spacojn kreitajn por personoj nekonataj

en: Show Index
eo: Montru indekson

en: Display index of each person
eo: Montru la indekson de ĉiu persono

en: Start Index
eo: Komenca indekso

en: The start index
eo: La komenca indekso

en: Report Title
eo: Raporttitolo

en: Do not include a title
eo: Ne inkluzivu titolon

en: Include Report Title
eo: Inkluzivu raporttitolon

en: Choose a title for the report
eo: Elektu titolon por la raporto

en: Include a border
eo: Inkluzivu borderon

en: Whether to make a border around the report.
eo: Ĉu krei borderon ĉirkaŭ la raporto.

en: Include Page Numbers
eo: Inkluzivu paĝnumerojn

en: Whether to print page numbers on each page.
eo: Ĉu printi paĝonumerojn sur ĉiu paĝo.

en: Scale tree to fit
eo: Skalu arbon ĝis adapto

en: Do not scale tree
eo: Ne skalu arbon

en: Scale tree to fit page width only
eo: Skalu arbon nur ĝis adapto al paĝolarĝo

en: Scale tree to fit the size of the page
eo: Skalu arbon ĝis adapto al paĝogrando

en: Whether to scale the tree to fit a specific paper size
eo: Ĉu skali arbon ĝis adapto al specifa papergrando

en: Resize Page to Fit Tree size
    
    Note: Overrides options in the 'Paper Option' tab
eo: Ŝanĝu grandon al la paĝo por adapti ĝin al arbo
    
    Noto: Anstataŭas opciojn en la 'Paperopcia' langeto

en: Whether to resize the page to fit the size 
    of the tree.  Note:  the page will have a 
    non standard size.
    
    With this option selected, the following will happen:
    
    With the 'Do not scale tree' option the page
      is resized to the height/width of the tree
    
    With 'Scale tree to fit page width only' the height of
      the page is resized to the height of the tree
    
    With 'Scale tree to fit the size of the page' the page
      is resized to remove any gap in either height or width
eo: Ĉu grandigi la paĝon por adapti al la grando
    de la arbo.  Noto: la paĝo havos nenorman
    grandon.
    
    Kun ĉi tiu opcio elektita, okazos la ci ŝekvon:
    
    Kun la opcio  'Ne skalu arbon' la paĝo estos
      regrandigita al la alto/larĝo de la arbo
    
    Kun 'Skalu arbon nur ĝis adapto al paĝolarĝo' la alto de la paĝo
      estos regrandigita al la alto de la arbo
    
    Kun 'Skalu arbon ĝis adapto al paĝogrando' la paĝo
      estas regrandigita por forigi ĉiun diferencon en la alto aŭ larĝo

en: Include Blank Pages
eo: Inkluzivu blankajn paĝojn

en: Whether to include pages that are blank.
eo: Ĉu inkluzivi paĝojn blankajn.

en: Report Options (2)
eo: Raport-opcioj (2)

en: Father
    Display Format
eo: Patro
    Vidigoformo

en: Display format for the fathers box.
eo: Montra formato por patra kadro.

en: Mother
    Display Format
eo: Patro
    Vidigoformo

en: Display format for the mothers box.
eo: Montra formato por patrina kadro.

en: Center person uses
    which format
eo: Formo uzata
    de la centra persono

en: Use Fathers Display format
eo: Uzu patran vidigoformon

en: Use Mothers display format
eo: Uzu patrinan vidigoformon

en: The display format for the center person
eo: La vidigoformo por la centra persono

en: Include Marriage box
eo: Inkluzivu geedziĝan kadron

en: Whether to include a separate marital box in the report
eo: Ĉu oni devas inkluzivi unuopan geedziĝan kadron en la raporto

en: Marriage
    Display Format
eo: Geedziĝo
    Vidigoformo

en: Display format for the marital box.
eo: Montra formato por geedziĝa kadro.

en: Advanced
eo: Speciala

en: Replace Display Format:
    'Replace this'/' with this'
eo: Anstatauigu vidigoformaton:
    'Anstataŭigu tion'/'per tio'

en: i.e.
    United States of America/U.S.A.
eo: Ekz.
    Usono/U.S.A.

en: Include a note
eo: Inkluzivu noton

en: Whether to include a note on the report.
eo: Ĉu inkluzivi noton en la raporto.

en: Add a note
    
    $T inserts today's date
eo: Aldonu noton
    
    $T enmetas hodiaŭan daton

en: Note Location
eo: Notlokigo

en: Where to place the note.
eo: Kie meti la noton.

en: inter-box scale factor
eo: interkadra skala faktoro

en: Make the inter-box spacing bigger or smaller
eo: Grandigu aŭ malgrandigu interkadran spacon

en: box shadow scale factor
eo: skala faktoro de kadroombro

en: Make the box shadow bigger or smaller
eo: Grandigu aŭ malgrandigu la kadroombron

en: No generations of empty boxes for unknown ancestors
eo: Neniu generacio de malplenaj kadroj por nekonataj prauloj

en: One Generation of empty boxes for unknown ancestors
eo: Unu generacio de malplenaj kadroj por nekonataj prauloj

en:  Generations of empty boxes for unknown ancestors
eo:  Generacioj de malplenaj kadroj por nekonataj prauloj

en: The basic style used for the text display.
eo: La baza stilo uzota por la tekstomontro.

en: The basic style used for the note display.
eo: La baza stilo uzota por la notomontro.

en: The style used for the title.
eo: La stilo uzota por la titolo.

en: My Calendar
eo: Mia kalendaro

en: Produced with Gramps
eo: Produktita per Gramps

en: Calendar Report
eo: Kalendara raporto

en: Formatting months...
eo: Formatas monatojn...

en: Reading database...
eo: Legas datumbazon...

en: %(person)s, birth
eo: %(person)s, naskiĝo

en: %(wife)s and
     %(person)s, wedding
eo: %(wife)s kaj
     %(person)s, nupto

en: {wife} and
     {person}, {nyears} | {wife} and
     {person}, {nyears}
eo[0]: {wife} kaj
     {person}, {nyears}
eo[1]: {wife} kaj
     {person}, {nyears}

en: Select filter to restrict people that appear on calendar
eo: Elektu filtrilon por malgrandigi la nombron de la personoj aperontoj en la kalendaro

en: The center person for the report
eo: La centra persono por la raporto

en: Text Area 1
eo: Teksto-areo 1

en: First line of text at bottom of calendar
eo: Unua tekstolinio ĉe la malsupro de la kalendaro

en: Text Area 2
eo: Teksto-areo 2

en: Second line of text at bottom of calendar
eo: Dua tekstolinio ĉe la malsupro de la kalendaro

en: Text Area 3
eo: Teksto-areo 3

en: Third line of text at bottom of calendar
eo: Tria tekstolinio ĉe la malsupro de la kalendaro

en: Include only living people
eo: Inkluzivu nur vivantojn

en: Include only living people in the calendar
eo: Inkluzivu nur vivantojn en la kalendaro

en: Content
eo: Enteno

en: Year of calendar
eo: Jaro de la kalendaro

en: Country for holidays
eo: Lando por festoj

en: Select the country to see associated holidays
eo: Elektu la landon por vidi la asociitajn festojn

en: First day of week
eo: Unua tago de la semajno

en: Select the first day of the week for the calendar
eo: Elektu la unua tagon de la semajno por la kalendaro

en: Birthday surname
eo: Denaska familinomo

en: Wives use husband's surname (from first family listed)
eo: Edzinoj uzas edzan familinomon (de la unua familio listigita)

en: Wives use husband's surname (from last family listed)
eo: Edzinoj uzas edzan familinomon (de la lasta familio listigita)

en: Wives use their own surname
eo: Edzinoj uzas sian propran familinomon

en: Select married women's displayed surname
eo: Elektu la familinomon montrotan por virinoj edziniĝintaj

en: Include birthdays
eo: Inkluzivu naskiĝtagojn

en: Whether to include birthdays
eo: Ĉu inkluzivi naskiĝtagojn

en: Include anniversaries
eo: Inkluzivu datrevenojn

en: Whether to include anniversaries
eo: Ĉu inkluzivi datrevenojn

en: Include death dates
eo: Inkluzivu mortodatojn

en: Include death anniversaries in the calendar
eo: Inkluzivu mortodatojn en la kalendaro

en: Title text and background color
eo: Titolteksto kaj fonkoloro

en: Calendar day numbers
eo: Tagnumeroj de la kalendaro

en: Daily text display
eo: Tagteksta vidigo

en: Holiday text display
eo: Festoteksta vidigo

en: Days of the week text
eo: Teksto de la semajntagoj

en: Text at bottom, line 1
eo: Teksto ĉe la malsupro, linio 1

en: Text at bottom, line 2
eo: Teksto ĉe la malsupro, linio 2

en: Text at bottom, line 3
eo: Teksto ĉe la malsupro, linio 3

en: Descendant Chart for %(person)s and %(father1)s, %(mother1)s
eo: Praidara grafikaĵo por %(person)s kaj %(father1)s, %(mother1)s

en: Descendant Chart for %(person)s, %(father1)s and %(mother1)s
eo: Praidara grafikaĵo por %(person)s, %(father1)s kaj %(mother1)s

en: Descendant Chart for %(father1)s, %(father2)s and %(mother1)s, %(mother2)s
eo: Praidara grafikaĵo por %(father1)s, %(father2)s kaj %(mother1)s, %(mother2)s

en: Descendant Chart for %(person)s
eo: Praidara grafikaĵo por %(person)s

en: Descendant Chart for %(father)s and %(mother)s
eo: Praidara grafikaĵo por %(father)s kaj %(mother)s

en: Descendant Graph
eo: Praidara grafikaĵo

en: Family Chart for %(person)s
eo: Familia grafikaĵo por %(person)s

en: Family Chart for %(father1)s and %(mother1)s
eo: Familia grafikaĵo por %(father1)s kaj %(mother1)s

en: Cousin Chart for %(names)s
eo: Gekuza grafikaĵo por %(names)s

en: Family %s is not in the Database
eo: Familio %s ne estas en la datumbazo

en: Report for
eo: Raporto por

en: The main person for the report
eo: La ĉefa persono por la raporto

en: The main family for the report
eo: La ĉefa familio por la raporto

en: Level of Spouses
eo: Nivelo de geedzoj

en: 0=no Spouses, 1=include Spouses, 2=include Spouses of the spouse, etc
eo: 0=neniu geedzo, 1=inkluzivu geedzojn, 2=inkluzivu geedzojn de la geedzoj, etc

en: Start with the parent(s) of the selected first
eo: Startigu per la gepatro(j) de la unua elektito

en: Will show the parents, brother and sisters of the selected person.
eo: Montros la gepatrojn kaj gefratojn de la elektita persono.

en: Whether to move people up, where possible, resulting in a smaller tree
eo: Ĉu movi supren personojn, kie eblas, por plimalgrandigi la arbon

en: Bold direct descendants
eo: Rektaj praidoj en grasa

en: Whether to bold those people that are direct (not step or half) descendants.
eo: Ĉu igi grasa tiujn personojn kiuj estas rektaj (nek stif- aŭ duon-) praidoj.

en: Indent Spouses
eo: Krommarĝenigu geedzojn

en: Whether to indent the spouses in the tree.
eo: Ĉu krei krommarĝenon antaŭ geedzoj en la arbo.

en: Descendant Chart for [selected person(s)]
eo: Praidara grafikaĵo por [elektita(j) persono(j)]

en: Family Chart for [names of chosen family]
eo: Familia grafikaĵo por [nomoj de la elektita familio]

en: Cousin Chart for [names of children]
eo: Gekuza grafikaĵo por [nomoj de gefiloj]

en: Whether to include page numbers on each page.
eo: Ĉu inkluzivi paĝonumerojn su ĉiu paĝo.

en: Descendant
    Display Format
eo: Praidara
    Vidigoformato

en: Display format for a descendant.
eo: Vidigoformato por gefilo.

en: Spousal
    Display Format
eo: Geedza
    Vidigoformato

en: Display format for a spouse.
eo: Vidigoformato por geedzo.

en: inter-box Y scale factor
eo: skala faktoro Y interkadra

en: Make the inter-box Y bigger or smaller
eo: Grandigu aŭ malgrandigu interkadran Y

en: The bold style used for the text display.
eo: La grasa stilo uzota por la tekstomontro.

en: The style for the marriage box.
eo: La stilo uzota por la geedziĝa kadro.

en: The style for the spouse box.
eo: La stilo uzota por la kadro de la geeedzo.

en: The style for the direct descendant box.
eo: La stilo uzota por la kadro de la rekta praido.

en: The style for the note box.
eo: La stilo uzota por la not-kadro.

en: The style for the connection lines and report border.
eo: La stilo uzota por la kunligaj linioj kaj por la raporta rando.

en: Ancestor Chart
eo: Praulara grafikaĵo

en: Produces a graphical ancestral chart
eo: Kreas grafikan praularan arbodiagramon

en: Produces a graphical ancestral tree
eo: Kreas grafikan praularan arbon

en: Produces a graphical calendar
eo: Kreas grafikan kalendaron

en: Descendant Chart
eo: Praidara grafikaĵo

en: Produces a graphical descendant chart
eo: Kreas grafikan praidaran arbodiagramon

en: Descendant Tree
eo: Praidara arbo

en: Produces a graphical descendant tree
eo: Kreas grafikan praidaran arbon

en: Family Descendant Chart
eo: Familia praidara grafikaĵo

en: Produces a graphical descendant chart around a family
eo: Kreas grafikan praidaran arbodiagramon ĉirkaŭ familio

en: Family Descendant Tree
eo: Familia praidara arbo

en: Produces a graphical descendant tree around a family
eo: Kreas grafikan praidaran arbon ĉirkaŭ familio

en: Fan Chart
eo: Ventumila grafikaĵo

en: Produces fan charts
eo: Produktas ventumilan grafikaĵon

en: Statistics Charts
eo: Statistikaj grafikaĵoj

en: Produces statistical bar and pie charts of the people in the database
eo: Kreas statistikajn bastonajn kaj tortajn grafikaĵojn de la personoj en la datumbazo

en: Timeline Chart
eo: Templinia grafikaĵo

en: Produces a timeline chart.
eo: Kreas templinian grafikaĵon.

en: %(generations)d Generation Fan Chart for %(person)s
eo: %(generations)d Generacia ventumila grafikaĵo por %(person)s

en: %(generations)d Generation Fan Chart for
    %(person)s
eo: %(generations)d Generacia ventumila grafikaĵo por
    %(person)s

en: The number of generations to include in the report
eo: La nombro de generacioj inkluzivota en la raporto

en: Type of graph
eo: Tipo de grafikaĵo

en: full circle
eo: tutcirkla

en: half circle
eo: duoncirkla

en: overhang
eo: elstaraĵo

en: quarter circle
eo: kvaroncirkla

en: The form of the graph: full circle, half circle, half circle with overhang or quarter circle.
eo: La formo de la diagramo: tutcirkla, duoncirkla, duoncirkla kun elstaraĵo aŭ kvaroncirkla.

en: generation dependent
eo: laŭ la generacio

en: Background color is either white or generation dependent
eo: Fonkoloro estas aŭ blanka aŭ generacidependa

en: Orientation of radial texts
eo: Rotacio de radiaj tekstoj

en: upright
eo: suprena

en: roundabout
eo: cirkla

en: Print radial texts upright or roundabout
eo: Printas radian tekston supren aŭ cirkle

en: Draw empty boxes
eo: Desegnu malplenajn kadrojn

en: Draw the background although there is no information
eo: Desegnu la fonon se ne estas informoj

en: Use one font style for all generations
eo: Uzu unu tiparstilon por ĉiuj generacioj

en: You can customize font and color for each generation in the style editor
eo: Oni povas akomodi tiparon kaj koloron por ĉiu unuopa generacio en la stilredaktilo

en: Flip names that are on the bottom half of the fan
eo: Rotaciigu la nomojn en la malsupra duono de la ventolilo

en: Flip names for generations 2, 3 and 4 i.e. those found in circles
eo: Renversu la nomoj por la generacioj 2, 3 kaj 4, t.e. tiujn en la cirkloj

en: Exclude the title of the chart
eo: Ekskluzivu la titolon de la grafikaĵo

en: Exclude the title to make more room for the chart
eo: Ekskluzivu la titolon por krei pli da spaco por la grafikaĵo

en: The style used for the text display of generation "%d"
eo: La stilo uzota por la tekstovidigo de la generacio "%d"

en: Item count
eo: Elementnombro

en: All
eo: Ĉiuj

en: Men
eo: Viroj

en: Women
eo: Virinoj

[ctx: person]
en: Title
eo: Titolo

en: Forename
eo: Antaŭnomo

en: Birth year
eo: Naskiĝjaro

en: Death year
eo: Mortojaro

en: Birth month
eo: Naskiĝmonato

en: Death month
eo: Mortomonato

en: Marriage place
eo: Geedziĝloko

en: Number of relationships
eo: Nombro de parencecoj

en: Age when first child born
eo: Aĝo kiam naskiĝis unua gefilo

en: Age when last child born
eo: Aĝo kiam naskiĝis lasta gefilo

en: Number of children
eo: Gefilonombro

en: Age at marriage
eo: Aĝo je geedziĝo

en: Age at death
eo: Aĝo je morto

en: Event type
eo: Eventotipo

en: (Preferred) title missing
eo: (Preferata) titolo mankanta

en: (Preferred) forename missing
eo: (Preferata) antaŭnomo mankanta

en: (Preferred) surname missing
eo: (Preferata) familinomo mankanta

en: Gender unknown
eo: Nekonata genro

en: Date(s) missing
eo: Dato(j) mankanta(j)

en: Place missing
eo: Loko mankanta

en: Already dead
eo: Jam mortinta

en: Still alive
eo: Daŭre vivanta

en: Events missing
eo: Eventoj mankantaj

en: Children missing
eo: Gefiloj mankantaj

en: Birth missing
eo: Naskiĝo mankanta

en: Personal information missing
eo: Personaj informoj mankantaj

en: (Living people: %(option_name)s)
eo: (Vivantaj personoj: %(option_name)s)

en: %s born
eo: %s naskita(j)

en: Persons born
eo: Personoj naskitaj

en: Collecting data...
eo: Kolektas datumojn...

en: Sorting data...
eo: Ordigas datumojn...

en: Saving charts...
eo: Konservas grafikaĵojn ...

en: Determines what people are included in the report.
eo: Determinas kiujn personojn inkluzivi en la raporto.

en: Filter Person
eo: Personfiltrilo

en: The center person for the filter.
eo: La centra persono por la filtrilo.

en: Sort chart items by
eo: Ordigu grafikaĵelementojn laŭ

en: Select how the statistical data is sorted.
eo: Elektu kiel ordigi la statistikajn datumojn.

en: Sort in reverse order
eo: Ordigu laŭ mala ordo

en: Check to reverse the sorting order.
eo: Marku por renversi la ordigon.

en: People Born After
eo: Personoj naskitaj post

en: Birth year from which to include people.
eo: Naskiĝjaro ekde kiam inkluzivi personojn.

en: People Born Before
eo: Personoj naskitaj antaŭ

en: Birth year until which to include people
eo: Naskiĝjaro ĝis kiam inkluzivi personojn

en: Include people without known birth years
eo: Inkluzivu personojn sen konataj naskiĝjaroj

en: Whether to include people without known birth years.
eo: Ĉu inkluzivi personojn sen konataj naskiĝjaroj.

en: Genders included
eo: genroj inkluzivitaj

en: Select which genders are included into statistics.
eo: Elektu kiujn genrojn estos inkluzivitaj en la statistikoj.

en: Max. items for a pie
eo: Maksimumaj elementoj por torto

en: With fewer items pie chart and legend will be used instead of a bar chart.
eo: Kun malmultaj elementoj tortgrafikaĵo kaj legendo anstataŭos bastonan grafikaĵon.

en: Include counts of missing information
eo: Inkluzivu la totalojn de la mankantaj informoj

en: Whether to include counts of the number of people who lack the given information.
eo: Ĉu inkluzivi la totalojn de la nombro de personoj al kiuj mankas la donitajn informojn.

en: Charts 3
eo: Grafikaĵoj 3

en: Charts 2
eo: Grafikaĵoj 2

en: Charts 1
eo: Grafikaĵoj 1

en: Include charts with indicated data.
eo: Inkudu grafikaĵojn kun indikitaj datumoj.

en: The style used for the items and values.
eo: La stilo uzota por la elementoj kaj valoroj.

[ctx: sorted by]
en: Birth Date
eo: Naskiĝdato

[ctx: sorted by]
en: Name
eo: Nomo

en: Sorting dates...
eo: Ordigas datojn...

en: Timeline
eo: Templinio

en: Calculating timeline...
eo: Kalkulas templinion...

en: Sorted by %s
eo: Ordigu laŭ %s

en: No Date Information
eo: Neniu datinformo

en: Finding date range...
eo: Serĉas datintervalon ...

en: Determines what people are included in the report
eo: Determinas kiujn personojn inkluzivi en la raporto

en: The center person for the filter
eo: La centra persono por la filtrilo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Sorting method to use
eo: Ordiga metodo uzota

en: The style used for the section headers.
eo: La stilo uzota por la sekciaj kaplinioj.

en: Comma Separated Values Spreadsheet (CSV)
eo: Diskoma kalkultabelo (CSV)

en: Comma _Separated Values Spreadsheet (CSV)
eo: Di_skoma kalkultabelo (CSV)

en: CSV is a common spreadsheet format.
    You can change this behavior in the 'Configure active view' of any list-based view
eo: CSV estas komuna tabelkalkulila formo.
    Vi povas ŝanĝi ĉi tiun konduton en la 'Agordu aktivan vidigon' de ĉiu listbazita vidigo

en: CSV spreadsheet options
eo: CSV-kalkultabelaj opcioj

en: Web Family Tree
eo: Reta genealogia arbo

en: _Web Family Tree
eo: _Reta genealogia arbo

en: Web Family Tree format
eo: Reta genealogiarba formo

en: Web Family Tree export options
eo: Eksportopcioj de reta genealogia arbo

en: GEDCOM is used to transfer data between genealogy programs. Most genealogy software will accept a GEDCOM file as input.
eo: Oni uzas GEDCOM por translokigi datumojn inter genealogiaj arboj. Plejparte de la genealogiaj programaroj akceptos GEDCOM-dosieron kiel enigon.

en: GEDCOM export options
eo: GEDCOM eksport-opcioj

en: GeneWeb is a web based genealogy program.
eo: GeneWeb estas genealogia programo bazita sur la interreto.

en: GeneWeb export options
eo: GeneWeb'aj eksport-opcioj

en: Gramps XML Package (family tree and media)
eo: Gramps-XML-pakaĵo (genealogia arbo kaj aŭdvidaĵoj)

en: Gra_mps XML Package (family tree and media)
eo: Gra_mps-XML-pakaĵo (genealogia arbo kaj aŭdvidaĵoj)

en: Gramps package is an archived XML family tree together with the media object files.
eo: Gramps-pakaĵo konsistas el genealogia arbo plus aŭdvideobjektaj dosieroj arkivitaj en XML.

en: Gramps package export options
eo: Gramps-pakaĵaj eksport-opcioj

en: Gramps XML (family tree)
eo: Gramps-XML (genealogia arbo)

en: Gramps _XML (family tree)
eo: Gramps-_XML (genealogia arbo)

en: Gramps XML export is a complete archived XML backup of a Gramps family tree without the media object files. Suitable for backup purposes.
eo: Gramps-XML-eksportaĵo estas komplete arkivita XML-sekurkopio de Gramps'a genealogia arbo sen la aŭdvideaj objektoj. Taŭga por sekurkopioj.

en: Gramps XML export options
eo: Gramps-XML'aj eksport-opcioj

en: vCalendar is used in many calendaring and PIM applications.
eo: Oni uzas vCalendar en multaj kalelandaraj kaj PIM-aplikaĵoj.

en: vCalendar export options
eo: vCalendar-eksport-opcioj

en: vCard is used in many addressbook and pim applications.
eo: Oni uzas vCard en multaj adreslibroj kaj PIM'aj aplikaĵoj.

en: vCard export options
eo: vCard-eksport-opcioj

en: Include people
eo: Inkluzivu personojn

en: Include marriages
eo: Inkluzivu geedziĝojn

en: Include children
eo: Inkluzivu gefilojn

en: Include places
eo: Inkluzivu lokojn

en: Translate headers
eo: Traduku paĝokapojn

en: Enclosed_by
eo: Entenata de

en: CSV export doesn't support non-primary surnames, {count} dropped
eo: CSV-eksporto ne subtenas ne-ĉefajn familinomoj, {count} ignoritaj

en: Birth source
eo: Naskiĝfontoj

en: Baptism date
eo: Baptodato

en: Baptism place
eo: Baptoloko

en: Baptism source
eo: Baptofonto

en: Death source
eo: Mortofonto

en: Burial date
eo: Entombigdato

en: Burial place
eo: Entombigloko

en: Burial source
eo: Entombigfonto

en: Husband
eo: Edzo

en: Wife
eo: Edzino

en: Writing individuals
eo: Skribas persondatumojn

en: FAX
eo: FAKSO

en: Writing families
eo: Skribas familidatumojn

en: Writing sources
eo: Skribas fontdatumojn

en: Writing notes
eo: Skribas notdatumojn

en: Writing repositories
eo: Skribas deponejdatumojn

en: Writing media
eo: Skribas aŭdvidaĵojn

en: GEDCOM Export failed
eo: GEDCOM-eksporto malsukcesis

en: No families matched by selected filter
eo: Neniu familio kongruis kun la elektita filtrilo

en: Failure writing %s
eo: Eraro dum la skribo de %s

en: The database cannot be saved because you do not have permission to write to the directory. Please make sure you have write access to the directory and try again.
eo: Ne eblas konservi la datumbazon ĉar oni ne havas skribpermesojn por la dosierujo. Certiĝu ke oni havas skribaliron al la dosierujo kaj reprovu.

en: The database cannot be saved because you do not have permission to write to the file. Please make sure you have write access to the file and try again.
eo: Ne eblas konservi la datumbazon ĉar oni ne havas skribpermesojn por la dosiero. Certiĝu ke oni havas skribaliron al la dosierujo kaj reprovu.

en: Enter a date, click Run
eo: Enigu daton, alklaku Lanĉu

en: Enter a valid date (like YYYY-MM-DD) in the entry text box and click Run. This will compute the ages for everyone in your Family Tree on that date. You can then sort by the age column, and double-click the row to view or edit.
eo: Enigu validan daton (kiel JJJJ-MM-TT) en teksta kadro kaj alklaku Plenumu. Tio kalkulos la aĝojn por ĉiu ano de la Genealogia Arbo je tiu dato. Tiam eblos ordigi laŭ aĝkolumno, kaj duoble-alklaki la linion por montri aŭ redakti.

en: Max age
eo: Maksimuma aĝo

en: Max age of Mother at birth
eo: Maksimuma aĝo de patrino por naski

en: Max age of Father at birth
eo: Maksimuma aĝo de patro por naski

en: Lifespan Age Distribution
eo: Distribuo de vivodaŭro

en: Father - Child Age Diff Distribution
eo: Aĝodiferenca distribuo inter patro-gefilo

en: Diff
eo: Diferenco

en: Mother - Child Age Diff Distribution
eo: Aĝodiferenca distribuo inter patrino-gefilo

en: Statistics
eo: Statistikoj

en: Total
eo: Totalo

en: Minimum
eo: Minimuma

en: Average
eo: Averaĝa

en: Median
eo: Meza

en: Maximum
eo: Maksimuma

en: Double-click to see %d people
eo: Duobla klako por vidi %d personojn

en: Double-click on a row to view a quick report showing all people with the selected attribute.
eo: Duoble alklaku linion por montri rapidraporton kun ĉiuj personoj kun la elektita atributo.

en: Key
eo: Klavo

en: _Make Active %s
eo: _Igu aktiva %s

en: Double-click a day for details
eo: Por detaloj duoble alklaku tagon

en: Double-click on a row to edit the selected child.
eo: Duoble alklaku linion por redakti elektitan filon.

en: Double-click on a row to edit the selected source/citation.
eo: Duoble alklaku linion por redakti elektitan fonto/citaĵon.

en: Source/Date
eo: Fonto/Dato

en: Confidence Level
eo: Konfidnivelo

en: <No Volume/Page>
eo: <Ne Volumo/Paĝo>

en: Right-click on a row to edit the selected event or the related place.
eo: Dekstre-alklaku linion por redakti la elektitan eventon aŭ la rilatan lokon.

en: Edit the event
eo: Redaktu la eventon

en: Edit the place
eo: Redaktu la lokon

en: Evaluation
eo: Takso

en: Output
eo: Eligo

en: Error
eo: Eraro

en: Apply
eo: Apliku

en: Double-click on a row to edit the selected event.
eo: Duoble alklaku linion por redakti elektitan eventon.

en: Click to expand/contract person
    Right-click for options
    Click and drag in open area to rotate
eo: Klako por etendi/maletendi personon
    Dekstra klako por opcioj
    Klako kaj treno en malferma areo por ratacii

en: %(bold_start)s%(gramps_FAQ_html_start)s%(html_middle)sFrequently Asked Questions%(html_end)s%(bold_end)s
    (needs a connection to the internet)
eo: %(bold_start)s%(gramps_FAQ_html_start)s%(html_middle)sOftaj Demandoj%(html_end)s%(bold_end)s
    (necesas interreta konekto)

en: Editing Spouses
eo: Redakta geedzojn

en:   1. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I change the order of spouses?%(html_end)s
eo:   1. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKiel ŝanĝi ordon de la geedzoj?%(html_end)s

en:   2. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I add an additional spouse?%(html_end)s
eo:   2. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKiel aldoni kroman geedzon?%(html_end)s

en:   3. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I remove a spouse?%(html_end)s
eo:   3. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKiel forigi geedzon?%(html_end)s

en: Backups and Updates
eo: Sekurkopioj kaj ĝistatigoj

en:   4. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I make backups safely?%(html_end)s
eo:   4. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKiel oni faras sekurkopion?%(html_end)s

en:   5. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sIs it necessary to update Gramps every time an update is released?%(html_end)s
eo:   5. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sĈu necesas ĝisdatigi Gramps ĉiufoje kiam estas eldonita ĝisdatigo?%(html_end)s

en: Data Entry
eo: Datum-enigo

en:   6. %(gramps_manual_html_start)s%(section)sHow should information about marriages be entered?%(html_end)s
eo:   6. %(gramps_manual_html_start)s%(section)sKiel oni devus enmeti informojn pri geedziĝoj?%(html_end)s

en:   7. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWhat's the difference between a residence and an address?%(html_end)s
eo:   7. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKio estas la diferenco inter rezidejo kaj adreso?%(html_end)s

en: Media Files
eo: Aŭdvideajn dosieroj

en:   8. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do you add a photo of a person/source/event?%(html_end)s
eo:   8. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKiel oni povas aldoni foton de persono/fonto/evento?%(html_end)s

en:   9. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do you find unused media objects?%(html_end)s
eo:   9. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKiel trovi neuzitajn aŭdvideajn objektojn?%(html_end)s

en:  10. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow can I make a website with Gramps and my tree?%(html_end)s
eo:  10. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKiel krei retejon per Gramps, kun mia genealogia arbo?%(html_end)s

en:  11. %(web_html_start)sHow do I record one's occupation?%(html_end)s
eo:  11. %(web_html_start)sKiel registri ies okupon?%(html_end)s

en:  12. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWhat do I do if I have found a bug?%(html_end)s
eo:  12. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sKion fari kiam oni trovas cimon?%(html_end)s

en:  13. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sIs there a manual for Gramps?%(html_end)s
eo:  13. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sĈu ekzistas manlibro pri Gramps?%(html_end)s

en:  14. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sAre there tutorials available?%(html_end)s
eo:  14. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sĈu disponeblas instruiloj?%(html_end)s

en:  15. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHow do I ...?%(html_end)s
eo:  15. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sKiel fari por...?%(html_end)s

en:  16. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHow can I help with Gramps?%(html_end)s
eo:  16. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sKiel mi povas kontribui al Gramps?%(html_end)s

en: Double-click given name for details
eo: Por detaloj duoble alklaku antaŭnomon

en: No Family Tree loaded.
eo: Neniu genealogia arbo ŝargita.

en: Total unique given names
eo: Totalo de unikaj antaŭnomoj

en: Total given names showing
eo: Totalo de antaŭnomoj montritaj

en: Total people
eo: Totalo de personoj

en: Age on Date
eo: Aĝo je dato

en: Gramplet showing ages of living people on a specific date
eo: Gramplet por montri aĝojn de vivantoj je specifa dato

en: Age Stats
eo: Aĝostatistikoj

en: Gramplet showing graphs of various ages
eo: Gramplet por montri grafikaĵojn de diversaj aĝoj

en: Gramplet showing calendar and events on specific dates in history
eo: Gramplet por montri kalendaron kaj eventojn je specifaj historiaj datoj

en: Descendants
eo: Praidoj

en: Gramplet showing active person's descendants
eo: Gramplet por montri praidaron de aktiva persono

en: Ancestors
eo: Prauloj

en: Gramplet showing active person's ancestors
eo: Gramplet por montri praularon de aktiva persono

en: Gramplet showing active person's direct ancestors as a fanchart
eo: Gramplet por montri rektajn praulojn de aktiva persono per ventumila grafikaĵo

en: Descendant Fan Chart
eo: Praidara ventumila grafikaĵo

en: Gramplet showing active person's direct descendants as a fanchart
eo: Gramplet por montri rektajn praidojn de aktiva persono per ventumila grafikaĵo

en: 2-Way Fan Chart
eo: 2-Direkta Ventolila grafikaĵo

en: Gramplet showing active person's direct ancestors and descendants as a fanchart
eo: Gramplet por montri rektajn praidojn kaj praavojn de aktiva persono per ventumila grafikaĵo

en: 2-Way Fan
eo: 2-direkta Ventolilo

en: FAQ
eo: Oftaj Demandoj

en: Gramplet showing frequently asked questions
eo: Gramplet por montri Oftajn Demandojn

en: Given Name Cloud
eo: Etikednubo de antaŭnomoj

en: Gramplet showing all given names as a text cloud
eo: Gramplet por montri ĉiujn antaŭnomojn kiel tekstonubon

en: Gramplet showing an active item Quick View
eo: Gramplet por montri rapidan vidon de aktiva elemento

en: Relatives
eo: Familianoj

en: Gramplet showing active person's relatives
eo: Gramplet por montri familianojn de aktiva persono

en: Session Log
eo: Seanca protokolo

en: Gramplet showing all activity for this session
eo: Gramplet por montri ĉiujn aktivadojn por ĉi tiu seanco

en: Gramplet showing summary data of the Family Tree
eo: Gramplet por montri datumresumonde la genealogia arbo

en: Surname Cloud
eo: Etikednubo de familinomoj

en: Gramplet showing all surnames as a text cloud
eo: Gramplet por montri ĉiujn familinomojn kiel tekstonubon

[ctx: gramplet]
en: To Do
eo: Farotaĵoj

en: Gramplet for displaying a To Do list
eo: Gramplet por montri liston de farotaĵoj

en: Top Surnames
eo: Ĉefaj familinomoj

en: Gramplet showing most frequent surnames in this tree
eo: Gramplet por montri la plej oftajn familinomojn en ĉi tiu arbo

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Gramplet showing a welcome message
eo: Gramplet por montri bonvenan mesaĝon

en: Welcome to Gramps!
eo: Bonvenon en Gramps!

en: What's Next
eo: Kio nova

en: Gramplet suggesting items to research
eo: Gramplet por sugesti elementojn serĉotajn

en: What's Next?
eo: Kio nova?

en: Person Details
eo: Persondetaloj

en: Gramplet showing details of a person
eo: Gramplet por montri detalojn de persono

en: Details
eo: Detaloj

en: Repository Details
eo: Deponejdetaloj

en: Gramplet showing details of a repository
eo: Gramplet por montri detalojn de deponejo

en: Place Details
eo: Lokdetaloj

en: Gramplet showing details of a place
eo: Gramplet por montri detalojn de loko

en: Media Preview
eo: Aŭdvidaĵa antaŭrigardo

en: Gramplet showing a preview of a media object
eo: Gramplet por montri antaŭrigardon de aŭdvidea objekto

en: Image Metadata
eo: Bild-metadatumoj

en: Gramplet showing metadata for a media object
eo: Gramplet por montri metadatumojn por aŭdvidea objekto

en: GExiv2 module not loaded.
eo: GExiv2-modulo neŝargita.

