gramps 3.3.x - en to cs translation catalogue (7000 entries)

en: Bulgaria
cs: Bulharsko

en: Canada
cs: Kanada

en: Catalonia
cs: Katalánsko

en: China
cs: Čína

en: Croatia
cs: Chorvatsko

en: Czech Republic
cs: Česká republika

en: England
cs: Anglie

en: Finland
cs: Finsko

en: France
cs: Francie

en: Germany
cs: Německo

en: Japan
cs: Japonsko

en: Jewish Holidays
cs: Židovské svátky

en: Passover
cs: Pesach

en: 2 of Passover
cs: Pesach, den 2

en: 3 of Passover
cs: Pesach, den 3

en: 4 of Passover
cs: Pesach, den 4

en: 5 of Passover
cs: Pesach, den 5

en: 6 of Passover
cs: Pesach, den 6

en: 7 of Passover
cs: Pesach, den 7

en: Shavuot
cs: Šavuot

en: Rosh Ha'Shana
cs: Roš ha-šana

en: Rosh Ha'Shana 2
cs: Roš ha-šana 2

en: Yom Kippur
cs: Jom kipur

en: 2 of Sukot
cs: Sukot, den 2

en: 3 of Sukot
cs: Sukot, den 3

en: 4 of Sukot
cs: Sukot, den 4

en: 5 of Sukot
cs: Sukot, den 5

en: 6 of Sukot
cs: Sukot, den 6

en: 7 of Sukot
cs: Sukot, den 7

en: Simhat Tora
cs: Simchat Tóra

en: Hanuka
cs: Chanuka

en: 2 of Hanuka
cs: Chanuka, den 2

en: 3 of Hanuka
cs: Chanuka, den 3

en: 4 of Hanuka
cs: Chanuka, den 4

en: 5 of Hanuka
cs: Chanuka, den 5

en: 6 of Hanuka
cs: Chanuka, den 6

en: 7 of Hanuka
cs: Chanuka, den 7

en: 8 of Hanuka
cs: Chanuka, den 8

en: Italy
cs: Itálie

en: New Zealand
cs: Nový Zéland

en: Russia
cs: Rusko

en: Serbia
cs: Srbsko

en: Serbia (Latin)
cs: Srbsko (latinka)

en: Slovakia
cs: Slovensko

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Turkey
cs: Turecko

en: Ukraine
cs: Ukrajina

en: United States of America
cs: Spojené státy americké

en: Genealogy System
cs: Genealogický systém

en: Manage genealogical information, perform genealogical research and analysis
cs: Spravuje genealogické informace, provádí genealogický výzkum a analýzy

en: Genealogy;Family History;Research;Family Tree;GEDCOM;
cs: Genealogie; Rodinná historie; Výzkum; Rodokmen; GEDCOM;

en: Gramps is a genealogy program that is both intuitive for hobbyists and feature-complete for professional genealogists.
cs: Gramps je genealogický program dostatečně intuitivní pro amatéra, ale disponujícími vlastnostmi, které uspokojí i profesionálního genealoga.

en: It gives you the ability to record the many details of the life of an individual as well as the complex relationships between various people, places and events.
cs: Dává vám možnost zaznamenat nespočet podrobností o životě jedince stejně jako popsat komplexní vztahy mezi různými lidmi, místy a událostmi.

en: All of your research is kept organized, searchable and as precise as you need it to be.
cs: Celý váš výzkum je udržován organizovaný, prohledávatelný a tak precizní jaký jej potřebujete mít.

en: Gramps Development Team
cs: Vývojářský tým Gramps

en: Pedigree
cs: Rodokmen

en: Descendant Fan
cs: Vějíř potomků

en: People
cs: Osoby

en: Relationships
cs: Vztahy

en: Person
cs: Osoba

en: Gramps database
cs: Databáze Gramps

en: Gramps package
cs: Balíček Gramps

en: Gramps XML database
cs: XML databáze Gramps

en: GeneWeb source file
cs: Soubory GeneWeb

en: <b>Working with Dates</b><br/>A range of dates can be given by using the format "between January 4, 2000 and March 20, 2003". You can also indicate the level of confidence in a date and even choose between seven different calendars. Try the button next to the date field in the Events Editor.
cs: <b>Práce s datem</b><br/>Rozsah data může být dán použitím formátu "mezi 4. lednem 2000 a 20. březnem 2003". Můžete také uvést úroveň důvěry v datum a dokonce vybrat mezi sedmi různými kalendáři. Zkuste tlačítko vedle pole data v Editoru událostí.

en: <b>Editing Objects</b><br/>In most cases double clicking on a name, source, place or media entry will bring up a window to allow you to edit the object. Note that the result can be dependent on context. For example, in the Family View clicking on a parent or child will bring up the Relationship Editor.
cs: <b>Upravujeme objekty</b><br/>Dvojklik na jméno, pramen, místo nebo mediální záznam vyvolá ve většině případů okno, ve kterém lze objekt upravit. Všimněte si, že výsledek může být závislý na kontextu. Například kliknutí na rodiče nebo dítě v Pohledu na rodinu spustí Editor vztahů.

en: <b>Adding Images</b><br/>An image can be added to any gallery or the Media View by dragging and dropping it from a file manager or a web browser. Actually you can add any type of file like this, useful for scans of documents and other digital sources.
cs: <b>Přidávání obrázků</b><br/>Obrázek může být přidán do galerie nebo Pohledu na média přetažením ze správce souborů nebo webového prohlížeče. V tuto chvíli můžete přidávat jakýkoli druh souboru s médii. To je užitečné pro skeny dokumentů a ostatní digitální prameny.

en: <b>Ordering Children in a Family</b><br/>The birth order of children in a family can be set by using drag and drop. This order is preserved even when they do not have birth dates.
cs: <b>Pořadí potomků v rodině</b><br/>Pořadí narození potomků v rodině může být nastaveno přetažením. Toto pořadí je zachováno i v případě, kdy potomci nemají datum narození.

en: <b>Talk to Relatives Before It Is Too Late</b><br/>Your oldest relatives can be your most important source of information. They usually know things about the family that haven't been written down. They might tell you nuggets about people that may one day lead to a new avenue of research. At the very least, you will get to hear some great stories. Don't forget to record the conversations!
cs: <b>Mluvte s příbuznými dřív než bude pozdě</b><br/>Vaši nejstarší příbuzní mohou být vašimi nejdůležitějšími zdroji informací. Obvykle vědí věci o rodině, které nejsou nikde zapsány. Mohou vám říci klenoty o rodině, které vás jednou mohou dovést k novým cestám poznání. Při nejmenším uslyšíte nějaké skvělé historky. Nezapomeňte si rozhovor nahrát!

en: <b>Filtering People</b><br/>In the People View, you can 'filter' individuals based on many criteria. To define a new filter go to "Edit > Person Filter Editor". There you can name your filter and add and combine rules using the many preset rules. For example, you can define a filter to find all adopted people in the family tree. People without a birth date mentioned can also be filtered. To get the results save your filter. Then select this filter in the Filter field on Sidebar, then click Find button. If the Sidebar is not visible, select View > Sidebar.
cs: <b>Filtrování osob</b><br/>v Pohledu osoby můžete 'filtrovat' jednotlivce na základě mnoha kritérií. Nový filtr se definuje v "Úpravy > Editor filtrů osob". Tam můžete svůj filtr pojmenovat, přidávat a kombinovat vlastní pravidla s využitím mnoha předdefinovaných pravidel. Můžete například definovat filtr pro nalezení všech adoptovaných osob v rodokmenu. Filtrovány mohou být také osoby bez uvedeného data narození. Výsledky získáte tak, že uložíte filtr. Poté tento filtr vyberte v poli Filtr na postranním panelu a klikněte na tlačítko Najít. Pokud není postranní panel viditelný, vyberte možnost Zobrazit > Postranní panel.

en: <b>Inverted Filtering</b><br/>Filters can easily be reversed by using the 'invert' option "Return values that do not match the filter rules". For instance, by inverting the 'People with children' filter you can select all people without children.
cs: <b>Obrácené filtrování</b><br/>Význam filtrů může být jednoduše obrácen použitím volby 'invertovat' "Vrátit hodnoty, které neodpovídají pravidlům filtru". Například filtrem s opačným významem k 'Osoby mající děti' vyberete všechny bezdětné.

en: <b>Locating People</b><br/>In the Grouped People View, each surname is listed only once. By clicking on the arrow to the left of a name, the list will expand to show all individuals with that last name. To locate any Family Name from a long list, select a Family Name (not a person) and start typing. The view will jump to the first Family Name matching the letters you enter.
cs: <b>Hledání osob</b><br/>V zobrazení seskupených osob je každé příjmení uvedeno pouze jednou. Kliknutím na šipku vlevo od jména rozvinete seznam, v kterém se zobrazí všichni jednotlivci s tímto příjmením. Rodinné jméno v dlouhém seznamu najdete, když vyberete Rodinné jména (ne osoby) a začnete psát. Pohled přeskočí na první jméno rodiny odpovídající znakům, které zadáte.

en: <b>The Family View</b><br/>The Family View is used to display a typical family unit as two parents and their children.
cs: <b>Pohled na rodinu</b><br/>Pohled na rodinu je použit k zobrazení typického rodinného celku - dvou rodičů a jejich dětí.

en: <b>Changing the Active Person</b><br/>Changing the Active Person in views is easy. In the Relationship view just click on anyone. In the Pedigree View doubleclick on the person or right click to select any of their spouses, siblings, children or parents.
cs: <b>Měníme aktivní osobu</b><br/>Změna aktivní osoby v pohledech je jednoduchá. V Pohledu vztahů klikněte na kohokoli. V zobrazení rodokmenu dvojklikem na osobu nebo pravým tlačítkem myši vyberte některého z partnerů, sourozenců, potomků nebo rodičů.

en: <b>Who Was Born When?</b><br/>Under "Tools > Analysis and exploration > Compare Individual Events..." you can compare the data of individuals in your database. This is useful, say, if you wish to list the birth dates of everyone in your database. You can use a custom filter to narrow the results.
cs: <b>Kdo se kdy narodil?</b><br/>Pod "Nástroje > Analýzy a bádání > Porovnat jednotlivé události..." umožňuje porovnat data osob ve vaší databázi. To je užitečné, pokud chcete, řekněme, porovnat data narození všech osob ve vaší databázi. Pro přizpůsobení výsledku můžete použít vlastní filtr.

en: <b>Gramps Tools</b><br/>Gramps comes with a rich set of tools. These allow you to undertake operations such as checking the database for errors and consistency. There are research and analysis tools such as event comparison, finding duplicate people, interactive descendant browser, and many others. All tools can be accessed through the "Tools" menu.
cs: <b>Nástroje Gramps</b><br/>Gramps je vybaven bohatou sadou nástrojů. Umožní vám např. zkontrolovat chyby a konzistenci databáze. Podpoří také vaše bádání a analýzy funkcemi jako hledání duplicitních osob, porovnání události, interaktivní prohlížení potomků a mnoha dalšími. Všechny nástroje jsou přístupné v nabídce "Nástroje".

en: <b>Calculating Relationships</b><br/>To check if two people in the database are related (by blood, not marriage) try the tool under "Tools > Utilities > Relationship Calculator...". The exact relationship as well as all common ancestors are reported.
cs: <b>Kalkulátor vztahů</b><br/>Zjištění, zda dva lidé v databázi jsou ve vzájemném vztahu (pokrevním, ne manželském), vám usnadní nástroj "Nástroje > Pomůcky > Kalkulátor vztahů...". Nástroj zobrazí vztah osob a společné předky.

en: <b>SoundEx can help with family research</b><br/>SoundEx solves a long standing problem in genealogy, how to handle spelling variations. The SoundEx Gramplet takes a surname and generates a simplified form that is equivalent for similar sounding names. Knowing the SoundEx Code for a surname is very helpful for researching Census Data files (microfiche) at a library or other research facility. To view the SoundEx codes for surnames in your database, add the SoundEx Gramplet.
cs: <b>SoundEx může pomoci s rodinným výzkumem</b><br/>SoundEx řeší dlouhotrvající problém v genealogii; jak si poradit s variantami zápisu jmen. Nástroj SoundEx vezme příjmení a vytvoří zjednodušenou formu, která je pro podobně znějící jména stejná. Znalost SoundEx kódu je velmi užitečná při zkoumání dat o sčítání lidu (mikrofiší) v knihovnách nebo jiných institucích. Chcete-li vidět SoundEx kódy pro příjmení ve vaší databázi přidejte SoundEx Gramplet.

en: <b>Setting Your Preferences</b><br/>"Edit > Preferences..." lets you modify a number of settings, such as the path to your media files, and allows you to adjust many aspects of the Gramps presentation to your needs. Each separate view can also be configured under "View > Configure View...".
cs: <b>Nastavení Vašich předvoleb</b><br/>"Úpravy > Předvolby..." vám umožní změnit celou řadu nastavení (jako cesta k souborům objektů médií) a umožní vám přizpůsobit mnoho aspektů chování Gramps vašim potřebám. Každý samostatný pohled může být také přizpůsoben prostřednictvím "Zobrazit > Nastavit pohled...".

en: <b>Gramps Reports</b><br/>Gramps offers a wide variety of reports. The Graphical Reports and Graphs can present complex relationships easily and the Text Reports are particularly useful if you want to send the results of your family tree to members of the family via email. If you're ready to make a website for your family tree then there's a report for that as well.
cs: <b>Sestavy Gramps</b><br/> Gramps nabízí širokou škálu výzkumných sestav. Grafické sestavy a grafy prezentují komplexní vztahy jednoduchou formou. Textové sestavy jsou zvláště užitečné, pokud chcete poslat váš rodinný strom členům vaší rodiny elektronickou poštou. Pokud jste připraveni vytvořit pro Váš rodokmen web, Gramps nabízí nástroj i pro tento případ.

en: <b>Starting a New Family Tree</b><br/>A good way to start a new family tree is to enter all the members of the family into the database using the Person View (use "Edit > Add..." or click on the Add a new person button from the People View). Then go to the Relationship View and create relationships between people.
cs: <b>Nový rodokmen</b>?<br/>Dobrým způsobem, jak začít tvořit nový rodokmen, je vložit do databáze všechny členy rodiny (použijte "Úpravy > Přidat..." nebo klikněte na tlačítko Přidat novou osobu v Náhledu osob). Poté přejděte do Pohledu vztahů a vytvořte vztahy mezi jednotlivými osobami.

en: <b>What's That For?</b><br/>Unsure what a button does? Simply hold the mouse over a button and a tooltip will appear.
cs: <b>Co to dělá?</b><br/>Nejste si jisti, co tlačítko dělá? Jednoduše podržte kurzor myši nad tlačítkem a zakrátko se objeví nástrojový tip.

en: <b>Unsure of a Date?</b><br/>If you're unsure about the date an event occurred, Gramps allows you to enter a wide range of date formats based on a guess or an estimate. For instance, "about 1908" is a valid entry for a birth date in Gramps. Click the "Invoke date editor" button next to the date field. See the Gramps Manual to learn more.
cs: <b>Nejste si jisti datem?</b><br/> Nejste-li si jisti datem, kdy k události došlo, Gramps vám dovolí zadání ve velkém rozmezí na odhadu založených formátů. Například "okolo 1908" je v Gramps platný zápis pro datum narození. Klikněte na tlačítko „Vyvolat editor data“ vedle pole data. Více informací najdete v Příručce Gramps.

en: <b>Duplicate Entries</b><br/>The tool "Tools > Family Tree Processing > Find Possible Duplicate People..." allows you to locate (and merge) entries of the same person entered more than once in the database.
cs: <b>Duplicitní záznamy</b><br/>
    Nástroj "Nástroje > Zpracování rodokmenu > Najít možné duplicitní osoby..." vám dovolí nalézt (a sloučit) záznamy stejné osoby zadané do databáze více než jednou.

en: <b>Merging Entries</b><br/>The function "Edit > Merge..." allows you to combine separately listed people into one. Select the second entry by holding the Control key as you click. This is very useful for combining two databases with overlapping people, or combining erroneously entered differing names for one individual. Merging is available in all list views for all primary object types.
cs: <b>Slučování záznamů</b><br/>Funkce "Úpravy > Sloučit..." vám umožní sloučit odděleně uvedené osoby do jedné. Vyberte druhý záznam kliknutím myši za současného držení klávesy Ctrl. To je velmi užitečné při slučování dvou databází obsahující stejné osoby, nebo slučování chybně zadaných osob s různými jmény představujících stejnou osobu. Sloučení je k dispozici ve všech zobrazeních seznamu pro všechny primární typy objektů.

en: <b>Organising the Views</b><br/>Many of the views can present your data as either a hierarchical tree or as a simple list. Each view can also be configured to the way you like it. Have a look to the right of the top toolbar or under the "View" menu.
cs: <b>Organizace pohledů</b><br/>Většina pohledů může prezentovat vaše data jako hierarchický strom, nebo prostý seznam. Každý pohled může být nastaven tak jak potřebujete. Podívejte se vpravo do horní nástrojové lišty nebo do nabídky "Zobrazit".

en: <b>Navigating Back and Forward</b><br/>Gramps maintains a list of previous active objects such as People and Events. You can move forward and backward through the list using "Go > Forward" and "Go > Back" or the arrow buttons.
cs: <b>Pohyb vpřed a vzad</b><br/>Gramps udržuje seznam předchozích aktivních objektů jako osoby nebo události. Tímto seznamem můžete procházet použitím "Přejít > Vpřed" a "Přejít > Vzad" nebo použitím kurzorových šipek.

en: <b>Keyboard Shortcuts</b><br/>Tired of having to take your hand off the keyboard to use the mouse? Many functions in Gramps have keyboard shortcuts. If one exists for a function it is displayed on the right side of the menu.
cs: <b>Klávesové zkratky</b><br/>Jste unaveni z neustálého přemísťování rukou mezi klávesnicí a myší? Mnoho funkcí Gramps má přiřazeny klávesové zkratky. Klávesová zkratka funkce bývá zobrazena vždy na pravé straně nabídky.

en: <b>Read the Manual</b><br/>Don't forget to read the Gramps manual, "Help > User Manual". The developers have worked hard to make most operations intuitive but the manual is full of information that will make your time spent on genealogy more productive.
cs: <b>Čtěte příručku</b><br/>Nezapomeňte si přečíst příručku Gramps, "Nápověda > Uživatelská příručka". Vývojáři ze sebe vydali to nejlepší, aby většina operací byla co možná nejvíce intuitivní. I přes tento fakt příručka je plná informací, které váš výzkum učiní ještě produktivnější.

en: <b>Adding Children</b><br/>To add children in Gramps there are two options. You can find one of their parents in the Families View and open the family. Then choose to create a new person or add an existing person. You can also add children (or siblings) from inside the Family Editor.
cs: <b>Přidávání potomků</b><br/>Pro přidávání potomků jsou v Gramps dvě možnosti. Můžete vyhledat jednoho z rodičů v Náhledu rodin a otevřít rodinu. Poté můžete vytvořit novou, nebo přidat existující osobu. Přidání potomka (nebo sourozenců) je také možné přímo v Editoru rodiny.

en: <b>Editing the Parent-Child Relationship</b><br/> You can edit the relationship of a child to its parents by double clicking the child in the Family Editor. Relationships can be any of Adopted, Birth, Foster, None, Sponsored, Stepchild and Unknown.
cs: <b>Úprava vztahu rodič-potomek</b><br/> Vztahy dětí ke svým rodičům můžete upravit po dvojkliku na potomka v Editoru rodiny. Vztah může být kterýkoli z Adoptovaný, Rodný, Pěstounský, Nevlastní, Žádný, Sponzorovaný a Neznámý.

en: <b>Show All Checkbutton</b><br/>When adding an existing person as a spouse, the list of people shown is filtered to display only people who could realistically fit the role (based on dates in the database). In case Gramps is wrong in making this choice, you can override the filter by checking the Show All checkbutton.
cs: <b>Zobrazit vše</b><br/>Při přidávání existující osoby jako partnera jsou v seznamu nabízených zobrazeny pouze osoby, které jsou skutečně vhodné pro tuto roli (na základě dat v databázi). V případě, že se Gramps ve výběru zmýlí, můžete tento filtr potlačit zaškrtnutím "Zobrazit vše" a tak zobrazit všechny osoby v databázi.

en: <b>Improving Gramps</b><br/>Users are encouraged to request enhancements to Gramps. Requesting an enhancement can be done either through the gramps-users or gramps-devel mailing lists, or by going to https://gramps-project.org/bugs/ and creating a Feature Request. Filing a Feature Request is preferred but it can be good to discuss your ideas on the email lists.
cs: <b>Vylepšování Gramps</b><br/>Vývojářský tým vyzývá uživatele, aby sdělovali požadavky na vylepšení Gramps. Požadavek na novou funkci může být podán přes mailové konference gramps-users nebo gramps-devel, případně vytvoření požadavku na https://gramps-project.org/bugs/. Vytvoření požadavku je preferovanou variantou. Vedení diskuze o vašich nápadech v konferenci může být přesto užitečné.

en: <b>Gramps Mailing Lists</b><br/>Want answers to your questions about Gramps? Check out the gramps-users email list. Many helpful people are on the list, so you're likely to get an answer quickly. If you have questions related to the development of Gramps, try the gramps-devel list. You can see the lists by selecting "Help > Gramps Mailing Lists".
cs: <b>Emailová konference Gramps</b><br/>Chcete odpovědi na vaše otázky o Gramps? Podívejte se do uživatelské konference gramps-users . Konferenci sleduje mnoho lidí, takže odpověď získáte pravděpodobně velmi rychle. Máte-li otázky vztahující se k vývoji Gramps, zkuste konferenci gramps-devel. Informace o obou konferencích leze nalézt zvolením "Nápověda > Diskuzní skupiny Gramps".

en: <b>Contributing to Gramps</b><br/>Want to help with Gramps but can't write programs? Not a problem! A project as large as Gramps requires people with a wide variety of skills. Contributions can be anything from writing documentation to testing development versions and helping with the web site. Start by subscribing to the Gramps developers mailing list, gramps-devel, and introducing yourself. Subscription information can be found at "Help > Gramps Mailing Lists".
cs: <b>Přispíváme do Gramps</b><br/>Chcete pomoci s Gramps, ale neumíte programovat? Žádný problém! Projekt tak velký jako Gramps potřebuje lidi s širokou paletou schopností. Přispěvatelé mohou psát dokumentaci, testovat vývojové verze nebo pomáhat s webovou stránkou. Začněte přihlášením se do vývojářské konference Gramps, gramps-devel a představte se. Pokyny k přihlášení najdete v "Nápověda > Diskuzní skupiny Gramps".

en: <b>So What's in a Name?</b><br/>The name Gramps was suggested to the original developer, Don Allingham, by his father. It stands for <i>Genealogical Research and Analysis Management Program System</i>. It is a full-featured genealogy program letting you store, edit, and research genealogical data. The Gramps database back end is so robust that some users are managing genealogies containing hundreds of thousands of people.
cs: <b>Co znamená to jméno?</b><br/>Jméno Gramps bylo navrženo otcem původního vývojáře jímž byl Don Allingham. V překladu znamená <i>programový systém pro správu genealogického výzkumu a analýzy</i>. Gramps je plně vybaveným genealogickým programem, který vám umožní ukládat, upravovat a prozkoumávat genealogická data. Používá databázi, která je tak robustní, že někteří uživatelé spravují genealogická data obsahující stovky tisíc osob.

en: <b>Bookmarking Individuals</b><br/>The Bookmarks menu is a convenient place to store the names of frequently used individuals. Selecting a bookmark will make that person the Active Person. To bookmark someone make them the Active Person then go to "Bookmarks > Add Bookmark" or press Ctrl+D. You can also bookmark most of the other objects.
cs: <b>Záložky</b><br/>Nabídka záložek je místo vhodné k ukládání jmen často používaných osob. Kliknutím na záložku osoby učiní jednotlivce aktivní osobou. Chcete-li vytvořit záložku pro osobu, nastavte ji jako aktivní osobu, přejděte na "Záložky > Přidat záložku" nebo stiskněte kombinaci Ctrl+D. Záložky můžete vytvořit také pro většinu ostatních objektů.

en: <b>Incorrect Dates</b><br/>Everyone occasionally enters dates with an invalid format. Incorrect date formats will show up in Gramps with a either a reddish background or a red dot on the right edge of the field. You can fix the date using the Date Selection dialog which can be opened by clicking on the date button. The format of the date is set under "Edit > Preferences > Data".
cs: <b>Nesprávné datum</b><br/> Každý občas zadá datum v neplatném formátu. Data v neplatném formátu jsou zvýrazněna v Gramps červeným pozadím, nebo červenou tečkou v pravé části pole. Datum můžete opravit prostřednictvím dialogu výběru data. Ten se objeví po stisknutí tlačítka datum. Formát data lze nastavit v "Úpravy > Předvolby > Datum".

en: <b>Listing Events</b><br/>Events are added using the editor opened with "Person > Edit Person > Events". There is a long list of preset event types. You can add your own event types by typing in the text field, they will be added to the available events, but not translated.
cs: <b>Výčet událostí</b><br/>Události jsou přidávány prostřednictvím editoru. Ten otevřete v "Osoba > Upravit osobu > Události". Zde najdete dlouhý seznam předdefinovaných typů událostí. Zapsáním do textového pole můžete přidat vlastní typy. Budou přidány do dostupných událostí, ale nebudou překládány.

en: <b>Managing Names</b><br/>It is easy to manage people with several names in Gramps. In the Person Editor select the Names tab. You can add names of different types and set the preferred name by dragging it to the Preferred Name section.
cs: <b>Správa jmen</b><br/>V Gramps je velmi jednoduché spravovat osoby s více jmény. V Editoru osoby zvolte záložku Jména. Přidat jména různých typů a nastavit preferované jméno je možné provést přetažením do sekce Preferované jméno.

en: <b>Pedigree View</b><br/>The Pedigree View displays a traditional pedigree chart. Hold the mouse over an individual to see more information about them or right click on an individual to access other family members and settings. Play with the settings to see the different options.
cs: <b>Pohled rodokmen</b><br/>Pohled rodokmen zobrazuje tradiční podobu rodokmenu. Podržte kurzor myši nad osobou a dozvíte se o ní více informací nebo na osobu klikněte pravým tlačítkem pro přístup k členům její rodiny a nastavením. Zkoušením různých nastavení získáte další možnosti.

en: <b>Managing Sources</b><br/>The Sources View shows a list of all sources in a single window. From here you can edit your sources, merge duplicates and see which individuals reference each source. You can use filters to group your sources.
cs: <b>Spravujeme prameny</b><br/>Pohled na prameny zobrazuje seznam všech pramenů v jednom okně. Zde můžete upravovat své prameny, slučovat duplicitní a zjišťovat, kteří jednotlivci se odkazují na daný pramen. Prostřednictvím filtrů je možné prameny seskupovat.

en: <b>Managing Places</b><br/>The Places View shows a list of all places in the database. The list can be sorted by a number of different criteria, such as City, County or State.
cs: <b>Spravujeme místa</b><br/>Pohled na místa zobrazuje seznam všech míst v databázi. Seznam může být seřazen podle různých kritérií, např. Město, Kraj nebo Stát.

en: <b>Media View</b><br/>The Media View shows a list of all media entered in the database. These can be graphic images, videos, sound clips, spreadsheets, documents, and more.
cs: <b>Pohled na média</b><br/>Pohled na média zobrazuje seznam médií zadaných do databáze. Médii mohou být grafické obrázky, videa, zvukové klipy, tabulky, dokumenty a další.

en: <b>Filters</b><br/>Filters allow you to limit the people seen in the People View. In addition to the many preset filters, Custom Filters can be created limited only by your imagination. Custom filters are created from "Edit > Person Filter Editor".
cs: <b>Filtry</b><br/>Filtry vám umožňují omezit seznam lidí, kteří jsou zobrazeni v Pohledu osob. Kromě mnoha předvolených filtrů si můžete vytvořit i filtry vlastní. Při jejich tvorbě jste limitováni jen vaší fantazií. Vlastní filtry mohou být vytvořeny v "Úpravy > Editor filtrů osob".

en: <b>The GEDCOM File Format</b><br/>Gramps allows you to import from, and export to, the GEDCOM format. There is extensive support for the industry standard GEDCOM version 5.5, so you can exchange Gramps information to and from users of most other genealogy programs. Filters exist that make importing and exporting GEDCOM files trivial.
cs: <b>Formát souboru GEDCOM</b><br/>Gramps umožňuje import a export do formátu GEDCOM. Průmyslový standard GEDCOM verze 5.5 je hodně podporován, můžete si tedy snadno vyměňovat údaje s uživateli jiných genealogických programů. Pro usnadnění importu a exportu GEDCOM souborů jsou připraveny filtry.

en: <b>The Gramps XML Package</b><br/>You can export your Family Tree as a Gramps XML Package. This is a compressed file containing your family tree data and all the media files connected to the database (images for example). This file is completely portable so is useful for backups or sharing with other Gramps users. This format has the key advantage over GEDCOM that no information is ever lost when exporting and importing.
cs: <b>Gramps XML balík</b><br/>Svá data můžete zkonvertovat do balíčku Gramps. To je komprimovaný soubor obsahující strom vaší rodiny včetně všech ostatních souborů používaných databází (např. obrázky). Tento soubor je plně přenositelný, proto je užitečný pro zálohování nebo pro sdílení s ostatními uživateli Gramps. Klíčovou výhodou tohoto formátu oproti GEDCOM je, že při exportu a importu nedochází ke ztrátě žádných informací.

en: <b>Web Family Tree Format</b><br/>Gramps can export data to the Web Family Tree (WFT) format. This format allows a family tree to be displayed online using a single file, instead of many html files.
cs: <b>Webový formát rodokmenu</b><br/>Gramps umí exportovat data do formátu Web Family Tree (WTF). Tento formát dovoluje, aby byl strom rodiny zobrazen online s použitím jediného souboru místo mnoha html souborů.

en: <b>Making a Genealogy Website</b><br/>You can easily export your family tree to a web page. Select the entire database, family lines or selected individuals to a collection of web pages ready for upload to the World Wide Web.
cs: <b>Vytváření genealogického webu</b><br/>Rodinný strom můžete jednoduše uložit jako webové stránky. Celou databázi, vybrané rodiny nebo jedince lze exportovat do kolekce stránek připravených k publikaci na webu.

en: <b>Reporting Bugs in Gramps</b><br/>The best way to report a bug in Gramps is to use the Gramps bug tracking system at https://gramps-project.org/bugs/.
cs: <b>Hlášení chyb v Gramps</b><br/>Nejlepší způsob, jak nahlásit chybu v Gramps, je použít systém sledování chyb na stránce https://gramps-project.org/bugs/.

en: <b>The Gramps Homepage</b><br/>The Gramps homepage is at https://gramps-project.org/.
cs: <b>Domovská stránka Gramps</b><br/>Domovskou stránku Gramps najdete na https://gramps-project.org/.

en: <b>Privacy in Gramps</b><br/>Gramps helps you to keep personal information secure by allowing you to mark information as private. Data marked as private can be excluded from reports and data exports. Look for the padlock which toggles records between private and public.
cs: <b>Soukromí v Gramps</b><br/>Chcete-li udržet některé osobní informace tajné, označte je jako důvěrné. Údaje označené jako důvěrné lze vyřadit ze sestav a datových exportů. Hledejte visací zámek, kterým změníte statut záznamu z veřejného na soukromý a naopak.

en: <b>Keeping Good Records</b><br/>Be accurate when recording genealogical information. Don't make assumptions while recording primary information; write it exactly as you see it. Use bracketed comments to indicate your additions, deletions or comments. Use of the Latin 'sic' is recommended to confirm the accurate transcription of what appears to be an error in a source.
cs: <b>Uchováváme dobré záznamy</b><br/>Při záznamu genealogických údajů buďte přesní. Nic při zaznamenávání primárních informací nepředpokládejte, zapište vše přesně tak, jak to vidíte. K označení vašich dodatků a komentářů použijte hranaté závorky. Pokud se zdá, že je v prameni chyba, doporučuje se použít latinského 'sic' (takto) k potvrzení přesnosti přepisu.

en: <b>Extra Reports and Tools</b><br/>Extra reports and tools can be added to Gramps with the "Addon" system. See them under "Help > Extra Reports/Tools". This is the best way for advanced users to experiment and create new functionality.
cs: <b>Další sestavy a nástroje</b><br/>Další sestavy a nástroje mohou být do Gramps přidány prostřednictvím systému "Rozšíření". Naleznete jej pod "Nápověda > Další sestavy/Nástroje". Toto je nejlepší způsob jak umožnit pokročilým uživatelům experimentovat a přidávat nové funkčnosti.

en: <b>Book Reports</b><br/>The Book report under "Reports > Books..." allows you to collect a variety of reports into a single document. This single report is easier to distribute than multiple reports, especially when printed.
cs: <b>Knižní sestavy</b><br/>Knižní sestavy pod "Sestavy > Knihy..." vám umožní sloučit rozmanité sestavy do jednoho dokumentu. Jedna sestava se šíří snadněji než několik dílčích, zvláště pokud je vytištěna.

en: <b>Gramps Announcements</b><br/>Interested in getting notified when a new version of Gramps is released? Join the Gramps-announce mailing list at "Help > Gramps Mailing Lists".
cs: <b>Oznámení Gramps</b><br/>Rádi byste byli informováni při vydání nové verze Gramps? Přihlaste se do oznamovací elektronické konference na "Nápověda > Diskuzní skupiny Gramps".

en: <b>Record Your Sources</b><br/>Information collected about your family is only as good as the source it came from. Take the time and trouble to record all the details of where the information came from. Whenever possible get a copy of original documents.
cs: <b>Popisujte své prameny</b><br/>Informace sebrané o vaší rodině jsou pouze tak dobré, jak je dobrý pramen, z kterého pochází. Nelitujte času ani úsilí, které vynaložíte na zaznamenání podrobností o tom, odkud informace pochází. Kdykoli je to možné, získejte kopii původních dokumentů.

en: <b>Directing Your Research</b><br/>Go from what you know to what you do not. Always record everything that is known before making conjectures. Often the facts at hand suggest plenty of direction for more research. Don't waste time looking through thousands of records hoping for a trail when you have other unexplored leads.
cs: <b>Směrování vašeho výzkumu</b><br/>Postupujte od toho, co znáte, k tomu, co neznáte. Než uděláte nějaký závěr, vždy si zaznamenejte všechno, co jste zjistiti. Fakta, která máte po ruce, často sama navrhnou mnoho možných směrů pro další výzkum. Neztrácejte čas prohledáváním tisíců záznamů doufaje, že na něco narazíte, pokud máte jiné neprobádané stopy.

en: <b>The 'How and Why' of Your Genealogy</b><br/> Genealogy isn't only about dates and names. It is about people. Be descriptive. Include why things happened, and how descendants might have been shaped by the events they went through. Narratives go a long way in making your family history come alive.
cs: <b>'Jak a proč' vašeho výzkumu</b><br/> Genealogii netvoří pouze data a jména. Týká se lidí. Popisujte. Zapisujte proč se věci udály a jak mohli být předkové utvářeni událostmi, kterými prošli. Příběh ujde dlouhou cestu, než vaše rodinná historie ožije.

en: <b>Don't speak English?</b><br/>Volunteers have translated Gramps into more than 40 languages. If Gramps supports your language and it is not being displayed, set the default language in your operating system and restart Gramps.
cs: <b>Nemluvíte anglicky?</b><br/>Gramps byl přeložen dobrovolníky do více než 40 jazyků. Pokud Gramps podporuje váš jazyk ale není v něm zobrazen, nastavte výchozí jazyk na vašem operačním systému a Gramps restartuje.

en: <b>Gramps Translators</b><br/>Gramps has been designed so that new translations can easily be added with little development effort. If you are interested in participating please email gramps-devel@lists.sf.net.
cs: <b>Překladatelé Gramps</b><br/>Gramps byl navržen tak, aby bylo přidání nových překladů velmi snadné. Chcete-li se zapojit, pošlete prosím email na gramps-devel@list.sf.net.

en: <b>Hello, привет or 喂</b><br/>Whatever script you use Gramps offers full Unicode support. Characters for all languages are properly displayed.
cs: <b>Ahoj, привет nebo 喂</b><br/>Jakýkoli skript který v Gramps použijete, poskytuje plnou podporu pro Unicode. Znaky všech jazyků jsou zobrazovány správně.

en: <b>The Home Person</b><br/>Anyone can be chosen as the Home Person in Gramps. Use "Edit > Set Home Person" in the Person View. The home person is the person who is selected when the database is opened or when the home button is pressed.
cs: <b>Výchozí osoba</b><br/>Jako 'výchozí osoba' může být v Gramps vybrán kdokoli. Použijte "Úpravy > Nastavit výchozí osobu" v Náhledu osob. Výchozí osoba je osoba vybraná při otevření databáze, nebo když je stisknuto tlačítko Domů.

en: <b>The Gramps Code</b><br/>Gramps is written in a computer language called Python using the GTK and GNOME libraries for the graphical interface. Gramps is supported on any computer system where these programs have been ported. Gramps is known to be run on Linux, BSD, Solaris, Windows and Mac OS X.
cs: <b>Kód Gramps</b><br/>Gramps je vytvořen v programovacím jazyce Python s použitím knihoven GTK a GNOME pro grafické rozhraní. Gramps je podporován na libovolném počítačovém systému, kam byly tyto programy přeneseny.Gramps je možné provozovat na systémech Linux, BSD, Solaris, Windows a Mac OS X.

en: <b>Open Source Software</b><br/>The Free/Libre and Open Source Software (FLOSS) development model means Gramps can be extended by any programmer since all of the source code is freely available under its license. So it's not just about free beer, it's also about freedom to study and change the tool. For more about Open Source software lookup the Free Software Foundation and the Open Source Initiative.
cs: <b>Open Source Software</b><br/>Vývojový model Free/Libre a Open Source Software (FLOSS) znamená, že Gramps může být vylepšen jakýmkoli programátorem, protože veškerý zdrojový kód je při respektování licence volně dostupný. Není to tedy jen o pivu zdarma, ale také o možnosti svobodného studia na provádění změn nástroje. Více o Open Source software se dozvíte od Free Software Foundation a Open Source Initiative.

en: <b>The Gramps Software License</b><br/>You are free to use and share Gramps with others. Gramps is freely distributable under the GNU General Public License, see https://www.gnu.org/licenses/licenses.html#GPL to read about the rights and restrictions of this license.
cs: <b>The Gramps Software Licence</b><br/>Gramps můžete volně používat a sdílet s ostatními. Gramps je volně šiřitelný pod licencí GNU General Public License, podrobnosti o právech a omezeních této licence naleznete na https://www.gnu.org/licenses/licenses.html#GPL.

en: <b>Gramps for Gnome or KDE?</b><br/>For Linux users Gramps works with whichever desktop environment you prefer. As long as the required GTK libraries are installed it will run fine.
cs: <b>Gramps pro Gnome nebo KDE?</b><br/>V Linuxu můžete s Gramps pracovat v prostředí jaké vám vyhovuje. Pokud jsou ve vašem prostředí instalovány požadované GTK knihovny, bude Gramps fungovat dobře.

en: Error: Family Tree '%s' already exists.
    The '-C' option cannot be used.
cs: Chyba: Rodokmen '%s' již existuje.
    Volba '-C' nemůže být použita.

en: Error: Input Family Tree "%s" does not exist.
    If GEDCOM, Gramps-xml or grdb, use the -i option to import into a Family Tree instead.
cs: Chyba: Vstupní rodokmen "%s" neexistuje.
    Pro import souborů GEDCOM, Gramps-xml nebo grdb do rodokmenu raději použijte parametr -i.

en: Error: Import file %s not found.
cs: Chyba: importní soubor %s nebyl nalezen.

en: Error: Unrecognized type: "%(format)s" for import file: %(filename)s
cs: Chyba: Nerozpoznaný typ: "%(format)s" pro soubor importu: %(filename)s

en: WARNING: Output file already exists!
    WARNING: It will be overwritten:
       %s
cs: POZOR: Cílový soubor existuje!
    POZOR: Bude přepsán obsah souboru:
       %s

en: OK to overwrite?
cs: OK pro přepsání?

en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en: Will overwrite the existing file: %s
cs: Přepíše se existující soubor: %s

en: ERROR: Unrecognized format for export file %s
cs: CHYBA: Formát souboru %s pro export nebyl rozpoznán

en: Error: cannot open '%s'
cs: Chyba: nelze otevřít '%s;'

en: List of known Family Trees in your database path
cs: Seznam známých rodokmenů v databázi

en: %(full_DB_path)s with name "%(f_t_name)s"
cs: %(full_DB_path)s s názvem "%(f_t_name)s"

en: Gramps Family Trees:
cs: Rodokmeny Gramps:

en: Family Tree
cs: Rodokmen

note: Translators: used in French+Russian, ignore otherwise
en: "%s"
cs: „%s“

en: Performing action: %s.
cs: Prováděná akce: %s.

en: Using options string: %s
cs: Použitý řetězec voleb: %s

en: Exporting: file %(filename)s, format %(format)s.
cs: Exportuje se: soubor %(filename)s, formát %(format)s.

en: Cleaning up.
cs: Probíhá čištění.

en: Created empty Family Tree successfully
cs: Prázdný rodokmen byl úspěšně vytvořen

en: Error opening the file.
cs: Chyba při otevírání souboru.

en: Exiting...
cs: Ukončuje se...

en: Importing: file %(filename)s, format %(format)s.
cs: Importuje se: soubor %(filename)s, formát %(format)s.

en: Opened successfully!
cs: Úspěšně otevřeno!

en: Database is locked, cannot open it!
cs: Databázi nelze otevřít, protože je uzamčená!

en: Database needs recovery, cannot open it!
cs: Databázi nelze otevřít, je nutná obnova!

en: Database backend unavailable, cannot open it!
cs: Databázový backend není k dispozici, nelze jej otevřít!

en: Ignoring invalid options string.
cs: Ignoruji neplatný řetězec voleb.

en: Unknown report name.
cs: Neznámý název sestavy.

en: Report name not given. Please use one of %(donottranslate)s=reportname
cs: Nebyl zadán název sestavy. Použijte prosím jeden z %(donottranslate)s=reportname

en: %s
     Available names are:
cs: %s
     Dostupné hodnoty jsou:

en: Unknown tool name.
cs: Neznámé jméno nástroje.

en: Tool name not given. Please use one of %(donottranslate)s=toolname.
cs: Nebyl zadán název nástroje. Použijte prosím jeden z %(donottranslate)s=toolname.

en: Unknown book name.
cs: Neznámý název knihy.

en: Book name not given. Please use one of %(donottranslate)s=bookname.
cs: Nebyl zadán název knihy. Použijte prosím jeden z %(donottranslate)s=bookname.

en: Unknown action: %s.
cs: Neznámá akce: %s.

en: 
    Usage: gramps [OPTION...]
      --load-modules=MODULE1,MODULE2,...     Dynamic modules to load
    
    Help options
      -?, --help                             Show this help message
      --usage                                Display brief usage message
    
    Application options
      -O, --open=FAMILY_TREE                 Open Family Tree
      -U, --username=USERNAME                Database username
      -P, --password=PASSWORD                Database password
      -C, --create=FAMILY_TREE               Create on open if new Family Tree
      -i, --import=FILENAME                  Import file
      -e, --export=FILENAME                  Export file
      -r, --remove=FAMILY_TREE_PATTERN       Remove matching Family Tree(s) (use regular expressions)
      -f, --format=FORMAT                    Specify Family Tree format
      -a, --action=ACTION                    Specify action
      -p, --options=OPTIONS_STRING           Specify options
      -d, --debug=LOGGER_NAME                Enable debug logs
      -l [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees
      -L [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees in Detail
      -t [FAMILY_TREE_PATTERN...]            List Family Trees, tab delimited
      -u, --force-unlock                     Force unlock of Family Tree
      -s, --show                             Show config settings
      -c, --config=[config.setting[:value]]  Set config setting(s) and start Gramps
      -y, --yes                              Don't ask to confirm dangerous actions (non-GUI mode only)
      -q, --quiet                            Suppress progress indication output (non-GUI mode only)
      -v, --version                          Show versions
      -S, --safe                             Start Gramps in 'Safe mode'
                                              (temporarily use default settings)
      -D, --default=[APXFE]                  Reset settings to default;
                     A - addons are cleared
                     P - Preferences to default
                     X - Books are cleared, reports and tool settings to default
                     F - filters are cleared
                     E - Everything is set to default or cleared
cs: 
    Použití: gramps [MOŽNOST...]
      --load-modules=MODUL1,MODUL2,...       Dynamické moduly k načtení
    
    Pomoc volby
      -?, --help                             Zobrazit tuto zprávu nápovědy
      --usage                                Zobrazit krátký popis použití
    
    Volby aplikace
      -O, --open=RODOKMEN                    Otevřít rodokmen
      -U, --username=UŽIVATEL                 Uživatel databáze
      -P, --password=HESLO                       Heslo uživatele databáze
      -C, --create=RODOKMEN                 Vytvořit při otevření pokud je nový
      -i, --import=SOUBOR                    Importovat soubor
      -e, --export=SOUBOR                    Exportovat soubor
      -r, --remove=ŠABLONA_RODOKMENU       Odebrat odpovídající rodokmen(y) (použijte regex)
      -f, --format=FORMÁT                    Specifikovat formát rodokmenu
      -a, --action=AKCE                      Specifikovat akce
      -p, --options=ŘETĚZEC_MOŽNOSTÍ         Specifikovat volby
      -d, --debug=NÁZEV_LOGGERU              Povolit ladicí log
      -l [ŠABLONA_RODOKMENU...]            Seznam rodokmenů
      -L [ŠABLONA_RODOKMENU...]            Seznam rodokmenů s podrobnostmi
      -t [ŠABLONA_RODOKMENU...]            Seznam rodokmenů oddělený tabelátory
      -u, --force-unlock                     Rozlomit zámek na rodokmenu
      -s, --show                             Zobrazit konfigurační parametry
      -c, --config=[config.setting[:value]]  Nastavit konfigurační parametr(y) a spustit Gramps
      -y, --yes                             Nevyžadovat potvrzení nebezpečných operací (pouze non GUI režim)
      -q, --quiet                            Potlačit výpis průběhové indikace (non GUI režim)
      -v, --version                          Zobrazit verze
     -S, --safe                             Spustit Gramps v 'Safe mode'
                                              (dočasně použít výchozí nastavení)
      -D, --default=[APXFE]                  Resetovat nastavení na výchozí hodnoty
                     A - vyčistit moduly
                     P - Předvolby na výchozí
                     X - Knihy jsou vyčištěny, nastavení zpráv a nástrojů na výchozí hodnoty
                     F - vyčistit filtry
                     E - Vše vyčistit nebo nastavit na výchozi hodnoty

en: 
    Example of usage of Gramps command line interface
    
    1. To import four databases (whose formats can be determined from their names)
    and then check the resulting database for errors, one may type:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps -i file4.wft -a tool -p name=check.
    
    2. To explicitly specify the formats in the above example, append filenames with appropriate -f options:
    gramps -i file1.ged -f gedcom -i file2.gpkg -f gramps-pkg -i ~/db3.gramps -f gramps -i file4.wft -f wft -a tool -p name=check.
    
    3. To record the database resulting from all imports, supply -e flag
    (use -f if the filename does not allow Gramps to guess the format):
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg
    
    4. To save any error messages of the above example into files outfile and errfile, run:
    gramps -i file1.ged -i file2.dpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg >outfile 2>errfile
    
    5. To import three databases and start interactive Gramps session with the result:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps
    
    6. To open a database and, based on that data, generate timeline report in PDF format
    putting the output into the my_timeline.pdf file:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=timeline,off=pdf,of=my_timeline.pdf
    
    7. To generate a summary of a database:
    gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=summary
    
    8. Listing report options
    Use the name=timeline,show=all to find out about all available options for the timeline report.
    To find out details of a particular option, use show=option_name , e.g. name=timeline,show=off string.
    To learn about available report names, use name=show string.
    
    9. To convert a Family Tree on the fly to a .gramps xml file:
    gramps -O 'Family Tree 1' -e output.gramps -f gramps
    
    10. To generate a web site into an other locale (in german):
    LANGUAGE=de_DE; LANG=de_DE.UTF-8 gramps -O 'Family Tree 1' -a report -p name=navwebpage,target=/../de
    
    11. Finally, to start normal interactive session type:
    gramps
    
    Note: These examples are for bash shell.
    Syntax may be different for other shells and for Windows.
cs: 
    Příklady použití Gramps z příkazové řádky
    
    1. Import čtyř databází (jejichž formáty jsou stanoveny podle názvů souborů)
    a následná kontrola bezchybnosti výsledné databáze může být provedena takto:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps -i file4.wft -a tool -p name=check.
    
    2. Explicitní specifikace formátu databází předchozího příkladu přidáním příslušného parametru -f za název souboru:
    gramps -i file1.ged -f gedcom -i file2.gpkg -f gramps-pkg -i ~/db3.gramps -f gramps -i file4.wft -f wft -a tool -p name=check.
    
    3. Zapsání výsledné databáze vytvořené ze všech importů zajistí parametr -e
    (použijte -f pokud nelze uhodnout formát z názvu souboru):
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -e ~/new-package -f gramps-pkg
    
    4. Uložení možných chybových hlášení předchozího příkladu do souborů outfile a errfile:
    gramps -i file1.ged -i file2.dpkg -e ~/novy-balicek -f gramps-pkg >outfile 2>errfile
    
    5. Import tří databází a spuštění interaktivní Gramps relace nad výsledkem:
    gramps -i file1.ged -i file2.gpkg -i ~/db3.gramps
    
    6. Otevření databáze a vytvoření PDF zprávy s časovou osou ve formátu PDF
    uložené do souboru moje_časová_osa.pdf:
    gramps -O 'Rodokmen 1' -a report -p name=timeline,off=pdf,of=moje_časová_osa.pdf
    
    7. Vytvoření souhrnu databáze:
    gramps -O 'Rodokmen 1' -a report -p name=summary
    
    8. Výpis seznamu možností zpráv
    Použijte name=timeline,show=all pro zjištění všech dostupných možností zprávy časové linie.
    Podrobnosti konkrétní možnosti zjistíte prostřednictvím řetězce show=option_name , např. name=timeline,show=off string .
    Pro zjištění názvů všech dostupných zpráv použijte řetězec name=show string.
    
    9. Konvertovat rodokmen do .gramps.xml souboru za běhu:
    gramps -O 'Rodokmen 1' -e output.gramps -f gramps
    
    10. Vytvoření webových stránek v jiném jazykovém prostředí (např. v němčině):
    LANGUAGE=de_DE; LANG=de_DE.UTF-8 gramps -O 'Rodokmen 1' -a report -p name=navwebpage,target=/../de
    
    11. A konečně spuštění normální interaktivní relace aplikace:
    gramps
    
    Poznámka: tyto příklady jsou určeny pro bash.
    Syntaxe v jiném interpretu příkazové řádky a ve Windows se může lišit.

en: Trying to open: %s ...
cs: Pokus o otevření: %s ...

en: WARNING: %(strerr)s (errno=%(errno)s):
    WARNING: %(name)s
cs: POZOR: %(strerr)s (errno=%(errno)s):
    POZOR: %(name)s

en: Unknown action: %s. Ignoring.
cs: Neznámá akce: %s. Ignoruje se.

en: setup debugging
cs: nastavit ladění

en: Gramps config settings from %s:
cs: Konfigurační volba Gramps z %s:

en: Current Gramps config setting: %(name)s:%(value)s
cs: Stávající konfigurační volba Gramps: %(name)s:%(value)s

en: DEFAULT
cs: VÝCHOZÍ

en:     New Gramps config setting: %(name)s:%(value)s
cs:     Nová konfigurační volba Gramps: %(name)s:%(value)s

en: Gramps: no such config setting: '%s'
cs: Gramps: konfigurační volba neexistuje: '%s'

en: Error parsing the arguments
cs: Chyba při zpracovávání argumentů

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: ERROR: %(title)s 
           %(message)s
cs: Chyba: %(title)s 
           %(message)s

en: Path
cs: Cesta

en: Database
cs: Databáze

en: Last accessed
cs: Poslední přístup

en: Locked?
cs: Uzamčeno?

en: Family Tree "%s":
cs: Rodokmen "%s":

note: Translators: needed for French, ignore otherwise Translators: for French, else ignore
en: %(str1)s: %(str2)s
cs: %(str1)s, %(str2)s

en: Starting Import, %s
cs: Importuji %s

en: Import finished...
cs: Import byl dokončen...

en: Importing data...
cs: Importuji data...

en: Remove family tree warning
cs: Upozornění na odstranění rodokmenu

en: Are you sure you want to remove the family tree named
    "%s"?
cs: Jste si jistí že chcete odstranit rodokmen
    "%s"?

en: Could not delete Family Tree
cs: Nelze vymazat rodokmen

en: Could not rename Family Tree
cs: Nelze přejmenovat rodokmen

en: 
    ERROR: Wrong database path in Edit Menu->Preferences.
    Open preferences and set correct database path.
    
    Details: Could not make database directory:
        %s
cs: 
    CHYBA: Nesprávná cesta k databázi v menu Upravit->Předvolby.
    Otevřete předvolby a nastavte správnou cestu k databázi.
    
    Podrobnosti: Nelze vytvořit adresář databáze:
        %s

en: Never
cs: Nikdy

en: Locked by %s
cs: Zamkl %s

en: Unknown
cs: Neznámý

en: WARNING: %s
cs: VAROVÁNÍ: %s

en: ERROR: %s
cs: CHYBA: %s

en: Low level database corruption detected
cs: Bylo zjištěno poškození databáze

en: Gramps has detected a problem in the underlying database. This can sometimes be repaired from the Family Tree Manager. Select the database and click on the Repair button
cs: Gramps detekoval problém v podkladové databázi. Tento stav je možné napravit z menu Správce rodokmenu. Vyberte databázi a klikněte na tlačítko Opravit

en: Read only database
cs: Databáze je jen pro čtení

en: You do not have write access to the selected file.
cs: Do vybraného souboru nemáte právo zápisu.

en: Cannot open database
cs: Databázi nelze otevřít

en: Could not open file: %s
cs: Nelze otevřít soubor %s

en: Could not load a recent Family Tree.
cs: Nelze nahrát poslední rodokmen.

en: Family Tree does not exist, as it has been deleted.
cs: Rodokmen neexistuje, byl vymazán.

en: The database is locked.
cs: Databáze je zamknuta.

en: Use the --force-unlock option if you are sure that the database is not in use.
cs: Použijte --force-unlock volbu pokud jste si jistí, že databáze není právě používána.

en: Error encountered: %s
cs: Došlo k chybě: %s

en:   Details: %s
cs:   Detaily: %s

en: Error encountered in argument parsing: %s
cs: Při zpracovávání argumentu došlo k chybě: %s

en: ERROR: Please specify a person
cs: CHYBA: Zadejte prosím osobu

en: ERROR: Please specify a family
cs: CHYBA: Zadejte prosím rodinu

en: =filename
cs: =název souboru

en: Output file name. MANDATORY
cs: Jméno výstupního souboru. POVINNÉ

en: =format
cs: =formát

en: Output file format.
cs: Formát souboru výstupu.

en: =name
cs: =jméno

en: Style name.
cs: Název stylu.

en: Paper size name.
cs: Název velikosti papíru.

en: =number
cs: =číslo

en: Paper orientation number.
cs: Číslo orientace papíru.

en: Left paper margin
cs: Levý okraj papíru

en: Size in cm
cs: Velikost v cm

en: Right paper margin
cs: Pravý okraj papíru

en: Top paper margin
cs: Horní okraj papíru

en: Bottom paper margin
cs: Spodní okraj papíru

en: =css filename
cs: =název souboru CSS

en: CSS filename to use, html format only
cs: Použitý CSS soubor, pouze html formát

en: Unknown option: %s
cs: Neznámá volba: %s

en:    Valid options are:
cs:    Platné volby jsou:

en:    Use '%(donottranslate)s' to see description and acceptable values
cs:    Popis platných hodnot získáte použitím '%(donottranslate)s'

en: Ignoring '%(notranslate1)s=%(notranslate2)s' and using '%(notranslate1)s=%(notranslate3)s'.
cs: Ignoruje se '%(notranslate1)s=%(notranslate2)s' a používá '%(notranslate1)s=%(notranslate3)s'.

en: Use '%(notranslate)s' to see valid values.
cs: Popis platných hodnot získáte použitím '%(notranslate)s'.

en: Ignoring unknown option: %s
cs: Ignorovaná neplatná volba: %s

en:    Available options:
cs:    Dostupné volby:

en: (no help available)
cs: (nápověda není k dispozici)

en:    Available values are:
cs:    Dostupné hodnoty jsou:

en: option '%(optionname)s' not valid. Use '%(donottranslate)s' to see all valid options.
cs: volba '%(optionname)s' není platná. Všechny platné volby zjistíte použitím '%(donottranslate)s'.

en: Failed to write report.
cs: Nepodařilo se vytvořit sestavu.

en: Failed to make '%s' report.
cs: Nepodařilo se vytvořit sestavu '%s'.

en: Error detected in database
cs: V databázi byla detekována chyba

en: Gramps has detected an error in the database. This can usually be resolved by running the "Check and Repair Database" tool.
    
    If this problem continues to exist after running this tool, please file a bug report at %(gramps_bugtracker_url)s
cs: Gramps detekoval chybu v databázi. Obvykle lze tuto situaci vyřešit použitím nástroje "Kontrola a oprava databáze".
    
    Pokud problém přetrvává i přes použití tohoto nástroje, vyplňte prosím hlášení o chybě na %(gramps_bugtracker_url)s

en: Imported %Y/%m/%d %H:%M:%S
cs: Importováno %Y/%m/%d %H:%M:%S

en: Missing Given Name
cs: Chybí křestní jméno

en: Missing Record
cs: Chybí záznam

en: Missing Surname
cs: Chybí příjmení

en: [Living]
cs: [Žijící]

en: Private Record
cs: Důvěrný záznam

[ctx: localized lexeme inflections]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: January
cs: P=leden|D=ledna|T=lednu|O=lednem

[ctx: surname]
en: none
cs: žádné

[ctx: given-name]
en: none
cs: žádné

en: Date parser for '%s' not available, using default
cs: Analyzátor data pro '%s' není k dispozici, použije se výchozí

en: Date displayer for '%s' not available, using default
cs: Zobrazovač data pro '%s' není k dispozici, použije se výchozí

note: Translators: Numeric year, month, day
en: YYYY-MM-DD (ISO)
cs: RRRR-MM-DD (ISO)

[ctx: date format]
note: Translators: You may translate this as "Numerical", "System preferred", or similar.
en: Numerical
cs: Numerický

note: Translators: Full month name, day, year
en: Month Day, Year
cs: Měsíc Den, Rok

note: Translators: Abbreviated month name, day, year
en: Mon Day, Year
cs: Měs Den, Rok

note: Translators: Day, full month name, year
en: Day Month Year
cs: Den Měsíc Rok

note: Translators: Day, abbreviated month name, year
en: Day Mon Year
cs: Den Měs Rok

[ctx: between]
note: Translators: If "between <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
cs: {long_month.forms[X]} {year}

[ctx: and]
note: Translators: If "and <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
cs: {long_month.forms[O]} {year}

[ctx: before]
note: Translators: If "before <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
cs: {long_month.forms[O]} {year}

[ctx: after]
note: Translators: If "after <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
cs: {long_month.forms[T]} {year}

[ctx: about]
note: Translators: If "about <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
cs: {long_month.forms[D]} {year}

[ctx: estimated]
note: Translators: If "estimated <Month>" needs a special inflection in your language, translate to "{long_month.forms[X]} {year}" (where X is one of the month-name inflections you defined) else leave it untranslated
en: {long_month} {year}
cs: {long_month.forms[D]} {year}

en: {date_quality}from {date_start} to {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}
cs: {date_quality}od {date_start} do {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}

en: {date_quality}between {date_start} and {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}
cs: {date_quality}mezi {date_start} a {date_stop}{nonstd_calendar_and_ny}

note: Translators: this month is ALREADY inflected: ignore it
en: {day:d} {long_month} {year}
cs: {day:d}. {long_month} {year}

note: Translators: this month is ALREADY inflected: ignore it
en: {day:d} {short_month} {year}
cs: {day:d}. {short_month} {year}

en: today
cs: dnes

[ctx: localized lexeme inflections]
en: February
cs: P=únor|D=února|T=únoru|O=únorem

[ctx: localized lexeme inflections]
en: March
cs: P=březen|D=března|T=březnu|O=březnem

[ctx: localized lexeme inflections]
en: April
cs: P=duben|D=dubna|T=dubnu|O=dubnem

[ctx: localized lexeme inflections]
en: May
cs: P=květen|D=května|T=květnu|O=květnem

[ctx: localized lexeme inflections]
en: June
cs: P=červen|D=června|T=červnu|O=červnem

[ctx: localized lexeme inflections]
en: July
cs: P=červenec|D=července|T=červenci|O=červencem

[ctx: localized lexeme inflections]
en: August
cs: P=srpen|D=srpna|T=srpnu|O=srpnem

[ctx: localized lexeme inflections]
en: September
cs: P=září|D=září|T=září|O=září

[ctx: localized lexeme inflections]
en: October
cs: P=říjen|D=října|T=říjnu|O=říjnem

[ctx: localized lexeme inflections]
en: November
cs: P=listopad|D=listopadu|T=listopadu|O=listopadem

[ctx: localized lexeme inflections]
en: December
cs: P=prosinec|D=prosince|T=prosinci|O=prosincem

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Jan
cs: led

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Feb
cs: úno

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Mar
cs: bře

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Apr
cs: dub

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: May
cs: kvě

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Jun
cs: čer

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Jul
cs: čvc

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Aug
cs: srp

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Sep
cs: zář

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Oct
cs: říj

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Nov
cs: lis

[ctx: localized lexeme inflections - short month form]
en: Dec
cs: pro

[ctx: calendar]
en: Gregorian
cs: Gregoriánský

[ctx: calendar]
en: Julian
cs: Juliánský

[ctx: calendar]
en: Hebrew
cs: Hebrejský

[ctx: calendar]
en: French Republican
cs: Francouzský republikánský

[ctx: calendar]
en: Persian
cs: Perský

[ctx: calendar]
en: Islamic
cs: Islámský

[ctx: calendar]
en: Swedish
cs: Švédský

[ctx: Hebrew month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Tishri
cs: tišri

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Heshvan
cs: chešvan

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Kislev
cs: kislev

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Tevet
cs: tevet

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Shevat
cs: ševat

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: AdarI
cs: adar

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: AdarII
cs: adar

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Nisan
cs: nisan

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Iyyar
cs: ijar

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Sivan
cs: sivan

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Tammuz
cs: tamuz

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Av
cs: av

[ctx: Hebrew month lexeme]
en: Elul
cs: elul

[ctx: French month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Vendémiaire
cs: vendémiaire

[ctx: French month lexeme]
en: Brumaire
cs: brumaire

[ctx: French month lexeme]
en: Frimaire
cs: frimaire

[ctx: French month lexeme]
en: Nivôse
cs: nivôse

[ctx: French month lexeme]
en: Pluviôse
cs: pluviôse

[ctx: French month lexeme]
en: Ventôse
cs: ventôse

[ctx: French month lexeme]
en: Germinal
cs: germinal

[ctx: French month lexeme]
en: Floréal
cs: floréal

[ctx: French month lexeme]
en: Prairial
cs: prairial

[ctx: French month lexeme]
en: Messidor
cs: messidor

[ctx: French month lexeme]
en: Thermidor
cs: thermidor

[ctx: French month lexeme]
en: Fructidor
cs: fructidor

[ctx: French month lexeme]
en: Extra
cs: extra

[ctx: Islamic month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Muharram
cs: muharrem

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Safar
cs: safar

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rabi`al-Awwal
cs: rebí’u l-Awwal

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rabi`ath-Thani
cs: rebí'u s-sání

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Jumada l-Ula
cs: džumádá al-úlá

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Jumada t-Tania
cs: džumádá al-áchira

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Rajab
cs: redžeb

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Sha`ban
cs: ša'bán

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Ramadan
cs: ramadán

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Shawwal
cs: šawwal

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Dhu l-Qa`da
cs: zú l-Ka'da

[ctx: Islamic month lexeme]
en: Dhu l-Hijja
cs: zú l-Hidždž

[ctx: Persian month lexeme]
note: Translators: see http://gramps-project.org/wiki/index.php?title=Translating_Gramps#Translating_dates to learn how to select proper inflection to be used in your localized DateDisplayer code!
en: Farvardin
cs: farvardin

[ctx: Persian month lexeme]
en: Ordibehesht
cs: ordibehešt

[ctx: Persian month lexeme]
en: Khordad
cs: chordád

[ctx: Persian month lexeme]
en: Tir
cs: tír

[ctx: Persian month lexeme]
en: Mordad
cs: mordád

[ctx: Persian month lexeme]
en: Shahrivar
cs: šahrí var

[ctx: Persian month lexeme]
en: Mehr
cs: mehr

[ctx: Persian month lexeme]
en: Aban
cs: ábán

[ctx: Persian month lexeme]
en: Azar
cs: ázar

[ctx: Persian month lexeme]
en: Dey
cs: dei

[ctx: Persian month lexeme]
en: Bahman
cs: bahman

[ctx: Persian month lexeme]
en: Esfand
cs: esfand

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: before
cs: před

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: after
cs: po

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: about
cs: kolem

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: from
cs: od

[ctx: date modifier]
note: Translators: if the modifier is after the date put the space ahead of the word instead of after it
en: to
cs: do

[ctx: date quality]
en: estimated
cs: odhadem

[ctx: date quality]
en: calculated
cs: vypočteno

en: Sunday
cs: neděle

en: Monday
cs: pondělí

en: Tuesday
cs: úterý

en: Wednesday
cs: středa

en: Thursday
cs: čtvrtek

en: Friday
cs: pátek

en: Saturday
cs: sobota

en: Sun
cs: Ne

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Add child to family
cs: Přidat dítě do rodiny

en: Remove child from family
cs: Odstranit dítě z rodiny

en: Remove Family
cs: Odstranit rodinu

en: Remove father from family
cs: Odstranit otce z rodiny

en: Remove mother from family
cs: Odstranit matku z rodiny

en: The schema version is not supported by this version of Gramps.
    
    This Family Tree is schema version %(tree_vers)s, and this version of Gramps supports versions %(min_vers)s to %(max_vers)s
    
    Please upgrade to the corresponding version or use XML for porting data between different schema versions.
cs: Verze schématu není touto verzí Gramps podporována.
    
    Váš rodokmen je ve schématu %(tree_vers)s, ale tato verze Gramps podporuje verze pouze v rozmezí %(min_vers)s až %(max_vers)s
    
    Povyšte prosím program na odpovídající verzi nebo pro přenos dat mezi různými verzemi schématu použijte XML.

en: The Python version is not supported by this version of Gramps.
    
    This Family Tree is Python version %(tree_vers)s, and this version of Gramps supports versions %(min_vers)s to %(max_vers)s
    
    Please upgrade to the corresponding version or use XML for porting data between different Python versions.
cs: Verze Pythonu není touto verzí Gramps podporována.
    
    Váš rodokmen je ve Python verzi %(tree_vers)s, ale tato verze Gramps podporuje verze pouze v rozmezí %(min_vers)s až %(max_vers)s
    
    Povyšte prosím program na odpovídající verzi nebo pro přenos dat mezi různými verzemi Pythonu použijte XML.

en: The Family Tree you are trying to load is in the schema version %(oldschema)s format. This version of Gramps uses schema version %(newschema)s. Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading the schema version of the Family Tree.
    
    If you upgrade then you won't be able to use the previous version of Gramps, even if you subsequently %(wiki_manual_backup_html_start)sbackup%(html_end)s or %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s your upgraded Family Tree.
    
    Upgrading is a difficult task which could irretrievably corrupt your Family Tree if it is interrupted or fails.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your %(bold_start)sold%(bold_end)s version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
cs: Rodokmen, který se pokoušíte nahrát je ve schématu verze %(oldschema)s. Tato verze Gramps používá schéma verze %(newschema)s. Data není možné nahrát bez aktualizace schéma verze vašeho rodokmenu.
    
    Pokud provedete aktualizaci, nebude možné rodokmen používat s předchozí verzí Gramp, dokonce ani v případě že následně provedete %(wiki_manual_backup_html_start)szálohu%(html_end)s nebo %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s aktualizovaného rodokmenu.
    
    Aktualizace je náročná operace. Pokud selže nebo je přerušena, může nevratně poškodit váš rodokmen.
    
    Pokud jste tak již neučinili, měli byste spustit %(bold_start)sstarou%(bold_end)s verzi Gramps a %(wiki_backup_html_start)sprovést zálohu%(html_end)s svého rodokmenu.

en: Database connection failed.
    
    %(message)s
    Please check your connection settings file:
    %(settings_file)s
cs: Selhalo připojení k databázi.
    
    %(message)s
    Zkontrolujte prosím nastavení připojení v souboru:
    %(settings_file)s

en: The Family Tree you are trying to load is in the %(dbtype)s database, which is no longer supported.
    Therefore you cannot load this Family Tree without upgrading.
    
    If you upgrade then you won't be able to use the previous version of Gramps, even if you subsequently %(wiki_manual_backup_html_start)sbackup%(html_end)s or %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s your upgraded Family Tree.
    
    You are strongly advised to backup your Family Tree.
    
    If you have not already made a backup of your Family Tree, then you should start your previous version of Gramps and %(wiki_backup_html_start)smake a backup%(html_end)s of your Family Tree.
cs: Rodokmen, který se pokoušíte nahrát je ve schématu verze %(dbtype)s, která již není podporována.
    Proto nelze tento rodokmen načíst bez aktualizace.
    
    Pokud provedete aktualizaci, nebude možné rodokmen používat s předchozí verzí Gramps, dokonce ani v případě že následně provedete %(wiki_manual_backup_html_start)szálohu%(html_end)s nebo %(wiki_manual_export_html_start)sexport%(html_end)s aktualizovaného rodokmenu.
    
    Důrazně doporučujeme, abyste si rodokmen zálohovali. 
    