en: Image metadata functionality will not be available.
    To build it for Gramps see %(gramps_wiki_build_gexiv2_url)s
eo: Funkcio de image metadata ne estos disponebla.
    Por kunmeti ĝin por Gramps vidu %(gramps_wiki_build_gexiv2_url)s

en: Person Residence
eo: Personrezidejo

en: Gramplet showing residence events for a person
eo: Gramplet por montri rezidejajn eventojn por persono

en: Person Events
eo: Person-eventoj

en: Gramplet showing the events for a person
eo: Gramplet por montri la eventojn por persono

en: Family Events
eo: Famili-eventoj

en: Gramplet showing the events for a family
eo: Gramplet por montri la eventojn por familio

en: Person Gallery
eo: Persongalerio

en: Gramplet showing media objects for a person
eo: Gramplet por montri aŭdvideajn objektojn por persono

en: Gallery
eo: Galerio

en: Family Gallery
eo: Familigalerio

en: Gramplet showing media objects for a family
eo: Gramplet por montri aŭdvideajn objektojn por familio

en: Event Gallery
eo: Eventgalerio

en: Gramplet showing media objects for an event
eo: Gramplet por montri aŭdvideajn objektojn por evento

en: Place Gallery
eo: Lokgalerio

en: Gramplet showing media objects for a place
eo: Gramplet por montri aŭdvideajn objektojn por loko

en: Source Gallery
eo: Fontgalerio

en: Gramplet showing media objects for a source
eo: Gramplet por montri aŭdvideajn objektojn por fonto

en: Citation Gallery
eo: Citaĵgalerio

en: Gramplet showing media objects for a citation
eo: Gramplet por montri aŭdvideajn objektojn por citaĵon

en: Person Attributes
eo: Person-atributoj

en: Gramplet showing the attributes of a person
eo: Gramplet por montri la atributojn de persono

en: Event Attributes
eo: Event-atributoj

en: Gramplet showing the attributes of an event
eo: Gramplet por montri la atributojn de evento

en: Family Attributes
eo: Famili-atributoj

en: Gramplet showing the attributes of a family
eo: Gramplet por montri la atributojn de familio

en: Media Attributes
eo: Aŭdvidaĵ-atributoj

en: Gramplet showing the attributes of a media object
eo: Gramplet por montri la atributojn de aŭdvidea objekto

en: Gramplet showing the attributes of a source object
eo: Gramplet por montri la atributojn de fontobjekto

en: Citation Attributes
eo: Citaĵ-atributoj

en: Gramplet showing the attributes of a citation object
eo: Gramplet por montri la atributojn de citaĵa objekto

en: Person Notes
eo: Personnotoj

en: Gramplet showing the notes for a person
eo: Gramplet por montri la notojn por persono

en: Event Notes
eo: Eventonotoj

en: Gramplet showing the notes for an event
eo: Gramplet por montri la notojn por evento

en: Family Notes
eo: Familinotoj

en: Gramplet showing the notes for a family
eo: Gramplet por montri la notojn por familio

en: Place Notes
eo: Loknotoj

en: Gramplet showing the notes for a place
eo: Gramplet por montri la notojn por loko

en: Source Notes
eo: Fontonotoj

en: Gramplet showing the notes for a source
eo: Gramplet por montri la notojn por fonto

en: Citation Notes
eo: Citaĵnotoj

en: Gramplet showing the notes for a citation
eo: Gramplet por montri la notojn por citaĵo

en: Repository Notes
eo: Deponejnotoj

en: Gramplet showing the notes for a repository
eo: Gramplet por montri la notojn por deponejo

en: Media Notes
eo: Aŭdvidaĵaj notoj

en: Gramplet showing the notes for a media object
eo: Gramplet por montri la notojn por aŭdvidea objekto

en: Gramplet showing the selected note
eo: Gramplet montranta la elektitan noton

en: Person Citations
eo: Personcitaĵoj

en: Gramplet showing the citations for a person
eo: Gramplet por montri la citaĵojn por persono

en: Event Citations
eo: Eventocitaĵoj

en: Gramplet showing the citations for an event
eo: Gramplet por montri la citaĵojn por evento

en: Family Citations
eo: Familicitaĵoj

en: Gramplet showing the citations for a family
eo: Gramplet por montri la citaĵojn por familio

en: Place Citations
eo: Lokcitaĵoj

en: Gramplet showing the citations for a place
eo: Gramplet por montri la citaĵojn por loko

en: Media Citations
eo: Aŭdvidaĵaj citaĵoj

en: Gramplet showing the citations for a media object
eo: Gramplet por montri la citaĵojn por aŭdvidea objekto

en: Person Children
eo: Gefiloj de persono

en: Gramplet showing the children of a person
eo: Gramplet por montri la gefilojn de persono

en: Family Children
eo: Familigefiloj

en: Gramplet showing the children of a family
eo: Gramplet por montri la gefilojn de familio

en: Person References
eo: Personreferencoj

en: Gramplet showing the backlink references for a person
eo: Gramplet por montri la retroligajn referencojn por persono

en: References
eo: Referencoj

en: Event References
eo: Eventreferencoj

en: Gramplet showing the backlink references for an event
eo: Gramplet por montri la retroligajn referencojn por evento

en: Family References
eo: Familireferencoj

en: Gramplet showing the backlink references for a family
eo: Gramplet por montri la retroligajn referencojn por familio

en: Place References
eo: Lokreferencoj

en: Gramplet showing the backlink references for a place
eo: Gramplet por montri la retroligajn referencojn por loko

en: Source References
eo: Fontreferencoj

en: Gramplet showing the backlink references for a source
eo: Gramplet por montri la retroligajn referencojn por fonto

en: Citation References
eo: Citaĵoreferencoj

en: Gramplet showing the backlink references for a citation
eo: Gramplet por montri la retroligajn referencojn por citaĵo

en: Repository References
eo: Deponejaj referencoj

en: Gramplet showing the backlink references for a repository
eo: Gramplet por montri la retroligajn referencojn por deponejo

en: Media References
eo: Aŭdvidaja referencoj

en: Gramplet showing the backlink references for a media object
eo: Gramplet por montri la retroligajn referencojn por aŭdvidea objekto

en: Note References
eo: Notreferencoj

en: Gramplet showing the backlink references for a note
eo: Gramplet por montri la retroligajn referencojn por noto

en: Person Filter
eo: Personfiltrilo

en: Gramplet providing a person filter
eo: Gramplet liveranta personfiltrilon

en: Family Filter
eo: Familifiltrilo

en: Gramplet providing a family filter
eo: Gramplet liveranta familifiltrilon

en: Event Filter
eo: Eventfiltrtilo

en: Gramplet providing an event filter
eo: Gramplet liveranta eventfiltrilon

en: Source Filter
eo: Fontfiltrilo

en: Gramplet providing a source filter
eo: Gramplet liveranta fontfiltrilon

en: Citation Filter
eo: Citaĵfiltrilo

en: Gramplet providing a citation filter
eo: Gramplet liveranta citaĵfiltrilon

en: Place Filter
eo: Lokfiltrilo

en: Gramplet providing a place filter
eo: Gramplet liveranta lokfiltrilon

en: Media Filter
eo: Aŭdvidaĵfiltrilo

en: Gramplet providing a media filter
eo: Gramplet liveranta aŭdvidaĵfiltrilon

en: Repository Filter
eo: Deponejfiltrilo

en: Gramplet providing a repository filter
eo: Gramplet liveranta deponejfiltrilon

en: Note Filter
eo: Notfiltrilo

en: Gramplet providing a note filter
eo: Gramplet liveranta notfiltrilon

en: Records
eo: Rikordoj

en: Shows some interesting records about people and families
eo: Montras kelkajn interesajn rikordojn pri personoj kaj familioj

en: Person To Do
eo: Persono farota

en: Gramplet showing the To Do notes for a person
eo: Gramplet por monti farotajn notojn por persono

en: Event To Do
eo: Evento farota

en: Gramplet showing the To Do notes for an event
eo: Gramplet por monti farotajn notojn por evento

en: Family To Do
eo: Familioj farotaj

en: Gramplet showing the To Do notes for a family
eo: Gramplet por monti farotajn notojn por familio

en: Place To Do
eo: Loko farota

en: Gramplet showing the To Do notes for a place
eo: Gramplet por monti farotajn notojn por loko

en: Source To Do
eo: Fontoj farotaj

en: Gramplet showing the To Do notes for a source
eo: Gramplet por monti farotajn notojn por fonto

en: Citation To Do
eo: Citaĵo farota

en: Gramplet showing the To Do notes for a citation
eo: Gramplet por monti farotajn notojn por citaĵo

en: Repository To Do
eo: Deponejo farota

en: Gramplet showing the To Do notes for a repository
eo: Gramplet por monti farotajn notojn por deponejo

en: Media To Do
eo: Aŭdvidaĵoj farotaj

en: Gramplet showing the To Do notes for a media object
eo: Gramplet por monti farotajn notojn por aŭdvideaj objektoj

en: Gramplet to generate SoundEx codes
eo: Gramplet por generi SoundEx-kodojn

en: Place Enclosed By
eo: Loko entenata de

en: Gramplet showing the places enclosed by the active place
eo: Gramplet montranta la lokojn entenatajn de la aktiva loko

en: Place Encloses
eo: Loko entenas

en: Gramplet showing the places that the active place encloses
eo: Gramplet por montri la lokojn entenatajn de la aktiva loko

en: Encloses
eo: Entenas

en: Geography coordinates for Person Events
eo: Geografiaj koordinatoj por Person-eventoj

en: Events Coordinates
eo: Eventkoordinatoj

en: Geography coordinates for Family Events
eo: Geografiaj koordinatoj por Famili-eventoj

en: Gramplet showing the events for all the family
eo: Gramplet por montri la eventojn por la tuta familio

en: Referrer
eo: Referanto

en: Uncollected object
eo: Nekolektita objekto

en: Press Refresh to see initial results
eo: Premu Aktualigu por vidi la komencajn rezultojn

en: Referrers of %d
eo: Referencantoj de %d

en: %d refers to
eo: %d referenciĝas al

en: Uncollected Objects: %s
eo: Nekolektitaj objektoj: %s

en: Reference Error
eo: Referenc-eraro

en: Double-click on a row to edit the selected place.
eo: Duoble alklaku linion por redakti elektitan lokon.

en: Move mouse over links for options
eo: Movu muson super ligiloj por opcioj

en: Max generations
eo: Maks. Generacioj

en: Show dates
eo: Montru datojn

en: Line type
eo: Linitipo

en: Click to make active
eo: Alklaku por aktivigi

en: Right-click to edit
eo: Dekstre alklaku por redakti

en: (b. %(birthdate)s, d. %(deathdate)s)
eo: (n. %(birthdate)s, m. %(deathdate)s)

en: (b. %s)
eo: (n. %s)

en: (d. %s)
eo: (m. %s)

en: 
    Breakdown by generation:
eo: 
    Disigu laŭ generacio:

en: Generation 1
eo: Generacio 1

en: Double-click to see people in generation
eo: Duobla alklako por vidi personojn en generacio

en:  has 1 of 1 individual (%(percent)s complete)
eo:  havas 1 el 1 persono (%(percent)s kompleta)

en: Generation %d
eo: Generacio %d

en: Double-click to see people in generation %d
eo: Duobla alklako por vidi personojn en generacio %d

en:  has {count_person} of {max_count_person} individuals ({percent} complete)
     |  has {count_person} of {max_count_person} individuals ({percent} complete)
eo[0]:  havas {count_person} el {max_count_person} persono ({percent} kompleta)
eo[1]:  havas {count_person} el {max_count_person} personoj ({percent} kompleta)

en: All generations
eo: Ĉiuj generacioj

en: Double-click to see all generations
eo: Duobla alklako por vidi ĉiujn generacioj

en:  have {number_of} individual
     |  have {number_of} individuals
eo[0]:  havas {number_of} persono
eo[1]:  havas {number_of} personoj

en: View Type
eo: Vidotipo

en: Quick Views
eo: Rapidaj vidoj

en: Double-click name for details
eo: Duoble alklaku nomon por detaloj

en: Click name to make person active
eo: Alklaku nomon por aktivigi personon

en: Right-click name to edit person
eo: Alklaku nomon por redakti personon

en: Active person: %s
eo: Aktiva persono: %s

en: %d. Partner: Not known
eo: %d. Partnero: Nekonata

en: Parents:
eo: Gepatroj:

en:    %d.a Mother:
eo:    %d.a Patrino:

en:    %d.b Father:
eo:    %d.a Patrino:

en: Click name to change active
    Double-click name to edit
eo: Alklaku nomon por ŝanĝi la aktivan
    Duoble alklaku nomon por redakti

en: Log for this Session
eo: Protokolo por ĉi tiu seanco

en: Opened data base -----------
eo: Malfermita datumbazo -----------

en: Added
eo: Aldonita

en: Deleted
eo: Forigita

en: Edited
eo: Redaktita

en: Selected
eo: Elektita

en: SoundEx code:
eo: SoundEx-kodo:

en: Double-click item to see matches
eo: Duoble alklaku la elementon por vidi la kongruojn

en: less than 1
eo: malpli ol 1

en: Individuals
eo: Personoj

en: Number of individuals
eo: Nombro de personoj

en: Individuals with other gender
eo: Individuoj kun alia genro

en: Individuals with unknown gender
eo: Pesonoj kun nekonata genro

en: Incomplete names
eo: Nekompletaj nomoj

en: Individuals missing birth dates
eo: Personoj kun mankantaj naskiĝdatoj

en: Disconnected individuals
eo: Izolitaj personoj

en: Family Information
eo: Familiinformoj

en: Unique surnames
eo: Unikaj familinomoj

en: Media Objects
eo: Aŭdvideaj objektoj

en: Individuals with media objects
eo: Personoj kun aŭdvideaj objektoj

en: Total number of media object references
eo: Totala nombro de aŭdvideobjektaj referencoj

en: Number of unique media objects
eo: Nombro de unikaj aŭdvideaj objektoj

en: Total size of media objects
eo: Totala grando de aŭdvideaj objektoj

en: Missing Media Objects
eo: Mankantaj aŭdvideaj objektoj

en: Double-click surname for details
eo: Duoble alklaku familinomon por detaloj

en: Number of surnames
eo: Nombro de familinomoj

en: Min font size
eo: Min. tipargrando

en: Max font size
eo: Maks. tipargrando

en: Total unique surnames
eo: Totalo de unikaj familinomoj

en: Total surnames showing
eo: Totalo de familinomoj montritaj

en: Previous To Do note
eo: Antaŭa farota noto

en: Next To Do note
eo: Posta farota noto

en: Edit the selected To Do note
eo: Redaktu la elektitan farotan noton

en: Add a new To Do note
eo: Aldonu novan farotan noton

en: First select the object to which you want to attach a note
eo: Unue elektu la objekton al kiu oni volas ligi noton

en: Unattached
eo: Malligita

en: Number of Surnames to display
eo: Nombro da familinomoj montrotaj

en: Intro
eo: Enkonduko

en: Gramps is a software package designed for genealogical research. Although similar to other genealogical programs, Gramps offers some unique and powerful features.
eo: Gramps estas programara pakaĵo planita por genealogia esploro. Kvankam simila al aliaj genealogiaj programoj, Gramps ofertas unikajn kaj potencajn eblojn.

en: Home Page
eo: Hejmpaĝo

en: Who makes Gramps?
eo: Kiu faris Gramps?

en: Gramps is created by genealogists for genealogists, organized in the Gramps Project. Gramps is an Open Source Software package, which means you are free to make copies and distribute it to anyone you like. It's developed and maintained by a worldwide team of volunteers whose goal is to make Gramps powerful, yet easy to use.
eo: Graps estas kreita de genealogoj por genealogoj, organizitaj en la Gramps-Projekto. Gramps estas pakaĵo de malfermitkoda programaro, signifanta ke oni estas libera fari kopiojn kaj distribui al kiu ajn oni volas. Ĝi estas programata kaj prizorgata de monda teamo de volontuloj kies celo estas igi Gramps potenca kaj faciluza.

en: There is an active community of users available on the mailing lists and Discourse forum to share ideas and techniques.
eo: Ekzistas aktiva komunumo de uzantoj disponebla en dissendolistoj kaj forumo por kunhavigi ideojn kaj teknikojn.

en: Gramps online manual
eo: Interreta manlibro de Gramps

en: Ask questions on gramps-users mailing list
eo: Demandu en la dissendolisto de gramps-uzantoj

en: Gramps Discourse Forum
eo: Gramps-Forumo

en: Getting Started
eo: Ekkomenci

en: The first time Gramps is started all of the Views are blank. There are very few menu options. A Family Tree is needed for any activity to happen.
    
    To create a new Family Tree (sometimes called 'database') select "Family Trees" from the menu, pick "Manage Family Trees", press "New" and name your Family Tree. "Load Family Tree" to make the tree active and ready to accept data by entering your first family, or importing a family tree. For more details, please read the information at the links below.
eo: Kiam oni startigas Gramps'on por la unua fojo ĉiuj Vidoj estas malplenaj. Esta vere malmultaj menuopcioj. Necesas unu Familian Arbon por ke ekokazu iu ajn aktivaĵo.
    
    Por krei novan Genealogian Arbon (kelkfoje nomata 'datumbazo'), elektu "Genealogia arbo" el la menuo, en ĝi "Administru genealogiajn arbojn", premu "Nova" kaj nomu vian genealogian arbon. "Ŝargu Familian Arbon" por igi la arbon aktivan kaj preta akcepti datumojn enmetante vian unuan familion aŭ importante familian arbon. Por kromaj detaloj, legu la informojn ĉe la malsupraj ligiloj

en: Start with Genealogy and Gramps
eo: Komencu kun genealogio kaj Gramps

en: Enter your first Family
eo: Enmetu vian unuan Familion

en: You will now want to start entering your first Family and that starts with the first Person.
    
    Switch to the "People" view and from the menu clicking "Add" and then clicking "Person" (or using the [+] icon) will bring up the window to enter a person. Entering the basic information and saving the record gives you a starting point. Select this Person's record and now switch to the "Relationships" view.
    
    With this first person, all of the menu options and icon functions have become available. Spend some time moving your mouse over the icons. As your cursor passes over an icon, a message will appear telling you the icon's function. The same is true for any of the edit windows. Moving the mouse cursor over an item will tell you what it will do.
    
    You can now create families by adding parents, a spouse and children. Once started, you will be able to add Events to People and Families. You can provide Sources and Citations to provide documentation for your entries.
    
    As you start using Gramps, you will find that information can be entered from all the various Views. There are multiple ways of doing most activities in Gramps. The flexibility allows you to choose which fits your work style.
eo: Nun vi volas komenci enmetante vian unuan Familion kaj tio komenciĝas kun la unua Persono.
    
    Komutu al la vidigo "Personoj" kaj el la menu alklakante "Aldonu" kaj alklakante "Persono" (aŭ uzante la [+] piktogramon) ekaperos fenestron por enigi personon. Enmetinte la bazajn informojn kaj konservante la rikordon vi havos vian komencan punkton. Elektu ĉi tiun Personrikordon kaj nun komutu al la vidigo "Parencecoj".
    
    Kun ĉi tiu unua perosno, ĉiuj menuaj opcioj kaj piktogramaj funkcioj fariĝas disponeblaj. Pasigu iom da tempo ŝovante la kursoron super la piktogramoj. Kiam ĝi pasas super piktogramo, mesaĝo ekaperos sugestante la piktograman funcion. La samo okazas por ĉiu el la redaktaj fenestroj. Ŝovante la muskursoron super elemento ĝi klarigas kio okazos.
    
    Nun vi povas krei familiojn aldonante gepatrojn, edzinon kaj gefilojn. Komencinte vi povos aldoni Eventojn al la Personoj kaj Familioj. Vi povas aldoni Fontojn kaj Citaĵojn por liveri dokumentojn al viaj enigoj.
    
    Kiam vi komencas uzi Gramps'on, vi rimarkos ke oni povas enigi informojn el diversaj Vidigoj. Estas pluraj manieroj fari la plejparton el aktivadoj en Gramps. Tia fleksebleco permesas al vi elekti kiun el ili pli bone adaptiĝas al via laborstilo.

en: Entering and editing data (brief)
eo: Enmeto kaj redaktado de datumoj (rapida)

en: Importing a Family Tree
eo: Importas Genealogian Arbon

en: To import a Family Tree from another program first create a GEDCOM (or other data) file from the previous program.
    
    Once you have created a new Gramps database file, use the "Import" option under the "Family Trees" menu to import the GEDCOM data.
eo: Por importi Familian Arbon el alia programo, unue kreu GEDCOM (aŭ aliforman) dosieron de la antaŭa programo.
    
    Kiam vi estos kreinta novan Gramps-datumbazan dosieron, uzu la opcion "Importu" en la menuo "Familiaj Arboj" por importi la GEDCOM-datumon.

en: Import from another genealogy program
eo: Importu de alia genealogia programo

en: Dashboard View
eo: Panelvido

en: You are currently reading from the "Dashboard" view, where you can add your own gramplets. You can also add gramplets to any view by adding a sidebar and/or bottombar, and right-clicking to the right of the tab.
    
    You can click the configuration icon in the toolbar to add additional columns, while right-click on the background allows to add gramplets. You can also drag the Properties button to reposition the gramplet on this page, and detach the gramplet to float above Gramps.
eo: Nun vi legas el "Panelo"-vido, kie vi povas aldoni viajn proprajn gramplet'ojn. Vi povas ankaŭ aldoni gramplet'ojn al ĉiu ajn vido aldonante flankan breton kaj/aŭ suban breton, kaj dekstre alklakante ĉe la dekstro de la langeto.
    
    Vi povas alklaki la konfiguran miniaturon en la il-breto por aldoni kromajn kolumnojn, dum dedkstre-klakante sur la fono permesas aldoni gramplet'ojn. Vi povas ankaŭ treni la Eco-butonon por relokigi la gramplet sur ĉi tiu paĝo, kaj malligi la gramplet por flosi super Gramps.

en: Gramps View Categories
eo: Gramps-vidaj kategorioj

en: Addons and "Gramplets"
eo: Helpprogramoj kaj "Grampletoj"

en: There are many Addons or "Gramplets" that are available to assist you in data entry and visualizing your family tree. Many of these tools are already available to you. Many more are available to download and install.
eo: Ekzistas multaj Helpprogramoj aŭ "Grampletoj" disponeblaj por asisti vin en la enmeto de la datumoj kaj por montri vian familian arbon. Nultaj el ĉi tiuj iloj jam estas disponeblaj por vi. Multaj aliaj estas disponeblaj por la elŝuto kaj instalo

en: Example Database
eo: Ekzempla datumbazo

en: Want to see Gramps in use. Create and Import the Example database.
    
    Create a new Family Tree as described above. Suggest that you name the Family Tree “EXAMPLE”.
    
    Import the Gramps file example.gramps.
    
    Follow the instructions for the location of the file stored with the Gramps program.
eo: Montru la funciadon de Gramps. Kreu kaj Importu la ekzemplan datumbazon.
    
    Kreu novan Fmilian Arbon kie supre priskribita. Sugestu ke vi volas nomi la Familian Arbon “EKZEMPLO”.
    
    Importu la Gramps-dosieron example.gramps.
    
    Sekvu la instrukciojn por la lokigo de la dosiero konservita kun la Gramps-programo.

en: Minimum number of items to display
eo: Minimuma nombro de elementoj montrotaj

en: Descendant generations per ancestor generation
eo: Praidaraj generacioj por praula generacio

en: Delay before descendants of an ancestor is processed
eo: Prokrasto antaŭ la traktado de la praidoj de praulo

en: Tag to indicate that a person is complete
eo: Etikedo por montri ke persono estas kompleta

en: Tag to indicate that a family is complete
eo: Etikedo por montri ke familio estas kompleta

en: Tag to indicate that a person or family should be ignored
eo: Etikedo por montri ke oni devus ignori personon aŭ familion

en: No Home Person set.
eo: Neagordita hejmpersono.

en: first name unknown
eo: nekonata antaŭnomo

en: surname unknown
eo: nekonata familinomo

en: (person with unknown name)
eo: (persono kun nekonata nomo)

en: birth event missing
eo: naskiĝevento mankanta

en: person not complete
eo: persono nekompleta

en: (unknown person)
eo: (nekonata persono)

en: %(name1)s and %(name2)s
eo: %(name1)s kaj %(name2)s

en: marriage event missing
eo: geedziĝoevento mankanta

en: relation type unknown
eo: parenceco nekonata

en: family not complete
eo: familio nekompleta

en: date unknown
eo: nekonata dato

en: date incomplete
eo: nekompleta dato

en: place unknown
eo: nekonata loko

en: spouse missing
eo: geedzo mankanta

en: father missing
eo: patro mankanta

en: mother missing
eo: patrino mankanta

en: parents missing
eo: gepatroj mankantaj

en: Family Lines Graph
eo: Grafikaĵo de famililinioj

en: Produces family line graphs using Graphviz.
eo: Kreas famililiniajn grafikaĵojn uzante GraphViz.

en: Hourglass Graph
eo: Sablohorloĝa grafikaĵo

en: Produces an hourglass graph using Graphviz.
eo: Kreas sablohorloĝan grafikaĵon uzante Graphviz.

en: Relationship Graph
eo: Parencecografikaĵo

en: Produces relationship graphs using Graphviz.
eo: Kreas parencecan grafikaĵojn uzante GraphViz.

en: B&W outline
eo: B/N konturoj

en: Colored outline
eo: Koloraj konturoj

en: Color fill
eo: Kolorplenigo

en: Descendants <- Ancestors
eo: Praidoj <- Prauloj

en: Descendants -> Ancestors
eo: Praidoj -> Prauloj

en: Descendants <-> Ancestors
eo: Praidoj <-> Prauloj

en: Descendants - Ancestors
eo: Praidoj - Prauloj

en: Both
eo: Ambaŭ

en: Follow parents to determine "family lines"
eo: Sekvu gepatrojn por determini "famililiniojn"

en: Parents and their ancestors will be considered when determining "family lines".
eo: Oni konsideros gepatrojn kaj iliajn praulojn dum determino de "famililinioj".

en: Follow children to determine "family lines"
eo: Sekvu gefilojn por determini "famililiniojn"

en: Children will be considered when determining "family lines".
eo: Oni konsideros gefilojn dum determino de "famililinioj".

en: Try to remove extra people and families
eo: Provas forigi superfluajn personojn kaj familiojn

en: People and families not directly related to people of interest will be removed when determining "family lines".
eo: Personoj kaj familioj ne rekte rilataj al la celpersonoj estos forigitaj dumla determinado de "familiaj linioj".

en: Arrowhead direction
eo: Sagpinta direkto

en: Choose the direction that the arrows point.
eo: Elektu la direkton de la sagoj.

en: Graph coloring
eo: Grafikaĵkolorigo

en: Males will be shown with blue, females with red, unless otherwise set above for filled. If the sex of an individual is unknown it will be shown with gray.
eo: La viroj estos blue montritaj, la virinoj ruĝe, se ne agordite malsame. Se la sekso de persono estas nekonata la persono estos grize montrita.

en: Rounded corners
eo: Rondigitaj anguloj

en: Use rounded corners e.g. to differentiate between women and men.
eo: Uzu rondigitajn angulojn ekz. por diferencigi virinojn disde viroj.

en: Use subgraphs
eo: Utiligu subdiagramojn

en: Subgraphs can help Graphviz position spouses together, but with non-trivial graphs will result in longer lines and larger graphs.
eo: Subdiagramoj povas helpi GraphViz lokigi geedzojn kune, sed kun neordinaraj la diagramoj rezultos kun pli longaj linioj kaj pli larĝaj diagramoj.

en: People of Interest
eo: Celpersonoj

en: People of interest
eo: Celpersonoj

en: People of interest are used as a starting point when determining "family lines".
eo: Oni uzas celpersonojn kiel startpunkton dum la determino de la "familiaj linioj".

en: Limit the number of ancestors
eo: Limigu la nombron de prauloj

en: Whether to limit the number of ancestors.
eo: Ĉu limigi la nombron de prauloj.

en: The maximum number of ancestors to include.
eo: La maksimuma nombro de prauloj inkluzivotaj.

en: Limit the number of descendants
eo: Limigu la nombron de praidoj

en: Whether to limit the number of descendants.
eo: Ĉu limigi la nombron de praidoj.

en: The maximum number of descendants to include.
eo: La maksimuma nombro de praidoj inkluzivotaj.

en: Include dates
eo: Inkluzivu datojn

en: Whether to include dates for people and families.
eo: Ĉu inkluzivi datojn por personoj kaj familiojn.

en: Limit dates to years only
eo: Limigu la datojn ĝis la nura jaro

en: Prints just dates' year, neither month or day nor date approximation or interval are shown.
eo: Printas la datojn nur kun la jaro. Oni montras nek monatan, tagan aŭ datan proksimumigojn aŭ intervalojn.

en: Whether to include placenames for people and families.
eo: Ĉu inkluzivi loknomojn por personoj kaj familioj.

en: Include the number of children
eo: Inkluzivu la nombron de gefiloj

en: Whether to include the number of children for families with more than 1 child.
eo: Ĉu inkluzivi la nombron de gefiloj por familioj kun pli ol 1 gefilo.

en: Include thumbnail images of people
eo: Inkluzivu miniaturajn bildojn de personoj

en: Whether to include thumbnail images of people.
eo: Ĉu inkluzivi miniaturajn bildojn de personoj.

en: Thumbnail location
eo: Lokigo de miniaturoj

en: Above the name
eo: Super la nomo

en: Beside the name
eo: Malsuper la nomo

en: Where the thumbnail image should appear relative to the name
eo: Kie devus aperi la miniatura bildo rilate al la nomo

en: Thumbnail size
eo: Miniatura grando

en: Size of the thumbnail image
eo: Grando de la miniatura bildo

en: Family Colors
eo: Familikoloroj

en: Family colors
eo: Familikoloroj

en: Colors to use for various family lines.
eo: Koloroj uzotaj por diversaj famililinioj.

en: The color to use to display men.
eo: La koloro uzota por montri virojn.

en: The color to use to display women.
eo: La koloro uzota por montri virinojn.

en: The color to use to display people who are neither men nor women.
eo: La koloro uzota por montri personojn kiuj estas nek viroj nek virinoj.

en: The color to use when the gender is unknown.
eo: La koloro uzota kiam la genro estas nekonata.

en: The color to use to display families.
eo: La koloro uzota por montri familiojn.

en: You did not specify anybody
eo: Vi specifis neniun

en: Number of people in database:
eo: Personnombro en la datumbazo:

en: Number of people of interest:
eo: Nombro de celpersonoj:

en: Number of families in database:
eo: Nombro de familioj en la datumbazo:

en: Number of families of interest:
eo: Nombro de celfamilioj:

en: Additional people removed:
eo: Kromaj personoj forigitaj:

en: Additional families removed:
eo: Kromaj familioj forigitaj:

en: Initial list of people of interest:
eo: Komenca listo de celpersonoj:

en: {number_of} child | {number_of} children
eo[0]: {number_of} gefilo
eo[1]: {number_of} gefiloj

en: father: %s
eo: patro: %s

en: mother: %s
eo: patrino: %s

en: child: %s
eo: gefilo: %s

en: Center -> Others
eo: Centro -> Aliaj

en: Center <- Others
eo: Centro <- Aliaj

en: Center <-> Other
eo: Centro <-> Aliaj

en: Center - Other
eo: Centro - Aliaj

en: The Center person for the graph
eo: La centra persono por la grafikaĵo

en: Max Descendant Generations
eo: Maks. praidaraj generacioj

en: The number of generations of descendants to include in the graph
eo: La nombro de praidaraj generacioj inkluzivotaj en la grafikaĵo

en: Max Ancestor Generations
eo: Maks. praulaj generacio

en: The number of generations of ancestors to include in the graph
eo: La nombro de praulaj generacioj inkluzivotaj en la grafikaĵo

en: Males will be shown with blue, females with red.  If the sex of an individual is unknown it will be shown with gray.
eo: La viroj estos blue montritaj, la virinoj ruĝe. Se la sekso de persono estas nekonata la persono estos grize montrita.

en: Use rounded corners
eo: Utiligu rondigitajn angulojn

en: Use rounded corners to differentiate between women and men.
eo: Uzu rondigitajn angulojn por diferencigi virinojn de viroj.

en: Graph Style
eo: Grafikaĵa stilo

en: Force Ahnentafel order
eo: Perfortu Ahnentafel-ordigon

en: Force Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel layout order for all ancestors, so that fathers are always on the left branch and mothers are on the right branch.
eo: Perfortu la aspektan ordigon Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel por ĉiuj praavoj, tiel ke la patroj estas ĉiam ĉe maldekstra branĉo kaj la patrinoj ĉe la dekstra branĉo.

en: Ahnentafel number visible
eo: Ahnentafel-numero videbla

en: Show Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel number.
eo: Montru Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel -numeron.

en: Show symbols for events
eo: Montru simbolojn por eventoj

en: Show genealogical symbols for birth, marriage and death events.
eo: Montru simbolojn por naskiĝ-, geedziĝ- kaj mort-eventoj.

en: Generating report
eo: Kreas raporton

en: Determines what people are included in the graph
eo: Determinas kiujn personojn inkluzivi en la raporto

en: Use hexagons
eo: Uzu heksagonojn

en: Use hexagons to differentiate those of unknown gender.
eo: Uzu heksagonojn por diferencigi tiujn kun nekonata genro.

en: Dates and/or Places
eo: Datoj kaj/aŭ lokoj

en: Do not include any dates or places
eo: Ne inkluzivu datojn aŭ lokojn

en: Include (birth, marriage, death) dates, but no places
eo: Inkluzivu Naskiĝ-, Geedziĝ- kaj Mortdatojn, sed ne lokojn

en: Include (birth, marriage, death) dates, and places
eo: Inkluzivu Naskiĝ-, Geedziĝ- kaj Mortdatojn, kaj lokojn

en: Include (birth, marriage, death) dates, and places if no dates
eo: Inkluzivu Naskiĝ-, Geedziĝ- kaj Mortdatojn, kaj lokojn se mankas datoj

en: Include (birth, marriage, death) years, but no places
eo: Inkluzivu Naskiĝ-, Geedziĝ- kaj Mortjarojn, sed ne lokojn

en: Include (birth, marriage, death) years, and places
eo: Inkluzivu Naskiĝ-, Geedziĝ- kaj Mortjarojn, kaj lokojn

en: Include (birth, marriage, death) places, but no dates
eo: Inkluzivu Naskiĝ-, Geedziĝ- kaj Mortlokojn, sed ne datojn

en: Include (birth, marriage, death) dates and places on same line
eo: Inkluzivu Naskiĝ-, Geedziĝ- kaj Mortdatojn kaj lokojn sur la sama linio

en: Whether to include dates and/or places
eo: Ĉu inkluzivi datojn kaj/aŭ lokojn

en: Show all family nodes
eo: Montru ĉiujn familinodojn

en: Show family nodes even if the output contains only one member of the family.
eo: Montru familiajn nodojn ankaŭ se la eligo entenas nur unu membron de la familio.

en: Include URLs
eo: Inkluzivu URL-ojn

en: Include a URL in each graph node so that PDF and imagemap files can be generated that contain active links to the files generated by the 'Narrated Web Site' report.
eo: Inkluzivu URL en ĉiun grafikaĵan nodon tiel ke kreiĝu PDF- kaj bildmap-dosieroj entenantaj aktivajn ligilojn al dosieroj generitaj de 'Narrate Web Site'-raporto.

en: Include relationship to center person
eo: Inkluzivu parencecon al la centra persono

en: Whether to show every person's relationship to the center person
eo: Ĉu montri ĉiun personparencecon al la centra persono

en: Whether to include thumbnails of people.
eo: Ĉu inkluzivi miniaturojn de personoj.

en: Thumbnail Location
eo: Lokigo de miniaturoj

en: Include occupation
eo: Inkluzivu okupon

en: Do not include any occupation
eo: Ne inkluzivu okupon

en: Include description of most recent occupation
eo: Inkluzivu priskribon de la plej lasta okupo

en: Include date, description and place of all occupations
eo: Inkluzivu daton, priskribon kaj lokon de ĉiuj okupoj

en: Whether to include the last occupation
eo: Ĉu inkluzivi la lastan okupon

en: Include relationship debugging numbers also
eo: Inkluzivu ankaŭ la numerojn de la parencecĝustigo

en: Whether to include 'Ga' and 'Gb' also, to debug the relationship calculator
eo: Ĉu inkluzivi ankaŭ 'Ga' kaj 'Gb', por ĝustigi la parenceckalkulilon

en: Indicate non-birth relationships with dotted lines
eo: Indiku la parencecojn nedenaskajn per streketitaj linioj

en: Non-birth relationships will show up as dotted lines in the graph.
eo: Oni montros la parencecojn nedenaskajn per streketitaj linioj en la grafikaĵo.

en: Show family nodes
eo: Montru familinodojn

en: Families will show up as ellipses, linked to parents and children.
eo: La familioj estos montritaj kiel elipsoj, ligitaj al gepatroj kaj gefiloj.

en: Parent grouping
eo: Gepatra grupigo

en: Parents together
eo: Gepatroj kune

en: Parents offset
eo: Gepatroj disigitaj

en: In the 'Normal' setting parents will be located to keep most lines short.
    The 'Parents together' setting can help position spouses next to each other, but with non-trivial graphs will result in longer lines and larger graphs.
    The Parents offset setting will also try to put spouses near each other, however they will be offset from each other.  This will tend to make graphs with many people in a generation more square.
eo: En la 'Normala' agordo la gepatroj estos lokitaj tiel ke la plejparto el la linioj restu mallonga.
    La agordo 'Gepatroj kune' povas helpi meti la geedzojn proksimajn unu al la alia, sed kun neordinaraj diagramoj tio igos la liniojn pli longaj kaj la diagramojn pli larĝaj.
    Ankaŭ la disig-agorda de la Gepatroj provos meti la geedzojn proksimajn unu al la alia, tamen ili estos disigitaj unu de la alia. Tio inklinos igi la diagramojn kun multaj personoj en unu generacio pli kvadrataj.

en: Import data from CSV files
eo: Importu datumojn el CSV-dosieroj

en: Import data from GeneWeb files
eo: Importu datumojn el GeneWeb-dosieroj

en: Gramps package (portable XML)
eo: Gramps-pakaĵo (portebla XML)

en: Import data from a Gramps package (an archived XML Family Tree together with the media object files).
eo: Importu datumojn el Gramps-pakaĵo (arkivita XML'a Genealogia Arbo kun aŭdvideobjektaj dosieroj).

en: Gramps XML Family Tree
eo: Gramps-XML'a genealogia arbo

en: The Gramps XML format is a text version of a Family Tree. It is read-write compatible with the present Gramps database format.
eo: La Gramps-XML-formo estas teksta versio de genealogia arbo. Ĝi estas kongrua kun ĉi tiu Gramps-datumbaza formo.

en: Gramps 2.x database
eo: Gramps-2.x datumbazo

en: Import data from Gramps 2.x database files
eo: Importu datumojn el datumbazaj dosieroj de Gramps 2.x

en: Import data from Pro-Gen files
eo: Importu datumojn el Pro-Gen-dosieroj

en: Import data from vCard files
eo: Importu datumojn el vCard-dosieroj

en: Bad references
eo: Eraraj referencoj

en: %s could not be opened
eo: Ne eblis malfermi %s

en: Results
eo: Rezultoj

en: done
eo: farita

en: given name
eo: antaŭnomo

en: call
eo: voka

en: nick
eo: neformala

en: Nick
eo: Neformala

en: nick_name
eo: neformala_nomo

en: tag
eo: marko

en: title
eo: titolo

[ctx: Person or Place]
en: title
eo: titolo

en: gender
eo: genro

en: source
eo: fonto

en: note
eo: noto

en: birth place
eo: naskiĝloko

en: birth place id
eo: naskiĝloka id

en: birth date
eo: naskiĝdato

en: birth source
eo: naskiĝfontojn

en: baptism place
eo: baptoloko

en: baptism place id
eo: baptoloka id

en: baptism date
eo: baptodato

en: baptism source
eo: baptofonto

en: burial place
eo: entombigloko

en: burial place id
eo: entombigloka id

en: burial date
eo: entombigdato

en: burial source
eo: entombigfonto

en: death place
eo: mortoloko

en: death place id
eo: mortoloka id

en: death date
eo: mortodato

en: death source
eo: mortofonto

en: death cause
eo: mortodato

en: person
eo: persono

en: occupationdescr
eo: profesipriskr

en: Occupation description
eo: Profesipriskribo

en: occupationdate
eo: profesidato

en: Occupation date
eo: Profesia dato

en: occupationplace
eo: profesiloko

en: Occupation place
eo: Profesia loko

en: occupationplace_id
eo: profesiloka_id

en: Occupation place id
eo: Profesiloka id

en: occupationsource
eo: profesifonto

en: Occupation source
eo: Profesia fonto

en: residence date
eo: rezideja dato

en: residencedate
eo: rezidejadato

en: residenceplace
eo: rezidejaloko

en: residence place
eo: rezideja loko

en: residenceplace_id
eo: rezidejaloka_id

en: residence place id
eo: rezidejloka id

en: residencesource
eo: rezidejafonto

en: residence source
eo: rezideja fonto

en: attribute type
eo: atributa tipo

en: attributetype
eo: atributatipo

en: attributevalue
eo: atributvaloro

en: attribute value
eo: atributa valoro

en: attributesource
eo: atributafonto

en: attribute source
eo: atributa fonto

en: child
eo: gefilo

en: mother
eo: patrino

en: parent2
eo: gepatro2

en: father
eo: patro

en: parent1
eo: gepatro1

en: marriage
eo: geedziĝo

en: place
eo: loko

en: place id
eo: loka id

en: name
eo: nomo

en: type
eo: tipo

en: latitude
eo: latitudo

en: longitude
eo: longitudo

en: code
eo: kodo

en: enclosed by
eo: entenata de

en: enclosed_by
eo: entenata de

en: format error: line %(line)d: %(zero)s
eo: form-eraro: linio %(line)d: %(zero)s

en: CSV Import
eo: CSV-Importo

en: Reading data...
eo: Legas datumojn...

en: CSV import
eo: CSV-Importo

en: Import Complete: {number_of} second | Import Complete: {number_of} seconds
eo[0]: Importo kompletita: {number_of} sekundon
eo[1]: Importo kompletita: {number_of} sekundojn

en: The following IDs were referenced but not found:
eo: La sekvaj ID'oj estis referencitaj sen ne trovitaj:

en: ANSI (ISO-8859-1)
eo: ANSI (iso-8859-1)

en: Gramps - GEDCOM Encoding
eo: Gramps - GEDCOM Kodprezento

en: GEDCOM Encoding
eo: GEDCOM-Kodprezento

en: This GEDCOM file has identified itself as using ANSEL encoding. Sometimes, this is in error. If the imported data contains unusual characters, undo the import, and override the character set by selecting a different encoding below.
eo: Ĉi tiu GEDCOM-dosiero identigis sin mem uzanta ANSEL-kodoprezenton. Kelkfoje tio estas eraro. Se la importitaj datumoj entenas nekutimajn signojn, malfaru la importon kaj transpasu la signaragordon elektante alian kodoprezenton ĉi-malsupre.

en: Encoding:
eo: Kodoprezento:

en: Invalid GEDCOM file
eo: Nevalida GEDCOM-dosiero

en: %s could not be imported
eo: ne eblis importi %s

en: Error reading GEDCOM file
eo: Eraro legante GEDCOM-dosieron

en: Accomplishment
eo: Plenumo

en: Acquisition
eo: Akiro

en: Adhesion
eo: Aliĝo

en: Award
eo: Premio

en: Change Name
eo: Nomŝanĝo

en: Circumcision
eo: Cirkumcido

en: Military Demobilisation
eo: Milita malmobilizo

en: Dotation
eo: Dotado

en: Excommunication
eo: Ekskomuniko

en: LDS Family Link
eo: LDS-Familia Ligo

en: Funeral
eo: Funebro

en: Hospitalisation
eo: Enhospitaligo

en: Illness
eo: Malsano

en: List Passenger
eo: Pasaĝera listo

en: Military Distinction
eo: Milita honoraĵo

en: Militaty Mobilisation
eo: Milita mobilizo

en: Military Promotion
eo: Milita plirangigo

en: LDS Seal to child
eo: Ligita al gefilo (mormonoj)

en: Sold property
eo: Vendita posedaĵo

en: No mention
eo: Neniu mencio

en: Separated
eo: Disigita

en: GeneWeb import
eo: GenWeb-importo

en: Invalid date {date} in {gw_snippet}, preserving date as text.
eo: Nevalida dato {date} en {gw_snippet}, konservas la daton kiel tekston.

en: Could not create media directory %s
eo: Ne eblis krei la aŭdvidaĵan dosierujon: %s

en: Media directory %s is not writable
eo: La aŭdvidaĵa dosierujo %s ne estas skribebla

en: Media directory %s exists. Delete it first, then restart the import process
eo: La aŭdvidaĵa dosierujo %s ekzistas. Unue forigu ĝin, tiam restartigu la importprocedon

en: Error extracting into %s
eo: Eraro dum la elpako en %s

en: Base path for relative media set
eo: Agordita la relativa vojprefikso por la aŭdvidaĵoj

en: The base media path of this Family Tree has been set to %s. Consider taking a simpler path. You can change this in the Preferences, while moving your media files to the new position, and using the media manager tool, option 'Replace substring in the path' to set correct paths in your media objects.
eo: La baza vojo de la aŭdvidaĵoj de ĉi tiu genealogia arbo estas agordita al %s. Konsideru havi pli simplan vojon. Oni povas modifi tion en Agordoj, dum la movo de la aŭdvidaĵoj al nova pozicio, kaj uzante la aŭdvidaĵa administrilo, opcio 'Anstataŭigu subĉenon en la vojo' por agordi ĝuste la voojn en la audvideaj objektoj.

en: Cannot set base media path
eo: Ne eblas agordi bazan aŭdvidaĵan vojon

en: The Family Tree you imported into already has a base media path: %(orig_path)s. The imported media objects however are relative from the path %(path)s. You can change the media path in the Preferences or you can convert the imported files to the existing base media path. You can do that by moving your media files to the new position, and using the media manager tool, option 'Replace substring in the path' to set correct paths in your media objects.
eo: La genealogia arbo importita jam havas bazan aŭdvidaĵan vojon %(orig_path)s. La importitaj aŭdvideaj objektoj tamen estas relativaj rilate al la vojo %(path)s. Oni povas ŝanĝi la aŭdvidaĵan vojon en Agordoj aŭ oni povas konverti la importitajn dosierojn al la jam ekzistanta baza aŭdvidaĵa vojo. Oni povas fari tion movante la aŭdvidaĵajn dosierojn al la nova pozicio kaj uzi la aŭdividaĵan administrilon, opcio 'Anstatauigu subĉenojn en la vojo' por agordi korekte la vojojn en siaj aŭdvidaĵaj objektoj.

en: %s could not be opened
eo: ne eblis malfermi %s

en: The Database version is not supported by this version of Gramps.You should use an old copy of Gramps at version 3.0.x and import your database into that version. You should then export a copy of your data to Gramps XML (Family Tree). Then you should upgrade to the latest version of Gramps (for example this version), create a new empty database and import the Gramps XML into that version. Please refer to:%(gramps_wiki_migrate_two_to_three_url)s
eo: La versio de la Datumbazo ne estas subtenata de ĉi tiu versio de Gramps. Oni devus uzi malnovan kopion de Gramps je versio 3.0.x kaj importi sian datumbazon en ĉi tiun version. Tiam oni devus eksporti kopion de siaj datumoj al Gramps-XML (genealogia arbo). Poste oni devus aktualigi al la lasta versio de Gramps (ekzemple ĉi tiu versio), krei novan malplenan datumbazon kaj importi la Gramps-XML en tiun version. Referencu al: %(gramps_wiki_migrate_two_to_three_url)s

en: _Ok
eo: K_onfirmu

en: Source reference
    (out of Settings)
eo: Fontreferenco
    (ekster agordaro)

en: Source reference text
    (Text & import Filename).
eo: Referencteksto de la fonto
    (Teksto kaj importdosiernomo).

en: Source attribute text
    (Text, import Filename & (System-)Date).
eo: Atributteksto de la fonto
    (Teksto, importdosiernomo kaj (Sistem-)Dato).

en: Citation reference.
eo: Citaĵoreferenco.

en: Citation confidence level
    (Very low - very high).
eo: Konfidnivelo de la citaĵo
    (Tre malalta - Tre alta).

en: Citation volume/page text
    (Text & (System-)Date).
eo: Teksto de la volumo/paĝo
    (Teksto kaj /(Sistem-)Dato).

en: Citation attribute text
    (Text, import Filename & (System-)Date).
eo: Atributa teksto de la citaĵo
    (Teksto, importa Dosiernomo kaj (Sistem-)Dato).

en: Import Text
eo: Importu tekston

en: Default Tagtext
    (out of Settings).
eo: Defaŭlta etikeda teksto
    (ekster la agordoj).

en: Import Filename.
eo: Importu dosiernomon.

en: Default (System-)Date.
eo: Defaŭlta (Sistem-)Dato.

en: Combined default text + filename + date.
eo: Kombinitaj defaŭltaj teksto+dosiernomo+dato.

en: Copy Default Text
    to all Tag Text'.
eo: Kopiu la defaŭltan tekston
    en ĉiujn Etikedajn Tekstojn'.

en: Copy Default Filename
    to all sensitive Tag Text'.
eo: Kopiu defaŭltan dosiernomon
    en ĉiujn konfidencaj Etikedajn Tekstojn'.

en: Copy Default Date
    to all sensitive Tag Text'.
eo: Kopiu la defaŭltan daton
    en ĉiujn konfidencajn Etikedajn Tekstojn'.

en:   Objects
eo:   Objektoj

en: Enable/Disable
    all object tags.
eo: Ebligu/Malebligu
    ĉiujn objektajn etikedojn.

en: Tag Text
eo: Etikeda teksto

en: Import Objects
eo: Importu objektojn

en: Enable/Disable
    Person import.
eo: Ebligu/Malebligu
    Person-importon.

en: Enable/Disable
    Family import.
eo: Ebligu/Malebligu
    Famili-importon.

en: Enable/Disable
    Child import.
eo: Ebligu/Malebligu
    Gefil-importon.

en: Use original Person
    Identifier as Gramps ID.
eo: Uzu la originan Person-identigilon
     kiel Gramps-ID.

en: Use original Family
    Identifier as Gramps ID.
eo: Uzu la originan Famili-identigilon
    kiel Gramps-ID.

en: Identifier
eo: Identigilo

en: Name change
eo: Ŝanĝo de nomo

en: Event date
eo: Eventodato

en: Store birth date in
    event description.
eo: Enmemorigu la naskiĝdaton
    en la event-priskribo.

en: Store death date in
    event description.
eo: Enmemorigu la mortodaton
    en la event-priskribo.

en: Diverse
eo: Malsama

en: Store REFN number
    in event description.
eo: Enmemorigu la REFN-numeron
    en la eventopriskribo.

en: Use death information
    as cause of death event.
eo: Uzu la informojn pri morto
    kiel kaŭzo de la mort-evento.

en: (-cause)
eo: (-kaŭzo)

en: Male surname
eo: Maskla familinomo

en: Change name of male
    to e.g. wifes name.
eo: Ŝanĝu la nomon de la masklo
    per, ekz., la nomo de la edzino.

en: Female surname
eo: Femala familinomo

en: Change name of female
    to e.g. husbands name.
eo: Ŝanĝu la nomon de la femalo
    per, ekz., la nomo de la edzo.

en: Option
eo: Opcio

en: Import from Pro-Gen (%s)
eo: Importu el ProGen (%s)

en: Pro-Gen data error
eo: Pro-Gen-datumeraro

en: Import Pro-Gen
eo: Importu ProGen

en: Line %(line)5d: %(prob)s
eo: Linio %(line)5d: %(prob)s

en: vCard import
eo: vCard-importo

en: vCard import report: No errors detected
eo: vCard-import-raporto: Neniu eraro detektita

en: vCard import report: %s errors detected
eo: vCard-import-raporto: %s eraroj detektitaj

en: Token >%(token)s< unknown. line skipped: %(line)s
eo: Simbolo >%(token)s< nekonata. linio preterpasita: %(line)s

en: BEGIN property not properly closed by END property, Gramps can't cope with nested vCards.
eo: BEGIN-atribuo ne ĝuste fermita de END-atribuo, Gramps ne akceptas ci tiajn specojn de vCard.

en: Import of vCards version %s is not supported by Gramps.
eo: Importado de vCards-versio %s ne estas subtenata de Gramps.

en: The vCard is malformed. It is missing the compulsory N property, so there is no name; skip it.
eo: vCard estas misformita. Mankas la deviga atribuo N, tiel estas neniu nomo;preterpasas ĝin.

en: The vCard is malformed. It is missing the compulsory FN property, get name from N alone.
eo: vCard estas misformita. Mankas la deviga atribuo FN, akiras la nomon el sola N.

en: The vCard is malformed. Wrong number of name components.
eo: vCard estas misformita. Erara nombro de la elementoj de la nomo.

en: Invalid date in BDAY {vcard_snippet}, preserving date as text.
eo: Nevalida dato en BDAY {vcard_snippet}, konservas la daton kiel tekston.

en: Date {vcard_snippet} not in appropriate format yyyy-mm-dd, preserving date as text.
eo: Dato {vcard_snippet} ne en ĝusta formo jjjj-mm-tt, konservas la daton kiel tekston.

en: %(event_name)s of %(family)s
eo: %(event_name)s de %(family)s

en: %(event_name)s of %(person)s
eo: %(event_name)s de %(person)s

en: Error reading %s
eo: Eraro legante %s

en: The file is probably either corrupt or not a valid Gramps database.
eo: Eble la dosiero estas damaĝita aŭ ne valida Gramps-datumbazo.

en:   {id1} - {text} with {id2}
eo:   {id1} - {text} kun {id2}

en:   {obj} {id1} with {id2}
eo:   {obj} {id1} kun {id2}

en: Sources
eo: Fontoj

en: Number of new objects imported:
eo: Nombro de novaj objektoj importitaj:

en: 
    The imported file was not self-contained.
    To correct for that, %(new)d objects were created and
    their typifying attribute was set to 'Unknown'.
    The breakdown per category is depicted by the
    number in parentheses. Where possible these
    'Unknown' objects are referenced by note %(unknown)s.
eo: 
    La importita dosiero ne estis mem-entena.
    Por korekti tion, estis kreitaj %(new)d objektoj
    kaj ilia tipa atributo estis agordita al 'Nekonata'.
    La disigo de kategorioj estas montrita de la numero 
    interkrampa. Kie eble ĉi tiuj 'Nekonataj' objektoj estas
    referencitaj per noto %(unknown)s.

en: 
    Media objects with relative paths have been
    imported. These paths are considered relative to
    the media directory you can set in the preferences,
    or, if not set, relative to the user's directory.
eo: 
    Aŭdvideaj objektoj kun relativaj vojoj estis
    importitaj. Ĉi tiuj vojoj estas konsiderataj
    relativaj al la aŭdvidaĵa dosierujo agordebla en la
    agordoj, aŭ, se ne agordita, relativaj al la dosierujo de
    uzanto.

en: 
    Objects that are candidates to be merged:
eo: 
    Objektoj kandidataj al kunfando:

en: The Gramps Xml you are trying to import is malformed.
eo: La importota Gramps-Xml estas mabone formita.

en: Attributes that link the data together are missing.
eo: La atributoj, kiuj ligas la datumojn kune, mankas.

en: Gramps XML import
eo: Gramps-XML-importo

en: Could not change media path
eo: Ne eblis ŝanĝi aŭdvidaĵan vojon

en: The opened file has media path %s, which conflicts with the media path of the Family Tree you import into. The original media path has been retained. Copy the files to a correct directory or change the media path in the Preferences.
eo: La malfermita dosiero havas aŭdvidaĵan vojon %s, kiu konfliktas kun la aŭdvidaĵa vojo de la genealogia arbo importita. La origina aŭdvidaĵa vojo estis konservita. Oni kopiu la dosierojn en ĝustan dosierujon aŭ oni ŝantu la aŭdvidaĵan vojon en la Agordoj.

en: The .gramps file you are importing does not contain information about the version of Gramps with, which it was produced.
    
    The file will not be imported.
eo: La dosiero .gramps kiun oni volas importi ne entenas informojn pri la versio de Gramps per kio ĝi estis produktita.
    
    La dosiero ne estos importita.

en: Import file misses Gramps version
eo: La importota dosiero ne enhavas la Gramps-version

en: The .gramps file you are importing was made by version %(newer)s of Gramps, while you are running an older version %(older)s. The file will not be imported. Please upgrade to the latest version of Gramps and try again.
eo: La dosiero .gramps kiun oni volas importi estis kreita de versio %(newer)s de Gramps, dum oni uzas pli malnovan version %(older)s. La dosiero ne estos importita. Aktaŭaligu ĝis la plej lasta versio de Gramps kaj reprovu.

en: The .gramps file you are importing was made by version %(oldgramps)s of Gramps, while you are running a more recent version %(newgramps)s.
    
    The file will not be imported. Please use an older version of Gramps that supports version %(xmlversion)s of the xml.
    See
      %(gramps_wiki_xml_url)s
     for more info.
eo: La dosiero .gramps kiun oni volas importi estis kreita de versio %(oldgramps)s de Gramps, dum oni uzas pli novan version %(newgramps)s.
    La dosiero ne estos importita. Uzu pli malnovan version de Gramps kiu subtenas version %(xmlversion)s de xml.
    Vidu
    
       %(gramps_wiki_xml_url)s
     por kromaj informoj.

en: The file will not be imported
eo: La dosiero ne estos importita

en: The .gramps file you are importing was made by version %(oldgramps)s of Gramps, while you are running a much more recent version %(newgramps)s.
    
    Ensure after import everything is imported correctly. In the event of problems, please submit a bug and use an older version of Gramps in the meantime to import this file, which is version %(xmlversion)s of the xml.
    See
      %(gramps_wiki_xml_url)s
    for more info.
eo: La dosiero .gramps kiun oni volas importi estis kreita de versio %(oldgramps)s de Gramps, dum oni uzas pli novan version %(newgramps)s.
    
    Certiĝu ke post la importado ĉio estis importita senerare. Kaze de problemoj, bonvolu sendi cimon kaj uzi pli malnovan version de Gramps por importi ĉi tiun dosieron, kiu havas version %(xmlversion)s de xml.
    Vidu
       %(gramps_wiki_xml_url)s
    por kromaj informoj.

en: Old xml file
eo: Malnova xml-dosiero

en: Witness name: %s
eo: Nome de atestanto: %s

en: Any event reference must have a 'hlink' attribute.
eo: Ĉiu ajn eventreferenco devas havi 'hlink'-atributon.

en: Any person reference must have a 'hlink' attribute.
eo: Ĉiu ajn personreferenco devas havi 'hlink'-atributon.

en: Your Family Tree groups name "%(key)s" together with "%(parent)s", did not change this grouping to "%(value)s".
eo: La genealogia arbo grupigas nomon "%(key)s" kune kun "%(parent)s", ĝi ne ŝanĝis ĉi tiun grupigon al "%(value)s".

en: Gramps ignored a name grouping
eo: Gamps ignoris nomgrupigon

en: Unknown when imported
eo: Nekonata dum importado

en: Any note reference must have a 'hlink' attribute.
eo: Ĉiu ajn notreferenco devas havi 'hlink'-atributon.

en: Invalid date {date} in XML {xml}, preserving XML as text
eo: Nevalida dato {date} en XML {xml}, konservas la daton kiel tekston

en: Witness comment: %s
eo: Atestantokomento: %s

[ctx: father]
en: Error: family '%(family)s' father '%(father)s' does not refer back to the family. Reference added.
eo: Eraro: familio '%(family)s' patro '%(father)s' ne referencas al sia familio. Referenco aldonita.

[ctx: mother]
en: Error: family '%(family)s' mother '%(mother)s' does not refer back to the family. Reference added.
eo: Eraro: familio '%(family)s' patrino '%(mother)s' ne referencas al sia familio. Referenco aldonita.

[ctx: child]
en: Error: family '%(family)s' child '%(child)s' does not refer back to the family. Reference added.
eo: Eraro: familio '%(family)s' gefilo '%(child)s' ne referencas al sia familio. Referenco aldonita.

en: Mismatch between selected extension %(ext)s and actual format.
     Writing to %(filename)s in format %(impliedext)s.
eo: Estas miskongruo inter elektita sufikso %(ext)s kaj la aktuala formo.
     Skribas la %(filename)s en formo %(impliedext)s.

en: Common Law Marriage
eo: Kadroleĝa geedziĝo (brita)

en: Destination
eo: Celo

en: Cause of Death
eo: Mortokaŭzo

en: Employment
eo: Okupo

en: Eye Color
eo: Okulkoloro

en: Height
eo: Alto

en: Initiatory (LDS)
eo: Inico (LDS)

en: Military ID
eo: Armea ID

en: Mission (LDS)
eo: Komisio (LDS)

en: Namesake
eo: Homonima

en: Ordinance
eo: Ceremonio

en: Separation
eo: Disigo

en: Weight
eo: Pezo

en: Line ignored
eo: Linio ignorita

en: Illegal character%s
eo: Nenorma signo%s

en: Your GEDCOM file is corrupted. It appears to have been truncated.
eo: La GEDCOM-dosiero estas difektita. Ŝajnas ke oni trunkis ĝin.

en: Import from GEDCOM (%s)
eo: Importu el GEDCOM (%s)

en: GEDCOM import
eo: GEDCOM-importo

en: GEDCOM import report: No errors detected
eo: GEDCOM-import-raporto: Neniu eraro detektita

en: GEDCOM import report: %s errors detected
eo: GEDCOM-import-raporto: %s eraroj detektitaj

en: Line ignored as not understood
eo: Linio ignorita ĉar nekomprenita

en: Tag recognized but not supported
eo: Etikedo rekonita sed ne subtenata

en: Skipped subordinate line
eo: Subordigita linio transaltita

en: Records not imported into
eo: Rikordoj ne importitaj en

en: Error: %(msg)s  '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) not in input GEDCOM. Record synthesised
eo: Eraro: %(msg)s  '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) mankas en GEDCOM. Rikordo kreita

en: Error: %(msg)s '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) not in input GEDCOM. Record with typifying attribute 'Unknown' created
eo: Eraro: %(msg)s '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) mankas en GEDCOM. Rikordo kun la tipo de atributo 'Nekonata' kreita

en: Error: family '%(family)s' (input as @%(orig_family)s@) person %(person)s (input as %(orig_person)s) is not a member of the referenced family. Family reference removed from person
eo: Eraro: familo '%(family)s' (input as @%(orig_family)s@) persono %(person)s (input as %(orig_person)s) ne estas membro de la referencita familio. Forigita la familireferenco disde la persono

en: 
    The imported file was not self-contained.
    To correct for that, %(new)d objects were created and
    their typifying attribute was set to 'Unknown'.
    Where possible these 'Unknown' objects are 
    referenced by note %(unknown)s.
eo: 
    La importita dosiero ne estis mem-entena.
    Por korekti tion, estis kreitaj %(new)d objekjtoj
    kaj ilia tipa atributo estis agordita al 'Nekonata'.
    Kie eble ĉi tiuj 'Nekonataj' objektoj estas referencitaj
    per noto %(unknown)s.

en: ADDR element ignored '%s'
eo: '%s' ignorita de elemento ADDR

en: (Submitter):
eo: (Submetinto):

en: GEDCOM data
eo: GEDCOM-datumoj

en: Unknown tag
eo: Nekonata etikedo

en: Top Level
eo: Supera nivelo

en: INDI (individual) Gramps ID %s
eo: INDI (individua) Gramps ID %s

en: Empty Alias <NAME PERSONAL> ignored
eo: Malplena kromnomo <PERSONA NOMO> ignorita

en: FAM (family) Gramps ID %s
eo: FAM (familio) Gramps ID %s

en: Filename omitted
eo: Dosiernomo preterlasita

en: Could not import %s
eo: Ne eblis importi %s

en: Media-Type
eo: Aŭdvidaĵa tipo

en: Multiple FILE in a single OBJE ignored
eo: Plurobla dosiero (FILE) en unuopa OBJE ignorita

en: A second PLAC ignored
eo: Dua PLAC estis ignorita

en: Detail
eo: Detalo

en: Location already populated; ADDR ignored
eo: La loko jam estas plenigita; ADDR ignorita

en: Warn: ADDR overwritten
eo: Averto: ADDR anstataŭigita

en: Citation Justification
eo: Citaĵa ĝisrandigo

en: REFN ignored
eo: REFN ignorita

en: No title - ID %s
eo: ID %s sen titolo

en: SOUR (source) Gramps ID %s
eo: SOUR (fonto) Gramps ID %s

en: OBJE (multi-media object) Gramps ID %s
eo: OBJE (aŭdvidea objekto) Gramps ID %s

en: REPO (repository) Gramps ID %s
eo: REPO (deponejo) Gramps ID %s

en: Only one phone number supported
eo: Eblas enmeti nu unu telefonnumeron

en: HEAD (header)
eo: Head (Kaplinio)

en: Approved system identification
eo: Identigsistemo aprobita

en: Generated By
eo: Kreita de

en: Name of software product
eo: Nomo de la programaro

en: Version number of software product
eo: Versinumero de la programaro

en: Business that produced the product: %s
eo: Entrepreno kiu produktis la produktaĵon: %s

en: Name of source data
eo: Nomo de la fontdatumoj

en: Copyright of source data
eo: Kopirajto de la fontdatumoj

en: Publication date of source data
eo: Publikigodato de la fontdatumoj

en: Import from %s
eo: Importu el %s

en: Submission record identifier
eo: Identigilo de rikordsendado

en: Language of GEDCOM text
eo: Lingvo de la GEDCOM-teksto

en: Import of GEDCOM file %(filename)s with DEST=%(by)s, could cause errors in the resulting database!
eo: La importo de dosiero GEDCOM %(filename)s kun DEST=%(by)s, povus kaŭzi erarojn en la rezultinta datumbazo!

en: Look for nameless events.
eo: Serĉu sennomajn eventojn.

en: Character set
eo: Signaro

en: Character set and version
eo: Signaro kaj versio

en: GEDCOM version not supported
eo: GEDCOM-versio nesubtenata

en: GEDCOM version
eo: GEDCOM-versio

en: GEDCOM FORM should be in uppercase
eo: GEDCOM FORM devus esti majuskle skribita

en: GEDCOM FORM not supported
eo: GEDCOM-formo nesubtenata

en: GEDCOM form
eo: GEDCOM-formo

en: Creation date of GEDCOM
eo: Kreodato de GEDCOM

en: Creation date and time of GEDCOM
eo: Kre- kaj hordato de GEDCOM

en: Empty note ignored
eo: Malplena noto ignorita

en: NOTE Gramps ID %s
eo: NOTE (Noto) Gramps ID %s

en: Submission: Submitter
eo: Transendo: Transendinto

en: Submission: Family file
eo: Transendo: Familidosiero

en: Submission: Temple code
eo: Transsendo: Templa kodo

en: Submission: Generations of ancestors
eo: Transendo: Generacioj de prauloj

en: Submission: Generations of descendants
eo: Transendo: Generacioj de praidoj

en: Submission: Ordinance process flag
eo: Transsendo: Indiko de ceremoniprocedo

en: Invalid temple code
eo: Nevalida templokodo

en: Your GEDCOM file is corrupted. The file appears to be encoded using the UTF16 character set, but is missing the BOM marker.
eo: La dosiero GEDCOM estas difektita. Ŝajnas ke la dosiero estis enkondita uzante la signaron UTF16, sed mankas la markilo BOM.

en: Your GEDCOM file is empty.
eo: La GEDCOM-dosiero estas malplena.

en: Unicode UTF-8 (recommended)
eo: Unikodo UTF-8 (rekomendita)

en: Standard copyright
eo: Norma Kopirajto

en: Creative Commons - By attribution
eo: Krea Komunaĵo - By attribution

en: Creative Commons - By attribution, No derivations
eo: Krea komunaĵo - By attribution, No derivations

en: Creative Commons - By attribution, Share-alike
eo: Krea komunaĵo - By attribution, Share-alike

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial
eo: Krea komunaĵo - By attribution, Non-commercial

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial, No derivations
eo: Krea komunaĵo - By attribution, Non-commercial, No derivations

en: Creative Commons - By attribution, Non-commercial, Share-alike
eo: Krea komunaĵo - By attribution, Non-commercial, Share-alike

en: No copyright notice
eo: Neniu kopirajta informo

en: Invalid format
eo: Nevalida formo

en: Descriptive Tags
eo: Priskribaj etikedoj

en: Date and Time Tags
eo: Etikedoj de horo kaj dato

en: People Tags
eo: Personetikedojn

en: Event Tags
eo: Eventetikedoj

en: Image Tags
eo: Bildetikedoj

en: Camera Information
eo: Fotila informo

en: Location Tags
eo: Loketikedoj

en: Advanced Tags
eo: Specialaj etikedoj

en: Rights Tags
eo: Dekstraj etikedoj

en: Keyword Tags
eo: Kategorivortaj etikedoj

en: Namespace
eo: Nomspaco

en: Label
eo: Etikedo

en: %(unknown_gender_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
eo: %(unknown_gender_name)s naskiĝis je %(birth_date)s en %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
eo: %(male_name)s naskiĝis je%(birth_date)s en %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
eo: %(female_name)s naskiĝis je %(birth_date)s en %(birth_place)s.

en: This person was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
eo: La persono naskiĝis je%(birth_date)s en %(birth_place)s.

en: He was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
eo: Li naskiĝis je %(birth_date)s en %(birth_place)s.

en: She was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
eo: Ŝi naskiĝis je %(birth_date)s en %(birth_place)s.

en: Born %(birth_date)s in %(birth_place)s.
eo: Naskita %(birth_date)s en %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
eo: %(unknown_gender_name)s naskiĝis%(modified_date)s en %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
eo: %(male_name)s naskiĝis %(modified_date)s en %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
eo: %(female_name)s naskiĝis %(modified_date)s en %(birth_place)s.

en: This person was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
eo: Ĉi tiu persono naskiĝis %(modified_date)s en %(birth_place)s.

en: He was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
eo: Li naskiĝis %(modified_date)s %(birth_place)s.

en: She was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
eo: Ŝi naskiĝis %(modified_date)s en %(birth_place)s.

en: Born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
eo: Naskita %(modified_date)s en %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born on %(birth_date)s.
eo: %(unknown_gender_name)s naskiĝis la %(birth_date)s.

en: %(male_name)s was born on %(birth_date)s.
eo: %(male_name)s naskiĝis la %(birth_date)s.

en: %(female_name)s was born on %(birth_date)s.
eo: %(female_name)s naskiĝis la %(birth_date)s.

en: This person was born on %(birth_date)s.
eo: Ĉi tiu persono naskiĝis la %(birth_date)s.

en: He was born on %(birth_date)s.
eo: Li naskiĝis la %(birth_date)s.

en: She was born on %(birth_date)s.
eo: Ŝi estis naskita la %(birth_date)s.

en: Born %(birth_date)s.
eo: Naskita %(birth_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born %(modified_date)s.
eo: %(unknown_gender_name)s naskiĝis %(modified_date)s.

en: %(male_name)s was born %(modified_date)s.
eo: %(male_name)s naskiĝis %(modified_date)s.

en: %(female_name)s was born %(modified_date)s.
eo: %(female_name)s naskiĝis %(modified_date)s.

en: This person was born %(modified_date)s.
eo: Ĉi tiu persono naskiĝis %(modified_date)s.

en: He was born %(modified_date)s.
eo: Li naskiĝis %(modified_date)s .

en: She was born %(modified_date)s.
eo: Ŝi naskiĝis %(modified_date)s.

en: Born %(modified_date)s.
eo: Naskita %(modified_date)s .