    Pokud jste tak již neučinili, měli byste spustit předchozí verzi Gramps a %(wiki_backup_html_start)sprovést zálohu%(html_end)s svého rodokmenu.

en: _Undo %s
cs: _Vrátit %s

en: _Redo %s
cs: _Znovu %s

en: Number of people
cs: Počet osob

en: Number of families
cs: Počet rodin

en: Number of sources
cs: Počet pramenů

en: Number of citations
cs: Počet citací

en: Number of events
cs: Počet událostí

en: Number of media
cs: Počet médií

en: Number of places
cs: Počet míst

en: Number of repositories
cs: Počet archívů

en: Number of notes
cs: Počet poznámek

en: Number of tags
cs: Počet štítků

en: Schema version
cs: Verze schéma

en: %(n1)6d  People        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
cs: %(n1)6d  Osob        aktualizováno %(n2)6d citací  během %(n3)6d sec

en: %(n1)6d  Families      upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
cs: %(n1)6d  Rodin        aktualizováno %(n2)6d citací  během %(n3)6d sec

en: %(n1)6d  Events        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
cs: %(n1)6d  Událostí   aktualizováno %(n2)6d citací  během %(n3)6d sec

en: %(n1)6d  Media Objects upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
cs: %(n1)6d  Objektů médií aktualizováno %(n2)6d citací  během %(n3)6d sec

en: %(n1)6d  Places        upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
cs: %(n1)6d  Míst            aktualizováno %(n2)6d citací  během %(n3)6d sec

en: %(n1)6d  Repositories  upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
cs: %(n1)6d  Archivů      aktualizováno %(n2)6d citací  během %(n3)6d sec

en: %(n1)6d  Sources       upgraded with %(n2)6d citations in %(n3)6d secs
cs: %(n1)6d  Pramenů            aktualizováno %(n2)6d citací  během %(n3)6d sec

en: Number of new objects upgraded:
cs: Počet nově aktualizovaných objektů:

en: 
    
    You may want to run
    Tools -> Family Tree Processing -> Merge
    in order to merge citations that contain similar
    information
cs: 
    
    Zřejmě chcete spustit
    Nástroje -> Zpracování rodokmenu-> Sloučit
    kvůli sloučení citaci obsahujících podobné
    informace

en: Upgrade Statistics
cs: Statistiky aktualizace

en: Default format (defined by Gramps preferences)
cs: Výchozí formát (definovaný v předvolbách Gramps)

en: Surname, Given Suffix
cs: Příjmení, křestní jméno přípona

en: Given
cs: Křestní jméno

en: Given Surname Suffix
cs: Křestní jméno příjmení přípona

en: Main Surnames, Given Patronymic Suffix Prefix
cs: Hlavní příjmení, křestní po otci přípona předpona

en: Patronymic, Given
cs: Jméno po otci, křestní jméno

[ctx: Person]
en: title
cs: titul

en: given
cs: křestní jméno

en: surname
cs: příjmení

en: suffix
cs: přípona

[ctx: Name]
en: call
cs: běžné

[ctx: Name]
en: common
cs: běžný název

en: initials
cs: iniciály

[ctx: Name]
en: primary
cs: primární

en: primary[pre]
cs: primární[předp]

en: primary[sur]
cs: primární[příjm]

en: primary[con]
cs: primární[spojka]

en: patronymic
cs: otcovské

en: patronymic[pre]
cs: otcovské[předp]

en: patronymic[sur]
cs: otcovské[příjm]

en: patronymic[con]
cs: otcovské[spojka]

en: notpatronymic
cs: neotcovské

[ctx: Remaining names]
en: rest
cs: zbytek

en: prefix
cs: předpona

en: rawsurnames
cs: příjmení

en: nickname
cs: přezdívka

en: familynick
cs: rodinnápřezdívka

en: Wrong name format string %s
cs: Nesprávný řetězec formátu jména %s

en: ERROR, Edit Name format in Preferences
cs: CHYBA, upravte formát jména v Předvolbách

en: Error in '%s' file: cannot load.
cs: Chyba v souboru '%s': nelze nahrát.

en: Full
cs: Úplný

en: WARNING: Too many arguments in filter '%s'!
    Trying to load with subset of arguments.
cs: POZOR: Příliš málo argumentů filtru '%s'!
    Aplikace se pokusí jen nahrát s podmnožinou argumentů.

en: WARNING: Too few arguments in filter '%s'!
             Trying to load anyway in the hope this will be upgraded.
cs: POZOR: málo argumentů filtru '%s'! 
             Aplikace se pokusí filtr bude přesto nahrát s důvěrou, že bude upgradován.

en: ERROR: filter %s could not be correctly loaded. Edit the filter!
cs: CHYBA: filtr %s nemůže být správně nahrán. Upravte filtr!

en: General filters
cs: Obecné filtry

en: Wrong format of date-time
cs: Nesprávný formát data-času

en: Only date-times in the iso format of yyyy-mm-dd hh:mm:ss, where the time part is optional, are accepted. %s does not satisfy.
cs: Datum a čas je přijímán pouze ve formátu iso (rrrr-mm-dd hh:mm:ss) s tím, že čas je volitelný. %s toto nesplňuje.

en: Confidence:
cs: Důvěrnost:

en: Date:
cs: Datum:

en: Volume/Page:
cs: Svazek/Stránka:

en: Citations matching parameters
cs: Citace vyhovující parametrům

en: Matches citations with particular parameters
cs: Vyhovují citace konkrétních parametrů

en: Citation/source filters
cs: Filtry citací/pramenů

en: Event filters
cs: Filtry událostí

en: Number must be:
cs: Číslo musí být:

en: Number of instances:
cs: Počet instancí:

en: Substring:
cs: Podřetězec:

en: Note type:
cs: Typ poznámky:

en: Objects with notes with the particular type
cs: Objekty s poznámkami konkrétního typu

en: Matches notes with the particular type
cs: Vyhovují poznámky konkrétního typu

en: Reference count must be:
cs: Počet referencí musí být:

en: Reference count:
cs: Počet referencí:

en: Source ID:
cs: ID pramene:

en: Filter name:
cs: Název filtru:

en: Can't find filter %s in the defined custom filters
cs: Nelze nalézt filtr %s mezi definicemi vlastních filtrů

en: Source filter name:
cs: Název filtru pramenů:

en: Miscellaneous filters
cs: Různé filtry

en: No description
cs: Bez popisu

en: The filter definition contains a loop.
cs: Definice filtru obsahuje smyčku.

en: One rule references another which eventually references the first.
cs: Jedno pravidlo odkazuje jiné, které se nejspíš odkazuje zpět.

en: Every citation
cs: Všechny citace

en: Matches every citation in the database
cs: Vyhovují všechny citace v databázi

en: Changed after:
cs: Změněno po:

en: but before:
cs: ale před:

en: Citations changed after <date time>
cs: Citace změněné po <date time>

en: Matches citation records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
cs: Vyhovují záznamy citací změněné po určitém datu/čase (rrrr-mm-dd hh:mm:ss) nebo určitém období, pokud je zadáno druhé datum.

en: Citations marked private
cs: Citace označené jako důvěrné

en: Matches citations that are indicated as private
cs: Vyhovují citace označené jako důvěrné

en: Citation attribute:
cs: Atributy citace:

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Citations with the attribute <attribute>
cs: Citace s atributem <attribute>

en: Matches citations with the attribute of a particular value
cs: Vyhovují citace s atributem konkrétní hodnoty

en: Confidence level:
cs: Úroveň důvěryhodnosti:

en: Citations with <count> media
cs: Citace s <count> médií

en: Matches citations with a certain number of items in the gallery
cs: Vyhovují citace s určitým počtem položek v galerii

en: Citation with <Id>
cs: Citace s <Id>

en: Matches a citation with a specified Gramps ID
cs: Vyhovují citace se zadaným Gramps ID

en: Citations having <count> notes
cs: Citace mající <count> poznámek

en: Matches citations having a certain number of notes
cs: Vyhovují citace mající určitý počet poznámek

en: Citations having notes containing <substring>
cs: Citace s poznámkami obsahujícími <substring>

en: Matches citations whose notes contain text matching a substring
cs: Vyhovují citace jejichž poznámky obsahují text odpovídající podřetězci

en: Citations having notes containing <text>
cs: Citace s poznámkami obsahujícími <text>

en: Matches citations whose notes contain text matching a regular expression
cs: Vyhovují citace jejichž poznámky obsahují text odpovídající reg. výrazu

en: Citations with a note of type <type>
cs: Citace s poznámkou typu<type>

en: Matches citations with a note of the specified type
cs: Porovnáva citace s poznámkou specifikovaného typu

en: Note filters
cs: Poznámkové filtry

en: Citations with a reference count of <count>
cs: Citace s počtem odkazů rovným <count>

en: Matches citations with a certain reference count
cs: Vyhovují citace s určitým počtem odkazů

en: Abbreviation:
cs: Zkratka:

en: Author:
cs: Autor:

en: Publication:
cs: Publikace:

en: Title:
cs: Titul:

en: Sources matching parameters
cs: Prameny vyhovující parametrům

en: Matches citations with a source of a particular value
cs: Vyhovují citace s pramenem určitého druhu

en: Source filters
cs: Filtry pramenů

en: Citation with Source <Id>
cs: Citace s pramenem <Id>

en: Matches a citation with a source with a specified Gramps ID
cs: Vyhovují citace s pramenem se zadaným Gramps ID

en: Citations having source notes containing <text>
cs: Citace s poznámkami pramene obsahujícími <text>

en: Matches citations whose source notes contain a substring or match a regular expression
cs: Vyhovují citace u nichž poznámky pramene obsahují text odpovídající reg. výrazu

en: Tag:
cs: Štítek:

en: Citations with the <tag>
cs: Citace s <tag>

en: Matches citations with the particular tag
cs: Vyhovují citace s konkrétním štítkem

en: Citations matching the <filter>
cs: Citace odpovídající filtru <filter>

en: Matches citations matched by the specified filter name
cs: Vyhovují citace odpovídající který odpovídá danému názvu filtru

en: Citations with Volume/Page containing <text>
cs: Svazek/Strana citace obsahující <text>

en: Matches citations whose Volume/Page contains a certain substring
cs: Vyhovují citace jejichž svazek/strana vyhovují danému podřetězci

en: Repository filter name:
cs: Název filtru archivů:

en: Citations with a source with a repository reference matching the <repository filter>
cs: Citace s pramenem s odkazem na archiv odpovídající filtru <repository filter>

en: Matches citations with sources with a repository reference that match a certain repository filter
cs: Vyhovují citace s pramenem s odkazem na archiv odpovídající určitému filtru archivů

en: Citations with source matching the <source filter>
cs: Citace s pramenem odpovídajícím filtru <source filter>

en: Matches citations with sources that match the specified source filter name
cs: Vyhovují citace s pramenem který odpovídá danému názvu filtru pramenů

en: Citations with Id containing <text>
cs: Citace s Id obsahujícím <text>

en: Matches citations whose Gramps ID matches the regular expression
cs: Vyhovují citace s Gramps ID odpovídajícím uvedenému reg. výrazu

en: Citations with Source Id containing <text>
cs: Citace s Id pramene obsahujícím <text>

en: Matches citations whose source has a Gramps ID that matches the regular expression
cs: Vyhovují citace u nichž Gramps ID pramene odpovídajícím uvedenému reg. výrazu

en: Every event
cs: Všechny události

en: Matches every event in the database
cs: Vyhovují všechny události v databázi

en: Events changed after <date time>
cs: Události změněné po <date time>

en: Matches event records changed after a specified date/time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date/time is given.
cs: Vyhovují záznamy událostí změněné po určitém datu/čase (rrrr-mm-dd hh:mm:ss) nebo určitém obdob, pokud je zadáno druhé datum/čas.

en: Events marked private
cs: Události označené jako důvěrné

en: Matches events that are indicated as private
cs: Vyhovují události označené jako důvěrné

en: Event attribute:
cs: Atribut události:

en: Events with the attribute <attribute>
cs: Události s atributem <attribute>

en: Matches events with the event attribute of a particular value
cs: Vyhovují události s atributem konkrétní hodnoty

en: Events with the <citation>
cs: Události s <citation>

en: Matches events with a citation of a particular value
cs: Vyhovují události s citací konkrétní hodnoty

en: Description:
cs: Popis:

en: Event type:
cs: Typ události:

en: Place:
cs: Místo:

en: Events with <data>
cs: Události s <data>

en: Matches events with data of a particular value
cs: Vyhovují události konkrétního data

en: Day of Week:
cs: Den v týdnu:

en: Events occurring on a particular day of the week
cs: Události které se staly v konkrétní den

en: Matches events occurring on a particular day of the week
cs: Vyhovují události, které se staly v konkrétní den

en: Main Participants:
cs: Hlavní aktéři:

en: Events matching parameters
cs: Události vyhovující parametrům

en: Matches events with particular parameters
cs: Porovnává události konkrétních parametrů

en: Events with <count> media
cs: Události s <count> médii

en: Matches events with a certain number of items in the gallery
cs: Vyhovují události s určitým počtem položek v galerii

en: Event with <Id>
cs: Událost s <Id>

en: Matches an event with a specified Gramps ID
cs: Vyhovuje událost se zadaným Gramps ID

en: Events having <count> notes
cs: Události mající <count> poznámek

en: Matches events having a certain number of notes
cs: Vyhovují události mající určitý počet poznámek

en: Events having notes containing <substring>
cs: Události mající poznámky obsahující <substring>

en: Matches events whose notes contain text matching a substring
cs: Vyhovují události jejichž poznámky obsahují text který odpovídá podřetězci

en: Events having notes containing <text>
cs: Události mající poznámky obsahující <text>

en: Matches events whose notes contain text matching a regular expression
cs: Vyhovují události jejichž poznámky obsahují text který odpovídá reg. výrazu

en: Events with a note of type <type>
cs: Události s poznámkou typu <type>

en: Matches events with a note of the specified type
cs: Porovnává události s poznámkou specifikovaného typu

en: Events with a reference count of <count>
cs: Události s počtem odkazů rovným <count>

en: Matches events with a certain reference count
cs: Vyhovují události s určitým počtem odkazů

en: Events with <count> sources
cs: Události s <count> pramenů

en: Matches events with a certain number of sources connected to it
cs: Vyhovují události s určitým počtem připojených pramenů

en: Events with the <tag>
cs: Události s <tag>

en: Matches events with the particular tag
cs: Vyhovují události s konkrétním štítkem

en: Events with the particular type
cs: Události určitého typu

en: Matches events with the particular type
cs: Vyhovují události konkrétního typu

en: Events matching the <filter>
cs: Události odpovídající filtru <filter>

en: Matches events matched by the specified filter name
cs: Vyhovují události odpovídající uvedenému filtru

en: Include Family events:
cs: Zahrnout rodinných události:

en: Person filter name:
cs: Název filtru osob:

en: Events of persons matching the <person filter>
cs: Události osob odpovídající filtru <person filter>

en: Matches events of persons matched by the specified person filter name
cs: Vyhovují osobní události odpovídající uvedenému filtru osob

en: Place filter name:
cs: Název filtru míst:

en: Events of places matching the <place filter>
cs: Události míst odpovídající filtru <place filter>

en: Matches events that occurred at places that match the specified place filter name
cs: Vyhovují události, které proběhly v místě odpovídajícímu danému názvu filtru míst

en: Events with at least one direct source >= <confidence level>
cs: Události s alespoň jedním >= <confidence level> přímým pramenem

en: Matches events with at least one direct source with confidence level(s)
cs: Vyhovují události s alespoň jedním pramenem určitého stupně důvěryhodnosti

en: Events with source matching the <source filter>
cs: Události s pramenem odpovídajícím filtru <source filter>

en: Matches events with sources that match the specified source filter name
cs: Vyhovují události s pramenem který odpovídá danému názvu filtru pramenů

en: Events with Id containing <text>
cs: Události s Id obsahujícím <text>

en: Matches events whose Gramps ID matches the regular expression
cs: Vyhovují události jejichž Gramps ID odpovídá regulárnímu výrazu

en: Every family
cs: Každá rodina

en: Matches every family in the database
cs: Vyhovují všechny rodiny v databázi

en: Families changed after <date time>
cs: Rodiny změněné po <date time>

en: Matches family records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
cs: Vyhovují záznamy rodin změněné po určitém datu-čase (rrrr-mm-dd hh:mm:ss) nebo určitém období, pokud je zadáno druhé datum-čas.

en: Person ID:
cs: ID osoby:

en: Families having child with Id containing <text>
cs: Rodiny s potomkem s Id obsahujícím <text>

en: Matches families where child has a specified Gramps ID
cs: Vyhovují rodiny se zadaným Gramps ID potomka

en: Child filters
cs: Filtr dětí

en: Families with child with the <name>
cs: Rodiny s dítětem se jménem <name>

en: Matches families where child has a specified (partial) name
cs: Vyhovují rodiny u kterých se jméno dítěte shoduje (částečně) se zadaným jménem

en: Families marked private
cs: Rodiny označené jako důvěrné

en: Matches families that are indicated as private
cs: Vyhovují rodiny označené jako důvěrné

en: Families having father with Id containing <text>
cs: Rodiny s otcem s Id obsahujícím <text>

en: Matches families whose father has a specified Gramps ID
cs: Vyhovují rodiny se zadaným Gramps ID otce

en: Father filters
cs: Filtr otců

en: Families with father with the <name>
cs: Rodiny kde otec se jmenuje <name>

en: Matches families whose father has a specified (partial) name
cs: Vyhovují rodiny u kterých se jméno otce shoduje (částečně) se zadaným jménem

en: Family attribute:
cs: Rodinné atributy:

en: Families with the family <attribute>
cs: Rodiny s rodinným <atributem>

en: Matches families with the family attribute of a particular value
cs: Vyhovují rodiny s rodinným atributem určité hodnoty

en: Families with the <citation>
cs: Rodiny s <citation>

en: Matches families with a citation of a particular value
cs: Vyhovují rodiny s citací konkrétní hodnoty

en: Family event:
cs: Rodinná událost:

en: Main Participants
cs: Hlavní aktéři

en: Families with the <event>
cs: Osoby s <událostí>

en: Matches families with an event of a particular value
cs: Vyhovují rodiny s událostí určitého druhu

en: Families with <count> media
cs: Rodiny s <count> médií

en: Matches families with a certain number of items in the gallery
cs: Vyhovují rodiny s určitým počtem položek v galerii

en: Family with <Id>
cs: Rodiny s <Id>

en: Matches a family with a specified Gramps ID
cs: Vyhovují rodiny se zadaným Gramps ID

en: Families with <count> LDS events
cs: Rodiny s <count> událostmi SPD

en: Matches families with a certain number of LDS events
cs: Vyhovují rodiny s určitým počtem událostí SPD

en: Families having <count> notes
cs: Rodiny mající <count> poznámek

en: Matches families having a certain number notes
cs: Vyhovují rodiny mající určitý počet poznámek

en: Families having notes containing <substring>
cs: Lidé se záznamy obsahujícími <substring>

en: Matches families whose notes contain text matching a substring
cs: Vyhovují rodiny jejichž poznámky obsahují text odpovídající podřetězci

en: Families having notes containing <text>
cs: Rodiny mající poznámky obsahující <text>

en: Matches families whose notes contain text matching a regular expression
cs: Vyhovují rodiny jejichž poznámky obsahují text odpovídající reg. výrazu

en: Families with a note of type <type>
cs: Rodiny s poznámkou typu <type>

en: Matches families with a note of the specified type
cs: Porovnává rodiny s poznámkou specifikovaného typu

en: Families with a reference count of <count>
cs: Rodiny s počtem odkazů rovným <count>

en: Matches family objects with a certain reference count
cs: Vyhovují rodiny s určitým počtem odkazů

en: Relationship type:
cs: Typ vztahu:

en: Families with the relationship type
cs: Rodiny se vztahem typu

en: Matches families with the relationship type of a particular value
cs: Vyhovují rodiny mající vztah určitého typu

en: Families with <count> sources
cs: Rodiny s <count> pramenů

en: Matches families with a certain number of sources connected to it
cs: Vyhovují rodiny s určitým počtem připojených pramenů

en: Families with the <source>
cs: Rodiny s <source>

en: Matches families who have a particular source
cs: Vyhovují rodiny s konkrétním pramenem

en: Families with the <tag>
cs: Rodiny s <tag>

en: Matches families with the particular tag
cs: Vyhovují rodiny s určitým štítkem

en: Families with twins
cs: Rodiny s dvojčaty

en: Matches families with twins
cs: Vyhovují rodiny s dvojčaty

en: Inclusive:
cs: Zahrnout:

en: Ancestor families of <family>
cs: Rodiny předků rodiny <family>

en: Matches ancestor families of the specified family
cs: Vyhovují rodiny předků zadané rodiny

en: Bookmarked families
cs: Rodiny v záložkách

en: Matches the families on the bookmark list
cs: Vyhovují rodiny v seznamu záložek

en: Descendant families of <family>
cs: Rodiny potomků rodiny <family>

en: Matches descendant families of the specified family
cs: Vyhovují rodiny potomků zadané rodiny

en: Families matching the <filter>
cs: Rodiny odpovídající filtru <filter>

en: Matches families matched by the specified filter name
cs: Vyhovují rodiny odpovídající uvedenému filtru

en: Families with at least one direct source >= <confidence level>
cs: Rodiny s alespoň jedním >= <confidence level> přímým pramenem

en: Matches families with at least one direct source with confidence level(s)
cs: Vyhovují rodiny s alespoň jedním pramenem určitého stupně důvěryhodnosti

en: Families having mother with Id containing <text>
cs: Rodiny s matkou s Id obsahujícím <text>

en: Matches families whose mother has a specified Gramps ID
cs: Vyhovují rodiny se zadaným Gramps ID matky

en: Mother filters
cs: Filtr matek

en: Families with mother with the <name>
cs: Rodiny kde matka se jmenuje <name>

en: Matches families whose mother has a specified (partial) name
cs: Vyhovují rodiny u kterých se jméno matky shoduje (částečně) se zadaným jménem

en: Families with child matching the <regex_name>
cs: Rodiny s potomkem vyhovujícím <regex_name>

en: Matches families where some child has a name that matches a specified regular expression
cs: Vyhovují rodiny s potomkem jména odpovídajícího uvedenému reg. výrazu

en: Families with father matching the <regex_name>
cs: Rodiny s otcem vyhovujícím <regex_name>

en: Matches families whose father has a name matching a specified regular expression
cs: Vyhovují rodiny s otcem jména odpovídajícího uvedenému reg. výrazu

en: Families with Id containing <text>
cs: Rodiny s Id obsahujícím <text>

en: Matches families whose Gramps ID matches the regular expression
cs: Vyhovují rodiny jejichž Gramps ID odpovídá regulárnímu výrazu

en: Families with mother matching the <regex_name>
cs: Rodiny s matkou vyhovující <regex_name>

en: Matches families whose mother has a name matching a specified regular expression
cs: Vyhovují rodiny s matkou jména odpovídajícího uvedenému reg. výrazu

en: Families with any child matching the <name>
cs: Rodiny s dítětem nesoucím jméno <name>

en: Matches families where any child has a specified (partial) name
cs: Vyhovují rodiny u kterých se jméno dítěte shoduje (částečně) se zadaným jménem

en: Families with father matching the <name>
cs: Rodiny u kterých jméno otce odpovídá <name>

en: Families with mother matching the <name>
cs: Rodiny s matkou jejíž jméno je <name>

en: Every media object
cs: Každý mediální objekt

en: Matches every media object in the database
cs: Vyhovuje každý mediální objekt v databázi

en: Media objects changed after <date time>
cs: Objekty médií změněné po <date time>

en: Matches media objects changed after a specified date:time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date:time is given.
cs: Vyhovují záznamy objektů médií změněné po určitém datu:čase (rrrr-mm-dd hh:mm:ss) nebo určitém období, pokud je zadáno druhé datum:čas.

en: Media attribute:
cs: Atribut média:

en: Media objects with the attribute <attribute>
cs: Objekty médií s atributem <attribute>

en: Matches media objects with the attribute of a particular value
cs: Mediální objekty se shodují s atributem určité hodnoty

en: Media with the <citation>
cs: Média s <citation>

en: Matches media with a citation of a particular value
cs: Vyhovují média s citací konkrétní hodnoty

en: Media object with <Id>
cs: Mediální objekt s id <Id>

en: Matches a media object with a specified Gramps ID
cs: Vyhovuje mediální objekt se zadaným Gramps ID

en: Type:
cs: Typ:

en: Path:
cs: Cesta:

en: Media objects matching parameters
cs: Mediální objekty s odpovídajícími parametry

en: Matches media objects with particular parameters
cs: Vyhovují objekty médií konkrétních parametrů

en: Media objects having notes containing <substring>
cs: Mediální objekty mající poznámky obsahující <substring>

en: Matches media objects whose notes contain text matching a substring
cs: Vyhovující mediální objekty jejichž poznámky obsahují text vyhovující podřetězci

en: Media objects having notes containing <text>
cs: Mediální objekty mající poznámky obsahující <text>

en: Matches media objects whose notes contain text matching a regular expression
cs: Vyhovují mediální objekty jejichž poznámky obsahují text vyhovující regulárnímu výrazu

en: Media objects with a reference count of <count>
cs: Objekty médií s počtem odkazů rovným <count>

en: Matches media objects with a certain reference count
cs: Vyhovují objekty médií s určitým počtem odkazů

en: Media with <count> sources
cs: Média s <count> prameny

en: Matches media with a certain number of sources connected to it
cs: Vyhovují média s určitým počtem připojených pramenů

en: Media with the <source>
cs: Média s <source>

en: Matches media who have a particular source
cs: Vyhovují média s konkrétním pramenem

en: Media objects with the <tag>
cs: Mediální objekty s <tag>

en: Matches media objects with the particular tag
cs: Vyhovují objekty médií nesoucí konkrétní štítek

en: Media objects matching the <filter>
cs: Mediální objekty vyhovující <filter>

en: Matches media objects matched by the specified filter name
cs: Vyhovují mediální objekty odpovídající uvedenému filtru

en: Media with a direct source >= <confidence level>
cs: Média s přímým pramenem >= <úroveň důvěryhodnosti>

en: Matches media with at least one direct source with confidence level(s)
cs: Vyhovují média s alespoň jedním pramenem určitého stupně důvěryhodnosti

en: Media objects marked private
cs: Mediální objekty označené jako důvěrné

en: Matches Media objects that are indicated as private
cs: Vyhovují Mediální objekty označené jako důvěrné

en: Media objects with Id containing <text>
cs: Mediální objekty s Id obsahujícím <text>

en: Matches media objects whose Gramps ID matches the regular expression
cs: Odpovídají mediální objekty jejichž Gramps ID odpovídá regulárnímu výrazu

en: Every note
cs: Všechny poznámky

en: Matches every note in the database
cs: Vyhovují všechny poznámky v databázi

en: Notes changed after <date time>
cs: Poznámky změněné po <date time>

en: Matches note records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
cs: Vyhovují záznamy poznámek změněné po určitém datu-čase (rrrr-mm-dd hh:mm:ss) nebo určitém období, pokud je zadáno druhé datum-čas.

en: Note with <Id>
cs: Poznámka s <Id>

en: Matches a note with a specified Gramps ID
cs: Vyhovuje poznámka se zadaným Gramps ID

en: Notes matching parameters
cs: Poznámky vyhovující parametrům

en: Matches Notes with particular parameters
cs: Vyhovují poznámky konkrétních parametrů

en: Notes with a reference count of <count>
cs: Poznámky s počtem odkazů rovným <count>

en: Matches notes with a certain reference count
cs: Vyhovují poznámky s určitým počtem odkazů

en: Notes with the <tag>
cs: Poznámky s <tag>

en: Matches notes with the particular tag
cs: Vyhovují poznámky s konkrétním štítkem

en: Notes with the particular type
cs: Poznámky určitého typu

en: Notes matching the <filter>
cs: Poznámky odpovídající filtru <filter>

en: Matches notes matched by the specified filter name
cs: Vyhovují poznámky odpovídající uvedenému filtru

en: Notes containing <text>
cs: Poznámky obsahující <text>

en: Matches notes that contain a substring or match a regular expression
cs: Vyhovují poznámky, které obsahují text nebo odpovídají reg. výrazu

en: Notes containing <substring>
cs: Poznámky obsahující <substring>

en: Matches notes that contain text which matches a substring
cs: Vyhovují poznámky, které obsahují text odpovídající podřetězci

en: Notes marked private
cs: Poznámky označené jako důvěrné

en: Matches notes that are indicated as private
cs: Vyhovují poznámky označené jako důvěrné

en: Notes with Id containing <text>
cs: Poznámky s Id obsahujícím <text>

en: Matches notes whose Gramps ID matches the regular expression
cs: Vyhovují poznámky s Gramps ID odpovídajícím uvedenému reg. výrazu

en: Persons changed after <date time>
cs: Osoby měněné po <date time>

en: Matches person records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
cs: Vyhovují záznamy osob změněné po určitém datu/čase (rrrr-mm-dd hh:mm:ss) nebo určitém období,pokud je zadáno druhé datum.

en: Relationship path between <person> and people matching <filter>
cs: Cesta vztahů mezi osobou <persons> a lidmi odpovídajícími filtru <filter>

en: Relationship filters
cs: Filtry vztahů

en: Searches over the database starting from a specified person and returns everyone between that person and a set of target people specified with a filter.  This produces a set of relationship paths (including by marriage) between the specified person and the target people.  Each path is not necessarily the shortest path.
cs: Prohledává databázi od zadané osoby a vrátí všechny mezi touto osobou a sadou cílových osob daných filtrem. Tím vytvoří cesty vztahů (včetně sňatků) mezi zadanou osobou a cílovými osobami. Každá cesta nemusí být nutně tou nejkratší.

en: Finding relationship paths
cs: Hledají se cesty vztahů

en: Retrieving all sub-filter matches
cs: Získávají se všechny výsledky subfiltru

en: Evaluating people
cs: Vybírají se osoby

en: Disconnected people
cs: Osoby bez vztahu

en: Matches people that have no family relationships to any other person in the database
cs: Vyhovují osoby bez rodinného vztahu k nějaké osobě v databázi

en: Everyone
cs: Všichni

en: Matches everyone in the database
cs: Vyhovují všichni v databázi

en: Families with incomplete events
cs: Rodiny s neúplnými událostmi

en: Matches people with missing date or place in an event of the family
cs: Vyhovují lidé postrádající datum nebo místo události v rodině

en: People with <count> addresses
cs: Osoby s <count> adresami

en: Matches people with a certain number of personal addresses
cs: Vyhovují osoby s určitým počtem adres

en: People with an address containing <text>
cs: Osoby s adresou obsahující <text>

en: Matches people with a personal address containing the given text
cs: Vyhovují osoby jejichž osobní adresa obsahuje daný text

en: People with an alternate name
cs: Osoby s náhradním jménem

en: Matches people with an alternate name
cs: Vyhovují osoby s náhradním jménem

en: People with <count> associations
cs: Osoby s <count> asociacemi

en: Matches people with a certain number of associations
cs: Vyhovují osoby s určitým počtem asociací

en: Personal attribute:
cs: Osobní atribut:

en: People with the personal <attribute>
cs: Lidé s osobním <atributem>

en: Matches people with the personal attribute of a particular value
cs: Vyhovují osoby s osobním atributem určité hodnoty

en: People with the <birth data>
cs: Lidé s <datem narození>

en: Matches people with birth data of a particular value
cs: Vyhovují osoby s určitým datem narození

en: People with the <citation>
cs: Osoby s <citation>

en: Matches people with a citation of a particular value
cs: Vyhovují osoby s citací konkrétní hodnoty

en: People with a common ancestor with <person>
cs: Společným předkem je <osoba>

en: Ancestral filters
cs: Filtry předchůdců

en: Matches people that have a common ancestor with a specified person
cs: Vyhovují lidé se společným předkem s určitou osobou

en: People with a common ancestor with <filter> match
cs: Lidé se společným předkem s nějakou z osob vyhovujících <filtru>

en: Matches people that have a common ancestor with anybody matched by a filter
cs: Vyhovují osoby mající společného předka s kýmkoli vyhovujícímu filtru

en: People with the <death data>
cs: Osoby s <datem úmrtí>

en: Matches people with death data of a particular value
cs: Vyhovují osoby s určitým datem úmrtí

en: Personal event:
cs: Osobní událost:

en: Primary Role:
cs: Primární role:

en: People with the personal <event>
cs: Lidé s osobní <událostí>

en: Matches people with a personal event of a particular value
cs: Vyhovují osoby s osobní událostí určitého druhu

en: People with the family <attribute>
cs: Lidé s rodinným <atributem>

en: Matches people with the family attribute of a particular value
cs: Vyhovují lidé s rodinným atributem určité hodnoty

en: People with the family <event>
cs: Lidé s rodinou <událostí>

en: Matches people with a family event of a particular value
cs: Vyhovují osoby s rodinnou události určité hodnoty

en: People with <count> media
cs: Osoby s <počtem> médii

en: Matches people with a certain number of items in the gallery
cs: Vyhovují osoby s určitým počtem položek v galerii

en: Person with <Id>
cs: Osoba s <Id>

en: Matches person with a specified Gramps ID
cs: Vyhovují osoby s konkrétním Gramps ID

en: People with <count> LDS events
cs: Osoby s <počtem> událostmi SPD

en: Matches people with a certain number of LDS events
cs: Vyhovují osoby s určitým počtem událostí SPD

en: Given name:
cs: Křestní jméno:

en: Full Family name:
cs: Celé jméno rodiny:

[ctx: person]
en: Title:
cs: Titul:

en: Suffix:
cs: Přípona:

en: Call Name:
cs: Běžné jméno:

en: Nick Name:
cs: Přezdívka:

en: Prefix:
cs: Předpona:

en: Single Surname:
cs: Prosté příjmení:

en: Connector
cs: Spojka

en: Patronymic:
cs: Patronymické:

en: Family Nick Name:
cs: Rodinná přezdívka:

en: People with the <name>
cs: Osoby se <jménem>

en: Matches people with a specified (partial) name
cs: Vyhovují osoby se zadaným (i částečně) jménem

en: Surname origin type:
cs: Typ původu příjmení:

en: People with the <Surname origin type>
cs: Osoby s <typem původy příjmení>

en: Matches people with a surname origin
cs: Vyhovují osoby s původem příjmení

en: Name type:
cs: Typ jména:

en: People with the <Name type>
cs: Osoby s <typem jména>

en: Matches people with a type of name
cs: Vyhovují osoby s typem jména

en: People with a nickname
cs: Osoby s přezdívkou

en: Matches people with a nickname
cs: Vyhovují osoby s přezdívkou

en: People having <count> notes
cs: Osoby mající <počet> poznámek

en: Matches people having a certain number of notes
cs: Vyhovují osoby mající určitý počet poznámek

en: People having notes containing <substring>
cs: Osoby mající poznámky obsahující <substring>

en: Matches people whose notes contain text matching a substring
cs: Vyhovují osoby jejichž poznámky obsahují text vyhovující podřetězci

en: People having notes containing <text>
cs: Osoby mající poznámky obsahující <text>

en: Matches people whose notes contain text matching a regular expression
cs: Vyhovují osoby jejichž poznámky obsahují text vyhovující reg. výrazu

en: People with a note of type <type>
cs: Osoby s poznámkou typu <type>

en: Matches people with a note of the specified type
cs: Porovnává osoby s poznámkou specifikovaného typu

en: People who are neither male nor female
cs: Osoby, které nejsou ani muži, ani ženami

en: Matches all people with other gender
cs: Vyhovují osoby s jiným pohlavím

en: Number of relationships:
cs: Počet vztahů:

en: Number of children:
cs: Počet dětí:

en: People with the <relationships>
cs: Lidé s <vztahem>

en: Matches people with a particular relationship
cs: Vyhovují osoby s určitým vztahem

en: Family filters
cs: Rodinné filtry

en: Name:
cs: Jméno:

en: Soundex match of People with the <name>
cs: Odpovídá Soundex pro osoby jména <name>

en: Soundex Match of people with a specified name. First name, Surname, Call name, and Nickname are searched in primary and alternate names.
cs: Odpovídá soundex podoba jména osob daného jména. Křestní jméno, příjmení, přezdívka a běžné jméno jsou hledávny v primárních nebo alternativních jménech.

en: People with <count> sources
cs: Osoby s <počtem> pramenů

en: Matches people with a certain number of sources connected to it
cs: Vyhovují osoby s určitým počtem připojených pramenů

en: People with the <source>
cs: Osoby s <pramenem>

en: Matches people who have a particular source
cs: Vyhovují osoby s konkrétním pramenem

en: People with the <tag>
cs: Osoby mající <štítek>

en: Matches people with the particular tag
cs: Vyhovují osoby s určitým štítkem

en: Case sensitive:
cs: Rozlišování velikosti písmen:

en: People with records containing <substring>
cs: Lidé se záznamy obsahující <podřetězec>

en: Matches people whose records contain text matching a substring
cs: Vyhovují osoby jejichž záznamy obsahují text vyhovující podřetězci

en: People with unknown gender
cs: Osoby s neznámým pohlavím

en: Matches all people with unknown gender
cs: Vyhovují osoby s neznámým pohlavím

en: Adopted people
cs: Osoby adoptované

en: Matches people who were adopted
cs: Vyhovují adoptované osoby

en: People with children
cs: Osoby mající děti

en: Matches people who have children
cs: Vyhovují osoby s dětmi

en: People with incomplete names
cs: Osoby s neúplnými jmény

en: Matches people with firstname or lastname missing
cs: Vyhovují lidé s chybějícím křestním jménem nebo příjmením

en: Ancestors of <person>
cs: Předci <osoby>

en: Matches people that are ancestors of a specified person
cs: Vyhovuje osobám, které jsou předkové specifikované osoby

en: Ancestors of <filter> match
cs: Předkové osob vyhovujících <filtru>

en: Matches people that are ancestors of anybody matched by a filter
cs: Vyhovují osoby, které jsou potomci kohokoli, kdo vyhovuje filtru

en: Bookmarked people
cs: Osoby označené záložkou

en: Matches the people on the bookmark list
cs: Vyhovují osoby na seznamu záložek

en: Children of <filter> match
cs: Děti osob vyhovujících <filtru>

en: Matches children of anybody matched by a filter
cs: Vyhovují děti každého, kdo vyhovuje filtru

en: Home Person
cs: Výchozí osoba

en: Matches the Home Person
cs: Vyhovuje výchozí osoba

en: Descendant family members of <person>
cs: Potomci rodinných členů <osoby>

en: Descendant filters
cs: Filtry potomků

en: Matches people that are descendants or the spouse of a descendant of a specified person
cs: Vyhovují osoby, které jsou potomky, nebo partnerem potomka určité osoby

en: Descendant family members of <filter> match
cs: Potomci členů rodiny odpovídají <fitru>

en: Matches people that are descendants or the spouse of anybody matched by a filter
cs: Vyhovují osoby, které jsou potomkem nebo partnerem kohokoli, kdo vyhovuje filtru

en: Descendants of <person>
cs: Potomci <osoby>

en: Matches all descendants for the specified person
cs: Vyhovují všichni potomci určené osoby

en: Descendants of <filter> match
cs: Potomci osob vyhovujících <filtru>

en: Matches people that are descendants of anybody matched by a filter
cs: Vyhovují osoby, které jsou potomci kohokoli, kdo vyhovuje filtru

en: Duplicated ancestors of <person>
cs: Duplikovaní předci osoby <osoba>

en: Matches people that are ancestors twice or more of a specified person
cs: Vyhovují osoby, které jsou dvoj a vícenásobnými předky specifikované osoby

en: Females
cs: Ženy

en: Matches all females
cs: Je žena

en: Number of generations:
cs: Počet generací:

en: Ancestors of <person> not more than <N> generations away
cs: Předchůdci <osoby> vzdálení maximálně <N> generací

en: Matches people that are ancestors of a specified person not more than N generations away
cs: Vyhovují předci vybrané osoby vzdálení ne více než N generací

en: Ancestors of bookmarked people not more than <N> generations away
cs: Předci osoby označené záložkou jsou vzdálení maximálně <N> generací

en: Matches ancestors of the people on the bookmark list not more than N generations away
cs: Vyhovují předci vybrané osoby označené záložkou, kteří jsou vzdálení ne více než N generací

en: Ancestors of the Home Person not more than <N> generations away
cs: Předci výchozí osoby jsou vzdálení maximálně <N> generací

en: Matches ancestors of the Home Person not more than N generations away
cs: Vyhovují předci výchozí osoby vzdálení ne více než N generací

en: Descendants of <person> not more than <N> generations away
cs: Potomci <osoby> vzdálení maximálně <N> generací

en: Matches people that are descendants of a specified person not more than N generations away
cs: Vyhovují osoby, které jsou potomci určité osoby ne více než N generací vzdálení

en: Males
cs: Muži

en: Matches all males
cs: Vyhovují všichni muži

en: Ancestors of <person> at least <N> generations away
cs: Předchůdci <osoby> vzdálení alespoň <N> generací

en: Matches people that are ancestors of a specified person at least N generations away
cs: Vyhovují předci vybrané osoby alespoň N generací vzdálení

en: Descendants of <person> at least <N> generations away
cs: Potomci <osoby> vzdálení alespoň<N> generací

en: Matches people that are descendants of a specified person at least N generations away
cs: Vyhovují lidé, kteří jsou potomky vybrané osoby alespoň N generací vzdálení

en: Parents of <filter> match
cs: Rodiče osob vyhovujících <filtru>

en: Matches parents of anybody matched by a filter
cs: Vyhovují osoby, které jsou rodiči všech, kdo vyhovují filtru

en: People related to <Person>
cs: Osoby ve vztahu k osobě <Osoba>

en: Matches people related to a specified person
cs: Vyhovují osoby, které mají vztah k vybrané osobě

en: Siblings of <filter> match
cs: Sourozenci osob vyhovujících <filtru>

en: Matches siblings of anybody matched by a filter
cs: Vyhovují sourozenci každého, kdo vyhovuje filtru

en: Spouses of <filter> match
cs: Partneři vyhovující <filtru>

en: Matches people married to anybody matching a filter
cs: Vyhovují osoby, jejichž partner vyhovuje nějakému filtru

en: Witnesses
cs: Svědkové

en: Matches people who are witnesses in any event
cs: Vyhovují osoby uvedené jako svědkové nějaké události

en: Event filter name:
cs: Název filtru událostí:

en: Persons with events matching the <event filter>
cs: Osoby s událostmi vyhovujícími <filtru událostí>

en: Matches persons who have events that match a certain event filter
cs: Vyhovují osoby mající události odpovídající určitému filtru

en: People matching the <filter>
cs: Osoby vyhovující <filtru>

en: Matches people matched by the specified filter name
cs: Vyhovují osoby odpovídající uvedenému filtru

en: Persons with at least one direct source >= <confidence level>
cs: Osoby s alespoň jedním >= <stupeň důvěryhodnosti> přímého pramene

en: Matches persons with at least one direct source with confidence level(s)
cs: Vyhovují osoby s alespoň jedním pramenem určitého stupně důvěryhodnosti

en: People missing parents
cs: Osoby s chybějícími rodiči

en: Matches people that are children in a family with less than two parents or are not children in any family.
cs: Vyhovují osoby, které jsou dětmi v rodině s méně než dvěma rodiči, nebo osoby, které nejsou dětmi v žádné rodině.

en: People with multiple marriage records
cs: Osoby s více sňatky

en: Matches people who have more than one spouse
cs: Vyhovují osoby s více než jedním manželem

en: People with no marriage records
cs: Osoby bez sňatků

en: Matches people who have no spouse
cs: Vyhovují lidé bez partnera

en: People without a known birth date
cs: Osoby bez známého data narození

en: Matches people without a known birthdate
cs: Osoby bez známého data narození

en: People without a known death date
cs: Osoby bez známého data úmrtí

en: Matches people without a known deathdate
cs: Vyhovují osoby bez známého data úmrtí

en: People marked private
cs: Osoby označené jako důvěrné

en: Matches people that are indicated as private
cs: Vyhovují osoby označené jako důvěrné

en: People not marked private
cs: Osoby neoznačené jako důvěrné

en: Matches people that are not indicated as private
cs: Vyhovují osoby nejsou označené jako důvěrné

en: People with incomplete events
cs: Osoby s neúplnými událostmi

en: Matches people with missing date or place in an event
cs: Vyhovují osoby s chybějícím datem nebo místem v události

en: On date:
cs: V:

en: People probably alive
cs: Osoby pravděpodobně naživu

en: Matches people without indications of death that are not too old
cs: Vyhovují osoby bez uvedeného úmrtí, které nejsou příliš staré

en: People with Id containing <text>
cs: Osoby s Id obsahujícím <text>

en: Matches people whose Gramps ID matches the regular expression
cs: Osoby jejichž Gramps ID vyhovuje regulárnímu výrazu

en: People with a name matching <text>
cs: Osoby se jménem odpovídajícím <text>

en: Matches people's names containing a substring or matching a regular expression
cs: Vyhovují osoby jejichž jména obsahují text nebo vyhovují reg. výrazu

en: Relationship path between <persons>
cs: Vztah mezi <osobami>

en: Matches the ancestors of two persons back to a common ancestor, producing the relationship path between two persons.
cs: Vyhovují předci dvou osob až ke společnému předku, vytvoří se tak vztahová cesta mezi dvěma osobami.

en: Relationship path between bookmarked persons
cs: Vztah mezi osobami označenými záložkami

en: Matches the ancestors of bookmarked individuals back to common ancestors, producing the relationship path(s) between bookmarked persons.
cs: Vyhovují předci osob v záložkách až ke společnému předku, vytvoří se tak vztahová cesta mezi dvěma osobami.

en: People matching the <name>
cs: Osoby vyhovující <jménu>

en: Every place
cs: Všechna místa

en: Matches every place in the database
cs: Vyhovují všechna místa v databázi

en: Places changed after <date time>
cs: Místa změněná po <datum čas>

en: Matches place records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
cs: Vyhovují záznamy míst změněné po určitém datu-čase (rrrr-mm-dd hh:mm:ss) nebo určitém období, pokud je zadáno druhé datum-čas.

en: Place with the <citation>
cs: Místo s <citací>

en: Matches places with a citation of a particular value
cs: Vyhovují místa s citací konkrétní hodnoty

[ctx: place]
en: Name:
cs: Název:

en: Place type:
cs: Typ místa:

en: Code:
cs: Kód:

en: Places matching parameters
cs: Místa vyhovující parametrům

en: Matches places with particular parameters
cs: Vyhovují místa konkrétních parametrů

en: Places with <count> media
cs: Místa s <počtem> médií

en: Matches places with a certain number of items in the gallery
cs: Vyhovují místa s určitým počtem položek v galerii

en: Place with <Id>
cs: Místa s <Id>

en: Matches a place with a specified Gramps ID
cs: Vyhovuje místo se zadaným Gramps ID

en: Places with no latitude or longitude given
cs: Místa bez zeměpisných souřadnic

en: Matches places with empty latitude or longitude
cs: Vyhovují místa s prázdnou zeměpisnou šířkou nebo délkou

en: Position filters
cs: Filtry polohy

en: Places having <count> notes
cs: Místa mající <počet> poznámek

en: Matches places having a certain number of notes
cs: Vyhovují místa mající určitý počet poznámek

en: Places having notes containing <substring>
cs: Místa mající poznámky obsahující <podřetězec>

en: Matches places whose notes contain text matching a substring
cs: Vyhovují místa jejichž poznámky obsahují text odpovídající podřetězci

en: Places having notes containing <text>
cs: Místa mající poznámky obsahující <text>

en: Matches places whose notes contain text matching a regular expression
cs: Vyhovují místa jejichž poznámky obsahují text odpovídající reg. výrazu

en: Places with a note of type <type>
cs: Místa s poznámkou typu <type>

en: Matches places with a note of the specified type
cs: Porovnává místa s poznámkou specifikovaného typu

en: Street:
cs: Ulice:

en: Locality:
cs: Lokalita:

en: City:
cs: Město:

en: County:
cs: Kraj:

en: State:
cs: Stát:

en: Country:
cs: Země:

en: ZIP/Postal Code:
cs: PSČ:

en: Church Parish:
cs: Farní kostel:

en: Places with a reference count of <count>
cs: Místa s počtem odkazů rovným <počtu>

en: Matches places with a certain reference count
cs: Vyhovují místa s určitým počtem odkazů

en: Place with <count> sources
cs: Místo s <počtem> pramenů

en: Matches places with a certain number of sources connected to it
cs: Vyhovují místa s určitým počtem připojených pramenů

en: Places with the <source>
cs: Místo s <pramenem>

en: Matches places who have a particular source
cs: Vyhovují místa s konkrétním pramenem

en: Places with the <tag>
cs: Místa se <štítkem>

en: Matches places with the particular tag
cs: Vyhovují místa s určitým štítkem

en: Places matching a title
cs: Místa s vyhovujícím názvem

en: Matches places with a particular title
cs: Vyhovují místa s konkrétním názvem

en: Latitude:
cs: Zeměpisná šířka:

en: Longitude:
cs: Zeměpisná délka:

en: Rectangle height:
cs: Výška obdélníku:

en: Rectangle width:
cs: Šířka obdélníku:

en: Places in neighborhood of given position
cs: Místa sousedící s danou pozicí

en: Matches places with latitude or longitude positioned in a rectangle of given height and width (in degrees), and with middlepoint the given latitude and longitude.
cs: Vyhovují místa se zeměpisnou délkou a šířkou uvnitř obdélníku dané výšky a šířky (ve stupních) se středem na daných souřadnicích.

en: Places enclosed by another place
cs: Místa ohraničená jiným místem

en: Matches a place enclosed by a particular place
cs: Vyhovují místa ohraničená konkrétním místem

en: Places of events matching the <event filter>
cs: Místa událostí odpovídající <filtru událostí>

en: Matches places where events happened that match the specified event filter name
cs: Vyhovují místa kde události s nimi spojení odpovídají danému názvu filtru

en: Places matching the <filter>
cs: Místa vyhovující <filtru>

en: Matches places matched by the specified filter name
cs: Vyhovují místa odpovídající uvedenému filtru

en: Place with a direct source >= <confidence level>
cs: Místo s přímým pramenem >= <confidence level>

en: Matches places with at least one direct source with confidence level(s)
cs: Vyhovuje místo s alespoň jedním pramenem určitého stupně důvěryhodnosti

en: Places marked private
cs: Místa označená jako důvěrná

en: Matches places that are indicated as private
cs: Vyhovují místa označená jako důvěrná

en: Places with Id containing <text>
cs: Místa s Id obsahujícím <text>

en: Matches places whose Gramps ID matches the regular expression
cs: Vyhovují místa jejichž Gramps ID odpovídá regulárnímu výrazu

en: Units:
cs: Jednotky:

en: Places within an area
cs: Místa v dané oblasti

en: Matches places within a given distance of another place
cs: Vyhovují místa do dané vzdálenosti od jiného místa

en: Cannot use the filter 'within area'
cs: Nelze použít filtr 'v dané oblasti'

en: The place you selected contains bad coordinates. Please, run the tool 'clean input data'
cs: Vybrané místo obsahuje nesprávné souřadnice. Spusťte prosím nástroj 'čištění vstupních dat'

en: Every repository
cs: Všechny archivy

en: Matches every repository in the database
cs: Vyhovuje každý archiv v databázi

en: Repositories changed after <date time>
cs: Archivy změněné po <datu a čase>

en: Matches repository records changed after a specified date/time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date/time is given.
cs: Vyhovují záznamy archivů změněné po určitém datu/čase (rrrr-mm-dd hh:mm:ss) nebo určitém období, pokud je zadáno druhé datum/čas.

en: Repository attribute:
cs: Atribut archivu:

en: Repositories with the attribute <attribute>
cs: Archivy s atributem <attribute>

en: Matches repositories with the attribute of a particular value
cs: Vyhovují archivy s atributem konkrétní hodnoty

en: Repository with <Id>
cs: Archiv s <Id>

en: Matches a repository with a specified Gramps ID
cs: Vyhovuje archiv se zadaným Gramps ID

en: Repositories having notes containing <substring>
cs: Archivy jejichž záznamy obsahují <podřetězec>

en: Matches repositories whose notes contain text matching a substring
cs: Vyhovují archivy jejichž záznamy obsahují text vyhovující podřetězci

en: Repositories having notes containing <text>
cs: Archivy jejichž záznamy obsahují <text>

en: Matches repositories whose notes contain text matching a regular expression
cs: Vyhovují archivy jejichž záznamy obsahují text vyhovující podřetězci

en: Repositories with a reference count of <count>
cs: Archivy s počtem odkazů rovným <počet>

en: Matches repositories with a certain reference count
cs: Vyhovují archivy s určitým počtem odkazů

[ctx: repo]
en: Name:
cs: Název:

en: Address:
cs: Adresa:

en: Repositories matching parameters
cs: Archivy vyhovující parametrům

en: Matches Repositories with particular parameters
cs: Vyhovují archivy konkrétních parametrů

en: Repositories with the <tag>
cs: Archivy se <štítkem>

en: Matches repositories with the particular tag
cs: Vyhovují archivy s konkrétním štítkem

en: Repositories matching the <filter>
cs: Archivy vyhovující <filtru>

en: Matches repositories matched by the specified filter name
cs: Vyhovují archivy odpovídající uvedenému filtru

en: Repositories with name containing <text>
cs: Název archivu obsahující <text>

en: Matches repositories whose name contains a certain substring
cs: Vyhovují archivy jejichž názvy vyhovují podřetězci

en: Repositories with Id containing <text>
cs: Archivy s Id obsahujícím <text>

en: Matches repositories whose Gramps ID matches the regular expression
cs: Vyhovují archivy jejichž Gramps ID vyhovuje regulárnímu výrazu

en: Repositories marked private
cs: Archivy označené jako důvěrné

en: Matches repositories that are indicated as private
cs: Vyhovují archivy označené jako důvěrné

en: Every source
cs: Všechny prameny

en: Matches every source in the database
cs: Vyhovují všechny prameny v databázi

en: Sources changed after <date time>
cs: Prameny změněné před <datem a časem>

en: Matches source records changed after a specified date-time (yyyy-mm-dd hh:mm:ss) or in the range, if a second date-time is given.
cs: Vyhovují záznamy pramenů změněné po určitém datu-čase (rrrr-mm-dd hh:mm:ss) nebo určitém období, pokud je zadáno druhé datum-čas.

en: Source attribute:
cs: Atribut pramene:

en: Sources with the attribute <attribute>
cs: Prameny s atributem <attribute>

en: Matches sources with the attribute of a particular value
cs: Vyhovují prameny s atributem konkrétní hodnoty

en: Sources with <count> media
cs: Prameny s <count> médií

en: Matches sources with a certain number of items in the gallery
cs: Vyhovují prameny s určitým počtem položek v galerii

en: Source with <Id>
cs: Prameny s <Id>

en: Matches a source with a specified Gramps ID
cs: Vyhovuje pramen se zadaným Gramps ID

en: Sources having <count> notes
cs: Prameny mající <počet> poznámek

en: Matches sources having a certain number of notes
cs: Vyhovují prameny s určitým počtem poznámek

en: Sources having notes containing <substring>
cs: Prameny mající poznámky obsahující <substring>

en: Matches sources whose notes contain text matching a substring
cs: Vyhovují prameny jejichž poznámky obsahují text odpovídající podřetězci

en: Sources having notes containing <text>
cs: Prameny mající poznámky obsahující <text>

en: Matches sources whose notes contain text matching a regular expression
cs: Vyhovují prameny jejichž poznámky obsahují text odpovídající reg. výrazu

en: Sources with a note of type <type>
cs: Prameny s poznámkou typu <type>

en: Matches sources with a note of the specified type
cs: Porovnává prameny s poznámkou specifikovaného typu

en: Sources with a reference count of <count>
cs: Prameny s počtem odkazů rovným <počtu>

en: Matches sources with a certain reference count
cs: Vyhovují prameny s určitým počtem odkazů

en: Sources with <count> Repository references
cs: Prameny s <count> odkazů archivů

en: Matches sources with a certain number of repository references
cs: Vyhovují prameny s určitým počtem odkazů na archiv

en: Sources with repository reference containing <text> in "Call Number"
cs: Prameny s odkazem na archiv obsahující <text> v "Signatuře"

en: Matches sources with a repository reference
    containing a substring in "Call Number"
cs: Vyhovují Prameny s odkazem na archiv
     obsahující podřetězec v "Signatuře"

en: Matches sources with particular parameters
cs: Porovnává prameny konkrétních parametrů

en: Sources with the <tag>
cs: Prameny se <štítkem>

en: Matches sources with the particular tag
cs: Vyhovují prameny s konkrétním štítkem

en: Sources matching the <filter>
cs: Prameny vyhovující <filtru>

en: Matches sources matched by the specified filter name
cs: Vyhovují prameny odpovídající uvedenému filtru

en: Sources with repository reference matching the <repository filter>
cs: Prameny s odkazem na archiv odpovídající filtru <filtr archivů>

en: Matches sources with a repository reference that match a certain
    repository filter
cs: Vyhovují prameny s odkazem na archiv odpovídající určitému
    filtru archivů

en: Sources with title containing <text>
cs: Název pramenu obsahující <text>

en: Matches sources whose title contains a certain substring
cs: Vyhovují prameny jejichž názvy vyhovují podřetězci

en: Sources with Id containing <text>
cs: Prameny s Id obsahujícím <text>

en: Matches sources whose Gramps ID matches the regular expression
cs: Vyhovují prameny jejichž Gramps ID odpovídá regulárnímu výrazu

en: Sources marked private
cs: Prameny označené jako soukromé

en: Matches sources that are indicated as private
cs: Vyhovují prameny označené jako soukromé

en: Address
cs: Adresa

en: Private
cs: Soukromý

en: Citations
cs: Citace

en: Notes
cs: Poznámky

en: Street
cs: Ulice

en: Locality
cs: Lokalita

en: City
cs: Město

en: County
cs: Kraj

en: State
cs: Stát

en: Country
cs: Země

en: Postal Code
cs: PSČ

en: Phone
cs: Telefon

en: Attribute
cs: Atribut

en: Value
cs: Hodnota

en: Custom
cs: Uživatelský

en: Caste
cs: Kasta

en: Description
cs: Popis

en: Identification Number
cs: Identifikační číslo

en: National Origin
cs: Národnost

en: Number of Children
cs: Počet dětí

en: Social Security Number
cs: Rodné číslo

en: Nickname
cs: Přezdívka

en: Cause
cs: Důvod

en: Agency
cs: Působnost

en: Age
cs: Věk

en: Father's Age
cs: Věk otce

en: Mother's Age
cs: Věk matky

en: Witness
cs: Svědek

en: Time
cs: Čas

en: Occupation
cs: Zaměstnání

en: Child Reference
cs: Odkaz na dítě

en: Handle
cs: Ukazatel

en: None
cs: Žádný

[ctx: relationship]
en: Birth
cs: Narození

[ctx: relationship]
en: Adopted
cs: Adoptovaný

en: Stepchild
cs: Nevlastní dítě

en: Sponsored
cs: Sponzorovaný

en: Foster
cs: Pěstoun

en: Citation
cs: Citace

en: Page
cs: Strana

en: Confidence
cs: Důvěryhodnost

en: Source
cs: Pramen

en: Media
cs: Média

en: Source Attributes
cs: Atributy pramene

en: Last changed
cs: Poslední změna

en: Tags
cs: Štítky

en: unknown
cs: neznámé

en: greater than {number_of} year | greater than {number_of} years
cs[0]: více než {number_of} rok
cs[1]: více než {number_of} roky
cs[2]: více než {number_of} let

en: more than
cs: více než

en: less than
cs: méně než

[ctx: age]
en: about
cs: kolem

en: between
cs: mezi

en: and
cs: a

en: less than about
cs: méně než přibližně

en: more than about
cs: více než přibližně

en: {number_of} year | {number_of} years
cs[0]: {number_of} rok
cs[1]: {number_of} roky
cs[2]: {number_of} let

en: {number_of} month | {number_of} months
cs[0]: {number_of} měsíc
cs[1]: {number_of} měsíce
cs[2]: {number_of} měsíců

en: {number_of} day | {number_of} days
cs[0]: {number_of} den
cs[1]: {number_of} dny
cs[2]: {number_of} dnů

en: 0 days
cs: 0 dnů

en: Date
cs: Datum

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Modifier
cs: Modifikátor

en: Quality
cs: Kvalita

en: Values
cs: Hodnoty

en: Sort value
cs: Třídit jako

en: New year begins
cs: Nový rok začíná

[ctx: date-quality]
en: none
cs: není

en: estimated
cs: odhadem

en: calculated
cs: vypočítaný

[ctx: date-modifier]
en: none
cs: není

en: before
cs: před

en: after
cs: po

en: about
cs: okolo

en: range
cs: rozsah

en: from
cs: od

en: to
cs: do

en: span
cs: rozpětí

en: textonly
cs: jen text

en: Event
cs: Událost

en: Place
cs: Místo

en: Attributes
cs: Atributy

en: Event reference
cs: Odkazy na událost

[ctx: Role]
en: Primary
cs: Primární

en: Clergy
cs: Duchovní

en: Celebrant
cs: Celebrující kněz

en: Aide
cs: Pobočník

en: Bride
cs: Nevěsta

en: Groom
cs: Ženich

[ctx: Role]
en: Family
cs: Rodina

en: Informant
cs: Dotazovaný

en: Godparent
cs: Kmotr(a)

en: Father
cs: Otec

en: Mother
cs: Matka

en: Parent
cs: Rodič

en: Child
cs: Potomek

en: Multiple birth
cs: Vícenásobný porod

en: Friend
cs: Přítel

en: Neighbor
cs: Soused/ka

en: Officiator
cs: Ceremoniář

en: Life Events
cs: Životní události

en: Family
cs: Rodina

en: Religious
cs: Náboženský

en: Vocational
cs: Odborný

en: Academic
cs: Akademický

en: Travel
cs: Cestování

en: Legal
cs: Právní

en: Residence
cs: Bydliště

en: Other
cs: Jiný

en: Adopted
cs: Adoptován(a)

en: Birth
cs: Narození

en: Death
cs: Úmrtí

en: Adult Christening
cs: Křtiny dospělých

en: Baptism
cs: Baptistické křtiny

en: Bar Mitzvah
cs: Bar Micva

en: Bat Mitzvah
cs: Bat Micva

en: Blessing
cs: Požehnání

en: Burial
cs: Pohřeb

en: Cause Of Death
cs: Příčina úmrtí

en: Census
cs: Sčítání lidu

en: Christening
cs: Křest

en: Confirmation
cs: Biřmování

en: Cremation
cs: Kremace

en: Degree
cs: Akademická hodnost

en: Education
cs: Vzdělání

en: Elected
cs: Zvolen

en: Emigration
cs: Emigrace

en: First Communion
cs: První přijímání

en: Immigration
cs: Imigrace

en: Graduation
cs: Promoce

en: Medical Information
cs: Zdravotní informace

en: Military Service
cs: Vojenská služba

en: Naturalization
cs: Udělení občanství

en: Nobility Title
cs: Šlechtický titul

en: Number of Marriages
cs: Počet sňatků

en: Ordination
cs: Vysvěcení

en: Probate
cs: Ověření závěti

en: Property
cs: Majetek

en: Religion
cs: Náboženství

en: Retirement
cs: Odchod do důchodu

en: Will
cs: Závěť

en: Marriage
cs: Manželství

en: Marriage Settlement
cs: Předmanželská smlouva

en: Marriage License
cs: Svolení k sňatku

en: Marriage Contract
cs: Manželská dohoda

en: Marriage Banns
cs: Ohlášky

en: Engagement
cs: Zasnoubení

en: Divorce
cs: Rozvod

en: Divorce Filing
cs: Žádost o rozvod

en: Annulment
cs: Anulování

en: Alternate Marriage
cs: Alternativní sňatek

en: Stillbirth
cs: Porod mrtvého dítěte

[ctx: birth abbreviation]
en: b.
cs: *

[ctx: death abbreviation]
en: d.
cs: †

[ctx: marriage abbreviation]
en: m.
cs: sn.

[ctx: Unknown abbreviation]
en: unkn.
cs: nezn.

[ctx: Custom abbreviation]
en: cust.
cs: obv.

[ctx: Adopted abbreviation]
en: adop.
cs: adopt.

[ctx: Adult Christening abbreviation]
en: a.chr.
cs: kř. dosp.

[ctx: Baptism abbreviation]
en: bap.
cs: křest

[ctx: Bat Mitzvah abbreviation]
en: bat.
cs: bat.m.

[ctx: Blessing abbreviation]
en: bles.
cs: požehn.

[ctx: Burial abbreviation]
en: bur.
cs: pohřeb

[ctx: Cause Of Death abbreviation]
en: d.cau.
cs: příč. úmr.

[ctx: Census abbreviation]
en: cens.
cs: sčít.

[ctx: Christening abbreviation]
en: chr.
cs: kř.

[ctx: Confirmation abbreviation]
en: conf.
cs: biřm.

[ctx: Cremation abbreviation]
en: crem.
cs: krem.

[ctx: Degree abbreviation]
en: deg.
cs: ak. titul

[ctx: Education abbreviation]
en: edu.
cs: vzdělání

[ctx: Elected abbreviation]
en: elec.
cs: zvol.

[ctx: First Communion abbreviation]
en: f.comm.
cs: první přij.

[ctx: Graduation abbreviation]
en: grad.
cs: prom.

[ctx: Medical Information abbreviation]
en: medinf.
cs: zdr. inf.

[ctx: Military Service abbreviation]
en: milser.
cs: voj. sl.

[ctx: Nobility Title abbreviation]
en: nob.
cs: šlecht. titul

[ctx: Number of Marriages abbreviation]
en: n.o.mar.
cs: poč. manž.

[ctx: Occupation abbreviation]
en: occ.
cs: zam.

[ctx: Ordination abbreviation]
en: ord.
cs: vysv.

[ctx: Probate abbreviation]
en: prob.
cs: závěť

[ctx: Property abbreviation]
en: prop.
cs: maj.

[ctx: Religion abbreviation]
en: rel.
cs: vyzn.

[ctx: Residence abbreviation]
en: res.
cs: bydl.

[ctx: Retirement abbreviation]
en: ret.
cs: penze

[ctx: Will abbreviation]
en: will.
cs: vůle.

[ctx: Marriage Settlement abbreviation]
en: m.set.
cs: předmanž.sml.

[ctx: Marriage License abbreviation]
en: m.lic.
cs: manž.pov.

[ctx: Marriage Contract abbreviation]
en: m.con.
cs: manž.sml.

[ctx: Marriage Banns abbreviation]
en: m.ban.
cs: ohl.

[ctx: Alternate Marriage abbreviation]
en: alt.mar.
cs: alt.manž.

[ctx: Engagement abbreviation]
en: engd.
cs: zasn.

[ctx: Divorce abbreviation]
en: div.
cs: rozv.

[ctx: Divorce Filing abbreviation]
en: div.f.
cs: pod. rozv.

[ctx: Annulment abbreviation]
en: annul.
cs: anul.

[ctx: Stillbirth abbreviation]
en: still.
cs: +*

en: Children
cs: Děti

en: Events
cs: Události

en: LDS ordinances
cs: Obřady SPD

en: Married
cs: Manželé

en: Unmarried
cs: Svobodný

en: Civil Union
cs: Registrované partnerství

en: Type
cs: Typ

en: Custom type
cs: Vlastní typ

en: Type code
cs: Typový kód

en: Endowment
cs: Věno

en: Sealed to Parents
cs: Závislý na rodičích

en: Sealed to Spouse
cs: Závislý na druhovi/družce

en: <No Status>
cs: <Žádný stav>

en: Born in Covenant
cs: Narozen v Covenantu

en: Canceled
cs: Zrušeno

en: Cleared
cs: Schváleno

en: Completed
cs: Vykonáno

en: Do not seal
cs: Neuzavírat

en: Infant
cs: Nemluvně

en: Pre-1970
cs: Před r. 1970

en: Qualified
cs: Splňující kritéria

en: Do not seal/Cancel
cs: Neuzavírat/Zrušit

en: Stillborn
cs: Mrtvě narozen(a)

en: Submitted
cs: Předloženo

en: Uncleared
cs: Neschváleno

en: LDS Ordinance
cs: Obřad SPD

en: Temple
cs: Chrám

en: Status
cs: Stav

en: Location
cs: Místo

en: Parish
cs: Farnost

en: Complete
cs: Dokončeno

en: ToDo
cs: Úkoly

en: Checksum
cs: Kontrolní součet

en: Media ref
cs: Médium odk

en: Name
cs: Jméno

en: Given name
cs: Křestní jméno

en: Surnames
cs: Příjmení

en: Suffix
cs: Přípona

en: Title
cs: Název

en: Group as
cs: Seskupit jako

en: Sort as
cs: Třídit jako

en: Display as
cs: Zobrazit jako

en: Call name
cs: Běžné jméno

en: Nick name
cs: Přezdívka

en: Family nick name
cs: Rodinná přezdívka

[ctx: Surname]
en: Inherited
cs: Zděděné

[ctx: Surname]
en: Given
cs: Dané

[ctx: Surname]
en: Taken
cs: Získané

en: Patronymic
cs: Patronymické

en: Matronymic
cs: Matronymické

[ctx: Surname]
en: Feudal
cs: Lenní

en: Patrilineal
cs: Linie otců

en: Matrilineal
cs: Linie matek

[ctx: Surname]
en: Occupation
cs: Zaměstnání

[ctx: Surname]
en: Location
cs: Místo

en: Also Known As
cs: Také znám(a) jako

en: Birth Name
cs: Rodné jméno

en: Married Name
cs: Manželské jméno

en: Note
cs: Poznámka

en: Format
cs: Formát

en: General
cs: Obecné

en: Research
cs: Badatel

en: Analysis
cs: Analýza

en: Transcript
cs: Přepis

en: Source text
cs: Zdrojový text

en: Report
cs: Zpráva

en: Html code
cs: Kód html

[ctx: notetype]
en: To Do
cs: Úkol

[ctx: notetype]
en: Link
cs: Odkaz

en: Person Note
cs: Poznámka k osobě

en: Name Note
cs: Poznámka ke jménu

en: Attribute Note
cs: Poznámka k atributu

en: Address Note
cs: Poznámka k adrese

en: Association Note
cs: Poznámka k asociaci

en: LDS Note
cs: SPD poznámka

en: Family Note
cs: Poznámka k rodině

en: Event Note
cs: Poznámka k události

en: Event Reference Note
cs: Poznámka k odkazu na událost

en: Source Note
cs: Poznámka k prameni

en: Source Reference Note
cs: Poznámka k odkazu na pramen

en: Place Note
cs: Poznámka k místu

en: Repository Note
cs: Poznámka ke archivu

en: Repository Reference Note
cs: Poznámka k odkazu na archiv

en: Media Note
cs: Poznámka k médiu

en: Media Reference Note
cs: Poznámka k odkazu na médium

en: Child Reference Note
cs: Poznámka k odkazu na potomka

en: Gender
cs: Rod

en: Alternate names
cs: Alternativní jména

en: Death reference index
cs: Referenční index úmrtí

en: Birth reference index
cs: Referenční index narození

en: Event references
cs: Odkazy na událost

en: Families
cs: Rodiny

en: Parent families
cs: Rodiny rodičů

en: Addresses
cs: Adresy

en: Urls
cs: URL

en: Person references
cs: Odkazy na osobu

en: Merged Gramps ID
cs: Sloučená Gramps ID

en: Person ref
cs: Osoba odk

en: Association
cs: Asociace

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Places
cs: Místa

en: Alternate Names
cs: Alternativní jména

en: Code
cs: Kód

en: Alternate Locations
cs: Alternativní lokace

en: URLs
cs: URL

en: Place Name
cs: Název místa

en: Language
cs: Jazyk

en: Place ref
cs: Místo odk

en: Province
cs: Oblast

en: Department
cs: Oddělení

en: Neighborhood
cs: Sousedství

en: District
cs: Okres

en: Borough
cs: Čtvrť

en: Municipality
cs: Městský úřad

en: Town
cs: Městečko

en: Village
cs: Vesnice

en: Hamlet
cs: Víska

en: Farm
cs: Statek

en: Building
cs: Budova

en: Number
cs: Číslo

en: Repository
cs: Archiv

en: Repository ref
cs: Archiv odk

en: Call Number
cs: Signatura

en: Library
cs: Knihovna

en: Cemetery
cs: Hřbitov

en: Church
cs: Farní kostel

en: Archive
cs: Archiv

en: Web site
cs: Webová stránka

en: Bookstore
cs: Knihkupectví

en: Collection
cs: Kolekce

en: Safe
cs: Bezpečný

en: Author
cs: Autor

en: Publication info
cs: Publikované informace

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: Repositories
cs: Archivy

en: Audio
cs: Zvuk

en: Book
cs: Kniha

en: Card
cs: Karta

en: Electronic
cs: Elektronický

en: Fiche
cs: Fiše

en: Magazine
cs: Časopis

en: Manuscript
cs: Rukopis

en: Map
cs: Mapa

en: Newspaper
cs: Noviny

en: Photo
cs: Fotografie

en: Tombstone
cs: Náhrobní kámen

en: Styled Text
cs: Stylizovaný text

en: Styled Text Tags
cs: Stylizovaný text štítků

en: Tag
cs: Štítek

en: Ranges
cs: Rozsahy

en: Bold
cs: Tučné

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Underline
cs: Podtržené

en: Fontface
cs: Písmo

en: Fontsize
cs: Velikost písma

en: Fontcolor
cs: Barva písma

en: Highlight
cs: Zvýraznění

en: Superscript
cs: Horní index

en: Link
cs: Odkaz

en: Strikethrough
cs: Přeškrtnuté

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Surname
cs: Příjmení

en: Prefix
cs: Předpona

en: Primary
cs: Primární

en: Color
cs: Barva

en: Priority
cs: Priorita

en: E-mail
cs: Email

en: Web Home
cs: Domovská stránka

en: Web Search
cs: Hledání na webu

en: Family Tree Differences
cs: Rozdíly rodokmenu

en: Searching...
cs: Vyhledává se...

en: Merge Citation
cs: Sloučit citaci

en: Merge Event Objects
cs: Sloučit objekty událostí

en: A parent should be a father or mother.
cs: Rodičem může být otec nebo matka.

en: A parent and child cannot be merged. To merge these people, you must first break the relationship between them.
cs: Rodič a potomek nemohou být sloučeni. Chcete-li tyto osoby sloučit, musíte nejdříve zrušit vztah mezi nimi.

en: Merge Family
cs: Sloučit rodinu

en: Merge Media Objects
cs: Sloučit objekty médií

en: Merge Notes
cs: Sloučit poznámky

en: Spouses cannot be merged. To merge these people, you must first break the relationship between them.
cs: Manželé nemohou být sloučeni. Chcete-li tyto osoby sloučit, musíte nejdříve zrušit vztah mezi nimi.

en: Merge Person
cs: Sloučit osobu

en: Merge Places
cs: Sloučit místa

en: Merge Repositories
cs: Sloučit archivy

en: Merge Source
cs: Sloučit pramen

en: Gramplet %s caused an error
cs: V grampletu %s došlo k chybě

en: No description was provided
cs: Nebyl poskytnut žádný popis

en: Option '%(opt_name)s' is present in %(file)s
      but is not known to the module.  Ignoring...
cs: Volba '%(opt_name)s' obsažena v souboru %(file)s
    není moduly známá. Bude ignorována...

en: Unstable
cs: Nestabilní

en: Experimental
cs: Experimentální

en: Stable
cs: Stabilní

en: Developer
cs: Vývojář

en: Quick view
cs: Rychlý pohled

en: Tool
cs: Nástroj

en: Importer
cs: Importér

en: Exporter
cs: Exportér

en: Document creator
cs: Tvůrce dokumentu

en: Plugin library
cs: Knihovna zásuvných modulů

en: Map service
cs: Mapová služba

en: View
cs: Zobrazení

en: Relationship calculator
cs: Kalkulátor vztahů

en: Sidebar
cs: Postranní lišta

en: Rule
cs: Pravidlo

en: Citation formatter
cs: Formátovač citací

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: ERROR: Failed reading plugin registration %(filename)s
cs: CHYBA: Selhalo čtení registrace zásuvného modulu %(filename)s

en: WARNING: Plugin %(plugin_name)s has no translation for any of your configured languages, using US English instead
cs: POZOR: Zásuvný modul %(plugin_name)s není přeložen do žádného z nastavených jazyků, použije se US English

[ctx: gramps_version]
en: ERROR: Plugin file %(filename)s has a version of "%(gramps_target_version)s" which is invalid for Gramps "%(gramps_version)s".
cs: CHYBA: Zásuvný modul %(filename)s je verze "%(gramps_target_version)s" která není platná pro Gramps "%(gramps_version)s".

en: ERROR: Wrong python file %(filename)s in register file %(regfile)s
cs: CHYBA: Chybný python soubor %(filename)s v souboru registru %(regfile)s

en: ERROR: Python file %(filename)s in register file %(regfile)s does not exist
cs: CHYBA: Python soubor %(filename)s v souboru registru %(regfile)s neexistuje

en: Close file first
cs: Nejprve zavřít soubor

en: No filename given
cs: Chybí jméno souboru

en: File %s already open, close it first.
cs: Soubor %s je již otevřený, nejprve jej zavřete.

en: Could not create %s
cs: Nemohu vytvořit %s

en: Default
cs: Výchozí

en: PostScript / Helvetica
cs: Postscript / Helvetica

en: TrueType / FreeSans
cs: Truetype / FreeSans

en: Vertical (↓)
cs: Svislý (↓)

en: Vertical (↑)
cs: Svislý (↑)

en: Horizontal (→)
cs: Vodorovný (→)

en: Horizontal (←)
cs: Vodorovný (←)

en: Bottom, left
cs: Dole, vlevo

en: Bottom, right
cs: Dole, vpravo

en: Top, left
cs: Nahoře, vlevo

en: Top, Right
cs: Nahoře, vpravo

en: Right, bottom
cs: Vpravo, dole

en: Right, top
cs: Vpravo, nahoře

en: Left, bottom
cs: Vlevo, dole

en: Left, top
cs: Vlevo, nahoře

en: Compress to minimal size
cs: Komprimovat na minimální velikost

en: Fill the given area
cs: Vyplnit daný prostor

en: Expand uniformly
cs: Rozbalit jednotně

en: Bottom
cs: Dole

en: Top
cs: Nahoře

en: Straight
cs: Přímé

en: Curved
cs: Oblý

en: Orthogonal
cs: Ortogonální

en: Graphviz Layout
cs: Rozložení GraphViz

en: Font family
cs: Řez písma

en: Choose the font family. If international characters don't show, use FreeSans font. FreeSans is available from: http://www.nongnu.org/freefont/
cs: Zvolte rodinu písem. Jestliže se nezobrazují mezinárodní znaky, použijte písmo FreeSans. Písmo je dostupné z http://www.nongnu.org/freefont/

en: Font size
cs: Velikost písma

en: The font size, in points.
cs: Velikost písma v bodech.

en: Graph Direction
cs: Směr grafu

en: Whether graph goes from top to bottom or left to right.
cs: Zda-li graf směřuje odshora dolů nebo zleva doprava.

en: Number of Horizontal Pages
cs: Počet horizontálních stránek

en: Graphviz can create very large graphs by spreading the graph across a rectangular array of pages. This controls the number pages in the array horizontally. Only valid for dot and pdf via Ghostscript.
cs: GraphViz umí vytvořit velmi rozsáhlé grafy rozložením grafu do obdélníkových polí stránek. Toto pole určuje počet stránek vodorovně. Platné pouze pro dot a pdf s využitím Ghostscriptu.

en: Number of Vertical Pages
cs: Počet vertikálních stránek

en: Graphviz can create very large graphs by spreading the graph across a rectangular array of pages. This controls the number pages in the array vertically. Only valid for dot and pdf via Ghostscript.
cs: GraphViz umí vytvořit velmi rozsáhlé grafy rozložením grafu do obdélníkových polí stránek. Toto pole určuje počet stránek svisle. Platné pouze pro dot a pdf s využitím Ghostscriptu.

en: Paging Direction
cs: Směr stránkování

en: The order in which the graph pages are output. This option only applies if the horizontal pages or vertical pages are greater than 1.
cs: Pořadí ve kterém jsou vytvořeny stránky grafů. Tato volba je platná pouze pokud je počet svislých nebo vodorovných stran větší než 1.

en: Connecting lines
cs: Propojovací linky

en: How the lines between objects will be drawn.
cs: Jakým způsobe budou kresleny čáry propojující objekty.

en: Alternate line attachment
cs: Alternativní připojení čáry

en: Whether lines attach to nodes differently
cs: Zda připojovat čáry k uzlům odlišně

en: Graphviz Options
cs: Nastavení GraphViz

en: Aspect ratio
cs: Poměr stran

en: Affects node spacing and scaling of the graph.
    If the graph is smaller than the print area:
      Compress will not change the node spacing. 
      Fill will increase the node spacing to fit the print area in both width and height.
      Expand will increase the node spacing uniformly to preserve the aspect ratio.
    If the graph is larger than the print area:
      Compress will shrink the graph to achieve tight packing at the expense of symmetry.
      Fill will shrink the graph to fit the print area after first increasing the node spacing.
      Expand will shrink the graph uniformly to fit the print area.
cs: Ovlivní měřítko a prostorové rozložení uzlů grafu.
    Pokud je graf menší než oblast tisku:
     Komprimovat nezmění rozteč uzlů. 
     Vyplnit zvětší rozteč uzlů tak, aby graf na šířku i výšku zaplnil oblast tisku.
     Rozšířit stejnoměrně zvětší rozteč při zachování poměru stran.
    Pokud je graf větší než oblast tisku:
     Komprimovat zmenší graf tak, aby se vešel na úkor symetrie.
     Vyplnit zmenší graf tak aby se vešel, nejdříve ale zvětší rozteč uzlů.
     Rozšířit stejnoměrně zmenší graf tak aby se vešel do oblasti tisku.

en: Dots per inch.  When creating images such as .gif or .png files for the web, try numbers such as 100 or 300 DPI.  PostScript and PDF files always use 72 DPI.
cs: Body na palec. Pokud chcete vytvořit obrázky, např. .gif nebo .png pro web, zkuste velikost 100 nebo 300 DPI. Vytváříte-li PostScript nebo PDF soubory, použijte 72 DPI.

en: Node spacing
cs: Vzdálenost uzlů

en: The minimum amount of free space, in inches, between individual nodes.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between columns.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between rows.
cs: Minimální množství prázdného místa mezi jednotlivými uzly. U vertikálních grafů parametr odpovídá mezerám mezi sloupci. U horizontálních odpovídá mezerám mezi řádky.

en: Rank spacing
cs: Odstup řad

en: The minimum amount of free space, in inches, between ranks.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between rows.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between columns.
cs: Minimální množství prázdného místa mezi řadami. U vertikálních grafů parametr odpovídá mezerám mezi sloupci. U horizontálních odpovídá mezerám mezi řádky.