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
eo: %(unknown_gender_name)s naskiĝis la %(month_year)s en %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
eo: %(male_name)s naskiĝis en %(month_year)s en %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
eo: %(female_name)s naskiĝis en %(month_year)s en %(birth_place)s.

en: This person was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
eo: Ĉi tiu persono naskiĝis en %(month_year)s en %(birth_place)s.

en: He was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
eo: Li naskiĝis en %(month_year)s en %(birth_place)s.

en: She was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
eo: Ŝi naskiĝis en %(month_year)s en %(birth_place)s.

en: Born %(month_year)s in %(birth_place)s.
eo: Naskita je %(month_year)s en %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(month_year)s.
eo: %(unknown_gender_name)s naskiĝis en %(month_year)s.

en: %(male_name)s was born in %(month_year)s.
eo: %(male_name)s naskiĝis en %(month_year)s.

en: %(female_name)s was born in %(month_year)s.
eo: %(female_name)s naskiĝis en %(month_year)s.

en: This person was born in %(month_year)s.
eo: Ĉi tiu persono naskiĝis en %(month_year)s.

en: He was born in %(month_year)s.
eo: Li naskiĝis en %(month_year)s.

en: She was born in %(month_year)s.
eo: Ŝi naskiĝis en %(month_year)s.

en: Born %(month_year)s.
eo: Naskita en %(month_year)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(birth_place)s.
eo: %(unknown_gender_name)s naskiĝis en %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born in %(birth_place)s.
eo: %(male_name)s naskiĝis en %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born in %(birth_place)s.
eo: %(female_name)s naskiĝis en %(birth_place)s.

en: This person was born in %(birth_place)s.
eo: Ĉi tiu persono naskiĝis en %(birth_place)s.

en: He was born in %(birth_place)s.
eo: Li naskiĝis en %(birth_place)s.

en: She was born in %(birth_place)s.
eo: Ŝi naskiĝis en %(birth_place)s.

en: Born in %(birth_place)s.
eo: Naskita en %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(death_date)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: %(male_name)s mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: %(male_name)s mortis je %(death_date)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: %(female_name)s mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: %(female_name)s mortis je%(death_date)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: This person died on %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: This person died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je %(death_date)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: He died on %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: Li mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: He died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: Li mortis je %(death_date)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: She died on %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: Ŝi mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: She died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: Ŝi mortis je %(death_date)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: Died %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: Mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: Died %(death_date)s in %(death_place)s (%(age)s).
eo: Mortis je %(death_date)s en %(death_place)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(death_date)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: %(male_name)s mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: %(male_name)s mortis je %(death_date)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: %(female_name)s mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: %(female_name)s mortis je%(death_date)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: This person died %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: This person died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je %(death_date)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: He died %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: Li mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: He died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: Li mortis je %(death_date)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: She died %(death_date)s in %(death_place)s.
eo: Ŝi mortis je %(death_date)s en %(death_place)s.

en: She died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: Ŝi mortis je %(death_date)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(death_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(death_date)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s.
eo: %(male_name)s mortis je %(death_date)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
eo: %(male_name)s mortis je %(death_date)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s.
eo: %(female_name)s mortis je %(death_date)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
eo: %(female_name)s mortis je%(death_date)s je la aĝo de %(age)s.

en: This person died on %(death_date)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je %(death_date)s.

en: This person died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je %(death_date)s je la aĝo de %(age)s.

en: He died on %(death_date)s.
eo: Li mortis je %(death_date)s.

en: He died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
eo: Li mortis je %(death_date)s je la aĝo de %(age)s.

en: She died on %(death_date)s.
eo: Ŝi mortis je %(death_date)s.

en: She died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
eo: Ŝi mortis je %(death_date)s je la aĝo de %(age)s.

en: Died %(death_date)s.
eo: Mortinta je %(death_date)s.

en: Died %(death_date)s (%(age)s).
eo: Mortinta je %(death_date)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(death_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(death_date)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s.
eo: %(male_name)s mortis je %(death_date)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
eo: %(male_name)s mortis je %(death_date)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s.
eo: %(female_name)s mortis je %(death_date)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
eo: %(female_name)s mortis je%(death_date)s je la aĝo de %(age)s.

en: This person died %(death_date)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je %(death_date)s.

en: This person died %(death_date)s at the age of %(age)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je %(death_date)s je la aĝo de %(age)s.

en: He died %(death_date)s.
eo: Li mortis je %(death_date)s.

en: He died %(death_date)s at the age of %(age)s.
eo: Li mortis je %(death_date)s je la aĝo de %(age)s.

en: She died %(death_date)s.
eo: Ŝi mortis je %(death_date)s.

en: She died %(death_date)s at the age of %(age)s.
eo: Ŝi mortis je %(death_date)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(month_year)s en %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(month_year)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
eo: %(male_name)s mortis je %(month_year)s en %(death_place)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: %(male_name)s mortis je %(month_year)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
eo: %(female_name)s mortis je %(month_year)s en %(death_place)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: %(female_name)s mortis je %(month_year)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: This person died in %(month_year)s in %(death_place)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je %(month_year)s en %(death_place)s.

en: This person died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je %(month_year)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: He died in %(month_year)s in %(death_place)s.
eo: Li mortis je %(month_year)s en %(death_place)s.

en: He died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: Li mortis je %(month_year)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: She died in %(month_year)s in %(death_place)s.
eo: Ŝi mortis je %(month_year)s en %(death_place)s.

en: She died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: Ŝi mortis je %(month_year)s en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: Died %(month_year)s in %(death_place)s.
eo: Mortinta je %(month_year)s en %(death_place)s.

en: Died %(month_year)s in %(death_place)s (%(age)s).
eo: Mortinta je %(month_year)s en %(death_place)s) (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(month_year)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(month_year)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s.
eo: %(male_name)s mortis je %(month_year)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
eo: %(male_name)s mortis je %(month_year)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s.
eo: %(female_name)s mortis je %(month_year)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
eo: %(female_name)s mortis je %(month_year)s je la aĝo de %(age)s.

en: This person died in %(month_year)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je %(month_year)s.

en: This person died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je %(month_year)s je la aĝo de %(age)s.

en: He died in %(month_year)s.
eo: Li mortis je %(month_year)s.

en: He died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
eo: Li mortis je %(month_year)s je la aĝo de %(age)s.

en: She died in %(month_year)s.
eo: Ŝi mortis je %(month_year)s.

en: She died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
eo: Ŝi mortis je %(month_year)s je la aĝo de %(age)s.

en: Died %(month_year)s.
eo: Mortinta je %(month_year)s.

en: Died %(month_year)s (%(age)s).
eo: Mortinta je %(month_year)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died in %(death_place)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis en %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(male_name)s died in %(death_place)s.
eo: %(male_name)s mortis en %(death_place)s.

en: %(male_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: %(male_name)s mortis en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: %(female_name)s died in %(death_place)s.
eo: %(female_name)s mortis en %(death_place)s.

en: %(female_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: %(female_name)s mortis en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: This person died in %(death_place)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis en %(death_place)s.

en: This person died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis jen %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: He died in %(death_place)s.
eo: Li mortis en %(death_place)s.

en: He died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: Li mortis en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: She died in %(death_place)s.
eo: Ŝi mortis en %(death_place)s.

en: She died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
eo: Ŝi mortis en %(death_place)s je la aĝo de %(age)s.

en: Died in %(death_place)s.
eo: Mortinta en %(death_place)s.

en: Died in %(death_place)s (%(age)s).
eo: Mortinta en %(death_place)s) (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died at the age of %(age)s.
eo: %(unknown_gender_name)s mortis je la aĝo de %(age)s.

en: %(male_name)s died at the age of %(age)s.
eo: %(male_name)s mortis je la aĝo de %(age)s.

en: %(female_name)s died at the age of %(age)s.
eo: %(female_name)s mortis je la aĝo de %(age)s.

en: This person died at the age of %(age)s.
eo: Ĉi tiu persono mortis je la aĝo de %(age)s.

en: He died at the age of %(age)s.
eo: Li mortis je la aĝo de %(age)s.

en: She died at the age of %(age)s.
eo: Ŝi mortis je la aĝo de %(age)s.

en: Died (%(age)s).
eo: Mortinta (%(age)s).

en: %(male_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis entombigita je %(burial_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis entombigita je %(burial_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis entombigita je %(burial_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis entombigita je %(burial_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis entombigita je %(burial_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis entombigita je %(burial_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Entombigita je %(burial_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis entombigita je %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: He was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
eo: Li estis entombigita je %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis entombigita je %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: She was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis entombigita je %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis entombigita je %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: This person was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis entombigita je %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: Buried %(burial_date)s%(endnotes)s.
eo: Entombigita je %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis entombigita je %(month_year)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis entombigita je %(month_year)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis entombigita je %(month_year)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis entombigita je %(month_year)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis entombigita je %(month_year)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis entombigita je %(month_year)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Entombigita je %(month_year)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis entombigita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: Li estis entombigita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis entombigita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis entombigita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis entombigita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis entombigita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Buried %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: Entombigita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis entombigita je %(modified_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis entombigita je %(modified_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis entombigita je %(modified_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis entombigita je %(modified_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis entombigita je %(modified_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis entombigita je %(modified_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Entombigita je %(modified_date)s en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis entombigita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Li estis entombigita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis entombigita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis entombigita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis entombigita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis entombigita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Entombigita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis entombigita en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis entombigita en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis entombigitan en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis entombigita en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis entombigita en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis entombigita en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
eo: Entombigita en %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis entombigita %(endnotes)s.

en: He was buried%(endnotes)s.
eo: Li estis entombigita %(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis entombigita%(endnotes)s.

en: She was buried%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis entombigita%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis entombigita%(endnotes)s.

en: This person was buried%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis entombigita %(endnotes)s.

en: Buried%(endnotes)s.
eo: Entombigita%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita je %(baptism_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(baptism_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita je %(baptism_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita je %(baptism_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita je %(baptism_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita je %(baptism_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Baptita je %(baptism_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita je %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: He was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita je %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: She was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita je %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita je %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita je %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(baptism_date)s%(endnotes)s.
eo: Baptita je %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita je %(month_year)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(month_year)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita je %(month_year)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita je %(month_year)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita je %(month_year)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita je %(month_year)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Baptita je %(month_year)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: Baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita je %(modified_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(modified_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita je %(modified_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(modified_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita je %(modified_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita je %(modified_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Baptita je %(modified_date)s en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
eo: Baptita en %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita%(endnotes)s.

en: He was baptized%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita%(endnotes)s.

en: She was baptized%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita%(endnotes)s.

en: This person was baptized%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita%(endnotes)s.

en: Baptized%(endnotes)s.
eo: Baptita%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita je %(christening_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(christening_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita je %(christening_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita je %(christening_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita je %(christening_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita je %(christening_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Baptita je %(christening_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita je %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: He was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita je %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: She was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita je %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita je %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: This person was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita je %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: Christened %(christening_date)s%(endnotes)s.
eo: Baptita je %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita je %(month_year)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(month_year)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita je %(month_year)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita je %(month_year)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita je %(month_year)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita je %(month_year)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Baptita je %(month_year)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Christened %(month_year)s%(endnotes)s.
eo: Baptita je %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita je %(modified_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(modified_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita je %(modified_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita je %(modified_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita je %(modified_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita je %(modified_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Baptita je %(modified_date)s en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Baptita je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
eo: Baptita en %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened%(endnotes)s.
eo: %(male_name)s estis baptita%(endnotes)s.

en: He was christened%(endnotes)s.
eo: Li estis baptita%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened%(endnotes)s.
eo: %(female_name)s estis baptita%(endnotes)s.

en: She was christened%(endnotes)s.
eo: Ŝi estis baptita%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened%(endnotes)s.
eo: %(unknown_gender_name)s estis baptita%(endnotes)s.

en: This person was christened%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono estis baptita%(endnotes)s.

en: Christened%(endnotes)s.
eo: Baptita%(endnotes)s.

en: %(male_name)s is the child of %(father)s and %(mother)s.
eo: %(male_name)s estas la gefilo de %(father)s kaj %(mother)s.

en: %(male_name)s was the child of %(father)s and %(mother)s.
eo: %(male_name)s estis la gefilo de %(father)s kaj %(mother)s.

en: This person is the child of %(father)s and %(mother)s.
eo: Ĉi tiu persono estas la gefilo de %(father)s kaj %(mother)s.

en: This person was the child of %(father)s and %(mother)s.
eo: Ĉi tiu persono estis la gefilo de %(father)s kaj %(mother)s.

en: Child of %(father)s and %(mother)s.
eo: Gefilo de %(father)s kaj %(mother)s.

en: %(male_name)s is the son of %(father)s and %(mother)s.
eo: %(male_name)s estas la filo de %(father)s kaj %(mother)s.

en: %(male_name)s was the son of %(father)s and %(mother)s.
eo: %(male_name)s estis la filo de %(father)s kaj %(mother)s.

en: He is the son of %(father)s and %(mother)s.
eo: Li estas la filo de %(father)s kaj %(mother)s.

en: He was the son of %(father)s and %(mother)s.
eo: Li estis la filo de %(father)s kaj %(mother)s.

en: Son of %(father)s and %(mother)s.
eo: Filo de %(father)s kaj %(mother)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(father)s and %(mother)s.
eo: %(female_name)s estas la filino de %(father)s kaj %(mother)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(father)s and %(mother)s.
eo: %(female_name)s estis la filino de %(father)s kaj %(mother)s.

en: She is the daughter of %(father)s and %(mother)s.
eo: Ŝi estas la filino de %(father)s kaj %(mother)s.

en: She was the daughter of %(father)s and %(mother)s.
eo: Ŝi estis la filino de %(father)s kaj %(mother)s.

en: Daughter of %(father)s and %(mother)s.
eo: Filino de %(father)s kaj %(mother)s.

en: %(male_name)s is the child of %(father)s.
eo: %(male_name)s estas la gefilo de %(father)s.

en: %(male_name)s was the child of %(father)s.
eo: %(male_name)s estis la gefilo de %(father)s.

en: This person is the child of %(father)s.
eo: Ĉi tiu persono estas la gefilo de %(father)s.

en: This person was the child of %(father)s.
eo: Ĉi tiu persono estis la gefilo de %(father)s.

en: Child of %(father)s.
eo: Gefilo de %(father)s.

en: %(male_name)s is the son of %(father)s.
eo: %(male_name)s estas la filo de %(father)s.

en: %(male_name)s was the son of %(father)s.
eo: %(male_name)s estis la filo de %(father)s.

en: He is the son of %(father)s.
eo: Li estas la filo de %(father)s.

en: He was the son of %(father)s.
eo: Li estis la filo de %(father)s.

en: Son of %(father)s.
eo: Filo de %(father)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(father)s.
eo: %(female_name)s estas la filino de %(father)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(father)s.
eo: %(female_name)s estis la filino de %(father)s.

en: She is the daughter of %(father)s.
eo: Ŝi estas la filino de %(father)s.

en: She was the daughter of %(father)s.
eo: Ŝi estis la filino de %(father)s.

en: Daughter of %(father)s.
eo: Filino de %(father)s.

en: %(male_name)s is the child of %(mother)s.
eo: %(male_name)s estas la gefilo de %(mother)s.

en: %(male_name)s was the child of %(mother)s.
eo: %(male_name)s estis la gefilo de %(mother)s.

en: This person is the child of %(mother)s.
eo: Ĉi tiu persono estas la gefilo de %(mother)s.

en: This person was the child of %(mother)s.
eo: Ĉi tiu persono estis la gefilo de %(mother)s.

en: Child of %(mother)s.
eo: Gefilo de %(mother)s.

en: %(male_name)s is the son of %(mother)s.
eo: %(male_name)s estas la filo de %(mother)s.

en: %(male_name)s was the son of %(mother)s.
eo: %(male_name)s estis la filo de %(mother)s.

en: He is the son of %(mother)s.
eo: Li estas la filo de %(mother)s.

en: He was the son of %(mother)s.
eo: Li estis la filo de %(mother)s.

en: Son of %(mother)s.
eo: Filo de %(mother)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(mother)s.
eo: %(female_name)s estas la filino de %(mother)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(mother)s.
eo: %(female_name)s estis la filino de %(mother)s.

en: She is the daughter of %(mother)s.
eo: Ŝi estas la filino de %(mother)s.

en: She was the daughter of %(mother)s.
eo: Ŝi estis la filino de %(mother)s.

en: Daughter of %(mother)s.
eo: Filino de %(mother)s.

en: This person married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis al %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis al %(spouse)s je %(full_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis al %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis al %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis al %(spouse)s je %(full_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis al %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis al %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis al %(spouse)s je %(full_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis al %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis al %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis al %(spouse)s je %(full_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis al %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(full_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li ankaŭ edziĝis al %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li ankaŭ edziĝis al %(spouse)s je %(full_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li ankaŭ edziĝis al %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi ankaŭ edziniĝis al %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi ankaŭ edziniĝis al %(spouse)s je %(full_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi ankaŭ edziniĝis al %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(full_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis al %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis al %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis al %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis al %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis al %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis al %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis al %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis al %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis al %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis al %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis al %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis al %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis al %(spouse)s je en %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis al %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis al %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis ankaŭ al %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis ankaŭ al %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis al %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis al %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis al %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis al %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Li edziĝis ankaŭ al %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi edziniĝis ankaŭ al %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Geedziĝis ankaŭ al %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Rilato sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Rilato sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Rilato sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s %(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s %(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Rilato sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Rilato sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Rilato sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ankaŭ rilato sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ankaŭ rilato sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ankaŭ rilato sen geedziĝo kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Rilato sen geedziĝo kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Rilato sen geedziĝo kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton sen geedziĝo kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Rilato kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Rilato kun %(spouse)s je %(full_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Rilato kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ankaŭ rilato kun %(spouse)s je %(partial_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ankaŭ rilato kun %(spouse)s je %(full_date)sen %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ankaŭ rilato kun %(spouse)s je %(modified_date)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Rilato kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Rilato kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Rilato kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(partial_date)s %(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
eo: Ankaŭ rilato kun %(spouse)s je %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
eo: Ankaŭ rilato kun %(spouse)s je %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
eo: Ankaŭ rilato kun %(spouse)s je %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Rilato kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
eo: Ankaŭ rilato kun %(spouse)s en %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis rilaton kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Li havis rilaton kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis rilaton kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Rilato kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ĉi tiu persono havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Li havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ŝi havis ankaŭ rilaton kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
eo: Ankaŭ rilato kun %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Number of Parents
eo: Gepatronombro

en: Number of To Do Notes
eo: Nombro de farotaj notoj

en: Last Changed
eo: Laste modifita

en: Edit the selected person
eo: Redaktu la elektitan personon

en: Delete the selected person
eo: Forigu la elektitan personon

en: Merge the selected persons
eo: Forigu la elektitajn personojn

en: Export View...
eo: Eksportu la vidon...

en: _Add Bookmark
eo: _Aldonu legosignon

en: _Home
eo: _Hejmo

en: _Add...
eo: _Aldonu...

en: _Merge...
eo: _Kunfandu...

[ctx: action]
en: _Edit...
eo: _Redaktu...

en: Person Filter Editor
eo: Persona filtrilredaktilo

en: Set _Home Person
eo: _Agordu la hejmpersonon

en: Go to the home person
eo: Iru al la defaŭlta persono

en: Go to the next object in the history
eo: Iru la posta objekto en la historio

en: Go to the previous object in the history
eo: Iru la antaŭa objekto en la historio

en: Edit...
eo: Redaktu...

en: Forward
eo: Antaŭen

en: Deleting the person will remove the person from the database.
eo: Forigante la personon oni forigos ĝin ankaŭ el la datumbazo.

en: Delete Person (%s)
eo: Forigu personon (%s)

en: Exactly two people must be selected to perform a merge. A second person can be selected by holding down the control key while clicking on the desired person.
eo: Por kunfandi necesas elekti ekzakte du personojn. Eblas elekti duan personontenante premita la Stir-klavon dum elektoklako de la celita persono.

en: Edit the selected place
eo: Redaktu la elektitan lokon

en: Delete the selected place
eo: Forigu la elektitan lokon

en: Merge the selected places
eo: Kunfandu la elektitajn lokojn

en: No map service is available.
eo: Neniu mapservo disponebla.

en: Check your installation.
eo: Kontrolu vian instalon.

en: No place selected.
eo: Neniu loko elektita.

en: You need to select a place to be able to view it on a map. Some Map Services might support multiple selections.
eo: Necesas elekti lokon por povi montri ĝin sur mapo. Kelkaj Mapservoj povas subteni pluroblan elekton.

en: Place Filter Editor
eo: Loka filtrilredaktilo

en: _Look up with Map Service
eo: _Serĉu per Mapservo

en: Attempt to see selected locations with a Map Service (OpenstreetMap, Google Maps, ...)
eo: Provo vidi elektitajn lokojn per Mapservo OpenstreetMap, Google Maps, ...)

en: Select a Map Service
eo: Elektu Mapservon

en: Cannot delete place.
eo: Ne eblas forigi lokon.

en: This place is currently referenced by another place. First remove the places it contains.
eo: Ĉi tiu loko estas aktuale referencita de alia loko. Unu forigu la lokojn kiujn ĝi entenas.

en: Cannot merge places.
eo: Ne eblas kunfandi lokojn.

en: Exactly two places must be selected to perform a merge. A second place can be selected by holding down the control key while clicking on the desired place.
eo: Por kunfandi necesas elekti ekzakte du lokojn. Eblas elekti duan lokontenante premita la Stir-klavon dum elektoklako de la celita loko.

en: Merging these places would create a cycle in the place hierarchy.
eo: La kunfando de ĉi tiu lokoj kreus cicklon en la lokhierarkio.

en: Provides a library for using Cairo to generate documents.
eo: Provizas bibliotekon por uzi Cairo por generi dokumentojn.

en: Provides GEDCOM processing functionality
eo: Provizas procesfunkcion de GEDCOM

en: Provides recursive routines for reports
eo: Provizas rikurajn subprogramojn por raportoj

en: Provides common functionality for Gramps XML import/export.
eo: Provizas komunan funkcion por Gramps-XML-Importo/eksporto.

en: Provides holiday information for different countries.
eo: Provizas festoinformojn por malsamaj landoj.

en: Manages a HTML file implementing DocBackend.
eo: Administras HTML-dosieron kiu realigas DocBackend.

en: Common constants for html files.
eo: Komunaj konstantoj por html-dosieroj.

en: Manages an HTML DOM tree.
eo: Administras HTML-DOM-arbon.

en: Provides base functionality for map services.
eo: Provizas bazan funkcion por mapservoj.

en: Provides Textual Narration.
eo: Provizas tekstan rakonton.

en: Manages an ODF file implementing DocBackend.
eo: Administras ODF-doseiron kiu realigas DocBackend.

en: Provides the Base needed for the List People views.
eo: Provizas la bazon necesan por la vidoj de la Personlistoj.

en: Provides common functionality for Pro-Gen import
eo: Provizas komunan funkcion por Pro-Gen-importo

en: Provides the Base needed for the List Place views.
eo: Provizas la bazon necesan por la vidoj de la Loklistoj.

en: Provides variable substitution on display lines.
eo: Provizas variablan anstataŭigon en la linioj montritaj.

en: Provides the base needed for the ancestor and descendant graphical reports.
eo: Provizas la bazon necesan por la grafikaj raportoj de prauloj kaj praidoj.

en: Field '%(fldname)s' not found
eo: Kampo '%(fldname)s' netrovita

en: Not a (right) DEF file: %(dname)s
eo: Ne (ĝusta) DEF-dosiero: %(dname)s

en: Import from Pro-Gen
eo: Importu el ProGen

en: Initializing.
eo: Pravalorumas.

en: Not a supported Pro-Gen import file language
eo: Lingvo de importado de Pro-Gen-dosiero ne subtenata

en: Pro-Gen import
eo: Pro-Gen-importo

en: Saving.
eo: Konservas.

en: Pro-Gen Import
eo: Pro-Gen-importo

en: Date did not match: '%(text)s' (%(msg)s)
eo: Dato ne kongruis: '%(text)s' (%(msg)s)

en: Time: %s
eo: Horo: %s

en: Importing persons.
eo: Importas personojn.

en: see address on
eo: vidu adreson ĉe

en: see also address
eo: vidu ankaŭ la adreson

en: Death cause
eo: Mortokaŭzo

en: Importing families.
eo: Importas familiojn.

en: Civil union
eo: Registrita partnereco

en: Wedding
eo: Nupto

en: future
eo: estonta

en: Adding children.
eo: Aldonas gefilojn.

en: Cannot find father for I%(person)s (Father=%(father))
eo: Ne eblas trovi patron por I%(person)s Father=%(father))

en: Cannot find mother for I%(person)s (Mother=%(mother))
eo: Ne eblas trovi patrinon por I%(person)s (Mother=%(mother))

en: Youngest living person
eo: Plej juna vivanta persono

en: Oldest living person
eo: Plej maljuna vivanta persono

en: Person died at youngest age
eo: Persono mortinta plej junaĝe

en: Person died at oldest age
eo: Persono mortinta plej maljunaĝe

en: Person married at youngest age
eo: Persono geedziĝinta plej junaĝe

en: Person married at oldest age
eo: Persono geedziĝinta plej maljunaĝe

en: Person divorced at youngest age
eo: Persono divorcita plej junaĝe

en: Person divorced at oldest age
eo: Persono divorcita plej maljunaĝe

en: Youngest father
eo: Plej juna patro

en: Youngest mother
eo: Plej juna patrino

en: Oldest father
eo: Plej maljuna patro

en: Oldest mother
eo: Plej maljuna patrino

en: Father with most children
eo: Patro kun plej multaj gefiloj

en: Mother with most children
eo: Patrino kun plej multaj gefiloj

en: Father with most grandchildren
eo: Patro kun plej multaj genepoj

en: Mother with most grandchildren
eo: Patrino kun plej multaj genepoj

en: Couple with most children
eo: Paro kun plej multaj gefiloj

en: Living couple married most recently
eo: Vivanta paro geedziĝinta plej laste

en: Living couple married most long ago
eo: Vivanta paro geedziĝinta antaŭ plejlonge

en: Shortest past marriage
eo: Plej mallonga pasinta geedziĝo

en: Longest past marriage
eo: Plej longa pasinta geedziĝo

en: Couple with smallest age difference
eo: Paro kun la plej malgranda aĝdiferenco

en: Couple with biggest age difference
eo: Paro kun la plej granda aĝdiferenco

en: Top Left
eo: Supre maldekstre

en: Top Right
eo: Supre dekstre

en: Bottom Left
eo: Malsupre maldekstre

en: Bottom Right
eo: Malsupre dekstre

en: Tile path
eo: Vojo de kaheloj

en: The tile directory doesn't exist anymore:
    %s
    Trying to create a new one failed.
    Configure the view for the tile path and restart gramps.
eo: La dosierujo de la kaheloj ankoraŭ ne ekzistas:
    %s
    La provo krei novan malsukcesis.
    Agordu la vidon por la kahela vojo kaj restartigu gramps'on.

en: Remove cross hair
eo: Forigu celilon

en: Add cross hair
eo: Aldonu celilon

en: Unlock zoom and position
eo: Malbloku zomilon kaj pozicion

en: Lock zoom and position
eo: Bloku zomilon kaj pozicion

en: Add place
eo: Aldonu lokon

en: Link place
eo: Ligu lokon

en: Add place from kml
eo: Aldonu lokon el kml

en: Center here
eo: Encentrigu ĉi tie

en: Replace '%(map)s' by =>
eo: Anstataŭigu '%(map)s' per =>

en: Reload all visible tiles for '%(map)s'.
eo: Reŝargu ĉiujn videblajn kahelojn por '%(map)s'.

en: Clear the '%(map)s' tiles cache.
eo: Purigu la kahelan kaŝmemoran de '%(map)s'.

en: Center on this place
eo: Encentrigu ĉi tiun lokon

en: Select a kml file used to add places
eo: Elektu kml-dosieron uzotan por aldoni lokojn

en: You will need to edit each place manually to add place type, ...
eo: Necesas redakti mane ĉiun lokon por aldoni loktipon,...

en: You have {places_nb} place to edit. | You have {places_nb} places to edit.
eo[0]: Oni devas redakti {places_nb} lokon.
eo[1]: Oni devas redakti {places_nb} lokojn.

en: You have more than 5 places in this kml file.
eo: Oni havas pli ol 5 lokojn en ĉi tiu kml-dosiero.

en: You have at least two places with the same title.
eo: Oni havas almenaŭ du lokojn kun la sama titolo.

en: The title of the places is:
    %(title)s
    The following places are similar: %(gid)s
    You should eiher rename the places or merge them.
    
    %(bold_start)sI can't proceed with your request%(bold_end)s.
eo: La titolo de la lokoj estas :
    %(title)s
    La sekvaj lokoj estas similaj : %(gid)s
    Aŭ oni renomas la lokojn aŭ oni kunfandas ilin.
    
    %(bold_start)sNe eblas procedi kun la peto%(bold_end)s.

en: Nothing for this view.
eo: Nenio por ĉi tiu vido.

en: Specific parameters
eo: Specifaj parametroj

en: Where to save the tiles for offline mode.
eo: Kie konservi la kahelojn por eksterreta reĝimo.

en: If you have no more space in your file system, you can remove all tiles placed in the above path.
    Be careful! If you have no internet, you'll get no map.
eo: Se oni ne plu havas spacon en la dosiersistemo, oni povas forigi ĉiujn kahelojn metitajn en la supra vojo.
    Estu atenta! Se oni ne havas interreton, oni ne havos mapon.

en: Zoom used when centering
eo: Zomado uzita dum encentrigo

en: The maximum number of places to show
eo: La maksimuma nombro de montrotaj lokoj

en: Use keypad for shortcuts :
    Either we choose the + and - from the keypad if we select this,
    or we use the characters from the keyboard.
eo: Uzu la fulmoklavojn :
    Aŭ ni elektas la + kaj - el la klavareto, se ni elektas tion,
    aŭ ni uzas la signojn el la klavaro.

en: The map
eo: La mapo

en: Select tile cache directory for offline mode
eo: Elektu la dosierujon de la kaheloj por eksterreta reĝimo

en: Can't create tile cache directory %s
eo: Ne eblis krei kahelan kaŝmemoran dosierujon %s

en: You must verify and change the tile cache
    ...
    [geography]
    ...
    path='bad/path'
    ...
    in the gramps.ini file :
    %s
    
    Before changing the gramps.ini file, you need to close Gramps
    
    The following errors are expected
eo: Necesas verifi kaj ŝanĝi la kahelan kaŝmemoron
    ...
    [geography]
    ...
    path='bad/path'
    ...
    en la dosiero gramps.ini:
    %s
    
    Antaŭ ol ŝanĝi la dosieron gramps.ini, necesas fermi Gramps'on
    
    Oni atendas la sekvajn erarojn

en: Can't create tiles cache directory for '%s'.
eo: Ne eblis krei kahelan kaŝmemoran dosierujon por '%s'.

en: Place Selection in a region
eo: Lokelekto en regiono

en: Choose the radius of the selection.
    On the map you should see a circle or an oval depending on the latitude.
eo: Elektu la radion de la selektaĵo.
    Sur la mapo vi devus vidi cirklon aŭ ovalon dependajn de la latitudo.

en: 
    In the following table you may have :
     - a green row related to a selected place.
eo: 
    En la sekva tabelo oni povas havi:
     - verdan linion rilatantan al elektita loko.

en: 
     - a red row related to a geocoding result.
eo: 
     - ruĝa linio rilatanta al georeferencada rezulto.

en: The green values in the row correspond to the current place values.
eo: La verdaj valoroj en la linio kongruas kun la aktualaj lokvaloroj.

en: New place with empty fields
eo: Nova loko kun malplenaj kampoj

en: you have a wrong latitude for:
eo: vi havas eraran latitudon por:

en: Please, correct this before linking
eo: Bonvolu korekti antaŭ ol ligi

en: you have a wrong longitude for:
eo: vi havas eraran longitudon por:

en: Denmark
eo: Danlando

en:  parish
eo:  paroko

en:  state
eo:  ŝtato

en: Latitude not within '54.55' to '69.05'
eo: Latitudo ne inter '54.55' kaj '69.05'

en: Longitude not within '8.05' to '24.15'
eo: Longitudo ne inter '8.05' kaj '24.15'

en: Eniro map not available
eo: Mapo Eniro nedisponebla

en: Coordinates needed in Denmark
eo: Koordinatoj necesaj en Danlando

en: Latitude and longitude,
    or street and city needed
eo: Latitudo kaj longitudo
    aŭ strato kaj urbo necesaj

en: Opens on kartor.eniro.se
eo: Malfermiĝas en kartor.eniro.se

en: Open on maps.google.com
eo: Mafermu en maps.google.com

en: Open on openstreetmap.org
eo: Malfermu en openstreetmap.org

en: People and their ages the %s
eo: Personoj kaj iliaj aĝoj je %s

en: People and their ages on %s
eo: Personoj kaj iliaj aĝoj je %s

en: Alive: %s
eo: Vivanta: %s

en: Deceased: %s
eo: Mortinta: %s

en: 
    Living matches: %(alive)d, Deceased matches: %(dead)d
eo: 
    Vivantoj: %(alive)d, Mortintoj: %(dead)d

en: Sorted events of %s
eo: Ordigitaj eventoj de %s

en: Event Date
eo: Eventodato

en: Event Place
eo: Eventoloko

en: Event Type
eo: Eventotipo

en: Not found
eo: Ne trovita

en: Sorted events of family
     %(father)s - %(mother)s
eo: Ordigitaj eventoj de familio
     %(father)s - %(mother)s

en: Family Member
eo: Familiano

en: Personal events of the children
eo: Personaj eventoj de la gefiloj

en: Home person not set.
eo: Neagordita hejmpersono.

en: %(person)s and %(active_person)s are the same person.
eo: %(person)s kaj %(active_person)s estas la sama persono.

en: %(person)s is the %(relationship)s of %(active_person)s.
eo: %(person)s estas la %(relationship)s de %(active_person)s.

en: %(person)s and %(active_person)s are not directly related.
eo: %(person)s kaj %(active_person)s ne estas rekte parencoj.

en: %(person)s and %(active_person)s have following in-law relations:
eo: %(person)s kaj %(active_person)s havas la sekvajn boparencecojn:

en: Relationships of %(person)s to %(active_person)s
eo: Parenceco de %(person)s kun %(active_person)s

en: Detailed path from %(person)s to common ancestor
eo: Detalita vojo de %(person)s ĝis komuna praulo

en: Name Common ancestor
eo: Nomo de komuna praulo

en: Partial
eo: Parta

en: Remarks with inlaw family
eo: Rimarkoj pri la bofamilio

en: Remarks
eo: Rimarkoj

en: The following problems were encountered:
eo: Oni renkontis la sekvajn problemojn:

en: People who have the '%s' Attribute
eo: Personoj kiuj havas la atributon '%s'

en: There are %d people with a matching attribute name.
eo: Estas %d personoj kongruaj kun atributnomo.

[ctx: Filtering_on]
en: all
eo: ĉiujn

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Person
eo: Personoj mankantaj

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Family
eo: Familioj mankantaj

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Event
eo: Eventoj mankantaj

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Place
eo: Lokoj mankantaj

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Source
eo: Fontoj mankantaj

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Repository
eo: Deponejoj mankantaj

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Media
eo: Aŭdvidaĵoj mankantaj

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Note
eo: Notoj mankantaj

[ctx: Filtering_on]
en: all people
eo: ĉiuj personoj

[ctx: Filtering_on]
en: all families
eo: ĉiuj familioj

[ctx: Filtering_on]
en: all events
eo: ĉiuj eventoj

[ctx: Filtering_on]
en: all places
eo: ĉiuj lokoj

[ctx: Filtering_on]
en: all sources
eo: ĉiuj fontoj

[ctx: Filtering_on]
en: all repositories
eo: ĉiuj deponejoj

[ctx: Filtering_on]
en: all media
eo: ĉiuj aŭdvidaĵoj

[ctx: Filtering_on]
en: all notes
eo: ĉiuj notoj

[ctx: Filtering_on]
en: males
eo: viroj

[ctx: Filtering_on]
en: females
eo: virinoj

[ctx: Filtering_on]
en: people with other gender
eo: personoj kun alia genro

[ctx: Filtering_on]
en: people with unknown gender
eo: personoj kun nekonata genro

[ctx: Filtering_on]
en: incomplete names
eo: nekompletaj nomoj

[ctx: Filtering_on]
en: people with missing birth dates
eo: personoj sen naskiĝdato

[ctx: Filtering_on]
en: disconnected people
eo: izolitaj personoj

[ctx: Filtering_on]
en: unique surnames
eo: unikaj familinomoj

[ctx: Filtering_on]
en: people with media
eo: personoj kun aŭdvidaĵoj

[ctx: Filtering_on]
en: media references
eo: aŭdvidaĵaĵ referencoj

[ctx: Filtering_on]
en: unique media
eo: unikaj aŭdvidaĵoj

[ctx: Filtering_on]
en: missing media
eo: aŭdvidaĵoj mankantaj

[ctx: Filtering_on]
en: media by size
eo: aŭdvidaĵoj laŭ grando

[ctx: Filtering_on]
en: list of people
eo: listo de personoj

en: Summary counts of current selection
eo: Sumaj totaloj de la aktauala elekto

en: Right-click row (or press ENTER) to see selected items.
eo: Dekstre-alklaku linion (aŭ premu KONFIRMU) por vidi la elektitajn elementojn.

en: Count/Total
eo: Sumo/Totalo

en: Object
eo: Objekto

en: Filtering on %s
eo: Filtrado sur %s

en: Name type
eo: Nomtipo

en: birth event but no date
eo: naskiĝeventoj sed neniu dato

en: missing birth event
eo: naskiĝevento mankanta

en: Media count
eo: Aŭdvidaĵa totalo

en: Reference
eo: Referenco

en: media
eo: aŭdvidaĵoj

en: Unique Media
eo: Unikaj aŭdivdaĵoj

en: Missing Media
eo: Aŭdvidaĵoj mankantaj

en: Size in bytes
eo: Grando en bitokoj

en: Filter matched {number_of} record. | Filter matched {number_of} records.
eo[0]: Filtrilo kongruas kun {number_of} rikordo.
eo[1]: Filtrilo kongruas kun {number_of} rikordoj.

en: Father lineage for %s
eo: Patra deveno por %s

en: This report shows the father lineage, also called the patrilineal lineage or Y-line. People in this lineage all share the same Y-chromosomes.
eo: Ĉi tiu raporto montras la patran devenon, ankaŭ nomata patrolinia deveno aŭ Y-linio. Personoj el ĉi tiu deveno kunhavas ĉiuj la saman Y-kromosomojn.

en: Name Father
eo: Nomo de patro

en: Remark
eo: Rimarko

en: Direct line male descendants
eo: Rektaj viraj praidoj

en: Mother lineage for %s
eo: Patrina deveno por %s

en: This report shows the mother lineage, also called the matrilineal lineage mtDNA lineage. People in this lineage all share the same Mitochondrial DNA (mtDNA).
eo: Ĉi tiu raporto montras la patrinan devenon, ankaŭ nomata patrinolinia deveno aŭ mtDNA-deveno. Personoj el ĉi tiu deveno kunhavas ĉiuj la saman mitokondrian DNA (mtDNA).

en: Name Mother
eo: Nomo de patrino

en: Direct line female descendants
eo: Rektaj inaj praidoj

en: ERROR : Too many levels in the tree (perhaps a loop?).
eo: ERARO : Tr multaj niveloj en la arbo (ĉu iteracio?).

en: No birth relation with child
eo: Neniu naskrilato kun la gefilo

en: Unknown gender
eo: Nekonata genro

en: Link References for this note
eo: Referencligilo por ĉi tiu noto

en: Link check
eo: Ligilkontrolo

en: Ok
eo: Konfirmu

en: Failed: missing object
eo: Malsukceso: objekto mankanta

en: Internet
eo: Interreto

en: No link references for this note
eo: Neniu referencligilo por ĉi tiu noto

en: Events of %(date)s
eo: Eventoj je %(date)s

en: Events on this exact date
eo: Eventoj je ĉi tiu ekzakta dato

en: No events on this exact date
eo: Neniu evento je ĉi tiu ekzakta dato

en: Other events on this month/day in history
eo: Aliaj eventoj je ĉi tiu monato/tago en historio

en: No other events on this month/day in history
eo: Neniu alia evento je ĉi tiu monato/tago en historio

en: Other events in %(year)d
eo: Aliaj eventoj en %(year)d

en: No other events in %(year)d
eo: Neniu alia evento en %(year)d

en: Display people and ages on a particular date
eo: Montras personojn kaj aĝojn je aparta dato

en: Attribute Match
eo: Atributkongruo

en: Display people with same attribute.
eo: Montru personojn kun la sama atributo.

en: All Events
eo: Ĉiuj eventoj

en: Display a person's events, both personal and family.
eo: Montru personajn eventojn, kaj personajn kaj familiajn.

en: All Family Events
eo: Ĉiuj famili-eventoj

en: Display the family and family members events.
eo: Montru familiajn kaj familianajn eventojn.

en: Relation to Home Person
eo: Rilato al la hejmpersono

en: Display all relationships between person and home person.
eo: Montras ĉiujn parencecojn inter la perosno kaj la hejmpersono.

en: Display filtered data
eo: Montru filtritajn datumojn

en: Father lineage
eo: Patra deveno

en: Display father lineage
eo: Montru patran devenon

en: Mother lineage
eo: Patrina deveno

en: Display mother lineage
eo: Montru patrinan devenon

en: On This Day
eo: Je ĉi tiu tago

en: Display events on a particular day
eo: Montru eventojn de aparta tago

en: Source or Citation
eo: Fonto aŭ citaĵo

en: %s References
eo: Referencoj por %s

en: Display references for a %s
eo: Montru referencojn por %s

en: Link References
eo: Ligilreferencoj

en: Display link references for a note
eo: Montru ligilreferencojn por noto

en: Display the repository reference for sources related to the active repository
eo: Montru la deponejan referencon por fontoj rilataj kun la aktiva deponejo

en: Same Surnames
eo: Samaj familinomoj

en: Display people with the same surname as a person.
eo: Montru personojn kun la sama familinomo kiel persono.

en: Same Given Names
eo: Samaj antaŭnomoj

en: Display people with the same given name as a person.
eo: Montru personojn kun la sama antaŭnomo kiel persono.

en: Same Given Names - stand-alone
eo: Samaj antaŭnomoj - sendependaj

en: Display a person's siblings.
eo: Montru gefratoj de persono.

en: References for this %s
eo: Referencoj por ĉi tiu %s

en: No references for this %s
eo: Neniu referenco por ĉi tiu %s

en: Call number
eo: Telefonnumero

en: Type of media
eo: Tipo de aŭdvidaĵo

en: People with incomplete surnames
eo: Personoj kun nekompletaj familinomoj

en: Matches people with lastname missing
eo: Kongruas kun la personoj kun mankanta familinomo

en: People matching the <surname>
eo: Personoj kongruaj kun <familinomo>

en: Matches people with same lastname
eo: Kongruas kun la personoj kun sama familinomo

en: People matching the <given>
eo: Personoj kongruaj kun la <antaŭnomo>

en: Matches people with same given name
eo: Kongruas kun la personoj kun sama antaŭnomo

en: People with incomplete given names
eo: Personoj kun nekompletaj antaŭnomoj

en: Matches people with firstname missing
eo: Kongruas kun la personoj kun mankanta antaŭnomo

en: People sharing the surname '%s'
eo: Personoj kunhavantaj la familinomon '%s'

en: There is {number_of} person with a matching name, or alternate name.
     | There are {number_of} people with a matching name, or alternate name.
eo[0]: Estas {number_of} persono kun kongrua nomo, aŭ alternativa nomo.
eo[1]: Estas {number_of} personoj kun kongrua nomo, aŭ alternativa nomo.

en: People with the given name '%s'
eo: Personoj kun la antaŭnomo '%s'

en: Siblings of %s
eo: Gefratoj de %s

en: Sibling
eo: Gefrato

en: self
eo: mem

en: Catalan Relationship Calculator
eo: Kataluna parenceckalkulilo

en: Calculates relationships between people
eo: Kalkulas parencecojn inter personoj

en: Czech Relationship Calculator
eo: Ĉeĥa parenceckalkulilo

en: Danish Relationship Calculator
eo: Dana parenceckalkulilo

en: German Relationship Calculator
eo: Germana parenceckalkulilo

en: Austrian Relationship Calculator
eo: Aŭstra parenceckalkulilo

en: Spanish Relationship Calculator
eo: Hispana parenceckalkulilo

en: Finnish Relationship Calculator
eo: Finna parenceckalkulilo

en: French Relationship Calculator
eo: Franca parenceckalkulilo

en: Hebrew Relationship Calculator
eo: Hebrea Parenceckalkulilo

en: Croatian Relationship Calculator
eo: Kroata parenceckalkulilo

en: Hungarian Relationship Calculator
eo: Hungara parenceckalkulilo

en: Icelandic Relationship Calculator
eo: Islanda parenceckalkulilo

en: Italian Relationship Calculator
eo: Itala parenceckalkulilo

en: Dutch Relationship Calculator
eo: Nederlanda parenceckalkulilo

en: Norwegian Relationship Calculator
eo: Norvega parenceckalkulilo

en: Polish Relationship Calculator
eo: Pola parenceckalkulilo

en: Portuguese Relationship Calculator
eo: Portugala parenceckalkulilo

en: Russian Relationship Calculator
eo: Rusa parenceckalkulilo

en: Slovak Relationship Calculator
eo: Slovaka parenceckalkulilo

en: Slovenian Relationship Calculator
eo: Slovena parenceckalkulilo

en: Swedish Relationship Calculator
eo: Sveda parenceckalkulilo

en: Turkish Relationship Calculator
eo: Turka parenceckalkulilo

en: Calculates relationship between people
eo: Kalkulas parencecon inter personoj

en: Ukrainian Relationship Calculator
eo: Ukraina parenceckalkulilo

en: Click to select a view
eo: Alklaku por elekti vidon

en: Category Sidebar
eo: Kategoria flanka breto

en: A sidebar to allow the selection of view categories
eo: Flanka breto permesanta la elekton de kategorividoj

en: Category
eo: Kategorio

en: Drop-down Sidebar
eo: Flanka falbreto

en: Selection of categories and views from drop-down lists
eo: Elekto de kategorioj kaj vidoj el falmenuaj listoj

en: Drop-Down
eo: Fala

en: Expander Sidebar
eo: Etenda flankbreto

en: Selection of views from lists with expanders
eo: Elekto de vidoj el etendolistoj

en: Expander
eo: Etendo

en: Alphabetical Index
eo: Alfabeta indekso

en: Index
eo: Indekso

en: Entire Book
eo: Tuta libro

en: Ahnentafel Report for %s
eo: Ahnentafel-Raporto por %s

en: Page break between generations
eo: Paĝinterrompo inter generacioj

en: Whether to start a new page after each generation.
eo: Ĉu startigi novan paĝon post ĉiu generacio.

en: Add linebreak after each name
eo: Aldonu liniinterrompon post ĉiu nomo

en: Whether a line break should follow the name.
eo: Ĉu liniinterrompo devas sekvi la nomon.

en: Birthday and Anniversary Report
eo: Naskiĝtag- kaj datrevenraporto

en: My Birthday Report
eo: Mia naskiĝtaga raporto

en: Relationships shown are to %s
eo: La parenceco montritaj estas kun %s

en: * %(person)s, birth %(relation)s
eo: %(person)s, naskiĝo %(relation)s

en: ⚭ %(spouse)s and
     %(person)s, wedding
eo: ⚭ %(spouse)s kaj
     %(person)s, nupto

en: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} and
     {person}{deadtxt1}, {nyears} | ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} and
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
eo[0]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} kaj
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
eo[1]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} kaj
     {person}{deadtxt1}, {nyears}

en: ✝ {person}, death {relation}
eo: ✝ {person}, morto {relation}

en: Select the filter to be applied to the report.
eo: Elektu filtrilon aplikotan al la raporto.

en: Title text
eo: Titolteksto

en: Title of report
eo: Titolo de la raporto

en: First line of text at bottom of report
eo: Unua tekstolinio ĉe la malsupro de la raporto

en: Second line of text at bottom of report
eo: Dua tekstolinio ĉe la malsupro de la raporto

en: Third line of text at bottom of report
eo: Tria tekstolinio ĉe la malsupro de la raporto

en: Include only living people in the report
eo: Inkluzivu nur vivantojn en la raporto

en: Dead Symbol
eo: Mortsimbolo

en: This will show after name to indicate that person is dead
eo: Tio estos montrita post la nomo por indiki ke la persono estas mortinta

en: Show event year
eo: Montru la jaron de la evento

en: Prints the year the event took place in the report
eo: Printas la jaron de kiam la evento okazis

en: Year of report
eo: Jaro de la raporto

en: Include death anniversaries
eo: Inkluzivu mort-datrevenojn

en: Whether to include anniversaries of death
eo: Ĉu inkluzivi mort-datrevenojn

en: Whether to include relationships to the center person
eo: Ĉu inkluzivi parencecojn al la centra persono

en: Title text style
eo: Titolteksta stilo

en: Data text display
eo: Datumteksta vidigo

en: Day text style
eo: Tagteksta stilo

en: Month text style
eo: Monatteksta titolo

en: Custom Text
eo: Propra teksto

en: Initial Text
eo: Komenca teksto

en: Text to display at the top
eo: Teksto montrota supre

en: Middle Text
eo: Meza teksto

en: Text to display in the middle
eo: Teksto montrota meze

en: Final Text
eo: Fina teksto

en: Text to display at the bottom
eo: Teksto montrota malsupre

en: sp. %(spouse)s
eo: geed. %(spouse)s

en: sp. see %(reference)s: %(spouse)s
eo: geed. vidu %(reference)s : %(spouse)s

en: %s sp.
eo: %s geed.

en: Numbering system
eo: Nombra sistemo

en: Simple numbering
eo: Simpla nombrado

en: d'Aboville numbering
eo: nombrado de d'Aboville

en: Henry numbering
eo: nombrado de Henry

en: Modified Henry numbering
eo: Modifita nombrado de Henry

en: de Villiers/Pama numbering
eo: nombrado de Villiers/Pama

en: Meurgey de Tupigny numbering
eo: nombrado de Meurgey de Tupigny

en: The numbering system to be used
eo: La nombra sistemo uzota

en: Show gender symbol in front of name
eo: Montru la genran simbolon antaŭ la nomo

en: Whether to show gender symbol in front of name in the report.
eo: Ĉu montri la genran simbolon antaŭ la nomo en la raporto.

en: Show marriage info
eo: Montru geedziĝajn informojn

en: Whether to show marriage information in the report.
eo: Ĉu montri geedziĝajn informojn en la raporto.

en: Show divorce info
eo: Montru divorcajn informojn

en: Whether to show divorce information in the report.
eo: Ĉu montri divorcajn informojn en la raporto.

en: Show birth and death info
eo: Montru naskiĝ- kaj mort-informojn

en: Whether to show birth and death information in the report.
eo: Ĉu montri naskiĝ- kaj mort-informojn en la raporto.

en: Show duplicate trees
eo: Montru duobligitajn arbojn

en: Whether to show duplicate Family Trees in the report.
eo: Ĉu montri duobligitajn genealogiajn arbojn en la raporto.

en: The style used for the level %d display.
eo: La stilo uzota por la vidigo de la nivelo %d.

en: The style used for the spouse level %d display.
eo: La stilo uzota por la vidigo de la nivelo %d de la geedzo.

en: Ancestral Report for %s
eo: Praulara raporto por %s

en: More about %(person_name)s:
eo: Kromaj informoj pri %(person_name)s:

en: %(name)s is the same person as [%(id_str)s].
eo: %(name)s estas la sama persono kiel [%(id_str)s].

en: Notes for %s
eo: Notoj por %s

en: Address:
eo: Adreso:

en: %(event_role)s at %(event_name)s of %(primary_person)s: %(event_text)s
eo: %(event_role)s ĉe %(event_name)s de %(primary_person)s: %(event_text)s

en: Children of %(mother_name)s and %(father_name)s
eo: Gefiloj de %(mother_name)s kaj %(father_name)s

en: More about %(mother_name)s and %(father_name)s:
eo: Kromaj informoj pri %(mother_name)s kaj %(father_name)s:

en: Spouse: %s
eo: Geedzo: %s

en: Relationship with: %s
eo: Parenceco kun: %s

en: Sosa-Stradonitz number
eo: Sosa-Stradonitz-numero

en: The Sosa-Stradonitz number of the central person.
eo: La Sosa-Stradonitz-numero de la centra persono.

en: Page break before end notes
eo: Paĝinterrompo antaŭ finaj notoj

en: Whether to start a new page before the end notes.
eo: Ĉu komenci novan paĝon antaŭ la finaj notoj.

en: Use complete sentences
eo: Uzu kompletajn frazojn

en: Whether to use complete sentences or succinct language.
eo: Ĉu uzi kompletajn frazojn aŭ koncizan lingvon.

en: Use full dates instead of only the year
eo: Uzu la kompetajn datojn anstataŭ nur la jaron

en: Whether to use full dates instead of just year.
eo: Ĉu uzi la kompetajn datojn anstataŭ nur la jaron.

en: Compute death age
eo: Kalkulu la aĝon je morto

en: Whether to compute a person's age at death.
eo: Ĉu kalkuli la aĝon de persono je morto.

en: Omit duplicate ancestors
eo: Preterlasu la duoblajn praulojn

en: Whether to omit duplicate ancestors.
eo: Ĉu preterlasi la duoblajn praulojn.

en: Use callname for common name
eo: Uzu voknomo por komuna nomo

en: Whether to use the call name as the first name.
eo: Ĉu uzi la voknomon kiel antaŭnomon.

en: Whether to show gender symbol in front of name.
eo: Ĉu montri genran simbolon antaŭ la nomoj.

en: Whether to list children.
eo: Ĉu listigi la gefilojn.

en: Include spouses of children
eo: Inkluzivu la geedzojn de gefiloj

en: Whether to list the spouses of the children.
eo: Ĉu listigi la geedzojn de la gefiloj.

en: Include events
eo: Inkluzivu eventojn

en: Whether to include events.
eo: Ĉu inkluzivi eventojn.

en: Include other events
eo: Inkluzivu aliajn eventojn

en: Whether to include other events people participated in.
eo: Ĉu inkluzivi aliajn eventojn en kiuj partoprenis personoj.

en: Include descendant reference in child list
eo: Aldonu praidaran referencon en la gefilolisto

en: Whether to add descendant references in child list.
eo: Ĉu aldoni praidaran referencon en la gefilolisto.

en: Include Photo/Images from Gallery
eo: Inkluzivu Foton/Bildojn el la galerio

en: Whether to include images.
eo: Ĉu inkluzivi bildojn.

en: Include (2)
eo: Inkluzivu (2)

en: Include notes
eo: Inkluzivu la notojn

en: Whether to include notes.
eo: Ĉu inkluzivi la notojn.

en: Include sources
eo: Inkluzivu fontojn

en: Whether to include source references.
eo: Ĉu inkluzivi fontreferencojn.

en: Include sources notes
eo: Inkluzivu fontnotojn

en: Whether to include source notes in the Endnotes section. Only works if Include sources is selected.
eo: Ĉu inkluzivi fontonotojn en la Finnota sekcio. Funkcias nur se Inkluzivu notojn estas elektita.

en: Include attributes
eo: Inkluzivu atributojn

en: Whether to include attributes.
eo: Ĉu inkluzivi atributojn.

en: Include addresses
eo: Inkluzivu adresojn

en: Whether to include addresses.
eo: Ĉu inkluzivi adresojn.

en: Include alternative names
eo: Inkluzivu alternativajn nomojn

en: Whether to include other names.
eo: Ĉu inkluzivi aliajn nomojn.

en: Replace missing places with ______
eo: Anstataŭigu mankantajn lokojn per ______

en: Whether to replace missing Places with blanks.
eo: Ĉu anstataŭigi mankantajn Lokojn per blankaj spacoj.

en: Replace missing dates with ______
eo: Anstataŭigu mankantajn datojn per ______

en: Whether to replace missing Dates with blanks.
eo: Ĉu anstataŭigi mankantajn Datojn per blankaj spacoj.

en: The style used for the children list title.
eo: La stilo uzota por la titolo de la gefilolisto.

en: The style used for the text related to the children.
eo: La stilo uzota por la teksto koncernanta la gefilojn.

en: The style used for the note header.
eo: La stilo uzota por la nota kaplinio.

en: The style used for first level headings.
eo: La stilo uzota por la unuanivelaj paĝkapoj.

en: The style used for second level headings.
eo: La stilo uzota por la duanivelaj paĝkapoj.

en: The style used for details.
eo: La stilo uzota por la detaloj.

en: Descendant Report for %(person_name)s
eo: Praidara raporto por %(person_name)s

en: Notes for %(mother_name)s and %(father_name)s:
eo: Notoj por %(mother_name)s kaj %(father_name)s:

en: Record (Modified Register) numbering
eo: Rikorda nombrado

en: Report structure
eo: Raportstrukturo

en: show people by generations
eo: montras personojn laŭ generacioj

en: show people by lineage
eo: montru la personojn laŭ la deveno

en: How people are organized in the report
eo: Kiel personoj estas organizitaj en la raporto

en: Include spouses
eo: Inkluzivu geedzojn

en: Whether to include detailed spouse information.
eo: Ĉu inkluzivi detalajn informojn pri geedzo.

en: Include spouse reference
eo: Inkluzivu lgeedzan referencon

en: Whether to include reference to spouse.
eo: Ĉu inkluzivi referncon al geedzo.

en: Include sign of succession ('+') in child-list
eo: Inkluzivas signon de sukcedo ('+') en gefilolisto

en: Whether to include a sign ('+') before the descendant number in the child-list to indicate a child has succession.
eo: Ĉu inkluzivi signon ('+') antaŭ la praida numero en la gefilolisto por indiki ĉe gefilo havas sukcedanton.

en: Include path to start-person
eo: Inkluzivu vojon al komenca persono

en: Whether to include the path of descendancy from the start-person to each descendant.
eo: Ĉu inkluzivi la vojon de praidaro el komencpersono al ĉiu praido.

en: End of Line Report for %s
eo: Raporto de linifino por %s

en: All the ancestors of %s who are missing a parent
eo: Ĉiu prauloj de %s kun mankanta gepatro

en: The style used for the subtitle.
eo: La stilo uzota por la subtitolo.

en: Relationship: %s
eo: Parenceco: %s

[ctx: acronym for unknown]
en: %dU
eo: %dN

en: Family Group Report - Generation %d
eo: Familigrupa raporto - Generacio %d

en: Family Group Report
eo: Familigrupa raporto

en: Center Family
eo: Centra familio

en: The center family for the filter
eo: La centra familio por la filtro

en: Recursive (down)
eo: Rikura (malsupren)

en: Create reports for all descendants of this family.
eo: Kreu raportojn por ĉiuj praidoj de ĉi tiu familio.

en: Parent Marriage
eo: Gepatra geedziĝo

en: Whether to include marriage information for parents.
eo: Ĉu inkluzivi geedziĝajn informojn por gepatroj.

en: Parent Events
eo: Gepatroeventoj

en: Whether to include events for parents.
eo: Ĉu inkluzivi eventojn por gepatroj.

en: Parent Addresses
eo: Adresoj de gepatroj

en: Whether to include addresses for parents.
eo: Ĉu inkluzivi adresojn por gepatroj.

en: Parent Notes
eo: Gepatronotoj

en: Whether to include notes for parents.
eo: Ĉu inkluzivi notojn por gepatroj.

en: Parent Attributes
eo: Gepatroatributoj

en: Alternate Parent Names
eo: Alternativaj nomoj por gepatroj

en: Whether to include alternate names for parents.
eo: Ĉu inkluzivi alternativajn nomojn por gepatroj.

en: Whether to include notes for families.
eo: Ĉu inkluzivi notojn por familioj.

en: Dates of Relatives
eo: Datoj por familianoj

en: Whether to include dates for relatives (father, mother, spouse).
eo: Ĉu inkluzivi datojn por familianoj (patro, patrino, geedzo).

en: Children Marriages
eo: Gefilaj geedziĝoj

en: Whether to include marriage information for children.
eo: Ĉu inkluzivi geedziĝajn informojn por gefiloj.

en: Generation numbers (recursive only)
eo: Generaciaj numeroj (nur rikuraj)

en: Whether to include the generation on each report (recursive only).
eo: Ĉu inkluzivi la generacion sur ĉiu raporto (nur rikura).

en: Print fields for missing information
eo: Printu kampojn por mankantaj informoj

en: Whether to include fields for missing information.
eo: Ĉu ikludi kampojn por mankantaj informoj.

en: The style used for the parent's name
eo: La stilo uzota por la gepatra nomo

en: %(str1)s in %(str2)s.
eo: %(str1)s en %(str2)s.

note: Translators: e.g. (a stepfather): John Smith, relationship: Step
en: %(parent-name)s, relationship: %(rel-type)s
eo: %(parent-name)s, parenceco: %(rel-type)s

en: Alternate Parents
eo: Alternativaj gepatroj

en: Associations
eo: Asocioj

en: Images
eo: Bildoj

en: Complete Individual Report
eo: Kompleta person-raporto

en: (image)
eo: (bildo)

en: List events chronologically
eo: Listigu eventojn kronologie

en: Whether to sort events into chronological order.
eo: Ĉu ordigi eventojn en kronologia ordo.

en: Use name of person as title
eo: Uzu la nomon de la persono kiel titolon

en: Whether the title should be the name of the person, or 'Complete Individual Report'
eo: Ĉu la titolo devus esti la nomo de la persono aŭ 'Kompleta Individua Raporto'

en: Include Notes
eo: Inkluzivu notojn

en: Whether to include Person and Family Notes.
eo: Ĉu inkluzivi personon kaj familinotojn.

en: Include Source Information
eo: Inkluzivu fontinformojn

en: Whether to cite sources.
eo: Ĉu citi la fontojn.

en: Include Tags
eo: Inkluzivu etikedojn

en: Whether to include tags.
eo: Ĉu inkluzivi etikedojn.

en: Include Attributes
eo: Inkluzivu atributojn

en: Include Census Events
eo: Inkluzivu popolnombrajn eventojn

en: Whether to include Census Events.
eo: Ĉu inkluzivi popolnombrajn eventojn.

en: Sections
eo: Sekcioj

en: Event groups
eo: Eventogrupoj

en: Check if a separate section is required.
eo: Marku se oni petas disigitan sekcion.

en: The style used for the spouse's name.
eo: La stilo uzota por la nomo de la geeedzo.

en: The basic style used for table headings.
eo: La baza stilo uzota por la titoloj de la tabuloj.

en: The style used for image notes.
eo: La stilo uzota por la bildnotoj.

en: The style used for image descriptions.
eo: La stilo uzota por la priskribo de la bildo.

en: Kinship Report for %s
eo: Kinship-raporto por %s

en: The maximum number of descendant generations
eo: La maksimuma nombro de praidaraj generacioj

en: The maximum number of ancestor generations
eo: La maksimuma nombro de praulaj generacioj

en: Show Gramps ID
eo: Montru Gramps-ID'on

en: Whether to show Gramps ID
eo: Ĉu montri Gramps-ID'on

en: Whether to include spouses
eo: Ĉu inkluzivi geedzojn

en: Include cousins
eo: Inkluzivu gekuzojn

en: Whether to include cousins
eo: Ĉu inkluzivi gekuzojn

en: Include aunts/uncles/nephews/nieces
eo: Inkluzivu geonklojn/genevojn

en: Whether to include aunts/uncles/nephews/nieces
eo: Ĉu inkluzivi geonklojn/genevojn

en: Note Link Check Report
eo: Raporto de testo de notligiloj

en: Note ID
eo: Nota ID

en: Link Type
eo: Ligiltipo

en: Links To
eo: Ligas al

en: Failed
eo: Malsukceso

en: Number of Ancestors for %s
eo: Nombro de prauloj por %s

en: Generation {number} has {count} individual. {percent} | Generation {number} has {count} individuals. {percent}
eo[0]: Generacio {number} havas {count} individuon. {percent}
eo[1]: Generacio {number} havas {count} individuojn. {percent}

en: Total ancestors in generations %(second_generation)d to %(last_generation)d is %(count)d. %(percent)s
eo: La totala nombro de la prauloj por la generacioj de %(second_generation)d ĝis %(last_generation)d estas %(count)d. %(percent)s

en: Place Report
eo: Lokkaporto

en: Please select at least one place before running this.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ unu lokon antaŭ ol ruli ĉi tion.

en: Gramps ID: %s
eo: Gramps-ID: %s

[ctx: places]
en: All Names: %s
eo: Ĉiuj nomoj: %s

en: Events that happened at this place
eo: Eventoj okazintaj en ĉi tiu loko

en: Type of Event
eo: Eventotipo

en: %(persons)s and %(name)s (%(id)s)
eo: %(persons)s kaj %(name)s (%(id)s)

en: People associated with this place
eo: Personoj asociitaj kun ĉi tiu loko

en: %(father)s (%(father_id)s) and %(mother)s (%(mother_id)s)
eo: %(father)s (%(father_id)s) kaj %(mother)s (%(mother_id)s)

en: Select using filter
eo: Elektu per filtrilo

en: Select places using a filter
eo: Elektu lokon per filtrilo

en: Select places individually
eo: Elektu lokojn unuope

en: List of places to report on
eo: Listo de lokoj raportotaj

en: Center on
eo: Encentrigu

en: If report is event or person centered
eo: Se raporto estas centrigita sur evento aŭ persono

en: Number of ranks to display
eo: Nombro da vicoj montrotaj

en: Use call name
eo: Uzu voknomo

en: Don't use call name
eo: Ne uzu voknomon

en: Replace first names with call name
eo: Anstataŭigu la antaŭnomojn per la voknomoj

en: Underline call name in first names / add call name to first name
eo: Substreku voknomon en antaŭnomoj / aldonu voknomon al la antaŭnomo

en: Footer text
eo: Paĝopieda teksto

en: The style used for the footer.
eo: La stilo uzota por la suba paĝotitolo.

[ctx: book]
en: Title of the Book
eo: Titolo de la libro

en: Title string for the book.
eo: Titolteskto de la libro.

en: Subtitle
eo: Subtitolo

en: Subtitle of the Book
eo: Subtitolo de la libro

en: Subtitle string for the book.
eo: Subtitola teksto por la libro.

en: Copyright %(year)d %(name)s
eo: Kopirajto %(year)d %(name)s

en: Footer
eo: Suba paĝotitolo

en: Footer string for the page.
eo: Paĝopieda teksto por la paĝo.

en: Gramps ID of the media object to use as an image.
eo: Gramps-ID de la aŭdvidea objekto uzota kiel bildo.

en: Image Size
eo: Bildgrando

en: Size of the image in cm. A value of 0 indicates that the image should be fit to the page.
eo: Grando de la bildo en cm. Valoro 0 indikas ke la bildo devas adaptiĝi al la paĝo.

en: Database Summary Report
eo: Datumbaza resumraporto

en: Number of individuals: %d
eo: Nombro de personoj: %d

en: Males: %d
eo: Viroj: %d

en: Females: %d
eo: Virinoj: %d

en: Individuals with other gender: %d
eo: Personoj kun alia genro: %d

en: Individuals with unknown gender: %d
eo: Pesonoj kun nekonata genro: %d

en: Incomplete names: %d
eo: Nekompletaj nomoj: %d

en: Individuals missing birth dates: %d
eo: Personoj kun mankantaj naskiĝdatoj: %d

en: Disconnected individuals: %d
eo: Izolitaj personoj: %d

en: Unique surnames: %d
eo: Unikaj familinomoj: %d

en: Individuals with media objects: %d
eo: Personoj kun plurmediaj objektoj: %d

en: Number of families: %d
eo: Nombro de familioj: %d

en: Event Information
eo: Eventinformoj

en: Number of events: %d
eo: Nombro da eventoj: %d

en: Place Information
eo: Lokinformoj

en: Number of places: %d
eo: Nombro da lokoj: %d

en: Source Information
eo: Fontinformoj

en: Number of sources: %d
eo: Nombro da fontoj: %d

en: Citation Information
eo: Citaĵinformoj

en: Number of citations: %d
eo: Nombro da citaĵoj: %d

en: Repository Information
eo: Deponejinformoj

en: Number of repositories: %d
eo: Nomrbo da deponejoj: %d

en: Number of unique media objects: %d
eo: Nombro de unikaj aŭdvideaj objektoj: %d

en: Total size of media objects: %s MB
eo: Totala grando de aŭdvideaj objektoj: %s MB

en: Note Information
eo: Notinformoi

en: Number of notes: %d
eo: Nombro da notoj: %d

en: Whether to count private data
eo: Ĉu inkluzivi privatajn datumojn

en: Table Of Contents
eo: Enhavotabelo

en: Contents
eo: Enteno

en: The style used for third level headings.
eo: La stilo uzota por la trianivelaj paĝkapoj.

en: Tag Report
eo: Etikedraporto

en: You must first create a tag before running this report.
eo: Oni devas krei etikedon antaŭ ol plenumi ĉi tiun raporton.

en: Tag Report for %s Items
eo: Etikedraporto por elementoj %s

en: Email Address
eo: Retadreso

en: Publication Information
eo: Publikaĵaj informoj

en: The tag to use for the report
eo: La etikedo uzota por la raporto

en: Ahnentafel Report
eo: Ahnentafel-raporto

en: Produces a textual ancestral report
eo: Kreu tekstan praularraporton

en: Produces a report of birthdays and anniversaries
eo: Kreas raporton por naskiĝdatoj kaj datrevenoj

en: Add custom text to the book report
eo: Aldonu propran tekstonal la libroraporto

en: Descendant Report
eo: Praidara raporto

en: Produces a list of descendants of the active person
eo: Kreas liston de praidoj de la aktiva persono

en: Detailed Ancestral Report
eo: Detala genealogia raporto

en: Produces a detailed ancestral report
eo: Produktas detalan praularan raporton

en: Detailed Descendant Report
eo: Detala praidara raporto

en: Produces a detailed descendant report
eo: Detala praidara raporto

en: End of Line Report
eo: Raporto de linifino

en: Produces a textual end of line report
eo: Kreas tekstan raporton por linifino

en: Produces a family group report showing information on a set of parents and their children.
eo: Kreas familigrupan raporton, montrantan informojn pri serio de gepatroj kaj iliaj gefiloj.

en: Produces a complete report on the selected people
eo: Kreas kompletan raporton pri la elektitaj personoj

en: Kinship Report
eo: Kinship-raportoj

en: Produces a textual report of kinship for a given person
eo: Kreas tekstan kinship-raporton por difinita persono

en: Produces a list of people with a specified tag
eo: Kreas liston de personoj kun specifa etikedo

en: Number of Ancestors Report
eo: Raporto pri nombro de prauloj

en: Counts number of ancestors of selected person
eo: Kalkulas la nombron de la prauloj de la elektita persono

en: Produces a textual place report
eo: Kreas tekstan lokraporton

en: Title Page
eo: Titolpaĝo

en: Produces a title page for book reports.
eo: Kreas titolpaĝon por libroraportoj.

en: Provides a summary of the current database
eo: Donas resumon de la aktuala datumbazo

en: Produces a table of contents for book reports.
eo: Kreas enhavotabelon por libroraportoj.

en: Produces an alphabetical index for book reports.
eo: Kreas alfabetan indekson por libroraportoj.

en: Records Report
eo: Rikordraporto

en: Note Link Report
eo: Raporto de notligiloj

en: Shows status of links in notes
eo: Montras la staton de la ligiloj en notoj

en: Gnome Thumbnailer
eo: Gnome-miniaturgenerilo

en: Image Thumbnailer
eo: Bilda miniaturgenerilo

en: Below is a list of the family names that 
    Gramps can convert to correct capitalization. 
    Select the names you wish Gramps to convert.
eo: Ĉi-malsupre estas familinomoj kiujn
    Gramps povas konverti al ĝusta uskleco.
    Elelktu la nomojn kiujn vi deziras ke Gramps konvertu.

en: _Accept changes and close
eo: _Akceptu la ŝanĝojn kaj fermu

[ctx: manual]
en: Fix_Capitalization_of_Family_Names
eo: Korektu_usklecon_de_familinomoj

en: Capitalization changes
eo: Usklecoŝanĝoj

en: Checking Family Names
eo: Kontrolas familinomojn

en: Searching family names
eo: Serĉas familinomojn

en: No modifications made
eo: Neinu modifo farita

en: No capitalization changes were detected.
eo: Ne estis detektitaj usklecoŝanĝojn.