en: Note to add to the graph
cs: Poznámka přidaná do grafu

en: This text will be added to the graph.
cs: Text bude přidán ke grafu.

en: Note location
cs: Umístění poznámky

en: Whether note will appear on top or bottom of the page.
cs: Zda se poznámky objeví na začátku, nebo na konci stránky.

en: Note size
cs: Velikost poznámky

en: The size of note text, in points.
cs: Velikost textu poznámky v bodech.

en: PDF (Ghostscript)
cs: PDF (pomocí Ghostscript)

en: PDF (Graphviz)
cs: PDF (pomocí Graphviz)

en: Structured Vector Graphics (SVG)
cs: SVG (Scalable Vector Graphics)

en: Compressed Structured Vector Graphs (SVGZ)
cs: Komprimovaný SVG (SVGZ)

en: JPEG image
cs: Obrázek JPEG

en: GIF image
cs: Obrázek GIF

en: PNG image
cs: Obrázek PNG

en: Graphviz File
cs: Soubor Graphviz

en: Custom Size
cs: Vlastní velikost

en: Medium
cs: Střední

en: Short
cs: Zkrácený

en: Given Nickname Surname
cs: Křestní jméno Přezdívka Příjmení

en: Surname Given Nickname
cs: Příjmení Křestní jméno Přezdívka

en: Surname, Given Nickname
cs: Příjmení, Křestní jméno Přezdívka

en: GivenNicknameSurname
cs: KřestníPřezdívkaPříjmení

en: Call Name Only
cs: Pouze běžné jméno

en: Whole Given Name
cs: Celé křestní jméno

en: Above
cs: Nad

en: Below
cs: Pod

en: Not shown
cs: Není zobrazeno

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Down (↓)
cs: Dolů (↓)

en: Up (↑)
cs: Nahoru (↑)

en: Right (→)
cs: Vpravo (→)

en: Left (←)
cs: Vlevo (←)

en: Perpendicular
cs: Kolmé

en: Rounded
cs: Zaoblené

en: Mesh
cs: Síť

en: Tiny
cs: Drobný

en: Script
cs: Skript

en: Footnote
cs: Patička

en: Small
cs: Malý

en: Normal
cs: Standardní

en: Large
cs: Velký

en: Very large
cs: Velmi velký

en: Extra large
cs: Extrémě velký

en: Huge
cs: Obrovský

en: Extra huge
cs: Extrémě obrovský

en: Node Options
cs: Možnosti uzlu

en: Node detail
cs: Podrobnosti uzlu

en: Detail of information to be shown in a node.
cs: Úroveň detailu informací o uzlu.

en: Name Format
cs: Formát jména

en: Select the format to display names
cs: Vyberte formát zobrazení jmen

en: Preferred Name
cs: Preferované jméno

en: Select the portion of the given name to be marked as preferred. Auto sets the call name if one exists, otherwise the whole given name.
cs: Vyberte část křestního jména, která má být označena jako preferovaná. Automaticky nastaví běžné jméno, pokud existuje, jinak celé křestní jméno.

en: Position of marriage information.
cs: Umístění informací o sňatku.

en: Node size
cs: Velikost uzlu

en: One dimension of a node, in mm. If the timeflow is up or down then this is the width, otherwise it is the height.
cs: Jeden z rozměrů uzlu v mm. Pokud jde časový průběh nahoru nebo dolů, je rozměr šířka. Jinak je to výška.

en: Level size
cs: Velikost úrovně

en: One dimension of a node, in mm. If the timeflow is up or down then this is the height, otherwise it is the width.
cs: Jeden z rozměrů uzlu v mm. Pokud jde časový průběh nahoru nebo dolů, je rozměr výška. Jinak je to šířka.

en: Node color.
cs: Barva uzlu.

en: Tree Options
cs: Nastavení stromu

en: Timeflow
cs: Časová osa

en: Direction that the graph will grow over time.
cs: Směr růstu grafu podle průběhu času.

en: Edge style
cs: Styl okraje

en: Style of the edges between nodes.
cs: Styl okrajů mezi uzly.

en: Level distance
cs: Vzdálenost úrovní

en: The minimum amount of free space, in mm, between levels.  For vertical graphs, this corresponds to spacing between rows.  For horizontal graphs, this corresponds to spacing between columns.
cs: Minimální množství prázdného místa v milimetrech mezi úrovněmi. U vertikálních grafů parametr odpovídá mezerám mezi řádky. U horizontálních odpovídá mezerám mezi sloupci.

en: Note to add to the tree
cs: Poznámka přidaná do stromu

en: This text will be added to the tree.
cs: Text bude přidán do stromu.

en: The size of note text.
cs: Velikost textu poznámky.

en: Empty report
cs: Prázdná sestava

en: Graph File for genealogytree
cs: Grafický soubor pro genealogický strom

en: LaTeX File
cs: Soubor LaTeX

en: Value '%(val)s' not found for option '%(opt)s'
cs: Hodnota '%(val)s' pro volbu '%(opt)s' nebyla nalezena

en: Valid values:
cs: Platné hodnoty:

en: Unsupported
cs: Nepodporované

en: Text Reports
cs: Textové sestavy

en: Graphical Reports
cs: Grafické sestavy

en: Code Generators
cs: Generátory kódu

en: Web Pages
cs: Webové stránky

en: Books
cs: Knihy

en: Graphs
cs: Grafy

en: Trees
cs: Stromy

en: Graphics
cs: Grafika

en: The style used for the generation header.
cs: Styl používaný pro hlavičku generací.

en: The basic style used for the endnotes source display.
cs: Základní styl používaný pro zobrazení koncových poznámek pramenů.

en: The basic style used for the endnotes notes display.
cs: Základní styl používaný pro zobrazení koncových poznámek.

en: The basic style used for the endnotes reference display.
cs: Základní styl používaný pro zobrazení koncových poznámek archivů.

en: The basic style used for the endnotes reference notes display.
cs: Základní styl používaný pro zobrazení odkazů koncových poznámek.

en: Endnotes
cs: Závěrečné poznámky

en: Translation
cs: Překlad

en: The translation to be used for the report.
cs: Překlad použitý pro tuto sestavu.

en: The additional translation to be used for the report.
cs: Dodatečný překlad použitý pro sestavu.

en: Name format
cs: Formát jména

en: Include data marked private
cs: Zahrnout soukromé záznamy

en: Whether to include private data
cs: Zda zahrnout soukromé informace

en: Living People
cs: Žijící osoby

[ctx: 'living people']
en: Included, and all data
cs: Zahrnuté, a všechna data

[ctx: 'living people']
en: Full names, but data removed
cs: Úplná jména, ale data odstraněna

[ctx: 'living people']
en: Given names replaced, and data removed
cs: Křestní jména změněna, data odstraněna

[ctx: 'living people']
en: Complete names replaced, and data removed
cs: Úplná jména změněna, data odstraněna

[ctx: 'living people']
en: Not included
cs: Nezahrnuto

en: How to handle living people
cs: Jak jednat s živými osobami

en: Years from death to consider living
cs: Počet let od úmrtí v kterých jsou osoby považovány za živé

en: Whether to restrict data on recently-dead people
cs: Zda omezit informace nedávno zemřelých osob

en: Date format
cs: Formát data

en: The format and language for dates, with examples
cs: Formát a jazyk pro datum. S příklady

en: Do not include
cs: Nezahrnovat

en: Include
cs: Zahrnout

en: Whether to include tags
cs: Zda zahrnout štítky

en: Share an existing line
cs: Sdílet existující linii

en: On a line of its own
cs: Na vlastní řádce

en: Whether (and where) to include Gramps IDs
cs: Zda (a kde) připojit Gramps ID

en: Whether to include Gramps IDs
cs: Zda připojit Gramps ID

en: Place format
cs: Formát místa

en: Select the format to display places
cs: Vyberte formát zobrazení míst

en: Coordinates format
cs: Formát souřadnic

en: Select the format to display coordinates
cs: Vyberte formát zobrazení souřadnic

en: File does not exist
cs: Soubor neexistuje

en: Could not add photo to page
cs: Nelze přidat fotografii na stránku

en: PERSON
cs: OSOBA

en: Entire Database
cs: Celá databáze

en: Descendants of %s
cs: %s potomci

en: Descendant Families of %s
cs: Rodiny potomků %s

en: Ancestors of %s
cs: %s předci

en: People with common ancestor with %s
cs: Společným předkem je: %s

en: unknown father
cs: neznámý otec

en: unknown mother
cs: neznámá matka

en: %(father_name)s and %(mother_name)s (%(family_id)s)
cs: %(father_name)s a %(mother_name)s (%(family_id)s)

en: FAMILY
cs: RODINA

en: Ancestor Families of %s
cs: Rodiny předků rodiny %s

en: Updated
cs: Aktualizováno

[ctx: updates]
en: New
cs: Nové

en: Unable to open '%s'
cs: Nelze otevřít '%s'

en: Error in reading '%s'
cs: Chyba při čtení '%s'

en: Error: unknown file type: '%s'
cs: Chyba: neznámý typ souboru: '%s'

en: Examining '%s'...
cs: '%s' je prověřováno ...

en: '%s' is for this version of Gramps.
cs: '%s' je pro tuto verzi Gramps.

en: '%s' is NOT for this version of Gramps.
cs: '%s' NENÍ pro tuto verzi Gramps.

en: It is for version %(v1)d.%(v2)d
cs: Platné pro verzi %(v1)d.%(v2)d

en: Error: missing gramps_target_version in '%s'...
cs: Chyba: v '%s' chybí gramps_target_version ...

en: Installing '%s'...
cs: Instaluje se '%s'...

en: Registered '%s'
cs: Registrován '%s'

en: Unable to save list of recent DBs file {fname}: {error}
cs: Nelze otevřít soubor se seznamem aktuálních DB {fname}: {error}

en: Unable to open list of recent DBs file {fname}: {error}
cs: Nelze otevřít soubor se seznamem aktuálních DB {fname}: {error}

en: Error parsing list of recent DBs from file {fname}: {error}.
    This might indicate a damage to your files.
    If you're sure there is no problem with other files, delete it, and restart Gramps.
cs: Chyba analýzy souboru se seznamem aktuálních DB {fname}: {error}.
    Tento stav může indikovat poškození Vašich souborů.
    Pokud si jste jisti, že ostatní soubory jsou v pořádku, smažte jej a restartuje Gramps.

en: Relationship loop detected
cs: Detekována smyčka ve vztazích

en: Family Tree reaches back more than the maximum %d generations searched.
    It is possible that relationships have been missed
cs: Rodokmen sahá dále než maximální počet %d prohledávaných generací.
    Je možné, že některé vztahy mohou chybět

en: Relationship loop detected:
cs: Detekována smyčka ve vztazích:

en: Person %(person)s connects to himself via %(relation)s
cs: Osoba %(person)s je připojena sama na sebe přes %(relation)s

en: undefined
cs: není definováno

en: husband
cs: manžel

en: wife
cs: manželka

[ctx: gender unknown]
en: spouse
cs: manžel/-ka

en: ex-husband
cs: bývalý manžel

en: ex-wife
cs: bývalá manželka

[ctx: gender unknown]
en: ex-spouse
cs: bývalý/-á manžel/-ka

[ctx: male,unmarried]
en: partner
cs: druh

[ctx: female,unmarried]
en: partner
cs: družka

[ctx: gender unknown,unmarried]
en: partner
cs: druh/družka

[ctx: male,unmarried]
en: ex-partner
cs: bývalý druh

[ctx: female,unmarried]
en: ex-partner
cs: bývalá družka

[ctx: gender unknown,unmarried]
en: ex-partner
cs: bývalý/-á druh/družka

[ctx: female,civil union]
en: partner
cs: partnerka

[ctx: gender unknown,civil union]
en: partner
cs: partner/partnerka

[ctx: male,civil union]
en: former partner
cs: bývalý partner

[ctx: female,civil union]
en: former partner
cs: bývalá partnerka

[ctx: gender unknown,civil union]
en: former partner
cs: bývalý/-á partner/partnerka

[ctx: female,unknown relation]
en: partner
cs: partnerka

[ctx: gender unknown,unknown relation]
en: partner
cs: partner/-ka

[ctx: male,unknown relation]
en: former partner
cs: bývalý partner

[ctx: female,unknown relation]
en: former partner
cs: bývalá partnerka

[ctx: gender unknown,unknown relation]
en: former partner
cs: bývalý/-á partner/-ka

en: Family relationship translator not available for language '%s'. Using 'english' instead.
cs: Kalkulátor vztahů rodin pro jazyk '%s' není k dispozici. Použijte prosím 'english'.

en: date
cs: datum

en: date fallback
cs: nahrazení data

en: Direct evidence for this person - birth: {birth_min_src}, death: {death_src}
cs: Přímý důkaz pro tuto osobu – narození: {birth_min_src}, úmrtí: {death_src}

en: mother's age
cs: věk matky

en: father's age
cs: věk otce

en: from death date
cs: od data úmrtí

en: mother's death
cs: úmrtí matky

en: father's death
cs: úmrtí otce

en: person's death
cs: úmrtí osoby

en: oldest sibling's age
cs: věk nejstaršího sourozence

en: youngest sibling's age
cs: věk nejmladšího sourozence

en: birth date and known to be dead
cs: datum narození a známé úmrtí

en: offset from birth date
cs: posun od data narození

en: inferred from parents and siblings - birth: {birth_min_src}, death: {death_src}
cs: odvozeno od rodičů a sourozenců - narození: {birth_min_src}, úmrtí: {death_src}

en: inferred from parents and siblings - birth: {birth_min_src} (earliest) to {birth_max_src} (latest), death: {death_src}
cs: odvozeno od rodičů a sourozenců – narození: {birth_min_src} (nejdříve) do {birth_max_src} (nejnovější), úmrtí: {death_src}

en: a spouse's birth-related date,
cs: datum týkající se narození partnera(ky),

en: a spouse's death-related date,
cs: datum týkající se úmrtí partnera(ky),

en: event with spouse
cs: událost s partnerem

en: descendant birth: {number_of} generation  | descendant birth: {number_of} generations
cs[0]: narození potomka: {number_of} generace
cs[1]: narození potomka: {number_of} generace
cs[2]: narození potomka: {number_of} generací

en: descendant death: {number_of} generation  | descendant death: {number_of} generations
cs[0]: úmrtí potomka: {number_of} generace
cs[1]: úmrtí potomka: {number_of} generace
cs[2]: úmrtí potomka:  {number_of} generací

en: Database error: loop in descendants of %s.
cs: Chyba databáze: smyčka v potomcích osoby %s

en: mother birth
cs: narození matky

en: father birth
cs: narození otce

en: ancestor
cs: předek

en: mother death
cs: úmrtí matky

en: father death
cs: úmrtí otce

en: Database error: loop in ancestors of %s.
cs: Chyba databáze: smyčka v předcích osoby %s

en: no evidence
cs: žádný důkaz

en: True
cs: Ano

en: true
cs: ano

en: WARNING: could not parse file:
    %(file)s
    because %(error)s -- recreating it
cs: POZOR: nelze analyzovat soubor:
    %(file)s
    kvůli chybě %(error)s -- vytváří se znovu

en: %(father)s and %(mother)s
cs: %(father)s a %(mother)s

en: the person
cs: osoba

en: the family
cs: rodina

en: the place
cs: místo

en: the event
cs: událost

en: the repository
cs: archiv

en: the note
cs: poznámka

en: the media
cs: média

en: the source
cs: pramen

en: the filter
cs: filtr

en: the citation
cs: citace

en: See details
cs: Zobrazit podrobnosti

en: WARNING: PIL module not loaded.  Image cropping in report files will be impaired.
cs: POZOR: modul PIL nebyl nahrán. Funkčnost ořezu obrázků v sestavách nebude dostupná.

[ctx: Person]
en: TITLE
cs: TITUL

[ctx: Person]
en: Title
cs: Titul

en: GIVEN
cs: KŘESTNÍ

en: SURNAME
cs: PŘÍJMENÍ

[ctx: Name]
en: CALL
cs: BĚŽNÉ

[ctx: Name]
en: Call
cs: Běžné

[ctx: Name]
en: COMMON
cs: BĚŽNÝ NÁZEV

[ctx: Name]
en: Common
cs: Běžný název

en: INITIALS
cs: INICIÁLY

en: Initials
cs: Iniciály

en: SUFFIX
cs: PŘÍPONA

en: PRIMARY
cs: PRIMÁRNÍ

[ctx: Name]
en: Primary
cs: Primární

en: PRIMARY[PRE]
cs: PRIMÁRNÍ[PŘEDP]

en: Primary[pre]
cs: Primární[předp]

en: PRIMARY[SUR]
cs: PRIMÁRNÍ[PŘÍJM]

en: Primary[sur]
cs: Primární[příjm]

en: PRIMARY[CON]
cs: PRIMÁRNÍ[SPOJKA]

en: Primary[con]
cs: Primární[spojka]

en: PATRONYMIC
cs: PATRONYMICKÉ

en: PATRONYMIC[PRE]
cs: PATRONYMICKÉ[PŘEDP]

en: Patronymic[pre]
cs: Patronymické[předp]

en: PATRONYMIC[SUR]
cs: PATRONYMICKÉ[PŘÍJM]

en: Patronymic[sur]
cs: Patronymické[příjm]

en: PATRONYMIC[CON]
cs: PATRONYMICKÁ[SPOJKA]

en: Patronymic[con]
cs: Patronymická[spojka]

en: RAWSURNAMES
cs: HOLÁPŘÍJMENÍ

en: Rawsurnames
cs: holápříjmení

en: NOTPATRONYMIC
cs: NEPATRONYMICKÉ

en: Notpatronymic
cs: Nepatronymické

en: PREFIX
cs: PŘEDPONA

en: NICKNAME
cs: PŘEZDÍVKA

en: FAMILYNICK
cs: RODINNÁ PŘEZDÍVKA

en: Familynick
cs: Rodinná přezdívka

en: %(north_latitude)s N
cs: %(north_latitude)s S

en: %(south_latitude)s S
cs: %(south_latitude)s J

en: %(east_longitude)s E
cs: %(east_longitude)s V

en: %(west_longitude)s W
cs: %(west_longitude)s Z

en: Degree, minutes, seconds notation
cs: Zápis stupňů, minut a sekund

en: Degree, minutes, seconds notation with :
cs: Zápis stupňů, minut a sekund pomocí :

en: Degree notation, 4 decimals
cs: Zápis stupňů, 4 desetinná místa

en: Degree notation, 8 decimals (precision like ISO-DMS)
cs: Zápis stupňů, 8 desetinných míst (přesnost jako ISO-DMS)

en: Output format for the Swedish coordinate system RT90
cs: Výstupní formát pro švédský souřadnicový systém RT90

en: Python modules
cs: Moduly jazyka Python

en: GObject introspection modules
cs: Introspekční moduly GObject

en: Executables
cs: Spustitelné soubory

en: male
cs: muž

en: female
cs: žena

[ctx: gender]
en: unknown
cs: neznámé pohlaví

[ctx: gender]
en: other
cs: jiné

en: Invalid
cs: Neplatné

en: Very High
cs: Velmi vysoká

en: High
cs: Vysoká

en: Low
cs: Nízká

en: Very Low
cs: Velmi nízká

en: A legal or common-law relationship between a husband and wife
cs: Zákonný nebo občanský vztah mezi manželem a manželkou

en: No legal or common-law relationship between man and woman
cs: Nezákonný nebo občanský vztah mezi mužem a ženou

en: An established relationship between members of the same sex
cs: Uznávaný vztah mezi lidmi stejného pohlaví

en: Unknown relationship between a man and woman
cs: Neznámý vztah mezi mužem a ženou

en: An unspecified relationship between a man and woman
cs: Nespecifikovaný vztah mezi mužem a ženou

en: The data can only be recovered by Undo operation or by quitting with abandoning changes.
cs: Data mohou být obnovena pouze operací Zpět nebo Zrušit změny a skončit.

en: Female
cs: Žena

en: Male
cs: Muž

en: Asexuality, sexless, genderless
cs: Asexualita, bezpohlavní

en: Transgender, hermaphrodite (in entomology)
cs: Transgender, hermafrodit (v entomologii)

en: Lesbianism
cs: Lesbismus

en: Male homosexuality
cs: Mužská homosexualita

en: Heterosexuality
cs: Heterosexualita

en: Neuter
cs: Kastrát

en: Illegitimate
cs: Nelegitimní

en: Baptism/Christening
cs: Křest

en: Engaged
cs: Zasnoubení

en: Unmarried partnership
cs: Nesezdané partnerství

en: Buried
cs: Pohřben

en: Cremated/Funeral urn
cs: Kremace/Urna

en: Killed in action
cs: Zabit v akci

en: Extinct
cs: Vyhynulý

en: Nothing
cs: Nic

en: Skull and crossbones
cs: Lebka a zkřížené hnáty

en: Ankh
cs: Ankh egyptský kříž

en: Orthodox cross
cs: Ortodoxní kříž

en: Chi rho
cs: Chi rho křesťanský symbol

en: Cross of Lorraine
cs: Lotrinský kříž

en: Cross of Jerusalem
cs: Jeruzalemský kříž

en: Star and crescent
cs: Hvězda a půlměsíc

en: West Syriac cross
cs: Západosyrský kříž

en: East Syriac cross
cs: Východosyrský kříž

en: Heavy Greek cross
cs: Řecký kříž

en: Latin cross
cs: Latinský kříž

en: Shadowed White Latin cross
cs: Stínovaný bílý latinský kříž

en: Maltese cross
cs: Maltézský kříž

en: Star of David
cs: Davidova hvězda

en: Dead
cs: Zesnulý

en: Unknown, created to replace a missing note object.
cs: Neznámý, vytvořeno jako náhrada chybějícího objektu poznámky.

en: Unknown, was missing %(time)s (%(count)d)
cs: Neznámé, chybělo %(time)s (%(count)d)

en: Objects referenced by this note were missing in a file imported on %s.
cs: Objekty odkazované touto poznámkou chyběly v souboru importovaném %s.

en: Arabic
cs: Arabština

en: Bulgarian
cs: Bulharština

en: Breton
cs: Bretonština

en: Catalan
cs: Katalánština

en: Czech
cs: Čeština

en: Danish
cs: Dánština

en: German
cs: Němčina

en: German (Austria)
cs: Němčina (Rakousko)

en: Greek
cs: Řečtina

en: English (USA)
cs: Angličtina (USA)

en: English
cs: Angličtina

en: Spanish
cs: Španělština

en: Farsi
cs: Perština

en: Finnish
cs: Finština

en: French
cs: Francouzština

en: Gaelic
cs: Gaelština

en: Galician
cs: Galicijština

en: Hebrew
cs: Hebrejský

en: Croatian
cs: Chorvatština

en: Hungarian
cs: Maďarština

en: Indonesian
cs: Indonéština

en: Icelandic
cs: Islandština

en: Italian
cs: Italština

en: Japanese
cs: Japonština

en: Korean
cs: Korejština

en: Lithuanian
cs: Litevština

en: Macedonian
cs: Makedonština

en: Norwegian Bokmal
cs: Norský Bokmål

en: Dutch
cs: Holandština

en: Norwegian Nynorsk
cs: Norský Nynorsk

en: Polish
cs: Polština

en: Portuguese (Brazil)
cs: Portugalština (Brazilská)

en: Portuguese (Portugal)
cs: Portugalština (Portugalská)

en: Romanian
cs: Rumunština

en: Russian
cs: Ruština

en: Slovak
cs: Slovenština

en: Slovenian
cs: Slovinština

en: Albanian
cs: Albánština

en: Serbian
cs: srbština

en: Swedish
cs: Švédština

en: Tamil
cs: Tamilština

en: Turkish
cs: Turečtina

en: Ukrainian
cs: Ukrajinština

en: Vietnamese
cs: Vietnamština

en: Chinese (Simplified)
cs: Zjednodušená čínština

en: Chinese (Hong Kong)
cs: Čínština (Hongkong)

en: Chinese (Traditional)
cs: Čínština (tradiční)

en: Your Python version does not meet the requirements. At least Python %(v1)d.%(v2)d.%(v3)d is needed to start Gramps.
    
    Gramps will terminate now.
cs: Verze Pythonu, kterou používáte neodpovídá požadavkům. Pro spuštění Gramps potřebujete python nejméně ve verzi %(v1)d.%(v2)d.%(v3)d.
    
    Aplikace bude nyní ukončena.

en: The orjson package is needed to start Gramps.
    
    Gramps will terminate now.
cs: Ke spuštění Gramps je potřeba balíček orjson.
    
    Gramps se nyní ukončí.

en: not found
cs: nenalezeno

en: not found because exiv2 is not installed
cs: nenalezen, protože exiv2 není nainstalován

en: Installed but does not supply version
cs: Nainstalován, ale neposkytuje verzi

en: installed
cs: instalovaný

en: Configuration error:
cs: Chyba nastavení:

en: Could not read configuration
cs: Nepodařilo se načíst konfiguraci

en: A definition for the media type %s could not be found 
    
     Possibly the installation of Gramps was incomplete. Make sure something to handle the media types of Gramps is installed.
cs: Definice pro mediální typ %s nebyla nalezena
    
    Instalace Gramps pravděpodobně nebyla úplná. Ujistěte se, že jsou části pro zpracování mediálních typů aplikace správně nainstalovány.

en: Much of Gramps' artwork is either from
    the Tango Project or derived from the Tango
    Project. This artwork is released under the
    Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5
    license.
cs: Většina grafiky použité v Gramps pochází
    z
    projektu Tango nebo je od něho odvozena.
    Grafika je vydána pod licencí 
    Create Commons Attribution-ShareAlike verze 2.5.

en: Gramps Homepage
cs: Domovská stránka Gramps

en: Contributions by
cs: Příspěvky od

en: Distribution: %s
cs: Distribuce: %s

[ctx: manual]
en: Using_the_Clipboard
cs: Využívání schránky

en: Family Event
cs: Rodinná událost

en: Family Attribute
cs: Rodinné atributy

[ctx: not available]
en: NA
cs: Není k dispozici

en: Volume/Page: %(pag)s -- %(sourcetext)s
cs: Svazek/Strana: %(pag)s -- %(sourcetext)s

en: Event ref
cs: Událost odk

en: Child ref
cs: Potomek odk

en: Clipboard
cs: Schránka

en: Any changes are saved immediately
cs: Veškeré změny jsou okamžitě uloženy

[ctx: the object]
en: See %s details
cs: Zobrazit %s detaily

[ctx: the object]
en: Make %s active
cs: Nastavit aktivní %s

[ctx: the object]
en: Create Filter from %s selected...
cs: Vytvořit filtr z vybraného %s...

en: Tree View: first column "%s" cannot be changed
cs: Pohled na strom: první sloupec "%s" nemůže být změněn

en: Drag and drop the columns to change the order
cs: Pořadí sloupců změníte jejich přetažením

en: _Apply
cs: _Použít

en: Display
cs: Zobrazení

en: Column Name
cs: Název sloupce

en: Father's surname
cs: Otcovo příjmení

en: Combination of mother's and father's surname
cs: Kombinace matčina a otcova příjmení

en: Icelandic style
cs: Islandský styl

en: Display Name Editor
cs: Zobrazit editor jmen

en: _Close
cs: _Zavřít

en: The following keywords are replaced with the appropriate name parts:<tt>
      <b>Given</b>   - given name (first name)     <b>Surname</b>  - surnames (with prefix and connectors)
      <b>Title</b>   - title (Dr., Mrs.)           <b>Suffix</b>   - suffix (Jr., Sr.)
      <b>Call</b>    - call name                   <b>Nickname</b> - nick name
      <b>Initials</b>- first letters of given      <b>Common</b>   - nick name, call, or first of given
      <b>Prefix</b>  - all prefixes (von, de)
    Surnames:
      <b>Rest</b>      - non primary surnames    <b>Notpatronymic</b>- all surnames, except pa/matronymic &amp; primary
      <b>Familynick</b>- family nick name        <b>Rawsurnames</b>  - surnames (no prefixes and connectors)
      <b>Primary, Primary[pre] or [sur] or [con]</b>- full primary surname, prefix, surname only, connector
      <b>Patronymic, or [pre] or [sur] or [con]</b> - full pa/matronymic surname, prefix, surname only, connector
    </tt>
    UPPERCASE keyword forces uppercase. Extra parentheses, commas are removed. Other text appears literally.
    
    <b>Example</b>: Dr. Edwin Jose von der Smith and Weston Wilson Sr ("Ed") - Underhills
         <i>Edwin Jose</i>: Given, <i>von der</i>: Prefix, <i>Smith</i> and <i>Weston</i>: Primary, <i>and</i>: [con], <i>Wilson</i>: Patronymic,
         <i>Dr.</i>: Title, <i>Sr</i>: Suffix, <i>Ed</i>: Nickname, <i>Underhills</i>: Familynick, <i>Jose</i>: Call.
cs: Následující klíčová slova budou nahrazena příslušnými částmi jména:<tt>  
      <b>Křestní</b>    - křestní jméno (jméno)  <b>Příjmení</b>     - příjmení (s předponami a spojkami)
      <b>Titul</b>      - titul (Dr., Mrs.)       <b>Přípona</b>      - přípona (Jr., Sr.)
      <b>Běžné</b>      - běžné jméno             <b>Přezdívka</b>     - přezdívka
      <b>Iniciály</b>   - první písmena křestního jména  <b>Obvyklé</b>       - přezdívka,běžné nebo první křestní jméno
      <b>Předpona</b> - všechny předpony (von, de)
     Příjmení:
       <b>Ostatní</b>     - další (ne primární) příjmení
        <b>Neotcovské příjmení</b> - celé příjmení vyjma příjmení po otci/matce &amp; primární
      <b>Rodinná přezdívka</b>   - přezdívka rodiny  <b> Holé příjmení</b> - příjmení (bez předpon a spojek)
      <b>Primární, primární[předp] nebo [příjm] nebo [spojka]</b>       - celé primární (hlavní) příjmení, předpona, jen příjmení, spojka
      <b>Otcovské, nebo [předp] nebo [příjm] nebo [spojka]</b>       - celé příjmení po otci/matce, předpona, jen příjmení, spojka 
    </tt>
    Klíčové slovo psané VELKÝMI PÍSMENY vynucuje velká písmena jmen. Kulaté závorky, čárky a uvozovky navíc jsou odstraněny. Ostatní text se zobrazí doslovně.
    
    <b>Příklad</b>: Dr. Edwin Jose von der Smith and Weston Wilson Sr ("Ed") - Underhills
         <i>Edwin Jose</i>: Křestní jméno, <i>von der</i>: Předpona, <i>Smith</i> and <i>Weston</i>: Příjmení, <i>and</i>: [spojka], <i>Wilson</i>: Příjmení po otci, <i>Dr.</i>: Titul, <i>Sr</i>: Přípona, <i>Ed</i>: Přezdívka, <i>Underhills</i>: Rodinná přezdívka, <i>Jose</i>: Běžné jméno.

en:  Name Editor
cs:  Editor jmen

en: Invalid or incomplete format definition.
cs: Neplatná nebo nekompletní definice formátu.

en: _Help
cs: _Nápověda

en: Researcher
cs: Badatel

en: State/County
cs: Stát/Kraj

en: ZIP/Postal Code
cs: PSČ

en: Enter information about yourself so people can contact you when you distribute your Family Tree.
cs: Vložte své kontaktní údaje, aby Vás mohli lidé kontaktovat, když budete distribuovat svůj rodokmen.

en: ID Formats
cs: Formáty ID

en: Media Object
cs: Mediální objekt

en: Default Gramps ID formats containing a letter prefix followed by a numerical string. "I%04d" creates IDs from I0000 to I9999. Large databases may need larger IDs. "I%06d" creates IDs from I000000 to I999999.
cs: Výchozí formáty ID Gramps obsahující písmenný prefix následovaný číselným řetězcem. "I%04d" vytvoří ID od I0000 do I9999. Velké databáze mohou potřebovat větší ID. "I%06d" vytvoří ID od I000000 do I999999.

en: Colors used for boxes in the graphical views
cs: Barvy použité pro bloky v grafických zobrazeních

en: Dark colors
cs: Tmavé barvy

en: Light colors
cs: Světlé barvy

en: Color scheme
cs: Schéma barev

en: Restore to defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: Restore colors for current theme to default.
cs: Obnovit výchozí barvy aktuálního motivu.

en: Colors for Male persons
cs: Barvy pro mužské osoby

en: Colors for Female persons
cs: Barvy osob ženského pohlaví

en: Colors for people who are neither male nor female
cs: Barvy pro osoby, které nejsou ani muži, ani ženy

en: Colors for Unknown persons
cs: Barvy pro neznámé osoby

en: Colors for Family nodes
cs: Barvy uzlů rodin

en: Other colors
cs: Ostatní barvy

en: Background for Alive
cs: Pozadí pro žijící

en: Background for Dead
cs: Pozadí pro zesnulé

en: Border for Alive
cs: Ohraničení pro žijící

en: Border for Dead
cs: Ohraničení pro zesnulé

en: Default background
cs: Výchozí pozadí

en: Background for Married
cs: Pozadí pro ženaté

en: Background for Unmarried
cs: Pozadí pro svobodné

en: Background for Civil union
cs: Pozadí pro registrované partnerství

en: Background for Unknown
cs: Pozadí pro neznámé

en: Background for Divorced
cs: Pozadí pro rozvedené

en: Default border
cs: Výchozí ohraničení

en: Border for Divorced
cs: Ohraničení pro rozvedené

en: Background for Home Person
cs: Pozadí pro výchozí osobu

en: Colors
cs: Barvy

en: Warnings and Error dialogs
cs: Varování a chybové dialogy

en: Suppress warning when adding parents to a child
cs: Potlačit upozornění při přidávání rodičů k dítěti

en: Suppress warning when canceling with changed data
cs: Potlačit upozornění při odvolání se změněnými daty

en: Suppress warning about missing researcher when exporting to GEDCOM
cs: Potlačit hlášení o chybějícím badateli při exportu do GEDCOM

en: Suppress tooltip warnings about data being saved immediately
cs: Potlačení varování s nápovědou o okamžitém uložení dat

en: Show plugin status dialog on plugin load error
cs: Při chybě v nahrávání zásuvného modulu zobrazit stavový dialog

en: Warnings
cs: Varování

en: Call
cs: Volání

en: NotPatronymic
cs: Nepatronymické

en: Enter to save, Esc to cancel editing
cs: Enter pro uložení, Esc pro odvolání úprav

en: This format exists already.
cs: Tento formát již existuje.

en: Example
cs: Příklad

en: _Add
cs: Přid_at

en: _Edit
cs: Úpr_avy

en: _Remove
cs: O_dstranit

en: Display Options
cs: Možnosti zobrazení

en: Edit
cs: Upravit

en: Automate Place format
cs: Automatizovat formát místa

en: Enables automatic place title generation using specified format.
cs: Povolit automatické vytváření titulku místa dle daného formátu.

en: Custom name display options are unique to each family tree.
cs: Vlastní možnosti zobrazení jmen jsou pro každý rodinný strom jedinečné.

en: Consider single pa/matronymic as surname
cs: Považovat jediné jméno po otci/matce za příjmení

en: Date format *
cs: Formát data *

en: Years
cs: Roky

en: Years, Months
cs: Roky, Měsíce

en: Years, Months, Days
cs: Roky, Měsíce, Dny

en: Age display precision *
cs: Přesnost zobrazení věku *

en: Round the year
cs: Zaokrouhlit rok

en: Display ages for events after death *
cs: Zobrazení věku pro události po smrti *

en: Calendar on reports
cs: Kalendář v sestavách

en: Calendar on input
cs: Kalendář na vstupu

en: On the previous day
cs: Předchozí den

en: On the next day
cs: Následující den

en: Only on leap years
cs: Pouze v přestupných letech

en: For non leap years, anniversaries are displayed on either February 28, March 1 or not at all in Gregorian calendars
cs: V nepřestupných letech se výročí zobrazují buď 28. února, 1. března, nebo se v gregoriánských kalendářích nezobrazují vůbec

en: Show leap day anniversaries
cs: Zobrazit přestupná výročí

en: Active person's name and ID
cs: Jméno a ID aktivní osoby

en: Relationship to home person
cs: Vztah k výchozí osobě

en: Status bar
cs: Stavový řádek

en: 
    Input Options
cs: 
    Nastavení sestavy

en: Surname guessing
cs: Hádání příjmení

en: Default family relationship
cs: Výchozí rodinný vztah

en: Hide LDS tab in person and family editors
cs: Skrýt záložku SPD v editoru osoby a rodin

en: * Requires Restart
cs: * Vyžaduje restart

en: Conditional Text Replacements
cs: Podmíněné nahrazení textu

en: Missing surname
cs: Chybí příjmení

en: Missing given name
cs: Chybí křestní jméno

en: Missing record
cs: Chybí záznam

en: Private surname
cs: Důvěrné příjmení

en: Private given name
cs: Důvěrné křestní jméno

en: Private record
cs: Důvěrný záznam

en: Change is not immediate
cs: Změna není okamžitá

en: Changing the date format will not take effect until the next time Gramps is started.
cs: Změna formátu data se neprojeví dokud nebude Gramps znovu nastartován.

en: Calculation limits
cs: Omezení výpočtu

en: Date 'about' year range: (date ± #)
cs: Rozsah přibližného data: (datum ± #)

en: Date 'after' year range:  (date + #)
cs: Rozsah data "po":  (datum + #)

en: Date 'before' year range: (date - #)
cs: Rozsah data "před": (datum + #)

en: Maximum age probably alive
cs: Nejvyšší věk pravděpodobně žijících

en: Maximum sibling age difference
cs: Maximální věkový rozdíl mezi sourozenci

en: Minimum years between generations
cs: Minimální počet let mezi generacemi

en: Average years between generations
cs: Průměrný počet let mezi generacemi

en: Max generations for relationships
cs: Nejvyšší počet generací pro vztahy mezi osobami

en: Limits
cs: Limity

en: Environment Settings
cs: Nastavení prostředí

en: Display Tip of the Day
cs: Zobrazit tip dne

en: Show useful information about using Gramps on startup.
cs: Zobrazit užitečné informace o používání Gramps při startu.

en: Remember last Family Tree
cs: Pamatovat si poslední rodokmen

en: Don't open dialog to choose family tree to load on startup, just load last used.
cs: Neotevírat nabídku výběru rodokmenu při startu, ale použít poslední zpracovávaný.

en: Remember last view displayed
cs: Zapamatovat poslední zobrazený pohled

en: Remember last view displayed and open it next time.
cs: Zapamatovat poslední zobrazený pohled a zobrazit jej příště.

en: Enable spell checker
cs: Povolit kontrolu pravopisu

en: Enable the spelling checker for notes.
cs: Povolit kontrolu pravopisu v poznámkách.

en: Gspell not loaded. Spell checking will not be available.
    To build it for Gramps see %(gramps_wiki_build_spell_url)s
cs: Gspell nebyl nahrán. Kontrola pravopisu nebude k dispozici.
    Překladem modulu pro Gramps vás provede %(gramps_wiki_build_spell_url)s

en: Show text label beside Navigator buttons *
cs: Zobrazovat text vedle tlačítek Navigátoru *

en: Show or hide text beside Navigator buttons (People, Families, Events...).
    Requires Gramps restart to apply.
cs: Zobrazovat nebo skrýt text vedle tlačítek Navigátoru (Osoby, Rodiny, Události ...).
    Projeví se po restartu Gramps.

en: Show Clipboard icon on toolbar
cs: Zobrazit ikonu schránky v nástrojové liště

en: Show or hide the Clipboard icon on the toolbar.
cs: Zobrazit nebo skrýt ikonu schránky v nástrojové liště.

en: Show Reports icon on toolbar
cs: Zobrazit ikonu sestav v nástrojové liště

en: Show or hide the Reports icon on the toolbar.
cs: Zobrazit nebo skrýt ikonu sestav v nástrojové liště.

en: Show Tools icon on toolbar
cs: Zobrazit ikonu nástrojů v nástrojové liště

en: Show or hide the Tools icon on the toolbar.
cs: Zobrazit nebo skrýt ikonu nástrojů v nástrojové liště.

en: Show Addons icon on toolbar
cs: Zobrazit ikonu rozšíření v nástrojové liště

en: Show or hide the Addons icon on the toolbar.
cs: Zobrazit nebo skrýt ikonu rozšíření v nástrojové liště.

en: Show Preferences icon on toolbar
cs: Zobrazit ikonu předvoleb v nástrojové liště

en: Show or hide the Preferences icon on the toolbar.
cs: Zobrazit nebo skrýt ikonu předvoleb v nástrojové liště.

en: Both text and icons
cs: Text i ikony

en: Text only
cs: Jen text

en: Icons only
cs: Pouze ikony

en: Display text, icons or both on the toolbar buttons.
cs: Zobrazí text, ikony nebo obojí na tlačítkách panelu nástrojů.

en: Toolbar Style
cs: Styl lišty nástrojů

en: Show close button in gramplet bar tabs
cs: Ukázat tlačítko pro zavření v záložkách panelu grampletů

en: Show close button to simplify removing gramplets from bars.
cs: Ukázat tlačítko uzavření pro usnadnění odebírání grampletů z panelů.

en: Markup for invalid date format
cs: Zvýraznění neplatného formátu data

en: Convenience markups are:
    <b>&lt;b&gt;Bold&lt;/b&gt;</b>
    <big>&lt;big&gt;Makes font relatively larger&lt;/big&gt;</big>
    <i>&lt;i&gt;Italic&lt;/i&gt;</i>
    <s>&lt;s&gt;Strikethrough&lt;/s&gt;</s>
    <sub>&lt;sub&gt;Subscript&lt;/sub&gt;</sub>
    <sup>&lt;sup&gt;Superscript&lt;/sup&gt;</sup>
    <small>&lt;small&gt;Makes font relatively smaller&lt;/small&gt;</small>
    <tt>&lt;tt&gt;Monospace font&lt;/tt&gt;</tt>
    <u>&lt;u&gt;Underline&lt;/u&gt;</u>
    
    For example: &lt;u&gt;&lt;b&gt;%s&lt;/b&gt;&lt;/u&gt;
    will display <u><b>Underlined bold date</b></u>.
cs: Usnadňující značkování zahrnuje:
    <b>&lt;b&gt;Tučné&lt;/b&gt;</b>
    <big>&lt;big&gt;Relativně zvětší písmo&lt;/big&gt;</big>
    <i>&lt;i&gt;Kruzíva&lt;/i&gt;</i>
    <s>&lt;s&gt;Přeškrtnuté&lt;/s&gt;</s>
    <sub>&lt;sub&gt;Dolní index&lt;/sub&gt;</sub>
    <sup>&lt;sup&gt;Horní index&lt;/sup&gt;</sup>
    <small>&lt;small&gt;Relativně zmenší písmo&lt;/small&gt;</small>
    <tt>&lt;tt&gt;Monospace písmo&lt;/tt&gt;</tt>
    <u>&lt;u&gt;Podtrženo&lt;/u&gt;</u>
    
    Například: &lt;u&gt;&lt;b&gt;%s&lt;/b&gt;&lt;/u&gt;
    zobrazí <u><b>Podtržený tučný datum</b></u>.

en: Multiple surname box height
cs: Výška pole Více příjmení

en: Enter height in pixels. When multiple surnames are entered, these names display in a box. This setting sets the size of this box.
cs: Zadajte výšku v bodech. Pokud je vloženo více příjmení, zobrazí se jména v poli. Toto nastavení určuje velikost pole.

en: Database Setting
cs: Nastavení databáze

en: Database backend
cs: Databázový backend

en: 
    Database Location
cs: 
    Umístění databáze

en: Host
cs: Server

en: Database path
cs: Cesta k databázi

en: 
    Backup Management
cs: 
    Správa zálohování

en: Backup path
cs: Cesta k záloze

en: Backup on exit
cs: Zálohovat při ukončení

en: Backup Your family tree on exit to Backup path specified above.
cs: Zálohovat váš rodokmen při ukončení programu do adresáře zadaného výše.

en: Every 15 minutes
cs: Každých 15 minut

en: Every 30 minutes
cs: Každých 30 minut

en: Every hour
cs: Každou hodinu

en: Every 12 hours
cs: Každých 12 hodin

en: Every day
cs: Každý den

en: Autobackup
cs: Automatická záloha

en: 
    Family Tree's Media path
cs: 
    Cesta k médiím rodokmenu

en: Base media path
cs: Výchozí cesta k médiím

en: The base relative media path is specific to the active family tree. It is not a global setting. Each family tree is able to have a unique relative media path that is stored with the database.
cs: Výchozí relativní cesta k médiím je specifická pro aktivní rodokmen. Není to obecné nastavení. Každý rodokmen může mít unikátní relativní cestu k médiím uloženou v databázi.

en: Tag Records
cs: Štítkovat záznamy

en: Add tag on import
cs: Při importu přidat štítek

en: Specified tag will be added to all records on import.
    Clear to set default value.
cs: Zadaný štítek bude přidán ke všem záznamům při importu.
    Smazání nastaví výchozí hodnotu.

en: 
    Source GEDCOM import
cs: 
    Import zdrojového GEDCOM

en: Add default source on GEDCOM import
cs: Při importu GEDCOM přidat výchozí pramen

en: Select media directory
cs: Vybrat adresář pro média

en: _Cancel
cs: _Storno

en: Select database directory
cs: Vybrat adresář databáze

en: Select backup directory
cs: Vybrat adresář záloh

en: If checked, use the standard genealogic symbols (death symbol is user selectable).
    If not checked, you can use the lower panel to customize the symbols yourself.
cs: Pokud je zaškrtnuto, jsou použity standardní genealogické symboly (symbol pro smrt je volitelný uživatelem).
    Pokud není zaškrtnuto, může si symboly přizpůsobit v panelu níže.

en: This can be useful if you want to add phonetic in a note to show how to pronounce a name or if you mix multiple languages like greek and russian.
cs: Toto může být užitečné pokud chcete přidat fonetickou poznámku, abyste ukázali, jak vyslovit jméno nebo pokud mícháte více jazyků (např. ruština a řečtina).

en: Use symbols
cs: Použít symboly

en: Select default death symbol
cs: Zvolte výchozí symbol pro úmrtí

en: Genealogical Symbols
cs: Genealogické symboly

en: Death:
cs: Úmrtí:

en: Killed
cs: Zabitý

en: Default genealogy symbols replacement
cs: Nahrazení výchozích genealogických symbolů

en: You can set any text you want for this field.
    You can drag and drop a symbol from the symbol list above.
    It will be visible only if your font contains this glyph.
cs: Do tohoto pole může nastavit jakýkoli znak chcete.
    Můžete sem přetáhnout symbol ze seznamu výše.
    Bude viditelné pouze v případě kdy váš font danou značku obsahuje.

[ctx: character]
en: Tab
cs: Tabulátor

en: Choose your dialect
cs: Zvolte si dialekt

en: Changes are immediate.
    This is used when exporting views in CSV format.
cs: Změny jsou okamžité.
    Používá se při exportu pohledů do formátu CSV.

en: Delimiter:
cs: Oddělovač:

en: Undo history warning
cs: Vymazat historii změn

en: Proceeding with import will erase the undo history for this session. In particular, you will not be able to revert the import or any changes made prior to it.
    
    If you think you may want to revert the import, please stop here and backup your database.
cs: Pokračování v importu vymaže historii zpětných kroků této relace. Nebude možné vrátit tuto, ani jakoukoli jinou operaci provedenou před ním.
    
    Pokud se domníváte, že budete potřebovat import vrátit, přerušte operaci a udělejte zálohu databáze.

en: _Proceed with import
cs: _Pokračovat v importu

en: _Stop
cs: Za_stavit

en: Are you sure you want to upgrade this Family Tree?
cs: Jste si jistí že chcete povýšit tento rodokmen?

en: I have made a backup,
    please upgrade my Family Tree
cs: Pořídil jsem zálohu,
    povyšte prosím můj rodokmen

en: Cancel
cs: Storno

en: All files
cs: Všechny soubory

en: Automatically detected
cs: Automaticky detekován

en: Select file _type:
cs: Vyberte _typ souboru:

en: Login
cs: Přihlášení

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Import Family Tree
cs: Importovat rodokmen

en: All supported files
cs: Všechny podporované soubory

en: File type "%s" is unknown to Gramps.
    
    Valid types are: Gramps database, Gramps XML, Gramps package, GEDCOM, and others.
cs: Gramps nezná soubor typu "%s"
    
    Platné typy jsou: Gramps databáze, Gramps XML, balíček Gramps a GEDCOM a další.

en: Cannot open file
cs: Soubor nelze otevřít

en: The selected file is a directory, not a file.
cs: Vybraný soubor je adresář, ne soubor.

en: You do not have read access to the selected file.
cs: Nemáte právo zápisu do vybraného souboru.

en: Cannot create file
cs: Nelze vytvořit soubor

en: Could not import file: %s
cs: Nelze importovat soubor: %s

en: This file incorrectly identifies its character set, so it cannot be accurately imported. Please fix the encoding, and import again
cs: Tento soubor nesprávně identifikuje svoji kódovou stránku a proto nemůže být správně importován. Opravte kódování znaků a zkuste operaci opakovat

en: %s_-_Manage_Family_Trees
cs: %s_-_Správce_Rodokmeny

en: Family_Trees_manager_window
cs: Okno správce rodokmenů

en: _Archive
cs: _Archiv

en: _Extract
cs: _Rozbalit

en: Database Information
cs: Informace databáze

en: _OK
cs: _Budiž

en: Setting
cs: Nastavení

en: Family Trees
cs: Rodokmeny

en: Family Tree name
cs: Název rodokmenu

en: Database Type
cs: Typ databáze

en: Break the lock on the '%s' database?
cs: Zlomit zámek na databázi %s?

en: Gramps believes that someone else is actively editing this database. You cannot edit this database while it is locked. If no one is editing the database you may safely break the lock. However, if someone else is editing the database and you break the lock, you may corrupt the database.
cs: Gramps se domnívá, že někdo jiný pracuje s databází. Pokud je uzamčená, nemůžete s touto databází pracovat. Pokud jste si jistí, že s databází nikdo nepracuje, můžete zámek prolomit. V opačném případě může prolomení znamenat porušení databáze.

en: Break lock
cs: Zlomit zámek

en: Rename failed
cs: Přejmenování selhalo

en: An attempt to rename a version failed with the following message:
    
    %s
cs: Pokus o přejmenování verze selhal s následující chybou:
    
    %s

en: Could not rename the Family Tree.
cs: Nelze přejmenovat rodokmen.

en: Family Tree already exists, choose a unique name.
cs: Tento rodokmen už existuje, zvolte prosím jiné unikátní jméno.

en: Extracting archive...
cs: Rozbalit archiv...

en: Importing archive...
cs: Importuji archiv...

en: Remove the '%s' Family Tree?
cs: Odstranit rodokmen '%s'?

en: Removing this Family Tree will permanently destroy the data.
cs: Odstraněním tohoto rodokmenu dojde k nevratnému zničení jeho dat.

en: Remove Family Tree
cs: Odstranit rodokmen

en: Remove the '%(revision)s' version of '%(database)s'
cs: Odstranit '%(revision)s' verzi z %(database)s'

en: Removing this version will prevent you from extracting it in the future.
cs: Pokud tuto verzi odstraníte, nebude možné ji v budoucnu rozbalit.

en: Remove version
cs: Odstranit verzi

en: Deletion failed
cs: Operace mazání selhala

en: An attempt to delete a version failed with the following message:
    
    %s
cs: Pokus o vymazání verze selhal s následující chybou:
    
    %s

en: Convert the '%s' database?
cs: Převést databázi '%s'?

en: Do you wish to convert this family tree into a %(database_type)s database?
cs: Přejete si převést tento rodokmnen do databáze %(database_type)s?

en: Convert
cs: Převést

en: Opening the '%s' database
cs: Otevírání databáze '%s'

en: An attempt to convert the database failed. Perhaps it needs updating.
cs: Pokus o převod databáze selhal. Možná potřebuje aktualizaci.

en: Converting the '%s' database
cs: Konverze databáze '%s'

en: An attempt to export the database failed.
cs: Pokus o export databáze selhal.

en: Converting data...
cs: Data se převádějí...

en: (Converted #%d)
cs: (Převedeno #%d)

en: An attempt to import into the database failed.
cs: Pokus o import do databáze selhal.

en: Repair Family Tree?
cs: Opravit rodokmen?

en: If you click %(bold_start)sProceed%(bold_end)s, Gramps will attempt to recover your Family Tree from the last good backup. There are several ways this can cause unwanted effects, so %(bold_start)sbackup%(bold_end)s the Family Tree first.
    The Family Tree you have selected is stored in %(dirname)s.
    
    Before doing a repair, verify that the Family Tree can really no longer be opened, as the database back-end can recover from some errors automatically.
    
    %(bold_start)sDetails:%(bold_end)s Repairing a Family Tree actually uses the last backup of the Family Tree, which Gramps stored on last use. If you have worked for several hours/days without closing Gramps, then all this information will be lost! If the repair fails, then the original Family Tree will be lost forever, hence a backup is needed. If the repair fails, or too much information is lost, you can fix the original Family Tree manually. For details, see the webpage
    %(gramps_wiki_recover_url)s
    Before doing a repair, try to open the Family Tree in the normal manner. Several errors that trigger the repair button can be fixed automatically. If this is the case, you can disable the repair button by removing the file %(recover_file)s in the Family Tree directory.
cs: Pokud kliknete na %(bold_start)sPokračovat%(bold_end)s, Gramps se pokusí obnovit váš rodokmen z poslední platné zálohy. Je několik situací, kdy dojít k neočekávané situaci, proto nejprve %(bold_start)szálohujte%(bold_end)s rodokmen.
    Vámi zvolený rodokmen je uložen v %(dirname)s.
    
    Před opravou se ujistěte, že rodokmen skutečně nelze otevřít. Z některých chyb je databázový backend schopen se zotavit sám.
    
    %(bold_start)sPodrobnosti:%(bold_end)s Oprava rodokmenu použije poslední zálohu, kterou Gramps uložil při posledním použití. Pokud jste pracovali několik hodin/dní bez ukončení Gramps, budou všechny informace bohužel ztraceny! Pokud oprava úplně selže, bude původní rodokmen navždy ztracen. Proto je nutné zálohovat. Pokud oprava selže nebo dojde ke ztrátě většího množství informací, můžete původní rodokmen opravit ručně. Podrobnosti zjistíte na webových stránkách
    %(gramps_wiki_recover_url)s
    Před započetím opravy se pokuste otevřít rodokmen normálně. Mnoho chyb aktivujících tlačítko oprav může být opraveno automaticky. Pokud je to tento případ, můžete tlačítko oprav deaktivovat odstraněním souboru %(recover_file)s ve složce s rodokmenem.

en: Proceed, I have taken a backup
cs: Hotovo, záloha byla získána

en: Stop
cs: Zastavit

en: Rebuilding database from backup files
cs: Databáze se obnovuje ze záložních souborů

en: Error restoring backup data
cs: Chyba při obnově zálohy

en: Could not create Family Tree
cs: Nelze vytvořit rodokmen

en: Retrieve failed
cs: Získání selhalo

en: An attempt to retrieve the data failed with the following message:
    
    %s
cs: Pokus o získání informací selhal s touto chybovou zprávou:
    
    %s

en: Archiving failed
cs: Archivace selhala

en: An attempt to create the archive failed with the following message:
    
    %s
cs: Pokus o vytvoření archivu selhal s touto chybovou zprávou:
    
    %s

en: Creating data to be archived...
cs: Vytvářejí se data pro archivaci...

en: Saving archive...
cs: Ukládá se archiv....

en: An attempt to archive the data failed with the following message:
    
    %s
cs: Pokus o archivaci dat skončil neúspěšně s následující chybou:
    
    %s

en: Attempt to force closing the dialog
cs: Pokus o vynucené uzavření dialogu

en: Please do not force closing this important dialog.
    Instead select one of the available options
cs: Nezavírejte vynuceně tento důležitý dialog.
    Vyberte si jednu z nabízených možností

en: Cannot load database
cs: Databázi nelze nahrát

en: Open the Clipboard dialog
cs: Dialog pro otevření schránky

en: Clip_board
cs: Schránka

en: Open the reports dialog
cs: Otevřít dialog sestav

en: Reports
cs: Sestavy

en: Open the tools dialog
cs: Otevřít dialog nástrojů

en: Tools
cs: Nástroje

en: Open Addon Manager
cs: Otevřít správce rozšíření

en: Addons
cs: Rozšíření

en: Open Preferences
cs: Otevřít předvolby

en: No active person
cs: Žádná osoba není aktivní

en: No active family
cs: Žádná rodina není aktivní

en: No active event
cs: Žádná událost není aktivní

en: No active place
cs: Žádné místo není aktivní

en: No active source
cs: Žádný pramen není aktivní

en: No active citation
cs: Žádná citace není aktivní

en: No active repository
cs: Žádný archiv není aktivní

en: No active media
cs: Žádné médium není aktivní

en: No active note
cs: Žádná poznámka není aktivní

en: No active object
cs: Žádný aktivní objekt

en: Danger: This is unstable code!
cs: POZOR: Toto je nestabilní vývojové vydání!

en: This Gramps ('%s') is a development release.
cs: Gramps ('%s') vývojářské vydání.

en: This version is not meant for normal usage. Use at your own risk.
    
    This version may:
    1) Work differently than you expect.
    2) Fail to run at all.
    3) Crash often.
    4) Corrupt your data.
    5) Save data in a format that is incompatible with the official release.
    
    %(bold_start)sBACKUP%(bold_end)s your existing databases before opening them with this version, and make sure to export your data to XML every now and then.
cs: Tato verze není určena pro normální použití. Používáte ji na vlastní riziko.
    
    Tato verze může:
    1) Pracovat jinak než očekáváte.
    2) Odmítnout nastartovat.
    3) Často havarovat.
    4) Porušit vaše data.
    5) Ukládat data ve formátu, který není kompatibilní s oficiální verzí.
    
    %(bold_start)sZÁLOHUJTE%(bold_end)s své existující databáze, které hodláte touto verzí otevřít a vždy udělejte XML export svých dat.

[ctx: manual]
en: Select_a_media_selector
cs: Výběr média

en: Select a media object
cs: Vybrat mediální objekt

en: Select media object
cs: Vybrat mediální objekt

en: Import failed
cs: Import selhal

en: The filename supplied could not be found.
cs: Zadaný soubor nenalezen.

en: Cannot import %s
cs: Nemohu importovat %s

en: Directory specified in preferences: Base path for relative media paths: %s does not exist. Change preferences or do not use relative path when importing
cs: Složka specifikovaná v předvolbách: kořen cesty od kterého jsou odvozeny relativní cesty k médiím: %s neexistuje. Změňte předvolby nebo při importu nepoužívejte relativní cesty

en: Cannot display %s
cs: %s nelze zobrazit

en: Gramps is not able to display the image file. This may be caused by a corrupt file.
cs: Gramps nemůže zobrazit obrázek. Může to být způsobeno porušeným souborem.

en: Create and add a new address
cs: Vytvořit a přidat novou adresu

en: Remove the existing address
cs: Odstranit existující adresu

en: Edit the selected address
cs: Upravit vybranou adresu

en: Move the selected address upwards
cs: Posunout vybranou adresu výše

en: Move the selected address downwards
cs: Posunout vybranou adresu níže

en: Postal
cs: Poštovní

en: _Addresses
cs: _Adresy

en: Create and add a new attribute
cs: Vytvořit a přidat nový atribut

en: Remove the existing attribute
cs: Odstranit existující atribut

en: Edit the selected attribute
cs: Upravit vybraný atribut

en: Move the selected attribute upwards
cs: Posunout vybraný atribut výše

en: Move the selected attribute downwards
cs: Posunout vybraný atribut níže

en: _Attributes
cs: _Atributy

en: _References
cs: Odka_zy

en: Edit reference
cs: Upravit odkaz

en: Add
cs: Přidat

en: Remove
cs: Odstranit

en: Share
cs: Sdílet

en: Jump To
cs: Přejít na

en: Move Up
cs: Přesunout nahoru

en: Move Down
cs: Přesunout dolů

en: Move Left
cs: Posunout doleva

en: Move right
cs: Posunout doprava

en: Create and add a new citation and new source
cs: Vytvořit a přidat novou citaci a nový pramen

en: Remove the existing citation
cs: Odstranit existující citaci

en: Edit the selected citation
cs: Upravit vybranou citaci

en: Add an existing citation or source
cs: Přidat existující citaci nebo pramen

en: Move the selected citation upwards
cs: Posunout vybranou citaci výše

en: Move the selected citation downwards
cs: Posunout vybranou citaci níže

en: Publisher
cs: Vydavatel

en: Sorted date
cs: Tříděné datum

en: Sorted confidence
cs: Podle důvěrnosti

en: _Source Citations
cs: _Citace pramene

en: Cannot share this reference
cs: Tento zdroj není možné sdílet

en: This citation cannot be created at this time. Either the associated Source object is already being edited, or another citation associated with the same source is being edited.
    
    To edit this citation, you need to close the object.
cs: Citace nemůže být nyní vytvořena. Buď upravujete přiřazený objekt pramene, nebo je měněna jiná citace napojená na stejný pramen.
    
    Pokud chcete citaci upravovat, musíte objekt uzavřít.

en: Add a new family event
cs: Přidat novou rodinnou událost

en: Remove the selected family event
cs: Odstranit zvolenou rodinnou událost

en: Edit the selected family event or edit person
cs: Upravit zvolenou rodinnou událost nebo upravit osobu

en: Share an existing event
cs: Sdílet existující událost

en: Move the selected event upwards
cs: Posunout vybranou událost výše

en: Move the selected event downwards
cs: Posunout vybranou událost níže

en: _Events
cs: Udá_losti

en: This event reference cannot be edited at this time. Either the associated event is already being edited or another event reference that is associated with the same event is being edited.
    
    To edit this event reference, you need to close the event.
cs: Tento odkaz na událost nemůže být v tuto chvíli měněn. Zřejmě je měněna přidružená událost, nebo je otevřen jiný odkaz na tuto událost.
    
    Chcete-li měnit tento odkaz, musíte nejprve uzavřít událost.

en: Cannot edit this reference
cs: Tento archiv není možné měnit

en: Cannot change Person
cs: Nelze změnit osobu

en: You cannot change Person events in the Family Editor
cs: V editoru rodin nemůžete měnit události osoby

en: _Gallery
cs: _Galerie

[ctx: verb:look at this]
note: Translators: _View means "to look at this"
en: _View
cs: _Prohlédnout

en: Open Containing _Folder
cs: _Otevřít obsahující složku

en: _Make Active Media
cs: Nastavit aktivní _médium

en: Non existing media found in the Gallery
cs: V galerii bylo nalezeno neexistující médium

en: This media reference cannot be edited at this time. Either the associated media object is already being edited or another media reference that is associated with the same media object is being edited.
    
    To edit this media reference, you need to close the media object.
cs: Tento odkaz na média nemůže být v tuto chvíli upravován. Zřejmě již upravujete přidružený objekt médií nebo je upravován jiný odkaz na tuto objekt.
    
    Chcete-li měnit tento odkaz, musíte objekt médií nejprve uzavřít.

en: Drag Media Object
cs: Táhnout objekt

en: Create and add a new LDS ordinance
cs: Vytvořit a přidat nový obřad SPD

en: Remove the existing LDS ordinance
cs: Odstranit obřad SPD

en: Edit the selected LDS ordinance
cs: Upravit vybraný obřad SPD

en: Move the selected LDS ordinance upwards
cs: Přesunout vybraný obřad SPD výše

en: Move the selected LDS ordinance downwards
cs: Přesunout vybraný obřad SPD níže

en: _LDS
cs: _SPD

en: Alternate _Locations
cs: Alternativní _lokace

en: Create and add a new name
cs: Vytvořit a přidat nové jméno

en: Remove the existing name
cs: Odstranit existující jméno

en: Edit the selected name
cs: Upravit vybrané jméno

en: Move the selected name upwards
cs: Posunout vybrané jméno výše

en: Move the selected name downwards
cs: Posunout vybrané jméno níže

en: Group As
cs: Seskupit jako

en: Notes Preview
cs: Pohled poznámek

en: _Names
cs: Jmé_na

en: Set as Preferred name
cs: Nastavit jako preferované jméno

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Preferred name
cs: Preferované jméno

en: Alternative names
cs: Další jména

en: Create and add a new note
cs: Vytvořit a přidat novou poznámku

en: Remove the existing note
cs: Odstranit existující poznámku

en: Edit the selected note
cs: Upravit vybranou poznámku

en: Add an existing note
cs: Přidat existující poznámku

en: Move the selected note upwards
cs: Přesunout vybranou poznámku výše

en: Move the selected note downwards
cs: Přesunout vybranou poznámku níže

en: Preview
cs: Náhled

en: _Notes
cs: Poz_námky

en: Personal
cs: Osobní

en: <Unknown>
cs: (Není známo)

en: Add a new personal event
cs: Přidat novou osobní událost

en: Remove the selected personal event
cs: Odebrat vybranou osobní událost

en: Edit the selected personal event or edit family
cs: Upravit vybranou osobní událost nebo rodinu

en: Move the selected event upwards or change family order
cs: Posunout vybranou událost výše nebo změnit uspořádání rodiny

en: Move the selected event downwards or change family order
cs: Posunout vybranou událost níže nebo změnit uspořádání rodiny

en: Cannot change Family
cs: Nelze změnit rodinu

en: You cannot change Family events in the Person Editor
cs: Není možné měnit rodinné události v editoru osoby

en: Create and add a new association
cs: Vytvořit a přidat novou asociaci

en: Remove the existing association
cs: Odstranit existující asociaci

en: Edit the selected association
cs: Upravit vybranou asociaci

en: Move the selected association upwards
cs: Posunout vybranou asociaci výše

en: Move the selected association downwards
cs: Posunout vybranou asociaci níže

en: _Associations
cs: _Asociace

en: Godfather
cs: Kmotr

en: Create and add a new place name
cs: Vytvořit a přidat nový název místa

en: Remove the existing place name
cs: Odstranit existující název místa

en: Edit the selected place name
cs: Upravit zvolený název místa

en: Move the selected place name upwards
cs: Posunout vybraný název místa výše

en: Move the selected place name downwards
cs: Posunout vybraný název místa níže

en: Alternative Names
cs: Další jména

en: Enclosed By
cs: Ohraničeno

en: Place cycle detected
cs: Zjštěno zacyklení místa

en: The place you are adding is already enclosed by this place
cs: Místo, které přidáváte je již ohraničeno tímto místem

en: Create and add a new repository
cs: Vytvořit a přidat nový archiv

en: Remove the existing repository
cs: Odstranit vybraný archiv

en: Edit the selected repository
cs: Upravit zvolený archiv

en: Add an existing repository
cs: Přidat existující archiv

en: Move the selected repository upwards
cs: Posunout vybraný archiv výše

en: Move the selected repository downwards
cs: Posunout vybraný archiv níže

en: _Repositories
cs: A_rchivy

en: This repository reference cannot be edited at this time. Either the associated repository is already being edited or another repository reference that is associated with the same repository is being edited.
    
    To edit this repository reference, you need to close the repository.
cs: Odkaz na tento archiv nemůže být nyní upravován. Buď už jej upravujete, nebo je měněn jiný odkaz na tento archiv připojený.
    
    Pokud chcete archiv upravovat, musíte jej nejdříve zavřít.

en: Create and add a new surname
cs: Vytvořit a přidat nové příjmení

en: Remove the selected surname
cs: Odstranit vybrané příjmení

en: Edit the selected surname
cs: Upravit vybrané příjmení

en: Move the selected surname upwards
cs: Posunout zvolené příjmení výše

en: Move the selected surname downwards
cs: Posunout zvolené příjmení níže

en: Origin
cs: Původ

en: Multiple Surnames
cs: Více příjmení

en: Family Surnames
cs: Příjmení rodiny

en: Create and add a new web address
cs: Vytvořit a přidat novou webovou adresu

en: Remove the existing web address
cs: Odstranit existující webovou adresu

en: Edit the selected web address
cs: Upravit vybranou webovou adresu

en: Move the selected web address upwards
cs: Posunout vybranou webovou adresu výše

en: Move the selected web address downwards
cs: Posunout vybranou webovou adresu níže

en: Jump to the selected web address
cs: Přejít na vybranou webovou adresu

en: _Jump to
cs: Pře_jít na

[ctx: manual]
en: Address_Editor_dialog
cs: Editor adres

en: Address Editor
cs: Editor adres

[ctx: manual]
en: Attribute_Editor_dialog
cs: Editor atributů

en: Attribute Editor
cs: Editor atributů

en: New Attribute
cs: Nový atribut

en: Cannot save attribute
cs: Atribut nelze uložit

en: The attribute type cannot be empty
cs: Typ atributu nemůže být prázdný

[ctx: manual]
en: Child_Reference_Editor
cs: Editor odkazů na děti

en: Child Reference Editor
cs: Editor odkazů na děti

[ctx: manual]
en: New_Citation_dialog
cs: Nová citace

en: New Citation
cs: Nová citace

en: Edit Citation
cs: Upravit citaci

en: No source selected
cs: Žádný pramen nevybrán

en: A source is anything (personal testimony, video recording, photograph, newspaper column, gravestone...) from which information can be derived. To create a citation, first select the required source, and then record the location of the information referenced within the source in the 'Volume/Page' field.
cs: Pramen je cokoli (osobní svědectví, videonahrávka, fotografie, novinový sloupek, náhrobní kámen ...) z čeho leze získat informace. Pro vytvoření citace nejprve vyberte požadovaný pramen a poté do pole 'Svazek/Strana' zapište místo, kde je v prameni odkazovaná informace.

en: Cannot save citation. ID already exists.
cs: Citaci nelze uložit. ID již existuje.

en: You have attempted to use the existing Gramps ID with value %(id)s. This value is already used by '%(prim_object)s'. Please enter a different ID or leave blank to get the next available ID value.
cs: Snažíte se použít existující Gramps ID s hodnotou %(id)s. Tuto hodnotu už používá '%(prim_object)s'. Zvolte prosím jiné ID. Ponecháte-li pole prázdné, bude zvolena nejbližší volná hodnota.

en: Add Citation (%s)
cs: Přidat citaci (%s)

en: Edit Citation (%s)
cs: Upravit citaci (%s)

en: Regular
cs: Řádné

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: About
cs: Okolo

en: Range
cs: Mezi

en: From
cs: Od

en: To
cs: Do

en: Span
cs: Od..do

en: Estimated
cs: Odhadované

en: Calculated
cs: Vypočítané

[ctx: manual]
en: Editing_dates
cs: Úprava dat

en: Date selection
cs: Výběr data

en: Correct the date or switch from `{cur_mode}' to `{text_mode}'
cs: Opravte datum nebo přepněte z '{cur_mode}' do '{text_mode}'

[ctx: manual]
en: New_Event_dialog
cs: Nová událost

en: Event: %s
cs: Událost: %s

en: New Event
cs: Nová událost

en: Edit Event
cs: Upravit událost

en: Cannot save event
cs: Událost nelze uložit

en: No data exists for this event. Please enter data or cancel the edit.
cs: O této události neexistují žádné informace. Vložte informace, nebo operaci zrušte.

en: Cannot save event. ID already exists.
cs: Událost nelze uložit. ID již existuje.

en: The event type cannot be empty
cs: Typ události nemůže být prázdný

en: Add Event (%s)
cs: Přidat událost (%s)

en: Edit Event (%s)
cs: Upravit událost (%s)

[ctx: manual]
en: Event_Reference_Editor_dialog
cs: Editor odkazů událostí

en: Event Reference Editor
cs: Editor odkazů

en: _General
cs: _Obecné

en: Modify Event
cs: Upravit událost

en: Add Event
cs: Přidat událost

[ctx: manual]
en: Family_Editor_dialog
cs: Editor rodiny

en: Create a new person and add the child to the family
cs: Vytvořit novou osobu a přidat ji jako dítě k rodině

en: Remove the child from the family
cs: Odstranit vybrané dítě z rodiny

en: Edit the child reference
cs: Upravit odkaz na dítě

en: Add an existing person as a child of the family
cs: Vybrat existující osobu z databáze a přidat ji jako dítě k současné rodině

en: Move the child up in the children list
cs: Posunout dítě výše v seznamu potomků

en: Move the child down in the children list
cs: Posunout dítě níže v seznamu potomků

en: Paternal
cs: Vztah k otci

en: Maternal
cs: Vztah k matce

en: Birth Date
cs: Datum narození

en: Death Date
cs: Datum úmrtí

en: Birth Place
cs: Místo narození

en: Death Place
cs: Místo úmrtí

en: Chil_dren
cs: _Děti

en: Edit child
cs: Upravit dítě

en: Add an existing child
cs: Přidat existující dítě

en: Edit relationship
cs: Upravit vztah

en: Select Child
cs: Vybrat dítě

en: Adding parents to a person
cs: Přidávají se rodiče k osobě

en: It is possible to accidentally create multiple families with the same parents. To help avoid this problem, only the buttons to select parents are available when you create a new family. The remaining fields will become available after you attempt to select a parent.
cs: Je možné náhodně vytvořit více rodin se stejnými rodiči. Aby se tomuto problému předešlo, jsou při vytváření nové rodiny k dispozici pouze tlačítka pro výběr rodičů, kteří připadají v úvahu. Ostatní pole budou zpřístupněna poté co vyberete rodiče.

en: Family has changed
cs: Rodina byla změněna

en: The %(object)s you are editing has changed outside this editor. This can be due to a change in one of the main views, for example a source used here is deleted in the source view.
    To make sure the information shown is still correct, the data shown has been updated. Some edits you have made may have been lost.
cs: Záznam %(object)s který upravujete byl změněn mimo tento editor. To může být způsobeno změnou v některém z hlavních pohledů, např. pramen zde použitý byl vymazán v Pohledu pramenů. 
    Ujistěte se, že informace je stále platná, zobrazená data byla aktualizována. Některé změny, které jste provedli mohly být ztraceny.

en: family
cs: rodina

en: New Family
cs: Nová rodina

en: Edit Family
cs: Změnit rodinu

en: Select a person as the mother
cs: Vybrat osobu jako matku

en: Add a new person as the mother
cs: Přidat novou osobu jako matku

en: Remove the person as the mother
cs: Ostranit osobu jako matku

en: Select a person as the father
cs: Vybrat osobu jako otce

en: Add a new person as the father
cs: Přidat novou osobu jako otce

en: Remove the person as the father
cs: Odstranit osobu jako otce

en: Select Mother
cs: Vybrat matku

en: Select Father
cs: Vybrat otce

en: Duplicate Family
cs: Duplikovat rodinu

en: A family with these parents already exists in the database. If you save, you will create a duplicate family. It is recommended that you cancel the editing of this window, and select the existing family
cs: Rodina s těmito rodiči už v databázi existuje. Pokud budete pokračovat, vytvoříte duplicitní rodinu. Doporučuji zrušit editaci v tomto okně a vybrat existující rodinu

en: Edit %s
cs: Upravit %s

en: A father cannot be his own child
cs: Otec nemůže být svým vlastním dítětem

en: %s is listed as both the father and child of the family.
cs: %s je vypsán zároveň jako otec i syn rodiny.

en: A mother cannot be her own child
cs: Matka nemůže být svým vlastním dítětem

en: %s is listed as both the mother and child of the family.
cs: %s je vypsána zároveň jako matka i dcera rodiny.

en: Cannot save family
cs: Nelze uložit rodinu

en: No data exists for this family. Please enter data or cancel the edit.
cs: O této rodině neexistují žádné informace. Vložte informace, nebo operaci zrušte.

en: Cannot save family. ID already exists.
cs: Rodinu nelze uložit. ID již existuje.

en: You have attempted to use the existing Gramps ID with value %(id)s. This value is already used. Please enter a different ID or leave blank to get the next available ID value.
cs: Pokusili jste se použít existující Gramps ID s hodnotou %(id)s. Tato hodnota je již použita. Vložte prosím jiné ID, nebo ponechte pole prázdné - automaticky bude použita další volná hodnota.

en: Add Family
cs: Vytvořit rodinu

[ctx: manual]
en: LDS_Ordinance_Editor
cs: Editor obřadů LDS

en: LDS Ordinance Editor
cs: Editor obřadů SPD

en: %(father)s and %(mother)s [%(gramps_id)s]
cs: %(father)s a %(mother)s [%(gramps_id)s]

[ctx: manual]
en: Link_Editor
cs: Editor odkazů

en: Link Editor
cs: Editor linků

en: Internet Address
cs: Internetová adresa

en: Location Editor
cs: Editor míst

[ctx: manual]
en: New_Media_dialog
cs: Nové medium

en: Media: %s
cs: Média: %s

en: New Media
cs: Nové médium

en: Edit Media Object
cs: Upravit mediální objekt

en: Cannot save media object
cs: Mediální objekt nelze uložit

en: No data exists for this media object. Please enter data or cancel the edit.
cs: O tomto objektu nejsou žádné informace. Vložte informace, nebo operaci zrušte.

en: Cannot save media object. ID already exists.
cs: Mediální objekt nelze uložit. ID již existuje.

en: There is no media matching the current path value!
cs: Této hodnotě cesty neodpovídá žádné médium!

en: You have attempted to use the path with value '%(path)s'. This path does not exist! Please enter a different path
cs: Pokusili jste se použít cestu s hodnotou '%(path)s'. Tato cesta neexistuje! Vložte prosím jinou cestu

en: Add Media Object (%s)
cs: Přidat mediální objekt (%s)

en: Edit Media Object (%s)
cs: Upravit mediální objekt (%s)

[ctx: manual]
en: Media_Reference_Editor_dialog
cs: Editor odkazů médií

en: Media Reference Editor
cs: Editor mediálních odkazů

en: Name Editor
cs: Editor jmen

[ctx: manual]
en: Name_Editor
cs: Editor jmen

en: Call name must be the given name that is normally used.
cs: Část křestního jména která je běžně používaným jménem.

en: New Name
cs: Nové jméno

en: Break global name grouping?
cs: Porušit globální seskupování jmen?

en: All people with the name of %(surname)s will no longer be grouped with the name of %(group_name)s.
cs: Všechny osoby se jménem %(surname)s už nebudou seskupeny podle jména %(group_name)s.