en: Original Name
eo: Origina nomo

en: Capitalization Change
eo: Usklecoŝanĝo

en: Building display
eo: Konstruas la vidigon

en: This tool will rename all events of one type to a different type. Once completed, this cannot be undone by the regular Undo function.
eo: Ĉi tiu ilo alinomos ĉiujn eventojn de unu tipo al alia tipo. Kompletite, ne eblos malfari per la regula Malfaru-funkcio.

en: Original event type:
eo: Originala eventotipo:

en: New event type:
eo: Nova eventotipo:

en: Change Event Types
eo: Ŝanĝu eventotipojn

en: Change types
eo: Ŝanĝu tipojn

en: Analyzing Events
eo: Analizas eventojn

en: No event record was modified.
eo: Neniu eventrikordo estis modifita.

en: {number_of} event record was modified. | {number_of} event records were modified.
eo[0]: {number_of} eventorikordo estis modifita.
eo[1]: {number_of} eventorikordoj estis modifitaj.

en: Checking Database
eo: Kontrolas datumbazon

en: Looking for cross table duplicates
eo: Serĉas duoblaĵojn en la kructabeloj

en: Your Family Tree contains cross table duplicate handles.
     This is bad and can be fixed by making a backup of your
    Family Tree and importing that backup in an empty family
    tree. The rest of the checking is skipped, the Check and
    Repair tool should be run anew on this new Family Tree.
eo: La genealogia arbo entenas duobligitajn tenilojn
    de kructabeloj. Tio estas malbona kaj oni povas korekti
    sekurkopiante sian genealogian arbon kaj importante ĝin
    en malplenan genealogian arbon. La kroma kontrolado estas
    preterlasita, la ilo Kontrolu kaj Riparu devus lanĉi novan
    genealogian arbon.

en: Check Integrity
eo: Kontrolu integrecon

en: Rebuilding reference maps...
eo: Rekonstruas referencmapojn...

en: Objects referenced by this note were referenced but missing so that is why they have been created when you ran Check and Repair on %s.
eo: La objektoj referencitaj de ĉi tiu noto estis refeencitaj sed mankantaj, pro tio ili estis kreitaj kiam oni lanĉis Kontrolu kaj riparu %s.

en: Looking for invalid name format references
eo: Serĉas nevalidajn nomoformajn referencojn

en: Looking for duplicate spouses
eo: Serĉas duobligitajn geedzojn

en: Looking for character encoding errors
eo: Serĉas signajn kodoprezentajn erarojn

en: Looking for ctrl characters in notes
eo: Serĉas stir-signojn en la notoj

en: Looking for bad alternate place names
eo: Serĉas malbonajn nomojn de alternativaj lokoj

en: Looking for broken family links
eo: Serĉas interrompitajn famililigilojn

en: Looking for unused objects
eo: Serĉas neuzitajn objektojn

en: Select file
eo: Elektu dosieron

en: Media object could not be found
eo: Ne eblis trovi plurmedian objekton

en: The file:
    %(file_name)s
    is referenced in the database, but no longer exists.
    The file may have been deleted or moved to a different location.
    You may choose to either remove the reference from the database,
    keep the reference to the missing file, or select a new file.
eo: La dosiero:
    %(file_name)s
    estas referencita en la datumbazo sed ne plu ekzistas.
    La dosiero probable estis forigita aŭ movita al alia loko.
    Onii povas elekti ĉu forpreni la referencon el la datumbazo,
    ĉu konservi la referencon al la mankanta dosiero, aŭ elekti novan dosieron.

en: Looking for empty people records
eo: Serĉas malplenajn personrikordojn

en: Looking for empty family records
eo: Serĉas malplenajn familirikordojn

en: Looking for empty event records
eo: Serĉas malplenajn eventorikordojn

en: Looking for empty source records
eo: Serĉas malplenajn fontorikordojn

en: Looking for empty citation records
eo: Serĉas malplenajn citaĵorikordojn

en: Looking for empty place records
eo: Serĉas malplenajn lokrikordojn

en: Looking for empty media records
eo: Serĉas malplenajn aŭdvidobjektajn rikordojn

en: Looking for empty repository records
eo: Serĉas malplenajn deponejrikordojn

en: Looking for empty note records
eo: Serĉas malplenajn notrikordojn

en: Looking for empty families
eo: Serĉas malplenajn familiojn

en: Looking for broken parent relationships
eo: Serĉas interrompitajn gepatrajn parencecojn

en: Looking for event problems
eo: Serĉas eventproblemojn

en: Looking for backlink reference problems
eo: Serĉas problemojn en la inversligaj referencoj

en: Looking for person reference problems
eo: Serĉas personreferencajn problemojn

en: Looking for family reference problems
eo: Serĉas familireferencajn problemojn

en: Looking for repository reference problems
eo: Serĉas deponejreferencajn problemojn

en: Looking for place reference problems
eo: Serĉas lokreferencajn problemojn

en: Looking for citation reference problems
eo: Serĉas citaĵreferencajn problemojn

en: Looking for source reference problems
eo: Serĉas fontreferencajn problemojn

en: Looking for media object reference problems
eo: Serĉas aŭdvideobjektajn referencajn problemojn

en: Looking for note reference problems
eo: Serĉas notreferencajn problemojn

en: Updating checksums on media
eo: Aktualigas konstrolsumojn de aŭdvidaĵoj

en: Looking for tag reference problems
eo: Serĉas etikedreferencajn problemojn

en: Looking for media source reference problems
eo: Serĉas problemojn pri aŭdvidaĵaj fontreferencoj

en: Looking for Duplicated Gramps ID problems
eo: Serĉas duobligitajn Gramps-ID-problemojn

en: Checking for bad links in Notes
eo: Kontrolas erarajn ligojn en notoj

en: No errors were found
eo: Neniu eraro estis trovita

en: The database has passed internal checks
eo: La internaj kontroloj de la datumbazo sukcesis

en: No errors were found: the database has passed internal checks.
eo: Neniu eraro trovita: la datumbazo trapasis internajn kontrolojn.

en: {quantity} broken child/family link was fixed
     | {quantity} broken child/family links were fixed
eo[0]: {quantity} interrompita gefilo/famililigilo estis korektita
eo[1]: {quantity} interrompita gefilo/famililigiloj estis korektitaj

en: Non existing child
eo: Ne ekzistanta gefilo

en: %(person)s was removed from the family of %(family)s
eo: %(person)s estis forigita el la familio de %(family)s

en: {quantity} broken spouse/family link was fixed
     | {quantity} broken spouse/family links were fixed
eo[0]: {quantity} interrompita geedzo/famililigilo estis korektita
eo[1]: {quantity} interrompita geedzo/famililigiloj estis korektitaj

en: Non existing person
eo: Ne ekzistanta persono

en: %(person)s was restored to the family of %(family)s
eo: %(person)s estis restaŭrita al la familio de %(family)s

en: {quantity} duplicate spouse/family link was found
     | {quantity} duplicate spouse/family links were found
eo[0]: {quantity} duobla geedzo/familia ligilo estis trovita
eo[1]: {quantity} duoblajj geedzo/familiaj ligiloj estis trovitaj

en: {quantity} family with no parents or children found, removed.
     | {quantity} families with no parents or children found, removed.
eo[0]: {quantity} familio sen gepatroj aŭ gefiloj estis trovita kaj forigita.
eo[1]: {quantity} familiioj sen gepatroj aŭ gefiloj estis trovitaj kaj forigitaj.

en: {quantity} corrupted family relationship fixed
     | {quantity} corrupted family relationships fixed
eo[0]: {quantity} difektita familia parenceco estis riparita
eo[1]: {quantity} difektitaj familiaj parencecojestis riparitaj

en: {quantity} place alternate name fixed
     | {quantity} place alternate names fixed
eo[0]: {quantity} alternativa nomo de loko estis riparita
eo[1]: {quantity} alternativaj nomoj de loko estis riparitaj

en: {quantity} person was referenced but not found
     | {quantity} persons were referenced, but not found
eo[0]: {quantity} persono estis referencita sed ne trovita
eo[1]: {quantity} personoj estis referencitaj sed ne trovitaj

en: {quantity} family was referenced but not found
     | {quantity} families were referenced, but not found
eo[0]: {quantity} familio estis referencita sed ne trovita
eo[1]: {quantity} familioj estis referencitaj sed ne trovitaj

en: {quantity} date was corrected
     | {quantity} dates were corrected
eo[0]: {quantity} dato estis korektita
eo[1]: {quantity} datoj estis korektitaj

en: {quantity} repository was referenced but not found
     | {quantity} repositories were referenced, but not found
eo[0]: {quantity} deponejo estis referencita sed ne trovita
eo[1]: {quantity} deponejoj estis referencitaj sed ne trovitaj

en: {quantity} media object was referenced but not found
     | {quantity} media objects were referenced, but not found
eo[0]: {quantity} aŭdvidea objekto estis referencita sed ne trovita
eo[1]: {quantity} aŭdvideaj objektoj estis referencitaj sed ne trovitaj

en: Reference to {quantity} missing media object was kept
     | References to {quantity} missing media objects were kept
eo[0]: Referenco al {quantity} mankanta aŭdvidea objekto estis konservita
eo[1]: Referencoj al {quantity} mankantaj aŭdvideaj objektoj estis konservitaj

en: {quantity} missing media object was replaced
     | {quantity} missing media objects were replaced
eo[0]: {quantity} mankanta aŭdvidea objekto estis anstataŭita
eo[1]: {quantity} mankantaj aŭdvideaj objektoj estis anstataŭitaj

en: {quantity} missing media object was removed
     | {quantity} missing media objects were removed
eo[0]: {quantity} mankanta aŭdvidea objekto estis forigita
eo[1]: {quantity} mankantaj aŭdvideaj objektoj estis forigitaj

en: {quantity} event was referenced but not found
     | {quantity} events were referenced, but not found
eo[0]: {quantity} evento estis referencita sed ne trovita
eo[1]: {quantity} eventoj estis referencitaj sed ne trovitaj

en: {quantity} invalid birth event name was fixed
     | {quantity} invalid birth event names were fixed
eo[0]: {quantity} nevalida naskiĝeventnomo estis riparita
eo[1]: {quantity} nevalidaj naskiĝeventnomoj estis riparitaj

en: {quantity} invalid death event name was fixed
     | {quantity} invalid death event names were fixed
eo[0]: {quantity} nevalida morteventnomo estis riparita
eo[1]: {quantity} nevalidaj morteventnomoj estis riparitaj

en: {quantity} place was referenced but not found
     | {quantity} places were referenced, but not found
eo[0]: {quantity} loko estis referencita sed ne trovita
eo[1]: {quantity} lokoj estis referencitaj sed ne trovitaj

en: {quantity} citation was referenced but not found
     | {quantity} citations were referenced, but not found
eo[0]: {quantity} citaĵo estis referencita sed ne trovita
eo[1]: {quantity} citaĵoj estis referencitaj sed ne trovitaj

en: {quantity} source was referenced but not found
     | {quantity} sources were referenced, but not found
eo[0]: {quantity} fonto estis referencita sed ne trovita
eo[1]: {quantity} fontoj estis referencitaj sed ne trovitaj

en: {quantity} note object was referenced but not found
     | {quantity} note objects were referenced, but not found
eo[0]: {quantity} notobjekto estis referencita sed ne trovita
eo[1]: {quantity} notobjektoj estis referencitaj sed ne trovitaj

en: {quantity} tag object was referenced but not found
     | {quantity} tag objects were referenced, but not found
eo[0]: {quantity} etikedobjekto estis referencita sed ne trovita
eo[1]: {quantity} etikedobjektoj estis referencitaj sed ne trovitaj

en: {quantity} invalid name format reference was removed
     | {quantity} invalid name format references were removed
eo[0]: {quantity} referenco al nevalida nomformo estis forigita
eo[1]: {quantity} referencoj al nevalidaj nomformoj estis forigitaj

en: {quantity} invalid source citation was fixed
     | {quantity} invalid source citations were fixed
eo[0]: {quantity} nevalida fontcitaĵo estis riparita
eo[1]: {quantity} nevalidaj fontcitaĵoj estis riparitaj

en: {quantity} Duplicated Gramps ID fixed
     | {quantity} Duplicated Gramps IDs fixed
eo[0]: {quantity} Duobligita Gramps-id estis riparita
eo[1]: {quantity} Duobligitaj Gramps-id estis riparitaj

en: %(empty_obj)d empty objects removed:
       %(person)d person objects
       %(family)d family objects
       %(event)d event objects
       %(source)d source objects
       %(media)d media objects
       %(place)d place objects
       %(repo)d repository objects
       %(note)d note objects
eo: %(empty_obj)d malplenaj objektoj forigitaj:
       %(person)d personobjektoj
       %(family)d familobjektoj
       %(event)d eventobjektoj
       %(source)d fontobjektoj
       %(media)d aŭdvideaj objektoj
       %(place)d lokobjektoj
       %(repo)d deponejobjektoj
       %(note)d notobjektoj

en: %d bad backlinks were fixed;
eo: oni riparis %d erarajn inversajn ligilojn;

en: All reference maps have been rebuilt.
eo: Ĉiuj referencmapoj estis rekonstruitaj.

en: %d bad Note Links were fixed;
eo: oni riparis %d erarajn Not-ligilojn;

en: Integrity Check Results
eo: Rezultoj de integreckontrolo

en: Check and Repair
eo: Kontrolu kaj riparu

en: Start date test?
eo: Ĉu startigi la datoteston?

en: This test will create many persons and events in the current database. Do you really want to run this test?
eo: Ĉi tiu testo kreos multajn personojn kaj eventojn en la aktuala datumbazo. Ĉu vere oni volas ruli ĉi tiun teston?

en: Run test
eo: Rulu teston

en: Running Date Test
eo: Datotesto ruliĝanta

en: Generating dates
eo: Generas datojn

en: Date Test Plugin
eo: Datotesta kromprogramo

en: Pass
eo: Sukcesis

en: Gender Statistics tool
eo: Genrostatistika ilo

en: Guess
eo: Supozo

en: Save _As
eo: Konservu _Kiel

en: _Filter:
eo: _Filtrilo:

en: The event comparison utility uses the filters defined in the Custom Filter Editor.
eo: La utilaĵo por la eventokomparo utiligas la filtrilojn difinitajn en la Redaktilo de Propraj Filtriloj.

en: Custom filter _editor
eo: _Redaktilo de propraj filtriloj

[ctx: manual]
en: Compare_Individual_Events
eo: Komparu_individuajn_eventojn

en: Event comparison filter selection
eo: Elekto de filtrilo por eventokomparo

en: Event Comparison tool
eo: Eventokompara ilo

en: Filter selection
eo: Filtril-elekto

en: Comparing events
eo: Komparas eventojn

en: Selecting people
eo: Elektas personojn

en: No matches were found
eo: Neniu kongruo trovita

en: Event Comparison Results
eo: Eventokomparaj rezultoj

en: %(event_name)s Date
eo: Dato de %(event_name)s

en: %(event_name)s Place
eo: Loko de %(event_name)s

en: Comparing Events
eo: Komparas eventojn

en: Building data
eo: Konstruas datumojn

en: Select filename
eo: Elektu dosiernomon

en: Event name changes
eo: Eventonoma ŝanĝoj

en: Extract Event Description
eo: Ekstraktu eventpriskribon

en: {quantity} event description has been added | {quantity} event descriptions have been added
eo[0]: {quantity} eventpriskribo estis aldonita
eo[1]: {quantity} eventpriskriboj estis aldonitaj

en: Modifications made
eo: Modifoj faritaj

en: No event description has been added.
eo: Neniu eventpriskribo estis aldonita.

en: Match Threshold
eo: Sojlo de kongrueco

en: Use soundex codes
eo: Utiligu SoundEx-kodojn

en: Co_mpare
eo: Ko_mparu

[ctx: manual]
en: Find_Possible_Duplicate_People
eo: Trovu_eblajn_personojn_duoblajn

en: Find Possible Duplicate People
eo: Trovu eblajn personojn duoblajn

en: Find Duplicates tool
eo: Ilo por trovi duoblaĵojn

en: Tool settings
eo: Il-agordoj

en: No matches found
eo: Neniu kongruo trovita

en: No potential duplicate people were found
eo: Neniu eventuala duobligita persono estis trovita

en: Find Duplicates
eo: Trovu duoblaĵojn

en: Looking for duplicate people
eo: Serĉas duobligitajn personojn

en: Pass 1: Building preliminary lists
eo: Paŝo 1: Kunmetas traktotajn listojn

en: Pass 2: Calculating potential matches
eo: Paŝo 2: Kalkulas eventualajn kongruojn

en: Potential Merges
eo: Eventualaj kunfandoj

en: Rating
eo: Noto

en: First Person
eo: Unua persono

en: Second Person
eo: Dua persono

en: Merge candidates
eo: Kunfandkandidatoj

en: Merge persons
eo: Kunfandu personojn

[ctx: manual]
en: Find_database_loop
eo: Trovu_datumbazan_iteracion

en: Find database loop
eo: Trovu datumbazan iteracion

en: Starting
eo: Komenco

en: Looking for possible loop for each person
eo: Serĉas eblan iteracion por ĉiu persono

[ctx: manual]
en: Media_Manager
eo: Aŭdvidaĵa-administrilo

en: Media Manager
eo: Aŭdvidaĵa administrilo

en: Help
eo: Helpo

en: Introduction
eo: Enkonduko

en: Selection
eo: Elekto

en: This tool allows batch operations on media objects stored in Gramps. An important distinction must be made between a Gramps media object and its file.
    
    The Gramps media object is a collection of data about the media object file: its filename and/or path, its description, its ID, notes, source references, etc. These data %(bold_start)sdo not include the file itself%(bold_end)s.
    
    The files containing image, sound, video, etc, exist separately on your hard drive. These files are not managed by Gramps and are not included in the Gramps database. The Gramps database only stores the path and file names.
    
    This tool allows you to only modify the records within your Gramps database. If you want to move or rename the files then you need to do it on your own, outside of Gramps. Then you can adjust the paths using this tool so that the media objects store the correct file locations.
eo: Ĉi tiu ilo permesas komandoperaciojn sur aŭdvideaj objektoj enmemorigitaj en Gramps. Oni devas fari gravan distingon inter aŭdvideaj objektoj de Gramps kaj iliaj dosieroj.
    
    La aŭdvideaj objektoj de Gramps estas kolekto de datumoj pri aŭdvideobjektaj dosieroj: ilia dosiernomo kaj/aŭ vojo, ilia priskribo, ilia ID, notoj, fontreferencoj, ktp Ĉi tiuj datumoj %(bold_start)sne inkluzivas la dosieron mem%(bold_end)s.
    
    La dosieroj entenantaj bildon, sonon, filmon, ktp, ekzistas aparte sur propra fiksita disko. Ĉi tiuj dosieroj ne estas administrata de Gramps kaj ne estas inkluzivitaj en la datumbazo de Gramps. La datumbazo de Gramps enmemorigas nur la vojon kaj la dosiernomojn.
    
    Ĉi tiu ilo permesas nur modifi la rikordojn en la datumbazo de Gramps. Se oni volas movi aŭ alinomi la dosierojn, oni devas fari mem ekster Gramps. Tiam oni povas adapti la vojon uzante ĉi tiun ilon tiel ke la aŭdvideaj objektoj estu enmemorigitaj en la ĝustaj dosierlokoj.

en: Affected path
eo: Koncerna vojo

en: Press Apply to proceed, Cancel to abort, or Back to revisit your options.
eo: Premu Apliku por daŭrigi, Reen por revidi viajn opciojn, aŭ Rezignu por ĉesigi.

en: Operation successfully finished
eo: Operacio sukcese plenumita

en: The operation you requested has finished successfully. You may press Close now to continue.
eo: La opracio petita sukcese finiĝis. Oni povas nun premi Fermu por daŭrigi.

en: Operation failed
eo: Operacio malsukcesis

en: There was an error while performing the requested operation. You may try starting the tool again.
eo: Okazis eraro dum la plenumo de la petita operacio. Oni povas startigi denove la ilon.

en: The following action is to be performed:
    
    Operation:	%s
eo: La sekva ago estas plenumota:
    
    Operacio:	%s

en: Replace _substrings in the path
eo: Anstataŭigu _subĉenojn en la vojo

en: This tool allows replacing specified substring in the path of media objects with another substring. This can be useful when you move your media files from one directory to another
eo: Ĉi tiu ilo permesas anstataŭigi specifajn subĉenojn en la vojo de aŭdvideaj objektoj per alia subĉeno. Tio povas utili kiam oni movas la aŭdvidaĵajn dosierojn de unu dosierujo al alia

en: Replace substring settings
eo: Anstataŭigu subĉenajn agordojn

en: _Replace:
eo: An_stataŭigu:

en: _With:
eo: _Per:

en: The following action is to be performed:
    
    Operation:	%(title)s
    Replace:		%(src_fname)s
    With:		%(dest_fname)s
eo: La sekva ago estas plenumota:
    
    Operacio:	%(title)s
    Anstatauigu:		%(src_fname)s
    Per:		%(dest_fname)s

en: Convert paths from relative to _absolute
eo: Konvertu vojon de relativa al _absoluta

en: This tool allows converting relative media paths to the absolute ones. It does this by prepending the base path as given in the Preferences, or if that is not set, it prepends user's directory.
eo: Ĉi tiu ilo permesas konverti relativajn aŭdvidaĵajn vojojn al absolutaj. Ĝi faras tion antaŭmetante la bazan vojon kiel en la Agordoj, aŭ, se tio ne estis agordita, ĝi antaŭmetas la dosierujon de la uzanto.

en: Convert paths from absolute to r_elative
eo: Konvertu vojojn de absolutaj al r_elativaj

en: This tool allows converting absolute media paths to a relative path. The relative path is relative viz-a-viz the base path as given in the Preferences, or if that is not set, user's directory. A relative path allows to tie the file location to a base path that can change to your needs.
eo: Ĉi tiu ilo permesas konverti absolutajn aŭdvidaĵajn vojojn al relativaj. La relativa vojo estas relativa al la baza vojo donita en la Agordoj, aŭ se ne agordita, al la dosierujo de la uzanto. Relativa vojo permesas ligi la dosierlokigo al baza vojo, kiu povas ŝanĝiĝi laŭ propraj necesoj.

en: Add images not included in database
eo: Aldonu bildojn ne inkluzivitajn en la datumbazo

en: Check directories for images not included in database
eo: Kontrolu bilddosierujojn ne inkluzivitajn en la datumbazo

en: This tool adds images in directories that are referenced by existing images in the database.
eo: Ĉi itu ilo aldonas bildojn en dosierujojn referencitajn de la ekzistantaj bildojnen la datumbazo.

en: Don't merge if citation has notes
eo: Ne kunfandu se la citaĵo havas notojn

en: Match on Page/Volume, Date and Confidence
eo: Kongruo pri Paĝo/Volumo, Dato kaj Konfido

en: Ignore Date
eo: Ignoru daton

en: Ignore Confidence
eo: Ignoru konfidon

en: Ignore Date and Confidence
eo: Ignoru daton kaj konfidon

[ctx: manual]
en: Merge_citations
eo: Kunfandu_citaĵojn

en: Notes, media objects and data-items of matching citations will be combined.
eo: Notoj, aŭdvideaj objektoj kaj datumelementoj de la kongruaj citaĵoj estos kombinitaj.

en: Merge citations tool
eo: Ilo por kunfandi citaĵojn

en: Checking Sources
eo: Kontrolas fontojn

en: Looking for citation fields
eo: Serĉas citaĵkampojn

en: Number of merges done
eo: Nombro de kunfandoj faritaj

en: {number_of} citation merged | {number_of} citations merged
eo[0]: {number_of} citaĵo kunfandita
eo[1]: {number_of} citaĵoj kunfanditaj

en: _Tag
eo: E_tikedo

[ctx: manual]
en: Not_Related
eo: Ne_rilata

en: Not related to "%s"
eo: Ne rilata al "%s"

en: NotRelated
eo: Nerilata

en: Everyone in the database is related to %s
eo: Ĉiu en la datumbazo rilatas al %s

en: Setting tag for {number_of} person | Setting tag for {number_of} people
eo[0]: Agordas etikedon por {number_of} persono
eo[1]: Agordas etikedon por {number_of} personoj

en: Finding relationships between {number_of} person | Finding relationships between {number_of} people
eo[0]: Serĉas parencecon por {number_of} persono
eo[1]: Serĉas parencecon inter {number_of} personoj

en: Looking for {number_of} person | Looking for {number_of} people
eo[0]: Serĉas {number_of} personon
eo[1]: Serĉas {number_of} personojn

en: Looking up the name of {number_of} person | Looking up the names of {number_of} people
eo[0]: Serĉas la nomon de {number_of} persono
eo[1]: Serĉas la nomojn de {number_of} personoj

en: _Street:
eo: _Strato:

en: _City:
eo: _Urbo:

en: _Country:
eo: _Provinco:

en: _ZIP/Postal Code:
eo: P_oŝtkodo:

en: _Phone:
eo: _Telefono:

en: _Email:
eo: _Retpoŝto:

en: Copy from DB to Preferences
eo: Kopiu de DB al Preferoj

en: Copy from Preferences to DB
eo: Kopiu de Preferoj al DB

[ctx: manual]
en: Edit_Database_Owner_Information
eo: Radaktu_informojn_pri_datumbaz_mastrumanto

en: Database Owner Editor
eo: Redaktilo de datumbaza mastrumanto

en: Edit database owner information
eo: Redaktu informojn de la datumbaza mastrumanto

en: _Accept and close
eo: _Akceptu kaj finu

en: Below is a list of the nicknames, titles, prefixes and compound surnames that Gramps can extract from the Family Tree.
    If you accept the changes, Gramps will modify the entries that have been selected.
    
    Compound surnames are shown as lists of [prefix, surname, connector].
    For example, with the defaults, the name "de Mascarenhas da Silva e Lencastre" shows as:
           [de, Mascarenhas]-[da, Silva, e]-[,Lencastre]
    
    Run this tool several times to correct names that have multiple information that can be extracted.
eo: Ĉi-malsupre estas listo de neformalaj nomoj, titoloj, antaŭfamilinomaj vortetoj kaj kunmetitaj familinomoj, kiujn Gramps povas ekstrakti el la genealogia arbo.
    Se vi akceptas la ŝanĝojn, Gramps modifos la enigojn elektitajn.
    
    Kunmetitaj familinomoj estas montrataj kiel listoj de [antaŭfamilinoma vorteto, familinomo, kunligilo].
    Ekzemple, kun la defaŭltaj agordoj, la nomo "de Mascarenhas da Silva e Lencastre" montras
           [de, Mascarenhas]-[da, Silva, e]-[,Lencastre]
    
    Lanĉu ĉi tiun ilon diversajn fojojn por korekti nomojn kiuj havas multoblajn informojn kiuj povas esti ekstraktitaj.

[ctx: manual]
en: Extract_Information_from_Names
eo: Ekstraktu_informojn_el_la_nomoj

en: Name and title extraction tool
eo: Ilo por ekstrakti nomojn kaj titolojn

en: Default prefix and connector settings
eo: Defaŭltaj agordoj por antaŭfamilinoma vorteto kaj kunligilo

en: Prefixes to search for:
eo: Antaufamilinoma vorteto serĉota:

en: Connectors splitting surnames:
eo: Kunligiloj disigantaj familinomojn:

en: Connectors not splitting surnames:
eo: Kunligiloj ne disigantaj familinomojn:

en: Extracting Information from Names
eo: Kongruas kun informojn el la nomoj

en: Analyzing names
eo: Analizas nomojn

en: No titles, nicknames or prefixes were found
eo: Neniuj titolo, neformala nomo aŭ antaŭfamilinomaj vortetoj estis trovitaj

en: Current Name
eo: Aktuala nomo

en: Prefix in given name
eo: Vorteto antaŭ antaŭnomo

en: Compound surname
eo: Kunmetita familinomo

en: Extract information from names
eo: Ekstraktu informojn el la nomoj

en: Rebuilding secondary indexes...
eo: Rekonstruas sekundarajn indeksojn...

en: Secondary indexes rebuilt
eo: Sekundaraj indeksoj rekonstruitaj

en: All secondary indexes have been rebuilt.
eo: Ĉiuj sekundaraj indeksoj estis rekonstruitaj.

en: Rebuilding gender statistics for name gender guessing...
eo: Rekonstruo de genrostatistikoj laŭ supozo de antaŭnomo...

en: Gender statistics rebuilt
eo: Genrostatistikoj rekonstruitaj

en: Gender statistics for name gender guessing have been rebuilt.
eo: Genrostatistikoj laŭ supozo de antaŭnoma genra estis rekonstruitaj.

en: Reference maps rebuilt
eo: Referencmapoj rekonstruitaj

en: Select a person to determine the relationship
eo: Elektu personon por determini la parencecon

en: Relationship Calculator
eo: Parenceckalkulilo

en: Relationship calculator: %(person_name)s
eo: Parenceckalkulilo: %(person_name)s

en: Relationship to %(person_name)s
eo: Parenceco al %(person_name)s

en: Relationship Calculator tool
eo: Parenceckalkula ilo

en: %(person)s and %(active_person)s are not related.
eo: %(person)s kaj %(active_person)s ne havas parencecon.

en: Their common ancestor is %s.
eo: Ilia komuna praulo estas %s.

en: Their common ancestors are %(ancestor1)s and %(ancestor2)s.
eo: Iliaj komunaj prauloj estas %(ancestor1)s kaj %(ancestor2)s.

en: Their common ancestors are:
eo: Iliaj komunaj prauloj estas:

en: Clean input data
eo: Forigu enigajn datumojn

en: Search leading and/or trailing spaces for persons and places. Search comma or bad sign in coordinates fields.
    Double click on a row to edit its content.
eo: Serĉado de komencaj kaj/aŭ finaj spacetoj por personoj aŭ lokoj. Serĉado de komoj aŭ eraraj signoj en la koordinataj kampoj.
    Duobla alklako sur linio por redakti ĝian entenon.

en: Looking for possible fields with leading or trailing spaces
eo: Serĉado de eblaj kampoj kun komencaj aŭ finaj spacetoj

en: handle
eo: traktu

en: firstname
eo: antaŭnomo

en: alternate name
eo: alternativa nomo

en: group as
eo: grupigu kiel

en: tooltip
eo: sugesto

en: leading and/or trailing spaces
eo: spacoj komencaj kaj/aŭ finaj

en: invalid format
eo: nevalida formo

en: comma instead of dot
eo: komo anstataŭ punkto

en: invalid char instead of '-'
eo: nevalida signo anstataŭ '-'

en: Search for events
eo: Serĉu eventojn

en: Search for sources
eo: Serĉu fontojn

en: Search for citations
eo: Serĉu citaĵojn

en: Search for places
eo: Serĉu lokojn

en: Search for media
eo: Serĉu aŭdvidaĵojn

en: Search for repositories
eo: Serĉu deponejojn

en: Search for notes
eo: Serĉu notojn

en: _Mark all
eo: _Marku ĉiujn

en: _Unmark all
eo: M_almarku ĉiujn

en: In_vert marks
eo: In_versigu markojn

en: Double-click on a row to view/edit data
eo: Duoble alklaku linion por montri/redakti datumojn

en: Unused Objects
eo: Neuzataj objektoj

en: Mark
eo: Marku

en: Remove unused objects
eo: Forigu neuzatajn objektojn

en: Enable ID reordering.
eo: Ebligu ID-reordigo.

en: List next ID available (may not be continuous).
eo: Listigu la venontan ID disponeblan (povus ne esti kontinua).

en:   Actual
eo:   Aktuala

en: Amount of ID in use.
eo: Sumo de ID'oj uzataj.

en:  Quantity
eo:  Kvanto

en: Actual / Upcoming ID format.
eo: Aktuala / Venos ID-formo.

en: Change
eo: Ŝanĝu

en: Enable ID reordering with Start / Step sequence.
eo: Ebligu ID-reordigon per sinsekvo Komencu/Paŝo.

en: Start
eo: Komencu

en: Reorder ID start number.
eo: Reordigu la komencan numeron de la ID.

en: Step
eo: Paŝo

en: Reorder ID step width.
eo: Reordigu la grandon de la ID-paŝo.

en: Keep
eo: Konservu

en: Keep IDs with alternate prefixes untouched.
eo: Konservu la ID'ojn kun alternativaj prefiksoj nemodifitaj.