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Return to Name Editor
cs: Návrat do editoru jmen

en: Group all people with the same name?
cs: Seskupovat všechny osoby se stejným jménem?

en: You have the choice of grouping all people with the name of %(surname)s with the name of %(group_name)s, or just mapping this particular name.
cs: Máte na výběr buď seskupovat všechny osoby se jménem %(surname)s pod jméno %(group_name)s nebo namapovat pouze toto jméno.

en: Group all
cs: Seskupovat vše

en: Group this name only
cs: Seskupit pouze toto jméno

[ctx: manual]
en: Editing_information_about_notes
cs: Úprava dat poznámek

en: Note: %(id)s - %(context)s
cs: Poznámka: %(id)s - %(context)s

en: Note: %s
cs: Poznámka %s

en: New Note - %(context)s
cs: Nová poznámka - %(context)s

en: New Note
cs: Nová poznámka

en: _Note
cs: Poz_námka

en: Edit Note
cs: Upravit poznámku

en: Cannot save note
cs: Poznámku nelze uložit

en: No data exists for this note. Please enter data or cancel the edit.
cs: O této poznámce nejsou žádné informace. Vložte informace, nebo operaci zrušte.

en: Cannot save note. ID already exists.
cs: Poznámku nelze uložit. ID již existuje.

en: Add Note
cs: Přidat poznámku

en: Person: %(name)s
cs: Osoba: %(name)s

en: New Person: %(name)s
cs: Nová osoba: %(name)s

en: New Person
cs: Nová osoba

[ctx: manual]
en: Editing_information_about_people
cs: Úprava dat osob

en: Edit Person
cs: Upravit osobu

en: Edit Object Properties
cs: Upravit vlastnosti objektu

en: Make Active Person
cs: Nastavit aktivní osobu

en: Make Home Person
cs: Nastavit výchozí osobu

en: Problem changing the gender
cs: Potíž při změně pohlaví

en: Changing the gender caused problems with marriage information.
    Please check the person's marriages.
cs: Změna pohlaví způsobila potíž v informacích o sňatcích.
    Zkontrolujte informaci o sňatku osoby.

en: Cannot save person
cs: Nelze uložit osobu

en: No data exists for this person. Please enter data or cancel the edit.
cs: O této osobě neexistují žádné informace. Vložte informace, nebo operaci zrušte.

en: Cannot save person. ID already exists.
cs: Osobu nelze uložit. ID již existuje.

en: Add Person (%s)
cs: Přidat osobu (%s)

en: Edit Person (%s)
cs: Upravit osobu (%s)

en: Unknown gender specified
cs: Uvedeno neznámé pohlaví

en: The gender of the person is currently unknown. Usually, this is a mistake. Please specify the gender.
cs: Pohlaví osoby je nyní neznámé. To bývá obvykle chyba. Zadejte prosím pohlaví.

en: _Male
cs: _Muž

en: _Female
cs: _Žena

en: _Other
cs: _Jiné

en: _Unknown
cs: _Neznámé

[ctx: manual]
en: Person_Reference_Editor
cs: Editor odkazů osob

en: Person Reference Editor
cs: Editor odkazů osob

en: Person Reference
cs: Odkaz na osobu

en: No person selected
cs: Nebyla zvolena žádná osoba

en: You must either select a person or Cancel the edit
cs: Musíte vybrat osobu, nebo zrušit operaci

[ctx: manual]
en: Place_Editor_dialog
cs: Editor míst

en: Place: %s
cs: Místo: %s

en: New Place
cs: Nové místo

en: Invalid latitude
    (syntax: 18°9'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)
cs: Neplatná zeměpisná šířka
    (syntax: 18°9'48.21"S, -18.2412 nebo -18:9:48.21)

en: Invalid longitude
    (syntax: 18°9'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)
cs: Neplatná zeměpisná délka
    (syntax: 18°9'48.21"E, -18.2412 nebo -18:9:48.21)

en: Edit Place
cs: Upravit místo

en: Cannot save place. Name not entered.
cs: Místo nelze uložit. Chybí název.

en: You must enter a name before saving.
cs: Před uložením musíte vložit název.

en: Cannot save place. ID already exists.
cs: Místo nelze uložit. ID již existuje.

en: Add Place (%s)
cs: Přidat místo (%s)

en: Edit Place (%s)
cs: Upravit místo (%s)

en: Place Format Editor
cs: Editor formátu míst

en: New
cs: Nový

[ctx: manual]
en: Place_Name_Editor_dialog
cs: Editor názvu místa

en: Place Name Editor
cs: Editor názvů míst

en: Invalid ISO code
cs: Neplatný kód ISO

en: Cannot save place name
cs: Nelze uložit název místa

en: The place name cannot be empty
cs: Název místa nemůže být prázdný

en: Place Reference Editor
cs: Editor odkazů míst

en: Modify Place
cs: Upravit místo

en: Add Place
cs: Přidat místo

en: Save Changes?
cs: Uložit změny?

en: If you close without saving, the changes you have made will be lost
cs: Pokud zavřete dialog bez uložení, budou provedené změny ztraceny

en: Cannot save repository. ID already exists.
cs: Archiv nelze uložit. ID již existuje.

en: Cannot save item. ID already exists.
cs: Položku nelze uložit. ID již existuje.

en: Repository Reference Editor
cs: Editor odkazů archivů

en: Repository: %s
cs: Archiv: %s

en: New Repository
cs: Nový archiv

en: Repo Reference Editor
cs: Editor archivů

en: Modify Repository
cs: Upravit archiv

en: Add Repository
cs: Přidat archiv

[ctx: manual]
en: New_Repository_dialog
cs: Nový archiv

en: Edit Repository
cs: Upravit archiv

en: Cannot save repository
cs: Nelze uložit archiv

en: No data exists for this repository. Please enter data or cancel the edit.
cs: O tomto archivu neexistují žádné informace. Vložte informace, nebo operaci zrušte.

en: Add Repository (%s)
cs: Přidat archiv (%s)

en: Edit Repository (%s)
cs: Upravit archiv (%s)

[ctx: manual]
en: New_Source_dialog
cs: Nový pramen

en: New Source
cs: Nový pramen

en: Edit Source
cs: Upravit pramen

en: Cannot save source
cs: Pramen nelze uložit

en: No data exists for this source. Please enter data or cancel the edit.
cs: O tomto prameni neexistují žádné informace. Vložte informace, nebo operaci zrušte.

en: Cannot save source. ID already exists.
cs: Pramen nelze uložit. ID již existuje.

en: Add Source (%s)
cs: Přidat pramen (%s)

en: Edit Source (%s)
cs: Upravit pramen (%s)

[ctx: manual]
en: Tag_selection_dialog
cs: Výběr tagů

en: Tag selection
cs: Výběr štítků

[ctx: manual]
en: Internet_Address_Editor
cs: Editor internetových adres

en: Internet Address Editor
cs: Editor internetových adres

[ctx: manual]
en: Add_Rule_dialog
cs: Přidání pravidla

[ctx: manual]
en: Define_Filter_dialog
cs: Definice filtru

[ctx: manual]
en: Custom_Filters
cs: Vlastní filtry

en: Person Filters
cs: Filtry osob

en: Family Filters
cs: Filtry rodin

en: Event Filters
cs: Filtry událostí

en: Place Filters
cs: Filtry míst

en: Source Filters
cs: Filtry pramenů

en: Media Filters
cs: Filtr médií

en: Repository Filters
cs: Filtry archivů

en: Note Filters
cs: Filtry poznámek

en: Citation Filters
cs: Filtry citací

en: equal to
cs: rovná se

en: greater than
cs: větší než

en: Not a valid ID
cs: Neplatné ID

en: Select...
cs: Vybrat...

en: Select %s from a list
cs: Vybrat %s ze seznamu

en: Give or select a source ID, leave empty to find objects with no source.
cs: Zadejte nebo zvolte ID pramene. Ponechte prázdné pro nalezení objektů bez pramenů.

en: Family filter name:
cs: Název filtru rodiny:

en: Include selected Gramps ID
cs: Zahrnout zvolené Gramps ID

en: Use exact case of letters
cs: Použít přesnou velikost písmen

en: Regular-Expression matching:
cs: Regulární výrazy:

en: Use regular expression
cs: Použít regulární výraz

en: Also family events where person is spouse
cs: Také rodinné události kde osoba je manželka/manžel

en: Only include primary participants
cs: Zahrnout pouze přímé účastníky

en: degrees
cs: stupně

en: kilometers
cs: kilometry

en: miles
cs: míle

en: Use regular expressions
cs: Použít regulární výrazy

en: Interpret the contents of string fields as regular expressions:
    .	A decimal point will match any character.
    ?	A question mark will match zero or one occurences of the previous character or group.
    *	An asterisk will match zero or more occurences.
    +	A plus sign will match one or more occurences.
    ()	Use parentheses to group expressions.
    |	Specify alternatives using a vertical bar.
    ^	A caret will match the start of a line.
    $	A dollar sign will match the end of a line.
cs: Interpretovat obsah řetězce jako regulární výraz:
    .	Znaku tečka vyhovuje jakýkoli znak.
    ?	Otazník odpovídá žádnému nebo jednomu výskytu předchozího znaku nebo skupiny.
    *	Hvězdička odpovídá žádnému nebo více výskytům.
    +	Znaménko plus odpovídá jednomu nebo více výskytům.
    ()	Pro seskupení výrazů použijte závorky.
    |	Určete alternativy pomocí svislé čáry.
    ^	Znak stříšky odpovídá začátku řádku.
    $	Znak dolaru odpovídá konci řádku.

en: Case sensitive
cs: Rozlišování velikosti písmen

en: Rule Name
cs: Název pravidla

en: No rule selected
cs: Žádné pravidlo nevybráno

en: Define filter
cs: Definovat filtr

en: Add Rule
cs: Přidat pravidlo

en: Edit Rule
cs: Upravit pravidlo

en: Filter Test
cs: Test filtru

en: Comment
cs: Komentář

en: Filter
cs: Filtr

en: Custom Filter Editor
cs: Editor vlastních filtrů

en: Delete Filter?
cs: Odstranit filtr?

en: This filter is currently being used as the base for other filters. Deleting this filter will result in removing all other filters that depend on it.
cs: Tento filtr je používán jako základ pro další filtry. Jeho odstranění bude mít za následek odstranění všech ostatních filtrů které na něm závisí.

en: Delete Filter
cs: Odstranit filtr

en: To select a person, use drag-and-drop or use the buttons
cs: Pro výběr osoby použijte drag-and-drop nebo tlačítka

en: No person given, click button to select one
cs: Nebyla zvolena žádná osoba. Pro volbu klikněte na tlačítko

en: Edit person
cs: Upravit osobu

en: Select an existing person
cs: Vybrat existující osobu

en: Add a new person
cs: Přidat novou osobu

en: Remove person
cs: Odstranit osobu

en: To select a place, use drag-and-drop or use the buttons
cs: Pro výběr místa použijte drag-and-drop nebo tlačítka

en: No place given, click button to select one
cs: Nebylo zvoleno žádné místo. Pro volbu klikněte na tlačítko

en: Edit place
cs: Upravit místo

en: Select an existing place
cs: Vybrat existující místo

en: Add a new place
cs: Přidat nové místo

en: Remove place
cs: Odstranit místo

en: To select a source, use drag-and-drop or use the buttons
cs: Pro výběr pramene použijte drag-and-drop nebo tlačítka

en: First add a source using the button
cs: Nejprve pomocí tlačítka přidejte pramen

en: Edit source
cs: Upravit pramen

en: Select an existing source
cs: Vybrat existující pramen

en: Add a new source
cs: Vytvořit nový pramen

en: Remove source
cs: Odstranit pramen

en: To select a media object, use drag-and-drop or use the buttons
cs: Pro výběr média použijte drag-and-drop nebo tlačítka

en: No image given, click button to select one
cs: Nebyl zvolen žádný obrázek. Pro volbu klikněte na tlačítko

en: Edit media object
cs: Upravit mediální objekt

en: Select an existing media object
cs: Vybrat existující mediální objekt

en: Add a new media object
cs: Přidat nový mediální objekt

en: Remove media object
cs: Odstranit mediální objekt

en: To select a note, use drag-and-drop or use the buttons
cs: Pro výběr poznámky použijte drag-and-drop nebo tlačítka

en: No note given, click button to select one
cs: Nebylo zvolena žádná poznámka. Pro volbu klikněte na tlačítko

en: Select an existing note
cs: Vybrat existující poznámku

en: Add a new note
cs: Přidat novou poznámku

en: Remove note
cs: Odstranit poznámku

en: _Find
cs: _Najít

en: _Clear
cs: _Smazat

en: %s is
cs: %s je

en: %s contains
cs: %s obsahuje

en: %s is not
cs: %s není

en: %s does not contain
cs: %s neobsahuje

en: Updating display...
cs: Aktualizace zobrazení...

en: Source:
cs: Pramen:

en: Publication
cs: Publikace

en: Citation:
cs: Citace:

en: Volume/Page
cs: Ročník/Stránka

[ctx: Citation: Minimum Confidence]
en: Min. Conf.
cs: Min. důvěryh.

en: Custom filter
cs: Vlastní filtr

en: Participants
cs: Účastníci

en: Relationship
cs: Vztah

en: any
cs: jakýkoli

en: Birth date
cs: Datum narození

en: example: "%(msg1)s" or "%(msg2)s"
cs: příklad: "%(msg1)s" nebo "%(msg2)s"

en: Birth place
cs: Místo narození

en: Death date
cs: Datum úmrtí

en: Death place
cs: Místo úmrtí

en: Within
cs: V rozmezí

en: This updates the view with the current filter parameters.
cs: Tímto aktualizujete pohled s aktuálními parametry filtru.

en: This resets the filter parameters to empty state.  The 'Find' button should be used to actually update the view to its defaults.
cs: Tímto vyprázdníte parametry filtru. Tlačítko 'Nalézt' by mělo být použito pro navrácení pohledu do výchozího stavu.

en: This opens a dialog to add a new custom filter based on the values given.
cs: Otevře dialogové okno pro přidání nového uživatelského filtry založeného na zadaných hodnotách.

en: Elapsed time: %.2fs
cs: Uplynulý čas: %.2fs

en: You should select a place when using the 'Within' rule
cs: Pro použití pravidla "Mezi" byste měli vybrat místo

en: Supply at least one value
cs: Zadejte alespoň jednu hodnotu

en: Created by Filter gramplet on {today}
cs: Vytvořeno grampletem Fitr {today}

en: Image
cs: Obrázek

en: _Title:
cs: _Titul:

en: Convert to a relative path
cs: Změnit na relativní cestu

en: Show all
cs: Zobrazit vše

en: Loading items...
cs: Položky se nahrávají....

en: _Delete
cs: O_dstranit

en: Book _name:
cs: Název k_nihy:

en: Clear the book
cs: Vymazat obsah knihy

en: Save current set of configured selections
cs: Uložit současnou sadu nastavených výběrů

en: Open previously created book
cs: Otevřít dříve vytvořenou knihu

en: Manage previously created books
cs: Spravovat dříve vytvořené knihy

en: Add an item to the book
cs: Přidat položku do knihy

en: Remove currently selected item from the book
cs: Odstranit právě vybranou položku z knihy

en: Move current selection one step up in the book
cs: Přesunout současný výběr v knize o krok nahoru

en: Move current selection one step down in the book
cs: Přesunout současný výběr v knize o krok dolů

en: Configure currently selected item
cs: Nastavit právě vybranou položku

en: Clear _All
cs: Vym_azat vše

en: Format _name:
cs: Jmé_no formátu:

en: Format _definition:
cs: _Definice formátu:

en: The following conventions are used:
    <tt>  <b>%f</b> - Given Name       <b>%F</b> - GIVEN NAME
      <b>%l</b> - Surname          <b>%L</b> - SURNAME
      <b>%t</b> - Title            <b>%T</b> - TITLE
      <b>%p</b> - Prefix           <b>%P</b> - PREFIX
      <b>%s</b> - Suffix           <b>%S</b> - SUFFIX
      <b>%c</b> - Call name        <b>%C</b> - CALL NAME
      <b>%y</b> - Patronymic       <b>%Y</b> - PATRONYMIC</tt>
cs: Jsou použity následující konvence:
    <tt>··<b>%f</b>·-·Křestní jméno·······<b>%F</b>·-·KŘESTNÍ JMÉNO
    ··<b>%l</b>·-·Příjmení·········<b>%L</b>·-·PŘÍJMENÍ
    ··<b>%t</b>·-·Titul············<b>%T</b>·-·TITUL
    ··<b>%p</b>·-·Předpona···········<b>%P</b>·-·PŘEDPONA
    ··<b>%s</b>·-·Přípona···········<b>%S</b>·-·PŘÍPONA
    ··<b>%c</b>·-·Běžné jméno········<b>%C</b>·-·BĚŽNÉ JMÉNO
    ··<b>%y</b>·-·Otcovské·······<b>%Y</b>·-·OTCOVSKÉ</tt>

en: Format definition details
cs: Detaily definice formátu

en: Example:
cs: Příklad:

en: Revision comment - Gramps
cs: Komentář k revizi - Gramps

en: Version description
cs: Popis verze

en: Family Trees - Gramps
cs: Rodokmeny - Gramps

en: _Close Window
cs: _Zavřít okno

en: _Load Family Tree
cs: N_ahrát rodokmen

en: _New
cs: _Nový

en: _Info
cs: _Informace

en: _Rename
cs: _Přejmenovat

en: Close
cs: Zavřít

en: Con_vert
cs: Pře_vést

en: Re_pair
cs: O_pravit

en: Do not show this dialog again
cs: Příště se již neptat

en: _Remove Object
cs: Odst_ranit objekt

en: Remove object and all references to it from the database
cs: Odstranit objekt a všechny odkazy na něj z databáze

en: _Keep Reference
cs: Ponechat odkaz

en: Keep reference to the missing file
cs: Ponechat odkaz na chybějící soubor

en: _Select File
cs: Vybrat soubor

en: Select replacement for the missing file
cs: Vybrat náhradu pro chybějící soubor

en: _Use this selection for all missing media files
cs: _Použít tento výběr pro všechny chybějící soubory médií

en: If you check this button, all the missing media files will be automatically treated according to the currently selected option. No further dialogs will be presented for any missing media files.
cs: Pokud zaškrtnete, bude se všemi chybějícími soubory médií atomaticky nakládáno podle aktuálně vybrané volby. Žádné další hlášení týkající se chybějících souborů médií se neobjeví.

en: Cancel the rest of the operations
cs: Přerušit zbývající operace

en: _No
cs: _Ne

en: Do not apply the operation to this item
cs: Neaplikovat operaci na tuto položku

en: _Yes
cs: _Ano

en: Apply the operation to this item
cs: Aplikovat operaci na tuto položku

en: _Use this answer for the rest of the items
cs: Po_užít tuto odpověď pro zbývající položky

en: If you check this button, your next answer will apply to the rest of the selected items
cs: Pokud zaškrtnete toto tlačítko, Vaše další odpověď bude platná pro zbytek zvolených položek

en: label
cs: popisek

en: Close _without saving
cs: Zavřít _bez uložení

en: _Save
cs: _Uložit

en: Do not ask again
cs: Příště se již neptat

en: Gramps Warnings
cs: Varování Gramps

en: Accept changes and close window
cs: Přijmout změny a zavřít okno

en: _Date:
cs: _Datum:

en: St_reet:
cs: U_lice:

en: C_ity:
cs: _Město:

en: The town or city of the address
cs: Město z adresy

en: _State/County:
cs: _Stát/Kraj:

en: _ZIP/Postal code:
cs: _PSČ:

en: Postal code
cs: PSČ

en: Cou_ntry:
cs: Země:

en: Phon_e:
cs: T_elefon:

en: Phone number linked to the address.
cs: Telefonní číslo spojené s adresou.

en: The state or county of the address in case a mail address must contain this.
cs: Stát nebo kraj v případě je jej poštovní adresa vyžaduje.

en: Country of the address
cs: Země z adresy

en: Mail address. 
    
    Note: Use Residence Event for genealogical address data.
cs: Poštovní adresa.
    
    Poznámka: Pro potřeby genealogických dat použijte událost Bydliště.

en: Privacy
cs: Soukromí

en: Invoke date editor
cs: Spustit editor data

en: Date at which the address is valid.
cs: Datum ve kterém je adresa platná.

en: _Locality:
cs: _Lokalita:

en: The locality of the address
cs: Lokalita této adresy

en: _Attribute:
cs: _Atribut:

en: _Value:
cs: Hodnota:

en: The value of the attribute. Eg. 1.8, Sunny, or Blue eyes.
cs: Hodnota atributu. Např. 1.8, slunečno, nebo modré oči.

en: The name of an attribute you want to use. For example: Height (for a person), Weather on this Day (for an event), ... 
    Use this to store snippets of information you collect and want to correctly link to sources. Attributes can be used for people, families, events and media.
     
    Note: several predefined attributes refer to values present in the GEDCOM standard.
cs: Název atributu, který chcete použít. Například: Výška (pro osobu), Počasí toho dne (pro událost), ...
    Tento mechanismus použijte pro uložení částí informací, které sbíráte a jejich správnému napojení na pramen. Atributy mohou být využity u osob, rodin, událostí a médií.
    
    Poznámka: některé předdefinované atributy odkazují na hodnoty uvedené v GEDCOM standardu.

en: Relationship to _Mother:
cs: Vztah k _matce:

en: Relationship to _Father:
cs: Vztah k otci:

en: Name Child:
cs: Jméno/Potomek:

en: Open person editor of this child
cs: Otevřít editor osob tohoto dítěte

en: Edition
cs: Vydání

en: Specific location within the information referenced. For a published work, this could include the volume of a multi-volume work and the page number(s). For a periodical, it could include volume, issue, and page numbers. For a newspaper, it could include a column number and page number. For an unpublished source, this could be a sheet number, page number, frame number, etc. A census record might have a line number or dwelling and family numbers in addition to the page number.
cs: Konkrétní místo v odkazované informaci. V publikované práci může zahrnovat svazek z vícesvazkové práce a čísla stran. V periodiku jím může být ročník, číslo a čísla stran. V novinách může zahrnovat číslo sloupce a číslo strany. Pro nepublikované prameny může zahrnovat číslo strany, tabulky, rámu, ...atd. Záznam ze sčítání osob/domů by krom toho měl obsahovat číslo řádky nebo obydlí a čísla rodin.

en: _Volume/Page:
cs: _Ročník/Film/Stránka:

en: Con_fidence:
cs: Důvěryhodnost:

en: The date of the entry in the source you are referencing, e.g. the date a house was visited during a census, or the date an entry was made in a birth log/registry.
cs: Datum záznamu v prameni který odkazujete, např. datum, kdy došlo k návštěvě domu během sčítání osob nebo datum kdy byl pořízen záznam do matriky.

en: Conveys the submitter's quantitative evaluation of the credibility of a piece of information, based upon its supporting evidence. It is not intended to eliminate the receiver's need to evaluate the evidence for themselves.
    -Very Low =Unreliable evidence or estimated data.
    -Low =Questionable reliability of evidence (interviews, census, oral genealogies, or potential for bias for example, an autobiography).
    -High =Secondary evidence, data officially recorded sometime after event.
    -Very High =Direct and primary evidence used, or by dominance of the evidence.
cs: Zprostředkuje poskytovatelem provedené kvantitativní zhodnocení důvěryhodnosti informace založené na dalších podpůrných důkazech. Hodnocení nenahrazuje potřebu příjemce zajistit si vlastní důkazy.
    -Velmi nízká = Nedůvěryhodné důkazy nebo odhadovaná data.
    -Nízká = Diskutabilní spolehlivost důkazů (rozhovory, sčítání osob a domů, genealogie "per huba" jiný potenciál pro zkreslení, autobiografie).
    -Vysoká = Nepřímý důkaz, data kýmkoli oficiálně zaznamenaná po události.
    -Velmi vysoká = Přímé důkazy nebo převaha důkazů.

en: A unique ID to identify the citation
cs: Unikátní ID identifikující citaci

en: Tags:
cs: Štítky:

en: Calenda_r:
cs: Kalendář:

en: Dua_l dated
cs: Dvojí _datování

en: Old Style/New Style
cs: Starý styl/Nový styl

en: Ne_w year begins:
cs: Začátek no_vého roku:

en: Month-Day of first day of new year (e.g., "1-1", "3-1", "3-25")
cs: Měsíc-Den prvního dne nového roku (např. "1-1", "3-1", "3-25")

en: Q_uality
cs: Kv_alita

en: _Type
cs: _Typ

en: _Day
cs: _Den

en: _Month
cs: _Měsíc

en: _Year
cs: _Rok

en: Second date
cs: Druhé datum

en: D_ay
cs: _Den

en: Mo_nth
cs: Mě_síc

en: Y_ear
cs: R_ok

en: Te_xt comment:
cs: Te_xtový komentář:

en: Close window without changes
cs: Zavřít okno bez změn

en: _Event type:
cs: Typ události:

en: Show Date Editor
cs: Zobrazit editor data

en: De_scription:
cs: Popi_s:

en: Description of the event. Leave empty if you want to autogenerate this with the tool 'Extract Event Description'.
cs: Popis události. Pokud jej chcete nechat vytvořit automaticky nástrojem 'Získat popis události', ponechte prázdné.

en: _Place:
cs: _Místo:

en: Selector
cs: Volič

en: What type of event this is. Eg 'Burial', 'Graduation', ... .
cs: O jaký druh události se jedná. Např. 'Pohřeb', 'Ukončení studia', ... .

en: Date of the event. This can be an exact date, a range (from ... to, between, ...), or an inexact date (about, ...).
cs: Datum události. Může být přesné datum, rozmezí (od ... do, mezi, ...), nebo nepřesné (kolem, ...).

en: A unique ID to identify the event
cs: Unikátní ID identifikující událost

en: Reference information
cs: Referenční informace

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared event information will be reflected in the event itself, for all participants in the event.
cs: <b>Poznámka:</b> Jakákoli změna informací o sdílené události se projeví u všech jejích účastníků.

en: Shared information
cs: Sdílená informace

en: Abandon changes and close window
cs: Zrušit změny a zavřít okno

[ctx: family]
en: Name:
cs: Příjmení:

en: Birth:
cs: Narození:

en: Father/partner1
cs: Otec/partner1

en: Mother/partner2
cs: Matka/partner2

en: Indicates if the record is private
cs: Označuje že záznam je důvěrný

en: Relationship Information
cs: Informace o vztahu

en: A unique ID for the family
cs: Unikátní ID pro rodinu

en: _Type:
cs: _Typ:

en: The relationship type, eg 'Married' or 'Unmarried'. Use Events for more details.
cs: Typ vztahu, např "Ženatý/vdaná" nebo "Svobodný/á". Pro podrobnosti použijte Události.

en: _Tags:
cs: Š_títky:

en: Edit the tag list
cs: Upravit seznam štítků

en: Ordinance:
cs: Vysvěcení:

en: LDS _Temple:
cs: Kostel SPD:

en: _Family:
cs: _Rodina:

en: Select Family
cs: Vybrat rodinu

en: _Status:
cs: _Stav:

en: Gramps item:
cs: Položka Gramps:

en: Internet Address:
cs: Internetová adresa:

en: _Link Type:
cs: _Typ odkazu:

en: The town or city where the place is.
cs: Město ve kterém místo leží.

en: S_treet:
cs: Ulice:

en: Ch_urch parish:
cs: Farní _kostel:

en: Lowest clergical division of this place. Typically used for church sources that only mention the parish.
cs: Nejnižší církevní členění tohoto místa. Typicky použité pro církevní archivy které zmiňují pouze farnost.

en: Co_unty:
cs: Ok_res:

en: Third level of place division. Eg., in the USA a county.
cs: Třetí úroveň dělení míst. Např. okres v ČR.

en: _State:
cs: _Stát:

en: Second level of place division, eg., in the USA a state, in Germany a Bundesland.
cs: Druhá úroveň dělení míst, např. kraj v ČR, stát v USA.

en: The country where the place is.
cs: Země ve které místo leží.

en: Lowest level of a place division: eg the street name.
cs: Nejnižší úroveň dělení míst: např. název ulice.

en: A district within, or a settlement near to, a town or city.
cs: Okrsek nebo usedlost blízko města nebo obce.

en: _Path:
cs: _Cesta:

en: Image preview
cs: Náhled obrázku

en: Path of the media object on your computer.
    Gramps does not store the media internally, it only stores the path! Set the 'Relative Path' in the Preferences to avoid retyping the common base directory where all your media is stored. The 'Media Manager' tool can help managing paths of a collection of media objects.
cs: Cesta k objektům médií ve vašem počítači.
    Gramps interně neukládá média, pouze cesty! Nastavte volbu 'Relativní cesta' v Předvolbách, čímž zabráníte přepsání obecného kořene cesty kde jsou ukládána všechna média. Nástroj Správce médií vám pomůže spravovat cesty ke kolekcím objektů médií.

en: Descriptive title for this media object.
cs: Popisný titulek pro tento mediální objekt.

en: Open File Browser to select a media file on your computer.
cs: Otevřít prohlížeč souborů pro výběr souboru média na vašem počítači.

en: Folder
cs: Složka

en: A unique ID to identify the Media object.
cs: Unikátní ID identifikující objekt média.

en: A date associated with the media, eg., for a picture the date it is taken.
cs: Datum přidružený k médiu. Např. datum kdy byl snímek vyfotografován.

en: _Corner 2:  X
cs: _Roh 2: X

en: If media is an image, select the specific part of the image you want to reference.
    You can use the mouse on the picture to select a region, or use these spinbuttons to set the top left, and bottom right corner of the referenced region. Point (0,0) is the top left corner of the picture, and (100,100) the bottom right corner.
cs: Pokud je médium obrázek, vyberte konkrétní část která bude použita jako reference.
    Vybrat oblast můžete pomocí myši nebo prostřednictvím otočných tlačítek pro nastavení levého horního a pravého spodního rohu oblasti. Bod (0,0) reprezentuje levý horní roh a (100,100) pravý spodní roh obrázku.

en: Referenced region of the image media object.
    Select a region with clicking and holding the mouse button on the top left corner of the region you want, dragging the mouse to the bottom right corner of the region, and then releasing the mouse button.
cs: Odkazovaná oblast obrázku objektu média.
    Vyberte kliknutím a držením tlačítka myši v místě levého horního rohu oblasti, táhněte myší do pravého spodního rohu oblasti a uvolněte tlačítko myši.

en: _Corner 1:  X
cs: _Roh 1: X

en: If media is an image, select the specific part of the image you want to reference.
    You can use the mouse on the picture to select a region, or use these spinbuttons to set the top left, and bottom right corner of the referenced region. Point (0,0) is the top left corner of the picture, and (100,100) the bottom right corner.
cs: Pokud je médium obrázkem, vyberte z něj prosím konkrétní část kterou chcete odkazovat.
    Výběr můžete provést výběrem oblasti myší, nebo posuvníky určit souřadnice levého horního a pravého spodního rohu výběru. Bod (0,0) je levý horní roh obrázku, bod (100,100) je pravý dolní roh.

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared media object information will be reflected in the media object itself.
cs: <b>Poznámka:</b> Jakékoli změny informace sdíleného objektu média se projeví v objektu samotném.

en: Double click image to view in an external viewer
cs: Pro zobrazení v externím prohlížeči dvakrát klikněte na obrázek

en: Type of media object as indicated by the computer, eg Image, Video, ...
cs: Typ objektu média jak by označen počítačem, např. obrázek, video, ...

en: Select a file
cs: Vyberte soubor

en: Shared Information
cs: Sdílená informace

en: An identification of what type of Name this is, eg. Birth Name, Married Name.
cs: Identifikace typu jména o které se jedná, např. Rodné jméno, Jméno po sňatku.

en: _Given:
cs: _Křestní jméno:

en: T_itle:
cs: T_itul:

en: Suffi_x:
cs: Přípon_a:

en: C_all Name:
cs: Přezdívk_a:

en: The person's given names
cs: Křestní jména osoby

en: _Nick Name:
cs: Přez_dívka:

en: Part of the Given name that is the normally used name. If background is red, call name is not part of Given name and will not be printed underlined in some reports.
cs: Část křestního jména, která je používána jako běžné jméno. Pokud je podklad červený, volací jméno není součástí křestního jména a v některých sestavách nebude tištěno jako podtržené.

en: A title used to refer to the person, such as 'Dr.' or 'Rev.'
cs: Titul používaný pro osobu, např. 'Dr.' nebo 'Rev.'

en: An optional suffix to the name, such as "Jr." or "III"
cs: Volitelná přípona ke jménu jako je "jr." nebo "III"

en: A descriptive name given in place of or in addition to the official given name.
cs: Další popisné jméno dané místo oficiálního křestního jména.

en: Given Name(s)
cs: Křestní jméno(a)

en: _Family Nick Name:
cs: Rodinná _přezdívka:

en: A non official name given to a family to distinguish them of people with the same family name. Often referred to as eg. Farm name.
cs: Neoficiální jméno dané rodině pro odlišení od osob se stejným příjmením. Často vztažené např. k názvu usedlosti nebo statku.

en: Family Names
cs: Příjmení

en: G_roup as:
cs: Ses_kupovat jako:

en: _Sort as:
cs: _Třídit podle:

en: _Display as:
cs: Zobrazit jako:

en: People are displayed according to the name format given in the Preferences (the default).
    Here you can make sure this person is displayed according to a custom name format (extra formats can be set in the Preferences).
cs: Osoby jsou zobrazovány s ohledem na formát jména daný v Předvolbách (výchozí).
    Zde se můžete ujistit, že tato osoba bude zobrazena s využitím uživatelského formátu jména (další formáty můžete nastavit v nabídce Předvolby).

en: Dat_e:
cs: Datum:

en: People are sorted according to the name format given in the Preferences (the default).
    Here you can make sure this person is sorted according to a custom name format (extra formats can be set in the Preferences).
cs: Osoby jsou tříděny s ohledem na formát jména daný v Předvolbách (výchozí).
    Zde se můžete ujistit, že tato osoba bude zatříděna s využitím uživatelského formátu jména (další formáty můžete nastavit v nabídce Předvolby).

en: The Person Tree view groups people under the primary surname. You can override this by setting here a group value. 
    You will be asked if you want to group this person only, or all people with this specific primary surname.
cs: Pohled na strom osob seskupuje osoby podle primárního příjmení. Toto chování můžete potlačit nastavením hodnoty pro seskupování.
    Budete dotázáni zda seskupit pouze tuto osobu nebo všechny osoby s tímto konkrétním primárním příjmením.

en: O_verride
cs: Přepsa_t

en: A Date associated with this name. Eg. for a Married Name, date the name is first used or marriage date.
cs: Datum asociovaný s názvem. Např.datum kdy došlo ke sňatku pro Název sňatku.

en: Styled Text Editor
cs: Editor stylů

en: A type to classify the note.
cs: Typ pro klasifikaci poznámky.

en: A unique ID to identify the note.
cs: Unikátní ID identifikující poznámku.

en: _Preformatted
cs: _Předformátováno

en: When active the whitespace in your note will be respected in reports. Use this to add formatting layout with spaces, eg a table. 
    When not checked, notes are automatically cleaned in the reports, which will improve the report layout.
    Use monospace font to keep preformatting.
cs: Pokud je volba aktivní, budou mezery ve vaší poznámce promítnuty do sestavy. Použijte v případě kdy potřebujete formátovat rozložení mezerami (např. tabulky). 
    Pokud není zaškrtnuto, budou poznámky v sestavách pro zlepšení rozvržení automaticky očištěny.
    Pro předformátování použijte písmo se stejnou roztečí (monospace).

en: C_all:
cs: Do_mácké jméno:

en: _Nick:
cs: Přez_dívka:

en: Click on a table cell to edit.
cs: Pro úpravy klikněte na buňku tabulky.

en: Use Multiple Surnames
    Indicate that the surname consists of different parts. Every surname has its own prefix and a possible connector to the next surname. Eg., the surname Ramón y Cajal can be stored as Ramón, which is inherited from the father, the connector y, and Cajal, which is inherited from the mother.
cs: Použití více příjmení
    Vyjadřuje, že příjmení je složeno z více různých částí. Každé příjmení má svůj prefix a případně spojku připojující další příjmení. Např. příjmení Ramón y Cajal může být uloženo jako Ramón, které je zděděné po otci, spojky y a Cajal zděděného po matce.

en: Set person as private data
cs: Nastavit osobu jako soukromá data

en: _Surname:
cs: Příj_mení:

en: An optional prefix for the family that is not used in sorting, such as "de" or "van".
cs: Nepovinná předpona před jménem rodiny, která není používána při třídění, např. "de" nebo "van".

en: Part of a person's name indicating the family to which the person belongs
cs: Část jména osoby určující její příslušnost k rodině k níž patří

en: Go to Name Editor to add more information about this name
cs: Pro přidání více informací o tomto jménu přejděte do Editoru jmen

en: O_rigin:
cs: Pů_vod:

en: The origin of this family name for this family, eg 'Inherited' or 'Patronymic'.
cs: Původ rodinného jména této rodiny, např. 'Zděděné' nebo 'Otcovské'.

en: G_ender:
cs: Po_hlaví:

en: A unique ID for the person.
cs: Unikátní ID pro osobu.

en: _Person:
cs: _Osoba:

en: _Association:
cs: _Asociace:

en: Description of the association, eg. Godfather, Friend, ...
    
    Note: Use Events instead for relations connected to specific time frames or occasions. Events can be shared between people, each indicating their role in the event.
cs: Popis asociace, např. Kmotr, Přítel,...
    
    Poznámka: Pro vztahy napojené na specifické časové rozmezí nebo dobu použijte raději Událost. Události je možné sdílet mezi osobami. Každé osobě je pak možné v Události přidělit roli.

en: Use the select button to choose a person that has an association to the edited person.
cs: Použijte tlačítko vybrat pro volbu osoby která má asociaci k upravované osobě.

en: Select a person that has an association to the edited person.
cs: Vyberte osobu, která má asociaci na upravovanou osobu.

en: Either use the two fields below to enter coordinates (latitude and longitude),
cs: Buď použijte dvě pole níže pro vložení souřadnic (zem. šířka, zem. délka),

en: L_atitude:
cs: Zeměpisná šířk_a:

en: _Longitude:
cs: Zeměpisná dé_lka:

en: Full title of this place.
cs: Celý název tohoto místa.

en: Latitude (position above the Equator) of the place in decimal or degree notation.
    Eg, valid values are 12.0154, 50°52′21.92″N, N50°52′21.92″ or 50:52:21.92
    You can set these values via the Geography View by searching the place, or via a map service in the place view.
cs: Zeměpisná šířka (pozice nad rovníkem) místa ve stupních nebo v desetinné formě.
    Např. platné hodnoty jsou 12.0154, 50°52′21.92″N, N50°52′21.92″ nebo 50:52:21.92
    Tyto hodnoty můžete nastavit prostřednictvím Zeměpisného pohledu vyhledáním místa, nebo přes mapovou službu v pohledu míst.

en: Longitude (position relative to the Prime, or Greenwich, Meridian) of the place in decimal or degree notation.
    Eg, valid values are -124.3647, 124°52′21.92″E, E124°52′21.92″ or 124:52:21.92
    You can set these values via the Geography View by searching the place, or via a map service in the place view.
cs: Zeměpisná délka (pozice vztažená k nultému nebo Greenwichskému poledníku) místa ve stupních nebo v desetinné formě .
    Např. platné hodnoty jsou -124.3647, 124°52′21.92″E, E124°52′21.92″ nebo 124:52:21.92
    Tyto hodnoty můžete nastavit prostřednictvím Zeměpisného pohledu vyhledáním místa, nebo přes mapovou službu v pohledu míst.

en: or use copy/paste from your favorite map provider (format : latitude,longitude) in the following field:
cs: nebo zkopírujte/vložte z oblíbeného poskytovatele map (formát zem. šířka, zem. délka) do tohoto pole:

en: Field used to paste info from a web page like Google, OpenStreetMap...
cs: Pole použité pro vložení informace z webové stránky jako Google, OpenStreetMap...

en: A unique ID to identify the place
cs: Unikátní ID identifikující místo

en: Code associated with this place. Eg Country Code or Postal Code.
cs: Kód asociovaný s tímto místem. Např. zkratka názvu země nebo PSČ.

en: What type of place this is. Eg 'Country', 'City', ...
cs: O jaký druh místa se jedná. Např. 'stát'. 'město', ...

en: The name of this place.
cs: Název tohoto místa.

en: Invoke place name editor.
cs: Spustit editor názvů míst.

en: Levels:
cs: Úrovně:

en: Street format:
cs: Formát ulice:

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Reverse display order
cs: Zobrazení v obráceném pořadí

en: Number Street
cs: Uliční číslo

en: Street Number
cs: Číslo ulice

en: Date range in which the name is valid.
cs: Rozsah data pro který je jméno platné.

en: The name of the place.
cs: Název tohoto místa.

en: Language in which the name is written. Valid values are two character ISO codes. For example:  en, fr, de, nl ...
cs: Jazyk, ve kterém je jméno napsáno. Platné hodnoty odpovídají dvoupísmenným kódům ISO. Např. en, fr,nl, cs ...

en: <b>Note:</b> Any changes in the enclosing place information will be reflected in the place itself, for places that it encloses.
cs: <b>Poznámka:</b> Jakákoli změna informací ohraničujícího místa se projeví u místa samotného a také u všech míst, která ohraničuje.

en: _Media Type:
cs: Typ _média:

en: Call n_umber:
cs: Signat_ura:

en: On what type of media this source is available in the repository.
cs: Na jakém typu média je tento pramen k dispozici v archivu.

en: Id number of the source in the repository.
cs: Id identifikující pramen v archivu.

en: _Name:
cs: Jmé_no:

en: Name of the repository (where sources are stored).
cs: Název archivu (ve kterém je pramen uložen).

en: <b>Note:</b> Any changes in the shared repository information will be reflected in the repository itself, for all items that reference the repository.
cs: <b>Poznámka:</b> Jakákoli změna informací o sdíleném archivu se projeví u všech objektů které jej sdílí.

en: A unique ID to identify the repository.
cs: Unikátní ID identifikující archiv.

en: Type of repository, eg., 'Library', 'Album', ...
cs: Druh archivu, např. 'Knihovna', 'Album', ...

en: _Author:
cs: _Autor:

en: Title of the source.
cs: Název pramenu.

en: Authors of the source.
cs: Autoři pramenu.

en: _Pub. info.:
cs: Pub. info.:

en: Publication Information, such as city and year of publication, name of publisher, ...
cs: Informace o vydání. Např město a rok vydání, jméno vydavatele, ...atd.

en: Provide a short title used for sorting, filing, and retrieving source records.
cs: Poskytuje krátký titulek použitý pro třídění filtrování a získávání záznamů pramenů.

en: A_bbreviation:
cs: Zkratka:

en: A unique ID to identify the source
cs: Unikátní ID identifikující pramen

en: _Web address:
cs: _WWW adresa:

en: _Description:
cs: _Popis:

en: Type of internet address, eg. E-mail, Web Page, ...
cs: Typ internetové adresy, např. email, webová stránka, ...

en: The internet address as needed to navigate to it, eg. http://gramps-project.org
cs: Internetová adresa dle potřeby, např. http://gramps-project.org

en: Open the web address in the default browser.
cs: Otevřít webovou adresu výchozím prohlížečem.

en: A descriptive caption of the Internet location you are storing.
cs: Popisný titulek Internetové lokace kterou ukládáte.

en: Drag to move; click to detach
cs: Klikněte pro přesun, táhněte odpojení

en: Config
cs: Nastavit

en: Detach
cs: Oddělit

en: Click to expand/collapse
cs: Kliknutím rozbalit/sbalit

en: Click to delete gramplet from view
cs: Kliknutím vymažte gramplet z náhledu

en: Delete
cs: Odstranit

en: Select the citation that will provide the
    primary data for the merged citation.
cs: Vyberte citaci, která poskytne
    primární data pro sloučenou citaci.

en: Source 1
cs: Pramen 1

en: Source 2
cs: Pramen 2

en: Notes, media objects and data-items of both citations will be combined.
cs: Budou kombinovány poznámky, objekty médií a položky dat obou citací.

en: Detailed Selection
cs: Podrobný výběr

en: Merge and _edit
cs: Sloučit a up_ravit

en: _Merge and close
cs: Sloučit a _zavřít

en: Select
cs: Vybrat

en: Select the person that will provide the primary data for the merged person.
cs: Vyberte osobu, která poskytne primární data pro sloučenou osobu.

en: Title selection
cs: Výběr titulku

en: Place 1
cs: Místo 1

en: Place 2
cs: Místo 2

en: Select the event that will provide the
    primary data for the merged event.
cs: Vyberte událost, která poskytne
    primární data pro sloučenou událost.

en: Event 1
cs: Událost 1

en: Event 2
cs: Událost 2

en: Attributes, notes, sources and media objects of both events will be combined.
cs: Budou kombinovány atributy, poznámky, prameny a objekty médií obou událostí.

en: Select the family that will provide the
    primary data for the merged family.
cs: Vyberte rodinu, která poskytne
    primární data pro sloučenou rodinu.

en: Father:
cs: Otec:

en: Mother:
cs: Matka:

en: Relationship:
cs: Vztah:

en: Family 1
cs: Rodina 1

en: Family 2
cs: Rodina 2

en: Events, lds_ord, media objects, attributes, notes, sources and tags of both families will be combined.
cs: Budou kombinovány události,spd_obř, objekty médií, atributy, poznámky, prameny a štítky obou rodin.

en: Select the object that will provide the
    primary data for the merged object.
cs: Vyberte objekt, který poskytne
    primární data pro sloučený objekt.

en: Object 1
cs: Předmět 1

en: Object 2
cs: Předmět 2

en: Attributes, sources, notes and tags of both objects will be combined.
cs: Budou kombinovány atributy, prameny, poznámky a štítky obou objektů.

en: Select the note that will provide the
    primary data for the merged note.
cs: Vyberte poznámku, která poskytne
    primární data pro sloučenou poznámku.

en: Note 1
cs: Poznámka 1

en: Note 2
cs: Poznámka 2

en: Format:
cs: Formát:

en: Select the person that will provide the
    primary data for the merged person.
cs: Vyberte osobu, která poskytne
    primární data pro sloučenou osobu.

en: Person 1
cs: Osoba 1

en: Person 2
cs: Osoba 2

[ctx: person]
en: Name:
cs: Jméno:

en: Gender:
cs: Rod:

en: Events, media objects, addresses, attributes, urls, notes, sources and tags of both persons will be combined.
cs: Budou kombinovány objekty médií, adresy atributy, url, poznámky archivy a štítky obou osob.

en: Context Information
cs: Kontextová informace

en: Select the place that will provide the
    primary data for the merged place.
cs: Vyberte místo, které poskytne
    primární data pro sloučené místo.

en: Alternative names, sources, urls, media objects and notes of both places will be combined.
cs: Budou kombinovány alternativní názvy, prameny, url, objekty médií a poznámky obou míst.

en: Select the repository that will provide the
    primary data for the merged repository.
cs: Vyberte archiv, který poskytne
    primární data pro sloučený archiv.

en: Repository 1
cs: Archiv 1

en: Repository 2
cs: Archiv 2

en: Addresses, urls and notes of both repositories will be combined.
cs: Budou kombinovány adresy, url a poznámky obou archivů.

en: Select the source that will provide the
    primary data for the merged source.
cs: Vyberte pramen, který poskytne
    primární data pro sloučený pramen.

en: Notes, media objects, data-items and repository references of both sources will be combined.
cs: Budou kombinovány objekty médií, položky dat a odkazy na archivy obou pramenů.

en: Paper Settings
cs: Nastavení papíru

en: Paper format
cs: Formát papíru

en: Size:
cs: Velikost:

en: _Width:
cs: Šíř_ka:

en: _Height:
cs: _Výška:

en: Orientation:
cs: Orientace:

en: Margins
cs: Okraje

en: _Left:
cs: V_levo:

en: _Right:
cs: Vp_ravo:

en: _Top:
cs: _Nahoře:

en: _Bottom:
cs: D_ole:

en: Metric
cs: Metrický

en: Perform selected action
cs: Provést vybranou akci

en: Run
cs: Spustit

en: Select a report from those available on the left.
cs: Vyberte sestavu ze sestav dostupných vlevo.

en: Status:
cs: Stav:

en: Author's email:
cs: Email autora:

en: Parent relationships
cs: Rodičovské vztahy

en: Arrow top
cs: Šipka nahoru

en: Move parent up
cs: Posunout rodiče výše

en: Arrow bottom
cs: Šipka dolů

en: Move parent down
cs: Posunout rodiče níže

en: Family relationships
cs: Rodinné vztahy

en: Move family up
cs: Posunout rodinu výše

en: Move family down
cs: Posunout rodinu níže

en: Add a new filter
cs: Přidat nový filtr

en: Edit the selected filter
cs: Upravit vybraný filtr

en: Clone the selected filter
cs: Duplikovat vybraný filtr

en: Test the selected filter
cs: Otestovat vybraný filtr

en: Delete the selected filter
cs: Odstranit vybraný filtr

en: Note: changes take effect only after this window is closed
cs: Upozornění: ke změnám dojde až po zavření tohoto okna

en: All rules must apply
cs: Musí platit všechna pravidla

en: At least one rule must apply
cs: Musí platit alespoň jedno pravidlo

en: Exactly one rule must apply
cs: Musí platit právě jedno pravidlo

en: Add another rule to the filter
cs: Přidat další pravidlo k filtru

en: Edit the selected rule
cs: Upravit vybrané pravidlo

en: Delete the selected rule
cs: Odstranit vybrané pravidlo

en: Options
cs: Nastavení

en: Rule list
cs: Seznam pravidel

en: Definition
cs: Definice

en: Co_mment:
cs: Ko_mentář:

en: Return values that do no_t match the filter rules
cs: Vrátit hodnoty nevyhovující pravidlům filtru

en: Selected Rule
cs: Vybrané pravidlo

en: Style sheet n_ame:
cs: Název š_ablony stylu:

en: Style name
cs: Název stylu

en: Type face
cs: Druh písma

en: _Roman (Times, serif)
cs: Roman (Times, serif)

en: _Swiss (Arial, Helvetica, sans-serif)
cs: Swiss (Arial, Helvetica, sans-serif)

en: Size
cs: Velikost

en: _Bold
cs: Tučné

en: _Italic
cs: _Kurzíva

en: _Underline
cs: Podtržené

en: Font options
cs: Nastavení písma

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: First li_ne:
cs: Prv_ní řádek:

en: R_ight:
cs: _Vpravo:

en: L_eft:
cs: Vl_evo:

en: Spacing
cs: Rozestupy

en: Abo_ve:
cs: Nad:

en: Belo_w:
cs: Pod:

en: Borders
cs: Okraje

en: _Padding:
cs: Odstup od _okrajů:

en: Indentation
cs: Odsazování

en: _Left
cs: V_levo

en: _Right
cs: Vp_ravo

en: J_ustify
cs: Zar_ovnat

en: Cen_ter
cs: Na s_třed

en: Le_ft
cs: V_levo

en: Righ_t
cs: Vp_ravo

en: _Top
cs: _Nahoru

en: _Bottom
cs: D_olů

en: Paragraph options
cs: Nastavení odstavce

en: Width
cs: Šířka

en: Column widths
cs: Šířky sloupců

en: Table options
cs: Volby tabulky

en: Padding:
cs: Doplnění:

en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: Cell options
cs: Volby buňky

en: Line
cs: Čára

en: Style:
cs: Styl:

en: Width:
cs: Šířka:

en: Line:
cs: Čára:

en: Fill:
cs: Výplň:

en: Shadow
cs: Stínování

en: pt
cs: bod

en: Spacing:
cs: Rozestupy:

en: Draw shadow
cs: Zobrazit stínování

en: Draw options
cs: Volby kreslení

en: Add a new style
cs: Přidat nový styl

en: Edit the selected style
cs: Upravit vybraný styl

en: Delete the selected style
cs: Odstranit vybraný styl

en: _Display on startup
cs: Zobrazit při startu

en: _Forward
cs: _Vpřed

en: Install Selected _Addons
cs: Instalovat zvolené _Rozšíření

en: Available Gramps Updates for Addons
cs: Dostupné aktualizace rozšíření Gramps

en: Gramps comes with a core set of plugins which provide all of the necessary features. However, you can extend this functionality with additional Addons. These addons provide reports, listings, views, gramplets, and more. Here you can select among the available extra addons, they will be retrieved from the internet off of the Gramps website, and installed locally on your computer. If you close this dialog now, you can install addons later from the menu under Edit -> Addon Manager.
cs: Gramps je vydán se základní sadou zásuvných modulů, které poskytují všechny nezbytné funkce. Přesto je možné rozšířit funkčnost přidáním dalších Rozšíření. Tato rozšíření poskytují nové sestavy, seznamy, náhledy, gramplety a další vlastnosti. Zde si můžete vybrat mezi dalšími dostupnými rozšířeními, které budou získány z Internetu z webu Gramps a instalovány lokálně na vašem počítači. Pokud nyní zavřete tento dialog, můžete rozšíření instalovat později využitím nabídky Úpravy -> Správce rozšíření.

en: _Select All
cs: Vybrat _vše

en: Select _None
cs: _Zrušit výběr

en: Books...
cs: Knihy...

en: Configure the active view
cs: Nastavit aktivní pohled

en: Connect to a recent database
cs: Připojit poslední databázi

en: F_ull Screen
cs: Celá stránka

en: Gramps _Home Page
cs: Domovská _stránka Gramps

en: Gramps _Mailing Lists
cs: Gramps _Diskuzní skupiny

en: Make Backup...
cs: Vytvořit zálohu...

en: Manage databases
cs: Spravovat databáze

en: Open _Recent
cs: Otevřít _nedávné

en: Tip of the Day
cs: Tip dne

en: Undo History
cs: Historie změn

en: _Abandon Changes and Quit
cs: _Zrušit změny a skončit

en: _About
cs: _O programu

en: _Addon Manager...
cs: _Správce rozšíření...

en: _Bookmarks
cs: _Záložky

en: _Configure...
cs: _Nastavit...

en: _Export...
cs: _Exportovat...

en: _Extra Reports/Tools
cs: Další zprávy/nástroj_e

en: _Family Trees
cs: _Rodokmeny

en: _Go
cs: Pře_jít

en: _Key Bindings
cs: _Klávesové zkratky

en: _Manage Family Trees...
cs: Spravovat rodok_meny...

en: _Navigator
cs: _Navigátor

en: _Plugin Manager
cs: _Správce zásuvných modulů

en: _Preferences...
cs: _Předvolby...

en: _Quit
cs: U_končit

en: _Report a Bug
cs: _Zaslat hlášení o chybě

en: _Reports
cs: Z_právy

en: _Toolbar
cs: _Lišta nástrojů

en: _Tools
cs: _Nástroje

en: _User Manual
cs: Uživatelská příručka

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Windows
cs: _Okna

en: Your version of gi (gnome-introspection) seems to be too old. You need a version which has the function 'require_version' to start Gramps
cs: Vaše verze gi (gnome-instrospection) je zřejmě příliš zastaralá. Pro spuštění Gramps potřebujte verzi obsahující funkci 'require_version'

en: Your pygobject version does not meet the requirements.
    At least pygobject %(major)d.%(feature)d.%(minor)d is needed to start Gramps with a GUI.
    
    Gramps will terminate now.
cs: Verze pygobject, kterou používáte neodpovídá požadavkům.
    Pro spuštění Gramps s GUI potřebujete pygobject nejméně ve verzi %(major)d.%(feature)d.%(minor)d .
    
    Gramps bude nyní ukončen.

en: Gdk, Gtk, Pango or PangoCairo typelib not installed.
    Install Gnome Introspection, and pygobject version 3.12 or later.
    Then install introspection data for Gdk, Gtk, Pango and PangoCairo
    
    Gramps will terminate now.
cs: Knihovna Gdk, Gtk, Pango nebo PangoCairo typelib není nainstalována.
    Instalujte prosím Gnome Introspection a pygobject verze 3.12 nebo novější.
    Potom instalujte data pro Introspection pro Gdk, Gtk, Pango a PangoCairo
    
    Gramps bude nyní ukončen.

en: Your Gtk version does not meet the requirements.
    At least %(major)d.%(minor)d is needed to start Gramps with a GUI.
    
    Gramps will terminate now.
cs: Verze Gtk, kterou používáte neodpovídá požadavkům.
    Pro spuštění Gramps s GUI potřebujete nejméně verzi %(major)d.%(minor)d .
    
    Gramps bude nyní ukončen.

en: 
    cairo python support not installed. Install cairo for your version of python
    
    Gramps will terminate now.
cs: 
    podpora python cairo není instalována. Nainstalujte cairo pro vaši verzi pythonu
    
    Gramps bude nyní ukončeno.

en: Gramps detected an incomplete GTK installation
cs: Gramps zjistil nekompletní instalaci GTK

en: GTK translations for the current language (%(language)s) are missing.
    %(bold_start)sGramps%(bold_end)s will proceed nevertheless.
    The GUI will likely be broken as a result, especially for RTL languages!
    
    See the Gramps README documentation for installation prerequisites,
    typically located in /usr/share/doc/gramps.
cs: Překlad GTK pro jazyk (%(language)s) chybí.
    %(bold_start)sGramps%(bold_end)s bude přesto pokračovat.
    To pravděpodobně povede k rozbití GUI, zejména pro jazyky píšící zprava doleva!
    
    Více podrobností k požadavkům na instalaci naleznete v souboru README,
    běžně přístupném v adresáři /usr/share/doc/gramps.

en: Error parsing arguments
cs: Chyba při analýze argumentů

en: Gramps terminated because of no DISPLAY
cs: Gramps bylo ukončeno, chybí DISPLAY

en: 
    Gramps failed to start. Please report a bug about this.
    This could be because of an error in a (third party) View on startup.
    To use another view, don't load a Family Tree, change view, and then load your Family Tree.
    You can also change manually the startup view in the gramps.ini file 
    by changing the last-view parameter.
cs: 
    Nebylo možné spustit Gramps. Oznamte prosím tuto chybu.
    Selhání mohlo být způsobeno díky chybě v Pohledu (od třetí strany) při startu.
    Použijte jiný pohled, nenahrávejte rodokmen, změňte pohled, poté nahrajte svůj rodokmen.
    Můžete také ručně nastavit výchozí pohled spouštěný při startu v souboru gramps.ini
    změnou parametru last-view.

en: Error Report Assistant
cs: Pomocník vytváření chybových zpráv

en: Report a bug
cs: Nahlásit chybu

en: This is the Bug Reporting Assistant. It will help you to make a bug report to the Gramps developers that will be as detailed as possible.
    
    The assistant will ask you a few questions and will gather some information about the error that has occurred and the operating environment. At the end of the assistant you will be asked to file a bug report on the Gramps bug tracking system. The assistant will place the bug report on the clip board so that you can paste it into the form on the bug tracking website and review exactly what information you want to include.
cs: Toto je pomocník hlášení chyby. Pomůže vám vytvořit report pro vývojáře Gramps, který bude detailní, jak jen to bude možné.
    
    Pomocník vám položí několik otázek a získá informace o chybě a prostředí, v kterém aplikaci provozujete. Na konci budete vyzván k odeslání zprávy do aplikace určené k hlášení chyb. Pomocník umístí report do schránky. Můžete jej snadno vložit do aplikace pro hlášení chyb. Před odesláním zkontrolujte jaké informace budou odeslány.

en: If you can see that there is any personal information included in the error please remove it.
cs: Pokud uvidíte, že jsou obsaženy osobní informace, odstraňte je prosím.

en: Error Details
cs: Detaily o chybě

en: This is the detailed Gramps error information, don't worry if you do not understand it. You will have the opportunity to add further detail about the error in the following pages of the assistant.
cs: Toto je detailní zpráva o chybě Gramps. Pokud jí nerozumíte, nevadí. Na dalších stránkách asistenta budete mít příležitost přidat další vlastní informace o chybě.

en: Please check the information below and correct anything that you know to be wrong or remove anything that you would rather not have included in the bug report.
cs: Zkontrolujte prosím informace níže a opravte vše o čem víte že je chybně. Odstraňte vše co nechcete aby se objevilo v hlášení o chybě.

en: System Information
cs: Systémové informace

en: This is the information about your system that will help the developers to fix the bug.
cs: Toto je informace o Vašem systému, která pomůže vývojářům opravit chybu.

en: Please provide as much information as you can about what you were doing when the error occurred.
cs: Poskytněte prosím co možná nejvíce informací a detailů o činnosti, kterou jste prováděli když došlo k chybě.

en: Further Information
cs: Další informace

en: This is your opportunity to describe what you were doing when the error occurred.
cs: Zde máte příležitost popsat činnost, která vedla k chybě.

en: Please check that the information is correct, do not worry if you don't understand the detail of the error information. Just make sure that it does not contain anything that you do not want to be sent to the developers.
cs: Zkontrolujte prosím správnost informací. Nevadí pokud nerozumíte detailům chybového hlášení. Pouze se ujistěte, že neobsahuje cokoli co nechcete aby bylo posláno vývojářům.

en: Bug Report Summary
cs: Sumarizace hlášení chyby

en: This is the completed bug report. The next page of the assistant will help you to file a bug on the Gramps bug tracking system website.
cs: Toto je dokončené hlášení o chybě. Další stránka pomocníka Vám pomůže odeslat hlášení do fronty hlášení na Gramps webu.

en: Use the two buttons below to first copy the bug report to the clipboard and then open a webbrowser to file a bug report at
cs: Použijte tlačítka níže ke zkopírování hlášení o chybě do schránky a otevření webového prohlížeče, kam hlášení vložíte

en: Use this button to start a web browser and file a bug report on the Gramps bug tracking system.
cs: Použijte toto tlačítko pro start webového prohlížeče ve kterém můžete vyplnit hlášení o chybě do systému sledování chyb Gramps.

en: Use this button to copy the bug report onto the clipboard. Then go to the bug tracking website by using the button below, paste the report and click submit report
cs: Použijte toto tlačítko pro zkopírování hlášení o chybě do schránky. Poté přejděte do aplikace hlášení chyb na web Gramps, použitím tlačítka níže vložte hlášení a vložte jej do systému

en: Send Bug Report
cs: Odeslat hlášení o chybě

en: This is the final step. Use the buttons on this page to start a web browser and file a bug report on the Gramps bug tracking system.
cs: Toto je poslední krok. Použijte tlačítka na této stránce pro otevření webového prohlížeče a vložení chyby do webového systému hlášení chyb Gramps.

en: Gramps is an Open Source project. Its success depends on its users. User feedback is important. Thank you for taking the time to submit a bug report.
cs: Gramps je Open Source projekt. Jeho úspěch závisí jeho uživatelích. Zpětná vazba je důležitá. Děkujeme že si uděláte čas na odeslání hlášení o chybě.

[ctx: manual]
en: Error_Report
cs: Zpráva o chybě

en: Error Report
cs: Zpráva o chybě

en: Gramps has experienced an unexpected error
cs: V Gramps došlo k neočekávané chybě

en: Your data will be safe but it would be advisable to restart Gramps immediately. If you would like to report the problem to the Gramps team please click Report and the Error Reporting Wizard will help you to make a bug report.
cs: Vaše data budou v pořádku, přesto doporučujeme neprodleně restartovat Gramps. Pokud si přejete vytvořit hlášení o chybě a předat jej týmu Gramps, klikněte na Zpráva a Průvodce oznámením chyby vám pomůže vytvořit hlášení o chybě.

en: Error Detail
cs: Podrobnosti chyby

en: Filter %s from Clipboard
cs: Filtr %s ze schránky

en: Created on %(year)4d/%(month)02d/%(day)02d
cs: Vytvořeno %(year)4d/%(month)02d/%(day)02d

[ctx: manual]
en: Merge_Citations
cs: Slučování citací

en: Merge Citations
cs: Sloučit citace

[ctx: manual]
en: Merge_Events
cs: Slučování událostí

en: Merge Events
cs: Sloučit události

[ctx: manual]
en: Merge_Families
cs: Slučování rodin

en: Merge Families
cs: Sloučit rodiny

en: Cannot merge people
cs: Osoby nelze sloučit

[ctx: manual]
en: Merge_Media_Objects
cs: Slučování objektů médií

[ctx: manual]
en: Merge_Notes
cs: Slučování poznámek

en: flowed
cs: vlité

en: preformatted
cs: předformátováno

[ctx: manual]
en: Merge_People
cs: Slučování osob

en: other
cs: jiné

en: Merge People
cs: Sloučit osoby

en: Parents
cs: Rodiče

en: Family ID
cs: ID rodiny

en: No parents found
cs: Nenalezeni žádní rodiče

en: Spouses
cs: Partneři(ky)

en: Spouse
cs: Partner

en: No spouses or children found
cs: Nebyli nalezeni žádní partneři nebo potomci

en: Warning
cs: Varování

en: The persons have been merged.
    However, the families for this merge were too complex to automatically handle.  We recommend that you go to Relationships view and see if additional manual merging of families is necessary.
cs: Osoby byly sloučeny.
    Rodiny, kterých se týkalo toto sloučení byly ale natolik komplexní, aby byly ošetřeny automaticky. Doporučujeme přejít do Pohledu vztahů a podívat se, zda nejsou nutná další ruční sloučení těchto rodin.

[ctx: manual]
en: Merge_Places
cs: Slučování míst

[ctx: manual]
en: Merge_Repositories
cs: Slučování archivů

[ctx: manual]
en: Merge_Sources
cs: Slučování pramenů

en: Merge Sources
cs: Sloučit prameny

en: Report Selection
cs: Výpis výběru

en: _Generate
cs: Vy_generovat

en: Generate selected report
cs: Vytvořit vybranou sestavu

en: Tool Selection
cs: Výběr nástroje

en: Select a tool from those available on the left.
cs: Vyberte nástroj z nástrojů dostupných vlevo.

en: _Run
cs: _Spustit

en: Run selected tool
cs: Spustit vybraný nástroj

en: Select surname
cs: Vybrat příjmení

en: Count
cs: Počet

en: Finding Surnames
cs: Hledají se příjmení

en: Finding surnames
cs: Hledají se příjmení

en: Select a different person
cs: Vybrat jinou osobu

en: Active, bookmarked or home people
cs: Aktivní, označené záložkou nebo výchozí osoby

en: Select a person for the report
cs: Vybrat osobu do sestavy

en: Select a different family
cs: Vybrat jinou rodinu

en: Active or bookmarked families
cs: Aktivní rodiny nebo v záložkách

en: Also include %s?
cs: Zahrnout také %s?

en: Select Person
cs: Vybrat osobu

en: Select color for %s
cs: Vybrat barvu pro %s

en: Save As
cs: Uložit jako

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Style Editor
cs: Editor stylů

en: Project
cs: Projekt

en: Audience
cs: Publikum

en: Version
cs: Verze

en: Installed version
cs: Nainstalovaná verze

en: Install
cs: Instalovat

en: Requires
cs: Vyžaduje

en: Update
cs: Aktualizace

en: Module installation failed
cs: Instalace modulu selhala

en: Gramps was unable to install the required modules
cs: Gramps se nepodařilo nainstalovat požadované moduly

en: Requirements
cs: Požadavky

en: Addon Manager
cs: Správce rozšíření

en: Refresh
cs: Aktualizovat

en: Filters
cs: Filtry

en: All addons
cs: Všechna rozšíření

en: Not installed
cs: Nenainstalované

en: Installed
cs: Instalované

en: Updates
cs: Aktualizace

en: All types
cs: Všechny typy

en: All audiences
cs: Všechna publika

en: All statuses
cs: Všechny statusy

en: Reset addon filters to defaults
cs: Obnovit doplňkové filtry na výchozí nastavení

en: Settings
cs: Nastavení

en: Projects
cs: Projekty

en: All projects
cs: Všechny projekty

en: Loading...
cs: Nahrává se...

en: Addon Registration Failed
cs: Registrace doplňku selhala

en: The addon will be unavailable in your current configuration.
cs: Doplněk nebude ve vaší aktuální konfiguraci k dispozici.

en: No matching addons found.
cs: Nebyly nalezeny vhodná rozšíření.

en: Insert a project
cs: Vložit projekt

en: Remove the selected project
cs: Odstranit zvolený projekt

en: Move project upwards in the list
cs: Posunout projekt výše v seznamu

en: Move project downwards in the list
cs: Posunout projekt níže v seznamu

en: Revert to the project defaults
cs: Návrat k výchozímu nastavení projektu

en: Allow Gramps to install required Python modules
cs: Povolit Gramps nainstalovat požadované moduly Pythonu

en: Where possible, try to install any missing prerequisite Python modules
cs: Pokud je to možné, pokusit se nainstalovat všechny chybějící moduly Pythonu

en: Scheduled update checks
cs: Plánované kontroly aktualizace

en: Once a month
cs: Jednou za měsíc

en: Once a week
cs: Jednou týdně

en: Once a day
cs: Denně

en: Always
cs: Vždy

en: Check for addon updates
cs: Zkontrolovat aktualizace rozšíření

en: Updated addons only
cs: Pouze aktualizovaná rozšíření

en: New addons only
cs: Pouze nová rozšíření

en: New and updated addons
cs: Nová a aktualizovaná rozšíření

en: What to check
cs: Co kontrolovat

en: Do not ask about previously notified addons
cs: Nedotazovat se na dříve oznámená rozšíření

en: Check for updated addons now
cs: Zkontrolovat aktualizace rozšiření nyní

en: New Project
cs: Nový projekt

en: Edit Project
cs: Upravit projekt

en: Project name
cs: Název projektu

en: Restore project defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení projektu

en: Are you sure?
cs: Jste si jistí?

en: Checking Addons Failed
cs: Kontrola rozšíření selhala

en: The addon repository appears to be unavailable. Please try again later.
cs: Zdroj rozšíření je nejspíš nedostupný. Zkuste to prosím později.

en: There are no available addons of this type
cs: Žádná rozšíření tohoto typu nejsou k dispozici

en: ' and '
cs: ' a '

en: Checked for '%s'
cs: Kontrolováno '%s'

en: new
cs: nový

en: update
cs: aktualizovat

en: Hidden
cs: Skrytý

en: Visible
cs: Viditelný

en: Plugin Manager
cs: Správce zásuvných modulů

en: Hide/Unhide
cs: Skrýt/Odkrýt

en: Load
cs: Nahrát

en: Registered Plugins
cs: Registrované zásuvné moduly

en: Loaded
cs: Nahráno

en: File
cs: Soubor

en: Message
cs: Zpráva

en: Loaded Plugins
cs: Nahrané zásuvné moduly

en: Addon Name
cs: Název rozšíření

en: Path to Addon:
cs: Cesta k rozšíření:

en: Install Addon
cs: Instalovat rozšíření

en: Install All Addons
cs: Instalovat všechna rozšíření

en: Refresh Addon List
cs: Obnovit seznam rozšíření

en: Reload
cs: Obnovit

en: Refreshing Addon List
cs: Seznam rozšíření se obnovuje

en: Reading gramps-project.org...
cs: Načítá se gramps-project.org...

en: Checking addon...
cs: Rozšíření je kontrolováno...

en: Unknown Help URL
cs: Neznámé URL nápovědy

en: Unknown URL
cs: Neznámé URL

en: Install all Addons
cs: Instalovat všechna rozšíření

en: Installing...
cs: Instaluje se...

en: Installing Addon
cs: Rozšíření je instalováno

en: Load Addon
cs: Nahrát rozšíření

en: Fail
cs: Selhalo

en: OK
cs: Budiž

en: Plugin name
cs: Název zásuvného modulu

en: Authors
cs: Autoři

en: Filename
cs: Název souboru

en: Detailed Info
cs: Podrobné informace

en: Plugin Error
cs: Chyba zásuvného modulu

en: _Execute
cs: _Spustit

en: Main window
cs: Hlavní okno

en: Downloading and installing selected addons...
cs: Stahují a instalují se zvolená rozšíření...

en: Installation Errors
cs: Chyby instalace

en: The following addons had errors:
cs: Následující rozšíření vykazují chyby:

en: Done downloading and installing addons
cs: Stahování a instalace rozšíření byla dokončena

en: {number_of} addon was installed. | {number_of} addons were installed.
cs[0]: {number_of} rozšíření bylo instalováno.
cs[1]: {number_of} rozšíření byla instalována.
cs[2]: {number_of} rozšíření bylo instalováno.

en: If you have installed a 'View', you will need to restart Gramps.
cs: Pokud jste nainstalovali 'Pohled', budete muset Gramps restartovat.

en: No addons were installed.
cs: Žádná rozšíření nebyla instalována.

en: Export Assistant
cs: Pomocník exportu

en: Saving your data
cs: Uložení vašich dat

en: Choose the output format
cs: Zvolte výstupní formát

en: Export options
cs: Možnosti exportu

en: Select save file
cs: Vyberte ukládaný soubor

en: Final confirmation
cs: Poslední potvrzení před uložením

en: Summary
cs: Souhrn

en: The data will be exported as follows:
    
    Format:	%s
cs: Data budou exportována takto:
    
    Formát:	%s

en: Press Cancel to abort, Back to revisit your options, or Apply to proceed
cs: Stisknutím Zrušit přerušíte akci, stisknutím Zpět se vrátíte k možnostem kontroly vašich nastavení nebo stisknutím Použít pokračujete

en: The data will be saved as follows:
    
    Format:	%(format)s
    Name:	%(name)s
    Folder:	%(folder)s
cs: Data budou uložena následovně:
    
    Formát:	%(format)s
    Název:	%(name)s
    Složka:	%(folder)s

[ctx: name]
en: format
cs: formát

en: The selected file and folder to save cannot be created or found.
    
    Press Back to return and select a valid filename.
cs: Vybraný adresář a soubor pro uložení nemůže být vytvořen, nebo nalezen.
    
    Stiskněte Zpět a vyberte validní jméno souboru.

en: Your data has been saved
cs: Vaše data byla uložena

en: The copy of your data has been successfully saved. You may press Close button now to continue.
    
    Note: the database currently opened in your Gramps window is NOT the file you have just saved. Future editing of the currently opened database will not alter the copy you have just made.
cs: Kopie vašich dat byla úspěšně uložena. Můžete stisknout tlačítko Zavřít a pokračovat.
    
    Upozornění: nyní otevřená databáze v okně Gramps NENÍ souborem, který jste právě uložili. Budoucí úpravy aktuálně otevřené databáze nezmění právě vytvořenou kopii.

en: Filename: %s
cs: Soubor: %s

en: Saving failed
cs: Ukládání selhalo

en: There was an error while saving your data. You may try starting the export again.
    
    Note: your currently opened database is safe. It was only a copy of your data that failed to save.
cs: Při ukládání vašich dat došlo k chybě. Prosím vraťte se zpět a zkuste to znovu.
    
    Upozornění: nyní otevřená databáze není ovlivněna. Selhalo pouze uložení kopie vašich dat.

en: Under normal circumstances, Gramps does not require you to directly save your changes. All changes you make are immediately saved to the database.
    