[ctx: manual]
en: Reorder_Gramps_ID
eo: Reordigu_Gramps-ID'ojn

en: Reorder Gramps IDs
eo: Reordigu Gramps-ID'ojn

en: Reorder %s IDs ...
eo: Reordigu %sID'ojn...

en: Do you want to replace %s?
eo: Ĉu vi volas anstataŭigi %s?

en: Finding and assigning unused IDs.
eo: Trovado kaj atribuado de neuzataj ID'oj.

en: Sort Events
eo: Ordigu eventojn

en: Sort event changes
eo: Ordigu eventŝanĝojn

en: Sorting personal events...
eo: Ordigas personeventojn...

en: Sorting family events...
eo: Ordigas famili-eventojn...

en: Tool Options
eo: Il-opcioj

en: Select the people to sort
eo: Elektu personojn ordigotajn

en: Sort descending
eo: Ordigu makreske

en: Set the sort order
eo: Agordu la ordigmanieron

en: Include family events
eo: Inkluzivu familieventojn

en: Sort family events of the person
eo: Agordu familieventojn de la persono

en: Generate_Testcases_for_Persons_and_Families
eo: Generu_usklecoteston_por_personoj_kaj_familioj

en: Generate testcases
eo: Generu usklecoteston

en: Generate low level database errors
    Correction needs database reload
eo: Generas malaltnivelan datumbazajn erarojn
    Korekto necesas reŝargo de la datumbazo

en: Generate database errors
eo: Generu datumbazajn erarojn

en: Generate dummy data
eo: Generu formalajn datumojn

en: Generate long names
eo: Generu longajn nomojn

en: Add special characters
eo: Aldonu specialajn signojn

en: Add serial number
eo: Aldonu serinumeron

en: Add line break
eo: Aldonu liniinterrompon

en: Number of people to generate
    (Number is approximate because families are generated)
eo: Nombro de personoj generotaj
    (La nombro estas proksimuma ĉar estas generitaj familioj)

en: Generating low level database errors
eo: Generado de malaltnivelaj datumbazaj eraro

en: Generating testcases
eo: Generado de usklecotestoj

en: Generating database errors
eo: Generado de datumbazaj eraroj

en: Generating families
eo: Generado de familioj

en: Testcase generator step %d
eo: Kolumno %d

en: Fix Capitalization of Family Names
eo: Korektu usklecon de familinomoj

en: Searches the entire database and attempts to fix capitalization of the names.
eo: Serĉas en la tuta datumbazo kaj korektas usklecon de la nomoj.

en: Rename Event Types
eo: Alinomu eventotipojn

en: Allows all the events of a certain name to be renamed to a new name.
eo: Ebligas alinomi ĉiujn eventojn kun difinita nomo.

en: Check and Repair Database
eo: Kontrolu kaj riparu la datumbazon

en: Checks the database for integrity problems, fixing the problems that it can
eo: Kontrolas la datumbazon pri integrecaj problemoj, solvante, laŭeble, la problemojn

en: Compare Individual Events
eo: Komparu person-eventojn

en: Aids in the analysis of data by allowing the development of custom filters that can be applied to the database to find similar events
eo: Helpas en la analizo de la datumoj ebligante la kreon de propraj filtriloj, kiuj povas esti aplikitaj al la datumbazoj por trovi similajn eventojn

en: Extracts event descriptions from the event data
eo: Kongruas kun eventpriskribojn el eventdatumoj

en: Searches the entire database, looking for individual entries that may represent the same person.
eo: Traserĉas la tutan datumbazon, serĉante individuajn rikordojn kiuj povus reprezenti la saman personon.

en: Manages batch operations on media files
eo: Administras komandoperaciojn sur aŭdvidaĵaj dosieroj

en: Not Related
eo: Ne rilata

en: Find people who are not in any way related to the selected person
eo: Trovu personojn kiuj en neniu maniero rilatas al la elektita persono

en: Edit Database Owner Information
eo: Redaktu informojn pri la datumbaza mastrumanto

en: Allow editing database owner information.
eo: Permesu redaktadon de la informoj pri datubaza mastrumanto.

en: Extract Information from Names
eo: Ekstraktu informojn el la nomoj

en: Extract titles, prefixes and compound surnames from given name or family name.
eo: Kongruas kun titolojn kaj kunmetitajn familinomojn el antaŭnomo kaj familinomo.

en: Rebuild Secondary Indexes
eo: Rekonstruu sekundarajn indeksojn

en: Rebuilds secondary indexes
eo: Rekonstruas sekundarajn indeksojn

en: Rebuild Reference Maps
eo: Rekonstruu referencmapojn

en: Rebuilds reference maps
eo: Rekonstruas referencmapojn

en: Rebuild Gender Statistics
eo: Rekonstruu genrostatistikojn

en: Rebuilds gender statistics for name gender guessing...
eo: Rekonstruas genrostatistikojn laŭ supozo de antaŭnoma genro...

en: Calculates the relationship between two people
eo: Kalkulas la parencecon inter du personoj

en: Remove Unused Objects
eo: Forigu neuzatajn objektojn

en: Removes unused objects from the database
eo: Forigas neuzatajn objektojn el la datumbazo

en: Reorders the Gramps IDs according to Gramps' default rules.
eo: Reordigas la Gramps-ID'ojn laŭ la defaŭltaj reguloj de GRAMPS.

en: Sort events
eo: Ordigu eventojn

en: Verify the Data
eo: Kontrolu la datumojn

en: Verifies the data against user-defined tests
eo: Kontrolas la datumojn laŭ testoj difinitaj de la uzanto

en: Searches the entire database, looking for citations that have the same Volume/Page, Date and Confidence.
eo: Traserĉas la tutan datumbazon, serĉante citaĵojn kiuj havas la samajn Volumon/Paĝon, Daton kaj Konfidon.

en: Searches the entire database, looking for a possible loop.
eo: Traserĉas la tutan datumbazon, serĉante eventualajn iteraciojn.

en: Searches the entire database, looking for trailing or leading spaces for places and people. Search comma in coordinates fields in places.
eo: Traserĉas la tutan datumbazon, serĉante komencajn aŭ finajn spacetojn por lokoj kaj personoj. Serĉas komojn en koordinataj kampoj en lokoj.

en: Dump Gender Statistics
eo: Ŝutu genrostatistikojn

en: Will dump the statistics for guessing the gender from the first name.
eo: Ŝutos la statistikojn por supozi la genron el la antaŭnomo.

en: Maximum _age
eo: Maksimuma_aĝo

en: Mi_nimum age to marry
eo: Mi_nimuma aĝo por geedziĝi

en: Ma_ximum age to marry
eo: Ma_ksimuma aĝo por geedziĝi

en: Maximum number of _spouses for a person
eo: Mak_simuma nombro de geedzoj por persono

en: Maximum number of consecutive years of _widowhood before next marriage
eo: Maksimuma nombro de sinsekvaj jaroj da ge_vidveco antaŭ posta geedziĝo

en: Maximum age for an _unmarried person
eo: Maksim_uma aĝo por negeedziĝinta persono

en: _Estimate missing or inexact dates
eo: Taksado de mankantaj aŭ n_eekzaktaj datoj

en: _Identify invalid dates
eo: _Identigu nevalidajn datojn

en: Mi_nimum age to bear a child
eo: Mi_nimuma aĝo por naski gefilon

en: Ma_ximum age to bear a child
eo: Ma_ksimuma aĝo por naski gefilon

en: Maximum number of chil_dren
eo: Maksimuma nombro _de gefiloj

en: Mi_nimum age to father a child
eo: Min_imuma aĝo por esti patro

en: Ma_ximum age to father a child
eo: Maks_imuma aĝo por esti patro

en: Maximum husband-wife age _difference
eo: Maksimuma aĝdiferenco inter edzo kaj edzino

en: Maximum number of years _between children
eo: Maksimuma nombro de jaroj i_nter gefiloj

en: Maximum _span of years for all children
eo: Mak_simuma etendo de jaroj por ĉiuj gefiloj

en: _Hide marked
eo: _Kaŝu markitajn

[ctx: manual]
en: Verify_the_Data
eo: Kontrolu_la_datumojn

en: Data Verify tool
eo: Datumkontrolilo

en: Data Verification Results
eo: Datkontrola rezulto

en: _Show all
eo: _Montru ĉiujn

en: Baptism before birth
eo: Bapto antaŭ naskiĝo

en: Death before baptism
eo: Morto antaŭ bapto

en: Burial before birth
eo: Entombigo antaŭ naskiĝo

en: Burial before death
eo: Entombigo antaŭ morto

en: Death before birth
eo: Morto antaŭ naskiĝo

en: Burial before baptism
eo: Entombigo antaŭ bapto

en: Old age at death
eo: Maljunaĝa je morto

en: Multiple parents
eo: Tro da gepatroj

en: Married often
eo: Tro da geedziĝoj

en: Old and unmarried
eo: Maljuna kaj negeedziĝinta

en: Too many children
eo: Tro da gefiloj

en: Same sex marriage
eo: Samseksa geedziĝo

en: Female husband
eo: Virina edzo

en: Male wife
eo: Vira edzino

en: Husband and wife with the same surname
eo: Edzo kaj edzino kun la sama familinomo

en: Large age difference between spouses
eo: Granda aĝdiferenco inter la geedzoj

en: Marriage before birth
eo: Geedziĝo antaŭ naskiĝo

en: Marriage after death
eo: Geedziĝo post morto

en: Early marriage
eo: Fruaĝa geedziĝo

en: Late marriage
eo: Malfruaĝa geedziĝo

en: Old father
eo: Patro maljuna

en: Old mother
eo: Patrino maljuna

en: Young father
eo: Patro juna

en: Young mother
eo: Patrino juna

en: Unborn father
eo: Nenaskita patro

en: Unborn mother
eo: Nenaskita patrino

en: Dead father
eo: Patro mortinta

en: Dead mother
eo: Patrino mortinta

en: Large year span for all children
eo: Granda etendo de jaroj por ĉiuj gefiloj

en: Large age differences between children
eo: Granda aĝdiferenco inter la gefiloj

en: Disconnected individual
eo: Izolitaj personoj

en: Invalid birth date
eo: Nevalida naskiĝdato

en: Invalid death date
eo: Nevalida mortodato

en: Marriage date but not married
eo: Geedziĝa dato sed negeedziĝinta

en: Old age but no death
eo: Maljunaĝa sed sen morto

en: Birth date equals death date
eo: Naskiĝdato estas sama kiel mortodato

en: Birth date equals marriage date
eo: Naskiĝdato estas sama kiel geedziĝodato

en: Death date equals marriage date
eo: Mortodato estas sama kiel geedziĝodato

en: Baptism too late according to family tradition
eo: Bapto tro malfrua laŭ familia tradicio

en: Burial too late
eo: Entombigo tro malfrua

en: Children are not in chronological order
eo: La gefiloj ne estas kronologie ordigitaj

en: Families are not in chronological order
eo: La familioj ne estas kronologie ordigitaj

en: Family has events with role Unknown
eo: Familio havas eventojn kun Nekonata rolo

en: Person has events with role Unknown
eo: Persono havas eventojn kun nekonata rolo

en: Family events are not in chronological order
eo: Familiaj eventoj ne estas kronologie ordigitaj

en: Person events are not in chronological order
eo: Personaj eventoj ne estas kronologie ordigitaj

en: Source: Title
eo: Fonto: Titolo

en: Source: ID
eo: Fonto: ID

en: Source: Author
eo: Fonto: Aŭtoroj

en: Source: Abbreviation
eo: Fonto: Mallongigo

en: Source: Publication Information
eo: Fonto: Publikaĵaj informoj

en: Source: Private
eo: Fonto: Privata

en: Source: Last Changed
eo: Fonto: Laste modifita

en: Add a new citation and a new source
eo: Aldonu novajn citaĵon kaj fonton

en: Add a new citation to an existing source
eo: Aldonu novan citaĵon al ekzistanta fonto

en: Delete the selected citation
eo: Forigu la elektitan citaĵon

en: Merge the selected citations
eo: Kunfandu la elektitajn citaĵojn

en: Citation View
eo: Citaĵovido

en: Citation Filter Editor
eo: Citaĵfiltrila redaktilo

en: This citation cannot be edited at this time. Either the associated citation is already being edited or another object that is associated with the same citation is being edited.
    
    To edit this citation, you need to close the object.
eo: Ĉi-momente ne eblas redakti ĉi tiun deponejreferencon. Aŭ la asociita deponejo, aŭ alia deponejreferenco asociita al la sama deponejo estas nun redaktata.
    
    Por redakti la deponejreferencon necesas fermi la deponejon.

en: Cannot merge citations.
eo: Ne eblas kunfandi citaĵojn.

en: Exactly two citations must be selected to perform a merge. A second citation can be selected by holding down the control key while clicking on the desired citation.
eo: Por kunfandi necesas elekti ekzakte du citaĵojn. Eblas elekti duan citaĵontenante premita la Stir-klavon dum elektoklako de la celita citaĵo.

en: The two selected citations must have the same source to perform a merge. If you want to merge these two citations, then you must merge the sources first.
eo: La du elektitaj citaĵoj devas havi la saman fonton por plenumi kunfandon. Se oni volas kunfandi ĉi tiujn du citaĵojn, oni devas unue kunfandi la fontojn.

en: Edit the selected citation or source
eo: Redaktu la elektitan citaĵon aŭ fonton

en: Delete the selected citation or source
eo: Forigu la elektitan citaĵon aŭ fonton

en: Merge the selected citations or selected sources
eo: Kunfandu la elektitajn citaĵojn aŭ fontojn

en: Citation Tree View
eo: Citaĵ-arbvido

en: Add citation...
eo: Aldonu citaĵon...

en: Add source...
eo: Aldonu fonton...

en: Collapse all Nodes
eo: Maletendu ĉiujn nodojn

en: Expand all Nodes
eo: Etendu ĉiujn nodojn

en: This source cannot be edited at this time. Either the associated Source object is already being edited, or another citation associated with the same source is being edited.
    
    To edit this source, you need to close the object.
eo: Ĉi-momente ne eblas redakti ĉi tiun citaĵon. Aŭ la asociita Fontobjekto, aŭ alia citaĵo asociita al la sama fonto estas nun redaktata.
    
    Por redakti la fonton necesas fermi la objekton.

en: Cannot perform merge.
eo: Ne eblas plenumi kunfandon.

en: Both objects must be of the same type, either both must be sources, or both must be citations.
eo: Ambaŭ objektoj devas esti samtipaj, aŭ ambaŭ fontoj, aŭ ambaŭ citaĵoj.

en: Dashboard
eo: Panelo

en: Add a new event
eo: Aldonu novan eventon

en: Edit the selected event
eo: Redaktu la elektitan eventon

en: Delete the selected event
eo: Forigu la elektitan eventon

en: Merge the selected events
eo: Kunfandu la elektitajn eventojn

en: Event Filter Editor
eo: Eventfiltrila redaktilo

en: Cannot merge event objects.
eo: Ne eblas kunfandi eventobjektojn.

en: Exactly two events must be selected to perform a merge. A second object can be selected by holding down the control key while clicking on the desired event.
eo: Por kunfandi necesas elekti ekzakte du eventojn. Eblas elekti duan eventontenante premita la Stir-klavon dum elektoklako de la celita evento.

en: Marriage Date
eo: Geedziĝdato

en: Add a new family
eo: Aldonu novan familion

en: Edit the selected family
eo: Redaktu la elektitan familion

en: Delete the selected family
eo: Forigu la elektitan familion

en: Merge the selected families
eo: Kunfandu la elektitajn familiojn

en: Family Filter Editor
eo: Familifiltrila redaktilo

en: Make Father Active Person
eo: Igu patron aktiva persono

en: Make Mother Active Person
eo: Igu patrinon aktiva persono

en: Cannot merge families.
eo: Ne eblas kunfandi familiojn.

en: Exactly two families must be selected to perform a merge. A second family can be selected by holding down the control key while clicking on the desired family.
eo: Por kunfandi necesas elekti ekzakte du familiojn. Eblas elekti duan familiontenante premita la Stir-klavon dum elektoklako de la celita familio.

en: Max ancestor generations
eo: Maks. praulaj generacioj

en: Max descendant generations
eo: Maks. praidaraj generacioj

en: Text Font
eo: Tekstotiparo

en: Gender colors
eo: Genrokoloroj

en: Generation based gradient
eo: Kolortransiro bazita sur generacio

en: Age (0-100) based gradient
eo: Kolortransiro bazita sur aĝo (0-100)

en: Single main (filter) color
eo: Unuopa ĉefa (filtrila) koloro

en: Time period based gradient
eo: Kolortransiro bazita sur tempoperiodo

en: White
eo: Blanka

en: Color scheme classic report
eo: Klasika kolorskemo de raporto

en: Color scheme classic view
eo: Klasika kolorskemo de vido

en: Background
eo: Fono

en: Add global background colored gradient
eo: Aldonu gradienton tutkolorigitan al la fono

en: Start gradient/Main color
eo: Komenca kolortransiro/Ĉefa koloro

en: End gradient/2nd color
eo: Fina kolortransiro/2a koloro

en: Color for duplicates
eo: Koloro por duoblaĵoj

en: Fan chart distribution
eo: Distribuo de ventumilaj grafikaĵoj

en: Homogeneous children distribution
eo: Homogena gefildistribuo

en: Size proportional to number of descendants
eo: Grando proporcia al praida nombro

en: Show names on two lines
eo: Montru nomojn sur du linioj

en: Flip name on the left of the fan
eo: Rotaciigu la nomon maldekstren de la ventolilo

en: Show the gramps id
eo: Montru la gramps-id'on

en: Layout
eo: Aspekto

en: No preview available
eo: Neniu antaŭrigardo disponebla

en: Fan chart type
eo: Ventumilgrafikaĵa tipo

en: Full Circle
eo: Tutcirkla

en: Half Circle
eo: Duoncirkla

en: Quadrant
eo: Kvadranto

en: Show gramps id
eo: Montru gramps-id'on

en: Print or save the Fan Chart View
eo: Printu aŭ konservu la vidon de la ventumila grafikaĵo

en: Show children ring
eo: Montru gefilringon

en: Select the person which is the reference for life ways
eo: Elektu la personon kiu estas la referenco por la vivlokoj

en: reference _Person
eo: referenc_persono

en: Print or save the Map
eo: Printu aŭ konservu la mapon

en: Have they been able to meet?
eo: Ĉu ili povis renkontiĝi?

en: Reference : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )
eo: Referenco : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )

en: The other : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )
eo: La alia : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )

en: The other person is unknown
eo: La alia persono estas nekonata

en: You must choose one reference person.
eo: Oni devas elekti unu referencpersonon.

en: Go to the person view and select the people you want to compare. Return to this view and use the history.
eo: Iru al la person-vido kaj elektu la personojn kiujn oni volas kompari. Revenu al ĉi tiu vido kaj uzu la historion.

en: Select the person which will be our reference.
eo: Elektu la personon kiu estos nia referenco.

en: Choose and bookmark the new reference person
eo: Elektu kaj metu legosignon al nova referencpersono

en: The meeting zone probability radius.
    The colored zone is approximative.
    The meeting zone is only shown for the reference person.
    The value 9 means about 42 miles or 67 kms.
    The value 1 means about 4.6 miles or 7.5 kms.
    The value is in tenth of degree.
eo: La radio de la zono de la ebla renkontiĝo.
    La kolorigita zono estas proksimuma.
    La renkontiĝzono estas montrita nur por la referencita persono.
    La valoro9 signifas ĉirkaŭ 42 mejloj aŭ 67 km.
    La valoro 1 sifnicas ĉirkaŭ 4.6 mejloj aŭ 7,5 km.
    La valoro estas en dekonoj de grado.

en: The selection parameters
eo: La elektoparametroj

en: Events places map
eo: Mapo de eventlokoj

en: GeoEvents
eo: GeoEvento

en: incomplete or unreferenced event ?
eo: ĉu nekompleta aŭ nereferencita evento ?

en: Selecting all events
eo: Elektas ciujn eventojn

en: Right click on the map and select 'show all events' to show all known events with coordinates. You can use the history to navigate on the map. You can use filtering.
eo: Dekstre alklaku sur la mapo kaj elektu 'montru ĉiujn eventojn' por montri ĉiujn konatajn eventojn kun koordinatoj. Vi povas uzi la historion por navigi sur la mapo. Vi povas uzi la filtradon.

en: Bookmark this event
eo: Metu legosignon al ĉi tiu evento

en: Show all events
eo: Montru ĉiujn eventojn

en: Centering on Place
eo: Encentrigas lokon

en: Select the family which is the reference for life ways
eo: Elektu la familion kiu estas la referenco por la vivlokoj

en: reference _Family
eo: referenc_familio

en: Have these two families been able to meet?
eo: Ĉu ĉi tiuj du familioj povis renkontiĝi?

en: %(gramps_id)s : %(father)s and %(mother)s
eo: %(gramps_id)s : %(father)s kaj %(mother)s

en: Family reference : %s
eo: Familireferenco : %s

en: The other family : %s
eo: La alia familio : %s

en: You must choose one reference family.
eo: Oni devas elekti unu referencfamilion.

en: Go to the family view and select the families you want to compare. Return to this view and use the history.
eo: Iru al la famili-vido kaj elektu la familiojn kiujn oni volas kompari. Revenu al ĉi tiu vido kaj uzu la historion.

en: Father : %(id)s : %(name)s
eo: Patro : %(id)s : %(name)s

en: Mother : %(id)s : %(name)s
eo: Patrino : %(id)s : %(name)s

en: Child : %(id)s - %(index)d : %(name)s
eo: Gefilo : %(id)s - %(index)d : %(name)s

en: Person : %(id)s %(name)s has no family.
eo: Persono : %(id)s %(name)s ne havas familion.

en: Choose and bookmark the new reference family
eo: Elektu kaj metu legosignon al nova referencfamilio

en: The meeting zone probability radius.
    The colored zone is approximative.
    The meeting zone is only shown for the reference family.
    The value 9 means about 42 miles or 67 kms.
    The value 1 means about 4.6 miles or 7.5 kms.
    The value is in tenth of degree.
eo: La radio de la zono de la ebla renkontiĝo.
    La kolorigita zono estas proksimuma.
    La renkontiĝzono estas montrita nur por la referencita familio.
    La valoro9 signifas ĉirkaŭ 42 mejloj aŭ 67 km.
    La valoro 1 sifnicas ĉirkaŭ 4.6 mejloj aŭ 7,5 km.
    La valoro estas en dekonoj de grado.

en: Family places map
eo: Mapo de famililokoj

en: GeoFamily
eo: GeoFamilio

en: Family places for %s
eo: Famililokoj por %s

en: OsmGpsMap module not loaded.
eo: OsmGpsMap-modulo neŝargita.

en: Geography functionality will not be available.
    Try to install:
     gir1.2-osmgpsmap-1.0 (debian, ubuntu, ...)
     osm-gps-map-gobject-1.0.1 for fedora, ...
     typelib-1_0-OsmGpsMap-1_0 for openSuse
     ...
    To build it for Gramps see the Wiki (<F1>)
     and search for 'build from source'
eo: La geografia funkcio ne estos disponebla.
    Provu instali:
     gir1.2-osmgpsmap-1.0 (debian, ubuntu, ...)
     osm-gps-map-gobject-1.0.1 por fedora, ...
     typelib-1_0-OsmGpsMap-1_0 por openSuse
     ...
    Por kunmeti ĝin por Gramps vidu la Vikion(<F1>)
    kaj serĉu 'build from source' (kunmetu el fonto)

en: All known places for one Person
eo: Ĉiuj konataj lokoj por unu persono

en: A view showing the places visited by one person during his life.
eo: Vido kiu montras la lokojn vizitataj de unu persono dum sia vivo.

en: Geography
eo: Geografio

en: All known places for one Family
eo: Ĉiuj konataj lokoj por unu familio

en: A view showing the places visited by one family during all their life.
eo: Vido kiu montras la lokojn vizitataj de unu familio dum la vivo de siaj anoj.

en: Every residence or move for a person and any descendants
eo: Ĉiuj rezidejo aŭ translokiĝoj por unu persono kaj liaj praidoj

en: A view showing all the places visited by all persons during their life.
    This is for a person and any descendant.
    You can see the dates corresponding to the period.
eo: Vido kiu montras ĉiujn lokojn vizititajn de ĉiuj personoj dum sia vivo.
    Tio estas por persono kaj liaj posteuloj.
    Oni povas vidi la datojn kongruajn kun la periodo.

en: A view showing the places visited by all family's members during their life: have these two people been able to meet?
eo: Viddo kiu montras la lokojn vizititajn de ĉiuj familianoj dum siaj vivoj: ĉu povis ĉi tiuj du personoj renkontiĝi?

en: A view showing the places visited by two persons during their life: have these two people been able to meet?
eo: Vido kiu montras la lokojn vizititajn de du personoj dum siaj vivoj: ĉu povis ĉi tiuj du personoj renkontiĝi?

en: All known Places
eo: Ĉiuj konataj lokoj

en: A view showing all places of the database.
eo: Vido kiu montras ĉiujn lokojn de la datumbazo.

en: All places related to Events
eo: Ĉiuj lokoj rilataj al eventoj

en: A view showing all the event places of the database.
eo: Vido kiu montras ĉiujn eventlokojn de la datumbazo.

en: Descendants of the active person.
eo: Praidaro de aktiva persono.

en: All descendants for %s
eo: Ĉiuj praidoj por %s

en: Bookmark this person
eo: Metu legosignon al ĉi tiu persono

en: The maximum number of generations.
eo: La maksimuma nombro de generacioj.

en: Time in milliseconds between drawing two generations.
eo: Tempo en milisekundoj inter la desegnado de du generacioj.

en: The parameters for moves
eo: La parametroj por translokiĝoj

en: Person places map
eo: Mapo de la personlokoj

en: GeoPerson
eo: GeoPersono

en: Person places for %s
eo: Personlokoj por %s

en: Animate
eo: Movo

en: Animation speed in milliseconds (big value means slower)
eo: Movrapido en milisekundoj (granda valoro signifas pli malrapida)

en: How many steps between two markers when we are on large move ?
eo: Kiom da paŝoj inter du markiloj en granda movo?

en: The minimum latitude/longitude to select large move.
    The value is in tenth of degree.
eo: La minimuma latitudo/longitudo por elekti grandan movon.
    La valoroj estas en dekonoj de grado.

en: The animation parameters
eo: La movparametroj

en: Places map
eo: Mapo de lokoj

en: GeoPlaces
eo: GeoLokoj

en: Selecting all places
eo: Elektas ĉiujn lokojn

en: Right click on the map and select 'show all places' to show all known places with coordinates. You can change the markers color depending on place type. You can use filtering.
eo: Dekstre alklaku sur la mapo kaj elektu 'montru ĉiujn lokojn' por montri ĉiujn konatajn lokojn kun koordinatoj. Oni povas ŝanĝi la markilkoloron depende de la loktipo. Oni povas uzi la filtradon.

en: Right click on the map and select 'show all places' to show all known places with coordinates. You can use the history to navigate on the map. You can change the markers color depending on place type. You can use filtering.
eo: Dekstre alklaku sur la mapo kaj elektu 'montru ĉiujn lokojn' por montri ĉiujn konatajn lokojn kun koordinatoj. Oni povas uzi la historion por navigi sur la mapo. Oni povas ŝanĝi la markilkoloron depende de la loktipo. Oni povas uzi la filtradon.

en: The place name in the status bar is disabled.
eo: La lokonomo en la stata breto estas malebligita.

en: The maximum number of places is reached (%d).
eo: Oni atingis la maksimuman nombron de lokoj (%d).

en: Some information are missing.
eo: Mankas kelkaj informoj.

en: Please, use filtering to reduce this number.
eo: Uzu la filtrilon por malgrandigi ĉi tiun nombron.

en: You can modify this value in the geography option.
eo: Oni povas modifi ĉi tiun valoron en la geografia opcio.

en: In this case, it may take time to show all markers.
eo: En ĉi tiu kazo, povus bezoni iom da tempo por montri ĉiun markilojn.

en: Bookmark this place
eo: Metu legosignon al ĉi tiu loko

en: Show all places
eo: Montru ĉiujn lokojn

en: Custom places name
eo: Propra loknomo

en: The places marker color
eo: La koloro de la lokmarkiloj

en: Edit the selected media object
eo: Redaktu la elektitan aŭdvidean objekton

en: Delete the selected media object
eo: Forigu la elektitan aŭdvidean objekton

en: Merge the selected media objects
eo: Kunfandu la elektitajn aŭdvideajn objektojn

en: Media Filter Editor
eo: Redaktilo de aŭdvidaĵfiltrilo

en: View in the default viewer
eo: Montru per defaŭlta vidigilo

en: Cannot merge media objects.
eo: Ne eblis kunfandi aŭdvideajn objektojn.

en: Exactly two media objects must be selected to perform a merge. A second object can be selected by holding down the control key while clicking on the desired object.
eo: Por kunfandi necesas elekti ekzakte du aŭdvideajn objektojn. Eblas elekti duan objektontenante premita la Stir-klavon dum elektoklako de la celita objekto.

en: Delete the selected note
eo: Forigu la elektitan noton

en: Merge the selected notes
eo: Kunfandu la elektitajn notojn

en: Note Filter Editor
eo: Redaktilo de notfiltrilo

en: Cannot merge notes.
eo: Ne eblas kunfandi notojn.

en: Exactly two notes must be selected to perform a merge. A second note can be selected by holding down the control key while clicking on the desired note.
eo: Por kunfandi necesas elekti ekzakte du notojn. Eblas elekti duan notontenante premita la Stir-klavon dum elektoklako de la celita noto.

[ctx: short for born]
en: b.
eo: n.

[ctx: short for died]
en: d.
eo: m.

[ctx: short for christened]
en: chr.
eo: bap.

[ctx: short for buried]
en: bur.
eo: fun.

[ctx: short for cremated]
en: crem.
eo: krem.

en: Jump to child...
eo: Iru al gefilo...

en: Jump to father
eo: Iru al patro

en: Jump to mother
eo: Iru al patrino

en: A person was found to be his/her own ancestor.
eo: Oni trovis personon kiu estas sia propra paraulo.

en: Pre_vious
eo: An_taŭa

en: _Next
eo: _Posta

en: Mouse scroll direction
eo: Musa rulumdirekto

en: Top <-> Bottom
eo: Supren <-> Malsupren

en: Left <-> Right
eo: Dekstren <-> Maldekstren

en: About Pedigree View
eo: Pri Genealogia Vido

en: Add New Parents...
eo: Aldonu novajn gepatrojn...

en: Show images
eo: Montru bildojn

en: Show marriage data
eo: Montru geedziĝdatumojn

en: Show unknown people
eo: Montru nekonatajn personojn

en: Show tags
eo: Montru etikedojn

en: Tree style
eo: Arbostilo

en: Compact
eo: Maletendita

en: Expanded
eo: Etendita

en: Standard
eo: Ordinara

en: Tree direction
eo: Arbodirekto

en: Tree size
eo: Arbogrando

en: Person View
eo: Personvido

en: People Tree View
eo: Person-arbvido

en: Place View
eo: Lokvido

en: Place Tree View
eo: Lok-arbvido

en: Collapse this Entire Group
eo: Maletendu la tutan grupon

en: Expand this Entire Group
eo: Etendu la tutan grupon

en: Organize Bookmarks...
eo: Organizu legosignojn...

en: Add Existing Parents...
eo: Aldonu ekzistantajn gepatrojn...

en: Add Partner...
eo: Aldonu partneron...

en: _Reorder
eo: _Reordigu

en: Add a new family with person as parent
eo: Aldonu novan familion kun persono kiel gepatro

en: Add a new set of parents
eo: Aldonu novan paron de gepatroj

en: Add person as child to an existing family
eo: Aldonu personon kiel gefilon de ekzistanta familio

en: Change order of parents and families
eo: Ŝanĝu ordono de gepatroj kaj familioj

en: Edit the active person
eo: Redaktu la aktivan personon

en: Alive
eo: Vivanta

en: %(date)s in %(place)s
eo: %(date)s en %(place)s

en: Edit parents
eo: Redaktu gepatrojn

en: Reorder parents
eo: Reordigu gepatrojn

en: Remove person as child of these parents
eo: Forigu personon kiel gefilon de ĉi tiuj gepatroj

en: Remove person as parent in this family
eo: Forigu la personon kiel gepatron en ĉi tiu familio

en:  ({number_of} sibling) |  ({number_of} siblings)
eo[0]:  ({number_of} gefrato)
eo[1]:  ({number_of} gefratoj)

en:  (1 brother)
eo:  (1 frato)

en:  (1 sister)
eo:  (1 fratino)

en:  (1 sibling)
eo:  (1 fratino)

en:  (only child)
eo:  (nur gefilo)

en: Add new child to family
eo: Aldonu novan gefilon al familio

en: Add existing child to family
eo: Aldonu ekzistantan gefilon al familio

en: Relationship type: %s
eo: Parencec-tipo: %s

en: %(event_type)s %(date)s in %(place)s
eo: %(event_type)s: %(date)s en %(place)s

en: %(event_type)s %(date)s
eo: %(event_type)s: %(date)s

en: %(event_type)s %(place)s
eo: %(event_type)s: %(place)s

en: Broken family detected
eo: Detektita difektita familio

en: Please run the Check and Repair Database tool
eo: Startigu datumbazan Kontrol- kaj Ripar-ilon

en:  ({number_of} child) |  ({number_of} children)
eo[0]:  ({number_of} gefilo)
eo[1]:  ({number_of} gefiloj)

en:  (no children)
eo:  (neniu gefilo)

en: Use shading
eo: Uzu kolorhelecon

en: Display edit buttons
eo: Montru redaktobutonojn

en: View links as website links
eo: Montru ligilojn kiel interretajn ligilojn

en: Show Details
eo: Montru detalojn

en: Show Siblings
eo: Montru gefratojn

en: Home URL
eo: Hejma URL

en: Search URL
eo: Serĉu URL

en: Add a new repository
eo: Aldonu novan deponejon

en: Delete the selected repository
eo: Forigu la elektitan deponejon

en: Merge the selected repositories
eo: Forigu la elektitajn deponejojn

en: Repository Filter Editor
eo: Deponejfiltrila redaktilo

en: Cannot merge repositories.
eo: Ne eblas kunfandi deponejojn.

en: Exactly two repositories must be selected to perform a merge. A second repository can be selected by holding down the control key while clicking on the desired repository.
eo: Por kunfandi necesas elekti ekzakte du deponejojn. Eblas elekti duan deponejontenante premita la Stir-klavon dum elektoklako de la celita deponejo.

en: Edit the selected source
eo: Redaktu la elektitan fonton

en: Delete the selected source
eo: Forigu la elektitan fonton

en: Merge the selected sources
eo: Kunfandu la elektitajn fontojn

en: Source Filter Editor
eo: Fontfiltrila redaktilo

en: Cannot merge sources.
eo: Ne eblas kunfandi fontojn.

en: Exactly two sources must be selected to perform a merge. A second source can be selected by holding down the control key while clicking on the desired source.
eo: Por kunfandi necesas elekti ekzakte du fontojn. Eblas elekti duan fontontenante premita la Stir-klavon dum elektoklako de la celita fonto.

en: The view showing all the events
eo: La vido kiu montras ĉiujn eventojn

en: The view showing all families
eo: La vido kiu montras ĉiujn familiojn

en: The view showing Gramplets
eo: La vido kiu montras Gramplet'ojn

en: The view showing all the media objects
eo: La vido kiu montras ĉiujn aŭdvideajn objektojn

en: The view showing all the notes
eo: La vido kiu montras ĉiujn notojn

en: The view showing all relationships of the selected person
eo: La vido kiu montras ĉiujn parencecojn de la elektita persono

en: The view showing an ancestor pedigree of the selected person
eo: La vido kiu montras praulan devenon de la elektita persono

en: Charts
eo: Grafikaĵoj

en: A view showing parents through a fanchart
eo: Vido kiu montras gepatrojn per ventumila grafikaĵo

en: Showing descendants through a fanchart
eo: Montras praidojn per ventumila grafikaĵo

en: Showing ascendants and descendants through a fanchart
eo: Montras praavojn kaj praidojn per ventumila grafikaĵo

en: Grouped People
eo: Grupigitaj personoj

en: The view showing all people in the Family Tree grouped per family name
eo: La vido kiu montras ĉiujn personojn en la genealogia arbo grupigitajn per familinomo

en: The view showing all people in the Family Tree in a flat list
eo: La vido kiu montras ĉiujn personojn en la genealogia arbo en plata listo

en: The view showing all the places of the Family Tree
eo: La vido kiu montras ĉiujn lokojn en la genealogia arbo

en: Place Tree
eo: Lokoarbo

en: A view displaying places in a tree format.
eo: Vido montranta lokojn en arboformo.

en: The view showing all the repositories
eo: La vido kiu montras ĉiujn deponejojn

en: The view showing all the sources
eo: La vido kiu montras ĉiujn fontojn

en: The view showing all the citations
eo: La vido kiu montras ĉiujn citaĵojn

en: Citation Tree
eo: Citaĵoarbo

en: A view displaying citations and sources in a tree format.
eo: Vido montranta citaĵojn en arboformo.

en: Address Book
eo: Adreslibro

en: This page contains an index of all the individuals in the database, sorted by their surname, with one of the following: Address, Residence, or Web Links. Selecting the person&#8217;s name will take you to their individual Address Book page.
eo: Ĉi tiu paĝo entenas indekson de ĉiuj individuoj en la datumbazo, ordigitan laŭ iliaj familinomoj kun unu el la sekvaj: Adreso, rezidejo aŭ Retligiloj. La alklako de la personnomo portos al la individua Adreslibra paĝo.

en: Full Name
eo: Kompleta nomo

en: Web Links
eo: Retligiloj

en: Narrative
eo: Rakonta

en: State/ Province
eo: Ŝtato/distrikto

en: Generated by %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s %(version)s
eo: Kreita de %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s %(version)s

en: Last change was the %(date)s
eo: La lasta ŝanĝo estis la %(date)s

en:  on %(date)s
eo:  je %(date)s

en: %(http_break)sCreated for %(subject_url)s
eo: %(http_break)sKreita por %(subject_url)s

en: Basic-Blue
eo: Bazblua

en: Visually Impaired
eo: Vidnekapablulo

en: Go to top
eo: Iru al la supro

[ctx: Html]
en: Home
eo: Hejmo

en: Heatmaps
eo: Termomapoj

en: Thumbnails
eo: Miniaturoj

en: Download
eo: Elŝuto

en: Contact
eo: Kontakto

en: Web Calendar
eo: Retkalendaro

en: Heatmap
eo: Termomapo

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Posta

en: Other media: videos, pdfs...
eo: Aliaj aŭdvideaĵoj: videoj, pdf'oj...

en:  [Click to Go]
eo:  [Alklaku por iri]

en: Latter-Day Saints/ LDS Ordinance
eo: EJKSLT-ceremonio

en: Family Map
eo: Famili-mapo

en: Invalid latitude
    (syntax: 18\u00b09'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)
eo: Nevalida latitudo
    (syntakso: 18\u00b09'48.21"S, -18.2412 aŭ -18:9:48.21)

en: Invalid longitude
    (syntax: 18\u00b09'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)
eo: Nevalida longitudo
    (syntakso: 18\u00b09'48.21"E, -18.2412 aŭ -18:9:48.21)

en: Church Parish
eo: Paroko

en: Locations
eo: Lokigoj

en: circa
eo: ĉirkaŭ

en: around
eo: ĉirkaŭ

en: Web Calendar Report
eo: Retkalendara raporto

en: Calculating Holidays for year %04d
eo: Kalkulas la festojn por la jaro %04d

en: Full year at a Glance
eo: Kompeta jarkalendaro

en: NarrativeWeb Home
eo: Rakont-Retejo

en: Formatting months ...
eo: Formatas monatojn...

en: Creating Year At A Glance calendar
eo: Kreas jarkalendaron

en: %(year)d, At A Glance
eo: %(year)d, Unuavide

en: This calendar is meant to give you access to all your data at a glance compressed into one page. Clicking on a date will take you to a page that shows all the events for that date, if there are any.
eo: Ĉi tiu kalendaro estas celita por disponigi ĉiujn datumojn unuavide kunpremitaj en unu paĝo. Alklako de dato portos ala paĝo montranta ĉiujn eventojn por dato, se ekzistanta.

en: One Day Within A Year
eo: Unu tago en unu jaro

en: %(spouse)s and %(person)s
eo: %(spouse)s kaj %(person)s

en: %s old
eo: %s malnova

en: %s since death
eo: %s depost la morto

en: death
eo: morto

en: %(couple)s, <em>wedding</em>
eo: %(couple)s, <em>nupto</em>

en: Until
eo: Ĝis

en: {couple}, {years} year anniversary | {couple}, {years} year anniversary
eo[0]: {couple}, {years} datreveno
eo[1]: {couple}, {years} datrevenoj

en: This page is for the user/ creator of this Family Tree/ Narrative website to share a couple of files with you regarding their family.  If there are any files listed below, clicking on them will allow you to download them. The download page and files have the same copyright as the remainder of these web pages.
eo: Ĉi tiu paĝo estas por la uzanto/kreinto de ĉi tiu genealogia arbo/rakonta retejon por kunhavigi kelkajn dosierojn de sia familio. Se estas kelkaj dosieroj listigitaj ĉi-malsupre, alklakante ilin permesos ilian elŝuton. La elŝutpaĝo kaj la dosieroj havas saman kopirajton kiel la cetero de ĉi tiuj retpaĝoj.

en: File Name
eo: Dosiernomo

en: Last Modified
eo: Laste modifita

en: No file to download
eo: Neniu dosiero por elŝuti

en: Creating event pages
eo: Kreas event-paĝojn

en: Event types beginning with letter %s
eo: Eventotipoj komenciĝantaj per litero %s

en: This page contains an index of all the events in the database, sorted by their type and date (if one is present). Clicking on an event&#8217;s Gramps ID will open a page for that event.
eo: Ĉi tiu paĝo entenas indekson de ĉiuj eventoj en a datumbazo, ordigitaj laŭtipo kaj dato (se ekzistanta). Alklakante Gramps-ID de evento oni malfermos paĝon por tiu evento.

en: Letter
eo: Letero

en: Creating family pages...
eo: Kreas famili-paĝojn...

en: Families beginning with letter
eo: Familiojn komenciĝantaj per litero

en: This page contains an index of all the families/ relationships in the database, sorted by their family name/ surname. Clicking on a person&#8217;s name will take you to their family/ relationship&#8217;s page.
eo: Ĉi tiu paĝo entenas indekson de ĉiuj familioj/parencecoj en la datumbazo, ordigitaj laŭ iliaj familinomoj. Alklakante nomon de persono oni aliros la paĝon de familio/parenceco.

en: Family Map for %s
eo: Familimapo por %s

en: Creating heatmap pages for events
eo: Kreas termomapon por eventoj

en: The next section contains an index of all the events for an Heatmap map.
eo: La venonta sekcio entenas indekson de ĉiuj eventoj por termomapo.

[ctx: Event Name]
en: Name
eo: Nomo

en: Places beginning with letter %s
eo: Lokoj komenciĝantaj per litero %s

en: Heatmap for %s within the selected filter
eo: Termomapo por %s laŭ la elektitaj filtroj

en: The next section contains an index of all the surnames for an Heatmap map.
eo: La venonta sekcio entenas indekson de ĉiuj familinomoj por termomapo.

[ctx: Name]
en: Surname
eo: Familinomo

en: The next section contains an index of all the tags for an Heatmap map.
eo: La venonta sekcio entenas indekson de ĉiuj etikedoj por termomapo.

en: This section contains the map for all people with the event: {event_type} ({selected_filter})
eo: La venonta sekcio entenas mapon por ĉiuj personoj kun evento: {event_type} ({selected_filter})

en:  which has no event for the selected filter.
eo:  kiu ne havas eventojn por elektita filtrilo.

en: This section contains the map of all events for: {surname} ({selected_filter})
eo: La venonta sekcio entenas mapon por ĉiuj eventoj por: {surname} ({selected_filter})

en: This section contains the map for all people, events with the tag: {tag} ({selected_filter})
eo: La venonta sekcio entenas mapon por ĉiuj personoj, eventoj kun la etikedo: {tag} ({selected_filter})

en: Home
eo: Hejmo

en: Creating media pages
eo: Kreas aŭdvidaĵajn paĝojn

en: This page contains an index of all the media objects in the database, sorted by their title. Clicking on the title will take you to that media object&#8217;s page.  If you see media size dimensions above an image, click on the image to see the full sized version.
eo: Ĉi tiu paĝo entenas indekson de ĉiuj aŭdvideaj objektoj en la datumbazo, ordigitan laŭ iliaj titoloj. La alklako de titolo portos al tiu aŭdvideobjekta paĝo. Se oni vidas la aŭdvidaĵajn grandojn sur bildo, per alklako sur la bildo oni vidos la plengrandan version.

[ctx: Media]
en:  Name
eo:  Nomo

en: Mime Type
eo: Mime-tipo

en: Creating list of media pages
eo: Kreas liston de aŭdvidaĵajn paĝojn

en: Narrated Web Site Report
eo: Rakonta Reteja raporto

en: Below unused media objects
eo: Ĉimalsupre neuzitaj aŭdvideaj objektoj

en: %(strong1_strt)s%(page_number)d%(strong_end)s of %(strong2_strt)s%(total_pages)d%(strong_end)s
eo: %(strong1_strt)s%(page_number)d%(strong_end)s el %(strong2_strt)s%(total_pages)d%(strong_end)s

en: The file has been moved or deleted.
eo: La dosiero estis movita aŭ forigita.

en: This is a remote media
eo: Tio estas fora aŭdvideaĵo

en: File Type
eo: Dosiertipo

en: Missing media object:
eo: Aŭdvidea objekto mankanta:

en: Neither %(current)s nor %(parent)s are directories
eo: Nek %(current)s nek %(parent)s estas dosierujoj

en: Could not create the directory: %s
eo: Ne eblis krei la dosierujon: %s

en: Invalid file name
eo: Nevalida dosiernomo

en: The archive file must be a file, not a directory
eo: La arkiva dosiero devas esti dosiero, ne dosierujo

en: ID=%(grampsid)s, path=%(dir)s
eo: ID=%(grampsid)s, vojo=%(dir)s

en: Missing media objects:
eo: Mankantaj aŭdvideaj objektoj:

en: Constructing list of other objects...
eo: Konstruas liston de aliaj objektoj...

en: Family of %(husband)s and %(spouse)s
eo: Familio de %(husband)s kaj %(spouse)s

en: Family of %s
eo: Familio de %s

en: Creating GENDEX file
eo: Kreas GENDEX-dosieron

en: Creating surname pages
eo: Kreas famili-paĝojn

en: Creating thumbnail preview page...
eo: Kreas miniatur-antaŭrigardan paĝon...

en: Creating statistics page...
eo: Kreas statistikajn paĝojn...

en: Creating updates page...
eo: Kreas ĝisdatigan paĝon...

en: Creating address book pages ...
eo: Kreas adreslibrajn-paĝojn ...

en: Narrative Website Report for the %s language
eo: Rakonta Reteja raporto por la %s lingvo

en: Narrative Website Report
eo: Rakonta Reteja Raporto

en: Store website in .tar.gz archive
eo: Enmemorigu retpaĝon en arkivo .tar.gz

en: Whether to store the website in an archive file
eo: Ĉu enmemorigi la retpaĝon en arkiva dosiero

en: The destination directory for the web files
eo: La celdosierujo por la retdosieroj

en: My Family Tree
eo: Mia genealogia arbo

en: Website title
eo: Retpaĝtitolo

en: The title of the website
eo: La titolo de la retpaĝo

en: Select filter to restrict people that appear on the website
eo: Elektu filtrilon por malmultigi la personojn aperontajn en la retejo

en: Show the relationship between the current person and the active person
eo: Montras la parencecon inter la aktuala persono kaj la aktiva persono

en: For each person page, show the relationship between this person and the active person.
eo: Por ĉiu personpaĝo, montru la parencecon inter ĉi tiu persono kaj la aktiva persono.

en: File extension
eo: Dosiersufikso

en: The extension to be used for the web files
eo: La sufikso uzota por la interretdosieroj

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: The copyright to be used for the web files
eo: La kopirajto uzota por la retejaj dosieroj

en: StyleSheet
eo: Stilfolio

en: The default stylesheet to be used for the pages
eo: La defaŭlta stilfolio uzota por la paĝoj

en: Horizontal -- Default
eo: Horizontala -- Defaŭlta

en: Vertical   -- Left Side
eo: Verticala   -- Maldekstraflanka

en: Fade       -- WebKit Browsers Only
eo: Dissolva       -- Nur foliumiloj WebKit

en: Drop-Down  -- WebKit Browsers Only
eo: Kurtena  -- Nur foliumiloj WebKit

en: Navigation Menu Layout
eo: Aspekto de la naviga menuo

en: Choose which layout for the Navigation Menus.
eo: Elektu la aspekton por la Navigaj Menuoj.

en: Normal Outline Style
eo: Normala konturstilo

en: Citation References Layout
eo: Aspekto de citaĵoreferencantoj

en: Specify the default layout for the Citation References section on the source page
eo: Specifas la defaŭltan aspekton por la sekcio de la citaĵoreferencoj sur la fontpaĝo

en: Include ancestor's tree
eo: Inkluzivu praulan arbon

en: Whether to include an ancestor graph on each individual page
eo: Ĉu inkluzivi praulan grafikaĵon sur ciu individua paĝo

en: Add previous/next
eo: Aldonu antaŭan/postan

en: Add previous/next to the navigation bar.
eo: Aldonu antaŭen/malantaŭen de la naviga breto.

en: This is a secure site (HTTPS)
eo: Tio estas sekura retejo (HTTPS)

en: Whether to use http:// or https://
eo: Ĉu uzi http:// aŭ https://

en: Toggle sections
eo: Baskuligu sekciojn

en: Check it if you want to open/close a section
eo: Marku ĝin se oni volas maplfermi/fermi sekcion

en: Max. rows in an index
eo: Maksimuma kvanto da linioj

en: The maximum number of rows to include in an index page
eo: La maksimuma nombro de linioj inkluzivotaj en indeksa paĝo

en: Extra Pages
eo: Kromaj paĝoj

en: Extra page name
eo: Nomo de la kroma paĝo

en: Your extra page name like it is shown in the menubar
eo: La nomo de via kroma paĝo kiel montrita en la menubreto

en: Your extra page path
eo: Vojo al la ekstra paĝo

en: Your extra page path without extension
eo: Vojo al la ekstra paĝo sen sufikso

en: Do we use multiple translations?
eo: Ĉu ni uzas plurajn tradukojn?

en: Whether to display the narrative web in multiple languages.
    See the translation tab to add new languages to the default one defined in the next field.
eo: Ĉu montri la rakontan retejon en pluraj lingvoj.
    Vidu la tradukan langeton por aldoni novajn lingvojn al la defaŭlta difinita en la venonta kampo.

en: Sort all children in birth order
eo: Ordigu ĉiujn gefilojn laŭ naskiĝordo

en: Whether to display children in birth order or in entry order.
eo: Ĉu montri gefilojn laŭ naskiĝ- aŭ enig-ordo.

en: Do we display coordinates in the places list?
eo: Ĉu montritaj la koordinatoj en la lok-listo?

en: Whether to display latitude/longitude in the places list.
eo: Ĉu imontri latitudon/longitudon en la lokolisto.

en: Sort places references either by date or by name
eo: Ordigu la lok-referencojn aŭ laŭ dato aŭ laŭ nomo

en: Sort the places references by date or by name. Not set means by date.
eo: Ordigu la lok-referencojn laŭ dato aŭ laŭ nomo. Se ne elektita la ordigo estos laŭ dato.

en: Graph generations
eo: Generacioj en la grafikaĵo

en: The number of generations to include in the ancestor graph
eo: La nombro de generacioj inkluzivotaj en la praula grafikaĵo

en: Include narrative notes just after name, gender
eo: Inkluzivu la rakontajn notojn tuj post la nomo, genro

en: Include narrative notes just after name, gender and age at death (default) or include them just before attributes.
eo: Inkluzivu la rakontajn notojn tuj post la nomo, genro kaj aĝo kiam mortis (defaŭlta) aŭ inkluzivu ilin tuj antaŭ la atributoj.

en: Page Generation
eo: Paĝokreo

en: Home page note
eo: Hejmpaĝa noto

en: A note to be used on the home page
eo: Noto uzota sur la hejmpaĝo

en: Home page image
eo: Hejmpaĝa bildo

en: An image to be used on the home page
eo: Bildo uzota sur la hejmpaĝo

en: Introduction note
eo: Enkonduka noto

en: A note to be used as the introduction
eo: Noto uzota kiel enkonduko

en: Introduction image
eo: Enkonduka bildo

en: An image to be used as the introduction
eo: Bildo uzota kiel enkonduko

en: Publisher contact note
eo: Kontaktnoto de publikiginto

en: A note to be used as the publisher contact.
    If no publisher information is given,
    no contact page will be created
eo: Noto uzota kiel kontakto de publikiginto.
    Se ne estas informoj pri la publikiginto,
    neniu kontaktpaĝo estos kreita

en: Publisher contact image
eo: Kontaktbildo de publikiginto

en: An image to be used as the publisher contact.
    If no publisher information is given,
    no contact page will be created
eo: Bildo uzota kiel kontakto de publikiginto.
    Se ne estas informoj pri la publikiginto,
    neniu kontaktpaĝo estos kreita

en: HTML user header
eo: Propra HTML-paĝokapo

en: A note to be used as the page header or a PHP code to insert.
eo: Noto uzota kiel paĝa kaplinio aŭ PHP-kodo enmetota.

en: HTML user footer
eo: Propra HTML-paĝopiedo

en: A note to be used as the page footer
eo: Noto uzota kiel suba paĝotitolo

en: PHP user session
eo: PHP-seanco de la uzanto

en: A note to use for starting the php session.
    This option will be available only if the .php file extension is selected.
eo: Noto uzebla por komenci la PHP-seanco.
    Ĉi tiu opcio estos disponebla nur se la dosiersufiksp .php estas elektita.

en: Images Generation
eo: Bildokreo

en: Include images and media objects
eo: Inkluzivu bildojn kaj aŭdvideajn objektojn

en: Whether to include a gallery of media objects
eo: Ĉu inkluzivi galerion de aŭdvideaj objektoj

en: Create the images index
eo: Kreu la indekson de la bildoj

en: This option allows you to create the images index
eo: Ĉi tiu opcio permesas la kreon de la indekso de la bildoj

en: Include unused images and media objects
eo: Inkluzivu neuzitajn bildojn kaj aŭdvideajn objektojn

en: Whether to include unused or unreferenced media objects
eo: Ĉu inkluzivi neuzitajn aŭ nereferencitajn aŭdvideajn objektojn

en: Create and only use thumbnail- sized images
eo: Kreu kaj uzu nur miniaturajn bildojn

en: This option allows you to create only thumbnail images instead of the full-sized images on the Media Page. This will allow you to have a much smaller total upload size to your web hosting site.
eo: Ĉi tiu opcio permesas krei nur miniaturojn anstataŭ plengrandajn bildojn en la Aŭdvidaĵa paĝo. Tio permesos alŝuti multe pli malgrandan kvanton da bajtoj al via gastiga retejo.

en: Create the thumbnail index
eo: Kreu miniaturan indekson

en: This option allows you to create the thumbnail index
eo: Ĉi tiu opcio permesas la kreon de la indekso de la miniaturoj

en: Max width of initial image
eo: Maks. grando de komenca bildo

en: This allows you to set the maximum width of the image shown on the media page.
eo: Tio permesos agordi la maksimuman grandon de la montrota bildo sur la aŭdvidaĵa paĝo.

en: Include download page
eo: Inkluzivu elŝutpaĝon

en: Whether to include a database download option
eo: Ĉu inkluzivi datumbazan elŝutopcion

en: How many downloads
eo: Kiom da elŝutoj

en: The number of download files to include in the download page
eo: La nombro de elŝutaj dosieroj inkluzivotaj en la elŝutpaĝo

en: Download Filename #%c
eo: Elŝutu dosiernomon #%c

en: File to be used for downloading of database
eo: Dosiero uzota por la elŝuto de la datumbazo

en: Description for download
eo: Priskribo por elŝutado

en: Family Tree #%c
eo: Genealogia arbo #%c

en: Give a description for this file.
eo: Donu priskribon pri ĉi tiu dosiero.

en: Advanced Options
eo: Kromaj opcioj

en: Character set encoding
eo: Signara kodoprezento

en: The encoding to be used for the web files
eo: La kodoprezento uzota en la retdosieroj

en: Include link to active person on every page
eo: Inkudu ligon al aktiva persono sur ĉiu paĝo

en: Include a link to the active person (if they have a webpage)
eo: Inkudu ligon al la aktiva persono (se ili havas retpaĝon)

en: Include a column for birth dates on the index pages
eo: Inkudu kolumnon por naskiĝdatoj sur la indeksaj paĝoj

en: Whether to include a birth column
eo: Ĉu inkluzivi naskiĝkolumnon

en: Include a column for death dates on the index pages
eo: Inkudu kolumnon por mortodatoj sur la indeksaj paĝoj

en: Whether to include a death column
eo: Ĉu inkluzivi mortokolumnon

en: Include a column for partners on the index pages
eo: Inkudu kolumnon por partneroj sur la indeksaj paĝoj

en: Whether to include a partners column
eo: Ĉu inkluzivi partnerkolumojn

en: Include a column for parents on the index pages
eo: Inkudu kolumnon por gepatroj sur la indeksaj paĝoj

en: Whether to include a parents column
eo: Ĉu inkluzivi gepatrokolumnon

en: Include half and/or step-siblings on the individual pages
eo: Inkluzivu duon- kaj/aŭ vic-gefratojn en la individuaj paĝoj

en: Whether to include half and/or step-siblings with the parents and siblings
eo: Ĉu inkluzivi duon- kaj/aŭ vic-gefratojn kun gepatroj kaj gefratoj

en: Include family pages
eo: Inkluzivu famili-paĝojn

en: Whether or not to include family pages.
eo: Ĉu inkluzivi aŭ ne famili-paĝojn.

en: Include event pages
eo: Inkluzivu event-paĝojn

en: Add a complete events list and relevant pages or not
eo: Aldoni au ne kompletan eventoliston kaj gravajn paĝojn

en: Include other roles
eo: Inkluzivu aliajn rolojn

en: Include persons with other roles to an event
eo: Inkluzivu personojn kun aliaj roloj al evento

en: Include place pages
eo: Inkluzivu lokpaĝojn

en: Whether or not to include the place pages.
eo: Ĉu inkluzivi aŭ ne lokpaĝojn.

en: Include unused place pages
eo: Inkluzivu neuzitajn lokpaĝojn

en: Whether or not to include the unused place pages.
eo: Ĉu inkluzivi aŭ ne la neuzitajn lokpaĝojn.

en: Include source pages
eo: Inkluzivu fontpaĝojn

en: Whether or not to include the source pages.
eo: Ĉu inkluzivi aŭ ne la fontpaĝojn.

en: Include repository pages
eo: Ĉu inkluzivi deponej-paĝojn

en: Whether or not to include the repository pages.
eo: Ĉu inkluzivi aŭ ne la deponejpaĝojn.

en: Include GENDEX file (/gendex.txt)
eo: Inkluzivu GENDEX-dosieron (/gendex.txt)

en: Whether to include a GENDEX file or not
eo: Ĉu inkluzivi GENDEX-dosieron aŭ ne

en: Include address book pages
eo: Inkluzivu adreslibrajn paĝojn

en: Whether or not to add Address Book pages,which can include e-mail and website addresses and personal address/ residence events.
eo: Ĉu aldoni aŭ ne paĝojn de Adreslibro, kiuj povas inkluzivi retadreson kaj retejajn adresojn kaj personajn adresan/rezidejan eventojn.

en: Include the statistics page
eo: Inkluzivu la statistikajn paĝojn

en: Whether or not to add statistics page
eo: Ĉu inkluzivi aŭ ne statistikajn paĝojn

en: Place Map Options
eo: Lokmapaj opcioj

en: Stamen Map
eo: Stamen-mapo

en: Map Service
eo: Mapservo

en: Choose your choice of map service for creating the Place Map Pages.
eo: Elektu la preferatan mapservon por krei la Lokmapajn paĝojn.

en: Include Place map on Place Pages
eo: Inkluzivu lokmapon en Lokpaĝoj

en: Whether to include a place map on the Place Pages, where Latitude/ Longitude are available.
eo: Ĉu inkluzivi lokmapon en Lokpaĝojn,kie Latitudo/Longitudo estas disponebla.

en: Include Family Map Pages with all places shown on the map
eo: Inkluzivu familimapajn paĝojn kun ĉiuj lokoj montritaj sur la mapo

en: Whether or not to add an individual page map showing all the places on this page. This will allow you to see how your family traveled around the country.
eo: Ĉu aldoni aŭ ne individuan paĝmapon montrantan ĉiujn lokojn sur ĉi tiu paĝo. Tio permesos vidi kiel la familio vojaĝis tra la lando.

en: Family Links
eo: Famililigiloj

en: Drop
eo: Demetu

en: Markers
eo: Markiloj

en: Google/ FamilyMap Option
eo: Google/ Familimapa Opcio

en: Select which option that you would like to have for the Google Maps family-map pages...
eo: Elektu la opcion deziratan por la familimapa paĝo de Google-Maps...

en: Google maps API key
eo: API key de GoogleMaps

en: The API key used for the Google maps.
    This key is mandatory and must be valid
eo: La API-ŝlosilo uzota por Google maps.
    Ĉi tiu ŝlosilo estas deviga kaj devas esti valida

en: How to get the API key
eo: Kiel akiri API-ŝlosilon

en: Copy and paste this value in your browser.
    The Google maps service must be selected.
eo: Kopiu kaj algluu ĉi tiun valoron en vian foliumilon.
    Google-Maps-servo devas esti elektita.

en: Toner
eo: Inkpulvoro

en: Terrain
eo: Tereno

en: WaterColor
eo: AkvoKoloro

en: Stamen Option
eo: Stamen-opcio

en: Select which option that you would like to have for the Stamen map map-pages...
eo: Elektu la opcion deziratan por la mappaĝoj de Stamen map...

en: Stamen maps API key
eo: API-ŝlosilo de Stamen-mapoj

en: The API key used for the Stamen maps.
    This key is mandatory and must be valid
eo: La API key uzota por Stamen-mapoj.
    Ĉi tiu ŝlosilo estas deviga kaj devas esti valida

en: Copy and paste this value in your browser.
    The Stamen maps service must be selected.
eo: Kopiu kaj alguu ĉi tiun valoron en vian foliumilon.
    Stamen-maps-servo devas estis elektita.

[ctx: val]
en: in %(inipth)s (%(val)s)
eo: en %(inipth)s (%(val)s)

en: latest
eo: lasta

en: openlayers version to use
eo: openlayers-versio uzota

en: You should use this option only if you can't see the maps in your website for OpenStreetMap or Stamen maps
    You can change the value in the specified file. The option name to modify is openlayers_version.
    See OLDER VERSIONS in https://openlayers.org/
eo: Vi devus uzi ĉi tiun opcion nur se vi ne povas vidi en via retejo la mapojn de openStreetMap aŭ Stamen
    Vi povas ŝanĝi la valoron de la specifita dosiero. La nomo de la opcio modifota estas openlayers_version.
    Vidu OLDER VERSIONS en https://openlayers.org/

en: Other inclusion (CMS, web calendar, PHP)
eo: Alia enmeto (CMS, Retkalendaro, PHP)

en: Do we include these pages in a CMS web?
eo: Ĉu enmeti ĉi tiujn paĝojn en CMS-Reton?

en: Where do you place your website? default = /NAVWEB
eo: Kie lokigi vian retejon? defaŭlta = /NAVWEB

en: Include the news and updates page
eo: Inkluzivu la paĝon de novaĵoj kaj ĝisdatigoj

en: Whether to include a page with the last updates
eo: Ĉu inkluzivi paĝon kun la lastaj ĝisdatigoj

en: Max days for updates
eo: Maksimumaj tagoj por ĝisdatigoj

en: You want to see the last updates on how many days?
eo: Por kiom da tagoj vidi la lastajn ĝisdatigojn?

en: Max number of updates per object to show
eo: La maksimuma nombro de ĝisdatigoj montrota por ĉiu objekto

en: How many updates do you want to see max
eo: Kiom da maksimumaj ĝisdatigoj montri

en: Translations
eo: Tradukoj

en: Second language
eo: Dua lingvo

en: Site name for your second language
eo: Nomo de la retejo por via dua lingvo

en: This site title
eo: La titolo de ĉi tiu retejo

en: Enter a title in the respective language
eo: Enmetu titolon en la respektiva lingvo

en: Third language
eo: Tria lingvo

en: Site name for your third language
eo: Nomo de la retejo por via tria lingvo

en: Fourth language
eo: Kvara lingvo

en: Site name for your fourth language
eo: Nomo de la retejo por via kvara lingvo

en: Fifth language
eo: Kvina lingvo

en: Site name for your fifth language
eo: Nomo de la retejo por via kvina lingvo

en: Sixth language
eo: Sesa lingvo

en: Site name for your sixth language
eo: Nomo de la retejo por via sesa lingvo

en: Calendar Options
eo: Kalendar-opcioj

en: Do we include the web calendar ?
eo: Ĉu ni inkluzivu la interretkalendaron?

en: Whether to include a calendar for year %s
eo: Ĉu inkluzivi kalendaron por la jaro %s

en: Create one day event pages for Year At A Glance calendar
eo: Kreu unutagajn eventpaĝojn por jarkalendaro

en: Whether to create one day pages or not
eo: Ĉu krei unutagajn paĝojn aŭ ne

en: Include birthdays in the calendar
eo: Inkluzivu naskiĝtagojn en la kalendaro

en: Include anniversaries in the calendar
eo: Inkluzivu datrevenojn en la kalendaro

en: Show data only after year
eo: Montru la datumojn nur post la jaro

en: Show data only after this year. Default is current year -  'maximum age probably alive' which is defined in the dates preference tab.
eo: Montru la datumojn nur post ĉi tiu jaro. La defaŭlta estas la aktuala jaro -  la 'maksimuma aĝo por taksi personon vivanta' difinita en la langeto de la dat-preferoj.

en: HeatMap Options
eo: Termomapaj opcioj

en: Include heatmap pages
eo: Inkluzivu termomapajn paĝojn

en: Whether to include heatmap pages for events
eo: Ĉu inkluzivi termomapajn paĝojn por eventoj

en: Point size
eo: Grando de la rastrumero

en: Set the size of the heatmap points.
    Default: 8
eo: Agordu la grandon de la termomapaj rastrumeroj.
    Defaŭlta: 8

en: Blur
eo: Misfokuseco

en: Set the blur size.
    Default: 15
eo: Agordu la grandon de la misfokuseco.
    Defaŭlta: 15

en: Zoom
eo: Zomado

en: Creating individual pages
eo: Kreas person-paĝojn

[ctx: letter]
en: Surnames %(surname)s beginning with letter %(letter)s
eo: Familinomoj %(surname)s komenciĝantaj per litero %(letter)s

en: This page contains an index of all the individuals in the database, sorted by their last names. Selecting the person&#8217;s name will take you to that person&#8217;s individual page.
eo: Ĉi tiu paĝo entenas indekson de ĉiuj individuoj en la datumbazo, ordigitan laŭ iliaj familinomoj. La alklako de personnomo portos al la individua paĝo de la persono mem.

en: <absent>
eo: <mankanta>

en: Tracking %s
eo: Ŝanĝospurado %s

en: This map page represents that person and any descendants with all of their event/places. If you place your mouse over the marker it will display the place name. The markers and the Reference list are sorted in date order (if any?). Clicking on a place&#8217;s name in the Reference section will take you to that place&#8217;s page.
eo: Ĉi tiu paĝo reprezentas tiun personon kaj liajn praidojn kun ĉiuj iliaj eventoj/lokoj. Se oni movas la muso super la markilo ĝi montros la loknomon. La markiloj kaj la referencolisto estas ordigitaj laŭ dato (se ekzistanta). La alklako sur la loknomo en la Referenca sekcio portos al la paĝo de la loko.

en: Place Title
eo: Loktitolo

en: Drop Markers
eo: Falmarkiloj

en: Call Name
eo: Voknomo

en: Nick Name
eo: Neformala nomo

en: Age at Death
eo: Aĝo je morto

en: Stepfather
eo: Duonpatro

en: Stepmother
eo: Duonpatrino

en: Not siblings
eo: Ne gefratoj

en: Relation to the center person
eo: Parenceco al la ĉefa persono

en: Relation to main person
eo: Parenceco al la ĉefa persono

en: Relation within this family (if not by birth)
eo: Rilato kun ĉi tiu familio (se ne pro nasko)

en: Creating place pages
eo: Kreas lok-paĝojn

en: This page contains an index of all the places in the database, sorted by their title. Clicking on a place&#8217;s title will take you to that place&#8217;s page.
eo: Ĉi tiu paĝo entenas indekson de ĉiuj lokoj en la datumbazo, ordigitaj laŭ titolo. Alklakante loktitolon oni aliros tiun lokopaĝon.

[ctx: Place Name]
en: Name
eo: Nomo

en: State/Province
eo: Ŝtato/Distrikto

en: Place Map
eo: Lokmapo

en: Creating repository pages
eo: Kreas deponej-paĝojn

en: This page contains an index of all the repositories in the database, sorted by their title. Clicking on a repositories&#8217;s title will take you to that repositories&#8217;s page.
eo: Ĉi tiu paĝo entenas indekson de ĉiuj deponejo en la datumbazo, ordigitan laŭ iliaj titoloj. La alklako de deponeja titolo portos al la paĝo de la deponejo mem.

[ctx: Repository]
en: Name
eo: Nomo

en: Creating source pages
eo: Kreas font-paĝojn

en: This page contains an index of all the sources in the database, sorted by their title. Clicking on a source&#8217;s title will take you to that source&#8217;s page.
eo: Ĉi tiu paĝo entenas indekson de ĉiuj fontoj en la datumbazo ordigitan laŭ iliaj titoloj. La alklako de fontotitolo portos al tiu fontopaĝo.

[ctx: Source Name]
en: Name
eo: Nomo

en: Publication information
eo: Publikaĵaj informoj

en: Database overview
eo: Trarigardo de la datumbazo

en: Narrative web content report for
eo: Rakonta Reteja raporto por

en: This page contains an index of all the individuals in the database with the surname of %s. Selecting the person&#8217;s name will take you to that person&#8217;s individual page.
eo: Ĉi tiu paĝo entenas indekson de ĉiuj individuoj en la datumbazo kun familinomo %s. Elektante la nomon de la persono oni aliros la individuanpaĝon de la persono.

en: Surnames by person count
eo: Familinomoj por persontotalo

en: This page contains an index of all the surnames in the database. Selecting a link will lead to a list of individuals in the database with this same surname.
eo: Ĉi tiu paĝo entenas indekson de ĉiuj familinomoj en la datumbazo. La alklako de ligilo portos al listo de individuoj kun la sama familinomo en la datumbazo.

en: Number of People
eo: Nombro de personoj

en: Surnames beginning with letter '{letter}' {char}
eo: Familinomoj komenciĝantaj per litero '{letter}' {char}

en: This page displays a indexed list of all the media objects in this database. It is sorted by media title. There is an index of all the media objects in this database. Clicking on a thumbnail will take you to that image&#8217;s page.
eo: Ĉi tiu paĝo montras indeksitan liston de ĉiuj aŭdvideaj objektoj en ĉi tiu datumbazo. Ĝi estas ordigita laŭ aŭdvidaĵa titolo. Ekzistas indekso de ĉiuj aŭdvideaj objektoj de ĉi tiu datumbazo. La alklako de miniaturo portos al la paĝo de la bildo.

en: New and updated objects
eo: Novaj kaj ĝisdatigitaj objektoj

[ctx: nb]
en: This page contains the last updated objects in the database in the last %(days)d days and for a maximum of %(nb)d objects per object type.
eo: Ĉi tiu paĝo entenas la lastajn ĝisdatigitajn objektojn en la datumbazo en la lastaj %(days)d tagoj kaj per maksimumo de %(nb)d objekto(j) por ĉiu tipo.

en: Generated by %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s on %(date)s
eo: Kreita de %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s on %(date)s

en: Calendar Title
eo: Kalendartitolo

en: My Family Calendar
eo: Kalendaro de mia familio

en: The title of the calendar
eo: Titolo de la kalendaro

en: The stylesheet to be used for the web pages
eo: La stilfolio uzota por la retpaĝoj

en: Content Options
eo: Enten-opcioj

en: Create multiple year calendars
eo: Kreu plurobljarajn kalendarojn

en: Whether to create Multiple year calendars or not.
eo: Ĉu krei aŭ ne plurobljarajn kalendarojn.

en: Start Year for the Calendar(s)
eo: Komencjaro por la kalendaro(j)

en: Enter the starting year for the calendars between 1900 - 3000
eo: Enigu la komencan jaron por la kalendaroj inter 1900-3000

en: End Year for the Calendar(s)
eo: Finjaro por la kalendaro(j)

en: Enter the ending year for the calendars between 1900 - 3000.
eo: Enigu la finan jaron por la kalendaroj inter 1900-3000.

en: Holidays will be included for the selected country
eo: Oni inkluzivos la festojn por la elektita lando

en: Jan - Jun Notes
eo: Notoj Jan - Jun

en: January Note
eo: Januara noto

en: The note for the month of January
eo: La notoj de la monato Januaro

en: February Note
eo: Februara noto

en: The note for the month of February
eo: La notoj de la monato Februaro

en: March Note
eo: Marta noto

en: The note for the month of March
eo: La notoj de la monato Marto

en: April Note
eo: Aprila noto

en: The note for the month of April
eo: La notoj de la monato Aprilo

en: May Note
eo: Maja noto

en: The note for the month of May
eo: La notoj de la monato Majo

en: June Note
eo: Junia noto

en: The note for the month of June
eo: La notoj de la monato Junio

en: Jul - Dec Notes
eo: Notoj Jul-Dec

en: July Note
eo: Julia noto

en: The note for the month of July
eo: La notoj de la monato Julio

en: August Note
eo: Aŭgusta noto

en: The note for the month of August
eo: La notoj de la monato Aŭgusto

en: September Note
eo: Septembra noto

en: The note for the month of September
eo: La notoj de la monato Septembro

en: October Note
eo: Oktobra noto

en: The note for the month of October
eo: La notoj de la monato Oktobro

en: November Note
eo: Novembra noto

en: The note for the month of November
eo: La notoj de la monato Novembro

en: December Note
eo: Decembra noto

en: The note for the month of December
eo: La notoj de la monato Decembro

en: Link to Narrated Web Report
eo: Ligilo al rakonta Reteja raporto

en: Whether to link data to web report or not
eo: Ĉu ligi datumojn al rakonta Reteja raporto

en: Link prefix
eo: Ligilprefikso

en: A Prefix on the links to take you to Narrated Web Report
eo: Prefikso ĉe ligiloj por porti al Rakonta Reteja Raporto

en: Narrated Web Site
eo: Rakonta Retejo

en: Produces web (HTML) pages for individuals, or a set of individuals
eo: Kreas ret-(HTML)-paĝojn por personoj, aŭ grupo de personoj

en: Produces web (HTML) calendars.
eo: Kreas retajn (HTML) kalendarojn.

en: Webstuff
eo: Ret-enteno

en: Provides a collection of resources for the web
eo: Provizas kolekton de risursoj por la reto

note: Translators: Basic Ash style sheet
en: Basic-Ash
eo: Baza-cindra

en: Basic-Cypress
eo: Baza-cipresa

en: Basic-Lilac
eo: Baza-lila

en: Basic-Peach
eo: Baza-persika

en: Basic-Spruce
eo: Baza-picea

note: Translators: Nebraska style sheet
en: Nebraska
eo: Nebrasko

en: No style sheet
eo: Neniu stilfolio