    This process will help you save a copy of your data in any of the several formats supported by Gramps. This can be used to make a copy of your data, backup your data, or convert it to a format that will allow you to transfer it to a different program.
    
    If you change your mind during this process, you can safely press the Cancel button at any time and your present database will still be intact.
cs: Za obvyklých okolností Gramps nevyžaduje, abyste vy sami přímo ukládali změny. Všechny vámi provedené změny jsou okamžitě ukládány do databáze.
    
    Následující proces vám pomůže uložit kopii vašich dat do libovolného z formátů podporovaných v Gramps. Můžete si tak vytvořit kopii, zálohu dat, nebo data převést do formátu vhodného pro přenos do jiného programu.
    
    Rozmyslíte-li si to, můžete v průběhu tohoto procesu kdykoli bezpečně stisknout tlačítko Zrušit a vaše současná databáze zůstane nedotčena.

en: Error exporting your Family Tree
cs: Chyba exportu vašeho rodokmenu

en: Please wait while your data is selected and exported
cs: Vyčkejte prosím než budou vaše data vybrána a exportována

en: Selecting Preview Data
cs: Data náhledu jsou vybírána

en: Selecting...
cs: Vybírá se...

en: Unfiltered Family Tree:
cs: Nefiltrovaný strom rodiny:

en: {number_of} Person | {number_of} People
cs[0]: {number_of} osoba
cs[1]: {number_of} osoby
cs[2]: {number_of} osob

en: Click to see preview of unfiltered data
cs: Klikněte pro zobrazení náhledu na nefiltrovaná data

en: _Do not include records marked private
cs: Nezahrnovat záznamy označené jako _důvěrné

en: Change order
cs: Změnit pořadí

en: Calculate Previews
cs: Počítají se náhledy

en: _Person Filter
cs: Filtr _osob

en: Click to see preview after person filter
cs: Klikněte pro zobrazení náhledu dat po aplikaci filtru osob

en: _Note Filter
cs: Filtr poz_námek

en: Click to see preview after note filter
cs: Klikněte pro zobrazení náhledu dat po aplikaci filtru poznámek

en: Privacy Filter
cs: Filtr důvěrnosti

en: Click to see preview after privacy filter
cs: Klikněte pro zobrazení náhledu dat po aplikaci filtru soukromí

en: Living Filter
cs: Filtr žijících

en: Click to see preview after living filter
cs: Klikněte pro zobrazení náhledu dat po aplikaci filtru žijících

en: Reference Filter
cs: Filtr odkazů

en: Click to see preview after reference filter
cs: Klikněte pro zobrazení náhledu dat po aplikaci filtru odkazů

en: Hide order
cs: Skrýt řazení

en: Filtering private data
cs: Filtrují se důvěrné informace

en: Filtering living persons
cs: Filtrují se žijící osoby

en: Applying selected person filter
cs: Aplikuje se vybraný filtr osob

en: Applying selected note filter
cs: Aplikuje se vybraný filtr poznámek

en: Filtering referenced records
cs: Filtrují se odkazované záznamy

en: Cannot edit a system filter
cs: Nelze upravit systémový filtr

en: Please select a different filter to edit
cs: Vyberte prosím jiný filtr pro úpravu

en: Include all selected people
cs: Zahrnout všechny vybrané osoby

en: Include all selected notes
cs: Zahrnout všechny vybrané poznámky

en: Replace given names of living people
cs: Změnit křestní jména žijících osob

en: Replace complete name of living people
cs: Změnit úplná jména žijících osob

en: Do not include living people
cs: Nezahrnovat žijící osoby

en: Include all selected records
cs: Zahrnout všechny zvolené záznamy

en: Do not include records not linked to a selected person
cs: Nezahrnovat záznamy které nejsou spojené se zvolenou osobu

en: Use Compression
cs: Použít kompresi

en: Web Connection
cs: Webové připojení

en: Quick View
cs: Rychlý pohled

en: Copy all
cs: Zkopírovat vše

en: See data not in Filter
cs: Zobrazit data mimo filtr

en: Generate_Book_dialog
cs: Generování knihy

en: Available Books
cs: Dostupné knihy

en: Discard Unsaved Changes
cs: Zahodit neuložené změny

en: You have made changes which have not been saved.
cs: Udělali jste změny, které nebyly uloženy.

en: Proceed
cs: Konat

en: Name of the book. MANDATORY
cs: Název knihy. POVINNÉ

en: Manage Books
cs: Spravovat knihy

en: New Book
cs: Nová kniha

en: _Available items
cs: Dostupné položky

en: Current _book
cs: So_učasná kniha

en: Item name
cs: Název položky

en: Subject
cs: Předmět

en: Book selection list
cs: Přehled knih

en: Different database
cs: Jiná databáze

en: This book was created with the references to database %s.
    
     This makes references to the central person saved in the book invalid.
    
    Therefore, the central person for each item is being set to the active person of the currently opened database.
cs: Tato kniha byla vytvořena s odkazy do databáze %s.
    
    Proto jsou odkazy na ústřední osobu uložené v této knize neplatné.
    
    Ústřední osoba pro každou položku bude tudíž nastavena na aktivní osobu právě otevřené databáze.

en: No selected book item
cs: Nevybraná žádná položka knihy

en: Please select a book item to configure.
cs: Vyberte prosím položku k nastavení.

en: _Up
cs: _Nahoru

en: _Down
cs: _Dolů

en: Setup
cs: Nastavení

en: No items
cs: Žádné položky

en: This book has no items.
cs: Kniha neobsahuje žádné položky.

en: No book name
cs: Žádný název knihy

en: You are about to save away a book with no name.
    
    Please give it a name before saving it away.
cs: Ukládáte knihu, které nebyl dán název.
    
    Před uložením prosím knihu pojmenujte.

en: Book name already exists
cs: Název knihy již existuje

en: You are about to save away a book with a name which already exists.
cs: Ukládáte knihu s názvem, který již existuje.

en: Generate Book
cs: Vytvořit knihu

en: Gramps Book
cs: Gramps kniha

en: Paper Options
cs: Nastavení papíru

en: HTML Options
cs: Nastavení HTML stránky

en: Output Format
cs: Formát výstupu

en: Open with default viewer
cs: Zobrazit výchozím prohlížečem

en: CSS file
cs: Soubor CSS

en: Portrait
cs: Na výšku

en: Landscape
cs: Na šířku

[ctx: inch]
en: in.
cs: palec

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Style
cs: Styl

en: Report Options
cs: Nastavení sestavy

en: Document Options
cs: Nastavení dokumentu

en: Permission problem
cs: Problém oprávnění

en: You do not have permission to write under the directory %s
    
    Please select another directory or correct the permissions.
cs: Nemáte oprávnění zápisu do adresáře %s
    
    Zvolte prosím jiný adresář s odpovídajícím oprávněním.

en: File already exists
cs: Soubor již existuje

en: You can choose to either overwrite the file, or change the selected filename.
cs: Můžete buď soubor přepsat nebo změnit vybrané jméno souboru.

en: _Overwrite
cs: _Přepsat

en: _Change filename
cs: _Změnit jméno souboru

en: You do not have permission to create %s
    
    Please select another path or correct the permissions.
cs: Nemáte oprávnění k vytvoření %s
    
    Vyberte prosím jinou cestu, nebo opravte oprávnění.

en: No directory
cs: Žádný adresář

en: There is no directory %s.
    
    Please select another directory or create it.
cs: Adresář %s neexistuje
    
    Zvolte prosím jiný adresář nebo jej vytvořte.

en: Active person has not been set
cs: Nebyla zvolena aktivní osoba

en: You must select an active person for this report to work properly.
cs: Aby report pracoval správně, musíte zvolit aktivní osobu.

en: Report could not be created
cs: Sestavu nelze vytvořit

en: default
cs: výchozí

en: Document Styles
cs: Styly dokumentu

[ctx: manual]
en: Document_Styles_dialog
cs: Styly dokumentu

en: New Style
cs: Nový styl

en: Error saving stylesheet
cs: Chyba při ukládání šablony stylu

en: Missing information
cs: Chybějící informace

en: Select a style
cs: Vyberte styl

en: Style editor
cs: Editor stylů

[ctx: manual]
en: Style_editor_dialog
cs: Editor stylů

en: No description available
cs: Žádný popis není k dispozici

en: (Embedded style '%s' must be edited separately)
cs: (Vložený styl '%s' musí být upravován samostatně)

en: Column %d:
cs: Sloupec %d:

en: Debug
cs: Ladění a diagnostika

en: Analysis and Exploration
cs: Analýzy a bádání

en: Family Tree Processing
cs: Zpracování rodokmenu

en: Family Tree Repair
cs: Oprava rodokmenu

en: Revision Control
cs: Správa verzí

en: Utilities
cs: Pomůcky

en: Proceeding with this tool will erase the undo history for this session. In particular, you will not be able to revert the changes made by this tool or any changes made prior to it.
    
    If you think you may want to revert running this tool, please stop here and backup your database.
cs: Pokračování s tímto nástrojem vymaže historii zpětných kroků této relace. Nebude možné vrátit tuto, ani jakoukoli jinou operaci provedenou před ním.
    
    Pokud se domníváte, že budete potřebovat tuto operaci vrátit, přerušte ji a proveďte zálohu databáze.

en: _Proceed with the tool
cs: Pokračovat s tímto nástrojem

en: You must select an active person for this tool to work properly.
cs: Aby nástroj pracoval správně, musíte vybrat aktivní osobu.

en: Select Source or Citation
cs: Vybrat citaci nebo pramen

en: Source: Title or Citation: Volume/Page
cs: Pramen: Název nebo citace: Svazek/Strana

en: Last Change
cs: Poslední změna

[ctx: manual]
en: Select_Source_or_Citation_selector
cs: Výběr pramene nebo citace

en: Select Event
cs: Vybrat událost

[ctx: manual]
en: Select_Event_selector
cs: Výběr události

[ctx: manual]
en: Select_Family_selector
cs: Výběr rodiny

en: Select Note
cs: Vybrat poznámku

[ctx: manual]
en: Select_Note_selector
cs: Výběr poznámky

en: Select Media Object
cs: Vybrat mediální objekt

[ctx: manual]
en: Select_Media_Object_selector
cs: Výběr mediálního objektu

[ctx: manual]
en: Select_Father_selector
cs: Výběr otce

[ctx: manual]
en: Select_Mother_selector
cs: Výběr matky

[ctx: manual]
en: Select_Child_selector
cs: Výběr dítěte

[ctx: manual]
en: Select_Person_selector
cs: Výběr osoby

en: Select Place
cs: Vybrat místo

[ctx: manual]
en: Select_Place_selector
cs: Výběr místa

en: Select Repository
cs: Vybrat archiv

[ctx: manual]
en: Select_Repository_selector
cs: Výběr archivu

en: Select Source
cs: Vybrat pramen

[ctx: manual]
en: Select_Source_selector
cs: Výběr pramene

en: You have no installed dictionaries.
cs: Nemáte instalované žádné slovníky.

en: Off
cs: Vyp

en: On
cs: Zap

en: Failed to display tip of the day
cs: Nelze zobrazovat tip dne

en: Unable to read the tips from external file.
    
    %s
cs: Není možné číst tipy z externího souboru. 
    
    %s

en: _Undo
cs: _Zpět

en: _Redo
cs: Zn_ovu

en: Original time
cs: Původní čas

en: Action
cs: Akce

en: Delete confirmation
cs: Potvrzení smazání

en: Are you sure you want to clear the Undo history?
cs: Jste si jistí že chcete vyčistit historii operací?

en: Clear
cs: Vymazat

en: Database opened
cs: Databáze byla otevřena

en: History cleared
cs: Historie byla smazána

en: Canceling...
cs: Přerušuje se...

en: Please do not force closing this important dialog.
cs: Nezavírejte vynuceně tento důležitý dialog.

en: The external program failed to launch or experienced an error
cs: Spuštění externího programu selhalo nebo skončilo chybou

en: Error from external program
cs: Chyba externího programu

en: File %s does not exist
cs: Soubor %s neexistuje

en: Cannot open new citation editor at this time. Either the citation is already being edited, or the associated source is already being edited, and opening a citation editor (which also allows the source to be edited), would create ambiguity by opening two editors on the same source. 
    
    To edit the citation, close the source editor and open an editor for the citation alone
cs: V tuto chvíli nelze otevřít nový editor citací. Citace je buď již upravována, nebo je upravován přidružený pramen. Otevření dalšího editoru citaci (který zároveň umožní úpravu pramene) by mohlo způsobit dvojznačnost na stejném prameni.
    
    Před úpravou citace zavřete editor pramene a otevřete editor citace samotný

en: Cannot open new citation editor
cs: Nelze otevřít nový editor citací

en: No Family Tree
cs: Žádný rodokmen

en: Registering plugins...
cs: Registrují se zásuvné moduly...

en: Ready
cs: Připraven

en: Abort changes?
cs: Zahodit změny?

en: Aborting changes will return the database to the state it was before you started this editing session.
cs: Odvolání změn vrátí databázi do stavu v jakém jste začínali její modifikaci.

en: Abort changes
cs: Zahodit změny

en: Cannot abandon session's changes
cs: Nelze odvolat změny v aktuální relaci

en: Changes cannot be completely abandoned because the number of changes made in the session exceeded the limit.
cs: Změny nemohou být kompletně odvolány, protože jejich počet v této relaci překročil limit.

en: View failed to load. Check error output.
cs: Pohled se nepodařilo nahrát. Zkontrolujte chybový výstup.

en: Import Statistics
cs: Statistiky importu

en: Read Only
cs: Jen pro čtení

en: Gramps had a problem the last time it was run.
cs: Gramps měl při posledním startu problém.

en: Would you like to run the Check and Repair tool?
cs: Přejete si spustit nástroj Kontrola a Oprava?

en: Please wait for backup to complete.
cs: Počkejte na dokončení zálohování.

en: Autobackup...
cs: Automatická záloha...

en: Error saving backup data
cs: Chyba při ukládání zálohy

en: Failed Loading View
cs: Nahrání pohledu selhalo

en: The view %(name)s did not load and reported an error.
    
    %(error_msg)s
    
    If you are unable to fix the fault yourself then you can submit a bug at %(gramps_bugtracker_url)s or contact the view author (%(firstauthoremail)s).
    
    If you do not want Gramps to try and load this view again, you can hide it by using the Plugin Manager on the Help menu.
cs: Pohled %(name)s ohlásil chybu a nebyl nahrán.
    
    %(error_msg)s
    
    Pokud nejste sami schopni problém opravit, můžete jej nahlásit na %(gramps_bugtracker_url)s nebo kontaktovat autora modulu (%(firstauthoremail)s).
    
    Pokud nechcete, aby se Gramps pokoušel znovu pohled nahrát, můžete jej skrýt použitím Správce zásuvných modulů v nabídce Nápověda.

en: Failed Loading Plugin
cs: Zásuvný modul se nepodařilo nahrát

en: The plugin %(name)s did not load and reported an error.
    
    %(error_msg)s
    
    If you are unable to fix the fault yourself then you can submit a bug at %(gramps_bugtracker_url)s or contact the plugin author (%(firstauthoremail)s).
    
    If you do not want Gramps to try and load this plugin again, you can hide it by using the Plugin Manager on the Help menu.
cs: Zásuvný modul %(name)s reportoval chybu a nebyl nahrán.
    
    %(error_msg)s
    
    Pokud nejste sami schopni problém opravit, můžete jej nahlásit na %(gramps_bugtracker_url)s nebo kontaktovat autora modulu (%(firstauthoremail)s).
    
    Pokud nechcete, aby se Gramps pokoušel znovu modul nahrát, můžete jej skrýt použitím Správce zásuvných modulů v nabídce Nápověda.

en: Gramps XML Backup
cs: XML záloha Gramps

en: File:
cs: Soubor:

en: Media:
cs: Média:

en: Exclude
cs: Vyjmout

en: Backup file already exists! Overwrite?
cs: Soubor se zálohou již existuje! Přepsat?

en: The file '%s' exists.
cs: Soubor '%s' existuje.

en: Proceed and overwrite
cs: Pokračovat a přepsat

en: Cancel the backup
cs: Přerušit zálohu

en: Making backup...
cs: Provádí se záloha...

en: Backup saved to '%s'
cs: Záloha byla uložena do '%s'

en: Backup aborted
cs: Zálohování bylo přerušeno

[ctx: manual]
en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Organize Bookmarks
cs: Organizovat záložky

en: Cannot bookmark this reference
cs: Pro tento odkaz nelze vytvořit záložku

en: Active object not visible
cs: Aktivní objekt není viditelný

en: Could Not Set a Bookmark
cs: Nelze přidat záložku

en: A bookmark could not be set because nothing was selected.
cs: Záložka nemůže být nastavena, protože nikdo není vybrán.

en: Delete {type} [{gid}]?
cs: Vymazat {type} [{gid}]?

en: Deleting item will remove it from the database.
cs: Smazáním bude záznam odstraněn z databáze.

en: Processing...
cs: Zpracovávání...

en: Multiple Selection Delete
cs: Mazání vícenásobného výběru

en: This item is currently being used. Deleting it will remove it from the database and from all other items that reference it.
cs: Tato záznam je právě používán. Pokud jej odstraníte, bude vymazán z databáze a ze všech záznamů, z kterých je odkazován.

en: Delete %s?
cs: Odstranit %s?

en: Column clicked, sorting...
cs: Kliknuto na sloupec, třídí se...

en: Export View as Spreadsheet
cs: Exportovat pohled jako tabulku

en: CSV
cs: Dokument CSV

en: OpenDocument Spreadsheet
cs: Tabulka OpenDocument

en: Columns
cs: Sloupce

en: CSV Dialect
cs: Dialekt CSV

en: %s has been bookmarked
cs: %s byl vložen do záložek

en: A bookmark could not be set because no one was selected.
cs: Nelze přidat záložku, protože nikdo není vybrán.

en: No Home Person
cs: Žádná výchozí osoba

en: You need to set a 'Home Person' to go to. Select the People View, select the person you want as 'Home Person', then confirm your choice via the menu Edit -> Set Home Person.
cs: Pro pokračování musíte nejdříve vybrat 'výchozí osobu'. Zvolte Pohled osoby, vyberte osobu kterou chcete mít jako výchozí, poté potvrďte volbu prostřednictvím nabídky Upravit -> Nastavit výchozí osobu.

en: Jump to by Gramps ID
cs: Jít na Gramps ID

en: Error: %s is not a valid Gramps ID
cs: Chyba: %s není platné Gramps ID

en: _Bottombar
cs: S_podní lišta

en: _Sidebar
cs: Po_stranní lišta

en: Configure %(cat)s - %(view)s
cs: Nastavit %(cat)s - %(view)s

en: Configure %s View
cs: Nastavit pohled %s

en: View %(name)s: %(msg)s
cs: Zobrazit %(name)s: %(msg)s

en: Tag selected rows
cs: Opatřit vybraný řádek štítkem

en: New Tag...
cs: Nový štítek...

en: Organize Tags...
cs: Organizovat štítky...

[ctx: manual]
en: Organize_Tags_Window
cs: Uspořádání tagů

[ctx: manual]
en: New_Tag_dialog
cs: Nový tag

en: Add tag '%s'
cs: Přidat štítek '%s'

en: Remove tag '%s'
cs: Odstranit štítek '%s'

en: Adding Tags
cs: Štítky jsou přidávány

en: Tag Selection (%s)
cs: Výběr štítků (%s)

en: Removing Tags
cs: Štítky jsou odstraňovány

en: Organize Tags
cs: Organizovat štítky

en: Change Tag Priority
cs: Změnit prioritu štítků

en: Remove tag '%s'?
cs: Odstranit štítek '%s'?

en: The tag definition will be removed.  The tag will be also removed from all objects in the database.
cs: Definice štítku bude odstraněna. Štítek bude také odstraněn ze všech objektů v databázi.

en: Delete Tag (%s)
cs: Odstranit štítek (%s)

en: Tag: %s
cs: Štítek: %s

en: New Tag
cs: Nový štítek

en: Cannot save tag
cs: Štítek nelze uložit

en: The tag name cannot be empty
cs: Název štítku nemůže být prázdný

en: Add Tag (%s)
cs: Přidat štítek (%s)

en: Edit Tag (%s)
cs: Upravit štítek (%s)

en: Tag Name:
cs: Název štítku:

en: Pick a Color
cs: Vybrat barvu

en: Error in format
cs: Chyba ve formátu

en: Record is private
cs: Údaj je důvěrný

en: Record is public
cs: Záznam je veřejný

en: Expand this section
cs: Rozbalit tuto skupinu

en: Collapse this section
cs: Sbalit tuto skupinu

en: Edit family
cs: Změnit rodinu

en: Reorder families
cs: Přeskupit rodiny

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: Siblings
cs: Sourozenci

en: Related
cs: Související

en: Add partner to person
cs: Přidat patnera k osobě

en: Add a person
cs: Přidat osobu

en: Add Child to Family
cs: Přidat dítě do rodiny

en: Gramplet Bar Menu
cs: Nabídka Grampletu

en: Unnamed Gramplet
cs: Gramplet bez jména

en: Gramplet Bar
cs: Lišta Gramplet

en: Select the down arrow on the right corner for adding, removing or restoring gramplets.
cs: Pro přidávání, odebírání, nebo obnovu grampletů zvolte šipku dolů v pravém rohu.

en: Add a gramplet
cs: Přidat gramplet

en: Remove a gramplet
cs: Odebrat gramplet

en: Restore default gramplets
cs: Obnovit výchozí gramplety

en: Gramplet Bar Help
cs: Nápovědy lišty Gramplet

en: About Gramplets
cs: O Grampletech

en: Restore to defaults?
cs: Obnovit výchozí nastavení?

en: The gramplet bar will be restored to contain its default gramplets.  This action cannot be undone.
cs: Lišta grampletů bude po obnovení obsahovat výchozí gramplety. Tuto akci nelze odvolat.

en: Drag Properties Button to move and click it for setup
cs: Táhněte tlačítko Vlastnosti pro přesun, klikněte na něj pro nastavení

en: Right click to add gramplets
cs: Pravým tlačítkem myši přidejte gramplety

en: Untitled Gramplet
cs: Gramplet bez jména

en: Restore a gramplet
cs: Obnovit gramplet

en: Number of Columns
cs: Počet sloupců

en: Gramplet Layout
cs: Rozložení grampletu

en: Use maximum height available
cs: Použít maximální možnou výšku

en: Height if not maximized
cs: Výška pokud není maximalizovaný

en: Click to make this person active
    Right click to display the edit menu
    Click Edit icon (enable in configuration dialog) to edit
cs: Kliknutí levým tlačítkem označíte aktivní osobu
    Kliknutím pravým tlačítkem zobrazíte menu úprav
    Kliknutím na ikonu Upravit (povoluje se v konfiguračním dialogu) upravujte

en: Bad Date
cs: Neplatné datum

en: Date more than one year in the future
cs: Datum více než rok v budoucnosti

en: Double-click on the picture to view it in the default image viewer application.
cs: Dvojklik na obrázek jej zobrazí ve výchozím programu pro prohlížení obrázků.

en: Make Active Media
cs: Nastavit aktivní médium

en: Matches places within a given distance of the active place. You have no active place.
cs: Vyhovují místa do dané vzdálenosti od aktivního místa. Nemáte žádné aktivní místo.

en: Progress Information
cs: Informace o průběhu

[ctx: manual]
en: Reorder_Relationships_dialog
cs: Uspořádání vztahů

en: Reorder Relationships
cs: Přeskupit vazby

en: Reorder Relationships: %s
cs: Přeskupit vazby: %s

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: Clear Markup
cs: Vymazat značku

en: Font Color
cs: Barva písma

en: Redo
cs: Znovu

en: Undo
cs: Zpět

en: 
    Command-Click to follow link
cs: 
    Command-klik pro následování odkazu

en: 
    Ctrl-Click to follow link
cs: 
    Ctrl-klik pro následování odkazu

en: Spellcheck
cs: Pravopis

en: Search selection on web
cs: Hledat výběr na webu

en: _Send Mail To...
cs: Po_slat email ...

en: Copy _E-mail Address
cs: Kopírovat _emailovou adresu

en: _Open Link
cs: _Otevřít odkaz

en: Copy _Link Address
cs: _Kopírovat adresu odkazu

en: _Edit Link
cs: Uprav_it odkaz

en: Select font color
cs: Vybrat barvu písma

en: Select background color
cs: Vybrat barvu pozadí

en: '%s' is not a valid value for this field
cs: %s není platná hodnota pro toto pole

en: This field is mandatory
cs: Toto pole je povinné

en: '%s' is not a valid date value
cs: '%s' není platná hodnota pro datum

en: Legacy
cs: Starší

en: Legacy citation formatter
cs: Starší formátovač citací

en: _BSDDB Database
cs: _BSDDB databáze

en: Berkeley Software Distribution Database Backend
cs: Berkeley databázový backend

en: _SQLite Database
cs: Databáze _SQLite

en: SQLite Database
cs: Databáze SQLite

en: Database version
cs: Verze databáze

en: Database module location
cs: Umístění modulu databáze

en: Characters per line
cs: Znaků na řádek

en: The number of characters per line
cs: Počet znaků na řádek

en: Plain Text
cs: Prostý text

en: Generates documents in plain text format (.txt).
cs: Vytvoří dokumenty v textovém formátu (.txt).

en: Print...
cs: Tisk...

en: Generates documents and prints them directly.
cs: Vytvoří dokumenty a přímo je vytiskne.

en: Generates documents in HTML format.
cs: Vytvoří dokumenty ve formátu HTML.

en: Generates documents in LaTeX format.
cs: Vytvoří dokumenty ve formátu LaTeX.

en: Generates documents in OpenDocument Text format (.odt).
cs: Vytvoří dokumenty ve formátu OpenDocument Text (.odt).

en: PDF document
cs: Dokument PDF

en: Generates documents in PDF format (.pdf).
cs: Vytvoří dokumenty ve formátu PDF (.pdf).

en: Generates documents in PostScript format (.ps).
cs: Vytvoří dokumenty ve formátu PostScript (.ps).

en: RTF document
cs: Dokument RTF

en: Generates documents in Rich Text format (.rtf).
cs: Vytvoří dokumenty ve formátu Rich Text (.rtf).

en: SVG document
cs: Dokument SVG

en: Generates documents in Scalable Vector Graphics format (.svg).
cs: Vytvoří dokumenty ve formátu SVG (.svg).

en: Print Preview
cs: Náhled tisku

en: Closes print preview window
cs: Zavřít okno náhledu před tiskem

en: _Print
cs: _Tisk

en: Prints the current file
cs: Tiskne tento soubor

en: _First
cs: _První

en: Shows the first page
cs: Zobrazí první stránku

en: _Back
cs: _Zpět

en: Shows previous page
cs: Zobrazit předchozí stránku

en: Shows the next page
cs: Zobrazí další stránku

en: _Last
cs: _Poslední

en: Shows the last page
cs: Zobrazí poslední stránku

en: Zooms to fit the page width
cs: Přizpůsobí velikost šířce stránky

en: Zooms to fit the whole page
cs: Přizpůsobí velikost náhledu celé straně

en: Zooms the page in
cs: Přiblíží stranu

en: Zooms the page out
cs: Zmenší stránku

en: of %d
cs: z %d

en: Possible destination error
cs: Možná chyba cíle

en: You appear to have set your target directory to a directory used for data storage. This could create problems with file management. It is recommended that you consider using a different directory to store your generated web pages.
cs: Pravděpodobně jste jako cílový zvolili adresář pro ukládání dat. To může způsobit problémy se správou souborů. Pro uložení generovaných webových stránek je doporučujeme zvážit použití jiného adresáře.

en: Could not create jpeg version of image %(name)s
cs: Nelze vytvořit jpeg verzi obrázku %(name)s

en: PIL (Python Imaging Library) not loaded.
cs: PIL (Python Imaging Library) nebyla nahrána.

en: Production of jpg images from non-jpg images in LaTeX documents will not be available. Use your package manager to install python-imaging or python-pillow or python3-pillow
cs: Vytváření jpg obrázků z ne jpg zdrojů v LaTeX dokumentech nebude k dispozici. Použijte správce balíčků a nainstalujte python-imaging, python-pillow nebo python3-pillow

en: Could not open %s
cs: Nelze otevřít %s

en: SVG background color
cs: Barva pozadí SVG

en: transparent background
cs: transparentní pozadí

en: white
cs: bílá

en: black
cs: černá

en: red
cs: červená

en: green
cs: zelená

en: blue
cs: modrá

en: cyan
cs: azurová

en: magenta
cs: purpurová

en: yellow
cs: žlutá

en: The color, if any, of the SVG background
cs: Barva, pokud je nějaká, pro pozadí SVG

en: Ancestor Graph
cs: Graf předků

en: Ancestor Graph for %s
cs: Graf předků pro %s

en: Person %s is not in the Database
cs: Osoba %s není v databázi

en: Ancestor Tree
cs: Strom předků

en: Making the Tree...
cs: Vytváří se strom...

en: Printing the Tree...
cs: Tiskne se strom...

en: Center Person
cs: Ústřední osoba

en: The center person for the tree
cs: Ústřední osoba stromu

en: Include siblings of the center person
cs: Zahrnout příbuzné ústřední osoby

en: Whether to only display the center person or all of his/her siblings too
cs: Zda zobrazit pouze ústřední osobu, nebo také všechny její příbuzné

en: Generations
cs: Generace

en: The number of generations to include in the tree
cs: Počet generací zahrnutých ve stromu

en: Display unknown
    generations
cs: Zobrazit neznámé
    generace

en: The number of generations of empty boxes that will be displayed
cs: Počet generací prázdných boxů který bude zobrazen

en: Compress tree
cs: Komprimovat strom

en: Whether to remove any extra blank spaces set aside for people that are unknown
cs: Zda odstranit jakékoli další mezery u osob které jsou neznámé

en: Show Index
cs: Zobrazit index

en: Display index of each person
cs: Zobrazit index každé osoby

en: Start Index
cs: Spustit index

en: The start index
cs: Úvodní index

en: Report Title
cs: Název sestavy

en: Do not include a title
cs: Nezahrnovat název

en: Include Report Title
cs: Zahrnout název sestavy

en: Choose a title for the report
cs: Zvolte název této sestavy

en: Include a border
cs: Zahrnout okraje

en: Whether to make a border around the report.
cs: Zda orámovat sestavu.

en: Include Page Numbers
cs: Zahrnout čísla stran

en: Whether to print page numbers on each page.
cs: Zda tisknout čísla stran na každou stránku.

en: Scale tree to fit
cs: Přizpůsobit strom velikosti

en: Do not scale tree
cs: Nepřizpůsobovat strom

en: Scale tree to fit page width only
cs: Přizpůsobit strom pouze šířce stránky

en: Scale tree to fit the size of the page
cs: Přizpůsobit strom velikosti stránky

en: Whether to scale the tree to fit a specific paper size
cs: Zda přizpůsobit strom konkrétní velikosti papíru

en: Resize Page to Fit Tree size
    
    Note: Overrides options in the 'Paper Option' tab
cs: Přizpůsobit stránku velikosti stromu.
    
    Poznámka: tato volba má přednost před nastavením na záložce 'Nastavení papíru'

en: Whether to resize the page to fit the size 
    of the tree.  Note:  the page will have a 
    non standard size.
    
    With this option selected, the following will happen:
    
    With the 'Do not scale tree' option the page
      is resized to the height/width of the tree
    
    With 'Scale tree to fit page width only' the height of
      the page is resized to the height of the tree
    
    With 'Scale tree to fit the size of the page' the page
      is resized to remove any gap in either height or width
cs: Zda přizpůsobit stránku velikosti 
    stromu. Poznámka: stránka bude mít 
    nestandardní velikost.
    
    Nastavením této volby dojde k:
    
    Volbou 'Nepřizpůsobovat strom' bude velikost stránky
     přizpůsobena výšce/šířce stromu
    
    Volbou 'Přizpůsobit strom pouze šířce stránky'
     bude výška strany přizpůsobena výšce stromu
    
    Volbou 'Přizpůsobit strom velikosti stránky'
     bude přizpůsobena stránka odstraněním vertikálních i horizontálních mezer

en: Include Blank Pages
cs: Vkládat prázdné stránky

en: Whether to include pages that are blank.
cs: Zda vkládat stránky, které jsou prázdné.

en: Report Options (2)
cs: Volby sestavy (2)

en: Father
    Display Format
cs: Otec
    Formát zobrazení

en: Display format for the fathers box.
cs: Formát zobrazení pro box otce.

en: Mother
    Display Format
cs: Matka
    Formát zobrazení

en: Display format for the mothers box.
cs: Formát zobrazení pro box matky.

en: Center person uses
    which format
cs: Ústřední osoba používá
    jaký formát

en: Use Fathers Display format
cs: Použít formát zobrazení otce

en: Use Mothers display format
cs: Použít formát zobrazení matky

en: The display format for the center person
cs: Formát zobrazení pro ústřední osobu

en: Include Marriage box
cs: Zahrnout box sňatku

en: Whether to include a separate marital box in the report
cs: Zda do sestavy zahrnout separátní martial box

en: Marriage
    Display Format
cs: Sňatek
    Formát zobrazení

en: Display format for the marital box.
cs: Formát zobrazení pro martial box.

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Replace Display Format:
    'Replace this'/' with this'
cs: Změnit formát zobrazení:
    'Nahradit toto'/' tímto'

en: i.e.
    United States of America/U.S.A.
cs: např.
    Spojené státy americké/U.S.A.

en: Include a note
cs: Zahrnout poznámku

en: Whether to include a note on the report.
cs: Zda do sestavy zahrnout poznámku.

en: Add a note
    
    $T inserts today's date
cs: Přidat poznámku
    
    $T vloží dnešní datum

en: Note Location
cs: Umístění poznámky

en: Where to place the note.
cs: Kde bude umístěna poznámka.

en: inter-box scale factor
cs: měřítko vnitřního rámečku

en: Make the inter-box spacing bigger or smaller
cs: Zvětšit nebo zmenšit výšku vnitřního rámečku

en: box shadow scale factor
cs: poměr velikosti stínování pole

en: Make the box shadow bigger or smaller
cs: Zvětšit nebo zmenšit stín pole

en: No generations of empty boxes for unknown ancestors
cs: Nevytvářet prázdné rámečky pro neznámé předky

en: One Generation of empty boxes for unknown ancestors
cs: Jedna generace prázdných rámečků pro neznámé předky

en:  Generations of empty boxes for unknown ancestors
cs:  generací prázdných rámečků neznámých předků

en: The basic style used for the text display.
cs: Základní styl používaný pro zobrazení textu.

en: The basic style used for the note display.
cs: Základní styl používaný pro zobrazení poznámky.

en: The style used for the title.
cs: Styl používaný pro název.

en: My Calendar
cs: Můj kalendář

en: Produced with Gramps
cs: Vytvořeno v Gramps

en: Calendar Report
cs: Sestava kalendář

en: Formatting months...
cs: Formátují se měsíce...

en: Reading database...
cs: Databáze se načítá...

en: %(person)s, birth
cs: %(person)s, narození

en: {person}, {age} | {person}, {age}
cs[0]: {person}, {age} rok
cs[1]: {person}, {age} roky
cs[2]: {person}, {age} let

en: %(wife)s and
     %(person)s, wedding
cs: %(wife)s a
     %(person)s, sňatek

en: Select filter to restrict people that appear on calendar
cs: Vyberte filtr pro omezení osob, které se objeví v kalendáři

en: The center person for the report
cs: Ústřední osoba pro sestavu

en: Text Area 1
cs: Text 1

en: First line of text at bottom of calendar
cs: První řádka textu v dolní části kalendáře

en: Text Area 2
cs: Text 2

en: Second line of text at bottom of calendar
cs: Druhá řádka textu v dolní části kalendáře

en: Text Area 3
cs: Text 3

en: Third line of text at bottom of calendar
cs: Třetí řádka textu v dolní části kalendáře

en: Include only living people
cs: Zahrnout pouze žijící osoby

en: Include only living people in the calendar
cs: V kalendáři zahrnout pouze žijící osoby

en: Content
cs: Obsah

en: Year of calendar
cs: Rok pro kalendář

en: Country for holidays
cs: Země pro svátky

en: Select the country to see associated holidays
cs: Vyberte zemi pro zobrazení přidružených svátků

en: First day of week
cs: První den týdne

en: Select the first day of the week for the calendar
cs: Vyberte první den týdne pro kalendář

en: Birthday surname
cs: Jméno za svobodna

en: Wives use husband's surname (from first family listed)
cs: Ženy používají příjmení manžela (první rodiny ze seznamu)

en: Wives use husband's surname (from last family listed)
cs: Ženy používají příjmení manžela (první rodiny ze seznamu)

en: Wives use their own surname
cs: Ženy používají své příjmení

en: Select married women's displayed surname
cs: Vybrat příjmení vdané ženy

en: Include birthdays
cs: Zahrnout narozeniny

en: Whether to include birthdays
cs: Zda zahrnout narozeniny

en: Include anniversaries
cs: Zahrnout výročí

en: Whether to include anniversaries
cs: Zda zahrnout svátky

en: Include death dates
cs: Zahrnout data úmrtí

en: Include death anniversaries in the calendar
cs: Zahrnout výročí úmrtí v kalendáři

en: Title text and background color
cs: Text titulku a barva pozadí

en: Calendar day numbers
cs: Čísla dnů v kalendáři

en: Daily text display
cs: Text který se zobrazí pro daný den

en: Holiday text display
cs: Zobrazení textu svátků

en: Days of the week text
cs: Text pro dny v týdnu

en: Text at bottom, line 1
cs: Text dole, řádek 1

en: Text at bottom, line 2
cs: Text dole, řádek 2

en: Text at bottom, line 3
cs: Text dole, řádek 3

en: Descendant Chart for %(person)s and %(father1)s, %(mother1)s
cs: Graf potomků osob %(person)s, %(father1)s, %(mother1)s

en: Descendant Chart for %(person)s, %(father1)s and %(mother1)s
cs: Graf potomků osob %(person)s, %(father1)s a %(mother1)s

en: Descendant Chart for %(father1)s, %(father2)s and %(mother1)s, %(mother2)s
cs: Graf potomků osob %(father1)s, %(father2)s a %(mother1)s, %(mother2)s

en: Descendant Chart for %(person)s
cs: Graf potomků osoby %(person)s

en: Descendant Chart for %(father)s and %(mother)s
cs: Graf potomků rodičů %(father)s a %(mother)s

en: Descendant Graph
cs: Graf potomků

en: Family Chart for %(person)s
cs: Rodinný graf osoby %(person)s

en: Family Chart for %(father1)s and %(mother1)s
cs: Graf rodiny pro rodiče %(father1)s a %(mother1)s

en: Cousin Chart for %(names)s
cs: Graf blízkých příbuzných osoby %(names)s

en: Family %s is not in the Database
cs: Rodina %s není v databázi

en: Report for
cs: Sestava pro

en: The main person for the report
cs: Výchozí osoba pro zprávu

en: The main family for the report
cs: Výchozí rodina pro sestavu

en: Level of Spouses
cs: Úroveň partnerů

en: 0=no Spouses, 1=include Spouses, 2=include Spouses of the spouse, etc
cs: 0=bez partnerů, 1=zahrnout partnery, 2=zahrnout partnery partnera(ky), atd

en: Start with the parent(s) of the selected first
cs: Začít nejprve s rodičem/či zvoleného

en: Will show the parents, brother and sisters of the selected person.
cs: Zobrazí rodiče, bratry a sestry zvolené osoby.

en: Whether to move people up, where possible, resulting in a smaller tree
cs: Zda posunout osoby výše pokud to bude vést k menšímu stromu

en: Bold direct descendants
cs: Zvýraznit přímé potomky

en: Whether to bold those people that are direct (not step or half) descendants.
cs: Zda zvýraznit tyto osoby, které jsou přímými (ne nevlastními nebo polorodými) potomky.

en: Indent Spouses
cs: Odsadit partnery

en: Whether to indent the spouses in the tree.
cs: Zda ve stromu odsadit partnery.

en: Descendant Chart for [selected person(s)]
cs: Graf potomků osoby [vybrané osoby]

en: Family Chart for [names of chosen family]
cs: Rodinný graf osoby [names of chosen family]

en: Cousin Chart for [names of children]
cs: Graf blízkých příbuzných osoby [names of children]

en: Whether to include page numbers on each page.
cs: Zda vkládat čísla stran na každou stránku.

en: Descendant
    Display Format
cs: Potomek
    Formát zobrazení

en: Display format for a descendant.
cs: Formát zobrazení potomka.

en: Spousal
    Display Format
cs: Manželský
    Formát zobrazení

en: Display format for a spouse.
cs: Formát zobrazení partnera.

en: inter-box Y scale factor
cs: poměr zvětšení výšky rámu

en: Make the inter-box Y bigger or smaller
cs: Zvětšit nebo zmenšit výšku vnitřního rámečku

en: The bold style used for the text display.
cs: Styl zvýraznění používaný pro zobrazení textu.

en: The style for the marriage box.
cs: Styl pole manželů.

en: The style for the spouse box.
cs: Styl pole manžela/manželky.

en: The style for the direct descendant box.
cs: Styl pole přímého potomka.

en: The style for the note box.
cs: Styl pole pro poznámky.

en: The style for the connection lines and report border.
cs: Styl spojovacích čar a ohraničení sestavy.

en: Ancestor Chart
cs: Strom předků

en: Produces a graphical ancestral chart
cs: Vytvoří grafický strom předků

en: Produces a graphical ancestral tree
cs: Vytvoří grafický strom předků

en: Produces a graphical calendar
cs: Vytvoří grafický kalendář

en: Descendant Chart
cs: Strom potomků

en: Produces a graphical descendant chart
cs: Vytvoří grafický strom potomků

en: Descendant Tree
cs: Strom potomků

en: Produces a graphical descendant tree
cs: Vytvoří grafický strom potomků

en: Family Descendant Chart
cs: Strom potomků rodiny

en: Produces a graphical descendant chart around a family
cs: Vytvoří grafický strom potomků rodiny

en: Family Descendant Tree
cs: Strom potomků rodiny

en: Produces a graphical descendant tree around a family
cs: Vytvoří grafický strom potomků rodiny

en: Fan Chart
cs: Vějířový graf

en: Produces fan charts
cs: Vytvoří vějířové grafy

en: Statistics Charts
cs: Statistické grafy

en: Produces statistical bar and pie charts of the people in the database
cs: Vytvoří statistické sloupcové a koláčové grafy osob v databázi

en: Timeline Chart
cs: Graf časové osy

en: Produces a timeline chart.
cs: Vytvoří graf s časovou osu.

en: %(generations)d Generation Fan Chart for %(person)s
cs: %(generations)d generační vějířový graf pro osobu %(person)s

en: %(generations)d Generation Fan Chart for
    %(person)s
cs: %(generations)d generační vějířový graf pro
    osobu %(person)s

en: The number of generations to include in the report
cs: Počet generací zahrnutý v sestavě

en: Type of graph
cs: Typ grafu

en: full circle
cs: celý kruh

en: half circle
cs: půlkruh

en: overhang
cs: přesah

en: quarter circle
cs: čtvrt kruhu

en: The form of the graph: full circle, half circle, half circle with overhang or quarter circle.
cs: Forma grafu: celý kruh, půlkruh, půlkruh s přesahem nebo čtvrt kruhu.

en: generation dependent
cs: generačně závislá

en: Background color is either white or generation dependent
cs: Barva pozadí je buď bílá, nebo závislá na generaci

en: Orientation of radial texts
cs: Orientace radiálních textů

en: upright
cs: vpravo nahoře

en: roundabout
cs: nepřímý

en: Print radial texts upright or roundabout
cs: Tisknout radiální text nahoru, nebo okolo

en: Draw empty boxes
cs: Zobrazit prázdná pole

en: Draw the background although there is no information
cs: Zobrazit pozadí, přestože pole neobsahuje žádné informace

en: Use one font style for all generations
cs: Použít jeden styl písma pro všechny generace

en: You can customize font and color for each generation in the style editor
cs: V editoru stylů můžete přizpůsobit písmo a barvu pro každou generaci

en: Flip names that are on the bottom half of the fan
cs: Obrátit jména, která jsou ve spodní polovině vějíře

en: Flip names for generations 2, 3 and 4 i.e. those found in circles
cs: Obrátit jména pro generace 2, 3 a 4, tj. ty, které se nacházejí v kruzích

en: Exclude the title of the chart
cs: Vyloučit název grafu

en: Exclude the title to make more room for the chart
cs: Vyloučením názvu získáte více místa pro graf

en: The style used for the text display of generation "%d"
cs: Styl používaný pro textové zobrazení generace "%d"

en: Item count
cs: Počet položek

en: All
cs: Všechna

en: Men
cs: Muži

en: Women
cs: Ženy

[ctx: person]
en: Title
cs: Jméno

en: Forename
cs: Křestní jméno

en: Birth year
cs: Rok narození

en: Death year
cs: Rok úmrtí

en: Birth month
cs: Měsíc narození

en: Death month
cs: Měsíc úmrtí

en: Marriage place
cs: Místo uzavření sňatků

en: Number of relationships
cs: Počet vztahů

en: Age when first child born
cs: Věk při narození prvního dítěte

en: Age when last child born
cs: Věk při narození posledního dítěte

en: Number of children
cs: Počet dětí

en: Age at marriage
cs: Věk v době sňatku

en: Age at death
cs: Věk při úmrtí

en: Event type
cs: Typ události

en: (Preferred) title missing
cs: (Preferovaný) název chybí

en: (Preferred) forename missing
cs: (Preferované) křestní jméno chybí

en: (Preferred) surname missing
cs: (Preferované) příjmení chybí

en: Gender unknown
cs: Pohlaví neznámé

en: Date(s) missing
cs: Chybí datum(data)

en: Place missing
cs: Místo chybí

en: Already dead
cs: Již po smrti

en: Still alive
cs: Stále naživu

en: Events missing
cs: Události chybí

en: Children missing
cs: Děti chybí

en: Birth missing
cs: Chybí narození

en: Personal information missing
cs: Chybí osobní informace

en: (Living people: %(option_name)s)
cs: (Žijící osoby: %(option_name)s)

en: %s born
cs: narozen %s

en: Persons born
cs: Osoby narozené

en: Collecting data...
cs: Sbírají se data...

en: Sorting data...
cs: Třídím data...

en: Saving charts...
cs: Ukládají se grafy...

en: %s (persons):
cs: %s (osoby):

en: Determines what people are included in the report.
cs: Určí které osoby budou zahrnuty do sestavy.

en: Filter Person
cs: Filtrovat osobu

en: The center person for the filter.
cs: Ústřední osoba filtru.

en: Sort chart items by
cs: Seřadit položky grafu podle

en: Select how the statistical data is sorted.
cs: Vybrat způsob třídění statistických dat.

en: Sort in reverse order
cs: Třídit v opačném pořadí

en: Check to reverse the sorting order.
cs: Zaškrtnout k obrácení třídícího pořadí.

en: People Born After
cs: Lidé narození po

en: Birth year from which to include people.
cs: Zahrnout osoby narozené od daného roku.

en: People Born Before
cs: Lidé narození před

en: Birth year until which to include people
cs: Zahrnout osoby narozené do roku

en: Include people without known birth years
cs: Zařadit osoby s neznámým datem narození

en: Whether to include people without known birth years.
cs: Zda zařadit osoby s neznámým rokem narození.

en: Genders included
cs: Včetně pohlaví

en: Select which genders are included into statistics.
cs: Vybrat, která pohlaví jsou zahrnuta do statistik.

en: Max. items for a pie
cs: Max. položek pro kruhový graf

en: With fewer items pie chart and legend will be used instead of a bar chart.
cs: Pro méně položek bude místo sloupcového grafu vytvořen kruhový graf.

en: Include counts of missing information
cs: Zahrnuje počty chybějících informací

en: Whether to include counts of the number of people who lack the given information.
cs: Zda zahrnout součty počtů lidí u kterých chybí daná informace.

en: Charts 3
cs: Grafy 3

en: Charts 2
cs: Grafy 2

en: Charts 1
cs: Grafy 1

en: Include charts with indicated data.
cs: Zda zahrnout grafy s uvedenými údaji.

en: The style used for the items and values.
cs: Styl používaný pro položky a hodnoty.

[ctx: sorted by]
en: Birth Date
cs: Datum narození

[ctx: sorted by]
en: Name
cs: Jméno

en: Sorting dates...
cs: Třídím data...

en: Timeline
cs: Časová osa

en: Calculating timeline...
cs: Vypočítává se časová osa...

en: Sorted by %s
cs: Setříděno podle %s

en: No Date Information
cs: Žádná informace o datu

en: Finding date range...
cs: Hledá se časové období...

en: Determines what people are included in the report
cs: Určí které osoby budou zahrnuty do sestavy

en: The center person for the filter
cs: Ústřední osoba filtru

en: Sort by
cs: Třídit podle

en: Sorting method to use
cs: Použít metodu třídění

en: The style used for the section headers.
cs: Styl používaný pro hlavičky sekcí.

en: Comma Separated Values Spreadsheet (CSV)
cs: Dokument CSV

en: Comma _Separated Values Spreadsheet (CSV)
cs: Dokument C_SV

en: CSV is a common spreadsheet format.
    You can change this behavior in the 'Configure active view' of any list-based view
cs: CSV je běžný formát tabulkového procesoru.
    Toto chování můžete změnit v "Nastavit aktivní pohled" jakéhokoli pohledu založeného na seznamu

en: CSV spreadsheet options
cs: Možnosti CSV tabulky

en: _Web Family Tree
cs: Web Family Tree

en: Web Family Tree format
cs: Formát Web Family Tree

en: Web Family Tree export options
cs: Možnosti exportu Web Family Tree

en: GEDCOM is used to transfer data between genealogy programs. Most genealogy software will accept a GEDCOM file as input.
cs: GEDCOM se používá pro přenos dat mezi genealogickými programy. Většina genealogického softwaru soubory GEDCOM přijímá jako vstup.

en: GEDCOM export options
cs: Možnosti exportu GEDCOM

en: _GeneWeb
cs: GeneWeb

en: GeneWeb is a web based genealogy program.
cs: GeneWeb je webově založený genealogický program.

en: GeneWeb export options
cs: Možnosti exportu GeneWeb

en: Gramps XML Package (family tree and media)
cs: Gramps XML balíček (rodokmen a média)

en: Gra_mps XML Package (family tree and media)
cs: Gra_mps XML balíček (rodokmen a média)

en: Gramps package is an archived XML family tree together with the media object files.
cs: Balíček Gramps je rodokmen archivovaný v XML spolu s objekty médií.

en: Gramps package export options
cs: Možnosti exportu Gramps balíčku

en: Gramps XML (family tree)
cs: Gramps XML (rodokmen)

en: Gramps _XML (family tree)
cs: Gramps _XML (rodokmen)

en: Gramps XML export is a complete archived XML backup of a Gramps family tree without the media object files. Suitable for backup purposes.
cs: Gramps XML export je kompletní archivní XML záloha Gramps rodokmenu bez objektů médií. Je vhodný pro účely zálohování.

en: Gramps XML export options
cs: Možnosti exportu Gramps XML

en: vC_alendar
cs: vK_alendář

en: vCalendar is used in many calendaring and PIM applications.
cs: vKalendář je používán v mnoha kalendářových a PIM aplikacích.

en: vCalendar export options
cs: Možnosti exportu vKalendář

en: vCard is used in many addressbook and pim applications.
cs: vCard se používá v mnoha adresářových a pim aplikacích.

en: vCard export options
cs: Možnosti exportu vCard

en: Include people
cs: Zahrnout osoby

en: Include marriages
cs: Zahrnout sňatky

en: Include children
cs: Zahrnout potomky

en: Include places
cs: Zahrnout místa

en: Translate headers
cs: Přeložit záhlaví

en: Enclosed_by
cs: Ohraničeno

en: CSV export doesn't support non-primary surnames, {count} dropped
cs: CSV export nepodporuje jiné než primární příjmení, {count} zahozeno

en: Birth source
cs: Pramen narození

en: Baptism date
cs: Datum křtu

en: Baptism place
cs: Místo křtu

en: Baptism source
cs: Pramen křtu

en: Death source
cs: Pramen úmrtí

en: Burial date
cs: Datum pohřbu

en: Burial place
cs: Místo pohřbu

en: Burial source
cs: Pramen pohřbu

en: Husband
cs: Manžel

en: Wife
cs: Manželka

en: Writing individuals
cs: Zapisují se jednotlivci

en: Writing families
cs: Zapisují se rodiny

en: Writing sources
cs: Zapisují se prameny

en: Writing notes
cs: Zapisují se poznámky

en: Writing repositories
cs: Zapisují se archivy

en: Writing media
cs: Zapisují se média

en: GEDCOM Export failed
cs: Export GEDCOM selhal

en: No families matched by selected filter
cs: Vybranému filtru nevyhovují žádné rodiny

en: Failure writing %s
cs: Zápis %s selhal

en: The database cannot be saved because you do not have permission to write to the directory. Please make sure you have write access to the directory and try again.
cs: Databáze nemůže být uložena, protože nemáte právo zápisu do adresáře. Získejte prosím právo zápisu do adresáře a zkuste to znovu.

en: The database cannot be saved because you do not have permission to write to the file. Please make sure you have write access to the file and try again.
cs: Databáze·nemůže·být·uložena,·protože·nemáte·právo·zápisu·do·souboru.·Získejte prosím·právo·zápisu·do·souboru·a·zkuste·to·znovu.

en: Enter a date, click Run
cs: Vložte datum, klikněte na Spustit

en: Enter a valid date (like YYYY-MM-DD) in the entry text box and click Run. This will compute the ages for everyone in your Family Tree on that date. You can then sort by the age column, and double-click the row to view or edit.
cs: Vložte platné datum (RRRR-MM-DD) do vstupního textového pole a klikněte na Spustit. Bude vypočítán věk pro každou osobou ve vašem rodokmenu k tomuto datu. Výsledky můžete setřídit podle sloupce věku, nebo dvojklikem na řádek prohlížet, či upravovat.

en: Max age
cs: Nejvyšší věk

en: Max age of Mother at birth
cs: Nejvyšší věk pro mateřství

en: Max age of Father at birth
cs: Nejvyšší věk pro otcovství

en: Lifespan Age Distribution
cs: Rozložení věkového rozpětí

en: Father - Child Age Diff Distribution
cs: Otec - rozložení věkového rozpětí dětí

en: Diff
cs: Rozdíl

en: Mother - Child Age Diff Distribution
cs: Matka - rozložení věkového rozpětí dětí

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Total
cs: Celkem

en: Average
cs: Průměr

en: Median
cs: Střed

en: Double-click to see %d people
cs: Dvojklikem zobrazit %d osob

en: Double-click on a row to view a quick report showing all people with the selected attribute.
cs: Dvojklik na řádek zobrazí rychlý náhled ukazující všechny osoby se zvoleným atributem.

en: Key
cs: Klíč

en: _Make Active %s
cs: _Nastavit aktivní %s

en: Double-click a day for details
cs: Dvojklikem na den zobrazit podrobnosti

en: Double-click on a row to edit the selected child.
cs: Dvojklik na řádek upraví zvoleného potomka.

en: Double-click on a row to edit the selected source/citation.
cs: Dvojklik na řádek upraví zvolený pramen/citaci.

en: Source/Date
cs: Pramen/Datum

en: Confidence Level
cs: Úroveň důvěryhodnosti

en: <No Volume/Page>
cs: <Žádný oddíl/Stránka>

en: Right-click on a row to edit the selected event or the related place.
cs: Dvojklik na řádek upraví zvolenou událost nebo související místo.

en: Edit the event
cs: Upravit událost

en: Edit the place
cs: Upravit místo

en: Evaluation
cs: Vyhodnocení

en: Output
cs: Výstup

en: Error
cs: Chyba

en: Apply
cs: Použít

en: Double-click on a row to edit the selected event.
cs: Dvojklik na řádek upraví zvolenou událost.

en: Click to expand/contract person
    Right-click for options
    Click and drag in open area to rotate
cs: Kliknutím rozbalíte/sbalíte osobu
    Kliknutím pravým tlačítkem otevřete vlastnosti
    Kliknutím a tažením na volné ploše budete otáčet

en: %(bold_start)s%(gramps_FAQ_html_start)s%(html_middle)sFrequently Asked Questions%(html_end)s%(bold_end)s
    (needs a connection to the internet)
cs: %(bold_start)s%(gramps_FAQ_html_start)s%(html_middle)sČasto kladené dotazy%(html_end)s%(bold_end)s
    (potřebuje připojení k internetu)

en: Editing Spouses
cs: Upravit partnery

en:   1. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I change the order of spouses?%(html_end)s
cs:   1. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sJak změním pořadí  manželek/manželů?%(html_end)s

en:   2. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I add an additional spouse?%(html_end)s
cs:   2. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sJak přidám další manželku/manžela?%(html_end)s

en:   3. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I remove a spouse?%(html_end)s
cs:   3. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sJak odeberu manželku/manžela?%(html_end)s

en: Backups and Updates
cs: Zálohy a aktualizace

en:   4. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do I make backups safely?%(html_end)s
cs:   4. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sJak bezpečně vytvořím zálohu?%(html_end)s

en:   5. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sIs it necessary to update Gramps every time an update is released?%(html_end)s
cs:   5. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sJe nutné aktualizovat Gramps pokaždé, když je vydána aktualizace?%(html_end)s

en: Data Entry
cs: Datový záznam

en:   6. %(gramps_manual_html_start)s%(section)sHow should information about marriages be entered?%(html_end)s
cs:   6. %(gramps_manual_html_start)s%(section)sJak by měla být vložena informace o sňatcích?%(html_end)s

en:   7. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWhat's the difference between a residence and an address?%(html_end)s
cs:   7. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sJaký je rozdíl mezi bydlištěm a adresou?%(html_end)s

en: Media Files
cs: Soubory médií

en:   8. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do you add a photo of a person/source/event?%(html_end)s
cs:   8. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sJak přidám fotografii osoby/pramene/události?%(html_end)s

en:   9. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow do you find unused media objects?%(html_end)s
cs:   9. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sJak najdu nepoužité objekty médií?%(html_end)s

en:  10. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sHow can I make a website with Gramps and my tree?%(html_end)s
cs:  10. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sJak s Gramps a rodokmenen vytvořím webovou stránku?%(html_end)s

en:  11. %(web_html_start)sHow do I record one's occupation?%(html_end)s
cs:  11. %(web_html_start)sJak zaznamenám zaměstnání osoby?%(html_end)s

en:  12. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sWhat do I do if I have found a bug?%(html_end)s
cs:  12. %(gramps_FAQ_html_start)s%(faq_section)sCo udělat, pokud jsem nalezl chybu?%(html_end)s

en:  13. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sIs there a manual for Gramps?%(html_end)s
cs:  13. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)s tady je příručka pro Gramps?%(html_end)s

en:  14. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sAre there tutorials available?%(html_end)s
cs:  14. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sExistují nějaké návody?%(html_end)s

en:  15. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHow do I ...?%(html_end)s
cs:  15. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sJak udělám ...?%(html_end)s

en:  16. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sHow can I help with Gramps?%(html_end)s
cs:  16. %(gramps_wiki_html_start)s%(section)sJak mohu pomoci s Gramps?%(html_end)s

en: Double-click given name for details
cs: Dvojklikem na křestní jméno zobrazit podrobnosti

en: No Family Tree loaded.
cs: Není nahrán žádný rodokmen.

en: Total unique given names
cs: Celkový počet unikátních křestních jmen

en: Total given names showing
cs: Celkový počet křestních jmen

en: Total people
cs: Celkem osob

en: Age on Date
cs: Věk ke dni

en: Gramplet showing ages of living people on a specific date
cs: Gramplet zobrazující věk žijících osob k danému dni

en: Age Stats
cs: Věkové statistiky

en: Gramplet showing graphs of various ages
cs: Gramplet zobrazující grafy různých epoch

en: Gramplet showing calendar and events on specific dates in history
cs: Gramplet zobrazující kalendář a události ke specifickým datům v historii

en: Descendants
cs: Potomci

en: Gramplet showing active person's descendants
cs: Gramplet zobrazující potomky aktivní osoby

en: Ancestors
cs: Předci

en: Gramplet showing active person's ancestors
cs: Gramplet zobrazující předky aktivní osoby

en: Gramplet showing active person's direct ancestors as a fanchart
cs: Gramplet zobrazující přímé předky aktivní osoby formou vějířového grafu

en: Descendant Fan Chart
cs: Vějířový graf potomků

en: Gramplet showing active person's direct descendants as a fanchart
cs: Gramplet zobrazující přímé potomky aktivní osoby formou vějířového grafu

en: 2-Way Fan Chart
cs: Dvoucestný vějířový graf

en: Gramplet showing active person's direct ancestors and descendants as a fanchart
cs: Gramplet zobrazující přímé předky a potomky aktivní osoby formou vějířového grafu

en: 2-Way Fan
cs: Dvoucestný vějíř

en: Gramplet showing frequently asked questions
cs: Gramplet zobrazující často kladené dotazy

en: Given Name Cloud
cs: Souhrn křestních jmén

en: Gramplet showing all given names as a text cloud
cs: Gramplet zobrazující všechna křestní jména jako textový mrak

en: Gramplet showing an active item Quick View
cs: Gramplet zobrazující rychlý pohled na aktivní objekt

en: Relatives
cs: Příbuzní

en: Gramplet showing active person's relatives
cs: Gramplet zobrazující příbuzné zvolené osoby

en: Session Log
cs: Záznam relace

en: Gramplet showing all activity for this session
cs: Gramplet zobrazující všechny činnosti v této relaci

en: Gramplet showing summary data of the Family Tree
cs: Gramplet zobrazující souhrnná data rodokmenu

en: Surname Cloud
cs: Souhrn příjmení

en: Gramplet showing all surnames as a text cloud
cs: Gramplet zobrazující všechna příjmení jako textový mrak

[ctx: gramplet]
en: To Do
cs: Úkoly

en: Gramplet for displaying a To Do list
cs: Gramplet poskytující seznam poznámek

en: Top Surnames
cs: TOP příjmení

en: Gramplet showing most frequent surnames in this tree
cs: Gramplet zobrazující nejvíce používaná příjmení tohoto rodu

en: Welcome
cs: Vítejte

en: Gramplet showing a welcome message
cs: Gramplet zobrazující uvítací zprávu

en: Welcome to Gramps!
cs: Vítejte v Gramps!

en: What's Next
cs: Co dále

en: Gramplet suggesting items to research
cs: Gramplet nabízející oblasti výzkumu

en: What's Next?
cs: Co dále?

en: Person Details
cs: Podrobnosti osoby

en: Gramplet showing details of a person
cs: Gramplet zobrazující podrobnosti o osobě

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Repository Details
cs: Podrobnosti archivu

en: Gramplet showing details of a repository
cs: Gramplet zobrazující podrobnosti o archivu

en: Place Details
cs: Podrobnosti místa

en: Gramplet showing details of a place
cs: Gramplet zobrazující podrobnosti o místě

en: Media Preview
cs: Náhled médií

en: Gramplet showing a preview of a media object
cs: Gramplet zobrazující náhled objektu média

en: Image Metadata
cs: Metadata obrázku

en: Gramplet showing metadata for a media object
cs: Gramplet zobrazující metadata objektu média

en: GExiv2 module not loaded.
cs: Modul GExiv2 nebyl nahrán.

en: Image metadata functionality will not be available.
    To build it for Gramps see %(gramps_wiki_build_gexiv2_url)s
cs: Funkčnosti metadat obrázků nebudou k dispozici.
    Překladem modulu pro Gramps vás provede %(gramps_wiki_build_gexiv2_url)s

en: Person Residence
cs: Bydliště osoby

en: Gramplet showing residence events for a person
cs: Gramplet zobrazující události bydliště osoby

en: Person Events
cs: Události osoby

en: Gramplet showing the events for a person
cs: Gramplet zobrazující události dané osoby

en: Family Events
cs: Rodinné události

en: Gramplet showing the events for a family
cs: Gramplet zobrazující události dané rodiny

en: Person Gallery
cs: Galerie osoby

en: Gramplet showing media objects for a person
cs: Gramplet zobrazující objekty médií osoby

en: Gallery
cs: Galerie

en: Family Gallery
cs: Galerie rodiny

en: Gramplet showing media objects for a family
cs: Gramplet zobrazující objekty médií rodiny

en: Event Gallery
cs: Galerie události

en: Gramplet showing media objects for an event
cs: Gramplet zobrazující objekty médií události

en: Place Gallery
cs: Galerie místa

en: Gramplet showing media objects for a place
cs: Gramplet zobrazující objekty médií místa

en: Source Gallery
cs: Galerie pramene

en: Gramplet showing media objects for a source
cs: Gramplet zobrazující objekty médií pramene

en: Citation Gallery
cs: Galerie citace

en: Gramplet showing media objects for a citation
cs: Gramplet zobrazující objekty médií osoby dané citace

en: Person Attributes
cs: Atributy osoby

en: Gramplet showing the attributes of a person
cs: Gramplet zobrazující atributy osoby

en: Event Attributes
cs: Atributy události

en: Gramplet showing the attributes of an event
cs: Gramplet zobrazující atributy události

en: Family Attributes
cs: Atributy rodiny

en: Gramplet showing the attributes of a family
cs: Gramplet zobrazující atributy rodiny

en: Media Attributes
cs: Atributy média

en: Gramplet showing the attributes of a media object
cs: Gramplet zobrazující atributy objektu média

en: Gramplet showing the attributes of a source object
cs: Gramplet zobrazující atributy objektu pramene

en: Citation Attributes
cs: Atributy citace

en: Gramplet showing the attributes of a citation object
cs: Gramplet zobrazující atributy objektu citace

en: Person Notes
cs: Poznámky osoby

en: Gramplet showing the notes for a person
cs: Gramplet zobrazující poznámky osoby

en: Event Notes
cs: Poznámky události

en: Gramplet showing the notes for an event
cs: Gramplet zobrazující poznámky události

en: Family Notes
cs: Poznámky rodiny

en: Gramplet showing the notes for a family
cs: Gramplet zobrazující poznámky rodiny

en: Place Notes
cs: Poznámky místa

en: Gramplet showing the notes for a place
cs: Gramplet zobrazující poznámky místa

en: Source Notes
cs: Poznámky pramene

en: Gramplet showing the notes for a source
cs: Gramplet zobrazující poznámky pramenu

en: Citation Notes
cs: Poznámka k citaci

en: Gramplet showing the notes for a citation
cs: Gramplet zobrazující poznámky k dané citaci

en: Repository Notes
cs: Poznámky archivu

en: Gramplet showing the notes for a repository
cs: Gramplet zobrazující poznámky archivu

en: Media Notes
cs: Poznámky média

en: Gramplet showing the notes for a media object
cs: Gramplet zobrazující poznámky objektu médií

en: Gramplet showing the selected note
cs: Gramplet zobrazující vybranou poznámku

en: Person Citations
cs: Citace osoby

en: Gramplet showing the citations for a person
cs: Gramplet zobrazující citace k osobě

en: Event Citations
cs: Citace události

en: Gramplet showing the citations for an event
cs: Gramplet zobrazující citace k události

en: Family Citations
cs: Citace rodiny

en: Gramplet showing the citations for a family
cs: Gramplet zobrazující citace k rodině

en: Place Citations
cs: Citace místa

en: Gramplet showing the citations for a place
cs: Gramplet zobrazující citace k místu

en: Media Citations
cs: Citace média

en: Gramplet showing the citations for a media object
cs: Gramplet zobrazující citace k objektu médií

en: Person Children
cs: Děti osoby

en: Gramplet showing the children of a person
cs: Gramplet zobrazující děti dané osoby

en: Family Children
cs: Potomci rodiny

en: Gramplet showing the children of a family
cs: Gramplet zobrazující děti dané rodiny

en: Person References
cs: Odkazy na osobu

en: Gramplet showing the backlink references for a person
cs: Gramplet zobrazující zpětné odkazy k osobě

en: References
cs: Odkazy

en: Event References
cs: Odkazy na událost

en: Gramplet showing the backlink references for an event
cs: Gramplet zobrazující zpětné odkazy k události

en: Family References
cs: Odkazy na rodinu

en: Gramplet showing the backlink references for a family
cs: Gramplet zobrazující zpětné odkazy k rodině

en: Place References
cs: Odkazy na místo

en: Gramplet showing the backlink references for a place
cs: Gramplet zobrazující zpětné odkazy k místu

en: Source References
cs: Odkaz na pramen

en: Gramplet showing the backlink references for a source
cs: Gramplet zobrazující zpětné odkazy k pramenu

en: Citation References
cs: Odkazy na citaci

en: Gramplet showing the backlink references for a citation
cs: Gramplet zobrazující zpětné odkazy k citaci

en: Repository References
cs: Odkazy na archiv

en: Gramplet showing the backlink references for a repository
cs: Gramplet zobrazující zpětné odkazy k archivu

en: Media References
cs: Odkazy na médium

en: Gramplet showing the backlink references for a media object
cs: Gramplet zobrazující zpětné odkazy k objektu médií

en: Note References
cs: Odkazy na poznámku

en: Gramplet showing the backlink references for a note
cs: Gramplet zobrazující zpětné odkazy k poznámce

en: Person Filter
cs: Filtr osob

en: Gramplet providing a person filter
cs: Gramplet poskytující filtr osob

en: Family Filter
cs: Filtr rodin

en: Gramplet providing a family filter
cs: Gramplet poskytující filtr rodin

en: Event Filter
cs: Filtr událostí

en: Gramplet providing an event filter
cs: Gramplet poskytující filtr událostí

en: Source Filter
cs: Filtr pramenů

en: Gramplet providing a source filter
cs: Gramplet poskytující filtr pramenů

en: Citation Filter
cs: Filtr citací

en: Gramplet providing a citation filter
cs: Gramplet poskytující filtr citací

en: Place Filter
cs: Filtr míst

en: Gramplet providing a place filter
cs: Gramplet poskytující filtr míst

en: Media Filter
cs: Filtr médií

en: Gramplet providing a media filter
cs: Gramplet poskytující filtr médií

en: Repository Filter
cs: Filtr archivů

en: Gramplet providing a repository filter
cs: Gramplet poskytující filtr archivů

en: Note Filter
cs: Filtr poznámek

en: Gramplet providing a note filter
cs: Gramplet poskytující filtr poznámek

en: Records
cs: Záznamy

en: Shows some interesting records about people and families
cs: Ukazuje některé zajímavé záznamy o osobách a rodinách

en: Person To Do
cs: Úkoly osoby

en: Gramplet showing the To Do notes for a person
cs: Gramplet zobrazující poznámky úkolů k osobě

en: Event To Do
cs: Úkoly události

en: Gramplet showing the To Do notes for an event
cs: Gramplet zobrazující poznámky úkolů k události

en: Family To Do
cs: Úkoly rodiny

en: Gramplet showing the To Do notes for a family
cs: Gramplet zobrazující poznámky úkolů k rodině

en: Place To Do
cs: Úkoly místa

en: Gramplet showing the To Do notes for a place
cs: Gramplet zobrazující poznámky úkolů k místu

en: Source To Do
cs: Úkoly pramene

en: Gramplet showing the To Do notes for a source
cs: Gramplet zobrazující poznámky úkolů k pramenu

en: Citation To Do
cs: Úkoly citace

en: Gramplet showing the To Do notes for a citation
cs: Gramplet zobrazující poznámky úkolů k citaci

en: Repository To Do
cs: Úkoly archivu

en: Gramplet showing the To Do notes for a repository
cs: Gramplet zobrazující poznámky úkolů k archivu

en: Media To Do
cs: Úkoly média

en: Gramplet showing the To Do notes for a media object
cs: Gramplet zobrazující poznámky úkolů k objektu médií

en: Gramplet to generate SoundEx codes
cs: Gramplet pro generování kódů SoundEx

en: Place Enclosed By
cs: Misto ohraničeno

en: Gramplet showing the places enclosed by the active place
cs: Gramplet zobrazující místa ohraničená aktivním místem

en: Place Encloses
cs: Místo ohraničuje

en: Gramplet showing the places that the active place encloses
cs: Gramplet zobrazující místa, která ohraničuje aktivní místo

en: Encloses
cs: Ohraničuje

en: Geography coordinates for Person Events
cs: Zeměpisné souřadnice událostí osoby

en: Events Coordinates
cs: Souřadnice události

en: Geography coordinates for Family Events
cs: Zeměpisné souřadnice událostí rodiny

en: Gramplet showing the events for all the family
cs: Gramplet zobrazující události pro celou rodinu

en: Referrer
cs: Odkazující

en: Uncollected object
cs: Neuvolněný objekt

en: Press Refresh to see initial results
cs: Stiskněte Obnovit pro zobrazení počátečních výsledků

en: Referrers of %d
cs: Počet odkazujících se %d

en: %d refers to
cs: %d odkazuje na

en: Uncollected Objects: %s
cs: Nevybrané objekty: %s

en: Reference Error
cs: Chyba odkazu

en: Double-click on a row to edit the selected place.
cs: Dvojklik na řádek upraví zvolené místo.

en: %(current)d of %(total)d
cs: %(current)d z %(total)d

en: Move mouse over links for options
cs: Pro nastavení táhněte myší přes odkazy

en: Max generations
cs: Max generací

en: Show dates
cs: Zobrazit data

en: Line type
cs: Typ linie

en: Click to make active
cs: Kliknutím aktivujte

en: Right-click to edit
cs: Pro úpravu klikněte pravým tlačítkem myši

en: (b. %(birthdate)s, d. %(deathdate)s)
cs: (* %(birthdate)s, †. %(deathdate)s)

en: (b. %s)
cs: (* %s)

en: (d. %s)
cs: († %s)

en: 
    Breakdown by generation:
cs: 
    Dělení po generacích:

en: Generation 1
cs: První generace

en: Double-click to see people in generation
cs: Dvojklikem zobrazit osoby v generacích

en:  has 1 of 1 individual (%(percent)s complete)
cs:  zahrnuje pouze jednoho jednotlivce (dokončeno z %(percent)s)

en: Generation %d
cs: Generace %d

en: Double-click to see people in generation %d
cs: Dvojklikem zobrazit osoby %d generace

en:  has {count_person} of {max_count_person} individuals ({percent} complete)
     |  has {count_person} of {max_count_person} individuals ({percent} complete)
cs[0]:  zahrnuje {count_person} z {max_count_person} osob (dokončeno z {percent})
cs[1]:  zahrnuje {count_person} z {max_count_person} osob (dokončeno z {percent})
cs[2]:  zahrnuje {count_person} z {max_count_person} osob (dokončeno z {percent})

en: All generations
cs: Všechny generace

en: Double-click to see all generations
cs: Dvojklikem zobrazit všechny generace

en:  have {number_of} individual
     |  have {number_of} individuals
cs[0]:  zahrnuje {number_of} osobu
cs[1]:  zahrnuje {number_of} osoby
cs[2]:  zahrnuje {number_of} osob

en: View Type
cs: Typ pohledu

en: Quick Views
cs: Rychlé náhledy

en: Double-click name for details
cs: Dvojklikem na jméno zobrazit podrobnosti

en: Click name to make person active
cs: Klikněte na jméno pro aktivaci osoby

en: Right-click name to edit person
cs: Pro úpravu osoby klikněte pravým tlačítkem myši

en: Active person: %s
cs: Aktivní osoba: %s

en: %d. Partner: Not known
cs: %d. Partner: neznámý

en: Parents:
cs: Rodiče:

en:    %d.a Mother:
cs:    %d.a Matka:

en:    %d.b Father:
cs:    %d.b Otec:

en: Click name to change active
    Double-click name to edit
cs: Kliknutím na jméno změnit aktivní
    Dvojklikem na jméno upravit

en: Log for this Session
cs: Záznam této relace

en: Opened data base -----------
cs: Otevřená databáze -----------

en: Added
cs: Přidáno

en: Deleted
cs: Odstraněno

en: Edited
cs: Upraveno

en: Selected
cs: Vybráno

en: SoundEx code:
cs: Kód SoundEx:

en: Double-click item to see matches
cs: Dvojklikem na záznam zobrazit shody

en: less than 1
cs: méně než 1

en: Individuals
cs: Jednotlivci

en: Number of individuals
cs: Počet jednotlivců

en: Individuals with other gender
cs: Osoby s jiným pohlavím

en: Individuals with unknown gender
cs: Osoby s neznámým pohlavím

en: Incomplete names
cs: Neúplná jména

en: Individuals missing birth dates
cs: Jednotlivci bez data narození

en: Disconnected individuals
cs: Osoby bez vztahu

en: Family Information
cs: Rodinné informace

en: Unique surnames
cs: Unikátní příjmení

en: Media Objects
cs: Objekty

en: Individuals with media objects
cs: Jednotlivci s přiřazenými objekty

en: Total number of media object references
cs: Celkový počet přiřazených objektů

en: Number of unique media objects
cs: Počet unikátních objektů

en: Total size of media objects
cs: Celková velikost objektů

en: Missing Media Objects
cs: Chybějící mediální objekt

en: Double-click surname for details
cs: Dvojklikem na příjmení zobrazit podrobnosti

en: Number of surnames
cs: Počet příjmení

en: Min font size
cs: Minimální velikost písma

en: Max font size
cs: Maximální velikost písma

en: Total unique surnames
cs: Celkový počet unikátních příjmení

en: Total surnames showing
cs: Celkový počet příjmení

en: Previous To Do note
cs: Předchozí poznámka úkolu

en: Next To Do note
cs: Další poznámka úkolu

en: Edit the selected To Do note
cs: Upravit vybranou poznámku k úkolu

en: Add a new To Do note
cs: Přidat novou poznámku k úkolu

en: First select the object to which you want to attach a note
cs: Nejprve zvolte objekt ke kterému chcete připojit poznámku

en: Unattached
cs: Nepřipojen

en: Number of Surnames to display
cs: Počet příjmení k zobrazení

en: Intro
cs: Úvod

en: Gramps is a software package designed for genealogical research. Although similar to other genealogical programs, Gramps offers some unique and powerful features.
cs: Gramps je programový balík vytvořený pro genealogický výzkum. Přestože existují další podobné genealogické programy, Gramps nabízí některé unikátní a zajímavé vlastnosti.

en: Home Page
cs: Domovská stránka

en: Who makes Gramps?
cs: Kdo tvoří Gramps?

en: Gramps is created by genealogists for genealogists, organized in the Gramps Project. Gramps is an Open Source Software package, which means you are free to make copies and distribute it to anyone you like. It's developed and maintained by a worldwide team of volunteers whose goal is to make Gramps powerful, yet easy to use.
cs: Gramps je vytvořen genealogy pro genealogy, organizovanými v Gramps projektu. Gramps je Open Source programový balík. To znamená, že jej můžete zdarma šířit a kopírovat komu budete chtít. Je vyvíjen a spravován mezinárodním týmem dobrovolníků, jejichž cílem je budovat Gramps robustní, ale přesto uživatelsky přívětivý.

en: There is an active community of users available on the mailing lists and Discourse forum to share ideas and techniques.
cs: V diskusních konferencích a na diskusním fóru je k dispozici aktivní komunita uživatelů, kteří sdílejí nápady a techniky.

en: Gramps online manual
cs: Online příručka Gramps

en: Ask questions on gramps-users mailing list
cs: Otázky pokládejte do diskuzní skupiny gramps-users

en: Gramps Discourse Forum
cs: Diskusní fórum Gramps

en: Getting Started
cs: Začínáme

en: The first time Gramps is started all of the Views are blank. There are very few menu options. A Family Tree is needed for any activity to happen.
    
    To create a new Family Tree (sometimes called 'database') select "Family Trees" from the menu, pick "Manage Family Trees", press "New" and name your Family Tree. "Load Family Tree" to make the tree active and ready to accept data by entering your first family, or importing a family tree. For more details, please read the information at the links below.
cs: První věc, kterou musíte udělat po spuštění Gramps, je vytvoření nového rodokmenu. Rodokmen (někdy zvaný též 'databáze') vytvoříte volbou "Rodokmeny" z nabídky, zvolte "Spravovat Rodokmeny", stiskněte "Nový" a pojmenujte svůj rodokmen. . "Načíst rodokmen", aby byl rodokmen aktivní a připravený přijímat data, zadejte první rodinu nebo importujte rodokmen. Pro více informací si přečtěte informace na níže uvedených odkazech.

en: Start with Genealogy and Gramps
cs: Začít se genealogií a Gramps

en: Enter your first Family
cs: Zadejte svou první rodinu

en: You will now want to start entering your first Family and that starts with the first Person.
    
    Switch to the "People" view and from the menu clicking "Add" and then clicking "Person" (or using the [+] icon) will bring up the window to enter a person. Entering the basic information and saving the record gives you a starting point. Select this Person's record and now switch to the "Relationships" view.
    
    With this first person, all of the menu options and icon functions have become available. Spend some time moving your mouse over the icons. As your cursor passes over an icon, a message will appear telling you the icon's function. The same is true for any of the edit windows. Moving the mouse cursor over an item will tell you what it will do.
    
    You can now create families by adding parents, a spouse and children. Once started, you will be able to add Events to People and Families. You can provide Sources and Citations to provide documentation for your entries.
    
    As you start using Gramps, you will find that information can be entered from all the various Views. There are multiple ways of doing most activities in Gramps. The flexibility allows you to choose which fits your work style.
cs: Nyní budete chtít začít zadávat první rodinu, která začíná první osobou.
    
    Přepněte se do zobrazení „Lidé“ a v nabídce klikněte na „Přidat“ a poté na „Osoba“ (nebo pomocí ikony [+]) vyvoláte okno pro zadání osoby. Zadáním základních informací a uložením záznamu získáte výchozí bod. Vyberte záznam této osoby a nyní se přepněte do zobrazení „Vztahy“.
    
    U této první osoby se zpřístupnily všechny možnosti nabídky a funkce ikon. Nějaký čas strávíte pohybem myši po ikonách. Jakmile kurzor přejede přes ikonu, zobrazí se zpráva, která vás informuje o funkci ikony. Totéž platí pro kterékoli editační okno. Při přejetí kurzoru myši nad položkou se dozvíte, co bude dělat.
    
    Nyní můžete vytvářet rodiny přidáním rodičů, manžela/manželky a dětí. Po spuštění budete moci přidávat Události k Lidem a Rodinám. Můžete zadat Zdroje a Citace, abyste poskytli dokumentaci k položkám.
    
    Jakmile začnete Gramps používat, zjistíte, že informace lze zadávat ze všech různých Zobrazení. Většinu činností lze v aplikaci Gramps provádět více způsoby. Díky flexibilitě si můžete vybrat, který vyhovuje vašemu stylu práce.

en: Entering and editing data (brief)
cs: Zadávání a úprava údajů (stručně)

en: Importing a Family Tree
cs: Importování rodokmenu

en: To import a Family Tree from another program first create a GEDCOM (or other data) file from the previous program.
    
    Once you have created a new Gramps database file, use the "Import" option under the "Family Trees" menu to import the GEDCOM data.
cs: Chcete-li importovat rodokmen z jiného programu, vytvořte nejprve soubor GEDCOM (nebo jiná data) z předchozího programu.
    
    Po vytvoření nového souboru databáze Gramps použijte možnost "Importovat" v nabídce "Rodokmeny" pro import GEDCOM dat.

en: Import from another genealogy program
cs: Import z jiného genealogického programu

en: Dashboard View
cs: Pohled ovládacího panelu

en: You are currently reading from the "Dashboard" view, where you can add your own gramplets. You can also add gramplets to any view by adding a sidebar and/or bottombar, and right-clicking to the right of the tab.
    
    You can click the configuration icon in the toolbar to add additional columns, while right-click on the background allows to add gramplets. You can also drag the Properties button to reposition the gramplet on this page, and detach the gramplet to float above Gramps.
cs: Právě se nacházíte na stránce "Ovládací panel" na kterou můžete přidávat své vlastní gramplety. Tuto stránku můžete také připojit k libovolnému Pohledu přidáním boční a/nebo spodní lišty, nebo kliknutím pravým tlačítkem myši na pravou stranu záložky.
    
    Kliknutím na ikonu konfigurace v nástrojové liště přidáte sloupce, kliknutím pravým tlačítkem myši a pozadí stránky přidáte gramplety. Tažením tlačítka Možnosti můžete změnit pozici grampletů na této stránce, nebo je odpojit od stránky a nechat je vznášet nad Gramps.

en: Gramps View Categories
cs: Pohled kategorie Gramps

en: Addons and "Gramplets"
cs: Rozšíření a "Gramplety"

en: There are many Addons or "Gramplets" that are available to assist you in data entry and visualizing your family tree. Many of these tools are already available to you. Many more are available to download and install.
cs: K dispozici je mnoho rozšíření nebo "Grampletů", které vám pomohou při zadávání dat a vizualizaci rodokmenu. Mnohé z těchto nástrojů již máte k dispozici. Mnoho dalších si můžete stáhnout a nainstalovat.

en: Example Database
cs: Ukázka databáze

en: Want to see Gramps in use. Create and Import the Example database.
    
    Create a new Family Tree as described above. Suggest that you name the Family Tree “EXAMPLE”.
    
    Import the Gramps file example.gramps.
    
    Follow the instructions for the location of the file stored with the Gramps program.
cs: Chcete vidět Gramps v provozu. Vytvořte a importujte databázi Example.
    
    Vytvořte nový Rodokmen, jak je popsáno výše. Navrhujeme, abyste jej pojmenovali "PŘÍKLAD".
    
    Importujte soubor Gramps example.gramps.
    
    Postupujte podle pokynů pro umístění souboru uloženého s programem Gramps.

en: Minimum number of items to display
cs: Maximální počet položek k zobrazení

en: Descendant generations per ancestor generation
cs: Počet generací předků na generaci potomků

en: Delay before descendants of an ancestor is processed
cs: Prodleva před zpracováním potomků předka

en: Tag to indicate that a person is complete
cs: Štítek indikující, že osoba je kompletní

en: Tag to indicate that a family is complete
cs: Štítek indikující, že rodina je kompletní

en: Tag to indicate that a person or family should be ignored
cs: Štítek indikující, že osoba nebo rodina mají být ignorovány

en: No Home Person set.
cs: Nenastavena výchozí osoba.

en: first name unknown
cs: neznámé jméno

en: surname unknown
cs: neznámé příjmení

en: (person with unknown name)
cs: (osoby s neznámým jménem)

en: birth event missing
cs: chybějící událost narození

en: person not complete
cs: nekompletní osoba

en: (unknown person)
cs: (neznámá osoba)

en: %(name1)s and %(name2)s
cs: %(name1)s a %(name2)s

en: marriage event missing
cs: chybějící událost sňatku

en: relation type unknown
cs: neznámý typ vztahu

en: family not complete
cs: nekompletní rodina

en: date unknown
cs: neznámé datum

en: date incomplete
cs: nekompletní datum

en: place unknown
cs: neznámé místo

en: spouse missing
cs: chybějící partner

en: father missing
cs: chybějící otec

en: mother missing
cs: chybějící matka

en: parents missing
cs: chybějící rodiče

en: Family Lines Graph
cs: Graf rodových linií

en: Produces family line graphs using Graphviz.
cs: Vytvoří graf rodových linií s použitím GraphViz.

en: Hourglass Graph
cs: Hodinový graf

en: Produces an hourglass graph using Graphviz.
cs: Pomocí Graphviz vytvoří hodinový graf.

en: Relationship Graph
cs: Graf vztahů

en: Produces relationship graphs using Graphviz.
cs: Vytvoří graf vztahů s použitím Graphviz.

en: B&W outline
cs: Černobílé obrysy

en: Colored outline
cs: Barevné obrysy

en: Color fill
cs: Vyplnění barvou

en: Descendants <- Ancestors
cs: Potomci <- Předci

en: Descendants -> Ancestors
cs: Potomci -> Předci

en: Descendants <-> Ancestors
cs: Potomci <-> Předci

en: Descendants - Ancestors
cs: Potomci - Předci

en: Both
cs: Obě

en: Follow parents to determine "family lines"
cs: Pro stanovení "rodové linie" následovat rodiče

en: Parents and their ancestors will be considered when determining "family lines".
cs: Při vytváření "rodové linie" budou bráni v potaz rodiče a jejich předci.

en: Follow children to determine "family lines"
cs: Pro stanovení "rodové linie" následovat potomky

en: Children will be considered when determining "family lines".
cs: Při vytváření "rodové linie" budou bráni v potaz potomci.

en: Try to remove extra people and families
cs: Pokusí se odstranit nadbytečné osoby a rodiny

en: People and families not directly related to people of interest will be removed when determining "family lines".
cs: Osoby a rodiny bez přímého vztahu ke zvoleným osobám budou při vytváření "rodové linie" odstraněny.

en: Arrowhead direction
cs: Směr šipky

en: Choose the direction that the arrows point.
cs: Vybere směr, kterým ukazuje šipka.

en: Graph coloring
cs: Obarvení grafu

en: Males will be shown with blue, females with red, unless otherwise set above for filled. If the sex of an individual is unknown it will be shown with gray.
cs: Pokud není nastaveno jinak, budou muži zobrazeni modře, ženy červeně. Pokud není pohlaví osoby známo, bude zobrazena šedě.

en: Rounded corners
cs: Zaoblené rohy

en: Use rounded corners e.g. to differentiate between women and men.
cs: Použít zaoblené rohy pro odlišení mužů a žen.

en: Use subgraphs
cs: Použít podgrafy

en: Subgraphs can help Graphviz position spouses together, but with non-trivial graphs will result in longer lines and larger graphs.
cs: Podgrafy mohou pomoci GraphViz umístit manžely k sobě. V netriviálních grafech ale mohou zapříčinit delší řádky a rozsáhlejší grafy.

en: People of Interest
cs: Osoby zájmu

en: People of interest
cs: Osoby zájmu

en: People of interest are used as a starting point when determining "family lines".
cs: Výchozí osoby jsou použity jako startovní bod pro vytváření "rodových linií".

en: Limit the number of ancestors
cs: Omezit počet předků

en: Whether to limit the number of ancestors.
cs: Zda omezit počet předků.

en: The maximum number of ancestors to include.
cs: Maximální počet zahrnutých předků.

en: Limit the number of descendants
cs: Omezit počet potomků

en: Whether to limit the number of descendants.
cs: Zda omezit počet potomků.

en: The maximum number of descendants to include.
cs: Maximální počet zahrnutých předků.

en: Include dates
cs: Zahrnout data

en: Whether to include dates for people and families.
cs: Zda zahrnout datum pro osoby a rodiny.

en: Limit dates to years only
cs: Omezit data pouze na roky

en: Prints just dates' year, neither month or day nor date approximation or interval are shown.
cs: Vytiskne pouze rok data. Měsíc, den, odhad data nebo interval nejsou ukázány.

en: Whether to include placenames for people and families.
cs: Zda zahrnovat jména míst u osob a rodin.

en: Include the number of children
cs: Zahrnout počet dětí

en: Whether to include the number of children for families with more than 1 child.
cs: Zda zahrnovat počet dětí u rodin s více než jedním potomkem.

en: Include thumbnail images of people
cs: Zahrnout náhledy obrázků osob

en: Whether to include thumbnail images of people.
cs: Zda zahrnout náhledy obrázků osob.

en: Thumbnail location
cs: Umístění náhledů

en: Above the name
cs: Nad jménem

en: Beside the name
cs: U jména

en: Where the thumbnail image should appear relative to the name
cs: Kde vzhledem k názvu bude umístěn náhled obrázku

en: Thumbnail size
cs: Velikost náhledu

en: Size of the thumbnail image
cs: Rozměr obrázku náhledu

en: Family Colors
cs: Barvy rodiny

en: Family colors
cs: Barvy rodiny

en: Colors to use for various family lines.
cs: Barvy použité pro různé rodové linie.

en: The color to use to display men.
cs: Barva použitá pro zobrazení mužů.

en: The color to use to display women.
cs: Barva použitá pro zobrazení žen.

en: The color to use to display people who are neither men nor women.
cs: Barva použitá pro zobrazení osob, které nejsou ani muži, ani ženy.

en: The color to use when the gender is unknown.
cs: Barva, která indikuje neznámé pohlaví.

en: The color to use to display families.
cs: Barva použitá pro zobrazení rodin.

en: You did not specify anybody
cs: Nikdo nebyl vybrán

en: Number of people in database:
cs: Počet osob v databázi:

en: Number of people of interest:
cs: Počet osob zájmu:

en: Number of families in database:
cs: Počet rodin v databázi:

en: Number of families of interest:
cs: Počet rodin zájmu:

en: Additional people removed:
cs: Další odstraněné osoby:

en: Additional families removed:
cs: Další odstraněné rodiny:

en: Initial list of people of interest:
cs: Výchozí seznam osob zájmu:

en: {number_of} child | {number_of} children
cs[0]: {number_of}dítě
cs[1]: {number_of} děti
cs[2]: {number_of}dětí

en: father: %s
cs: otec %s

en: mother: %s
cs: matka: %s

en: child: %s
cs: dítě: %s

en: Center -> Others
cs: Ústřední -> Ostatní

en: Center <- Others
cs: Ústřední <- Ostatní

en: Center <-> Other
cs: Ústřední <-> Ostatní

en: Center - Other
cs: Ústřední - Ostatní

en: The Center person for the graph
cs: Ústřední osoba pro graf

en: Max Descendant Generations
cs: Max generací potomků

en: The number of generations of descendants to include in the graph
cs: Počet generací potomků zahrnutý v grafu

en: Max Ancestor Generations
cs: Max generací předků

en: The number of generations of ancestors to include in the graph
cs: Počet generací předků zahrnutý v grafu

en: Males will be shown with blue, females with red.  If the sex of an individual is unknown it will be shown with gray.
cs: Muži budou zobrazeni modře, ženy červeně. Pokud není pohlaví osoby známo, bude zobrazena šedě.

en: Use rounded corners
cs: Použít zaoblené rohy

en: Use rounded corners to differentiate between women and men.
cs: Použít zaoblené rohy pro odlišení mužů a žen.

en: Graph Style
cs: Styl grafu

en: Force Ahnentafel order
cs: Sestava o předcích ve formátu Ahnentafel

en: Force Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel layout order for all ancestors, so that fathers are always on the left branch and mothers are on the right branch.
cs: Uspořádání ve formátu Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel pro všechny předky tak, aby otcové byli vždy na levé větvi a matky na pravé větvi.

en: Ahnentafel number visible
cs: Viditelné číslo Ahnentafel

en: Show Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel number.
cs: Zobrazit číslo Sosa / Sosa-Stradonitz / Ahnentafel.

en: Show symbols for events
cs: Zobrazit symboly pro události

en: Show genealogical symbols for birth, marriage and death events.
cs: Zobrazit genealogické symboly pro události narození, sňatku a úmrtí.

en: Generating report
cs: Vytváří se sestava

en: Determines what people are included in the graph
cs: Určuje, které osoby budou zahrnuty v grafu

en: Use hexagons
cs: Použít šestiúhelníky

en: Use hexagons to differentiate those of unknown gender.
cs: Použít šestiúhelníky pro odlišení jedinců neznámého pohlaví.

en: Dates and/or Places
cs: Data a/nebo místa

en: Do not include any dates or places
cs: Nezahrnovat žádné datum nebo místo

en: Include (birth, marriage, death) dates, but no places
cs: Zahrnout datum (narození, svatby a úmrtí), ale bez míst

en: Include (birth, marriage, death) dates, and places
cs: Zahrnout datum (narození, svatby a úmrtí) a místa

en: Include (birth, marriage, death) dates, and places if no dates
cs: Zahrnout datum (narození, svatby a úmrtí), a místa pokud není datum

en: Include (birth, marriage, death) years, but no places
cs: Zahrnout rok (narození, svatby a úmrtí), ale bez míst

en: Include (birth, marriage, death) years, and places
cs: Zahrnout rok (narození, svatby a úmrtí) a místa

en: Include (birth, marriage, death) places, but no dates
cs: Zahrnout rok (narození, svatby a úmrtí) a místa pokud není datum

en: Include (birth, marriage, death) dates and places on same line
cs: Zahrnout datum (narození, svatby a úmrtí) a místa na stejném řádku

en: Whether to include dates and/or places
cs: Zda zahrnout data a/nebo místa

en: Show all family nodes
cs: Ukázat všechny uzly rodin

en: Show family nodes even if the output contains only one member of the family.
cs: Zobrazit uzly rodin i v případě, kdy výstup obsahuje jen jednoho člena rodiny.

en: Include URLs
cs: Zahrnout URL

en: Include a URL in each graph node so that PDF and imagemap files can be generated that contain active links to the files generated by the 'Narrated Web Site' report.
cs: Zahrnout URL do každého uzlu grafu, aby mohly být vytvořeny PDF a soubory obrázkových map obsahující aktivní odkazy na soubory vytvořené sestavou 'Vyprávěná WWW stránka'.

en: Include relationship to center person
cs: Zahrnout vztahy k ústřední osobě

en: Whether to show every person's relationship to the center person
cs: Zda zobrazit všechny vztahy osoby k ústřední osobě

en: Whether to include thumbnails of people.
cs: Zda zahrnout náhledy osob.

en: Thumbnail Location
cs: Umístění náhledu

en: Include occupation
cs: Zahrnout povolání

en: Do not include any occupation
cs: Nezahrnovat žádné zaměstnání

en: Include description of most recent occupation
cs: Zahrnout popis aktuálního zaměstnání

en: Include date, description and place of all occupations
cs: Zahrnout datum, popis a místo všech zaměstnání

en: Whether to include the last occupation
cs: Zda zahrnout poslední povolání

en: Include relationship debugging numbers also
cs: Zahrnout také ladicí čísla vztahů

en: Whether to include 'Ga' and 'Gb' also, to debug the relationship calculator
cs: Zda do ladění kalkulátoru vztahů zahrnout také 'Ga' a 'Gb'

en: Indicate non-birth relationships with dotted lines
cs: Označit vztahy různé od narození tečkovanými čarami

en: Non-birth relationships will show up as dotted lines in the graph.
cs: Vztahy různé od narození budou v grafu vyznačeny tečkovanými čarami.

en: Show family nodes
cs: Ukázat uzly rodin

en: Families will show up as ellipses, linked to parents and children.
cs: Rodiny budou zobrazeny jako elipsy spojené s rodiči a dětmi.

en: Parent grouping
cs: Seskupování rodičů

en: Parents together
cs: Rodiče spolu

en: Parents offset
cs: Odsazení rodičů

en: In the 'Normal' setting parents will be located to keep most lines short.
    The 'Parents together' setting can help position spouses next to each other, but with non-trivial graphs will result in longer lines and larger graphs.
    The Parents offset setting will also try to put spouses near each other, however they will be offset from each other.  This will tend to make graphs with many people in a generation more square.
cs: V nastavení 'Normální' budou rodiče umístěni tak, aby většina řádků byla krátká.
    Nastavení 'Rodiče společně' může pomoci umístit manžele vedle sebe, ale u netriviálních grafů bude mít za následek delší řádky a větší grafy.
    Nastavení Rodiče posunuti se také pokusí umístit manžele blízko sebe, budou však od sebe posunuti.  Díky tomu budou grafy s mnoha osobami v jedné generaci spíše čtvercové.

en: Import data from CSV files
cs: Importovat data z CSV souborů

en: Import data from GeneWeb files
cs: Importovat data z GeneWeb souborů

en: Gramps package (portable XML)
cs: Gramps balíček (přenosné XML)

en: Import data from a Gramps package (an archived XML Family Tree together with the media object files).
cs: Importovat data z Gramps balíčku (rodokmen archivovaný v XML spolu se soubory objektů médií).

en: Gramps XML Family Tree
cs: Gramps XML rodokmen

en: The Gramps XML format is a text version of a Family Tree. It is read-write compatible with the present Gramps database format.
cs: Gramps XML formát je textová verze rodokmenu. Je plně kompatibilní (pro čtení i zápis) se současným formátem databáze.

en: Gramps 2.x database
cs: Databáze Gramps verze 2.x

en: Import data from Gramps 2.x database files
cs: Importovat data ze souborů databáze Gramps 2.x

en: Import data from Pro-Gen files
cs: Importovat data z Pro-Gen souborů

en: Import data from vCard files
cs: Importovat data z VCard souborů

en: Bad references
cs: Špatné odkazy

en: %s could not be opened
cs: %s nemůže být otevřen

en: Results
cs: Výsledky

en: done
cs: hotovo

en: given name
cs: křestní jméno

en: call
cs: volání

en: nick
cs: přezdívka

en: Nick
cs: Přezdívka

en: nick_name
cs: přezdívka_jméno

en: tag
cs: štítek

en: title
cs: název

[ctx: Person or Place]
en: title
cs: jméno

en: gender
cs: rod

en: source
cs: pramen

en: note
cs: poznámka

en: birth place
cs: místo narození

en: birth place id
cs: id místa narození

en: birth date
cs: datum narození

en: birth source
cs: pramen narození

en: baptism place
cs: místo křtu

en: baptism place id
cs: id místa křtu

en: baptism date
cs: datum křtu

en: baptism source
cs: Pramen křtu

en: burial place
cs: místo pohřbu

en: burial place id
cs: id místa pohřbu

en: burial date
cs: datum pohřbu

en: burial source
cs: pramen pohřbu

en: death place
cs: místo úmrtí

en: death place id
cs: id místa úmrtí

en: death date
cs: datum úmrtí

en: death source
cs: pramen úmrtí

en: death cause
cs: důvod úmrtí

en: person
cs: osoba

en: occupationdescr
cs: Povolání

en: Occupation description
cs: Popis povolání

en: occupationdate
cs: Datum zaměstnání

en: Occupation date
cs: Datum zaměstnání

en: occupationplace
cs: Místo zaměstnání

en: Occupation place
cs: Místo zaměstnání

en: occupationplace_id
cs: ID_místo zaměstnání

en: Occupation place id
cs: ID místa zaměstnání

en: occupationsource
cs: Pramen o zaměstnání

en: Occupation source
cs: Pramen zaměstnání

en: residence date
cs: Datum rezidence

en: residencedate
cs: Rezidenční datum

en: residenceplace
cs: Bydliště

en: residence place
cs: Bydliště

en: residenceplace_id
cs: ID_bydliště

en: residence place id
cs: ID bydliště

en: residencesource
cs: Pramen rezidence

en: residence source
cs: Pramen o rezidenci

en: attribute type
cs: typ atributu

en: attributetype
cs: Typ atributu

en: attributevalue
cs: Hodnota atributu

en: attribute value
cs: Hodnota atributu

en: attributesource
cs: Pramen atributu

en: child
cs: dítě

en: mother
cs: matka

en: parent2
cs: rodič2

en: father
cs: otec

en: parent1
cs: rodič1

en: marriage
cs: manželství

en: place
cs: místo

en: place id
cs: id místa

en: name
cs: nazev

en: type
cs: typ

en: latitude
cs: zeměpisná šířka

en: longitude
cs: zeměpisná délka

en: code
cs: kód

en: enclosed by
cs: ohraničeno

en: enclosed_by
cs: ohraničeno_

en: format error: line %(line)d: %(zero)s
cs: chyba formátu: řádek %(line)d: %(zero)s

en: CSV Import
cs: Importovat CSV

en: Reading data...
cs: Načítají se data...

en: CSV import
cs: Importovat CSV

en: Import Complete: {number_of} second | Import Complete: {number_of} seconds
cs[0]: Import dokončen: {number_of} sekunda
cs[1]: Import dokončen: {number_of} sekundy
cs[2]: Import dokončen: {number_of} sekund

en: The following IDs were referenced but not found:
cs: Následující ID byla odkazována, ale nebyla nalezena:

en: Gramps - GEDCOM Encoding
cs: Gramps - kódování GEDCOM

en: GEDCOM Encoding
cs: Kódování GEDCOM

en: This GEDCOM file has identified itself as using ANSEL encoding. Sometimes, this is in error. If the imported data contains unusual characters, undo the import, and override the character set by selecting a different encoding below.
cs: Tento soubor GEDCOM udává, že používá kódování ANSEL. Někdy může jít o chybu. Pokud importovaná data obsahují neobvyklé znaky, vraťte zpět import a potlačte tuto znakovou sadu výběrem jiného kódování níže.

en: Encoding:
cs: Kódování:

en: Invalid GEDCOM file
cs: Neplatný GEDCOM soubor

en: %s could not be imported
cs: %s nemůže být importován

en: Error reading GEDCOM file
cs: Chyba při čtení GEDCOM souboru

en: Accomplishment
cs: Dovednost

en: Acquisition
cs: Nabytí

en: Adhesion
cs: Srůst

en: Award
cs: Ocenění

en: Change Name
cs: Změnit název

en: Circumcision
cs: Obřízka

en: Military Demobilisation
cs: Demobilizace

en: Dotation
cs: Dotace

en: Excommunication
cs: Vyloučení

en: LDS Family Link
cs: SPD odkaz na rodinu

en: Funeral
cs: Pohřeb

en: Hospitalisation
cs: Hospitalizace

en: Illness
cs: Choroba

en: List Passenger
cs: Seznam cestujících

en: Military Distinction
cs: Vojenská vyznamenání

en: Militaty Mobilisation
cs: Mobilizace

en: Military Promotion
cs: Vojenská povýšení

en: LDS Seal to child
cs: SPD pečeť potomka

en: Sold property
cs: Prodaný majetek

en: No mention
cs: Bez popisu

en: Separated
cs: Oddělený(á)

en: GeneWeb import
cs: Importovat GeneWeb

en: Invalid date {date} in {gw_snippet}, preserving date as text.
cs: Neplatné datum {date} v {gw_snippet}, datum bude zachováno jako text.

en: Could not create media directory %s
cs: Nelze vytvořit adresář médií %s

en: Media directory %s is not writable
cs: Do adresáře médií %s nelze zapsat

en: Media directory %s exists. Delete it first, then restart the import process
cs: Adresář %s pro média existuje. Nejprve jej vymažte a poté zkuste import znovu

en: Error extracting into %s
cs: Chyba při extrahování do %s

en: Base path for relative media set
cs: Základ relativní cesty k sadě médií

en: The base media path of this Family Tree has been set to %s. Consider taking a simpler path. You can change this in the Preferences, while moving your media files to the new position, and using the media manager tool, option 'Replace substring in the path' to set correct paths in your media objects.
cs: Základ cesty k médiím tohoto rodokmenu byl nastaven na %s. Zvažte použití jednodušší cesty. Změnu můžete provést v menu Předvolby. Ve chvíli, kdy přesouváte své soubory s médii na nové místo použijte nástroje správce médií a volbou 'Nahradit podřetězec v cestě' nastavte správné cesty v objektech médií.

en: Cannot set base media path
cs: Nelze nastavit cestu k médiím

en: The Family Tree you imported into already has a base media path: %(orig_path)s. The imported media objects however are relative from the path %(path)s. You can change the media path in the Preferences or you can convert the imported files to the existing base media path. You can do that by moving your media files to the new position, and using the media manager tool, option 'Replace substring in the path' to set correct paths in your media objects.
cs: Naimportovaný rodokmen měl nastavený tento základ cesty k médiím: %(orig_path)s. Importované objekty médií mají ale cestu relativní nastavenou na %(path)s. Cestu můžete změnit v Předvolbách, nebo můžete převést soubory pod existující cestu. To lze provést přesunutím souborů s médii na nové místo a následným použitím nástroje správce médií. Volbou 'Nahradit podřetězec v cestě' nastavíte správné cesty v objektech médií.

en: %s could not be opened
cs: %s nemůže být otevřen

en: The Database version is not supported by this version of Gramps.You should use an old copy of Gramps at version 3.0.x and import your database into that version. You should then export a copy of your data to Gramps XML (Family Tree). Then you should upgrade to the latest version of Gramps (for example this version), create a new empty database and import the Gramps XML into that version. Please refer to:%(gramps_wiki_migrate_two_to_three_url)s
cs: Verze databáze není podporována touto verzí Gramps. Měli byste použít starší kopii Gramps ve verzi 3.0.x a importovat do ní svoji databázi. Poté exportujte kopii vašich dat do Gramps XML formátu (Rodokmen). Poté aktualizujte Gramps na poslední verzi (např. tuto), vytvořte novou prázdnou databázi a importujte do ní data z Gramps XML. Další podrobnosti hledejte na stránce %(gramps_wiki_migrate_two_to_three_url)s

en: Source reference
    (out of Settings)
cs: Zdrojový odkaz
    (mimo Předvolby)

en: Source reference text
    (Text & import Filename).
cs: Text odkazu na zdroj
    (Text a název souboru importu).

en: Source attribute text
    (Text, import Filename & (System-)Date).
cs: Text atributu pramene
    (Text, název souboru importu a (systémové-)datum).

en: Citation reference.
cs: Odkazy na citaci.

en: Citation confidence level
    (Very low - very high).
cs: Úroveň důvěryhodnosti citace
    (Velmi nízká - velmi vysoká).

en: Citation volume/page text
    (Text & (System-)Date).
cs: Citační oddíl/text stránky
    (Text & (System-) Datum).

en: Citation attribute text
    (Text, import Filename & (System-)Date).
cs: Text atributu citace
    (Text, název souboru importu a (systémové-)datum).

en: Import Text
cs: Import textu

en: Default Tagtext
    (out of Settings).
cs: Výchozí text štítku
    (mimo Předvolby).

en: Import Filename.
cs: Importovat soubor.

en: Default (System-)Date.
cs: Výchozí (systémový) datum.

en: Combined default text + filename + date.
cs: Kombinovaný výchozí text + název souboru + datum.

en: Copy Default Text
    to all Tag Text'.
cs: Kopírovat výchozí text
    do všech textů štítků'.

en: Copy Default Filename
    to all sensitive Tag Text'.
cs: Kopírovat výchozí název souboru
    k veškerým citlivým Tag textům '.

en: Copy Default Date
    to all sensitive Tag Text'.
cs: Kopírovat výchozí datum
    k veškerým citlivým Tag textům '.

en:   Objects
cs:   Objekty

en: Enable/Disable
    all object tags.
cs: Povolit/Zakázat
    všechny štítky objektu.

en: Tag Text
cs: Text štítku

en: Import Objects
cs: Importovat objekty

en: Enable/Disable
    Person import.
cs: Povolit/Zakázat
    import osob.

en: Enable/Disable
    Family import.
cs: Povolit/Zakázat
    import rodin.

en: Enable/Disable
    Child import.
cs: Povolit/Zakázat
    import potomků.

en: Use original Person
    Identifier as Gramps ID.
cs: Použít původní identifikátor
    osoby jako Gramps ID.

en: Use original Family
    Identifier as Gramps ID.
cs: Použít původní identifikátor
    rodiny jako Gramps ID.

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Name change
cs: Změna jména

en: Event date
cs: Datum události

en: Store birth date in
    event description.
cs: Uložit datum narození
    v popisu události.

en: Store death date in
    event description.
cs: Uložit datum úmrtí
    v popisu události.

en: Diverse
cs: Rozmanitý

en: Store REFN number
    in event description.
cs: Uložit číslo REFN
    v popisu události.

en: Use death information
    as cause of death event.
cs: Použít informaci o úmrtí
    jako událost důvodu úmrtí.

en: (-cause)
cs: (-důvod)

en: Male surname
cs: Příjmení muže

en: Change name of male
    to e.g. wifes name.
cs: Změnit jméno muže
    na např. manželčino jméno.

en: Female surname
cs: Příjmení ženy

en: Change name of female
    to e.g. husbands name.
cs: Změnit jméno ženy
    na např. manželovo jméno.

en: Option
cs: Nastavení

[ctx: manual]
en: Import_from_another_genealogy_program
cs: Import z jiného genealogického programu

en: Import from Pro-Gen (%s)
cs: Importovat z Pro-Gen (%s)

en: Pro-Gen data error
cs: Chyba v Pro-Gen datech

en: Import Pro-Gen
cs: Importovat Pro-Gen

en: Line %(line)5d: %(prob)s
cs: Řádek %(line)5d: %(prob)s

en: vCard import
cs: importovat vCard

en: vCard import report: No errors detected
cs: Správa importu vCARD: Nebyly detekovány chyby

en: vCard import report: %s errors detected
cs: Správa importu vCARD: %s detekovaných chyb

en: Token >%(token)s< unknown. line skipped: %(line)s
cs: Token >%(token)s< je neznámý. řádek: %(line)s vynechán

en: BEGIN property not properly closed by END property, Gramps can't cope with nested vCards.
cs: BEGIN direktiva není správně ukončena direktivou END. Gramps nezvládá práci s vnořenými vCard.

en: Import of vCards version %s is not supported by Gramps.
cs: Import vCard verze %s není podporován Gramps.

en: The vCard is malformed. It is missing the compulsory N property, so there is no name; skip it.
cs: Zápis vCard je chybný. Chybí povinná direktiva N. Není jméno, bude vynecháno.

en: The vCard is malformed. It is missing the compulsory FN property, get name from N alone.
cs: Zápis vCard je chybný. Chybí povinná direktiva FN. Jméno bude získáno pouze z N.

en: The vCard is malformed. Wrong number of name components.
cs: Zápis vCard je chybný. Nesprávný počet částí jména.

en: Invalid date in BDAY {vcard_snippet}, preserving date as text.
cs: Neplatné datum v BDAY {vcard_snippet}, datum bude zachováno jako text.

en: Date {vcard_snippet} not in appropriate format yyyy-mm-dd, preserving date as text.
cs: Datum {vcard_snippet} není ve správném formátu rrr-mm-dd, datum bude zachováno jako text.

en: %(event_name)s of %(family)s
cs: %(event_name)s rodiny %(family)s

en: %(event_name)s of %(person)s
cs: %(event_name)s - %(person)s

en: Error reading %s
cs: Chyba při čtení %s

en: The file is probably either corrupt or not a valid Gramps database.
cs: Soubor je pravděpodobně poškozen nebo není platnou databází Gramps.

en:   {id1} - {text} with {id2}
cs:   {id1} - {text} s {id2}

en:   {obj} {id1} with {id2}
cs:   {obj} {id1} s {id2}

en: Sources
cs: Prameny

en: Number of new objects imported:
cs: Počet nově importovaných objektů:

en: 
    The imported file was not self-contained.
    To correct for that, %(new)d objects were created and
    their typifying attribute was set to 'Unknown'.
    The breakdown per category is depicted by the
    number in parentheses. Where possible these
    'Unknown' objects are referenced by note %(unknown)s.
cs: 
    Importovaný soubor neobsahoval všechna data.
    %(new)d objektů bylo vytvořeno jako náprava a
    jejich typizační atribut byl nastaven na hodnotu 'Neznámý'.
    Jejich počet v každé kategorii je indikován
    číslem v závorce. Kde je to možné, jsou tyto
    'Neznámé' objekty odkazovány poznámkou %(unknown)s.

en: 
    Media objects with relative paths have been
    imported. These paths are considered relative to
    the media directory you can set in the preferences,
    or, if not set, relative to the user's directory.
cs: 
    Objekty médií s relativní cestou byly importovány.
    Tyto cesty jsou brány jako relativní k adresáři médií,
    který je možné nastavit v Předvolbách, nebo pokud
    není nastaven k domovskému adresáři uživatele.

en: 
    Objects that are candidates to be merged:
cs: 
    Objekty, které jsou kandidáty pro sloučení:

en: The Gramps Xml you are trying to import is malformed.
cs: Gramps Xml které se snažíte importovat je porušené.

en: Attributes that link the data together are missing.
cs: Atributy, které spojují data dohromady chybí.

en: Gramps XML import
cs: Import Gramps XML

en: Could not change media path
cs: Nemohu změnit cestu k médiím

en: The opened file has media path %s, which conflicts with the media path of the Family Tree you import into. The original media path has been retained. Copy the files to a correct directory or change the media path in the Preferences.
cs: Cesta %s k médiím otevřeného souboru je v konfliktu s cestou k médiím rodokmenu do kterého importujete. Původní cesta k médiím byla zachována. Zkopírujte prosím soubory do správného adresáře, nebo v Předvolbách změňte cestu k médiím.

en: The .gramps file you are importing does not contain information about the version of Gramps with, which it was produced.
    
    The file will not be imported.
cs: Importovaný soubor .gramps neobsahuje informace o verzi programu Gramps, ve které byl vytvořen.
    
    Soubor nebude importován.

en: Import file misses Gramps version
cs: V souboru importu chybí verze Gramps

en: The .gramps file you are importing was made by version %(newer)s of Gramps, while you are running an older version %(older)s. The file will not be imported. Please upgrade to the latest version of Gramps and try again.
cs: Soubor .gramps, který se pokoušíte importovat byl vytvořen v Gramps verze %(newer)s, zatímco Vy pracujete se starší verzí %(older)s. Soubor proto nemůže být importován. Aktualizujte prosím Gramps na poslední verzi a zkuste operaci znovu.

en: The .gramps file you are importing was made by version %(oldgramps)s of Gramps, while you are running a more recent version %(newgramps)s.
    
    The file will not be imported. Please use an older version of Gramps that supports version %(xmlversion)s of the xml.
    See
      %(gramps_wiki_xml_url)s
     for more info.
cs: Soubor .gramps, který se pokoušíte importovat byl vytvořen v Gramps verze %(oldgramps)s, zatímco Vy pracujete s novější verzí %(newgramps)s.
    
    Soubor proto nemůže být importován. Použijte prosím starší verzi Gramps která podporuje xml verze %(xmlversion)s.
    Přejděte na stránku
      %(gramps_wiki_xml_url)s
     pro více informací.

en: The file will not be imported
cs: Soubor nemůže být importován

en: The .gramps file you are importing was made by version %(oldgramps)s of Gramps, while you are running a much more recent version %(newgramps)s.
    
    Ensure after import everything is imported correctly. In the event of problems, please submit a bug and use an older version of Gramps in the meantime to import this file, which is version %(xmlversion)s of the xml.
    See
      %(gramps_wiki_xml_url)s
    for more info.
cs: Soubor .gramps, který se pokoušíte importovat byl vytvořen v Gramps verze %(oldgramps)s. Vy však pracujete s novější verzí %(newgramps)s.
    
    Po importu se ujistěte, že se všechna data nahrála správně. Pokud narazíte na chybu, nahlaste ji prosím a pro import toto souboru, mezitím použijte starší verzi Gramps. Váš soubor je xml verze %(xmlversion)s.
    Více informací najdete na stránce
      %(gramps_wiki_xml_url)s
    .

en: Old xml file
cs: Původní xmls soubor

en: Witness name: %s
cs: Jméno svědka: %s

en: Any event reference must have a 'hlink' attribute.
cs: Každý odkaz na událost musí mít 'hlink' atribut.

en: Any person reference must have a 'hlink' attribute.
cs: Každý odkaz na osobu musí mít 'hlink' atribut.

en: Your Family Tree groups name "%(key)s" together with "%(parent)s", did not change this grouping to "%(value)s".
cs: Ve vašem rodokmenu se jméno "%(key)s" seskupuje se jménem " %(parent)s" , seskupování na " %(value)s" nebylo změněno.

en: Gramps ignored a name grouping
cs: Gramps ignoroval hodnotu jmenné mapy

en: Unknown when imported
cs: Neznámý při importu

en: Any note reference must have a 'hlink' attribute.
cs: Každý odkaz na poznámku musí mít 'hlink' atribut..

en: Invalid date {date} in XML {xml}, preserving XML as text
cs: Neplatné datum {date} v XML {xml}, zachovává XML jako text

en: Witness comment: %s
cs: Poznámka svědka: %s

[ctx: father]
en: Error: family '%(family)s' father '%(father)s' does not refer back to the family. Reference added.
cs: Chyba: otec %(father)s' rodiny '%(family)s' neodkazuje zpět na rodinu. Odkaz přidán.

[ctx: mother]
en: Error: family '%(family)s' mother '%(mother)s' does not refer back to the family. Reference added.
cs: Chyba: matka '%(mother)s' rodiny '%(family)s' neodkazuje zpět na rodinu. Odkaz přidán.

[ctx: child]
en: Error: family '%(family)s' child '%(child)s' does not refer back to the family. Reference added.
cs: Chyba: potomek %(child)s' rodiny '%(family)s' neodkazuje zpět na rodinu. Odkaz přidán.

en: Mismatch between selected extension %(ext)s and actual format.
     Writing to %(filename)s in format %(impliedext)s.
cs: Nesoulad mezi zvolenou koncovkou %(ext)s a aktuálním formátem.
     Zapisuje se do souboru %(filename)s ve formátu %(impliedext)s.

en: Common Law Marriage
cs: Neformální sňatek

en: Destination
cs: Cíl

en: Cause of Death
cs: Příčina úmrtí

en: Employment
cs: Zaměstnání

en: Eye Color
cs: Barva očí

en: Height
cs: Výška

en: Initiatory (LDS)
cs: Iniciace (SPD)

en: Military ID
cs: Vojenský ID

en: Mission (LDS)
cs: Misie (SPD)

en: Namesake
cs: Jmenovec

en: Ordinance
cs: Vysvěcení

en: Separation
cs: Rozluka

en: Weight
cs: Hmotnost

en: Line ignored
cs: Řádek ignorován

en: Illegal character%s
cs: Nepovolený znak%s

en: Your GEDCOM file is corrupted. It appears to have been truncated.
cs: Váš GEDCOM soubor je porušený. Zdá se, že byl zkrácen.

en: Import from GEDCOM (%s)
cs: Importovat z GEDCOM (%s)

en: GEDCOM import
cs: GEDCOM Import

en: GEDCOM import report: No errors detected
cs: GEDCOM import report: Nebyly detekovány chyby

en: GEDCOM import report: %s errors detected
cs: GEDCOM import report: %s detekovaných chyb

en: Line ignored as not understood
cs: Řádek byl ignorovnán jako nesrozumitelný

en: Tag recognized but not supported
cs: Štítek byl rozpoznán ale není podporován

en: Skipped subordinate line
cs: Vynechaná podřízená řádka

en: Records not imported into
cs: Záznamy neimportované do

en: Error: %(msg)s  '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) not in input GEDCOM. Record synthesised
cs: Chyba: %(msg)s  '%(gramps_id)s' (vložené jako @%(xref)s@) není v GEDCOM vstupu. Záznam byl sloučen

en: Error: %(msg)s '%(gramps_id)s' (input as @%(xref)s@) not in input GEDCOM. Record with typifying attribute 'Unknown' created
cs: Chyba: %(msg)s '%(gramps_id)s' (vloženo jako @%(xref)s@) není v GEDCOM vstupu. Byl vytvořen záznam s typizačním atributem 'Neznámý'

en: Error: family '%(family)s' (input as @%(orig_family)s@) person %(person)s (input as %(orig_person)s) is not a member of the referenced family. Family reference removed from person
cs: Chyba: osoba %(person)s (vložena jako %(orig_person)s) rodiny '%(family)s' (vložena jako @%(orig_family)s@) není členem odkazované rodiny. Odkaz na rodinu byl osobě odejmut

en: 
    The imported file was not self-contained.
    To correct for that, %(new)d objects were created and
    their typifying attribute was set to 'Unknown'.
    Where possible these 'Unknown' objects are 
    referenced by note %(unknown)s.
cs: 
    Importovaný soubor neobsahoval všechna data.
    Jako oprava bylo vytvořeno %(new)d objektů
    a jejich typizační atribut byl nastaven na hodnotu 'Neznámý'.
    Kde je to možné, jsou tyto 'Neznámé' objekty odkazovány
    poznámkou %(unknown)s.

en: ADDR element ignored '%s'
cs: ADDR element ignorován '%s'

en: (Submitter):
cs: (Vkladatel ):

en: Unknown tag
cs: Neznámý štítek

en: Top Level
cs: Nejvyšší úroveň

en: INDI (individual) Gramps ID %s
cs: INDI (jednotlivec) Gramps ID %s

en: Empty Alias <NAME PERSONAL> ignored
cs: Prázdný alias <NAME PERSONAL> ignorován

en: FAM (family) Gramps ID %s
cs: FAM (rodina) Gramps ID: %s

en: Filename omitted
cs: Vynechaný název souboru

en: Could not import %s
cs: Nebylo možné importovat %s

en: Media-Type
cs: Typ média

en: Multiple FILE in a single OBJE ignored
cs: Více FILE v jednom OBJE ignorovány

en: A second PLAC ignored
cs: Druhý PLAC ignorován

en: Detail
cs: Podrobnosti

en: Location already populated; ADDR ignored
cs: Místo již naplněno; ADDR ignorována

en: Warn: ADDR overwritten
cs: Pozor: ADDR přepsáno

en: Citation Justification
cs: Zarovnání citace

en: REFN ignored
cs: REFN ignorován

en: No title - ID %s
cs: Žádný titulek - ID %s

en: SOUR (source) Gramps ID %s
cs: SOUR (pramen) Gramps ID %s

en: OBJE (multi-media object) Gramps ID %s
cs: OBJE (multimediální objekt) Gramps ID %s

en: REPO (repository) Gramps ID %s
cs: REPO (archiv) Gramps ID %s

en: Only one phone number supported
cs: Podporováno je pouze jedno telefonní číslo

en: HEAD (header)
cs: Hlavička

en: Approved system identification
cs: Schválená identifikace systému

en: Generated By
cs: Vytvořeno v

en: Name of software product
cs: Název softwarového produktu

en: Version number of software product
cs: Číslo verze softwarového produktu

en: Business that produced the product: %s
cs: Tvůrce produktu: %s

en: Name of source data
cs: Název zdrojových dat

en: Copyright of source data
cs: Autorská práva zdrojových dat

en: Publication date of source data
cs: Datum vydání zdrojových dat

en: Import from %s
cs: Importovat z %s

en: Submission record identifier
cs: Identifikátor záznamu vkladu

en: Language of GEDCOM text
cs: Jazyk textu GEDCOM

en: Import of GEDCOM file %(filename)s with DEST=%(by)s, could cause errors in the resulting database!
cs: Import GEDCOM souboru %(filename)s s DEST=%(by)s může ve výsledné databázi způsobit problémy!

en: Look for nameless events.
cs: Najít nepojmenované události.

en: Character set
cs: Znaková sada

en: Character set and version
cs: Znaková sada a verze

en: GEDCOM version not supported
cs: Verze GEDCOM není podporována

en: GEDCOM version
cs: Verze GEDCOM

en: GEDCOM FORM should be in uppercase
cs: GEDCOM forma by měla být velkými písmeny

en: GEDCOM FORM not supported
cs: Nepodporovaná GEDCOM forma

en: GEDCOM form
cs: GEDCOM formulář

en: Creation date of GEDCOM
cs: Datum vytvoření GEDCOM

en: Creation date and time of GEDCOM
cs: Datum a čas vytvoření GEDCOM

en: Empty note ignored
cs: Prázdná poznámka byla ignorována

en: Submission: Submitter
cs: Zařazení: Vkladatel

en: Submission: Family file
cs: Vklad: soubor rodiny

en: Submission: Temple code
cs: Vklad: Kód kostela

en: Submission: Generations of ancestors
cs: Zařazení: Genrací předků

en: Submission: Generations of descendants
cs: Zařazení: Generace potomků

en: Submission: Ordinance process flag
cs: Vklad: Příznak průběhu obřadu

en: Invalid temple code
cs: Neplatný kód kostela

en: Your GEDCOM file is corrupted. The file appears to be encoded using the UTF16 character set, but is missing the BOM marker.
cs: Váš GEDCOM soubor je porušený. Zdá se, že soubor je v UTF-16 kódování, ale neobsahuje značku BOM.

en: Your GEDCOM file is empty.
cs: GEDCOM soubor je prázdný.

en: Unicode UTF-8 (recommended)
cs: Unicode UTF-8 (doporučeno)

en: Standard copyright
cs: Standardní copyright

en: No copyright notice
cs: Žádné oznámení o copyrightu

en: Invalid format
cs: Neplatný formát

en: Descriptive Tags
cs: Popisné štítky

en: Date and Time Tags
cs: Štítky data a času

en: People Tags
cs: Štítky osob

en: Event Tags
cs: ŠtÍtky událostí

en: Image Tags
cs: Štítky obrázků

en: Camera Information
cs: Informace o fotoaparátu

en: Location Tags
cs: Štítky míst

en: Advanced Tags
cs: Rozšířené štítky

en: Rights Tags
cs: Právní štítky

en: Keyword Tags
cs: Klíčové štítky

en: Namespace
cs: Jmenný prostor

en: Label
cs: Popisek

en: %(unknown_gender_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
cs: %(unknown_gender_name)s se narodil %(birth_date)s v %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
cs: %(male_name)s se narodil %(birth_date)s v %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
cs: %(female_name)s se narodila %(birth_date)s v %(birth_place)s.

en: This person was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
cs: Osoba se narodila %(birth_date)s v %(birth_place)s.

en: He was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
cs: Narodil se %(birth_date)s v %(birth_place)s.

en: She was born on %(birth_date)s in %(birth_place)s.
cs: Narodila se %(birth_date)s v %(birth_place)s.

en: Born %(birth_date)s in %(birth_place)s.
cs: Narodil(a) se %(birth_date)s v %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
cs: %(unknown_gender_name)s se narodil %(modified_date)s v %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
cs: %(male_name)s se narodil %(modified_date)s v %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
cs: %(female_name)s se narodila %(modified_date)s v %(birth_place)s.

en: This person was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
cs: Tato osoba se narodila %(modified_date)s v %(birth_place)s.

en: He was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
cs: Narodil se %(modified_date)s v %(birth_place)s.

en: She was born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
cs: Narodila se %(modified_date)s v %(birth_place)s.

en: Born %(modified_date)s in %(birth_place)s.
cs: Narodil(a) se %(modified_date)s v %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born on %(birth_date)s.
cs: %(unknown_gender_name)s se narodil %(birth_date)s.

en: %(male_name)s was born on %(birth_date)s.
cs: %(male_name)s se narodil %(birth_date)s.

en: %(female_name)s was born on %(birth_date)s.
cs: %(female_name)s se narodila %(birth_date)s.

en: This person was born on %(birth_date)s.
cs: Tato osoba se narodila %(birth_date)s.

en: He was born on %(birth_date)s.
cs: Narodil se %(birth_date)s.

en: She was born on %(birth_date)s.
cs: Narodila se %(birth_date)s.

en: Born %(birth_date)s.
cs: Narodil(a) %(birth_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born %(modified_date)s.
cs: %(unknown_gender_name)s se narodil %(modified_date)s.

en: %(male_name)s was born %(modified_date)s.
cs: %(male_name)s se narodil %(modified_date)s.

en: %(female_name)s was born %(modified_date)s.
cs: %(female_name)s se narodila %(modified_date)s.

en: This person was born %(modified_date)s.
cs: Tato osoba se narodila %(modified_date)s.

en: He was born %(modified_date)s.
cs: Narodil se %(modified_date)s.

en: She was born %(modified_date)s.
cs: Narodila se %(modified_date)s.

en: Born %(modified_date)s.
cs: Narodil(a)%(modified_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
cs: %(unknown_gender_name)s se narodil v %(month_year)s v %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
cs: %(male_name)s se narodil %(month_year)s v %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
cs: %(female_name)s se narodila %(month_year)s v %(birth_place)s.

en: This person was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
cs: Osoba se narodila v %(month_year)s v %(birth_place)s.

en: He was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
cs: Narodil se v %(month_year)s v %(birth_place)s.

en: She was born in %(month_year)s in %(birth_place)s.
cs: Narodila se v %(month_year)s v %(birth_place)s.

en: Born %(month_year)s in %(birth_place)s.
cs: Narozen(a) v %(month_year)s v %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(month_year)s.
cs: %(unknown_gender_name)s se narodil v %(month_year)s.

en: %(male_name)s was born in %(month_year)s.
cs: %(male_name)s se narodila v %(month_year)s.

en: %(female_name)s was born in %(month_year)s.
cs: %(female_name)s se narodila %(month_year)s.

en: This person was born in %(month_year)s.
cs: Tato osoba se narodila v %(month_year)s.

en: He was born in %(month_year)s.
cs: Narodil se v %(month_year)s.

en: She was born in %(month_year)s.
cs: Narodila se v %(month_year)s.

en: Born %(month_year)s.
cs: Narozen(a) v %(month_year)s.

en: %(unknown_gender_name)s was born in %(birth_place)s.
cs: %(unknown_gender_name)s se narodil v %(birth_place)s.

en: %(male_name)s was born in %(birth_place)s.
cs: %(male_name)s se narodil v %(birth_place)s.

en: %(female_name)s was born in %(birth_place)s.
cs: %(female_name)s se narodila v %(birth_place)s.

en: This person was born in %(birth_place)s.
cs: Tato osoba se narodila v %(birth_place)s.

en: He was born in %(birth_place)s.
cs: Narodil se v %(birth_place)s.

en: She was born in %(birth_place)s.
cs: Narodila se v %(birth_place)s.

en: Born in %(birth_place)s.
cs: Narozen(a): %(birth_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel %(death_date)s v %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel %(death_date)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: %(male_name)s zemřel %(death_date)s v %(death_place)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: %(male_name)s zemřel %(death_date)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: %(female_name)s zemřela %(death_date)s v %(death_place)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: %(female_name)s zemřela %(death_date)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: This person died on %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: Tato osoba zemřela %(death_date)s v %(death_place)s.

en: This person died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: Tato osoba zemřela %(death_date)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: He died on %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: Zemřel %(death_date)s v %(death_place)s.

en: He died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřel %(death_date)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: She died on %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: Zemřela %(death_date)s v %(death_place)s.

en: She died on %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřela %(death_date)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: Died %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: Zemřel(a): %(death_date)s %(death_place)s.

en: Died %(death_date)s in %(death_place)s (%(age)s).
cs: Zemřel(a) %(death_date)s v %(death_place)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel %(death_date)s v %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel %(death_date)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: %(male_name)s zemřel %(death_date)s v %(death_place)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: %(male_name)s zemřel %(death_date)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: %(female_name)s zemřela %(death_date)s v %(death_place)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: %(female_name)s zemřela %(death_date)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: This person died %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: Tato osoba zemřela %(death_date)s v %(death_place)s.

en: This person died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: Tato osoba zemřela %(death_date)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: He died %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: Zemřel %(death_date)s v %(death_place)s.

en: He died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřel %(death_date)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: She died %(death_date)s in %(death_place)s.
cs: Zemřela %(death_date)s v %(death_place)s.

en: She died %(death_date)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřela %(death_date)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřela %(death_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel %(death_date)s ve věku %(age)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s.
cs: %(male_name)s zemřel %(death_date)s.

en: %(male_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
cs: %(male_name)s zemřel %(death_date)s ve věku %(age)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s.
cs: %(female_name)s zemřela %(death_date)s.

en: %(female_name)s died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
cs: %(female_name)s zemřela %(death_date)s ve věku %(age)s.

en: This person died on %(death_date)s.
cs: Tato osoba zemřela %(death_date)s.

en: This person died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
cs: Tato osoba zemřela %(death_date)s ve věku %(age)s.

en: He died on %(death_date)s.
cs: Zemřel %(death_date)s.

en: He died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřel %(death_date)s ve věku %(age)s.

en: She died on %(death_date)s.
cs: Zemřela %(death_date)s.

en: She died on %(death_date)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřela %(death_date)s ve věku %(age)s.

en: Died %(death_date)s.
cs: †. %(death_date)s.

en: Died %(death_date)s (%(age)s).
cs: Zemřel(a) %(death_date)s ( %(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel %(death_date)s.

en: %(unknown_gender_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel %(death_date)s ve věku %(age)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s.
cs: %(male_name)s zemřel %(death_date)s.

en: %(male_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
cs: %(male_name)s zemřel %(death_date)s ve věku %(age)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s.
cs: %(female_name)s zemřela %(death_date)s.

en: %(female_name)s died %(death_date)s at the age of %(age)s.
cs: %(female_name)s zemřela %(death_date)s ve věku %(age)s.

en: This person died %(death_date)s.
cs: Tato osoba zemřela %(death_date)s.

en: This person died %(death_date)s at the age of %(age)s.
cs: Tato osoba zemřela %(death_date)s ve věku %(age)s.

en: He died %(death_date)s.
cs: Zemřel %(death_date)s.

en: He died %(death_date)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřel %(death_date)s ve věku %(age)s.

en: She died %(death_date)s.
cs: Zemřela %(death_date)s.

en: She died %(death_date)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřela %(death_date)s ve věku %(age)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel %(month_year)s v %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřela %(month_year)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
cs: %(male_name)s zemřel %(month_year)s v %(death_place)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: %(male_name)s zemřel %(month_year)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s.
cs: %(female_name)s zemřela %(month_year)s v %(death_place)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: %(female_name)s zemřela %(month_year)s v %(death_place)s ve věku of %(age)s.

en: This person died in %(month_year)s in %(death_place)s.
cs: Tato osoba zemřela %(month_year)s v %(death_place)s.

en: This person died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: Tato osoba zemřela %(month_year)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: He died in %(month_year)s in %(death_place)s.
cs: Zemřel %(month_year)s v %(death_place)s.

en: He died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřel %(month_year)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: She died in %(month_year)s in %(death_place)s.
cs: Zemřela %(month_year)s v %(death_place)s.

en: She died in %(month_year)s in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřela %(month_year)s v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: Died %(month_year)s in %(death_place)s.
cs: Zemřel(a) %(month_year)s v %(death_place)s.

en: Died %(month_year)s in %(death_place)s (%(age)s).
cs: Zemřel(a) %(month_year)s v %(death_place)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel %(month_year)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel %(month_year)s ve věku %(age)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s.
cs: %(male_name)s zemřel %(month_year)s.

en: %(male_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
cs: %(male_name)s zemřel %(month_year)s ve věku %(age)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s.
cs: %(female_name)s zemřela %(month_year)s.

en: %(female_name)s died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
cs: %(female_name)s zemřela %(month_year)s ve věku %(age)s.

en: This person died in %(month_year)s.
cs: Tato osoba zemřela %(month_year)s.

en: This person died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
cs: Tato osoba zemřela %(month_year)s ve věku %(age)s.

en: He died in %(month_year)s.
cs: Zemřel %(month_year)s.

en: He died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřel %(month_year)s ve věku %(age)s.

en: She died in %(month_year)s.
cs: Zemřela %(month_year)s.

en: She died in %(month_year)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřela %(month_year)s ve věku %(age)s.

en: Died %(month_year)s.
cs: Zemřel(a) %(month_year)s.

en: Died %(month_year)s (%(age)s).
cs: Zemřel(a) %(month_year)s (%(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died in %(death_place)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel v %(death_place)s.

en: %(unknown_gender_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: %(male_name)s died in %(death_place)s.
cs: %(male_name)s zemřel v %(death_place)s.

en: %(male_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: %(male_name)s zemřel v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: %(female_name)s died in %(death_place)s.
cs: %(female_name)s zemřela v %(death_place)s.

en: %(female_name)s died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: %(female_name)s zemřel v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: This person died in %(death_place)s.
cs: Tato osoba zemřela v %(death_place)s.

en: This person died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: Tato osoba zemřela v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: He died in %(death_place)s.
cs: Zemřel v %(death_place)s.

en: He died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřel v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: She died in %(death_place)s.
cs: Zemřela v %(death_place)s.

en: She died in %(death_place)s at the age of %(age)s.
cs: Zemřela v %(death_place)s ve věku %(age)s.

en: Died in %(death_place)s.
cs: †. %(death_place)s.

en: Died in %(death_place)s (%(age)s).
cs: Zemřel(a) v %(death_place)s (ve věku %(age)s).

en: %(unknown_gender_name)s died at the age of %(age)s.
cs: %(unknown_gender_name)s zemřel ve věku %(age)s.

en: %(male_name)s died at the age of %(age)s.
cs: %(male_name)s zemřel ve věku %(age)s.

en: %(female_name)s died at the age of %(age)s.
cs: %(female_name)s zemřela ve věku %(age)s.

en: This person died at the age of %(age)s.
cs: Tato osoba zemřela ve věku %(age)s.

en: He died at the age of %(age)s.
cs: Zemřel ve věku %(age)s.

en: She died at the age of %(age)s.
cs: Zemřela ve věku %(age)s.

en: Died (%(age)s).
cs: Zemřel(a) (%(age)s).

en: %(male_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pohřben %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pohřben %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pohřbena %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Byla pohřbena %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pohřben %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried on %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pohřbena %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(burial_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Pohřben %(burial_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pohřben %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: He was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
cs: Byl pohřben %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pohřbena %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: She was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
cs: Byla pohřbena %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pohřben %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: This person was buried on %(burial_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pohřbena %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: Buried %(burial_date)s%(endnotes)s.
cs: Pohřben(a) %(burial_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pohřben %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pohřben %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pohřbena %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Byla pohřbena %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pohřben %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pohřbena %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(month_year)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Pohřben %(month_year)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pohřben %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: Byl pohřben v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pohřbena v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: Byla pohřbena v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pohřben v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pohřbena v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Buried %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: Pohřben v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pohřben %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pohřben %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pohřbena %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Byla pohřbena %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pohřben %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pohřbena %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried %(modified_date)s in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pohřben %(modified_date)s v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pohřben %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Byl pohřben %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pohřbena %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Byla pohřbena %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pohřben %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pohřbena %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Buried %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Pohřben %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pohřben v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: He was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pohřben v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pohřbena v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: She was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Byla pohřbena v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pohřbena v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: This person was buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pohřbena v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: Buried in %(burial_place)s%(endnotes)s.
cs: Pohřben v %(burial_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was buried%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pohřben%(endnotes)s.

en: He was buried%(endnotes)s.
cs: Byl pohřben%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was buried%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pohřbena%(endnotes)s.

en: She was buried%(endnotes)s.
cs: Byla pohřbena%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was buried%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pohřben%(endnotes)s.

en: This person was buried%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pohřbena%(endnotes)s.

en: Buried%(endnotes)s.
cs: Pohřben(a)%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized on %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(baptism_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn %(baptism_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: He was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: She was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized on %(baptism_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(baptism_date)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn %(baptism_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn v %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn v %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěn v %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna v %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn v %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna v %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(month_year)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn %(month_year)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(modified_date)s in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn %(modified_date)s v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s pokřtěn %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Baptized %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: He was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: She was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: This person was baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: Baptized in %(baptism_place)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn v %(baptism_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was baptized%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn%(endnotes)s.

en: He was baptized%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was baptized%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna%(endnotes)s.

en: She was baptized%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was baptized%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn%(endnotes)s.

en: This person was baptized%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna%(endnotes)s.

en: Baptized%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened on %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(christening_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn(a) %(christening_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: He was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: She was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: This person was christened on %(christening_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: Christened %(christening_date)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn(a) %(christening_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn v %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn v %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna v %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna v %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn v %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna v %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(month_year)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn(a) v %(month_year)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěn v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: Christened %(month_year)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn(a) v %(month_year)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened %(modified_date)s in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn(a) %(modified_date)s v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person was christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Christened %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn(a) %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: He was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: She was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: This person was christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: Christened in %(christening_place)s%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn(a) v %(christening_place)s%(endnotes)s.

en: %(male_name)s was christened%(endnotes)s.
cs: %(male_name)s byl pokřtěn%(endnotes)s.

en: He was christened%(endnotes)s.
cs: Byl pokřtěn%(endnotes)s.

en: %(female_name)s was christened%(endnotes)s.
cs: %(female_name)s byla pokřtěna%(endnotes)s.

en: She was christened%(endnotes)s.
cs: Byla pokřtěna%(endnotes)s.

en: %(unknown_gender_name)s was christened%(endnotes)s.
cs: %(unknown_gender_name)s byl pokřtěn%(endnotes)s.

en: This person was christened%(endnotes)s.
cs: Tato osoba byla pokřtěna%(endnotes)s.

en: Christened%(endnotes)s.
cs: Pokřtěn%(endnotes)s.

en: %(male_name)s is the child of %(father)s and %(mother)s.
cs: %(male_name)s je synem osob %(father)s a %(mother)s.

en: %(male_name)s was the child of %(father)s and %(mother)s.
cs: %(male_name)s byl synem osob %(father)s a %(mother)s.

en: This person is the child of %(father)s and %(mother)s.
cs: Tato osoba je potomkem osob %(father)s a %(mother)s.

en: This person was the child of %(father)s and %(mother)s.
cs: Tato osoba byla potomkem osob %(father)s a %(mother)s.

en: Child of %(father)s and %(mother)s.
cs: Potomek osob %(father)s a %(mother)s.

en: %(male_name)s is the son of %(father)s and %(mother)s.
cs: %(male_name)s je synem osob %(father)s a %(mother)s.

en: %(male_name)s was the son of %(father)s and %(mother)s.
cs: %(male_name)s byl synem osob %(father)s a %(mother)s.

en: He is the son of %(father)s and %(mother)s.
cs: Je synem: %(father)s a %(mother)s.

en: He was the son of %(father)s and %(mother)s.
cs: Byl synem: %(father)s a %(mother)s.

en: Son of %(father)s and %(mother)s.
cs: Jeho rodiče jsou %(father)s a %(mother)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(father)s and %(mother)s.
cs: %(female_name)s je dcerou osob %(father)s a %(mother)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(father)s and %(mother)s.
cs: %(female_name)s byla dcerou osob %(father)s a %(mother)s.

en: She is the daughter of %(father)s and %(mother)s.
cs: Je dcerou: %(father)s a %(mother)s.

en: She was the daughter of %(father)s and %(mother)s.
cs: Byla dcerou %(father)s a %(mother)s.

en: Daughter of %(father)s and %(mother)s.
cs: Její rodiče jsou %(father)s a %(mother)s.

en: %(male_name)s is the child of %(father)s.
cs: %(male_name)s je potomek osoby %(father)s.

en: %(male_name)s was the child of %(father)s.
cs: %(male_name)s byl potomkem osoby %(father)s.

en: This person is the child of %(father)s.
cs: Otcem této osoby je %(father)s.

en: This person was the child of %(father)s.
cs: Otcem této osoby byl %(father)s.

en: Child of %(father)s.
cs: Potomek osoby %(father)s.

en: %(male_name)s is the son of %(father)s.
cs: %(male_name)s je synem osoby %(father)s.

en: %(male_name)s was the son of %(father)s.
cs: %(male_name)s byl synem osoby %(father)s.

en: He is the son of %(father)s.
cs: Je synem %(father)s.

en: He was the son of %(father)s.
cs: Byl synem osoby %(father)s.

en: Son of %(father)s.
cs: Jeho otec je %(father)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(father)s.
cs: %(female_name)s je dcerou osoby %(father)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(father)s.
cs: %(female_name)s byla dcerou osoby %(father)s.

en: She is the daughter of %(father)s.
cs: Její otec je %(father)s.

en: She was the daughter of %(father)s.
cs: Jejím otcem byl: %(father)s.

en: Daughter of %(father)s.
cs: Její otec je %(father)s.

en: %(male_name)s is the child of %(mother)s.
cs: %(male_name)s je potomek osoby %(mother)s.

en: %(male_name)s was the child of %(mother)s.
cs: %(male_name)s byl potomek osoby %(mother)s.

en: This person is the child of %(mother)s.
cs: Matkou této osoby je %(mother)s.

en: This person was the child of %(mother)s.
cs: Matkou této osoby byla %(mother)s.

en: Child of %(mother)s.
cs: Potomek osoby %(mother)s.

en: %(male_name)s is the son of %(mother)s.
cs: %(male_name)s je syn osoby %(mother)s.

en: %(male_name)s was the son of %(mother)s.
cs: %(male_name)s byl synem osoby %(mother)s.

en: He is the son of %(mother)s.
cs: Je synem osoby %(mother)s.

en: He was the son of %(mother)s.
cs: Byl synem osoby %(mother)s.

en: Son of %(mother)s.
cs: Jeho matka je %(mother)s.

en: %(female_name)s is the daughter of %(mother)s.
cs: %(female_name)s je dcera osoby %(mother)s.

en: %(female_name)s was the daughter of %(mother)s.
cs: %(female_name)s byla dcerou osoby %(mother)s.

en: She is the daughter of %(mother)s.
cs: Je dcerou osoby %(mother)s.

en: She was the daughter of %(mother)s.
cs: Byla dcerou osoby %(mother)s.

en: Daughter of %(mother)s.
cs: Její matka je %(mother)s.

en: This person married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se za %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se za %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se za %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství také s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství také s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství také s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se také s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se také s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se také s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se také za %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se taky za %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se také za %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vstoupil do manželství také s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vstoupil do manželství také s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vstoupil do manželství také s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství s %(spouse)s v %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s v %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se za %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se za %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se za %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství také s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství také s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství také s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se také s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se také s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se také s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se také za %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se také za %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se také za %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Také se oženil s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Také se oženil s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Také se oženil s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se za %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství také s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se také s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se také za %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Také vstoupil(a) do manželství s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person married %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství s %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He married %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She married %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se za %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Married %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se s %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also married %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba vstoupila do manželství také s %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also married %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Oženil se také s %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also married %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Vdala se také za %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also married %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Vstoupil do manželství také s %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Nemanželský vztah s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Nemanželský vztah s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Nemanželský vztah s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah také s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah také s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah také s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah s %(spouse)s v %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah s %(spouse)s v %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah s%(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Nemanželský vztah s %(spouse)s v %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Nemanželský vztah s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Nemanželský vztah s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah také s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Také měl nemanželský vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Také měl nemanželský vztah také s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Také měl nemanželský vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah také s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Nemanželský vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Nemanželský vztah také s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also unmarried relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Nemanželský vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Nemanželský vztah s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah také s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah také s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla nemanželský vztah také s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla nemanželský vztah s %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Měl nemanželský vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Nemanželský vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla také nemanželský vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Měl také nemanželský vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had an unmarried relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Měla také nemanželský vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla %(partial_date)s v %(place)s vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla %(full_date)s v %(place)s vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla %(modified_date)s v %(place)s vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: %(partial_date)s v %(place)s měl vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: %(full_date)s v %(place)s měl vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: %(modified_date)s v %(place)s měl vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: %(partial_date)s v %(place)s měla vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: %(full_date)s v %(place)s měla vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: %(modified_date)s v %(place)s měla vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vztah s osobou %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vztah s osobou %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vztah s osobou %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla vztah také s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl vztah také s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah také s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(partial_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(full_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vztah také s %(spouse)s %(full_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(modified_date)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla vztah s %(spouse)s v %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla vztah s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla vztah s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Měl vztah s %(spouse)s v %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Měl vztah s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Vztah s osobou %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Vztah s osobou %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Vztah s osobou %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla také vztah s osobou %(spouse)s v %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla také vztah s osobou %(spouse)s v %(full_date)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla také vztah s osobou %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Měl vztah také s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Měl vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s on %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah také s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.
cs: Vztah také s %(spouse)s %(partial_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.
cs: Vztah také s %(spouse)s %(full_date)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.
cs: Vztah také s %(spouse)s %(modified_date)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla vztah s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl vztah s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah s %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vztah s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla vztah také s %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měl vztah také s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah také s %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s in %(place)s%(endnotes)s.
cs: Vztah také s %(spouse)s v %(place)s%(endnotes)s.

en: This person had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Měl vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Měla vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: This person also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Tato osoba měla vztah také s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: He also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Měl také vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: She also had a relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Také měla vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Also relationship with %(spouse)s%(endnotes)s.
cs: Také vztah s osobou %(spouse)s%(endnotes)s.

en: Number of Parents
cs: Počet rodičů

en: Number of To Do Notes
cs: Počet úkolů

en: Last Changed
cs: Poslední změna

en: Edit the selected person
cs: Upravit zvolenou osobu

en: Delete the selected person
cs: Odstranit zvolenou osobu

en: Merge the selected persons
cs: Sloučit zvolené osoby

en: Export View...
cs: Exportovat pohled...

en: _Add Bookmark
cs: Přid_at záložku

en: _Home
cs: _Domů

en: _Add...
cs: Př_idat...

en: _Merge...
cs: Sloučit...

[ctx: action]
en: _Edit...
cs: Úpravy...

en: Person Filter Editor
cs: Editor filtrů osob

en: Set _Home Person
cs: Nastavit výchozí osobu

en: Go to the home person
cs: Přejít na výchozí osobu

en: Go to the next object in the history
cs: Přejít na další objekt v historii

en: Go to the previous object in the history
cs: Přejít na předchozí objekt v historii

en: Edit...
cs: Upravit...

en: Forward
cs: Vpřed

en: Deleting the person will remove the person from the database.
cs: Odstraněním osoby dojde k vymazání osoby z databáze.

en: Delete Person (%s)
cs: Odstranit osobu (%s)

en: Exactly two people must be selected to perform a merge. A second person can be selected by holding down the control key while clicking on the desired person.
cs: Aby mohlo být provedeno sloučení, musí být vybrány právě dvě osoby. Druhou osobu lze vybrat stiskem klávesy Ctrl a současným kliknutím myší na požadovanou osobu.

en: Edit the selected place
cs: Upravit zvolené místo

en: Delete the selected place
cs: Odstranit zvolené místo

en: Merge the selected places
cs: Sloučit zvolená místa

en: No map service is available.
cs: Žádná mapová služba není k dispozici.

en: Check your installation.
cs: Zkontrolujte svoji instalaci.

en: No place selected.
cs: Nebylo vybráno žádné místo.

en: You need to select a place to be able to view it on a map. Some Map Services might support multiple selections.
cs: Musíte vybrat místo, které chcete vidět na mapě. Některé mapové služby mohou podporovat výběr více míst současně.

en: Place Filter Editor
cs: Editor filtrů míst

en: _Look up with Map Service
cs: H_ledat pomocí mapové služby

en: Attempt to see selected locations with a Map Service (OpenstreetMap, Google Maps, ...)
cs: Zobrazení vybraných lokací prostřednictvím mapové služby (OpenStreetMap, Mapy Goole, ...)

en: Select a Map Service
cs: Vybrat mapovou službu

en: Cannot delete place.
cs: Místo nelze odstranit.

en: This place is currently referenced by another place. First remove the places it contains.
cs: Toto místo je v aktuálně odkazované z jiného místa. Neprve musíte odstranit místa, která obsahuje.

en: Cannot merge places.
cs: Místa nelze sloučit.

en: Exactly two places must be selected to perform a merge. A second place can be selected by holding down the control key while clicking on the desired place.
cs: Aby mohlo být provedeno sloučení, musí být vybrána právě dvě místa. Druhé místo lze vybrat současným držením klávesy Ctrl a kliknutím myší na požadované místo.

en: Merging these places would create a cycle in the place hierarchy.
cs: Sloučení těchto míst vytvoří zacyklení v hierarchii míst.

en: Provides a library for using Cairo to generate documents.
cs: Poskytuje knihovnu pro vytváření dokumentů pomocí Cairo.

en: Provides GEDCOM processing functionality
cs: Poskytuje funkčnost zpracování GEDCOM

en: Provides recursive routines for reports
cs: Poskytuje rekurzivní postupy pro zprávy

en: Provides common functionality for Gramps XML import/export.
cs: Poskytuje společnou funkčnost pro Gramps XML import/export.

en: Provides holiday information for different countries.
cs: Poskytuje informace o svátcích v různých zemích.

en: Manages a HTML file implementing DocBackend.
cs: Implementací DocBackend spravuje HTML soubor.

en: Common constants for html files.
cs: Společné konstanty pro html soubory.

en: Manages an HTML DOM tree.
cs: Spravuje HTML DOM strom.

en: Provides base functionality for map services.
cs: Poskytuje základní funkčnosti pro mapové služby.

en: Provides Textual Narration.
cs: Poskytuje textové vyprávění.

en: Manages an ODF file implementing DocBackend.
cs: Implementací DocBackend spravuje ODF soubor.

en: Provides the Base needed for the List People views.
cs: Poskytuje základ potřebný pro seznam pohledů osob.

en: Provides common functionality for Pro-Gen import
cs: Poskytuje obecnou funkčnost pro import Pro-Gen

en: Provides the Base needed for the List Place views.
cs: Poskytuje základ potřebný pro seznam pohledů míst.

en: Provides variable substitution on display lines.
cs: Poskytuje nahrazení proměnných na zobrazených řádcích.

en: Provides the base needed for the ancestor and descendant graphical reports.
cs: Poskytuje základ potřebný pro grafické sestavy předků a potomků.

en: Field '%(fldname)s' not found
cs: Pole '%(fldname)s' nebylo nalezeno

en: Not a (right) DEF file: %(dname)s
cs: Nesprávný DEF soubor: %(dname)s

en: Import from Pro-Gen
cs: Importovat z Pro-Gen

en: Initializing.
cs: Probíhá inicializace.

en: Not a supported Pro-Gen import file language
cs: Toto není podporovaný jazyk importního souboru Pro-Gen

en: Pro-Gen import
cs: importovat z Pro-Gen

en: Saving.
cs: Ukládá se.

en: Pro-Gen Import
cs: importovat z Pro-Gen

en: Date did not match: '%(text)s' (%(msg)s)
cs: Datum neodpovídalo: '%(text)s' (%(msg)s)

en: Time: %s
cs: Čas: %s

en: Importing persons.
cs: Importují se osoby.

en: see address on
cs: viz adresa

en: see also address
cs: viz také adresa

en: Death cause
cs: Důvod úmrtí

en: Importing families.
cs: Importují se rodiny.

en: Civil union
cs: Registrované partnerství

en: Wedding
cs: Svatba

en: future
cs: budoucí

en: Adding children.
cs: Přidávají se děti.

en: Cannot find father for I%(person)s (Father=%(father))
cs: Nelze najít otce pro I%(person)s (Father=%(father))

en: Cannot find mother for I%(person)s (Mother=%(mother))
cs: Nelze najít matku pro I%(person)s (Mother=%(mother))

en: Youngest living person
cs: Nejmladší žijící osoba

en: Oldest living person
cs: Nejstarší žijící osoba

en: Person died at youngest age
cs: Nejmladší zesnulá osoba

en: Person died at oldest age
cs: Nejstarší zesnulá osoba

en: Person married at youngest age
cs: Nejmladší ženich/nevěsta

en: Person married at oldest age
cs: Nejstarší ženich/nevěsta

en: Person divorced at youngest age
cs: Nejmladší rozvedená osoba

en: Person divorced at oldest age
cs: Nejstarší rozvedená osoba

en: Youngest father
cs: Nejmladší otec

en: Youngest mother
cs: Nejmladší matka

en: Oldest father
cs: Nejstarší otec

en: Oldest mother
cs: Nejstarší matka

en: Father with most children
cs: Otec s nejvíce dětmi

en: Mother with most children
cs: Matka s nejvíce dětmi

en: Father with most grandchildren
cs: Otec s nejvíce vnoučaty

en: Mother with most grandchildren
cs: Matka s nejvíce vnoučaty

en: Couple with most children
cs: Dvojice s nejvíce dětmi

en: Living couple married most recently
cs: Žijící dvojice v nejmladším manželství

en: Living couple married most long ago
cs: Žijící dvojice v nejstarším manželství

en: Shortest past marriage
cs: Nejkratší manželství

en: Longest past marriage
cs: Nejdéle trvající manželství

en: Couple with smallest age difference
cs: Dvojice s nejmenším věkovým rozdílem

en: Couple with biggest age difference
cs: Dvojice s největším věkovým rozdílem

en: Top Left
cs: Vlevo nahoře

en: Top Right
cs: Vpravo nahoře

en: Bottom Left
cs: Vlevo dole

en: Bottom Right
cs: Vpravo dole

en: Tile path
cs: Cesta k dlaždicím

en: The tile directory doesn't exist anymore:
    %s
    Trying to create a new one failed.
    Configure the view for the tile path and restart gramps.
cs: Adresář s dlaždicemi již neexistuje:
    %s
    Pokus o vytvoření nového se nezdařil.
    Nakonfigurujte zobrazení pro cestu k dlaždicím a restartujte Gramps.

en: Remove cross hair
cs: Odstranit nitkový kříž

en: Add cross hair
cs: Přidat nitkový kříž

en: Unlock zoom and position
cs: Odemknout pozici a přiblížení

en: Lock zoom and position
cs: Uzamknout pozici a přiblížení

en: Add place
cs: Přidat místo

en: Link place
cs: Linkovat místo

en: Add place from kml
cs: Přidat místo z kml

en: Center here
cs: Vystředit zde

en: Replace '%(map)s' by =>
cs: Zaměnit '%(map)s' za =>

en: Reload all visible tiles for '%(map)s'.
cs: Znovu nahrát viditelné dlaždice mapy '%(map)s'.

en: Clear the '%(map)s' tiles cache.
cs: Vyprázdnit mezipaměť čtverců '%(map)s'.

en: Center on this place
cs: Vystředit na tomto místě

en: Select a kml file used to add places
cs: Vybrat kml soubor použitý pro přidání míst

en: You will need to edit each place manually to add place type, ...
cs: Každé místo musíte upravit ručně, abyste přidali typ místa, ...

en: You have {places_nb} place to edit. | You have {places_nb} places to edit.
cs[0]: Máte {places_nb} místo k editaci.
cs[1]: Máte {places_nb} míst k editaci.
cs[2]: Máte {places_nb} míst k editaci.

en: You have more than 5 places in this kml file.
cs: V tomto souboru kml máte více než 5 míst.

en: You have at least two places with the same title.
cs: Máte nejméně dvě místa stejného názvu.

en: The title of the places is:
    %(title)s
    The following places are similar: %(gid)s
    You should eiher rename the places or merge them.
    
    %(bold_start)sI can't proceed with your request%(bold_end)s.
cs: Název míst je:
    %(title)s
    Tato místa mohou být podobná: %(gid)s
    Proveďte buď sloučení míst, nebo je přejmenujte.
    
    %(bold_start)sPožadavek nemůže být vykonán%(bold_end)s.

en: Nothing for this view.
cs: Nic pro tento pohled.

en: Specific parameters
cs: Specifické parametry

en: Where to save the tiles for offline mode.
cs: Kde budou uloženy dlaždice pro offline režim.

en: If you have no more space in your file system, you can remove all tiles placed in the above path.
    Be careful! If you have no internet, you'll get no map.
cs: Pokud vám dochází místo na disku můžete odstranit všechny dlaždice umístěné v cestě výše.
    Buďte opatrní! Pokud nemáte přístup k Internetu, nebudete mít žádnou mapu.

en: Zoom used when centering
cs: Přiblížení použité pro vystředění

en: The maximum number of places to show
cs: Maximální počet zobrazených míst

en: Use keypad for shortcuts :
    Either we choose the + and - from the keypad if we select this,
    or we use the characters from the keyboard.
cs: Pro zkratky použijte keypad :
    Buď pro volbu použijeme + a - z keypadu
    nebo znak z klávesnice.

en: The map
cs: Mapa

en: Select tile cache directory for offline mode
cs: Zvolte adresář uložení dlaždic pro offline režim

en: Can't create tile cache directory %s
cs: Nemohu vytvořit adresář keše dlaždice %s

en: You must verify and change the tile cache
    ...
    [geography]
    ...
    path='bad/path'
    ...
    in the gramps.ini file :
    %s
    
    Before changing the gramps.ini file, you need to close Gramps
    
    The following errors are expected
cs: Musíte ověřit a změnit mezipaměť dlaždic
    ...
    [geography]
    ...
    oath = 'bad/path'
    ...
    v souboru gramps.ini:
    %s
    
    Před změnou souboru gramps.ini musíte zavřít Gramps
    
    Následující chyby se očekávají

en: Can't create tiles cache directory for '%s'.
cs: Nemohu vytvořit adresář keše dlaždic pro '%s'.

en: Place Selection in a region
cs: Výběr místa v regionu

en: Choose the radius of the selection.
    On the map you should see a circle or an oval depending on the latitude.
cs: Zvolte poloměr výběru.
    Na mapě byste měli vidět kruh nebo ovál v závislosti na zem. šířce.

en: 
    In the following table you may have :
     - a green row related to a selected place.
cs: 
    V následující tabulce můžete najít:
     - zelený řádek související se zvoleným místem.

en: 
     - a red row related to a geocoding result.
cs: 
     - červený řádek související s výsledkem geokódování.

en: The green values in the row correspond to the current place values.
cs: Zelené hodnoty v řádku odpovídají hodnotám aktuálního místa.

en: New place with empty fields
cs: Nové místo s prázdnými poli

en: you have a wrong latitude for:
cs: máte nesprávnou zem. šířku k:

en: Please, correct this before linking
cs: Před připojením prosím opravte

en: you have a wrong longitude for:
cs: máte nesprávnou zem. délku k:

en: Denmark
cs: Dánsko

en:  parish
cs:  farnost

en:  state
cs:  kraj

en: Latitude not within '54.55' to '69.05'
cs: Zeměpisná šířka není v rozmezí '54.55' a '69.05'

en: Longitude not within '8.05' to '24.15'
cs: Zeměpisná délka není v rozmezí '8.05' a '24.15'

en: Eniro map not available
cs: Eniro mapa není k dispozici

en: Coordinates needed in Denmark
cs: Souřadnice v Dánsku jsou nezbytné

en: Latitude and longitude,
    or street and city needed
cs: Zeměpisná šířka a délka,
    nebo název ulice či města je nezbytný

en: EniroMaps
cs: Mapy Eniro

en: Opens on kartor.eniro.se
cs: Otevřít v kartor.eniro.se

en: GoogleMaps
cs: Mapy Google

en: Open on maps.google.com
cs: Otevřít maps.google.com

en: Open on openstreetmap.org
cs: Otevřít openstreetmap.org

en: People and their ages the %s
cs: Osoby a jejich věk %s

en: People and their ages on %s
cs: Osoby a jejich věk v %s

en: Alive: %s
cs: Naživu: %s

en: Deceased: %s
cs: Zesnulý: %s

en: 
    Living matches: %(alive)d, Deceased matches: %(dead)d
cs: 
    Odpovídá živých: %(alive)d, odpovídá zesnulých: %(dead)d

en: Sorted events of %s
cs: Setříděné události %s

en: Event Date
cs: Datum události

en: Event Place
cs: Místo události

en: Event Type
cs: Typ události

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Sorted events of family
     %(father)s - %(mother)s
cs: Setříděné události rodiny
    %(father)s - %(mother)s

en: Family Member
cs: Člen rodiny

en: Personal events of the children
cs: Osobní události dětí

en: Home person not set.
cs: Nebyla nastavena výchozí osoba.

en: %(person)s and %(active_person)s are the same person.
cs: %(person)s and %(active_person)s jsou tatáž osoba.

en: %(person)s is the %(relationship)s of %(active_person)s.
cs: Osoba %(person)s je %(relationship)s osoby %(active_person)s.

en: %(person)s and %(active_person)s are not directly related.
cs: %(person)s a %(active_person)s nejsou přímo příbuzní.

en: %(person)s and %(active_person)s have following in-law relations:
cs: %(person)s a %(active_person)s jsou v tomto vztahu:

en: Relationships of %(person)s to %(active_person)s
cs: Vztahy osoby %(person)s k osobě %(active_person)s

en: Detailed path from %(person)s to common ancestor
cs: Podrobná cesta od %(person)s ke společnému předku

en: Name Common ancestor
cs: Společný předek

en: Partial
cs: Částečný

en: Remarks with inlaw family
cs: Poznámky ke spřízněné rodině

en: Remarks
cs: Poznámky

en: The following problems were encountered:
cs: Došlo k následujícím problémům:

en: People who have the '%s' Attribute
cs: Osoby, které mají atribut '%s'

en: There are %d people with a matching attribute name.
cs: Existuje %d osob s odpovídajícím názvem atributu.

[ctx: Filtering_on]
en: all
cs: vše

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Person
cs: Invertovat osobu

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Family
cs: Invertovat rodinu

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Event
cs: Invertovat událost

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Place
cs: Invertovat místo

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Source
cs: Invertovat pramen

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Repository
cs: Invertovat archiv

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Media
cs: Invertovat objekt médií

[ctx: Filtering_on]
en: Inverse Note
cs: Invertovat poznámku

[ctx: Filtering_on]
en: all people
cs: všechny osoby

[ctx: Filtering_on]
en: all families
cs: všechny rodiny

[ctx: Filtering_on]
en: all events
cs: všechny události

[ctx: Filtering_on]
en: all places
cs: všechna místa

[ctx: Filtering_on]
en: all sources
cs: všechny prameny

[ctx: Filtering_on]
en: all repositories
cs: všechny archivy

[ctx: Filtering_on]
en: all media
cs: všechna média

[ctx: Filtering_on]
en: all notes
cs: všechny poznámky

[ctx: Filtering_on]
en: males
cs: muži

[ctx: Filtering_on]
en: females
cs: ženy

[ctx: Filtering_on]
en: people with other gender
cs: osoby s jiným pohlavím

[ctx: Filtering_on]
en: people with unknown gender
cs: osoby s neznámým pohlavím

[ctx: Filtering_on]
en: incomplete names
cs: neúplná jména

[ctx: Filtering_on]
en: people with missing birth dates
cs: osoby bez známého data narození

[ctx: Filtering_on]
en: disconnected people
cs: odpojené osoby

[ctx: Filtering_on]
en: unique surnames
cs: unikátní příjmení

[ctx: Filtering_on]
en: people with media
cs: osoby s médii

[ctx: Filtering_on]
en: media references
cs: odkazy na média

[ctx: Filtering_on]
en: unique media
cs: unikátní média

[ctx: Filtering_on]
en: missing media
cs: chybějící média

[ctx: Filtering_on]
en: media by size
cs: média podle velikosti

[ctx: Filtering_on]
en: list of people
cs: seznam osob

en: Summary counts of current selection
cs: Souhrnné součty aktuálního výběru

en: Right-click row (or press ENTER) to see selected items.
cs: Klikněte pravým tlačítkem (nebo stiskněte ENTER) pro zobrazení zvolených položek.

en: Count/Total
cs: Počet/Celkem

en: Object
cs: Objekt

en: Filtering on %s
cs: Filtruje se %s

en: Name type
cs: Typ jména

en: birth event but no date
cs: událost narození bez data

en: missing birth event
cs: chybí událost narození

en: Media count
cs: Počet médií

en: Reference
cs: Odkaz

en: media
cs: média

en: Unique Media
cs: Unikátní média

en: Missing Media
cs: Chybějící média

en: Size in bytes
cs: Velikost v bajtech

en: Filter matched {number_of} record. | Filter matched {number_of} records.
cs[0]: Filtru odpovídá {number_of} záznam.
cs[1]: Filtru odpovídají {number_of} záznamy.
cs[2]: Filtru odpovídá {number_of} záznamů.

en: Father lineage for %s
cs: Otcovská linie osoby %s

en: This report shows the father lineage, also called the patrilineal lineage or Y-line. People in this lineage all share the same Y-chromosomes.
cs: Tato sestava ukazuje otcovskou linii, někdy také nazývanou patrilineární linie nebo linie Y. Všechny osoby v této linii sdílejí stejné Y chromozomy.

en: Name Father
cs: Otec

en: Remark
cs: Poznámka

en: Direct line male descendants
cs: Přímá linie mužských potomků

en: Mother lineage for %s
cs: Linie matek osoby %s

en: This report shows the mother lineage, also called the matrilineal lineage mtDNA lineage. People in this lineage all share the same Mitochondrial DNA (mtDNA).
cs: Tato sestava ukazuje linii po matce, zvanou též matrilineární linie mtDNA. Všechny osoby v této linii sdílejí stejnou mitochondriální DNA (mtDNA nebo chondriom).

en: Name Mother
cs: Matka

en: Direct line female descendants
cs: Přímá linie ženských potomků

en: ERROR : Too many levels in the tree (perhaps a loop?).
cs: CHYBA: Strom má příliš mnoho úrovní (smyčka?).

en: No birth relation with child
cs: Žádný vztah k dítěti

en: Unknown gender
cs: Neznámé pohlaví

en: Link References for this note
cs: Odkazy pro tuto poznámku

en: Link check
cs: Kontrola linků

en: Failed: missing object
cs: Chyba: chybějící objekt

en: No link references for this note
cs: Pro tuto poznámku není žádný odkaz

en: Events of %(date)s
cs: Události k %(date)s

en: Events on this exact date
cs: Události pouze v tento konkrétní den

en: No events on this exact date
cs: V tento konkrétní den nejsou žádné události

en: Other events on this month/day in history
cs: Další události k tomuto dni/měsíci v minulosti

en: No other events on this month/day in history
cs: K tomuto dni/měsíci nejsou vedeny v historii žádné události

en: Other events in %(year)d
cs: Další události roku %(year)d

en: No other events in %(year)d
cs: Žádné další události v roce %(year)d

en: Display people and ages on a particular date
cs: Zobrazit osoby a věk v konkrétní den

en: Attribute Match
cs: Shoda atributu

en: Display people with same attribute.
cs: Zobrazí osoby se stejným atributem.

en: All Events
cs: Všechny události

en: Display a person's events, both personal and family.
cs: Zobrazit události osoby, osobní i rodinné.

en: All Family Events
cs: Všechny rodinné události

en: Display the family and family members events.
cs: Zobrazit události rodiny a jejích členů.

en: Relation to Home Person
cs: Vztah k výchozí osobě

en: Display all relationships between person and home person.
cs: Zobrazit všechny vztahy mezi osobou a výchozí osobou.

en: Display filtered data
cs: Zobrazit vybraná data

en: Father lineage
cs: Linie otců

en: Display father lineage
cs: Zobrazí linii otců

en: Mother lineage
cs: Linie matek

en: Display mother lineage
cs: Zobrazí linii matek

en: On This Day
cs: Dnes

en: Display events on a particular day
cs: Zobrazit události v konkrétní den

en: Source or Citation
cs: Pramen nebo citace

en: %s References
cs: %s Odkazy

en: Display references for a %s
cs: Zobrazit odkazy pro %s

en: Link References
cs: Odkazy linků

en: Display link references for a note
cs: Zobrazit odkazy pro poznámku

en: Display the repository reference for sources related to the active repository
cs: Zobrazit odkazy na archivy pro prameny spojené s aktivním archivem

en: Same Surnames
cs: Stejná příjmení

en: Display people with the same surname as a person.
cs: Zobrazit osoby se stejným příjmením jako vybraná osoba.

en: Same Given Names
cs: Stejná křestní jména

en: Display people with the same given name as a person.
cs: Zobrazit osoby se stejným křestním jménem jako vybraná osoba.

en: Same Given Names - stand-alone
cs: Stejná křestní jména - samostatně

en: Display a person's siblings.
cs: Zobrazit sourozence osoby.

en: References for this %s
cs: Odkazy pro tento %s

en: No references for this %s
cs: Pro tento %s není žádný odkaz

en: Call number
cs: Signatura

en: Type of media
cs: Typ média

en: People with incomplete surnames
cs: Osoby s neúplnými příjmeními

en: Matches people with lastname missing
cs: Vyhovují lidé s chybějícím příjmením

en: People matching the <surname>
cs: Osoby s příjmením <surname>

en: Matches people with same lastname
cs: Vyhovují lidé se stejným příjmením

en: People matching the <given>
cs: Osoby vyhovující jménu <křestní>

en: Matches people with same given name
cs: Vyhovují lidé se stejným křestním jménem

en: People with incomplete given names
cs: Osoby s neúplným křestním jménem

en: Matches people with firstname missing
cs: Vyhovují osoby s chybějícím křestním jménem

en: People sharing the surname '%s'
cs: Osoby sdílející příjmení '%s'

en: There is {number_of} person with a matching name, or alternate name.
     | There are {number_of} people with a matching name, or alternate name.
cs[0]: Existuje {number_of} osoba tohoto nebo alternativního jména.
cs[1]: Existují {number_of} osoby tohoto nebo alternativního jména.
cs[2]: Existuje {number_of} osob tohoto nebo alternativního jména.

en: People with the given name '%s'
cs: Osoby s křestním jménem '%s'

en: Siblings of %s
cs: Sourozenci osoby %s

en: Sibling
cs: Sourozenec

en: self
cs: vlastní

en: Catalan Relationship Calculator
cs: Katalánský kalkulátor vztahů

en: Calculates relationships between people
cs: Vypočítá vztahy mezi osobami

en: Czech Relationship Calculator
cs: Český kalkulátor vztahů

en: Danish Relationship Calculator
cs: Dánský kalkulátor vztahů

en: German Relationship Calculator
cs: Německý kalkulátor vztahů

en: Austrian Relationship Calculator
cs: Rakouský kalkulátor vztahů

en: Spanish Relationship Calculator
cs: Španělský kalkulátor vztahů

en: Finnish Relationship Calculator
cs: Finský kalkulátor vztahů

en: French Relationship Calculator
cs: Francouzský kalkulátor vztahů

en: Hebrew Relationship Calculator
cs: Hebrejský kalkulátor vztahů

en: Croatian Relationship Calculator
cs: Chorvatský kalkulátor vztahů

en: Hungarian Relationship Calculator
cs: Maďarský kalkulátor vztahů

en: Icelandic Relationship Calculator
cs: Islandský kalkulátor vztahů

en: Italian Relationship Calculator
cs: Italský kalkulátor vztahů

en: Dutch Relationship Calculator
cs: Holandský kalkulátor vztahů

en: Norwegian Relationship Calculator
cs: Norský kalkulátor vztahů

en: Polish Relationship Calculator
cs: Polský kalkulátor vztahů

en: Portuguese Relationship Calculator
cs: Portugalský kalkulátor vztahů

en: Russian Relationship Calculator
cs: Ruský kalkulátor vztahů

en: Slovak Relationship Calculator
cs: Slovenský kalkulátor vztahů

en: Slovenian Relationship Calculator
cs: Slovinský kalkulátor vztahů

en: Swedish Relationship Calculator
cs: Švédský kalkulátor vztahů

en: Turkish Relationship Calculator
cs: Turecký kalkulátor vztahů

en: Calculates relationship between people
cs: Vypočítá vztah mezi osobami

en: Ukrainian Relationship Calculator
cs: Ukrajinský kalkulátor vztahů

en: Click to select a view
cs: Kliknutím vybrat pohled

en: Category Sidebar
cs: Postranní lišta kategorií

en: A sidebar to allow the selection of view categories
cs: Postranní lišta umožňující volbu pohledu kategorií

en: Category
cs: Kategorie

en: Drop-down Sidebar
cs: Rozbalovací postranní lišta

en: Selection of categories and views from drop-down lists
cs: Výběr kategorií a pohledů z rozbalovacích seznamů

en: Drop-Down
cs: Rozbalovač

en: Expander Sidebar
cs: Rozpínací postranní lišta

en: Selection of views from lists with expanders
cs: Výběr pohledů ze seznamů s expandery

en: Expander
cs: Rozpínač

en: Alphabetical Index
cs: Abecední rejstřík

en: Index
cs: Rejstřík

en: Entire Book
cs: Celá kniha

en: Ahnentafel Report for %s
cs: %s - rodokmen předků

en: Page break between generations
cs: Stránkový zlom mezi generacemi

en: Whether to start a new page after each generation.
cs: Zda po každé generaci začít na nové stránce.

en: Add linebreak after each name
cs: Vložit ukončení řádku za každé jméno

en: Whether a line break should follow the name.
cs: Zda za jménem následuje řádkový zlom.

en: Birthday and Anniversary Report
cs: Report svátků a narozenin

en: My Birthday Report
cs: Můje narozeninová sestava

en: Relationships shown are to %s
cs: Zobrazené vztahy k %s

en: * %(person)s, birth %(relation)s
cs: * %(person)s, narozen(a) %(relation)s

en: ⚭ %(spouse)s and
     %(person)s, wedding
cs: ⚭ %(spouse)s a
     %(person)s, sňatek

en: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} and
     {person}{deadtxt1}, {nyears} | ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} and
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
cs[0]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} a
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
cs[1]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} a
     {person}{deadtxt1}, {nyears}
cs[2]: ⚭ {year}{spouse}{deadtxt2} a
     {person}{deadtxt1}, {nyears}

en: ✝ {person}, death {relation}
cs: ✝ {person}, úmrtí {relation}

en: Select the filter to be applied to the report.
cs: Zvolte filtr, který bude aplikován na sestavu.

en: Title text
cs: Text titulku

en: Title of report
cs: Titulek sestavy

en: First line of text at bottom of report
cs: První řádek textu v dolní části sestavy

en: Second line of text at bottom of report
cs: Druhý řádek textu v dolní části sestavy

en: Third line of text at bottom of report
cs: Třetí řádek textu v dolní části sestavy

en: Include only living people in the report
cs: Zahrnout pouze žijící osoby do sestavy

en: Dead Symbol
cs: Symbol úmrtí

en: This will show after name to indicate that person is dead
cs: Štítek za jménem indikující, že osoba zemřela

en: Show event year
cs: Zobrazit rok události

en: Prints the year the event took place in the report
cs: Tisknout rok události zahrnuté do sestavy

en: Year of report
cs: Rok sestavy

en: Include death anniversaries
cs: Zahrnout výročí úmrtí

en: Whether to include anniversaries of death
cs: Zda zahrnovat výročí úmrtí

en: Whether to include relationships to the center person
cs: Zda zahrnout vztahy k ústřední osobě

en: Title text style
cs: Styl textu titulku

en: Data text display
cs: Styl textu data

en: Day text style
cs: Styl textu dne

en: Month text style
cs: Styl textu měsíce

en: Custom Text
cs: Vlastní text

en: Initial Text
cs: Počáteční text

en: Text to display at the top
cs: Text, který bude zobrazen nahoře

en: Middle Text
cs: Prostřední text

en: Text to display in the middle
cs: Text, který bude zobrazen uprostřed

en: Final Text
cs: Závěrečný text

en: Text to display at the bottom
cs: Text, který bude zobrazen dole

en: sp. %(spouse)s
cs: pí. %(spouse)s

en: sp. see %(reference)s: %(spouse)s
cs: manž. viz %(reference)s : %(spouse)s

en: %s sp.
cs: %s manž.

en: Numbering system
cs: Systém číslování

en: Simple numbering
cs: Jednoduché číslování

en: d'Aboville numbering
cs: Číslování d'Aboville

en: Henry numbering
cs: Henryho číslování

en: Modified Henry numbering
cs: Upravené Henryho číslování

en: de Villiers/Pama numbering
cs: Číslování de Villiers/Pama

en: Meurgey de Tupigny numbering
cs: číslování Meurgey de Tupigny

en: The numbering system to be used
cs: Systém číslování, který bude použit

en: Show gender symbol in front of name
cs: Před jménem zobrazit symbol pohlaví

en: Whether to show gender symbol in front of name in the report.
cs: Zda zobrazit symbol pohlaví před jménem v sestavě.

en: Show marriage info
cs: Zobrazit informace o sňatku

en: Whether to show marriage information in the report.
cs: Zda zahrnout informace o sňatcích do sestavy.

en: Show divorce info
cs: Zobrazit informace o rozvodu

en: Whether to show divorce information in the report.
cs: Zda zahrnout informace o rozvodu do sestavy.

en: Show birth and death info
cs: Zobrazit informace o narození a úmrtí

en: Whether to show birth and death information in the report.
cs: Zda zahrnout informace o narození a úmrtí do sestavy.

en: Show duplicate trees
cs: Zobrazit duplicitní stromy

en: Whether to show duplicate Family Trees in the report.
cs: Zda zobrazit duplicitní rodokmeny do sestavy.

en: The style used for the level %d display.
cs: Styl používaný pro úroveň %d zobrazení.

en: The style used for the spouse level %d display.
cs: Styl používaný pro úroveň %d zobrazení.

en: Ancestral Report for %s
cs: %s - rodokmen předků

en: More about %(person_name)s:
cs: Více o osobě %(person_name)s:

en: %(name)s is the same person as [%(id_str)s].
cs: %(name)s je stejná osoba jako [%(id_str)s].

en: Notes for %s
cs: %s - poznámky

en: Address:
cs: Adresa:

en: %(event_role)s at %(event_name)s of %(primary_person)s: %(event_text)s
cs: %(event_role)s v %(event_name)s %(primary_person)s: %(event_text)s

en: Children of %(mother_name)s and %(father_name)s
cs: Potomci osob %(mother_name)s a %(father_name)s

en: More about %(mother_name)s and %(father_name)s:
cs: Více o %(mother_name)s a %(father_name)s:

en: Spouse: %s
cs: Partner: %s

en: Relationship with: %s
cs: Vztah k osobě: %s

en: Sosa-Stradonitz number
cs: Sosa-Stradonitz číslo

en: The Sosa-Stradonitz number of the central person.
cs: Sosa-Stradonitz číslo ústřední osoby.

en: Page break before end notes
cs: Stránkový zlom před koncovými poznámkami

en: Whether to start a new page before the end notes.
cs: Zda začít koncové poznámky na nové stránce.

en: Use complete sentences
cs: Použít rozvité věty

en: Whether to use complete sentences or succinct language.
cs: Zda použít rozvité, nebo holé věty.

en: Use full dates instead of only the year
cs: Místo pouze roku používat plný datum

en: Whether to use full dates instead of just year.
cs: Zda používat plný datum místo pouze roku.

en: Compute death age
cs: Vypočítat věk při úmrtí

en: Whether to compute a person's age at death.
cs: Zda počítat věk osoby v době úmrtí.

en: Omit duplicate ancestors
cs: Vynechat duplicitní předky

en: Whether to omit duplicate ancestors.
cs: Zda vynechat duplicitní předky.

en: Use callname for common name
cs: Použít přezdívku místo jména

en: Whether to use the call name as the first name.
cs: Zda použít běžné jméno jako křestní jméno.

en: Whether to show gender symbol in front of name.
cs: Zda zobrazit symbol pohlaví před jménem.

en: Whether to list children.
cs: Zda zahrnout seznam dětí.

en: Include spouses of children
cs: Zahrnout manžele/manželky dětí

en: Whether to list the spouses of the children.
cs: Zda vypsat partnery potomka.

en: Include events
cs: Zahrnout události

en: Whether to include events.
cs: Zda zahrnout události.

en: Include other events
cs: Zahrnout další události

en: Whether to include other events people participated in.
cs: Zda zahrnout další události na kterých se osoby podílely.

en: Include descendant reference in child list
cs: Vložit odkaz na potomky do seznamu dětí

en: Whether to add descendant references in child list.
cs: Zda přidat odkaz na potomky do seznamu dětí.

en: Include Photo/Images from Gallery
cs: Zahrnout fotografie/obrázky z galerie

en: Whether to include images.
cs: Zda zahrnout obrázky.

en: Include (2)
cs: Zahrnout (2)

en: Include notes
cs: Zahrnout poznámky

en: Whether to include notes.
cs: Zda zahrnout poznámky.

en: Include sources
cs: Zahrnout prameny

en: Whether to include source references.
cs: Zda zahrnout odkazy na prameny.

en: Include sources notes
cs: Zahrnout poznámky pramenů

en: Whether to include source notes in the Endnotes section. Only works if Include sources is selected.
cs: Zda zahrnout poznámky pramenů v sekci poznámek pod čarou. Funguje pouze pokud je zvoleno Zahrnout prameny.

en: Include attributes
cs: Zahrnout atributy

en: Whether to include attributes.
cs: Zda zahrnout atributy.

en: Include addresses
cs: Zahrnout adresy

en: Whether to include addresses.
cs: Zda zahrnout adresy.

en: Include alternative names
cs: Zahrnout alternativní jména

en: Whether to include other names.
cs: Zda zahrnout další jména.

en: Replace missing places with ______
cs: Změnit chybějící místa na ______

en: Whether to replace missing Places with blanks.
cs: Zda nahradit chybějící místa mezerami.

en: Replace missing dates with ______
cs: Změnit chybějící data na ______

en: Whether to replace missing Dates with blanks.
cs: Zda nahradit chybějící data mezerami.

en: The style used for the children list title.
cs: Styl používaný pro název seznamu dětí.

en: The style used for the text related to the children.
cs: Styl používaný pro text týkající se dětí.

en: The style used for the note header.
cs: Styl používaný pro hlavičku poznámek.

en: The style used for first level headings.
cs: Styl používaný pro nadpisy první úrovně.

en: The style used for second level headings.
cs: Styl používaný pro nadpisy druhé úrovně.

en: The style used for details.
cs: Styl používaný pro podrobnosti.

en: Descendant Report for %(person_name)s
cs: %(person_name)s - podrobný seznam potomků

en: Notes for %(mother_name)s and %(father_name)s:
cs: Poznámky pro osoby %(mother_name)s a %(father_name)s:

en: Record (Modified Register) numbering
cs: Styl číslování záznamu (modifikovaný registr)

en: Report structure
cs: Struktura sestavy

en: show people by generations
cs: zobrazit osoby podle generací

en: show people by lineage
cs: zobrazit osoby dle rodokmenu

en: How people are organized in the report
cs: Jak jsou osoby organizovány v sestavě

en: Include spouses
cs: Zahrnout manžel(k)y

en: Whether to include detailed spouse information.
cs: Zda zahrnout podrobné informace o manželech.

en: Include spouse reference
cs: Zahrnout odkaz na partnera(ku)

en: Whether to include reference to spouse.
cs: Zda zahrnout odkaz na partnera(ku).

en: Include sign of succession ('+') in child-list
cs: Zahrnout znaménko následnictví ('+') v seznamu dětí

en: Whether to include a sign ('+') before the descendant number in the child-list to indicate a child has succession.
cs: Zda zahrnout znaménko ('+') před číslem potomka v seznamu dětí indikující, že dítě má následníka.

en: Include path to start-person
cs: Zahrnout cestu k výchozí osobě

en: Whether to include the path of descendancy from the start-person to each descendant.
cs: Zda zahrnout cestu k předkům od výchozí osoby pro každého předka.

en: End of Line Report for %s
cs: Sestava Poslední předek pro osobu %s

en: All the ancestors of %s who are missing a parent
cs: Všichni předci osoby %s, kterým chybí rodič

en: The style used for the subtitle.
cs: Styl použitý pro podtitul.

en: Relationship: %s
cs: Vztah: %s

[ctx: acronym for male]
en: M
cs: ♂

[ctx: acronym for female]
en: F
cs: ♀

[ctx: acronym for unknown]
en: %dU
cs: %dN

en: Family Group Report - Generation %d
cs: Souhrnná sestava o rodině - generace %d

en: Family Group Report
cs: Sestava o rodině

en: Center Family
cs: Ústřední rodina

en: The center family for the filter
cs: Ústřední rodina filtru

en: Recursive (down)
cs: Rekurzivně (dolů)

en: Create reports for all descendants of this family.
cs: Vytvořit sestavy pro všechny potomky této rodiny.

en: Parent Marriage
cs: Sňatek rodičů

en: Whether to include marriage information for parents.
cs: Zda u rodičů zahrnout informace o sňatcích.

en: Parent Events
cs: Události rodičů

en: Whether to include events for parents.
cs: Zda u rodičů zahrnout události.

en: Parent Addresses
cs: Adresy rodičů

en: Whether to include addresses for parents.
cs: Zda u rodičů zahrnout adresy.

en: Parent Notes
cs: Záznamy rodičů

en: Whether to include notes for parents.
cs: Zda u rodičů zahrnout poznámky.

en: Parent Attributes
cs: Atributy rodičů

en: Alternate Parent Names
cs: Alternativní jména rodičů

en: Whether to include alternate names for parents.
cs: Zda u rodičů zahrnout alternativní jména.

en: Whether to include notes for families.
cs: Zda u rodin zahrnout poznámky.

en: Dates of Relatives
cs: Data příbuzných

en: Whether to include dates for relatives (father, mother, spouse).
cs: Zda zahrnout data příbuzných (otec, matka, druh/družka).

en: Children Marriages
cs: Sňatky dětí

en: Whether to include marriage information for children.
cs: Zda zahrnout informace o sňatku dětí.

en: Generation numbers (recursive only)
cs: Čísla generací (pouze rekurzivně)

en: Whether to include the generation on each report (recursive only).
cs: Zda do každé sestavy zahrnout generaci (pouze rekurzivně).

en: Print fields for missing information
cs: Vypisovat pole s chybějící informací

en: Whether to include fields for missing information.
cs: Zda zahrnoutpole s chybějící informací.

en: The style used for the parent's name
cs: Styl používaný pro jména rodičů

en: %(str1)s in %(str2)s.
cs: %(str1)s v %(str2)s.

note: Translators: e.g. (a stepfather): John Smith, relationship: Step
en: %(parent-name)s, relationship: %(rel-type)s
cs: %(parent-name)s, vztah: %(rel-type)s

en: Alternate Parents
cs: Alternativní rodiče

en: Associations
cs: Asociace

en: Images
cs: Obrázky

en: Complete Individual Report
cs: Úplná sestava o osobě

en: (image)
cs: (obrázek)

en: List events chronologically
cs: Zobrazit události chronologicky

en: Whether to sort events into chronological order.
cs: Zda třídit události v chronologickém pořadí.

en: Use name of person as title
cs: Použijte jméno osoby jako název

en: Whether the title should be the name of the person, or 'Complete Individual Report'
cs: Zda má být v názvu uvedeno jméno osoby, nebo 'Kompletní individuální sestava'

en: Include Notes
cs: Zahrnout poznámky

en: Whether to include Person and Family Notes.
cs: Zda zahrnout poznámky osob a rodin.

en: Include Source Information
cs: Zahrnout informaci o pramenu

en: Whether to cite sources.
cs: Zda citovat prameny.

en: Include Tags
cs: Zahrnout štítky

en: Whether to include tags.
cs: Zda zahrnout štítky.

en: Include Attributes
cs: Zahrnout atributy

en: Include Census Events
cs: Zahrnout události sčítání lidu

en: Whether to include Census Events.
cs: Zda zahrnout události sčítání lidu.

en: Sections
cs: Sekce

en: Event groups
cs: Skupiny událostí

en: Check if a separate section is required.
cs: Zjistit zda je požadován vlastní odstavec.

en: The style used for the spouse's name.
cs: Styl používaný pro jméno partnera.

en: The basic style used for table headings.
cs: Základní styl používaný pro titulky tabulek.

en: The style used for image notes.
cs: Styl používaný pro poznámky obrázků.

en: The style used for image descriptions.
cs: Styl používaný pro popis obrázků.

en: Kinship Report for %s
cs: Sestava o příbuzných osoby %s

en: The maximum number of descendant generations
cs: Maximální počet generací potomků

en: The maximum number of ancestor generations
cs: Maximální počet generací předků

en: Show Gramps ID
cs: Zobrazit Gramps ID

en: Whether to show Gramps ID
cs: Zda zobrazit Gramps ID

en: Whether to include spouses
cs: Zda zahrnout chotě

en: Include cousins
cs: Zahrnout blízké příbuzné

en: Whether to include cousins
cs: Zda zahrnout blízké příbuzné

en: Include aunts/uncles/nephews/nieces
cs: Zahrnout tety/strýce/synovce/neteře

en: Whether to include aunts/uncles/nephews/nieces
cs: Zda zahrnout tety/strýce/synovce/neteře

en: Note Link Check Report
cs: Zpráva kontroly odkazů poznámek

en: Note ID
cs: ID poznámky

en: Link Type
cs: Typ odkazu

en: Links To
cs: Odkazuje na

en: Failed
cs: Selhalo

en: Number of Ancestors for %s
cs: Počet předků osoby %s

en: Generation {number} has {count} individual. {percent} | Generation {number} has {count} individuals. {percent}
cs[0]: Generace {number} zahrnuje {count} jednotlivce. {percent}
cs[1]: Generace {number} zahrnuje {count} jednotlivce. {percent}
cs[2]: Generace {number} zahrnuje {count} jednotlivců. {percent}

en: Total ancestors in generations %(second_generation)d to %(last_generation)d is %(count)d. %(percent)s
cs: Celkový počet předků mezi %(second_generation)d a %(last_generation)d generací je %(count)d. %(percent)s

en: Place Report
cs: Sestava o místech

en: Please select at least one place before running this.
cs: Před spuštěním prosím vyberte alespoň jedno místo.

[ctx: places]
en: All Names: %s
cs: Všechny názvy: %s

en: Events that happened at this place
cs: Události, které se staly na tomto místě

en: Type of Event
cs: Typ události

en: %(persons)s and %(name)s (%(id)s)
cs: %(persons)s a %(name)s (%(id)s)

en: People associated with this place
cs: Osoby asociované s tímto místem

en: %(father)s (%(father_id)s) and %(mother)s (%(mother_id)s)
cs: %(father)s (%(father_id)s) a %(mother)s (%(mother_id)s)

en: Select using filter
cs: Vybrat použitím filtru

en: Select places using a filter
cs: Vybrat místa použitím filtru

en: Select places individually
cs: Vybrat místa jednotlivě

en: List of places to report on
cs: Seznam míst pro sestavu

en: Center on
cs: Vystředit na

en: If report is event or person centered
cs: Zda je sestava zaměřená na osobu nebo událost

en: Number of ranks to display
cs: Počet hodnocení k zobrazení

en: Use call name
cs: Používat běžné jméno

en: Don't use call name
cs: Nepoužívat běžné jméno

en: Replace first names with call name
cs: Nahradit křestní jména běžným jménem

en: Underline call name in first names / add call name to first name
cs: Podtrhnout běžné jméno v křestních jménech / přidat běžné jméno ke křestnímu jménu

en: Footer text
cs: Text patičky

en: The style used for the footer.
cs: Styl používaný pro patičku.

[ctx: book]
en: Title of the Book
cs: Název knihy

en: Title string for the book.
cs: Řetězec pro název knihy.

en: Subtitle
cs: Podtitul

en: Subtitle of the Book
cs: Podtitul knihy

en: Subtitle string for the book.
cs: Řetězec pro podtitul knihy.

en: Footer
cs: Patička

en: Footer string for the page.
cs: Text patičky stránky.

en: Gramps ID of the media object to use as an image.
cs: Gramps ID objektu média, které bude použito jako obrázek.

en: Image Size
cs: Velikost obrázku

en: Size of the image in cm. A value of 0 indicates that the image should be fit to the page.
cs: Velikost obrázku v cm. Hodnota 0 znamená roztažení obrázku na velikost stránky.

en: Database Summary Report
cs: Sumarizační sestava databáze

en: Number of individuals: %d
cs: Počet jednotlivců: %d

en: Males: %d
cs: Muži: %d

en: Females: %d
cs: Ženy: %d

en: Individuals with other gender: %d
cs: Jednotlivci s jiným pohlavím: %d

en: Individuals with unknown gender: %d
cs: Jednotlivci neznámého pohlaví: %d

en: Incomplete names: %d
cs: Nekompletní jména: %d

en: Individuals missing birth dates: %d
cs: Jednotlivci bez data narození: %d

en: Disconnected individuals: %d
cs: Nepřipojené osoby: %d

en: Unique surnames: %d
cs: Unikátní příjmení: %d

en: Individuals with media objects: %d
cs: Jednotlivci s objekty médií: %d

en: Number of families: %d
cs: Počet rodin: %d

en: Event Information
cs: Informace o události

en: Number of events: %d
cs: Počet událostí: %d

en: Place Information
cs: Informace o místě

en: Number of places: %d
cs: Počet míst: %d

en: Source Information
cs: Informace o prameni

en: Number of sources: %d
cs: Počet pramenů: %d

en: Citation Information
cs: Informace o citaci

en: Number of citations: %d
cs: Počet citací: %d

en: Repository Information
cs: Informace o archivu

en: Number of repositories: %d
cs: Počet archívů: %d

en: Number of unique media objects: %d
cs: Počet unikátních mediálních objektů: %d

en: Total size of media objects: %s MB
cs: Celková velikost objektů médií: %s MB

en: Note Information
cs: Informace o poznámce

en: Number of notes: %d
cs: Počet poznámek: %d

en: Whether to count private data
cs: Zda zahrnout soukromé informace

en: Table Of Contents
cs: Obsah

en: Contents
cs: Obsah

en: The style used for third level headings.
cs: Styl používaný pro nadpisy třetí úrovně.

en: Tag Report
cs: Sestava o štítcích

en: You must first create a tag before running this report.
cs: Než spustíte tuto sestavu, musíte vytvořit štítek.

en: Tag Report for %s Items
cs: Sestava o štítcích pro %s položek

en: Email Address
cs: E-mailová adresa

en: Publication Information
cs: Publikované informace

en: The tag to use for the report
cs: Štítek použitý pro zprávu

en: Ahnentafel Report
cs: Sestava o předcích

en: Produces a textual ancestral report
cs: Vytvoří textovou sestavu o předcích

en: Produces a report of birthdays and anniversaries
cs: Vytvoří report svátků a narozenin

en: Add custom text to the book report
cs: Přidat vlastní text do knihy

en: Descendant Report
cs: Sestava o potomcích

en: Produces a list of descendants of the active person
cs: Vytvoří seznam potomků vybrané osoby

en: Detailed Ancestral Report
cs: Podrobná sestava o předcích

en: Produces a detailed ancestral report
cs: Vytvoří podrobný seznam předků

en: Detailed Descendant Report
cs: Podrobná sestava o potomcích

en: Produces a detailed descendant report
cs: Vytvoří detailní sestavu o potomcích

en: End of Line Report
cs: Sestava Poslední předek

en: Produces a textual end of line report
cs: Vytvoří textovou sestavu o předcích kterým chybí rodič

en: Produces a family group report showing information on a set of parents and their children.
cs: Vytvoří sestavu o rodině, vypíše informace o rodičích a jejich dětech.

en: Produces a complete report on the selected people
cs: Vytvoří úplnou sestavu o vybraných osobách

en: Kinship Report
cs: Příbuzenská sestava

en: Produces a textual report of kinship for a given person
cs: Vytvoří textovou sestavu o příbuzných dané osoby

en: Produces a list of people with a specified tag
cs: Vytvoří seznam osob s uvedeným štítkem

en: Number of Ancestors Report
cs: Sestava o počtu předků

en: Counts number of ancestors of selected person
cs: Spočítá počet předků vybrané osoby

en: Produces a textual place report
cs: Vytvoří textovou sestavu o místech

en: Title Page
cs: Titulní stránka

en: Produces a title page for book reports.
cs: Vytvoří titulní stranu knihy sestav.

en: Provides a summary of the current database
cs: Poskytne přehled současné databáze

en: Produces a table of contents for book reports.
cs: Vytvoří obsah pro knižní sestavy.

en: Produces an alphabetical index for book reports.
cs: Vytvoří abecední rejstřík pro knižní sestavy.

en: Records Report
cs: Sestava záznamů

en: Note Link Report
cs: Zpráva odkazů poznámek

en: Shows status of links in notes
cs: Zobrazuje stav odkazů v poznámkách

en: Image Thumbnailer
cs: Miniatura obrázku

en: Below is a list of the family names that 
    Gramps can convert to correct capitalization. 
    Select the names you wish Gramps to convert.
cs: Následující seznam obsahuje jména rodin,
    u kterých Gramps může opravit velikost prvních
    písmen. Vyberte jména, která chcete opravit.

en: _Accept changes and close
cs: Přijmout změny a z_avřít

[ctx: manual]
en: Fix_Capitalization_of_Family_Names
cs: Oprava velkýdh písmen rodinných jmen

en: Capitalization changes
cs: Změna velikosti prvních písmen

en: Checking Family Names
cs: Probíhá kontrola jmen rodin

en: Searching family names
cs: Hledají se jména rodin

en: No modifications made
cs: Nebyly provedeny změny

en: No capitalization changes were detected.
cs: Žádné změny velkých písmen nezjištěny.

en: Original Name
cs: Původní jméno

en: Capitalization Change
cs: Změna velikosti prvních písmen

en: Building display
cs: Aktualizuji zobrazení

en: This tool will rename all events of one type to a different type. Once completed, this cannot be undone by the regular Undo function.
cs: Pomocí tohoto nástroje lze přejmenovat všechny události jednoho typu na události jiného typu. Po provedení nelze tuto operaci vrátit zpět prostřednictvím operace Zpět.

en: Original event type:
cs: Původní typ události:

en: New event type:
cs: Nový typ události:

en: Change Event Types
cs: Změnit typy události

en: Change types
cs: Změnit typy

en: Analyzing Events
cs: Probíhá analýza událostí

en: No event record was modified.
cs: Žádná událost nebyla změněna.

en: {number_of} event record was modified. | {number_of} event records were modified.
cs[0]: {number_of} událost byla změněna.
cs[1]: {number_of} události byly změněny.
cs[2]: {number_of} událostí bylo změněno.

en: Checking Database
cs: Probíhá kontrola databázi

en: Looking for cross table duplicates
cs: Vyhledávají se možné duplicity v tabulkách

en: Your Family Tree contains cross table duplicate handles.
     This is bad and can be fixed by making a backup of your
    Family Tree and importing that backup in an empty family
    tree. The rest of the checking is skipped, the Check and
    Repair tool should be run anew on this new Family Tree.
cs: Váš rodokmen obsahuje duplicitní ukazatele napříč tabulkami.
     Tento stav je špatně a lze jej opravit tak, že vytvoříte zálohu vašeho
    rodokmenu a záložní data naimportujete zpět do prázdného rodokmenu.
    Další kontroly byly zastaveny.
    Nástroj Kontrola a Oprava musí být spuštěn nad tímto novým rodokmenem.

en: Check Integrity
cs: Ověřit integritu

en: Rebuilding reference maps...
cs: Regeneruji mapy odkazů...

en: Objects referenced by this note were referenced but missing so that is why they have been created when you ran Check and Repair on %s.
cs: Objekty odkazované touto poznámkou chyběly a proto byly vytvořeny když byl na %s spuštěn nástroj Kontrola a oprava.

en: Looking for invalid name format references
cs: Vyhledávají se neplatné odkazy na formát jména

en: Looking for duplicate spouses
cs: Vyhledávají se možné duplicitní osoby

en: Looking for character encoding errors
cs: Vyhledávají se chyby v kódování znaků

en: Looking for ctrl characters in notes
cs: Hledat kontrolní znaky v poznámkách

en: Looking for bad alternate place names
cs: Vyhledávají se chybné alternativní názvy míst

en: Looking for broken family links
cs: Vyhledávají se přerušení vazby rodin

en: Looking for unused objects
cs: Vyhledávají se nepoužité objekty

en: Select file
cs: Vybrat soubor

en: Media object could not be found
cs: Mediální objekt nebyl nalezen

en: The file:
    %(file_name)s
    is referenced in the database, but no longer exists.
    The file may have been deleted or moved to a different location.
    You may choose to either remove the reference from the database,
    keep the reference to the missing file, or select a new file.
cs: Soubor:
    %(file_name)s 
    je odkazován v databázi, ale již neexistuje.
    Soubor mohl být smazán nebo přesunut na jiné místo.
    Můžete buď odstranit odkaz na soubor z databáze,
    ponechat odkaz na chybějící soubor nebo vybrat soubor nový.

en: Looking for empty people records
cs: Vyhledávají se prázdné záznamy osob

en: Looking for empty family records
cs: Vyhledávají se prázdné záznamy rodin

en: Looking for empty event records
cs: Vyhledávají se prázdné záznamy událostí

en: Looking for empty source records
cs: Vyhledávají se prázdné záznamy pramenů

en: Looking for empty citation records
cs: Vyhledávají se prázdné záznamy citací

en: Looking for empty place records
cs: Vyhledávají se prázdné záznamy míst

en: Looking for empty media records
cs: Vyhledávají se prázdné záznamy médií

en: Looking for empty repository records
cs: Vyhledávají se prázdné záznamy archivů

en: Looking for empty note records
cs: Vyhledávají se prázdné záznamy poznámek

en: Looking for empty families
cs: Vyhledávají se prázdné rodiny

en: Looking for broken parent relationships
cs: Vyhledávají se přerušené vztahy rodičů

en: Looking for event problems
cs: Vyhledávají se problémy událostí

en: Looking for backlink reference problems
cs: Hledají se problémy se zpětnými odkazy

en: Looking for person reference problems
cs: Hledají se problémové odkazy na osoby

en: Looking for family reference problems
cs: Hledají se problémy s odkazy na rodiny

en: Looking for repository reference problems
cs: Hledají se problémové odkazy na archivy

en: Looking for place reference problems
cs: Hledají se problémy s odkazy na místa

en: Looking for citation reference problems
cs: Hledají se problémové odkazy citací

en: Looking for source reference problems
cs: Hledají se problémové odkazy na prameny

en: Looking for media object reference problems
cs: Hledají se problémové odkazy na média

en: Looking for note reference problems
cs: Hledají se problémové odkazy na poznámky

en: Updating checksums on media
cs: Aktualizují se kontrolní součty médií

en: Looking for tag reference problems
cs: Hledají se problémové odkazy štítků

en: Looking for media source reference problems
cs: Hledají se problémové odkazy na média

en: Looking for Duplicated Gramps ID problems
cs: Vyhledávají se problémy s duplicitními Gramps ID

en: Checking for bad links in Notes
cs: Kontrola špatných odkazů v poznámkách

en: No errors were found
cs: Nebyly nalezeny žádné chyby

en: The database has passed internal checks
cs: Všechny vnitřní testy databáze proběhly úspěšně

en: No errors were found: the database has passed internal checks.
cs: Všechny vnitřní testy databáze proběhly úspěšně, žádné chyby nebyly nalezeny.

en: {quantity} broken child/family link was fixed
     | {quantity} broken child/family links were fixed
cs[0]: {quantity} chybný odkaz dítě/rodina byl opraven
cs[1]: {quantity} chybné odkazy dítě-rodina byly opraveny
cs[2]: {quantity} chybných odkazů dítě-rodina bylo opraveno

en: Non existing child
cs: Neexistující dítě

en: %(person)s was removed from the family of %(family)s
cs: osoba %(person)s byla odstraněna z rodiny %(family)s

en: {quantity} broken spouse/family link was fixed
     | {quantity} broken spouse/family links were fixed
cs[0]: {quantity} chybný odkaz na rodinu/manžela(ku) byl opraven
cs[1]: {quantity} chybné odkazy na rodinu/manžela(ku) byly opraveny
cs[2]: {quantity} chybných odkazů na rodinu/manžela(ku) bylo opraveno

en: Non existing person
cs: Neexistující osoba

en: %(person)s was restored to the family of %(family)s
cs: %(person)s byl(a) vrácen(a) do rodiny %(family)s

en: {quantity} duplicate spouse/family link was found
     | {quantity} duplicate spouse/family links were found
cs[0]: Byl nalezen {quantity} duplicitní odkaz na rodinu/manžela(ku)
cs[1]: Byly nalezeny {quantity} duplicitní odkazy na rodinu/manžela(ku)
cs[2]: Bylo nalezeno {quantity} duplicitních odkazů na rodinu/manžela(ku)

en: {quantity} family with no parents or children found, removed.
     | {quantity} families with no parents or children found, removed.
cs[0]: {quantity} rodina bez rodičů nebo dětí bylo nalezena a odstraněna.
cs[1]: {quantity} rodiny bez rodičů nebo dětí bylo nalezena a odstraněna.
cs[2]: {quantity} rodin bez rodičů nebo dětí bylo nalezena a odstraněna.

en: {quantity} corrupted family relationship fixed
     | {quantity} corrupted family relationships fixed
cs[0]: {quantity} poškozený rodinný vztah byl opraven
cs[1]: {quantity} poškozené rodinné vztahy byly opraveny
cs[2]: {quantity} poškozených rodinných vztahů bylo opraveno

en: {quantity} place alternate name fixed
     | {quantity} place alternate names fixed
cs[0]: {quantity} neplatný název místa byl opraven
cs[1]: {quantity} neplatné názvy místa byly opraveny
cs[2]: {quantity} neplatných názvů místa bylo opraveno

en: {quantity} person was referenced but not found
     | {quantity} persons were referenced, but not found
cs[0]: {quantity} odkazovaná událost nebyla nalezena
cs[1]: {quantity} odkazované události nebyly nalezeny
cs[2]: {quantity} odkazovaných událostí nebylo nalezeno

en: {quantity} family was referenced but not found
     | {quantity} families were referenced, but not found
cs[0]: {quantity} odkazovaná rodina nebyla nenalezena
cs[1]: {quantity} odkazované rodiny nebyly nenalezeny
cs[2]: {quantity} odkazovaných rodin nebylo nenalezeno

en: {quantity} date was corrected
     | {quantity} dates were corrected
cs[0]: {quantity} datum byl opraven
cs[1]: {quantity} data byla opravena
cs[2]: {quantity} datumů bylo opraveno

en: {quantity} repository was referenced but not found
     | {quantity} repositories were referenced, but not found
cs[0]: {quantity} odkazovaný archiv nebyl nalezen
cs[1]: {quantity} odkazované archivy nebyly nalezeny
cs[2]: {quantity} odkazovaných archivů nebylo nalezeno

en: {quantity} media object was referenced but not found
     | {quantity} media objects were referenced, but not found
cs[0]: {quantity} odkazovaný objekt médií nebyl nalezen
cs[1]: {quantity} odkazované objekty médií nebyly nalezeny
cs[2]: {quantity} odkazovaných objektů médií nebylo nalezeno

en: Reference to {quantity} missing media object was kept
     | References to {quantity} missing media objects were kept
cs[0]: Odkaz na {quantity} chybějící objekt médií byl ponechán
cs[1]: Odkazy na {quantity} chybějící objekty médií byly ponechány
cs[2]: Odkazy na {quantity} chybějících objektů médií byly ponechány

en: {quantity} missing media object was replaced
     | {quantity} missing media objects were replaced
cs[0]: {quantity} chybějící objekt médií byl změněn
cs[1]: {quantity} chybějící objekty médií byl změněny
cs[2]: {quantity} chybějících objekt médií bylo změněno

en: {quantity} missing media object was removed
     | {quantity} missing media objects were removed
cs[0]: {quantity} chybějící objekt médií byl odstraněn
cs[1]: {quantity} chybějícíc objekty médií byly odstraněny
cs[2]: {quantity} chybějících objektů médií bylo odstraněno

en: {quantity} event was referenced but not found
     | {quantity} events were referenced, but not found
cs[0]: {quantity} odkazovaná událost nebyla nalezena
cs[1]: {quantity} odkazované události nebyly nalezeny
cs[2]: {quantity} odkazovaných událostí nebylo nalezeno

en: {quantity} invalid birth event name was fixed
     | {quantity} invalid birth event names were fixed
cs[0]: {quantity} neplatný název události narození byl opraven
cs[1]: {quantity} neplatné názvy událostí narození byly opraveny
cs[2]: {quantity} neplatných názvů událostí narození bylo opraveno

en: {quantity} invalid death event name was fixed
     | {quantity} invalid death event names were fixed
cs[0]: {quantity} neplatný název události úmrtí byl opraven
cs[1]: {quantity} neplatné názvy událostí úmrtí byly opraveny
cs[2]: {quantity} neplatných názvůudálostí úmrtí bylo opraveno

en: {quantity} place was referenced but not found
     | {quantity} places were referenced, but not found
cs[0]: {quantity} odkazované místo nebylo nalezeno
cs[1]: {quantity} odkazovaná místa nebyla nenalezena
cs[2]: {quantity} odkazovaných míst nebylo nenalezeno

en: {quantity} citation was referenced but not found
     | {quantity} citations were referenced, but not found
cs[0]: {quantity} odkazovaná citace nebyla nalezena
cs[1]: {quantity} odkazované citace nebyly nenalezeny
cs[2]: {quantity} odkazovaných citací nebylo nenalezeno

en: {quantity} source was referenced but not found
     | {quantity} sources were referenced, but not found
cs[0]: {quantity} odkazovaný pramen nebyl nalezen
cs[1]: {quantity} odkazované prameny nebyly nenalezeny
cs[2]: {quantity} odkazovaných pramenů nebylo nenalezeno

en: {quantity} note object was referenced but not found
     | {quantity} note objects were referenced, but not found
cs[0]: {quantity} odkazovaný objekt poznámek nebyl nalezen
cs[1]: {quantity} odkazované objekty poznámek nebyly nalezeny
cs[2]: {quantity} odkazovaných objektů poznámek nebylo nalezeno

en: {quantity} tag object was referenced but not found
     | {quantity} tag objects were referenced, but not found
cs[0]: {quantity} odkazovaný štítek nebyl nalezen
cs[1]: {quantity} odkazované štítky nebyly nalezeny
cs[2]: {quantity} odkazovaných štítků nebylo nalezeno

en: {quantity} invalid name format reference was removed
     | {quantity} invalid name format references were removed
cs[0]: {quantity} neplatný odkaz formátu jmen byl odstraněn
cs[1]: {quantity} neplatné odkazy formátu jmen byly odstraněny
cs[2]: {quantity} neplatných odkazů formátu jmen bylo odstraněno

en: {quantity} invalid source citation was fixed
     | {quantity} invalid source citations were fixed
cs[0]: {quantity} neplatná citace pramene byla opravena
cs[1]: {quantity} neplatné citace pramene byly opraveny
cs[2]: {quantity} neplatných citací pramene bylo opraveno

en: {quantity} Duplicated Gramps ID fixed
     | {quantity} Duplicated Gramps IDs fixed
cs[0]: {quantity} duplicitní Gramps ID opraveno
cs[1]: {quantity} duplicitní Gramps ID opravena
cs[2]: {quantity} duplicitních Gramps ID opraveno

en: %(empty_obj)d empty objects removed:
       %(person)d person objects
       %(family)d family objects
       %(event)d event objects
       %(source)d source objects
       %(media)d media objects
       %(place)d place objects
       %(repo)d repository objects
       %(note)d note objects
cs: %(empty_obj)d prázdných objektů odstraněno:
       %(person)d objektů osob
       %(family)d objektů rodin
       %(event)d objektů událostí
       %(source)d objektů pramenů
       %(media)d objektů médií
       %(place)d objektů míst
       %(repo)d objektů archivů
       %(note)d objektů poznámek

en: %d bad backlinks were fixed;
cs: %d špatných zpětných odkazů bylo opraveno;

en: All reference maps have been rebuilt.
cs: Všechny mapy odkazů byly přegenerovány.

en: %d bad Note Links were fixed;
cs: %d špatných odkazů na poznámky bylo opraveno;

en: Integrity Check Results
cs: Výsledky ověření integrity

en: Check and Repair
cs: Ověření integrity databáze a oprava

en: Start date test?
cs: Spustit datumový test?

en: This test will create many persons and events in the current database. Do you really want to run this test?
cs: Tento test vytvoří v současné databázi mnoho osob a událostí. Opravdu si přejete spustit tento test?

en: Run test
cs: Spustit test

en: Running Date Test
cs: Provádí se datumový test

en: Generating dates
cs: Vytváří se data

en: Date Test Plugin
cs: Zásuvný modul testu datumu

en: Pass
cs: Průchod

en: Gender Statistics tool
cs: Nástroj statistik pohlaví

en: Guess
cs: Odhadnout

en: Save _As
cs: Uložit _jako

en: _Filter:
cs: _Filtr:

en: The event comparison utility uses the filters defined in the Custom Filter Editor.
cs: Nástroj Porovnání událostí používá filtry definované v editoru vlastních filtrů.

en: Custom filter _editor
cs: _Editor vlastních filtrů

[ctx: manual]
en: Compare_Individual_Events
cs: Porovnání individuálních událostí

en: Event comparison filter selection
cs: Výběr filtru pro porovnání událostí

en: Event Comparison tool
cs: Nástroj porovnání událostí

en: Filter selection
cs: Výběr filtru

en: Comparing events
cs: Porovnávám události

en: Selecting people
cs: Vybírám osoby

en: No matches were found
cs: Nebyly nalezeny žádné záznamy

en: Event Comparison Results
cs: Výsledky porovnání událostí

en: %(event_name)s Date
cs: %(event_name)s Datum

en: %(event_name)s Place
cs: %(event_name)s Místo

en: Comparing Events
cs: Porovnávají se události

en: Building data
cs: Vytvářejí se data

en: Select filename
cs: Zvolte jméno souboru

en: Event name changes
cs: Změny jména události

en: Extract Event Description
cs: Získat popis události

en: {quantity} event description has been added | {quantity} event descriptions have been added
cs[0]: {quantity} popis události byl přidán
cs[1]: {quantity} popisy události byly přidány
cs[2]: {quantity} popisů události bylo přidáno

en: Modifications made
cs: Provedené změny

en: No event description has been added.
cs: Nebyl přidán žádný popis události.

en: Match Threshold
cs: Stupeň přesnosti

en: Use soundex codes
cs: Používat kódy SoundEx

en: Co_mpare
cs: Po_rovnat

[ctx: manual]
en: Find_Possible_Duplicate_People
cs: Vyhledání možných duplicitních osob

en: Find Possible Duplicate People
cs: Najít možné duplicitní osoby

en: Find Duplicates tool
cs: Najít duplicitní nástroj

en: Tool settings
cs: Nastavení nástroje

en: No matches found
cs: Nebyly nalezeny shody

en: No potential duplicate people were found
cs: Žádné možné duplicitní osoby nenalezeny

en: Find Duplicates
cs: Hledat duplikáty

en: Looking for duplicate people
cs: Hledám možné duplicitní osoby

en: Pass 1: Building preliminary lists
cs: Krok 1: vytvářím pracovní seznamy

en: Pass 2: Calculating potential matches
cs: Krok 2: Hledám možné shody

en: Potential Merges
cs: Pravděpodobná shoda

en: Rating
cs: Hodnocení

en: First Person
cs: První osoba

en: Second Person
cs: Druhá osoba

en: Merge candidates
cs: Sloučit

en: Merge persons
cs: Sloučit osoby

[ctx: manual]
en: Find_database_loop
cs: Vyhledání smyčky databáze

en: Find database loop
cs: Najít databázovou smyčku

en: Starting
cs: Spouští se

en: Looking for possible loop for each person
cs: Hledá se možné zacyklení pro každou osobu

[ctx: manual]
en: Media_Manager
cs: Správce médií

en: Media Manager
cs: Správce médií

en: Help
cs: Nápověda

en: Introduction
cs: Úvod

en: Selection
cs: Výběr

en: This tool allows batch operations on media objects stored in Gramps. An important distinction must be made between a Gramps media object and its file.
    
    The Gramps media object is a collection of data about the media object file: its filename and/or path, its description, its ID, notes, source references, etc. These data %(bold_start)sdo not include the file itself%(bold_end)s.
    
    The files containing image, sound, video, etc, exist separately on your hard drive. These files are not managed by Gramps and are not included in the Gramps database. The Gramps database only stores the path and file names.
    
    This tool allows you to only modify the records within your Gramps database. If you want to move or rename the files then you need to do it on your own, outside of Gramps. Then you can adjust the paths using this tool so that the media objects store the correct file locations.
cs: Tento nástroj umožňuje provádět dávkové operace nad objekty médií uložených v Gramps. Mezi objektem média a souborem existuje významný rozdíl.
    
    Objekt média v Gramps reprezentuje množinu informací popisující soubor objektu média: jeho název a/nebo cestu, popis, ID, poznámky, archivy a prameny ... a další. Tato data %(bold_start)snejsou obsažena v souboru samotném%(bold_end)s.
    
    Soubory obsahující obrázek, zvuk, video, apod. existují na vašem disku odděleně. Tyto soubory nejsou spravovány Gramps a nejsou vkládány do databáze Gramps. Databáze obsahuje pouze cesty a názvy souborů.
    
    Tento nástroj vám umožní pracovat pouze se záznamy v rámci Gramps databáze. Pokud chcete přesouvat nebo přejmenovat soubory, musíte to udělat sami mimo Gramps. Poté můžete přizpůsobit cesty použitím tohoto nástroje tak, aby objekty médií ukazovaly na správné umístění souborů.

en: Affected path
cs: Ovlivněná cesta

en: Press Apply to proceed, Cancel to abort, or Back to revisit your options.
cs: Stiskněte Budiž pro pokračování, Storno pro zrušení, nebo Zpět pro kontrolu vašich nastavení.

en: Operation successfully finished
cs: Operace byla dokončena úspěšně

en: The operation you requested has finished successfully. You may press Close now to continue.
cs: Požadovaná operace skončila úspěšně. Stiskněte tlačítko Zavřít pro pokračování.

en: Operation failed
cs: Operace selhala

en: There was an error while performing the requested operation. You may try starting the tool again.
cs: Při provádění požadované operace došlo k chybě. Zkuste spustit nástroj znovu.

en: The following action is to be performed:
    
    Operation:	%s
cs: Následující akce bude provedena:
    
    Operace:	%s

en: Replace _substrings in the path
cs: _Nahradit podřetězce v cestě

en: This tool allows replacing specified substring in the path of media objects with another substring. This can be useful when you move your media files from one directory to another
cs: Tento nástroj umožňuje nahradit specifikovaný podřetězec v cestě k objektu média jiným. To může být užitečné v případě kdy potřebujete přesunout média do jiného adresáře

en: Replace substring settings
cs: Nahradit nastavení podřetězce

en: _Replace:
cs: _Nahradit:

en: _With:
cs: Za:

en: The following action is to be performed:
    
    Operation:	%(title)s
    Replace:		%(src_fname)s
    With:		%(dest_fname)s
cs: Následující akce bude provedena:
    
    Operace:	%(title)s
    Záměna:		%(src_fname)s
    Za:		%(dest_fname)s

en: Convert paths from relative to _absolute
cs: Změnit cesty z relativních na _absolutní

en: This tool allows converting relative media paths to the absolute ones. It does this by prepending the base path as given in the Preferences, or if that is not set, it prepends user's directory.
cs: Tento nástroj umožňuje konverzi cest k médiím z relativních na absolutní. Operace je provedena předřazením základu cesty, který byl nastaven v Předvolbách. Pokud nebyl nastaven, použije se domovský adresář uživatele.

en: Convert paths from absolute to r_elative
cs: Změnit cesty z absolutních na r_elativní

en: This tool allows converting absolute media paths to a relative path. The relative path is relative viz-a-viz the base path as given in the Preferences, or if that is not set, user's directory. A relative path allows to tie the file location to a base path that can change to your needs.
cs: Tento nástroj umožňuje konverzi absolutních cest k médiím na cesty relativní. Relativní cesta je zbytek cesty po odejmutí základu nastaveného v Předvolbách. Pokud základ není nastaven, použije se místo něho domovský adresář uživatele. Použití relativních cest dovoluje pracovat s umístěním médií pouze změnou základu cesty.

en: Add images not included in database
cs: Přidat obrázky které nejsou v databázi

en: Check directories for images not included in database
cs: Hledat v adresářích obrázky které nejsou v databázi

en: This tool adds images in directories that are referenced by existing images in the database.
cs: Tento nástroj přidá obrázky z adresářů, které jsou odkazovány existujícími obrázky z databáze.

en: Don't merge if citation has notes
cs: Neslučovat pokud mají citace poznámky

en: Match on Page/Volume, Date and Confidence
cs: Vyhovuje Strana/Svazek, datum a důvěrnost

en: Ignore Date
cs: Ignorovat datum

en: Ignore Confidence
cs: Ignorovat důvěrnost

en: Ignore Date and Confidence
cs: Ignorovat datum a důvěrnost

[ctx: manual]
en: Merge_citations
cs: Slučování citací

en: Notes, media objects and data-items of matching citations will be combined.
cs: Budou kombinovány poznámky, objekty médií a položky dat odpovídajících citací.

en: Merge citations tool
cs: Nástroj slučování citací

en: Checking Sources
cs: Kontrolují se prameny

en: Looking for citation fields
cs: Hledají se pole citace

en: Number of merges done
cs: Počet uskutečněných sloučení

en: {number_of} citation merged | {number_of} citations merged
cs[0]: {number_of} citace byla sloučena
cs[1]: {number_of} citace byly sloučeny
cs[2]: {number_of} citací bylo sloučeno

en: _Tag
cs: Š_títek

[ctx: manual]
en: Not_Related
cs: Vyhledání osob bez vztahu

en: Not related to "%s"
cs: Nemá vztah k "%s"

en: NotRelated
cs: Bez vztahu

en: Everyone in the database is related to %s
cs: Všichni v databázi mají vztah k osobě %s

en: Setting tag for {number_of} person | Setting tag for {number_of} people
cs[0]: Nastavuje se štítek pro {number_of} osobu
cs[1]: Nastavuje se štítek pro {number_of} osoby
cs[2]: Nastavuje se štítek pro {number_of} osob

en: Finding relationships between {number_of} person | Finding relationships between {number_of} people
cs[0]: Hedají se vztahy {number_of} osoby
cs[1]: Hledají se vztahy mezi {number_of} osobami
cs[2]: Hledají se vztahy mezi {number_of} osobami

en: Looking for {number_of} person | Looking for {number_of} people
cs[0]: Hledá se {number_of} osoba
cs[1]: Hledají se {number_of} osoby
cs[2]: Hledá se {number_of} osob

en: Looking up the name of {number_of} person | Looking up the names of {number_of} people
cs[0]: Hledá se jméno pro {number_of} osobu
cs[1]: Hledá se jméno pro {number_of} osoby
cs[2]: Hledá se jméno pro {number_of} osob

en: _Street:
cs: _Ulice:

en: _City:
cs: _Město:

en: _Country:
cs: _Země:

en: _ZIP/Postal Code:
cs: _PSČ:

en: _Phone:
cs: Tele_fon:

en: Copy from DB to Preferences
cs: Kopírovat z DB do Nastavení

en: Copy from Preferences to DB
cs: Kopírovat z Nastavení do DB

[ctx: manual]
en: Edit_Database_Owner_Information
cs: Úprava dat o majiteli databáze

en: Database Owner Editor
cs: Editor vlastníka databáze

en: Edit database owner information
cs: Úprava informací o vlastníku databáze

en: _Accept and close
cs: Přijmout a z_avřít

en: Below is a list of the nicknames, titles, prefixes and compound surnames that Gramps can extract from the Family Tree.
    If you accept the changes, Gramps will modify the entries that have been selected.
    
    Compound surnames are shown as lists of [prefix, surname, connector].
    For example, with the defaults, the name "de Mascarenhas da Silva e Lencastre" shows as:
           [de, Mascarenhas]-[da, Silva, e]-[,Lencastre]
    
    Run this tool several times to correct names that have multiple information that can be extracted.
cs: Níže najdete seznam přezdívek, titulů, předpon a složených příjmení, která Gramps může získat z rodokmenu.
    Pokud tyto změny přijmete, Gramps upraví záznamy které byly vybrány.
    
    Složená příjmení jsou zobrazena jako seznamy v podobě [předpona, příjmení, spojka].
    Například: s využitím výchozího nastavení bude jméno  "de Mascarenhas da Silva e Lencastre" zobrazeno jako:
    [de, Mascarenhas]-[da, Silva, e]-[,Lencastre]
    
    Spusťte tento nástroj několikrát aby byla opravena jména s více informacemi, které mohou být takto získány.

[ctx: manual]
en: Extract_Information_from_Names
cs: Získání informace z jmen

en: Name and title extraction tool
cs: Nástroj získání jmen a titulů

en: Default prefix and connector settings
cs: Nastavení výchozí předpony a spojky

en: Prefixes to search for:
cs: Vyhledávané prefixy:

en: Connectors splitting surnames:
cs: Spojky oddělující příjmení:

en: Connectors not splitting surnames:
cs: Spojky neoddělující příjmení:

en: Extracting Information from Names
cs: Získávají se údaje ze jmen

en: Analyzing names
cs: Analyzuji jména

en: No titles, nicknames or prefixes were found
cs: Žádné tituly přezdívky, nebo předpony nebyly nenalezeny

en: Current Name
cs: Současný název

en: Prefix in given name
cs: Předpona v křestním jménu

en: Compound surname
cs: Složené příjmení

en: Extract information from names
cs: Získat údaje z jmen

en: Rebuilding secondary indexes...
cs: Generují se sekundární indexy...

en: Secondary indexes rebuilt
cs: Sekundární indexy přegenerovány

en: All secondary indexes have been rebuilt.
cs: Všechny sekundární indexy byly přegenerovány.

en: Rebuilding gender statistics for name gender guessing...
cs: Generují se statistiky pohlaví pro hádání jmen založeném na pohlaví...

en: Gender statistics rebuilt
cs: Statistiky pohlaví byly přepočítány

en: Gender statistics for name gender guessing have been rebuilt.
cs: Statistiky pohlaví pro hádání jmen založeném na pohlaví byly přegenerovány.

en: Reference maps rebuilt
cs: Mapy odkazů byly přegenerovány

en: Select a person to determine the relationship
cs: Vybrat osobu k určení vztahu

en: Relationship Calculator
cs: Kalkulátor vztahů

en: Relationship calculator: %(person_name)s
cs: Kalkulátor vztahů pro: %(person_name)s

en: Relationship to %(person_name)s
cs: Vztah k: %(person_name)s

en: Relationship Calculator tool
cs: Kalkulátor vztahů

en: %(person)s and %(active_person)s are not related.
cs: %(person)s a %(active_person)s nejsou příbuzní.

en: Their common ancestor is %s.
cs: Společným předkem je %s.

en: Their common ancestors are %(ancestor1)s and %(ancestor2)s.
cs: Společnými předky jsou %(ancestor1)s a %(ancestor2)s.

en: Their common ancestors are:
cs: Společnými předky jsou:

[ctx: manual]
en: Remove_leading_and_trailing_spaces
cs: Odstranění začínajících a končících mezer

en: Clean input data
cs: Vyčistit vstupní data

en: Search leading and/or trailing spaces for persons and places. Search comma or bad sign in coordinates fields.
    Double click on a row to edit its content.
cs: Hledá záznamy míst a osob začínající nebo končící mezerou. Hledá čárku nebo špatnou značku v polích souřadnic míst. 
    Dvojklik na řádku umožní změnu jeho obsahu.

en: Looking for possible fields with leading or trailing spaces
cs: Hledají se pole s řetězci začínajícími nebo končícími mezerou

en: handle
cs: ukazatel

en: firstname
cs: křestní jméno

en: alternate name
cs: alternativní jméno

en: group as
cs: seskupit jako

en: tooltip
cs: popisek

en: leading and/or trailing spaces
cs: začínající a/nebo končící mezery

en: invalid format
cs: neplatný formát

en: comma instead of dot
cs: čárka místo tečky

en: invalid char instead of '-'
cs: neplatný znak místo '-'

en: Search for events
cs: Hledat události

en: Search for sources
cs: Hledat prameny

en: Search for citations
cs: Hledat citace

en: Search for places
cs: Hledat místa

en: Search for media
cs: Hledat média

en: Search for repositories
cs: Hledat archivy

en: Search for notes
cs: Hledat poznámky

en: _Mark all
cs: _Označit vše

en: _Unmark all
cs: _Zrušit označení

en: In_vert marks
cs: In_vertovat značky

en: Double-click on a row to view/edit data
cs: Dvojklik na řádek upraví/prohlédne data

en: Unused Objects
cs: Nepoužívané objekty

en: Mark
cs: Značka

en: Remove unused objects
cs: Odstraní nepoužívané objekty

en: Enable ID reordering.
cs: Povolit přeskupování ID.

en: List next ID available (may not be continuous).
cs: Seznam dalších dostupných ID (nemusí být spojitý).

en:   Actual
cs:   Současný

en: Amount of ID in use.
cs: Množství použitých ID.

en:  Quantity
cs:  Množství

en: Actual / Upcoming ID format.
cs: Současný/Budoucí formát ID.

en: Change
cs: Změna

en: Enable ID reordering with Start / Step sequence.
cs: Povolit přeskupování ID se sekvencí Začátek / Krok.

en: Start
cs: Začátek

en: Reorder ID start number.
cs: Přeskupit počáteční hodnotu ID.

en: Step
cs: Krok

en: Reorder ID step width.
cs: Šířka kroku přeskupování ID.

en: Keep
cs: Zachovat

en: Keep IDs with alternate prefixes untouched.
cs: Zachovat ID s alternativními prefixy nedotčená.

[ctx: manual]
en: Reorder_Gramps_ID
cs: Změna pořadí Gramps ID

en: Reorder Gramps IDs
cs: Změnit pořadí Gramps ID

en: Reorder %s IDs ...
cs: Změnit pořadí %s ID ...

en: Do you want to replace %s?
cs: Chcete nahradit %s?

en: Finding and assigning unused IDs.
cs: Vyhledávají a přiřazují se nepoužitá ID.

en: Sort Events
cs: Setřídit události

en: Sort event changes
cs: Setřídit změny událostí

en: Sorting personal events...
cs: Třídím osobní události...

en: Sorting family events...
cs: Třídím rodinné události...

en: Tool Options
cs: Nastavení nástroje

en: Select the people to sort
cs: Vyberte osobu pro třídění

en: Sort descending
cs: Setřídit sestupně

en: Set the sort order
cs: Nastavit třídění

en: Include family events
cs: Zahrnout rodinné události

en: Sort family events of the person
cs: Setřídit rodinné události této osoby

en: Generate_Testcases_for_Persons_and_Families
cs: Vytvořit_testovací případy_pro_osoby_a_rodiny

en: Generate testcases
cs: Vytvořit testovací scénáře

en: Generate low level database errors
    Correction needs database reload
cs: Vytvořit nízkoúrovňové chyby databáze
    Oprava vyžaduje znovunačtení databáze

en: Generate database errors
cs: Vytvořit databázové chyby

en: Generate dummy data
cs: Vytvořit testovací data

en: Generate long names
cs: Vytvořit dlouhá jména

en: Add special characters
cs: Přidat speciální znaky

en: Add serial number
cs: Přidat sériové číslo

en: Add line break
cs: Přidat zalomení řádku

en: Number of people to generate
    (Number is approximate because families are generated)
cs: Počet nově vytvořených osob
    (Počet je přibližný, protože jsou vytvářeny rodiny)

en: Generating low level database errors
cs: Bylo zjištěno poškození databáze

en: Generating testcases
cs: Vytváří se testovací scénáře

en: Generating database errors
cs: Vytváří se databázové chyby

en: Generating families
cs: Vytváří se rodiny

en: Testcase generator step %d
cs: Generátor testovacích scénářů, krok %d

en: Fix Capitalization of Family Names
cs: Opravit velikost prvních písmen jmen rodin

en: Searches the entire database and attempts to fix capitalization of the names.
cs: Prohledá celou databázi a pokusí se zajistit, aby všechna jména začínala velkými písmeny.

en: Rename Event Types
cs: Přejmenovat typy událostí

en: Allows all the events of a certain name to be renamed to a new name.
cs: Umožní přejmenování všech událostí určitého jména.

en: Check and Repair Database
cs: Kontrola a oprava databáze

en: Checks the database for integrity problems, fixing the problems that it can
cs: Ověří integritu databáze a opraví případné problémy

en: Compare Individual Events
cs: Porovnat jednotlivé události

en: Aids in the analysis of data by allowing the development of custom filters that can be applied to the database to find similar events
cs: Napomáhá v analýze dat umožněním vývoje vlastních filtrů, které mohou být použity v databázi k nalezení podobných událostí

en: Extracts event descriptions from the event data
cs: Získat popisy událostí z data události

en: Searches the entire database, looking for individual entries that may represent the same person.
cs: Hledá v celé databázi záznamy, které mohou představovat stejnou osobu.

en: Manages batch operations on media files
cs: Spravuje dávkové operace nad soubory médií

en: Not Related
cs: Bez vztahu

en: Find people who are not in any way related to the selected person
cs: Najde osoby, které nemají žádný vztah k vybrané osobě

en: Edit Database Owner Information
cs: Úprava informací o vlastníku databáze

en: Allow editing database owner information.
cs: Umožní modifikaci informací o vlastníku databáze.

en: Extract Information from Names
cs: Získat informaci ze Jmen

en: Extract titles, prefixes and compound surnames from given name or family name.
cs: Získat tituly, předpony sloučená příjmení z křestních jmen nebo jmen rodin.

en: Rebuild Secondary Indexes
cs: Přegenerovat sekundární indexy

en: Rebuilds secondary indexes
cs: Přegeneruje sekundární indexy

en: Rebuild Reference Maps
cs: Přegenerovat mapy odkazů

en: Rebuilds reference maps
cs: Přegeneruje mapy odkazů

en: Rebuild Gender Statistics
cs: Přepočítat statistiky pohlaví

en: Rebuilds gender statistics for name gender guessing...
cs: Přegeneruje statistiky pohlaví pro hádání jmen založeném na pohlaví...

en: Calculates the relationship between two people
cs: Kalkulace vztahu mezi dvěma lidmi

en: Remove Unused Objects
cs: Odstranění nepoužívaných objektů

en: Removes unused objects from the database
cs: Odstraní nepoužité objekty z databáze

en: Reorders the Gramps IDs according to Gramps' default rules.
cs: Přeskupí Grgamps ID podle výchozích pravidel.

en: Sort events
cs: Setřídit události

en: Verify the Data
cs: Ověřit data

en: Verifies the data against user-defined tests
cs: Kontroluje data proti uživatelem definovaným testům

en: Searches the entire database, looking for citations that have the same Volume/Page, Date and Confidence.
cs: Prochází celou databázi, hledá citace, které mají stejný svazek/stranu, datum a důvěrnost.

en: Searches the entire database, looking for a possible loop.
cs: V celé databázi se hledá možné zacyklení.

en: Searches the entire database, looking for trailing or leading spaces for places and people. Search comma in coordinates fields in places.
cs: Prochází celou databázi, hledá záznamy míst a osob začínající nebo končící mezerou. Hledají se mezery v polích souřadnic míst.

en: Dump Gender Statistics
cs: Vypsat statistiky pohlaví

en: Will dump the statistics for guessing the gender from the first name.
cs: Vypíše statisitky pro hádání pohlaví na základě křestního jména.

en: Maximum _age
cs: M_aximální věk

en: Mi_nimum age to marry
cs: Mi_nimální věk při sňatku

en: Ma_ximum age to marry
cs: Ma_ximální věk při sňatku

en: Maximum number of _spouses for a person
cs: Maximální počet _manželů(manželek) na osobu

en: Maximum number of consecutive years of _widowhood before next marriage
cs: Maximální počet po sobě jdoucích let _vdovství před dalším sňatkem

en: Maximum age for an _unmarried person
cs: Maximální věk při sňatk_u

en: _Estimate missing or inexact dates
cs: Odhadnout chybějící nebo n_epřesná data

en: _Identify invalid dates
cs: Najít neval_idní datum

en: Mi_nimum age to bear a child
cs: Mi_nimální věk pro porod dítěte

en: Ma_ximum age to bear a child
cs: Ma_ximální věk pro porod dítěte

en: Maximum number of chil_dren
cs: Maximální počet _dětí

en: Mi_nimum age to father a child
cs: Mi_nimální věk pro otcovství

en: Ma_ximum age to father a child
cs: M_aximální věk pro otcovství

en: Maximum husband-wife age _difference
cs: Maximální věkový roz_díl mezi manžely

en: Maximum number of years _between children
cs: Maximální _počet let mezi dětmi

en: Maximum _span of years for all children
cs: Maximální r_ozpětí let pro všechny děti

en: _Hide marked
cs: _Skrýt označené

en: Data Verify tool
cs: Nástroj kontroly dat

en: Data Verification Results
cs: Výsledky kontroly dat

en: _Show all
cs: _Zobrazit vše

en: Baptism before birth
cs: Křest před narozením

en: Death before baptism
cs: Smrt před křestem

en: Burial before birth
cs: Pohřeb před narozením

en: Burial before death
cs: Pohřeb před smrtí

en: Death before birth
cs: Smrt před narozením

en: Burial before baptism
cs: Pohřeb před křestem

en: Old age at death
cs: Věk při úmrtí

en: Multiple parents
cs: Vícenásobné rodičovství

en: Married often
cs: Často se ženící/vdávající

en: Old and unmarried
cs: Starý a svobodný

en: Too many children
cs: Příliš mnoho dětí

en: Same sex marriage
cs: Alternativní sňatek

en: Female husband
cs: Manžel ženského pohlaví

en: Male wife
cs: Manželka mužského pohlaví

en: Husband and wife with the same surname
cs: Manžel a manželka se stejným příjmením

en: Large age difference between spouses
cs: Velký věkový rozdíl mezi dětmi

en: Marriage before birth
cs: Sňatek před narozením

en: Marriage after death
cs: Sňatek po smrti

en: Early marriage
cs: Předčasný sňatek

en: Late marriage
cs: Pozdní sňatek

en: Old father
cs: Praděd

en: Old mother
cs: Prabába

en: Young father
cs: Mladý otec

en: Young mother
cs: Mladá matka

en: Unborn father
cs: Nenarozený otec

en: Unborn mother
cs: Nenarozená matka

en: Dead father
cs: Mrtvý otec

en: Dead mother
cs: Mrtvá matka

en: Large year span for all children
cs: Velké časové rozpětí mezi všemi dětmi

en: Large age differences between children
cs: Velký věkový rozdíl mezi dětmi

en: Disconnected individual
cs: Uvolněný jedinec

en: Invalid birth date
cs: Neplatné datum narození

en: Invalid death date
cs: Neplatné datum úmrtí

en: Marriage date but not married
cs: Datum sňatku ale nesezdán

en: Old age but no death
cs: Starý ale živý

en: Birth date equals death date
cs: Datum narození je rovno datu úmrtí

en: Birth date equals marriage date
cs: Datum narození je rovno datu sňatku

en: Death date equals marriage date
cs: Datum úmrtí je rovno datu sňatku

en: Baptism too late according to family tradition
cs: Příliš pozdní křest vzhledem k rodinné tradici

en: Burial too late
cs: Pohřbení příliš pozdě

en: Children are not in chronological order
cs: Děti nejsou v chronologickém pořadí

en: Families are not in chronological order
cs: Rodiny nejsou v chronologickém pořadí

en: Family has events with role Unknown
cs: Rodina má události s rolí Neznámé

en: Person has events with role Unknown
cs: Osoba má události s rolí Neznámé

en: Family events are not in chronological order
cs: Události rodin nejsou v chronologickém pořadí

en: Person events are not in chronological order
cs: Události osob nejsou v chronologickém pořadí

en: Source: Title
cs: Pramen: Titulek

en: Source: ID
cs: Pramen: ID

en: Source: Author
cs: Pramen: Autor

en: Source: Abbreviation
cs: Pramen: Zkratka

en: Source: Publication Information
cs: Pramen: Publikované informace

en: Source: Private
cs: Pramen: Soukromý

en: Source: Last Changed
cs: Pramen: Poslední změna

en: Add a new citation and a new source
cs: Přidat novou citaci a nový pramen

en: Add a new citation to an existing source
cs: Přidat novou citaci k existujícímu prameni

en: Delete the selected citation
cs: Odstranit zvolenou citaci

en: Merge the selected citations
cs: Sloučit zvolené citace

en: Citation View
cs: Pohled citací

en: Citation Filter Editor
cs: Editor filtrů citací

en: This citation cannot be edited at this time. Either the associated citation is already being edited or another object that is associated with the same citation is being edited.
    
    To edit this citation, you need to close the object.
cs: Citace nemůže být v tuto chvíli upravována. Tuto citaci zřejmě už upravujete nebo je upravován jiný objekt s ní spojený.
    
    Chcete-li měnit tuto citaci, musíte objekt uzavřít.

en: Cannot merge citations.
cs: Citace nelze sloučit.

en: Exactly two citations must be selected to perform a merge. A second citation can be selected by holding down the control key while clicking on the desired citation.
cs: Aby mohlo být provedeno sloučení, musí být vybrány právě dvě citace. Druhou citaci lze vybrat stiskem klávesy Ctrl a současným kliknutím myší na požadovaný záznam.

en: The two selected citations must have the same source to perform a merge. If you want to merge these two citations, then you must merge the sources first.
cs: Dvě zvolené citace musí náležet ke stejnému prameni aby je bylo možné sloučit. Pokud chcete tyto dvě citace sloučit, musíte nejprve sloučit jejich prameny.

en: Edit the selected citation or source
cs: Upravit vybranou citaci nebo pramen

en: Delete the selected citation or source
cs: Odstranit vybranou citaci nebo pramen

en: Merge the selected citations or selected sources
cs: Sloučit vybrané citace nebo vybrané prameny

en: Citation Tree View
cs: Pohled na strom citací

en: Add citation...
cs: Přidat citaci...

en: Add source...
cs: Přidat pramen...

en: Collapse all Nodes
cs: Sbalit všechny uzly

en: Expand all Nodes
cs: Rozbalit všechny uzly

en: This source cannot be edited at this time. Either the associated Source object is already being edited, or another citation associated with the same source is being edited.
    
    To edit this source, you need to close the object.
cs: Pramen nemůže být nyní upravován.Zřejmě už upravujete objekt přiřazený prameni nebo je upravována jiný citace spojená s tímto pramenem.
    
    Pokud chcete pramen upravovat, musíte jej nejdříve zavřít.

en: Cannot perform merge.
cs: Sloučení nelze provést.

en: Both objects must be of the same type, either both must be sources, or both must be citations.
cs: Oba objekty musí být stejného typu, buď prameny nebo citace.

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: Add a new event
cs: Přidat novou událost

en: Edit the selected event
cs: Upravit vybranou událost

en: Delete the selected event
cs: Odstranit vybranou událost

en: Merge the selected events
cs: Sloučit zvolené události

en: Event Filter Editor
cs: Editor filtru událostí

en: Cannot merge event objects.
cs: Objekt události nelze sloučit.

en: Exactly two events must be selected to perform a merge. A second object can be selected by holding down the control key while clicking on the desired event.
cs: Aby mohlo být provedeno sloučení, musí být vybrány právě dvě události. Druhou událost lze vybrat stiskem klávesy Ctrl a současným kliknutím myší na požadovaný záznam.

en: Marriage Date
cs: Datum sňatku

en: Add a new family
cs: Přidat novou rodinu

en: Edit the selected family
cs: Upravit zvolenou rodinu

en: Delete the selected family
cs: Odstranit zvolenou rodinu

en: Merge the selected families
cs: Odstranit zvolené rodiny

en: Family Filter Editor
cs: Editor filtrů rodin

en: Make Father Active Person
cs: Nastavit otce jako aktivní osobu

en: Make Mother Active Person
cs: Nastavit matku jako aktivní osobu

en: Cannot merge families.
cs: Rodiny nelze sloučit.

en: Exactly two families must be selected to perform a merge. A second family can be selected by holding down the control key while clicking on the desired family.
cs: Aby mohlo být provedeno sloučení, musí být vybrány právě dvě rodiny. Druhou rodinu lze vybrat stiskem klávesy Ctrl a současným kliknutím myší na požadovaný záznam.

en: Max ancestor generations
cs: Max generací předků

en: Max descendant generations
cs: Max generací potomků

en: Text Font
cs: Písmo textu

en: Gender colors
cs: Barvy pohlaví

en: Generation based gradient
cs: Přechod založený na generacích

en: Age (0-100) based gradient
cs: Přechod založený na věku (0-100)

en: Single main (filter) color
cs: Základní hlavní barva (filtru)

en: Time period based gradient
cs: Přechod založený na časovém období

en: White
cs: Bílá

en: Color scheme classic report
cs: Barevné schéma klasická sestava

en: Color scheme classic view
cs: Barevné schéma klasický pohled

en: Background
cs: Pozadí

en: Add global background colored gradient
cs: Přidat globální přechod s barvou pozadí

en: Start gradient/Main color
cs: Počáteční přechod/Hlavní barva

en: End gradient/2nd color
cs: Koncový přechod/druhá barva

en: Color for duplicates
cs: Barva pro duplicity

en: Fan chart distribution
cs: Rozložení vějířového grafu

en: Homogeneous children distribution
cs: Stejnoměrné rozložení potomků

en: Size proportional to number of descendants
cs: Velikost proporcionálně k počtu potomků

en: Show names on two lines
cs: Zobrazit jména na dva řádky

en: Flip name on the left of the fan
cs: Obrátit jméno na levé straně vějíře

en: Show the gramps id
cs: Zobrazit gramps id

en: Layout
cs: Uspořádání

en: No preview available
cs: Žádný náhled není k dispozici

en: Fan chart type
cs: Typ vějířového grafu

en: Full Circle
cs: Celý kruh

en: Half Circle
cs: Půlkruh

en: Quadrant
cs: Kvadrant

en: Show gramps id
cs: Zobrazit gramps id

en: Print or save the Fan Chart View
cs: Tisknout nebo uložit Pohled vějířového grafu

en: Show children ring
cs: Zobrazit kruh dětí

en: Select the person which is the reference for life ways
cs: Zvolte osobu, která bude referenční pro

en: reference _Person
cs: refe_renční osoba

en: Print or save the Map
cs: Tisknout nebo uložit mapu

en: Have they been able to meet?
cs: Mohli se potkat?

en: GeoClose
cs: Zavřít Geo

en: The other : %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )
cs: Jiná osoba: %(name)s ( %(birth)s - %(death)s )

en: The other person is unknown
cs: JIná osoba je neznámá

en: You must choose one reference person.
cs: Musíte zvolit referenční osobu.

en: Go to the person view and select the people you want to compare. Return to this view and use the history.
cs: Přejděte do pohledu osob a zvolte osoby, které chcete porovnat. Vraťte se do tohoto pohledu a použijte historii.

en: Select the person which will be our reference.
cs: Vyberte osobu, která bude referencí.

en: Choose and bookmark the new reference person
cs: Zvolit referenční osobu a uložit záložku

en: The meeting zone probability radius.
    The colored zone is approximative.
    The meeting zone is only shown for the reference person.
    The value 9 means about 42 miles or 67 kms.
    The value 1 means about 4.6 miles or 7.5 kms.
    The value is in tenth of degree.
cs: Poloměr oblasti možného setkání.
    Vybarvená oblast je přibližná.
    Oblast setkání je zobrazena pouze pro referenční osobu.
    Hodnota 9 znamená kolem 42 mil nebo 67 km.
    Hodnota 1 znamená kolem 4.6 mil nebo 7.5 km.
    Hodnota je v desetinách stupně.

en: The selection parameters
cs: Parametry výběru

en: Events places map
cs: Mapa míst událostí

en: GeoEvents
cs: GeoUdálosti

en: incomplete or unreferenced event ?
cs: nekompletní nebo neodkazovaná událost?

en: Selecting all events
cs: Vybírají se všechny události

en: Right click on the map and select 'show all events' to show all known events with coordinates. You can use the history to navigate on the map. You can use filtering.
cs: Klikněte pravým tlačítkem myši na mapu s vyberte 'zobrazit všechny události' pro zobrazení všech známých událostí včetně souřadnic. Pro navigaci v mapě můžete použít historii. Můžete použít filtrování.

en: Bookmark this event
cs: Záložka pro tuto událost

en: Show all events
cs: Zobrazit všechny události

en: Centering on Place
cs: Centruje se na místo

en: Select the family which is the reference for life ways
cs: Zvolte rodinu, která bude referenční pro cestu životem

en: reference _Family
cs: re_ferenční rodina

en: Have these two families been able to meet?
cs: Mohly se tyto rodiny potkat?

en: GeoFamClose
cs: Zavřít GeoFam

en: %(gramps_id)s : %(father)s and %(mother)s
cs: %(gramps_id)s : %(father)s a %(mother)s

en: Family reference : %s
cs: Odkazy rodiny: %s

en: The other family : %s
cs: Další rodina : %s

en: You must choose one reference family.
cs: Musíte svolit referenční rodinu.

en: Go to the family view and select the families you want to compare. Return to this view and use the history.
cs: Přejděte do pohledu rodin a zvolte rodiny, které chcete porovnat. Vraťte se do tohoto pohledu a použijte historii.

en: Father : %(id)s : %(name)s
cs: Otec : %(id)s : %(name)s

en: Mother : %(id)s : %(name)s
cs: Matka : %(id)s : %(name)s

en: Child : %(id)s - %(index)d : %(name)s
cs: Potomek : %(id)s - %(index)d : %(name)s

en: Person : %(id)s %(name)s has no family.
cs: Osoba: %(id)s %(name)s nemá rodinu.

en: Choose and bookmark the new reference family
cs: Zvolit referenční rodinu a uložit záložku

en: The meeting zone probability radius.
    The colored zone is approximative.
    The meeting zone is only shown for the reference family.
    The value 9 means about 42 miles or 67 kms.
    The value 1 means about 4.6 miles or 7.5 kms.
    The value is in tenth of degree.
cs: Poloměr oblasti možného setkání.
    Vybarvená oblast je přibližná.
    Oblast setkání je zobrazena pouze pro referenční rodinu.
    Hodnota 9 znamená kolem 42 mil nebo 67 km.
    Hodnota 1 znamená kolem 4.6 mil nebo 7.5 km.
    Hodnota je v desetinách stupně.

en: Family places map
cs: Mapa míst rodiny

en: GeoFamily
cs: GeoRodina

en: Family places for %s
cs: Místa rodiny %s

en: OsmGpsMap module not loaded.
cs: Modul OsmGpsMap nebyl nahrán.

en: Geography functionality will not be available.
    Try to install:
     gir1.2-osmgpsmap-1.0 (debian, ubuntu, ...)
     osm-gps-map-gobject-1.0.1 for fedora, ...
     typelib-1_0-OsmGpsMap-1_0 for openSuse
     ...
    To build it for Gramps see the Wiki (<F1>)
     and search for 'build from source'
cs: Geografické funkce nebudou k dispozici.
    Zkuste nainstalovat:
     gir1.2-osmgpsmap-1.0 (debian, ubuntu, ...)
     osm-gps-map-gobject-1.0.1 pro fedoru, ...
     typelib-1_0-OsmGpsMap-1_0 pro openSuse
     ...
    Jak je přeložit pro Gramps zjistíte ve Wiki (<F1>).
    Hledejte 'build from source'

en: All known places for one Person
cs: Všechna známá místa spojená s osobou

en: A view showing the places visited by one person during his life.
cs: Pohled ukazující místa navštívená osobou během jejího života.

en: Geography
cs: Zeměpis

en: All known places for one Family
cs: Všechna známá místa spojená s konkrétní rodinou

en: A view showing the places visited by one family during all their life.
cs: Pohled ukazující místa navštívená rodinou během života jejích členů.

en: Every residence or move for a person and any descendants
cs: Všechna bydliště nebo stěhování konkrétní osoby a jejích potomků

en: A view showing all the places visited by all persons during their life.
    This is for a person and any descendant.
    You can see the dates corresponding to the period.
cs: Pohled ukazující všechna místa navštívená všemi osobami během jejich života.
    Je určen pro jednu osobu a kteréhokoli potomka.
    Umožňuje též vidět všechna data odpovídající danému období.

en: A view showing the places visited by all family's members during their life: have these two people been able to meet?
cs: Pohled ukazující místa navštívená všemi členy rodiny během jejich života: mohly se tyto dvě osoby potkat?

en: A view showing the places visited by two persons during their life: have these two people been able to meet?
cs: Pohled ukazující místa navštívená dvěma osobami během jejich života. Mohly se tyto osoby potkat?

en: All known Places
cs: Všechna známá místa

en: A view showing all places of the database.
cs: Pohled ukazující všechna místa v databázi.

en: All places related to Events
cs: Všechna místa související s událostí

en: A view showing all the event places of the database.
cs: Pohled ukazující všechna místa událostí v databázi.

en: Descendants of the active person.
cs: Potomci aktivní osoby.

en: GeoMoves
cs: Posun Geo

en: All descendants for %s
cs: Všichni potomci pro %s

en: Bookmark this person
cs: Záložka pro tuto osobu

en: The maximum number of generations.
cs: Maximální počet generací.

en: Time in milliseconds between drawing two generations.
cs: Čas v milisekunách mezi vykreslením dvou generací.

en: The parameters for moves
cs: Parametry přesunů

en: Person places map
cs: Mapa míst osoby

en: GeoPerson
cs: GeoOsoba

en: Person places for %s
cs: Místa osoby %s

en: Animate
cs: Animovat

en: Animation speed in milliseconds (big value means slower)
cs: Rychlost animace v milisekundách (větší hodnota znamená pomaleji)

en: How many steps between two markers when we are on large move ?
cs: Kolik kroků mezi dvěma značkami, indikující velké stěhování?

en: The minimum latitude/longitude to select large move.
    The value is in tenth of degree.
cs: Minimální zem. délka/šířka označující velké stěhování.
    Hodnota je v desetinách stupně.

en: The animation parameters
cs: Parametry animace

en: Places map
cs: Mapa míst

en: GeoPlaces
cs: GeoMísta

en: Selecting all places
cs: Vybírají se všechna místa

en: Right click on the map and select 'show all places' to show all known places with coordinates. You can change the markers color depending on place type. You can use filtering.
cs: Klikněte pravým tlačítkem myši na mapu s vyberte 'Zobrazit všechna místa' pro zobrazení všech známých míst se souřadnicemi. Můžete měnit barvu značek v závislosti na místě. Můžete použít filtrování.

en: Right click on the map and select 'show all places' to show all known places with coordinates. You can use the history to navigate on the map. You can change the markers color depending on place type. You can use filtering.
cs: Klikněte pravým tlačítkem myši na mapu s vyberte 'Zobrazit všechna místa' pro zobrazení všech známých míst se souřadnicemi. Pro navigaci v mapě můžete použít historii. Můžete měnit barvu značek v závislosti na místě. Můžete použít filtrování.

en: The place name in the status bar is disabled.
cs: Název místa ve stavové liště byl zakázán.

en: The maximum number of places is reached (%d).
cs: Bylo dosaženo maximálního počtu míst (%d).

en: Some information are missing.
cs: Část informací chybí.

en: Please, use filtering to reduce this number.
cs: Pro omezení tohoto počtu použijte filtr prosím.

en: You can modify this value in the geography option.
cs: Tuto hodnotu můžete měnit v geografických předvolbách.

en: In this case, it may take time to show all markers.
cs: V tomto případě může zobrazení všech značek trvat delší dobu.

en: Bookmark this place
cs: Záložka pro toto místo

en: Show all places
cs: Zobrazit všechna místa

en: Custom places name
cs: Vlastní názvy míst

en: The places marker color
cs: Barva značky místa

en: Edit the selected media object
cs: Upravit vybraný mediální objekt

en: Delete the selected media object
cs: Odstranit vybraný mediální objekt

en: Merge the selected media objects
cs: Odstranit zvolené objekty médií

en: Media Filter Editor
cs: Editor filtrů médií

en: View in the default viewer
cs: Zobrazit výchozím prohlížečem

en: Cannot merge media objects.
cs: Objekty médií nelze uložit.

en: Exactly two media objects must be selected to perform a merge. A second object can be selected by holding down the control key while clicking on the desired object.
cs: Aby mohlo být provedeno sloučení, musí být vybrány právě dva objekty médií. Druhý objekt může být vybrán současným držením klávesy Ctrl a kliknutím myší na požadovaný záznam.

en: Delete the selected note
cs: Odstranit vybranou poznámku

en: Merge the selected notes
cs: Odstranit zvolené poznámky

en: Note Filter Editor
cs: Editor filtrů poznámek

en: Cannot merge notes.
cs: Poznámky nelze sloučit.

en: Exactly two notes must be selected to perform a merge. A second note can be selected by holding down the control key while clicking on the desired note.
cs: Aby mohlo být provedeno sloučení, musí být vybrány právě dvě poznámky. Druhou poznámku lze vybrat stiskem klávesy Ctrl a současným kliknutím myší na požadovaný záznam.

[ctx: short for born]
en: b.
cs: *

[ctx: short for died]
en: d.
cs: †

[ctx: short for baptized]
en: bap.
cs: pokř.

[ctx: short for christened]
en: chr.
cs: kř.

[ctx: short for buried]
en: bur.
cs: pohř.

[ctx: short for cremated]
en: crem.
cs: krem.

en: Jump to child...
cs: Přejít na potomka...

en: Jump to father
cs: Přejít na otce

en: Jump to mother
cs: Přejít na matku

en: A person was found to be his/her own ancestor.
cs: Osoba nemůže být svým vlastním rodičem.

en: Pre_vious
cs: _Předchozí

en: _Next
cs: _Následující

en: Mouse scroll direction
cs: Směr pohybu kolečka myši

en: Top <-> Bottom
cs: nahoru <-> dolů

en: Left <-> Right
cs: vlevo <-> vpravo

en: About Pedigree View
cs: Pohled na rodokmen

en: Add New Parents...
cs: Přidat nové rodiče...

en: Show images
cs: Zobrazení obrázků

en: Show marriage data
cs: Zobrazit informace o sňatku

en: Show unknown people
cs: Ukázat neznámé osoby

en: Show tags
cs: Zobrazit štítky

en: Tree style
cs: Styl stromu

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: Standard
cs: Standardní

en: Tree direction
cs: Směr stromu

en: Tree size
cs: Velikost stromu

en: Person View
cs: Pohled osob

en: People Tree View
cs: Pohled na strom osob

en: Place View
cs: Pohled míst

en: Place Tree View
cs: Pohled na strom míst

en: Collapse this Entire Group
cs: Sbalit tuto celou skupinu

en: Expand this Entire Group
cs: Rozbalit tuto celou skupinu

en: Organize Bookmarks...
cs: Organizovat záložky...

en: Add Existing Parents...
cs: Vybrat existující rodiče...

en: Add Partner...
cs: Přidat partnera...

en: _Reorder
cs: Pře_skupit

en: Add a new family with person as parent
cs: Přidat novou rodinu s osobou jako rodičem

en: Add a new set of parents
cs: Přidá nové rodiče

en: Add person as child to an existing family
cs: Přidat osobu jako potomka k existující rodině

en: Change order of parents and families
cs: Změnit pořadí rodičů a rodin

en: Edit the active person
cs: Upravit zvolenou osobu

en: Alive
cs: Naživu

en: %(date)s in %(place)s
cs: %(date)s v %(place)s

en: Edit parents
cs: Změnit rodiče

en: Reorder parents
cs: Přeskupit rodiče

en: Remove person as child of these parents
cs: Odstranit osobu jako potomka těchto rodičů

en: Remove person as parent in this family
cs: Odstranit osobu jako otce v této rodině

en:  ({number_of} sibling) |  ({number_of} siblings)
cs[0]:  ({number_of} sourozenec)
cs[1]:  ({number_of} sourozenci)
cs[2]:  ({number_of} sourozenců)

en:  (1 brother)
cs:  (1 bratr)

en:  (1 sister)
cs:  (1 sestra)

en:  (1 sibling)
cs:  (1 sourozenec)

en:  (only child)
cs:  (jedináček)

en: Add new child to family
cs: Přidat nové dítě do rodiny

en: Add existing child to family
cs: Přidat dítě do rodiny

en: Relationship type: %s
cs: Vztah: %s

en: %(event_type)s %(date)s in %(place)s
cs: %(event_type)s: %(date)s v %(place)s

en: Broken family detected
cs: Zjištěna rozpadlá rodina

en: Please run the Check and Repair Database tool
cs: Spusťte prosím nástroj pro ověření integrity/opravy databáze

en:  ({number_of} child) |  ({number_of} children)
cs[0]:  ({number_of} potomek)
cs[1]:  ({number_of} potomci)
cs[2]:  ({number_of} potomků)

en:  (no children)
cs:  (bez dětí)

en: Use shading
cs: Použít stínování

en: Display edit buttons
cs: Zobrazit tlačítka úprav

en: View links as website links
cs: Zobrazit odkazy jako odkazy na web

en: Show Details
cs: Zobrazit detaily

en: Show Siblings
cs: Zobrazit sourozence

en: Home URL
cs: Domů

en: Search URL
cs: Hledat URL

en: Add a new repository
cs: Přidat nový archiv

en: Delete the selected repository
cs: Odstranit zvolený archiv

en: Merge the selected repositories
cs: Sloučit zvolené archivy

en: Repository Filter Editor
cs: Editor filtrů archivů

en: Cannot merge repositories.
cs: Archivy nelze sloučit.

en: Exactly two repositories must be selected to perform a merge. A second repository can be selected by holding down the control key while clicking on the desired repository.
cs: Aby mohlo být provedeno sloučení, musí být vybrány právě dva archivy. Druhý archiv lze vybrat stiskem klávesy Ctrl a současným kliknutím myší na požadovaný archiv.

en: Edit the selected source
cs: Upravit vybraný pramen

en: Delete the selected source
cs: Odstranit zvolený pramen

en: Merge the selected sources
cs: Sloučit zvolené prameny

en: Source Filter Editor
cs: Editor filtrů pramenů

en: Cannot merge sources.
cs: Prameny nelze sloučit.

en: Exactly two sources must be selected to perform a merge. A second source can be selected by holding down the control key while clicking on the desired source.
cs: Aby mohlo být provedeno sloučení, musí být vybrány právě dva prameny. Druhý pramen může být vybrán současným držením klávesy Ctrl a kliknutím myší na požadovaný záznam.

en: The view showing all the events
cs: Tento pohled zobrazuje všechny události

en: The view showing all families
cs: Tento pohled zobrazuje všechny rodiny

en: The view showing Gramplets
cs: Pohled zobrazení Grampletů

en: The view showing all the media objects
cs: Pohled zobrazující všechny objekty médií

en: The view showing all the notes
cs: Pohled ukazující všechny poznámky

en: The view showing all relationships of the selected person
cs: Pohled ukazující všechny vztahy zvolené osoby

en: The view showing an ancestor pedigree of the selected person
cs: Pohled ukazující rodokmen předků zvolené osoby

en: Charts
cs: Grafy

en: A view showing parents through a fanchart
cs: Pohled zobrazující rodiče formou vějířového grafu

en: Showing descendants through a fanchart
cs: Zobrazuje potomky formou vějířového grafu

en: Showing ascendants and descendants through a fanchart
cs: Zobrazuje předky a potomky formou vějířového grafu

en: Grouped People
cs: Seskupené osoby

en: The view showing all people in the Family Tree grouped per family name
cs: Pohled zobrazující všechny osoby v rodokmenu seskupené podle příjmení

en: The view showing all people in the Family Tree in a flat list
cs: Pohled ukazující všechny osoby v rodokmenu v plochém seznamu

en: The view showing all the places of the Family Tree
cs: Pohled ukazující všechna místa v rodokmenu

en: Place Tree
cs: Strom míst

en: A view displaying places in a tree format.
cs: Tento pohled zobrazuje místa ve formě stromu.

en: The view showing all the repositories
cs: Tento pohled zobrazuje všechny archivy

en: The view showing all the sources
cs: Tento pohled zobrazuje všechny prameny

en: The view showing all the citations
cs: Pohled ukazující všechny citace

en: Citation Tree
cs: Strom citací

en: A view displaying citations and sources in a tree format.
cs: Tento pohled zobrazuje citace a prameny ve formě stromu.

en: Address Book
cs: Adresář

en: This page contains an index of all the individuals in the database, sorted by their surname, with one of the following: Address, Residence, or Web Links. Selecting the person&#8217;s name will take you to their individual Address Book page.
cs: Tato stránka obsahuje seznam všech osob v databázi tříděný podle příjmení s jedním z: Adresa, Bydliště nebo webové odkazy. Kliknutím na jméno osoby se zobrazí stránka Adresář této osoby.

en: Full Name
cs: Úplné jméno

en: Web Links
cs: Webové odkazy

en: Narrative
cs: Vyprávění

en: State/ Province
cs: Stát/ Provincie

en: Generated by %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s %(version)s
cs: Vytvořeno v %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s verze %(version)s

en: Last change was the %(date)s
cs: Poslední změna nastala %(date)s

en:  on %(date)s
cs:  %(date)s

en: %(http_break)sCreated for %(subject_url)s
cs: %(http_break)sVytvořeno pro %(subject_url)s

en: Basic-Blue
cs: Základní-Modř

en: Visually Impaired
cs: Zrakově postiženi

en: Go to top
cs: Přejít na začátek

[ctx: Html]
en: Home
cs: Domů

en: Heatmaps
cs: Heatmapy

en: Thumbnails
cs: Náhledy

en: Download
cs: Stáhnout

en: Contact
cs: Kontakt

en: Web Calendar
cs: Webový kalendář

en: Heatmap
cs: Heatmapa

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Other media: videos, pdfs...
cs: Další média: videa, pdf...

en:  [Click to Go]
cs:  [Kliknout pro pokračování]

en: Latter-Day Saints/ LDS Ordinance
cs: Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů/Obřad SPD

en: Family Map
cs: Rodinná mapa

en: Invalid latitude
    (syntax: 18\u00b09'48.21"S, -18.2412 or -18:9:48.21)
cs: Neplatná zeměpisná šířka
    (syntax: 18\u00b09'48.21"S, -18.2412 nebo -18:9:48.21)

en: Invalid longitude
    (syntax: 18\u00b09'48.21"E, -18.2412 or -18:9:48.21)
cs: Neplatná zeměpisná délka
    (syntax: 18\u00b09'48.21"E, -18.2412 nebo -18:9:48.21)

en: Church Parish
cs: Farní kostel

en: Locations
cs: Polohy

en: circa
cs: asi

en: around
cs: okolo

en: Web Calendar Report
cs: Sestava Webový kalendář

en: Calculating Holidays for year %04d
cs: Počítají se svátky pro rok %04d

en: Full year at a Glance
cs: Souhrn celého roku

en: NarrativeWeb Home
cs: Vyprávěné WWW stránky

en: Formatting months ...
cs: Formátování měsíců ...

en: Creating Year At A Glance calendar
cs: Vytváří se souhrnný roční kalendář

en: %(year)d, At A Glance
cs: %(year)d, souhrn

en: This calendar is meant to give you access to all your data at a glance compressed into one page. Clicking on a date will take you to a page that shows all the events for that date, if there are any.
cs: Účelem tohoto kalendáře je shrnout a zobrazit všechna data na jednu stránku. Kliknutím na některé datum přejdete na stránku zobrazující všechny události spojené s tímto datem pokud nějaké existují.

en: One Day Within A Year
cs: Jeden den v roce

en: %(spouse)s and %(person)s
cs: %(spouse)s a %(person)s

en: %s old
cs: %s starý

en: %s since death
cs: %s od úmrtí

en: death
cs: úmrtí

en: %(couple)s, <em>wedding</em>
cs: %(couple)s, <em>sňatek</em>

en: Until
cs: Do

en: {couple}, {years} year anniversary | {couple}, {years} year anniversary
cs[0]: {couple}, výročí {years} rok
cs[1]: {couple}, výročí {years} roky
cs[2]: {couple}, výročí {years} let

en: This page is for the user/ creator of this Family Tree/ Narrative website to share a couple of files with you regarding their family.  If there are any files listed below, clicking on them will allow you to download them. The download page and files have the same copyright as the remainder of these web pages.
cs: Tato stránka je určena pro uživatele/tvůrce tohoto rodokmenu/vyprávěného webu pro sdílení pár souborů týkajících se jeho rodiny. Pokud jsou v seznamu níže nějaké soubory, klikněte na ně abyste si je mohli stahnout. Stránka se soubory ke stažení i soubory samotné jsou chráněny stejnými autorskými právy jako zbytek těchto webových stránek.

en: File Name
cs: Název souboru

en: Last Modified
cs: Poslední změna

en: No file to download
cs: Žádný soubor ke stažení

en: Creating event pages
cs: Vytvářejí se stránky událostí

en: Event types beginning with letter %s
cs: Události začínající písmenem %s

en: This page contains an index of all the events in the database, sorted by their type and date (if one is present). Clicking on an event&#8217;s Gramps ID will open a page for that event.
cs: Tato stránka obsahuje seznam všech událostí v databázi, řazených podle typu a data (pokud je k dispozici). Kliknutím na Gramps ID události se zobrazí stránka této události.

en: Letter
cs: Písmeno

en: Creating family pages...
cs: Vytvářejí se stránky rodin...

en: Families beginning with letter
cs: Rodiny začínající písmenem

en: This page contains an index of all the families/ relationships in the database, sorted by their family name/ surname. Clicking on a person&#8217;s name will take you to their family/ relationship&#8217;s page.
cs: Tato stránka obsahuje seznam všech rodin/vztahů v databázi, řazený podle jména/příjmení. Kliknutí na jméno osoby vás přenese na stránku rodiny/vztahů.

en: Family Map for %s
cs: Rodinná mapa pro %s

en: Creating heatmap pages for events
cs: Vytvářejí se stránky heatmapy pro událostí

en: The next section contains an index of all the events for an Heatmap map.
cs: Další část obsahuje rejstřík všech událostí pro heatmapu.

[ctx: Event Name]
en: Name
cs: Název

en: Places beginning with letter %s
cs: Místa začínající písmenem %s

en: Heatmap for %s within the selected filter
cs: Heatmapa pro %s ve vybraném filtru

en: The next section contains an index of all the surnames for an Heatmap map.
cs: Další část obsahuje rejstřík všech příjmení pro heatmapu.

[ctx: Name]
en: Surname
cs: Příjmení

en: The next section contains an index of all the tags for an Heatmap map.
cs: Další část obsahuje rejstřík všech značek pro heatmapu.

en: This section contains the map for all people with the event: {event_type} ({selected_filter})
cs: Tato část obsahuje mapu pro všechny lidi s událostí: {event_type} ({selected_filter})

en:  which has no event for the selected filter.
cs:  která nemá žádnou událost pro vybraný filtr.

en: This section contains the map of all events for: {surname} ({selected_filter})
cs: Tato část obsahuje mapu všech událostí pro: {surname} ({selected_filter})

en: This section contains the map for all people, events with the tag: {tag} ({selected_filter})
cs: Tato část obsahuje mapu pro všechny lidi, události se štítkem: {tag} ({selected_filter})

en: Home
cs: Domů

en: Creating media pages
cs: Vytvářejí se stránky médií

en: This page contains an index of all the media objects in the database, sorted by their title. Clicking on the title will take you to that media object&#8217;s page.  If you see media size dimensions above an image, click on the image to see the full sized version.
cs: Tato stránka obsahuje seznam všech médií v databázi, řazený podle názvu. Kliknutím na název se otevře stránka s detailem média. Pokud je přes obrázek zobrazena informace o rozměrech, klikněte na obrázek a ten zobrazí se v plné velikosti.

[ctx: Media]
en:  Name
cs:  Název

en: Mime Type
cs: Mime typ

en: Creating list of media pages
cs: Vytvářejí se stránky médií

en: Narrated Web Site Report
cs: Sestava Vyprávěné WWW stránky

en: Below unused media objects
cs: Pod nepoužitými mediálními objekty

en: %(strong1_strt)s%(page_number)d%(strong_end)s of %(strong2_strt)s%(total_pages)d%(strong_end)s
cs: %(strong1_strt)s%(page_number)d%(strong_end)s z %(strong2_strt)s%(total_pages)d%(strong_end)s

en: The file has been moved or deleted.
cs: Soubor byl přesunut nebo smazán.

en: This is a remote media
cs: Jedná se o vzdálené médium

en: File Type
cs: Typ souboru

en: Missing media object:
cs: Chybějící mediální objekt:

en: Neither %(current)s nor %(parent)s are directories
cs: %(current)s ani %(parent)s nejsou adresářem

en: Could not create the directory: %s
cs: Nemohu vytvořit adresář: %s

en: Invalid file name
cs: Neplatný název souboru

en: The archive file must be a file, not a directory
cs: Archiv musí být soubor, ne adresář

en: ID=%(grampsid)s, path=%(dir)s
cs: ID=%(grampsid)s, cesta=%(dir)s

en: Missing media objects:
cs: Chybějící objekty médií:

en: Constructing list of other objects...
cs: Vytváří se seznam ostatních objektů...

en: Family of %(husband)s and %(spouse)s
cs: Rodina %(husband)s a %(spouse)s

en: Family of %s
cs: Rodina osoby %s

en: Creating GENDEX file
cs: Vytváří se GENDEX soubor

en: Creating surname pages
cs: Vytvářejí se stránky příjmení

en: Creating thumbnail preview page...
cs: Vytvářejí se stránky náhledů...

en: Creating statistics page...
cs: Vytváří se stránka statistik...

en: Creating updates page...
cs: Vytváří se stránka aktualizací ...

en: Creating address book pages ...
cs: Vytvářejí se stránky adresáře ...

en: Narrative Website Report for the %s language
cs: Narativní zpráva o webových stránkách pro jazyk %s

en: Narrative Website Report
cs: Narativní zpráva o webových stránkách

en: Store website in .tar.gz archive
cs: Uložit webovou stránku do archivu .tar.gz

en: Whether to store the website in an archive file
cs: Zda uložit webovou stránku v archivním souboru

en: The destination directory for the web files
cs: Cílový adresář pro soubory webových stránek

en: My Family Tree
cs: Můj rodokmen

en: Website title
cs: Název webové stránky

en: The title of the website
cs: Název webové stránky

en: Select filter to restrict people that appear on the website
cs: Vyberte filtr pro omezení osob, které se objeví v na webové stránce

en: Show the relationship between the current person and the active person
cs: Zobrazit vztah mezi aktivní a výchozí osobou

en: For each person page, show the relationship between this person and the active person.
cs: Na každé stránce osoby zobrazit vztah mezi touto a aktivní osobou.

en: File extension
cs: Přípona souboru

en: The extension to be used for the web files
cs: Koncovka použitá pro soubory webu

en: The copyright to be used for the web files
cs: Autorská práva použitá pro webové stránky

en: StyleSheet
cs: Šablona stylu

en: The default stylesheet to be used for the pages
cs: Výchozí šablona stylu, která bude používána pro webové stránky

en: Horizontal -- Default
cs: Horizontální -- výchozí

en: Vertical   -- Left Side
cs: Vertikální   -- levá strana

en: Fade       -- WebKit Browsers Only
cs: Pohasínající  -- pouze prohlížeče založené na WebKit

en: Drop-Down  -- WebKit Browsers Only
cs: Vyskakovací -- pouze prohlížeče založené na WebKit

en: Navigation Menu Layout
cs: Rozložení navigační nabídky

en: Choose which layout for the Navigation Menus.
cs: Vyberte rozložení pro Navigační nabídky.

en: Normal Outline Style
cs: Styl normální osnovy

en: Citation References Layout
cs: Rozložení odkazů na citace

en: Specify the default layout for the Citation References section on the source page
cs: Určete výchozí rozložení části Odkazy na citace na zdrojové stránce

en: Include ancestor's tree
cs: Zahrnout strom předků

en: Whether to include an ancestor graph on each individual page
cs: Zda na každé stránce zahrnout graf předků

en: Add previous/next
cs: Přidat předchozí/následující

en: Add previous/next to the navigation bar.
cs: Přidat předchozí/následující do navigační lišty.

en: This is a secure site (HTTPS)
cs: Toto je zabezpečená stránka (HTTPS)

en: Whether to use http:// or https://
cs: Zda použít http:// nebo https://

en: Toggle sections
cs: Přepínání sekcí

en: Check it if you want to open/close a section
cs: Zaškrtněte, pokud chcete otevřít/zavřít sekci

en: Max. rows in an index
cs: Max. řádků v indexu

en: The maximum number of rows to include in an index page
cs: Maximální počet řádků, které lze zahrnout do stránky indexu

en: Extra Pages
cs: Dodatečné stránky

en: Extra page name
cs: Název dodatečné stránky

en: Your extra page name like it is shown in the menubar
cs: Váš další název stránky, jak je zobrazen v nabídce menu

en: Your extra page path
cs: Cesta k vaší dodatečné stránce

en: Your extra page path without extension
cs: Vaše další cesta stránky bez rozšíření

en: Do we use multiple translations?
cs: Používáme více překladů?

en: Whether to display the narrative web in multiple languages.
    See the translation tab to add new languages to the default one defined in the next field.
cs: Zda se má narativní web zobrazovat ve více jazycích.
    Na kartě překladu můžete k výchozímu jazyku definovanému v dalším poli přidat nové jazyky.

en: Sort all children in birth order
cs: Řadit potomky podle narození

en: Whether to display children in birth order or in entry order.
cs: Zda zobrazit potomky seřazené podle narození nebo pořadí záznamů.

en: Do we display coordinates in the places list?
cs: Budou v seznamu míst zobrazeny souřadnice?

en: Whether to display latitude/longitude in the places list.
cs: Zda zobrazit zeměpisnou šířku/délku v seznamu míst.

en: Sort places references either by date or by name
cs: Třídit odkazy na místa podle data nebo jména

en: Sort the places references by date or by name. Not set means by date.
cs: Třídit odkazy na místa podle data nebo jména. Nenastaveno znamená podle data.

en: Graph generations
cs: Generační graf

en: The number of generations to include in the ancestor graph
cs: Počet generací zahrnutý v sestavě o předcích

en: Include narrative notes just after name, gender
cs: Zahrnout narativní poznámky hned za jménem, pohlavím

en: Include narrative notes just after name, gender and age at death (default) or include them just before attributes.
cs: Zahrnout narativní poznámky těsně po jménu, pohlaví a věku při smrti (výchozí) nebo je zahrnout těsně před atributy.

en: Page Generation
cs: Vytváření stránky

en: Home page note
cs: Poznámka domovské stránky

en: A note to be used on the home page
cs: Záznam použitý na domovské stránce

en: Home page image
cs: Obrázek domovské stránky

en: An image to be used on the home page
cs: Obrázek, který bude použit na domovské stránce

en: Introduction note
cs: Úvodní text

en: A note to be used as the introduction
cs: Záznam použitý jako úvod

en: Introduction image
cs: Úvodní obrázek

en: An image to be used as the introduction
cs: Obrázek, který bude použít jako úvod

en: Publisher contact note
cs: Záznam kontaktu na vydavatele

en: A note to be used as the publisher contact.
    If no publisher information is given,
    no contact page will be created
cs: Poznámka použitá jako kontakt na vydavatele.
    Pokud není dána žádná informace o vydavateli,
    nebude vytvořena stránka s kontaktem

en: Publisher contact image
cs: Obrázek kontaktu na vydavatele

en: An image to be used as the publisher contact.
    If no publisher information is given,
    no contact page will be created
cs: Obrázek použitý jako kontakt na vydavatele.
    Pokud není dána žádná informace o vydavateli,
    nebude vytvořena stránka s kontaktem

en: HTML user header
cs: Uživatelská HTML hlavička

en: A note to be used as the page header or a PHP code to insert.
cs: Záznam použitý jako hlavička stránky.

en: HTML user footer
cs: Uživatelská HTML patička

en: A note to be used as the page footer
cs: Záznam použitý jako patička stránky

en: PHP user session
cs: Relace uživatele PHP

en: A note to use for starting the php session.
    This option will be available only if the .php file extension is selected.
cs: Poznámka k použití pro zahájení relace php.
    Tato možnost bude k dispozici, pouze pokud je vybrána přípona souboru .php.

en: Images Generation
cs: Vytváření obrázku

en: Include images and media objects
cs: Zahrnout obrázky a mediální objekty

en: Whether to include a gallery of media objects
cs: Zda zahrnout galerii mediálních objektů

en: Create the images index
cs: Vytvořit rejstřík obrázků

en: This option allows you to create the images index
cs: Tato možnost umožňuje vytvořit rejstřík obrázků

en: Include unused images and media objects
cs: Zahrnout nepoužité obrázky a mediální objekty

en: Whether to include unused or unreferenced media objects
cs: Zda zahrnout nepoužité anebo neodkazované mediální objekty

en: Create and only use thumbnail- sized images
cs: Vytvořit a používat obrázky pouze náhledové velikosti

en: This option allows you to create only thumbnail images instead of the full-sized images on the Media Page. This will allow you to have a much smaller total upload size to your web hosting site.
cs: Tato volba vám dovolí vytvářet na stránce médií pouze náhledy místo obrázků plné velikosti. To vám umožní mít daleko menší výsledný balíček pro nahrání na webový hosting.

en: Create the thumbnail index
cs: Vytvořit index náhledů

en: This option allows you to create the thumbnail index
cs: Tato možnost umožňuje vytvořit rejstřík miniatur

en: Max width of initial image
cs: Maximální šířka výchozího obrázku

en: This allows you to set the maximum width of the image shown on the media page.
cs: Umožní vám nastavit maximální šířku obrázku zobrazeného na stránce média.

en: Include download page
cs: Zahrnout možnost stažení

en: Whether to include a database download option
cs: Zda zahrnout možnost stažení databáze

en: How many downloads
cs: Kolik stažení

en: The number of download files to include in the download page
cs: Počet souborů ke stažení zahrnutých na stránce pro stahování

en: Download Filename #%c
cs: Název staženého souboru #%c

en: File to be used for downloading of database
cs: Soubor, který bude použit pro stažení databáze

en: Description for download
cs: Popis tohoto stažení

en: Family Tree #%c
cs: Rodokmen č. %c

en: Give a description for this file.
cs: Vložit popis souboru.

en: Advanced Options
cs: Pokročilé volby

en: Character set encoding
cs: Znaková sada

en: The encoding to be used for the web files
cs: Kódování webových stránek

en: Include link to active person on every page
cs: Na každou stránku vložit odkaz na výchozí osobu

en: Include a link to the active person (if they have a webpage)
cs: Na každou stránku vložit odkaz na výchozí osobu (pokud má webové stránky)

en: Include a column for birth dates on the index pages
cs: Zahrnout sloupec s daty narození na indexových stránkách

en: Whether to include a birth column
cs: Zda zahrnout sloupec narození

en: Include a column for death dates on the index pages
cs: Zahrnout sloupec s daty úmrtí na indexových stránkách

en: Whether to include a death column
cs: Zda zahrnout sloupec úmrtí

en: Include a column for partners on the index pages
cs: Zahrnout sloupec s partnery na indexových stránkách

en: Whether to include a partners column
cs: Zda zahrnout sloupec partnerů

en: Include a column for parents on the index pages
cs: Zahrnout sloupec s rodiči na indexových stránkách

en: Whether to include a parents column
cs: Zda zahrnout sloupec rodičů

en: Include half and/or step-siblings on the individual pages
cs: Zahrnout polorodé a/nebo nevlastní sourozence na jednotlivých stránkách

en: Whether to include half and/or step-siblings with the parents and siblings
cs: Zda zahrnovat polorodé a/nebo nevlastní sourozence s rodiči a sourozenci

en: Include family pages
cs: Zahrnout stránky rodin

en: Whether or not to include family pages.
cs: Zda zahrnovat stránky rodin či nikoli.

en: Include event pages
cs: Zahrnout stránky událostí

en: Add a complete events list and relevant pages or not
cs: Přidat či nepřidat seznam událostí a relevantní stránky

en: Include other roles
cs: Zahrnout další role

en: Include persons with other roles to an event
cs: Zahrnout osoby s jinými rolemi do události

en: Include place pages
cs: Zahrnout stránky míst

en: Whether or not to include the place pages.
cs: Zda zahrnovat stránky míst či nikoli.

en: Include unused place pages
cs: Zahrnout nepoužívané stránky míst

en: Whether or not to include the unused place pages.
cs: Zda zahrnovat nepoužívané stránky míst či nikoli.

en: Include source pages
cs: Zahrnout stránky pramenů

en: Whether or not to include the source pages.
cs: Zda zahrnovat stránky pramenů či nikoli.

en: Include repository pages
cs: Zahrnout stránky archivů

en: Whether or not to include the repository pages.
cs: Zda zahrnovat stránky archivů či nikoli.

en: Include GENDEX file (/gendex.txt)
cs: Zahrnout soubor GENDEX (/gendex.txt)

en: Whether to include a GENDEX file or not
cs: Zda zahrnovat soubor GENDEX či nikoli

en: Include address book pages
cs: Zahrnout stránky adresáře

en: Whether or not to add Address Book pages,which can include e-mail and website addresses and personal address/ residence events.
cs: Zda přidat stránky adresáře který obsahuje e-mailové, webové adresy a adresy osob/události bydliště.

en: Include the statistics page
cs: Vložit stránku statistik

en: Whether or not to add statistics page
cs: Zda zahrnovat stránku statistik

en: Place Map Options
cs: Možnosti mapy míst

en: Stamen Map
cs: Stamen Mapa

en: Map Service
cs: Mapová služba

en: Choose your choice of map service for creating the Place Map Pages.
cs: Zvolte mapovou službu pro vytváření stránek map míst.

en: Include Place map on Place Pages
cs: Zahrnout mapu místa na stránce míst

en: Whether to include a place map on the Place Pages, where Latitude/ Longitude are available.
cs: Zda zahrnout mapu míst na stránkách míst pokud jsou dostupné zeměpisné souřadnice.

en: Include Family Map Pages with all places shown on the map
cs: Zahrnout stránky Family Map se všemi místy zobrazenými na mapě

en: Whether or not to add an individual page map showing all the places on this page. This will allow you to see how your family traveled around the country.
cs: Zda přidat zvláštní mapovou stránku ukazující všechna místa. To vám umožní sledovat jak vaše rodina cestovala po celé zemi(státě).

en: Family Links
cs: Linky rodiny

en: Drop
cs: Padat

en: Markers
cs: Značky

en: Google/ FamilyMap Option
cs: Volba Google/ FamilyMap

en: Select which option that you would like to have for the Google Maps family-map pages...
cs: Vyberte možnosti, které byste chtěli mít na stránkách Mapa rodiny v mapách Google...

en: Google maps API key
cs: Klíč API pro mapy Google

en: The API key used for the Google maps.
    This key is mandatory and must be valid
cs: Klíč API použitý pro mapy Google.
    Tento klíč je povinný a musí být platný

en: How to get the API key
cs: Jak získat klíč API

en: Copy and paste this value in your browser.
    The Google maps service must be selected.
cs: Zkopírujte a vložte tuto hodnotu do prohlížeče.
    Musí být vybrána služba mapy Google.

en: Terrain
cs: Terén

en: WaterColor
cs: Vodová barva

en: Stamen Option
cs: Výběr Stamen

en: Select which option that you would like to have for the Stamen map map-pages...
cs: Vyberte, kterou možnost chcete mít pro mapové stránky Stamen...

en: Stamen maps API key
cs: Klíč API pro mapy Stamen

en: The API key used for the Stamen maps.
    This key is mandatory and must be valid
cs: Klíč API použitý pro mapy Stamen.
    Tento klíč je povinný a musí být platný

en: Copy and paste this value in your browser.
    The Stamen maps service must be selected.
cs: Zkopírujte a vložte tuto hodnotu do prohlížeče.
    Musí být vybrána služba mapy Stamen.

[ctx: val]
en: in %(inipth)s (%(val)s)
cs: v %(inipth)s (%(val)s)

en: latest
cs: poslední

en: openlayers version to use
cs: verze openlayers k použití

en: You should use this option only if you can't see the maps in your website for OpenStreetMap or Stamen maps
    You can change the value in the specified file. The option name to modify is openlayers_version.
    See OLDER VERSIONS in https://openlayers.org/
cs: Tuto možnost byste měli použít pouze v případě, že na svých webových stránkách nevidíte mapy OpenStreetMap nebo Stamen.
    Hodnotu můžete změnit v zadaném souboru. Název možnosti, kterou je třeba změnit, je openlayers_version.
    Viz OLDER VERSIONS na adrese https://openlayers.org/

en: Other inclusion (CMS, web calendar, PHP)
cs: Další zahrnuté (CMS, web kalendář, PHP)

en: Do we include these pages in a CMS web?
cs: Budou tyto stránky vloženy do CMS webu?

en: Where do you place your website? default = /NAVWEB
cs: Kde bude výchozí umístění webové stránky? default = /NAVWEB

en: Include the news and updates page
cs: Zahrnout stránku s novinkami a aktualizacemi

en: Whether to include a page with the last updates
cs: Zda zahrnout stránku s posledními aktualizacemi

en: Max days for updates
cs: Maximální počet dnů pro aktualizace

en: You want to see the last updates on how many days?
cs: Chcete vidět poslední aktualizace za kolik dní?

en: Max number of updates per object to show
cs: Maximální počet aktualizací na objekt k zobrazení

en: How many updates do you want to see max
cs: Kolik aktualizací chcete vidět maximálně

en: Translations
cs: Překlady

en: Second language
cs: Druhý jazyk

en: Site name for your second language
cs: Název webu pro váš druhý jazyk

en: This site title
cs: Název tohoto webu

en: Enter a title in the respective language
cs: Zadejte název v příslušném jazyce

en: Third language
cs: Třetí jazyk

en: Site name for your third language
cs: Název webu pro váš třetí jazyk

en: Fourth language
cs: Čtvrtý jazyk

en: Site name for your fourth language
cs: Název webu pro váš čtvrtý jazyk

en: Fifth language
cs: Pátý jazyk

en: Site name for your fifth language
cs: Název webu pro váš pátý jazyk

en: Sixth language
cs: Šestý jazyk

en: Site name for your sixth language
cs: Název webu pro váš šestý jazyk

en: Calendar Options
cs: Možnosti kalendáře

en: Do we include the web calendar ?
cs: Bude zahrnut webový kalendář?

en: Whether to include a calendar for year %s
cs: Zda zahrnout kalendář na rok %s

en: Create one day event pages for Year At A Glance calendar
cs: Vytvořit stránky událostí po dnech v souhrnném ročním kalendáři

en: Whether to create one day pages or not
cs: Zda vytvořit denní stránky, nebo nikoli

en: Include birthdays in the calendar
cs: Zahrnout narozeniny v kalendáři

en: Include anniversaries in the calendar
cs: Zahrnout výročí v kalendáři

en: Show data only after year
cs: Zobrazit data pouze po roce

en: Show data only after this year. Default is current year -  'maximum age probably alive' which is defined in the dates preference tab.
cs: Zobrazit data až po tomto roce. Výchozí hodnota je aktuální rok - 'maximální věk pravděpodobně žijících', který je definován na kartě předvoleb kalendářních dat.

en: HeatMap Options
cs: Možnosti heatmapy

en: Include heatmap pages
cs: Zahrnout stránky heatmapy

en: Whether to include heatmap pages for events
cs: Zda zahrnout stránky heatmapy pro události.

en: Point size
cs: Velikost bodu

en: Set the size of the heatmap points.
    Default: 8
cs: Nastavení velikosti bodů heatmapy.
    Výchozí hodnota: 8

en: Blur
cs: Rozostření

en: Set the blur size.
    Default: 15
cs: Nastavit velikost rozostření.
    Výchozí hodnota: 15

en: Zoom
cs: Přiblížit

en: Creating individual pages
cs: Vytvářejí se individuální stránky

[ctx: letter]
en: Surnames %(surname)s beginning with letter %(letter)s
cs: Příjmení %(surname)s začínající písmenem %(letter)s

en: This page contains an index of all the individuals in the database, sorted by their last names. Selecting the person&#8217;s name will take you to that person&#8217;s individual page.
cs: Tato stránka obsahuje seznam všech osob v databázi tříděný podle příjmení. Kliknutím na jméno osoby se zobrazí detailní stránka této osoby.

en: <absent>
cs: <chybí>

en: Tracking %s
cs: Sledování %s

en: This map page represents that person and any descendants with all of their event/places. If you place your mouse over the marker it will display the place name. The markers and the Reference list are sorted in date order (if any?). Clicking on a place&#8217;s name in the Reference section will take you to that place&#8217;s page.
cs: Tato mapová stránka reprezentuje osobu a její potomky se všemi jejich událostmi/místy. Umístíte-li kurzor myši na značku, zobrazí se název místa. Značky a seznam odkazů jsou chronologicky setříděny. Kliknutí na název místa v sekci Odkazy vás přenese na stránku místa.

en: Place Title
cs: Název místa

en: Drop Markers
cs: Odstranit značky

en: Call Name
cs: Běžné jméno

en: Nick Name
cs: Přezdívka

en: Age at Death
cs: Věk při úmrtí

en: Stepfather
cs: Nevlastní otec

en: Stepmother
cs: Nevlastní matka

en: Not siblings
cs: Nejsou sourozenci

en: Relation to the center person
cs: Vztah k ústřední osobě

en: Relation to main person
cs: Vztah k hlavní osobě

en: Relation within this family (if not by birth)
cs: Vztah k této rodině (pokud není pokrevní)

en: Creating place pages
cs: Vytvářejí se stránky míst

en: This page contains an index of all the places in the database, sorted by their title. Clicking on a place&#8217;s title will take you to that place&#8217;s page.
cs: Tato stránka obsahuje seznam všech míst v databázi, řazený podle názvu. Kliknutím na název se zobrazí stránka tohoto místa.

[ctx: Place Name]
en: Name
cs: Název

en: State/Province
cs: Stát/kraj

en: Place Map
cs: Mapa míst

en: Creating repository pages
cs: Vytvářejí se stránky archivů

en: This page contains an index of all the repositories in the database, sorted by their title. Clicking on a repositories&#8217;s title will take you to that repositories&#8217;s page.
cs: Tato stránka obsahuje seznam všech archivů v databázi, řazený podle názvu. Kliknutím na název archivu se zobrazí stránka tohoto archivu.

[ctx: Repository]
en: Name
cs: Název

en: Creating source pages
cs: Vytvářejí se stránky pramenů

en: This page contains an index of all the sources in the database, sorted by their title. Clicking on a source&#8217;s title will take you to that source&#8217;s page.
cs: Tato stránka obsahuje seznam všech pramenů v databázi, řazený podle názvu. Kliknutím na název se otevře detailní stránka pramenu.

[ctx: Source Name]
en: Name
cs: Název

en: Publication information
cs: Informace o publikaci

en: Database overview
cs: Přehled databáze

en: Narrative web content report for
cs: Sestava Vyprávěné WWW stránky pro

en: This page contains an index of all the individuals in the database with the surname of %s. Selecting the person&#8217;s name will take you to that person&#8217;s individual page.
cs: Tato stránka obsahuje seznam všech jednotlivců v databázi s příjmením %s. Kliknutím na jméno osoby se zobrazí detailní stránka této osoby.

en: Surnames by person count
cs: Příjmení dle počtu osob

en: This page contains an index of all the surnames in the database. Selecting a link will lead to a list of individuals in the database with this same surname.
cs: Tato stránka obsahuje seznam všech příjmen v databázi. Kliknutím na odkaz se zobrazí seznam osob s tímto příjmením.

en: Number of People
cs: Počet osob

en: Surnames beginning with letter '{letter}' {char}
cs: Příjmení začínající písmenem '{letter}' {char}

en: This page displays a indexed list of all the media objects in this database. It is sorted by media title. There is an index of all the media objects in this database. Clicking on a thumbnail will take you to that image&#8217;s page.
cs: Tato stránka obsahuje seznam všech objektů médií v databázi. Je řazený podle titulu média. Kliknutí na náhled vás přenese na stránku s obrázkem.

en: New and updated objects
cs: Nové a aktualizované objekty

[ctx: nb]
en: This page contains the last updated objects in the database in the last %(days)d days and for a maximum of %(nb)d objects per object type.
cs: Tato stránka obsahuje poslední aktualizované objekty v databázi za posledních %(days)d dní a maximálně %(nb)d objektů pro každý typ objektu.

en: Generated by %(gramps_home_html_start)sGramps%(html_end)s on %(date)s
cs: Vytvořeno v %(gramps_home_html_start)sGrampsGramps%(html_end)s , %(date)s

en: Calendar Title
cs: Název kalendáře

en: My Family Calendar
cs: Kalendář mé rodiny

en: The title of the calendar
cs: Název kalendáře

en: The stylesheet to be used for the web pages
cs: Šablona stylu, která bude používána pro webové stránky

en: Content Options
cs: Nastavení obsahu

en: Create multiple year calendars
cs: Vytvořit víceleté kalendáře

en: Whether to create Multiple year calendars or not.
cs: Zda vytvořit víceletý, nebo jednoletý kalendář.

en: Start Year for the Calendar(s)
cs: Počáteční rok kalendáře(ů)

en: Enter the starting year for the calendars between 1900 - 3000
cs: Vložte počáteční rok kalendáře v rozmezí let 1900 - 3000

en: End Year for the Calendar(s)
cs: Koncový rok kalendáře(ů)

en: Enter the ending year for the calendars between 1900 - 3000.
cs: Vložte koncový rok kalendáře v rozmezí let 1900 - 3000.

en: Holidays will be included for the selected country
cs: Budou zahrnuty svátky pro vybranou zemi

en: Jan - Jun Notes
cs: Poznámky pro leden - červen

en: January Note
cs: Poznámka pro leden

en: The note for the month of January
cs: Poznámka pro měsíc leden

en: February Note
cs: Poznámka pro únor

en: The note for the month of February
cs: Poznámka pro měsíc únor

en: March Note
cs: Poznámka pro březen

en: The note for the month of March
cs: Poznámka pro měsíc březen

en: April Note
cs: Poznámka pro duben

en: The note for the month of April
cs: Poznámka pro měsíc duben

en: May Note
cs: Poznámka pro květen

en: The note for the month of May
cs: Poznámka pro měsíc květen

en: June Note
cs: Poznámka pro červen

en: The note for the month of June
cs: Poznámka pro měsíc červen

en: Jul - Dec Notes
cs: Poznámky pro červenec - prosinec

en: July Note
cs: Poznámka pro červenec

en: The note for the month of July
cs: Poznámka pro měsíc červenec

en: August Note
cs: Poznámka pro srpen

en: The note for the month of August
cs: Poznámka pro měsíc srpen

en: September Note
cs: 1. září

en: The note for the month of September
cs: Poznámka pro měsíc září

en: October Note
cs: Poznámka pro říjen

en: The note for the month of October
cs: Poznámka pro měsíc říjen

en: November Note
cs: Poznámka pro listopad

en: The note for the month of November
cs: Poznámka pro měsíc listopad

en: December Note
cs: Poznámka pro prosinec

en: The note for the month of December
cs: Poznámka pro měsíc prosinec

en: Link to Narrated Web Report
cs: Linkovat do Vyprávěné webové sestavy

en: Whether to link data to web report or not
cs: Zda linkovat data do webové sestavy nebo ne

en: Link prefix
cs: Prefix linku

en: A Prefix on the links to take you to Narrated Web Report
cs: Předpona linků, která vás přenese na Vyprávěný web

en: Narrated Web Site
cs: Vyprávěné WWW stránky

en: Produces web (HTML) pages for individuals, or a set of individuals
cs: Vytvoří WWW stránky (HTML) pro jednoho nebo více jednotlivců

en: Produces web (HTML) calendars.
cs: Vytváří webové (HTML) kalendáře.

en: Webstuff
cs: Podklad pro web

en: Provides a collection of resources for the web
cs: Poskytuje kolekci zdrojů pro web

note: Translators: Basic Ash style sheet
en: Basic-Ash
cs: Základní-Jasan

en: Basic-Cypress
cs: Základní-Cypřiš

en: Basic-Lilac
cs: Základní-Šeřík

en: Basic-Peach
cs: Základní-Broskev

en: Basic-Spruce
cs: Základní-Smrk

en: No style sheet
cs: Žádná šablona stylu
